Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska pomaga rodakom

Posted by Marucha w dniu 2015-02-18 (Środa)

W grudniu ubiegłego roku Stowarzyszenie Elb-Rus z Elbląga przeprowadziło zbiórkę pieniędzy dla mieszkańców Donbasu. Ze względów technicznych pomoc taką można było zorganizować dopiero teraz. Z części zebranych funduszy została zorganizowana pomoc dla Polaków zamieszkujących Makiejewkę i Dokuczajewsk.

Dystrybucją pomocy i dokonywaniem niezbędnych zakupów zajeła się pani prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Polonia Irena Erdman, właściwie oceniając potrzeby naszych rodaków, są to przecież ludzie dobrze sobie znani od wielu lat, wspierający się na codzień i pielegnujący swoją narodową tożsamość. Wielu z nich to osoby już w podeszłym wieku, które nie mogą się przeprowadzić na tereny pozostające pod kontrolą państwa ukraińskiego – a bez tego nie otrzymają swoich rent i emerytur. Kilkadziesiąt lat pracowali i płacili składki, aby teraz usłyszeć, że są terrorystami i im ich pieniądze nie przysługują.

Donbas Polacy 1

Oficjalnej pomocy z Polski nie otrzymują, jak również nie mogą skorzystać z ewakuacji, ponieważ Ci ludzie nigdy nie zabiegali ani o poświadczenie swojej polskości, ani o Karty Polaka, wokół których narosło już tyle nadużyć, że mogłaby się tym zająć prokuratura – gdyby była zainteresowana. Dla nich polskość to rytm bicia serca, a nie świstek kartki. Nieliczni z nich zapytali o możliwość wyjazdu – okazało się, że nie ma takiej możliwości, ponieważ nie mają dokumentów [Polska jako państwo jest dla Polaków gorsza od kurwy – admin]. Na ironię losu zupełnie nie przeszkadzało to dziesiątkom ludzi, którzy wyjechali podczas osławionej ewakuacji, a ich jedyne związki z Polską to szukanie obecnie w niej ukraińskich szkół.

Donbas Polacy 2

Większość Polaków z Makiejewki, oraz Dokuczajewska nie wyjechała ponieważ…nikt im o tym nie powiedział. Ewakuacją i identyfikacją zajmowało się Towarzystwo Walentyny Staruszko, które nie poinformowało większości ludzi nie związanych z donieckim kościołem. Natomiast polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na pytania o wyjazd odpowiada krótko: to była jednorazowa akcja.

Tymczasem, kiedy władze w Warszawie zajadają obiady za tysiąc złotych na koszt podatnika, to ci ludzie zwyczajnie nie mają co jeść.

Nasi rodacy nie znalezli się tutaj dobrowolnie, są ofiarami zsyłek, stalinowskich prześladowań, a pomimo to wciąż dumnie mówią: “Ja Polak”.

Natomiast III RP nie jest zainteresowana ich losem, o ile nie przysłuży się to zwykłej propagandzie. Polska nie może zapominać o swoich ludziach, a pomimo to… .

Obecnie zbiórkę na rzecz Polaków w Donbasie, oraz najbardziej potrzebujących mieszkańców prowadzi stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski, oraz Elb-Rus.

Dawid Hudziec
http://novorossia.today

Komentarze 23 do “Polska pomaga rodakom”

 1. AlexSailor said

  [Polska jako państwo jest dla Polaków gorsza od kurwy – admin]

  Tylko dla Polaków.
  Tych w kraju i tych za granicą.

  [Słuszna racja, panie Alex, słuszna racja… – admin]

 2. JO said

  Drogi Panie Hudziec,

  Pan Nas nie wymienil….!

  Przypominam, ze zbieramy w Gajowce Pieniadze na Pomoc Walczacemu Prawoslawiu – Noworosji- tam poszkodowanym Wojna.

  https://gajowka.wordpress.com/konta-bankowe/

  Jednoczesnie w Gajowce apeluje o pojawienie sie Gajowicza, lub zorganizowanej grupy Tradycjonalistow, zwiazku, ktora by prowadzila zbiorke darow w Polsce dla Poszkodowanych Noworosjan.

  Widzimy jednoczesnie jak wielka potrzeba jest posiadanie przez Tradycyjnych Katolikow wlasnej organizacji prawnej, by DZIALAC Wspolnie, by Dzialac Publicznie.

 3. JO said

  „Spoleczenstwo Polak-Ortodoks” organizujace sie w kolo „Gajowki” prowadzi Kweste:

  https://gajowka.wordpress.com/

  https://gajowka.wordpress.com/konta-bankowe/

  2. Jeśli chcesz wspomóc bohaterską Prawosławną Noworosję walczącą z banderowcami rządzonymi przez żydowskich oligarchów-kryminalistów, możesz wpłacić dowolną sumę tu:

  Bank: LLOYDS BANK
  Nazwa konta bankowego (Account Name): Treasures Account Pius X Association No.2Account

  I. Przelewy z Wielkiej Brytanii (From UK banks):
  Sort Code: 30 80 63
  Numer konta (Account Number): 29 75 79 68

  II. Przelewy z innych krajów (From Banks outsiede the UK):
  Sort Code: 30 80 63
  Numer konta bankowego (Account Number): 29 75 79 68
  IBAN: GB 54 LOYD 3080 6329 7579 68
  SWIFT/BIC: LOYDGB21731

  Pieniądze idą na Walczące Prawosławie do takich miejsc, jak Noworosja – Donbas, Ługańsk. Będą przekazane na ręce kompetentnego przedstawiciela Kościoła Prawosławnego lub przedstawiciela Federacji Rosyjskiej.

  Administrator: Jan Aleksander

 4. Jaxa said

  ad -> [Polska jako państwo jest dla Polaków gorsza od kurwy – admin]…
  Ja bardzo bym upraszał, aby antypolskiego nowotworu pod nazwą „Rzeczpospolita Polska”, toczącego organizm narodowy polski od 1989 roku, prostacko nie utożsamiać z Polską. Dopuszczam dodanie słowa „anty” i wówczas wszystkie dęte przez propagandę przymiotniki „polska/polski/polskie/polscy”, odniesione do radosnej tfurczości władzuchny niemiłosiernej, nabiorą właściwego znaczenia.
  Antypolskość jest ich przewodnim sposobem działania i nie bójmy się tego zaakcentować. Pan „admin” dał się poznać jako osoba o bogatym słownictwie i jako Polak nie powinien nierozważnie spluwać na rzecz nie tylko dla mnie będącą na wywyższeniu.

 5. Mordka Rosenzweig said

  re 3

  Szanowny pan Jo,

  A ile zebrano?

 6. RomanK said

  Panie Mordka…pan jestes bezczelny:-)))) wylazlo dzieki temu zes pan mehes:-))))

 7. NICK said

  A tak Pana lubię(5) swojaka. Nie martw się Pan. O piniądz. Zaprawdę. A więcej? To sobie każdy. Dopowie. HUK.

 8. NyndrO said

  Ja też mam wrażenie,że Pan Mordka pierwszy raz napisał coś naprawdę od siebie.Z tym,że u niego to jakoś mniej wku**ia.Może dlatego,że wcześniej nie oszukiwał 🙂

 9. Radogoszcz said

  Bardzo prosze o przypomnienie na tej stronie adresow z Obozu Wielkiej Polski i ELB – RUS lub konkretnych innych adresow na ktore mozna wysylac dary rzeczowe.

  Jaka jest nazwa konta w Polsce, na ktore mozna wplacac pieniadze ?
  Jakis kontakt , by bezposrednio przekazac dary lub gotowke, bez poczty i banku !!!

 10. Radogoszcz said

  Ad. 2

  Czy Tradycjonalisci z korzeniami siegajacymi ponad 10000 lat w nasze slowianskie dzieje…i wiecej tez moga dolaczyc do owej tworzacej sie grupy z pomoca ?

 11. JO said

  Ad.10. Z odwiecznych …. I Ja pochodze…, Tacy sa b mile widziani. Prosze do mnie napisac na adres Naszej Organizacji: polak.ortodoks@gmail.com

  Pozdrawiam,
  JO

 12. JO said

  Ad.5. Pelne Dane mi znane…. tych wplat sa w zakladce Dzialanie 3 oraz Glownej Stronie Gajowki Dzialanie.

  Jednak nie mam danych z ostatnich 2 tygodni, choc ogolnie wiem ze sumy wplywaja.

 13. Marucha said

  Re 10, 11:

  Mam bardzo złe doświadczenia z „tradycjonalistami”, których korzenie sięgają 10 tys lat wstecz.
  Prędzej, czy później wyłazi z nich bydlęca nienawiść do chrześcijaństwa, które ich zdaniem zniszczyło Słowiańszczyznę.a
  Pan JO niech uważa…

 14. Radogoszcz said

  Ad 13

  …to faktycznie ma Pan zle doswiadczenia…widocznie „tamci”, ktorych Pan zna i te „doswiadczenia” robil w kontaktach z nimi , nie czytali WED, bo by wiedieli, ze chrzescijanstwo bylo przewidziane i zapowiedziane w dziejach Ludzkosci.
  Àle „NIE POSYLA SIE LEKARZA DO ZDROWYCH”

  a jak Pan mysli, gdzie byl Mistrz przez te lata od 15 do 30 roku zycia? A kim byli Medrcy ze Wschodu ? W koledach sie spiewa, ze Gwiazda z Polnocy swiecila…to ta POLNOC niby gdzie byla ?

  Czy Panu wiadomo cos o Archaniele URIELU,Jednym z CZTERECH.
  I to ze Go w pewnych latach wymazano z pism…prosze poszukac kto i dlaczego?
  A czy Pan wie , ze miejscem pobytu URIELA sa TATRY !…itd. duzo by pisac….

  Wie Pan , Panie Marucha, sa ci , ktorzy mysla , ze WIEDZA…i sa Ci , ktorzy wiedza…a kazdy musi sie jeszcze duzo nauczyc i POZNAC.

  Slowianin to Slowianin. Dzisiaj sa TE CZASY, ze warunkiem naszego przetrwania JEST JEDNOSC. Wewnetrzne zwady i niechec to juz „luksus” na ktory sobie nie mozemy pozwolic, jesli pragniemy ROZWIJAC SIE w Dobru, Pokoju, Szczesciu , Dostatku na naszych Ziemiach.

  …czy Pan wie , ze ponad 18 milionow Polakow i osob polskiego pochodzenia TULA SIE PO SWIECIE…i co jest wazne? By wrocili i zyli i zakladali rodziny w Ojczyznie jako WOLNI SLOWIANIE, czy by sie tulali…to tylko jedna z kwestii…tak do przemyslen…

 15. Marucha said

  Re 14:
  Proszę Pana… wystarczy zajrzeć na którąkolwiek ze „slowiańskich” stron, jakich jest trochę na Internecie.
  Owszem, wiele ciekawych informacji na temat naszej przeszłości – i nieuchronne pomstowanie, niekiedy brutalne i chamskie na chrześcijaństwo, które zniszczyło Słowian, podsuwając im żydowskiego bożka. No i z reguły promowanie pogaństwa.

  To w gajówce NIE przejdzie.

  Owszem, ciekawi nas historia Polski i Słowiańszczyzny, dawne wierzenia, obyczaje, ustrój społeczny – na takiej samej zasadzie, jak dla włoskiego katolika ciekawe są opowieści o rzymskich bóstwach.
  Ale do pogaństwa nie ma powrotu.

  Inne kwestie, jak emigracja Polaków (o czym b. dobrze wiem), Mędrcy ze Wschodu, Uriel itp. – nie należą w ogóle do tematu i służą chyba tylko jego zaciemnianiu.

 16. JO said

  Ad.14. Podobno Pan Bog kazdemu daje szanse nawrocenia, Szanse na Niebo choc Jedna w zyciu.

  Gajowka jest dla Pana Ta szansa. Prosze jej nie zmarnowac, jezeli Pan to Slowianin, ale jezeli Chasabara , to predzej czy pozniej Pana w Gajowce nie bedzie, odejdzie Pam. Takie tu sa koleje rzeczy Nadprzyrodzone w tej Naszej Gajowce.

 17. Radogoszcz said

  Ad 13

  By sprawiedliwosc uczynic rogaciznie Panie Gajowy, cytuje:
  „bydlęca nienawiść ”

  Rogacizna jest z reguly przyjaznie do ludzi nastawiona, karmi czlowieka MLEKIEM i ubiera w welne czy tez siersc.
  I dalekie jej uczucie nienawisci, mimo, ze „niby ludzie” czesto w okrutny sposob ja morduja zadajac niepotrzebne cierpienia.

  ( Nasi Przodkowie miesa nie jadali, Pitagorejczycy, ktorzy przybyli z polnocy do Hellady tez zywili sie tylko miodem, roslinami,co do mleka…niektorzy podobno)
  Spozywanie miesa faktycznie wplywa na zwiekszony poziom agresji, przynajmniej tej potencjalnej, ktora pod opieka DUCHA nie musi byc czynna. Nie spozywanie miesa pozwala na duzo szybszy rozwoj duchowy oraz blyskawiczniejsze nauczanie i kojarzenie faktow.

  Wniosek: nienawisc nie jest bydleca !
  Ciekawe z kim mial Pan stycznosc ?

  Slowianin swiadomy KORZENI, wie , ze siegaja daleko i gleboko. Wie takze, iz „Bez korzeni nie ma skrzydel”. Swiadomy tego, zachowuje spokoj i godnosc…bo wie , ze w Kregu Zycia jest tu po to , by sie uczyc i wzrastac DUCHOWO. Dlatego tak WAZNE JEST POSIADANIE POTOMSTWA. By umozliwic duszom Przodkow nastepne wcielenia i dalszy Rozwoj Duchowy…az do osagniecia PELNEJ SWIADOMOSCI .

 18. Radogoszcz said

  Ad 16
  Panie JO szanowny, Jaki to z Pana Czlowiek malej wiery!

  Juz zaczal Pan straszyc i przypuszczac to czy owo, tylko dlatego, ze Pan pewnych rzeczy po prostu nie zna. Zamiast po prostu wstukac chociazby w Google czy jakas inna wyszukiwarke „URIEL” …wiele by sie Pan nauczyl…i moze zrozumial…a Pan tu straszy 😉
  Powtarzam, „NIE POSYLA SIE LEKARZA DO ZDROWYCH”

  kiedys Pan zrozumie…dzisiaj jeszcze Panu nie czas…

 19. Radogoszcz said

  Ad 15.

  „Mędrcy ze Wschodu, Uriel ”
  Bardzo naleza do tematu, bo zalezy KTO KOGO UCZYL ? I skad Przyszla wiedza.

  Jesli nie naleza, to niech Pan sprawdzi w ktorym roku URIEL zastal „wymazany ” z PISM. to byla nie tak dawno w dziejach ludzkosci…jak Pan sprawdzi, to zaczynie Pan „kumac” 😉

 20. Radogoszcz said

  Ad 15 , Ma Pan racje , ze wiele niby „slowianskich stron” ze Slowianami niewiele ma wspolnego. Jak tez i inne „akcje” np; niektore festiwale itp. Jedna z Rosjanek raz powiedziala o takim jednym ” Ja tam ze Slawian i nie widiela”

  No coz , trzeba isc po rozum do glowy , po intuicje do SERCA i nie podlegac prowokacjom ni z tej ” ni z tamtej strony” .
  od czegoz to Bog Rozum i Serce dal?

 21. Marucha said

  Panie Radogoszcz,
  Niech Pan sobie odpuści obszerne nawijanie koło tematu. Nie robi to na mnie wrażenia.
  Powtarzam Panu jedno: w gajówce NIE TOLERUJE się wypowiedzi, podważających naszą religię, podających w wątpliwość sens przyjścia Zbawiciela, szerzących poglądy nie dające się pogodzić z chrześcijaństwem.
  Zakładam z góry, iż ma Pan dobre intencje, ale niech Pan ma powyższe na względzie.

 22. bart said

  Proszę wziąć pod uwagę, iż jedynobóstwo było pierwotną wiara Prasłowian. Bożków przyniósł zabobon, co w kilku miejscach podkreśla Kraszewski, któremu rzetelności odmówić trudno.

  Dlatego chrześcijaństwo weszło do Słowiańskiej kultury niejako naturalnie, przy czym wcale nie chcę pomniejszac zasług Cyryla i Metodego.

  W ostatnich czasach słowiańskiej wiary, głównych bogów utożsamiano w jednego. Dlatego jak legnda głosi, Szymon został zawrócony z podróży na Północ z powrotem do Rzymu, jako że czestni Słowianie nie wymagali tak wielkiej pracy jak zepsuty Rzym. „Zdrowym lekarza nie trza”.

  Wykorzystywanie prasłowiańskiej tradycji do zaszczepiania nienawiści do chrześcijaństwa nie ma żadnych podstaw.

 23. Radogoszcz said

  Ad.22
  „Wykorzystywanie prasłowiańskiej tradycji do zaszczepiania nienawiści do chrześcijaństwa nie ma żadnych podstaw.”

  No wlasnie!
  Ma Pan racje 🙂

  „jedynobóstwo było pierwotną wiara Prasłowian”

  Dzieki za przypomnienie Kraszewskiego.
  Slowianscy wieduni mowia wiecej…ale na tym na razie pozostaniemy 😉

  Madry, dumny , pewny siebie SLOWIANIN po prostu WIE. Kontynuuje swoja Droge Zycia i Rozwoju;

  Nienawisc jest stanem NISZCZACYM, zwlaszcza tego , ktory w tym stanie jest… Madry, SWIADOMY SLOWIANIN to wie i buduje Swiat Miloscia, Odwaga, Madroscia, bo wie , ze nie ten sam czas dla kazdego…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: