Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

List ks. Lukasa Webera, przełożonego FSSPX w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2015-02-16 (Poniedziałek)

Do gajówki wpłynał list od przełożonego Bractwa Kapłańskiego im. Św. Piusa X, który cytujemy w oryginale, a następnie w tłumaczeniu własnym.
List ten jest odpowiedzią na zorganizowane z dużym zapałem i nakładem czasu przez jednego z gajówkowiczów, Pana JO, akcje wspierania posługi księży Bractwa w Polsce (zob. też http://gajowka.wordpress.com).
Admin

Dear donators and followers of the Community Polak-Orthodox,

As I was told by your representatif, you have brought together since a few months your donations to a considerable amount, whitch is destinated to support our traditional apostolate in Poland. What a wonderful gift and big encouragement! I want to thank you of all my heart and also in the name of my confrears!

With about ten priests we run actually 15 churches and chapels all over the country, as well as two schools, the spiritual retreats, the publishing and several other works to bring the traditional catholic faith without modernism to the faithful. The society’s S. Pius X. apostolate started in Poland over 20 years ago, and a lot of work has been done. But still a huge effort is asked in the coming years in teaching the faith, administrating the sakraments and consolidate what has been brougt up till today.

By your donation you contribue to these works whitch demande a big financial support, as well as continous prayers. Thanks again for both of them!

May the holy and Immaculate Mother of God and her divine Son bless you!
Fr. Lukas Weber, superior

Here the bank account where to send the donations:

Fundacja im. O. Damiana de Veusterul. Garncarska 3204-886 Warszawa account in Euro:
PL 77 1140 1977 0000 3015 3900 1002

BIC: BREXPLPWWA2 mBankul. Cybernetyki 7A02-677 Warszawa

*                              *                                *

Drodzy darczyńcy i zwolennicy wspólnoty Polak-Ortodoks,

Jak powiedział mi Wasz przedstawiciel, w ciągu ostatnich kilku miesięcy udało się Wam zebrać z darowizn znaczną sumę pieniędzy, która będzie przeznaczona na wsparcie naszego tradycyjnego apostolatu w Polsce. To wspaniały dar i ogromna zachęta do dalszego działania! Chciałbym Wam podziękować z całego serca, również w imieniu moich współbraci.

Mamy obecnie w Polsce około dziesięciu księży; prowadzimy 15 kościołów i kaplic na terenie całego kraju, a także dwie szkoły, duchowe rekolekcje, działalność wydawniczą oraz kilka innych przedsięwzięć w celu udostępnienia wiernym tradycyjnej, wyzbytej modernizmu wiary katolickiej.

Apostolat Bractwa Św. Piusa X  został utworzony w Polsce ponad 20 lat temu i wiele pracy zostało już wykonane. Ale wciąż wymagany jest w najbliższych latach ogromny wysiłek  w nauczaniu wiary, udzielaniu sakramentów i utrwalaniu tego, co udało nam się osiągnąć do tej pory.

Wasz dar przyczyni się do kontynuowania tego dzieła, które wymaga zarówno dużych środków finansowych, jak i nieustających modlitw. Jeszcze raz dziękuję za jedno i drugie.

Niech Święta i Niepokalana Matka Boża i Jej Boski Syn Wam błogosławi!

O. Łukasz Weber, przełożony.

Pragnę jeszcze raz podkreślić, że bez entuzjazmu i zaangażowania naszego przyjaciela z gajówki, Pana JO, nie zrobilibyśmy nic, przelewając słowa z pustego w próżne.
Admin

Komentarzy 39 to “List ks. Lukasa Webera, przełożonego FSSPX w Polsce”

 1. Rokitnik said

  Rzeczony LIST był zapowiedziany przez Organizatora. Chylę czoła…z największym uszanowaniem sciskam prawicę !!.

 2. Boydar said

  Bałdzo dobrze, tak właśnie trzeba, informować ! Pozwolę sobie potraktować powyższe jako oficjalny PIT i zarchiwizuję. Za rok kwerendę ponowimy.
  To ostatnie zdanie listu, to jak rozumiem naturalna kolejność, ale nie będę już taki drobiazgowy.

 3. wanderer said

  Chyle czola przed Wami, Panie JO, Panie Marucha, oraz wszyscy Darczyncy!

  To przede wszystkim p. JO i jego entuzjazm.
  Admin

 4. Listwa said

  Rzeczywiście, optymizm i determinacja Pana Jo to zjawisko wyjątkowe.

  Gdyby Pan Jo umiałby się klonować do 5, to chyba poprzesuwaliby już kontynenty

 5. pokuta said

  To w ramach pokuty i zadość uczynienia pana JO.

 6. Boydar said


  Przegląd niemiecki (Głos Wierzących) opublikował w numerze z października 1981 r. relację ze spotkania papieża Jana Pawła II z grupką katolików niemieckich w Fuldzie. Pytanie: „Ojcze Święty, co jest w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej? Czy nie powinna ona być, zgodnie z życzeniem Matki Najświętszej, ogłoszona w 1960 r.? Co się stanie z Kościołem?”. Odpowiedź Jana Pawła II: „Z uwagi na powagę treści oraz aby nie dodawać jeszcze odwagi światowej potędze komunizmu do pewnych uderzeń, moi poprzednicy na stanowisku świętego Piotra woleli dyplomatycznie zawiesić ogłoszenie sekretu. Wielu chce wiedzieć tylko przez ciekawość i chęć sensacji, ale oni zapominają, że wiedzieć, czyli uświadomienie sobie, zmusza ich do odpowiedzialności. Jest niebezpiecznie chcieć tylko zaspokoić swoją ciekawość”. Na zakończenie papież wziął różaniec i powiedział: „Oto lekarstwo na nieszczęścia, na zło, i módlcie się, i nie pytajcie o nic innego. Zaufajcie Matce Bożej. Musimy przygotować się w niedługim czasie do przetrzymania wielkich rzeczy, które będą od nas wymagać gotowości, nawet utraty życia i oddania całego siebie Chrystusowi i dla Chrystusa. Przez wasze i moje modlitwy możliwe jest złagodzenie tej próby, ale nie jest możliwe odwrócenie jej, gdyż w ten tylko sposób Kościół być może zostanie zbawiony. Ile razy odnowa Kościoła kąpała się we krwi? Tym razem też nie będzie inaczej. Musimy być silni i przygotowani, aby stawić czoło zbliżającym się próbom. Musimy zaufać Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce i być gorliwymi w odmawianiu różańca, bardzo gorliwymi”.

  I to podobno Lolek powiedział, aż się wierzyć nie chce …

 7. JO said

  Drogiemu Naszym Sercom, Ksiedzu Lukaszowi Weberowi – Bractwu Sw Piusa X w Polsce – w odpowiedzi na jego Apel, podziekowanie i Blogoslawienstwo, przygotowywany jest przelew na wskazane konto bankowe i list do niego, jako Przelozonego Bractwa Sw. Piusa X w naszym Kraju.

  To wielki zaszczyt dla Gajowki i Gajowiczow, ze tak znamienita postac Kosciola Rzymsko-Katolickiego rozpoznaje nas, napisala do nas przeslanie, podziekowanie i przesyla tak wyczekiwane Blogoslawienstwo dla naszego wspolnego wysilku w jednoczacym sie w Aktywnym Dzialaniu Srodowiska Tradycyjnych Katolikow – „Spoleczenstwa Polak Ortodoks”.

  Troche ponad 8 miesiecy temu, w Gajowce, wsrod nas Gajowiczow powstala atmosfera czynu. Narastala ona w miare rosnacej swiadomosci , rozbudzanej przez Pana Gajowego i wielu Gajowiczow posiadajacych teologiczna wiedze, swiadomosci w nas tego co dzieje sie w Kosciele Rzymsko- Katolickim i z tego powodu w kolo naszych rodzin, w naszych rodzinach, z naszymi rodzinami w naszym i z naszym Narodem, z Naszym Krajem, nasza Ojczyzna.

  My wszyscy zrozumielismy, ze Kosciol Rzymsko-Katolicki, w tym my w Polsce i poza nia, jestesmy okupowani przez Masonerie i ich marionetkowe rzady, ktore robia wszystko, bysmy nic nie robiac doprowadzili sie poprzez wprowadzane w nasze zycie ich modernistyczne zabojcze ideologie – „do samozaglady”. Ideologie liberalizmu, multi kulti, ….ekumenizmu…..konsumizmu…

  Kilka miesiecy temu wsrod nas wybieralismy osobe, ktora bedzie koordynowala nasze wspolne wysilki w powstalej w Gajowce idei Dzialania Aktywnego i Wspolnego.

  Zglosilem sie i podjalem sie byc takim koordynatorem. Chce podkreslic, ze Wspolne Dzialanie, ktore krok po kroku jest coraz bardziej widoczne, przynosi efekty – jest naszym grupowym osiagnieciem, bo nie dziala tylko jedna osoba a coraz wiecej osob. Kazda osoba wypowiadajaca sie w Gajowce ma tu we Wspolnym Dzialaniu swoj udzial.Jest grupa coraz szersza Aktywnie Dzialajych, tak w samej Polsce jak i poza nia.

  Wiele razy z klawiatury roznych osob padaly w moim kierunku slowa uznania za prace czy czesto, w tym dobrej, krytyki. Podkreslic chce stanowczo, ze kazde takie slowo odbieram nieosobiscie a musi byc kierowane do Nas Gajowieczow tu wszystkich. Wspolne Dzilanie nie opiera sie na jednaj osobie a wielu osobach i to wiele osob dzialajacych bedzie odpowiadalo i juz odpowiada za OWOCE naszego Dzialania.

  Z Boza Pomoca sa juz i bedzie jeszcze wiecej Dobrych Owocow.

  Z Boza Pomoca bedzie Panow „Gajowych”, „Jankow Aleksander”, miliony. Pan Gajowy, Pan Jan Aleksander sa personifikacja bardzo wielu. Jezeli jeden Janek zginie, to drugi bedzie koordynowac dalej. Nas jest wiele , nas sa miliony i w naszych rekach ma byc nasze Zycie. Wezmy je, bo ono jest nasze i tylko my decydujemy o naszym i dzieci naszych zyciu a nie Masoneria.

  Odbierzmy od Masonerii, Modernistom to co jest odwiecznie nasze i przywrocmy to co jest nieprzemijajace.

  List do nas od Przelozonego, Walecznego Bractwa Sw Piusa X w Polsce zawiera Apel o wysilek, prace o przywrocenie razem ze Swietymi Ksiezmi tego co dla nas, naszych Dzieci jest Zyciodajne. To wyzwanie jest osiagalne. To jest obrona Tradycji Swietej, na ktorej bazuje istnienie naszego Narodu , Panstwa, nasze Zycie, zycie naszych dzieci, przyszlosc naszych dzieci.

  To Apel do jeszcze wiekszego wysilku.

  Ksiadz Weber rozpoznaje nasze itnegrujace sie we Wspolnym Dzialaniu Spoleczenstwo Polskie pod nazwa Polak-Ortodoks. Temu Spoleczenstwo Ksiadz Weber przekazuje Swoje Blogoslawienstwo, ktore posiada Nadprzyrodzona Moc. Jednak to od nas zalezy co z tym Blogoslawientwem zrobimy. Teraz od naszych rak i serc zalezy ile zrobimy. Z tym Blogoslawienstem mozemy odebrac Ojczyzne Modernistom i przekazac ja kolejnym pokoleniom, Polakom.

  Niech Oficjalny, reprezentujacy Polskich Tradycjonalistow Zwiazek Polak-Ortodoks i za Blogoslawienstwem Ksiedza Lukasza Webera inne zorganizowane podmioty stana sie NARZEDZIAMI, ktorymi odpbierzemy to co nasze.

  Kazda Wladza Pochodzi od Boga – Prawowita Wladza pochodzi zawsze za posrednictwem Swietych Ksiezy Rak. Blogoslawienstwo jest z Nami.

  JO

 8. NICK said

  To jest zobowiązanie. Wyżej podkasać rękawy trzeba. Rzeczy doczesnych do grobu nie weźmiemy. Inni je zagospodarują. Mało na Raj pracujemy. Mało.
  Panie JO, pozdrawiam.
  Serce rośnie. Dusza się raduje. Pan Bóg patrzy. Otarł łzę Radości.

 9. Tralala said

  Ja tez sie ciesze, podziwiam i gratuluje.

  Mam pytanie: dlaczego piszecie Panstwo „Pan JO” zamiast „pan JO”?
  Powinno by „pan” mala litera, bo idzie za nim imie, lub nazwisko.

 10. Pete said

  ad.6

  Może i powiedział, ale sprzeciwiać się woli Matki Bożej? Sprytnie odwrócił uwagę.

 11. NICK said

  Przez Szacunek, który winien mieć małe „s”. Pozdrawiam Panią. Z Szacunkiem. Podobnie piszemy Pan Marucha i, wielu innych. Zdarza się napisać we środku zdania: p. X. A, nawet: p. x. Albo: paaanie X lub x. Tu już mniej szacunku albo i wcale. To taka nowomowa, dopuszczalna, rodzaj neologizmu. Wewnętrzna komunikacja. Skróty.
  Pomimo wielu pżypierdalań, darzę Panią Szacunkiem.

 12. Marek said

  I to podobno Lolek powiedział, aż się wierzyć nie chce …
  =====
  A właściwie, co powiedział?
  Że z uwagi na dyplomację, zawieszono ogłoszenie tajemnicy, bo dyplomacja jest ważniejsza od posłuszeństwa. A jak komu mało wyjaśnień, to niech zamilknie, bo jest zbyt ciekawy, i tym podobne pierdy.

 13. JO said

  ad.8. Tradycyjni Katolicy nie sa zorganizowani w zaden zwiazek w Polsce, ( z tego co ja wiem) choc to jest Katolikow Obowiazek! Nie ma wiec oficjalnego podmiotu, ktory by Nas reprezentowal i oficjalnie dzialal, walczyl na arenie Publicznej. Nic nie robiac, skazujemy nie tylko wlasne rodziny na „brak glosu” …- bo nieobecni glosu nie maja, ale co bardzo wazne, skazujemy Ksiezy na walke samotna.

  To Ksieza organizuja Szkoly, Kaplice, etc, etc a nie Swieccy, ktorzy li tylko i az wspieraja dzialanosc Ksiezy swoja obecnosci, darami, tacami…

  Czas, by Srodowisko Tradycyjnych Katolikow zaczelo sie samoorganizowac, tworzyc oddzielne acz pod wplywem.. i przytulonym bedac do.., Swietej Poslugi – ORGANIZACJE i walczyc, walczyc, walczyc.

  Tym razem judeokatolicy nie oszukaja Polakow. W Tworzonym przez Nas Zwiazku (Gajowka dala Dowod) nie bedzie szans zadnych by jakikolwiek judeokatolik mogl zaistniec. Dosyc Markow Jurkow, Mazowieckich, Suchockich….

  Czas Przywodstwa jest Nasz, z Blogoslawienstwem od Pana Boga za posrednictwem Swietych Ksiezy. Czyli jest tak, jak Sam Bog tego chce..

  Blogoslawienstwo Ksiedza Lukasza Webera jest naszym obowiazkiem przyjac i zrobic z tego Uzytek na Chwale Boza i pozytek nasz i Swietego Kosciola.

 14. Joannus said

  Pan JO
  Gratulacje i uznanie kieruję do Pana Osoby.Pana liczne wpisy tj.komentarze i dyskusje w moim odbiorze nie wchodziły w czczą światową gadaninę i wpisywały się w to co sam zainicjował.
  Nasza grupka obywa się bez udziału konta, może to i lepiej, mając na uwadze słowa- niech nie wie lewica co czyni prawica. Cieszy, że na nowo odżywa.
  Przy okazji, może bez głębszego przemyślenia pozwolę sobie na słowo odnośnie wpisu nr 13.
  Podziwiam zapał i gorliwość, tylko że duch aktywizmu bywa zwodniczy, uważam stąd iż jednoczyć się należy przede wszystkim – przy Panu Jezusie Chrystusie Królu, pod Sztandarem Niepokalanej Pany Maryi zmagającej się ze ”starodawnym wężem”, przy apostolacie i działach FSSPX.
  A jak to czynić, każdy w swoim miejscu bez zaniedbywania obowiązków karmiąc się i umacniając skarbami Tradycji. Taj jak nauczał Szaleniec Niepokalanej św. Maksymilian Maria Kolbe.

 15. Czapki z głów.

 16. JO said

  Ad.14. Panie Joannus, dziekuje za Pana slowa, ktore skierowuje do tych, ktorzy pracuja w cichosci ze mna, ktorych nie widac a caly Efekt ich Pracy, dobre jej owoce przypisywane sa nieslusznie tylko mnie – jednej osobie, ktora by Ukazac Swiadectwo Wspolnego Dzialania musi dzialac jak najbardziej to mozliwe – publicznie.

  Ta osoba ” publiczna ” jestem ja, ale nie Ja tylko Tworze Kwesty, Strone Internetowa, teksty promujace Wspolne Dzialanie, nie Ja jestem tylko pomyslodawca ideii, ani nie Ja tylko jestem „Publicznym Darczynca” (wszakze nie Publicznych czysto darczyncow, ,jak Pan wie w Naszych Kwestach a wystepujaca tylko pseudonimy by dac GLOSNE Swiadectwo Prawdzie…)

  Reprezentuje tu osiby, ktore jak Pana Grupa Dzialaja tak by ” Lewa reka nie wiedziala co czyni reka prawa” wspierajace rozne Panu Bogu Mile Projekty, aczkowiek grupa osob, ktora dziala anonimowo za moimi plecami, rozumie potrzebe Publicznego Swiadectwa , Swiadectwa Publicznego We Wspolnym Dzialaniu, Swiadectwa Publicznego Naszej Wyznawanej Wiary, publicznego Swiadectwa Glosnego „Nie ” dla Wchodzacego wszedzie Modernizmu I jego ideologii.

  To Swiat Glosi Idee trzymania swojej Wiary Prywatnie, ba on zabrania jej Publicznej Realizzacji. Powiem wiecej, ze Pana ciche Dzialania sa po mysli tego Swiata, o Ile Pan nie daje w tym Swiadectwa Publicznego.

  My wiemy, ze Pan daje publiczne swiadectwo chociazby tu w Gajowce. Jednak to za malo, bo musi byc Czyn Publiczny za Glosem Publicznym, jak musi byc cichosc w przekazywaniu Jalmuzny.

  NASZE WSPOLNE DZIALANIE nie jest jalmuzna, o ktorej Pan wspomina a Obowiazkiem Walki, ktora czesto musi byc w tym Glosna, Pubiczna.

  Pana Grupa Obrala sobie inne cele do osiagniecia, ktore sa niedoosiagniecia dzialajac niepublicznie.

  Zgadzam sie z Panem, ze Zadne Dzialanie nie odniesie sukcesu bez „jednoczenia się – przy Panu Jezusie Chrystusie Królu, pod Sztandarem Niepokalanej Pany Maryi zmagającej się ze ”starodawnym wężem”, przy apostolacie i działach FSSPX.” I Dodam Swietych Ksiezy Swietej Poslugi.

  Tak tez wlasnie czynimy, przytulajac sie do tej posugi, ba blagajac o przytulenie nas o pouczanie, wychowywanie, prowadzenie po Jedynej Drodze, Prawdzie I Zyciu, bez ktorego Zadne Dzialanie nie Ma sensu I jest z gory skazane na niepowodzenie.

  Proponuje, by Pan doladzyl do Nas, Do Wspolnego Dzilania, w tym Publicznego Dzialania. Panu Bogu POTRZEBNE sa Rece osob dzialajacych publicznie.

  Czy Pan Mozgol siedzac cicho by wypromowal Szkole Bractwa…? Czy Dziaci z Polski by mialy szanse Poznac Bractwo bez Jego Publicznej Dzialalnosci?

  Czas Publicznie Dzialac Panie Joannus, Dzialac w swerach, ktorych Ksieza za Nas nie przejda.

 17. akej said

  @ JO
  Drogi Panie. Tak trzymac. Jesli znowu bede w stanie wyslac cos – to niewatpliwoe to zrobie. Serdecznie Pana pozdrawiam dziekuje za piekna odpwiedz.

 18. akej said

  @ Marek (12)
  Nie powiedzial o czym bardzo dobrze wiedzial. Tam przeciez bylo napisane, ze Rzym odszedl od prawidziwej Wiary i Tradycji…

 19. Dzonyy said

  Panie Jo, pozdrawiam gorąco.

 20. jowram said

  Sam Bóg bowiem cofa swoje prawa karzące wobec miłosierdzia czynionego sobie nawzajem przez ludzi. Pomoc, opieka i siły, dane będą wszystkim w miarę czynionego przez nich miłosierdzia. U Królowej Korony Polskiej, u Świętych i Błogosławionych, Męczenników i Bohaterów swojego Narodu, mają Polacy, wsparcie, pomoc i ratunek, i nikt, kto wzywa ich pomocy, zawiedziony nie będzie.

  In Christo Rege

 21. JO said

  Ad.20. Prosmy wiec o te Wsparcie , Czyniac Wspolnie w Dzialaniu sobie nawzajem akty milosierdzia.
  Jednym z Najwiekszym z tych aktow to Walka o Wspolna Rzecz, bo Rzeczpospolita zaprzepaszczona I zycie bez niej nie daje mozliwosci na Bogobojne Zycie Jednostek.

  W sytuacji Umierania Rzeczy Wspolnej przychodzi nam czesto wybierac komfort osobisty, Naszych dzieci, Krwnych czy walke o Wspolne Dobro – Pan Bog nie pozostawia nam Wyboru.

  Ad.14. Drogi Panie Joannus! Gdyby sie Pan do mnie odezwal osobiscie, o co prosze, to Pana Grupe moze postaralbym sie wesprzec o conajmniej Jedna osobe, mlodociana osobe. Prosze o kontakt ze Mna na adres: polak.ortodoks@gmail.pl

  Ad.19. I Ja Pozdrawiam Serdecznie kolege… .

  Ad. 17. Pan jest dla mnie Filarem w moim Dzialaniu… .

  Ad.8. I Ja Pozdrawiam jednego z pierwszych darczyncow na Kwesty…

  Ad.5. Tylko Osoba , ktora mnie zna dobrze Mogla tak strzelic w dziesiatke. Oh , gdyby tak kazdy odprawial pokute…

  Ad.4. Panie „Znaku zapytania”…..

 22. Boydar said

  A którego wyrazu Pan Marek nie rozumie ?

 23. Kazek said

  Serdeczne pozdrowienia dla panie JO
  Niech Bóg ma Pana w opiece.

  Chyba już informacja była ale mi umknęła, gdzie mozna wpłacić jakąś sumę?

  https://gajowka.wordpress.com/konta-bankowe/
  Admin

 24. Zbigniew said

  Napisałem o tym moim kochanym studentom. Jako przykład, iż warto robić coś więcej. Dobro niechaj się rozmnaża.

 25. Listwa said

  Musimy też pamiętać i podziękować Pani Broughton. Za zdynamizowanie sprawy oraz za to ze z nami jest.

 26. Parva said

  Albo ŁACINA,albo nas nie ma, secundum non datur,

 27. Boydar said

  Z tym ‚secundum’ to Pani Parva się z letka pszeszczeliła.

 28. JO said

  – Ja mam brak slow do wyrazenia mojej radosci, ze taka wspaniala osoba I instytucja napisala do Gajowki!!

  „Drodzy darczyńcy i zwolennicy wspólnoty Polak-Ortodoks,”

  – Ja mam brak slow do wyrazenia radosci z powodu, ze , ze Ksiadz Lukasz Weber – Bractwo Piusa X, rozpoznaje Gajowki Dzialalnosc, konsolidujace sie srodowisko Tradycyjnych Katolikow.

  „Jak powiedział mi Wasz przedstawiciel, w ciągu ostatnich kilku miesięcy udało się Wam zebrać z darowizn znaczną sumę pieniędzy, która będzie przeznaczona na wsparcie naszego tradycyjnego apostolatu w Polsce. To wspaniały dar i ogromna zachęta do dalszego działania! Chciałbym Wam podziękować z całego serca, również w imieniu moich współbraci.”

  – Ja mam brak slow do wyrazenia radosci z potwierdzenia slusznosci naszej ideii nie tylko finasowego wsparcia, ale poprzez publiczne swiadectwa – dodawania OTUCHY, pokrzepienia Serc Walecznych Ksiezy I spowodowania „zachety tych Ksiezy Swietych do dalszego dzialania”

  „Mamy obecnie w Polsce około dziesięciu księży; prowadzimy 15 kościołów i kaplic na terenie całego kraju, a także dwie szkoły, duchowe rekolekcje, działalność wydawniczą oraz kilka innych przedsięwzięć w celu udostępnienia wiernym tradycyjnej, wyzbytej modernizmu wiary katolickiej.”

  – Ja mam brak slow do wyrazenia radosci, z faktu, ze Tradycyjny Kosciol Rzymsko-Katolicki – Fundament Naszej Panstwowosci, Narodowosci – Zyje, Istnieje i Dziala w Polsce a my w poprzez Gajowke mozemy go wspierac.

  „Apostolat Bractwa Św. Piusa X został utworzony w Polsce ponad 20 lat temu i wiele pracy zostało już wykonane. Ale wciąż wymagany jest w najbliższych latach ogromny wysiłek w nauczaniu wiary, udzielaniu sakramentów i utrwalaniu tego, co udało nam się osiągnąć do tej pory”.

  – Ja mam brak slow z powodu tego ile Judeokatolicyzm – Kosciol Posoborowy – Pokolenie JPII z nim samym – …i my zniszczylismy, I jak duzo teraz Trzeba Odbudowac.

  „Wasz dar przyczyni się do kontynuowania tego dzieła, które wymaga zarówno dużych środków finansowych, jak i nieustających modlitw. Jeszcze raz dziękuję za jedno i drugie.”

  – To jedno zdanie przekazuje tak wiele slow, jest Tak wielkim – APELEM!

  „Niech Święta i Niepokalana Matka Boża i Jej Boski Syn Wam błogosławi!”

  My wszyscy wciaz nie zdajemy sobie sprawe z tego wielkiego Daru i jego skutkow, jakim jest przekazane dla nas Ksiedza Lukasza Webera Blogoslawienstwo.

  O. Łukasz Weber, przełożony.

  Gajowka bedzie trzymac ten list na zawsze i ciagle, nieustajaco ten lizt bedzie do nas przemawial.

 29. JO said

  ad.25. Przekaze tej Pani podziekowania. To prawda, ze bez jej wsparcia bylo by nielatwo zorganizowac Kwesty. Jest ona dowodem, ze Kosciol Tradycyjnie Katolicki w Anglii, mimo tylu setek lat jego niszczenia – wciaz zyje. Jest tez to wspanialy przyklad na powszechnosc i jednosc Kosciola Katolickiego. Jest to przyklad Sily Kosciola Katolickiego, ktora uzyta, moze zmienic ten Swiat.

  Nam wszystkim tylko trzeba chciec I dzialac. Kilkanascie osob… osob a coz, gdyby dzialalo kilka setek osob a coz gdyby dzialalo kilka Tysiecy osob??? My jestesmy Wielka Sila. Trzeba nam jej z Bozym Blogoslawienstem, ktore mamy – uzyc.

 30. Parva said

  P. Boydar drogi ,w czem,żem się ja przeszczeliła , w czem?

 31. NICK said

  Droga Pani (26). Chodzi o tą łacinę i tą logikę. Jeżeli jest: albo, albo to musi być ‚tertio’, znaczy ‚tertium’. [non datur]. Proszę bez obrazy. 🙂 .
  Dopuszczalne: ” tę „.

 32. Parva said

  Panie Nick ,wcale sie nie obraziłam,ale albo……,albo….,potraktowałam jako alternatywe,dlatego pasowało mi secundum, a nie tertium Biore spokojnie na klatę swoje błędy i nie robię z tego problemu ,ot i wszystko.

 33. NICK said

  Jedziemy dalej, psze Pani (32), zostawmy alternatywy.
  Alleluja i do przodu! Ups. Choć zawołanie jest dobre. Choć, zawłaszczone przez Ojca Rydzyka. Jak une to robią, wywłaszczając Nas ze zwyczajnych, prawdziwych, znaczeń.

 34. ERROR 404 NSZ said

  Panie Jo , od tych co pracę mrówczo-społeczną czynią bez rozgłosu , wielu dni w Bożej łasce Panu życzymy z Podlasia…

  Szczęść Boże, ERROR 404 NSZ, Krzemieniec Podlaski

 35. JO said

  re.7.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Polak Ortodoks

  14:09 (0 minut temu)

  to: Fr. Lukas Weber, superior

  from: Community Polak-Orthodox’s reply (https://marucha.wordpress.com/):

  Dear Father Luke,

  It was with great joy that we received and read your letter! Your grateful acknowledgement of our efforts on behalf of Traditional Catholic priests was of great encouragement to us all; we so wish to be an active support of the wonderful work you do.

  We would like to thank you for sharing with us a little of your history – we will do everything we can, that all of Polish people realise how much is achieved by so few priests! It is our earnest prayer that God will send you all the support you need in the form of ordained priests, lay workers, and generous financial donations.

  Your blessings from the Holy and Immaculate Mother of God and her Divine Son are highly valued by our Community Polak-Orthodox; we consider them to be absolutely foundational to our ability to move forward with our vision to serve God by serving you, His most trusted and anointed servants.

  We also wish to thank you for disclosing your bank account details. It is now our great privilege to say that the sum of £3007.07 was sent to your account on the 17th of February which you will receive as 3969.633107 Euros:

  http://nanophysics.pl/JO/BankTransfer17_02_2015.doc

  http://nanophysics.pl/JO/BankTransferDocument17_02_2015-1.pdf.

  Finally Father, we wish to assurance you of our continued united support and prayers.

  May Our God’s rich blessings of health and prosperity be always with you.

  Your respectful and humble servants,

  Community Polak-Orthodox,

  John A l e x a n d e r

  Representant of Community Polak-Orthodox

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  „Nie może być odpowiedzialności za Kościół, rodzinę, ród, naród, państwo, bez naszej odpowiedzialności za życie i posługę każdego pojedynczego „świętego kapłana katolickiego” głoszącego Dobrą Nowinę w odwiecznej niezmiennej Tradycji Katolickiej, odprawiającego Mszę święta, Trydencką, na której koronowani byli Królowie Polscy”.

 36. JO said

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  re.35. Pragne poinformowac wszystkich Gajowiczow uroczyscie, ze piewrszy przekaz pieniezny, uzbieranych na Publicznych, Internetowych Kwestach, zorganizowanych przez Gajowke :

  1.) Nieustajaca Kwesta Za Zyciodajna Posluge oraz
  1a.) Kwesta – Modlitwa Swiatecznej Pomocy

  – zostal dokonany a list w zalaczeniu do przekazu – dolaczony.

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  „Wspólne działanie

  „Wspólne działanie” jest to suma indywidualnych działań wzajemnie powiązanych i ukierunkowanych w stronę realizacji przyjętych celów i założeń, ale to też wspólne korzystanie z efektów, które nie są osiągalne w wyniku działań indywidualnych. Jest to też osiąganie pułapów zamierzeń wykraczających poza możliwości indywidualne pojedynczych osób.
  Efekty takich działań stają się publiczne, do sfery publicznej przenikają też same działania i dzięki temu oddziaływują na rzeczywistość zewnętrzną. Zakończone sukcesem, pozytywnie oddziaływują na każdego działającego wspólnie.”

  Spoleczenstwo Polak-Ortodoks

  https://marucha.wordpress.com/

  https://gajowka.wordpress.com/

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 37. Marucha said

  Re 35:
  Po aktualnym kursie (xe.com) 3007.07 funtów to 4,087.23 euro.
  Odbiorca otrzyma 3969.633107 euro.
  Bank pobiera zatem 117.60 euro, czyli ok. 2.8%.

  Nie wiem dlaczego, w dobie jednolitego systemu bankowego, zeuropeizowanego unijnie i zinternetowanego… nie powinno to być ZA DARMO?
  Oczywiście to nie żadne pretensje do p. JO lub jego współpracowników!

 38. JO said

  ad.37. Lichwiarski system w lichwiarskim Systemie znalazlo sie Nasze Zycie. Zadaniem naszym jest Obalic System Lichwiarski i Lichwiarzy, przywracajac Panowanie Naturalnego Prawa.

  – Zwiazek Tradycjonalistow Polskich = Zwiazek Polak – Ortodoks –

 39. NICK said

  Właśnie. O ile dobrze pamiętam. Kanon 1543 wywalił papież Wojtyła.

Sorry, the comment form is closed at this time.