Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (7 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-01-30 (Piątek)

Tu wpisujemy komentarze nie odnoszące się do innych artykułów, a to z powodu wielkich sukcesów wojsk ukraińskich w Noworosji.

Gwsp

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/01/27/wolne-tematy-6-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/02/03/wolne-tematy-8-2015/

Gajowy Marucha

Komentarzy 250 to “Wolne tematy (7 – 2015)”

 1. Boydar said

  No wow !

  http://polish.ruvr.ru/2015_01_30/Na-skraju-zdrady-0309/

 2. Boydar said

  I to też wow 🙂

  http://astra.neon24.pl/post/118398,z-nienawisci-do-polski

 3. NyndrO said

  To będzie gwsp.jpg. W sosie.

 4. Lily said

  Golabki,to jest to co lubie.

 5. Boydar said

  Gdyby ten koperek był dajmy na to czarny, to całość kojarzyła by mi się z tym, co niedługo zostanie z Bundesrepubliki 🙂

 6. Dzonyy said

  Gołąbki w takim zawiesistym sosie pomidorowym najlepsze na świecie robiła moja Mama.
  Nie zrobi już… pzynajmniej dla mnie, teraz. Ale Tam, ma pole do popisu. Jestem pewny, że kolejka sie ustawiła 🙂
  W Bukowinie odwilż.

 7. Boydar said

  Jakiś dzisiaj zlinkowany jestem, cos dla Pana JO, ale oczywiście nie tylko …

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/118424,historia-po-bialorusku

 8. Lily said

  Re 6;Dzonyy
  Pieknie,Pan to napisal.Nie znam Pana,ale wiem,ze jest Pan milym,sympatycznym czlowiekiem.

 9. NyndrO said

  Wporzo,Dzonyy? Dawno Cię nie było.Kąpiele wypaliły?

 10. rotmistrz said

  Mimo spadającej liczby powołań Polska pozostaje bastionem katolicyzmu. Co trzeci ksiądz i co czwarty kleryk w Europie jest Polakiem

  Od 1991 r. zamknięto w Polsce 12 wyższych seminariów (działa ich ok. 50). W 1995 r. w seminariach diecezjalnych i zakonnych było 7,3 tys. mężczyzn. W tym roku jest ich 3,8 tys.

  Tej jesieni do seminariów zgłosiło się 804 kandydatów. Ok. 600 zostało alumnami w seminariach diecezjalnych, a 200 to kandydaci na zakonników. W ubiegłym rok kandydatów było 762.

  Tegoroczny niewielki wzrost powołań to zasługa zakonów. W 2013 r. seminaria zakonne na pierwszy rok przyjęły 169 mężczyzn, w tym – o 31 więcej.

  Jeszcze nigdy nie było tak dobrze w Kościele – jak mawiają w Watykanie
  Przydałaby się kanonizacja Pawła VI – wiele ma w tym zasług…

 11. Siggi said

  Oficjalne stanowisko Profesora w związku z nagonką na niego.
  https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-xap1/v/t1.0-1/c64.64.804.804/s32x32/969629_3092669051996_590761400_n.jpg?oh=3e8775567e9fd45c43c4d3d3f6b3b453&oe=555AD2E7&__gda__=1431897126_608155a1ccfbb7b45f4b393bd4b7b8c1
  Bogusław Paź

  [Jest w gajówce – admin]

 12. marta15 said

  przesmieszne video jak foczka jest rozradowana na widok psa.

 13. marta15 said

  tygrys syberyjski zabawia sie budowaniem kul snieznych

 14. Siggi said

  Grecja zablokowała nowe sankcje wobec Rosji

  Wbrew słowom Federici Mogherini w czasie posiedzenia Rady Unii Europejskiej grecki minister spraw zagranicznych poszedł pod prąd i zablokował nowe sankcje przeciw Rosji.
  Rada Unii Europejskiej do spraw polityki zagranicznej i bezpieczeństwa spotkała się w sprawie kryzysu ukraińskiego. Szefowie dyplomacji państw unijnych podtrzymali dotychczasowe sankcje wobec Rosji (rozszerzyli jedynie listę objętych nimi osób prawnych i fizycznych)p, ale nie nałożyli nowych sankcji ani nie ustalili ewentualnych warunków ich nałożenia. Wbrew słowom Wysokiej Przedstawiciel UE ds. Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa, grecki minister praw zagranicznych Nikos Kotzias poinformował, że stało się tak wskutek jego oporu.

  Na swojej konferencji prasowej Kotzias mówił: „W tekście nie ma słów o bezpośredniej odpowiedzialności Rosji [za działania separatystów] Była propozycja nowych sankcjach przeciw Rosji. Wielu ministrów występowało [za tym] dwa, trzy i cztery razy. Fraza, która zakładała nowe sankcje przeciw Rosji znikła. Objaśniliśmy, że sankcje nie przynoszą rezultatu”. Kotzias objaśniał jak do tego doszło – „Grecka delegacja, że albo ta fraza będzie zabrana, albo nasza praca nie może iść naprzód. W efekcie uzgodniliśmy komunikat, który nie zakłada nowych sankcji przeciw Rosji”. Swoje działania na posiedzeniu Rady UE szef greckiej dyplomacji określi jak „dwie godziny bitwy”.

  ria.ru/kresy.pl

 15. bardzo said

  Z grzybowym też dobre, jeśli nie lepsze.

 16. osoba prywatna said

  Leszek Balcerowicz – Aaron Bucholtz
  http://yelita.pl/artykuly/art/balcerowicz

 17. Lopez said

  30.01.2015 – 16:50 (14:50 czasu polskiego)
  Zaczęły się walki na przedmieściach Dzierżyńska, nad blokpostami „ATO” kłęby czarnego dymu.
  Armia DRN prowadzi walki na przedmieściach Dzierżyńska, odsuwając tym samym linię frontu od Gorłówki. Wśród okupantów i ich pomocników zaczęła się panika i próby porzucenia Dzierżyńska.
  Wojska ukraińskie próbują przegrupować się i podciągnąć rezerwy. Armia DRN kontratakuje, działając przy tym, również małymi grupami.
  Okupanci starają sie odbić utracone pozycje, ponownie ustanowic kontrolę nad odcinkami trasy Donieck-Gorłówka i odciągnąć siły armii DRN od kotła Debalcowskiego.
  Miejscowi mieszkańcy donoszą, że od strony blokpostów armii ukraińskiej walą kłęby gęstego dymu, słychać strzelaninę i odgłosy walk na przedmieściach.
  Jeśli natarcie powstańców wgłąb Dzierżyńska nie uwięźnie na obronie przeciwnika, to faszyści zostaną ostatecznie odrzuceni od Gorłówki.
  opracował: WT

  http://rusvesna.su/news/1422625678

 18. Lopez said

  Kukiz zmądrzał !!
  Paweł Kukiz: Donbas jest ukraiński dzięki ZSRR, Ukraińców oszukała UE, a Polska nie powinna się wychylać [+VIDEO]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fpawel-kukiz-donbas-jest-ukrainski-dzieki-zsrr-ukraincow-oszukala-ue-a-polska-nie-powinna-sie-wychylac-video#

  Kukiz był głupi i głupi umrze. Czasami coś po kimś powtórzy. I to wszystko.
  Admin

 19. osoba prywatna said

  Niesamowity łucznik.

 20. Zerohero said

  Wikipedia ma hasło związane z Odessą:

  https://marucha.wordpress.com/2014/05/06/jak-zabijali-mieszkancow-odessy-w-budynku-zwiazkow-zawodowych-detale/

  Jak zredagowane? Ano tak:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_w_Odessie

  Już tytuł szokuje. Nie „masakra” a „zamieszki”. W artykule jest sugestia, że mordowani ludzie to desant zza granicy (kłamstwo) i nie ma nic o sabotowaniu przez banderowców dojazdu straży pożarnej oraz pogotowia. Z bezbronnych ofiar (w tym kobiet) kanalia redagująca wpis zrobiła uczestników „walk”. Walki wyglądały tak, że banderowiec stał na zewnątrz i strzelał do ludzi próbujących wyskoczyć przez okno. Oczywiście to ścierwo zostało ozdobione masą „źródeł” i przypisów, więc na ćwierćinteligencie robi natychmiastowe wrażenie. Tylko pieczątki jeszcze brakuje. Przypuszczam, że przeradogowywanie natrafi na potężny opór nadzorców hasła. Pospolite hasbarowe chujki i palantunie zostają tzw. wikipedystami (rejestrują się), a potem pilnują porządku jak pies kości.

  Tutaj ciekawy wpis nt. wojen edycyjnych związanych z zamachami 11 września + mordy namierzonych hasbarowców na końcu:

  https://prawda2.info/11_wrzesnia.html

 21. rotmistrz said

  Umykając piekłu
  Escaping Hell
  Konstanty (Kot) Piekarski 1915-1990

  http://members.shaw.ca/escapinghell/kon2.htm
  http://members.shaw.ca/escapinghell/piek.htm

  Zapytaliśmy się co się dzieje w tym karnym bloku, że ginie w nim tylu ludzi. Okazało się, że w naszym transporcie wykryto wielu Żydów i wszystkich ich tam umieszczono. Między nimi był sławny siłacz o nazwisku Schmelling, który zaimponował Niemcom swoją niezwykłą siłą, w rezultacie czego uzyskał uprzywilejowaną pozycję w 13-stce. Jako Żyd, nie mógł co prawda opuszczac bloku, ale przydzielano mu tyle żywności, ile mógł zjeść. W zamian za to SS-mani wymagali od niego popisów siły, a w szczególności, jak potrafi uśmiercić człowieka jednym uderzeniem. Przedmiotem tych popisów byli inni więźniowie – Żydzi i SS-mani robili zakłady między sobą stawiajc albo na Schmellinga albo na jego ofiary.

  Człowiekiem tym, który wykazał tak heroiczną postawę, był ksiądz katolicki, Maksymilian Kolbe. W jakiś czas potem Fred poinformował mnie, że lekarz Bock poszedł w nocy do bunkra, wyciągnął na wpółprzytomnego Ojca Kolbe i wstrzyknął mu fenol w serce, powodując natychmiastową śmierć. Zrozumieliśmy to, jako akt eutanazji, dokonany przez niemieckiego kryminalistę na świątobliwym katolickim zakonniku.

 22. Siggi said

  Bravo Fidel !
  W kwestii formalnej powinno być;…kubańskie więzienie w Guantanamo,gdzie itd.,itd.,itd. N i e ?

  http://polish.ruvr.ru/2015_01_30/Kuba-wysunela-liste-zadan-wobec-USA-1851/

 23. Lopez said

  AD 22 Siggi brawo!!!!!!

 24. Lopez said

  Ad 22

  Kuba: Jankesi oddajcie Guantanamo

  Władze kubańskie domagają się od Stanów Zjednoczonych zwrotu terenów położonych na wybrzeżu Zatoki Guantanamo, zanim stosunki pomiędzy obydwoma państwami zostaną znormalizowane. Żądanie to zostało zawarte w przemówieniu prezydenta Raula Castro, który oczekuje również zniesienia amerykańskiego embarga handlowego, oraz skreślenia Kuby z listy krajów „wspierających terroryzm”. Rząd amerykański, jak na razie, nie skomentował tej deklaracji. Przypomnijmy, że Zatoka Guantanamo została wydzierżawiona USA w 1903 r., przez ówczesne władze kubańskie i pozostaje pod ich władzą po dziś dzień, co prezydent Castro nazwał nielegalną okupacją. W zeszłym miesiącu rozpoczęły się rozmowy pomiędzy obydwoma państwami, na temat poprawy wzajemnych stosunków, które pozostają bardzo napiętymi od lat 60. ubiegłego stulecia

  http://xportal.pl/?p=18965

 25. Lopez said

  Serbia: Šešelj gratuluje Grecji

  Przywódca Serbskiej Partii Radykalnej (SRS) Vojislav Šešelj określił wynik wyborów parlamentarnych w Grecji jako radosną nowinę i cios zadany Unii Europejskiej. Podkreślił, że SYRIZA podobnie jak SRS łączy w swoim programie walkę z globalizmem, patriotyzm i dążenie do sprawiedliwości społecznej. Šešelj wyraził nadzieję, że za przykładem Greków zapowiadających moratorium ws. spłaty zadłużenia zagranicznego pójdą rządy Hiszpanii, Włoch i Portugalii. SRS liczy również na narodowy przełom w Bułgarii który odsunie od władzy prounijnych polityków.

  http://xportal.pl/?p=18981

 26. Lopez said

  Pociski spadły na dzielnicę mieszkalną w Doniecku. Zginęli cywile [+FOTO/+VIDEO / UWAGA 21+]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pociski-spadly-na-dzielnice-mieszkalna-w-doniecku-zgineli-cywile-foto-video-uwaga-18-

 27. Boydar said

  Ciekawe, co Franio pocznie z tą żabą …

  http://www.niedziela.pl/artykul/13832/Rabin-wzywa-papieza-do-zamkniecia

 28. Lopez said

  Uuuuu cóż za zmiana, coś się świeci

  Gen Skrzypczak: Atak Rosji na Polskę? A tam, pieprzenie… Po co? [+VIDEO]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/gen-skrzypczak-atak-rosji-na-polske-a-tam-pieprzenie-po-co

 29. Dzonyy said

  Ad 9
  Wypaliły. Po raz pierwszy od lat, nie mam grypy, kataru, itd….

 30. TomUSAA+ said

  Dziś rano na NPR (tzw. radio pubkiczno-narodowe, kolejna zmyłka liberałów) podano ten kwiatek:

  http://www.npr.org/2015/01/30/382374060/from-laundering-to-profiteering-a-multitude-of-sins-at-the-vatican-bank?utm_medium=RSS&utm_campaign=business.

  Jest to ponad 7-mio minutowy wywiad z autorem kolejnych „rewelacji” dot. Watykanu, Kościoła, Papieży, i co tam jeszcze. Oczywiście, w bogatym sosie dyskredytującym. Jeden akapit tu kopiuję, ponieważ rzuca on światło na nagłe wzbogacenie się niektórych prominentów Solidarności. Mówi autor:

  „I describe a new incident in this book in which Italian intelligence agents, they take $3.5 million in gold ingots from a Swiss bank. They put it into the side panels and a false bottom on an SUV and a priest drives it back into Gdansk from Italy so it can feed the resistance against the communists in Poland. So there was a real alliance between American intelligence, the right wingers and the Vatican on this meeting of minds against communism.”
  (Opisuję pewne zdarzenie, w którym agenci włoskich służb specjalnych podejmują 3,5 miliona dolarów w złocie z konta w banku szwajcarskim. Chowają to w specjalnie dostosowanym do tego SUV, którym jakiś ksiądz jedzie potem z Włoch do Gdańska, aby wspomagać dalej opozycję przeciw komunistom w Polsce. Na tym przykładzie widać wyrażnie przymierze pomiędzy amerykańskimi służbami specjalnymi (CIA), prawicą i Watykanem . . .)

  Niezła perełka, nieprawdaż?

 31. Salomon said

  We Francji TEŻ są jednomandatowe okręgi wyborcze. Ordynacja dla Obywateli. Konstytucja też. A z nami Hofmany i Nowaki robią co im sie żywnie podoba….
  Ubezwłasnowolniono nas tak ordynacją jak i Konstytucją. Bez zmiany ordynacji nie zmienimy Konstytucji. A żeby zmienić ordynację- trzeba …zmienić Konstytucję! Żeby ja zmienić- trzeba mieć władzę. Błędne koło…. Tak się bydlaki zabezpieczyły …

 32. Boydar said

  „… a z ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza …” (31)

  To może się już wkrótce zmienić.

  Jeśli zgodnie z sugestią p. Pitagorasa – https://marucha.wordpress.com/2015/01/28/nie-o-marianie-kowalskim-czyli-kilka-moich-spostrzezen/#comment-448635 – p. Braun miałby zostać naczelnym rabinem, nauka jidisz wejdzie do programu nauczania już od klasy trzeciej szkoły podstawowej. Komunikacja z urzędnikami stanie się wówczas znacznie ułatwiona, i to przemawia na korzyść p. Brauna.

 33. Siggi said

  Opublikowano Styczeń 30, 2015 Przez a303 W NWO

  Kissinger o kryzysie bankowym
  „To nie jest istotne, jaka jest prawda, liczy się to, co uważamy za prawdę.” – Henry Kissinger

  ED Noor: W tym przypadku, kryminalista „zdaje-mie-sie” Kissinger rzeczywiście chlapnął prawdę w tym swoim cytacie. Ponadto, jest to część porządku tej agendy naszych drogich przyjaciół, aby mogli oni potem powiedzieć, że ostrzegali nas, gdy coś pójdzie źle. W ten sposób mogą domagać się swego rodzaju niewinności przed skutkami własnych działań w stosunku do świata innowierców.

  „Ci, którzy rozumieją przebieg losów świata i Ciemną Moc, która trzyma Ziemię i jej mieszkańców w szatańskim uścisku wiedzą, że nic nie dzieje się przez przypadek.

  Nic ani w polityce ani na rynkach finansowych nie dzieje się spontanicznie.

  Wszystko jest zaplanowane i zaaranżowane w tym globalny kryzys finansowy.

  To ma na celu doprowadzenie systemu finansowego do ruiny i pogrążenie świata w chaosie w taki sposób, żeby „nowy porządek finansowy” New International Order można było stworzyć pod bezpośrednią i bezwzględną kontrolą Niewidzialnej Władzy Pieniądza.

  Innymi słowy, grabież gospodarki światowej przez elity władzy jest zapowiedzią nadchodzącego Banku Światowego i Światowej Waluty zbliżania się chwili powstania Rządu Światowego”.

  ~ Henry Kissinger, 5 styczeń 2009. Podczas wywiadu na parkiecie New York Stock Exchange emitowanego na antenie CNBC 5 stycznia 2009 r.

  Źródło: http://snippits-and-slappits.blogspot.ca/2013/04/kissinger-on-banking-crisis.html

 34. Mariuszek said

  Ad 32: Panie Boydar, Grzegorz Braun w sondażach prezydenckich, zdobywa 1% głosów poparcia-sic!!
  Czyli mieści się w błędzie statystycznym: +3%!!. Nie ma żadnych szans z „bulem”, mężem Salci.

  Z innej beczki, niemniej ważnej:

  Rosyjska telewizja zwróciła uwagę na bardzo ważny fakt, który miał miejsce w czasie trwania obchodów wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Według rosyjskiej dziennikarki celowo językami używanymi w czasie obchodów były polski i angielski, tak aby uniemożliwić ich zrozumienie obywatelom byłych republik radzieckich. Dziennikarka zwróciła również uwagę na to, że w centrum obchodów znalazł się prezydent Ukrainy Poroszenko, który zadeklarował prowadzenie badań przez ukraińskie ośrodki naukowe mających na celu udowodnienie wkładu Ukrainy i Ukraińców w zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. Niedługo dowiemy się, że ukraińska dywizja SS Galizien wraz z sotniami UPA oswobodziła świat z hitlerowców.

 35. Boydar said

  Nie mam czasu podrzucać tych artykułów na raty. Warte są przeczytania, przynajmniej moim zdaniem.

  http://janusz.neon24.pl/post/118306,krzyzacy-czyli-herezja-pruska
  http://slepamanka.neon24.pl/post/118375,banderowcy-w-auschwitz-widziane-z-usa
  http://ramenes.neon24.pl/post/118400,kosmici-sa-wsrod-nas-teskniles
  http://janusz.neon24.pl/post/118397,katolicyzm-ratuje-zycie
  http://janusz.neon24.pl/post/118057,kosciol-katolicki-ocalil-zycie-indian-przed-protestantami
  http://janusz.neon24.pl/post/118390,tylko-religia-katolicka-jest-prawdziwa

 36. rotmistrz said

  P.Z.: Jak to?

  R.L.: Poznałem kiedyś pewną Żydówkę z Polski, która przetrwała niemiecką okupację dzięki wsparciu Polaków. Zwykłych włościan, którzy ją karmili i ukrywali, choć groziła im za to kara śmierci. Gdy to mi opowiadała, płakała.

  Były to łzy wdzięczności. Powiedziała mi jednak, że bałaby się o tym wszystkim powiedzieć w Ameryce publicznie. Wielu innych ocalałych z Holokaustu mówiło mi to samo. Że ich przeżycia są niepoprawne politycznie. I jeszcze jedna ciekawa rzecz, którą powiedziała mi ta pani – mówiła o podziwie dla olbrzymiego heroizmu tych Polaków.

  Przyznała, że wątpi, czy gdyby role się odwróciły, ona znalazłaby w sobie odwagę, żeby zrobić to samo. Łatwo więc dzisiaj, w bezpiecznej Ameryce, w bezpiecznym uniwersyteckim gabinecie, rzucać gromy na polski naród i zadawać kretyńskie pytania: „Dlaczego nie zrobiliście więcej?”.

  P.Z.: Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że 70 lat po wojnie jedne ofiary tamtego konfliktu skaczą do gardła drugim.

  R.L.: To wielki, smutny paradoks. Podczas wojny Polacy i Żydzi jechali na jednym wózku. Oba narody zostały napadnięte, a następnie padły ofiarą straszliwych represji ze strony Niemców. Zginęły miliony Żydów i miliony Polaków. Dziś do Niemców nikt nie ma już pretensji, a Żydzi toczą walkę z Polakami, starając się udowodnić, że to im należy się palma pierwszeństwa w jakimś makabrycznym rankingu ofiar. Doprawdy, historia dziwnie się potoczyła”.

  http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1234&Itemid=2

  mentalność judaistyczna
  uratowana przez Polaków nie opowie bo to politycznie niepoprawne
  a sama by nie uratowała

 37. Boydar said

  @ Pan Mariuszek (34)

  Nie mam pewności czy Pan zauważył, ale ja nie walczę z kandydaturą p. Brauna tylko z baranizmem potencjalnych wyborców. Powyższe, wykazałem w wielu moich komentarzach. Pan Braun, nawet gdyby z pomocą „ruskich serwerów” (umowne określenie na przekręty wyborcze, nie określające bynajmniej kontrolerów kantu), nie jest w stanie „przeskoczyć” dokonań Bolka czy Stolcmana. Głównie z powodu braku majątku do sprzeniewierzenia. Wprawdzie zostały jeszcze lasy oraz okolice podatku katastralnego ale wydaje się, że jest to poza zasięgiem bez wprowadzenia następnego stanu wojennego.

  Co do beczki, również sygnalizowałem ten fakt w Gajówce, jeszcze przed dziennikarzami telewizji rosyjskiej, niestety nie potrafię przytoczyć linku do tego komentarza.

 38. Mariuszek said

  Wojciech Sumliński o „bulu” i WSI.

  Ad. 37. Pan Boydar
  Zgadzam się z pańskim tokiem myślenia co do Brauna.
  Stan wojenny w Polsce, nie jest niemożliwy.
  Beczka krąży po fejsbuku w formie bez linkowej.

 39. Miron said

  Panie Hrabio herbu „bul”, lepiej się ze wstydu skul…

  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10386275_1587992484765363_695751153612307366_n.jpg?oh=34a11f9b709e89cd468752d602686ae2&oe=5553C344&__gda__=1432200444_30b2cc9b9b22c25c952eb2be50af6312

 40. przemądrzałe bydlę said

  Uny z Ukrainy ewakuował się do Izraela:
  http://www.prawy.pl/8269-art-b-po-ukrainsku

 41. przemądrzałe bydlę said

  Ultrasom demokracji zaczyna przeszkadzać demokracja 🙂

 42. anty_pejs said

  Our times are very dangerous. So, White child gonna fight! You want me to race mix?

 43. NyndrO said

  Ad 29.* Ja myślałem,Dzonyy,że się utopiłeś,a Ty nawet kurwa grypy nie masz?!

 44. Boydar said

  Matka, jest tylko jedna. Dobranoc Państwu.

  http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/wiedziales-ze-oni-nalezeli-do-pzpr/20tb0

 45. NyndrO said

  Dobranoc,Panie Boydaś. 🙂

 46. gość said

  Grupa aktywistów antywojennej organizacji Code Pin zakłóciła obrady w amerykańskim Kongresie. Aktywiści domagali się aresztowania byłego sekretarza stanu Henry’ego Kissingera, między innymi za współudział w bombardowaniu Wietnamu, Kambodży i Laosu.

  Zamieszanie zbulwersowało republikańskiego senatora Johna McCaina, który w ostrych słowach spacyfikował hałaśliwą grupę.

  – Jestem członkiem tej komisji od wielu lat i nigdy nie widziałem czegoś tak haniebnego, skandalicznego i podłego, jak ta demonstracja. Albo się zamkniecie, albo każę was aresztować. Wynoście się stąd, podłe szumowiny! – powiedział McCain.

  Sam Kissinger wydawał się jednak niewzruszony. Z podobnymi protestami spotyka się od 40 lat.

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-mccain-wynoscie-sie-stad-podle-szumowiny,nId,1599794

 47. Boydar said

  Masz Pan jeszcze to, Panie NyndruŚ, na dzisiaj mam dosyć, należy mi się 422 ruble i 70 kopiejek (jeśli nie zmienili cennika) –

  http://jeznach.neon24.pl/post/118418,szosta-szansa-glupiego

  niestety, Pan Gajowy nie zdzierżył i zaszpuntował wątek o Kowalskim, a tak ładnie żarło …

 48. rotmistrz said


  http://demotywatory.pl/4447468/Myslisz-ze-co-nie-jest-zabronione-jest-dozwolone

  Bank Zachodni WBK sam dopisuje Prawo RP. 100% konfidenci prokuratury i urzędu skarbowego.

 49. anty_pejs said

  MAKE LOVE, NOT WAR! ;))

 50. NyndrO said

  Ad 47.* Dopiero teraz zauważyłem,że Kowalski domknął temat,Panie Boydasiu.To się rzadko zdarza!Brawo Marian!

 51. rotmistrz said

  Na kryzysie ekonomicznym mozna zarobić:

  http://demotywatory.pl/4450505/1–ludzi-ma-wiecej-bogactwa-niz-reszta-swiata

 52. NyndrO said

  A o takiej dupie,jak Ogórek ledwo z 50 komentarzy.Co to sie porobiło…

 53. rotmistrz said

  Czekiści z Niezalezna.pl na posterunku.

  http://www.facebook.com/pages/Popieramy-profesora-Bogus%C5%82awa-Pazia/1556957221240413

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz%2Fgdy-banderowiec-staje-sie-polskim-bohaterem

  http://www.prawy.pl/z-kraju/6794-skandal-uniwersytet-warszawski-holduje-oun-upa

 54. rotmistrz said

  Ks. Isakowicz-Zaleski: Wspólny atak „Gazety Polskiej” i „Gazety Wyborczej” na dr hab. Bogusława Pazia, prof. UWr

  http://wirtualnapolonia.com/2015/01/30/ks-isakowicz-zaleski-wspolny-atak-gazety-polskiej-i-gazety-wyborczej-na-dr-hab-boguslawa-pazia-prof-uwr/

  Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

  Zorganizowana przez dwie wiadome gazety i ich portale internetowe akcja zaszczucia i publicznego zgnojenia pracownika naukowego z Wrocławia, broniącego od lat prawdy o przeliczanym ludobójstwie dokonanym przez UPA i SS Galizien na Polakach na Kresach Wschodnich II RP, jest kolejnym w krokiem w kierunku wprowadzenia w III RP cenzury i tzw. „poprawności politycznej”.

  Takie działanie jest groźne dla nas wszystkich. Niezależnie więc od naszych poglądów politycznych, światopoglądowych i społecznych stańmy w obronie dr hab. Bogusława Pazia, profesora Uniwersytetu Wrocławskiego.

  http://serwer1492976.home.pl/autoinstalator/wordpress/stanmy-w-obronie-prof-boguslawa-pazia/

  Stajemy w obronie prof. Bogusława Pazia

  http://www.facebook.com/events/1532619530335864

  Od organizatorów wydarzenia
  Nie dawno miał miejsce atak na profesora Bogusława Pazia, człowieka oddanego badania historii Kresów Wschodnich, bacznego obserwatora tych terenów, a także osoby, która formułuje niewygodne dla obecnego układu tezy o historii OUN-UPA, których członkowie mordowali naszych przodków. Próbuje się wykluczyć głos profesora Pazia, który odbiega stanowczo od tego, co mówią media, politycy i rzekome „autorytety” w tej sprawie.
  Zauważamy, że w Polsce wolność słowa jest jedno stronna. Można mówić tylko o tym, co jest wygodne dla władzy. Wydana przez profesora książka „Prawda historyczna a prawda polityczna w badaniach naukowych. Ludobójstwo na Kresach południowo-wschodniej Polski w latach 1939-1946” stała się prawdziwym powodem ataku.
  Te same media, które solidaryzowały się ze skrajnie lewicowym pismem Charlie Hebdo, którego redaktorzy obrażali religie katolicką, przedstawiające prymitywne karykatury osób boskich i wyśmiewające podstawowe prawdy wiary, dziś atakują profesora Bogusława Pazia za posiadanie własnego zdania, nie spójnego z głównym nurtem. Mówimy dość i stajemy w obronie profesora, który w wyniku oskarżeń może zostać wydalony z uczelni.
  Apelujemy o słanie listów udzielających poparcia profesorowi, nie dawajmy wykluczać niewygodnych dla władzy ludzi, tak jak to się stało z profesorem Chazanem i innymi osobami, które mają na sercu dobro Ojczyzny!

  ADRESY WŁADZ UWR

  Strona główna UWr – http://www.uni.wroc.pl
  Władze rektorskie

  Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego
  prof. dr hab. Marek Bojarski
  pl. Uniwersytecki 1
  50-137 Wrocław
  tel. +48 71 343 68 47, +48 71 375 22 12
  fax +48 71 344 34 21
  e-mail: rektor@uwr.edu.pl

  Prorektor ds. rozwoju
  prof. dr hab. Robert Olkiewicz
  pl. Uniwersytecki 1
  50-137 Wrocław
  tel. +48 71 375 22 64, +48 71 344 73 66
  fax +48 71 343 68 48
  e-mail: prorgen@uni.wroc.pl

  Prorektor ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą
  prof. dr hab. Adam Jezierski
  pl. Uniwersytecki 1
  50-137 Wrocław
  tel. +48 71 375 22 70, +48 71 344 73 66
  fax +48 71 343 68 48
  e-mail: prorscie@uni.wroc.pl

  Prorektor ds. nauczania
  dr hab. Karol Kiczka, prof. nadzw. UWr
  pl. Uniwersytecki 1
  50-137 Wrocław
  tel. +48 71 375 22 55
  fax +48 71 343 67 12
  e-mail: prorektor.pn@uni.wroc.pl

  Prorektor ds. studenckich
  dr hab. Grzegorz Hryciuk, prof. nadzw. UWr
  pl. Uniwersytecki 1
  50-137 Wrocław
  tel. +48 71 375 22 63
  fax +48 71 375 28 20
  e-mail: prorstud@uni.wroc.pl

  Dziekan prof.dr hab. Jerzy Juchnowski – sekretariat@wns.uni.wroc.pl

 55. revers said

  ad30, 35

  Досье на каждого члена хунты. http://cyber-berkut.org/traitors/
  Аваков Арсен Борисович http://cyber-berkut.org/traitors/0002.php
  Кличко Виталий Владимирович http://cyber-berkut.org/traitors/0003.php
  Коломойский Игорь Валерьевич http://cyber-berkut.org/traitors/0013.php
  Кузьмук Александр Иванович http://cyber-berkut.org/traitors/0023.php
  Ляшко Олег Валерьевич http://cyber-berkut.org/traitors/0004.php
  Наливайченко Валентин Александрович http://cyber-berkut.org/traitors/0005.php
  Парубий Андрей Владимирович http://cyber-berkut.org/traitors/0006.php

  to tez jest ciekawe jak robi sie kariery, gruby szmal w bylych krajach bloku wschodniego, miedzy mafia a sluzbami zachodnimi, funduszami NED, IRI.

 56. anty_pejs said

  Panie Gajowy!
  Jak tak patrzę na te Pańskie kulinarne gołąbki w sosie i tak je jem i jem oczami, to aż mi się COŚ zachciało…

 57. revers said

 58. Siggi said

  Rosja może zacząć się bronić przed dalszą agresją, co wtedy zrobimy?

  30 stycznia 2015 04:15 komentarzy: 12 Autor: krakauer
  http://i2.wp.com/obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2015/01/Russian_Federation_orthographic_projection_-_Crimea_disputed.svg_.png?zoom=2&resize=300%2C300

  Sytuacja, w której w wyniku podejrzenia teatralnego sprowokowania kolejnych dramatycznych wydarzeń na Ukrainie ma dojść do zaostrzenia polityki nienawiści i sankcji wobec Federacji Rosyjskiej jest niebezpieczna i szkodliwa. Ukraina robi wszystko od początku konfliktu, który sama wywołała, żeby wciągnąć do niego Federację Rosyjską. Kolejne ofiary – selektywnie pokazywane w zachodnich telewizorach, to tylko i wyłącznie jedne przypadki z wielu, będące obrazami tek okrutnej wojny, za którą w pełni i bezwzględnie ponosi odpowiedzialność nowa władza w Kijowie z panem prezydentem Petro Poroszenko na czele.

  (…)

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=29586

 59. NyndrO said

  Panie Kierowniku,jacy tu czasem debile się zdarzają,to się po prostu w pale nie mieści.Dobrze,że chociaż część jest w robocie,bo inaczej to by Człowiekowi łapy opadły na tą całą Ludzkość.Dobrze,że jest hasbara.

 60. NyndrO said

  …dzięki hasbarze Człowiek ma jeszcze jakąś Nadzieję.

 61. bart_w said

  Osobo Prywatno, dziekuje za film o łucznikach. Szybkie strzelanie to domena starożytnych madziarskich jeźdźców Kassai. Także wart jest wzmianki strzał partyjski, tez wymagający zdolności akrobacyjnych. U nas jest gosciu co strzela w rzucona w powietrze aspirynę. Także choc z pewnymi oporami mogę uwierzyc w łapanie ręką lecącej strzały, albowiem w książce o robin hoodzie psi zakonnika łapały je w gęby. Ale w trafienie strzałą w strzałę nie uwierzę, to na filmie to musiał byc przypadek, bo strzała jak leci to sie wygina i wibruje na wszystkie strony, a dwie tak lecące strzały żeby sie spotkały to jest prawdopodobieństwo ułamkowe.

  Pozdr.

 62. NyndrO said

  🙂

 63. Miet said

  Re.56.
  Panie Bartcie, ależ z Pana niedowiarek.
  My ze szwagrem, po pijanemu, to nie takie rzeczy na moim Macu kręcilim.:-)))

 64. NyndrO said

  Ze szwagrem się nie liczy.To jest jednak pewna świętość.

 65. NyndrO said

  Poza tym,czy szwagier to rodzina?Zwykły obcy jełop,a! jednak.

 66. NyndrO said

  Ad 18.* Jakie wpisy tego „admina” są po prostu jajcarskie.Jaki to jest przy całym swym jestestwie jest jajcarz,nie?

 67. bart_w said

  Nie niedowiarek tylko inżynier z wychowania.

  Dziś się nam kręci sztuczki łucznicze, a jutro wyniki wyborów.
  Chwileczkę. Musze wytrzec morde, bo sie zaplułem z pustego smiechu jak mi te wybory do łba przyszły…

  pozdr.

 68. NyndrO said

  Stary mi kiedyś powiedział,że inżynier,to jeszcze nie dyrektor,ale już nie człowiek.Po latach Go zrozumiałem,jak skończył na fotelu dyrektorskim i odchodził na emeryturę.Ze strachu stał się Człowiekiem.Takie perpetum mobile.Ale ludzie ciekawi.

 69. NyndrO said

  Znaczy się Ojciec mój.

 70. NyndrO said

 71. RadioSOS said

  POLECAM NAJNOWSZA ROZMOWE REZYSERA GRZEGORZA BROWNA Z CHICAGO przeprowadzona przez Pana REDAKTORA BOBERA STYCZEN 30/ 2015

 72. bart_w said

  To nie tak.

  Mówiło się: Kierownik to jeszcze nie dyrektor a juz świnia.

  Inżynier jest człowiekiem tylko w domu. W robocie jest zintegrowany z maszynerią.

  Pozdrawiam z roboty.

 73. NyndrO said

  Właściwie Pan osiągnął stopień „ki gupi”.A to na serio nie jest takie tam byle co.Niech Pan spyta Boydasia (dokładnie w tym momencie przechodzę z Boydasiem „na ty”)

 74. revers said

  Kolomojski i jego przejecia szwedzkich lini lotniczych, doprowadzenia do bankructwa. W tym kontekscie mozna przywolac polinski charakter „Amber Gold”, linie lotnicze „ExpressJet”,”OltExpress” z Michalkiem Tuskiem, innych szabasgoji i koszer mafii.

  http://lenta.ru/lib/14160381/

  zachodnia propaganda nie taka spojna nie tylko Grecja ostarzal Mariupola nie przypisala Nowejrosji, takze Wegry, Slowacja, Austria byly za inna wersja wydarzen na Ukrainie.

  http://www.voltairenet.org/article186623.html

 75. Joannus said

  Jedyna rozgłośnia TV głosząca prawdę, ustami Szeremietiewa ogłosiła wczoraj , że Rosja ma plan i już szykuje się do napaści na Polskę.

 76. Dirk Kurbjuwelt, Gordon Repinski, Gerald Traufetter, ZU FETT ZU FLIEGEN – Der Militaer Airbus A400M ist zu teuer, leistete zu wenig und kommt zu spaet. Seine Geschichte Zeigt, wie Politik und Industrie bei Grossprojekten Miliarden vergeuden, duch falsche Planung und Inkompetenz. Chronik eines Desasters; Der Spiegel 5/2015, s, 16-23

  HASŁEM artykułu jest 3 KROKI W PRZÓD I 4 W TYŁ, ale powinno być: NAD CAŁĄ HISZPANIĄ NIEBO JEST BEZCHMURNE, NAD CAŁĄ HISZPANIĄ… itd. 2 masońskie Bydlaki, Mitterrand i Chirac, OBRONIŁY Mont-Saint-Michel przed Polakami i Ukraińcami kosztem BILIONÓW, bo nie mld E z kieszeni podatnika Europejskiego. III mym Wrogiem okazał się Żyd węgierski Joschka Fischer, ale nie wiem, czym mu się naraziłem?
  Artykuł Potwierdza, że sprawa zaczęła się od Antonowa-70 z Dniepropietrowska, na którym Niemcy planowali Transport Europejski i lotniczy NATO. Podpisałem się pod tym Oboma Rękami, ale Antonow-70 został zaatakowany przez Zajoby Francuskie. Sowieci trzymali Mitterranda Za Jaja jako Kochanka Hitlera a jego WSPÓLNIK Chirac też widocznie miał jakiś Ogon?
  Do Decydującej walki miało dojść na Radzie Airbusa na Salonie Lotniczym BERLIN-2000, ale przyszła wieść, że w NOCY podpisano w Duesseldorfie umowę koalicyjna, w której Zieloni obiecali zaprzestania ataków na europort Kolonia-Bonn jako Diabelnie Głośny za zobowiązanie SPD do przejścia Niemiec na UKRAIŃSKI napęd lotniczy jako Najcichszy, za czym krył się mój Aerobus.
  To wywołało TYTANIKADĘ na Radzie Airbusa, którą opanował jednak szejk z Abu Zabi, który się Ukraińców NIE BAŁ, Duesseldorf i Kolonia zostały jednak spacyfikowane przez Berlin-Paryż-Londyn-Waszyngton i Rzym, w związku z czym mój Pełnomocnik w GROZIŁ Dyrektorom NASA, że z Torbami Pójdą jeśli nie przyjmą mego Aerobusa, na co przyjechał Prezydent G. W. Bush, który Wyprosił sobie w NASA język Zwierzęcy a mego Pełnomocnika „za Szantaż” kazał pobić ze skutkiem 11 miesięcy leczenia. Dyrektorzy NASA z Torbami wprawdzie nie poszli, ale stwierdzono tam Ileś przypadków TRUCICIELSTWA – może za język Zwierzęcy?
  Ten Szantaż okazał się proroczy. Kanclerz Schroeder przeniósł Aerobusa SADDAM z kapitałem stu mld $$ z Dniepropietrowska do Pekinu dla Inwazji Tajwanu, czy może Syberii dla granicy niemiecko-chińskiej na Uralu, którą zaprognozowano po oddaniu przez Stalina Mandżurii Mao Tse-tungowi. SADDAM został przemianowany na KITANA, który podczas wojny Jugosłowiańskiej zniszczył w Albanii WSZYSTKIE Apacze, co umożliwiło Pekinowi aneksję Morza Południowochińskiego. Podobnie Fidel Castro anektował przy pomocy KAMAZÓW Morze Karaibskie, a wobec wejścia Chińczyków do Hondurasu wysłał nuklearne bombowce rosyjskie nad Zatokę Meksykańską, przed czym Obama broni się CAŁOWANIEM. A wszystko zaczęło się od SZANTAŻU mego Pełnomocnika w NASA.
  W Niemczech za KATASTROFĘ wini się Ebbersa, który WYŁYSIAŁ. Jest to syn owczarza z Westerwaldu, czyli inteligent w I pokoleniu. Towarzysz Gomułka skarżył się na Inteligentów w I Pokoleniu, którzy zaprosili go na lot Czterosilnikowcem, do którego wsiąść nie chciał. W końcu pomyślał Głośno: JAK MOGŁEM PODPISAĆ PIENIĄDZE NA TAKI NONSENS? więc wytłumaczono mu, że zrobiono Społecznie.
  Członek międzynarodowych towarzystw lotniczych Dobrociński mówił mi, że są tylko 2 SZKOŁY LOTNICZE: Niemiecka i Francuska, a inne to Małpowanie. Nie godzę się z tym. Sowieci zdobyli we Lwowie plany „Piłsudskiego” dla bombardowania Uralu, który produkowali jako Największy Samolot II wś MAKSYM GORKI do wożenia Żydów na Alaskę. II wś wygrał jednak Wicher jako DAKOTA. Mój dziadek kupił Wichra dla Boeinga, ale Pentagon przeniósł go do Douglasa. To dzięki Dakocie USA i ZSRS utworzyły Transport Lotniczy i skróciły okres szkolenia lotników z 2 lat do 6 miesięcy. Gdy Anglosasi PRZEGRALI po raz II Wojnę Lotniczą to Polacy wznosili ją wg Polskiej Doktryny Bombowej dzięki wielu tysiącom przyuczonych na Dakotach Murzynów.

 77. Cracovia Pany! said

  ad.1. Boydar.
  Czytałem książkę pana Remuszki o jego batalii z gazwybem. Odważny człowiek.

 78. piColo said

  Cadyk break-dance

 79. Boydar said

  @ CP (72)

  A właśnie że Cienias ! Pan JO by to szybko udowodnił. Tylko pisał i gadał, to jaki z niego pożytek dla Polaków !!!

 80. revers said

  prosze adminow nie blokowac!

 81. Lopez said

  bez komentarza

 82. Lopez said

  następne do kolekcji

 83. revers said

 84. Lopez said

  Donieck przed wojną [FOTOGALERIA] (24)
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/donieck-przed-wojna-fotogaleria

 85. revers said

  ad31

  u zabojadow nie lepiej, jak to jest ze w katedrze Noterdamm moga panie feministki odprawiac orgie, ze Langarde nie rozliczyla sie z 200 milionow euro dochodow lub nie zaplacila stosownych podatkow i jest szefowa IMF-u, i streczy demokracje gdzie sie da w Grecji, Ukrainie.

  Co do samochodow to przewaznie sa to wraki sprowadzone miedzy innymi z Francji tak ze odzlomia sie troche Francje, co do pensji jak wszedzie bywa pracuje sie na kilka etatow i w szarej szferze, stad rozne dysproporcje, nie mowic o wyzszym indeksie korupcji jak we Francji odpowiadajaej krajom juz dawno skolonizownym przez Francje jak Maroko, Algeria, Mali, a ostatnio dolaczyla Libia w porownaniu z Polska.

  Jak to jest ze komisarz prowadzacy gruba sprawe Jesius Charlie, ginie smiercia samobojcza skoro nie mial sklonnosci samobojczych a rodzina zmarlego komisarza domaga sie rzetelnego sledztwa i nie doczeka sie, gdy po europie grasuje nie tylko w PL seryjny samobojca lub sprawa glownego komisarza RP Papaly, innych osob-swiadkow z kregu zamachu na tutka.

 86. Lopez said

 87. Lopez said

  1172 spraw karnych za dezercję.

  Mimo zwycięskich relacji medialnych propagandy kijowskiej reżimu Poroszenki-Jaceniuka-Turczynowa obywatele ukraińscy nie śpieszą, aby z bronią w ręku bronić swój kraj na Donbasie od „agresora rosyjskiego” i separatystów donieckich i ługańskich.

  Wg. informacji generalnego sztabu zbrojnych sił Ukrainy w 2014 roku było wszczęto 1172 sprawy kryminalne uchylenia się od służby w szeregach wojska ukraińskiego. 204 osoby osądzono za dezercję. Także wszczęto 13 spraw kryminalnych w sprawie korupcji oficerów poborowych, którzy wystawiali za pieniądze zwolnienia od służby wojskowej.

  Na Wołyniu w niektórych miejscowościach wiejskich dochodzi do buntów żeńskich, bo kobiety nie chcą, aby ich mężowie i synowie brali udział w wojnie na Donbasie i ginęli za oligarchów ukraińskich, którzy nie posyłają swych dzieci na front, aby ginęli za Ukrainę. Królowi czekolady Poroszence nie udaje się z brudnej wojny na wschodniej Ukrainie uczynić wojnę ojczyźnianą, jak to uczynił Stalin w 1941 roku.

  Zgniły od samego początku reżim postmajdanowy aliansu banderowsko-żydowskiego w Kijowie wbrew wsparciu Zachodu tonie w totalnej korupcji, braku kompetencji i złodziejstwu. Wsparcie tego reżimu przez establishment III RP nie pomoże uratować Ukrainę od aferzystów politycznych przy władzy, którzy sami doprowadzą swój kraj do upadku i biedy.

  Wojna na Donbasie – to nie zwycięstwo ducha ukraińskiego lecz symptomy agonii.

  Eugeniusz Lubański (Kijów)

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2295:lubaski-1172-spraw-karnych-za-dezercj

 88. Lopez said

  Spełniło się marzenie panów Bujaka, Kowala, Zalewskiego i reszty kochanków UPA-iny.
  Polska Styropianowa od zawsze miała tylko jeden cel. Ponieważ tworzyli ją niezbyt inteligentni ludzie, wychowani w nurcie judeochrześcijańskim wymieszanym z romantycznymi bzdetami, dążyli do tego aby przejść do historii jako ci którzy ostatecznie pogrążą Polskę w martyrologicznym, całkowicie bezsensownym exodusie. Dla nich wszystkich dedykujemy poniższą sweet focię.

 89. Lopez said

  Z pozdrowieniami od UPA-ińskich wyzwolicieli KL Auschwitz.
  .
  Poniższa sweet focia krąży po azjatyckim internecie zaledwie od paru godzin, a już wielu internautów wystosowało apel aby wysłać ją do pana Waltzmana i jego ukochanego kumpla, pana Schetyny. „Wyzwoliciele” KL Auschwitz z UPA, OUN i SS Galizien. POzdrawiamy panie Schetyna, POzdrawiamy i obiecujemy nie zapomnieć pana zasług dla „dobrego imienia” ukraińskiego nazizmu.

 90. osoba prywatna said

  Operacja judeopolonia – czyli w jaki sposób wyrugać Polaków z ich nieruchomości i gotówki
  http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=2394&sid=b4a2419951bc4e203b861b7b2332d089&lofi=1

 91. osoba prywatna said

 92. Lopez said

  WIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=bWQFW96HqmU

 93. Lopez said

  Jan 30, 2015. DONETSK: New victims of Nazi- Kiev regime.
  Donetsk’s community center where humanitarian aid is handed out to the city population has been shelled on the part of the Ukrainian army , leaving five dead and three injured.

  Video (18+): http://www.youtube.com/watch?v=v1LZs_cjuek

 94. osoba prywatna said

  NO TO CO Najpiękniejsza Jest Moja Ojczyzna

 95. Miron said

  Jak działa dezinformacja? Jakie są metody manipulacji? Jak wygląda propaganda w praktyce? W linku konkretne przykłady.
  Warto żeby umieć to rozpoznać i pokazywać innym!
  http://ligaswiata.pinger.pl/m/14221046

  MichalBoni
  1. „Podrożeje masło od pierwszego”
  2. „Hurrraaa masło nie podrożało! Sukces władzy!”
  ‪#‎PRLbis‬
  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10363580_819376128110350_3460324333422921487_n.jpg?oh=fa32e146ac8eb7ef65cd56d6627c1806&oe=5556A087&__gda__=1428238573_2ed4fe3d3a0b96b5047e1ab95737880c

 96. Ex said

  Liczba obcokrajowców sukcesywnie rośnie. Wkrótce więcej osób może przyjeżdżać do Polski za chlebem, niż emigrować.
  http://www.pb.pl/3991063,74059,polska-ziemia-obiecana

 97. rotmistrz said

  Z kolei kandydat PiS na prezydenta, Andrzej Duda w wywiadzie dla Radia Kraków, choć kluczył i ślizgał się w odpowiedziach, to jednak poparł premier Ewę Kopacz, która chce przekazać Ukrainie z polskiego budżetu 100 milionów euro. I to w chwili, gdy krajem tym rządzą cyniczni i chciwi oligarchowie, którzy bynajmniej nie chcą dzielić się swymi gigantycznymi majątkami z własnym narodem.

  Oto fragment tego wywiadu:

  Pytanie: Premier Kopacz była niedawno w Kijowie i obiecała pożyczkę 100 milionów euro w ciągu 10 lat. Ksiądz Isakowicz-Zaleski mówi, że z polskiej kieszeni opłacimy ukraińskich oligarchów. Mamy pomagać finansowo?
  Andrzej Duda: To jest trudny temat. Nie jesteśmy najbogatsi i mamy swoje potrzeby. Wielu ludzi jest poszkodowanych przez politykę. To nieprzyjemne zestawienie z rodzicami dzieci niepełnosprawnych.

  Link: http://www.radiokrakow.pl/rozmowy/andrzej-duda-banki-stworzyly-problem-to-niech-go-rozwiaza/
  Równocześnie kandydat na prezydenta uciekł od oceny postępowania ukraińskich oligarchów, choć jako europoseł doskonale wie, co dzieje się w tej części Europy. Nie wyjaśnił też, na czym polega to „nieprzyjemne zestawienie”. Czyżby problemy rodzin osób niepełnosprawnych, ustawicznie spychane przez rząd na margines, były przeszkodą w przepompowywaniu pieniędzy z kieszeni polskich podatników do kieszeni ukraińskich miliarderów? A co sam kandydat do tej pory uczynił dla rozwiązania tych problemów?

  Jeżeli Andrzej Duda poważnie traktuje swój start w wyborach, to powinien środowisku osób niepełnosprawnych i ich rodzin, a także opiekującym się nimi organizacjom pozarządowym, jasno wyjaśnić swoje stanowisko w tej kwestii. I to myśl ewangelicznej zasady „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie”. Jeżeli tego nie uczyni, to niech nie liczy na głosy tego wielomilionowego środowiska.

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

  http://serwer1492976.home.pl/autoinstalator/wordpress/duda-i-kopacz-hojni-dla-bogaczy-na-ukrainie-a-nie-dla-potrzebujacych-w-polsce/

  http://serwer1492976.home.pl/autoinstalator/wordpress/paul-szymanski-do-tomasza-sakiewicza/

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/samosad-nad-prof-boguslawem-paziem/e7yzb

 98. revers said

  artykul czeskiego dzienikarza opisujacy dokonania „mini nato”, czyli sojuszu litewsko-polinsko-banderowkiego i ich glownych promotorow i aktorow od przygotowan do majdanu do pazdziernika ubieglego roku.

  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/889/nikolaj-malisevskij-varsava-mini-nato-a-stehovaci-cernozeme

 99. lopez said

  Kolejny przyjemniaczek z banderlandu

 100. lopez said

  30 stycznia, ostrzał Doniecka, Kujbyszewski rejon, 12 osób nieżyje, 20 rannych

  filmy, zdjęcia + 18, banderowcy ostrzelali ludzi w kolejce za pomocą humanitarną

  http://lifenews.ru/news/149157

  http://news-mail.by/2015/01/30/novosti-novorossii-30-01-2015-den-ch-2/

  itd. itd.

 101. gość said

  Rosja pomyślnie wypróbowała silnik antygrawitacyjny Leonowa

  Rosyjski naukowiec, laureat nagrody rządowej Rosji Władimir Leonow, mówi o rzeczach, które dla wielu wydadzą się fantastyką: Prototyp silnika kwantowego jest 5000 razy efektywniejszy od rakietowego, co pozwala mówić o naukowej rewolucji, której sprzeciwia się komisja pseudonauki RAN.

  Rosja nie ma innej drogi rozwoju, jak postęp naukowo-techniczny, zapewnił Władimir Leonow.

  W wywiadzie rosyjski naukowiec, laureat nagrody rządowej Rosji Władimir Leonow powiedział o stworzeniu fundamentalnej teorii superunifikacji, która wprowadza do światowej czołówki rosyjską naukę fundamentalną.

  Czytaj dalej:

  https://treborok.wordpress.com/rosja-pomyslnie-wyprobowala-silnik-antygrawitacyjny-leonowa/

 102. revers said

  ad96
  http://news.yahoo.com/many-deaths-boat-african-emigrants-sinks-off-libyan-084451496.html

  a tu sa ci szczesliwcy, wyzwoleni w akcji humanitarnej, ktorzy nigdy nie doplyneli do europy, a mozna ich setkami wylawiac na palzach po obydwu stronach morza srodziemnego, w tym do polski nie mowiac o setkach azjantow znajdowanych w tirach z kontrabanda 6-9 tys $$$$ za przemycony leb, zywy lub umarly.

  Kazdy chce zarobic na tym zliberalizowanym nowoczesnym rynku niewolnikow, pod oslona „praw czlowieka”, akcji humanitarnych, limitow wjazdu od „dobrych politykow”, zapasci demograficznych bo juz tubylcy nie moga wyrobic sie z podatkami, zmian na laokalnym rynku pracy, migracja.

  Chcial bym zanaczy ze Szechtyna kolejny raz pojechal po wizy dla polakow do faszngton dc, a przywiozl nowine ze „oboz pracy” w oswiecimu byl dzielem polakow, z tego wynika ze polacy kolejny raz tam trafic pod oslona SS Galizen i paru miejscowych policyjnych pododdzialow kapo na uslugach nwo, z opcja FEMA lub haracz 67 mld na zydowskie kapo, zrecznie rezyserujacych wyobrzymiony holohaust stanowiacy 0,5% ofiar ogolnej liczby drugiej zydowskiej wojny swiatowej.

 103. lopez said

  Aleksandrówka i Trudowskaja

  http://tragediadonbasu.blog.pl/2015/01/31/aleksandrowka-i-trudowskaja/

 104. lopez said

  Ukrainian artillery shelled civilians in Donetsk

  Videos:

 105. revers said

  Je Suis komisarz Fredou zamordowany przez wysoko finansowana mafie europejska , agencje sluzb globalnego mnini terroru nie wylaczajac parlamentu iv reichu, faszystowskiej organizacji nato, specjalistow od operacji psyop, gladio, innych zleceniodawcow zza oceanu.

 106. La Reine Toronto said

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2934241/Swedish-company-implants-microchips-staff.html?offset=0&max=100&reply=75593378&jumpTo=comment-75593378
  Ciekawe ze Szwedzi zgodzili sie na zaczipowanie. Wredny fakt ze globalizacja NWO postepuje wielkimi krokami na przod.
  Straszne!

 107. Siggi said

  http://politikus.ru/events/41883-komandir-azova-predrekaet-skoryy-voennyy-razgrom-ukrainy.html

  Komandir(…nie chcę pisać,że dowódca,bo komandir to wiadomo czego-bandy.) Azova zapowiada szybkie rozgromienie Ukrainy.
  Wszystko idzie w kierunku klęski wojskowej (oby i politycznej) i uznanie republik;Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Azov,to jeden z oddziałów nac-gwardii,początkowo batalion a obecnie powiększono do pułku(trzy bataliony).Znani są z okrucieństw,mordów,używania symboliki SS i nazizmu.Skoszarowany w Mariopolu.
  xxx
  Nie podaję tekstu w j.rosyjskim,bo zawsze „automat”moderuje i kilka godzin”wisi’tekst.Zobaczymy co teraz.
  Podobno Kerry w Kijowie,ale planowany wyjazd na 3-4lutego do Moskwy jest nieaktualny.Może planują jakieś honorowe wyjście,bo kocioł w Dobalcewie zaciska się i może dojść do wyrównania rachunków za cywilne ofiary wojny.

 108. Siggi said

  Jaśniepaństwo odbierają

  autor Wiktor Raczkowski ,  Styczeń 30, 2015
  Zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie nieopodal Warszawy od kilkudziesięciu lat służy Polskiej Akademii Nauk oraz mieszkańcom powiatu legionowskiego. Na jego terenie organizowane są koncerty, wystawy, a także popularny Festiwal Nauki. Dalszy los tych przedsięwzięć stoi jednak pod znakiem zapytania. O zwrot pałacu ubiega się rodzina Lubomirskich.
  Dalej to tu : ………………
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/jasniepanstwo-odbieraja/

 109. jan said

 110. Siggi said

  Gestapo

   autor Ludwik Stomma ,  Styczeń 29, 2015
  W PRZEGLĄDZIE (nr 50/2014) ważny i bardzo potrzebny artykuł o współpracy Polaków z gestapo w dobie okupacji. Ważny, gdyż historia lat 1939-1945 w Generalnej Guberni serwowana jest nam w sposób wyidealizowany i w konsekwencji zakłamany. Młodzież wynosi ze szkół wrażenie, że nieposzlakowany naród stał murem w walce z najeźdźcą, a kolaboranci, donosiciele, szmalcownicy, tropiciele Żydów, mordercy z Jedwabnego to zaledwie nic nieznaczący margines. Taka wizja dziejów pozwala nam z jednej strony wywyższać się nad inne nacje, lecz z drugiej – paradoksalnie – umniejsza heroizm bojowników ruchu oporu, dla których zagrożeniem był nie tylko Niemiec, ale nierzadko również sąsiad, dozorca, wścibska baba z naprzeciwka. Nie to jednak skłania mnie do uzupełnienia dossier Krzysztofa Wasilewskiego paroma refleksjami.
  Geheime Staatspolizei (gestapo) utworzył Herman Göring w 1933 r. w Prusach w ramach walk wewnątrzpartyjnych. Nie liczyło się tu specjalnie, kto jest kompetentny i wykwalifikowany do pracy w policji politycznej. Istotne były wierność i ewentualnie najbrutalniejsze zastraszenie, a nie realna skuteczność. Ten grzech pierworodny przeniosło ze sobą gestapo do krajów okupowanych. Jego funkcjonariusze nie tylko w większości nie znali języków ludności poddanych sobie ziem, lecz także nie mieli pojęcia o ich tradycji i kulturze. W zebranych przez Christiana Bernadaca („La Gestapo”, Paryż 1982) świadectwach widzimy, jak mało rozumieli oni ze świata, którym mieli władać.

  Opowiadali mi tata i mama, i jeszcze mnóstwo innych ludzi, więc jest to jakaś próbka socjologiczna, że w Wilnie nawet najgłupsza przekupka mogłaby od razu wskazać, kto jest w konspiracji. Punktem honoru chłopaków z AK były futrzana burka ku pamięci tamtych z 1863 r., długie wojskowe buty plus furażerka albo rogatywka. I dziewczyny, te dziewczyny, które ich za to kochały. – Nie uwierzysz – mówił mi tata – ale jedna nawet do mnie się przytuliła, bo miałem w teczce ulotki. Skąd wiedziała o zawartości teczki? Po pierwsze, znała faceta, który mi je opchnął, po drugie, teczka była przepakowana, więc coś tam wypadało na ulicę…

  W znakomitym filmie „Giuseppe w Warszawie” w reżyserii Stanisława Lenartowicza, ze scenariuszem Jacka Wejrocha, zdenerwowana dozorczyni mówi zagubionemu konspiratorowi: „Nie tutaj, tajne kursy podchorążówki odbywają się na trzecim piętrze”. Jest to parodia, kpina, która odzwierciedla jednak rzeczywistość. Poziom konspiracji był w polskim (i nie tylko) ruchu oporu dalece względny. Fakt, że gestapo nie umiało z tego skorzystać, tłumaczą dwie rzeczy. Brutalizm i fanatyzm służb niemieckich był tak daleko posunięty, że budził elementarny sprzeciw nawet tych nielicznych, którzy opowiedzieliby się za faszyzmem, ale mieli swoją wizję choćby niedemokratycznego, lecz nie gwałconego świata. Te wszystkie donosy pisane są z błędami ortograficznymi, o gramatyce nie wspomnę. To listy lumpenproletariackiej kanalii. Oczywiście były i inne. Co w nich wspólnego?

  W badaniach holenderskich czy francuskich nad okupacyjnym donosicielstwem pojawia się – a dokumenty Krzysztofa Wasilewskiego to potwierdzają – ten sam wątek. Listy do „Pana Gestapo” są w 90% anonimowe. Termin kolaboracja oznacza współpracę. Ostatecznie dałoby się podeń podciągnąć sytuację, w której ja zdradzam, a w zamian za to oczekuję od zbrodniarzy lepszego traktowania, oszczędzenia rodziny itp. Nic z tych rzeczy. Donosy, bez których prymitywne gestapo byłoby prawdopodobnie najzupełniej bezsilne (myli się Wasilewski, twierdząc, że pod koniec wojny amatorów zastępowali w nim profesjonaliści – niech przeczyta choćby norymberskie zeznania Neubachera, Hoffmanna, Ohlendorfa czy samego Kaltenbrunnera), były w ogromnej większości zupełnie bezinteresowne w tym przynajmniej sensie, że nie chodziło w nich o uzyskanie konkretnej korzyści, tylko o zaszkodzenie bliźniemu na skutek zazdrości, zawiści, częściej może jeszcze poczucia się kimś ważnym, kto decyduje o czyjejś tragedii i śmierci. I to jest bodaj najdramatyczniejsza lekcja z dziejów pomocy mordercom. Według AK, do gestapo donosiło ok. 60 tys. Polaków, w samym Krakowie, pisze Wasilewski, „mogło liczyć na pomoc niemal tysiąca agentów”. Problem w tym, że nie byli to żadni agenci. To była pani Hania, która miała za złe pani Krysi zza przecznicy, panu Romkowi z naprzeciwka, a Żydom to już w ogóle. To jest opowieść o naszym człowieczeństwie. Owszem – powtarzam – bardzo ważne jest nareszcie obiektywne rozliczenie się z przeszłością. Ważniejsze może jednak jest spojrzeć, ilu agentów, lustratorów, „świadków koronnych”, pseudohistoryków jest pośród nas. Czy należy słuchać pani Hani, czy może oczekiwać na światełko w nieprawdopodobnym tunelu? Od nas to tylko zależy.

 111. Radosław37 said

  Zmarł Zbigniew Kurtycz, „Cicha woda, brzegi rwie…..


  Admin

 112. La Reine Toronto said

 113. osoba prywatna said

 114. Lopez said

  Battalion Vostok shooting at Ukrop position

  Video: http://youtu.be/tXNtUr-_7pw

 115. Lopez said

  Pan Prezydent Poroszenko osobiście dziękuje batalionowi AZOV (to ci od fotek z hitlerem). Parę ciekawych tekstów z Guardian nt. AZOV : „to jest wszystko zmyślone, interesujemy się nordycką symboliką(…) symbol swastyki nie ma nic wspólnego z nazizmem, to jest starożytny symbol słońca”… Słoneczni żołnierze batalionu azov

  Wideo: https://www.facebook.com/video.php?v=310257392486528&set=vb.250309941814607&type=2&theater

 116. Lopez said

  Pojawiła się wersja z angielskimi napisami, sceny z trupami cenzurowane. Teraz gdy jest przetłumaczone, wiemy jak Ukraina przeprowadzała ofensywę na lotnisko 15 stycznia.
  Żołnierzom powiedziano, że jadą ewakuować martwych i rannych z dywizji 300, a na miejscu się okazało, że rannych nie ma a trzeba walczyć z separatystami. Gdyby przyjechali do jakiejś wsi pewnie by sobie poradzili z cywilami, na ruskich taktyki wołyńskie nie wystarczą. I kiedy ich tak generałowie wysłali na rzeź, jednocześnie puścili informację w świat, że podbili lotnisko. A u nas w mediach zachwyty na sukcesami ukraińskich sił zbrojnych. Nieźle co?

  [eng subs] UAF POWs abused by Givi and taken to parade through the city destroyed by UAF artillery

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=FD15bxM3mTc

 117. La Reine Toronto said


  Wiecej szczegolow nt. czipow w Szwecji.

 118. Cracovia Pany! said

  Balcerowiczowska mistyfikacja

  http://mysl-polska.pl/node/345

 119. Lopez said

  Gorłowka ofiary wczorajszego ostrzału bloków i zamieszkałych dzielnic ,jest informacja że dziś w południe zaczął się kolejny ostrzał Gorłowki

 120. bart said

  Wiem, ze to slowianski (i nie tylko) symbol świąszczycy.
  Wiem, że polityka antyludzka prywłaszczyła sobie ten znak.
  Ale wychowałem się w Warszawie. Kto wie, co to znaczy, ten rozumie. I mam takie niezbyt cywilizowane marzenie: Żeby tak móc pociągnąć serią po tym całym towarzystwie razem z flagami i dziargami.

  Pamięc Wołynia tylko dorzuca do ognia…

 121. La Reine Toronto said

  http://www.dw.de/the-greatest-german-friend-poland-has-ever-had/a-18227888?maca=en-newsletter_en_bulletin-2097-html-newsletter

  Kilka refleksji niemieckich na temat Polski.

 122. osoba prywatna said

  Psy lubiące śnieg.

 123. revers said

  Gdzie sa pieniadze zabrane w formie podatkow pod drogi ktorych nie ma, nie bedzie? jest tego ok. 1 mld.

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/230576-gdzie-sa-pieniadze-zabrane-lasom-panstwowym-800-mln-podatku-mialo-pojsc-na-budowe-drog-ale-ministerstwo-rozklada-rece

  Moze pan gajowy cos sprostuje?

  Niby co? Że Polskie Lasy są na chama okradane z dochodów i że się ogłasza, iż przynoszą straty?
  Ja jeszcze miałem to szczęście, że mogłem iść leśną czy górską ścieżką, gdzie chciałem… ale następne pokolenie?
  Admin

 124. La Reine Toronto said

  Richard von Richard von Weizsäcker, German president 1920-2015 German president 1920-2015.
  Skladam kondolencje Niemcom po utracie bylego prezydenta.
  Nasuwa sie refleksja ze my Polacy pozbawieni zostalismy prawie korzeni: nie mamy juz zawodowych z pokolenia na pokolenie dyplomatow. Ludzi wszechstonnie wyksztalconych i obytych, patriotow i ludzi o duzym honorze a nade wszystko gotowych do oddania zycia za Ojczyzne.
  Takim byl sp. Richard von Richard von Weizsäcker.

 125. La Reine Toronto said

  http://sputniknews.com/europe/20150131/1017598411.html
  To juz bedzie koniec naszej harmonii etnicznej. Basta!
  Braun zostal wybrany jako kandydat na prezydenta wiele lat temu, tak jak kolejni prezydenci w USA. Realizuje tak jak Michalkiewicz i wielu innych ‚wytyczne’ zgodne z planami NWO.
  Prezydent antyrosyjski nie przyda sie nam, niestety.
  Jedynym kandydatem na prawdziwie godnego prezydenta Polaka byl sp. Andrzej Lepper.
  Czesc Jego Pamieci przy okazji.

 126. Rokitnik said

  Bez paniki…plissss !
  Bredziesław pozostanie na 2 kadencję, bo to wszystkim pasi.
  Przede wszystkim hegemonom. Po za tym 2 kadencja to tylko „przechowalnia” polityczna. Dopiero po tej krea…chciałem powiedzieć wiernopoddańczej ” postaci „, zacznie się poważniejsze przetasowanie ( które oczywiście może być zapoczątkowane już teraz kandydaturą p. Brauna )?
  Co do p.Leppera? Nie byłem jego entuzjastą. Owszem – to był autentyczny POLAK, który trochę sprytem, trochę tupetem, wdarł się pomiędzy szarańczę ale daleko mu było do wielkości Wincentego Witosa ( też chłop ) nie mówiąc o R. Dmowskim..

 127. La Reine Toronto said

  ad.126: no tak ale w porownaniu z ‚prezydetem’ Walesa sp.Lepper przewyzszal go chociazby charyzma i autentycznym oddaniem Polsce .

 128. Siggi said

  Podejrzani o malwersacje ukraińscy oligarchowie uciekają przed Interpolem. Są w Izraelu
  Dwóch ukraińskich oligarchów, podejrzanych przez Interpol o malwersacje na ogromną skalę i pranie brudnych pieniędzy, otrzymało schronienie w Izraelu, mimo że rodzime prawo zabrania przyznawania wiz osobom podejrzanym o przestępstwa
  Według Army Radio, ukraiński miliarder Jurij Borysow wraz z całą rodziną otrzymał wizę, uprawniającą do pobytu w Izraelu przez sześć miesięcy. Podejrzewa się, że oligarcha przekupił izraelskich urzędników. Borysow to były prezes jednej z firm wchodzących w skład kontrolowanej przez ukraińskie władze spółki energetycznej Naftogaz.

  Interpol podejrzewa go – poza praniem brudnych pieniędzy, malwersacjami i korupcją – o kradzież milionów dolarów, równowartości amerykańskiej pomocy dla Ukrainy.

  Richard Ben Haim, izraelski prywatny detektyw przekonywał w Army Radio, że Borysow uzyskał wizę niezwykle szybko, „w bardzo efektywny sposób”, sugerując, że musiał przekupić izraelskich urzędników ministerstwa spraw wewnętrznych.

  Haim ujawnił także, że były ukraiński minister energetyki i przemysłu węglowego, Eduard Stawycki, również podejrzany o malwersacje i pranie brudnych pieniędzy, otrzymał niedawno obywatelstwo izraelskie i obecnie mieszka w Hercliji nad Morzem Śródziemnym.

  Stawycki uciekł z Ukrainy obawiając się dochodzenia w sprawach dotyczących sprzeniewierzenia ogromnej sumy pieniędzy. Policja znalazła w jego domu ponad 4,5 mln dol. w gotówce, sztabki złota oraz biżuterię o wartości, przekraczającej miliony dolarów.

  Oligarcha – według detektywa – otrzymał obywatelstwo izraelskie nielegalnie. Prawo zabrania przyznawania obywatelstwa osobom, które w swoim kraju dopuściły się przestępstwa.

  Po doniesieniach Army Radio, we wtorek izraelskie władze wszczęły dochodzenie w obu sprawach
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fpodejrzani-o-malwersacje-ukrainscy-oligarchowie-uciekaja-przed-interpolem-sa-w-izraelu#

 129. Siggi said

  &-124.
  Funkcjonowanie w dyplomacji wcale nie musi być dziedziczne i nie może być regułą pokoleniowość.Liczy się szkoła,wielowiekowa tradycja a przykładem skutecznej dyplomacji od wieków jest Rosja zarówno imperialna,radziecka ,czy obecna Rosyjska Federacja.
  Natomiast miarą patriotyzmu nie jest posiadanie dużego,średniego czy małego honoru.Po prostu należy być człowiekiem honoru .Ojczyżnie potrzebni są żywi a nie trupy i oddawanie życia za ojczyznę jest nad wyraz zbyt wielką ceną ,aby szastać darem Boga jakim jest życie.Przy Napoleonie zginęło 100tyś Polaków jego żołnierzy i co to nam dało?Jak bardzo brakowało Polsce tych Polaków,ktorzy zginęli w Powstaniu Warszawskim,które wywołali awanturnicy.

 130. bart said

  Powstanie Warszawskie wywołali okupanci.

 131. Siggi said

  Prawdziwa wojna o polskość nie toczy się na rosyjskim Donbasie, lecz na polskiej Wileńszczyźnie
  „To, czy Donbas będzie należał do Ukrainy, do nowego państwa powstałego w wyniku secesji części obwodów Ukrainy czy też do Federacji Rosyjskiej, nie musi mieć dla Polski większego znaczenia. Nie ma więc żadnego powodu, by Rzeczpospolita jakkolwiek ingerowała w status Donbasu – nie jest to po prostu nasza sprawa’
  Wileńszczyznę i Donbas dzieli niemal wszystko, ale łączy jedno. Gdyby w momencie wytyczania granic mieszkańcy tych ziem mogli zdecydować o przynależności państwowej swoich ojczyzn, to żadne ze wspomnianych terytoriów nie znalazłoby się w granicach organizmów, do których obecnie należą.

  To, czy Donbas będzie należał do Ukrainy, do nowego państwa powstałego w wyniku secesji części obwodów Ukrainy czy też do Federacji Rosyjskiej, nie musi mieć dla Polski większego znaczenia. Nie ma więc żadnego powodu, by Rzeczpospolita jakkolwiek ingerowała w status Donbasu – nie jest to po prostu nasza sprawa.

  Mniej istotny jest fakt, że Donbas pod względem kulturowym czy historycznym ma silne związki z Rosją i do czasu utworzenia Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Rad nie miał z Ukrainą nic wspólnego, nigdy „Ukrainą” nie był nazywany i nikt tam na miejscu o tworzeniu jakiejkolwiek Ukrainy nawet nie myślał. Ukraińskim stał się ten teren na stałe dopiero dzięki bolszewikom, którzy utworzyli nota bene pierwsze w historii państwo ukraińskie w dzisiejszym rozumieniu określenia „ukraiński” (czyli nie w znaczeniu geograficznym – ziemi ‘u kraja’). Ukraińska Republika Ludowa nigdy wcześniej nie deklarowała zamiaru ogłaszania niepodległości, a jedynie autonomię w ramach Rosji. Dopiero proklamowanie Ukraińskiej SRR skłoniło URL do ogłoszenia niepodległości – był to tzw. IV Uniwersał. Ukraina jako byt niepodległy nigdy wcześniej nie istniała, natomiast Donbas jako obszar zamieszkania ludności zdążył wyrosnąć na stepie za czasów carskiej Rosji – bez jakichkolwiek związków z Ukrainą. dalej ……………………..
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz%2Fprawdziwa-wojna-o-polskosc-nie-toczy-sie-na-rosyjskim-donbasie-lecz-na-polskiej-wilenszczyznie-#

 132. Marucha said

  Re 131:
  To, czy Donbas będzie należał do Ukrainy, do nowego państwa powstałego w wyniku secesji części obwodów Ukrainy czy też do Federacji Rosyjskiej, nie musi mieć dla Polski większego znaczenia. Nie ma więc żadnego powodu, by Rzeczpospolita jakkolwiek ingerowała w status Donbasu – nie jest to po prostu nasza sprawa.

  Otóż nie zgadzam się z powyższym.
  Chodzi o dwie sprawy.

  Pierwsza – to takie śmieszne poczucie sprawiedliwości. Mnie nie jest wszystko jedno, czy Noworosja będzie samodzielnym państwem, czy przypadnie parchatym bandytom z Kijowa jako obiekt grabieży
  Druga – geopolityczna. Nie chcę, aby tuż za granicami Polski wzmacniało się bandyckie państwo, a Ukraina innym państwem, niż bandyckie, być nie może.

 133. revers said

 134. lopez said

  „Amerykańska firma BlackWater w Mariupol Ukrainie. Poroshenko zatrudnia morderców.”

 135. lopez said

  O ataku na Profesora Pazia i głośnym filmie z innej perspektywy
  31 stycznia 2015
  .
  Tekst Agnieszki Piwar z portalu prawy.pl:

  Ks. Isakowicz-Zaleski stanął w obronie atakowanego prof. Bogusława Pazia, który za niefortunny wpis stał się obiektem nagonki. Duchowny uważa, że mamy do czynienia ze zgodną i dobrze zsynchronizowaną akcją. Sprawą ‚komentarza z facebooka’ zajęła się już prokuratura, a dziś rektor Uniwersytetu Wrocławskiego zawiesił profesora w czynnościach na uczelni.
  Nagonkę na profesora Bogusława Pazia, związanego z Instytutem Filozofii Nowożytnej, rozpoczęły środowiska skupione wokół „Gazety Wyborczej” i „Gazety Polskiej”. Ci ostatni, chwalą się teraz na łamach portalu niezalezna.pl, że profesor został zawieszony na uczelni właśnie dzięki ich publikacji.

  Sprawę już wcześniej skomentował na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który drogą wstępu napisał, iż „od pewnego czasu można zauważyć, że środowisko skupione wokół Tomasza Sakiewicza ma w wielu kwestiach podobne poglądy co środowisko Adama Michnika. Co więcej, w zwalczaniu swych ideologicznych przeciwników stosuje podobne metody. Ostatnio nawet atakuje te same osoby i w tym samym czasie”. Publicysta Prawy.pl wyjaśnił, że przykładem tego jest właśnie wspólny atak na dr hab. Bogusława Pazia, profesora Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Zdaniem ks. Isakowicza-Zaleskiego….
  „Giwi” został okrzyknięty przez mainstreamowych dziennikarzy w Polsce „psychopatą z Donbasu”. Tymczasem ….

  Czytaj dalej … http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2015/01/31/o-ataku-na-profesora-pazia-i-glosnym-filmie-z-innej-perspektywy/

 136. revers said

  rcja panaie gajowy, ale nastepne pokolenia maja to w dooopie, zggodnie z gerologia, starczy im fotopanorama lasu na sciane lub najnowszej komorze na desktopie, furka, dopalacz i pale hispsterskich gadzetow.

  Na razie polskie pokolenia sa trenowane przez jungenamty krajowe i bliskograniczne regionalnie, przetrzymywaniem w piwnicach jako kary za jezyk, i pragnienia zycia w zgodzie natura, bizszymy bogu, takze nauki nie ida w las, ale i w wymuszenia, tortury bez lasu.

  A co z kapliczkami lesnymi, malymi kosciolkami, malymi cerkwiami podgorskimi, gorskimi, tez ulegna zprywatyzowaniu, likwidacj lub transformacji lgbtqwog, without of got ?

  znam ten tema.

 137. revers said

  trenowanie mlodego pokolenia przez krajowe jungenamty i bliskoregionalne, z karcerami w piwnicach, zakazem uzywania jezyka, kultury biologicznych rodzicow.

 138. lopez said

  Zapomniane zbrodnie na Wołyniu PL
  .
  Film poświęcony zagładzie wsi Ostrówki i Wola Ostrowiecka na Wołyniu. W 1943 roku w obu tych wsiach, położonych ok. 10 km od obecnej granicy pomiędzy Polską a Ukrainą, Ukraińcy zamordowali ponad 1100 Polaków. „Ofiary na Wołyniu zostały zabite dwa razy: pierwszy raz od siekier Ukraińców, drugi przez wymazanie z pamięci” – mówi ks. Isakowicz-Zaleski, którego rodzina została wymordowana na Kresach. Owo wymazywanie prawdy o Wołyniu trwa nadal, świadczy o tym także to, że prezentowany film, jako niepoprawny politycznie, Telewizja Polska emitowała po północy. A odpowiedzialni za tę zbrodnię, Stepan Bandera czy Roman Szuchewycz, są na Ukrainie narodowymi bohaterami, ich imiona noszą szkoły i ulice. Dla przestrogi, przytoczmy zatem słowa Romana Szuchewycza, dowódcy UPA: „Śmierć jednego Lacha to metr wolnej Ukrainy. Albo będzie Ukraina, albo lechicka krew po kolana. Polaków w pień wyciąć”.

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=TwV-AU3puG4

 139. lopez said

  Faszyści z Majdanu czczą morderców Polaków
  .
  Do dni dzisiejszego na Ukrainie są uważani za bohaterów – Nie dajmy fałszować historii. 28 lutego1944 roku we wsi Huta Pieniacka miał miejsce mord na ludności polskiej dokonany przez żołnierzy Pułku Policji SS złożonego z ukraińskich ochotników do SS-Galizien pod dowództwem niemieckim, przy udziale oddziału Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) i oddziału paramilitarnego ukraińskich nacjonalistów pod dowództwem Włodzimierza Czerniawskiego.

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=p6FpZ3mqKLI

 140. lopez said

  UJAWNIAMY: Fundacja Otwarty Dialog z Warszawy promuje pomoc Ukrainie z banderowską flagą w swoich oknach!
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/607-ujawniamy-fundacja-otwarty-dialog-z-warszawy

 141. gość said

  Jeden z najświeższych dobrych biznesów lobby izraelskiego w Polsce..

  http://finanse.wp.pl/kat,1033693,title,Kultowa-polska-wytwornia-plyt-przejeta-przez-Amerykanow,wid,17219061,wiadomosc.html?ticaid=11443b&_ticrsn=3

 142. Odpowiedź dla Renuara na http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=6129#6129

 143. Cracovia Pany! said

  Tvp1, teraz (niedziela, godz. 12…) między ziemią a niebem – ksiądz, rabin i reszta o agresji rosyjskiej na ukrainę, o podobieństwach tej sytuacji do obojętności europy w latach 30tych wobec hitlera… pięknie nas przygotowują do wojny.

 144. Siggi said

  http://politikus.ru/events/41937-ssha-opasayutsya-gryzni-mezhdu-poroshenko-i-yacenyukom.html
  USA obawiają się „żarcia” między Poroszenkom i Jaceniukom
  USA oświadczają,że jeżeli Poroszenku i Jaceniuku pójdą drogą Juszczenku i Timoszenku,to oni „umyją ręce”(…mają z czego).

  Stany Zjednoczone zainteresowane w sukcesie obecnej ukraińskiej demokratycznej władzy i wzywają ją nie powtarzać błędów ,które popełnił poprzedni prezydent W.Juszczenko.No ,wtrącać się w stosunki nowej ukraińskiej politycznej elity USA nie będą.
  kxxx
  no i itd…
  Coś musi być na rzeczy.Kocioł w Dobalcewie,kto może wieje i poddaje się wojskom Noworosji,żeby jak najszybciej do domu.

 145. Siggi said

  Jak państwo dotuje biznes

  Jakub Majmurek | 24.01.2015

  Specjalne strefy ekonomiczne. Deweloperzy. Zbrojeniówka. Autostrady. Wielkie media. O czymś zapomnieliśmy? A tak, górnicy.
  Ostatnio cała polska mówi o pieniądzach, jakie państwo dopłaca do górnictwa. A jak wiemy z mądrości Margaret Thatcher, tak naprawdę państwo nie ma żadnych pieniędzy, poza tymi, które zabrało podatnikom, czyli każdemu i każdej z was. Do kopalń dopłacamy więc wszyscy, co jest ekonomicznie nieracjonalne, bo kopalnie przecież powinny jak każde przedsiębiorstwo na siebie zarabiać – słyszmy tę mantrę na co dzień.
  C.d to tu :…..
  http://m.krytykapolityczna.pl/artykuly/gospodarka/20150124/jak-panstwo-dotuje-biznes

 146. osoba prywatna said

  Dr Jerzy Jaśkowski: Sąd lekarski w sprawie oskarżenia o szczepienia.
  Jak informowałem przed rokiem, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, lekarz Jolanta Orłowska-Heitzman, w ślad za inwigilacją prowadzoną przez UNICEF, w 3 miesiące po moim wywiadzie telewizyjnym, wystąpiła z oskarżeniem mnie, że:
  „W dniu 02 stycznia 2013 roku w Gdańsku, biorąc udział w programie telewizyjnym „Minęła Dwudziesta” w TVP INFO stwierdziłem, iż szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym nie przynoszą korzyści zdrowotnych, są szkodliwe, ponieważ zmniejszają odporność osób szczepionych oraz wywołują różnorakie powikłania, i ludzie światli wycofują sie ze szczepień, szczepienia są powszechnie stosowane, dlatego że przynoszą zysk firmom farmaceutycznym”.
  http://www.polishclub.org/2015/01/25/dr-jerzy-jaskowski-sad-lekarski-w-sprawie-oskarzenia-o-szczepienia/

 147. Miron said

  Przewodniczący komisji Dumy Państwowej Rosji do spraw międzynarodowych Aleksiej Puszkow napisał na Twitterze, że międzynarodowe agencje ratingowe uczestniczą w wojnie gospodarczej Stanów Zjednoczonych przeciwko Rosji.
  Puszkow stwierdził również, że „niezależne” oceny agencji pojawiają się właściwie w tym samym czasie, co oświadczenia Departamentu Stanu. „W 80% to polityka” – podsumował polityk.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/…/Puszkow-agencje-ratingowe-uczestni…/

 148. lopez said

  Debaltsevo Kocioł zbliża się zakończenie. Wojna się skończy w 7000 Trapped ukraińscy żołnierze
  Poważna katastrofa zbliża się nieuchronnie do armii ukraińskiej, jak siły NAF dokręcić pętlę Debaltsevo

  UKRAINA 4 godziny temu | 2532 Komentarze

  Ostra walka trwa około Debaltsevo. Jeśli uda się siły NAF otoczenie szacunkowe 6,000-8,000 ukraińskich żołnierzy w rejonie-która może się zdarzyć w ciągu najbliższych 24 godzin lub mniej Kijowie zostanie obliczu katastrofalnej porażki, jeden, że będzie trudno odzyskać.

  Dla doskonałej analizy obecnej sytuacji zalecamy najpóźniej od Fort Russa .

  Oto najnowsza aktualizacja walk , które możemy znaleźć :

  Według oficjalnej odprawie wieczornej na 31.01.2015 DNR , główna działalność wojskowa jest w kotle Debaltsevo. Z caputure z Uglegorsk potwierdził, Chernukhino ma być zajęte (wskazania są dziś, to już spadł do NAF) oraz podejmowane przez NAF zamknąć północną wpis na Svetlodarsk / Luganskoye i ustanowić punkt kontrolny na północ od Debaltsevo na drodze z Luganskoye do Debaltsevo , Wydaje się, że nie jest NAF najmu wszelkich pojazdów wojskowych z Debaltsevo, ale jest najem pojazdów cywilnych przechodzą.

  Około Mariupol, nie było żadnej aktywności wojskowej zgłaszane.

  Straty UAF w ciągu ostatnich 24 godzin, jak podano w wieczornym briefingu w dniu 31 stycznia: 5 czołgów, 7 BMP / BTR, 12 sztuk artylerii polowej i 97 żołnierzy zabitych lub rannych. 19 członków UAF, w tym 2 oficerów zostały ustanowione broń i poddał się.

  Straty NAF w ciągu ostatnich 24 godzin, jak podano w wieczornym briefingu w dniu 31 stycznia: 4 zabitych i 19 rannych. Straty wśród ludności cywilnej: 2 zabitych i rannych przez ostrzał 5 z UAF pozycji w Makeewka.
  Kolejne 24 godzin będzie krytyczna dla obu stron. Będziemy na bieżąco informować, jak więcej informacji przychodzi.

  googletranslate http://russia-insider.com/en/2015/02/01/3009

 149. NyndrO said

  Z góry przepraszam.

 150. lopez said

  8 tysięcy ukraińskich żołnierzy w okrążeniu pod Debalcewe. Zacharczenko proponuje im złożyć broń
  1 lutego 2015

  Wg portalu kp.ru pod Debalcewe zamknięto w pierścieniu okrążenia ok.8 tysięcy ukraińskich żołnierzy.

  Okrążenie wokół ukraińskich wojsk zamknęły wspólnie wojska Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej – ŁRL zamknęła okrążenie od strony północnej, a DRL – od południowo – zachodniej. Zdobywszy Uglegorsk, siły powstańców odcięły siły ukraińskie od dróg zaopatrzenia.

  Należy jednak pamiętać, że to jeszcze nie oznacza klęski sił ukraińskich. Co prawda ogromna część sił ukraińskich znalazła się w okrążeniu, jednak dysponuje ona sporymi zapasami żywności, amunicji i sprzętu bojowego. Niemniej jednak sytuacja tych wojsk jest krytyczna, a wszystko wskazuje na to, że może się skończyć tak, jak „kocioł” pod Iłowańskiem, gdzie większość ukraińskich żołnierzy zdecydowała się poddać.

  Premier Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksander Zacharczenko, zaproponował, by ukraińscy żołnierze złożyli broń:

  „Moja propozycja to złożyć broń i odejść. Walczycie nie z tymi, z którymi walczyć powinniście. macie szansę ocalenia życia, poddajcie się, a będziecie żyć. Obiecuję, że wrócicie do swych domów” – powiedział Zacharczenko po tym, jak siły powstańców zajęły Uglegorsk.

  Uglegorsk to miejscowość o bardzo dużym strategicznym znaczeniu, leżąca na trasie Swietłodarsk – Debalcewe, to właśnie tutaj przechodziło zaopatrzenie dla 8 tys. ukraińskich żołnierzy.

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2015/02/01/8-tysiecy-ukrainskich-zolnierzy-w-okrazeniu-pod-debalcewe-zacharczenko-proponuje-im-zlozyc-bron/

 151. Filo said

  Taki jakis zbieg okolicznosci?
  Wlasnie jak Rosja miala ujawnic tajne dokumenty o Auschwitz – to spalila sie najwieksza biblioteka w Rosji.
  Przypadek??

  http://whatreallyhappened.com/node/386811#axzz3QVqiq3k7

 152. Marcus said

  Kazanie

  Uczył ich jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie

  Ksiądz profesor Waldemar Chrostowski

  Mojżesz, obok Abrahama, to największy bohater wiary biblijnego Izraela. Łączył, jak nikt inny, przymioty przywódcy, prawodawcy i proroka oraz był słusznie otaczany najwyższym szacunkiem jako wzór dla wierzących. A przecież to właśnie on zapowiada, że Bóg wzbudzi Izraelitom proroka „podobnego do mnie”, co Bóg potwierdził, zobowiązując do okazywania mu posłuszeństwa. Nawet najwięksi i najbardziej niezłomni bohaterowie wiary nie powinni się obawiać, że nie będą mieli godnych następców. Bóg jest wiernym Pasterzem wszystkich, którzy Mu ufają, co – jak woła Psalmista – skłania do uwielbienia Go i zginania przed Nim kolan.

  Największym z zapowiadanych następców Mojżesza był Jezus. Nie jest On ogniwem w długim łańcuchu starotestamentowych postaci, mimo że stanowi ich kontynuację, lecz kimś zupełnie nowym. Gdy po raz pierwszy stanął w synagodze w Kafarnaum, której pozostałości zachowały się do dzisiaj, Jego nauczanie budziło zdumienie, „uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie”. Wkrótce stało się jasne, że Jezus nie poprzestał na interpretacji Tory, lecz zajął jej miejsce. Aby to zrozumieć, wystarczy porównać kościół i synagogę; miejsce, które w kościele zajmuje tabernakulum, w którym jest przechowywany Najświętszy Sakrament, w synagodze zajmuje arka, w której jest przechowywany zwój Tory.

  Jezus nie poprzestał na słowach, lecz poparł je wymowną czynnością symboliczną. Polegała ona na wypędzeniu z mężczyzny, który przebywał w synagodze, ducha nieczystego. Jego obecność musiała być zauważalna i dokuczliwa, co przejawiło się w wołaniu, że nauczanie i działalność Jezusa oznaczają definitywną konfrontację z tym, co złe i co ludziom szkodzi. Polecenie: „Milcz i wyjdź z niego” okazało się skuteczne. Zebrani naocznie przekonali się, że prawdziwe muszą być słowa, które natychmiast sprawiają to, co oznaczają. Ich zdumienie przerodziło się w pytanie o tożsamość Jezusa i wkrótce „rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej”. Spełniła się więc zapowiedź starotestamentowego proroka, że „lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie”.

  Radykalnie nowe wejście Boga w historię ludzkości, które dokonało się w Jezusie Chrystusie, wymaga od Jego wyznawców radykalnie nowego stylu życia. Jego szczególny wyraz stanowi bezżenność, która pozwala na pełne oddanie się Panu jako oblubieńcowi. Nie jest to wyzwanie łatwe ani takie, które zwyczajnie wpisuje się w porządek świata. Paweł, pisząc do chrześcijan w Koryncie, których wcześniej pozyskał dla wiary, porównuje ze sobą małżeństwo i bezżenność. Nie dezawuując życia w małżeństwie, uwypukla wyjątkowe pożytki z bezżenności podjętej dla Pana, która sprzyja temu, że „człowiek troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu”. Jednak motywacja bezżenności musi być na tyle silna, że nie stanie się ona pułapką. Wciąż pozostaje w mocy zapewnienie Pawła, iż pochwała bezżenności ma na celu to, „byście godnie i z upodobaniem trwali przy Panu”. W tym roku Kościół daje nam te słowa pod rozwagę w przeddzień święta Ofiarowania Pańskiego, obchodzonego jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 153. http://historia.wp.pl/title,Bitwa-pod-Cedynia-prawdziwa-historia-zwyciestwa-Mieszka-I,wid,17220663,wiadomosc.html

  Są 2 PORTRETY Mieszka I: Złotnicza figurka Świętego Fidelisa Akwitańskiego i statua Jana Chrzciciela na północnej ścianie katedry wrocławskiej.
  Pisałem kilkakrotnie, że bitwa pod Cedynią jest Jasna jak TABAKA W ROGU: Najpierw Marchioni i Sasi stoczyli bitwę z Pałukami-Wielkopolanami, którzy BRONILI przeprawy odrzańskiej. Niemcy wygrali, co umożliwiło Marchijnym przeprawę przez Odrę, gdzie czekał na nich książę Ścibor z Pomorzanami. Gdy Marchijni zostali zaatakowani przez ukrytych w lesie pomorców to na Sasów po lewej stronie Odry uderzył cofnięty taktycznie na północ dla osłony Szczecina MIESZKO.
  Była to operacja nie Marchijna a CESARSKA, o czym świadczy brak nad Odrą hufca kaliskiego, który musiał bronić przed Czechami z Wrocławia Pałuk.

 154. osoba prywatna said

  Kolejny dobry artykuł dr Jaśkowskiego.
  Dr Jerzy Jaśkowski: Konsultanci – wziątki – „Izby Lekarskie”.
  http://www.polishclub.org/2015/01/19/dr-jerzy-jaskowski-konsultanci-wziatki-izby-lekarskie/

 155. osoba prywatna said

  Strefa euro nie dla nas?

 156. osoba prywatna said

  Kredyt frankowy to czysta spekulacja.

 157. osoba prywatna said

  Kredyt – czy musimy go brać?

 158. osoba prywatna said

  To wszystko przyprawia o ciarki.
  Naukowcy chcą ustawy o „produkcji” dzieci.
  ….Hugh Whittall, powiedział w BBC:
  „Myślę, że jest to wyzwanie dla nas wszystkich, musimy spojrzeć na to już teraz, jako na rodząca się szanse wymodelowania przyszłej formy człowieczeństwa.”
  „W pierwszej kolejności nowa metoda ma być zaproponowana jako ekskluzywna opcja dla wymagających klientów. Chodzi o genetyczny tuning płodu. Teraz wszystko zależy od zarządzeń i regulacji prawnych.”….więcej:
  http://zanimkupisz.hvs.pl/naukowcy-chca-ustawy-o-produkcji-dzieci/

 159. Miron said

  Cmentarne hieny z PO – PSL na czele z Komorowskim okradli nawet trupy. Wszyscy się ze mną zgodzą , że najbardziej obrzydliwą przestępczą profesją jest okraść trupa! Cmentarna hiena pozbawiona jest ludzkich uczuć. Hitlerowski bękart Donald Tusk z kompanami z PO i PSL okradł trupy z zasiłku pogrzebowego zrabowali nam dwa tysiące czterysta złotych . Zasiłek pogrzebowy jest stały nie waloryzowany i wynosi od 1 marca 2011 roku cztery tysiące złotych! W roku 2011 zasiłek pogrzebowy wynosił 6400 złotych i był co roku waloryzowany podobnie jak emerytury. Dziś jego wysokość byłaby w granicach 8 tysięcy złotych, jest cztery tysiące! Hitlerowski bękart Donald Tusk, razem z kompanami z PO i PSL okradł nas wszystkich, każdy z nas musi umrzeć, ta kradzież zasiłku uderzyła w tych najbiedniejszych, tych co nie mają nic, okradł emerytów, których wysokość emerytury nie wystarcza na przetrwanie a co dopiero na pochówek najbliższej osoby! Okradł tych, co jedzenia szukają w śmietnikach 70 lat po wojnie! To cios w tych najbiedniejszych, bezsilnych i bezradnych, tych odartych już z człowieczej dumy. I tych, właśnie tych, okradli kanalie z PO i PSL. Hitlerowski bękart bez pomocy kompanów nie zrobiłby nic, cała koalicja działając wspólnie i w porozumieniu okradła trupów, okradł ich tak samo Pawlak, Piechociński, Bury, etc, etc, etc, jak Tusk, Komorowski, Kopacz, Schetyna etc, etc, etc. Gdybyśmy chcieli pamiętać podczas wyborów prezydenckich, że cmentarna hiena lewatywa Komorowski -obecny prezydent, to pospolity złodziej, który nie zawahał się okraść trupów! Gdybyśmy chcieli pamiętać, że Komorowski to cmentarna hiena, który okradł każdego z nas z zasiłku pogrzebowego, każdy z nas umrze , za pogrzeb zapłaci rodzina nie państwo. Cmentarna hiena Lewatywa Komorowski ma czelność zabiegać o głosy swoich okradzionych ofiar, a okradzionymi ofiarami jesteśmy wszyscy. Aktem ludzkiej sprawiedliwości, aktem ludzkiej solidarności, jest pamiętać, że Lewatywa Komorowski, to cmentarna hiena, który razem z kompanami ukradł nam ponad 3 tysiące złotych! Żaden Polak, żaden człowiek honoru, nie może głosować za wyborem cmentarnej hieny, Marszalkiem sejmu jest złodziej, cmentarna hiena nie jest potrzebna na prezydenta! Cmentarna hiena prezydentem ohyda! A potem są wybory do parlamentu, by pozbyć się cmentarnych hien z PO i PSL trzeba nie oddawać na nich głosu, tylko brak przekroczenia progu wyborczego wyrzuci ich od koryta władzy a wtedy rozliczymy hieny, rozliczymy ich afery, a jest co rozliczać! Naszym patriotycznym obowiązkiem jest nie głosowanie na cmentarną hienę Lewatywę Komorowskiego. Na pohybel wszystkim cmentarnym hienom!

 160. La Reine Toronto said


  Kolejna prelekcja pana Darka Kwietnia tym razem w Poznaniu.

 161. La Reine Toronto said

  ad.151: nie sadze azeby w tej bibliotece byly przechowywane te cenne kolekcje. Rosjanie mieli lepsze zabezpieczenie moze w bezpieczniejszej czesci Rosji.
  Oby tak bylo!

 162. osoba prywatna said

  Piwo – rakotwórcza bestia
  http://zanimkupisz.hvs.pl/piwo-rakotworcza-bestia/

 163. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17220916&kat=59154&title=Powstanie-pomnik-Polakow-ratujacych-Zydow-Prezydent-Komorowski-zabral-glos

  A to dopiero afera. W przeddzień Katastrofy Smoleńskiej złożyłem we wrocławskim IPN zeznania, że stałem dwukrotnie pod ŚCIANĄ EGZEKUCYJNA: I. raz za ukrywanie czerwonoarmistów a II. raz za ukrywanie Żydów. Nie pamiętam tego, ale mówiła mi o tym matka, a ponieważ wykonywanie Wyroków przez niemiecki Sąd Policyjny odbywało się Przed Świtem to musiałem być zaspany. We Wrocławiu przyjechał do nas NATOLINIEC Osóbka-Morawski, żeby pogadać o Szymonie Wiesenthalu w naszym domu, i chciał mnie obudzić, z czego śmiał się ojciec, ale ja niczego nie pamiętałem. Ja pamiętam pluton ZEMSTY, jaki to pseudonim nosił Aleksander Skotnicki vel Szymon Wiesenthal, ale go nie kojarzę.
  Za I. razem matka powiedziała Niemcom, że zbiegłych z niewoli Rosjan przyprowadzili ukraińscy policjanci i zamknęli w spichrzu, po czym popili się a Sowieci uciekli. Potem powiedziała, że Sowieci biegają po polach JAK ZAJĄCE, co Przestraszyło Niemców, gdyż przy egzekucji musieliby o tym napisać w Raporcie, co dotarłoby do Fuehrera, który ZROBIŁBY PORZĄDEK.
  Po raz II. Sprawa skończyła się Według Kociniaka. Donos zrobił daleki krewny mej matki Jan Hołod, absolwent szkoły NKWD w Równym i wspólnik Szymona Wiesenthala. Żydzi dowiedzieli się jednak o tym w przeddzień przyjazdu żandarmerii więc wysłali furmankę dla ewakuowania meliny u Wojtalów.
  Gdy nad ranem Komunista przyjechał, żeby zabrać żydowski magazyn to byli już u Wojtalów żandarmi więc zaczął uciekać DO NAS, ale zorientował się, że u nas też są Niemcy więc skręcił w stronę lasu i został zastrzelony z okna koło studni. Niemcy od razu zidentyfikowali go jako KOMUNISTĘ, co zdezawuowało Wyrok na nas. Mieli książkę ze zdjęciami poszukiwanych.
  Wojtalowie z trojgiem dzieci zostali rozstrzelani.

 164. gość said

  Proces polityczny – winny czy nie, skazać trzeba (wideo)

  W białostockim sądzie zapadła dość kontrowersyjna decyzja. Sąd Apelacyjny podtrzymał w mocy wyrok na Andrzeja Pochylskiego za tzw „mowę nienawiści”. Jak wykazał w trakcie apelacji sam oskarżony, stronniczość sądu, manipulowanie dowodami i zeznaniami świadków przez prokuratora oraz bierne zachowanie adwokata nadanego z urzędu miały na celu skazanie go, bo taka decyzja zapadła na górze. Prawdopodobnie Minister Sienkiewicz zarzucił prokuratorom białostockim zbyt małą wykrywalność „antysemickich występków”.
  Trafiło na A. Pochylskiego. Jak to się mówi – chłop się nawinął (za komuny też obowiązywało hasło prokuratorskie – „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”), a że nie było mocnych dowodów to sąd posłużył się science fiction rodem z filmu „Raport mniejszości” i założył, iż skoro Pochylski w ulotce pisał o żydach to pomimo że jawnego nawoływania do nienawiści nie było, sąd założył że mogło być i basta, bo przecież Pochylski ma język i mógł go użyć, a i ma rozum to i mógł brzydko o żydach myśleć. Czyli w trakcie procesu okazało się że sędziowie i prokurator siedzą w głowie Pochylskiego jak w filmie Sci-Fi.
  Skazano go na zasadzie – masz możliwość (w tym przypadku usta i rozum) to jesteś przestępcą.

  Czytaj dalej:

  http://niezaleznemediapodlasia.pl/proces-polityczny-winny-czy-nie-skazac-trzeba/

 165. Piwowar said

  Osobo Prywatno:
  Weź sie pan zastanów.

  Po jasne cholele przerabiać przeterminowane piwo? Ile to roboty z otwieraniem puszki, zlewaniem, dodawaniem barwników (co za kompletny idiotyzm, wybacz Pan – piwo im jasniejsze, tym uważane za lepsze), i ponownym rozlewem. I jeszcze trzeba by je repasteryzować. O wiele taniej byłoby ugotowac świeże piwo od nowa. Jakis kutafon chce obrzydzić nam piwo, prasłowiański napój i promowac szlachetniejsze (tfu!) napoje, w rodzaju na ten przykład wódki. Bo zawódczeni ludzie sa bardziej podatni na propagandowy bulszyt, podczas gdy ludziska przy piwie rozmawiają na spokojnie, dochodząc w zgodzie do pozytywnych konkluzyj. A to jest niekoszer dla włascicieli tego świata.

  Zawartość puszki piwa to równowartość powiedzmy 50 groszy. Dokładniej, 50 centów za pół litra dobrego piwa, a dziadowskiego to o wiele mniej. Ekonomicznie o wiele racjonalniej byłoby recyrkulowac puszke i nalepkę, a nie piwo.

  Ale co do jednego racja: Wszelkimi sposobami unikajmy piwa w puszkach.

  A już kompletna demagogia to ludzkie komórki w koka koli. Zgadzam sie, koka kola to najbardziej szkodliwy napój znany ludzkości,może wyjąwszy najnowsze wynalazki w rodzaju energy drinków, ale z tymi ludzkimi komórkami to jawna gra na emocjonalnej głupocie plebsu. Po co komórki ludzkie w koka koli?

  I w ogole przestań Pan prowokować, panie Osobo Prywatno, bo inne Pańskie wpisy, te wartościowe, straca wiarygodność na zasadzie dewaluacji.

  Pozdrawiam znad kufla doskonałego piwa produkcji domowej na świeżym chmielu prosto z krzaka.

  P.S. Żółci bydlęcej tez do piwa się nie dodaje zamiast chmielu dla goryczki, bo gdyby to była prawda, nie byłoby w piwie piany.

 166. Piwowar said

  A poza tym przeterminowane piwo jest z reguły zepsute i nie do naprawienia.

  Antybrowarnicza nagonka datuje sie jeszcze z czasów tzw. mrocznej komuny.

 167. osoba prywatna said

  Białoruskie media donoszą o trwającej od soboty 24 stycznia – masowej akcji rekrutacji rezerwistów. Pobór odbywa się we wszystkich regionach Białorusi. W Brześciu, przy uniwersytecie zorganizowany został punkt poborowy.
  http://omon.pl/wiadomosci/317-bialorus-szykuje-sie-na-wojne-masowa-mobilizacja-rezerwistow-u-lukaszenki

 168. osoba prywatna said

  Re 165
  Proszę nie zapominać w czyich łapach są te
  koncerny, a ich właściciele nie pozwolą sobie na straty,choćby najmniejsze.
  Aspartam, benzoesan sodu i inne tego typu
  wynalazki, też zostały wprowadzone na rynek
  dla „dobra i zdrowia ” konsumentów.
  A czy Pan w to wierzy czy nie, to już pańska sprawa.

 169. rotmistrz said


  http://normanfinkelstein.com/2015/01/12/sorry-charlie%E2%80%8B/

  Kurwarówka Charlie Hebdo nie jest kuloodporna

 170. Tekla said

  Ad.168

  Pamietam jak czytałam wywiad z Karkosikiem ,który rozkrecał swoj biznes od sprzedazy piwa.. na pytanie dziennikarza czy pije piwo ,odpowiedział nigdy nie piję żadnego piwa!!

 171. Dzonyy said

  Dzonyy wrócił do jezior podmarzniętych i lasów mieszanych śniegiem przyprószonych.

 172. Dzonyy said

  Dzięki Pani Lily, pozdrawiam serdecznie

 173. Siggi said

  Oczewiste …
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/02/01/zydo-rezimy-zachodu-kontra-rosja/

 174. sebek said

  Co na to PSYCHIATRIA? Widać, że takimi trudnymi przypadkami się nie zajmuje akurat

  – Ukraińcy powinni zabić tych pierd*** kacapów razem z ich przywódcą! Należy wyrżnąć 8 milionów Rosjan mieszkających na Ukrainie – to fragment rozmowy telefonicznej Julii Tymoszenko z deputowanym ukraińskiej Partii Regionów Nestorem Szufryczem, która wyciekła do internetu

  Sprawę wycieku rozmowy do sieci szeroko komentował m.in. serwis Russia Today, powszechnie uważany za propagandową tubę Kremla. – Co do Krymu, to jestem w szoku. Rozmawiałem dzisiaj z naszym wspólnym znajomym i prawie płakaliśmy. Pytałem go, co będzie dalej – mówi w rozmowie Szufrycz. Tymoszenko odpowiada, że sama jest gotowa, żeby wziąć broń i „strzelać tym gnidom prosto w głowę”.
  http://www.fakt.pl/tymoszenko-trzeba-wyrznac-8-mln-rosjan,artykuly,452233,1.html

  Stare nowości – admin

 175. Giwi said

  Mocne i drastyczne.
  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/zestawienie-362-metod-tortur-stosowanych-przez-upa-na-polakach/

 176. Piwowar said

  Osobo Prywatno: Ja wierzyc nie musze, bo ja wiem. Siedze w tej branży od trzydziestu z góra lat. Piwo jest najczystszym napoje, a prawdopodobnie najczystszym produktem żywnościowym z definicji. W Europie piwo musi sie trzymac standartów jakościowych. W USA sprawa wygląda „trochę” inaczej, ale piwo europejskie, gdy na nalepce stoi „piwo”, mozna pić bez obawy o zdrowie, a nawet czasem trzeba ze względów zdrowotnych. Mi można w tej materii wierzyć, prosze sie zapytac starej kadry z Gajowym na czele.

  I jeszcze ciekawostka przyrodnicza: Piwo nie jest używką, ale odżywką. A że menele robia sobie z niego utrwalacz, to nie jest mój interes, jak kto ma mieszkanie umeblowane.

  Benzoesan sodu hamuje rozwój bakterii, a sorbinian potasu plesni. Ale to nie ma żadnego zastosowania w browarnicwie, a raczej w produkcji kondymentów. Sosów, dressingów, margaryny. W obliczu innych szkodliwych składników żarcia te konserwanty prezentuja marginalne zagrożenie.

 177. Ad. 151:
  Z MILIONAMI WAŻNYCH DOKUMENTÓW – czyli Jak Holokauści rządzą Rosją. Nie udało się ich wywieść do Izraela to zostały SPALONE.
  Wykształcony w Leningradzie Ukrainiec, z którym mieszkałem w jednym pokoju nad pięknym Nekerem, mówił mi, że gdy Gorbaczow wydał dekret o Otwarciu Archiwów to w ciągu jednej nocy SPŁONĘŁO TYSIĄCE ARCHIWÓW.

 178. Siggi said

  Pod tym linkiem jest wypowiedz E.Sowdena w kwestii wojny nie tylko elektronicznej ale realnej.
  Z tłumaczeniem tekstu dojechałem do połowy i -jebs- znika cała strona bezpowrotnie.To nie pierwszy taki przypadek,już któryś z rzędu.Tłumaczę sobie ,że to na pewno krasnoludki.

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201501271133-qc5h.htm

 179. Siggi said

  Garść ciekawych informacji o gazociągu do Turcji. Czytać,to tylko trzy minuty,ale warto.

  http://polish.ruvr.ru/2015_01_30/Marsz-Turecki-dla-Unii-Europejskiej-3408/

 180. Siggi said

  http://show.obozrevatel.com/news/56207-storonnikam-putina-netrebko-i-gergievu-ne-dali-sorvat-ovatsii-v-nyu-jorke.htm

  Pod koniec stycznia w Nowym Jorku odbył się koncert.Dyrygował szef muzyczny Teatru Marińskiego Walery Girgiew,występowali m.in.Anna Netrebko-sopran i nasz rodak Piotr Beczała-tenor.Na zakończenie koncertu publika owacyjnie dziękowała za występ artystów.Na scenę wlazł Rosjanin ur.w Moskwie i rozwinął plakat antyputinowski.Publiczność zawyła dając wyraz dezaprobacie dla tego występku.Po opuszczeniu sceny przez niego,nadal trwały owacje publiczności.

  Nie tłumaczę tekstu ,bo zaraz wlezą -jak ten na filmiku- krasnoludki i skasują moją robotę.Wystarczy zobaczyć filmik.

 181. La Reine Toronto said

 182. wanderer said

  Zobaczcie jak rozmiekczaja mozgi idiotom w WP:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Wegrzy-prosza-kanclerz-Angele-Merkel-o-pomoc,wid,17225702,wiadomosc.html?ticaid=114452

  W czasie krotkiej wizyty w Budapeszcie Merkel odwiedzi oczywiscie…. s y n a g o g e .
  To jest gwozdz programu, bez tego wizyta by sie nie udala.

  Oczywiscie o tym ze biedni Wegrzy blagaja makrele o pomoc przeciw zlemu Orbanowi i Putinowi nie wspominam, bo zbiera mi sie na wymioty czytajac to.

 183. Siekiera_Motyka said

  W trakcie szukania obrazka „walca” znalazł się Biedroń i temat jego pupy.

  Robert Biedroń: Boląca pupa znaczy, że było dobrze!

  http://nocoty.pl/title,Robert-Biedron-Bolaca-pupa-znaczy-ze-bylo-dobrze,wid,15026499,wiadomosc.html

 184. wanderer said

  Jeszcze jedna broszka tego typu znaleziona na WP:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,James-Rubin-ostrzega-NATO-przed-Rosja,wid,17224645,wiadomosc.html

  Oto pan Rubin, pewnie starszy i madrzejszy jasno pokazuje po ktorej nalezy byc stronie…

  Czytajac niektore komentarze napawa mnie optymizm, choc pewnie za chwile zostana ladniutko wykasowane. Przeciez musza zostac te wlasciwe tylko…

 185. https://marucha.wordpress.com/2015/01/31/rabin-wzywa-papieza-do-zamkniecia-kosciola-w-ausch

  Informuję, że moja strona: http://www.wandaluzja.com// została ODBLOKOWANA bez podpisywania Deklaracji o SAMOCENZURZE. Sądzę, że jest to skutek deklaracji Kanclerz Merkel w Bundestagu: ANTYSEMITYZM JEST POWINNOŚCIĄ RZĄDU I OBYWATELI.
  Jeśli tak to znaczy, że Niemcy bez mej Wandaluzji żyć nie mnogą?

 186. lopez said

  Litwa: Wileńszczyzna jak Donbas?
  on 2 lutego 2015

  W Republice Litewskiej media donoszą o pojawieniu się polskojęzycznych napisów sugerujących istnienie analogii pomiędzy sytuacją Wilna i Wileńszczyzny, a powstańczym Donbasem. Mieszkańcy południowo-wschodniej Ukrainy w wyniku traktowania ich jak obywateli drugiej kategorii rozpoczęli protesty, które następnie przerodziły się w otwartą rebelię – czyżby Polacy zamieszkujący Republikę Litewską również mieli już dość polityki dyskryminacyjnej „swojego” państwa? Napis Wilno=Donbas został umieszczony w pobliżu rysunku przedstawiającego Znak Polski Walczącej, który zdążył już zostać „powieszony” zieloną farbą.

  W poprzednich dniach media litewskie w histerycznym tonie donosiły o powstaniu strony „Wileńskiej Republiki Ludowej” oraz jej rosnącej popularności na portalu społecznościowym Facebook. Nasze źródło pragnące zachować anonimowość informuje, że projekt nie posiada wyłącznie charakteru wirtualnej prowokacji, a realna ilość jego zwolenników rośnie. Według tego samego źródła, plany powołania Wileńskiej Republiki Ludowej są coraz liczniej popierane także przez dyskryminowanych Rosjan i Białorusinów.

  http://xportal.pl/?p=19069

 187. lopez said

  Noworosja: Sytuacja na froncie
  on 1 lutego 2015 19:20

  W ciągu ostatnich dni, doszło do znaczącego obniżenia intensywności działań wojennych na terenie Noworosji. Walki zarówno na południowym odcinku frontu (w rejonie Mariupola), jak i północnym (Sczastyje, Stannica Ługańskaja) zasadniczo zamarły, ograniczając się do wymiany ognia artyleryjskiego. Większe starcia trwają jedynie w rejonie Debalcewa, gdzie połączone siły Donieckiej oraz Ługańskiej Republiki Ludowej atakują oddziały ukraińskie, znajdujące w prawie kompletnym okrążeniu. Do ich dyspozycji pozostała tylko jedna arteria komunikacyjna (droga M-03 na Artemowsk) ostrzeliwana przez artylerię separatystów rozmieszczoną w pobliżu. Dzisiaj wieczorem pojawiły się też informacje o uniemożliwieniu przejazdu dwóm ukraińskim kolumnom zaopatrzeniowym. W ciągu ostatnich dwóch dni formacje noworosyjskie zajęły miejscowości Uglegorsk (na zachód od Debalcewa) i Nikiszino (na południe od Debalcewa). Kontratak ukraiński, mający na celu odbicie pierwszej miejscowości zakończył się porażką. W jej wyniku oddziały rządu kijowskie poniosły straty, m.in. został ranny dowódca batalionu „Donbas” Semen Semenczenko, który tego samego dnia ogłosił, na portalu społecznościowym Facebook, że idzie z odsieczą Uglegorskowi porównując się przy tym do Ericha von Mansteina idącego z pomocną oblężonemu w Stalingradzie von Paulusowi (sic!).

  http://xportal.pl/?p=19057

 188. lopez said

  Kuba stawia warunki
  http://jeznach.neon24.pl/post/118600,kuba-stawia-warunki

 189. Z portalu internetowego „Płock” ZNIKNĘŁY Historia i Zabytki. Jest to dla mnie ważne, gdyż lżyły od Wandalów na melodię: MY TU MAMY TYSIĄCLETNIĄ HISTORIĘ PIASTOWSKIEGO PŁOCKA itd, itp.: W r. 988 książę krakowski Bolesław Chrobry zabrał Płock Prawdzicom.
  Wytłumaczyłem, że Forum Romanum ZRÓWNALI Z ZIEMIĄ nie Polacy a lancknechty Lutra, który się Wyparł takiego Rozkazu, ale ponieważ mówiły Po Wandalsku jako Serbowie to w podejrzeniu postawiło Bonę. Tą z opresji wybawił Henryk VIII biorąc odium na siebie. NAKAZAŁEM jurysdykcję Biblioteki Kongresu USA nad tajnym archiwum watykańskim. Wypada mi teraz zajrzeć do POZNANIA.

 190. Boydar said

  Wszystko przed nami, Szanowni Państwo. Gdyby się ktoś nudził z braku nierozwiązanych krzyżówek, polecam łyk adrenaliny –

  http://www.marekbernaciak.pl/rabunek-przedsiebiorcy-w-czasie-powodzi/

  Warto popatrzeć też na podstronę „o mnie” – typowy „katolicki beton”.

  Misesowski czosnek bije pod niebiosy…
  Admin

 191. lopez said

  Upaina Pozdrawia
  .

 192. Cracovia Pany! said

  hahaha „Je suis Ania” – ależ zajadła walka ratlerków pod wycieraczką – kolejny temacik zastępczy w celu podtrzymania status quo, ale dobrze czasem w poniedziałek poszydzić z elyt 3rp.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komentarze-po-publikacji-tygodnika-wsieci-burza-w-internecie/jp22j

 193. Ex said

 194. Yah said

  Dr. Tony Perry, pionier w dziedzinie klonowania, ogłosił, że potrafi dowolnie edytować kod DNA u myszy, tworząc w ten sposób dowolną hybrydę. „Ogromne postępy badań genetycznych w ostatnich dwóch latach, pozwala nam tworzyć „markowe i szytę na miarę dzieci”, twierdzi Perry.

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=16423

 195. Boydar said

  Wprawdzie większość jeśli nie wszyscy astrofizycy na żadnej gwieździe nigdy nie byli i nie będą, ale, znają się doskonale. Podobnie nasi rodzimi znawcy zakątków i kuluarów Kremla. Polecam krytycznej uwadze –

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ekspert-ds-Rosji-Zaweza-sie-krag-ludzi-wokol-Wladimira-Putina,wid,17224187,wiadomosc.html

  Osobiście nic przyjemnego postsowieckim oligarchom, duginofilom & consortes nie wróżę (tfu !).

 196. Tekla said

  Wieczorem około 4 tysięcy Węgrów wyszło na ulice Budapesztu, by zaprotestować przeciwko polityce swojego prawicowego premiera Victora Orbana, który chce zbliżenia z Rosją kosztem rozluźnienia więzów unijnych.

  W czasie swojej krótkiej wizyty w Budapeszcie, pierwszej od czasu objęcia rządów przez Orbana w 2010 roku, Angela Merkel wygłosi przemówienie na niemieckojęzycznym uniwersytecie Andrassy, a także odwiedzi synagogę.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wegrzy-chca-pomocy-kanclerz-merkel/t6g8d

  Syjonistyczni bandyci szykują węgierski Majdan… – admin

 197. Boydar said

  Podobno nie wiemy co myśleć; poczytajmy więc co myślą inni. Zwłaszcza mając tytuł doktorski i kierując takim „czymś” – http://www.euroislam.pl/index.php/stowarzyszenie/zarzad/ („… gdzie przeczytałem o obrzezaniu dzieci, jak rozumiem i dziewcząt, i chłopców, co jest zupełnie nieakceptowalne …”

  całość (chłe, chłe, całość) tutaj – http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ustalmy-jedno-spor-o-islamizacje-europy-polacy-maja-problem/rbecl

 198. @196
  4 tysiące ? Pan Soros się nie postarał w tym roku z nagabywaniem statystów do węgierskiego Majdanu.


  Dowódca Sztabu Ukraińskiej Armii. Nie walczymy z rosyjskimi oddziałami podczas operacji wojskowej.
  Przyznał, że jeśli jest ktoś z Rosji to są tylko osoby prywatne, które walczą na własną rękę.

  On Thursday, Muzhenko said “the Ukrainian army is not engaged in combat operations against Russian units.”

  http://rt.com/news/228043-ukraine-conflict-army-russia/

 199. http://landdestroyer.blogspot.com/2015/02/us-backed-mobs-back-in-hong-kongs.html

  Ok. 5 tysięcy statystów znowu się pojawiło w Hong Kongu.

 200. revers said

  ad195 to co juz? nie chce pan bojdar rosyjskich lasow, kultury bez wykupienia kahalow z NY, City, F/M!

  http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/wegiel-i-lasy-spisek-europy

  czyli jak najlatwiej rosnac bez korzeni.

 201. revers said

  ad187

  nasi geopolityczni pismacy, porownaja kociol do obrony Westerpaltte, jak przy okazji kontrolowanego przez powstancow wyburzenia nowego portalu na lotnisku w Doniecku, tak jak by nie bylo polwyspu Helu, broniacego sie do pazdziernika 1939 roku.

  A tak poza tym wszyscy czekaja na uzgodnienia neokonia Kerrego z Moskwa w dn. 5.02.2015, nawet kolejny Minsk odpadl i minska farsa, przegrupowan, uzupelnien, ostrzalow bez zawieszenia broni, kolejnych prowokacji i kolejnych kredytow pod wojne.

 202. Boydar said

  @ Pan Revers

  Na „jazgdyni” mam specjalne zlecenie od jakichś dwu lat i obserwuję człowieka pilnie. Oczywiście raporty sporządzam i przesyłam gdzie trzeba. Dotychczasowe moje wnioski (nie wiem jak szefostwa na Łubiance, bo mi się przecież nie spowiadają) są takie, że „jazgdyni” jest doskonały w robieniu tzw. prasówki. Kiedyś zrobił by karierę w dużym przedsiębiorstwie u boku ambitnego dyrektora jako pani Kasia czy Krysia. Jednak ze zrozumieniem relacjonowanych tekstów jest u niego niestety znacznie gorzej. No cóż, to jak z tymi milicjantami – jeden umie czytać, drugi tylko pisać; wszystkiego na raz nie da rady ogarnąć .

 203. revers said

  no jeszcze sa :

  Myślidar – 30 Stycznia, 2015 – 16:17 Kastrują nasz naród bez znieczulenia. Może to nie do końca jest tak, bo lemingi jako osoby uwiedzione przez medialnego diabła są na tyle znieczulone, że nie wiedzą co się dzieje. Jak długo będzie trwał stan somnambulizmu w Polsce. Co się musi stać by ludzie sie „obudzili”? My tu sobie dywagujemy jak jest, ale co możemy zrobić, i jak?. Ludzie sie boją umierać za Ojczyznę, w której praca jest przwilejem, która jaka taka, jak ją opisał nasz kolega Albert Katana patrz: http://niepoprawni.pl/blog/albert-katana/gdzie-jestes-moja-polsko. Po prostu głowa boli od bezsilności. Pozdrawiam Myślidar * * * * * * * * * * * * * * BROŃMY NASZYCH POLSKICH LASÓW PRZED ZAPĘDEM ZŁODZIEI !!! Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/wegiel-i-lasy-spisek-europy © Niepoprawni.pl | Dziękujemy! 🙂 <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/wegiel-i-lasy-spisek-europy
  © Niepoprawni.pl | Dziękujemy! 🙂 <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

  "
  😀 Myslinscy tez jako szkolni koledzy lub Myslipaly gdy wylamia sie z paczki. 😀

 204. Siggi said

  Pełny tekst wypowiedzi Sowdena w Spieglu.

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/kontrolowana-eskalacja/65ckj

 205. piColo said

  Może ktoś nie widział ,polecam

 206. Lopez said

  Banderowskie scierwa, Putin bandyta – widziane z USA
  http://slepamanka.neon24.pl/post/118619,banderowskie-scierwa-putin-bandyta-widziane-z-usa

 207. Lopez said

  Żydo-reżimy Zachodu kontra Rosja
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/118563,zydo-rezimy-zachodu-kontra-rosja

 208. Lopez said

  Ofiara białego fosforu (+18)
  on: Luty 02, 2015

  Poniższe fotografie wykonane zostały wykonane w jednym z donieckich szpitalipodczas zmiany opatrunków i zakładania nowych osłonek.
  Kobieta padła ofiarą białego fosforu używanego sporadycznie przeciwko ludności cywilnej Donbasu.
  Biały fosfor nie znajdował się przed wojną nastanie armii ukraińskiej, stąd przypuszczenie,że dostarczył go któryś rządów wspierających władze kijowskie.

  Zdjęcia tu http://novorossia.today/ofiara-bialego-fosforu-18/

 209. rotmistrz said

  Zatem kiedy posyłają swoją armię – słabą, zdezorganizowaną a przez to jeszcze bardziej żałosną i podłą do Donbasu, Charkowa i rzucają puste groźby odebrania Krymu (jak psychopaci, nieprawdaż?) bronią swojego prawa do kolonii zdobytych nie przez nich, lecz w wyniku działań wojennych ZSRR.

  Oni sami, pod sztandarem swojego nacjonalizmu nie zawojowali niczego. Zawsze tylko zbierali resztki z pańskiego stołu. Tym stołem był rosyjski imperializm. Bez niego Ukraina nie miałaby dziś średniowiecznego polskiego miasta Lwowa (wspomnianego po raz pierwszy w 1256 r.) ani kraju buków – Bukowiny, pięknej ziemi o łagodnym klimacie z jej winnicami i sadami. Ani wybrzeża czarnomorskiego wydartego Turkom przez rosyjskich żołnierzy.
  Nie wiedzą nawet jak być okupantami. To zwyczajni oszuści.

  Ci ukraińscy nacjonaliści zawsze chcą rozniecać pożary cudzymi rękoma. Mówili o sobie „bratni naród słowiański” i „współwyznawcy prawosławia”, żeby móc działać razem z nami. Ale kiedy uważali, że to konieczne zawsze biegli do Polski błagając o pomoc przeciwko Moskalom. Nie mając za grosz wstydu szukali też protekcji Niemiec. 9 lutego 1918 r. ukraińska Centralna Rada podpisała odrębny pokój z Niemcami w Brześciu Litewskim i poprosiła Niemcy o przysłanie żołnierzy przeciwko bolszewikom. A Niemcy wojska wysłali.

  Bandera, ich dzisiejszy bohater, był obywatelem polskim, który za przestępstwa wobec państwa polskiego siedział w polskim więzieniu. Wypuszczony przez Niemców próbował wykorzystać nazistów i ich walkę z Rosją. Nie wyszło, zdarza się. Teraz Jaceniuk próbuje wykorzystać przeciw nam Stany Zjednoczone, szczuć ich na nas.

  Ukraina nie jest ofiarą. Jedynie chce być tak widziana. Jest jednym z kilku istniejących w Europie pasożytów, które używają innych państw przeciwko swoim wrogom. Przez cały XX wiek nastawiali przeciwko nam Niemców — dziś Amerykanów.

  Ich cel jest stary i prosty. Nie brać udziału w rabunku, ale zapewnić sobie swoją część łupu. W tym wypadku mówimy o terytorium i jego mieszkańcach.

  Posłuchajcie, ten numer nie przejdzie, nie tym razem. Chcecie za darmo dostać coś, co do was nie należy? Przy minimalnych kosztach, bez oglądania się na historię zbudować na oszustwie europejskie imperium? O imperium trzeba walczyć przez stulecia. Tak, w istocie to my daliśmy wam ukraińskie imperium. Jesteście tego świadomi? Zabraliśmy was do ONZ i usadziliśmy obok siebie. Bo byliśmy prości i dobrzy. I jak się okazuje naiwni. Ale czas brania darmo się skończył. Wasz numer nie przejdzie.

  http://xportal.pl/?p=17136

 210. rotmistrz said

 211. rotmistrz said

  http://pl-pl.facebook.com/pages/Polacy-popieraj%C4%85-Rosyjski-Krym/222217574644962

  http://www.facebook.com/pages/Wile%C5%84ska-Republika-Ludowa-%D0%92%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F-%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D0%A0%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0/1017190118295964

  Żądamy wprowadzenia polskich „zielonych ludzików” na Wileńszczyznę i przeprowadzenia tam referendum wśród autochtonicznej ludności.

  utwórz trzy-, czteroosobową grupkę (to absolutne maksimum!) z ludzi, których dobrze znasz (najlepiej od dzieciństwa); nie szukajcie kontaktu z innymi podobnymi grupkami, nie piszcie do nas, nie udzielajcie się w internecie (bardzo ważne i nie podlegające negocjacjom!); zacznijcie działać w sposób nie podpadający pod żadne paragrafy kodeksu karnego (w obecnej sytuacji nawet skromna propaganda i akcja bezpośrednia, przysłowiowy napis na murze „Wileńska Republika Ludowa nadejdzie!” przyniesie dobry efekt ze względu na efekt medialnego rezonansu, który wzbudziliśmy). Początki zawsze są skromne, a pierwsze kroki najtrudniejsze. Powodzenia!”

  „W Republice Litewskiej media donoszą o pojawieniu się polskojęzycznych napisów sugerujących istnienie analogii pomiędzy sytuacją Wilna i Wileńszczyzny, a powstańczym Donbasem. Mieszkańcy południowo-wschodniej Ukrainy w wyniku traktowania ich jak obywateli drugiej kategorii rozpoczęli protesty, które następnie przerodziły się w otwartą rebelię – czyżby Polacy zamieszkujący Republikę Litewską również mieli już dość polityki dyskryminacyjnej „swojego” państwa? Napis Wilno=Donbas został umieszczony w pobliżu rysunku przedstawiającego Znak Polski Walczącej, który zdążył już zostać „powieszony” zieloną farbą.”

  Polskie zielone ludziki działają na rzecz WRL już od 2011 roku. „Rajd na Puńsk” – symboliczna akcja bezpośrednia w przygranicznych gminach polskich zamieszkanych przez mniejszość litewską, która wzbudziła wściekłość władz tzw. Republiki Litwy i marionetkowego rządu w Warszawie, ale dała pocieszenie i nadzieję prześladowanym Polakom na Wileńszczyźnie!

  http://polskamlodziezwilna.blogspot.com/2012/09/utracona-autonomia_4.html

 212. Siggi said

  Węgry: poseł Jobbiku występuje w obronie praw polskiej mniejszości na Ukrainie

  Márton Gyöngyösi, jeden z posłów partii Jobbik skupiającej węgierskich narodowców, zajmujący się w partii polityką zagraniczną, wystąpił w węgierskim parlamencie w obronie praw mniejszości narodowych na Ukrainie, wymieniając wśród nich także Polaków.
  „Około roku temu etniczni Węgrzy na Zakarpaciu, etnicznie Rosjanie w Donbasie i zapewne inne mniejszości również, jak Rusini, Polacy czy Rumuni, byli lojalnymi obywatelami Ukrainy. Ukraińskie państwo straciło jednak zaufanie swoich obywateli w rekordowo krótkim czasie. Decyzje ukraińskiego rządu po zamachu stanu przeciwko Janukowyczowi nie były czymś, co wzbudzało zaufanie: szowinistyczna retoryka wobec mniejszości, wojna prowadzona przeciwko własnym obywatelom, ograniczenie praw językowych, zmienianie granic okręgówy wyborczych przed samymi wyborami, odcinanie energii i dostaw wody, blokowanie wypłacania emerytur i świadczeń, jak również blokowanie pomocy humanitarnej do terenów objętych konfliktem” – mówił w węgierskim parlamencie poseł Jobbiku.

  Gyöngyösi zarzucił „europejskim kolegom” hipokryzję i oskarżył ich o wywołanie konfliktu, którego przyczyną było łudzenie Ukraińców nierealnym w przypadku ich kraju wstąpieniem do Unii Europejskiej i NATO. Polityk zaproponował jako rozwiązanie federalizację i decentralizację Ukrainy, w której mniejszości naordowe mogłyby korzystać ze swoich praw.

  jobbik.com / Kresy.pl

 213. Cracovia Pany! said

  Jupiii
  Członkowie batalionu Ajdar rozpoczęli szturm na Ministerstwo Obrony Ukrainy

  http://polish.ruvr.ru/2015_02_02/Czlonkowie-batalionu-Ajdar-rozpoczeli-szturm-na-Ministerstwo-Obrony-Ukrainy-3164/?slide-1

 214. mironik said

 215. http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=816&Itemid=1

  Drugi numer Magazynu Polonijnego, zachęcam do pobierania, jak i do lektury.

 216. lopez said

  Ministerstwo Oświaty Ukrainy proponuje, by młodzież wychowywała się w kulcie OUN-UPA
  .

  Na oficjalnej stronie Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy pojawił się projekt „Koncepcji narodowo-patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży”, który uwzględnia rolę OUN-UPA w kształtowaniu postaw młodych ludzi.

  Faszystowskie wychowywanie młodzieży jest realizowane przy osiąganiu takich wychowawczych celów jak [..] zaznajomienie się z historią walki narodu ukraińskiego za niepodległość państwową w trakcie swojego szlaku historycznego, szczególnie w XX-XXI wieku: OUN, UPA, ruch dysydencki itd. – czytamy w dokumencie opublikowanym na stronie ministerstwa.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ministerstwo-oswiaty-ukrainy-proponuje-by-mlodziez-wychowywala-sie-na-kulcie-oun-upa

 217. JO said

  Ad.215. Panie Robercie, czy Oboz Wielkiej Polski jest przytulony do Swietych Ksiezy? Czy moze sobie a muzom jak inne Zydowskie organizacje dryfuje ” rozdzielajac Panstwo od Kosciola” ?

 218. Ad.217

  Panie JO, specjalnie dla Pana, z racji tego, że Pana po prostu lubię, zdradzę mały szczegół, mianowicie: Obóz Wielkiej Polski działał przez lata bez jakiejkolwiek konkretnej deklaracji ideowej czy manifestu. Odwoływał się do ideałów tej samej organizacji z czasów II Rzeczpospolitej, co wystarczyło by powoli budować struktury i tworzyć zupełną odmianę organizacji narodowej w Polsce. Dlaczego odmianę? Gdyż Obóz Wielkiej Polski, w porównaniu do np. ONR, MW, LOS czy NOP nie istnieje jako kanapa karierowiczów, którzy na pracy swych szeregowych działaczy chcieliby się wzbijać ponad chmury. Nie tworzy on żadnych pseudoliderów nieznanych nikomu spoza środowiska, których pycha, arogancja i skrajna głupota odstręcza od współpracy z innymi patriotami, a każe zakładać kolejne marginalne organizacje, stowarzyszenia i partie. Nie jest to organizacja dla ludzi zamieszanych w niszczenie III RP, dla prymitywów i farbowanych lisów. Dlatego też długo nie było potrzeby istnienia żadnego manifestu ni deklaracji, a swoje poparcie dla Bractwa Świętego Piusa X, członkowie Obozu mogli wyrażać jedynie prywatnie.

  Ja wyszedłem z propozycją, by tworzony manifest zawierał coś w tym stylu:

  Obóz Wielkiej Polski odwołuje się w swej działalności do
  Tradycyjnego Kościoła Katolickiego. Uważamy, iż ortodoksyjny
  katolicyzm nie tylko był, lecz jest i będzie nadal integralną częścią
  Państwa Polskiego. To on towarzyszył przez wieki naszym przodkom,
  którzy budowali naszą potęgę opierając się na fundamentach cywilizacji
  łacińskiej. To etyka katolicka winna być podstawą naszego
  współczesnego prawa i definiować kierunki naszego rozwoju duchowego.
  Obóz Wielkiej Polski wspiera też zatem wszystkie dążenia
  ortodoksyjnych księży, by utrzymać Kościół Katolicki w duchu Tradycji
  i Ewangelii, a nie nazbyt już dalece posuniętego ekumenizmu i
  modernizmu.

  To jest moja propozycja. Moja, jako osoby wierzącej, która wszelkimi swoimi siłami chciałaby i wspiera Bractwo. Nie jest jedyną taką osobą w Obozie. Są też jednak tacy, którzy boją się, że tego typu deklaracja jeszcze bardziej doprowadzi nas na krawędź, co skutkować może upadkiem Obozu kompletnym. A tego, jak Pan chyba rozumie, nikt by nie chciał. Szczególnie osoby, które tworzyły go i pracowały na rzecz jego rozwoju bez choćby grosza zapłaty, a dla samej idei, dla idei Wolnej Polski. Ja nie wiem jaką te osoby podejmą decyzję. Jednakowoż ja zarzekam się przed Panem i wszystkimi Gajówkowiczami, iż z całych swoich sił będę dążył do tego, by Obóz Wielkiej Polski wspierał we wszystkich działaniach Bractwo Świętego Piusa X, tak i żeby każda prywatna osoba angażowała się w jego rozwój jak najbardziej. Gdyż swoją misję uważam nie tylko za metafizyczną, ale i za duchową. Rolę odegram kompletnie nieznaczącą z perspektywy całości, jednakowoż coś może zdołam osiągnąć. Ma Pan moją obietnicę, iż choćby minęły lata i świat walił się dalej na naszych oczach, to całym sercem będę wspierać Bractwo i dopilnuję, by każdy w mym otoczeniu czynił to samo.

 219. dr TS said

  217. JO
  Panie Janie, otrzymał Pan ode mnie maila i przeczytał?

 220. A że ludzie, którzy np. od 8 lat CAŁY swój wolny czas poświęcają tworzeniu czegoś zaczynają się bać, iż odcięcie się od pewnej ilości sympatyków poskutkuje też doprowadzeniem do agonii całej organizacji, to naturalne. Tak jak nie raz rodzic może się bać, że dziecko źle zrozumie jego decyzję i postępowanie wobec niego.

 221. JO said

  Ad.219. Drogi Panie, dziekuje , list otrzymalem, na ktory niedlugo odpisze.
  Pozdrawiam,
  JO

 222. JO said

  Panie Robercie,
  Najwazniejsza jest czystosc dzialania opartego na Czystosci Wiary, Czystosci Ideii Organizacji.
  Kazdy, kto nie podlega Czystosci Wiaty, Tradycji musi ODEJSC z kazdej organizacji lub uznac Wladze z Tradycji pochodzaca.

  Przygladaj sie Panow dzialaniom, gdyz Gajowka Dzialanie Wspolne Promuje.
  Przyznam, ze OCZEKUJE wiecej od Panow organizacji, niz to co jest do tej Pory. Pan pieknie Ujal glowny problem Srodowiska w ktorym dziala.

  Mieszanina Liberalow z Tradycjonalistami Zawsze bedzie prowadzic do pustego, tak jak I skrajnosc Przeciwna Liberalizmowi.

  Przekonany Jestem, ze Pana Deklaracja spelznie na niczym, gdyz Ja juz Widze, ze Panscy Przywodcy zdecydowali sie zwiazac z Innymi Ideami I Podazac za sedevacantyzmu wizja lub akceptowac posoborowie – USPAL..

  To Zla mieszanka, zle Ja Widze .

  Ja z tego powodu nie zalecam czytania tego co Pan tu promuje.

  Pozdrawiam,

  JO

 223. Wylądowanie w Łodzi EUROCOPTERA można porównać do wizyty tam Heinricha Himmlera dla PODZIĘKOWANIA prezesowi gminy żydowskiej Czerniakowowi za podanie na Gestapo listy komunistów łódzkich: TAK SIĘ POWINNO PISAĆ LISTY KOMUNISTÓW. Gdyby nie zamordowanie Czernikowa Przed Frontem to miałby on proces za Kolaborację i został powieszony jako zbrodniarz HITLEROWSKI. Asz mówił mi, że w Jędrzejowie, gdzie jego rodzina została wysiedlona przez Niemców, było getto na 6 tysięcy, pilnowane tylko przez Żydów. Żaden Żyd tam nie zginął, BO NIE BYŁO LISTY KOMUNISTYCZNEJ. Komunistów zaraz Wypędzano.
  Według piosenki: BO MNIE ZABIERZE HELIKOPTER ZŁOTY, Z ZAŁOGĄ PIERWSZORZĘDNYCH FRANCUZÓW to Francuzi zawieźli Marylkę nie do Rio De Janeiro, ale Łodzi niegdyś Fabrycznej, a ja jestem Pałuk jeno z Krajny. Gdy założono Eurocoptera to napisałem do nich ze względu na nazwę po Polsku, ale Dyrektor odpisał mi po Francusku, że korespondencji w językach Niekongresowych nie przyjmują. To było po Wyproszeniu z NASA Języka Zwierzęcego przez Prezydenta USA.

 224. Zawsze przyglądam się wszystkich działaniom. Gdyż czasami można, a nawet należy odpuścić, z kolei innymi razy bywa potrzeba walki o coś co nie jest jeszcze stracone.

  Ja zadeklarowałem, że będę próbował wedle swych własnych sił. Czy mi się uda czy nie, to już inna sprawa. Ale chęci i intencji czystych jeszcze mi nikt nie odbierze. Jednakowoż muszę zaznaczyć, że nie znam nikogo z Obozu, kto byłby za sedewakantystami. Chyba, że o kimś bądź o czymś nie wiem? W tej kwestii można mnie doinformować. Nie przypominam sobie w każdym razie, by ktokolwiek się tak deklarował, ani też nie odniosłem takiego wrażenia. Z kolei organizacja prezesa Kobylańskiego to już temat na znacznie dłuższą rozprawkę, może mi Pan wierzyć na słowo. Być może będę miał wkrótce okazję ją Panu przedstawić.

  Zaznaczam jednak, że ja jestem Redaktorem Naczelnym tej gazety. To ja decyduję co w niej zostanie zamieszczone, a co nie. Nikt z Obozu, ni spoza niego nie może mi czegoś w tej kwestii zabronić, ni nakazać. Mogę co najwyżej zostać poproszony o oddanie tej funkcji innej osobie. Nikt nie wpływa na treść pisanych tam artykułów poza samymi ich autorami, czyli ludźmi, którym ufam i których szanuję.

 225. przemądrzałe bydlę said

  Jakże to na czasie słowa w warunkach rynku prasowego w III RP.
  https://pl-pl.facebook.com/KIASwTomaszazAkwinu/photos/a.297175117037304.73727.278558672232282/765402126881265/?type=1

 226. przemądrzałe bydlę said

  @214 (Mironik)
  Dzisiaj jakiś Słowak w czarnym mundurze wpadł do Brukseli, do siedziby UE i chciał się widzieć z Tuskiem. Budynki UE ewakuowano, bo okazało się, że Słowak miał w samochodzie giwerę i piłę mechaniczną. Eurofederaści przestraszyli się ewentualności brukselskiej masakry piłą mechaniczną. Biedny Tusku mógł zostać przecięty na pół!
  http://www.tvp.info/18694786/w-bagazniku-mial-pile-lancuchowa-twierdzil-ze-chce-widziec-tuska-zatrzymala-go-brukselska-policja

  Pewnie chodziło o to:

 227. Ad. 28:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/gen-skrzypczak-atak-rosji-na-polske-a-tam-pieprzenie-po-co

  Szydzenie z tego rodzaju Domysłów jest TUSZOWANIEM Przecieków, że Rosja uważa za Najważniejszy cel atak na Augustów i Suwałki. 20 lat temu Asz uważał, że jeśli Polska będzie Bronić Augustowa to będzie atak Nuklearny na Warszawę jako HITLERSZCZYZNĘ.
  Kiedyś Sowieci nazwali skontrowanie przez Chińczyków wojny Mandżurskiej wyświetleniem w Ambasadzie Chińskiej w Paryżu Filmowej Dokumentacji Katynia HITLEROWSKĄ PROWOKACJĄ i powiadomili Waszyngton o ataku Nuklearnym na Sto Miast Chińskich.

 228. JO said

  Ad.224. Pan jako redaktor naczelny…to nieco zmienia postac rzeczy.
  Pozdrawiam, Panie Robercie
  JO

 229. akej said

  Rodacy o prosze o pomoc. Bylo pokazane wideo w j. rosyjskim pokzaujace jak zabijano Rosjan w Donbasie. Na koncu podane bylo kto z ukrainskiego rzadu jest moskiem i podano ich oryginalne nazwiska. Mozem zle odkopiowalem link bo na youtube.com powiedziano mi, ze zrobilem blad. Ja natomiast mysle, ze te wideo usunieto.

 230. QURRWY Kopacz-Tusk-Komorowski-Sikorski PRZEKUPCZYLI Kasprowy Wierch ! said

  KARA ŚMIERCI dla QURRWY Kopacz, Tuska i ANTY-polskich SQURRWYSUNÓW Komorowskiego, Sikorskiego, Piechocinskiego, Balcerowicza to ZA MAŁA KARA za PRZEKUPCZENIE największego POLSKIEGO Naszego WSPÓLNEGO KLEJNOTU jakim jest Góra Kasprowy Wierch z Tatrzańskim Parkiem Narodowym !

  Należy OBCIĄĆ ŁAPY bez skrupułów lub nawet ZGILOTYNOWAĆ ich łby publicznie za NIESAMOWITĄ zbrodnie zdrady polskich interesów te ANTY-polskie zdradzieckie QURRWY Kopacz, Tuska, Komorowskiego, Sikorskiego + innych SUQQINSYNÓW z przestępczego GANGU PO, a także żyd-komunistę Leszka Millera(SLD/PZPR)i tą QURRWE Janusza Piechocinskiego z przestępczego gangu PSL !

  To jest już NIE do wytrzymania, że te ANTY-polskie QURWY tak się ROZWYDŻYLI i się panoszą w Polsce KUPCZĄC na prawo i lewo czegoś coś co NIE jest ich własnością !

  Ich TRZEBA ZLIKWIDOWAĆ, aby NIE działali na NASZĄ oczywistą SZKODĘ !
  Ten obecny tzw. „polski rząd” czyli ANTY-polski OKRADAJĄ nas wszystkich i NISZCZĄ bez strachu, na oczach wykołowanego Narodu Polskiego!

  Ci gangsterzy PRZEKUPCZYLI jakimś ZAGRANICZNIAKOM NASZ wspólny SKARB Narodowy, nasze WSPÓLNE bogactwo, NASZĄ WSPÓLNA WŁASNOŚĆ czyli POLSKĄ PERŁE krajobrazową którą jest Górę Kasprowy Wierch razem z Kolejka Linową oraz CAŁYM OKALAJACYM terenem Tatrzańskiego Parku Narodowego, czyli NAJPIEKNIEJSZEGO polskiego Parku Narodowego !!!

  Te ANTY-polskie przekupne zdradzieckie QURRWY Kopacz, Tusk, Komorowski, Sikorski, Piechociński itd. DOPUPUŚCILI, przyłożyli swoje łapy, a następnie ZATWIERDZILI ten ZAMACH na NSZĄ wspólną własnośc KLEJNOT Polaków i naszego WSPÓNEGO SKARBU jakie są też Kolejeki Linowe w Krynicy, Szczawnicy, Kościelisku i Międzybrodziu Żywieckim razem z do nich przeległymi terenami-ziemią krajobrazową tamtejszych Parków Narodowych.

  Góra krajobrazowa Kasprowy Wierch NIE była deficytowa tak jak tamtejsze kolejki linowe i przynosiły KOŻYŚCI Polskiemu Skarbcowi i one są NASZĄ WSPÓLNĄ WŁASNOŚCIĄ nas WSZYSKICH polskich obywateli, a nie tej QURRWY Kopacz czy tego SQURRWIELA bandyty Komorowskiego lub Tuska czy Sikorskiego !

  To tak jakby ktoś w USA przekupczył Narodowy Park Yellowston ze wszystkimi jego skarbami natury co jest NIE MOŻLIWE w żaden sposób !
  Gdyby jakiś kacyk usiłował w USA przekupczyc w prywatne łapy Park Narodowy Yellowston to najprawdopodobniej by to wywołało WOJNĘ DOMOWA w USA na skale wojny secesyjnej z 1861 roku !
  Po prostu Park Narodowy Yellowston i inne amerykanskie Parki Narodowe w USA to najwieksze PRCJOZA czyli DROGOCCENE KOSZTOWNOŚCI też o wartości duchowej jak rodzinne kosztowności czyli NARDOWE KLEJNOTY Państwa USA czyli wszystkich amerykańskich obywateli, a ręka podniesiona na taki KLEJNOT NARDOWY by została OBCIETA takiemu śmiałkowi który to by usiłował sprzedwac jakimś prywaciarzom!

  W USA 50 najważniejszniejsze Parki Narodowe uważa się za “America’s Best Idea – the FULL meaning of American Democracy” czyli że one NA ZWASZE ZOSTANĄ WSPÓLNĄ WŁASNOSCIĄ wszystkich amerykańskich obywateli i te KLEJNOTY natury NIE mogą stać się prywtaną własnoscia bo wtedy przeciętny obywatel by tam NIE miał pełnego dostępu jak do SWOJEJ własności.

  Ta FILOZOWIA wspólnej WŁASNOŚCI tych amerykańskich NIE NARUSZALNYCH tych 50-ciu Amerykańskich Parków Narodowych daje poczucie WSPÓLNEGO POSIADANIA przez WSZYSKICH obywateli obojętnie na zamożnośc, którzy mogą pójść na ten cudowny teren kiedy im się tylko ZECHCE i tam PRZEBYWAĆ, bez rzadnych problemów na te NAJPIEKNIEJSZYCH kawałkach ziemi w USA, która NIE MOŻE należeć do jakiś paru cwaniaczków, którzy by mogli by w jakiś sposób limitować dostęp do tego SKARBU NATURY !

  Jak nie wierzycie to co pisze to zobaczcie tutaj klikając ten link tutaj aby ZROZUMIEĆ tą całą IDEJĘ czym jest NIE NARUSZALNA wspólna wartość NAJPIEKNIEJSZYCH kwałków ziemi w USA:

  http://www.pbs.org/nationalparks/

  Tymczasem to te ANTY-polskie ZAYYEBANE sprzedjne QURRWY osrane nazywające siebie “polski rząd” którzy z cynizmem z pełnym wyrachowaniem ZBANKRUTOWALI Polaków te QURRWY w osobach Kopacz, Sikorski, Tusk, Komorowski, Piechociński …. i inne QURRWY też przekupczyli na SWOJE “przejedzenie, a potem wysranie” też WSZYSTKIE kolejki górskie za 215 mln złotych.

  To jest coś na co NIE MA żadnego uprawiedliwienia i za tą ZBRODNIĘ ZDRADY na SZKODĘ Polskiego Narodu.
  Za ten ZBRODNIE ZDRADY jest jedyna KARA – ŚMIERCI która MUSI byc wykonana dla odstraszenia innych śmiałków, którzy wręcz polskich obywateli mają ZA NIC !!!

  W III RP największym problemem jest to, że straszne ZBRODNIE ZDRADY interesów polskich obywateli przez PRZEKUPIONYCH najwyższych urzędników administracji państwowej NIE jest ROZLICZNA, dlatego młodzi polacy widzą dla siebie STRASZNE ZAGROŻENIE, boją się życ w takim squurwinym „kraju” jak to skorumpowane gówno III RP.

  Taka sytucja zagraża KATSTROFĄ bytową całego Polskiego Narodu, dlatego ci ZBRODNIARZE ZDRAJCY MUSZĄ by ZLIKWIDOWANI, aby NIE szkodzili polskim obywatelom, a inni ich naśladowcy BALI się działac na SZKODĘ Polaków !

  To samo dotyczy KUPCZENIA polskimi kopalniami węgla i innymi POLSKIMI SKARBAMI, wpychając polskich obywateli na pozycje kopanych PARIASZY przez OBCY KOLONIALNY kapitał.

  Zobacz koniecznie: “Bogusław Wolniewicz SPRZEDAĆ KASPROWY…Warszawa”

 231. Siggi said

  Ten artykuł wart jest pierwszej strony.
  xxx xxx xxx
  Przeciw ukraińskiemu imperializmowi

  Oni tam, w Kijowie, nieustannie opluwają i krytykują nas, Rosjan, imperialistów. Osobiście nie zamierzam się dystansować od tej etykietki. Tak, stworzyliśmy rosyjskie imperium, udane i potężne. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, można zauważyć, że oni sami pod panowaniem sowieckim zgromadzili własne, ukraińskie imperium, zupełnie niezgodnie z tak zwanymi standardami europejskimi. Tylko dzięki naszym wysiłkom. Nie samemu. Im samym nigdy by się nie udało.

  (…)

  http://www.mysl-polska.pl/node/349

 232. Siggi said

  Artykuł : …Byliśmy pośrednikiem w przekazaniu władzy na Ukrainie.Cyniczną wypowiedz Obamy komentuje Jakov Kedmi z Izraela.

  http://polish.ruvr.ru/2015_02_02/Barack-Obama-Bylismy-posrednikiem-w-przekazaniu-wladzy-na-Ukrainie-0515/

  Filmik pokazuje spotkanie Jakova Kedmi z rosyjskojęzycznymi Żydami w Izraelu.Bardzo ciekawie mówi i bardzo krytycznie o polityce USA.Sprawy nazywa po imieniu.Szkoda,że jakość nagrania jest fatalna i on sam mógłby mówić wyrażniej.
  Jakub Josifowich Kozakow – Kedmi ur.w Moskwie 1947r.W 1969r wyjechał z ZSRR do Izraela.Był agentem ,w latach 90-tych szefem agencji NATIV-droga,szlak,ktorej zadaniem było sprowadzanie Żydów do Izraela z zastosowaniem wszelkich środków.Na YouTube na jedynym rosyjskojęzycznym kanale TV w Izraelu ITON-tv bardzo często zabiera głos w aktualnych sprawach geopolitycznych.Zna się z Prezydentem RF W.Putinem.Bardzo ciekawe są jego analizy,dużo ostrej krytyki Zachodu i USA.Zachęcam do posłuchania.

 233. La Reine Toronto said

  http://www.dailymail.co.uk/health/article-2937164/Want-silence-snores-flight-socks-reduce-fluid-neck.html
  Wazne schorzenie ale malo kto wie o tym. Warto przeczytac.

 234. Siggi said

  Dostarczenie broni Ukrainie będzie preludium do wojny z Rosją
  3 lutego 2015 04:20 0 komentarzy Autor: krakauer
  Nie wiadomo jak to się stało i mamy wojnę domową na Ukrainie, a miało być tak pięknie – pod błękitnym sztandarem z 12-toma złotymi gwiazdkami. Wyszła z tego brunatna Ukraina pod czerwono-czarną flagą, która ze wszelkich sił, nawet poprzez poświęcenie swojego umęczonego Narodu – dąży do wojny z Rosją.

  Propaganda nowych władz Ukrainy, jako element wielkiej propagandy Zachodu bardzo skutecznie manipuluje swoją i zachodnią opinią publiczną, ale pewnych zasadniczych kwestii okłamać się nie da – na Ukrainie nie walczą zorganizowane oddziały pod dowództwem Federacji Rosyjskiej, nie ma na to żadnych obiektywnych dowodów.
  (…)

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=29662

 235. revers said

  Je Suis Fredo, czy tak sie sciaga gmine do Izraela? co chwile w operacjach specjalnych typu Charlie Hebda? pare osob uwiklanych odstrzeliwujac, pare agentow w formie aktorow kryzysowych markujac i juz krzyk ajwaj wracac do Izrela z lupem – w europie antysemityzm wielki, inne talmuddyczne misteria.

 236. AV said

  http://www.biztok.pl/gospodarka/panstwo-bedzie-mialo-lepszy-wglad-w-konta-bankowe_a20060

 237. Cracovia Pany! said

  Jeb@ć system 🙂

  Rosja, Indie i Chiny wezwały do reformy MFW

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/02/02/rosja-indie-i-chiny-wezwaly-do-reformy-mfw/

 238. gość said

  Wolny rynek w Chinach – recepta na polską biedę

  Wolność gospodarcza dla najmniejszych przedsiębiorców jest w Chinach bardzo szeroka, żeby nie powiedzieć nieograniczona. Nie będę się opierał na statystykach czy oficjalnych danych, gdyż w przypadku Chin nie ma to najmniejszego znaczenia.

  Straganiarz, pucybut, prowadzący ulicznego grilla czy wózek z przekąskami nigdzie się nie rejestruje, nie wnosi żadnych opłat do państwa, nie interesuje go ZUS, US, sanepid czy opłacanie placowego w związku z tym nikt nie jest w stanie prowadzić jakiejkolwiek statystyki na ten temat. Oprę się jedynie na własnych, subiektywnych obserwacjach, które nie pochodzą z tygodniowej wycieczki objazdowej, a z ponad rocznego pobytu w Państwie Środka gdzie mieszkam pośród zwykłych ludzi i wielu z nich znam osobiście, dzięki czemu ogląd na sprawę mam nie tylko powierzchowny.

  Czytaj dalej:

  http://prokapitalizm.pl/wolny-rynek-w-chinach-recepta-na-polska-biede.html

 239. http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Mysliwce-szostej-generacji-nastepca-F-35,wid,17226854,wiadomosc.html?ticaid=114469

  Gdy rano otworzyłem Wirtualną Polskę to w artykule „Myśliwce VI Generacji” (USA) zobaczyłem dron: „Dji Phantom 2 Vision” – według mego AEROBUSA: http://www.wandaluzja.com/?p=p_364&sName=nowe-zajoby-amerykanskie//.
  Pojawił się też LASER amerykański DO ŚLEDZENIA SAMOLOTÓW I ŁODZI PODWODNYCH, ale nie Pocisków.

 240. JO said

  Panie Robercie,

  Dodam, ze Kazdej Polskiej Organizacji, Kazde Polskie Wspolne Dzialanie musi mic hierarchiczna budowe:

  1.KSIADZ
  2. Dwor
  3. Wies

  Ksiadz, to Wiedza, Prawda, Swiera Posluga, Zyciodajana Posluga, ktora daje Mozliwosci na Wlasciwe Dzialanie, ktore musi wyplywac od Osob, ktore sa po prostu MADRE – maja dar Rozumu, Roztropnosci, etc, etc….wiedze…

  Takie osoby nazywam „Dworem” – Dworem Szlacheckim – Taka osoba jest np Pan Gajowy z Gajowiczami – Pan Przeclaw, Akiej, Boydar…i inni.

  To Ten Dwor z Ksiedzem ma Wskazac na Przywodcow – Krola, Wojewodow, ktorzy beda zarzadzac Wsia, ktora nie ma NIC do Gadania procz pracy i przekazywania swych problemow.

  Pytam sie wiec po raz kolejny, czy Pana Organizacja ma taka Konstrukcje?

  Jezeli Nie, to Walnij Pan te organizacje albo Rozbij ja, zabierz Pan Madrych , Bogobojnych Ludzi i Tworz Pan z nimi organizacje taka jak sam Pan Bog by tego chcial.

  Pan napisal, ze OWP nie ma okreslonych priorytetow oraz, ze sa tam ludzie, ktorzy sie wachaja lub nie chca zwiazac z Kosciolem – Ksiedzem, Swietymi Ksiezmi, nie chca sie do nich przytulic.

  To Pan musi powiedziec do nich PRECZ z Organizacji, chociazby byli jej zalozycielami. Pan do tego Ma Prawo plynace prosto z Nieba, prosto od Boga, bo nikt nie ma Prawa Dzialc Bezboznie.

  Prosze popatrzyc na Gajowke. Ile Pan madrosci ciagnie z Gajowki a ile ze swoich Kolegow w organizacji???

  Czy ci Pana Koledzy z organizacji nie powinni przyjsc i zlozyc Hold Gajowce, poddac sie pod Rozkazy Gajowki a co za tym idzie Swietym Ksiezom?

  Prawda Ma tylko Jedno Zrodlo – Nim jest Chrystus przekazywany Nam Rekoma Swietych Ksiezy i to tylko z tego miejsca mozna cokolwiek Tworzyc na ziemi dobrego, wydajacego Dobre Owoce. Inne dzialanie to Strata czasu i ATLASU.

 241. aaaaaaaaaaaa said

  w Norwegii jednak mniej się cackają z islamem ….5 lat w pierdlu i banicja z centrum zasiedlenia
  Breivik zrobił swoje …..

  http://swiat.newsweek.pl/radykalni-islamisci-w-norwegii-mulla-z-nakazem-osiedleni-na-prowincji,artykuly,356387,1.html#utm_source=rasp&utm_medium=click&utm_campaign=stream

 242. Boydar said

  ATŁASU się mówi, Panie JO, AT-ŁA-SU !

  A atlas to taki globus, na przykład Wrocławia, tylko papierowy.

 243. Siggi said

  Poległym rosyjskim żołnierzom odebrano ich narodowość
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_02_02/Poleglym-rosyjskim-zolnierzom-odebrano-ich-narodowosc-0795/

  Do zdarzenia doszło we Francji na cmentarzu Saint Roch w Grenoble. Podczas rekonstrukcji grobów z mogił rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli w pierwszej wojnie światowej zostały usunięte napisy wskazujące na ich narodowość. MSZ Rosji zareagowało na to natychmiast. Ambasador FR we Francji, A. Orłow, wysłał pisma do sekretarza ds. weteranów przy Ministerstwie Obrony Francji, do MSZ Francji i do władz departamentu Isère, gdzie znajduje się cmentarz.


  Podkreślono w nich, że w czasie, gdy oba kraje wspólnie obchodzą stulecie rozpoczęcia pierwszej wojny światowej, bluźnierczym wydaje się pomysł, aby pod pretekstem restauracji nagrobków zatrzeć pamięć o narodowości żołnierzy, którzy oddali swoje życie na francuskiej ziemi. Do władz Francji zwrócono się z apelem o podjęcie pilnych środków w celu przywrócenia wspomnianych napisów w ich pierwotnej formie.

  W swojej odpowiedzi strona francuska przyznała się do błędu, który popełniono, jak twierdzi, z powodu nieporozumienia w procesie prac remontowych. Obiecano przywrócić napisy i zostało to zrealizowane.


  W swojej odpowiedzi strona francuska przyznała się do błędu, który popełniono, jak twierdzi, z powodu nieporozumienia w procesie prac remontowych. Obiecano przywrócić napisy i zostało to zrealizowane

 244. Dzonyy said

  Atlas Wrocławia… hihi

  Następne zdjęcie Wolnych Tematów mogłoby przedstawiać faszerowaną paprykę, tematycznie by było… 🙂

 245. Lopez said

  Batalion „Donbass” starł się z Gwardią Narodową – banderowcy strzelają do banderowców
  2 lutego 2015

  Siemion Siemionczenko, eks – dowódca batalionu „Donbass”, złożonego z członków Prawego Sektora, a obecnie deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy z ramienia partii „Samopomicz”, bez jakichkolwiek uzgodnień ze Sztabem Generalnym, nie będąc żołnierzem, ni stąd, ni zowąd poprowadził swój dawny batalion w strefę „operacji antyterrorystycznej” i rzucił nie przygotowanych bojowników na czołgi.

  Batalion wpadł w zasadzkę – uwaga! – zastawioną przez batalion ukraińskiej Gwardii Narodowej im. Kulczyckiego. Stracił 6 członków, wielu z nich odniosło też rany.

  Sam dowódca, myśląc, że atakują „separatyści”, porzucił swój batalion i uciekł z pola walki. Siemionczenko, uciekając w popłochu autem, w którym towarzyszyło mu dwóch ochroniarzy, na dużej szybkości zderzył się z wozem opancerzonym, na skutek czego towarzyszące mu osoby zginęły na miejscu.

  Siemionczenko trafił po wypadku do szpitala…

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2015/02/02/batalion-donbass-starl-sie-z-gwardia-narodowa-banderowcy-strzelaja-do-banderowcow/

 246. Lopez said

  Przeciw ukraińskiemu imperializmowi

  Oni tam, w Kijowie, nieustannie opluwają i krytykują nas, Rosjan, imperialistów. Osobiście nie zamierzam się dystansować od tej etykietki. Tak, stworzyliśmy rosyjskie imperium, udane i potężne. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, można zauważyć, że oni sami pod panowaniem sowieckim zgromadzili własne, ukraińskie imperium, zupełnie niezgodnie z tak zwanymi standardami europejskimi. Tylko dzięki naszym wysiłkom. Nie samemu. Im samym nigdy by się nie udało.

  Czytaj dalej http://mysl-polska.pl/node/349

 247. Lopez said

  Dygresjka
  Dawid Hudziec, 02.lut.2015, Donieck

  Kolejne serie ostrzałów. Gdzieś w nie takiej znowu oddali grzmoty artylerii brzmią jak nadchodząca burza. Po uderzeniu rozchodzi się jeszcze pomruk zniszczenia, a za nimi kolejne. Pisze na klawiaturze na wyczucie i jak długo akumulator wytrzyma- od kilku dni ciągłe przerwy w dostawach prądu.
  A może to celowe działania? Petrówka,Kijowska dzielnica,zewnętrzna część Kujbyszewskiej to już właściwie zgliszcza.Ci którzy zostali i przeżyli mieszkają w piwnicach, teraz ogień znacznie się przybliżył do centrum. Wychodząc do pracy słyszę już wybuchy kilkaset metrów dalej- pózniej zbieram tylko doniesienia: uderzenie pocisku w dach,bezposrednie trafienie w mieszkanie,zniszczona część szkoły.
  Kilka dni temu pociski eksplodowały tuż obok kolejki do opieki społecznej. Ludzie oczekujący pomocy skończyli bez ręki,z 3 cm odłamkami w głowach. Inni w trolejbusach,w autobusach.Niech mi ktoś powie,że przy kolejce do humanitarki „separatyści”w biały dzień zaparkowali wyrzutnie rakietową i rozzpoczeli ostrzał,a skrzywdzone ATO tylko odpowiedziało. Zapewne na pojazdach komunikacji miejskiej zamontowane z kolei są „chryzantemy”- czemu nie?Wyobrażnia mediów wiele potrafi,a bezrefleksyjny widz …

  .. Czytaj dalej http://tragediadonbasu.blog.pl/2015/02/02/dygresjka/

 248. Lopez said

  Z Mariupola: pułk Azow NATO jako trzecia siła konfliktu
  on: Luty 03, 2015

  Mieszkanka Mariupola Ludmiła Surikova:
  Moi znajomi często pytają mnie o to, kto dokonał ostrzału rakietowego miasta, kto zestrzelił boeinga MH17, kto ostrzelał autobus pod Wołnowachą. Spotykam się z tym, że ludzie oczekują prostej odpowiedzi, a ona taka nie jest. Okazuje się, że władza ukraińska w Mariupolu to tylko mit. Prawdziwą kontrolę sprawuje “Azow”, pułk oskarżany o neo-nazistowskie sympatie. Ukraińcy, a także opołczeńcy,nie mają nic wspólnego z ostrzelaniem autobusu pod Wołnowachą, ani też zniszczeniem malezyjskiego Boeinga.
  Wszystkie te prowokacje są dziełem międzynarodowego legionu NATO jakim jest pułk Azow, jak to słusznie zauważył prezydent Rosji.
  To tzw. bataliony terytorialne,aczkolwiek (pułk) Azow nie jest jedynym. Likwidowany Ajdar,Donbas….W rzeczywistości to nie są oddziały ukraińskich nacjonalistów, ale szwadrony międzynarodowe złożone z najemników,zatrudnionych przez rząd USA i Kołomyjskiego.
  Wykonują one pracę z której muszą się wykazać,więc zabijają na oślep, aby więcej zarobić. Mają specjalne wytyczne mówiące,że należy zniszczyć pro-rosyjskich mieszkańców, zdyskredytować przy tym Rosję, oraz doprowadzić do znacznych zniszczeń przemysłu, aby ten nie dostał się kiedyś w rece Milicji Donbasu. Oni nie wykonują poleceń Kijowa tylko SBU, które od dawna jest tylko wydziałem CIA. Najemników instruują grupy robocze NATO i Izraelai to oni są prawdziwymi sprawcami ostrzeliwania zamieszkałych miast,wysadzania autobusów, mordowania cywilów i wielu porwań. To oni prowokują zrywanie zawieszenia broni, aby utrzymać ciągły konflikt,który zapewnia im dopływ gotówki. To oni strzelają w plecy ukraińskim chłopakom, jeżeli ci nie chcą walczyć.

  http://novorossia.today/z-mariupola-pulk-azow-jako-trzecia-sila-konfliktu/

 249. Cracovia Pany! said

 250. Cracovia Pany! said

  I jeszcze więcej dobrych wiadomości:

  Noworosja – Powstańcy aresztowali ukro-dywersantkę z „Prawego Sektora”, która naprowadzała ogień artyleryjski na mieszkańców, domy mieszkalne, i własnych znajomych.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-powstancy-aresztowali-ukro-dywersantke-2015-02

Sorry, the comment form is closed at this time.