Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosja w obronie tradycyjnych wartości

Posted by Marucha w dniu 2015-01-30 (Piątek)

W dniach 26-27 listopada 2014 r. w rosyjskim Stawropolu, na północnym Kaukazie, odbyło się III Forum Stawropolskie zorganizowane przez Światowy Rosyjski Sobór Narodowy pod hasłem „Globalne wyzwania – rosyjska odpowiedź”.

Nasz redakcyjny kolega Adam Śmiech uczestniczył w nim jako gość. Poniżej obszerne fragmenty Dokumentu Końcowego Forum (w tłumaczeniu Marzeny Zawodzińskiej):

„Rok 2014 był przełomowy dla najnowszej historii Rosji. Kształtujące się teraz trendy będą wpływać na nasz kraj w najbliższej przyszłości. Rosja musi odzyskać gospodarczą suwerenność, zapewnić wysokie tempo rozwoju przemysłu, wzmocnić swoją pozycję jako jednego ze światowych liderów w edukacji, stworzyć warunki do osiągnięcia przez kulturę rosyjską nowych wyżyn w sztuce. Nasz kraj stanął przed bezprecedensowym geopolitycznym wyzwaniem. Reakcja na nie, wyrażająca wolę naszego narodu, powinna być solidarna i twórcza we wszystkich dziedzinach życia społeczeństwa rosyjskiego.

Zjawiska kryzysowe, występujące w skali całego globu, zdezorientowały całe kraje i regiony. Rosyjski świat musi sformułować swoją odpowiedź na wyzwania i potrzeby współczesności, opierając się na swoich tradycyjnych wartościach. Chrześcijański duch rosyjskiej kultury, powszechna życzliwość, dążenie do prawdy i wola tworzenia powinny pojawić się w gospodarczym, społecznym i państwowym budowaniu, w sprawach międzynarodowych.

Świat potrzebuje rosyjskiej zdolności do łączenia różnorodności w jedność miłością, rosyjskiego doświadczenia związku wiary i rozumu, rosyjskiej zdolności głębokiego rozumienia i akceptowania cudzego, bez wyrzekania się swego. Trzeba wyrazić powszechne poparcie „Deklaracji rosyjskiej tożsamości”, która została przyjęta przez XVIII Światowy Rosyjski Sobór Narodowy, jako ważnego kroku na drodze do określenia światopoglądowych podstaw jedności naszego narodu, naszego kraju, jedności naszej pamięci historycznej.

Trzeba przyznać, że prawdziwa rosyjska tożsamość narodowa, zakorzeniona w własnej kulturowej i religijnej tradycji, nie tylko nie zagraża integralności Rosji i pokojowi między narodami, a wręcz przeciwnie, przyczynia się do konsolidacji państwa i umocnienia przyjaźni i braterskich stosunków między jego narodami. Co więcej, wierność Rosji tradycyjnym wartościom duchowym czyni z niej centrum integracji przedstawicieli społeczności międzynarodowych, które podzielają te wartości.

Rosja jest jedną z forpoczt ochrony wartości rodzinnych na arenie międzynarodowej. Stosunek do rodziny, jako fundamentalnej dla wszystkich narodów Rosji wartości, jest jednym z najważniejszych elementów wspólnego kodu kulturowego, który nas jednoczy w cywilizacyjną wspólnotę z tysiącletnią historią, i taka właśnie postawa określa istotę naszej solidarnej odpowiedzi na te wyzwania, z jakimi boryka się instytucja rodziny w skali globalnej.

Gdy są podważane głębokie podstawy relacji rodzinnych, a w niektórych krajach mają miejsce brutalne ingerencje w stosunki między dziećmi i rodzicami, podejmowane są próby prawnego zrównania rodziny i różnorodnych form współżycia, szczególnej uwagi wymagają przejawy kryzysu w tej dziedzinie i w rosyjskim społeczeństwie. Wsparcie rodziny zostało uznane za jeden z priorytetów polityki państwa, jednak w tej dziedzinie nadal utrzymują się negatywne cechy: znaczna liczba rozwodów i niepełnych rodzin, zmniejszenie motywacji do wstępowania w związek małżeński wśród młodzieży, wciąż wysokie wskaźniki sieroctwa społecznego i sztucznie przerywanych ciąż.

Wola budowania jest ważnym elementem rosyjskiej historii i kultury. Przełom technologiczny, przed koniecznością którego stoi dziś Rosja, może być zrealizowany tylko dzięki silnemu wsparciu ze strony systemu edukacji. Unikalne doświadczenie w zakresie wychowania i kształcenia przyszłych naukowców, inżynierów, artystów, kierowniczych elit, przechowane dzięki entuzjazmowi rosyjskich nauczycieli, wiernych wzniosłym ideałom i zasadom krajowej i światowej pedagogiki, może i powinno stać się podstawą do szeroko zakrojonej dyskusji o celach, zadaniach i perspektywach rozwoju współczesnej edukacji dla opracowania środków do realizacji polityki państwowej w tym zakresie, a mających na celu przywrócenie statusu społecznego rosyjskiego nauczyciela i odnowę kadry pedagogicznej z powodu napływu utalentowanej młodzieży.

Należy pamiętać o globalnej misji Rosji, na którą z nadzieją patrzą nie tylko Rosjanie z obszaru postradzieckiego i diaspory, ale i narody prawosławne. Przede wszystkim, należy tutaj wspomnieć prawosławnych chrześcijan na Bliskim Wschodzie, którzy obecnie są zagrożeni zniknięciem. Już teraz ponad 70 procent prawosławnych z tego niespokojnego regionu mieszka na emigracji.

Należy wspomnieć o tradycjach rosyjskich organizacji publicznych XIX w. i początku XX wieku, w wyniku działalności których na Ziemi Świętej zostały zakupione liczne obiekty, a także otwarto ponad 100 szkół dla miejscowej ludności, i przywrócić aktywną obecność Rosji jako obrończyni światowego Prawosławia na arenie międzynarodowej. Pozwoli to wzmocnić międzynarodowy autorytet Rosji i napełnić sensem prawosławną tożsamość.

Przed Rosją i Rosyjskim Światem stoi zadanie nie tylko utrzymania humanitarnej suwerenności, ale i aktywnego niesienia światu swoich kulturowych wartości i znaczeń za pomocą transgranicznych kulturalno-edukacyjnych projektów, obsługiwanych przez państwo, społeczeństwo obywatelskie, koła biznesowe.

Rosja musi znaleźć pełną odpowiedź na wyzwania współczesności, kierując się świadomością, że źródła tej odpowiedzi leżą w sferze duchowych, moralnych, kulturowych wartości. Poważne tworzenie rodzi się przez pokonanie pychy, egoizmu i konsumpcji. Trwałą rodzinę, solidarne społeczeństwo, jeden naród, silne państwo tworzą wzajemny szacunek, cierpliwość i współczucie, odpowiedzialność każdego za losy kraju, miłość do Ojczyzny.

Jak nigdy aktualne dziś stają się słowa Świętego Patriarchy Moskwy i Wszechrusi, które wypowiedział na XVIII Światowym Rosyjskim Soborze Narodowym: „Potrzebna nam wielka synteza wysokich duchowych ideałów dawnej Rusi, państwowych i kulturalnych osiągnięć imperium Rosyjskiego, społecznych imperatywów solidarności i wspólnego wysiłku dla osiągnięcia wspólnych celów, określających życie naszego społeczeństwa przez większą część XX wieku, uczciwe dążenie do realizacji praw i wolności obywateli w postradzieckiej Rosji. Synteza, która leży poza granicami zwykłej dychotomii „prawica-lewica”. Synteza, którą można opisać formułą „wiara – sprawiedliwość – solidarność – godność – państwowość”.

http://www.mysl-polska.pl

Czy Polski Judeokościół, czy polskich katoliczników kremówkowych i ich religijnych pastuchów, stać jest – już nawet nie na podobnej wagi i mocy dokument – ale na jakiekolwiek beknięcie w tak ważnych sprawach? 
Admin

Komentarze 34 do “Rosja w obronie tradycyjnych wartości”

 1. Złamas said

  Czy Polski Judeokościół, czy polskich katoliczników kremówkowych i ich religijnych pastuchów, stać jest – już nawet nie na podobnej wagi i mocy dokument – ale na jakiekolwiek beknięcie w tak ważnych sprawach?
  Gajowy jak już coś napisze….. to jakby przy***lił z czuba w czułe miejsce…

 2. JO said

  Przypomne, ze Gajowka organizuje Kweste – wojenna Pomoc Tradycja – Ortodoks, ktorej intencja jest wsparcie Walczacego Prawoslawia.

  Nasza intencja Danie Swiadectwa Prawoslawnym Braciom, ze Identyfikujemy sie z ich Walka w 100 % jako Tradycyjni Katolicy oraz zwracamy sie z prosba o Wspolprace.

  Wszystkich zainteresowanych idea Wspolnego Dzialania z Rosjanami prosimy o wsparcie Kwesty

 3. Zerohero said

  Różnica między pasterzem a pastuchem. Dobre!

 4. Barbara chojnacka said

  Panie Jo,
  Jak się wspiera wspomnianą Kwestę???

 5. Sowa said

  Gwoli formalności „słowa Świętego Patriarchy Moskwy i Wszechrusi”.

  Patriarcha nie jest święty. W tym przypadku należy użyć zwrotu „Jego Świątobliwość Patriarcha Moskwy i Wszechrusi”. Jest to zwrot w stylu „czcigodny”. Pisze o tym (poprawnie) Wikipedia:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Patriarcha_moskiewski_i_całej_Rusi

 6. NyndrO said

  No.Jak się Pan Kierownik „admin” wpieni,to ma żarty wyostrzone.Najlepsze ma jednak wstaweczki K.O.,jak się tak wpieni,że nie wytrzymuje,żeby walnąć podsumowanie na koniec,tylko tam takie wtręty podpisane adminem umieszcza.Wtedy widać,że serce Pana Kierownika zaczyna bić szybciej ze zwykłego wkurwienia.Biedne serce.

 7. NyndrO said

  Jak ta Pani Marszałkowa Maruszyna musi się o Pana martwić,porządny Człowieku.Niech się Pan nie podnieca emocjami,drogi Panie Kierowniku.To tylko się wszystko powtarza i powtarza,i powtarza…..i powtarza.Robi Pan robotę niesamowitą i Ekipa jest niesamowita,ale człowiek spokojny jest człowiekiem mądrzejszym,niż człowiek wkurwiony.Z wielu względów.

 8. NyndrO said

  * niech Pan nie odczytuje tego „powtarzania”,jako tu jakiejś buddujskiej jazdy.Chodzi mi o to,że techniki tych psychopatów terroryzujących Planetę się powtarzają dokładnie.

 9. markglogg said

  A nam, polskiej delegacji na posiedzenie „Międzynarodowego Trybunału d/s zbrodni NATO w Jugosławii” (był taki, ale padł po ataku „islamistów” na USA 9-11-2001) były radziecki dysydent ALEKSANDER ZINOWIEW powiedział, że w Rosji – w której od blisko już 10 lat z powrotem mieszkał, CO DRUGI POP TO JUDAISTA. Jak to się ma do polskich „judeokościelnych” Maruchy? Czy to nie jest tylko różnica między coca-cola i pepsi-colą?

 10. Boydar said

  No może i co drugi, ale nie, qurwa, qurwa, qurwa, każden jeden !!!

  Jakby u nas tylko co drugi katabas był judaistą, to Pan JO mógłby spokojnie dać se spokój z wspieraniem FSSPX.

 11. NyndrO said

  ki guupi

 12. NyndrO said

  Szanowny Panie Boydar,jeśli Szanowny Pan Kjerownik przepuści mój wpisktórenzawis,to się Pan uśmiechnie. „powtarza,powtarza,powtarza – qurwa,qurwa,qurwa”. Hasło rewolucyjne .Nie,nie.Spokojnie* Pan jednak jesteś taki trochę geniuszek…

 13. Przypominam, że Markglogg to pajac, który specjalizuje się w atakach na te same cele, co reszta łże-mediów.
  Wystarczy wspomnieć jego wpisy wyśmiewające rosyjskie konwoje humanitarne niezbędne do przetrwania Donbasu, czy oskarżanie Zacharczenki, że jest parchem (nie wiem czy padł epitet ‚zdrajca’, ale nie chce mi się teraz tego sprawdzać), bo miał rzekomo nie kontynuować ofensywy wojsk Noworosji, a oni po prostu potrzebowali czasu do naprawy i przygotowania zdobycznego sprzętu. Tylko głupcy wysłaliby swoje wojska bez np. wsparcia artylerii i czołgów.
  Teraz oczywiście trzeba zaatakować Cerkiew Prawosławną niczym Pussy Riot…

 14. ojojoj said

  Panie Gajowy, polscy judeo-katolicznicy kremowkowi leza krzyzem przed tivi jak tylko pokazuja jp2 z okazji jego x-letniej smierci, wybrania na papieza, itp., oraz jest im obojetnie do jakiego kosciola czy synagogi pojda na msze, teatrzyk, czy rewie mody lub dewiacji.

 15. RomanK said

  ad 9..Panie Marku..co drugi pop to judaista..moze… ale wydaje mi sie, ze proporcja lepsza niz ta -gdzie kazdy sekretarz byl judaista…pelniac obowiazki antykoscielnego, czy tez cerkiewnego ateisty- komunisty. Wokol nich wieszaly sie tabuny ociemnialych pojasniej dla korzysci, mocno anty koscielnych i afiszujacy sie znajomosciami z zydowskimi dysydentami…antyklerykalami, ktorych jakos nikt nie nazywal samonienawidzacymi sie zydami…
  Trzymalem sie od tego z daleka zostawiajac sprawy leczenia zydowskich kompleksow samym zydom….a przy okazji obserwujac tych obrzezanego ucha bezboznikow za dyche i synekurke…z wkladka miesna:-)))wynalazlem doskonala metode, zeby poznawac tych- co raz jednym raz drugim dupe liza…
  Latwa i prosta metoda- kiedy zauwazylem , ze lizuny za cala nagrode maja…tylko gowno na jezyku:-))))))
  Jak mowi stara madrosc…Kurica nie ptica:-)))

 16. zgaga said

  nydrO
  Ty do psychiatry zapierdalaj , masz mega schizy !!!!!!!!

 17. Joannus said

  ” Rosja jest jedną z forpoczt ochrony wartości rodzinnych na arenie międzynarodowej. ”

  Pewnie dlatego, że ziemi rosyjskiej nie nawiedził ”nasz wielki rodak”.
  Wygląda na to, że gdziekolwiek przybył robił się wcześniej czy pózniej bałagan np.na sztuczny twór chazarsko-banderowski.

 18. A o to co nowy kumpel Romka K. sądzi o rosyjskim prezydencie i jego próbach pomocy Donbasowi (proszę zwrócić jakie oczekiwania ma wobec tego co się stanie z białym konwojem):
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2014/08/16/bialy-konwoj-pomoc-czy-blazenada-putina/#comment-67242
  „Nic o „rewelacji” szefa DNR Zacharczenki nie ma. Czyli jest to tak zwana „obyknawienna fałszywka” zachodniej ZJEDNOCZONEJ KORPORACJI KŁAMSTWA. Kłamstwa w którym obowiązkowo przyszło żyć Wolnym Polakom po upadku PRL-u. Do tego kłamstwa należy też, zapewne, te sondażowe 86% poparcia dla „polityki bez jajec” przezia Putina. Którego „pomoc humanitarna” będzie zapewne stać impotentnie na granicy Ukrainy aż do 24 sierpnia (bieżącego roku, mam nadzieję).”

  Romek już przybiegł szybko się mu podlizywać, gdy zobaczył tylko, że ja wypunktowałem tego zacietrzewionego antyklerykała, sądząc, że będzie miał nowego kamrata do robienia rozróby na tym forum.
  Widocznie jest z tych co „raz jednym d.pę liżą, raz drugim”
  Hue, hue.

 19. Czy będę niegrzeczny jeśli spytam, co robi tutaj Markglogg, który nazywa Gajówkę – Gnojówką Maruchy oraz jego podlizywacze/adwokaci ?
  https://marucha.wordpress.com/2014/12/29/jak-chodzic-do-gory-nogami-z-biblia-w-rece/#comment-441256

  Chyba się zgubiliście i trafiliście pod zły adres. Jeśli mnie pamięć nie myli to w/w dostał bana.
  On swojego bloga i tam może do woli wylewać swoje żale na chrześcijaństwo oraz to, że Rosjanie uwielbiają Putina, w przeciwieństwie do miernot, które na niego ujadają.

 20. Boydar said

  Jak to co, Panie Grisza, to samo co Ajdar w Donbasie – dostaje wpier.dol !

  Trzeba jednak przyznać, że podobnie jak tam, niewielu się odważyło „dać oddelegować”.

 21. NyndrO said

  Ad 16.* Żartujesz? Mi wystarcza melisa.

 22. anka said

  Babuszka poucza młodych

  cyt.;masony i żydy rządzą światem,masony i żydy okupuja Rosję

  Kto nie zna języka,niech odsłucha od
  4 min.20 sek. a zrozumie.

  Babuszka odpowiada ukraińskim faszystom

 23. Panie Boydarze. Ajdar dostawał w***l także od swoich i na dodatek został rozwiązany, ale nie traćmy nadziei, bo chłopaki od Kołomojskiego zamiast oblegać Donieck teraz walczą w Kijowie 🙂
  http://rt.com/news/228083-aidar-battalion-defense-ministry/

 24. Boydar said

  Myślę sobie Panie Grisza, że „nic nie jest takie, jakim się wydaje”. No może za wyjątkiem Kołomojskiego i Arszenika. Ale co do tego też zaczynam mieć wątpliwości. Właściwie, to tylko nieboszczycy mają niezbywalne racje.

 25. NICK said

  :). (24). Lubelak.
  Racja. Ale Pan, pisze, z tego świata? Mam nadzieję. 🙂 . Pozdrawiam. Obiecuję coraz rzadziej.

 26. Boydar said

  Z tego Panie NICK’u, z tego. Pan Bóg ma widać jeszcze jakieś plany względem mojej obmierzłej osoby. Również pozdrawiam.

 27. NICK said

  Dzięki. i , dość wycieczek [na razie] bo Krytyczny Komentator – słusznie – zwrócił uwagę.
  Panie Nyndr0: dotyczy.
  P.S. Byłem we salonach maszynowych. Ta Yamacha YBR 125… .
  Basta.

 28. JO said

  ad.4. Droga Pani,
  Na Gajowki – Dzialanie glownej stronie : Witryna internetowa : https://gajowka.wordpress.com/

  wszystko , krok po kroku jest wyjasnione.

  W przypadku podjecia sie przez Pania Wspolnego Dzialania, prosze mi dac znac albo na zakladce „Dzialanie 3” na tej witrynie albo prosze do mnie napisac na adres: polak.ortodoks@gmail.pl

  Pozdrawiam,
  JO

 29. aa said

  to pieknie ze Rosjanie podniesli glowe i rozumieja wreszcie ze tzw zachod-jego przywodcy-daza wszelkimi sposobami do zniszczenia ich Ojczyzny. Obawiam sie jednak ze sa zbyt naiwni i nie doceniaja wroga:
  1 kto kazal im przyjac na ambasadora USA ta swinie Tafta-ktora rozwalila Ukraine i ktorej glownym zadaniem jest zorganizowanie majdanu w Moskwie
  2 jaki problem z oficjalnym przyznaniem Noworosji?- Gdyby to zrobili oszczedzili by kilka tysiecy Rosjan-swych braci
  3 zygac sie chce sluchajac tych ich liberalow-” Ukopy to jak male dziecko ktore mamusia Rosja kocha i zawsze przytuli”- zobaczymy jak faszysci z Kijowa zaczna im wysadzac pociagi-juz probowali
  4-ta ich gospodarka -cena gazu i ropy powiazana z dolarem????
  5- zagrywki z s-300 dla Iranu
  6- France nakladaja sankcje pod rozkazy USA a oni boja sie zarzadac forse za Mistrale-zwlaszcza ze jest okazja pozbyc sie tego zlomu, ktory zamowil idjota z watachy Gajdara -pewno za lapowe-tak jak np nic niewarte mazlaty z Izraela
  7- zobaczymy co teraz wymedza w Minsku-jak sie Noworosja nie postawi to pewno znowu pomoga Poroszence i jego zbirom wymigac sie z katastrofy wojskowej. Jak to jest mozliwe zeby prowadzic rozmowy wogole z tym gadem i zlodziejem ktory nie ma dnia aby nie grozil Rosji zniszczeniem????
  Reasumujac mam wielkie obawy czy Rosjanie zdaja sobie sprawe z sytuacji. Zycze im opamietania z calego serca .Rosja jest jedyna nadzieja dla naszego swiata-bedzie tragicznie gdy i ta nadzieja okaze sie plonna

 30. NICK said

  Grisza. Pozdrawiam. Tak po prostu.

 31. Dziękuje i również pozdrawiam, Panie NICK.

 32. a natol said

  Nie mam gdzie tego wpisać:

 33. NyndrO said

  Przeżyłem 35 lat.I jak mnie coś dotyczy,to o coś chodzi.

 34. NICK said

  P. Nyndr0 (33).
  NIC szczególnego, drogi Kolego. „Krytyczny” napisał, że Jemu to zwisa. Ale! Uwagę zapodał: ‚ta, tu, gajowa załoga, coś mi za dużo grypsuje’. Skoro „Mambo” Mu wtóruje? A i inni także, czasem. Więc wpisałem, tak, nawiasem.
  I pół serio a pół żartem. Co by skrócić tę ‚grypsarkę’. 🙂 .
  P.S. Uważam, że ‚grypsarka’, też, czasem coś wnosi. Pozytywnego. HUK.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: