Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kultowa polska wytwórnia płyt przejęta przez Amerykanów

Posted by Marucha w dniu 2015-02-03 (Wtorek)

„Amerykanów”, chłe chłe chłe… „Amerykanów”… – admin

Polskie Nagrania sprzedane. Istniejącą od blisko 60 lat wytwórnię płytową kupił światowy gigant Warner Music. Cena to nieco ponad 8 milionów złotych.

Prezes Warnera Piotr Kabaj uważa, że najbardziej interesująco wygląda zbiór nagrań muzyki klasycznej, dlatego że dotychczas nie był on eksploatowany. Firma będzie chciała wydać jak najwięcej z tych zbiorów, również muzykę popularną. Priorytetem będą te nagrania, które jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego. [Sraty taty i w d@pę mnie pocałujcie – admin]

W archiwach Polskich Nagrań znajduje się blisko 40 tysięcy produkcji. – Teraz Warner zamierza przyjrzeć się dokładniej tym zbiorom, a następnie przystąpić do podpisywania porozumień z ludźmi, którzy nadal mają do nich prawa – zapowiada Piotr Kabaj. Kilkudziesięciu artystów podpisało już takie umowy.

Polskie Nagrania były w PRL-u praktycznie monopolistą jeśli chodzi o wydawanie płyt. Jedynym ich konkurentem było Polskie Radio. Wśród artystów wydawanych przez Polskie Nagrania byli m.in. Czesław Niemen, Maryla Rodowicz czy Czerwone Gitary. Ostatnio to wydawnictwo remasterowało albumy i wypuszczało je ponownie do sklepów płytowych.

Bezpośrednią przyczyną upadku firmy był konflikt z krewnymi Anny German, którzy domagali się tantiem ze sprzedaży wznowionych płyt artystki [Nie wierzę! – admin]. Sąd przyznał rodzinie ponad milion złotych odszkodowania.

Pięć lat temu firma ogłosiła upadłość. Zysk z dzisiejszej sprzedaży w połowie zostanie przeznaczony na spłatę długów spółki, reszta trafi do Skarbu Państwa.

http://finanse.wp.pl

Podobno jeszcze jest do sprzedania Wawel, Jasna Góra i Muzeum Narodowe.
Admin

Komentarzy 29 to “Kultowa polska wytwórnia płyt przejęta przez Amerykanów”

 1. Jak gładko poszło :) said

  Gdzie germany się biją tam amerykan inwestuje.
  1 dla germana
  3,5 dla długu
  3,5 dla Skarbu
  stoi !!!

  My kochać nasze polish nagrania
  Wy też je kochać Polaki!
  Kupujcie za dolar u nas dużo wasza dobra music!

 2. Meloman said

  Czyli ‚poszła’ firma za… czapkę czereśni…

 3. Kojak said

  Tantiemy sie slusznie nalezaly rodzinie jak psu miska strawy od jego własciciela ! Przeciez to zlodziejstwo sprzedawac plyty German nic nie placac jej spdkobiercom ! Chyba tu tez czuc zydowski geszeft !Tlumczenie ze to bylo przyvczna upadku jest odrazajacym zydowskim swinstem i lajdactwem budzacym odraze i obrzydzenie ! Nie ma takiego chyba lajdactwa ktorego te gangreny by sie zawachaly uczynic ! Kiedys trzeba przejrzec te wszystki geszefty uwaznie ! Bandziory nie beda rzadzily wiecznie ! Jako nabyte w sposob zlodziejski i kryminalny podlegaja konfiskacie jak dobra nabyte u pasera badz zlodzieja ! Beda darli mordy ze ,,giewałt ! ,giewałt ,, to niech sobie mordy dra i tyle !Nie mozna tych zlodziejstw i szwindli zostawic l zlodziejom ktorzy nabyli je od zlodzieji ! Nalezy tez bezwzglednie przwrocic kare smierci za przestepstwa gospodarcze takze ! Te wszystkie szwindle nosza znamiona sabotazu na szkode panstwa polskiegio i powinien byc za to paragraf grozacy normalnie kara smierci ! Dosc bezkarnosci ordynarnych zlodzieji i zwyczajnych bandytow ! !

 4. Birton said

  Na pewno są unikalne nagrania w różnych niezwykłych i ważnych językach świata w tym w suahili i w jidysz. Czekamy Panie Warner z niecierpliwością!

 5. mironik said

  A te same nagrania w forme mp3 na stronie PN wcale nie są tańsze niż płyty cd,
  A te remastery… to igła-wkładka shure44 brzmi lepiej, albo nową igłę zamontować do starej polskiej mf105 (bo są)
  bo nie podgłośnionie-spłaszczone tak, że się już słuchać nie da.
  A płyty vinylowe na targu po 1-5 zł, lubię poszperać.

 6. Lily said

  Sprzedane?,tak jak wszystko inne…
  A gdzie,te pieniadze ze sprzedazy?.
  Majatku narodowego nie ma,pieniedzy na wszystko brakuje,jednego czego w Polsce jest w nadmiarze to sa dlugi… Tylko ludzie honoru,i patrioci,dbaja o interesy kraju w ktorym sprawuja wladze… Kim sa ci, ktorzy sprawuja wladze?, to nam pokazuje wyraznie sytuacja w jakiej znajduje sie Polska …Brak slow na to wszystko…

 7. Joannus said

  Ad 6
  Dodałbym jeszcze drugie pytanie – a gdzie są pożyczane pieniądze, ponoć 300 miliardów papierków z piramidką

 8. parva said

  Teraz beda rzucac na rynek jakies harde-hevy ,ale najpierw , jak w Ameryce pojawia sie stada wiedz i szatanistow ,ktorzy beda przeklinac plyty przed dystrybucja, , Mlodziez sluchajaca tych plyt traci rozum i dusze Jest to jedna z form stosowama od wielu lat w USA w celu opetania zwlaszcza mlodziez i oddanie jej w objecia sztanizmu

 9. Zbyszko said

  Czy teraz w Polskich Nagraniach pojawi się taki specjalny pokój w którym taśmy matki poddawane będą specjalnym obrzędom satanistycznym, by z każdą płytą wytłoczoną z tych taśm poszedł do każdego nabywcy… szatan? Bo w stanach w tych wielkich wytwórniach są takie specjalne pokoje. Potwierdzają niektórzy wykonawcy. Można takie relacja znaleźć na YouTube

 10. Re: 2
  A czy Polska nie zostala sprzedana za „miske soczewicy????”…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Henryk said

  Ściągajcie z torrentów starą dobrą Polską muzykę póki można bo potem będziecie musieli sobie ją kupić od plemia wężowego.
  Tu piractwo jest rozgrzeszone.
  2 banki euro =qurestwo

 12. QURRWY Kopacz Komorowski i Piechociński PRZEKUPCZYLI górę Kasprowy Wierch ! said

  GANGSTERZY przestępcy bandyto-złodzeje z gangu PO-PiS-PSL-SLD/PZPR na czele z tymi anty-polskimi QURRWAMI ci ZDRAJCY ZBRODNIARZE działający na SZKODĘ polskich obywateli jak Kopacz, Tusk, Kaczyński, Duda, Komorowski, Piechociński, żydo-komunista Leszek Miller … + inni złodzeje właśnie też PRZEKUPCZYLI za 215 milonów złotych górę Kasprowy Wierch czyli największego POLSKIEGO naszego WSPÓLNEGO KLEJNOTU z częścią Tatrzańskiego Parku Narodowego !

  To oni wszyscy zostali przekupieni i DOPUPUŚCILI, przyłożyli swoje łapy, a następnie ZATWIERDZILI ten ZAMACH na NSZĄ wspólną własnośc KLEJNOT Polaków i naszego WSPÓNEGO SKARBU jakie są też Kolejeki Linowe w Krynicy, Szczawnicy, Kościelisku i Międzybrodziu Żywieckim razem z do nich PRZYLEGŁYMI ślicznymi terenami-ziemią krajobrazową tamtejszych Parków Narodowych, wszystko razem w tej cenie 215 milonów złotch, aby 100 milionów z tej złodzejskiej transakcji da w PREZENCIE ludobójcom nazistowsko-banderowskim ukraincom w Kijowie na PRZESRANIE.

  Góra krajobrazowa Kasprowy Wierch NIE była deficytowa tak jak tamtejsze kolejki linowe, które przynosiły KOŻYŚCI Polskiemu Skarbowi Państwa polskiego i one są faktycznie NASZĄ WSPÓLNĄ WŁASNOŚCIĄ nas WSZYSKICH polskich obywateli, a nie tej QURRWY Kopacz czy tych SQURRWIELI bandytów Komorowskiego lub Tuska czy Sikorskiego lub Piechocińskiego (PSL) !

  To tak jakby ktoś w USA przekupczył Narodowy Park Yellowston ze wszystkimi jego skarbami natury co jest NIE MOŻLIWE w żaden sposób !

  Gdyby jakiś kacyk usiłował w USA przekupczyc w prywatne łapy Park Narodowy Yellowston to najprawdopodobniej by to wywołało WOJNĘ DOMOWA w USA na skale wojny secesyjnej z 1861 roku !
  Po prostu Park Narodowy Yellowston i inne amerykanskie Parki Narodowe w USA to największe PROCJOZA czyli DROGOCCENE KOSZTOWNOŚCI też o wartości duchowej jak rodzinne kosztowności czyli NARODOWE KLEJNOTY Państwa USA czyli wszystkich amerykańskich obywateli.
  Z całą PEWNOSCIĄ podniesiona reka na taki KLEJNOT NARDOWY jak Nardowy Park Yellowston by została OBCIETA takiemu śmiałkowi, który to by usiłował sprzedwac jakimś prywaciarzom!

  W USA 50 najważniejszniejsze Parki Narodowe uważa się za “America’s Best Idea – the FULL meaning of American Democracy” czyli że one NA ZWASZE ZOSTANĄ WSPÓLNĄ WŁASNOSCIĄ wszystkich amerykańskich obywateli i te KLEJNOTY natury NIE mogą stać się prywtaną własnoscia bo wtedy przeciętny obywatel by tam NIE miał pełnego dostępu oraz następne pokolenia zwykłych obywateli jak do SWOJEJ własności.

  Ta FILOZOWIA wspólnej WŁASNOŚCI tych amerykańskich NIE NARUSZALNYCH tych 50-ciu Amerykańskich Parków Narodowych daje poczucie WSPÓLNEGO POSIADANIA przez WSZYSKICH obywateli obojętnie na zamożnośc, którzy mogą pójść na ten cudowny teren kiedy im się tylko ZECHCE i tam PRZEBYWAĆ, bez rzadnych problemów na te NAJPIEKNIEJSZYCH kawałkach ziemi w USA, która NIE MOŻE należeć do jakiś paru cwaniaczków, którzy by mogli by w jakiś sposób limitować dostęp do tego SKARBU NATURY !

  Jak nie wierzycie to co pisze to zobaczcie tutaj klikając ten link tutaj aby ZROZUMIEĆ czym faktycznie są Parki Narodowe w tym USA, jaką są IDEJĄ scalającą tamtejsze społczeństwo czym jest NIE NARUSZALNA wspólna wartość NAJPIEKNIEJSZYCH kwałków ziemi w USA:

  http://www.pbs.org/nationalparks/

  Tymczasem to te ANTY-polskie ZAYYEBANE sprzedjne QURRWY osrane nazywające siebie “polski rząd” którzy z cynizmem z pełnym wyrachowaniem BANKRUTUJĄ nas Polaków, KUPCZĄ naszym wspólnym majątkiem, który do NIE NALEŻY do tych bandytów złodzeji Kopacz, Sikorski, Tusk, Komorowski, Piechociński, Leszek Miller, Kaczyński, Duda Andrzej …. i inne QURRWY kupczacy na SWOJE prywatne “przejedzenie, a potem wysranie” jak te WSZYSTKIE kolejki górskie za 215 mln złotych o … o ZGROZO !

  To kupczenieNASZYM wspólnym majątkiem NIE MA żadnego uprawiedliwienia i za tą ZBRODNIĘ ZDRADY na SZKODĘ Polskiego Narodu jest jedyna KARA – KARA ŚMIERCI która MUSI byc wykonana dla odstraszenia innych śmiałków, którzy wręcz polskimi obywatelami GARDZĄ i mają ZA NIC !!!

  W tym bezkarnym skorumpowanym obecnym poyyebie III RP największym problemem jest to, że straszne ZBRODNIE ZDRADY interesów polskich obywateli przez PRZEKUPIONYCH najwyższych urzędników administracji państwowej NIE jest ROZLICZNE ani KARANE, dlatego młodzi Polacy widzą dla siebie STRASZNE ZAGROŻENIE okradniecia z ich prywatnego majątku w tej III RP, boją się życ w takim squurwinym „kraju” jak to skorumpowane gówno III RP.

  Taka sytucja zagraża KATSTROFĄ bytową całego Polskiego Narodu, dlatego ci ZBRODNIARZE ZDRAJCY MUSZĄ byc ZLIKWIDOWANI, aby NIE szkodzili polskim obywatelom, a inni ich naśladowcy BALI się działac tak brutalnie i bezkarnie na SZKODĘ polskich obywateli, którzy się stali POPYCHADŁAMI na Świecie, gdyż pobłażają oczywistym ZBRODNIOM ZDRADY najważnieszych interesów wspulnoty !

  To samo dotyczy KUPCZENIA polskimi kopalniami węgla i innymi POLSKIMI SKARBAMI, wpychając polskich obywateli na pozycje kopanych PARIASZY przez OBCY KOLONIALNY zimny jak lód zagraniczny kapitał śmiejący się z polskiej KRZYWDY.

  Zobacz koniecznie: “Bogusław Wolniewicz SPRZEDAĆ KASPROWY…Warszawa”

 13. carlos said

  „Czy ludzie wreszcie zrozumieja ze od 25 lat jestesmy narodem skazanym na zaglade? Ze wszystko zostanie sprzedane za bezcen a potem kiedy nas rozbiora,bedzie wszystko oplacalne tylko ze to bedzie juz niemieckie,zydowskie,angielskie i h..j wie jeszcze jakie byle nie polskie.Nie ma zadnej propolskiej partii a zwiazki zawodowe udaja ze bronia robotnikow. Przypomnijcie sobie co zrobili dla Polski: Walesa,Krzaklewski,Sniadek,i teraz Duda? Tylko przewrot wojskowy moglby cos zmienic ale przeciez wojska juz nie ma. Byly min. obrony a dzisiejszy prezydent rozpieprzyl wojsko na zyczenie zachodu. I tyle…

 14. Taki jeden:-) said

  Pełno jest wszędzie teorii „ku pokrzepieniu serc” Polaków, że bedziemy mieli kiedyś wpływ na przyszłość świata… Traktuję to jako „znieczulenie” dla Nas i stępienie naszej świadomości.
  Podobno jak kogoś Pan Bóg kocha to go doświadcza… to ja dziękuję za taką miłość..
  Brzmi to jak bluźnierstwo i może nim jest ?

 15. no i wychodzi na to, ze „nieludzka komuna” byla jedyna gwarancja zatrzymania Polskosci w tym rejonie Europy na jakies polwiecze……………..
  bo przeciez „narod Polski” ma to wszystko w … tego no, …. tzn. az do momentu w ktorym zaczna wywozic ludzi do obozow koncentracyjnych, i gruchnie wiesc, ze nie ma centrow handlowych, ani TV, ani nawet Internetu!… Wtedy tak! Wtedy zaczna sie rozruchy – bo przeciez nie o Polskosc, ale o miche i kase, a flaga, hasla, zwane „konstytucja”, kneset w Sejmie i obowiazujacy obcy jezyk urzedowy, to przeciez nie jest juz zadna sprawa w eurokolchozie, badzmy realistami troszke tez. Zawsze mowilem – „komuna” to byl spacerek. Syf dopiero idzie, bo jak ktos nie umie uszanowac wartosci humanitarnych (bezplatna opieka lekarska, uregulowany status pracowniczy, walka o pokojowa egzystecje i rownouprawnienie itp.), na ktorych PRL byl zbudowany i przesiakniety na wskros, to musi poznac ich brak. I ta lekcja sie wlasnie odbywa.
  Poland, welcome to hell 😦

 16. Dinozaur ( z Neandertalu ) said

  Dinozaur przypomina:
  Jest taka pieśń patriotyczna ” Czerwone maki ” – tantiemy za jej publiczne wykonanie zbiera niemiecka GEMA . Prawa autorskie do ” Czerwonych maków na Monte Cassino ” są własnością kancelarii adwokackiej w Monachium .

  Pozdrowienia
  Dinozaur ( z Neandertalu )

 17. gość said

  Za: Dziennik gajowego Maruchy (2015-02-03)

  KOMENTARZ BIBUŁY: Globalny konglomerat Warner Music Group wykupiony został w 2011 roku od akcjonariuszy i obecnie jest własnością firmy Access Industries, którego jedynym właścicielem jest “filantrop” Leonard Bławatnik.

  Majątek tego urodzonego w 1957 roku w Odessie osobnika (nawet angielskojęzyczna Wikipedia nie ukrywa religijno-etnicznej przynależności: Ethicity: Jewish, bo polskojęzyczna nawet nie ma hasła tego osobnika), szacowany jest na 22 miliardy dolarów.

  Rodzina Bławatników “wyemigrowała” do USA w 1978 roku w ramach zorganizowanego przerzutu żydowskich rodzin. Wkrótce po tym nagle młody “Len” wzbogacił się na majątku upadającego ZSSR zakładając, wraz ze swoim kolegą z studiów w Moskwie – Wiktorem Wekselbergiem (Ethicity: Jewish Father) różne firmy-pijawki. Majątek osobnika o swojskim nazwisku “Góra Weksli” szacowany jest dzisiaj na 18 miliardów dolarów. Jest najbogatszym człowiekiem mieszkającym w Rosji. Tylko tych dwóch Żydów – a przecież było ich setki w pierwszej lidze i tysiące w pozostałych – potrafiło zubożyć społeczeństwo rosyjskie na wiele miliardów dolarów.

  Doprowadzenie do obecnego stanu, a następnie sprzedaż perełki polskich nagrań w ogóle, ale i za tak śmieszną sumę w szczególności, jest skandalem i kolejnym przykładem całkowitego upadku Polski. I tylko czekać jak któryś-tam Minister Kultury albo sam “Prezydent” nada wysokie odznaczenia dla sprawców tego kryminału za “zasługi dla kultury i gospodarki”.

  Tak więc do listy wytwórni muzycznych należących do Warner Music Group, dopisana będzie i firma polska, a eksploatował najcenniejsze polskie nagrania i zbierał krociowe zyski będzie nowy właściciel. Żydowski.

  http://www.bibula.com/?p=79446

 18. zagrypiona said

  No przeciez gdzies trzeba uciułac te 300 milionow na bratnia pomoc dla ukrainskich przedsiebiorcow (oligarchow) to i wyprzedaja polskie przedsiebiorstwa. A ze za grosze, to juz inna kwestia. Brak w ogole jakichkolwiek zdolnosci handlowych u polskojezycznych. No bo gdyby im naprawde zalezalo te bejmy dla obcych zbierac to by podwyzszyli cene.

 19. Zerohero said

  W komentarzach brakuje wątku patologicznie rozwiniętych „praw autorskich”. Tzw. władcy pieniądza kupić mogą wszystko, więc lobbują by te prawa wydłużać maksymalnie, np. na 100 lat po śmierci twórcy, a chronić skuteczniej niż tradycyjne prawa.

  Załóżmy, że ktoś skleci amatorski filmik na youtube a jako ścieżkę da lokalny kultowy szlagier sprzed 60 lat. Za chwilkę się okaże, że ten szlagier łamie prawa autorskie Ley-Srul productions z siedzibą na drugim końcu świata. Znany jest przypadek firmy Disney która pozwała rodziców za umieszczenie na grobie dziecka postaci z Kubusia Puchatka.

  Pomysły typu ACTA to była przymiarka. Globaliści trochę przycichli po protestach, ale teraz knują z jeszcze lepszym „prawem”, bo oto sądy korporacyjne dostają zwierzchność nad sądami krajowymi. Korporacja może np. zasądzić od państwa gigantyczne odszkodowanie, np. gdy uzna, że została poszkodowana. Od takiego sądu nie ma odwołania. To jest prawdziwy zamach stanu. Jak tak dalej pójdzie, to pod młotek polecą Słowacki, Mickiewicz, a nawet Homer. Kto bogatemu zabroni „kupić”? Ludzie się martwią, że państwo ma długi. Po prostu ludzie nie wyobrażają sobie co jeszcze można uczynić przedmiotem handlu. Wszystko!

 20. Joannus said

  Fragment powieści Placówka B. Prusa

  ”Ślimak, często pracując we dworze, także słyszał ową pogłoskę i widział jej skutki.
  Widział i dziwił się potędze jednego słowa — „sprzedaż”.
  Istotnie, robiło ono cuda. Przez nie parobcy zaniedbywali się w robocie, przez nie rządca od Nowego Roku podziękował za miejsce. Przez nie chudły ciche i pracowite bydlątka,przez nie snopy ginęły ze stodół, a ziarno ze spichrza. Ono pożerało zapasowe koła
  i uprząż, urywało kłódki i skoble od budynków, wyjmowało deski z parkanów i sztachety z płotów. Ono każdego wieczora wypędzało dworską służbę do karczmy, a byle ciemniejsza noc — zaprzepaszczało gdzieś to sztukę drobiu, to owcę, to mniejszą świnkę.”

  Cytat wskazuje na praktyczne znaczenie i skutki słowa -sprzedaż, w odniesieniu do powieściowego dworu, którego dalsze losy bardzo przypominają los Polski po 1989 r.

 21. Plausi said

  Z całego przejęcia

  „przejęta przez Amerykanów”, czy na pewno przez nich ?

  „reszta trafi do Skarbu Państwa”, a jacyż to „Państwo”, których musimy pisać z dużej litery, co to przemują „resztę” także po Amber Gold i innych szlachetnych instytucjach.

 22. Joannus said

  ”Priorytetem będą te nagrania, które jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego”.
  Czyli zajmą się też, mając dostęp do archiwalnych nagrań,kasowaniem tych co są dla nich ”nieodpowiednie”.

 23. RomanK said

  January 25, 2015
  Anti-Maidan Kharkov – Facebook page
  Translated from Russian by Kristina Rus

  We will not name the author of this material, as he is an active officer of the armed forces of Russia, but he perfectly described the situation – What would happen if the Ukrainian military faced the Russian army?

  The titles of some complexes we have SPECIFICALLY designated with the letters of the Latin alphabet not to write their name, as mentioning some of them is undesirable for the author. However, I think that military people will understand what are the systems in question:

  „According to our Ukrainian partners, commenting on the latest ATO news, and referring to the „intercepted data from reports of the Russian army”, today another division of the Russian army was destroyed near Lugansk…
  ——
  I want to briefly explain to the Ukrainian colleagues, what is the modern Russian army, and what would happen, if it would come to visit them in reality, and not in their wet dreams.

  Firstly, today we use digital radio communication with local encryption. You can intercept it, but you cannot decipher it. The code changes in 50 minutes, an hour, an hour and twenty-two minutes – on arbitrary unpredictable schedule. Ukrainian military and the armed forces of Novorossia are using an old analog model, which you can listen to. And the Russian army now has communications which was previously only on secure communication lines, – you can only hear the crackling and a characteristic murmur.

  Secondly, if the Russian army appears in front of UAF, it will be easy to determine.

  The first sign – failure of all means of communication, full discharging of batteries in vehicles, tanks and other equipment, at the same time, discharge of batteries in mobile phones, the targets, and radio stations. Then, there is a rapture of electric circuits throughout all the equipment – all of it. This is EMP. All engines stall, no way to restart. This is how the system „X” works (in order to protect the author we do not specify the name), with a range of up to 20 km.

  Second – complete failure of all systems using LCD monitors, the failure of all target-locating devices of the air defense system. This is how the complex „Altair” works (this is a known complex in the world, we can name it).

  Third – a failure to deploy any kinds of guided missile weapons – from MANPADS to PTURS [anti-tank guided reactive missile]. Upon launching, the ammunition liquidates itself.

  This is a battalion complex „Z” – on the basis of MTLB [multi-target light armored transporter]. Range – 15 kilometers.

  Fourth – it is impossible to use a drone and low-flying aircraft. Their on board electronics will fail. This is system „Y”. Then there is a complex „Avtobaza”, which can forcibly land a drone.

  What will happen next? Dozens (hundreds, if necessary) of the latest combat helicopters, flying over all the roads, start hunting for single armored vehicles, trains, cars. Railroad is paralyzed, bridges blown up. The lights go out on the home front – electric stations are out of service. Civil and military headquarters on the home front and separate leaders simultaneously are liquidated by the recon-subversive groups.

  This is roughly how the Russian army would conduct military operations today. Therefore, the wet dreams about the „hero-cyborgs”, spitting flame on hundreds of Russian tanks, are better left to science fiction writers.”
  Share Article:

 24. RomanK said

 25. Pol said

  8 baniek tzw. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczył w tym roku na „wspomożenie” muzeum budowanego przy Świątyni Opatrzności Bożej,
  Nowy nabywca to nie Samarytanin i chce na PN zarobić. Dlaczego do tej pory tak źle zarządzano Polskimi Nagraniami? Ja mam wrażenie, że politycznie powoływane zarządy albo wykazywały się wręcz kretynizmem albo celową nieudolnością. Czy „władza” w tym chorym systemie naprawdę uważa, że każda działalność musi przynosić zyski?
  To państwo polskie jest odpowiedzialne, żeby takie firmy ja te mogły działać! Co jeszcze pójdzie pod młotek? Łąki, wody? Jak będziemy się wtedy nazywać, europejczykami? Bo Polakami na pewno już nie…..

 26. NICK said

  Tzw. świątynia jakiejś ‚opatrzności’. Z kasy Naszej.
  Zauważmy.
  Kto promuje. Kto daje kasę. Moją. Kto pochowan jest.
  I, żeby mi nie było. To, nie są, przypadki.
  Główny orędownik? Glemp-as.
  Gooowno nie as. Podobny do nycza, życińskiego et consortes.

 27. Pol said

  Jasna sprawa.

 28. parva said

  AD25

  Woda ?jak najbardziej ,.zrodla wody pitnej sa przeciez od dawna wykupywane na calym swiecie, Swiatynia Opatrznosci jest masonska swiatynia ,widoczne jest to w formie i elementach wystroju „”Glupie” goje funduja jedna ze swiatyn religii NWO, Jak widze w Kosciele folderki o postepach w budowie i kar. Nycz usmiechniety informuje,ze potrzeba jesccze ciezkie miliony na dach ,czy cos tam innego ,po prostu biore ta makulature i wyrzucam SZkoda mi tych starszych ludzi ,ktorych ofiara pieniezna jest wyrzeczeniem na , ktory sie jednak zdobywaja.

 29. La Reine Toronto said

  Przeciez i w naszym systemie jest mozliwosc ‚veto’ naszego „prezydetea”, dlaczego nikt nie poprosil go …zblizaja sie przeto wybory, n’est pas?
  Takie veto czyni cuda np . w USA!
  Kiedy Polacy miedzy Odra a Wisla obudza sie z marazmu? Sa uspieni i potrzeba chyba jakiegos mitycznego grajka? czy co?
  Cholera co jeszcze?

Sorry, the comment form is closed at this time.