Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Radykalna europejska fala

Posted by Marucha w dniu 2015-02-18 (Środa)

Idzie gniewna fala przez Europę. Fala populistyczna, ludowa, narodowa, oddolna. Wściekła, zniecierpliwiona, niezadowolona. Ludzie mają dość. Nie bardzo wiedzą jak to nazwać, ale wypinają się na globalistyczne, socjalliberalne, europejskie elity. Trzyma ich w ryzach na razie dyktatura przyjemności („róbta co chceta!”). Przekupuje ich do czasu zapomoga społeczna i rozmaite „darmowe” panem et circenses „dawane” przez państwo, czyli na koszt podatnika, a więc fundowane im „łaskawie” za ich własne pieniądze. Na południu Europy obudzili się, że darmocha nie może trwać wiecznie.

Czuć, że z systemem jest coś nie tak. Młodzi wegetujący na zapomogach mają ograniczone warunki rozwoju. W państwach unijnych peryferii permanentny exodus za pracą. Paraliżujące wszystko regulacje, panosząca się biurokracja.

Ludzie mają kłopoty z wyartykułowaniem swego protestu, bowiem moralny relatywizm wprowadza totalne zamieszanie w świecie pojęć. Ich troski i bóle są swojskie, krajowe, narodowe, ale widzą, że podobnie gniew rośnie w wielu miejscach na świecie, szczególnie w całej Europie. Syriza i Złoty Świt w Grecji, Vetevendosie w Kosowie, Podemos w Hiszpanii, UKIP w Wielkiem Brytanii, Front National we Francji, Pegida w Niemczech, Jobbik na Węgrzech, Szwedzcy Demokraci, oraz cała masa zwolenników plejady stale rozpadających się populistyczno-narodowo-wolnościowych kanap w Polsce – bo PiS i Solidarność raczej na uboczu stoją tej fali.

Ale większość ruchów populistycznych stroni od patriotyzmu, bo są odsądzane natychmiast od czci i wiary i nazywane „faszystami”. Niektóre z nich rzeczywiście są, np. Złoty Świt otwarcie odnosi się pozytywnie do Hitlera i jego narodowego socjalizmu.

Ponieważ większość kontynentu za sprawą II wojny światowej odwróciła się od patriotyzmu, czyli nacjonalizmu, gniew Europejczyków tylko sporadycznie przybiera narodowe formy. Gdy maszerują Syriza, czy Podemos, górują hasła lewackie, alterglobalistyczne. Gdzie indziej też. Wystarczy przejść się przez Wiedeń: wszędobylskie slogany komuny i anarcholi: „Burgie raus!” (precz z burżuazją), a tylko gdzieś pod mostem wybazgrane przez kiboli zdegenerowane 88, czyli Heil Hitler, bo Austriacka tradycja narodowo-radykalna i nacjonal-populistyczna jest niestety odruchowo naziolska. Nadaremnie wypatrywać prohabsburskich graffitti. W Berlinie oprócz haseł na ścianach, palą samochody burżujom. Taka niemiecka rozrywka.

W całej Europie dominują slogany antyneoliberalne i antykapitalistyczne. Do tych dołączają hasła antyemigranckie, a nawet narodowe – ale są natychmiast tłamszone oskarżeniami o rasizm, antysemityzm. Moralny terror tolerancjonizmu stosuje się, aby nie rzucano wyzwania panującemu systemowi politycznej poprawności. Atak na neoliberalizm, to para w gwizdek, bo każdy przedszkolak wie, że nie jest to system wolnościowy, a republika koleżków, ustawiony kapitalizm polityczny (crony capitalism). W takt tego szczególnie małolaty odgrywają taką lewacką makabreskę w najbardziej ekstremalnym, przesadzonym stylu, poszukując, jak to u młodych bywa, czegoś niesamowicie przejaskrawionego, mimo że w rzeczywistości serwowane jest to im z moralnie relatywistycznego centrum upokarzania wartości tradycyjnych. Po prostu ludzie łatwiej wyrażają swoje bóle w ramach istniejącego świata symboli, wyobrażeń i słownictwa narracji. A to podaje im się z góry. Alternatywna narracja jest bardzo stłamszona w Europie.

Taka dominacja lewackiej narracji wywodzi się z faktu, że Stalin wygrał II wojnę światową i jego admiratorzy, epigoni i naśladowcy oraz ich spadkobiercy narzucają takt ideowej agresji radykalnej od ponad pół wieku. W strefie sowieckiej narracja ta powstawała jako część terroru fizycznego. Na wolnym Zachodzie pod amerykańskim parasolem nuklearnym narrację narzucono poprzez terror moralny, wygenerowany w uniwersytetach i redakcjach. Stosowano sztuczkę reductio ad Hitlerum. Ktokolwiek się nie zgadzał z lewackim widzeniem świata, to nazista, faszysta. Dokładnie taki sam mechanizm stosowała propaganda Kominternu: ktokolwiek sprzeciwiał się Leninowi czy Stalinowi, to faszysta. „Hitlero-trockiści” pisała sowiecka prasa o zwolennikach dysydenckiego bolszewika Lwa Dawidowicza Bronsztajna ps. „Trocki”.

W pewnym sensie – z punktu widzenia strategii dalekosiężnej – terror moralny na Zachodzie zadziałał lepiej niż terror fizyczny w Sowdepii i jej satelitach. Nad Wisłą pozostawił po sobie legiony mścicieli, którzy wybuchli Solidarnością ponad 30 lat temu, a teraz maszerują z pieśniami o żołnierzach wyklętych na ustach. Na zachodzie do dużego stopnia nastąpiła kastracja zdrowego rozsądku i podstawowej przyzwoitości.

W zlaicyzowanym świecie zachodnim tylko lewactwo miało monopol na reprezentowanie prześladowanych, porzuconych i zmarginalizowanych. Właściwie tylko oni się buntowali. Kościół katolicki we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii nie potrafił zrobić tego, co wielki Kardynał Stefan Wyszyński, przeprowadził w PRL. Kościół polski pozostał z ludem. Księża cierpieli, walczyli i pracowali z nami. Na Zachodzie zaczęli się bawić w marksistowską teologię wyzwolenia, a potem marksizm lesbianizm, alterglobalizm, ekumanię (niesłusznie zwaną ekumenizmem) oraz msze techno. Kościół katolicki został zmarginalizowany, a wyznania protestanckie właściwie rozpadły się. Neopogaństwo podniosło łeb – zarówno wśród elit, jak i porzuconego ludu.

W Polsce kościoły pustoszeją, to prawda. Ale mimo tego Polska to jednak do dużego stopnia europejski wyjątek. Jak się walczyło przeciwko Hitlerowi i Stalinowi, to nie ma się kompleksów z powodu mocnego patriotyzmu nad Wisłą. Na większość Polaków nie działają inwektywy „faszysta,” czy oskarżenia o kolaborację z III Rzeszą. A raczej działają – jak płachta na byka. Z tego powodu dyskurs protestu na Wisłą jest jednoznacznie narodowy, polski, a nie lewacki, internacjonalistyczny. To ewenement w Europie, gdzie w większości okupowanych państw rzeczywiście doszło do kolaboracji z Hitlerem.

Gdy Episkopat RP wróci z urlopu, to może z tego coś będzie. Ale Kościół może jedynie pobłogosławić dziełu, które powinna wykonać ofensywa narodowej solidarności.

Marek Jan Chodakiewicz
Waszyngton, 31 stycznia 2015
http://www.iwp.edu
http://tygodniksolidarnosc.com

Gdy ta fala gniewu idąca przez Europę się wykrystalizuje w jakieś konkrety, przywództwo natychmiast obejmą ci sami, co zawsze.
Admin

Komentarzy 38 do “Radykalna europejska fala”

 1. Polacy już mają DOSYĆ tego RABOWANIA i OSZUSTWA rzadów ANTY-polskich said

 2. JO said

  Gdy ta fala gniewu idąca przez Europę się wykrystalizuje w jakieś konkrety, przywództwo natychmiast obejmą ci sami, co zawsze.
  Admin

  Z Boza Pomoca nie obejma – JO

  Wejda do Gajowki….?

 3. Sprzedwaczyk Komorowski PRZEKUPCZY żydom NASZĄ wspólną własnośc LASY PAŃSTWOWE! said

  Komorowski ty SPRZEDAJNA anty-polska MENDO SPADAJ !

 4. PiS-wcu sjonisto BANDEROWCU Duda utop się w szambie ŻYDOWSKIM ! said

 5. Pierwsze wcielenie PiS syjinistycznych BANDEROWCÓW Kaczyńskich said

 6. "msza" V KOLUMNY czyli MASONERII kierująca Polską z TYLNEGO siedzenia said

 7. Pedalska MASONERII zdegenerowała całą Europę, said

 8. ŻYDO-masoneria "tajne" bractwo MASONA Buzka said

 9. Marucha said

  Re 2:
  Panie JO, une nie potrafią wśliznąć się na przywództwo tylko takich ugrupowań, które skupiają ludzi świadomych, inteligentnych, posiadających wiedzę i ogromną integralność osobistą.

  „Fala gniewu” idąca przez Europę to fala lemingów, którzy wprawdzie zauważają, że jedzenia jakby mniej i coś w ogóle idzie nie tak – ale nie są w stanie uświadomić sobie przyczyn, nie potrafią wskazać winowajców, nie potrafią nawet wyartykułować, o co im w ogóle chodzi.
  Śledzenie jakichkolwiek związków skutkowo-przyczynowych jest ponad ich możliwościami.
  A jak zacznie im Pan wyjaśniać, to oberwie po łbie, bo mądrali nie lubią. Sami są wystarczająco mądrzy. Umieją przecież zrozumieć wyniki totolotka.

  Jest rzeczą trywialną dla specjalistów zawładnąć takimi masami i skierować ich energię w dowolną stronę.

 10. Syjinistyczny R.Sikorski "marszałek" polskiego KNESETU, said

 11. Żydo-masoneria OSKOCZYŁA Polskę jak karaluchy śmietnik said

 12. Kojak said

  Gdy sie wykrystalizuje przywodztwo obejma ci co zawsze ? sluszna uwaga . To typowe zydowskie dzialanie . Opanowywanie organizacji, ruchow od srodka i nimi zawladnicie . Pozniej zydowstwo posluguje sie cudzym szyldem mowiac pod nim wlasnym glosem ! Juz ten ruch Pegida ma oddzialy w roznych krajach ! Oni zawsze tak robia jak jeden rzadzi to drugi obserwuje sytuacje i stara sie opanowac i objac przwodztwo niezadowolonych . Ich absolutnie nie mozna przyjmowac do jakiejkolwiek parti pod zadnym pozorem i zadnym ale ! Zyd najpierw jest lojalny i dyspozycyjny zydowstwu a pozniej jesli to nie koliduje z zydowskim geszftem ewentualnie organizacji badz panstwu do ktoregpo nalezy ! Odstepstwo od tych zasad prawie nie istnieje i nie wolno podejmowac takiego ryzyka i im zaufac bo mamy natychmiast na wlasne zyczenie koni trojanskich ! Oni zawsze staraja sie stac po dwoch stronach barykady !!!Tak czy owak rzadzi Icek Nowak ! U nas bandziory jedni PO a drugie bandziory w PIS I Tzw Solidarnej Polsce z bydlakiem Ziobro na czele ! (Dzisiaj slyszalem z nim wywiad w Radiu Zet – myslalem ze wyjde z siebie słuchajac tego łajdaka ! ) Przyjmowano ich do parti chrzescijanskich bo pomyleni ludzi ustalili ze moze nalezec kazdy i nie musi byc wymog wiary !!! Nie dziwota ze te partie chrzescijanskie na zachodzie tyle maja teraz z chrzescijanstwem co diabel ze swiecona woda. Komorowski tez jest katolikiem ale on mowi ze jest w duchu Soborowym Vatikanum II ! Typowa i zelazna bandycka zydowska robota ,destrukcja od srodka ! Watpie zeby ten polski kosciol sie obudzil ! Absolutnie nie widze w nim osoby ktora z jednej strony jest radykalna ale z drugiej pragmatyczna i zdolna do umiaru ,konsekwencji i stalosci dzialania i pogladow ! Albo krzykacze albo radykali w gebie ale w dzialaniu juz co innego albo zwykle smiecie ja tzw kard Nycz !

 13. ALI BABA said

  Może nie na temat…ale warto wejść na www. kronikanarodowapl
  Jest tam apel i numer konta ABY POMÓC NASZYM RODAKOM W DONBASIE.!!

 14. ALI BABA said

  ..”Gdy ta fala gniewu …, przywództwo natychmiast obejmą ci sami, co zawsze.
  Admin..” MOŻE TAK BYĆ, ALE NIE JESTEM TEGO TAKI PEWIEN, ŻE TAK BĘDZIE..Pewne to tylko to że Kopernik nie żyje..

 15. Cadyk said

  Pierdu pierdu, głos frajera z USraela

 16. Zerohero said

  „W pewnym sensie – z punktu widzenia strategii dalekosiężnej – terror moralny na Zachodzie zadziałał lepiej niż terror fizyczny w Sowdepii i jej satelitach. Nad Wisłą pozostawił po sobie legiony mścicieli, którzy wybuchli Solidarnością ponad 30 lat temu, a teraz maszerują z pieśniami o żołnierzach wyklętych na ustach.”

  O ha ha ha ha, o ja nie mogę 😀 😀 he he „legiony myślicieli” 🙂

 17. Witek said

  Zgadzam się z panem Zerohero!
  Ci ” mysliciele” w większości stoją teraz po stronie banderowców.
  Oni z założenia bardziej nienawidzą Rosji niż miłują Polskę 😦
  W znakomitej większości są to głąby do kwadratu, znam kilku i naprawdę… szału nie ma
  Kłótliwe starsze pany które licytują się swoim kombatanctwem, który z nich więcej przesiedział.
  A stawka jest oszałamiająca:
  od pół roku wzwyż 🙂

 18. Kojak said

  Od 4 ! moze pan poda blizsze szczegoly ! Bo to jest mimo wszystko tylko wrzytka jak na razie ! Skoro mamy strzelac z dziala a powinnismy musimy miec uzasadinone dowody ze Duda jest potomkiem banderowca ! wcale nie bronia Dudy tylko nie zamieniajmy Gajowki w szambo ze ktos,cos, komus, na kogos w rzuci ,wrzuci .

 19. NICK said

  I jak tu się wślizgnąć pomiędzy słuszny komentarz Admina a charyzmę Pana JO.

  Wiem Adminie. Une już stoją na czele tej fali.
  Wiem P. JO. Działać.
  Każdy niech robi swoje, ot, co.

  [„… a pan Bóg kule nosi”]

 20. akej said

  „Gdy Episkopat RP wroci z urlopu…” – autor jest zbyt wielkim optymista. Zbyt wiele oczekuje od zupelnie zazydzonej gory polskiego episkopatu. To samo odnosi sie postawy narodowej, a nie lewackiej, Polakow w dyskursie.

 21. Boydar said

  Panie Akej, Pan błędnie interpretuje. Episkopat Polski obecnie JEST na urlopie. Mniej lub bardziej przymusowym. Właśnie dlatego myszy harcują 🙂

 22. Majorkiszke said

  No naco my Polacy czekamy.Ladny gnoj nami RZADZI..No nie

 23. akej said

  @ Boydar (21)
  Pan zarty sobie stroi. To nie jest urlop. To jest trwale zazydzenie oraz judaizowanie posoborowego KK, ktorego konca na horyzoncie nie widac.

 24. Siggi said

  Zbiera się i u nas.Byle do wiosny i zacznie się „wiosna”.

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/02/09/platforma-antyobywatelska-doprowadzila-polakow-do-skrajnego-ubostwa/

 25. NICK said

  (24). „zima wasza, wiosna nasza”? Ale, to już było, niech nie wraca więcej. P.S. Rodowiczkę Marylę, lubię. Średnio. Znaczy zdania nie mam.

 26. RomanK said

  Jak pomysle ile pieniedzy Polonii Amerykanskiej poszlo na szkoly pana Chodakiewicza, ile stypendiow….i czytam co i jak pisze…. to mi sie plakac chce.

 27. ojojoj said

  Juz bylo Occupy Wall Street, chcieli wieszac bankowych, gieldowych, ten 1% naj-cos tam cos tam i Fed-ow i ufokow, i co wyszlo? bzdo – rozdali zupy, herbatki i z protestu zrobil sie happening w pomieszanym stylu Woodstocku i kumbaja. Poza tym to byl kolejny eksperyment tych przeciwko ktorym byly te protesty. Gdyby bylo inaczej, media siedzialy by cicho, nawet jakby polala sie krew.

 28. Zerohero said

  @Witek

  Wie Pan…temat Rosji to jedna z wielu spraw w których ci „myśliciele” nie popisali się zbytnio rozumkiem. np. skandaliczne plucie w twarz (instalowanie ministrów z Londynu) traktują jakby byli kompletnie znieczuleni. Większość zadętych patriotów nie interesowała się systemem bankowym, zbrojeniówką itp. Ten typ kretyńskiego patriotyzmu mieliśmy w międzywojniu. Flagi, deklaracje, rocznice powstań. I nie mówię tu o jawnej agenturze, styropianowcach z mossadu. Chodzi mi o patriotyczne masy. Ci ludzie w większości są bardzo ograniczeni umysłowo. Mnie powaliło nie tylko słowo „myśliciel”. Całe zdanie jest kuriozalne. Powtórzę je jeszcze raz: „legiony mścicieli, którzy wybuchli Solidarnością ponad 30 lat temu, a teraz maszerują z pieśniami o żołnierzach wyklętych na ustach”.. Przecież oddanie hołdu żołnierzom wyklętym to jest ceremonia i nie ma ŻADNEGO związku z procesem myślowym! Proces myślowy to debata o podatkach, szkolnictwie, sojuszach, przyszłości. Po prostu pan Chodakiewicz pojechał mową trawą, wpadł w tym miejscu bezmyślny słowotok. Z resztą jeśli się zastanowić, to jaka jest wartość tekstu Chodakiewicza? Niby generalny wydźwięk OK, obserwacje OK. Ale…czy choć pada próba sformułowania pytania KTO RZĄDZI EUROPĄ? Wg. Chodakiewicza nikt nie rządzi, jest demokrqacja. Są sobie lewacy, są prawacy. Lewacy są źli i są na topie, ale wystarczy się mocniej prawacko ponapinać i będzie może Europa prawacka a nie lewacka. To jest gadanie dla ćwierćinteligentów.

  Pytam (na Gajówce retorycznie): kto sponsoruje „lewactwo”, kto robi Majdany, kto trzyma banki, kto kontroluje służby specjalne. To jest przecież gęsta sieć powiązań, instytucji. Przecież widać, że lewacka retoryka jest narzędziem a nie celem.

  Pytam: kto lansuje takich Chodakiewiczów. Facet nie jest taki głupi jakiego udaje!

 29. Zerohero said

  @ojojoj

  Hasło „jednego procenta” jest bardzo niebezpieczne. Banksterzy, mafia, układ – stanowią 0,001%. W 1% najbogatszych spokojnie się łapie np. stomatolog prowadzący własny zakład, aktor, adwokat, przedsiębiorca. Wypominanie ludziom tylko tego, że są bogaci trąci bolszewizmem. Na pewno taki Soros ma 1000 dziupl, lewych kont, słupów. Jemu opodatkowanie „bogatych” niestraszne, dlatego lansuje takie pomysły.

  SŁUSZNIE! – admin

 30. rotmistrz said

  Zdobyłem historyczne nagrania audycji radiowych począwszy od roku 1920 do czasów obecnych i zacząłem je przesłuchiwać odtwarzając je wstecz. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie usłyszałem wśród tych nagrań, było: “Człowiek będzie spacerował w przestrzeni kosmicznej”.

  Zdanie to słyszałem bardzo wyraźnie, wydawało się wręcz “wyskakiwać” spomiędzy bełkotu innych słów. Natychmiast zacząłem odtwarzać je w przód i usłyszałem słynne już dziś słowa, które wypowiedział Neil Armstrong, stając na Księżycu: “Jest to mały krok człowieka, ale ogromny skok ludzkości”. Byłem oszołomiony tymi dwoma zdaniami, zwłaszcza wyrazistością pierwszego, odtwarzanego wstecz, oraz jego bezpośrednim związkiem z drugim, odtwarzanym w przód.

  Później, jeszcze tego samego dnia, ponownie doznałem oszołomienia, kiedy usłyszałem wyraźne słowa, odtwarzając wstecz kolejne nagranie: “Jest okropnie postrzelony. Zaczekaj. Spróbuj jeszcze raz i poszukaj”. Zacząłem odtwarzać taśmę w przód i usłyszałem głos osoby, która na żywo komentowała zamach na prezydenta Johna F. Kennedy’ego dokonany w roku 1963 w Dallas w Teksasie. Z nagrania odtwarzanego w przód wyizolowałem słowa, które znajdowały się w tym samym miejscu, co powyższy komentarz słyszalny, gdy taśmę odtwarza się wstecz. Słowa te układały się w następujące zdanie: “Szpital Park-land, miała miejsce strzelanina”. Słowa te wypowiedziano dokładnie wtedy, kiedy sprawozdawca radiowy zdał sobie sprawę, że miała miejsce strzelanina.

  Bardzo mnie to zadziwiło. Było to przecież sprawozdanie na żywo, prosto z miejsca wydarzeń, a nie nagrane i wyemitowane ze studia. Nie mogła to więc być w żaden sposób jakaś mistyfikacja. Przekaz wydawał się być logicznym odbiciem myśli, jakie chodziły wtedy po głowie sprawozdawcy. Czuł przerażenie widząc mord na prezydencie (“Jest okropnie postrzelony”) oraz gorączkowo szukał miejsca, z którego padły strzały (“Zaczekaj. Spróbuj jeszcze raz i poszukaj”).

  Ze spacerem po Księżycu było podobnie. Był to komentarz na żywo, w którym znajdowała się wsteczna fraza, która, jak przypuszczam, mogła obrazować to, co Neil Armstrong myślał w chwili pierwszego spaceru po Księżycu. Była wyrazem nadziei, że człowiek w przyszłości “będzie spacerował w przestrzeni kosmicznej”.

  Nadal kontynuowałem badanie tej taśmy. Odnalazłem interesującą wsteczną frazę w słowach, jakie wypowiedział podczas inauguracji objęcia urzędu prezydenta John Kennedy. Wypowiedział wówczas słynne zdanie: “Nie pytajcie, co kraj może zrobić dla was, ale co wy możecie zrobić dla niego”. Odtwarzane wstecz zawierało wsteczną frazę o następującej treści: “Daj Jackowi całe swoje jedzenie”.

  Następny przykład również pochodzi z nagrania o historycznym znaczeniu. Zawarta w nim wsteczna fraza jest mocno związana z wypowiedzią, jaką słychać, kiedy nagranie odtwarza się w przód. Podczas odtwarzania wstecz słyszymy Lee Harveya Oswalda, który mówi: “Posłuchajcie ich. Chcą zabić prezydenta”. Ta zabawna i jednocześnie niepokojąca wiadomość pochodzi z audycji radiowej nadanej dwa tygodnie przed zabójstwem prezydenta Kennedy’ego. Kiedy nagranie odtwarza się w przód słychać, jak Oswald mówi o Komitecie ds. Uczciwego Postępowania Wobec Kuby.

  Inny, szczególnie zabawny przykład wstecznej frazy znalazłem w wypowiedzi premiera Australii, Boba Hawke’a. W roku 1987 po wygraniu wyborów federalnych zapytano go, jak zamierza to uczcić. Odpowiedział krótko: “Och, wypijając kilka filiżanek herbaty”. Zdanie to odtwarzane wstecz brzmi: “Zapalając najlepszego skręta marihuany”. Nagranie to wiele razy powtarzano w australijskiej telewizji. Wtedy też wyniki moich badań zostały zaprezentowane szerszej publiczności.

  1) Ludzka mowa składa się z co najmniej dwóch oddzielnych i uzupełniających się rodzajów. Pierwszy z nich jest jawny i słyszymy go, kiedy nagranie jest odtwarzane w przód – pozostaje on pod kontrolą naszej świadomości. Drugi z nich jest ukryty i słyszymy go, kiedy nagranie odtwarzane jest wstecz. Ten rodzaj ludzkiej mowy jest wyłączony spod kontroli naszej świadomości. Wsteczny rodzaj mowy występuje razem z mową odtwarzaną w przód. Dźwięki występujące we wstecznej mowie są odbiciem dźwięków w mowie odtwarzanej w przód.

  2) Obydwa rodzaje mowy uzupełniają się i w równym stopniu zależą od siebie. Jeden z nich nie może być w pełni dobrze zrozumiany bez drugiego. W trakcie porozumiewania się ludzi oba rodzaje mowy komunikują się jednocześnie ze świadomością i podświadomością rozmówców.

  http://www.radtrap.wordpress.com/2011/12/07/david-john-oates-mowa-wsteczna/

  Click to access Oates%20David%20John%20-%20Wsteczna%20Mowa.pdf


  http://www.reversespeech.com

 31. Witek said

  Panie Zerohero

  Nie wymaga pan zbyt wiele?
  Na proces myslowy to trzeba sobie zapracować m.in posiadaniem rozumu
  A ten w Polsce jakby w deficycie.
  Proszę obrazek z 11 listopada
  Biedna pani redaktor nie wie:
  śmiać się czy zapłakać?
  A może ktoś ją wkręca 🙂

  http://wirtualnapolonia.com/2014/11/16/widzimy-tajniakow-w-tlumie-oni-maja-nienawisc-w-oczach/

 32. jowram said

 33. Józef Piotr said

  Takie rzeczy dzieją się teraz i tuż obok Polski REAKTYWACJA III RZESZY w pełnym rozkwicie !!
  Rządzący naszym biednym krajem pokochali HITLERA pośmiertnie !!
  Co z tego wyniknie ?

 34. Witek said

  Warszawa, 18 lutego 2015 r.

  KOMUNIKAT
  „Domagamy się dostarczenia defensywnej broni Ukrainie
  i uznanie Putina za „persona non grata” w geście solidarności z Ukraińcami”

  Biuro Prasowe Adama Słomki informuje, że kandydat koalicji „NIEZŁOMNYCH” w wyborach prezydenckich domaga się przed dzisiejszym posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby została podjęta decyzja umożliwiająca sprzedaż broni defensywnej produkowanej przez polskie firmy zbrojeniowe na rzecz Ukrainy, która walczy z jawną agresją Federacji Rosyjskiej. Dzisiejsze straty armii ukraińskiej, która w walce wycofała się przy ogromnych stratach z miasta Debelcewe, wskazują, że bez realnego wsparcia dla Ukrainy, reżim płk KGB, prezydenta Rosji Władimira Putina nie będzie realizował żadnych dyplomatycznych porozumień.

  Adam Słomka dziękuje przy tym za aktywność i stanowisko wyrażane przez senatora USA Johna McCaina w zakresie konieczności realizacji geopolitycznej strategii „Międzymorza”, którą środowisko KPN zgłasza od powstania w 1979 r. Zauważamy też, że John McCain odnajduje podobne stanowisko do naszych wniosków płynących z historii XX wieku w stosunku do dzisiejszej agresywnej polityki Putina, tj. np. skutków „pokojowej” konferencji w Monachium z 1938 r. i jej analogii do „pokojowych” konferencji z Mińska w stosunku do postępującego rosyjskiego rozbioru Ukrainy.

  Przypominamy, że ZSRR została usunięta z Ligi Narodów (poprzednik ONZ) po agresji na Finlandię w 1939 r. Choć nasze środowisko ma świadomość, że dziś nie ma możliwości wykluczenia Federacji Rosyjskiej z Organizacji Narodów Zjednoczonych, to jednak apelujemy, aby Władimir Putin został uznany za „persona non grata” w krajach, w których wielowiekowa imperialna postawa Rosji spowodowała konieczność walki o niepodległość. Naszym zdaniem, taki prosty gest może być silnym i jednoznacznym wsparciem moralnym dla walczącej Ukrainy.

  (-) Ireneusz Wolański
  Biuro Prasowe Adama Słomki

  niestety, to nie żart!
  Słomka tak na poważnie….

 35. Jacek said

  niestety ten tekst jest prawie rownie chaotyczny jak i protesty o ktorych traktuje, a ktore wydaja sie byc czesto „inspirowane”. Autor z jakiegos wzgledu nie byl w stanie zdobyc sie na glebsza analize tej wiosny antyludow (nie sa to bowiem juz ludy, czyli narody, a raczej w wiekszosci tlumy lub motloch bez czi i wiary). Zjednoczona jewropa jest wprowadzana w chaos, z ktorego „bedzie wyloniony” „nowy porzadek”. A przy tym chaosie „krzata sie” „franciszek” , pilnujac aby resztki pamieci o Wiecznym Porzadku nie mogly sie obudzic w skolowanych glowach jego owieczek, pardon, psow i krolikow.

 36. Toni said

  Tej zlewaczałej fali kontestacji w zbiurokratyzowanej Europce możemy znowu dać wielki przykład zdrowej reakcji na zło, maszerując pod sztandarami Chrystusa Króla Polski, budząc równocześnie ze snu getsemani rozleniwionych książąt kościoła, by przejrzeli na oczy, dostrzegli judaszy i razem z tą resztą narodu podjęli walkę o godne miejsce prawdziwych, chrześcijańskich i konserwatywnych wartości w przestrzeni publicznej za sprawą Intronizacji Chrystusa Króla na Króla Polski.

  Inaczej to wszystko psu na budę!

  Potrzebna jest wielka idea, którą należy podjąć, idea oddziałująca na życie indywidualne i życie zbiorowe, którą jedni – przeznaczeni do zbawienia – poprą, a drudzy – idący na zatracenie – będą zwalczać. Jednakże wtedy zatraceńcy będą musieli grać w naszą grę, a nie będzie tak, jak jest obecnie – to my musimy grać w ich grą sprzeciwiając się jedynie ofensywie demoralizacji tu i ówdzie, na takim czy innym odcinku frontu…

 37. wanderer said

  ad.38
  SLomce jakoby wplywy Putina i Rosji przeszkadzaja, a okupacja dzisiaj myckowych i idiotow urzedniczych z uni jewropejskiej nie przeszkadza? I on sie kreuje na patriote. Toz to oczadzenie (ograniczenie?) umyslowe albo..

 38. Dziad Wernyhora said

  Ad. 30

  Te słowa „mały krok człowieka, wielki skok ludzkości” zostały przygotowane wcześniej, Armstrong miał je po prostu wygłosić.
  Pytanie, czy on w ogóle był na tym księżycu, czy też wszystko to zostało sfilmowane w studio.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: