Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Palestyna: Hamas broni chrześcijan

Posted by Marucha w dniu 2015-02-18 (Środa)

Palestyński Hamas piętnuje zbiorowy mord na chrześcijanach, dokonany niedawno w Libii przez terrorystów z „Państwa Islamskiego”.

Kierownictwo organizacji w wydanym w tej sprawie oświadczeniu ogłosiło, iż „potępia tę odrażającą zbrodnię i próbę wypaczenia obrazu Islamu poprzez pogwałcenie jego reguł”.

Hamas podkreśla, że te zabójstwa służą jedynie zniszczeniu dobrych stosunków między Arabami – zarówno chrześcijanami, jak i muzułmanami – którzy żyli razem przez wieki.

W lutym b.r. wahabici z „Państwa Islamskiego” bestialsko zamordowali (przez dekapitację) w okolicach libijskiego Trypolisu dwudziestu jeden Koptów, robotników z Egiptu. Część ofiar była wiernymi Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego, a część – koptyjskiego Kościoła ortodoksyjnego.

17 lutego Mszę świętą w intencji pomordowanych odprawił w Watykanie papież Franciszek, który dzień wcześniej telefonicznie przekazał wyrazy solidarności ortodoksyjnemu patriarsze Koptów, Tawadrosowi (Teodorowi) II.

Źródło: alhourriah.org, Polska Agencja Prasowa

Komentarz Redakcji:
9 stycznia, na fali propagandowej żałoby po bluźniercach z „Charlie Hebdo”, premier Izraela Beniamin Netaniahu wezwał Francję i inne „kraje cywilizowane” do „wielkiej ofensywy” przeciw radykalnemu islamizmowi. Jako reprezentantów tego ostatniego wymienił w jednym ciągu Państwo Islamskie, al-Kaidę, Boko Haram, Hamas i Hezbollah.

Surowe potępienie przez Hamas wahabickiego mordu na Koptach obnaża kłamstwa cynicznej propagandy izraelskich szczekaczek. Hamas jest ruchem islamskim i zarazem ruchem jedności narodowej, uznającym pełne równouprawnienie palestyńskich chrześcijan. Podobne stanowisko zajmuje libański Hezbollah.

„Państwo Islamskie” zostało stworzone [przez kogo? – admin], by siać w świecie arabskim chaos, podziały i zniszczenie w interesie Zachodu i Izraela, a za swoich wrogów uważa nie tylko chrześcijan, ale również normalnych muzułmanów. (A.D.)

http://xportal.pl

Komentarzy 9 do “Palestyna: Hamas broni chrześcijan”

 1. ERROR 404 NSZ said

  Zamiast wybierać z pola zatrute ziarno, lepiej jest „zaopiekować” się siewcą….

 2. Zerohero said

  Może mnie ktoś sprostuje, ale (o ile wiem) Hamas nie uznał Państwa Islamskiego za wroga. Prędzej uwierzę deklaracjom Hezbollahu, bo oni faktycznie walczą z islamistami w Syrii i jako zdolni do niszczenia czołgów i helikopterów są niepodatni na izraelskie naciski. Chyba, że ktoś wyznaje teorię, że wspierający Hezbollah Iran to Żydy, Putin – Żyd, chińska partia komunistyczna – Żydy. No to wtedy zaorane. 🙂

 3. maasteer said

  Ad 3 Zerohero
  „Chyba, że ktoś wyznaje teorię, że wspierający Hezbollah Iran to Żydy, Putin – Żyd, chińska partia komunistyczna – Żydy”.
  I to by się zgadzało! 🙂 Wszyscy siedzą w kieszeni u Rotchilda (lub innego Rockefelara) i świat jest obecnie na etapie tworzenia Unii Kontynentalnych: Unia Europejska, Unia Celna – briks, wkrótce ewentualnie Unia amerykańska.

  A tak na poważnie to chcę wierzyć w to że Rosja da odpór NWO. I widać to po wydarzeniach na Ukrainie, chociaż wydaje mi się, że Putin mógłby bardziej zaangażować się w obronę ludności cywilnej Donbasu. Ale z pewnych względów pewnie nie może bardziej pomóc – przynajmniej na razie.

 4. NICK said

  „17 lutego Mszę świętą w intencji pomordowanych odprawił w Watykanie papież Franciszek, który dzień wcześniej telefonicznie przekazał wyrazy solidarności ortodoksyjnemu patriarsze Koptów, Tawadrosowi (Teodorowi) II.”
  Kpi? Czy o drogę pyta?
  Działalność Frania odbieram jako atak. Na mnie. Osobiście.
  „Franek to papież”.

 5. 3221 said

 6. RomanK said

  Panie Zerohero..jaka roznica dla polskich znawcow Hamas, czy Hezbollah:-))))
  I jedni i drudzy wiedza ,ze ISIS to najemnicy oplacani przez Sluzby USA…do robienia Islamskich Wiosen….Pierwsi zostali uzyci w Libanie do usuniecia Syryjczykow…potem robili w Kosovie…potem w Libii, z Libii wyslali ich do Syrii…teraz znow wracja do Libii, bo tam maja swoje cookies…Nie zdziwi mnie, jak pojawia sie na Kaukazie -jako wsparcie dla antyrosyjskich rezimow.
  Te bandziory z Islamem nie maja nic wspolnego… za kase zarzna swoja matke…dokladnie, jak ksieza banderowcy:-))) katolicy uniccy:-))

 7. Zerohero said

  @3, Maasteer

  Nie wykluczam takiej możliwości. USA w sposób jawny pokpiły wbijanie klina między Rosję a Chiny. Próba robienia majdanu w Hong Kongu była wręcz naganianiem do sojsuzu Rosyjusjo-Chinskiego, tj. budowy Eurazji. Żaden Dugin nie zrobił dla budowy Eurazji tyle co rząd USA. Interesujące, choć na końcowe wnioski za wcześnie 🙂

 8. RomanK said

  Ajjjj wajjjjujuj…Armia Syryjska otoczyla i zamknela w Kotle Aleppo…
  odcinajac drogi dostawydla bandytow z Turcji i poludnia…
  POczebny natychmiast rozejm…..jakis taki humanitarny….
  http://www.activistpost.com/2015/02/natoun-desperately-seek-ceasefire-to.html

 9. Siggi said

  http://pikio.pl/isis-pokazuje-morze-krwi-przerazajacy-widok-i-wiadomosc-dla-chrzescijan-18/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: