Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Rosja może zacząć się bronić przed dalszą agresją, co wtedy zrobimy?

Posted by Marucha w dniu 2015-01-31 (Sobota)

Sytuacja, w której w wyniku podejrzenia teatralnego sprowokowania kolejnych dramatycznych wydarzeń na Ukrainie ma dojść do zaostrzenia polityki nienawiści i sankcji wobec Federacji Rosyjskiej jest niebezpieczna i szkodliwa. Ukraina robi wszystko od początku konfliktu, który sama wywołała, żeby wciągnąć do niego Federację Rosyjską.

Kolejne ofiary – selektywnie pokazywane w zachodnich telewizorach, to tylko i wyłącznie jedne przypadki z wielu, będące obrazami tek okrutnej wojny, za którą w pełni i bezwzględnie ponosi odpowiedzialność nowa władza w Kijowie z panem prezydentem Petro Poroszenko na czele.

Zachód znowu – po pretekście odzywa się wygłaszając „poważne zaniepokojenie” i zwraca się z pretensjami w kierunku Moskwy, która przecież nie leży w Donbasie. Wystarczy popatrzeć na mapę – jaki szmat ziemi – pół kontynentu na przestrzał – z krzywizną globu włącznie dzieli Moskwę od Donbasu. Nie można sobie pomylić!

Poza tym, jeżeli już nawet zachodni politycy byliby słabi z geografii, to mogą banalnie stwierdzić, że powstańcy Donbasu i Ługańska mają wyłonione władze, zatwierdzone w wyborach przez lokalne społeczności. Dlaczego nikt nie chce z nimi rozmawiać jak z równoprawnym partnerem? Czy w retoryce terrorystycznej wojny Kijowa – ci ludzie jako terroryści, lub co najmniej na pewno jako podejrzani o terroryzm są przeznaczeni do likwidacji, a może do „zniknięcia”?

Nie da się zrozumieć powodów, dla których całość jest tak przerażająco jednostronna, krzywdząca dla stron konfliktu, którym odmawia się celowo równoprawnego statusu [Powodem są pieniądze, których koczowniczym gangsterom bankowym stale mało – admin]. Jest to zupełny przykład na to, jak pozornie władze w Kijowie i ich zachodni mocodawcy traktują możliwość porozumienia. „Niewolnicy od kopania węgla” się zbuntowali, to się przeprowadza operację pacyfikacyjną!

Tymczasem Zachód zupełnie na poważnie myśli o dalszym rozszerzeniu już istniejących sankcji dotyczących swobody przemieszczania się niektórych osób z kręgów rosyjskiej administracji i życia publicznego – przeważnie w dominującej większości prawdziwych patriotów i wiernych urzędników swojego państwa. Poza tym rozpatrywane jest wprowadzenie możliwości ogłoszenia nowych sankcji w nowych obszarach.

To jest bardzo niebezpieczne, ponieważ może istotnie zaszkodzić rosyjskim interesom – a tego władze Federacji, nie muszą dłużej tolerować, PONIEWAŻ mają siły i środki UMOŻŁIWIAJĄCE – skuteczne i efektywne przeciwstawienie się każdej formie agresji

Rosja może zacząć się bronić przed dalszą agresją, co wtedy zrobimy? Nasi liderzy zdecydowali się na prowadzenie wojny gospodarczej i wojny politycznej z Federacją Rosyjską, narzucając jej konfrontację na swoich warunkach, wynikających z popsucia globalizacji i zakwestionowania zasad wolnego handlu, które sami ustalili. W konsekwencji tych działań – w jakiejś mierze, wedle dostępnych źródeł, Rosja straciła duże wpływy finansowe, a rosyjskie społeczeństwo zostało pozbawione części swojej własności w wyniku machinacji finansowych i zastosowania gry spekulacyjnej na spadek Rubla. Łączne straty już poniesione są gigantyczne, wręcz abstrakcyjne. To realne bogactwo – zrabowane Rosjanom, cena jaką ten kraj płaci za wolność w dobie globalizacji.

[Straty Rosji wydają się przesadzone oraz nie biorą pod uwagę narastającej tendencji do zapewnienia Rosji samowystarczalności, co jest w oczach żydowskich gangsterów bankowych największą zbrodnią – admin] 

Skala strat jest olbrzymia, ale może być jeszcze większa, jeżeli Zachód zdecyduje się na poszerzenie tej współczesnej formy dyskryminacji, mającej w rzeczywistości realne cele wojenne, powodującej rzeczywiste straty w ekonomii państwa, które chciało przeprowadzić transformację wedle zachodnich wzorców i zostało za to tak podstępnie i cynicznie ukarane.

W związku z powyższym Rosja może zacząć się bronić przed dalszą agresją, co wtedy zrobimy? Ognisk zapalnych nie brakuje – wystarczy popatrzeć na dramatyczną sytuację upośledzonej przez państwowy apartheid mniejszości rosyjskiej i rosyjskojęzycznej w niektórych krajach bałtyckich. Znajdujące się w tych krajach duże skupiska ludności nie autochtonicznej, nie zostały w dominującej większości jednostek uznane za obywateli. Dlaczego więc Rosja w świetle tych strat i przy konieczności wysłuchiwania donośnego płaczu rosyjskich matek z krajów nadbałtyckich – nie miałaby zareagować? Przecież już zapłaciła cenę, nie za swoje grzechy i przewinienia oskarżana o cale zło. Jeżeli więc jest rzeczywiście tak „złym krajem”, to dlaczego miałaby nie zdyskontować już zapłaconego rachunku?

Można jeszcze pójść dalej – co jeżeli Rosja rzeczywiście postanowiłaby się bronić, w sposób jaki uważa ZA STOSOSOWNY I ADEKWATNY DO OKOLICZNOŚCI. Bo, co wówczas zrobimy? Co wówczas zrobią te wszystkie „mądre” głowy, które przez cały czas kipiały nienawiścią do Rosji?

[Jak to co? Damy szabelki takim osobom, jak Lejba Kohne, Bujak, Kalkstein, Sakiewicz i całemu temu patryjotycznemu szambu wylęgniętemu w żydowskim jelicie grubym – i puścimy na Moskwę! Przecież sami tego chcieli i do tego innych namawiali! – admin]

O tym, że sankcje wobec Rosji były złym pomysłem było wiadome już w momencie ich pierwszego uchwalenia, poza tym one szkodzą głównie Europie. Miejmy nadzieję, że nowe władze Grecji i innych rozsądnych krajów zablokują kontynuację tej polityki nienawiści i wrogości, jaka jest wykorzystywana do wojny gospodarczej z Rosją. Inaczej, naprawdę sytuacja może się zamienić w dynamiczną, wówczas prawdopodobnie – w najczarniejszym scenariuszu – problemy, które Ukraina sobie sama stworzyła i próbuje nimi obdzielić cały region – będą miłym wspomnieniem spokojnej stabilizacji.

Krakauer
http://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 20 do “Rosja może zacząć się bronić przed dalszą agresją, co wtedy zrobimy?”

 1. czytelnik said

  Bialorusi tez to dotyczy wiec już się wzmacnia obronność i ogłasza MOBILIZACJE !

 2. A moim zdaniem Rosja wie co ma zrobic i o ani jedno biurko sie nie pomyli.

 3. Anteas said

  „Jak to co? Damy szabelki takim osobom, jak Lejba Kohne, Bujak, Kalkstein, Sakiewicz i całemu temu patryjotycznemu szambu wylęgniętemu w żydowskim jelicie grubym – i puścimy na Moskwę! Przecież sami tego chcieli i do tego innych namawiali! – admin”
  Takie osoby jako pierwsze spierdolą na zachód, a w ślad za nimi podąży tzw polska elita z wiadomo czyjej łaski, pod światłym przywództwem „hrabiego Bronka”. Wszak jego i nasz „umiłowany przywódca” już jest na zachodzie. Oczywiście kaczor Donald jak tylko posłyszy że armia Federacji Rosyjskiej ma zamiar coś zrobić, od razu uzna że Bruksela leży zdecydowanie zbyt blisko Moskwy, a ani amatorzy piwa, ani amatorzy żabich udek, ani amatorzy makaronów, ani amatorzy herbatki pitej obowiązkowo o siedemnastej, nie wspominając już o operetkowej armii polskiej go nie obronią, więc wraz ze swoimi przydupasami oraz dzielnie wojującymi z Rosja na łamach prasy redaktorów zwieje za ocean. Najprawdopodobniej w takim pośpiechu że nasz ukochany redaktor zgubi swój bezcenny medal otrzymany od SBU.

 4. vv said

  ….wczoraj w sprawie nałożenia przez ue kolejnych sankcji na rosję pisałem tak
  „…przykre jest to, że demonom z usia, nie jest w stanie przeciwstawić się ue, europa, a właściwie niemcy,… bo każdy choć trochę jeszcze świadomy wie, że za sakcjami na rosję, kryje się również atak na ue, na jej gospodarkę,..sankcje na rosję uderzają w gospodarkę ue osłabiając ją,.. a zyskują tylko usiawcy,…
  …pozostaje pytanie dlaczego niemcy ulegają usiawcom miast się im przeciwstawić jak to czynił kanclerz shroder w koalicji z prezydentem francji chirac’iem,….są dwie opcje,….albo angela od drugiej tury jest przez usiawców szantażowana, zapewne czymś z jej enrdowskiej przeszłości., że nie dba ani o europę ani niemcy,…ale niemcy to poważny i porządny kraj, nie jak nieodpowiedzialna polska , ..i zarządcy Niemiec nie pozwoliłiby by usiawski szantaż kanclerz zrujnował by niemcy ….albo co jest bardziej prawdopodobne, że zarządzający niemcami, którzy mają już dość kłopotów z jej federacyjnym układem, zadecydowali utworzyć czwartą rzeszę z państw europy, po ich zniszczeniu przez wrogą europie politykę usiawców….ta ostatnia opcja jest obarczona wielkim ryzykiem, bo niemcy muszą wygrać wówczas wojnę z rosją, która w czwartorzeszowym układzie europy jest nieunikniona….ewentualna przegrana wiąże się z unicestwieniem niemiec już na wieki….czyli muszą kalkulować wygraną…może liczą, że usiawcy uderzą na rosję, z ukrainy, wówczas się przeliczą bo usiawcy nie kiwną palcem, choć uzbroją za ciężką forsę obydwie strony europejskiego konfliktu,…lub Niemcy liczą na chiny, że te będą chciały Syberii,…a może dogadają się z putinem, ale wówczas należy się spodziewać otwartej wojny europa usia….czyli totalny cywilizacyjny null…
  ..a można poczekać aż usia padnie przed europą, ,..jest duża szansa… ..bo gospodarka i finanse usia są totalnej ruinie,..być może gorszej niż ue.. do tego można pomóc im upaść…”

  ..dzisiejsza wypowiedź angeli w sprawie grecji , potwierdza realizację przez niemcy drugiej opcji, …strzeż się europo…
  ,,, potwierdzeniem realizacji, tej opcji jest również fakt, że niemcy wprowadzając euro nie utworzyli nadzoru bankowego nad euro , jak to skutecznie czynili z marką,..co pozwoliło prezesom europejskich banków za łapówy nabrać tony usiawskiego śmiecia raitigowanego przez usiawskie agencje najwyższym raitingiem AAA, i doprowadzić do zapaści euro, miast dolara w 2008 roku…
  …podobnie było z przyjęciem grecji do ue raitingowanej przez usiawców AAA,… teraz p woli wszystko się składa w całość…

 5. RomanK said

  Cala!!! Cala polska Armia niech jedzie walczyc na pierwsza linie….wszycy generalowie stu paru ze swoimi slugami…pulkownicy w portkach i spodnicach..wszyscy..
  Halina Cala …niech tez jedzie….:-))

 6. Joe said

  Cala… Polska musi obstawic porty i lotniska w kraju…zeby uciekajace dziwki wywiozly jak najmniej zrabowanego…
  A i im SAMYM utrudnic Cala ucieczke…to jest..jest mozliwe..zaczem „bronkowe wsparcie” przyjdzie z Bundeswery.
  Bo i ukrow w zomo tez juz naprodukowal….o tym tez nalezy pamietac.

 7. jowram said

 8. Henry said

  Cala prawda o Ukrainie – fakty. FAKTY,
  Nalezy to zrozumiec co Patriotka Ukrainy mowi.

  Vitrenko: Shok. Ob”yavlena voyna Rossii?

  Vitrenko: Shock. Wypowiedział wojnę Rosji?

 9. Student Leśnictwa said

  Dalsze jątrzenie „polskich władz” przeciwko Rosji może się skończyć wojną. Rosja raczej nie bawiłaby się z nami i zrzuciłą jedną lub kilka bomb atomowych i zakończyłaby tym samym bezmyślne wymachiwanie szabelką przez „nasze elyty”. Jednakowoż jakby Władimir Władimirowicz Putin był łaskaw zawojować nas konwencjonalnie, a przy okazji wysłać na szafot „polskie elyty” to byłoby to doskonałe rozwiązanie. Swoją drogą ciekawe, jak polska armia, w której jeden generał przypada na pół batalionu poradziłaby sobie z regularnym wojskiem rosyjskim (oczywiście wiadomo, że 1 polski generał jest wart 100 ruskich żołnieży). Nie rozumiem również dlaczego Putin po prostu nie zakończy wojny w Donbasie anektując go tak jak Krym – z drugiej strony onieśmielający mnie geniusz tego polityka (np. jak urządził żydostwo, w trwającej wojnie ekonomicznej, nacjonalizując sektor energetyczny) pozwala mi domniemywać, że jednak wie on co robi.
  P.S. Nie przesadzajmy z nazywaniem pisowców bezmózgowcami – sam popierałam jeszcze niedawno tę (dość nikczemną) partię, a jednak przejrzałęm na oczy.
  Pozdrawiam Szanownego Pana Gajowego i Komentatorów.

 10. Henry said

  Nie bedzie zle, wszyscy polscy generalowie znaja ruskich, bo przeciez nie tak dawno razem pili wodke na
  poligonach w Polsce jak i w dawnym ZSSR.
  Pentagoncz. tez lubia popijac.Razem jakos to bedzie.
  Sprawe zalatwia przy wodce. Gozej bedzie ze zwyklymi zolnierzami.

 11. Henry said

  Wartosc ziemi na Ukra. przekracza 3 triliony $ .

  Szykuje sie gruba kapucha (od 2016 roku), kto bedzie placil?, a kto wezmie do kieszeni?

  Rozkradli 23 lata temu i proces ten zaczyna sie od nowa – zimia urodzajna, na ktorej Ukraincy nie chca pracowac.

  Oligarchowie potraca mid.$ (skradzione mienie) – jesli PATRIOCI wygraja wojne – ziemia i skradzione mienie wroci z powrotem
  na swoje miejsce.

  Wojna toczy sie tez o wplywy roznych oligarchow we wsch. czesci Ukra.

  Ludnosc cywilna i mlodzi ukraincy sa ofiarami.

  Czas aby ta brudna bratobojcza wojne zakonczyc, a winnych ludobujstwa osadzic przed sadem miedzynarodowym, lacznie z tymi co podzegaja do wojny w polskich medjach.

 12. Student Leśnictwa said

  Ad. 10 (Henry)
  Niestety rozczaruję Pana. Mój ojciec jest polskim generałem, a jakoś z ruskimi wódki nie pił i, dodatkowo, wierzy, że NATO-srato nas obroni oraz wyznaje wartości d***kratyczne i liberalne. Tragedia. A ci „postsowieccy’ generałowie, o których Pan wspomniał, jak np. Koziej są skończonymi debilami – wzywał on m.in. do zaostrzenia sankcji na Rosję. Nie wspomnę o zwierzchniku sił zbrojnych – z wyglądu przypominającego grzyb Phallus phalloides – Bredzisławie Komorowskim.
  Pozdrawiam.

 13. Student Leśnictwa said

  *przypominającym (nie przypominającego)

 14. Student Leśnictwa said

  http://static.polskieradio.pl/files/84e1ff97-83e5-44cb-aee8-8e4b710036c2.file
  Tutaj zdjęcie, na którym Bredzisław najbardziej przypomina wspomniany wyżej grzyb.

 15. u said

  Na temat strat finansowych w Rosji, gwaltownego spadku kursu rubla w stosunku do dolara napisal duzo znany ekonomista PCRoberts. Wina obarczyl „konie trojanskie” usadowione na stanowiskach w Centralnym Banku Rosji, bo jak twierdzi ekonomia Rosji jest calkiem zdrowa w porownaniu do np.Stanow. Naprawde polecam zapoznanie sie z napisanym przez niego artykulem
  http://www.paulcraigroberts.org/2015/01/26/russia-cross-hairs-paul-craig-roberts/. Warto byloby tresc przetlumaczyc, zeby zrozumiec klopoty Rosji z punktu widzenia fachowca od spekulacji i finansow. Roberts te przekrety w bardzo zrozumialy spsoob wyjasnil w swoim artykule.

 16. Filo said

  Z tych wszystkich prowokacji przeciwko Rosji i oskarzen, chyba jednak najglupszym i okropnie ordynarnym jest bredzenie o ‚integralnosci i nienaruszalnosci ‚ granic w Europie.
  I to opowiada junta a za nia powtarzaja debile z Unii, Polski i okolic.

  W ramach tej integracji ziemi ukrainskiej, junta zabronila tubylcom mowic w jezyku tubylczym w polowie kraju; czyli automatycznie pogwalcila integralnosc panstwa bo polowa obywateli zostala pozbawiona podstawowych praw obywateli Ukrainy a tym samym odcieta od ‚prawidlowej’ czesci kraju, ktora mowi INNYM/poprawnym jezykiem. Znaczy sie: niechciana sierotka ze wschodu..
  W ramach tej samej integracji ziemi ojczystej, junta odciela baze danych z Donbasem. Chodzilo o to, zeby uchodzcy nie nie mieli dostepu do wlasnych informacji, a np. studenci, ktorzy zbiegli do Rosji nie mogli sie wykazac dokumetacja akademicka. Podobnie chodzilo o akty urodzenia i inne dokumenty, ktorych uchodzcy nie zawsze sa w stanie zabrac ze soba.
  W ramach tej samej integracji panstwowej junta odciela Ukraincom ze wschodu dostep do swiadczen spolecznych: emerytur, zasilkow i wynagrodzenia za prace. Tym samym zrzekla sie junta odpowiedzialnosci wobec mieszkancow Wschodniej Ukrainy: podzial podatku, opieke spoleczna, lekarska, oswiatowa; odlaczyla Wschodna ukraine od dostepu do systemu panstwowosci Ukrainy.
  Czyli wyznaczyla NOWA granice panstwa!
  (Kopa w dupe i won do teatru lalek?)

  No i w ramach tejze samej integracji armia kijowska najechala na Wschodnia Ukraine jak na OBCE panstwo: bez mozliwosci negocjacji, ktorej domagal sie Donbas!

  Nielegalny rzad w Ukrainie najechal na legalnie protestujacy samorzad w Donbasie.
  Przeciez podstawowym obowiazkiem kazdego LEGALNEGO rzadu jest wyslac delegacje do zbuntowanego regionu i sprobowac dogadac sie w sprawie ustepstw.
  Donbas chcial tylko zniesienia ustawy o jezyku rosyjskim i chceili miec gwarancje rzadu, ze region bardzo silny przemyslowo bedzie mial jakas forme autonomii kulturowej. (Jedno z pierwszych punktow Europejskiej Konstytucji i KARTY NARODOW ZJEDNOCZONYCH!)
  Ale nielegalny rzad nie uzywa legalnych srodkow porozumienia spolecznego.

  SKONCZONYM dranstwem Unii Europejskiej jest, ze nie tylko nie poparla propozycji Donbasu ale nie zaprosila przedstawicieli zbuntowanego regionu na rozmowy na konferencje w Europie.
  Nie wiedziec czemu, zaprosili natomiast Sikorskiego!, ktory tak naprawde gowno mial wspolnego z tym akurat jezykowym skandalem obcego panstwa. (ma swoje wlasne)

  Wielka zbrodnia Unii jest to, ze poparla faszystowski rzad w Kijowie i ta cala nieudana konferencja praktycznie UZNALA podzial Ukrainy na dwie czesci: ofensywna i obronna.
  Unia tym samym zlamala Konstytucje Unii.
  Ja wiem, ze moje biadolenie na temat poszanowania prawa moze dzialac niektorym na nerwy ale nieuznawanie prawa prowadzi do bezprawia.
  I to bezprawie poparla Unia Europejska a wraz z nia kraje baltyckie i zupelnie zazydzona i skretyniala Polska.

  (Ewa Kopacz pyskuje teraz, ze nie bedzie negocjowac ‚ z pistoletem przy skroni” – te malpe nawet kule armatnie nie zmusza do dyskusji!!
  Bo bez pistoletu przy skroni to uciekla przed negocjacjami do Paryza)

  Unii sie teraz odbija ‚integracja ziem i nienaruszalnoscia granic europejskich”

  No to gdzie byla Unia jak malpy strzelali?
  Bo organgutany unijne zapomnialy, ze popieraly zbrojnie dezintegracje ziem na Balkanach:
  Malpy maja to do siebie ze w czasie deszczu moknac na galeziach lian obiecuja sobie wybudowac schronienie przeciwko deszczom jak tylko deszcz przestanie padac. . Ale jak tylko przestaje padac to malpy radosnie skacza po drzewach i zapominaja o obietnicach zlozonych w czasie deszczu.

  Tak sobie i teraz zapomnialy o Kosowie, Bosni, Czarnogorze i Slowenii. (Chorwatow nie wspomne bo sami sie pchali do Unii)

  Jakis komentator ostatnio nawet powiedzial, ze Unia naruszyla integralnosc terytorialna wszystkich panstw czlonkowskich wsadzajac ich w ciemny rezim Brukseli i okupacje NATO.

 17. Jack Ravenno said

  @14 STUDENT LEŚNICTWA

  Rzyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyygggggg……..bleeeeeee….uf, uf,uf…

  Przepraszam ale gdy takie rzeczy widzę to i adekwatna reakcja następuje.

 18. revers said

  na kacpie jewropejska, sprane jewrejska propaganada mooozgi, szalejace po necie ultraukry nie ma sily

 19. Henry said

  Niniejszy materiał został nakręcony w dniu 26 stycznia 2015 roku i ukazuje skutki działalności armi
  ukraińskiej. Najazd ukrainskiej junty.

  Odebrali pensje, okradli, napadli, morduja i mowia o wyzwoleniu??

 20. Boydar said

  Można spróbować się DOBRZE wsłuchać …

  http://rzeszow24.pl/rzeszow-wizytacja-druzyn-strzeleckich-foto-video-adm007/

Sorry, the comment form is closed at this time.