Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (24 – …
  zbigi o Ruska baba, czyli co dale…
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Liwiusz o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kuba: Jankesi oddajcie Guantanamo

Posted by Marucha w dniu 2015-01-31 (Sobota)

Władze kubańskie domagają się od Stanów Zjednoczonych zwrotu terenów położonych na wybrzeżu Zatoki Guantanamo, zanim stosunki pomiędzy obydwoma państwami zostaną znormalizowane. Żądanie to zostało zawarte w przemówieniu prezydenta Raula Castro, który oczekuje również zniesienia amerykańskiego embarga handlowego, oraz skreślenia Kuby z listy krajów „wspierających terroryzm”.

Rząd amerykański, jak na razie, nie skomentował tej deklaracji. Przypomnijmy, że Zatoka Guantanamo została wydzierżawiona USA w 1903 r., przez ówczesne władze kubańskie i pozostaje pod ich władzą po dziś dzień, co prezydent Castro nazwał nielegalną okupacją.

W zeszłym miesiącu rozpoczęły się rozmowy pomiędzy obydwoma państwami, na temat poprawy wzajemnych stosunków, które pozostają bardzo napiętymi od lat 60. ubiegłego stulecia.

(Na podst. BBC)
http://xportal.pl

Szczerze mówiąc, nie życzymy Kubańczykom zbytniej poprawy stosunków z USA. Jeszcze nikt na nich dobrze nie wyszedł. Naszym zdaniem – najlepsze są stosunki dość napięte oraz silna armia.
Admin

*                         *                        *

USA: Nie oddamy Guantanamo
(Dzień później… – admin)

Stany Zjednoczone odniosły się do wysuniętego przez Raula Castro żądania zwrotu bazy Guantanamo i zniesienia sankcji gospodarczych wobec Kuby.

Rzecznik Białego Domu Josh Earnest stwierdził, że Raul Castro nie powinien mylić przywrócenia stosunków dyplomatycznych z dalszymi etapami normalizacji relacji amerykańsko-kubańskich. Podkreślił, że „reżim Castro” musi najpierw zmienić sposób traktowania „dysydentów politycznych” (tj. amerykańskich agentów wpływu) i wprowadzić akceptowalny dla USA poziom „wolności prasy i wypowiedzi”. [No cóż, jak tu nie zacytować klasyka… Bezczelne są te kurwy i zuchwałe… – admin]

(Na podst. RT)
http://xportal.pl

Tak, panie prezydencie Castro, nie należy mylić. Nie należy mylić sposobu uprawiania usraelskiej polityki z jakąkolwiek etyką, moralnością czy przyzwoitością. Chyba, że chodzi o etykę gangsterską.
Admin

Komentarzy 6 do “Kuba: Jankesi oddajcie Guantanamo”

 1. Anteas said

  Gdzie amerykanie będą trzymali swoich więźniów politycznych zatrzymanych na podstawie prawa silniejszego, ja oddadzą Guantanamo Kobie? Przecież niewolniczo uległa Polska leży zbyt blisko Moskwy.

 2. Birton said

  dzięki temu, że Państwo Izrael dzielnie walczy z terroryzmem, nigdy on się nie zakorzeni na świecie na dłużej.

 3. Kojak said

  Kuba przed przewrotem radzil bandyta i kanalia Batisa i sama Kuba byla taka wyspa burdelem w ktorym Jankesi sie szarogensili i robili co chcieli ! Dlatego powstal bunt przeciw rzadom bandyty Batisty ! Oni wcale na poczatku nie chcieli zadnego komunizmu ! To polityka baNdziorow z USA wepchnela ich w ramiona ZSRR Obalenie Batisty bandziory z USA potraktowali jak bunt przeciw ich wlaSNOSCI !Normalne stosunki z Jakesami ? Nie ma takiej mozliwosci ! obawiam sie powtorki z histori ! Zwyrodnialcy i kanalie z USA teraz jeszcze zdominowani przez zydowstwo i niormalne stosunki ? Absurd ! Bydlaki z USA takie panstwa traktuja zawsze jak kraje podbite a ludnosc jak bydlo ktore smieciom z USA jest winne posluszenstwo i poddanstwo ! Jak sie przywodca sprzeciwa i to zbrodniarze z USA zwyczajnie morduja ! To jest wersja demokracji bandytow z USA szczegolnie dla takich krajow niewielkich jak Kuba i im podobne !

 4. Rokitnik said

  Jeśli w polityce mówi się COŚ otwartym tekstem, – to już wszystko jest dograne ” pod stołem „.
  Czarny w Białym Domu zapisał nawet w swoich zobowiązaniach wyborczych, że te więzienie ZAMKNIE..? Po co więc Raul Castro drze japę? Albo że z tym oddaniem to jak z Inflantami Zagłoby albo ” należy ” nacisnąć ” w porę, bo np. sprawy proste się zasupłały lub koszer mafia ma inne zdanie?

 5. Filo said

  Zdaje mi sie (moze nie pamietam bardzo dobrze) ze Batista wynajal Amerykanom ten wspanialy skadinad i piekny kawalek kubanskiej ziem w dozywocie.

 6. Filo said

  1
  Anteas
  Gdzie beda trzymac jankesi swoich wiezniow?
  Na Haiti albo w Posce. Juz im to sie raz udalo. Odleglosc do Moskwy nie ma tu wielkiego znaczenia. Litwa jest znacznie blizej Moskwy i sie nie boi. Zdaje sie, ze dalej maja te wiezienia CIA.
  Z kolei oddalony zarowno od Moskwy jak i Faszyngtonu Afganistan ma najwieksze amerykanskie wiezienie na swiecie. Nazywa sie Baghram.
  Amerykanie moga dalej korzystac z Abu Ghraib w Iraku.
  No i jest jeszcze Kosowo.
  Amerykanie maja nieograniczone mozliwosci. Wlasnie probuja zamienic Ukraine w lagier.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: