Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Jak chomik stał się bocianem.…
  Szczepan Zbigniewski o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  Emilian58 o Strasburg, porażka Europy…
  lewarek.pl o Izrael przyznaje się do udział…
  Józef Bizoń o Wolne tematy (83 – …
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  lewarek.pl o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  NICK o List z Moskwy do polskich…
  Emilian58 o Izrael przyznaje się do udział…
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  Miro o List z Moskwy do polskich…
  Emilian58 o Jak chomik stał się bocianem.…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Fundacja Otwarty Dialog z Warszawy promuje pomoc Ukrainie z banderowską flagą w swoich oknach!

Posted by Marucha w dniu 2015-02-02 (Poniedziałek)

Do osławionych żydowskich gadzinowych stowarzyszeń „Otwarta Rzeczpospolita” czy „Nigdy więcej” dołączyło nowe, „Otwarty Dialog”. Już z samej nazwy wynika, że to jakieś kolejne stowarzyszenie ścierw i śmieci. Uny jakoś tak te nazwy dobierają, że od razu jedzie od nich czosnkiem…
Admin

Mieszcząca się na warszawskim Nowym Świecie [nie byle gdzie! – admin] Fundacja Otwarty Dialog, która powstała z inicjatywy Lyudmyly Kozlovskiej i która została założona w oparciu o doświadczenia i kontakty wyniesione z okresu Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie – reklamuje się przy pomocy zdjęć na których widnieje banderowska flaga!

Otwarty dialog

Jak to się dzieje, że takie ścierwa dostały lokal na najdroższej ulicy w Polsce? Kto za to płaci?

 

Jak czytamy na stronach Fundacji:

– Celami statutowymi Fundacji są obrona praw człowieka, demokracji i rządów prawa na obszarze postsowieckim [Zapomnieli dodać: walka z antysemityzmem, męskim szowinizmem, homofobią, katolickim fundamentalizmem, nacjonalizmem, sralizmem itd. – admin].
Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizację misji obserwacyjnych, w tym obserwacji wyborczych i monitorowanie stanu przestrzegania praw człowieka w krajach WNP, na bazie których są tworzone raporty i sprawozdania dystrybuowane następnie wśród instytucji UE, OBWE i innych organizacji międzynarodowych, resortów spraw zagranicznych i parlamentów krajów UE, ośrodków analitycznych i mediów. [A szefostwo Fundacji realizuje swoje cele – mało się narobić, a i tak zarobić – przy pomocy pieniędzy podatnika. Chyba, że im jakiś ochłap rzuci Wielki Filantrop G.S. – admin]

Czy promowanie banderowskich barw, należą do obrony praw człowieka?

Jak udało nam się ustalić lokal w którym obecnie mieści się siedziba Fundacji należał wcześniej do Krytyki Politycznej i nazywał się „Nowy Wspaniały Świat”.

Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Marysi Pyż w przyszłym numerze tygodnika Polska Niepodległa:

– TVN i TVP promują różnych Maciejczuków i innych niby pomagającym biednym Ukraińcom, nazywając to ładnie: pomoc humanitarna, wolontariat. Fundacja Otwarty Dialog z Warszawy promuje pomoc Ukrainie z banderowską flagą w swoich oknach. Inni pomagali czym łaska, póki Ukraińcy nie zechcieli jeszcze więcej i jak zawsze za darmo. W świadomości tego narodu już jest zakodowane, że coś mu się za darmo należy. I to przede wszystkim od Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Nie wie nikt. Ale kto na tym zyskuje? Ta sama „demokratycznie wybrana władza”. Kto uważa inaczej, jest agentem Putina – pisze nasza autorka.

http://polskaniepodlegla.pl

Komentarzy 70 do “Fundacja Otwarty Dialog z Warszawy promuje pomoc Ukrainie z banderowską flagą w swoich oknach!”

 1. Sołtys said

  Z tymi nazwami fundacji to tak jak z ich nowymi nazwiskami Warszawski, Poznański, Polański,itp.

  🙂
  Admin

 2. NICK said

  Płaci goj.
  No i choj!
  Jak niedługo zacznie się zgrzytanie zębów i ich namiastek to najlepszy stopper uszny nie pomoże.
  Tylko płacz rozpaczy zaleje polską pustynię a wycie będzie dorównywać biesowemu.

 3. Cracovia Pany! said

  Dziel i rządź!
  Pięknie mieszają w Słowiańskim kotle, a że goje tutaj głupie …wnet i tak zginiemy w zupie.

 4. […] Fundacja Otwarty Dialog z Warszawy promuje pomoc Ukrainie z banderowską flagą w swoich oknach! […]

 5. Zerohero said

  Przejeżdżałem tamtędy. Też mnie zastanowiło, że „fundację” stać na lokal w ścisłym centrum. Najwyraźniej mamy dwie grupy fundacji:

  1. zajmowanie się pieskami, kotkami, zbiórka na lek dla kogoś (bo NFZ nie refunduje). – te przeważnie przędą cienko, bo są ruchem oddolnym.

  2. fundacje reżimowe. Rockefellra, Sorosa, rządu amerykańskiego, niemieckiego…Jest to kuriozum, zaprzeczenie idei dobroczynności, parawan dla mafii i służb. Parawan kiepski, ale tu chodzi tylko o tępą lemingozę której robi się złudzenie oddolności takich projektów.

 6. Nie dostali przypadkiem tego lokalu od władz miasta Warszawy ?

 7. re1truth2 said

  ad. 6
  Pewnie jako darowizna „bezczynszowa”.

 8. Galernik said

  Lokal nie należał do Krypola tylko do miasta, które to wynajeło go Krypolowi po zaniżonych stawkach. Tu przypuszczam nic się nie zmieniło i lokal dalej jest miejski.
  Poza tym, pisałem już kiedyś o tym, jeżeli na demonstracjach czy jak tu czytam w oknie lokalu eksponowane są banderowskie flagi to odpowiednie zawiadomienia na podst art 256 kk powinny wpływać do prokuratury. Tak się powinno dziać bez względu na późniejsze działania / wyroki sądowe. Prokuratura powina być zalana takimi zgłoszeniami.

 9. Na podanym zdjęciu nie widzę symboli banderowskich. Czy ktoś może wskazać inne zdjęcie ?

 10. deV said

  A jaka flaga ma być, jak nie banderowska? I o co tej cały aj-waj? Toż to banderowcy, to pod jaką flagą mają się spotykać?

 11. qwerty said

  Tylko gdzie te flagi

 12. Kreator said

  Reblogged this on Verba docent, exempla trahunt..

 13. piColo said

  Zawsze wydawało mi się że to flaga państwa ukraińskiego,a to banderowska

 14. deV said

  @9 Było lepsze ujęcie, ale nie mogę go teraz znaleźć. Po prawej stronie była ta szmata.

 15. deV said

 16. deV said

  W artykule źródłowym jest stosowne zdjęcie:

 17. piColo said

  @14

  Art z takim zdjęcie łatwo podważyć,i być oskarżonym o „pieprzenie farmazonów” a szkoda by było,zdravim

 18. Marucha said

  Zdjęcie było ilustracją artykułu i pokazywało ulokowaną na najdroższej ulicy w Polsce siedzibę żydowskiej organizacji Otwarty Dialog, skupiającej gnój polityczny
  Nie pokazywało flag.

 19. 15vagabunda said

  „Fundacja Otwarty Dialog zebrała 0,5 mln złotych dla Ukrainy.Pomoc za ponad pół miliona zł, ponad dwa tysiące darczyńców, blisko 500 chętnych wolontariuszy, około 40 tys. godzin pracy obserwatorów. Tak można opisać pomoc dla Ukrainy, jaką w ostatnich miesiącach pokierowała Fundacja Otwarty Dialog, a to tylko część działań.

  Warszawa, 7 kwietnia 2014 – Fundacja Otwarty Dialog podsumowała działania pomocowe na rzecz Ukrainy w okresie od 21 listopada 2013 r. do 7 kwietnia 2014 r. Ich głównym celem było wsparcie społeczeństwa obywatelskiego i proeuropejskich zmian u naszego wschodniego sąsiada.

  W powyższym okresie Fundacja Otwarty Dialog przekazała Ukrainie pomoc o wartości 334 748,96 zł, na którą składa się pomoc medyczna, dla dziennikarzy, uchodźców, Samoobrony, Gwardii Narodowej, regularnych sił zbrojnych i organizacji pozarządowych. Zorganizowała również misję obserwacyjną, której koszt wyniósł 197 599,05 zł. Całkowita wartość prowadzonych działań wyniosła 532 348,01 zł. Działania te były możliwe dzięki darczyńcom, którzy łącznie przekazali na rzecz Ukrainy 532 061,50 zł. Blisko 41 000 zł zostało wrzucone do puszek podczas wydarzeń organizowanych przez fundację, a ok. 20 000 zł fundacja otrzymała od internautów za pośrednictwem PayPala. Zakupiono za nie protezę ręki, satelitarny zestaw transmisyjny, sprzęt łączności, 50 kompletów umundurowania, blisko 200 kamizelek kuloodpornych.

  W ramach wsparcia uczestników proeuropejskich protestów, w początkowych tygodniach protestów, Fundacja Otwarty Dialog postawiła na wysyłanie na Ukrainę obserwatorów, spotkanie z kluczowymi działaczami obywatelskimi oraz okazywanie wyrazów solidarności poprzez organizację wydarzeń muzycznych. Na sylwestrowym koncercie Neila Taylora na Majdanie bawiło się ok. pół miliona protestujących z całej Ukrainy i mieszkańców Kijowa.

  Monitoring sytuacji, a szczególnie silnych prześladowań ze strony władz, doprowadził do utworzenia stałej, długoterminowej misji obserwacji i wsparcia. Jej charakterystycznym elementem był namiot na Majdanie, w którym prowadzono działania informacyjne i zbierano informacje o naruszeniach praw człowieka. Rozdano w nim ponad 9000 materiałów informacyjnych dot. Unii Europejskiej. Na misję wyjechało 54 obserwatorów z 7 krajów, którzy prowadzili prace w 14 miastach. Jej efektem było m.in wydanie 11 raportów oraz bieżące relacje w czterech językach na stronę maidan24.pl I maidan24.eu.

  Dalsza eskalacja przemocy skutkowała rozpoczęciem w Polsce zbiórki publicznej pieniędzy, leków i materiałów opatrunkowych. W ciągu kilku tygodni stycznia fundacja zebrała i przekazała ponad 12 000 opakowań lekarstw i środków medycznych. Wszystkie transporty dotarły pomyślnie na Ukrainę i zostały skierowane do Służby Medycznej EuroMajdanu.

  Fundacja prowadziła również działania nakierowane na indywidualną pomoc rannym (uzupełniając rządowy program wsparcia) i uchodźcom. Zorganizowała transport i leczenie 7 osobom oraz sprowadziła do Polski 23 bliskich osób rannych na okres ich hospitalizacji. Na Ukrainie kompleksową opieką zostało objętych 25 uchodźców z Krymu.

  Łacznie fundacja brała udział w organizacji 9 koncertów charytatywnych, na których zagrało 11 zespołów. Zorganizowała także 11 debat i konferencji, 5 wystaw fotograficznych oraz jedną grę miejską dot. sytuacji na Ukrainie.

  Przedstawiciele Fundacji Otwarty Dialog, relacjonowali w środkach masowego przekazu sytuację na Ukrainie i prowadzone działania wspierające. Fundacja występowała w mediach w kontekście związanym z Ukrainą 1 155 razy, z czego w 123 przypadkach były to wejścia w telewizji, 327 w radio i 78 razy cytaty w prasie. O działaniach prowadzonych przez Fundację Otwarty Dialog mówiły media w 8 krajach.

  Fundacja Otwarty Dialog prowadziła intensywny lobbing na rzecz integracji Ukrainy z UE oraz wprowadzenia przez kraje UE sankcji wobec przedstawicieli władz Ukrainy i Rosji w związku z aktami przemocy. Rekomendacje Fundacji zostały uwzględnione w 3 rezolucjach Parlamentu Europejskiego. W związku z sytuacją na Ukrainie przedstawiciele Fundacji odbyli ponad 170 spotkań z politykami i liderami opinii.

  Najważniejsze informacje dotyczące działalności Fundacji na rzecz Ukrainy zostały zebrane w specjalnej infografice.

  Wyniki działań zostały zaprezentowane w centrum „Ukraiński Świat” jakie Fundacja Otwarty Dialog uruchomiła razem z Komitetem Organizacyjnym EuroMajdan Warszawa przy Nowym Świecie 63 w Warszawie. „Ukraiński Świat” jest miejscem, w którym obywatele Ukrainy przebywający w Polsce otrzymują wsparcie ekspertów zarówno w zakresie formalności związanych z ich pobytem w naszym kraju, jak i problemów natury psychologicznej. Miejsce to jest także punktem na mapie Warszawy, które promuje i przybliża kulturę Ukrainy.

  Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie oficjalnej filii Muzeum Majdanu w Kijowie. Wystawa „Śladami Majdanu”, która prezentuje eksponaty przywiezione z Kijowa i przybliża gościom atmosferę Majdanu. Ekspozycja powstała we współpracy z Samoobroną Majdanu. Potrwa ona przynajmniej do 30 kwietnia i jest bezpłatnie dostepna w godzinach pracy centrum.

  Do partnerów Fundacji w Polsce należeli m. in. Amnesty International, Gazeta Wyborcza, Komitet Organizacyjny EuroMajdan Warszawa, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, Urząd m. st. Warszawy, posłowie i europarlamentarzyści.”
  http://maidan24.pl/news/fundacja-otwarty-dialog-zebrala-0-5-mln-zlotych-dla-ukrainy/

  – „partnerzy” Fundacji zdradzają dobitnie cele tej agentury…

 20. 15vagabunda said

  a specjalista d/s pozyskiwania funduszy Fundacji wygląda jakby swojsko w obecnych okolicznościach :
  http://odfoundation.eu/zespol/karol-grabiec

 21. NICK said

  Trzecie okno od lewej. A P. Dev je zapodał (16).
  P. Picolo – no to czyje tam mamy flagi?
  To nie najważniejsze, psze Pana. Najważniejsze są uwagi Gajowego.
  Także konsekwencje tego, że na Nowym Świecie ‚rządzą’ ci, co Nas wyrzynali. I będą wyrzynać.

 22. Ignac said

  A Gazeta Gudłajska w komentarzach pod swoimi artykułami wzywa do zabijania polskich dziennikarzy w jakikolwiek sposób zwiazanych z Rosją. Zdaje się, że bez rozlewu krwi się u nas nie obejdzie…

  http://polish.ruvr.ru/2015_02_02/Warszawa-zabic-Dziennikarza-4247/

 23. Marucha said

  Re 20:

  Fajny ten Karol Grabiec – Specjalista ds. pozyskiwania funduszy.

  Społecznik, student Zarządzania Kulturą UKSW, organizator artystyczny trzech edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Pleśń z oczu”, producent warszawskiego Festiwalu Gorzkie Żale (od 2013), kurator międzynarodowej wystawy fotografii „Spojrzenia” (2008), prezes Stowarzyszenia Rewolucja Kulturalna. Założyciel Pracowni Intermedialnej. Współzałożyciel Kamienicy Pracy Twórczej Szewska 3 oraz Galerii S3. Członek Parlamentu Studentów RP. Obecnie współpracuje z Londyńskim Centrum Animacji Kultury CRE-8. Trener w zakresie pozyskiwania funduszy dla NGO.
  Zajmuje się zdobywaniem funduszy na projekty społeczne Fundacji.

  Ależ się narobiło dziwnych zajęć i zawodów…

 24. Filo said

  Musialem zmoczyc spodnie ze smiechu. Bo trzeba bylo mi w pore leciec do kibla a ja chcialem koniecznie dokonczyc czytanie.

  Ja naleze do tych co jak czegos nie rozumieja to sie ciesza.
  Najsmieszniejszy kawalek:
  „Celami (?) statutowymi Fundacji sa obrona praw czlowieka, demokracji i rzadow prawa na obszarze postsowieckim”

  Nie wiem czy dobrze rozumiem, ze do obszaru postsowieckiego naleza: miedzy innymi: Litwa, Lotwa, Estonia Gruzja i Ukraina Wschodniai i Zachodnia.
  Wiec rozumiem, ze Funadcja popedzi do Kijowa bronic ‚demokracji i rzadow prawa’ a we Lwowie bedzie bronic Polakow; podobnie na Litwie bedzie walczyc o rowne prawa dla ludnosci polskiej.
  Tych ‚celow’ Fundacja postawila sobie wiele.

  Natomiast pod okiem, w samej Polsce Fundacja piersia , dusza i cialem bronic bedzie praw czlowieka , profesora wroclawskiego uniwersytu, ktory dziwnie przejal sie prawami czlowieka w Donbasie;

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/profesora-pazia-zawieszono-2015-01

  Ten Otwarty Dialog ( co za kretynska nazwa – ja znam tylko zamkniete dialogi – na 4 nogi) pozwoli obwiescic swiatu wszem i wobec, ze dzieciom w Donbasie dzieje sie krzywda i nalezy bronic praw czlowieka nawet nieletniego:
  Raport ONZ (UNICEF):

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/unicef-1100-dzieci-w-donbasie-zyje-w-podziemnych-kryjowkach

  Otwarty dialog potepi wszelkie formy torturowania ludzi i przesladowania przedstawicieli kosciola, a takze bedzie popierac prawa dziennikarzy do wykonywania swojego zawodu:

  Otwarty dialog otwarcie potepi wszelkie formy nienawisci i poprze prawo poszanowanie czlowieka: wolnosc wyznania i szanowania jego uczuc religijnych:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-europa-zalozyciel-femen-krwawa-msza-2015-01

  Otwarty dialog potepi wszelkie formy nazizmu, hitleryzmu, faszyzmu i indokrynacji dzieci w duchu popierania ludobojstwa:


  i propagowania zbrodni hitlerowskich:

  A wszystkiego tego dokona na obszarze postsowieckim!

 25. ojojoj said

  nasrac do papierowej torebki, wsadzic w gowno petarde, przechadzajac sie przy budynku Otwartego cos tam cos tam, odpalic lont, otworzyc drzwi, wrzucic torbke na srodek, zamknac drzwi i pomalu sie oddalic – najlepiej jak drugi czlonek takiej akcji bedzie nagrywal wszystko z drugiej strony ulicy, a potem umiesci na jutubie ku przestrodze innym Otwartym cos tam cos tam

 26. snag said

  „Jak to się dzieje, że takie ścierwa dostały lokal na najdroższej ulicy w Polsce? Kto za to płaci?”

  To ze lokal jest na najdrozszej ulicy w W-wie nie znaczy ze jest wlasnoscia Polaka – Sprawdz ‚po nitce’ kto jest wlascicielem lokalu a dojdziesz do klebka tudziez to ze fundacja (oficjalnie) powstała z inicjatywy Lyudmyly Kozlovskiej nie znaczy ze w rzeczywistosci ,…

  „Fundacja jest finansowana z darowizn i grantów pochodzących od osób prywatnych, firm i instytucji, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Fundacja otrzymywała dotychczas wsparcie materialne i finansowe m. in. od Miasta Lublin, Funduszu Wyszechradzkiego, Foundation for Democracy in Russia, Kasparov Chess Foundation Europe, Goethe Institut, Gazety Wyborczej, Instytutu Teatralnego, polskiego Ministerstwa Kultury oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, posłów do Parlamentu Europejskiego i innych”

 27. Boydar said

  @ Pan Ignac (22)

  Panie Ignac, w Polsce tradycja ucinania łbów zdrajcom jakiś czas temu odeszła do lamusa. Teraz w modzie jest wieszanie. Tak więc o żadnym rozlewie krwi mowy więc być nie może.

 28. Zerohero said

  Gość robi probanderowskie zbiórki, a za zbiórki kołuje się wsparcie dla spotterów banderowskiej artylerii, która potrafi przywalić w sam środek kolejki stojącej po pomoc humanitarną.

  Psychopato, kiedyś stracisz ten uśmieszek Kaliguli.

 29. NICK said

  (26) P. Boydar.
  Szanujmy więc tradycję a nie modę.
  [Pacyfisto, jeden] 🙂 .
  No, nie jeden. Wojna trwa! 😦 .

 30. Boydar said

  Brrrrrrrr … !!! Ciarki mi po plecach łażą Panie NICK’u, trzeba coś innego wymyślić.

 31. NICK said

  Inaczej pacyfikować? Tym razem to mnie ciarki oblazły.

  P.S. Z innej beczki.
  Przypominam ‚andropauzowcom’. Dwie łyżki suszonych nasion dyni na tydzień. Hasło? Prostata! Profilaktyka!
  Smakowo Śliwa Afrykańska jest lepsza. Lecz cena… .
  Chodzi o beta-systerol. I, naturalnie.
  Przerosty łagodne i raki, krążą.

 32. ruskiagent said

  Panie Gajowy, niech Pan może napisze, że to fotomontaż z tą dziewczynką i szkopską flaga. Klamstwo ku pokrzepieniu serc to nie grzech.

  Może fotomontaż, może nie – w każdym bądź razie doskonale oddaje mentalność i przekonania wielu ukropów.
  Admin

 33. snag said

  Boydar @ 27 ,…

  Niewygodni aresztowani sami sie wieszaja I po klopocie 😉 ,…

 34. snag said

  Nie pamieta czasow zeby ktos kto nigdy nie mial szabli w rece przewodzil Kozakami ,…

  Alexander Zakharchenko samozwanczy lider Donieckiej Republiki zauwazyl ze Ukrainscy przodkowie przewracaja sie w grobach patrzac na nikczemnych Zydow rzadzacych Ukraina ,…

  No I po zagadce dlaczego zażydzony ‚polski’ rzad ich nie popiera ,…

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4622200,00.html

 35. snag said

  Zapomnialem dodac tytul ‚samozwanczy’ przypiely mu zażydzone media – Ten ‚samozwanczy’ lider zostal wybrany (dzis) premierem Donieckiej Republiki ,…

  I tego ,…

 36. MatkaPolka said

 37. MatkaPolka said

 38. MatkaPolka said

 39. MatkaPolka said

 40. MatkaPolka said

 41. MatkaPolka said

 42. MatkaPolka said

 43. MatkaPolka said

 44. MatkaPolka said

 45. Henry said

  Demonstracja kobiet przeciw mobilizacja Kramatorskaya! (30.01.2015)

 46. Boydar said

  Ale jestem tępy, teraz dopiero zajarzyłem, dlaczego Putin chce zmienić nazwę na Tauryda. Chyba strzelę se baranka o jakiś mocny beton …

 47. MatkaPolka said

 48. MatkaPolka said

 49. MatkaPolka said

 50. MatkaPolka said

 51. MatkaPolka said

 52. MatkaPolka said

 53. MatkaPolka said

 54. MatkaPolka said

 55. MatkaPolka said

 56. MatkaPolka said

 57. MatkaPolka said

 58. MatkaPolka said

 59. MatkaPolka said

  http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/zbrodnie-wojenne;4000843.html

  pojęcie i geneza z.w. została po raz pierwszy wprowadzona do prawa i praktyki międzynar. podczas i na zakończenie I wojny świat., znajdując normatywny wyraz w artykule 228 traktatu wersalskiego z 1919, który przewidywał karalność czynów naruszających prawa i zwyczaje wojenne.
  Międzynarodowe prawo wojenne tworzyło się w ciągu wielu wieków. Początkowo jego zasady kształtowały się w drodze praktyki, stanowiły prawo zwyczajowe, niekiedy spisywane w aktach prawa wewn., czasem wprowadzane do umów międzynar., zwłaszcza do traktatów pokojowych i umów o rozejmie, kapitulacji, wymianie rannych i jeńców.

  Od końca XIX w. zawierano wielostronne umowy, które kodyfikowały dotychczasowe normy prawa zwyczajowego, precyzowały je i udoskonalały. Przełomowe znaczenie miały zwłaszcza konferencje w Hadze 1899 i 1907, gł. zawarta w czasie konferencji tzw. IV konwencja haska z 1907 dotycząca praw i zwyczajów wojny lądowej i załączony do niej regulamin, zw. pot. haskim regulaminem, które obowiązywały w czasie II wojny światowej. Akty te stanowiły jedną z podstaw oceny postępowania polityków, dowódców i in. osób w toku tej wojny, zwłaszcza zaś hitler. i jap. funkcjonariuszy państw. i partyjnych oraz żołnierzy, dokonywanej przez sądy, gł. przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy (Trybunał Norymberski) oraz Międzynarodowy Trybunał Wojskowy dla Dalekiego Wschodu.

  Zasady odpowiedzialności karnej za zbrodnie wojenne zostały zapisane także w statutach obu trybunałów. Zasady te oraz „zasady norymberskie” (przyjęte 1946 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ) stały się częścią międzynar. prawa zwyczajowego. Po II wojnie świat. podpisano szereg wielostronnych umów międzynar. dotyczących gł. kwestii humanitarnych w czasie konfliktów zbrojnych; są to przede wszystkim 4 konwencje genewskie z 1949 o ochronie ofiar wojny: o polepszeniu losu rannych i chorych w armiach czynnych, o polepszeniu losu rannych, chorych i rozbitków sił zbrojnych na morzu, o traktowaniu jeńców wojennych, o ochronie osób cywilnych podczas wojny; ponadto 1977 zostały podpisane w Genewie 2 protokoły dodatkowe do tych konwencji: dotyczący ochrony ofiar międzynar. konfliktów zbrojnych (Protokół I) oraz dotyczący ochrony ofiar niemiędzynar. konfliktów zbrojnych (Protokół II).

  Ważnym uzupełnieniem zasad odpowiedzialności karnej za zbrodnie wojenne stała się konwencja ONZ z 1968, która wyłącza przedawnienie ścigania i karania za czyny stanowiące zarówno zbrodnie wojenne, jak i zbrodnie przeciwko ludzkości. Kolejny etap w rozwoju międzynar. prawa wojennego i zasad odpowiedzialności za zbrodnie wojenne nastąpił w 1. poł. lat 90. XX w. i uwidocznił się w Statutach tymczasowych międzynar. trybunałów karnych utw. na podstawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ: Międzynar. Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii (1993) oraz Międzynar. Trybunału Karnego dla Rwandy (1994).

  Zakresem jurysdykcji pierwszego z nich zostały objęte m.in. dwie kategorie czynów: stanowiące tzw. poważne naruszenia konwencji genewskich z 1949 oraz stanowiące pogwałcenie praw i zwyczajów wojennych. Natomiast jurysdykcja drugiego trybunału obejmuje m.in. naruszenie art. 3 wspólnego dla konwencji genewskich z 1949 oraz postanowień II Protokołu dodatkowego z 1977. Ostatnim etapem rozwoju idei powszechnej indywidualnej odpowiedzialności za zbrodnie wojenne było szczegółowe uregulowanie tych zasad w Statucie stałego Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), który został przyjęty na zakończenie konferencji w Rzymie 1998 (wszedł w życie 1 VII 2002).

  W prawie pol. odpowiedzialność za zbrodnie wojenne reguluje częściowo dekret z 1944 O wymiarze kary dla faszystowsko-hitlerowskich zbrodniarzy winnych zabójstw i znęcania się nad ludnością cywilną i jeńcami oraz zdrajców Narodu Polskiego, ustawa z 1964 w sprawie wstrzymania biegu przedawnienia w stosunku do sprawców najcięższych zbrodni hitl. popełnionych w okresie II wojny świat., ustawa z 1998 O Instytucie Pamięci Narodowej — Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu; ustawa z 1997 — przepisy wprowadzające Kodeks karny pozostawiła w mocy przepisy wymienionych ustaw, jednocześnie w nowym Kodeksie karnym ustawodawca przewidział odpowiedzialność karną sprawców przestępstw przeciwko pokojowi, ludzkości oraz prawu wojennemu; rozdział XVI tego kodeksu zawiera kilkanaście typów przestępstw wchodzących w zakres zbrodni wojennych Konstytucja RP w art. 42 przewiduje odpowiedzialność za czyn, który w czasie jego popełnienia stanowił przestępstwo w myśl prawa międzynar., natomiast art. 43 stanowi, iż zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu. Polska jest stroną zarówno wszystkich konwencji genewskich oraz obu Protokołów dodatkowych, jak i Statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego.

  Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Trybuna%C5%82_Wojskowy_w_Norymberdze

  Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze – organ wymiaru sprawiedliwości powołany w 1945 r. z inicjatywy Francji, USA, Wielkej Brytanii i ZSRR w celu osądzenia głównych zbrodniarzy wojennych Rzeszy Niemieckiej z okresu II wojny światowej, oskarżonych o zbrodnie wojenne, przeciwko pokojowi i przeciwko ludzkości[1]. Procedował od 20 listopada 1945 do ogłoszenia wyroku w dniu 1 października 1946.
  (***)

  Główni oskarżeni podczas procesu

  Kara śmierci
  1. Alfred Jodl – prof. Franz Exner
  2. Alfred Rosenberg – dr Alfred Thoma
  3. Arthur Seyss-Inquart – dr Gustav Steinbauer
  4. Ernst Kaltenbrunner – dr Kurt Kauffmann
  5. Fritz Sauckel – dr Robert Servatius
  6. Hans Frank – dr Alfred Seidl
  7. Hermann Göring[6] – dr Otto Stahmer
  8. Joachim von Ribbentrop – dr Gunter von Rohrscheidt
  9. Julius Streicher – dr Hans Marx
  10. Martin Bormann[7] – dr Friedrich Bergold
  11. Wilhelm Frick – dr Otto Pannenbecker
  12. Wilhelm Keitel – dr Fritz Sauter
  13.
  Wszyscy, z wyjątkiem Göringa i Bormanna, zostali powieszeni 16 października 1946

  Kara dożywotniego więzienia

  13. Erich Raeder – dr Walter Siemers
  14. Rudolf Hess – -dr. Seidler
  15. Walter Funk – dr Fritz Sauter

  Kara 20 lat więzienia

  16. Albert Speer – dr Hans Flachsner
  17. Baldur von Schirach – dr Fritz Sauter
  Kara 15 lat więzienia

  18. Konstantin von Neurath – Otto von Ludinghausen
  Kara 10 lat więzienia
  19. Karl Dönitz – Otto Kranzbuhler

  Uniewinnienie

  20. Franz von Papen – dr Egon Kubuschok
  21. Hans Fritzsche – dr Heinz Fritz
  22. Hjalmar Schacht – dr Rudolf Dix

  Nieosądzeni

  23. Robert Ley – popełnił samobójstwo w celi 25 października 1945
  24. Gustav Krupp von Bohlen und Halbach – nie był sądzony ze względu na stan zdrowia
  25. Heinrich Himmler – rzekomo popełnił samobójstwo podczas przesłuchania 23 maja 1945
  26. Joseph Goebbels – popełnił samobójstwo 1 maja 1945

  Trybunał uznał cztery organizacje powołane przez Hitlera (NSDAP, SS, SD, Gestapo) za przestępcze.

 60. MatkaPolka said

  W przygotowaniu akty oskarżenia

  SAMOZWAŃCZY prezydent Ukrainy i samozwańcza Junata wojskowa , którzy doszli do władzy w wyniku zbrojnego zamachu stanu i sfałszowanych wyborów Z PPOPARCIEM I NA ZLECENIA obcych sil politycznych, militarnych i finansowych

  AKT OSKARZENIA PRZECIWKO POROSZENCE – za zbrodnie ludobójstwa i zbrodnie przeciwko ludzkości
  AKT OSKARZENIA PRZECIWKO JACENIUKOWI – za zbrodnie ludobójstwa i zbrodnie przeciwko ludzkości

  AKT OSKARZENIA PRZECIWKO KOMOROWSKIEMU – doszedł do władzy tak samo jak Poroszenko w wyniku zamachu stanu sfałszowanych wyborów Z PPOPARCIEM I NA ZLECENIA obcych sil politycznych, militarnych i finansowych
  za WSPOMAGANIE za zbrodnie ludobójstwa i zbrodnie przeciwko ludzkości

  AKT OSKARZENIA PRZECIWKO neo-nazistowskiej kanclerz Niemiec Angela Merkel zgodnie z tradycja współpracy UPA z ze zbrodnicza, nazistowska III Rzeszą niemiecka. Historia się Powtarza

  AKT OSKARZENIA PRZECIWKO Barakowi Obamie i Międzynarodowemu funduszowi Walutowemu –
  za WSPOMAGANIE za czyny współudział, inicjowanie, popieranie finansowe i militarne zbrodni ludobójstwa i zbrodni przeciwko ludzkości

 61. Re: Artykul…
  A jaka kamienica przy ul. Nowy Swiat w W-wie nie nalezy do zydowskich szubrawcow???…
  Czy juz nikt nie pamieta o tym, jak zydostwo wszem I wobec krzyczalo: „wasze (goje) ulice a nasze kamienice???”…
  Dzisiaj to nawet ulice sa wlasnoscia lichwiarskiego zydostwa…I to dzieki komu? Ano wlasnie !!!!.
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 62. MatkaPolka said

  Minister Sprawiedliwości i
  Prokurator Generalny
  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  Stanislaw Iwanicki
  Al. Ujazdowskie 11
  00-950 Warszawa

  AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO TALMUDOWI

  PRZECIWKO:

  A. władzą wyznań i/lub grup wyznaniowych i /lub narodowych, opierających się na tradycjach Talmudu i /lub dla który Talmud jest księgą stosowaną,

  B. wyznawcom wyznań i ‚lub osobom należącym do grup wyznaniowych i/lub narodowych, opierających się na tradycjach Talmudu i /1ub dla których Talmud jest księgą stosowaną,

  C. współpracownikom wyznań i/lub grup wyznaniowych i/lub narodowych, opierających się na tradycjach Talmudu i/lub dla których Talmud jest księgą stosowaną,

  D. współpracownikom wyznawców i/lub osób należących do grup wyznaniowych i /lub narodowych, opierających się na tradycjach Talmudu i/lub dla których Talmud jest księgą stosowaną,

  E. twórcom Talmudu

  NA PODSTAWIE NASTĘPUJĄCYCH
  ARTYKUŁÓW KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Z dnia 2.04.1997 r

  Rozdział I Art. 8:

  Paragraf 1: ‚Konstytucja jest Najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej

  Paragraf 2: ‚Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

  Rozdział I, Art.13: zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy łub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.’

  Rozdział II, Art.58 paragr.. 2: ‚Zakazane są: zrzeszenia, których cel lub działalność są sprzeczne z Konstytucją lub ustawą

  I NA PODSTAWIE

  NASTĘPUJĄCYCH ARTYKUŁÓW KODEKSU KARNEGO
  OBOWIĄZUJĄCEGO RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ:

  Rozdział XVI Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne :

  Art. 118 (Eksterminacja)
  Art. 119 (Przemoc i groźba bezprawna)

  Rozdział XVII Przestępstwa przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej

  Art. 127 (Zamach stanu)
  Art. 130 (Szpiegostwo)

  Rozdział XIX Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu:

  Art. 148 (zabójstwo)
  Art. 160 (Narażanie na niebezpieczeństwo)
  Art. 162 (Nieudzielenie pomocy)

  Rozdział XX Przestępstwa przeciwko belpieczc6stwu powszechnemu:

  Art. 165 (Inne niebezpieczeństwa)

  Rozdział XXII Przestępstwa przeciwko wolności:

  Art. 190 (Groźba karalna)

  Rozdział XXII Przestępstwa przeciwko wolności sumienia i wyznania:

  Art. 194 (Ograniczenie w prawach)
  Art. 196 (Obraza uczuć religijnych)

  Rozdział XXV Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej j obyczajowości ‚

  Art. 197 (Zgwałcenie)
  Art. 198 (Wykorzystanie bezradności
  Art. 199 (nadużycie zależności )
  Art. 200 (Małoletni)
  Art. 202 (Pornografia)

  Rozdział XXVIII Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej

  Art. 212 (Zniesławienie)

  Rozdział XXIX Przestępstwa przeciwko instytucjom

  Art. 228 (Łapownictwo)
  Art. 229 (Przekupstwo)
  Art. 231 (Nadużycie funkcji)

  Rozdział XXX Przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości

  Art. 232 (Przemoc i groźba bezprawna)
  Art. 233 (Fałszywe zeznania)
  Art. 234 (Fałszywe dowody)
  Art. 235 (Fałszywe oskarżenie)
  Art. 239 (Poplecznictwo)
  Art. 240(Niezawiadomienie o przestępstwie)
  Art. 245 (Zmuszanie świadka)

  Rozdział XXXII Przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu:

  Art. 253 (Handel Ludźmi)
  Art. 255 (Nawoływanie do i pochwalanie przestępstwa)
  Art. 256 (Propagowanie faszyzmu i totalitaryzmu)
  Art. 257 (Zniesławienie grupy lub osoby)
  Art. 258 (Zorganizowana grupa i związek przestępczy)

  Rozdział XXXIV Przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów

  Art. 270 (Fałszowanie)
  Art. 271 (Poświadczenie)
  Art. 272 (Wyłudzenie poświadczenia nieprawdy)
  Art. 273 (Użycie poświadczeń nieprawdy)
  Art. 276 (Niszczenie, ukrycie)

  Rozdział XXXV Przestępstwa przeciwko mieniu:

  Art. 278 (Kradzież)
  Art. 181 (Kradzież rozbójnicza)
  Art. 184 (Przywłaszczenie)
  Art. 286 (Oszustwo)
  Art. 291 (Paserstwo)

  Rozdział XXXVI l Przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu ‚

  Art. 296 (Nadużycie zaufania
  Art. 303 (Nierzetelna dokumentacja)
  Art. 304 (Wyzysk)
  Art. 310 (Fałszowanie pieniędzy)

  W związku z:

  Rozdział XI Przedawnienia:

  Art. 105 (Wyłączenie przedawnienia ) paragrafy: 1,2.

  Rozdział XIII Ściganie na mocy umów międzynarodowych

  Art. 113 (Ściganie na mocy umów międzynarodowych)

  Rozdział XXX Przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości

  Art. 240 (Niezawiadomienie o przestępstwie ) paragraf 1.

  PO ZAPOZNANIU SIĘ:

  a. z treścią części Talmudu istotnych dla niniejszego ‚Aktu oskarżenia,
  b. z wypowiedziami znawców Talmudu o zawartości tej żydowskiej księgi,
  c. z wyrokiem sądu węgierskiego z. 1932 roku, oraz
  d. z przykładami stosowania przez żydów zasad talmudycznych, tak w Izraelu, jaki w Polsce i na świecie – w czasach obecnych i w przeszłości (od najdawniejszych czasów do dziś).
  marny wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonywaniu czynów zabronionych określonych w następujących artykułach Kodeksu Karnego RP: 118 (Eksterminacja), 119 (przemoc i groźba bezprawna), 127 (Zamach Stanu), 139 (Szpiegostwo) i 148 (zabójstwo).i w związku z tym, powodowani wymogami art. 240 tego Kodeksu Karnego, zawiadamiamy niezwłocznie organ powołany do ścigania przestępstw to jest Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuraturę Generalną RP, kierowane przez ministra Stanisława Iwanickiego. W najwyższym stopniu zbrodnicze okoliczności. Spowodowane bezkarnym stosowaniem zbrodniczych, rasistowskich tradycji talmudycznych, stwarzających ogromne zagrożenie dla Narodu i Państwa Polskiego, sprawiają że:

  1. Żądamy natychmiastowego wszczęcia postępowania karnego przeciwko wszystkim:

  a. władzom wyznań i/lub grup wyznaniowych i/lub narodowych, opierających się na tradycjach Talmudu i/ lub dla których Talmud jest księgą stosowaną, osobom fizycznym i prawnym wymienionym w A.-E” na stronie pierwszej niniejszego ‘ Aktu oskarżenia’.

  b. innym osobom fizycznym i prawnym, powiązanym z władzami, wyznawcami i współpracownikami określonymi w (A.- E.), w sposób naruszający praworządność.

  2. Żądamy zakazania działalności wyznań i/ lub grup wyznaniowych i/ lub narodowych, osób fizycznych i prawnych wymienionych w A. – E.

  3. Żądamy uznania Talmudu za księgę nawołującą do i pochwalającą przestępstwa, w tym przestępstwa wojenne i przestępstwa przeciwko ludzkości, z powodu przynależności narodowej, wyznaniowej, rasowej, oraz z powodów gospodarczych, politycznych i innych.

  4. żądamy stwierdzenia obywatelstwa i, rasy, wyznania, przekonań. politycznych, przynależności politycznej i organizacyjnej, oraz kolejnych miejsc pracy i zamieszkania osób fizycznych i prawnych określonych w niniejszym ‚Akcie oskarżenia’.

  5. Po wykryciu wszystkich osób fizycznych; prawnych określonych w niniejszym ‚Akcie oskarżenia’, żądamy zbadania w jaki sposób osoby te osiągnęły obecny stan posiadania ruchomości. nieruchomości, środków finansowych i innych,

  6. Dla zabezpieczenia wszelkich kosztów procesowych, oraz jak najbardziej prawdopodobnych roszczeń cywilno-prawnych.

  Żądamy zajęcia majątków osób fizycznych i prawnych Objętych niniejszym Aktem oskarżenia’, których stan po-siadania został osiągnięty niezgodnie z prawem.

  7. Żądamy ustalenia wszystkich winnych nie przeprowadzenia skutecznego postępowania przeciwko osobom fizycznym i prawnym określonym w niniejszym ‘Akcie oskarżenia’

  8. Żądamy wyłączenia z wpływu na i prowadzenie postępowania wnoszonego niniejszym ‘Aktem oskarżenia’, wszystkich osób pochodzenia żydowskiego, niemieckiego ( w tym volksdeeutche- ‘owskiego), a także wszelkich osób powiązanych w jakikolwiek szkodliwy dla wnoszonego postępowania sposób z objętymi niniejszym ‘Aktem oskarżenia’ przestępstwami i/lub przestępcami oraz osobami i/lub następcami prawnymi osób fizycznych prawnych objętych niniejszym ‘Aktem oskarżenia’

  9. W związku z tak długim istnieniem Talmudu, oraz opartych jego nauki grup wyznaniowych i / lub narodowych, jak najprawdopodobniej będących wylęgarnią czynów przestępczych, włącznie z czynami przestępczymi najcięższego stopnia, na ogromną skalę, żądamy zawieszenia aż do wyjaśnienia, praw osób fizycznych i prawnych objętych niniejszym ‚Aktem oskarżenia w takim zakresie, który uniemożliwi tym osobom fizycznym i prawnym:

  • korzystanie ze środków i możliwości. które jak najprawdopodobniej uzyskały w wyniku popełniania przestępstw,

  • ukrycie środków, które jak najprawdopodobniej będą potrzebne na odszkodowania dla poszkodowanych osób fizycznych i prawnych, podejmowanie działań zmierzających:

  • do popełniania przestępstw,

  • do wprowadzania w błąd społeczeństwa i opinii publicznej,

  • uniknięcia odpowiedzialności karnej i cywilnej

  UZASADNIENIE

  1
  Nie wszystko co było przekazywane ustnie a następnie zostało częściowo spisane, zostało włączone do ‚Biblii’. Obok ‚Biblii’, żydzi gromadzili osobno swą tradycję pozabiblijną i to dało początek późniejszemu ‚Talmudowi’. Tak zwani ‚uczeni w piśmie’ komentowali tak tradycje pozabiblijne jak i zawarte w ‚Biblii’, ponieważ uznano, że zawierają one wiele wiadomości i przepisów, które wymagają wyjaśnień.

  Całość tych komentarzy zwanych Miszna. narastała w ciągu wielu stuleci przed ukrzyżowaniem Jezusa Chrystusa.. w różnych skupiskach ludności żydowskiej, a głównie w Babilonii i w Palestynie, Dopiero kilka wieków po ukrzyżowaniu przez Żydów Jezusa Chrystusa, zaczęto ‚Misznę kodyfikować. zaczęły pojawiać się też komentarze do spisanej ‚Miszny’, ponieważ jej objętość rozrosła się i stała się niezrozumiała dla ludu. Te komentarze do komentarza, którym już poprzednio była sama Miszna’, nazwano ‚Gemara’. ‚ Miszna’ jest jedna, chociaż powstała w wielu miejscach, a głównie w Babilonii i w Jerozolimie.
  ‚Gemary’ natomiast są dwie: babilońska i jerozolimska, które bardzo różnią się treścią. Całość przedstawionej tu, pozabiblijnej, spisanej tradycji żydowskiej, czyli ‚l Miszna’ i ‚Gemara’, została nazwana ‚Talmudem’, to znaczy ‚stadium tradycji żydowskiej .

  Z upływem czasu Talmud zajął miejsce ‘Biblii’ w życiu żydów, zwłaszcza w erze chrześcijańskiej. Ci żydzi, którzy uznali Jezusa Chrystusa za Mesjasza przestali być żydami i stali się chrześcijanami, a ci którzy nie uznali Jezusa Chrystusa zostali nadal żydami i wyznawcami judaizmu. Wyznawcy judaizmu pozostali niemal wyłącznie przy Talmudzie zachowując z ‘Biblii’ tylko Pięcioksiąg Mojżesza, a resztę ‘Biblii’ uważając za literaturę historyczna, powieściową i poetycką

  ‚Talmud’ złożony z ‚ Miszny’ i •Gemary’ stał się księgą ogromną i w niektórych wydaniach jego objętość dochodzi do szesnastu wielkich tomów. Jest to księga bardzo zawiła. Jej treść opiera się na autorytetach rabinów, którzy nic są Kaplanami tylko adwokatami, znawcami Prawa religijnego.
  W ciągu około dwóch tysięcy laty, tych autorytetów zebrało się straszne mnóstwo i narosła między nimi wy- miana poglądów. Dlatego, ‚Talmud’ stal się księgą zawiłą a przez to niedostępną dla zwykłych śmiertelników.

  Powstała więc koniczność zrobienia wyciągów z ‚Talmudu’ i tak powstał ‚Szulchan Aruch’ (stół zastawiony). Z czasem i ‚Szulchan Aruch’ okazał się opracowaniem zbyt obszernym i trudnym, więc streszczono go i powstał mały podręcznik o nazwie ‚Baba Batra’ (otwarta brama).

  Początkowo, ‚Talmud’ miał udostępniać żydom naukę ‚Bibili’, czyli mozaizmu, ale później, zwłaszcza w erze chrześcijańskiej, przeważyło dążenie do przekonania żydów o słuszności Sanhedrynu i starszyzny żydowskiej co do nie uznania Jezusa Chrystusa za obiecanego Mesjasza.
  Stąd wzięła się w Talmudzie’ ogromna ilość strasznych bluźnierstw i okrutnych napaści na Chrześcijaństwo. Talmud stał się zasadniczą księgą życia żydów wrogo usposobionych do Kościoła Katolickiego i ogólnie świata chrześcijańskiego.

  ‚Talmud’ stał się główną podstawą wałki judaizmu przeciwko Chrześcijaństwu – szczególnie w późniejszych wydaniach, kiedy wśród żydów utrwalała się nowa doktryna mesjanistyczna, według której obiecanym Mesjaszem nie jest jakaś osoba fizyczna, Tylko osoba-gromada, że sam naród żydowski jest Mesjaszem, wybawicielem nie tylko żydów lecz całej ludzkości. Żydzi uznali, że nadal są ‚narodem wybranym’, a nawet ‚narodem mesjańskim, czyli zbawicielskim, a diaspora (życie w rozpro – szeniu na całym świecie) nie jest karą Bożą za zamordowanie przez: nich Jezusa Chrystusa, ale odwrotnie, jest drogą i środkiem do opanowania politycznego, gospodarczego i kulturalnego całego świata.

  Jest wiele wydań Talrnudu i bardzo różnią się treścią, głównie z powodu wpływów Kabały i Gnozy oraz: najrozmaitszych odłamów żydowskich. Zawartość’ Talmudu’ zalety co najmniej od rodzaju wydania, roku wydania i kraju wydania. To co znajduje się w jednym wydaniu, trudno znaleźć w innym.

  2.
  M, H. De Heekelingen, w książce ‚Izrael: przeszłość i przeszłość’ pisze ze „były rabbi Drach, nawrócony na katolicyzm, mówi, że Talmud ‚zawiera wiele refleksji, zabawnych fantazji, niesmacznych nieprzyzwoitości, a nade wszystko najstraszliwszych bluźnierstw przeciwko wszystkiemu, co w religii chrześcijańskiej jest najdroższego•
  . ‚Jeśli chodzi o tłumaczenia Talmudu przez nie-żydów, zawsze preferowaliśmy tłumaczenie Luceńskiego, którego dokładność jest uznana przez sąd w 1923 r.
  Główny prokurator Węgier zarządził wstrzymania wydawania Talmudu węgierskiego pod zarzutem ataku na moralność publiczną oraz pornografii.

  W wyroku sąd oznajmił m. in.: W Talmudzie przetłumaczonym przez: Alfreda Luceńskiego znajdują się rzeczy straszliwe. Jego tłumaczenie jest poprawne pod względem wierności oryginałowi’.”

  Samson Hirsch, żyd z Frankfurtu nad Menem, napisał w 1884 r’.. że ‚Tałmud jest jedynym źródłem, z którego żydostwo wypłynęło, jest gruntem na którym żydostwo istnieje i jest duszą żyjącą, która żydostwo kształtuje i utrzymuje’

  Rabin dr Groneman rzeczoznawca w procesie przeciwko

  Talmud jest miarodajnym źródłem prawnym żydów i posiada jeszcze pełna swa wartość

  Rabin Munk z Berlina pisał w 1924 r. w niemieckim piśmie ‚C. – V. Zeitung’: ‚W talmudzie zawarte poszczególne twierdzenia i rozstrzygnięcia są jako takie , niekoniecznie obowiązujące.

  Natomiast wskazówki, przykazy talmudu, są w całej pełni miarodajne i tern samem obowiązujące naród żydowski po wszystkie czasy i w każdej części świata do uległego posłuszeństwa.

  Henryk Lowe, Żyd który studiował i tłumaczył Talmud, wyraził się o nim następująco: ‚Jako całość, jako kodeks życia i kodeks prawa jest jedynym w swojej potworności i niedorzeczności’.

  Ks. Stanisław Tworkowski: ‚Chcąc naprawdę poznać kim są Żydzi, trzeba uważnie przeczytać księgę, która jest odbiciem duszy żydowskiej, według; której: każdy Żyd myśli, działa i nienawidzi.

  Jest to Talmud, księga przewrotności i kłamstwa… Talmud jest tak zbrodniczą księgą, iż wielokrotnie władze świeckie i duchowne wydawały przeciwko niej surowe rozporządzenia..Talmud zawiera obelgi, bluźnierstwa przeciwko Bogu, Trójcy Świętej, Krzyżowi świętemu, Kościołowi oraz bezwstydne i rozpustne opowiadania.’

  W 1893 roku, Teodor Fritch ogłosił siedem przepisów Choszen Hamiszpat i zobowiązał się dowieść sądownie ich prawdziwość a żydów nazwał międzynarodowym sprzymierzeniem oszustów

  3.
  W wigilie swej paschy , Żydzi wypowiadają następujące słowa antychrześcijańskiej bluźnierczej modlitwy: ‘Wylej na nich (chrześcijan) gniew swój, szał gniewu twego niech ich ogarnie’

  Nic więc dziwnego, że zawarte w Talmudzie nauki, zalecenia i nakazy dla Żydów/Żydów, układają się w porozrzucany po rożnych częściach tej żydowskiej księgi kodeks postępowania złoczyńcy

  Oto niektóre przykłady:

  1.Dibre David paragraf 37: ‚Zakomunikowanie coś nie-żydowi o naszych stosunkach religijnych równa się ubiciu wszystkich Żydów, bo gdyby nie-Żydzi dowiedzieli czego o nich uczymy, to by nas pozabijali.

  Art.13 Konstytucji RP: zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy łub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa

  Art.58 Konstytucji RP: paragraf.. 2: ‚Zakazane są: zrzeszenia, których cel lub działalność są sprzeczne z Konstytucją lub ustawą

  Art. 258 KK (Zorganizowana grupa i związek przestępczy)

  Przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu:

  2.Sanhedryn 59, Aboda Zara 8-6Szagiiga 13: `Każdy goj, który studiuje Talmud i każdy żyd, który mu w tym poma¬ga winien jest śmierci.’

  Art. 190 kk (Groźba Karalna – przestępstwa przeciwko wolności).

  Art. 255 kk (Nawoływanie do i pochwalanie ,przestępstwa przestępstwo przeciwko porządkowi publicznemu)
  w związku: z

  Art. 148 (zabójstwo) Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu

  Art. 240(Niezawiadomienie o przestępstwie) Przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości

 63. MatkaPolka said

  AKTY PRAWA STANOWIĄCE PODSTAWĘ OSKARŻENIA ZA ZBRODNIE LUDOBÓJSTWA NA UKRAINIE

  Oraz roszczeń od odpowiedzialnych za te zbrodnie dla poszkodowanych

  * Konwencja Haska z 1907 roku i Konwencja Genewska z 1929 r.
  * Określenie szkody wojennej w Traktacie Wersalskim z 1919 r.
  * Deklaracja Narodów Zjednoczonych przeciwko grabieży gospodarczej obszarów okupowanych z 05.01.1943 r.
  * Porozumienie Jałtańskie z 11.02.1945 roku i Poczdamskie z 02.08.1945 r.
  * Dokumentacja norymberska, a w tym:
  * Karta Międzynarodowego Trybunału Wojskowego z 08.08.1945 r.
  * Wyroki Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze z 30.09.1946 r. i 01.10.1946 r.
  * Dokumentacja Komisji Prawa Międzynarodowego, oraz Komisji Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych, a w tym:
  * Rezolucja 13 / XXIV z 07.03.1968 r.
  * Raport Weiss’a z 1968 r.
  * Dokument E / CN.4 / 984 z 03.02.1969 r.
  * Rezolucja 9 / XXV z 07.03.1969 r.
  * Nota SG / 214 / 5 Sekretarza Generalnego ONZ z 17.05.1969 r.
  * Nota E / CN.4 / 1010 Sekretarza Generalnego ONZ z 24.11.1969 r.
  * Akt Konferencji Paryskiej w sprawie reparacji z 1945 r.
  * Porozumienie dotyczące zewnętrznych długów Niemiec z 27.02.1953 r.
  * Konwencja Nr 96 dotyczącej zbrodni ludobójstwa z 11.12.1946 r.
  * Europejska Konwencja Praw Człowieka z 08.09.1953 roku wraz z protokółami.
  * ‘Deklaracja Belgradzka’, ogłoszona przez Pierwszą Międzynarodową Konferencję Związków i Stowarzyszeń Ofiar Drugiej Wojny Światowej Krajów Europy Wschodniej (Belgrad, 29.09.2000 r.).
  * ‘Deklaracja Katowicka’, ogłoszona przez Drugą Międzynarodową Konferencję Związków i Stowarzyszeń Ofiar Drugiej Wojny Światowej Słowiańskich Narodów Europy i Świata (Katowice, 14.07.2001 r.).
  * Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 02.04.1997 roku.
  * Kodeksy prawa Rzeczypospolitej Polskiej – szczególnie ‘Kodeks Karny’, Rozdział XVI: ‘Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne’.
  * Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej’ z dnia 18.12.1998 roku.
  * ‘Polska Karta Praw Ofiary’ – Ministerstwo Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej, październik 1999 rok.
  * Materiały Głównej Komisji Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce, oraz Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce.
  * ‘Ekspertyza podstaw prawnych roszczeń indywidualnych o odszkodowania wojenne’, prof. dr Alfonsa Klafkowskiego.
  * ‘Memorandum Rządu Polskiego’, Londyn, Lancaster House, 27.01.1947 rok.
  * ‘Nota Rządu Polskiego do Sekretarza Generalnego Narodów Zjednoczonych’, 27.09.1969 rok.
  * Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 07.06.1990 roku I z września

 64. Filo said

  46
  Boydar
  Putin chce zmienic nazwe Krymu?
  Krymscy Tatarzy chca zmienic nazwe Alaski .. na Ice Cream

 65. Tekla said

  Na pocżątku głosili otwarte małżenstwo,a teraz krok po kroku jest,,otwarty dialog..otware społeczeństwo..jednym słowem jeden wielki b…el..

 66. Boydar said

  No chce, Panie Filo, i chyba ma rację. „Crimea” raczej fatalnie się kojarzy.

 67. Zerohero said

  Koleżka z dialagującej fundacjiu

  a oto ofiara dialogu prowadzonego przez Ukraińców za pomocą białego fosforu

  http://dnr-news.com/foto/13711-hunta-ispolzuet-fosfornye-snaryady-protiv-grazhdanskogo-naseleniya.html

 68. Eliza said

  FUNDACJA OTWARTY DIALOG
  REGON: 060615226
  NIP: 7123206033
  KRS: 0000353754
  REGON060615226NIP7123206033KRS0000353754
  Członkowie reprezentacji:

  Wielowieyski Andrzej Jan Członek Rady Nadzorczej
  Świeca Jacek Andrzej Członek Rady Nadzorczej
  Stanisławski Bogusław Wacław Członek Rady Nadzorczej
  Chmaj Marek Jacek Członek Rady Nadzorczej
  Kramek Bartosz Członek Rady Nadzorczej
  Czuwara Tomasz Członek Zarządu
  Kozlovska Lyudmyla Prezes Zarządu

  Data wpisu do rejestru stowarzyszeń: 2010-04-12
  Poczta: Warszawa
  Kod pocztowy: 00-580
  Ulica: Szucha 11A/21
  Miejscowość: Warszawa
  Gmina: M. LUBLIN
  Powiat: M. LUBLIN
  Województwo: mazowieckie

  Andrzej Jan Wielowieyski (ur. 16 grudnia 1927 w Warszawie) – polski polityk, działacz katolicki, opozycjonista z czasów PRL, poseł na Sejm I, II i III kadencji, senator I i V kadencji, wicemarszałek Senatu I kadencji, od 2008 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego. Kawaler Orderu Orła Białego.W latach 1972–1980 zajmował stanowisko sekretarza Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Był członkiem Komisji Ekspertów przy Prezydium Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego podczas strajków w sierpniu 1980. W 1981 został powołany na kierownika ekspertów „Solidarności” zgrupowanych w ramach Ośrodka Prac Społeczno-Zawodowych.

  Świeca Jacek Andrzej – Specjalista prawa medycznego, farmaceutycznego oraz własności intelektualnej i przemysłowej. Jego specjalizacja obejmuje również prawo europejskie oraz zagraniczne porządki prawne. Wykładowca Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Komitetu ds. Krajowej Struktury Kwalifikacji w Zakresie Szkolnictwa Wyższego przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prelegent licznych konferencji poświęconych praktycznym aspektom polskich i zagranicznych procedur sądowych. Iluzjonista z Krajowego Klubu Iluzjonistów.

  MAREK JACEK CHMAJ (`69) – prawnik (Chmaj i wspólnicy), od maja 2014 r., nie jest w organach nadzoru Fundacji,

  Bogusław Wacław Stanisławski (ur. 1930) – polski działacz społeczny, zajmujący się prawami człowieka, inicjator i członek władz organizacji pozarządowych.Z wykształcenia anglista, obecnie na emeryturze. W latach 80. działał w opozycji demokratycznej w ramach „Solidarności”. Współtworzył polski oddział Amnesty International, w latach 90. koordynował jego warszawskie struktury, a od 1999 do 2001. Odnaczony KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – 2.09.2011 r.

  Bartosz Kramek Przewodniczący Rady Fundacji, Prokurent
  Poprzednio zajmował stanowisko Dyrektora handlowego spółki nowych mediów Etendard Sp. z o.o. i redaktora naczelnego portalu telewizji korporacyjnej Inwestor TV, który rozwijał w ramach Grupy Etendard pod patronatem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Specjalista ds. wykorzystania nowych technologii na rynku kapitałowym, w komunikacji korporacyjnej, relacjach inwestorskich oraz promocji ofert publicznych (m. in. Dolnośląskie Surowce Skalne, ENEL-MED, ZPC Otmuchów, KRUK).

  Czuwara Tomasz – dziennikarz,
  Na TwiterzeYouTubehttps://twitter.com/czuwara: Mer Połtawy odmówił uznania Rosji za agresora, a DNR i DRL za terrorystów. Prawy Sektor postanowił zawieżć go w ATO.

  Ciekawy zestaw osobowy, tej Fundacji.

 69. NICK said

  Nazwa: „Crimea”. Należy do ‚planu’. Wiecie czy nie wiecie?
  Ale to ‚szczególik’. Zaprawdę nie znaczący wobec innych ‚planów’. Należy odpuścić. Dywagacje.

 70. Kurupi Katuava said

  z bloga Dawida Hudźca
  nadane przez ~Radek Olszak

  3 lutego 2015 o 04:22

  Czytam sobie własnie kto finansuje fundację „Otwarty Dialog” w której wolontariuszem jest Tomasz Maciejczuk.
  Sprawozdanie finanoswowe za 2013 rok.
  http://odfoundation.eu/sprawozdania/2013
  Fundacja ma ogromne przychody równe prawie 2 MLN złotych a pieniadze wplacaja jacys dziwni ludzie
  Petro Kozlovskyy- 960tys zł
  Viktor Miroshnikow 200tys
  Andriej Borovchenko Vladimirovich 180tys
  Ludmyla Kozlovsa (zalozycielka fundacji wplata 140 tys)
  Agarkov Arkady 73 tys. i inni

  Ktos zna tych ludzi? Ja do tej pory myslalem ze mlode ukrainki sa biedne i nie przywoza z ukrainy setek tysiacy zlotych i nie wplacaja do polskich fundacji takich ogromnych pieniedzy.
  Wychoodzi na to ,ze ukrainscy oligarchowie zalozyli w polsce fundacje aby krzewic „demokracje” „liberalizacje” na wschodzie. Chociaz calkiem mozliwe ze Pani Ludmyla zalozyla pralnie pieniedzy otrzymanych w walizkach od zyda Sorosa ktory ostatnio chwalil sie ze to za Majdanem to On stoi i ludzie zaangazowani w finansowane przez niego fundacjje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: