Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (8 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-02-03 (Wtorek)

W ramach uznania zasług ukraińskiego agenta Tomasza Sakiewicza dla służb bezpieczeństwa Poroszenki i Jacyniuka zamieszczamy poniższy obrazek, a naszych miłych gości prosimy o wpisywanie tutaj komentarzy nie mających związku z innymi artykułami. Zupamzj Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/01/30/wolne-tematy-7-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/02/05/wolne-tematy-9-2015/
Gajowy Marucha

Komentarzy 236 to “Wolne tematy (8 – 2015)”

 1. Kar said

  ….pora na zgotowanie czarnej polewki dla chachla ..?

 2. revers said

  ja tam wole moj zurek

 3. revers said

  Po ostrzale Doniecka – Styczen 2015

  http://postimg.org/image/7p3du2kgz/

 4. revers said

 5. RomanK said

  Uwaga!
  Je sui….merde…

 6. lopez said

  Ajdar świętuje nowy rok

 7. revers said

 8. osoba prywatna said

  Każdy powinien posiadać broń!
  I jeden z komentarzy:
  mjr.w st.spocz. AP
  Bron w rekach głupich to tak ja brzytwa w lapach malpy !

  Bron w USA jest dostepna i od dawna swietnie się nia handluje i „manipuluje”.
  Czy znacie taki narod ,który dobrze zna się na handlu i osiąga wspaniale wyniki ?
  Madrym nie trzeba tlumaczyc ,ze bez broni można zyc spokojnie ale to winno dotyczyc wszystkich.

  Wpierw trzeba stworzyć OBRONNOSC WOJSKOWA DANEGO NARODU i JEGO PANSTWA ,ZOLNIERZY WYPOSAZYC W NAJNOWOCZESNIEJSZA BRON i POSIADAC WLASNY PRZEMYSL ZBROJENIOWY .

  TO WOJSKO WINNO ZABEZPIECZAC WLASNY NAROD i OJCZYZNE PRZED KAZDYM BANDYTYZMEM i ZLODZIEJSTWEM,NAPADAMI i NAJEZDZTWEM,PRZED WROGIEM WEWNATRZ I ZEWNATRZ !!!
  Czy tak jest ?
  Zobaczcie co się dzialo w Polsce niczym zaczęto rozkradać Polske po 1989 roku .
  Najpierw POLSKE ROZBROJONO , ZLIKWIDOWANO POWSZECHNY OBOWIAZEK SLUZBY WOJSKOWEJ,OBOWIAZEK OBRONY OJCZYZNY wprowadzając NAJEMNY.
  ZLIKWIDOWANO PEZEMYSL OBRONNY,ZLIKWIDOWANO POLSKIE SZKOLNICTWO WOJSKOWE,WYPEDZONO POLSKICH ZOLNIERZY ZAWODOWYCH DO CYWILA (obawa przed buntem Polakow w mundurach i z bronia w rece).
  ZLIKWIDOWANO WIELE JEDNOSTEK WOJSKOWYCH,ZLIKWIDOWANO ILOSCIOWO CALE WOJSKO POLSKIE .
  ZDEWASTOWANO KOSZARY ,ZLOMOWANO lub ODSPRZEDANO WIELE UZBROJENIA i WYPOSAZENIA WOJSKOWEGO w POLSCE,UZALEZNIONO SIE OD DOSTAW OBCEGO SPRZETU WOJSKOWEGO (czytaj badziewia i złomu – F-ki amerykańskie,szmelc izraelski,zlom czolgowy niemiecki) !!!!!!

  Czy po latach wiecie już teraz dlaczego ?
  Wiec co dzisiaj da danie każdemu jakiejs lufy do reki ,kiedy przyjdzie na WAS BANDYCKIE NATO gdy zaczniecie się burzyc i buntować ,nie klekac i zginac karku przed PANAMI/BOZKAMI TEGO SWIATA ??????????

  DZIS JESTESCIE JUZ TYLKO ROZBROJONYMI NIEWOLNIKAMI !!!

  I na nic jalowe dysputy czy dac ludziom pistolet czy strzelbe do reki w celach obronnych,bo jest to tylko drwina z narodu .
  Osobiscie sam,na wlasna prosbe zlozylem bron i mundur zolnierza zawodowego w 1984 roku widzac ,ze jestem osamotniony w działaniach przeciw rozbrojeniu POLSKI już wtedy wiedziałem do czego nasi wrogowie zmierzają tumaniąc moich rodakow na rozne sposoby i gdy to mowilem swym kolegom wojskowym,ze gdy nic nie uczynimy WSZYSCY RAZEM ,to za niedługi czas wszyscy znajdziecie się za brama koszar i to się stało.
  Pozniej to już nawet zolnierzy lotnikow chroniących polskie niebo stracali a w 2010 roku wybito naczelnych generalow WP,ktorzy mogli stworzyć „nieposluszenstwo” oraz 2 prezydentow.

  Czy trzeba jeszcze cos do tego dopisać ?
  Chyba tylko to,ze OBCY STOWORZYLI NAM WOJSKOWYCH NAJEMNYCH Z RODOW MIESZANYCH ZOLNIERZY specjalistow od zabijania niewinnej ludnosci cywilnej na „misjach wojskowych”,tam gdzie narody we własnych państwach podnosili się z kleczek i nie chcieli przyjmować warunków niewoli,bronili własnych skarbow narodowych i samostanowienia !
  Wyslano NAJEMNIKOW na „misje ochrony” złodziejstwa,obcych interesow,rabunku i wszelakiej napaści,takoz tranzytu narkotykow a nawet zlota !

  STWORZONO NAJEMNYCH MORDERCOW W MUNDURACH zwanych dla ironii „wojskiem polskim” ,które dziś tak jak na Ukrainie będzie strzelac i to ogniem artyleryjskim DO WAS BEZBRONNYCH POLAKOW gdy zechcecie się ZORGANIZOWAC i wypedzic OKUPANTOW z własnej Ojczyzny !!!
  Plany te sa punkt po punkcie realizowane do calkowietej zagłady NAS POLAKOW SLOWIAN .
  Przez kogo dodawać nie ma potrzeby .

  Sa pytania droga POLSKA MLODZIEZY do nas wojskowych w stanie spoczynku ?
  http://zastopujczas.pl/biblia/kazdy-powinien-posiadac-bron/

 9. anATOM said

  To chyba grzybowa moja ulubiena 🙂

 10. JO said

  ad.8. Smutna Prawda

 11. JO said

  ad.8. Jednak nikt nie moze powstrzymac kogokolwiek od organizowania sie Wojskowo, od PARCIA na zorganizowanie Panstwa nawet podziemnego – jezeli Ludzie chca i sa Swiadomi tego do czego daza.

  KAZDY, kto nic nie robi, nie Dziala Wspolnie przyklada reke do Smierci Swoich Najblizszych i siebie samego…

 12. janek0 said

  http://www.fronda.pl/a/wszyscy-jestesmy-z-mariupola,46980.html

  „Jedynym państwem, które może zatrzymać opętańczy, sowiecki marsz na Zachód są Stany Zjednoczone. Tak, jak diabeł boi się święconej wody, tak samo Federacja Rosyjska lęka się otwartej konfrontacji z potęgą USA. Jedynie możliwość bezpośredniej konfrontacji zbrojnej z całym potencjałem militarnym Stanów Zjednoczonych może dzisiaj zatrzymać w miejscu coraz bardziej rozpędzających się wschodnich „wyzwolicieli” Europy.

  Jest na to bardzo prosty sposób. W każdym większym mieście krajów NATO, które graniczą z Federacją Rosyjską i Ukrainą powinny stacjonować pododdziały amerykańskich żołnierzy. Nawet nie wyposażone w ciężki sprzęt i bronie towarzyszące. Wystarczy po samodzielnym, amerykańskim plutonie w Rydze, Tallinie, Wilnie, Kownie. Ale też w Suwałkach, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Olsztynie, Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.”

  😐

 13. Marucha said

  Re 9:
  Ciepło… ale to zupa myśliwska z jelenia, gdzieś z Podkarpacia

 14. Marucha said

  Re 12:
  Wstydu te szumowiny z Frondy nie mają. Przydałoby się zrobić im jakieś hebdo.

 15. @12
  Agentura amerykańska po prostu żąda, aby ich wojska były ulokowane w Polsce w odpowiedzi przed wyimaginowanym zagrożeniem.

  http://www.zerohedge.com/news/2015-02-02/golden-age-black-ops-us-special-forces-have-already-deployed-105-nations-year

  Na wypadek gdyby się powtórzył scenariusz w Tajlandii, gdzie nastręczonych przez Waszyngton złodziejów-parchów, czyli tzw. demokratyczne władze, usunięto siłą.

 16. Joannus said

 17. osoba prywatna said

  Lanckorona – świetna propozycja na relaksujący weekend pod Krakowem
  http://poznajpolske.onet.pl/malopolskie/lanckorona-historia-zamek-i-inne-atrakcje/dqscz

  Marek Grechuta – Lanckorona

 18. gość said

  Napięcie rośnie. Rosja: Schetyna hańbi nasz kraj

  Między Warszawą a Moskwą znowu iskrzy. Tym razem za sprawą wypowiedzi Grzegorza Schetyny w radiu RMF FM, który odniósł się do prezydenckiego pomysłu zorganizowania uroczystości, upamiętniających zakończenie II Wojny Światowej, na Westerplatte: To nie jest naturalne, że obchody zakończenia wojny organizuje się tam, gdzie ta wojna się rozpoczęła. Ale dlaczego wszyscy przyzwyczailiśmy się tak łatwo, że to Moskwa jest miejscem, gdzie czci się zakończenie działań wojennych, a nie np. Londyn czy Berlin, co byłoby jeszcze bardziej naturalne. Słowa szefa polskiego MSZ wywołały reakcję na Kremlu.

  Grzegorz Schetyna okrył hańbą nie tylko siebie, ale także całą służbę dyplomatyczną swojego kraju – zakomunikował wiceminister rosyjskiej dyplomacji, Grigorij Karasin, który uznał, że tym samym polskie władze negują dokonania i ostateczne zwycięstwo ZSRR w II Wojnie Światowej. Polskie MSZ zaapelowało do Rosjan, by powściągnęli emocje, bowiem Polska ma prawo do organizacji obchodów 70-lecia zakończenia II Wojny Światowej na Westerplatte. Schetyna zwrócił też uwagę na brutalizację języka dyplomacji rosyjskiej i manipulacje słowne.

  Do zaostrzenia relacji między dyplomacją polską a rosyjską odniósł się Bronisław Komorowski w radiu TOK FM. Prezydent powiedział, że 8 maja na Westerplatte odbędzie się debata historyków z Europejskiego Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej: Będą zaproszeni ważni naukowcy aby dyskutować, czym było zakończenie wojny: Czy było tylko wyzwoleniem, czy także ujawnieniem się nowych problemów.

  Komorowski nie wie, którzy przywódcy państw europejskich wybiorą się do Moskwy w związku z obecną sytuacją na Ukrainie. Jak podkreślił prezydent, nikt nie chce zepsuć święta Rosjanom: Można dochodzić swoich racji historycznych niekoniecznie na zasadzie chęci zabrania komuś jego dumy – stwierdził. Komorowski wyraził swój pogląd na temat niedawnego sporu polsko-rosyjskiego o to, kto wyzwalał obóz koncentracyjny w Auschwitz: Mam szacunek dla faktów, a fakty były takie, że obóz w Auschwitz został wyzwolony przez żołnierzy Frontu Ukraińskiego, który był cząstką jednak Armii Czerwonej i próba dzisiaj przez nas rozstrzygania, czy tam było więcej Rosjan, więcej Ukraińców czy więcej Kirgizów czy Kazachów, jest po prostu nonsensem.

  Źródło: RMF FM, TOK FM.

  http://newsroom.salon24.pl/629553,napiecie-rosnie-rosja-schetyna-hanbi-nasz-kraj

 19. Ad. 13

  A ja myślałem, że z jelenia to są tylko alimenty… 🙂

 20. Zenon K. said

  Wg Polsatu na Ślasku doszło do tumultu religijnego:
  „Protestanci zaatakowali siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Policja użyła broni gładkolufowej”.
  Pejsat nie sprecyzował o który zbór chodzi.

 21. ja said

  Szejk wyjaśnia sprawy Ukrainy – Putin się nie dał żydom ?

 22. przemądrzałe bydlę said

  Portal „brytyjskiego” dziennika „The Guardian” zrobił „alarmistyczny” video-reportaż o odradzającym się w Polsce nacjonalizmie na przykładzie jednej z dziewczyn z ONR:

 23. przemądrzałe bydlę said

  Wlk. Brytania legalizuje „potrójne rodzicielstwo”.
  http://www.tvp.info/18711209/wlk-brytania-legalizuje-potrojne-rodzicielstwo-przeciwnicy-to-wstep-do-projektowania-dzieci

 24. NICK said

  (18) Gość.
  W „Teatrze Lalki i Aktora”, na lubelskiej Starówce (przepięknej), byłem ze trzy razy na przedstawieniu.
  Był tam budynek z wyposażeniem, był Dyrektor, kadrowa, księgowa i reszta administracji. Potem byli reżyserzy, scenarzyści it.d. . Byli żywi aktorzy oraz lalki, pacynki it.d., sterowane przez techników animacji.
  W ten sposób doszliśmy do Schetyny, Komorowskiego it.d. . Najniższy poziom.
  OT CO!
  Był też odpowiedni wystrój dla danej sztuczki teatralnej – starannie dobrany.
  No i była publiczność – gawiedź. Dzieciaki można nazwać gawiedzią, tak, żartobliwie.
  Polactfa już nie!

 25. @16
  Widziałem dzisiaj ten obrazek w Wiadomościach. Ten ból dupy u polskojęzycznych parchów, że Rosjanie potrafią się skutecznie odgryźć oponentom zamiast pokornie przyjmować baty, był po prostu bezcenny.

 26. przemądrzałe bydlę said

  Rosja może zażądać od Niemiec 3 bln euro? „Za zniszczenia i bestialstwa II wojny światowej”
  http://www.tvp.info/18708229/rosja-moze-zazadac-od-niemiec-3-bln-euro-za-zniszczenia-i-bestialstwa-ii-wojny-swiatowej

 27. przemądrzałe bydlę said

  64-latek, który niedawno wyszedł z więzienia po długoletnim wyroku, zatłukł młotkiem 25-latkę, żeby wrócić za kraty, bo nie radził sobie na wolności.
  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zabil-kobiete-a-potem-zadzwonil-na-policje-n87357.html

 28. osoba prywatna said

  W Chorwacji banki umarzają ludziom długi.
  http://nathanel.neon24.pl/post/118594,w-chorwacji-banki-umarzaja-ludziom-dlugi

 29. łapek said

  http://schroniskostarogard.pl/item/229-ratujemy-łapka

 30. osoba prywatna said

  Proszę obejrzeć i posłuchać, jakie możliwości kryje
  w sobie zwykła soda, jak skuteczna jest w przywracaniu zdrowia.
  Terapia wisceralna – równowaga kwasowo zasadowa

 31. mucio said

  http://schroniskostarogard.pl/item/414-mucio

 32. TomUSAA+ said

  @21…Świetne, dokładnie tak też to widzę.

 33. NICK said

  Osoba (30).
  Czy Pan świadomie drażni.
  Zresztą, postanowiłem na „terapie” nie odpowiadać.
  Terapeutujta. Się.

 34. Eliza said

  Wiadomości z 19:06 na Ria Novosti
  W Kijowie protestujący rozpoczęli szturm na budynek administracji prezydenta Petra Poroszenki.

  Poinformowano, że w akcji uczestniczy kilkaset osób, które przerwały pierwszy kordon gwardii narodowej i próbują zająć salę konferencyjną.
  Protestujący zamierzają wystąpić z oficjalnym oświadczeniem i domagają się dostępu do kamer telewizyjnych.
  Wcześniej uczestnicy akcji zażądali wprowadzenia stanu wojennego, domagając się dymisji kierownictwa resortów wojskowych – od ministra do prokuratora generalnego.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_03/Szturm-na-budynek-administracji-Poroszenki-w-Kijowie-3621/

  Czy to możliwe.

 35. Eliza said

 36. maasteer said

  Komentarz ze ZnZ użytkownika Rasputin odnośnie Upadliny – widać, że nie wszyscy maja klapki na oczach i na innych forach również coś kapują – ludzie zaczynają powoli rozumieć obecną sytuację co mnie bardzo cieszy:

  „… skoro UPAdła kraina dostaje broń od chameryki i ue to jest dobrze, a jak Putin broni swoich i im wysyła broń do walki w obronie swojego terytorium przed agresorem to jest złe ??
  Skoro chameryka wysyła bron banderowcom, to Putin wysyła swoim, nie badzmy hipokrytami ze jednym sie nalezy a drugim nie..
  (…) ” separatysci ” chociaz tak naprawdę są to partyzanci, broniący swojego terutorium przed najezdzcami, chcą wolnego Donbasu i nie chcą więcej, nie atakują granic upadłej, za to upadła i patroszenko atakują granice separatystów..
  a jak identyczna sytuacja była z kosowem i serbią, to wtedy jakos Unia broniła kosowa, które robiło to samo co robi Donbas chciało własnego panstwa, a serbia była zła, teraz jest identyczna sytuacja, to ukraina jest dobra, a donbas zły czyli odwrotnie niz było w kosowie..
  (…) unia to hipokrycii, nawet przeciez płaszczyli się Serbom i PRZEPRASZALI ze zabrali im kosowo, jak Serbowie nie chcieli nalozyc sankcji na Rosje … ”

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prezydent-obama-przyznal-ze-usa-sprowokowalo-zamach-stanu-ukrainie

 37. @34
  Komentarze prokijowskich trollów były takie: to wszystko ściema, Ruscy podrzucają fałszywkę. Potem: to grupa pijaków i degeneratów.
  Tyle szacunku mają te banderowskie śmiecie do innych Ukraińców, którzy teraz klepią biedę albo stracili swoich krewnych w bezsensownej wojnie domowej.

 38. RomanK said

  ad8..Prywatna osobo…Polske rozebralo to ” polskie wojsko” wiesz, kto to generalowie Jaruzelski ??? Kiszczak????komisarze stanu wojennego???? inny glupi smiec fornalski i parchaty ubrany w mundurki i wyposazny w bron, za krwawizne polskiego chlopa i robotnika????
  Dzis ponad 120 generalow odgrywa role ojczulkow ffu krzesnych..mafii zlodzieji i bandytow???? wraz z cala armia ich sluch nierobow i matolow- jacy stanowili kadry oficerskie dzis uposazeni w emerytury i synekury???>? KW mac..parchata .,..,.szczeznijcie …jak psy..s syny!!!!obroncy…

 39. Boydar said

  @ Osoba Prywatna (30)

  Proszę nie zwracać uwagi na gniewne pomrukiwania Pana NICK’a, On ma uraz z dzieciństwa. W ramach niekonwencjonalnych metod próbowano Mu leczyć zapalenie wyrostka przy pomocy pieca chlebowego przykładanego zewnętrznie. Chyba pomogło, bo Pan NICK ma się obecnie dobrze. Tyle że zawsze miał też klaustrofobie, o czym Jego Babcia nie wiedziała. No i teraz ma ten uraz i się denerwuje, zupełnie niepotrzebnie zamiast się cieszyć że poziom nauki w owym czasie osiągnął tylko dwie ‚zdrowaśki’ a nie na przykład krytyczne trzy albo i sześć, dla bardziej zaawansowanych.

 40. Zamknięcie kotła w Debalcewie jest już faktem, bo Poroszenko nagle dzisiaj sobie przypomniał o cywilach w Debalcewie, których trzeba ewakuować. Czemu nie pomyślano o tym wcześniej, gdy rozpoczynano ofensywę ?
  Nagle Kijów żąda wstrzymania ognia. Ja na miejscu władz ŁNR zgodziłbym się na umożliwienie tym ‚cywilom’ odwrotu jedynie, gdy zdadzą sprzęt wojskowy i grzecznie przemaszerują w kierunku terytorium republiki.
  Na razie powstańcy grzeją w każdy transport wojskowy, który próbuje przedostać się drogą M-103, a ogień jest wyjątkowo skuteczny.

 41. maasteer said

  Ad 38 Pan Boydar
  Po trzech to się mogło skończyć jak u Prusa …

 42. Boydar said

  „… Wstydu te szumowiny z Frondy nie mają. Przydałoby się zrobić im jakieś hebdo …”

  Ale nie spodziewa się chyba Pan Gajowy, że od takiego „hebdo” (bardziej cywilizowani Tatarzy mówia kęsim, kęsim) przybędzie Frondzie honoru ?

 43. Boydar said

  No nie wiem, nie wiem, są przecież jednostki wyjątkowo odporne i oporne. Gdyby dwie ‚zdrowaśki’ zawsze starczały, nie wymyślono by trzech.

 44. Siggi said

  W związku z wojną obronna w Noworosji,gdzie oczywistym jest kto jest agresorem a kto obrońcą,pojawia się nowa terminologia słowna:
  ATO – Antysłowiańska Terrorystyczna Operacja.

  Trzecia ,czy czwarta fala „mogilnizacji” na Ukrainie.80% nieskuteczna,rebiata najwięcej ucieka do Rosji.Albo życie,albo mogiła. Wybór oczywisty.

 45. maasteer said

  Ad 39 Grisza
  „Poroszenko nagle dzisiaj sobie przypomniał o cywilach w Debalcewie, których trzeba ewakuować.”
  Oglądałem próby tej ewakuacji – wyglądały komicznie – zatroskani ukraińscy żołnierze próbują ratować cywilów a ci … nie chcą 🙂 – co za niewdzięczność

 46. NICK said

  Bajkopisanie jest dozwolone. Geny po babci – szacunek – są dziedziczone. No, nie moje, przeca.
  Zdrowasiek proponuję do znużenia – Panu.
  A, tak w ogóle, pozdrawiam. 🙂 .
  Nie obraź się Pan!
  Nawiasem. Nie odpowiem na ew. odpowiedź.

 47. maasteer said

  Ale trzeba przyznać, że te bajkopisanie całkiem dobrze Panu Boydarowi wychodzi,

 48. maasteer said

  Ad 44 Siggi

  „ATO – Antysłowiańska Terrorystyczna Operacja.” – prawdziwe i smutne zarazem

 49. NICK said

  (47). Nie odpowiem.

 50. Siggi said

  Profesor Anna Raźny idzie w ślady prof. Bogusława Pazia

  Prof. Anna Raźny w zeszłym roku solidaryzowała się z Władimirem Putinem w „podejmowanych działaniach na Ukrainie”, a teraz twierdzi, że w Polsce działa „partia wojny”, która – według niej – wspiera „wojnę domową” na Ukrainie.

  Prof. Raźny – jak wynika z informacji ze stron Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej – należy do Rady Naukowej uczelni o. Tadeusza Rydzyka. Z Uniwersytetu Jagiellońskiego już odeszła – na emeryturę.
  Pisząc tak krytycznie o działaniach polskiego rządu wobec Ukrainy i władz w Kijowie prof. Raźny idzie w ślady prof. Bogusława Pazia. Ten wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, o którego bardzo krytycznych opiniach nt. Ukraińców Onet pisał już w październiku 2014 r., ostatnimi wpisami w sieci – w ocenie władz uczelni – wyraźnie przesadził. Prof. Paź został już, decyzją rektora, zawieszony na pół roku. Powodem były opinie Pazia, że „banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło”. Wykładowca tłumaczył, że pisał to na prywatnym profilu na Facebooku.

  Prof. Anna Raźny nie może zostać zawieszona na UJ, bo w zeszłym roku odeszła już na emeryturę. Cały jednak czas znajduje się jednak w Radzie Naukowej uczelni o. Rydzyka w Toruniu. Prof. Raźny oprócz pracy naukowej zajmowała się także polityką – w latach 90. związana była ze Zjednoczeniem Chrześcijańsko-Narodowym. Później działała w Lidze Polskich Rodzin.

  W minionym roku zrobiło się o niej głośno z powodu listu otwartego, który podpisała razem z kilkoma innymi osobami – m.in. Zygmuntem Wrzodakiem. Sygnatariusze solidaryzowali się z władzami Rosji ws. ich działań wobec Ukrainy. W tym liście stwierdzono m.in., że „tylko wielka Chrześcijańska Rosja może zatrzymać marsz »szatana Zachodu«”.

  Teraz była kierowniczka Katedry Rosyjskiej Kultury Nowożytnej na Wydziale Studiów Międzynarodowych UJ na kilku konserwatywnych serwisach docieka, „kto przewodniczy polskiej partii wojny”. Według niej jest to największa partia w Polsce, a tworzyć ją mają m.in. wszystkie partie obecne w Sejmie, ale nie tylko.

  Prof. Raźny ostro krytykuje USA i NATO. – Dla ludzi partii wojny mistrzami są teoretycy neokonserwatyzmu, zaś głównym strategiem i zarazem guru Zbigniew Brzeziński, który ostatnio wystąpił z koncepcją przemieszczenia wojsk „amerykańskich lub europejskich” do krajów bałtyckich, aby ustrzec je przed inwazją ze strony Rosji (…), choć ta nie wysuwa pod naszym adresem żadnych roszczeń ani postulatów.

  Brzeziński jest byłym doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego za prezydentury Jimmy’ego Cartera. Obecnie wypowiada się bardzo krytycznie wobec polityki Władimira Putina, chwaląc przy tym nakładane na Rosję.

  Według rosjoznawczyni Krym wszedł w skład Federacji Rosyjskiej „na podstawie przeprowadzonego wśród jego mieszkańców referendum i decyzji rosyjskiego parlamentu”. Z kolei obecnie – według prof. Raźny – „Moskwa wspiera atakowany na wszelkie sposoby przez wojska ukraińskie zbuntowany Donbas i idzie z pomocą mordowanej przez nie tamtejszej ludności”. Z kolei w Polsce jej zdaniem trwa licytacja na „obraźliwe epitety i wyzwiska pod adresem prezydenta Federacji Rosyjskiej”. Wygrywać ma Jarosław Kaczyński, choć Raźny krytykuje wielu polityków – w tym i szefa MSZ Grzegorza Schetynę a także Zbigniewa Bujaka, który mówił niedawno, że polscy żołnierze powinni walczyć z rosyjską agresją na Ukrainie.

  W ocenie członkini Rady Naukowej uczelni o. Rydzyka mamy w Polsce wręcz do czynienia ze „wstępem do kolejnej depopulacji Polski po 1989 roku”. – (Układ okrągłostołowy) wyrzucił z Polski 2 miliony Polaków za pracą. Teraz chce tysiące – głównie młodych – wykrwawić w wojnie, która nie była, nie jest i nie powinna stać się naszą wojną. Wobec realnej perspektywy przyspieszenia działań na ukraińskim froncie wojny Ameryki z Rosją oferta uczestnictwa Polski w tej wojnie i jej eskalowanie oznaczają nade wszystko zgodę na prawdopodobną zagładę milionów istnień ludzkich – pisze prof. Raźny. I apeluje, by wyzwolić się z „militarnej globalizacji pod przywództwem USA”.

  Prezydent USA Barack Obama wielokrotnie ostro krytykował Rosje i Putina. W ostatnim wywiadzie ocenił, że „nie ma sposobu, by ukraiński konflikt zakończył się dobrze dla Rosji”, a „aneksja Krymu to koszty, a nie korzyść dla Rosji”. Obama stwierdził, że Putin zajmując ukraiński Krym „nie kierował się żadną wielką strategią”, lecz improwizował „wyprowadzony z równowagi protestami na kijowskim Majdanie”. Moskwa wielokrotnie odpowiadała krytyką na sankcje nakładane na Rosję przez USA oraz Unię Europejską.

  Niemal równocześnie z publikacją prof. Raźny bardzo ostro o polskiej polityce wobec Ukrainy wyraził się także Zygmunt Wrzodak – wcześniej także, obok Raźny, sygnatariusz listu do Putina. Były polityk LPR w rozsyłanym i publikowanym przez siebie w sieci tekście wziął na celownik Zbigniewa Bujaka.

  – Panie Bujak, w interesie narodów w zorganizowanym kraju o nazwie Ukraina jest jak najszybsze pozbawienie zbrodniczej,
  okupacyjnej władzy pseudoukraińskiej, która realizuje politykę śmierci i złodziejstwa. Żaden Poroszenko, Jaceniuk, Tymoszenko – pisze Wrzodak
  Według niego „antypolski system w Polsce podobnie działa jak na Ukrainie”. – W obydwu krajach realizowana jest polityka amerykańska, kosmopolityczna – komentuje. I ocenia, że „Polska bierze udział już w tej wojnie, potężnej wojnie propagandowej przeciwko Rosji i ich władzom, dlatego, że Rosjanie mają swojego (…) prezydenta”.

  Na koniec Wrzodak ocenia, że wypowiedzi Bujaka to „jawne szpiegowskie wypociny”, a „przyzwoici Polacy” nie powinni podawać mu ręki.

  (RZ) http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,kw0xz

 51. zeev said

  SlowakNazzibanderowiec były minister finansów-złodziej- doradca Nazzi Ukropitekowa:)))) rozwalil slowakLeming gospodarke:)))
  http://aktualne.atlas.sk/ivan-miklos-ma-novu-pracu-v-zahranici-pozrite-sa-co-bude-robit/slovensko/politika/
  http://voxukraine.org/advisory-board/

 52. JO said

  Ad.50. Nazwal bym to Honor Polskiego Naukowca.

  Brawo Pani Razny, Brawo Pani Profesor,

  No a WY Gajowicze?
  Co WY Robicie ?

 53. Joannus said

  Ad 50
  Niewiasta dzielna godna szacunku i uznania. Ciekawe jak długo po tym pozostanie w Radzie Naukowej Uczelni toruńskiej.

 54. przemądrzałe bydlę said

  „Pojawienie się tzw. katolicyzmu liberalnego było próbą zaatakowania Kościoła ideami rewolucji francuskiej” – podkreślił Julio Loredo w wykładzie „Krytyka chrześcijańskiej demokracji w myśli św. Piusa X”.
  http://www.pch24.pl/tv,julio-loredo–krytyka-chrzescijanskiej-demokracji-w-mysli-sw–piusa-x,33510

 55. Boydar said

  Panie NICK, śpię spokojnie od dwóch godzin, a Pan mnie indagujesz jakimś nieodpowiadaniem. Daj na dzisiaj spokój Dobry Człowieku. Jutro mogę spróbować coś walczyć, dzisiaj jestem nieżywy.

 56. NICK said

  No to dobrej nocy!
  Jutro? Walki nie będzie. Pisałem przeca: nie odpowiem. HUK.

 57. JO said

  Ad.30. Terapia sokowa zmienia, Przywraca rownowage kwasowo zasadowa oraz Uzupelnia mikro I macro elementy , ktorch zmniejszona ilosc, deficyt powoduje chroby nowotworowe …

 58. dr TS said

  Panie JO
  Przesłał mi Pan odpowiedź w sprawie nowego Działania na pocztę? Bo usuwałem hurtowo spamy, bez ich przeglądania i jeżeli tam wrzuciło Pana odpowiedź,to przepadła… Jeżeli Pan wysłał,to proszę o powtórkę.

 59. Zdravko said

  http://wmeritum.pl/rosjanie-zazadaja-od-niemiec-4-bilionow-euro-za-napasc-hitlera-na-zsrr/

  1. Nie lubię Kaczyńskiego, ale gdy Niemcy zaczęli żądać odszkodowania za pozostawione mienie, tjuen wysłał im kosztorys odbudowy Warszawy.
  2. Jak mamy już być tak drobiazgowi to wówczas Rosja powinna wypłacić Polsce odszkodowania za napaść ZSRS na Polskę.

 60. Siggi said

  Górniczy pat

   autor Adam Gierek ,  Luty 2, 2015
  Rewolucja przemysłowa rozpoczęła się na dobre z chwilą wprowadzenia maszyny parowej, dla której węgiel stał się podstawowym źródłem energii. Spowodowało to burzliwy rozwój przemysłu ciężkiego, zwłaszcza hutnictwa oraz przemysłu budowy maszyn m.in. na Śląsku. W Małopolsce Zachodniej po upadku Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego powstało natomiast Zagłębie Dąbrowskie (obecny subregion województwa śląskiego), którego ideowym ojcem założycielem był Stanisław Staszic. To, w jakich bólach rodził się przemysł zagłębiowski i jakie temu towarzyszyły okoliczności społeczne, dobrze przedstawił Stefan Żeromski w „Ludziach bezdomnych”. Intensywny rozwój górnictwa węgla kamiennego nie tylko na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim, ale także w nowych zagłębiach, Jastrzębskim i Nadwiślańskim, przypada na okres PRL. W tym czasie rozpoczęto też udostępnianie bogatych zasobów węgla lubelskiego w kopalni Bogdanka. W szczytowym okresie wydobywano 200 mln ton węgla rocznie, z czego ok. 40 mln kierowano na eksport.

  Zmianom ustrojowym po 1989 r. towarzyszyły przemiany gospodarcze wprowadzone pod wpływem szokowej reformy Balcerowicza, na którą zgodziła się, niestety, zasiadająca w ówczesnym parlamencie lewica i którą zatwierdził gen. Jaruzelski. Nic zatem dziwnego, że szkodliwe skutki tej reformy, prowadzące do likwidacji przemysłu, a w konsekwencji do bezrobocia i masowej emigracji, nie były przez lewicę ani oceniane, ani kontestowane.
  Dalej tu:…………….
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/gorniczy-pat/

 61. Siggi said

  Budżet prawdę ci powie. „Zwrot ku Azji” priorytetem USA, Rosja i Państwo Islamskie na drugim planie
  foreignpolicy.com, WP | dodane 2015-02-03 (14:26)

  USS Nimitz z towarzyszącymi mu okrętami – zdjęcie z 2010 roku zobacz galerię
  Mimo że ostatni rok upłynął pod znakiem ekspansji Państwa Islamskiego i agresywnych działań Rosji, struktura amerykańskich wydatków na bezpieczeństwo jasno wskazuje, że Waszyngton traktuje oba zagrożenia jako krótkoterminowe. Priorytetem dla obronności USA nadal pozostaje zapowiedziany przed trzema laty „zwrot ku Azji” – wynika z analizy magazynu „Foreign Policy”.

  W styczniu 2012 roku Barack Obama ogłosił strategię przeniesienia głównego ciężaru amerykańskiej polityki w kierunku Azji i Pacyfiku. Była to nie tylko reakcja na coraz bardziej niepokojący wzrost potęgi Chin, ale w ogóle na rosnące znaczenie polityczne i gospodarcze całego regionu. Amerykanie nie mają złudzeń, że euroatlantycka dominacja dobiega końca, dlatego w ten sposób chcą jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy w przyszłości.

  Azjatycki zwrot Obamy (ang. pivot) został uznany przez część ekspertów za najbardziej przełomową zmianę w amerykańskiej polityce zagranicznej po zakończeniu zimnej wojny. Nowa strategia miała objąć działania dyplomatyczne, gospodarcze, a przede wszystkim – militarne. I choć rok 2014 z powodu ekspansji Państwa Islamskiego i agresywnej polityki Rosji mógł wydawać się najbardziej niespokojnym czasem od zakończenia zimnej wojny, uwaga Waszyngtonu jest nadal skoncentrowana na regionie Azji i Pacyfiku.

  Budżet prawdę ci powie

  Dowodem na to jest struktura zaproponowanego przez administrację Obamy budżetu na rok 2016, na którą zwrócił uwagę magazyn „Foreign Policy”. Zastępca sekretarza obrony Bob Work już wcześniej podkreślał, że „zwrot ku Azji” znajduje się na samym szczycie wojskowych priorytetów w najbliższej przyszłości i proces przemieszczania amerykańskich sił w ten region będzie kontynuowany.

  Przypomnijmy, że zgodnie z przyjętymi planami do 2020 roku w basenie Oceanu Spokojnego ma stacjonować 60 proc. potencjału marynarki wojennej i sił powietrznych USA. Wcześniej proporcje te były podzielone równo pomiędzy atlantycki i pacyficzny teatr działań.

  „Foreign Policy” cytuje Todda Harrisona, eksperta Centrum Analiz Strategicznych i Budżetowych, który ocenił, że jeśli budżet jest „najprawdziwszym wskaźnikiem tego, gdzie zmierza twoja strategia”, to ten budżet mówi wyraźnie, że zwrot ku Azji i Pacyfikowi pozostaje głównym celem administracji Obamy. Natomiast bieżące konflikty w Iraku, Syrii i na Ukrainie są bardziej krótkoterminowymi wyzwaniami, na które wyasygnowano doraźne środki.

  Chodzi o to, że budżet Pentagonu składa się z dwóch części – głównej, z której finansowane są stałe pozycje i zadania Departamentu Obrony (według planów na 2016 rok ma to być 534 mld dol.), oraz z funduszu operacji zagranicznych – tzw. Overseas Contingency Operations (50,9 mld dol.), w ramach którego finansuje się działania związane z reagowaniem na bieżące wojny i kryzysy.

  Fundusz Overseas Contingency Operations jest o wiele bardziej elastyczny i z roku na rok może zmieniać się diametralnie. Właśnie w ten fundusz wpisane są wydatki związane z kryzysem ukraińskim czy walką z Państwem Islamskim. Gdy te pożary zostaną ugaszone, znikną też przypisane im pozycje budżetowe.

  Zbroją się na Chiny

  Tymczasem właściwy budżet Pentagonu został skrojony pod tzw. Czteroletni Przegląd Obronny (ang. Quadrennial Defense Review) z 2014 roku – zauważa „Foreign Policy”. Dokument w głównej mierze koncentruje się właśnie na Azji i Pacyfiku i rekomenduje inwestycje przede wszystkim w siły powietrzne i morskie, a więc kluczowe komponenty sił zbrojnych w kontekście rywalizacji z Chinami.

  „Foreign Policy” zwraca też uwagę, że jednym z dowodów na priorytetowe traktowanie kierunku azjatyckiego przez Pentagon jest dążenie do rezygnacji z samolotów bliskiego wsparcia A-10 Thunderbolt II. Maszyny te doskonale sprawdzają się właśnie w takich operacjach, jak walka z bojownikami Państwa Islamskiego. Jednak ich wycofanie przyniesie oszczędności, które wojskowi chcą przeznaczyć na myśliwce piątej generacji F-35.

  Zamierzenia te spotykają się ze sprzeciwem wielu kongresmenów, niemniej stanowisko Pentagonu pozostaje nieugięte. Sens tego sporu polega na tym, że wykonane w technologii stealth i naszpikowane elektroniką F-35 stanowią o wiele wartościowszą broń w ewentualnej konfrontacji z Chinami niż A-10, które pierwotnie miały niszczyć radzieckie zagony pancerne, a dziś najlepiej sprawdzają się w konfliktach takich jak w Afganistanie czy Iraku.
  Żódło:………….
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Budzet-prawde-ci-powie-Zwrot-ku-Azji-priorytetem-USA-Rosja-i-Panstwo-Islamskie-na-drugim-planie,wid,17230079,wiadomosc.html

 62. Dzonyy said

  Ad 39 Panie Boydar, piec chlebowy – piecem chlebowym, ale powie mi Pan, co to jest sauna chlebowa? Takie cóś widziałem jako reklamę w termach w Białce Tatrzańskiej. Że wyciąganie od ludzi „dudków”, to wiemy, ale ktoś może wie, co to takiego?

 63. Siggi said

  Ukraińska armia przegrywa wojnę w Donbasie

  Armia ukraińska, która rozpoczęła niedawno ofensywę na terytorium samozwańczych separatystycznych republik Donieckiej i Ługańskiej, jest w poważnych opałach. Praktycznie na żadnym fragmencie frontu nie osiągnięto widocznych postępów, a wręcz przeciwnie żołnierze stracili kolejne obszary i dostali się w okrążenie.

  Ofensywa na wschodzie Ukrainy wydawała się początkowo sukcesem, ale szybko okazało się, że wojska tak zwanej Noworosji wspomagane przez wojska rosyjskie, zaczynają kontratakować. Na skutek tego doszło do przejęcia przez separatystów lotniska w Doniecku, które było bronione od wielu miesięcy przez Ukraińców. Miało to jednak raczej wymiar propagandowy, bo zrujnowany port lotniczy nie nadaje się już do użytku.

  Dużo poważniejszym problemem jest sytuacja w okolicy Gorłówki i Debalcewa. Utrzymanie tej ostatniej miejscowości jest szczególnie ważne, ponieważ prowadzą przez nią kluczowe drogi, które umożliwiają połączenie sił z republik Ługańskiej i Donieckiej. Z dostępnych informacji wynika, że wojska ukraińskie znalazły się tam w okrążeniu.

  Bardzo to przypomina scenariusz z poprzedniej ofensywy ukraińskiej, która skończyła się zamknięciem wielu tysięcy żołnierzy w tak zwanym kotle pod Iłowajskiem. Tym razem sytuacja może być jeszcze gorsza dla znajdujących się w okrążeniu żołnierzy ukraińskich.

  Nie widać szans na szybkie zawieszenie broni, ponieważ separatyści poczuli swoją siłę czego dowodem jest powiększenie kontrolowanego terytorium o kilkaset kilometrów kwadratowych. Na nagraniach prezentowanych w sieci widać, że w niektórych przypadkach prorosyjscy bojownicy zdobywają sprzęt porzucony przez Ukraińców, w tym czołgi i bojowe wozy piechoty.

  Dzisiaj poinformowano, że podobną mobilizację planują władze samozwańczych republik. Chcą oni powołać pod broń również 100 tysięcy żołnierzy. Przekonamy się dopiero za jakiś czas czy ogłoszone dzisiaj plany mają szanse na realizację czy też skończą się równie dużym fiaskiem jak mobilizacja ukraińska.

  Reasumując sytuacja na froncie wschodnim nie wygląda dobrze dla Ukraińców, a prorosyjscy separatyści zyskują przewagę poszerzając kontrolowany obszar. W polskich mediach zaczyna się już otwarcie mówić o wysyłaniu na tą wojnę naszej broni i naszych żołnierzy. Ma to rzekomo pozwolić utrzymać front z dala od naszych granic, ale bezpośrednie zaangażowanie militarne Polski na Ukrainie będzie też oznaczało, że staniemy się stroną w konflikcie i skandowane przez separatystów groźby, że ruszą na Kijów, Lwów i Warszawę mogą się ziścić.

  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/46837-ukraińska-armia-przegrywa-wojnę-w-donbasieródło: zmianynaziemi.pl

 64. Tekla said

  Inicjatywa RFN wpisuje się w szerszy, bezprecedensowy program zacieśnienia współpracy wojskowej z Polską w obliczu rosyjskiego zagrożenia – podkreśla „Rz”.

  Dotychczas Berlin z uwagi na wojenną przeszłość i pacyfizm społeczeństwa unikał wysyłania żołnierzy zagranicę. Ale konflikt na Ukrainie radykalnie zmienił podejście Niemiec do Rosji. Kanclerz Angela Merkel uznała, że trzeba wzmocnić gwarancję bezpieczeństwa dla Polski.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-niemcy-chca-bronic-polski/27g8t

 65. czytelnik. said

  Czy w Polsce produkują jeszcze kafle ?

  Przecież wystarczy użyć Google, aby natychmiast natrafić np. na:
  > http://kaflarniazduny.pl/
  > http://www.kaflesuwaj.pl/
  > http://www.kafle.org.pl/
  > https://www.facebook.com/zaklad.kaflarski.jedrzejczyk
  itp. itd.
  Admin

 66. Cracovia Pany! said

  Otulimy vas ciule bhatehskim hamieniem

  Polskojęzyczne media ramię w ramię z bratnim narodem germańskim. Danke!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niemcy-chca-bronic-Polski-przed-Rosja,wid,17232334,wiadomosc.html?ticaid=114481&_ticrsn=3

 67. JO said

  Ad.63. Nie Ukraincow a Ukrow, Zydow, Masonow…..

 68. Cracovia Pany! said

  Slovianki sehr schön!

  Bracia Polacy, może taki przekaz do nas dotrze. Une chcą naszych pięknych kobiet!

 69. JO said

  Ad.64. Pojdziemy raz jeszcze na Berlin

 70. wanderer said

  @ Pani Tekla,

  Teraz juz wiemy dlaxczego zrobili ustawe o bratniej pomocy. Cos mi sie zdaje ze une na dlugo przedtem planowali taki scenariusz poszczekiwania na Rosje. To wszystko uklada sie w logiczna calolsc. Zabili cala generalicje w „wypadkach lotniczych” zeby sie nie przeciwstawiala, reszte ktorzy mogliby cos powiedziec albo sie przeciwstawic potraktowali „samobojstwem”, zostala reszta jedzaca z reki i merdajaca ogonkami. No, chyba ze sie myle i pozostalo troszke gleboko ukrytych, nie dzielacych sie swoimi pogladami patriotow w „armii”. Jak to kiedys Pan Gajowy powiedzial, tylko ewentuany pucz wojskowy przy okazji jakiegos zbrojnego dzialania moglby cokolwiek zmienic w Polsce. No i pozostaje jeszcze tylko modlitwa za powodzenie.
  Tak czy inaczej obawiam sie, ze bardzo zrownowazona Rosja okrazona dookola przez szczekajace pieski broniace syjonistycznych interesow kiedys sie w koncu wk..wi i prz..li ktoremus najbardziej sie zblizajacemu z buta. Zreszta nie bedzie miala w pewnym momencie wyboru. Nieciekawie widze ten scenariusz. Oby sie na poszczekiwaniach skonczylo.

 71. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Budzet-prawde-ci-powie-Zwrot-ku-Azji-priorytetem-USA-Rosja-i-Panstwo-Islamskie-na-drugim-planie,wid,17230079,wiadomosc.html?ticaid=114482

  Rezygnacja Pentagonu z samolotów Bliskiego Wsparcia A-10, które są ATUTEM amerykańskim na Bliskim wschodzie, wcale nie jest wskaźnikiem Wycofywania się USA z Bliskiego Wschodu na rzecz PACYFIKU. Chodzi o to, że A-10 jest NIEKONKURENCYJNY wobec mego Aerobusa w konkurencji Bliskiego Wsparcia, a poza tym Aerobus jest samolotem Bezpośredniego Wsparcie, Logistyki i Piechoty Morskiej, co daje przynajmniej 4 do 1 dla Aerobusa.

 72. Marucha said

  Re 62:
  Chodzi o to, że ludzie będąc w takiej saunie oddychają zapachem pieczonego chleba, co podobno wpływa kojąco.

 73. Dzonyy said

  Re 70
  Dzięki.
  Swoja drogą to fascynujące za co ludzkość płaci.

 74. aleksander said

  W Londynie odbędzie się marsz wyzwolenia Wielkiej Brytanii od okupacji żydowskiej.
  Organizatorem jest nacjonalistyczny Ruch Wyzwolenia Stamford Hill. Celem działalności ruchu jest pozbycie się Żydów z Wielkiej Brytanii.
  Na razie jest to garstka ludzi ale bądźmy dobrej myśli, że ruch ten rozwinie się i da dobry przykład całej Europie.

  /

 75. antiluc said

  Katastrofa samolotu w Tajpei przewidziana w filmie „Knowing”.
  W filmie pokazana jest data katastrofy, samolot spada w ten sam sposób, zahacza o auta na drodze (w Tajpei zahaczył o taksówkę, która mocno została zniszczona ale kierowca przeżył)…

 76. Nemo said

  Poroszenko zaczyna panikować:

  „Pierwsze jaskółki wojny przyleciały i do Kijowa. Na drzwiach wejściowych do blokowisk poskomunistycznych wywieszono dzisiaj obwieszczenia informujące, iż w razie bombordowania i ostrzału artyleryjskiego mnie trzeba się udać z ulicy Wasilenko 23″A” do ulicy Wasilenko 15 do Domu Kultury, aby się dostać do bomboschronu.”

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2316:lubaski-w-kijowie-plakaty-dot-zachowania-w-czasie-nalotow

 77. Listwa said

  Ks. Kneblewski , warto posłuchać

  http://jacekbezeg.pl/2015/01/07/czy-matka-boska-i-pan-jezus-byli-zydami/

 78. Cracovia Pany! said

  Wychowanie tęczowych człowieków europejskich przynosi efekty:

  Lille, Francja – Ogólna znieczulica, 15 osób przyglądało się próbie gwałtu na kobiecie i nikt nie pomógł.

  http://losyziemi.pl/lille-francja-ogolna-znieczulica-15-osob-przygladalo-sie-probie-gwaltu-na-kobiecie-i-nikt-nie-pomogl

 79. Boydar said

  „… W Londynie odbędzie się marsz wyzwolenia Wielkiej Brytanii od okupacji żydowskiej …” (74)

  Też mi się wydaje, że to już pora; tysiąc pięćset lat minęło jak z bicza strzelił.

 80. Joannus said

  Ad 64 Tekla
  ”Kanclerz Angela Merkel uznała, że trzeba wzmocnić gwarancję bezpieczeństwa dla Polski.”

  Gwarancję bezpieczeństwa na chwilę wzmocnił Hitler układem z rządem II RP. po czym szybko się wycofał 1 XI.1939

 81. http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html#md,uid=15483

  3/4 kościołów chrześcijańskich w Europie to ŚWIĄTYNIE POGAŃSKIE: http://www.wandaluzja.com//. Gdy przyjechałem w r. 1989 nad Ren to były przygotowania do obchodów 800-Lecia katedry w Spirze. Wytłumaczyłem Niemcom, że katedra ta jest Dużo Starsza, w co UWIERZYLI. Zamiast więc Obchodów 800-Lecia był film o Katedrze Spirskiej z SUPOZYCJĄ, że jest ona Znacznie Starsza. Dziś wiem, że została zbudowana przez Trytona z Krokowa-Pragi, syna Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona na kapitale Żelaza Brdneńskiego.
  Poza sprawą Katedry Spirskiej wynikła sprawa kościoła Mont-Saint-Michel, gdzie Prezydent Mitterrand stanowczo sprzeciwił się mej datacji, obstając przy Metryce XIII-wiecznej. To mnie właściwie pogrążyło, gdyż Niemcy podkreślali, że Unia Europejska WISI NA HUMORZE FRANCJI itd.
  Wobec tego ja ZNISZCZYŁEM wniosek Mitterranda budowy przez lagunę Ażurowego Mostu twierdząc,że zniszczy on Historyczny Pejzaż, co wymaga likwidacji XIX-wieczej grobli i ODPIASZCZENIA zatoki. Dla celów komunikacyjnych powinno być zaś zbudowane metro z podziemnym hotelem.
  Ponieważ Niemcy – jak to tłumaczył Profesor Czapliński na UWr – Nie Odbudowują zniszczonych przez Francuzów nadreńskich zamków z racji MARTYROLOGICZNYCH, to zapostulowałem odbudowę zamku w Heidelbergu DLA UNIWERSYTETU, ale zostałem przepędzony przez Piwiarkę. Piwiarka okazała się Geniuszem Finansowym, gdyż bilet m MÓJ spalony zamek haidelberski kosztuje 430 E a na Mont-Saint-Michel Prezydenta Mitterranda 6 E. Pomimo tego obciążyłem Niemców kontrybucją Wolnego Wstępu na zamek haidelberski i Dużego Piwa.
  M-S-M jest Ikona Francji, do czego w Niemczech pretenduje MÓJ Heidelberg, choć taką ikoną jest neogotycka katedra kolońska czy Brama Brandenburska, która jako pomnik bitwy pod Strzegomiem powinna się nazywać STRZEGOMSKĄ.
  Dopiero 10 lat po mym powrocie do Wrocławia WYSZŁA MI metryka Mont-Saint-Michel jako Architektura Farna i emporium żelaza śląskiego młodszego syna Posejdona z Poznania, Innachosa, dla przeniesienia Wojny Bogów na Zatokę Biskajską.
  Wyskoczyła mi plansza: http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/polska-wrogiem-numer-jeden-rosji/ar-AA8WgaU?ocid=iehp//, o czym zawsze mówił Asz: NIE WYOBRAŻASZ SOBIE BEZMIARU KRZYWD WYRZĄDZONYCH ROSJI PRZEZ POLAKÓW. Do nich należy budowa przez Carat Drugiego USA na Syberii i w Północnych Chinach POLSKIM ROBOLEM I INŻYNIEREM, których Carat przesiedlił z Ukrainy. Wobec tego Państwo Terroru Nuklearnego MUSI zaatakować nuklearnie Polskę.
  W związku z tym nadmieniam, że Rosja jest fundacją Królowej Bony, która wycofała armię z Turyngii dla podboju Powołża. Spowodowało to klęskę Związku Szmalkaldzkiego z Karolem V i postawiło Sulejmana Wspaniałego w Alternatywie: BRONIĆ ASTRACHANIA CZY STUTTGARU? więc wytłumaczyłem, że turecki zegar z Roku 1554 w Muzeum Krajowym w Stuttgarcie jest Protektoratem Tureckim.
  Wczoraj przeglądałem wieki Atlas Historii Świata BUCHMANNA, red. naukowa dr Geoffrey Wawro, Wyd. Foksal sp. z. o.o. 2013. BRAKUJE mapy Grzegorza Wielkiego z roku 600 z angielską aktualizacją geograficzną, którą Anglicy publikują ZAWSZE a inni sporadycznie. Imperium Lechickie, które niektórzy poprawiają idiotycznie na Plemiona Słowiańskie, sięga do Renu, Alp, Adriatyku, Maricy, Morza Czarnego i Kaukazu. http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada
  Na str. 269 jest Pokój w Utrechcie w 1713 i Rastatt w r. 1714, z Królestwem Pruskim jako HABSBURSKIM.

 82. osoba prywatna said

  Dr Jerzy Jaśkowski: Państwo, którego historia jest na kłamstwie nie może przetrwać
  http://www.polishclub.org/2015/01/29/dr-jerzy-jaskowski-panstwo-ktorego-historia-jest-na-klamstwie-nie-moze-przetrwac/

 83. osoba prywatna said

  Dr Jerzy Jaśkowski: Grypa, nie daj sie ogłupiać!

  Grypa wg Oxfordzkiego Podręcznika : leczenie objawowe, łóżko
  Grypa wg podręcznika Podstawy epidemiologii i Kliniki Chorób Zakaźnych:
  objawy: podwyższona temperatura, kaszel, katar, łzawienie, dreszcze, bóle głowy..
  leczenie: leczenie objawowe, polopiryna, codeina
  Grypa wg podręcznika ; Choroby żakaźne i pasożytnicze:
  objawy; gorączka, dreszcze, bóle głowy, stawów i mięśni, kichanie, katar, bóle gardłą
  Leczenie: grypa jest choroba samoustępującą, wysatrczy ledczenie objawowe, leżenie w łóżku, podawanie salicylanów[aspiryna].
  I sam widzisz Szanowny Czytelniku, jak z chęci zysku można Ciebie oszukać. Zamiast wydać 20 złotych usiłują naciągnąc na 500 zł.
  Moje uwagi: W naszej szerokości geograficznej występuje stały niedobór witaminy D-3. Moim zdaniem trzeba przynajmniej raz na 3 – 6 -9 miesięcy wykonać badanie 25OHD. Z obserwacji chorych wynika jednoznacznie, że dzienne zapotrzebowanie dla osobnika 70 – 90 kg wynosi 5000 jednostek witaminy D-3 plus 100 mcg witaminy K – 2/dziennie].
  Czyli jak źle się poczujesz, a nie robileś badania 25 OHD, to należy brać przez kilka dni co najmniej 10 000 j witaminy D3 plus 100 mcg witaminy K-2. Nie zalecam brania tranu ponieważ brak prac oceniajacych jakość takiego preparatu. Większość jest robiona z ryb hodowlanych karmionych nie wiadomo czym.
  http://www.polishclub.org/2015/01/27/dr-jerzy-jaskowski-grypa-nie-daj-sie-oglupiac/

 84. Pitagoras said

  75

 85. Czaruś said

  ad. 76 – znów do domu kultury zwabić ludzi, potem ich zamordować i wszystko zwalić na separatystów?

 86. lopez said

  Mordercy banderowcy bombardują szpitale ,mordują pacjentów


  W szpital w Doniecku trafił pocisk, są ofiary !!!

  Ponad 15 osób zginęło w wyniku ostrzału arteleryjskiego szpitalu w donieckiej dzielnicy Tekstylszczyk – poinformowało Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych proklamowanej DRL.
  „Na terenie szpitalu jest wiele ofiar. Wstępnie na razie można powiedzieć, że ponad 15 osób” – powiedział przedstawiciel resortu.
  „Został ostrzelany duży szpital. Obecnie trwa tam pożar. Na miejsce przybyły pododdziały strażackie, które zaczęły gasić ogień”
  http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_04/W-szpital-w-Doniecku-trafil-pocisk-sa-ofiary-5119/

 87. lopez said

  Donieck przed chwilą ,banderowcy mordują

 88. La Reine Toronto said

  http://i.embed.ly/1/display/resize?key=1e6a1a1efdb011df84894040444cdc60&url=h
  Torontonski humor: mapka stacji autobusowej w ksztalcie ….zostala zdjeta jak wszyscy pekali ze smiechu!

 89. Boydar said

  Makrela przecież wyraźnie szprecha – wzmacniane maja być gwarancje;
  o wzmacnianiu bezpieczeństwa nic nie bulgotała.

  Już niech się ta chodząca padlina w nasze bezpieczeństwo nie wcina.
  Im dalej żydoszkopy się trzymają od nas, tym bardziej jesteśmy bezpieczni;
  żadnymi gwarancjami się jeszcze nikt nie najadł. Może z wyjątkiem kozy.

 90. La Reine Toronto said

  http://www.cbc.ca/newsblogs/yourcommunity/2015/02/penis-shaped-toronto-bus-station-map-removed-by-transit-officials-after-going-viral.html
  moze teraz ? trudno przeslac info z bloga panstwowej stacj CBC.ca

 91. revers said

 92. revers said

  http://rutube.ru/video/32050397781be01501edf579208d8d9b/

 93. @45 Masteer
  Ja też bym nie chciał, gdym wiedział, że chwilę wcześniej grupa cywilów, która uciekała drogą M-103 dostała salwę z wielokalibrowego karabinu maszynowego z BTR-a. Ludzie wiedzieli, kto za tym stał i dlatego nie korzystali z „dobroduszności” ukropów.

 94. Joannus said

  Czapki z głów, bo te mogą się mocno przegrzewać wobec ogłoszonego dziś majowego terminu wyborów prezydenckich.

 95. Zerohero said

  http://a.disquscdn.com/get?url=http%3A%2F%2Fkor.ill.in.ua%2Fm%2F610x0%2F1574030.jpg&key=7QYPgmFtCqK49UOf6Ju4rw&w=600&h=344

  @63, Siggi

  Wkleił Pan tekst mówiący o marszu donieckich i ługańskich powstańców na Warszawę. Bez słowa komentarza, więc domyślam się, ża Pan to promuje. Tylko po co? W tym tekście nie ma żadnych interesujących danych. Nic co by usprawiedliwiało wnoszenie tego propagandowego g…wna na progi Gajówki.

  zmianynaziemi, alexjones.pl, WolneMedia itp. – portale prowadzone przez ludzi niekompetentnych umysłowo. Ci ludzie chcą się bawić w alternatywne media, ale nie potrafią stworzyć własnego, spójnego światopoglądu. Np. wklejają masy „spiskowych” materiałow, wklejają też teskty o „rosyjskich terrorystach” z niezalezna.pl. Zalatuje to Jarkiem Kefirem. Zalatuje też adminem Wolnych mediów, który ostentacyjnie obnosił się problemami finansowymi – i po jakimś czasie przygruchał sobie Koraszewskich – parę żydowskich szowinistów i syjonistów. No po prostu nie ma to jak „alternatywne media”.

 96. Dzonyy said

  Skurwysyny ostrzelali szpital, to jest czyste morderstwo z premedytacją, brak normalnie słów. Który to raz szpital został ostrzelany? zbombardowany? czapa dla tych kurew bez serca, bez litosci powyrywać im mięśnie sercowe na żywca, i patrzeć jak zdychają.
  Polskie radio (polskie…. ) oczywiście skrzeczy, że często separatystom zdarzało się ostrzelać szpital, czy lotnisko. Zaraz bedzie, że to bojówkarze rosyjscy przebrani w mundury, itd

 97. Dzonyy said

  troche się nakląłem w komentarzu nt ostrzelania szpitala, i czeka na moderację, hihi. Ale trudno, powtórzę to ze sto razy wykropkowując, jak system nie puści.

 98. Ex said

  ps
  Zna ktoś może sklep internetowy z gadżetami Czarnej Sotni?

 99. Listwa said

  kard. Nycz zabrał się za sprawy międzynarodowe:

  Zdaniem metropolity warszawskiego polityczny zwrot, jaki dokonał się w Grecji, ale również klimat ogarniający inne zadłużone kraje Europy, to sprawdzian dla unijnej solidarności. „Dużo się o niej mówi, gdy jest dobrze, ale gdy przyjdzie trudność, wówczas trzeba zdać egzamin” – zaznaczył kard. Nycz.

  „Wprawdzie Europa może powiedzieć, że Ukraina nie jest w Unii i nas nie obchodzi. Ale to nieprawda: nie może i nie powinna tak powiedzieć, bo za dużo padło obietnic w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Natomiast moje pytanie jest takie: Czy się sprawdziła ta solidarność w sensie pomagania Ukrainie i w sensie dawania wyraźnych i jednoznacznych sygnałów Rosji, jeśli chodzi o stanowisko w sprawie tego, co Rosja zrobiła z Krymem czy co robi teraz z Donbasem?” – pyta kard. Nycz.

  http://pl.radiovaticana.va/news/2015/02/04/kard_nycz_o_europejskiej_solidarno%C5%9Bci/1121549

  Kard. Nycz chyba nie zda egzaminu z „pytań, zaznaczeń i dawania wyraźnych sygnałów” w sprawach Polskich, sprawy górników , rolników widać są dla kard Nycza nieistotne.

 100. Ex said

  @98 Co jeden to głupszy.

 101. Dzonyy said

  A propos różnych takich. Lidl i jego promocje są chyba w całej Polsce jednakowe, prawda? Zachęcam zajrzeć i kupić wino węgierskie, a nawet dwa lub trzy. Są porządne Egri Bikaver, nie te po 9 zł w sklepach, tanie sikacze rozwadniane, jest wino ze szczepu kekfrankos, baaardzo dobre. Piłem na miejscu parę lat temu, w okolicach Balatonu, pan miejscowy (Polak-Węgier itd), z którym dogadałem się trochę po niemiecku trochę po polsku tłumaczył, że to jest węgierska odmiana pinot noir, aromatyczna, mocna, dla której okolice Balatonu sa wymarzone do uprawy. Przywlokłem wtedy 5 litrową bańkę tegoż. Ci co próbowali, a znam paru amatorów-znawców-wielbicieli-koneserów 🙂 nie wierzyli, że to węgierskie.
  Polecam. Ceny przyzwoite.
  Nie to, żebym wielbił tę siec sklepów, ale szukałem wtedy po powrocie w sklepach dobrego węgierskiego wina, w sieci też. W sklepach nie ma, to co serwuja się nie nadaje, a w sieci drozyzna, nie warta z kolei, by przepłacać.
  Aha, jeszcze w sklepach Alma jest, tylko tam ciut drożej. W Almie z kolei kupiłem mołdawskie wino, za nie całe 30 zł, jedno z tańszych, i było dobre, żaden „sikacz”. Też warto popatrzeć, cos wybrać.

 102. Ex said

  @66 Tutejsze obsrane ze strachu żołnierzyki będą im z radością buty czyścić, a policja dowozić pizze, córki i żony na telefon. Byle do emerytury dotrwać.

 103. Marucha said

  Re 95:
  Chyba jest gorzej.
  Witryny typu Alex Jones to, moim zdaniem, inteligentna hasbara, zgrabnie podająca atrakcyjną mieszankę prawdy z fałszem.
  Inni po prostu kalkują informacje. Nawet nie skomentują…

 104. NICK said

  Paaanie Dzonny (101).
  Pan to tak serio. Z Lidlem, Almą?
  Weź se Pan nastaw, na owocach krajowych, miodzie, także winogronach. Lub kup Pan u sąsiada – Polaka. Albo Węgra czy Bułgara, wracając z wycieczki. Najlepiej drobnego producenta.
  Kiedyś, w końcu, trzeba się oderwać od żydowskiego wodopoju. Winnych korporacji i pośredników.
  A i spirytus można nabyć. Taniej. Wspomagając Rodaków. Z polskiego ziemniaka, żyta, czy choćby dwu- lub monocukru. Każdy inny. Nalewki it.d. .
  A nie Lidl-owski z syntezy chemicznej, np. z amoniaku.

 105. Lopez said

  Filmy o zbrodniach ukopskich dzisiejszych „bombardowanie szpitala”
  Wideo:

  http://dnr-news.com/dnr/13827-vsu-nanesli-udar-po-bolnice-27-v-donecke-est-zhertvy.html

 106. Lopez said

 107. Lopez said

  Czy jest mi wstyd za Polskę? (+18)

  Dzisiaj w południe pociski wylądowały na osiedlach mikro-rejonu Tekstilchik w Kirowskim rejonie. Mieszkańcy widzieli jak rakiety nadlatują od strony Krasnogorówki, gdzie są siły ukraińskie, ale co to ma za znaczenie? I tak zaraz ktoś wyskoczy, że to tylko odpowiedz pokrzywdzonej przez los biednej armii ukraińskiej. Na co miała odpowiedzieć, będzie w tekście: tak napisze o wyrzutniach rakietowych w Kirowskiej dzielnicy.


  Część pocisków uderzyła na ulicy Tiereszkowa.

  W biały dzień, kiedy ludzie chodzili na zakupy, spadła śmierć. Zniszczone sklepy, powalone drzewa, zdewastowane całe fronty bloków.

  Do największej tragedii doszło w 27 szpitalu. Tam rakiety ….

  …. czytaj dalej + foto http://tragediadonbasu.blog.pl/2015/02/04/czy-jest-mi-wstyd-za-polske-18/

 108. Ex said

  @107 Tak, tak nam wszystkim jest wstyd od urodzenia wstydzimy się wszyscy za Polskę i Polaków i w ogóle sam wstyd.

  Starczy?

 109. Lopez said

  Wynik dzisiejszego ostrzału Doniecka przez Ukraińców (szpital, 6 szkół i 5 przedszkoli). Wyobraźcie sobie jakie zniszczenia będą mogli Ukraińcy dokonać jak jutro Kerry dostarczy im nowe militarne zabawki made in USA.

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=W4D_h_SIvQ8
  RAW Rocket attack on Donetsk hospital – RT reports from aftermath

 110. Lopez said

  ad 108

  nie młodszy 🙂

 111. Ex said

  @109 No i kurwa co z tego? W Polsce te z sa codziennie ludzie zabijani w nie mniej okrutny (o ile nie bardziej) sposób i cie to nie obchodzi. Zabijani, okradani, pozbawiani dorobku życia. Obchodzi cie to?

 112. Ex said

  @110 Właśnie tyle rozumiesz z tego co czytasz pajacu.

 113. joannakorcz90 said

  ten kto popiera zbrodniczy banderowski faszyzm jest wrogiem Polski. widzimy że w Polsce banderowska mafie dokonują zamachu stanu w celu przejęcia władzy i dojenia tubylców. to będzie łatwe bo „polskie” elity są bezwolnymi strachliwymi kukłami. banderowskie mafie mają metody zastraszania. banderowscy mordercy zdobywali doświadczenia w porwaniach wymuszeniach i haraczach. dla nich nasza policja to pikuś. nastepny polski parlament będzie w większości banderowski a zamiast orła bedą wisiały widły. na pierwszy ogień pujdą partie polityczne zastraszaniem i korupcją przejmą władzę a niepokorni znikną.
  widać jak do nas Polaków odnoszą się na forach. już teraz bandrowcy, którzy przed wojskiem uciekli do Rosji obiecując zabijać zwykłych obywateli po jednej osobie w różnych miastach kraju. obiecują wysadzać metra i autobusy.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=016ggL2s528
  Rosjanie wyiskają te wszy. ciekawe co na to „nasi” umiłowani przywódcy
  banderowcy = talibowie europy

 114. NICK said

  Ex. Lopez.
  ???
  Grabę se podać.

 115. Ad. 40

  ” Ja na miejscu władz ŁNR zgodziłbym się na umożliwienie tym ‚cywilom’ odwrotu jedynie, gdy zdadzą sprzęt wojskowy i grzecznie przemaszerują w kierunku terytorium republiki.”

  – Wyrżnąć do nogi! Każdego uzbrojonego! Z każdym trzeba rozmawiać jego językiem. I tak każdemu przed strzałem w łeb mówić „To za Odessę”.

 116. JO said

  Ad.106. Prosze nie wklejac bluznierczych Obrazkow namalowanych Przez Zydow lub Glupcow.

 117. osoba prywatna said

  Ogłupiania szczepieniami ciąg dalszy.
  Epidemia powikłań poszczepiennych – odra
  http://wolnemedia.net/zdrowie/epidemia-powiklan-poszczepiennych-odra/

 118. zeev said

  EXCALIBUR GROUP
  http://peremogi.livejournal.com/6611155.html

  https://www.dropbox.com/sh/bq4tlddipfpy8az/AABdC95IidSy1B4y8JVuw5A7a?dl=0
  http://www.defenceweb.co.za/index.php?option=com_content&view=article&id=37790
  http://www.flightradar24.com/data/airplanes/ur-82060/#55f1ba8
  http://www.excaliburgroup.cz/nase-spolecnosti
  https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$firma?nazev=Excalibur+Army
  V úterý 15. července 2014 byl v prostorách areálu VOP Nováky, za přítomnosti premiérů České republiky a Slovenské republiky, Bohuslava Sobotky a Roberta Fica, a rovněž za účasti ministrů obrany obou zemí, Martina Stropnického a Martina Glváče, slavnostně zahájen provoz ve společném česko-slovenském podniku CZ – Slovensko.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Noviny-Cesky-Excalibur-bude-vyrabet-pandury-ziskal-na-to-licenci-360148
  http://www.armadninoviny.cz/czub-otevira-novy-slovensky-zavod-ve-spolupraci-se-skupinou-excalibur.html
  http://chrudimskenoviny.cz/kategorie/z-medii/imperium-z-trenyrek-tanku
  Sám o sobě podobný příspěvek pochopitelně důkazem není (napsat může kdokoliv cokoliv), ale pokud si sečíst 2+2:
  – kdo by posílal do Nigérie tanky nejdražším způsobem dopravy (několik otoček „Mrii”, vždy se čtyřmi tanky)? Dražší už by bylo jen posílat je přes kosmos. Pokud by tanky směřovaly do Nigérie, naložili by je na vlak a potom na loď. Nebo náklady v tomto případě nehrají roli? Proč? Ne snad proto, že u debalcevského kotle jsou ty tanky pro Kyjev nutné okamžitě?
  – pochybné letové údaje na flightradar, stopa končí vždy nad mořem poblíž Itálie
  – přítomnost Mrie 27.1. v Dněpropetrovsku
  – údajný děkovný dopis kyjevského ministra obrany Stropnickému, kde se zmiňuje firma Excalibur Army
  výsledek je jasný: je velmi nepravděpodobné, že ty tanky letěly do Nigérie.
  http://leva-net.webnode.cz/products/dodava-cr-tanky-kyjevskemu-rezimu-pravdepodobne-ano/

 119. Ad. 65

  „Czy w Polsce produkują jeszcze kafle ?”

  – Tak.

 120. NICK said

  Panie JO. Niech się rozwinie. Toć nie jesteśmy tu od generalnego sprzątania – P. Gajowy mówił.

 121. NICK said

  Czytelnik. Pana podły sarkazm spotka się z odpowiednią reakcją.
  „produkują kafle?” Tak, multum Kafli!

 122. osoba prywatna said

  Koń który mówi, powiedział:
  Protestujących rolnicy: TO PRZESTĘPCY!
  http://prawy.pl/8316-skandaliczne-slowa-giertycha-o-protestujacych-rolnikach-to-przestepcy

  Gdzie jest Brat Dioskur? Obraził się za wdeptanie Giertycha w błoto? – admin

 123. JO said

  Ad.119. Trafia mnie…, jak Widze , ze ktos smie, nie mysli… Wklejajac takie obrazki..

 124. osoba prywatna said

 125. Dzonyy said

  Re 104
  Panie Nick
  jak pragne zdrowia, dla siebie i dla Pana 🙂 se nastawić to nie bardzo, ale wspieram aktywnie tych co nastawiają, wierz mi Pan i to jest na serio. Mnie sie rozchodziło tylko o węgierskie wina. A propos win, znam goscia z Zielonej Góry. Żeglarz, taki narwaniec, że jak się mu rzuci hasło, pojutrze na Zalew, to wsiada w auto i pedzi nad Zalew……Wiślany 🙂 nic to, zmienia kierunek na właściwy i do Fromborka stawia sie o właściwej porze, czyli, jak jest czas na spróbunek win polskich, gronowych z okolic właśnie Zielonej Góry. Ratujemy, co nasze, to po pierwsze.Po drugie, ratujmy smaki. Gwarę. Obyczaje. Poza tym, wolę dobre wino z Węgier, niz ochłap rzucony z napisami po francusku.

 126. Siggi said

  Ad-95-Zerohero.
  W polskiej edycji AlexaJonsa w sporym zakresie hasają sobie używająć epitetów pod adresem Obrońców Noworosji.Ja mam tego świadomość.Ale większość tekstu dotyczy tego jak UA „wojuje” i dostaje w d…. To należy eksponować.
  Że wymienili Warszawę jako cel marszu,o jest też wojna propagandowa.W innym miejscu wymienili nawet Washington.Wogóle,czy padły takie słowa?Proszę zatem nie imputować,że popieram.

 127. JO said

  Dzis w Moje Rece dostal sie kolejny Piekny Symbol Tradycji Katolickiej – KRUCYFIKS Naszyjny , mysle, ze Biskupi. Postac Chrystusa jest na Tle drewnianego Krzyza ” Wpisanego” w metalowy Krzyz na koncach ramion ktorego sa Tradycyjne Zakonczenie „w TRZY platki” ( moja nazwa, poprawnej nazwy tego zakonczenia nie znam)
  Ta czesc Metalowa Krzyza jest podwojna, mozna Ja otworzyc, rozsiac w Srodku ktorego to Krucyfiksu jest kolejny metalowy Krzyz I czerwona/purpurowa wstazka wyscielajaca miejsce dla tego wewnetrznego metalowego Krzyza .

  Sama postac Pana Jezusa jest bardzo Tradycyjna , przepieknie Tradycyjnie wykona. Nad Glowa Pana Jezusa Iukrzyzowanego jest z tego samego Metalu co postac Chrystusa – tabliczka , z napisem INRI, imitujac rozwiniety papirus.

  Jak napisalem wczesniej, w Metalowa oprawie Krucyfikcu jest wkomponowany Drewniany Krzyz- drew no jest czarne, jakby z Czarnego Debu, ale nie rozpoznaje czy to Dab czy nie.

  Glowa Pana Jezusa Jest ukoronowana cierniem- Tradycyjnie I tez Tradycyjnie za Glowa jest wkomponowana Metalowa imitacja Auteoli, jak rozumiem.

  Metalowa Podwoja, otwierana czy rozsuwana odprawia Krucyfiksu jest zamyka na
  A raczej skrecana ozdobna Metalowa Sruba na szczycie Krzyza, jego czesci metalowej- oprawy, gdzie w Sronie jest oczko-otwor w ktorym jest metalowe , oczko kolejne Przez ktore przechodzil jak rozumiem naszyjnik..

  Sam KRUCYFIKS Naszyjny jest okolo 12 cm wysoki, proporcje Tradycyjne Krucyfiksu, dosc ciezki. Przepiekny, mocno zakurzony ale w Doskonalym stanie.

  Nie znam jego Historii, ale Pochodzi ze Sklepy z antykami w Walii.
  Ten KRUCYFIKS to kolejna Laska dla mnie, ze Bog dlal mi go w Posiadanie .

 128. JO said

  W Moje Rece dostalo sie za Laska – Figura z najswietrzym sercem Pana Jezusa, z czasow Piusa X, Mszal Rzymski dla Ksiezy , po Lacinie caly dla Ksiezy do Odprawiana Mszy Swietej z czasow Piusa X …, Biblia Po Angielsku – Tradycyjnie Katolicka z Katolicka Interpretacja tekstow, roznica sie od Polskiej Biblii tym, ze interpretacje sa napisane na Calych stronach a nie pod tekstem Biblijnym, Mszal Rzymski po Angielsku z czasow Piusa XII dla Wiermych, Rozaniec z czasow Piusa X, Szkaplez z Cudownym Medalikiem, Modlitwy z czasow Piusa XII po Angielsku

  No I teraz , w Szoku Jestem – Piekny Tradycyjny Biskupi Naszyjny KRUCYFIKS .

  Nie mam slow, by Wyrazic radosc.

 129. Marucha said

  Re 127, 128:
  Prosimy o zdjęcie/zdjęcia.

 130. Zerohero said

  @Ex

  Bądźmy konsekwentni. jak takiś prędki do potępiania Żydów, Niemców, Rosjan etc. to niby na jakiej podstawie ich potępiasz. Prawa Kalego? Won mi z takim „patriotyzmem” i takim „nacjonalizmem”. Nie życzę sobie abyśmy się stali wierną kopią banderowców. tzn. psychopatycznymi przygłupkami mającymi pretensje do całego świata, ale nigdy do siebie. Walka o dobre imię („polskie obozy”, lewactwo ciągle wstydzące się polskości itd) to jedno, a uderzenie się w piersi w przypadku faktycznie na to zasługującym – to drugie.

  Nie mam Polsce nic do zarzucenia co by się wiązało z polskim interesem narodowym, np. typu prowadzenia brutalnej walki o ziemię. Wszystkie obecne polskie winy mają źródło w ciele obcym, które infekuje naród Polski. Należy wyciąć tę gangrenę bez żalu.

  Ja też się wstydzę za Polskę. Polska masowo sympatyzuje z bydlakami strzelającymi do szkół i szpitali. Polska masowo poparła wojnę w Iraku. Polska napadła na Serbię. Polska popiera rzeź Syrii i wojnę w Libii. Polska kibicuje Izraelowi w ataku na Liban i w ataku na Gazę. Piszę z pełną premedytacją POLSKA, bo teraz jest gorzej niż w PRL. WIĘKSZOŚĆ Polaków wierzy w papkę reżimowych mediów. Jak w TV powiedzą, że trzeba zrównać z ziemią np. Białoruś, to polskojęzyczny plebs wzruszy ramionami i powie: widocznie trzeba. Wstyd mi za taki naród. Zaczynamy przypominać mentalnie Żmudzinów, Albańczyków, Ukraińców. Wściekłe kundle globalistów z prymitywnym, sterowanym GLADIO-Ruchem Narodowym.

  Druga sprawa. Nie udawaj naiwnego izolacjonisty. Wsparcie dla Kijowa uderza Polskę zdrowo po kieszeni, a przy okazji z automatu domaga się plucia na pamięć Wołynia. Mogłaby to usprawiedliwić wyższa konieczność. Tak jest to przedstawiane przez naszą propagandę. Czepiasz się o słówka człowieka, który ją odkłamuje. W jakim celu? Tak żal biedoty w Polsce, ale 100 baniek darowizny dla Kijowa to już spoko?

 131. Marucha said

  Re 116:
  Przecież rysunek ukazuje całą prawdę.
  Nie tylko Cerkiew Banderowska…. tj. Kościół Grecko-Katolicki, ale i nasz rodzimy Kościół Rzymski, wspierają banderowskich bandytów słowem, modlitwą i zbieraniem pieniędzy.

 132. JO said

  Ad.129. Zrobie JE jak bede w Ross, za 3 tygodnie…, obiecuje. Zrobie tych rzeczy zdjecia I jakos wkleje do Gajowki.

 133. NICK said

  Eee, tam. P. Dzonny.
  Wkurzył mnie Lidl i Alma. Bo, nawet w dużych miastach, jak się poszpera, znajdzie się polskie sklepiki. Też z promocjami. Nieco wysiłku=patriotyzmu.
  A na wsi? U chłopa? Taniej. Zdrowiej. Dla Polski … et cetera.
  Tylko to zrozumieć, pojąć, przyjąć do stosowania?
  Ech. Pozdrawiam, wiedząc, że jest Pan Polakiem. 🙂 .
  Basta.

 134. http://colonelcassad.livejournal.com/2031162.html

  Propaganda junty kijowskiej w akcji. Z jednego czołgu uszkodzonego przez minę fotografowanego pod różnymi kątami, jednego bmp i sterty dymiących opon zrobili ’16 ruskich czołgów’. Można wiernym owieczkom ogłosić zwycięstwo.
  Sami zobaczcie tę komedię.

 135. JO said

  Ad.129. Drogi Panie Gajowy,

  Jedno Zdjecie Krucyfiksu Naszyjnego powinien Pan miec u siebie w Poczcie Internetowej . Wyslalem JE Panu 2 minuty temu. Czy bedzie Pan JE mogl wkleic w Gajowce Dzialanie 3 I tu na tej stronie?

  Przepraszam, za niezbyt Dobra jakosc zdjecia, ale wystarczajace by wyobrazic sobie te Rzecz.


  URL: https://marucha.files.wordpress.com/2015/02/krucyfiks.jpg
  Admin

 136. osoba prywatna said

  Ukraina pod władzą żydów – informuje Zacharczenko
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-wladza-zydow-informuje-zacharczenko-zydo-media-wzburzone-2015-02

 137. Boydar said

  Może ktoś wie co to jest – http://polish.ruvr.ru/2015_02_04/Na-Ukrainie-zestrzelili-rakiete-balistyczna-3651/

  Jako że oznaczenia były ewidentnie rosyjskie, a pod materiałem żadnych komentarzy nie ma, to musi być jakieś preludium.
  Albo rakieta była a’priori niewybuchem i nie tyle miała zostać zestrzelona co „przeczytana” (nu, Zajac !) albo wystrzeliły ją ukry i właśnie się dowiedziały że samo wystrzelenie to jeszcze nie wszystko.
  Nie wiem, dlatego pytam.

 138. Mania said

  https://www.youtube.com/watch?v=wCS7V4hQfdw

 139. Boydar said

  To się może wiązać z drugą opcją – http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_29/Rosja-odnotowala-start-trzech-obcych-rakiet-6446/

 140. marta15 said

  skoorwysyny rzadou Usraisraelskiego strasza wiezieniem naukowca z Big Pharmy pt Merck , ktory chce ujawnic przekrety ze szczepieniami ,jakich sie ta diaboliczna korporacja dopuszczala ( i dopuszcza).

  ..A Merck vaccine scientist was threatened with jail time for trying to expose the outright scientific fraud and data falsification being used by the vaccine industry to make its faulty products appear to work even when they don’t, according to a document filed with the United States government
  http://www.globalresearch.ca/merck-vaccine-scientist-threatened-with-jail-time-for-trying-to-expose-massive-vaccine-data-manipulation-and-fraud/5429489

 141. Boydar said

  Mania, co tak skromnie, słowo więcej o zlinkowanym materiale !

  Dobre !

 142. marta15 said

  coby nie bylo za dobrze do GMO-watego jedzenia, dojda GMO-wate drzewa i lasy. jaki bedzie tego efekt? ano katastrofalny.
  Szatan z zapalem dazy do wyniszczenia nie tylko czlowieka, ale tez i calej ziemi.i w tym swym diabolicznym dziele posluguje sie , well, ludzmi ,ktorzy za kase i wladze sa w stanie zrobic kazda ohyde i kazde bezecenstwo.

  http://www.globalresearch.ca/new-genetically-modified-tree-approved-by-us-department-of-agriculture-usda-with-no-assessments/5429467

 143. Tekla said

  – Bardzo skłaniam się w tym kierunku, bo uważam, że musimy pomóc Ukraińcom bronić się. Nie mogę więcej powiedzieć o naturze tej broni, bo musiałbym porozmawiać z naszymi wojskowymi i liderami Ukrainy, ale skłaniam się ku temu, by dostarczać im (Ukraińcom) sprzęt, w tym broń śmiercionośną – powiedział Carter podczas przesłuchania w senackiej Komisji Sił Zbrojnych.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kandydat-na-szefa-pentagonu-sklania-sie-ku-zbrojeniu-ukrainy/ywnfm

 144. JO said

  Ad.135. Dziekuje!
  Czy Pana zdaniem, ten KRUCYFIKS byl przynalezal do Biskupa…a moze to Zakonnika KRUCYFIKS ?

 145. Marucha said

  Re 144:
  Nie czuję się kompetentny nawet by spróbować odgadnąć…
  Czy figura Chrystusa jest (płasko)rzeźbą stanowiącą całość z drzewcem krzyża, czy też jest figurą oddzielnie wyrzeźbioną i przybitą do krzyża? To dość ważne,

 146. awkzim said

  Ad 137
  Nie wygląda na rakietę balistyczną do ukry takich nie mają. Natomiast wygląda na „Toczkę”, którymi ostrzeliwali Donbas. „Toczka” w zależności od wersji ma zasięg 70 lub 120 km. Interesująca jest inna rzecz, mianowicie zestrzelenie. Bo to oznacza posiadanie systemu mogącego zestrzeliwać rakiety taktyczne.

 147. Bronisław said

  Ad.:99
  Radio Watykańskie podało, że kard. Nycz 2 lutego br. przyjęty został w Rzymie do Zakonu Maltańskiego i otrzymał godność baliwa tego Bractwa! Nazwisko typowo ukraińskie, czy ktoś może wie coś bliższego na ten temat?!

 148. JO said

  Ad.145. Figura Pana Chrystusa Jest z tego samego ( wydaje mi sie) Metalu wykonana co Metalowe Obramowanie Krucyfiksu – jest ODDZIELNA trojwymiarowa Rzezba, niemalze Figura przybita do Wtopionego w Metalowe Obramowanie Drewnianego Czarnego Krzyza. Figura jest Rzezba Oddzielna. Oddzialne sa elementy jak metalowy napis INRI przybity do Drewnianego Krzyza, czy Aureola..te elementy sa Metalowe . Drewniany Krzyz Obramowany I Wtopiony w Metal, jest polaczony z Krzyzem Metalowym – tylem krucyfiksu – o Takim samym ksztalcie co Przod z Drewnianym Krzyzem I Figura..
  Pomiedzy Tymi Dwoma czesciami – przodem I tylem jest przestrzen, Srodek Krucyfiksu , ktory jest otwierany. W tym Srodku jest jakby metalowy krzyzyk z wstazka czerwona/ brunatna.

  Calosc jest przepiekna!
  Moze ktos z Gajowiczow wie , kto mogl posiadac ten KRUCYFIKS ?

 149. Siggi said

  Ciekawe są komentarze do tego tekstu.Warto poczytać ,zwłaszcza te bardziej wielozdaniowe.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kandydat-na-szefa-pentagonu-sklania-sie-ku-zbrojeniu-ukrainy/ywnfm

 150. Bronisław said

  Ad.:147.
  Pełna nazwa: to godność Baliwa Wielkiego Krzyża Honoru i Dewocji!!!

 151. JO said

  Ad.148. Ten Srodek z czerwona Wstazka I w Srodku Krucyfiksu metalowy krzyzyk, czy jak obramowanie, plaskie polaczone metalowe beleczki w ksztalcie Krzyza – cos to oznacza, do czegos sluzy, Ma jakies symboliczne znaczenie.

  KRUCYFIKS jest typowo Rzymsko- Katolicki, Tradycyjnie…

 152. Pollack said

  PROFANACJA SYMBOLI RELIGIJNYCH W WOJNIE KULTUR

  Muszę przyznać, że jakoś nie potrafię wzbudzić w sobie sympatii i współczucia w stosunku do ofiar zamachu na redakcję francuskiego pisemka satyrycznego Charlie Hebdo, przeprowadzonego przez muzułmańskich terrorystów. Kiedy slyszę jak nazywa się zamachowców barbarzyńcami, to nie mogę oprzeć się refleksji, że barbarzyńcami były również ich ofiary. Jak bowiem nazwać osobników, którzy bez żadnych oporów wyśmiewali uczucia religijne wiernych i bezkarnie bezcześcili ich symbole religijne. Ktoś powiedział, że w USA takie pisemko nie przetrwałoby nawet pół dnia, ponieważ natychmiast uznanoby, że nawołuje ono do nienawiści na tle religijnym.

  Pisemko satyryczne Charlie Hebdo zostało założone przez grupkę francuskich liberalnych Żydów ateistów jako instrument do walki z religią. Wprawdzie ostatnie wydarzenia w Paryżu zostały sprowokowane opublikowaniem karykatur Mahometa, ale za główny cel ataków obrano chrześcijaństwo a szczególnie kosciół katolicki. Starannie unikano natomiast wyśmiewania religii żydowskiej.

  Światowe media określają zamach w Paryzu jako próbę ograniczenia wolności słowa, ale w całym szlochu nad jego ofiarami brak jakiejkolwiek refleksji nad jej granicami. Tak zwana „wolność słowa“ dawała redaktorom Charlie Hebdo, świadomym całkowitej bezkarności, szczególną okazję do wyśmiewania kościoła katolickiego oraz profanacji katolickich symboli religijnych. Wśród „satyrycznych obrazków“ były takie perwersyjne, na wpół pornograficzne „dzieła” jak zakonnice onanizujące się krucyfiksem, papież nakładający prezerwatywę na członka lubTrójca Święta w homoseksualnej pozie, itp.

  W czasie rewolucji bolszewickiej i póżniej w ZSRR nie tylko mordowano kapłanów lub wysyłano ich do gułagu oraz demolowano cerkwie i kościoły lub otwierano w nich „domy kultury” i muzea, ale również zamieniano je na latryny lub wysypiska śmieci oraz bezczeszczono symbole religijne. To samo miało miejsce w czasie rewolucji w Meksyku oraz wojny domowej w Hiszpanii. Np. hiszpańscy „rewolucjoniści” robili sobie zdjęcia z różańcami zawieszonymi na penisach.

  Wprawdzie dzisiejsze ataki na chrześcijaństwo mają w większości „pokojowy” charakter w formie finansowania i promowania przez władze i media antychrześcijańskich idei i zachowań, ale przyjmują one również „krwawy” wymiar w postaci milionów zamordowanych nienarodzonych dzieci w czasie aborcji. Mamy nieustannie do czynienia z profanacją katolickich symboli religijnych oraz obrażaniem uczuć religijnych chrześcijan w imię „wolności słowa“ oraz swobody ekspresji artystycznej. Równocześnie zastanawiająca jest hipokryzja władz państwowych, które bardzo mocno reagują kiedy ktoś usiłuje profanować synagogę lub meczet.

  W naszych czasach nawet w tak katolickim kraju jak Polska władze państwowe wspierają finansowo twórców takich „dzieł” jak genitalia wiszące na krzyżu, ukrzyżowana naga kobieta, krusyfiks umieszczony w łajnie lub promują wystawienie antykatolickiej sztuki Golgota Picnic. Te kulturalne wydarzenia uświadamiają nam, że jesteśmy częścią Europy, której elity polityczne wydały wojnę chrześcijaństwu, dążąc do wyeliminowania go z życia publicznego. W preambule do Konstytucji Europejskiej brakuje nawet jakiejkolwiek wzmianki o chrześcijańskich korzeniach cywilizacji europejskiej. W swoim przemówieniu telewizyjnym przewodniczący Parlamentu Europejskiego liberał, niemiecki Żyd, Martin Schulz zapowiedział usunięcie krzyży i innych religijnych symboli z miejsc publicznych. Nie bądzmy więc zdziwieni, że judaizm i Islam będą zwyciężać w Europie, która zabija swoją wiarę i swoje świętości. Warto na tym miejscu przypomniec znane powiedzenie: „Europa będzie chrześcijańska lub nie będzie jej wcale.”

  Stan Sas (Nowy Jork)

  https://marucha.wordpress.com/2015/01/09/tego-nie-uslyszysz-o-charlie-hebdo/#comment-443053

  http://www.prawica.net/40323

  http://www.prawica.net/40343

  http://www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2015/01/07/after-charlie-hebdo-attack-u-s-catholic-group-says-cartoonists-provoked-slaughter/

 153. Joannus said

  Ad 148 Pan JO

  Ciekawym jakie ma wymiary, tj wysokość.
  Jeżeli ma część otwieraną z wstążką jak Pan podaje to znaczy, iż jest to bez wątpienia Krzyż -Pektorał- Relikwiarz. Takie nosili dawniej Biskupi, kiedy umierali często przejmowała je rodzina, jeżeli nie postanowił inaczej.Mogli być obdarowani i nosić je także Kanonicy i Prałaci oraz Przełożeni Zakonów. Znam takie przypadki.
  Podejrzewam iż to co jest w środku z tą wstążką, dawniej chyba czerwoną, zbrązowiałą z czasem, czyli Krzyżyk, musiał nosić albo Święty czy Błogosławiony lub Męczennik wcześniej na szyi lub przy Różańcu. Lub mogła być do niego przytwierdzona odrobinka autentycznej Relikwi I stopnia.
  Mógł być też pobłogosławiony dotknięciem Relikwi I stopnia, może nawet samego Krzyża Świętego.
  Widziałem taki pektorał u podejrzanej osoby, która miała rzekomo praktyki medyczne w zakonie. Pewnie przywłaszczony. Ten akurat miał 3 i to oznaczone napisem i pozostałością materii i laku.
  Jakby nie patrzeć, to co w środku musiało mieć duże znaczenie.
  Istnieje jeszcze inna możliwość może mniej prawdopodobna, zastąpienia czegoś cennego czymś mniej cennym.

 154. JO said

  Ad.152. Doslownie lzy Leja mi sie po piliczku…
  Wysokosc Relikwiarza-Pektoralu bez ozdobnej sruby na szczycie, Ma:
  10.5 cm
  Szerokosc: ramion 6 cm

  Szerokosc belek Pektoralu: 1 cm
  Griposc belek Pektoralu Dwoch czesci razem: 1 cm
  Szerokosc szczytow – Trzech platkow – 1.8 mm

  W Srodku relikwiarza jest Czerowna, b dobrze zachowna Wstazka Z Metalowa obrecza w ksztalcie Krzyza.

  To bez watpienia Relikwiarz- Pektoral

  Kupilem go za 65 zl w antykwariacie, znalazlwszy go wsrod wielu „rupieci” roznego pochodzenia I znaczenia na jednej dolnej polce szaki , sposrod wielu szafek.
  Cos mnie pchalo do pojscia do tego antykwariatu I szukania Krucyfiksu . Przez Ostatnie dni Ta Mysl nie schodzila mi z glowy, ze tam musze Pojsc I Szukac KRUCYFIKS .

  Ten Pektoral jest taki Cieply, Piekny, tetniacy Zyciem.

  Potraktowany zostal niemalze jak ” smiec „, bezwarosciowa Rzecz

  Teraz jest bezpieczny.
  Teraz jest Moj.
  Pozostanie ze mana az do Mojej Smierci.

 155. Lopez said

  Polska: NATO jak Krzyżacy

  Jak entuzjastycznie donoszą media głównego nurtu („Rzeczpospolita” opatrzyła swój artykuł tytułem „Niemcy idą nam na pomoc” – sic!), w 2015 roku w ćwiczeniach NATO na terytorium Polski weźmie udział „bezprecedensowa” liczba żołnierzy niemieckich.

  Szczegóły udziału Bundeswehry w ćwiczeniach Saber Strike w czerwcu są wciąż nieznane, ale wstępnie mówi się o blisko dwutysięcznym kontyngencie żołnierzy niemieckich na polskiej ziemi.

  http://xportal.pl/?p=19142

 156. Lopez said

  ACTA DIURNA (721): Zapraszam na dzisiejszy serwis informacyjny z coraz bardziej zagrożonego wojną świata
  http://jeznach.neon24.pl/post/118705,sroda-4-02-2015

 157. przemądrzałe bydlę said

  Świetny wywiad z socjologiem Krzysztofem Wieleckim o wzrastającej ilości samobójstw w Polsce w wyniku tzw. transformacji i związanych z nią perturbacji gospodarczych, dechrystianizacji, rozpadu tradycyjnych struktur społecznych i utraty sensu życia:
  http://naszapolska.pl/index.php/categories/polska/18476-sprzeciwiajmy-sie-procesom-ktore-prowadza-do-frustracji-wywiad-z-prof-krzysztofem-wieleckim

 158. przemądrzałe bydlę said

  Ogłupieni Szwedzi dają się czipować dla wygody:
  http://www.tvp.info/18728060/pracownikom-wszczepiono-czipy-otwieraja-drzwi-bez-kluczy-maja-zaskakujace-mozliwosci

 159. Joannus said

  Ad 154
  Szanowny Panie JO
  Podana wysokość potwierdza przypuszczenie.
  Dodam jeszcze iż materia może być cząstką z tzw. wyścielenia przechowywanej bardzo znacznej Relikwii lub zmienianegi jej opasania albo też szaty.
  Umieszczenie w pektorale do noszenia na piersi wyznawcy znaczy bez cienia wątpliwości o jej walorze świętości

  Smutna refleksja, to co było szanowane szczególnie bo święte, idzie w rupiecie na sprzedaż.

 160. Lopez said

  ad 131 Marucha said

  Dokładnie rydzol przecie popiera.
  Ja jestem za chrześcijaństwem ale bez nie pejso-katoli sterowanych z zewnątrz

 161. Eliza said

  @81Juliusz Prawdzic

  Panie Juliuszu, czy mam prawo sądzić, że
  dr Geoffrey Wawro jako profesor Historii Wojskowości w University of North Texas , i dyrektor Centrum Historii Wojskowej UNTWawro, ekspert w dziedzinie wojskowej i innowacji bezpieczeństwa międzynarodowego w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a przed objęciem profesury w Teksasie – profesor Studiów Strategicznych w US Naval War College oraz w Naval War College Review jako „specjalny korespondent” z miejsc i wydarzeń o znaczeniu strategicznym lub technicznym, w tym Iranu, Brazylii i Paris Air Show, którego głównym obszarem zainteresowania jest nowoczesna i współczesna historiia wojskowości, od rewolucji francuskiej do teraźniejszości , głównie z obszarów polityki, strategii i wojny w monarchii habsburskiej, ( wygooglowałam),
  – zatwierdzając swoim nazwiskiem Wieki Atlas Historii Świata BUCHMANNA, Wyd. Foksal sp. z. o.o. 2013. stwierdził, ze mapa Grzegorza Wielkiego z roku 600 z angielską aktualizacją geograficzną, którą Anglicy publikują ZAWSZE a inni sporadycznie . Imperium Lechickie, które niektórzy poprawiają idiotycznie na Plemiona Słowiańskie, sięga do Renu, Alp, Adriatyku, Maricy, Morza Czarnego i Kaukazu. http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada,
  zaburza jego pojmowanie historii Europy,
  i że według tego osobnika najważniejszym dla historii Europy był
  Pokoj w Utrechcie w 1713 i Rastatt w r. 1714, z Królestwem Pruskim jako HABSBURSKIM.( cyt. Pana).

  Panie Juliuszu, czy środowisko historyków, w którym się Pan obraca, nie mógłby zwrócić się o wyjaśnienie tego ponurego niedopatrzenia.

 162. dr TS said

  115.KrzysztofM
  [Ad. 40

  ” Ja na miejscu władz ŁNR zgodziłbym się na umożliwienie tym ‚cywilom’ odwrotu jedynie, gdy zdadzą sprzęt wojskowy i grzecznie przemaszerują w kierunku terytorium republiki.”

  – Wyrżnąć do nogi! Każdego uzbrojonego! Z każdym trzeba rozmawiać jego językiem. I tak każdemu przed strzałem w łeb mówić „To za Odessę”.]

  Ho,ho, a czym ty człowieczku różnisz się od banderowca???
  Tam sąteż uzbrojone przez juntę kijowską młode dzieciaki wcielane siłą na rzeź po zamianie ichniejszej konstytucji!!!
  Usuwać to się powinno ze społeczeństwa takich jak ty.
  Nie dorosłeś pan jeszcze do miana katolika.
  Małe litery z premedytacją!

 163. Diana said

  „Chodorkowski planuje, Kreml czuwa.”

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/chodorkowski-planuje-kreml-czuwa/e7qkw

 164. JO said

  Ad.159. …Za Sprawa Ducha Swietego – Podnoszone TO jest z rupieciska wrzuconym tam przez niegodziwych, a Przez Uczniow Swietych Ksiezy przywracane jest Szczegolne Miejsce , Szacunek – bo to SWIETE.

  Dziekuje Panu za Pomoc

  A Radosna Refleksje wyzej napisana dedykuje Panu I Panu Gajowemu, jako Osobom przywracajacym Wiare , ktorym ona Byla podstepnie ukradziona.

 165. JO said

  Drogi Panie Gajowy,

  Jestesmy na etapie projektowania Grafiki Tekturowej skarbonki. Na niej beda dane Obu Gajowek oraz Obu Kwest – na rzecz Swietych Ksiezy i ich Swietej Poslugi oraz na rzecz Prawoslawia w Wojennej Potrzebie.

  Informuje, ze „Wizerunek Pana” – Logo Glownej Gajowki – bedzie ujety w Grafice/opracowaniu plastycznym Skarbonki .

  Pozdrawiam,

  JO

 166. Boydar said

  Teksty które tłumaczy Pani Ola, nigdy nie są przypadkowe – http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kabala-zrodlo-przemocy-na-bliskim-wschodzie-2015-02

 167. Eliza said

  @149 Siggi
  to jeden z komentarzy z podanej strony:
  „~z ostatniej chwili, dlaczego niema artykułu na ONECIE : Ukraińska Rada Najwyższa ratyfikowała porozumienie między rządami Polski, Litwy i Ukrainy o utworzeniu wspólnej brygady wojskowej. Dokument był podpisany we wrześniu w Warszawie przez ministrów obrony trzech krajów. W skład jednostki będą wchodzić: międzynarodowe dowództwo w Lublinie, trzy bataliony i oddziały specjalne. Wojskowi będą stacjonować w swoich krajach i działać wspólnie tylko w czasie ćwiczeń i operacji. Ukraińskie MON poinformowało, że brygada będzie liczyć do 3,5 tysiąca polskich żołnierzy, 160 ukraińskich (w tym 15 w sztabie) i do 350 litewskich. ”

  I jak do tego się ma wypowiedź p. Komorowskiego!.

 168. robertgrunholz said

  To mój nowy artykuł po reaktywacji bloga, pod nim również link do mojego Magazynu, zachęcam do czytania

  https://rgrunholz.wordpress.com/2015/02/04/zakazany-patriotyzm/

  Poza tym kieruję zapytanie do Pana Filo: może mi Pan podrzucić jakieś linki o Marcosie jeśli Pan takowe posiada?

 169. dr TS said

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2014/07/17/satanistyczna-symbolika-logo-swiatowych-dni-mlodziezy-krakow-2016/

 170. Maciejasz said

 171. La Reine Toronto said

  re:170: przepraszam ale to jest plugawe bo osmiesza w dziwnym dialekcie nie tylko Tuska ale Polakow.
  Wroga to robota a malo nam jeszcze takich drwin? Dlaczego to sie pojawia zeby nam jeszcze dolozyc bardziej?
  Ten klip jest chyba zapowiedzia kolosalnej nagonki na nasz Narod i Ojczyzne. Tak duzymi literami.

 172. La Reine Toronto said

  ad.163: Diana nie szkoda czasu na takie gadzinowe wiadomosci z onet.’u? Padalce i robale draza polskie umysly.
  Czas na bojkot; tam wielu trolli u krainskich i anty polskich.

 173. Siggi said

  Grecja oświadczyła, że nie jest już w stanie spłacać długów – konsternacja banksterów
  Tak gloryfikowana przez naszych ciemiężycieli demokracja, potrafi płatać figle. Kiedyś demokratycznie wybrano Adolfa Hiltera, a teraz posadami Europy wstrząsa inny demokratyczny wybór. Ludzie pomylili się i w ostatnich wyborach do parlamentu Grecji wygrała głęboko niesłuszna partia Syriza. W rezultacie nowy grecki rząd już zapowiedział, że nie ma zamiaru spłacać długów, które są po prostu nie do spłacenia.
  Trudno nie postrzegać twardej postawy greckiego rządu jako otwartego buntu przeciwko Europejskiemu Bankowi Centralnemu i współpracującym banksterom, którzy wykreowali Grecji długi tak wielkie, że obecnie sięgają już 180% produktu krajowego brutto (PKB). Dla porównania Polska jest zadłużona oficjalnie na mniej niż 55% PKB a nieoficjalnie dawno ponad 60%PKB.
  Nowy minister finansów Grecji, Janis Varufakis jest człowiekiem bezkompromisowym i rozmawia z eurokratami zupełnie inaczej niż ci do tego przywykli. Nie spuszcza wzroku przepraszając, że żyje i nie uważa, tak jak nasi politycy, że jego kraj z racji nierównowagi sił jest „brzydką panną bez posagu”. Wręcz przeciwnie swoją twardą postawą Varufakis spowodował, że malutka Grecja wstrząsnęła całą strefą Euro.

  Grecki szef fiskusa wskazał, że kolejne transze zadłużenia oferowane jego krajowi przez tak zwaną „trojkę” (MFW, EBC i Komisję Europejską) w żadnym razie nie spowodują poprawy sytuacji, a nawet pogarszają ją. Poza tym Varufakis wytknął, że tak zwane „reformy gospodarcze”, które od 2010 roku wymuszono na Grecji rozłożyły zupełnie tamtą gospodarkę i mogą doprowadzić do największej recesji od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
  Grecję zjada socjalizm, który zawsze nieuchronnie prowadzi do bankructwa. Przychodzi ono tym szybciej im mocniej nasila się fiskalizm. Do tego chęć podtrzymania za wszelką cenę przywilejów dla pasożytujących na reszcie społeczeństwa uprzywilejowanych grup, powoduje wzrost fiskalizmu prowadzący do rozrostu szarej strefy, co powoduje zmniejszenie wielkości gospodarki na której może się żywić socjalistyczny pasożyt.
  To samo widzieliśmy też w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w PRL, które zadłużyło się za czasów Edwarda Gierka i doprowadziło to do dramatycznych dwóch dekad lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, gdy polskie społeczeństwo nagle zubożało drastycznie. Grecja jest w tym samym momencie dziejów.
  Istnieje jednak pewna fundamentalna różnica. Grecja jest członkiem strefy euro, a więc nie posiada suwerenności finansowej i nie może zdewaluować swojej waluty, gdyż oznaczałoby to dewaluację waluty niemieckiej, francuskiej, holenderskiej itd. To dlatego problem jest tak wielki i praktycznie nierozwiązywalny bez usunięcia Grecji ze strefy euro, o czym już się wspomina publicznie
  Europejscy socjaliści nie rozumują logicznie i chcę mieć ciastko i zjeść ciastko, czyli pragną kontroli nad Grecją i chcieliby, aby dalej funkcjonował tam socjalizm, ale z drugiej strony wiedzą, że jedyny ratunek dla tego kraju to powrót do drachmy, dewaluacja jej do realnego poziomu, a potem jakaś ustawa Wilczka, która odblokuje przedsiębiorczość i pozwoli ludziom zarabiać i bogacić się.
  W Polsce tylko dzięki temu jakoś podźwignęliśmy się po totalnym kryzysie w PRL. Potem niestety socjaliści robili to, co zwykle, czyli wszystko, co w ich mocy, aby zniszczyć tak znienawidzonych przez nich przedsiębiorców, wyzyskiwaczy. Od 1989 roku stopniowo likwidowano wolność gospodarczą,
  W ciągu ostatnich lat powiększono też znacznie długi naszego kraju oraz obciążenia podatkowe na obywatelach. Doprowadziło nas to do miejsca, w którym Grecja była przed swoim wielkim kryzysem. Warto jednak pamiętać, że mamy własną walutę i gdy dojdzie do bankructwa Polski na wzór grecki, to złotówka zdenominuje się, a zadłużeni w obcych walutach zbankrutują wraz z naszym państwem.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/grecja-oswiadczyla-ze-nie-jest-juz-w-stanie-splacac-dlugow-konsternacja-banksterow

 174. La Reine Toronto said

  http://sputniknews.com/us/20150204/1017743075.html
  a tu jeszcze zdrowiej prawda?

 175. http://turystyka.wp.pl/gid,17232644,title,Wybierz-najpiekniejszy-zamek-w-Polsce,galeria.html

  W Polsce z KRASICZYNEM może konkurować tylko Wawel. Istotne jest to, że pierwotna architektura Krasiczyna jest „przemyska” a Przemyśl był inwestycją JEDNORAZOWĄ, czyli że został wybudowany w trakcie Jednej akcji budowlanej przez jakiś Imperializm, który trudności finansowych nie miał. W tym samym czasie został też zbudowany Krasiczyn z MOSTEM na Sanie, który zachował się jako Wiadukt parkowy. Most ten budowano, gdy San NIE BYŁ jeszcze rzeką spławną, ale gdy zaczęto spławiać drewno karpackie to koryto Sanu odsunięto na północ.
  Świadczy to, że Przemyśl i Krasiczyn są bardzo stare. Pierwsza wzmianka o Przemyślu mówi o lokacji go przez Leszka III Wyścigowego po rozgromieniu Arabów pod Tyflisem w r. 772. Lokacja ta polegała na nadaniu Praw Miejskich i nazwy od witezia PRZEMYSŁAWA, który wysłał zięcia do Poznania w/s zajęcia przez Franków i Sasów Lubeki. Na zamku Przemysława w Poznaniu Leszek przyjął poselstwo Franków z palatynem Bretanii Rolandem Wielkim, które obiecało zwrot Lubeki po pacyfikacji Sasów.
  Wg mej systematyki architektonicznej to Przemyśl i Krasiczyn należą do ogłoszonej przez Anglików EUROPEJSKIEJ ATLANTYDY a budował je Asklepios ze Lwowa po wycofaniu się z Wrocławia za Wisłę i Dunajec wobec małżeństwa Foroneusza z wrocławskiego zamku Biskupiego z Pragą z Krokowa. Foroneusz miał wprawdzie buzię jak hipopotam liberyjski, ale czegoż się nie robi dla Ojczyzny.

 176. Siggi said

  Ukraina: wojna czy rozstanie z Donbasem?

  Kijów zamierza ubiegać się o „genewski format”, aby do uczestników rozmów dołączyli USA.
  W niedzielę okazało się, że mińskie rozmowy znalazły się w impasie. Obecnie sytuację na południowym wschodzie Ukrainy trudno nazwać po prostu skomplikowaną. Jest to prawdziwa wojna. Ukraińska artyleria ostrzeliwuje centrum Doniecka. Jeszcze jednym punktem zapalnym konfliktu jest miasto Debalcewe.

  Organizacja zajmująca się ochroną praw człowieka Amnesty International uznała sytuację humanitarną w mieście i w sąsiednich miejscowościach za katastrofalną. Ukraińskie siły zbrojne podejmują kolejne próby wydostania się z otoczenia. Ludzie pod ostrzałem opuszczają swoje domy. Aby wyprowadzić ludność cywilną ze strefy działań zbrojnych, trzeba niezwłocznie ogłosić rozejm, co najmniej na trzy dni. Domaga się tego przewodniczący OBWE Ivica Dacić. Odpowiednie oświadczenie zostało opublikowane na stronie europejskiej organizacji. Według oficjalnych przedstawicieli DRL, w ewakuacji cywilów przeszkadzają żołnierze gwardii narodowej Ukrainy. Ludzie, którym udało się opuścić miasto, twierdzą, że strzelano im w plecy.

  (…)

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_02_04/photo-Ukraina-wojna-czy-rozstanie-z-Donbasem-8125/

 177. http://turystyka.wp.pl/gid,17232644,img,17232950,kat,1036541,page,2,title,Wybierz-najpiekniejszy-zamek-

  Był to zamek udzielnych Doliwów, których po bitwie pod Drohiczynem w r. 1043 wypędzono. Po bitwie pod Lublinem w r. 1339, w której chan zginął a książę halicki dostał się do niewoli, powstał plan Fortecznego Lublina. Zbudowano tylko Zamek i wieżę Jezuicką a po bitwie nad Sinymi Wodami, po której Litwini zajęli Kijów, PLANY twierdzy lubelskiej zarzucono i przejął je Dymitr Doński budując wg nich Gotycką Moskwę, która z tej racji nie ma nic z Bizantynizmu.
  Po śmierci Jagiełły zamek lubelski przejęto na SEJM i Lublin stał się Parlamentarną Stolicą Polski. Podczas II Wojny Północnej na zamku lubelskim stacjonowali Rosjanie Piotra Wlk, ścieląc koniom archiwum sejmowym a przy wycofaniu zamek WYSADZILI a Lublin podpalili. SEJM został odbudowany za Księstwa Warszawskiego i Królestwa Kongresowego z wykorzystaniem murów parterowych w stylu MAURETAŃSKIM na Więzienie.

 178. czytelnik. said

  Dzieki za informacje o kaflach w Polsce .
  Teraz kolejne pytanie :
  Czy w USA sa w sprzedazy polskie kafle (gdzie) i można znaleźć fachowca,ktory postawi piec kaflowy kuchenny i pokojowy w malym domu mieszkalnym ?
  Pytania kieruje do Polakow mieszkających w USA w tym do fachowcow/zdunow.

  Czy w Hameryce nie ma polskich gazet, polskich stowarzyszeń, polskich stron internetowych?
  Admin

 179. Marucha said

  Re 173:
  Autor pieprzy, jak cała „wolna prasa”.
  Wszystkiemu winne za dużo socjalizmu, a za mało kapitalizmu.
  Jaki tam socjalizm? Jacy socjaliści? Gdzie on widzi socjalizm?
  Przespał ostatnie 20 lat?

  O jakim, kurwa, „zadłużeniu gierkowskim” mówi autor? To zadłużenie było niczym – NICZYM – w porównaniu z długami Najjaśniejszej, zostało zużyte na inwestycje które kurwy do dziś wyprzedają, jakby byly ich własnością. Ponadto długi Gierka są już spłacone.

 180. czytelnik. said

  Jak to jest w Polsce z tym paleniem w piecach na drzewo lub wegiel ?
  Powiadaja,ze w Polsce w miastach jest już zabronione ogrzewanie tego typu piecowe a na wsiach jeszcze wolno – prawda to ?
  Jeżeli zabronione ,to dlaczego ludzie nie reagują na to ,tym bardziej ,ze wspolczesne ilości samochodow na całym swiecie ,więcej zatruwają powietrze niż piece grzewcze w domach i mieszkaniach ???
  Mysle,ze to ważniejszy temat niż wojna domowa na Ukrainie i o tym dyskutujcie,co w Polsce zabronione i wszyscy jakos się z tym caly czas zgadzają i akceptuja.
  Przeciez to nie pojęte by tak być krok po kroku zniewalanym .
  Co będzie jak zabraknie pradu i gazu na ogrzewanie a ludzie nawet piecy mieć nie będą ?
  To samo dotyczy studni,ktore na wsiach następcy po dziadkach i ojcach zasypali,zawladajcy polskimi wodociągami Izrael wode,prad gaz, odetnie i co wtedy , kurna chata,albo ognisko na podworku ,lub beczka w miescie ,a gdzie i jak zalatwiac potrzeby fizjologiczne ?
  Do lasu tez nie wejdziesz ,gdy go nie będziesz posiadal,nic tylko walic w gacie !
  Macie jakies pomysły na to ?
  Takie czasy nadchodzą.
  Posel polski ,ten koloru czarnoskórego (zapomniałem jak się nazywa)przeniosl się do PSL i chyba na wsi zamieszka ,ludzie czarni czuja „pismo nosem” .
  To tylko w naszych rodakach jakas „znieczulica” powstala ,chyba nie po piwie,ktore teraz tak się w Polsce strumieniami leje.

 181. czytelnik. said

  No pewnie,ze nie ma ,a w Polsce sa ?
  Owszem po po polsku sa pisane i ogłoszenia w nich rozne ale zduna czy kafli nie zobaczysz ,za to innej reklamy pelno jakiej tylko chcesz .
  Pytam o to na tym poczytnym forum ,może jakiś zdun mi odpowie,bo admin jakos się na tym nie zna czy co ?

  Dlaczego mam się znać na Hameryce? Gdy pracowałem w Niemczech to b. szybko odnalazłem polskie gazety i kluby, gdzie można było zasięgnąć różnych informacji, a Internet był dopiero w powijakach.
  Admin

 182. Listwa said

  Autor majaczy aż żal słuchać:

  „Europejscy socjaliści nie rozumują logicznie i chcę mieć ciastko i zjeść ciastko, czyli pragną kontroli nad Grecją i chcieliby, aby dalej funkcjonował tam socjalizm, ale z drugiej strony wiedzą, że jedyny ratunek dla tego kraju to powrót do drachmy, dewaluacja jej do realnego poziomu
  – przykład pseudologiki.

  „W ciągu ostatnich lat powiększono też znacznie długi naszego kraju oraz obciążenia podatkowe na obywatelach”

  – to zdaniem autora u nas jest jeszcze socjalizm, a my chcemy mieć ciastko ? .

 183. osoba prywatna said

  Zbigniew Stanisławski, współtwórca „Bolka i Lolka”: utrzymuję się z tego, co wyżebram.
  http://facet.onet.pl/zbigniew-stanislawski-wspoltworca-bolka-i-lolka-utrzymuje-sie-z-tego-co-wyzebram/e8gw6

 184. Siekiera_Motyka said

  „Robert Biedroń: Wszyscy byliśmy homofobami. I ja też nim byłem

  Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3733350,robert-biedron-wszyscy-bylismy-homofobami-i-ja-tez-nim-bylem-rozmowa,id,t.html?cookie=1

  http://d.polskatimes.pl/k/r/1/81/54/54ca66803ed42_k2.jpg?1422789714

 185. NyndrO said

  Tak mi właśnie podpadało.Ale teraz,jeśli coś tak niesamowicie poważnego,jak Pentagon to potwierdził,jestem spokojny. 🙂 Swoją drogą,to dziwne,że Obambinho nie zakazał publikowania tych rewelacji.Toż to cuś,jak strzał z liścia w papę 🙂 ** Władimir Putin zdradza objawy autyzmu – taka teza znalazła się w analizach medycznych, przygotowanych na zlecenie Pentagonu. Zawartość raportu ujawnia dziennik „USA Today”.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Zdiagnozowano-Wladimira-Putina,wid,17236034,wiadomosc.html?ticaid=11449a

 186. Inkwizytor said

  Ma chłopak fantazję 🙂

 187. NICK said

  P. Czytelnik.
  Zdunów w polsce nie uświadczysz. W promieniu 100km naliczyłem kilku – baaardzo drogich.
  Zakupiłem dwa przedwojenne podręczniki zduńskie – autorzy Paradistal i Birszenk [tytuły w internecie, teraz nie pamiętam], wziąłem murarza u ulepiliśmy dwa doskonałe kombinaty kuchenne na drewno.
  A piec kaflowy z rozbiorek jest dość dostępny i tani w Polsce. Sztuka zlożenia to sztuka.

 188. NyndrO said

  Ad 184.*Piękna,bo i niebezpieczna podróż.Musiał się chłopak ciężko naNyndrOwać.

 189. https://marucha.wordpress.com/2015/02/03/wolne-tematy-8-2015/
  161. Eliza said – 2015-02-04 (środa) at 22:01:25
  @81 Juliusz Prawdzic
  Panie Juliuszu, czy mam prawo sądzić, że
  dr Geoffrey Wawro jako profesor Historii Wojskowości w University of North Texas , i dyrektor Centrum Historii Wojskowej UNTWawro, ekspert w dziedzinie wojskowej i innowacji bezpieczeństwa międzynarodowego w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a przed objęciem profesury w Teksasie – profesor Studiów Strategicznych w US Naval War College oraz w Naval War College Review jako „specjalny korespondent” z miejsc i wydarzeń o znaczeniu strategicznym lub technicznym, w tym Iranu, Brazylii i Paris Air Show, którego głównym obszarem zainteresowania jest nowoczesna i współczesna historiia wojskowości, od rewolucji francuskiej do teraźniejszości, głównie z obszarów polityki, strategii i wojny w monarchii habsburskiej, ( wygooglowałam),
  – zatwierdzając swoim nazwiskiem Wieki Atlas Historii Świata BUCHMANNA, Wyd. Foksal sp. z. o.o. 2013. stwierdził, ze mapa Grzegorza Wielkiego z roku 600 z angielską aktualizacją geograficzną, którą Anglicy publikują ZAWSZE a inni sporadycznie . Imperium Lechickie, które niektórzy poprawiają idiotycznie na Plemiona Słowiańskie, sięga do Renu, Alp, Adriatyku, Maricy, Morza Czarnego i Kaukazu. http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada,
  zaburza jego pojmowanie historii Europy, i że według tego osobnika najważniejszym dla historii Europy był Pokoj w Utrechcie w 1713 i Rastatt w r. 1714, z Królestwem Pruskim jako HABSBURSKIM.( cyt. Pana).
  Panie Juliuszu, czy środowisko historyków, w którym się Pan obraca, nie mógłby zwrócić się o wyjaśnienie tego ponurego niedopatrzeni

  Pani Elizo, rzeczony atlas został przeceniony z 150zł na 45zł, co mówi za siebie – czyli że ZAMACH na Angielską mapę: IMPERIUM LECHICKIE nie udał się. Jestem jednak temu Profesorowi Politologii i Doradcy Politycznemu licznych instytucji rządowych wdzięczny za mapę Pokoju w Utrechcie – z Prusami w składzie Imperium Habsburgów, gdyż to rzuca światło na Koronację Królewiecką w r. 1701 jako Błazeństwa Augusta Mocnego. Zaraz jednak po tej koronacji nastąpił najazd Karola XII toteż Sejm musiał FUNDOWAĆ Imperializm Piotra Wielkiego.
  Książ wrocławski Henryk IV Probus ukoronował INDYJSKĄ koroną Leszka III Wyścigowego burgrabiego haidelberskiego herbu PIES Rudolfa Habsburga na Cesarza Świętego Cesarstwa Niemieckiego – może ze strachu przed Czechami? ale dzięki temu Ukoronował się w Gnieźnie na Henryka III Prawego i rozgromił pod Sandomierzem CZTERNASTU KRÓLÓW TATARSKICH.
  ************************************************************
  http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html?flg=1#md,uid=15532
  2015-02-04 12:53 GMT+01:00 Andrzej Szubert :
  Niewiele z tego maila pojmuję. Wolę język prosty, zwięzły, bez eufemizmów i niejasnych metafor.
  Zajmuję się dziejami Słowiańszczyzny. Dziejami a nie ich mitologizowaniem i opowiadaniem bajek o mitycznym imperium Lechitów. Lech to postać wymyślona. Imperium Lechiady istniało tylko w głowach bajkopisarzy.

  Re: Światynie Pogańskie:
  PS
  Mapa rzekomo Grzegorza Wielkiego z 600 roku to współczesna podróbka:
  http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada
  Tak dokładny zaras kontynentu i wysp znany jest od stosunkowo niedawna.
  Dła porównania – mapa Europy wykonana na początku XVII wieku.
  http://dawnemapy.com.pl/pages/posts/mapa-europy-abraham-ortelius-1602-r.n.e-629.php
  Kształt Europy na mapach w roku 600 był jeszcze dużo mniej dokładny.
  Po co posługuje się Pan podrobioną, rzekomo z roku 600 mapą?
  as

  Jest to przykład historiografii masońskiej czyli jezuickiej: NIE WYCHYLAJ GŁOWY PRZED ROK 966, BO CI ODETNĄ!!! Anglicy publikują mapę Grzegorza Wielkiego od LAT STU a dopiero teraz znaleźli się jej NEGANCI, bo zaczęła Strzelać i Zbijać. Wcześniej szydzono z nas jako LESTKÓW-Skrzatów czy lżono od WANDALI a teraz Andrzej Szubert musi się podcierać KLOZETOWO Anglikami pisząc IMPERIUM LECHICKIE ISTNIAŁO TYLKO W GŁOWACH BAJKOPISARZY.
  Owocne było przeniesienie Geografii Ptolemeusza na współczesną mapę Europy, co Anglicy zrobili z mapą Grzegorza Wlk sto lat wcześniej. To że nad Renem wywijają BIAŁOCZERWONYMI chorągwiami i wieszają POLSKIEGO Orła Białego nie świadczy, że myśmy go Ukradli, ale że jest reliktem granicy na RENIE w VI-VII wieku, tj do bitwy pod Vogatisburgiem-Norymbergą w r. 632, kiedy to Wyzymir mianował Karolka Strażnikiem Kaftana Bezpieczeństwa Dagoberta Wielkiego, dając mu pod administrację ziemię między Łabą-Solawą a Renem.
  Ja nie jestem sam, bo np. Pani prof. Elżbieta Piskorz napisała obszerny artykuł WANDALOWIE-LECHICI-POLACY, który zniknął wprawdzie z internetu, ale ja go mam.

 190. gość said

  Co dalej z Kasprowym Wierchem?

  Temat prywatyzacji Polskich Kolei Linowych S.A od dawna budził duże zainteresowanie. W ostatnich dniach media obiegła informacja o tym, że minister spraw wewnętrznych i administracji wydał decyzję zezwalającą cudzoziemcowi na przejęcie nieruchomości PKL, co wywołało wiele kontrowersji – głównie dlatego, że leżą one na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

  Decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji z 19 stycznia br. wywołała mnóstwo emocji, ponieważ spółkę PKG S.A. obok czterech podhalańskich samorządów tworzy fundusz Mid Europa Partners, dla którego spółką zależną jest spółka z Luksemburga (Altura S.a.r.l.). Pojawiły się bardzo krytyczne głosy na temat wyzbywania się majątku Polski na rzecz zagranicznej firmy.

  Przypomnijmy, w 2013 roku akcje PKL zostały zakupione przez Polskie Koleje Górskie – spółkę powołaną przez miasto Zakopane, gminę Bukowiną Tatrzańska, gminę Kościelisko i gminę Poronin. Kolejne kroki są tylko konsekwencją tej operacji. W dokumentach zamiast PKL S.A. będą figurować PKG S.A. (nie Altura), a podatki nadal będą zasilać budżet Zakopanego – spółka ma swoją siedzibę na zakopiańskich Krupówkach.

  PKG S.A., zakupiwszy w 2013 r. 100% akcji PKL S.A., rozpoczęły starania o połączenie obu podmiotów. Aby sfinalizować połączenie spółek, potrzebna jest decyzja MSW zezwalająca na to, by cudzoziemiec przejął nieruchomości wchodzące w skład PKL S.A. PKG S.A. wystąpiła do MSW ze stosownym wnioskiem. Przed podjęciem decyzji MSW zwróciło się do różnych instytucji z prośbą o wydanie opinii na ten temat. Wśród zapytanych o zastrzeżenia znalazły się m.in. samorządy, na terenie których położone są obiekty wchodzące w skład majątku PKL (tu należy przypomnieć, że sprawa dotyczy nie tylko kolejki na Kasprowy Wierch i całej towarzyszącej jej infrastruktury, lecz także innych wyciągów i kolei linowych położonych na południu Polski w: Krynicy, Szczawnicy i Międzybrodziu Żywieckim, a także kolejek terenowych na Gubałówce) i minister środowiska.

  Procedurę pod wątpliwość poddał minister środowiska. W swoim piśmie do MSW wyraził zaniepokojenie faktem, że na obszarze TPN swoje interesy będzie prowadzić spółka, której jedynym celem jest generowanie dochodów, co nie jest zbieżne z celami parku narodowego. Zwrócono także uwagę, że jakakolwiek sprzedaż nieruchomości na obszarze parku narodowego nie może odbywać się z pominięciem prawa pierwokupu – dyrektor Parku ma pierwszeństwo w zakupie nieruchomości, które położone są w jego granicach. MSW skierowało zapytanie o opinię także do TPN, który zgodził się ze stanowiskiem ministra środowiska. Jak się jednak okazało, stanowiska MŚ i TPN nie były dla MSW wiążące.

  TPN wystąpił z wnioskiem do MSW z prośbą o przekazanie kopii wspomnianej wyżej decyzji i oczekuje na dokument. Decyzja MSW nie jest ostateczna. Strony postępowania mogą w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji zwrócić się z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy. TPN uzależnia kolejne kroki od treści uzasadnienia decyzji. Będzie mógł się od niej odwołać, jeśli zostanie uznany za stronę postępowania.

  (Tekst wykorzystuje fragmenty artykułu autorstwa Magdaleny Zwijacz-Kozicy, który ukaże się w najnowszym, zimowym numerze „Tatr”).

  http://tpn.pl/nowosci/co-dalej-z-kasprowym-wierchem

 191. NyndrO said

  *Premier Węgier Viktor Orban opowiedział się na łamach niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” za ścisłą współpracą z Rosją w zakresie energetyki i gospodarki, niezależnie od obecnych konfliktów.*

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/viktor-orban-w-faz-za-scisla-wspolpraca-z-rosja/jfjdj

 192. lopez said

  Litwa: Przeciwko NATO i jankesom
  on 4 lutego 2015

  Jak informują nasze źródła na Litwie, 4 lutego aktywiści antyglobalistyczni i antyimperialistyczni z tego kraju, w tym członkowie Narodowego Ruchu Robotniczego, urządzili protest przed ambasadą USA w Wilnie. Zgromadzeni wyrazili swój sprzeciw wobec światowego imperializmu USA a w szczególności zaprotestowali przeciwko obecności żołnierzy NATO na terenie ich kraju, stanowiącego pogwałcenie konstytucji.

  Tematem wystąpień zebranych aktywistów stała się także niebezpośrednia ingerencja USA na Ukrainie, zmierzająca do podsycenia tamtejszego konfliktu poprzez wsparcie ludobójczej polityki Kijowa.

  Demonstrujący pod transparentem z napisem „Precz z dyktaturą kapitału” wznosili okrzyki „Yankee go home” oraz „NATO to terroryści”.

  Za: https://ltnacionalistas.wordpress.com/angliskai/lithuanians-protest-against-us-imperialism-and-nato-occupational-troops/

  http://xportal.pl/?p=19157

 193. lopez said

  Standard na upa-inie

 194. revers said

  ad 166

  palenie dzieci . krzyzowanie dzieci w polnocnym Iraku to codziennosc, czym koncza sie demokracje na modle usraelska

  http://www.huffingtonpost.com/2015/02/04/isis-crucified-children_n_6613578.html

 195. lopez said

  „Szorstka przyjaźń” Polski i Ukrainy
  Mimo istniejącego strategicznego sojuszu Warszawy z zachodnioukraińskimi nacjonalistami, ci ostatni coraz częściej wykazują antypolskie nastroje. W wyniku tego powstaje logiczna sprzeczność: im bardziej Polska udziela pomocy ukraińskim nacjonalistom, którzy doszli do władzy w Kijowie, tym bardziej demonstrują oni swoją niechęć do Polski. Dlaczego?

  Teoretyczne podstawy ukraińskiej ideologii nacjonalistycznej zostały sformułowane i zbudowane w taki sposób, że pokój z państwem, które przyjęło je za swą obowiązującą ideologię (a tak obecnie dzieje się z Ukrainą) – jest zasadniczo niemożliwy.

  Prawie wszyscy klasycy nacjonalizmu ukraińskiego postrzegają zachodnią granicę Ukrainy wzdłuż Sanu (a więc na obecnym terytorium Polski). Chociaż Dmytro Doncow nawoływał w swoich pracach do stworzenia ….

  … czytaj dalej http://www.geopolityka.org/komentarze/wladislaw-guliewicz-szorstka-przyjazn-polski-i-ukrainy

 196. lopez said

  Film „Tragedia Donbasu”
  Wideo: http://www.youtube.com/watch?v=OoQ9a5XYUCQ

 197. lopez said

  Dawid Hudziec: „Weselnoje”
  Jesteśmy na obrzeżach Kujbyszewskiego rejonu. Oktabrijsk,Weselnoje.

  Opustoszałe blokowiska, zrujnowane przystanki autobusowe, elementy ogrodzeń rozerwane od uderzeń. Każdy dom nosi piętno zniszczenia,dosłownie na każdym budynku są ślady wojny: albo od odłamków, albo bezpośredniego trafienia. Na każdą osobę, która została, przypada kilkadziesiąt ludzi, którzy wyjechali…..

  …. czytaj oglądaj foto dalej http://tragediadonbasu.blog.pl/2015/02/05/weselnoje/

 198. lopez said

 199. Eliza said

  @189 Juliusz Prawdzic

  Panie Juliuszu serdecznie dziękuję za obszerną odpowiedź. Historię Polski sprzed 966 rokiem, zakrywano i zakrywa się bardzo usilnie. Wymazywanie historii to wymazywanie narodów. Może oceni mnie Pan bardzo naiwnie, ale muszę zadać pytanie. Czy w języku polskim ukazało się jakiekolwiek wartościowe (podające prawdę) opracowanie historyczne Imperium Lechickiego – w tym przyczyny jego rozpadu, podziału i na tym tle historię obiektywną Polski do 1918 r. To by było dzieło.
  Oczekuję odpowiedzi.

 200. inka said

  dziwne bo ja po prostu słowo zdun wpisałam i
  http://www.zdun-kominki.pl/o_mnie/index.htm

  http://www.zdunskie-uslugi.pl/

  http://dobrecechy.pl/rzemioslo/zaklad-zdunski-ryszard-sumara-ul-krowoderska-135a/

  nie wiem czy to naprawdę zdunowie bo to tylko net – bo mi kominek stawiał facet z polecenia ( wiem ze piece robi i jest samoukiem ale nie pamiętam już jego numeru wiem że stawia ludziom luksusowe piece z naprawdę eleganckich kafli w Warszawie i okolicach) – ale imię i nazwisko podają na stronach – czy oszust robi o sobie aż taką legendę?

 201. Eliza said

  @ 189 Panie, Juliuszu i jeszcze jedno, co sobą reprezentuje p. Andrzej Szubert, że ironizuje przedstawianą przez Pana historię. Czy ten Pan ma jakiś dorobek naukowy.

 202. Eliza said

  Pan Kerry powiedział; demokratyczne aspiracje Ukrainy, nie powinny być dla Rosji powodem do konfliktu. My nie szukamy zwady z Rosją …. tu nie o to chodzi. … Chcemy rozwiązania tej sytuacji drogami dyplomatycznymi…. Nie możemy udawać, że nie widzimy … że … przejźdzaja przez międzynarodową granicę… ?.
  A tu cyt. z internetu, co należy rozumieć przez międzynarodową granicę pomiędzy Rosja a Ukrainą z dnia 19.11.2014 r.:
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1293521,Rzad-w-Kijowie-zatwierdzil-plan-jednostronnej-demarkacji-granicy-z-Rosja

  ” Rząd zaakceptował z małymi poprawkami dekret prezydenta Ukrainy w sprawie jednostronnego wytyczenia granicy z Federacją Rosyjską. Decyzję o demarkacji podjęła latem ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w związku z zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego.

  – Zaakceptowaliśmy projekt z poprawkami. W szczególności o tym, że robimy to w trybie jednostronnym – poinformował w środę minister bez teki w rządzie Ukrainy Ostap Semerak.

  Protest wobec tych planów wyraziła Moskwa. Rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz oświadczył, że „zgodnie z obowiązującą praktyką międzynarodową, demarkacja granicy państwowej jest obopólnym procesem między ościennymi państwami”. Dlatego, jak ostrzegł, „jednostronna demarkacja nie może być prawnie obowiązująca dla drugiej strony”.
  ………..

  Granica między Rosją i Ukrainą liczy 2295 km, w tym lądowa – 1974 km i morska – 321 km. Jej przebieg został określony w dwustronnym traktacie, który wszedł w życie w 2004 roku. Nie przewidywał on demarkacji. W sprawie przeprowadzenia demarkacji strony porozumiały się w 2010 roku. Utworzono nawet komisję mieszaną, która rozpoczęła prace.

  Demarkacja jest ostatnim etapem w ustalaniu przebiegu granicy między państwami. Dokonywana jest przez mieszane komisje międzypaństwowe i polega na szczegółowym wyznaczeniu granicy w terenie, oznaczeniu jej specjalnymi słupkami lub znakami granicznymi.”

 203. osoba prywatna said

  https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10389002_1057115384314741_2102290673236885301_n.jpg?oh=4a58b23b43c1432fbdd94455c625c916&oe=554DE24E

 204. NICK said

  P. Inko. Mówimy o różnych rzeczach.
  Budowa kominka jest prosta jak konstrukcja cepa. [zwł. obudowanie wkładu kominkowego, zwłaszcza prefabrykatami]
  Budowa grzejnego pieca kaflowego a zwłaszcza wielofunkcyjnego trzonu kuchennego – to zadanie mistrza zduńskiego. Tych – brak. A i jest wielu przyuczonych partaczy.

 205. osoba prywatna said

  10 najpiękniejszych wodospadów na świecie
  http://www.gizmaniak.pl/65742/10-najpiekniejszych-wodospadow-swiecie/
  10 najniebezpieczniejszych dróg na świecie
  http://www.gizmaniak.pl/64638/10-najniebezpieczniejszych-drog/

 206. osoba prywatna said

  Tego o UE nie wiedziałeś

 207. Siggi said

  ad.202,p.Elizo. To co mówi do mikrofonu i kamery Kerry i jemu podobni z tamtąd ja odbieram odwrotnie.Czy to może być jakaś przypadłość w moim wieku( za niedługo-71)?Czy to trzeba leczyć?Czy to da się leczyć?
  Bo ja tym rodzimym i płn-atlantyckim sukin……. nie wierzę jak psom.To jest ten gatunek co ;…inaczej myśli,inaczej mówi,inaczej robi.Kiedyś dawno temu takich zapisywali do …Naszej Partii. No i taki to problem.

 208. Boydar said

  A tego o Dymitrze Mendelejewie –

  http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/korzenie-rosyjskiej-wodki/bgkm6

 209. Siggi said

  Polska wypowiada wojnę Rosji?

  Polska szykuje się do wypowiedzenia wojny Rosji.Niebywała odwaga polityków, szastac zyciem kilkudziesięciu milionów ludzi.Powstaje międzynarodowy korpus wojskowy Polska,Litwa,Ukraina.Sojusz państw straconych w wypadku konfliktu z Rosją.Mowią o tym eksperci z Zachodu i Rosji.Teatrem pierwszych działan w wypadku konfliktu konwencjonalnego, będą właśnie te panstwa.Zachod spisał na stratę Polske.Dzisiaj Niemcy ustami Merkel, kategorycznie odrzucil, mozliwosc pomocy militarnej, dla Ukrainy.Takze dzisiaj,po słowach Obamy, Polska juz zastanawia sie jaką bron przesłac na Ukraine.W mediach toczy się dyskusja o wysłaniu wojsk polskich na Ukraine.Po słowach Obamy, pieski warszawskie gotowe są rzucic naród polski na pozarcie.Przy obecnej retoryce , tak mediów , jak i swiata politycznego,Rosja zaatakowała Ukraine.Wejscie na Ukraine wojsk polskich, zgodnie z logiką , zgodnie z retoryką , tak panstw zachodnich, Ukrainy i Polski,, bedzie wypowiedzeniem przez Polske, wojny Federacji Rosyjskiej.
  http://litera.fr/polska-wypowiada-wojne-rosji/

 210. Boydar said

  Ja przepraszam za moje (208) vs. (206) Osoby Prywatnej. To się nie równa; dopiero zapuściłem tego YT …

 211. osoba prywatna said

  PRZED DEBATĄ ZAKRZEWSKIEGO Z ZAWISZĄ

 212. inka said

  Panie Nick z całym szacunkiem ale nie musi pan być protekcjonalny. Ja potrzebowałam kominka i kominek mi postawił co mi cały domek ogrzewa – moja teściowa ma kuchnie węglowa z piecem chlebowym, wędzarką, dwoma dochówkami – i to jej stawiał chłop z małej wioski co miał podstawówkę i to nie całą. Proszę nie dorabiać szamaństwa do RZEMIOSŁA – niegdyś powszechnego – na mojej wiosce tez są ludzie co kominy, piece i kuchnie nadal stawiają – jeden lepiej drugi gorzej ale „fachowców ” po szerokim świecie nie szukają bo to ciągle istniejąca umiejętnośc – a zapytam – linki pan otworzył czy uznał Pan, że ja baba to zna się jak kura na pieprzu? Jak nie ma dyplomu ze zduńskiego harwardu i bierze mniej niż 20 tys to partacz…snobizmem wali panie Nick

 213. osoba prywatna said

  SŁAWOMIR ZAKRZEWSKI MÓWI O SOBIE

 214. Siggi said

  USA traktują sojuszników jak idiotów, a ci są z tego dumni!!!

  USA traktują sojuszników jak idiotów, a ci są z tego dumni!!!Dla naszych sojuszników zdecydowanie większym zagrożeniem jest państwo islamskie powstałe na terytorium Syrii i Iraku niż to, co się dzieje na Ukrainie – przyznał wiceminister obrony narodowej Maciej Jankowski podczas środowego posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Jeżeli NATO skoncentruje się na interwencji na dalekim Wschodzie, o szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia Polski będziemy mogli zapomnieć.
  W tym kontekście niesłychanie trudno zrozumieć optymizm polityków rządzącej koalicji, którzy z dumą opowiadają o ewentualnym wysłaniu wojsk do walki z ISIS, podczas gdy nie ma ich dostatecznie dużo dla obrony kraju.
  Negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi co do ewentualnego zwiększenia zaangażowania Polski w walkę z ISIS trwają od kilku miesięcy. Ich kulminacyjnym punktem była wizyta szefa polskiego MSZ Grzegorza Schetyny w Waszyngtonie.
  – Nasz punkt widzenia spotkał się z pozytywnym przyjęciem ze strony amerykańskiej, potwierdzeniem czego jest fakt, iż w czasie wczorajszego spotkania w Departamencie Stanu, które prowadził sekretarz Kerry, zaproszono Polskę do jednej, a być może do pięciu grup: grupy ds. wojskowych, ds. walki ze źródłami finansowania tzw. Państwa Islamskiego, ds. zagranicznych terrorystów, do walki z ideologią tzw. Państwa Islamskiego i ds. wsparcia stabilizacyjnego. Analizujemy, w ilu z tych grupach będzie Polska uczestniczyła w kontekście tego przyszłego rozszerzonego zaangażowania w wysiłek koalicyjny – referował Jankowski.
  Wygląda zatem na to, że świadomie bądź nieświadomie ministrowie obecnego rządu dali się wmanewrować w starą i sprawdzoną dyplomatyczną sztuczkę, polegającą na utworzeniu przez konkretnego gracza, w tym przypadku Stany Zjednoczone, komórek, które będą starały się rozwiązać problem, jaki stworzył im sam zleceniodawca. To skuteczny sposób na skanalizowanie wysiłku i odwrócenie uwagi nie tylko opinii publicznej od istoty rzeczy, do realizacji której posłuży również fakt powstania islamskiego kalifatu.
  Otóż podczas gdy przedstawiciele państw NATO będą głowić się i debatować nad zakresem i sposobem działań wojskowych podejmowanych w ramach walki z ludźmi, których dozbrajają USA, kiedy będą usilnie szukać sposobów na odcięcie ich od dofinansowania, płynącego nota bene szerokim strumieniem z pieniędzy amerykańskich podatników, czy rozkładać na części pierwsze i poznawać ideologię, która jest już świetnie znana, Stany Zjednoczone zajmą się zapewne kolejnym etapem „walki z terroryzmem”, w której nie wiadomo, jak daleko się jeszcze posuną.
  W ramach owej „walki” należy spodziewać się nawet zwiększenia swobody działania amerykańskich służb na terenie krajów nie tylko Paktu Północnoatlantyckiego, czy wprowadzenia przymusu wszczepiania mikroczipów obywatelom państw NATO, rzecz jasna „dla ich bezpieczeństwa”. O tym, że coś może być na rzeczy świadczyć może nagłe a niespodziewane uaktywnienie się „terrorystów-antysemitów” oraz innych „islamistów”. Podsycana sztucznie atmosfera terroru i permanentnego zagrożenia z pewnością zmiękczy opór społeczny i będzie działała na korzyść zwolenników zwiększenia kontroli nad społeczeństwami.
  Najlepszy dowód stanowi fakt, iż tak na dobrą sprawę ani Stany Zjednoczone, ani żaden sprzymierzony z nimi kraj nie podjęły kroków skutkujących zakończeniem wojny.
  Wiceminister spraw zagranicznych Leszek Soczewica zwrócił uwagę na to, iż ewentualne powstanie państwa kurdyjskiego, o co w tej chwili walczą Kurdowie, w poważnym stopniu ustabilizowałoby sytuację w regionie, jednakże – jak podkreślał – jest niemożliwe do realizacji przede wszystkim ze względu na Turcję, która jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, a co za tym idzie również Polski, w NATO, i żadna licząca się siła na taki czynnik stabilizacyjny nie wyrazi zgody.
  Zgody nie ma również na inne czynniki mogące wygasić nie tylko ten konflikt, za to politycy karmią nas propagandą i uderzają w patetyczne tony, aby skłonić do akceptacji „planu stabilizacyjnego”, który może jedynie przynieść kolejny rozlew krwi.
  Anna Wiejak
  http://prawy.pl/8347-usa-traktuja-sojusznikow-jak-idiotow-a-ci-sa-z-tego-dumni

 215. vortex said

  Dobra, wrzucam jako wolny temat. Nieprawdopodobna bezczelność antypolskiego jawnego i dawno już zdemaskowanego agenta. Jacek Kapica wsławił się lat temu kilka tym, że jawnie działał na rzecz interesów amerykańskiej spółki G-Tech, w celu likwidacji polskich biznesów hazardowych i przejęcia tego rynku przez tą spółkę. Było to kilka lat temu, ale zostało doskonale opisane, każdy co się interesuje dobrze to wie. I ten zwykły śmieć, zwykły agent, zdrajca, robi wciąż za autorytet. Bardzo mi przykro, ale mam odczucie, że Polska teraz musi upaść, w celu otrzeźwienia. Tacy ludzie w normalnych krajach gniją w kazamatach.
  http://www.biztok.pl/gospodarka/4-ukaranych-12-przyznalo-sie-do-winy-marne_a20118

 216. osoba prywatna said

  W tym odcinku między innymi o koniu (Giertychu).

 217. vortex said

  Jacek Kapoca, nędzna kreatura człowieka, który kilka lat temu aktywnie niszczył polski hazard na rzecz interesów amerykańskiej spółki G-Tech wciąż na stanowisku i wciąż rządzi, i wciąż robi to samo. Ta sprawa została dobrze opisana w protokołach komisji sejmowej, agent i zdrajca.
  http://www.biztok.pl/gospodarka/4-ukaranych-12-przyznalo-sie-do-winy-marne_a20118

 218. @124 Osoba prywatna
  🙂 Mocne, mocne.

 219. Boydar said

  „… o szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia Polski będziemy mogli zapomnieć …” – z linku Pana Siggi (213)

  Że niby co, jak przyduszone do muru ukry zwalą się nam przez granicę, to NATO nam nie będzie w stanie pomóc ? A w ogóle kiedykolwiek miało zamiar ? Bo na wojnę z Putinem to raczej nie powinni mieć bladej nadziei. No może być jeszcze inwazja szczurów z państwa położonego w Palestynie. To jest również s-f, aby nas NATO w tym scenariuszu broniło. Raczej będą się starali rozgnieść Polskę jak Serbów i Czrnogórców w ’99.

 220. osoba prywatna said

  Tu również ciekawie.

 221. Rokitnik said

  Jakie to drętwe gadki (211,212,214 ) !??
  Czy rzeczywiście RN cokolwiek znaczy, zwłaszcza w sytuacji rozbicia na frakcje? Jaki jest pożytek z corocznego pchanie młodzieży do bijatyk z UNO-Policją, na tzw. marszach „pikutowszczyka” Piłsudskiego?
  Nawiasem mówiąc, gdzieś w gajówce mignęły fotki z ” obóz kondycyjny ” owego Ruchu? No kuźwaaaa…jak tak ma wyglądać DOWÓDZTWO i kuźnia Patriotów..to państwo wybaczcie; śmiać i wyć z rozpaczy trzeba !!!

 222. gość said

  Dieudonne skazany za „wspieranie terroru”

  Francuski komik Dieudonne M’bala M’bala został skazany na 30 tysięcy euro grzywny lub 200 dni więzienia, za „pochwałę terroryzmu”. Sąd nie uznał bowiem argumentów, że artysta solidaryzując się z zamachem na sklep koszerny w Paryżu, nawiązywał do humoru prezentowanego przez tygodnik „Charlie Hebdo”.

  Dieudonne znalazł się w areszcie w połowie stycznia i usłyszał zarzuty „pochwały terroryzmu”. Wszystko przez wpis na Facebook’u, który zamieścił po zamachach terrorystycznych na siedzibę tygodnika „Charlie Hebdo” oraz sklep żydowski w Paryżu. Komik nawiązując do promowanego wówczas hasła „Jestem Charlie” („Je suis Charlie”) napisał, że „Jest Charlie Coulibaly”, nawiązując tym samym do nazwiska jednego z zamachowców.

  Satyryk przekonywał przed sądem, że potępia oba zamachy, a jego wpis miał związek z wykonywaną profesją. Powoływał się przy tym na pismo „Charlie Hebdo”, nie stroniące od żartów z ludzkich tragedii. Dieudonne twierdził też, iż chciał pójść na marsz republikański potępiający zamachy, jednak nie chciano zwolnić go z aresztu.

  Satyryk będzie musiał zapłacić 30 tys. euro albo pójść do więzienia na 200 dni.

  na podstawie: egaliteetreconciliation.fr

  http://autonom.pl/?p=11021

 223. Eliza said

  @206 Osoba Prywatna
  Po przesłuchaniu tego wideo jestem w s z o k u.
  To trzeba zablokować lub wyjść z tek q-kiej unii.

 224. JO said

  ad.218. Dokladnie!

  A celem tego jest wbic w glowy mlodych Pochwale Romantyzmu i falsz Historii przeciez nawiazujacy do nienawisci do Rosjan i Rosji…

 225. JO said

  ad.209. Wojna Polski z Rosja jest JEDYNA szansa naszego przetrwania jako Narodu. Poniesiemy straty, ale oczyscimy Narod z Go – wna Zydowskiego i Lemingow, tak jak to sie dzieje na terenie Ukrainy.

 226. Eliza said

  @ 207 Panie Siggi,
  Ja też ” tym ” nie wierzę. „To jest ten gatunek co ;…inaczej myśli,inaczej mówi,inaczej robi” i zgadzam się z Panem.
  Napisałam te urywki z oświadczenia Kerre-go, prowokując.
  Dziękuję za komentarz. Przyda się czytającym.

 227. gość said

  Żona Netanjahu musi dorabiać pokątnym (nielegalnym) handlem butelkami po winie

  Premier Izraela oskarżany o nadużycia finansowe. Bulwersujące wydatki Netanjahu

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu i jego rodzina są oskarżani o poważne nadużycia finansowe. Z kasy publicznej finansowali między innymi: odwiedziny w restauracjach, kwiaty do prywatnej rezydencji, zabiegi pielęgnacyjne, odzież, obuwie, a nawet pachnące świeczki. Izraelem wstrząsnęła również „afera butelkowa” – premier średnio kupował jedną butelkę wina dziennie, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży pustych butelek szły do kieszeni żony premiera, Sary Netanjahu.

  Czytaj dalej:

  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/1081-zona-netanjahu-musi-dorabiac-pokatnym-handlem-butelkami-po-winie

 228. Eliza said

  Coś z przeszłości

 229. Tekla said

  http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_05/Rada-Najwyzsza-Ukrainy-zezwolila-armii-na-uzycie-broni-przeciwko-dezerterom-8063/

  Autorami projektu ustawy są deputowani weterani Andriej Teteruk i Jurij Bereza, a także były szef administracji prezydenta Siergiej Paszynski. Zgodnie z notą wyjaśniającą, ustawa jest potrzebna do „zachowania porządku w szczególnym okresie”.

 230. lopez said

  Historia (rocznica)

  W nocy z 5 na 6 lutego 1945 około godz. 22 osiedle Mazury w Baryszu zaatakował kureń UPA „Bystrego” mordując napotkaną ludność bez względu na płeć i wiek oraz paląc zabudowania.
  Banderowcy otrzymali wsparcie ukraińskiej ludności cywilnej, która rabowała mienie Polaków.
  Na ulicy Plebańskiej napastnicy napotkali zacięty opór Istriebitielnyje Bataljonów i mieszkańców. Część ludności schroniła się w murowanych budynkach szkoły i kościoła.
  Rzeź ludności oraz walki trwały około 5 godzin, po czym kureń UPA wycofał się.
  Henryk Komański i Szczepan Siekierka podają liczbę 135 Polaków zabitych podczas napadu z 5 na 6 lutego 1945 roku.
  Osiedle Mazury zostało całkowicie spalone. W ciągu kilku dni ocaleni Polacy dokonali pochówku zabitych i przenieśli się do Buczacza, skąd byli przesiedlani na Ziemie Odzyskane.

 231. NICK said

  (222). P. JO ma na myśli wojnę Polski u boku Rosji [wraz z Rosją], przeciw wspólnemu wrogowi. Chyba. Nie z Rosją, jako taką. „ad.209. Wojna Polski z Rosja…”.

 232. Cracovia Pany! said

  Siemoniak: Polska jest gotowa być państwem wiodącym tzw. szpicy NATO.

  Mięsoooo

  http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,8jzd5

 233. Eliza said

  Dobry wyjaśnienie jednego z komentarów na Onet pod artykułem: SBU Ukrainy: w sztabie generalnym wykryto szpiega separatystów http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,9gfqz#9gfqz ( dotyczy @34,35)
  ” ura pawel do : Wiecie czemu w materiałach o ofiarach w ludności cywilnej nigdy nie występuje ukraińskie wojsko, tylko separatyści? Ponieważ tu nie chodzi o informację tylko o NEUROLINGWISTYKĘ. Zawartość artykułu się nie liczy, ważne żeby sprawnie zestawiać ze sobą wyrażenia łączące się ze śmiercią cywilów, Rosją i separatystami. Podświadoma część umysłu odpowiadająca za kojarzenie uczuć i konkretnych elementów rzeczywistości nie rozróżnia treści w takim stopniu co wspólnej obecności zagadnień. Za jakiś czas każdy zapomni o co chodziło, ale skojarzenie pozostanie. To jest podstawa teorii głoszonej przez niekwestionowanego lidera w dziedzinie sprawnej informacji swoich czasów „Każde kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą”
  No no,

 234. Eliza said

  @ 227Tekla,
  Wyjdzie na to, że wcieleni siłowo i pod presją do wojska ukraińskiego, będą się poddawać opołoczeńcom lub przechodzić na ich stronę. Ze sprzętem z dostaw USA?

 235. JO said

  Ad.229. Panie Nick, mam na mysli dokladnie to co Judeopolacy- Zydzi w Polsce-Masoni-Ukry w Polsce , chca zrobic.

  Uwazam, ze to tylko Wyjdzie dla Polski na Dobre, bo Zaden Leming nie Ruszy Dupa by bronic Polski a jezeli to zacznie myslec tylko wtedy, gdy bedzie sie my Tylek smazyl.

  Jezeli I w czasie Wojny Leming bedzie Lemingiem, to niech zginie a Ja bede Pierwszy , ktory do niego bedzie strzelal.

  Zydo- Masoneria jak wypowie Wojne, to Ja bede Pierwszy strzelal do niej.

  Oczywiscie, ze bede po stronie Rosji I Tych Polakow, co Stana po stronie Prawdy.

  To bedzie momemt Oczyszczenia , na ktory Czekam .

  W innym wypadku Zydomasoni Nas Zlikwiduja bezpoworotnie Tymi metodami, ktorymi Likwiduja Narody na Zachodzie Europy

 236. z sieci said

  @155

  „Kieszonkowa” armia?
  (Demilitaryzacja, denazyfikacja, decentralizacja i dekartelizacja)

Sorry, the comment form is closed at this time.