Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (13 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-02-18 (Środa)

W związku z nieustającymi sukcesami dzielnej Armii Ukraińskiej w walce z górnikami i traktorzystami, gajowy prosi o wpisywanie właśnie tutaj rozmaitych komentarzy, uwag, opinii i prowokacji nie związanych tematycznie z innymi artykułami.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/02/15/wolne-tematy-12-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/02/22/wolne-tematy-14-2015/

Gajowy Marucha

Komentarzy 207 do “Wolne tematy (13 – 2015)”

 1. NICK said

  No comments?

 2. NyndrO said

  Gdybym nie wiedział,że to woda,uznałbym,że to „seta”. * Ja,chcąc się odtruć,chleb również bym odrzucił.Nawet własnej roboty.5 dni głodówy z cysterną dobrej wody.

  Tu nie chodzi o żadne odtruwanie.
  W ogóle nie ma recepty na uniwersalne odtruwanie, bo każdy truje się czym innym 🙂
  Pan Siggi na pewno zaraz zresztą zapoda, że i chleb i woda to czyste GMO, aspartam, oraz hormony wzrostu.
  Admin

 3. NyndrO said

  * ..głodówy nierotacyjnej,ma się rozumieć.

 4. robert2360 said

  Serdecznie polecam Państwu stronę:

  http://www.smkp.pl/

  Zachęcam do propagowania tej strony !!!

  http://www.smkp.pl/

 5. NyndrO said

  Panie Kierowniku,ja wiem o co chodzi.Niech Pan mi wierzy.Jednak dlaczego nie upiec dwóch pieczeni? * Że każdy truje się czymś innym,również bardzo dobrze wiem.Ale głodówa nie zaszkodzi w żadnym przypadku.No chyba,że jest niewskazana z innych względów zdrowotnych.

 6. NyndrO said

  Wprawdzie w pierwszym momencie zdziwiło mnie zniknięcie świńskiej dupy,ale wniknąłem w temat.

  Wierzyłem, że Pan go rozgryzie 🙂
  Admin

 7. lopez said

  Nie ma perspektywy dla Ukrainy tylko federalizacja lub podział uratują kraj przed upadkiem

  18 lutego 2015

  Sytuacja na niektórych odcinkach frontu na Ukrainie jest niepokojąca, w Internecie pojawiły nagrania przedstawiające ukraińskich dowódców wojskowych proszących publicznie władze w Kijowie o wycofanie żołnierzy z jednego z fragmentów terytorium gdzie nigdy nie powinno być wojsk ukraińskich, Ukraińcy są odcięci przez wojska powstańcze, które zaoferowały korytarz humanitarny do ewakuacji, jeżeli tylko ci złożą broń, będą mogli odejść. Są to wystarczające przesłanki, żeby przypuszczać, że z niewiadomych powodów Kijów nie wywiązuje się ze zobowiązań w Mińsku – prawdopodobnie swobodnie interpretując część […]

  WIĘCEJ → http://obserwatorpolityczny.pl/?p=30050

 8. NyndrO said

  To bardzo budujące,kiedy Kierownik wierzy w podwładnego. 🙂

 9. Mania said

  Koniecznie!

 10. lopez said

  Marian Kałuski: Na pohybel tym Polakom, którzy popierają banderowską/antypolską Ukrainę

  Rada dla polityków polskich

  Widać, że obecna sytuacja na Ukraina to temat numer jeden wśród Polaków. Politycy jak jeden mąż (poza lewakami) wspierają kijowski Majdan w imię strasznie głupiego hasła „Za WASZĄ wolność i naszą” i głupiego (bo takim ono jest!!!) hasła Jerzego Giedroycia: „Bez wolnej Ukrainy nie ma wolnej Polski”. A jeśli chodzi o polityków i ludzi związanych z PiS – także przez rusofobię spotęgowaną w ostatnich latach Smoleńskiem. Natomiast zwykły obywatel polski …

  … dalej http://www.polishclub.org/2014/03/29/marian-kaluski-na-pohybel-tym-polakom-ktorzy-popieraja-banderowskaantypolska-ukraine/

 11. Siekiera_Motyka said

  Kłamiący (że strzały są ze strony rebeliantów) dziennikarz BBC mało że nie dostał zabity przez „swoje kłamstwa”

 12. bart said

  Westchnienie o klasykach dotyczyło jednośladów, panie Nick.

 13. Siekiera_Motyka said

 14. NyndrO said

  Panie Bart,model,który zamierza kupić Pan NICK dostępny jest również w tzw. wersji „customowej”.Pewnie bardziej przypadłby Panu do gustu.

 15. NICK said

  Zgubiłem wątek, Panie Ozdrab. (11) Gratuluję wejścia do klubu. Memłająco-logogryfujących. A tak się Pan oburzał. 🙂 . Pan Boydar milczy. Chyba wie. Co robi?

 16. http://funduszeue.wp.pl/informacje/firma-spod-jeleniej-gory-skonstruowala-statek-powietrzny_a73#6992

  Mój Aerobus jest wielokrotnie lepszy pod każdym względem a do lądowania i startu wystarczy mu przydomowy trawnik czy płaski DACH: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza – skany//.

 17. osoba prywatna said

 18. NICK said

  (16) Toć wiemy. Że jest.

 19. bart said

  Żem się oburzał? No, niech będzie.

  Tak, bardziej do gustu. Ale nie zdradziłem pewnego szczegółu. Ja ważę ojojojoj, a może i troche więcej, (never trust skinny cook), więc poniżej 600 cc to dla mnie tyle, co rowerek z motorkiem.

  Moja pierwsza maszyna, to było DKW 350cc, rocznik 1936. Rodzina oddała za darmo dla gościa, żeby miał czym dojechac do roboty w browarze, jak mnie juz nie było w Kraju. Teraz bym chyba za nią dostał od fabryki nowiutkie bmw serii 1250.

  Teraz to tylko pomarzyc i to nie za głośno…

  Starość jest głupia.

 20. Eliza said

  @ Czytałam artykuł na Obserwatorze. Świetna ocena sytuacji na Ukrainie. Dziękuję za link.

 21. Nemo said

  Nie wierzę własnym oczom: skoro WP pisze takie rzeczy, to się chyba szykują jakieś zmiany.

  >Organizacja Amnesty International wezwała władze w Kijowie do „powstrzymania zbrodni wojennych popełnianych przez ochotniczy batalion Ajdar i rozliczenia winnych”. AI opublikowała także dokument, w którym – jak przekazała w komunikacie dla mediów – przedstawia dowody na porwania, bezprawne przetrzymywanie, złe traktowanie, kradzieże, szantaże i możliwe przeprowadzanie egzekucji.<

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Amnesty-International-ukrainski-batalion-Ajdar-dopuszczal-sie-naduzyc,wid,16871183,wiadomosc.html?ticaid=1145b9

 22. NyndrO said

  Ad 19.* Mniemam,że mówi Pan o tzw. dużym GS.Czymś takim właśnie latam.Ale! Jeśli ktoś mówi,że wszystko poniżej 600 cc,to rowerek z motorkiem,a nie jest Valentino Rossim,to znaczy, że nigdy nie powinien wsiadać na motocykl.Dla dobra swojego i innych. 🙂 * Czy starość jest głupia,to mam swoje zdanie,ale nie będę wrzucał tu czarów pogańskich. 🙂

 23. NICK said

  Starość? Jest tym mądrzejsza o ile potrafi przekazać, młodszym. Jak najwięcej!!!!! Dobrego.. Proste? A, najlepiej? Właśnie. Wprost. Zauważam – ilu jest tu nastolatków?
  To Wy macie obowiązek. Tak wyszło. Jaki przekaz? Nastolatkom?

 24. NICK said

  Popielec, Chleb i Woda. Bez odzewu.

 25. bart-nastolatek z odzysku said

  No to zapraszam nastolatków, a w szczególności zaś nastolatki, do kuchni.
  Na niczym innym sie właściwie nie znam…

 26. bart said

  Po co odzew? Pismo powiada, żeby się nie afiszować. Zamknąć się w komóce i sie modlić, żeby nikt nie widział.

 27. NyndrO said

  * Rosja będzie blokować integrację Gruzji z NATO. Oświadczenie w tej sprawie przekazał szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Rosyjski minister zapowiedział odpowiednie działania, gdyby zostały podjęte „praktyczne kroki” na rzecz „wciągania” Gruzji do Sojuszu Północnoatlantyckiego.*

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-znow-grozi-gruzji-chce-blokowac-jej-droge-do-nato/s1e76

 28. NICK said

  Żarty? Na Barty! Popielec jest! No quźwa. BARDZO brzydko,bardzo.

 29. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka znalazl ciekawy artykul.

  10 lat pszed zaloszeniem pszez Archbishop Lefebvre SSPX, byl ojciec Gommar DePauw (1918-2005, ktury natychmiast odszucil Vatican II jako wielkie oszustwo.

  Father DePauw, obok Malachi Martin, byl jednym z te osoby kture czytaly orginalny 3 Sekret z Fatima.

  Jak nasz wielki papiesz Jan Pawel der Zwei oglosil w 2000r podrobiony 3 sekret, to father DePauw publicznie nazwal to oszustwem.

 30. Mordka Rosenzweig said

  Acha, pan Mordka zapomnial najwaszniejsze.

  Pan Mordka zyczy wszystkie czlowieki, kture walcza po stronie nasza armia na Ukrainie, szczesliwego nowego roku 2015, ktury jest rokiem barana albo owcy jak kto woli.

  2015 Year of the Ram – Kung Hei Fat Choi

  Ja pan Mordka, boi sie pomyslec co sie stanie jak bedzie rok swini.

 31. Joannus said

  Ad 28
  ”Jak nasz wielki papiesz Jan Pawel der Zwei oglosil w 2000r podrobiony 3 sekret, to father DePauw publicznie nazwal to oszustwem.”

  Panie Mordka ponieważ swieci nie dopuszczali się wielkich publicznych oszustw są dwie tylko możliwości.
  Było to rzeczywiście oszustwo i papiesz der Zwei nie może być świętym.
  Albo nie dopuszczał się oszusuwa i jest świętym

 32. Alfons van Vorden said

  Panie „Gajowy”,
  czy byłaby możliwość poproszenia kogoś z gości „Gajówki” o przetłumaczenie, ewentualnie dorobienie napisów do tego znakomitego filmu ze Szwecji.
  Podaję link:

  http://newsvoice.se/2015/02/17/manniskor-i-ostra-ukraina-talar-fritt-om-vad-de-anser-om-kiev-regimen-som-stods-av-eu-sverige-och-usa/

  Pozdrawiam.

 33. Siggi said


  Trzeba być bardzo niepoinformowanym, żeby myśleć, iż ostry konflikt między Rosją a Stanami Zjednoczonymi został wywołany z powodu przyłączenia Krymu do Rosji. Polepszenie stosunków między tymi nierównymi mocarstwami, jakie nastąpiło po zakończeniu zimnej wojny, było powierzchowne i nieszczere. Czy wierzył w nie ktoś jeszcze prócz Gorbaczowa – nie wiadomo. W Polsce sondaże wskazywały stały wzrost wrogości do Rosji od czasu wycofania się wojsk radzieckich. Wygląda na to, że wolność była Polakom głównie po to potrzebna, żeby tę wrogość móc jawnie głosić. Psychiczny mechanizm tego zjawiska jest prosty i zrozumiały, ale pytam sam siebie: czy Polacy mają tylko psychikę, a nic z rozumu? Strasznie się rzekomo oburzają z powodu Krymu, ale bliscy oburzenia byli także z powodu olimpiady zimowej w Soczi. (Pisano złośliwie i w kółko, że ona za drogo kosztuje, że w pokojach hotelowych klamki wypadają, sedesy umieszczone jeden obok drugiego, jedna z gazet na pierwszej stronie dała fotografię kupki śniegu, którym miały być pokryte trasy narciarskie itp. Znajdowano też wiele powodów do bojkotowania olimpiady).

  Barack Obama powiedział, że Władimir Putin w sprawie Krymu improwizował, nie miał z góry obmyślonego planu. To prawda. Wydarzenia zaskoczyły prezydenta Rosji. Zaskoczyły też rządy zachodnie, nawet Amerykanów trzymających od dwudziestu kilku lat rękę na ukraińskim pulsie.

  My, pożeracze zadrukowanego papieru, nie mamy prawa być zaskoczonymi. Przecież wielu bardzo słuchanych politologów zachodnich pisało, że Ukraina w dotychczasowym kształcie się nie utrzyma, że się rozpadnie sama z siebie albo z pomocą moskiewską.

  Zbigniew Brzeziński wypracował doktrynę mówiącą, co USA powinny robić, aby do tego nie dopuścić. „Były doradca prezydenta Cartera przewiduje – pisał Andrew Wilson – że około roku 2010 Ukraina dołączy do państw Trójkąta Weimarskiego (Francji, Niemiec i Polski), wchodząc z nimi w sojusz o zasadniczym znaczeniu (…), stanie się najdalej na wschód wysuniętym przyczółkiem Europy atlantyckiej”. Gdyby Rosja chciała temu przeszkodzić, należałoby wydać jej wojnę gospodarczą, którą z pewnością przegra, i doprowadzić do jej międzynarodowej izolacji. Z Ukrainy należy uczynić frontowe państwo „atlantyckiego globalizmu”. Rosja izolowana od wszystkiego przestałaby być mocarstwem. Pogląd ten stanowi dogmat polskiej polityki i został też przyjęty przez ważne ośrodki polityczne Kijowa. Sformułowany został bodajże w połowie lat 90., a dziś jest znany każdemu polskiemu dziecku.

  Pewne sprawy lepiej są widoczne z daleka niż z bliska. Zacytuję parę zdań napisanych w okresie międzywojennym. „O ile by doszło do oderwania Ukrainy od Rosji, potężne sfery użyłyby wszelkich swoich wpływów i środków na to, ażeby rzecz się nie zakończyła utworzeniem jakiegoś względnie małego państewka. Tylko wielka, możliwie największa Ukraina mogłaby prowadzić do rozwiązania tych zagadnień, które nadały kwestii ukraińskiej tak szerokie znaczenie. Ukraina oderwana od Rosji zrobiłaby wielką karierę. Czy zrobiliby ją Ukraińcy?”, pisał Roman Dmowski, niemiły nam człowiek, ale bystry znawca polityki międzynarodowej. Dalej pisze: „Rosjanie musieliby być najniedołężniejszym w świecie narodem, żeby łatwo pogodzić się z utratą olbrzymiego obszaru (…), który stanowi o ich dostępie do Morza Czarnego”. Nieco dalej Dmowski z właściwą sobie klarownością formułuje pogląd dokładnie sprzeczny z tym, co się przypisuje Giedroyciowi. Niepodległa i wielka Ukraina byłaby wrzodem na Europie – pisze.

  I jeszcze raz zmieńmy punkt widzenia. Samuel P. Huntington w sławnym „Zderzeniu cywilizacji” twierdzi: „Stosunki między Ukrainą a Rosją mogą ułożyć się trojako. Na początku lat dziewięćdziesiątych rzutowały na nie poważne problemy dotyczące broni nuklearnej, Krymu, praw Rosjan na Ukrainie, floty czarnomorskiej oraz stosunków gospodarczych. Panowała dość powszechna opinia, że może wybuchnąć konflikt zbrojny. (…) Jeżeli jednak liczy się czynnik cywilizacyjny, starcie między Ukraińcami a Rosjanami raczej nie wchodzi w grę. Są to dwa narody słowiańskie, wyznające przeważnie prawosławie, od wieków utrzymujące bliskie stosunki, powszechnym zjawiskiem są małżeństwa mieszane”. Z tego wynika wniosek, że mogą się bić do upadłego, ale cywilizacyjnie będą tacy sami.
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/przypis-aktualnego-tematu/

 34. NICK said

  Ależ. P. Wojtyła? Wiele wiedział. Nie powiedział. Chciał żyć. A, może, było inaczej? INACZEJ?

 35. https://scontent-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10997446_803601779687852_6707934542375515613_n.jpg?oh=4274c8fc56aeae806e04b038e12467f4&oe=55531A44

  Może gospodarz do czego wykorzysta?

 36. Ad. 31

  Sorry… Samuel P. Huntington jest raczej cienki przy naszym profesorze Feliksie Konecznym.

 37. Ad. 29

  Panie Mordka szanowny. My tu w Polsce mamy od wielu lat nieustający rok Barana.

 38. osoba prywatna said

  Pan Zięba jak zwykle ciekawie.

 39. Bodzio said

  ad. 29, 35
  Mamy jednocześnie rok Barana, Świni i strach pomyśleć czego jeszcze.

 40. NyndrO said

  Ad 39.* Nie wspominając o „Dniu Świstaka”.

 41. rotmistrz said

  Oto prawdziwe powody dla których Rosja jest zła, jest zagrożeniem…itp:
  1 miejsce w świecie pod względem wydobycia i eksportu gazu ziemnego (35% światowego wydobycia)
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości zasobów bogactw naturalnych
  1 miejsce w świecie pod względem zasobów i wielkości eksportu diamentów
  2 miejsce w świecie pod względem wielkości wydobycia diamentów
  2 miejsce w świecie pod względem udokumentowanych złóż platyny
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości eksportu platyny
  1 miejsce w świecie pod względem udokumentowanych złóż srebra
  2 miejsce w świecie pod względem udokumentowanych złóż złota
  1 miejsce w świecie pod względem udokumentowanych złóż węgla kamiennego (23% złóż światowych)
  1 miejsce w świecie pod względem zasobów leśnych (23% światowych zasobów leśnych
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości zasobów wody pitnej
  1 miejsce w świecie pod względem zasobów jesiotra, krabów, mintaja w 200 milowej morskiej strefie ekonomicznej
  1 miejsce w świecie pod względem udokumentowanych złóż ołowiu, cynku, tytanu i niobu
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości eksportu nawozów azotowych
  1 miejsce w świecie pod względem zasobów torfu
  A reszta to stek bzdur zachodniej propagandy,która działa w interesie tych,co maja właśnie chrapkę te wszystkie bogactwa zgarnąć dla siebie…………..dla podobnych powodów mordowano rdzenna ludność Afryki, Ameryki, Azji

  http://tatro.blog.onet.pl/2014/10/11/rosja-statystycznie/

  Rosja pod względem bogactw w zasoby naturalne znajduje się w czołówce najbogatszych państw na świata. W całej Federacji na Rosję przypada ok. 70% zasobów energetycznych i 60% różnego rodzaju rud kopalnianych. Obliczono, że zasoby ropy naftowej sięgają do 48,6mld m3, natomiast złoża gazu ziemnego 48 bilionów m3. Bez wątpienia są to olbrzymie pokłady surowców strategicznych, które dają niemałe przychody. Lecz to nie wszystko co kryje rosyjska ziemia. W ogromnych i dzikich połaciach terenu, znajdują się praktycznie wszystkie pierwiastki jakie możemy znaleźć na tablicy Mendelejewa. Począwszy od niezliczonych zasobów rud żelaza, diamentów, niklu, tytanu, miedzi, cynku, cyny, niobu, srebra, złota, platyny czy kwarcu na węglu kończąc. Obecnie w Rosji wydobywa się masowo ponad 100 różnych minerałów. Poniżej przedstawiamy wykaz najbardziej rentownych i eksploatowanych złóż :

  http://freeisoft.pl/2014/11/bogactwo-rosji-w-surowce-naturalne/

 42. Lopez said

  :)))

  „Mogę zapewnić, że armia Ukraińska wykonała w całości swoje zadanie.” – Poroszenko.
  „Zwycięstwo w Debalcewie zapisze się w historii wspaniałej ukraińskiej armii” – Ministerstwo Obrony Ukrainy.

 43. Lopez said

  Poroszenko: „Nasze oddziały wyszły z miasta w sposób zaplanowany i zorganizowany. Wyszły wraz ze sprzętem, czołgami, wozami bojowymi, ciągnikami i innymi pojazdami”

  18 lutego 2015

  Petro Poroszenko odniósł kolejny sukces: jego oddziały opuściły Debalcewe. Jak sam to ujął:

  „Nasze oddziały wyszły z miasta w sposób zaplanowany i zorganizowany. Wyszły wraz ze sprzętem, czołgami, wozami bojowymi, ciągnikami i innymi pojazdami.”

  Poroszenko, jak wiadomo dzięki naszym mediom, nigdy nie kłamie, co najwyżej, by tak rzec, tworzy alternatywną rzeczywistość, w której jego dzielna armia nieustannie „wybija zęby” separatystom, przegania ich do samej Moskwy i już niebawem zajmie Kreml. Prócz tego nigdy nie strzela do cywilów, przystanków autobusowych, szpitali, szkół i przedszkoli – zawsze ostrzeliwują je separatyści, którzy są takimi łajdakami, że strzelają do własnych miast i do szkół, do których chodzą ich dzieci.

  Na dowód prawdomówności Poroszenki o opuszczeniu Debalcewe „w sposób zaplanowany i zorganizowany; z ciężkim sprzętem, czołgami i ciągnikami”, niech posłużą zdjęcia: …

  Czytaj dalej + FOTO http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2015/02/18/poroszenko-nasze-oddzialy-wyszly-z-miasta-w-sposob-zaplanowany-i-zorganizowany-wyszly-wraz-ze-sprzetem-czolgami-wozami-bojowymi-ciagnikami-i-innymi-pojazdami/

 44. Siggi said

  Bardzo mnie to martwi.Wyrażne niedotlenienie…Co się z nim dzieje?Ludzie udzielcie mu pierwszej pomocy 10 maja i pomóżcie mu,niech się nie męczy.Błagam …Ludzie, nie ignorujcie ,jego los w Waszej kartce do głosowania.Jak mu pomożecie,to mu pomożecie i będzie Wam wdzięczny za odesłanie na emeryturę.
  Pomożecie? Pomożęmy!

  http://niezalezna.pl/55024-kolejna-wpadka-komorowskiego-zasnal-przy-ksieciu-luksemburga

 45. Lopez said

  Separatyści: Debalcewo w pełni pod naszą kontrolą
  Komunikat w sprawie sytuacji w mieście wydało Ministerstwo Obrony Donieckiej Republiki Ludowej. Sztab Generalny armii ukraińskiej podał z kolei oficjalne dane co do strat w kotle debalcewskim.

  DRL podległe jej siły „w pełni” kontroluja już miasto Deblacewo zaś ostatnie walki mają toczyć się na południowych jego okrainach, co może świadczyć, że nie wszystkim ukraińskim żołnierzom udało wymknąć się z matni.

  Według jednego z liderów DRL Denisa Puszylina Ukriańcy stracili tysiące żołnierzy, którzy mieli trafić do niewoli – „wczoraj było trzystu jeńców, a dziś kilka razy więcej”. Jednocześnie Puszylin twierdził, że armia ukraińska straciła też 3 tysiące zabitych, co wydaje się być liczbą zawyżoną. Z kolei Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy twierdzi, że podległe mu oddziały straciły tylko 22 zabitych (w tym 6 w czasie odwrotu) i „ponad 150 rannych”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/separatysci-debalcewo-w-pelni-pod-nasza-kontrola

 46. Lopez said

  Wychodzący z Debalcewa nac gwardziści wymordowali całe ulice ludzi, strzelając w głowy mieszkańcom

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=aThTIceziY0

 47. rotmistrz said

  Wedle raportu analityków belgijskich wykonanego w 1910-tym dla oceny efektów wolnorynkowych reforam premiera Piotra Stołypina roku:

  ok 1925-tego potencjał przemysłowy i zasoby rolne Rosji będą na tyle duże że uniemożliwi to wygranie z nią wojny przez koalicę dowolnych panstw europejskich.

  ok 1950-tego produkcja przemysłowa i rolna imperium rosyjskiego wyniesie ok. 50% PKB reszty świata.

  Szacowano też że ok 2000 roku na świecie będzie żyło 300-400 milionow etnicznych Rosjan. Do tego czasu PKB Rosji powinien zrównoważyć PKB reszty świata a poziom życia, zdrowotność i wykształcenie znacznie wyprzedzić analogiczne wskaźniki z USA.

  (oczywiście zakładano że USA przez te 90 lat też będzie się dynamicznie rozwijało…)

  http://www.pilipiuk.com/index.php/blog?start=80

 48. Boydar said

  @ Panowie N&N

  Jestem, ale nie mam czasu. W popielec się urodziłem, nie miałem innego wyjścia. Aby skomplikować sytuację, dodałem jeszcze zaćmienie słońca.

 49. osoba prywatna said

  Nowe sankcje przeciw Rosji (biedna ty, Europo!)
  http://zygmuntbialas.salon24.pl/632116,nowe-sankcje-przeciw-rosji-biedna-ty-europo

 50. Budziwoj said

  Panie Boydar!

  To Waćpan jesteś nawiedzony!

 51. UCZCIWA piosenka o ukrainskim banderyźmie: OBCA KREW said

  Etniczny Polaku KONIECZNIE wysłuchaj poniższą piosenkę pt. „Obca Krew” aby zrozumieć ukraiński nacjonalizm oparty na DOKTRYNACH politycznych Bandery i Doncowa, które NAKAZUJĄ unicestwiać Polaków, aby ukrainic tym sposobem przywłaszczał dla SIEBE ziemie oraz majątek zabitych przez nich Polaków !

  Żaden ukrainiec NIE jest polskim bratem !!!

  NIE solidaryzować się z UKRAIŃCAMI bo to są NAZISCI!

  Polska znowu pod okupacją teraz ŻYDO-MASOŃSKĄ i bandytów zbrodniarzy nazistów UKRAINCÓW !

  Kompozytor piosenki: Nestor
  Słowa do piosenki zostały przekopowane z karty interenetowej:

  http://www.tekstowo.pl/piosenka,basti,wroga_krew.html

  Oto ZAKLAZANA piosenka” Obca Krew” w III RP przez szarogęszace się żydo-masoństwo i żydo-bolszewie wspierających chorą RUSOFOBIE i ukraiński nazizm:

  ukraińska krew to wroga krew, jestem Polakiem,
  Żaden ukrainiec nie jest moim bratem,
  W zgodzie z historią a nie na bakier,
  Niesie mnie Prawda, nie powstrzyma żadna propaganda,

  To walka o pamięć, nie wolno zapomnieć,
  Co nam zrobili banderowcy, ich morderstw,
  Gwałcili, zabijali kobiety a małe dzieci,
  Kurwa nabijali na sztachety,

  Kim trzeba być i co trzeba mieć w głowie,
  Tak nie zrobi nawet zwierzę a co dopiero człowiek,
  Co za nacja, to przeklęta swołocz
  Która zarzyna sąsiada, który mieszka od lat obok.

  A nasi politycy stają z nimi ramię w ramię
  Lansując się na neo-banderowskim majdanie.
  Obdzierając z godności bestialsko zamordowanych Polaków,
  Wspierając potomków naszych katów.

  Zamknij oczy i weź sobie to wyobraź:
  Kobieta gwałcona na oczach jej Ojca.
  Konające dzieci nabite na płotach,
  Martwy mężczyzna z bagnetami w oczach.

  Zarżnięta Matka z flakami na wierzchu.
  Unoszący się zapach krwi w powietrzu.
  Wyobraź to sobie siostro, bracie zanim,
  Zsolidaryzujesz się z ukraińcami !
  x2

  Nie zabijali tak po prostu, to sprawiało im radość,
  Cięli Polki od waginy po szyje żywcem, słabo
  Aż się robi człowiekowi kiedy o tym wszystkim myśli,
  I ja mam się bratać z ich potomkami ? NIGDY !

  My Polacy nosimy w sercach blizny historii,
  O Wołyniu, o zabitych Bliźnich nikt nie zapomni,
  Rodziny, małe dzieci, tortury, bestialskie mordy,
  Przecież to robili właśnie oni, banderowcy,

  A Ty jak chcesz, to pal za ich potomków świeczki w oknach,
  Ja tego nie zrobię, bo myślę o Naszych przodkach,
  Kiedy to robisz, to przewracają się w grobach,
  Bo bratasz się z tymi, co mają banderę za Boga,

  I przestań mi gadać, że mam ludzkie życie za nic,
  I tak nigdy w życiu nie przeleję krwi za nich,
  Jak trzeba będzie, to przeleję krew w obronie Naszych granic,
  NIGDY NIE ZBRATAM SIĘ Z ukraińcami !

  Zamknij oczy i weź sobie to wyobraź:
  Kobieta gwałcona na oczach jej Ojca.
  Konające dzieci nabite na płotach,
  Martwy mężczyzna z bagnetami w oczach.

  Zarżnięta Matka z flakami na wierzchu.
  Unoszący się zapach krwi w powietrzu.
  Wyobraź to sobie siostro, bracie zanim,
  Zsolidaryzujesz się z ukraińcami !
  x2

  Oto sama piosenka OBCA KREW:

 52. Boydar said

  Jestem, jestem 🙂

 53. osoba prywatna said

  A to dobre 🙂
  „Tusk pedał” napis na filmie z Bollywood.
  Internauci wypatrzyli, że w 12 sekundzie filmu w scenie upadku autobusu z Mostu Gdańskiego do Wisły na znajdujących się w kadrze rurach widnieje wulgarny napis: „Tusk pedał”. Zwiastun bollywoodzkiego hitu „Kick” błyskawicznie stał się hitem internetu.Nie ze względu na spektakularne sceny pościgów i efekty specjalne, a nawet nie dzięki temu, że kręcono go na ulicach Warszawy. Popularność filmowego trailera zapewnił… Donald Tusk.

 54. Radogoszcz said

  Jakis czas temu piekna madra Rosjanka powiedziala, gdy gineli w dziwny sposob wybitni mezczyzni ” zabijaja nam mlode WILKI , na miejsce kazdego URODZIMY SIEDMIU !”

  Wilk , to symbolicznie Slowianin, bo ma wierny stosunek do zony, do grupy rodowej, do dzieci.

  Te okropnosci sie skoncza. Daj Boze jak najszybciej !

  Slowianki urodza po siedmioro …i wiecej dzieci ; tego sie wlasnie boja wrogowie Slowian.

 55. marta15 said

  Ciekawe.
  „..The Coming Events

  Thus far, this is a portion of what I have harvested from the Half-Time Show:

  1. The world is going to be set on fire, this includes America.

  2. The United States is going to have several false flags that ignite the country.

  3. The United States is going to be fractured in the process.

  4. The Spirit of Darkness and Evil is going to ravish the country while it burns.

  5. The New World Order Beast will rise from the ashes and enter the scene.

  6. The Powers of darkness will be given allowances bring this about. (NOTE – God is going to allow this to happen.

  7. The „Red” Spirit of war will also be involved behind the scenes.

  8. The New World Order desires to CULL the population and get rid of those who refuse them.

  9. A mighty „spell” of deception and delusion is underway to hypnotize the masses and keep them occupied.

  10. The Illuminati is close to the next stages of this plan.

  All of this was in Super Bowl 49?

  Yes it was ladies and gentlemen! In this program we will begin breaking it down.

  To begin, let’s examine the opening ceremony. The national anthem was presented using an odd looking American flag. Did you notice it?………”

  http://www.watchmanscry.com/Super_bowl_49_Half_time_show.html

 56. marta15 said

  „….I find it very interesting that the Ukraine uprising began a few weeks after last year’s Super Bowl……
  And now here we are, one year later, and Ukraine is in the middle of a very bloody civil war; a war that is threatening to set Europe on fire!…”

  http://www.watchmanscry.com/Super_bowl_49_Half_time_show.html

 57. revers said

  ad42

  wyplaty przygotowane dla ukrow, kotla nie bylo

 58. JO said

  Ad. 51. My wiemy wszysko o Ukrainie I tam Obca Krew maja Ukry- Zydzi. Reszta to Rodziny Krew.
  Odcinamy sie od Psychopatow, Zbrodniarzy a Przytulmy okupowanych pokrewiencow na Ukrainie Przez Zydomasonskie Szumowiny.

 59. marta15 said

  ad 55 warto przetlumaczyc ten artykul . wedlug autora ten rok , 2015 bedzie rokiem wybuchu 3 wojny swiatowej.
  Illuminati jawnie to predstawilo w czasie swoich prezentacji w tzw half-time of Super Bowl.

 60. Zdravko said

  Witam wszystkich

  Z racji tego, że na pewnym Blogu religijnym (wielu was określiło by ja jako „z kontrowersyjnymi treściami”) wystartowała dość szczytną inicjatywą odmawiania Nowenny Pompejańskiej za Ojczyznę. Każdy miał wybrać jedna dziesiątkę i następnie ją odmawiać przez 54 dni. Niestety nasz naród Polski tak kocha Maryję, że wszyscy rzucili się na pierwszą tajemnicę „Zwiastowanie NMP” i tak odmawianie zwiastowania zadeklarowało się 31 osób a „ofiarowanie Jezusa w Świątyni” tylko 3. Wyszedł z tego niezły bajzel bo zamiast 8 nowenn, są tylko 3 a sporo osób komunikowało, że się pomyliło i wybiera inna tajemnice.

  Chcąc ratować beznadziejną sytuacje podałem swój e mail i ogłosiłem, żeby wszyscy wysłali do mnie wiadomość a ja będę im przydzielał tajemnice.

  Summa Summarum, każdy widzi co się dzieje w naszej Ojczyźnie. Powstania żadnego nie zorganizujemy, malowania kotwicy na ścianach Ojczyzny nam nie zwrócą. Zostaje nam tylko uświadamianie mas ludzkich wraz z zwalczaniem mainstrymowej propagandy (co doskonale robi pan Marucha). Najlepszą bronią jaka zostaje jest modlitwa. Apeluje do was o przyłączeniu się do Nowenny poprzez odmawiania 1 dziesiątkę co dziennie przez 54 dni.

  Proszę wysyłać do mnie mejle a ja będę przydzielał tajemnice. Intencja nowenny odprawiana jest za ojczyznę
  wszystkie informacje nt. Nowenny Pompejańskiej znajdziecie tutaj:
  http://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska/

  emial
  n.pompejzaojczyzne@wp.pl

  Pozdrawiam Zdravko

 61. bart said

  Jest Popielec. Post ścisły (sugerowano mi sie w tej materii uzewnętrznić, to prosze bardzo).

  Otóż nikt inny, jak Nauczyciel z Nazaretu powiadał o faryzeuszach: Oni poszcza i się umartwiają, pokazując umęczone twarze, by wszyscy widzieli, jacy są świątobliwi. A Ja powiadam, poszcząc pokazujcie twarz radosną. (to oczywiście nie jest dosłowny cytat, a pamięciowa relacja)

  Moja skromna interpretacja: Radujmy sie, że nam dana jest zdolnośc do zachowania postu.

  Cóż dla nas za wyrzeczeniem jest post ścisły, jesli większośc z nas i tak na codzień nie ma czasu, żeby przyzwoicie zjeść więcej jak raz na dzień…

  Ot, taka refleksja.

 62. bart said

  A nasze Dziewczyny i tak sa na permanentnej diecie, bo inaczej nie wypada…

 63. Rokitnik said

  Otóż, .. .odmawiam niemal codziennie po 1 tajemnicy – od prawie ROKU.
  Także inne modlitwy np. tajemnica Szczęścia Królowej Szwedzkiej – Brygidy. Również raz w miesiącu Droga Krzyżowa,. modlitwy za wybranych Kapłanów ( zdrowemu nie są potrzebne !) i POSZCZĘ w każdy piątek oraz w wybrane środy.
  Nie omieszkam pościć w Intencji Ojczyzny każdego 27 dnia miesiąca. Całość zamyka klamrą – jedną GODZINA Różańcowa / rotacyjna, każdego 6 dnia miesiąca w godzinach 3-4 rano ( czasu polskiego ) / – czyli wachta na pokładzie krążownika ” Królewicza Kazimierza „.

  Oddany Bogu w Żertwie Ofiarnej.. nie dbam o przypodobanie się Światu czy Opinii Publicznej.
  Ja NAPRAWDĘ wierze w z b a w i e n i e Ojczyzny. albo przynajmniej w odkupienie swoich grzechów doczesnych.

 64. Siggi said

  Wpis na forum internautów o rosyjskim becikowym.
  xxx xxx

  Sprawdźmy może, co zawdzięczają Rosjanie dyktaturze Putina – a o czym Polacy mogą tylko pomarzyć – „Kapitał macierzyński”

  Władze stworzyły w systemie odpowiednik polskiego „becikowego” – tzw. kapitał macierzyński. Program funkcjonuje od 2007 r. i jest planowany do 2016 r. Tego typu wsparcie finansowe przysługuje jednak w momencie urodzenia lub adoptowania drugiego i kolejnych dzieci (i obejmuje urodzone w 2007 r. i później). Od 1 stycznia 2010 r. wynosił 343 278 rubli (ok. 34 tys. zł), od 1 stycznie 2015 r. wynosi on ponad 453 000. rubli, z czego 12 000 rubli (ok. 1200 zł) można przeznaczyć na dowolne potrzeby. Kapitał macierzyński ma bowiem swoje szczególne przeznaczenie i może być wykorzystany na polepszenie warunków mieszkaniowych, opłatę edukacji dziecka do 25 roku życia lub zwiększenie oszczędności emerytalnych matki. Wypłata tej zapomogi odbywa się nie po porodzie, a dopiero po osiągnięciu przez dziecko 3 lat.
  Za drugie dziecko w Rosji wypłaca się od pięciu lat tzw. kapitał macierzyński w wysokości, po przeliczeniu, około 42 tys. złotych. Rosjanie otrzymane pieniądze wykorzystują na kupno mieszkań czy budowę domów. Kapitał macierzyński można również wykorzystywać na opłacenie nauki dzieci a nawet dla podwyższenia emerytury matki.

  Za urodzenie trzeciego dziecka Rosjanka otrzymuje co miesiąc kwotę od 700 do 1000 złotych. Państwo wypłaca pieniądze do chwili ukończenia przez dziecko trzech lat.

  Tzw “odpusk w Dekret” oznacza, że ciężarna, pracująca kobieta, od 7 miesiąca ciąży może zawiesić swoją aktywność zawodową. Za okres od 7 miesiąca ciąży do 140 dni po urodzeniu dziecka wyliczana jest jej procentowo średnia krajowa zapłata [autor tej informacji, Inkwizytor, podaje iż jego rodzina otrzymała 3600 zł, oprócz „becikowego”] . Wypłaca to pracodawca, a potem rząd zwraca mu te pieniądze.

  Kobieta do 3 lat po urodzeniu dziecka jeżeli nie chce, nie pracuje, potem pracodawca musi ja przyjąć na to samo miejsce pracy.

  Becikowe w Rosji wynosi 3000 zł, w Polsce 1000 zł.

  Niepełnosprawne dziecko otrzymuje 1500 złotych miesięcznie, a matka która nie pracuje, gdyż się nim opiekuj – 1200 zł. Dziecko takie dostaje pampersy od ukończenia 1.5 roku życia (w Polsce od 3 lat), ale nie jest to warunek sine qua non. Jeżeli potrzeba ich wcześniej, to rodzic je dostaje. Pampersy polskiej marki Seni kosztują w Rosji 300 rubli za paczkę, kagiebista Putin daje je za darmo.

  Rodzina z trójką lub więcej dzieci, gdy matka nie pracuje i siedzi w domu, otrzymuje socjal w wysokości 2400 zł.

  Jeśli dziecko jest inwalidą dostaje 1000 zł pomocy miesięcznie.

  VAT na artykuły dziecięce to 3% (w Polsce 23%).

  Zniżka za czynsz i media dla rodzin wielodzietnych to 30%. W Polsce?…

  Dzieci z rodzin wielodzietnych mają darmowe przedszkole, a w szkole dostają darmowe obiady i podręczniki szkolne, wolny wstęp do muzeów, teatrów itd. ponadto w sierpniu dodatkowo 500 zł na wyprawkę szkolną. Trzecie dziecko w rodzinie jest przyjmowane do przedszkola bez kolejki i nie płaci nic. Za pierwsze dziecko w przedszkolu płaci się najwyżej 90 zł miesięcznie, za drugie 70 zł – i to w Moskwie, która jest miastem drogim. Proszę porównać ceny państwowych przedszkoli w Warszawie.

  Dziecko do 3-go roku życia ma darmowe leki w aptece.

  Jeden z rodziców i każde dziecko do 16 lat ma darmowe przejazdy komunikacją miejską i krajową.

  Jak informuje portal kresy.pl, każda kobieta, która urodziła lub adoptowała drugie lub kolejne dziecko ma prawo do otrzymania jednorazowej pomocy materialnej.

  Każda wieloosobowa rodzina (3 i więcej dzieci) ma prawo do kawałka ziemi budowlanej oraz 8000 rubli miesięcznej zapomogi.

  Kredyt na zakup mieszkania dla młodych małżeństw (poniżej 35 lat) udziela się bez procentów. Spłaca je państwo.

  Dzieci z rodzin wielodzietnych korzystają codziennie z “małocznej kuchni” (do 7 lat, a gdy jest mniej dzieci, to do 3 lat ). Dostają mleko, kefir, kaszkę mleczną, serek. Dziennie to koszt około 6 – 7 zł. Miesięcznie łatwo policzyć ile rodzina oszczędza.

  Za sowieckich czasów Rosjanie otrzymywali mieszkania w komunałkach, 5-piętrowych, tzw. chruszczówkach. Od listopada 2012 do końca marca 2013 można je było prywatyzować, tylko trzeba było trochę nastać się w kolejkach w ubiegłym roku – ale Putin przedłużył procedurę chyba do roku 2015 z uwagi na duże zainteresowanie, czemu się nie ma co dziwić, bo koszt takiego mieszkania to całe 1000 rubli, podczas gdy np. mieszkanie 2-pokojowe ( 45 m2 ) może kosztować 6-7 mln rubli.

  Z początkiem 2014 roku Putin jeszcze bardziej poszerzył pomoc dla wielodzietnych rodzin. Lażda taka rodzina dostaje za darmo od ichniego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej urządzenia AGD, jak pralka, lodówka, kuchenka a nawet telewizor. Są to rzeczy całkiem nowe, ze sklepu, oczywiście nie te najdroższe. Na dodatek to pracownicy rosyjskiego MOPSu sami dzwonią do takich rodzin i proponują sprzęt AGD. Nie trzeba stać w kolejkach, wypełniać bumażek itp.

  Rosja przełamała negatywny trend przyrostu ludności. W tym roku urodzi się o 26 000 więcej dzieci, niż w roku ubiegłym.

  W Rosji zakazana jest adopcja dzieci za granicę do krajów, w których legalne są “małżeństwa” między sodomitami, co wynika z bardzo konkretnych doświadczeń. Znanych bowiem jest wiele przypadków wykorzystywania takich dzieci przez pedofilów, z których większość rekrutuje się ze środowisk homoseksualnych.

  Podatki w Rosji są jedne z najniższych na świecie

  Liniowy podatek dochodowy wynosi 13%. zwiń

 65. przemądrzałe bydlę said

  Zmarł Mykoła Wołkow, słynny banderowski grubas, który strzelał z pistoletu do antymajdanowców wychylających się przez okna płonącego Domu Związków Zawodowych w Odessie.

  Szkoda, że skurwiel miał taką lekką smierć…
  Admin

 66. 4 lata temu w USA agencje rządowe SKUPOWALY "kałasznikowy" na MASOWĄ skalę, said said

  odpowiedz na wpis: @ 33 Siggi

  UWAGA !!!
  Specjalna WAŻNA informacja !

  Dokładnie pamiętam że jakieś 4 lata temu kilka agencji rządowych w USA ogłaszało się na prawie WSZYSTKICH networkach internetowych handlu bronią w USA, że KUPIĄ KAŻDĄ ILOŚĆ karabinów „kałasznikow” oraz innej broni produkcji byłego ZSRR oraz obecnej Rosji.
  Oferowali też dobrą zapłatę.

  Z całą pewnością pamiętam na 100%, że w związku z tym MASOWYM skupywaniem w USA karabinów „kałasznikow” i innej broni produkcji ZSRR i obecnej Rosji ukazał się artykuł na tych dwóch witrynach interenetowych:

  http://www.infowars.com/

  http://www.wnd.com/

  W tym artykule ZASTANAWIANO się po co i w jakim CELU jest organizawana ta DUŻĄ akcja SKUPYWANIA broni produkcji ZSRR i Rosji. Były nawet spekulacje, że czy przypadkiem zostanie to wykorzystane do uzbrojenia jakieś OPOZYCJI w jakimś byłym kraju bloku sowieckiego w celu zorganizowania KRWAWEGO PUCZU, krwawego przewrotu lub ZAMACHU stanu !
  W tych spekulacjach w tych artykułach było wyraźnie napisane, że tym PODKUPIONYM REBELIANTOM w jakimś kraju po-sowieckim ci waszynktonscy INSPIRATAORZY WOJNY nie mogą dac REBELIANTOM amerykańskiej broni, bo by było to WIADOME kto ich wspiera i dlatego tym agentom w USA jest potrzebna bron produkcji ZSRR i Rosji aby PRZEŻUCIĆ całą WINĘ wspierania REBELI na barki obecnego Kremla i Rosji.

  Zastanowiano się KTO knuje tą KRWAWĄ intrygę. Teraz wiemy że te skupowane „kałasznikowy” zostały dostarczone „prawemu sektorowi” na Ukranie i innym ukraińskim NAZIOLOM w Kijowie lub zachodniej Ukrainie.

  Apeluję do internautów i Maruchy aby odszukac wszystkie fakty związane z tą sprawą SKUPYWANIA „kałasznikowów” w USA i na Świecie przez żydo-amerykanskie AGENCJE, aby miec DOWODY i OBCIĄRZYĆ żydo-maonerie z żydowskiej MELINY „biały dom” na czele z tym bandytą John McCanem z waszynktonu w PODŻĘGANIU do KRAWAYCH rebelii w Europie Wschodniej !

  Jeśli bedziemy MILCZEĆ na ten temat ORGANIZOWANIA KRAWYCH WOJEN w Europie Wschodniej przez zydowską MELINĘ „biały dom” w Waszynktonie to jutro ŻYDY zoorganizują nam wojne domową w Polsce, potem na Białorusi … itd.

  Oto GŁÓWNY dowodzący John McCane, który ORGANIZUJE i DOZORUJE krwawe REBELIE przeprowadzane w Europie Wschodniej, wcześniej INSPIRATOR wszystkich organizowanych REBELII na Bliskim Wschodzie na ZAMÓWIENIE żydowskich NEOKONÓW z USA i Izraela:

 67. rotmistrz said

  – Jedna z amerykańskich firm analitycznych w ubiegłym roku podała, że na Ukrainie około stu rodzin oligarchicznych kontroluje ok. 80 proc. PKB tego kraju, ponad 6 milionów hektarów ziemi jest w rękach około stu prywatnych agroholdingów. Przed zaostrzeniem konfliktu w Donbasie koncesje na wydobywanie tam gazu łupkowego miała amerykańska firma, w której zarządzie jest syn wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. To pokazuje, dlaczego społeczeństwo ukraińskie nie chce walczyć z separatystami. Dlatego, bo nie widzi w tym konflikcie swojego interesu. Zresztą środowiska nacjonalistyczne na Ukrainie poprzez swoich liderów coraz głośniej mówią, że trzeba odebrać Ukrainę oligarchom. To pokazuje przestrzeń dla nowego konfliktu w tym państwie.

  http://naszdziennik.pl/swiat/128011,kto-okaze-sie-bardziej-zdeterminowany.html

  ZA Piotr Tomański, poseł Platformy Obywatelskiej z Przemyśla

  Jestem za, ale pod warunkiem, że byłoby to wspólne stanowisko państw – członków NATO i Unii Europejskiej. Nie może to być jedynie samodzielna decyzja Polski. Nie może być tak, że Niemcy sprzeciwiają się dostawom broni, a Polska ją sprzedaje /hehe/. W tej kwestii mam nieco inne stanowisko niż moi partyjni koledzy. Konflikt na wschodzie nie jest błahą sprawą, z tego względu kraje NATO i UE powinny mieć wspólne stanowisko w tej ważnej sprawie. Jestem natomiast za tym, aby Polska udzielała Ukrainie pomocy w bardziej przyziemnym wymiarze. Żywnościowej, medycznej, lekarstw, materiałów opatrunkowych. Takie wsparcie powinno trafiać nie tylko do walczących, ale także do ludności cywilnej, która zwykle jest najbardziej poszkodowana przy tego typu konfliktach. Możemy dostarczać również rzeczy niezbędne do ochrony, jak hełmy czy kamizelki kuloodporne.

  PRZECIW Andrzej Zapałowski, były europoseł z Przemyśla, obecnie pracownik naukowy

  Jestem zdecydowanie przeciwny temu, aby Polska przekazywała na Ukrainę broń. Z dwóch powodów. Pierwszy, ważniejszy, to polityczny. Nasz kraj nie może angażować się po żadnej stronie konfliktu na wschodzie. To jest wojna domowa na Ukrainie, a nie wojna pomiędzy Ukrainą i Rosją. Polska powinna dążyć do tego, aby być arbitrem w tym konflikcie, a nie jedną z jego stron. Zdecydowana większość państw dystansuje się od tego, aby się opowiadać po której ze stron. Nasze zaangażowanie spowodowało, że jesteśmy odsunięci od obecnych, międzynarodowych rozmów w sprawie rozwiązania tego problemu. Drugi aspekt ma wymiar gospodarczy. Załóżmy, że sprzedamy broń, ale kto nam za nią zapłaci? Jeżeli obecna sytuacja będzie się dłużej utrzymywać, to Ukraina będzie bankrutem. Z naszej strony nie byłaby to sprzedaż broni, lecz jej podarowanie.

  http://www.zapalowski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2778:wywiad-dla-nowin&catid=20:moim-zdaniem&Itemid=54
  http://www.zapalowski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2785:kowal-pcha-polsk-do-wojny&catid=25:aktualnoci&Itemid=127

  Niektóre interesy gospodarcze Poroszenki pomimo krwi przelewanej na Ukrainie wschodniej są nadal prowadzone z Rosją i pomnażają jego, i tak już ogromny, majątek. (…) W Europie budzi to sporą konsternację. Jednak największa konsternacja powstaje w samym ukraińskim społeczeństwie. Żołnierze i ochotnicy wysyłani są na front często w trampkach i bez hełmów, a ministrowie żebrzą po całym świecie. Inni oligarchowie (czytaj: aferzyści i spekulanci), wciąż pomnażają swoje majątki, nie garnąc się przy tym do finansowego wspierania ani wojska, ani szpitali czy obozów dla uchodźców wojennych.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/poroszenko-pomimo-wojny-prowadzi-interesy-z-rosja/m0dfx

  http://pracownia4.wordpress.com/2015/02/14/spostrzezenia-na-temat-ostatniego-spotkania-w-minsku

  Dzisiaj na Ukrainie rozpoczęła się walka nie o wsparcie dla tego państwa, mająca na celu utrwalenie jego niepodległości, ale walka o jego aktywa w postaci ziemi i dóbr naturalnych. W tej walce z jednej strony mamy klany oligarchiczne, które traktują obszar państwa jako swoje terytorium biznesowe, z drugiej strony ideologów nacjonalistycznych, którzy chcą wygrać wojnę, którą przegrali ponad 70 lat temu ich dziadkowie, a w końcu społeczeństwo, które w swojej masie chce lepiej i spokojniej żyć. Problem jest tylko w tym, iż pragnienia społeczne dla oligarchów i nacjonalistów ukraińskich są tylko elementem retoryki, która ma im utorować drogę do władzy.

  http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-ukraina-czynnik-dezintegracji-europy/

 68. Marucha said

  Re 64:
  Czy to „forum internautów”, gdzie ukazał się wpis o opiece państwa nad rosyjskimi obywatelami, to przypadkiem nie to?
  https://marucha.wordpress.com/2014/04/11/co-zawdzieczaja-rosjanie-dyktaturze-putina-a-o-czym-polacy-moga-tylko-pomarzyc/

  Artykuł niemal sprzed roku, ale cieszę się, że wreszcie trafia na inne witryny. A nawet do p. Siggi’ego 🙂
  Może paru lemingów szlag trafi?

 69. Siggi said

  ad.68, NIE.
  Ten wpis internauty ,znany mi wcześniej,wklepał pod jakimś tekstem na onet.pl .I bardzo dobrze,przynajmniej raz w tygodniu warto to pokazać.Nie ważne,kto autorem,ważne że żyje na różnych stronach.

 70. Siggi said

  Pierwszy komentarz dot.becikowego w Rosji.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/negocjacje-usa-i-ue-eva-paunova-wrocilismy-na-szczyt-listy-priorytetow-waszyngtonu/1twbk

 71. AC said

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14960&Itemid=100

  U pana prefesora. Bez krzty komentarza.
  Pan cos na to, panie Boydar?

  Bo p. Dakowski ma identyczne poglądy. – admin

 72. Siggi said

  Zwyciężył węgierski pragmatyzm
  http://obserwatorpolityczny.pl/wp-content/themes/tribune/scripts/timthumb.php?src=http://obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2015/02/41d538f13e92723b1285.jpeg&w=300&h=350&zc=1
  Prezydent Rosji pan Władimir Putin spotkał się z premierem Węgier panem Viktorem Orbánem, wizyta dostojnego gościa w Budapeszcie to wielki sukces gospodarczy i polityczny obu stron, które w ten sposób modelowo pokazują jak może wyglądać współpraca państw regionu z sąsiednim, przyjaznym supermocarstwem. Węgrom należy gratulować pragmatyzmu pana premiera Viktora Orbána, albowiem nowa umowa gazowa, kredyt i dostarczenie technologii do budowy i eksploatacji nowej części największej na Węgrzech elektrowni jądrowej i inne dokumenty podpisane tego dnia, to zwycięstwo normalności. Węgry pokazały, […]……….. dalej to tu:…
  http://obserwatorpolityczny.pl/

 73. Siggi said

  Lepszy zły pokój niż dobra wojna

   autor Robert Walenciak ,  Luty 16, 2015
  Dr hab. Marek Grela – dyplomata, ekonomista, były wiceminister spraw zagranicznych. W latach 2002-2012 pracował w Brukseli jako ambasador RP przy Unii Europejskiej, a następnie jako dyrektor ds. stosunków
  transatlantyckich przy przedstawicielu unijnej dyplomacji Javierze Solanie. Obecnie współpracownik polskich i zagranicznych ośrodków studiów międzynarodowych, wykładowca akademicki oraz doradca dyplomatyczny KIG.

  Czy porozumienie w Mińsku przyniesie Ukrainie pokój? Z polskich mediów mogę się dowiedzieć, że to klęska Ukrainy i Europy, sukces Putina, zgniły pokój itd.

  – Ludzie, którzy za nic nie odpowiadają, mogą mówić wszystko. Konflikt osiągnął już taki poziom, że konieczne było jakieś działanie. A porozumienie w Mińsku nie jest ustępstwem wobec Rosji. To była sprawa nie ustępstwa, tylko odpowiedzialności.

  Bo konflikt może rozlać się szerzej?

  – On już jest sprawą Europy.
  Jaką mamy alternatywę?
  Dalej:…………….
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/lepszy-zly-pokoj-niz-dobra-wojna/

 74. Wiktor Ferfecki, PROŚNE LOCHY POD OSTRZAŁEM – Nowe zasady polowania na dziki oburzyły organizacje broniące praw zwierząt, i samych myśliwych, Rzeczpospolita, 18 II 2015, s. A5

  Jest Klęska Dzików i Bobrów a była Łosi i Jeleni. Ponieważ Klęskę Łosi zlikwidowano Dzikim Odstrzałem więc próbuje się to powtórzyć z Dzikami. Klęska Bobrów jest skutkiem ABNEGACJI Polskiego Bobra Kasztelańskiego jako GMINNEGO, którego skaperowali Amerykanie jako EKOLOGICZNEGO dla Nawodnienia Zachodu. Sto lat eksperymentowali z Bobrem w Prawie Łowickim jako OCZYWISTYM, ale gdy Zrezygnowali z Bobra na rzecz Wielu Tysięcy Stopni Wodnych to przywołałem ich do porządku, że Bóbr ZWIERZĘCIEM ŁOWNYM NIE JEST, o czym Polacy wiedzą od Tysiąca Lat – wobec czego wprowadzili tysiąc razy tańszego Bobra Ekologicznego, bo wystarczy mu dać drzewo IV czy Klasy.
  Amerykanie OKRADLI MNIE, ale powetowałem sprzedaniem mi przez Bawarów Skarbu Tysiąclecia w banku żydowskim we Frankfurcie nad Menem za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, którego techniki uczyli w Unii Europejskiej i Indiach a szkoda, że nie w Polsce. Największą niedogodnością PBKasz jest groźba POGRYZIENIA, że potrzebne są specjalne rękawice, które są niewygodne. Minister Sawicki jest jednak TŁUKIEM, gdyż ma Świadczyć, że nie wszyscy ministrowie III RP mają spermę jerozolimską od fakira indyjskiego – a skoro nie ma spermy jerozolimskiej to musi był Tłukiem, gdyż tylko takich gojów sperma jerozolimska toleruje. Kalinowski nie był Tłukiem, ale został upaprany sprawą Olewnika a Pawlak upadł, gdy Polityka opublikowała jego zdjęcie w indyjskim Aerobusie TATA na kapitale południowokoreańskim: http://www.wandaluzja.com/?p=p_352&sName=wiatrakowiec//, BOĆ TO ŚMIERĆ DLA USA, gdyż Saddam Husajn pogonił Złodziei Amerykańskich.
  Jeśli chodzi o ochronę upraw przed dzikami to Najtańsza jest metoda zalecana przeze mnie w latach 70. ochrona upraw przed SŁONIAMI – przy pomocy patroli KONNYCH junaków, co powinna organizować gmina, jak Bobra Gminnego. W RFN widziałem pola ogrodzone Pastuchami Elektrycznymi, co tanie nie jest.
  *****
  Rozmowa z norweskim klimatologiem Dr. Rasmusem E. Benestadem, W SPRAWIE KLIMATU CIERPIMY NA SCHIZOFRENIĘ – Nadchodzi świat ekstremów – albo brak opadów i susza, albo ulewy i powodzie; Gazeta Wyborcza, 18 II 2015, s. 18-19.

  Najlepszym REGULATOREM a Bilansu Wodnego jest Polski Bóbr Kasztelański. Po przyjęciu go jako Amerykańskiego Bobra EKOLOGICZNEGO zaczęto rozbierać tamy retencyjne, Dzięki Którym zagospodarowanie Dzikiego Zachodu w ogóle możliwe było, a wielkie aglomeracje mogły Ograniczyć zakup bardzo kosztownych terenów WODONOŚNYCH.
  Dzięki mnie Amerykanie zaoszczędzili więc setki miliardów $$, ale WOLELI Flicka Ukochanego, bo rabował w Oświęcimiu Żydów.

 75. Ad. 66:
  Cieszę się z trykania Senatora Johna McCane’a w Ścianę Płaczu Pretorium Rzymskiego, tylko żeby mu AUREOLA nie spadła. Lepsze to od trykania w Mur Chiński.
  To Watykan kazał biednym na umyśle Żydom trykać w Pretorium Rzymskie, gdzie Jezus Chrystus został skazany na Śmierć i podjął Krzyż w drodze na Golgotę.
  Ogłosiłem jurysdykcję Biblioteki Kongresu USA nad Tajnym Archiwum Watykańskim zaś WYSTĘP Senatora McCane’a uważam za KROK ku Suwerenności USA nad Biblioteką Ptolemeuszy w Izraelu, gdzie przewiózł ją prawdopodobnie Adolf Eichmann po Kupieniu w Republice Mnisiej na LabirynTHOSIE-Athosie.

 76. AniaK said

  @Juliusz Prawdzic

  http://funduszeue.wp.pl/informacje/firma-spod-jeleniej-gory-skonstruowala-statek-powietrzny_a73

  Czy to przypadkiem nie plagiat?

  PS.
  Przepraszam Wszystkich, ale nie umiałam się powstrzymać. Już znikam 🙂

 77. Siekiera_Motyka said

  Ad. 38 – Bardzo ciekawy filmik !!!!!

  Ukryte Terapie Jerzy Zięba
  Iwona | Ajwen poleca | Komentarzy: 4

  Kilka ciekawych fragmentów z książki Jerzego Zięby Ukryte terapie. W niej o przemyśle farmaceutycznym, o lekarzach, dietetykach, witaminie C, nowotworach, witaminie K2, jodzie, ale również o publikacjach w Pub Med. Niestety niektórzy wszystko uzależniają od badań, a życie i fakty, dowody, które otrzymują w okół są dla nich nieistotne. Polecam Ukryte Terapie.

  http://www.ajwendieta.pl/blog/ajwen-poleca/ukryte-terapie-jerzy-zieba/

 78. Boydar said

  @ AC (71)

  A co ja mogę powiedzieć; jak chce Pan Bóg kogoś pokarać, to w pierwszej kolejności mu rozum odbiera. Więcej to mógłby oficer prowadzący wyjaśnić, ale jeszcze się tarza ze śmiechu, że mu takiego durnia przydzielili.

  A może to właśnie akcja wypłukiwania na wierzch mętów wszelakich, jakich zapewne wiele w szeregach mundurowych pozostało, któż to może wiedzieć. W sumie pan porucznik niby niczego złego nie robi, głupoty jeno pier.doli bez opamiętania. Ktoś go tam trzyma, a więc komuś to pasuje. Może to przynęta dla zdrajców, kto wie; w tych sprawach, nic nie jest zazwyczaj takie, na jakie wygląda. Finis coronat opus, nie sądźmy pochopnie. Ale pośmiać się można.

 79. Tekla said

  Ad.76

  Dawno temu Osoba Prywatna zapodała ,,Ukryte terapie”..

 80. wanderer said

  „Niemcy mieszkający na Wołyniu byli ciemiężeni i dręczeni przez bezwzględnych polskich oprawców. Z niedoli wybawił ich dopiero Adolf Hitler – to zarys wyszukanej fabuły nazistowskiego filmu „Heimkehr” („Powrót do ojczyzny”) z udziałem polskich aktorów. Władze podziemne skazały ich za to na kary infamii i naganę.”

  Ciekawe czy nie bedzie ten film kiedys przyczynkiem do wysuniecia kwestii ze to Polacy mordowali na Wolyniu ukraincow, wszak jak wiemy myckowi jeszcze gotowi przedstawic to jako dowod:

  http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-19-lutego-1943-r-infamia-dla-polskich-aktorow-nazistowskiego,nId,1673927

 81. gość said

  BALIŃSKI: TO NIE JEST NASZA WOJNA.

  Przed rokiem John Kerry wpadł przelotem do Polski. Rzucił wieniec na grób Mazowieckiego (myląc go z Geremkiem), zjadł bagietkę na Krakowskim Przedmieściu, i… odleciał do Izraela. Ale i wieniec nie był celem wizyty. Tylko przypadkowo doszło do niej po tym, gdy minister obrony wypaplał, że ma do wydania 100 miliardów na modernizację armii. A wiedzieć trzeba, że Amerykanie bardzo lubią z nami handlować.

  Może dlatego, że robią z nami interesy jak przed wojną handełse z kmiotkami na targu w Biłgoraju. Weźmy na ten przykład „biznes” z zakupem F-16. W styczniu znowu sobie o nas przypomniał i wezwał na dywanik Grzegorza Schetynę. Słowa powitalne skierował do… „Charlie Hebdo”. W dodatku wygłosił je po francusku (może świadom, że „nasz” tylko duka po angielsku). Zresztą nie miało to żadnego znaczenia, bo minister z Polski nie rozmawiał o sprawach Polski. Coś dukał o Ukrainie. Ryszard Schnepf, ambasador wszystkich Polaków w Waszyngtonie uznał wizytę za sukces: „To znakomity początek roku, pierwsza wizyta i absolutny szlem”. Nawiasem mówiąc pomysł z jego nominacją był testem na odporność Polaków, który, niestety, przeszedł pomyślnie. Wg Schnepfa, szef MSZ miał podnieść kwestię wiz. Nie podniósł. Podniósł za to wysłanie polskich wojsk do Iraku i Syrii. Wygłosił także kilka banałów o konflikcie nienawiści z wolnością i walce dobra ze złem. Na koniec krzyknął w pozie Papkina: Polska musi być gotowa do tej wojny!

  Czytaj dalej:

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2366:baliski-to-nie-jest-nasza-wojna

 82. anucha said

  W II-ej klasie pani zadała dzieciom napisanie wypracowania, które będzie
  zawierać słowa „zapewne” i „gdyż”. Salcia napisała:
  – „Zapewne jutro będzie szabes, gdyż mama upiekła dużą chałkę”.
  Teraz kolej na Icka:
  – „Idzie drogą stary rebe Rozencwajg i niesie pod pacha New York Times”a”…
  – A gdzie „zapewne i gdyż?” pyta nauczycielka.
  „Zapewne idzie srać, gdyż nie zna angielskiego…” – dokończył Icek

 83. Lopez said

  Straty NATO

  Szef DRL: podczas walk w Debalcewe zginęło ok. 3000 upa-ińców

  Straty ukraińskiej armii pod Debalcewe wyniosły ponad 3000 żołnierzy – powiedział szef DRL Aleksander Zacharczenko.
  „Zakończyliśmy operację „oczyszczania” Debalcewe z nielegalnych formacji zbrojnych. Niestety, ukraińskie władze nie przyjęły na poważnie propozycji złożenia broni. Straty Sił Zbrojnych Ukrainy w kotle wynoszą około 3 – 3,5 tys. zabitych”, – powiedział Zacharczenko.

  http://polish.ruvr.ru/news/2015_02_19/Szef-DRL-podczas-walk-w-Debalcewe-zginelo-ok-3000-zolnierzy-2316/

 84. AQQ said

  Super bajeczka z morałem,pasuje do wszystkich kandydatów*.
  Bajka o Magdalenie Ogórek

 85. Lopez said

  „Nie żałuję przyjazdu”

  – Dariusz Lemański

  —–
  Brawa dla naszego odważnego rodaka !

 86. Lopez said

 87. Lopez said

  TO NIE JEST NASZA WOJNA.

  Przed rokiem John Kerry wpadł przelotem do Polski. Rzucił wieniec na grób Mazowieckiego (myląc go z Geremkiem), zjadł bagietkę na Krakowskim Przedmieściu, i… odleciał do Izraela. Ale i wieniec nie był celem wizyty. Tylko przypadkowo doszło do niej po tym, gdy minister obrony wypaplał, że ma do wydania 100 miliardów na modernizację armii. A wiedzieć trzeba, że Amerykanie bardzo lubią z nami handlować.

  Może dlatego, że robią z nami interesy jak przed wojną handełse z kmiotkami na targu w Biłgoraju. Weźmy na ten przykład „biznes” z zakupem…..

  DALEJ… http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2366%3Abaliski-to-nie-jest-nasza-wojna

 88. Lopez said

  Matrix – świat w jakim znajduje się nazistowska junta w Kijowie.

  Próby przekładania złudzeń i budowania na nich umów międzynarodowych musiały wreszcie zostać zweryfikowane. Zaprzeczanie oczywistym faktom, czyli istnieniu „kotła debalcewskiego” przyniosło śmierć i cierpienie wielu żołnierzom armii agresora, lecz nie ma co ich żałować, bo nikt ich tam nie zapraszał!

  Klęska jaką ponieśli była wynikiem nie tylko kłamstw osobnika reprezentującego banderowców w światowej polityce, lecz również nieudolnością dowództwa jak też i słabemu wyszkoleniu i braku woli walki żołnierzy. Z drugiej strony o co właściwie walczą!? O narzucenie woli zbrodniczej junty mającej na celu zagładę milionów rosyjskojęzycznej ludności zamieszkującej wschodnia tereny!?Wyraźnie pewna zbrodniarka, co powinna jeszcze gnić w kryminale oświadczyła, iż należy wymordować starym dobrym banderowskim obyczajem kilka milionów ludności tubylczej wschodnich terenów! Pamiętamy jej słowa, gdy została rozpytana o „rzeź wołyńską” jak stwierdziła: „ukraińcy byli u siebie, więc robili co chcieli!”!! Podobny los miał spotkać niepokorne Republiki Noworosji i tylko to, że chwycili za broń uratowało ich przed zagładą! Ich oraz mieszkańców wolnych terenów!

  Co ciekawe na zbrodnicze plany godzi się ….

  dalej http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2365%3Awojtulewicz-matrix-wiat-w-jakim-znajduje-si-nazistowska-junta-w-kijowie

 89. Lopez said

  Frankfurter Allgemeine Zeitung ujawnia przyczyny masakry na Majdanie
  http://www.kresy.pl/publicystyka,reportaze?zobacz/frankfurter-allgemeine-zeitung-ujawnia-przyczyny-masakry-na-majdanie

 90. Poroszenko teraz twierdzi, że 80% oddziałów uciekło z kotła. Na dowód przedstawiono filmik z tej imponującej ucieczki, na którym widzimy kilka czołgów, ok. 20 starych bmp, trzy samobieżne haubice, 1 wyrzutnia Grad.
  Dziwie się, że jeszcze są ludzie, którzy wierzą w militarne sukcesy skompromitowanej sitwy.

 91. Lechia said

  http://xportal.pl/?p=19423

 92. Lopez said

  Orban chciał się spotkać z Kaczyńskim. Kaczyński odmówił

  on: Luty 19, 2015

  Szef Klubu Parlamentarnego PiS, Mariusz Błaszczak, powiedział, że Jarosław Kaczyński odrzucił propozycję spotkania z Viktorem Orbanem. Premier Węgier…

  … dalej http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/orban-chcial-sie-spotkac-z-kaczynskim-kaczynski-odmowil

 93. Lopez said

  Debalcewe: Komu „kocioł”, komu przykrywka

  Kocioł debalcewski” zamknął się mocno i ostatecznie. Tak twierdzą liderzy sił samoobrony Donbasu i ich podwładni bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Informacja ta znajduje odzwierciedlenie w dziesiątkach nagrań, zeznań schwytanych żołnierzy ukraińskich służb bezpieczeństwa. Co więcej, właśnie sytuacja z okrążonymi w rejonie Debalcewe bojownikami Sił Zbrojnych Ukrainy, Gwardii Narodowej i ochotniczych batalionów zajęła prawie połowę 16-godzinnych rozmów w Mińsku w formacie „normandzkiej czwórki”.

  Ale Kijów nie chce przyznać tego, co oczywiste. Z pewnością po prostu boi się spojrzeć prawdzie w oczy, albo ślepo wierzy w lokalność problemu, który jakoby uda się szybko i bezboleśnie rozwiązać. Albo coś ukrywa. W sprawozdaniach i oświadczeniach różnych spikerów tzw operacji antyterrorystycznej, a także polityków najwyższej rangi, co chwila ukazują się raporty, z których wynika, że nie ma żadnego „kotła”, że sytuacja jest poważna, ale pod kontrolą. Podobno żołnierze bohatersko utrzymują swoje pozycje i otrzymują pomoc z zewnątrz. Co więcej, wydano im rozkaz ignorowania zbędnego z punktu widzenia Kijowa „zielonego korytarza” zapewnionego przez siły samoobrony.
  Ale dlaczego, jeśli sytuacja jest pod kontrolą, OBWE i cały Zachód wzywa siły samoobrony do natychmiastowego zaprzestania działań bojowych w tym rejonie? Skoro nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla tysięcy ukraińskich wojskowych w Debalcewe, to po co taka prawie ultymatywna kategoryczność, jak zwykle zwrócona tylko w kierunku jednej ze stron konfliktu? Z czy związana jest nowa fala fałszywych propagandowych oświadczeń ukraińskich mediów o tym, że w rejon „kotła” skierowano potężne jednostki rosyjskiego wojska?
  Petro Poroszenko w Mińsku kategorycznie nie chciał przyznać faktu okrążenia wojsk w Debalcewe. Ale w ostatnich dniach sytuacja zmieniła się jeszcze bardziej na niekorzyść Kijowa. A prezydent Ukrainy znów trafił pomiędzy dwa, a nawet trzy ognie. Z jednej strony nie ma on prawa do przyznania kolejnej dużej porażki, jak to ujął, „dzielnej i szlachetnej ukraińskiej armii”. W oczach obywateli to zapewniłoby mu reputację przegranego. Z drugiej strony, w szeregach sił bezpieczeństwa umacnia się przekonanie, że Poroszenko kolejny raz „wydał” swoich.
  Jest jeszcze „partia wojny”, która ……
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_02_19/Debalcewe-Komu-kociol-komu-przykrywka-4237/

 94. Lopez said

  Polskie wybory, czyli – wojna!

  W polskiej mentalności Rosjanin przestał już być synonimem przedstawiciela swojego narodu. Rosjanin jest w Polsce „funkcją”. Służy do straszenia. Gdyby Rosjan na świecie nie było – musielibyśmy ich sobie wymyślić. Życie w Polsce nie mogłoby się toczyć bez Rosjan – krowy nie dawałyby mleka, ptaki przestałyby latać, a dzieci nie mogłyby spać.

  Środa, 18 lutego 2015 r. Najpopularniejszy polski portal – Wirtualna Polska, zamieszcza rozmowę z ekspertem z zakresu obrony narodowej, Romualdem Szeremietiewem:……

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_02_19/POLSKIE-WYBORY-CZYLI-WOJNA-6983/

 95. wanderer said

  ad.81

  Mysle ze wazne jest rowniez to, co pisza miedzy innymi o Dudzie. Moze co niektorzy otworza oczy:

  „Izraelski ambasador w UE” – tak postrzegają Polskę w Brukseli. Niegdyś miała pozycję na Bliskim Wschodzie, polskie firmy realizowały tam milionowe kontrakty. Tych aktywów wyzbyła się. Dziś straszy Arabów „strategicznym partnerstwem z Izraelem”, co wraz z deklaracją Schetyny o kolejnej wojence zagraża bezpieczeństwu państwa polskiego. Parlament Europejski przyjął symboliczną rezolucję ws. uznania państwa palestyńskiego. Wśród głosujących przeciw znaleźli się reprezentanci PiS, m.in. Andrzej Duda, Anna Fotyga, Marek Jurek i Ryszard Czarnecki. Prof. Krasnodębski uzasadniał to „szczególną wrażliwością Polaków na kwestię bezpieczeństwa narodu żydowskiego”. A wydawać by się mogło, że wrażliwość Polaków (także działaczy PiS) powinna być „szczególna” na kwestię – bezpieczeństwa narodu polskiego, i nikogo więcej. A propos Czarneckiego. Tuż przed Świętami Kneset nie wyraził zgody na ustawienie choinki z okazji święta chrześcijańskiego. Tymczasem w budynku PE w Strasburgu odbyła się uroczystość zapalenia chanukowego świecznika z okazji święta żydowskiego. Ceremonii przewodniczył Czarnecki. Uwagę zwraca, jak często działaczom PiS zdarza się przemawiać jednym głosem z tymi, których uważają za zaprzedanych wrogów sprawy polskiej, jak często prezentują koncepcje geopolityczne i fascynacje Izraelem identyczne z „Wyborczą”, jak często każdego, kto sceptycznie odnosi się do pomysłów wciągania Polski w bliskowschodnie awantury ogłaszają „agentem Putina”, a nawet antysemitą. Ich ekwilibrystyka ideowa przybiera nieraz dziwne figury. W kontekście przekrętów w wyborach samorządowych prezes PiS ogłosił: To wszystko ma także bardzo wyraźny aspekt międzynarodowy”

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2366:baliski-to-nie-jest-nasza-wojna

 96. Cracovia Pany! said

  Wszyscy jesteśmy samobójcami…

 97. Lopez said

  Dariusz Lemański, jedyny oficjalny polski ochotnik w armii Noworosji

  Polecam świeży wywiad + foto http://tragediadonbasu.net/?p=237

 98. Lopez said

  USA: Obama zawłaszcza Internet
  http://xportal.pl/?p=19416

 99. Lopez said

  W kotle, którego JUŻ nie ma …
  porzucone ukraińskie, pozycje, sprzęt, zwłoki …

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=ICoGZK2lcvs

 100. @99
  Kocioł nadal jest, bo przecież nie wszystkich ukraińskich żołnierzy schwytano i nadal trwają walki. Co prawda ich wynik jest już dawno przesądzony.
  Oczywiście Porko twierdzi, że dzielna i waleczna armia ukraińska opuściła pole bitwy z niewielki stratami i w glorii chwały.

 101. marta15 said

  w USA juz niedlugi sie beda brac za tych wszystkich, ktorym sie Nie podoba.
  Napietnuje sie ich mianem: terrorysta, ekstremista , radykal, nienawistnik, czyli inaczej wrog ludu i hajda , za doope i do obozu Femy .

  „…whitehouse.gov

  This week, the White House is convening a three-day summit on Countering Violent Extremism (CVE) to bring together local, federal, and international leaders – including President Obama and foreign ministers – to discuss concrete steps the United States and its partners can take to develop community-oriented approaches to counter hateful extremist ideologies that radicalize, recruit or incite to violence.
  Violent extremist threats can come from a range of groups and individuals, including domestic terrorists and homegrown violent extremists in the United States, as well as terrorist groups like al-Qaeda and ISIL….”

 102. Lopez said

  Pojmany członek batalionu AZOV na konferencji prasowej w Doniecku.

  [eng subs] Captive „Azov” regiment trooper press conference Donetsk 19/02/15
  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=4BOv_KSWRRc

 103. Zdravko said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Marian-Kowalski-kandydat-na-prezydenta-Komorowski-pcha-nas-w-kierunku-wojny,wid,17272841,wiadomosc.html

  Ciekawy wywiad z Marian Kowalskim kandydatem RN na prezydenta Polski. Krótko mówiąc to jest człowiek, który ma pragmatyczne podejście do Polski, stanowi poważną alternatywę dla resztę kandydatów, choć nie jest bez wad

 104. Lopez said

  Obrazy z debalcewskiego pobojowiska – Ukraińcy porzucili sprzęt bojowy
  W reportażu amerykańskiej telewizji CNN z Debalcewa widać znaczne ilości zniszczonego sprzętu wojskowego armii ukraińskiej. Ukraińcy porzucili także znaczne zapasy amunicji, a nawet przygotowanych do użycia rakiet.

  Reporter rozmawia także z mieszkańcami Debaclewa. Jeden cieszy się, że „przetrwaliśmy juntę [władze w Kijowie]” – „następny będzie Kijów, a potem Berlin” – dopowiada, śmiejąc się, separatystyczny bojownik. Inna kobieta cieszy się po prostu z tego, że w końcu skończyły się ostrzały.Jak mówi miejscowy separatysta: „Rosja nam pomoże”.

  Z nagrania wynika, że wbrew zapewnioniom ukraińskiego Sztabu Generlanego o zaplanowanym i „zorganizowanym” odwrocie, zołnierze ukraińscy opuszczali Debalcewo w pośpiechu, pozostawiając nawet swoje rzeczy osobiste.

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Xfh1LTA7Hy8

 105. gość said

  Szwedzkie radio przeprasza ambasadora Izraela i wszystkich Żydów

  Szwedzka państwowa rozgłośnia radiowa Sveriges Radio wystosowała przeprosiny do izraelskiego ambasadora w tym kraju, ze względu na zadane mu na antenie pytanie.

  Prowadzący rozmowę z ambasadorem, Izaakiem Bachmanem, dziennikarz zapytał o pojawiającą się w wypowiedziach obywateli dla mediów tezę, że Żydzi sami winni są „antysemityzmu”. Pogląd taki często odnosi się do działalności europejskich organizacji żydowskich stających otwarcie po stronie działań państwa Izrael wobec Palestyńczyków, ich ingerencji w życie polityczne danych krajów czy w końcu ciągłe przypominanie o historycznych krzywdach.

  Ambasador, nie kryjąc oburzenia, powiedział, że nie odpowie na to pytanie. Dziennikarz spytał więc dlaczego. Ambasador stwierdził, że nie ma żadnego powodu, aby zadawać takie pytania. Stacja usunęła audycję ze swojej strony internetowej i wystosowała oficjalne przeprosiny. W oświadczeniu napisano także o pełnym poparciu dla społeczności żydowskiej.

  Po ostatnich wydarzeniach we Francji, Belgii i Danii, europejskie media publikują setki artykułów sugerujących, że Żydzi w Europie stali się celem, nie tylko islamskich terrorystów ale i europejskiego „antysemityzmu”. W ulicznych sondach przeprowadzonych w kilku krajach część pytanych stwierdzała, że działalność Żydów sprowadziła na nich różnego rodzaju ataki, stąd zapytanie ambasadora o jego opinię na ten temat.

  W wielu krajach Europy miejsca spotkań społeczności żydowskiej otoczono specjalną troską, obstawiając uzbrojonymi funkcjonariuszami synagogi i inne budynki, w których gromadzą się Żydzi. W Szwecji Żydzi zażądali lepszej ochrony ich miejsc kultu, na co błyskawicznie zareagowały władze. Jak donosi Svenska Dagbladet, policjanci pilnujący synagog zostaną wyposażeni w broń automatyczną, kamizelki kuloodporne i hełmy.

  na podstawie: thelocal.se

  http://autonom.pl/?p=11284

 106. Lopez said

  @103
  to jest zwyczajny prosty dres który w dodatku żydka wildsteina podziwia mówiąc że to patriota he he

 107. @104
  Dzięki za materiały. Zacharczenko potwierdził, że porzucono duże ilości sprzętu oraz amunicji.
  Muszą uważać na niespodzianki. W materiale się wspomina, że przy niektórych trofeach pozostawiono miny-pułapki.

  Moja osobista uwaga: Zacharczenko był na pierwszej linii frontu razem ze swoimi żołnierzami i został ranny. Facet jest tam na miejscu, poświęca się, a ja jeszcze pamiętam jak niektórzy, wygodnie siedząc na fotelach w zaciszu swojego domu, oskarżali go o zdradę, brak inicjatywy itp.

 108. Lopez said

  Debile z upadliny

  Ukropski bojec przyniósł wyrzutnię rakiet do szkoły by opowiedzieć uczniom o swoim bohaterstwie przeciwko własnym rodakom na wschodzie. Broń niestety wyplaiła w trakcie zajęć, jest jedna ofiara śmiertelna.

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=wZmFZ8k90Xw

 109. Lopez said

  Jak to historia się powtarza

  Liberation of Debaltsevo from fascists. Picture by Ivan Ryzhkov, 1947.

 110. Lopez said

  Sakiewicz: „Wystarczy dać Ukraińcom odpowiednią broń”. Oponentów nazywa „kretynami” i „idiotami-podpalaczami”
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/tomasz-sakiewicz-wystarczy-dac-ukraincom-odpowiednia-bron-oponentow-nazywa-kretynami-i-idiotami-podpalaczami

 111. @110
  Rzygać mi się chcę, gdy sobie to czytam. Pajac nagrodzony medalem od SBU poucza ludzi o zdradzie.
  Ostateczny dowód, że nasz kraj zszedł na psy.

 112. Nemo said

  „Dariusz Lemański, jedyny oficjalny polski ochotnik w armii Noworosji, żołnierz pierwszego reaktywnego dywizjonu w batalionie Kalmius- wzbudza gniew, zachwyt, podziw , nienawiść, ale nigdy nie obojętność.
  Jest w Donbasie o początku pazdziernika 2014 roku, ale czasu nie liczy- biegnie on tutaj bardzo szybko. Przyjechał do Noworosji, aby pogonić z Ukrainy banderowców i neonazistów. Jeszcze w Angli widział jak bardzo zakłamany jest obraz sytuacji w Donbasie przedstawiany przez europejskie media.Postanowił coś z tym zrobić- bezpośrednio.
  “Zachód przedstawia tylko biedną Ukrainę, całkowicie pomijając jej banderyzm. Uważam, nie tylko ja, że to wojna pomiędzy USA i Rosją, a Ukraina nikogo nie obchodzi. Nam dajcie żyć,nie my jesteśmy agresorami- to Ukraina przyszła do nas- nie odwrotnie”-opowiada o swoich motywach Dariusz. Myśląc “My” raz mówi o Polsce,którą zawsze będzie uważał za ojczyznę, a także Noworosję- swój nowy dom, który przyjął go z otwartymi rękoma.
  http://tragediadonbasu.net/?p=237

 113. Tekla said

  Gaz zdrozeje 280 % ,a ogrzewanie ciepłownicze 66% ,tak uzgodnił Ukraiński Narodowy Bank i International Monetary Fund, IMF podała do wiadomości Valeria Hontareva dyrektor banku.

  http://tutiblog.com/napi-hulye-kerdesunk/

 114. Ostatnio Kukiz się nagle obudził i zauważył, że szczególnie w zachodniej Ukrainie są organizowane marsze banderowców, a władza majdaniarska nie reaguje na to. Lepiej późno niż wcale. Jestem ciekaw kiedy w końcu zauważy, że Poroszenko czy Jaceniuk otwarcie chwalą UPA jako bohaterów. Kukiz nie chce też aby Polska dostarczała broń.
  Ja jednak nadal pamiętam jego występy na Majdanie. Wtedy jakoś nie widział neobanderowców na wiecach.
  Pewnie wyczuł, że Ukraina zaczyna się Polakom odbijać czkawką (Jarubas też to zauważył). Może ruszyło go sumienie ?
  Osobiście, nie ufam mu, ale takie wypowiedzi pokazują, że propaganda w sprawie Ukrainy nie ma już takiego wzięcia jak na początku.

 115. Tekla said

  Do Niemiec przybywa obecnie tysiące mieszkańców Kosowa, chociaż nie mają widoków na uzyskanie azylu. Sytuacja staje się dramatyczna. Kosowo należy do najbiedniejszych krajów Europy.

  Na Węgrzech zostało aresztowanych w ciągu ostatnich 6 dni blisko 8 tys. Kosowarów, tzn. codziennie 667 do 1696 osób, poinformowała węgierska policja. Od początku roku już 13 tys. osób złożyło na Węgrzech wniosek o azyl – w ub. roku ok. 43 tys. (w 2012 takich wniosków było tylko 2200).

  Budapeszt oczekuje od Frontexu (Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Granicach Zewnętrznych UE) większego zaangażowania na granicy z sąsiedzką Serbią. W opinii związku zawodowego niemieckiej policji GdP, nie da się zatrzymać exodusu z Kosowa zwykłymi środkami policyjnymi. „Jeśli ludzie muszą tam wyżyć za niecałe dwa euro dziennie i nie mają żadnych szans na poprawę swojej sytuacji ekonomicznej to zrozumiałe, że udają się w drogę tam, gdzie żyje się lepiej”,

  http://www.dw.de/masowy-exodus-z-kosowa-do-niemiec/a-18250452

 116. NICK said

  P. Grisza (114). Zostawmy Kukiza. W historii śmietniku. Niechże się tarza. Wśród swoich. Znam go. O ile to się liczy.
  Pozdrowionka.

 117. NyndrO said

  Szmaciarze zwane „policja”,działające w imieniu 3rp.Ten sam poziom powagi.CHWDP3rp.* Facet zdawał sobie sprawę,co będzie w tvn,kiedy nakładzie po pysku tym harpaganom.Szacunek dla ziomala i starszej Pani.

 118. NyndrO said

  Ja bym niestety strzału z gazu w Matkę nie wytrzymał.Zmasakrowałbym śmieciarzy.I musiałbym pewnie iść siedzieć.Pozbyłbym się roboty etc.Zakładam,że to niestety się może wydarzyć.

 119. OutsiderR said

  Ciekawostka – co robią chasydzi na łonie natury? 😉

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tajemnicze-rytualy-mlodych-chasydow-18-2015-02

 120. NICK said

  No cóż. Znaczy Qooorwa, P. Nyndro. Wyć się chce. Znam parę policjantek. Milicjanci z PRL-u to byli mistrze w porównaniu z jewropejskimi „policjantami”. I, nie chodzi o ten filmik. O całokształt. Kobiety zostały wprowadzone do „policji’ aby rozpierpapier. Dają dooopy, dosłownie, na prawo i lewo. Dooop używający, „mężczyżni”, są zniewolonym narzędziem. Wiele by pisać.

 121. NyndrO said

  Oczywiście.Sam znam kilka „policjantek” ze zdrapanym napisem „POLICJA” na plerach.

 122. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka chce sie pochwalic do wszystkie czlowieki, sze tesz jest milosnik od pan Alex Jones.

  Jak czlowieki nie wiedza kto jest pan Alex Jones to moszna to krutko wyjasnic, sze jest to taki amerykanski pan Michalkiewicz.

  The growing complexity of Alex Jones’ Israeli Connections

  http://www.veteranstoday.com/2015/02/19/the-growing-complexity-of-alex-jones-israeli-connections/

 123. NICK said

  Dzięki Panie Mordko. Choć Pan jedno Fau pas popełnił, ostatnio. Nieważne. Zna Pan Stana Tymińskiego?
  Właściwie go lubię. Daje gratisy. Pecunia non olet?

 124. rotmistrz said

  Według szefa Biura Programowego Sojuszu Tomasza Kality, Giertych wykreślił ze spisu lektur szkolnych poetów: Jana Lechonia i Kazimierza Wierzyńskiego oraz pisarzy: Marię Konopnicką, Brunona Schulza, Witolda Gombrowicza i Stanisława Lema.
  Wszyscy ci pisarze, oprócz Konopnickiej, mają żydowskie pochodzenie. Konopnicka była natomiast bardzo zaangażowana w obronę Żydów – stwierdził Kalita.

  http://www.goldenline.pl/grupy/Literatura_kino_sztuka/wiadomosci-literackie/sld-giertych-usunal-zydow-ze-spisu-lektur,106268

  Wcześniejsza wersja Giertycha Romana

 125. Bodzio said

  Powoli, półgębkiem i na wszelki wypadek nocą:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prof-stanislaw-bielen-dla-onetu-rosja-odpowiada-na-dzialania-zachodu/vpkjm
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-stanislaw-bielen-w-ustalmy-jedno-o-tym-czy-amerykanie-inspirowali-wydarzenia-na/541c1h

 126. Rosyjski film dokumentalny ANNA GERMAN; TVP1, 19.II.2015, godz. 22;20-23.

  Na studiach kolegowałem się z rodowitym gdańszczaninem, który przychodził do mego domu interesując się moją siostrą i rozmawiając długo z matka. Mówił, że jego ojca Niemcy ścięli na gilotynie jako Polskiego Agenta. Kiedyś widziałem go z wysoką blondynką, którą mogła być Anna German.
  Według wersji, którą kolportowałem, to Anna była Niemką Gdańską, której rodzina została deportowana do Taszkentu. To jednak, że mieszkała we Wrocławiu suponuje, że należała do tych Gdańszczan, którzy Odmówili przyjęcia paszportów niemieckich i zostali internowani w Słubicach, gdzie pracowali przy produkcji benzyny lotniczej, czym kierowali Francuzi.
  Ponieważ benzyną tą derlinwangerowcy otruli 80 tysięcy czerwonoarmistów to rodzina Anny została wywieziona do Taszkentu w ramach Śledztwa, w trakcie którego Ojciec umarł. Matka wyszła za oficera Polskiego, Żyda, który przywiózł ją do Łodzi a potem Wrocławia, skąd pojechał przez Pragę na wojnę palestyńską z której nie wrócił.
  Matka uczyła języka Niemieckiego i była Komunistką, ale wg zapodanej mi wersji też agentką wywiadu Gehlena, do czego wciągnęła Annę. Podczas światowych turne Anna była zapowiadana jako Rosjanka, Niemka czy Żydówka, co akceptowała a to wścieczyło Sipińską jako nacjonalistkę.
  I. zapodana mi wersja mówiła, że Annę POBIŁ Feliczita, do którego przyjechała z Hollywood piękna młodziutka milionerka Romina Power, żeby go CHRONIĆ. Romina jako irlandka chroniła też tym Sipińską. Dopiero kilka lat temu dowiedziałem się, że pochodzący ze slamsu Renato Al Bano był tylko uczestnikiem spisku na Annę German, która została pobita przez Sipińską MŁOTKIEM. W filmie Al Bano-Feliczita jest nazywany Renato a o Sipińskiej nie ma mowy.
  Ciekawe jest to, że NIE MOŻNA BYŁO robić zdjęć czy filmować matki Anny German – żeby nie wywoływać SKOJARZEŃ czy reminiscencji? które mogłyby być groźne dla wywiadu niemieckiego. Na autostradzie berlińskiej Stasi dokonało zamachu na Sipińską, po którym jest kaleką.
  Gdy Sipińską zamknięto w domu wariatów to jej kapitał polityczny ZGNOIŁ Tomasz Wołek jako ENDEK. W bieżącej Polityce jest jego artykuł Dwa Bratanki: Dmowski i Piłsudski, z Kaczyńskim trzymającym ich portrety. Ja jako paderewszczak mam szacunek dla Piłsudskiego, którego mój ojciec nie znosił, ale osoba fraternizanta Dmowskiego z Piłsudskim wydaje mi się niestosowna. Ciekawe ile sperma jerozolimska od fakira indyjskiego zapłaciła Wołkowi za deklarację, że Antysemityzm to Kapitał Kryminalny?

 127. Jóżka said

  Co do odtruwania to proponuję na yutube rady Pani Stefanii Korżawskiej. Teraz jest dobry czas na zastosowanie tych metod. Napewno wszyscy jesteśmy z lekka przytruci.

 128. Kwach said

  Silna Ukraina- to polska racja stanu, po oświadczeniu Obamy jest mitem, jest ordynarnym bezczelnym kłamstwem!
  Oto pełna wypowiedź Baraka Obamy w sprawie Ukrainy.
  „Barack Obama przyznał rolę Stanów Zjednoczonych w zamachu stanu, który miał miejsce na Ukrainie w lutym 2014 roku.
  Wyznanie zabrzmiało w wywiadzie prezydenta Stanów Zjednoczonych dla kanału telewizyjnego CNN: „Byliśmy pośrednikiem w przekazaniu władzy na Ukrainie”, – powiedział Obama.
  W wywiadzie dla CNN Barack Obama wyraził również pogląd, że realny konflikt zbrojny między USA a Rosją nie byłby mądrą decyzją, jednak zagroził „podjęciem działań wojskowych w celu obrony sojuszników”.
  Odpowiadając na pytanie o skuteczność amerykańskiej polityki wobec Rosji Barack Obama wyraził opinię, że jest ona skuteczna i powiązał ją ze „złymi decyzjami pana Putina”.
  Włączenie Krymu w skład Rosji prezydent USA nazwał „niekorzystnym” dla Federacji Rosyjskiej.
  Jednak zauważył, że Stany Zjednoczone „mają ograniczenia interwencji wojskowej”, „biorąc pod uwagę wielkość rosyjskiej armii” i to, że „Ukraina nie jest członkiem NATO”.
  Dlatego Waszyngton jest zmuszony tylko „starać się, aby Rosja poniosła coraz cięższe straty” i „wywierać nacisk dyplomatyczny na Moskwę”.
  Nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy, by USA w dobrze pojętym interesie Polski, w obronie „naszej” racji stanu, wywołali wojnę na Ukrainie, skoro przez 26 lat nie potrafili znieść wiz dla Polaków!
  Nie da się wierzyć, że w interesie naszego narodu działa władza III RP.
  Władza, która wspiera bękartów ludobójców 250 tysięcy Polaków, dla których nasi ludobójcy są bohaterami narodowymi wspieranej przez okupacyjne władze III RP junty kijowskiej, nie jest władzą Polaków. To renegaci i zdrajcy Polski którzy ze szkodą dla interesów naszego narodu wysługują się interesom USA.
  Czym lepszy dla okupacyjnych władz III RP jest Ukrainiec z Kijowa, Lwowa etc, etc, od tego z Donbasu, czy Ługańska?
  Czym lepszy i w czym lepszy?
  Wmawianie nam od Majdanu, że to Rosja jest agresorem czyni z nas idiotów. Pomoc Rosji rozpoczęła się po dramacie Słowiańska. Mieszkańcy błagali Rosję o pomoc, o broń i nie otrzymali ani pomocy ani broni, junta kijowska zamordowała ponad 10 tysięcy mieszkańców Słowiańska!
  Junta rozpoczęła czystkę zgodnie z zapowiedzią że trzeba wybić 5 do 8 milionów Rosjan zamieszkałych na wschodzie Ukrainy by przywrócić spokój.
  I ta zapowiedź stała się powodem udzielanej pomocy.
  Świat już słyszał wszystkie kłamstwa junty, nawet takie, że buntownicy to garstka ludzi, która zmusiła mieszkańców Ukrainy do posłuszeństwa pod groźbą karabinów.
  To kłamstwo długo nie wytrzymało konfrontacji z prawdą.
  Więc wymyślali kolejne, Krym został zabrany siłą.
  Admiralicja Ukrainy na Krymie, poddała się kobietom z parasolkami, nikt nie został nawet pobity. 1500 osób opuściło Krym po referendum, 1500 osób z 2,5 milionowej społeczności!
  Armia ukraińska w całości przeszła na stronę Rosji, podobnie milicja, prokuratura i sądy.
  O czym tu mówić?
  Obecna propaganda nie ma nic wspólnego z prawdą. Przeciwnik Ukrainy, agresor, to Rosjanin, łatwiej wytłumaczyć otumanionym Ukraińcom, że walczą z Rosjanami, że mordują Rosjan a nie Ukraińców! Skoro Rosja jest agresorem, to dlaczego nie korzysta z lotnictwa, ma potężne lotnictwo, dlaczego nie korzysta z rakiet balistycznych?
  Bo to nie Rosjanie są mordowani, mordowanymi są wschodni Ukraińcy , taka jest prawda.
  W Odessie junta kijowska zamordowała kilkuset Ukraińców paląc ich żywcem, nikt tej zbrodni nie potępił, nie ma tej zbrodni! Samolot strącili z rozkazu junty kijowskiej nie ma wyników zestrzelenia, nie da się w oparciu o wrak i zapisy czarnej skrzynki wmówić nam, że to powstańcy stracili samolot.
  Czarna skrzynka rejestruje także głosy, pocisk wystrzelony z ziemi jest bezgłośny, leci w samolot bez dźwięku, pociski wystrzelone z samolotu do samolotu wydają odgłos serii z karabinu. I tego ukryć się nie da! I to jest powód że nie ma wyników i nigdy nie będzie.
  Samolot strącili z junty kijowskiej w porozumieniu z USA, wszystko.

 129. http://www.biztok.pl/gospodarka/orban-unia-europejska-jest-skazana-na-rosje_a20282

  Logika Orbana jest taka: UNIA EUROPEJSKA JEST BANKRUTEM A KUPIĆ JĄ MOŻE TYLKO ROSJA czyli Rotszyldy. Bardzo to mądre tylko powinien wziąć pod uwagę, że USA i ZSRS wygrały II wojnę światową DZIĘKI Wichrowi-DAKOCIE mojego dziadka, za co mu nie podziękowały. Teraz taką rolę jak Dakota gra mój Aerobus, którego Prezydent USA wygnał z NASA z powodu języka ZWIERZĘCEGO, wobec czego przyjęły go Pekin i Tokio oraz Moskwa od Fidela Castro dla wypędzenia Amerykanów z Morza Karaibskiego, bo Zatokę Meksykańską Amerykanie wybronili CAŁOWANIEM.
  Wobec wejścia kapitału chińskiego do Hondurasu to wygnanie Amerykanów z Karaibów jest nieodwracalne, jak z Panamy za SZYDZENIE z mych Kultur Megalitycznych – więc Putin może już wykupić MYM AEROBUSEM UE, o zakup której starali się 10 lat temu Chińczycy.
  Mord w Poecking pod Monachium, po którym Niemcy obudzili się w NIE SWOIM państwie, zaskutkował ugodą, że Franz J. Strauss dopomoże kapitałowi stalinowsko-holokaustycznemu WYKUPIĆ Europę Zachodnią przez tajne konta szwajcarskie za Złamanie Dyktatu Poczdamskiego – ale wówczas nikomu do głowy nie przyszło, że Amerykanie pozwolą założyć sobie pętlę na szyję przez Flicka Ukochanego ???

 130. Ad. 129: http://www.biztok.pl/gospodarka/air-franceklm-drastycznie-tnie-inwestycje_a20278

  Są to objawy PANIKI – iż to, że szejk z Abu Zabi się Ukraińców NIE BOII, zwycięstwem nie jest.

 131. Lopez said

  Grupa Opasnyje – Noworosja (Napisy PL)

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Lu7X4q_w8Z8

 132. Lopez said

  Trzymaj się, Noworosjo! (Napisy PL)

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=hrGeJJSWcfM

 133. Lopez said

  !!!
  Brak cywilów do ewakuowania w wyzwolonym Debaltsevo.
  Faszyści zastrzelili prawie wszystkich cywilów przed opuszczeniem miasta. (20 luty 2015)

  http://antifashist.com/item/iz-debalcevo-nekogo-evakuirovat-vse-zhiteli-ubity-ukraincami-kontrolnym-v-golovu.html#ixzz3SGkU5axh

 134. z sieci said

  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-gmo/item/9495-potworne-gmo-–-superbyki-to-już-rzeczywistość

 135. Lopez said

  Będzie co czytać zamiast pejsatych
  „Sputnik” przemówi po polsku


  http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2015_02_20/Sputnik-przemowi-po-polsku-0689/

 136. Lopez said

  „Zrezygnujmy z euro – powróćmy do samodzielnego kontrolowania gospodarki!”

  Read more: http://pl.sputniknews.com//biznes/20150219/17552.html#ixzz3SHONXhaP

 137. Lopez said

  Język ukraiński – nowe kryterium doboru do amerykańskiej armii
  http://pl.sputniknews.com//swiat/20150218/14555.html

 138. Lopez said

  Polska jest izolowana w Europie Środkowej – nikt nie popiera naszej polityki wschodniej

  Polscy politycy dali dziś kuriozalny pokaz politycznego infantylizmu, strofując – jak Ewa Kopacz, bądź obrażając się – jak Jarosław Kaczyński Viktora Orbana. Polskim politykom nie spodobało się, że premier Węgier bardziej ceni sobie interes swojego kraju niż interes Ukrainy czy „solidarność europejską”. Jednak także Czechy i Słowacja odwracają się do Polski plecami….

  dalej.. http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/polska-jest-izolowana-w-europie-srodkowej-nikt-nie-popiera-naszej-polityki-wschodniej

 139. http://www.sieradz-praga.pl/index.php?page=8—lecie-istnienia-strony-sieradz-praga-pl

  Gdy 3lata temu napisałem w http://www.wandaluzja.com//, że będąc w Gdańsku zobaczyłem w głębokim wykopie przy kościele Mariackim w dolnej partii Fundamentu obrobioną MECHANICZNIE belkę, o zabezpieczenie której prosiłem w 4 intsytucjach archeologicznych, to Pan Augustowski z Sieradza napisał mi, że taką belkę znaleziono też w wykopach na Rynku Praskim w Sieradzu. Obie belki były cięte piłą TARCZOWĄ. Ja we Wrocławiu tak ciętej tarcicy nie widziałem, natomiast SETKI ciosów z piaskowca i wapienia, z których wiele ZNIKNĘŁO.
  Odpisałem, że we Wrocławiu SĄ to detale Pierwszego zamku Królewskiego – wyraźnie Przedceglanego – prawdopodobnie Pana z Wrocławia? oraz Poziomowania I. ceglanego kanału śluzowego. Wynikła sprawa pochodzenia DIAMENTÓW do pił diamentowych, które Prusacy znaleźli w Złotoryi a Austriacy w Średniogórzu czeskim, a legenda WENECKIEGO Gorzanowa między Kłodzkiem a Bystrzycą mówi o WYORANIU wielkiego diamentu, za który cesarz zapłacił Gorzanowem.
  Po wprowadzeniu w Wojnie Bogów cegły Duńskiej BUDOWNICTWO KAMIENNE UTRACIŁO SENS, toteż Piły Diamentowe mogły iść do D. Marka Hłaski, jak Hollywood. Zbigniew Szymański mówił mi, że gdy pokazali Hłasce moje nowele to powiedział: LUBIĘ TAKICH CHUJÓW. Przestraszyłem się, bo zaczynał karierę we wrocławski klubie pederastów. Gdy napatoczyłem się tam w celach Literackich to mnie ZELŻONO – jak nasłanego?
  Sieradz-PRAGĘ tłumaczę jako stolicę KRÓLA Henryka III Prawego, który wychował się na dworze Przemysła II Ottokara i zbudował we Wrocławiu kościół Św. Krzyża w gotyku PRASKIM. Warsztat wyjechał budować farę lubelską jako Pomnika zwycięstwa Leszka Czarnego nad Złotą Ordą w r. 1282, gdy równocześnie Henryk IV Probus uwolnił Mazowsze od okupacji pomorców z Gdańska i Szczecina – wobec czego Ukoronował się w Gnieźnie na Henryka III Prawego i podjął przebudowę Sieradza na Nową Stolicę Polski.

 140. janek0 said

  @131 Panie Lopez prosiłbym o trochę taktu i nie wrzucanie tutaj materiałów z logiem KMP bo jest to obrzydliwe

 141. revers said

  ad9,17,29

  kabaly ciag dalszy , nowy mesjasz juz jest

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/antychryst-coraz-blizej-2015-02

 142. Ja również pozdrawiam Pana, Panie NICK 🙂

 143. revers said

  ad122
  ww.sztetl.org.pl/pl/cms/wiedza/3123,dwadziescia-jeden-pieter-menory-czyli-relacja-z-dniepropetrowska/

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/antychryst-coraz-blizej-2015-02

 144. Siggi said

  Mnie się przedstawia,że sytuacja z zielonym winna być tu monitorowana.Najlepiej gdyby dawny ,doświadczony cinkciarz podzielił się z nami swoimi analizami,np. raz na trzy dni chociaż…Nie?

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosja-i-Chiny-sprzedaly-dlug-USA-7238428.html

 145. lopez said

  chcę usłyszeć te najważniejsze słowa
  „wzięliśmy Debalcewo”

 146. Kordecki said

  Według doniesień prasowych zagrożone jest powstanie Muzeum Historii Polski w Warszawie, na które brakuje funduszy. Traktowanie Muzeum Historii Polski po macoszemu może budzić obawy, że dla kogoś z kręgów władzy powstanie takiej placówki byłoby niewygodne…

  http://dorzeczy.pl/id,4195/Powstanie-Muzeum-Historii-Polski-jest-zagrozone.html

  Warto na tym miejscu przypomniec, że na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich wydano z budżetu państwa i budżetu Warszawy w sumie 180 mln złotych. Dlaczego wydaliśmy tyle pieniędzy na budowę Muzeum Żydów Polskich, skoro Niemcy, którzy są odpowiedzialni za Holokaust Żydów nie dali ani złotówki. Przypomnijmy, iż kamień węgielny pod muzeum położył śp. Prezydent Lech Kaczyński.

  Na stronach Muzeum zasługi Lecha Kaczyńskiego dla Muzeum i społeczności żydowskiej wspominała Ewa Juńczyk-Ziomecka, w latach 2006 – 2010 podsekretarz i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego. W 2001 roku Lech Kaczyński był ministrem sprawiedliwości, a pani Juńczyk-Ziomecka była dyrektorem do spraw rozwoju Muzeum Historii Żydów Polskich. Po jej telefonie Lech Kaczyński przybył na wielogodzinne rozmowy do Muzeum, po których zdecydował o zablokowaniu ekshumacji w Jedwabnem – co niewątpliwie ostatecznie przekreśliło obalenie promowanej przez Grossa wersji wydarzeń.

  http://www.prawy.pl/z-kraju/2948-zaslugi-lecha-kaczynskiego-dla-muzeum-historii-zydow-polskich

  Muzeum, zostało oficjalnie otwarte w ubiegłym roku. Brał w nim udział prezydent Komorowski, jak i prezydent Izraela Reuwen Riwlin, który m.in. podkreślił w przemówieniu wygłoszonym na otwarciu, że jest bardzo zadowolony, iż Polacy przyznali się do swojej ciemnej karty historii, czyli do mordowania Żydów w czasie II wojny światowej.

  Takie działania prowadzą w dłuższej perspektywie do przerzucenia w oczach opinii światowej odpowiedzialności za Holokaust z Niemców na Polaków.

  Nasuwa się kolejne pytanie. Dlaczego nasz rząd, próbował skrócic lekcję historii w Polskich szkołach?

  Czy to kolejne działanie, mające na celu zakłamanie historii? Wychowanie nowych pokoleń Polaków w nieświadomości.

  Nie od dziś wiadomo, że historia stanowi o silnej tożsamości narodowej. W szczególności nasze tragiczne losy podczas II wojny światowe mogą decydować o wychowaniu młodych pokoleń w duchu polskości, gdzie słowa „Bóg Honor Ojczyzna” znaczą wiele, jak nie wszystko, za co warto umrzeć i za co warto żyć.

  Wielu Polaków liczyło na wzajemność, a nawet swoisty rewanż tych środowisk polegający na tym, że one same wyjdą z inicjatywą upamiętnienia właśnie w najbliższym otoczeniu przyszłego muzeum, tych naszych rodaków, którzy oddali życie, ratując Żydów podczas niemieckiej okupacji.

  Nasza polska dziecinna naiwność i wiara, a mówiąc wprost – głupota polegająca na niczym niepopartej wierze w to, że ktoś równie szczerze dąży do pojednania i przyjaźni, po raz kolejny powinny sprowadzić nas na ziemię.

  Okazuje się, że Muzeum Historii Żydów Polskich to tylko kolejny element cynicznej i na zimno tworzonej perfekcyjnej układanki pod tytułem „przedsiębiorstwo Holokaust”.

  http://www.prawica.net/39755

  http://www.prawica.net/40540

  http://www.wimieprawdy.pl/to-sa-fakty/item/187-wypowiadamy-wojne-antypolonizmowi

  http://www.narodowalodz.pl/publicystyka/polska-wyplaci-zydom-odszkodowania-za-holocaust/

  Kandydat na Prezydenta Grzegorz Braun o Żydach i Sprzedaży Lasów Państwowych 2015

  Dlatego ciągle trzeba odkłamywać historię Polski i Europy, przypominając jaką rolę odgrywali w niej Żydzi. O ich fatalnym wpływie na historię naszej części Europy pisał genialny rosyjski pisarz Aleksander Sołżenicyn w swojej, całkowicie na Zachodzie przemilczanej, książce pt. 200 lat razem.

  http://www.prawica.net/forum/38791

  Niedawno ukazała się książka poświęcona Żydom w zachodnich krajach Europy pt. Izrael. Jego przeszłość i przyszłość. We wstępie jej autor, belgijski pisarz H. De Vries De Heekelingen, cytuje zdanie Wickhama Stead’a: „Żaden człowiek, pisarz, polityk czy dyplomata nie może się uważać za dojrzałego, dopóki nie zapozna się dokładnie z kwestią żydowską.”

  Książka poświęcona jest Żydom w zachodnich krajach Europy, brak w niej spraw polsko-żydowskich. Dlatego też Ludomił Czerniewski w przedmowie uzupełnia treść książki o związki społeczności żydowskiej z Polską do okresu międzywojennego. Zachęcamy Państwa do zapoznania sie z tą przedmową na nastepującej stronie:

  http://wirtualnapolonia.com/2015/02/06/ludomil-czerniewski-przedmowa-do-izrael-jego-przeszlosc-i-przyszlosc/

 147. revers said

  „…Polska wydała swoją strategię Strategię Bezpieczeństwa Narodowego pod koniec zeszłego roku, ale dopiero teraz zaczyna ona wchodzić w życie. Dokument zaleca, aby Polska wykorzystała NATO jako narzędzie do promowania swoich interesów narodowych, a ostatnia decyzja w sprawie rozmieszczenia regionalnych baz w kraju, a także większej liczby jednostek wojskowych, jest w pełni zgodna z tą strategią.

  W wymiarze społecznym Polska zamierza wykorzystywać media i systemy edukacji publicznej w celu wzmocnienia wiadomości zalecanych przez rząd w celu rozpowszechniania w społeczeństwie. Wczesnymi rezultatami tego typu działań jest haniebne przepisywanie historii o tym, że to Ukraińcy wyzwolili Auschwitz i II wojna światowa rozpoczęła się w Moskwie.

  Jeśli te dwa wstrząsające błędne przekonania (prezentowane jako prawda przez polski rząd) są oznakami tego, co ma nadejść, to kraj będzie jeszcze bardziej orwellowsko zatwardziały w nadchodzących latach. ,,,”

  Read more: http://pl.sputniknews.com//opinie/20150217/11975.html#ixzz3SJwafHrd

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150217/11975.html

 148. Siggi said

  ad.134.
  Tego typu monstra zarówno u bydła jak i u trzody chlewnej uzyskano w wyniku stosowania różnych kombinacji genetycznych ,hormonalnych,wprowadzanie do pasz wszelkich dodatków,które przyspieszą przyrost wagi.Ja tego świństwa nie biorę do pyska,tak jak np.50 lat temu jadło się”tatara” z polędwicy młodego byczka o wadze do 400kg.
  W bardzo dawnych czasach rolnicy zastanawiali się którą sztukę zostawić do dalszej hodowli i brano pod uwagę cechy zwierzęcia najbardziej pożądane,np.wydajność udoju mleka,albo ilość sutków u loszki.To był naturalny dobór obliczony na dziesięciolecia aby uzyskać stado produkcyjne o dużej wydajności.
  W produkcji mięsnej ingerencja w genetykę poszła bardzo daleko,uzyskano tuczniki z podwójnymi szynkami i łopatkami ,aby uzyskać jak najwięcej materiału szynkowego.Podobno uzyskano u świń okazy o przedłużonym kręgosłupie i dwoma żebrami więcej.Horror…To samo u bydła mięsnego,szynki,łopatki jak na tych foto są potrójne.Z drobiem podobnie np.w tuczu indyków nawet strusi uzyskuje się takie wagi żywe,że taka sztuka jest kilka razy cięższa niż krewniak z wolnego wybiegu.
  W przypadku tego bydła na fotografii,to o ile kwestia iseminacji nie jest problemem,to wycielenie się takiej krowy w naturalnej wersji jest praktycznie wykluczone.Ciele takie jest większe i cięższe,zatem naturalna droga wydostania się na świat jest ryzykowna i dla krowy i dla cielaka,bo łatwo można uszkodzić i krowę i cielaka,np jego kręgosłup.Niemożliwe jest aby krowa o własnych siłach się wycieliła,bo masa mięsna i tłuszczu jest ogromna i ogranicza drogę.Prócz tego przejście przez miednicę może być niemożliwe. Co ,w związku z tem?Powszechnie w takich oborach stosuje się”cesarskie cięcie” u krowy.Weterynasz w dniu terminu wycielenia rozcina z lewej strony krowy powłokę na wysokości lędźwi ,dalej rozcina ściankę macicy i wyjmuje cielaka kładąc go do odpowiedniego w tym celu wózka,taczki.I tyle widzi krowa swojego cielaka.
  Od dziesięcioleci jak zaczęto modyfikować rasy zwierząt gospodarskich zwłaszcza na Zachodzie i Ameryce,zauważa się,że pokolenia ludzi,u których dieta opiera się na tych produktach z chowu zwierząt,gdzie bez liku hormonów,antybiotyków i innych polepszaczy,to także ludzie nabierają monstrualnych rozmiarów.Każde następne pokolenie jest coraz bardziej otyłe i słabsze fizycznie,psychicznie,o krótszym okresie przeżywania.W Ameryce widok tłustych ,monstrualnych rozmiarów ludzi ,to jest już masówka.

 149. Listwa said

  Click to access 86.pdf

 150. z sieci said

  „Ja tego świństwa nie biorę do pyska”
  Ba, …
  Ale jak to w sklepie zidentyfikować przy wolnym handlu i porcjowanych płatach mięsa?
  Czy cena o 30% niższa od występującej ceny, jest wskazówką. Innej nie dostrzegam.

  Wyjaśnił Pan wiele pytań które powstają na widok takiego monstrum.
  Dziękuję.

 151. Guła said

  @144
  Ot i zagwozdka. No bo kto te zielone może skupywać i po co? Może Izrael?
  Na dawnych cinkciarzy nie ma co liczyć bo wszyscy u władzy i pary z ust nie puszcza o ile wogóle orientują się, boć ten dolar do pokątnego handlu, nie nadaje się.

 152. rotmistrz said

  L: A co z wszechobecnym brudem? Z tego co wiem, primo: nie myto się zbyt chętnie, secundo: ówczesnym brakowało raczej mydełek i szamponu…

  F: Mylisz się, wspomniane przekonanie o higienie (a właściwie jej braku) w średniowieczu to kolejny krzywdzący mit.

  Nasi przodkowie dbali o higienę. Myto się chętnie i dość często, wieśniacy korzystali z jezior, rzek i potoków – latem, z balii – zimą. Używano mydeł opartych na tłuszczu i popiele.

  Przydomowe łaźnie parowe były szczególnie rozpowszechnione wśród Finów, Słowian i ludów nordyckich. Bolesław Chrobry słynął z karcenia (gałęzią) niepokornych możnowładców podczas kąpieli parowych.

  http://mitowiecze.wordpress.com/2013/02/22/krotki-zywot-skarlalych-brudasow-zycie-codzienne-ludzi-w-sredniowieczu-cz-i/

 153. rotmistrz said

  Problem pomiaru temperatury
  Co rusz słyszymy o pobiciu kolejnego „rekordu” temperatur. Czy się smażymy? Raczej nie – powinniśmy raczej mówić o najwyższej temperaturze… w krótkiej historii współczesnych pomiarów.

  Regularne pomiary temperatury powietrza, wbrew pozorom, zaczęto prowadzić zupełnie niedawno. Dość powiedzieć, że dopiero w roku 1715, Fahrenheit skonstruował termometr. Porównywalne z dzisiejszymi zapisy, siłą rzeczy, pojawiły się jeszcze później. Ciągi badawcze, którymi dysponujemy, są więc bardzo krótkie – nie liczą nawet 300 lat. Znamy zaledwie mały wycinek historii klimatu. A jednocześnie, początek naszych badań zbiega się z końcem okresu wyraźnego ochłodzenia, zwanego „małą epoką lodową”.

  Klimat nie ma żadnego „ustabilizowanego stałego stanu”, na który czasami powołują się ignoranci. Około 1000 lat temu występował okres bardzo ciepły. Tacy na przykład Wikingowie kolonizowali wtedy Grenlandię. Jakie panowały wtedy temperatury? Żadnych zapisów nie mamy, ale zapewne dużo wyższe niż dzisiaj, w końcu dziś soczystych zielonych pastwisk na tej wyspie nie ma. Na szczęście, Wikingowie nie mieli jeszcze telewizji, z której dowiedzieliby się, że wywołali zmiany klimatyczne wskutek masowego używania lampek na tłuszcz wielorybi.

  Co najmniej cała Europa była tysiąc lat temu pod wpływem „globalnego ocieplenia”. W wielu miastach Anglii spotkać można na przykład ulice o nazwie Wine Street (Ulica Winna). Z historii wiemy, że Wyspy Brytyjskie były sporym ośrodkiem upraw winorośli. Podobnie było w Polsce – do dziś swiadczy o tym kilka miejscowości o nazwie Winna Góra. Dzisiaj, w dobie katastrofalnego rzekomo ocieplenia, takie uprawy w Anglii jak i w Polsce są rzadkością. To świadczy o tym, że cykliczne zmiany klimatu są czymś zupełnie naturalnym, a obecny okres jest jeszcze względnie chłodny.

  http://g-o.strefa.pl/

 154. przemądrzałe bydlę said

  Dziś ruszył Sputnik po polsku (trzecia, obok RT i Press TV „zmora” globalistów na całym świecie). Zróbmy na złość Schetynie i lansujmy Sputnika 🙂
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150220/25603.html

  Poniżej ciekawy wywiad z dwoma funkcjonariuszami Berkutu, którzy opisują kulisy Euromajdanu:
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150219/15453.html

 155. przemądrzałe bydlę said

  @152
  Fajnie, że taki blog o średniowieczu powstał. Props dla twórcy/ów.

 156. Boydar said

  U nas nigdy do tego nie dojdzie …

  http://nathanel.neon24.pl/post/119354,nwo-w-szkolach-degeneruje-przyszle-pokolenia

 157. aleksander said

  Ot taka ciekawostka, potomkowie Bandery i Szuchiewicza walczą po stronie Noworosji. Na pewno prawdą jest że po stronie separatystów walczy siostra Liaszki.
  Natomiast co do faktów podanych w poniższym tekście pozostawiam to bez komentarza.
  На сторону Новороссии перешли правнуки Бандеры и Шухевича

  На стороне ополчения на Донбассе воюют, в том числе, потомки бандеровцев с Западной Украины. Об этом в эфире ток-шоу «Вечер» заявил сопредседатель Народного Фронта «Новороссия» Владимир Рогов.

  По его словам, эти люди понимают, что власть в Киеве не настроена на улучшение жизни в Украине, а, наоборот, губительна.

  «Ляшко заявил, что его родная сестра воюет на стороне Новороссии. На самом деле, на стороне Новороссии еще и воюют несколько правнуков полевых командиров времен Бандеры и Шухевича. То есть, правнуки тех людей, которые воевали против Советского Союза и были идейными националистами, сегодня поддерживают нас, потому, что понимают, что та власть, засевшая в Киеве, смертельна», — заявил Рогов.

  Ранее глава фракции Блока Порошенко в Верховной Раде Юрий Луценко признал, что в рядах ополчения на Донбассе сражаются жители Западной Украины. Луценко пригрозил, что на родине их семьи ждет расправа.

  «Я, как житель Западной Украины, скажу – даже бетонные хаты не устоят. Будут отвечать», — заверил Луценко.

 158. Eliza said

  Dzień dobry.

 159. CHA – CHA – CHA…
  Gdy wczoraj zajrzałem do Pragi nad Wartą to zamiast Bogoojczyźnianych MIESZKA I DĄBRÓWKI był: 00. WSTĘP – Wandaluzja – http://www.wandaluzja.com//. Kilka godzin wcześniej kupiłem Newsweek HISTORIA z transparentem ŚWIĘTE WOJNY MOSKWY to okazało się, że dzieło Jerzego Besali WYRZUCONO, zamieszczając tylko jego artykulik „Święta Ruś i bezwstydni łacinnicy” a Ocenzurowane strony zapełniono artykułami Okolicznościowymi. Awersu ze SPOJRZENIEM Iwana Groźnego nie można było zmienić, gdyż był Zapowiadany od tygodnia.
  Czyżby Besalego ocenzurowali Ukraińcy na podstawie ZAŁOŻENIA ROSJI PRZEZ BONĘ?

 160. Boydar said

  Idźcie patrioci, głosujcie, wybierajcie, decydujcie !

  http://p21.neon24.pl/post/119372,swiadkowie-barmicwy

 161. http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html?flg=1#md,uid=15848

  Gdy Związek Radziecki prowadził zaciętą wojnę okupacyjną w Afganistanie, do Moskwy  przylecieli przedstawiciele Rządu Światowego związanego z Rotschildem aby wysondować u Leonida  Breżniewa,  I Sekretarza KPZR, opinię na temat przyszłego zjednoczenia Niemiec.
  Po trzech dniach uzgodnień w resortach siłowych i spraw zagranicznych Breżniew dał odpowiedź, że jest to możliwe, ale pod warunkiem , że między ZSRR a Niemcami będzie strefa buforowa BEZ PRZEMYSŁU.
  ***
  Za Jelcyna Asz mówił, że to jest reformowanie Rosji przez Rotszyldów w Państwo Terroru Nuklearnego. Generał Gribow mówił w Legnicy: NIKOMU NIE POTRZEBNY JEST TYSIĄCKILOMETROWY PAS ZIEMI NICZYJEJ MIĘDZY BERLINEM O SMOLEŃSKIEM.

 162. Ravkill said

  W Warszawie powstanie nowy most:

  http://img.wiocha.pl/images/f/4/f48ee0f29f0a22959a6bb46711e8c30a.jpg?s=1424511675

 163. Dzonyy said

  re 148
  Pan Siggi ma rację. A to coś ze zdjęcia, to na pewno nie jest genetyka taka, jak kiedyś. To manipulacja genetyczno-sterydowa. Nie sadzę, abo to cos słuzyło do jedzenia, raczej do poboru nasienia celem sztucznej inseminacji, uzyskiwania większej mięsności u bydła.
  Ale wszystko jest możliwe w rolnictwie opanowanym przez Monsanto.

 164. @Aleksander:

  http://pravdoryb.info/viktoriya-shilova-lyashko-mne-ne-brat-a-podonok-i-gey-s-priznakami-reaktivnogo-psikhoza.html

  Szkoda, że nie pozwolicie tej kobiecie się wypowiedzieć zanim ją obsmarujecie i ludzi, którym ona pomaga.
  To siostra Olega Liaszki, ale zacytujmy co ona, czyli Wiktoria Szilowa, ma do powiedzenia w tej sprawie:

  Drodzy Towarzysze,
  Przez ostatnich kilka dni otrzymywałam mnóstwo telefonów z prasy i telewizji, aby skomentować informację, że jestem siostrą Olega Liaszki. Oficjalnie deklaruje, że z Olegiem Liaszko nie wiążą mnie z nim żadne relacje rodzinny czy jakiekolwiek inne. Uważam go za zbrodniarza wojennego i najemnego bandytę oligarchy Lewoczkina.

  W roku 2013, osiem miesięcy przed Majdanem pomagałam Liaszce w sprawach socjalnych. Wtedy pozował na polityka zorientowanego społecznie, zwolennika słowiańskiego braterstwa. Jeździł na wystąpienia Władimira Sołowiewa , nosił opaskę Świętego Jerzego, a nawet śpiewał hymn zwycięstwa. Wszystkich mieszkańców Ługańska nazywał wtedy swoimi przyjaciółmi i pił za nich „setkę”.

  Dalej komentuje, że Liaszko jest gejem i gra pod publiczkę.
  Widać nawet własna rodzina wyparła się tej sprzedajnej glisty.

 165. Sorry za błędy.

 166. osoba prywatna said

  Szwecja: więcej muzułmańskich imigrantów oznacza większą liczbę gwałtów? Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń
  Czterdzieści lat od czasu podjęcia przez parlament szwedzki decyzji o przekształceniu Szwecji w kraj wielokulturowy, liczba brutalnych przestępstw wzrosła o 300 proc., a liczba gwałtów – o 700 proc. Szwecja obecnie jest drugim państwem na świecie, po afrykańskimi Lesoto, w którym odnotowuje się rekordową liczbę gwałtów. Liczne badania potwierdzają, iż wzrost tego typu przestępstw ma związek z napływem muzułmańskich imigrantów.
  http://www.bibula.com/?p=79818

 167. lopez said

  Reporter usmański CNN: powstańcy działają jak państwo, a nie jak buntownicy
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150221/29175.html

 168. lopez said

  Politolodzy: USA chcą wojny nie rozumiejąc, że Rosja zdolna jest do odpowiedzi
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150220/22190.html

 169. lopez said

  Z ostatniej chwili: Janukowycz uważa, że Europa jest odpowiedzialna za wydarzenia na Ukrainie
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150221/29892.html

 170. lopez said

  Już ponad 40 tys !!! ludzi na antymajdanie w Moskwie a miało być góra 10tys

  40,000 take to Moscow streets in ‘Anti-Maidan’ demo
  http://rt.com/politics/234375-moscow-anti-maidan-demo/

  http://pl.sputniknews.com//swiat/20150221/28729.html

  GALERIA FOTO TU: http://pl.sputniknews.com/foto/20150221/29482.html

 171. Boydar said

  „… Sąd w sprawie byłego szefa frakcji Partii Regionów w Radzie Najwyższej Alexandra Efremova odbył się w okręgu Pecherskiy w Kijowie. Zapadł wyrok tymczasowego aresztowania Efremovai nałożenia kaucji w wysokości 3 mln hrywien. Ex-gubernator regionu Charkowskiego Mihaul Dobkin wyraził już chęć zapłaty kaucji za swojego kolegę partyjnego

  Gdy sędzia zapytał Efremova “Czy jesteś narodowości ukraińskiej? Ten odpowiedział: “Nie ma takiego narodu” …”

  http://novorossia.today/byly-szef-partii-regionow-oglosil-ze-narodowosc-ukrainska-nie-istnieje/

  Nie bardzo wierzę, że tak powiedział. Logicznym się bowiem wydaje, ze po takim dictum, ciekawość Wysokiego Sądu jedynie by wzrosła.

 172. osoba prywatna said

  Berkut wspomina Majdan
  Dwaj żołnierze Berkutu, dziś bezpieczni w Rosji, wspominają szczegóły Majdanu sprzed roku.
  http://jeznach.neon24.pl/post/119340,berkut-wspomina-majdan

 173. osoba prywatna said

  Ideologia nowego porządku światowego
  Komentator 1abezmetki przesłał mi swoje tłumaczenie artykułu Griszy Kondratjewa na temat sytuacji Rosji i jej elity władzy w zaostrzającym się konflikcie z Zachodem. Zamieszczam go w całości
  http://jeznach.neon24.pl/post/119344,ideologia-nowego-porzadku-swiatowego

 174. z sieci said

  Kilka dni temu środowisko naukowców, artystów i twórców kultury apelowało do Bronisława Komorowskiego o nieskładanie kwiatów pod pomnikiem Romana Dmowskiego. Dzisiaj sprawa pomnika powraca.

  – Wnosimy o usunięcie lub przeniesienie pomnika Romana Dmowskiego z Warszawy, który dzisiaj zamiast łączyć, tylko dzieli i wywołuje niepotrzebne podziały w społeczeństwie – stwierdzają autorzy listu ze stowarzyszenia Warszawskie Forum Lewicy. Pismo zostało skierowane do prezydent Warszawy i do Instytutu Pamięci Narodowej. W jaki sposób autorzy listu uzasadniają swoje stanowisko?

  http://www.mmwarszawa.pl/artykul/domagaja-sie-usuniecia-lub-przeniesienia-pomnika-dmowskiego,3107846,art,t,id,tm.html

 175. anucha said

  Mieszkający od lat w Stanach stary Arab ma 5 hektarowe pole ziemniaków, nadszedł czas sadzenia ale jego jedyny syn został aresztowany jako terrorysta. Załamany Arab wysyła telegram do syna do więzienia:
  „Drogi Abdulu, Tu pisze twój ojciec Muhammad. Jak co roku przyszedł czas sadzenia ziemniaków ale ja już jestem po prostu za stary żeby przekopać pole i pozasadzać sadzonki. Wiem że jakbyś tu był byś mi pomógł. Kochający cię ojciec Muhammad.”

  Po kilku godzinach przychodzi telegram z więzienia:
  „TATO NIE KOP NIGDZIE NA POLU TAM SCHOWAŁEM CAŁY TROTYL, WIRÓWKĘ DO REAKTORA ORAZ BUTLE Z GAZEM I BAKTERIAMI!”

  Pięć minut po telegramie przyjeżdża 300 osobowa
  ekipa z FBI z psami, koparkami i łopatami. Przeszukiwali i przekopywali całe pole przez dwa tygodnie nic nie znaleźli więc przeprosili i odjechali.

  Na następny dzień przychodzi telegram:
  „Drogi Ojcze, Tu pisze kochający cię syn Abdul. Pole przekopane, możesz sadzić sadzonki. Zważywszy zaistniałe trudne okoliczności więcej zrobić nie mogłem, Kochający cię syn Abdul.”

 176. Nowy czołg Armata zostanie prawdopodobnie pokazany już w maju tego roku, na paradzie zwycięstwa. 20 sztuk jest obecnie testowanych przez armię.

 177. Lopez said

  Gorłówka: epilog zniszczenia.
  Dawid Hudziec

  Naszą świadomość bombardują informację o frontowym mieście: Gorłówka. Doniesienia z ostatnich tygodni nie wzbudzają żadnych wątpliwości: to co widzieliśmy w Uglegorsku, Petrówce, Oktabryjsku- może się okazać zaledwie nikłym cieniem zniszczenia. Przygotowani na apokalipsę ruszamy w stronę miasta, gdzie nikt nie jest pewien, czy zawieszenie broni to jakiś żart, czy faktyczny “zamiar”…

  … czytaj dalej oglądaj foto zniszczeń http://tragediadonbasu.net/?p=270

 178. osoba prywatna said

  Protest Rolników, Zielone Miasteczko

 179. Lopez said

  MIeszkańcy Debalcewa: faszyści strzelali po naszych domach wypełniając zlecenie dla polskiej telewizji

  Ukro faszyści specjalnie ostrzelali zamieszkałe domy po czym przyjechała polska telewizja i nagrywała to, dając komentarze, że to zrobili pro – rosyjscy separatyści. (od 4.20.)

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=fvlmf6eY5Lg

 180. La Reine Toronto said


  Kolejna pogadanka pana Darka,tym razem nt. LWP.

 181. http://www.mmwarszawa.pl/artykul/domagaja-sie-usuniecia-lub-przeniesienia-pomnika-dmowskiego,31078

  Tak sperma jerozolimska uzasadnia żądanie Usunięcia z Warszawy pomnika Romana Dmowskiego: „Roman Dmowski znany jest również z sympatii do ideologii faszystowskiej, chociaż faszystom go nazwać nie można. Sam mawiał „Gdybyśmy byli podobni do dzisiejszych Włoch, gdybyśmy mieli taką organizację jak faszyzm, gdybyśmy wreszcie mieli Mussoliniego, największego niewątpliwie człowieka w dzisiejszej Europie, niczego więcej nie byłoby nam potrzeba”.
  Faszyzm włoski był ŻYDOKRACJĄ, gdyż Żydzi włoscy Wykorzystali przekwalifikowanie przez Keynesa i Paderewskiego kapitału KRYMINALNEGO z Żydów na Komintern na tajnych kontach szwajcarskich, na które płacono dywidendę z folwarku żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich, na wykupienie przez spermę jerozolimską USA. Ojczyzną spermy jerozolimskiej był ZSRS a Józef Stalin był STO razy większym zbrodniarzem od Adolfa Hitlera. Hitler mawiał: CO CI ŻYDZI ODE MNIE CHCĄ? MOŻE NIENAWIDZĄ MNIE DLATEGO, ŻE WYMAGAM OD NICH ODROBINĘ CIĘŻKIEJ PRACY, KTÓRA JEST CHLEBEM POWSZEDNIM KAŻDEGO NIEMCA?
  Ponieważ Dmowski nie zgodził się na ono PRZEKWALIFIKOWANIE Kapitału Kryminalnego to faszystą NIE BYŁ. Usunięcie pomnika Dmowskiego z Warszawy byłoby zr5obieniem z Warszawie MIASTA ŻYDOWSKIEGO, jak Stalin zrobił z Moskwą a Angela Merkel z Berlinem.
  David Irving twierdził, że NIE BYŁO hitlerowskiej jurysdykcji antyżydowskiej, gdyż Ustawy Norymberskie były ZŁAGODZENIEM szwajcarskiej jurysdykcji Antykryminalnej, a bodaj przedwczoraj w filmie o Hitlerze stwierdzono, że francuska jurysdykcja antyżydowska była OSTRZEJSZA od Ustaw Norymberskich. Ja jednak pouczyłem DIr, że BYŁA: Było to obciążenie Żydów Podatkiem Polskim oraz Nakaz Pracy na Rzecz Wojennej Gospodarki Rzeszy – sprzecznej z Żydowskim Przykazaniem: ŻYD NIE PRACUJE TYLKO BIERZE: https://www.youtube.com/watch?v=i0gqSy4Uwws//: MY JESTEŚMY DZIEĆMI JEZUSA CHRYSTUSA czyli masonami WIĘC CHRZEŚCIJAŃSKA EUROPA JEST NASZA.

 182. La Reine Toronto said

  ad.138 czy Polska jeszcze istnieje? NIE. Sa Polacy jako grupa etniczna ale pod rzadami niestety polskojezycznych wladcow.
  Swego czasu zwrocilam uwage mojej ciotce ze glosujac na PiS albo PO glosujesz na wrogow a ona rzekla: co mnie to obchodzi kto rzadzi w Polsce wazne zeby rzadzil dobrze…no to masz teraz moja ciotko Polske NIEPolske i nie polska….
  Rozmowa odbyla sie bodaj w roku 2006….
  KONIEC.

 183. rotmistrz said

  Mity i legendy o ” Solidarności ” – Czym była i czego dokonała Solidarność :

  Nie przypadkowo w marcu 1985 Gorbaczowa odwiedzili w Moskwie Rockefeller i
  Kissinger. Zaproponowali Gorbiemu geszeft: ZSRR zgodzi się na dopuszczenie
  opozycji w PRL do władzy, oddając Solidarności 1/3 miejsc w parlamencie,
  Amerykanie zwolnią tempo zbrojeń i zapomną o Afganistanie i sankcjach
  gospodarczych.

  http://slowianin.wordpress.com/tag/masoni/

 184. osoba prywatna said

  Polska Legia Cudzoziemska na Ukrainę?
  http://nathanel.neon24.pl/post/119395,polska-legia-cudzoziemska-na-ukraine
  Horror GMO w Rosole
  http://nathanel.neon24.pl/post/114208,horror-gmo-w-rosole

 185. rotmistrz said

  Zapytałem: Czy znaleziono jakieś nowe powiązania pomiędzy Saddamem a alKaidą?

  Nie, nie nic nowego się nie pojawiło w tej kwestii. Po prostu podjęliśmy decyzję ataku na Irak. Myślę, że nie wiemy co zrobić z terroryzmem, ale mamy dobrą armię, i możemy przejąć kraje. Jeśli masz w ręku młotek to każdy problem wydaje się być gwoździem.

  Parę tygodni później zobaczyłem się z nim ponownie, w tym czasie bombardowaliśmy Afganistan. Zapytałem go: Czy nadal wchodzimy do Iraku?

  On odpowiedział: O, jest jeszcze gorzej! Schylił się wziął coś z biurka…i powiedział: Właśnie dostałem to z góry z sekretariatu Sekretarza Obrony. To jest notatka opisująca fakt, że przejmiemy 7 państw w przeciągu 5 lat. Zaczynając od Iraku przez Syrię, Liban, Libię, Somalię, Sudan kończąc na Iranie

  Generał Wesley Kanne Clark, Sr. o planach administracji Amerykańskiej.

  http://ukrytawladza.wordpress.com/2012/02/20/jak-przejac-kraj-problem-reakcja-rozwiazanie/

 186. rotmistrz said

  Bezkrwawe rewolucje w Europie Środkowo-Wschodniej
  W 2000 r. w Serbii przy pomocy CIA powstała studencka organizacja rewolucyjna „Otpor” (Opór), która jesienią 2000 r. obaliła rząd Slobodana Miloszevicia. Sztab mieści się w Belgradzie. w gabinecie na piętrze. Flagi, szyldy i t-shirty organizacji zdobi symbol „zaciśniętej pięści”. To logo pierwszego na świecie dostawcy rewolucji. Doradcą do spraw rewolucji jest Sinisza Szikman, rewolucjonista „Otporu”. Wraz z dwoma kolegami uczy, jak obalać dyktatorów bez rozlewu krwi. Wie, jak oplakatować miasto, organizować happeningi, bezkarnie kpić z policji, i kiedy wyprowadzać ludzi na ulicę. To w tej siedzibie planowano obalenie Szewardnadzego w Gruzji, Kuczmy na Ukrainie i Łukaszenkę na Białorusi.

  W Syrii w Tartous na Morzu Śródziemnym znajduje się bardzo istotna baza rosyjskiej marynarki wojennej. Celem Amerykanów jest więc ustanowienie nowej władzy w Syrii i usunięcie z Tartous Rosjan.
  30 stycznia 2011 rozpoczęły się protesty w Sudanie. Jednym z celów USA jest Sudan, gdyż posiada duże złoża naftowe. Pod koniec lat 90. XX w. Chiny rozpoczęły w Sudanie eksploatację złóż ropy naftowej. Amerykanie desperacko szukają pretekstu do wkroczenia do Sudanu, by obalić Omara al-Baszira, i tym samym odciąć Chiny od tego źródła ropy.
  Celem Amerykanów jest też Pakistan, który jest państwem muzułmańskim i posiada 160 mln ludności. Ma broń nuklearną i środki do jej użycia.

  Rewolucje spod znaku „zaciśniętej pięści”
  Jeden z liderów egipskiego „Młodzieżowego Ruchu 6 kwietnia”, Mohamed Adel ujawnił, że odbył swoje szkolenie w podobnych organizacjach młodzieżowych w Belgradzie.
  Egipski „Młodzieżowy Ruch 6 Kwietnia”, który brał udział w rewolucji, posiada dokładnie ten sam symbol „zaciśniętej pięści”, co serbski „Otpor”. W Bahrainie organizacja „Młodzież dla Wolności” również posługiwała się symbolem „zaciśniętej pięści”. Symbol ten był obecny również podczas protestów w Gruzji, Wenezueli. Cechą charakterystyczną wszystkich rewolucji jest to, że manifestanci zbierają się zawsze w stolicy danego państwa na centralnym placu, gdzie zakładają namiotowe miasteczko.

  http://ukrytawladza.wordpress.com/2012/03/16/stanislaw-bluza-superpanstwo-wazny-artykul/

 187. rotmistrz said

  Tradycja romantyczna a Tradycja i interes narodowy Polski

  Zarówno Narodowcy jak i Tradycjonaliści oceniali romantyczne zrywy negatywnie. Te dwa środowiska skupiały ludzi najbardziej przywiązanych do chrześcijańskiego dziedzictwa Polski. Naprzeciw nim zawsze stawały wrogie chrześcijańskiemu dziedzictwu siły libertyńskiego przewrotu takie jak jakobini, socjaliści, karbonariusze, republikanie czy liberałowie. Te wrogie chrześcijaństwu środowiska zawsze w większym lub w mniejszym stopniu brały udział w wielkich rewolucjach. Były one także powiązane ze światowym judeomasoństwem zarówno o charakterze „lewicowym” (tzw. „europejskim”), jak i „konserwatywnym” (tzw. anglosaskim”). To właśnie te środowiska, realizujące w dużej mierze internacjonalistyczne założenia swoich ideologii, widziały w powstańczych zrywach największe szanse na zrealizowanie swoich postulatów. Natomiast środowiska tradycjonalistyczne, przywiązane ze swej natury do dziedzictwa polskich przodków, czyli nacjonaliści i reakcjoniści, oceniali te czyny zbrojne negatywnie.

  Oto negatywy polskich powstań:

  1. „Powstania” (czyt. rewolucje), po hipotetycznym swoim zwycięstwie zburzyłyby
  chrześcijańskie i narodowe dziedzictwo Polski, podobnie jak z narodowymi i
  chrześcijańskimi Tradycjami Chlodwiga zerwała rewolucja we Francji (1789-1793).

  2. Były inspirowane, finansowane i wspierane politycznie przez lobby judeomasońskie.

  3. Powstania ratowały rewolucje w zachodniej Europie. W XVIII i XIX wieku wybuch
  powstania na terenie Polski odbywał się niemalże w tym samym czasie co rewolucje
  na terenie Francji lub Włoch. W XX wieku „Powstanie Warszawskie” związało walką
  niemieckie jednostki, które Niemcy mogliby skierować do Normandii, gdzie kilka
  miesięcy temu wylądowali alianci. Chociaż III Rzesza nie była państwem katolickim,
  to jednak była związana z Francją Vichy, odwołującą się do tradycji sprzed rewolucji.
  Lądowanie aliantów oznaczało tragedię dla narodu Francuskiego, który widział w
  interwencji amerykańskiej powrót ich kraju do oświeceniowej laickiej republiki.

  4. Skutki „powstań”, były zawsze tragiczne dla Polski. Pogłębiały one represje państw
  zaborczych wobec ludności polskiej.

  5. Do „tradycji powstańczej”, czyli de facto „romantycznej”, dziś nie odwołują się
  środowiska propolskie, jak Narodowcy, czy Konserwatyści z oczywistych względów,
  zawartych w powyższych punktach. Zyskuje ona jednak poklask we współczesnych
  podręcznikach hołubiących rewolucyjny postęp oraz piętnujących Polską Tradycję jako
  „faszyzm”. Jest ona również oficjalną linią polityczną środowisk „judeopatriotycznych”
  (neojakobińskich) pokroju PiSu, PJNu, a nawet w części swoich postulatów także PO.

  autorzy: Piotr Marek i Dariusz Kosiur

  http://ukrytawladza.wordpress.com/2012/01/25/polskie-zrywy-narodowe-wstep-do-artykulu-o-kontrolowanej-rewolucji-w-polsce/

 188. Gośka: http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html?flg=1#md,uid=15815//
  Dnia 18 lutego 2015 12:38 „gruonet” napisał(a):

  ZDRADZIECKIE UKŁADY (uaktualnione)

  Jeszcze w czasie trwającego nasilenia „zimnej wojny” w latach 1978-79, gdy Związek Radziecki prowadził zaciętą wojnę okupacyjną w Afganistanie, do Moskwy przylecieli przedstawiciele Rządu Światowego związanego z Rotschildem aby wysondować u Leonida Breżniewa, I Sekretarza KPZR, opinię na temat przyszłego zjednoczenia Niemiec.

  Po trzech dniach uzgodnień w resortach siłowych i spraw zagranicznych
  Breżniew dał odpowiedź, że jest to możliwe ale pod warunkiem , że między ZSRR a Niemcami będzie strefa buforowa bez przemysłu, o niestabilnej władzy i ograniczonej ludności. Tak wydana opinia była szokująca jak na te czasy, gdyż zakładała eliminację Polski, podczas gdy Związek Radziecki był jeszcze na szczycie swojej potęgi, zakładała w rzeczywistości likwidacje Polski jako kraju suwerennego, choć ówcześnie największego sojusznika ZSRR w obozie socjalistycznym.

  Z kolei już w 1985 r. (czyli jeszcze w czasie komuny) podpisano niejawny układ między Niemcami a ZSRR (Gorbaczowem ) przygotowujący zjednoczenie Niemiec. W układzie tym postawiono warunki zjednoczenia: miedzy Rosją a Niemcami ma być strefa buforowa w której nie będzie przemysłu ciężkiego, nie będzie poważnych instalacji militarnych , ma być zmniejszona ludność i niestabilna władza administracyjna zależna od obydwu stron.

  Te wszystkie zobowiązania ówczesnego zdradzieckiego układu są przez kolejne marionetkowe rządy w Polsce przestrzegane i ściśle realizowane. W 2003 r. podpisano ponownie nowy układ miedzy już Zjednoczonym Niemcami (kanclerz Schroeder) a po rozpadzie ZSRR, z nową Rosją (prezydent Putin ) o podziale wpływów gospodarczych w Polsce.

  Ustalono że na terenach polskich, od zachodu do Wisły są wpływy niemieckie, od Wisły na wschód są wpływy rosyjskie. Cześć podziemna Polski czyli złoża geologiczne są w gestii wpływów rosyjskiej, cześć naziemna czyli np. lasy, teren i ziemia jest w gestii niemieckiej. W wyniku tego układu za wiedzą marionetkowego polskiego rządu zlikwidowano polski przemysł, gospodarkę i miejsca pracy. Już nie polskie fabryki, ziemię, markety zagospodarowują Niemcy a złoża geologiczne czy nawet kopalnie zajmą Rosjanie. Jeżeli złoża lub koncesje biorą nawet obcy z Zachodu, to po to aby z nich później rezygnować na rzecz odsprzedaży zainteresowanym oligarchom z Rosji.

  Wojna na Ukrainie pomieszała trochę szyki tym Układom, bo Rosjanie uwikłali się w wojnę na Ukrainie, w wyniku wojny i sankcji gospodarczych poważnie osłabli gospodarczo, stracili dobre imię i nie są w stanie dotrzymać kroku Niemcom w ekspansji gospodarczej na Polskę. Jednak to nic nie zmieniło zapisów Zdradzieckiego Układu w dalszej perspektywie. Jest stałe parcie do jego gwałtownej realizacji. Realizacji za wszelka cenę.

  Centra władzy w Polsce z których jedne prezentują agenturę rosyjską a drugie agenturę niemiecką zaczepiają i obrażają Rosję aby sprowokować ją do zajęcia z Kaliningradu przynajmniej kawałka Polski. Było by to pretekstem do czekających w Niemczech wojsk NATO dla zajęcia zachodniej części Polski do Wisły, pod pretekstem obrony przed Rosją.

  Te już przygotowane wojska od tygodni drepczą w miejscu z niecierpliwości, bo na razie nie ma pretekstu ze strony Rosji. Grozi nam wojna a obecna władza chce 20 000 doświadczonych zawodowych szeregowców i oficerów, kombatantów z Iraku i Afganistanu wyrzucić z wojska na bruk. Polacy powinni sobie to zagrożenie uzmysłowić i szukać własnych rozwiązań.

  Teraz rozumiemy dlaczego w sprawie fabryki, dawny POLAR we Wrocławiu, obecny Fagor-Mastercook warty 500 mln zł (pól miliarda zł ) władze na siłę przymuszają syndyka ( dzielną kobietę T. Kalisz) aby oddała Niemcom za 60 milionów zł. Rozumiemy dlaczego kopalnię Brzeszcze z wysokogatunkowym węglem i po kosztownej ( 200 mln) modernizacji ścian wydobywczych chcą za złotówkę oddać niemieckim “słupom”. Rozumiemy też setki innych podejrzanych przykładów likwidacji prężnych zakładów i fabryk.

  Rozumiemy także, dlaczego ziemię orną na zachodzie Polski nie może kupić polski rolnik, tylko przejmują ją Niemcy. Rozumiemy dlaczego naciągnięto dużych polskich producentów rolnych na kupno drogich maszyn, a zlikwidowano im dochód, aby byli niewypłacalni i zbankrutowali. Później bezwzględni komornicy zabierając im zadłużone maszyny i ziemię. Wszystko staje się logiczne ale złowrogie.

  ZDRADA PANOWIE. ZDRADA.
  gen dyw ds. Jan G. Grudniewski prug@chello.pl Warszawa 17 luty 2015 r.

  http://www.avast.com
  *****
  Artykuł ten można nazwać SZÓSTYM ROZBIOREM POLSKI
  W r. 1989 pojechałem do RFN, żeby Niemcy WYKITOWALI od Satelitarnej Detekcji Złota, ale ci wsadzili mi ją do DUPY i przekwalifikowali TTTS na TPP-12. Teraz Niemcy domagają się Nagrody za TUSZOWANIE SDZł – ba tak Dobrze ja schowali.

 189. La Reine Toronto said

  http://www.bhg.com/recipes/potato/how-to-fry-potatoes/
  cos na obiad

 190. Siggi said

  Siostra ukraińskiego deputowanego: To nie mój brat, to gej i zbrodniarz wojenny

  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Piątek, 20 lutego 2015 o godz. 17:05:47
  Siostra deputowanego Oleha Liaszki publicznie wyrzekła się swojego brata, nazywając go gejem i zbrodniarzem wojennym
  Oficjalnie informuję, że nie jestem w rodzinnych i jakichkolwiek stosunkach z Liaszko. Uważam go za zbrodniarza wojennego i „kogucika” oligarchy Lowoczkina – oznajmiła siostra Oleha Liaszko. Zaznaczyła ona również, że Liaszko to gej z objawami choroby psychicznej.

  Wcześniej Oleh Liaszko przyznał, że jego rodzona siostra walczy w szeregach separatystów w Donbasie.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraiński deputowany przyznał, że jego siostra walczy po stronie separatystów [+VIDEO

 191. Siggi said

  Uśmierciliśmy Grupę Wyszehradzką

  „Węgry mają prawo do suwerennej polityki, ale jest to gra wielkiego ryzyka” – powiedział w środowej audycji radiowej minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Tymi słowami szef naszej dyplomacji potwierdził różne spojrzenie rządów w Warszawie i Budapeszcie na kwestię statusu naszych krajów w relacjach międzynarodowych.Dalej……………
  http://www.mysl-polska.pl/node/372

 192. La Reine Toronto said


  Bardzo dobry wyklad trzech naszych tuzow nt. antypolonizmu.

 193. Siggi said

  Одной этой фотографии достаточно для осуждения Киевской хунты!
  Jedną taką fotografią wystarczająco aby osądzić Kievską juntę!

  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/p296x100/10177367_10202839136214292_2480419644228437832_n.jpg?oh=95ee26a9bab80236c30431e85dec227a&oe=558BEBC8&__gda__=1435214302_56a3d1910bce64f6c5840e314de5e656

 194. revers said

  Ad176, a co z czolgiem „Anders” panie czolgista? mi tam bardziej odpowiadaja modulowe konstrukcje pojazdow wojskowych, na bazie jednostki jezdno-plywajacej np. Pt90-91, czy desantowej lub polskim karabikiem automatycznym RAK PM63 z wlasnymi patentami, wlasnie pare konstrukcji digitalizuje pod CAD/CAM i brakuje mi pare szczegowow odnosnie patentow PRL czy UP PL, modyfikacji.

 195. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zabytki-w-polsce-panstwo-da-800-tys-zl-na,83,0,1718611.html

  Ciekawe czy Kapituła – pardon bo wg Prawa III RP to Proboszcz UZNAŁ Mój życiorys Mikołaja Kopernika, który jest STO RAZY CIEKAWSZY od oficjalnej Gramoty. Kopernik był ilustratorem Kodeksu Behema – może też Autorem?; twórcą co najmniej 10 ZACHOWANYCH zegarów; budowniczym wieży ASTRONOMICZNEJ we Fromborku i takowej w farze wrocławskiej, gdzie był proboszczem farnym; Urbanistą Fromborka, Kartografem, a po wypędzeniu go przez luteranów z Wrocławia i Gdańska dyrektorem wielkiego zakładu przemysłowego, który się nazywał SZLIFIERNIĄ Warszawską. Gdańską szafę Szylingowej w kamieniczce JAŚ, z której prof. Rehorowski robił doktorat, ukradł prawdopodobnie Get-Staniewicz. Zaprojektowany i wykonany przez Kopernika a sfinansowany przez Dantyszka monumentalny zegar farny ZAGINĄŁ dużo wcześniej a zachowały się tylko pochodzące z niego zegarowe tarcze RATUSZOWE.
  Za to Niemcy powinni zapłacić KONTRYBUCJĘ, którą może być one 800 tysięcy zł?

 196. http://teleshow.wp.pl/gid,17278483,title,Zony-Hollywood-tak-wyglada-zycie-bogatych-Polek-ktore-sp

  Hollywood nie wlaz Markowi Hłasce do D., bo powiedział Koło D, czym prawdopodobnie chciał podkreślić poziom intelektualny: Powyżej Bollywood. MH zakasował jednak Sam Siebie, bo zamordował Komedę: http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?t=5&postdays=0&postorder=asc&start=3135// str. 210, PIESZCZOCH PRYLU.

 197. osoba prywatna said

  7 pożarów na VII Zjazd – kiedyś, dlaczego teraz zapłonął Most Łazienkowski? – St. Michalkiewicz

 198. osoba prywatna said

  Rozmowa z Jego Ekscelencją księdzem biskupem Atanazym Schneiderem
  Ekscelencjo, często słyszymy jako uzasadnienie przyjmowania komunii świętej na rękę argument powrotu do źródła. Czy jest on uzasadniony?
  http://rzymski-katolik.blogspot.no/2015/01/rozmowa-z-jego-ekscelencja-ksiedzem.html

 199. http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-media-rosja-miala-plan-ataku-na-ukraine,nId,1675620#commentsZoneList

  Gdyby nie wojna ukraińska to już mielibyśmy granicę izraelsko-niemiecką na Wiśle: Ad. 188.

 200. Eliza said

  Panie Juliuszu, przyznaję Panu rację. Ta nadaktywność, pro-banderowskiego nierządu jest zastanawiająca. A wszystko w imię solidarności z judaszowskimi.

 201. Ex said

  Majdan dał Polsce czas. Niewiele, ale dał. Wykorzystajmy go, zanim rosyjskie czołgi zamoczą gąsienice w Bugu….
  http://januszwojciechowski.salon24.pl/633039,gdyby-majdan-padl-dzis-wojna-bylaby-we-lwowie

 202. osoba prywatna said

  Jarosławie, kierunek Mariupol!!!-widziane z USA
  http://slepamanka.neon24.pl/post/119412,jaroslawie-kierunek-mariupol-widziane-z-usa

 203. osoba prywatna said

  Apel Patrioty Polaka 2015r luty Warszawa Protest Rolników, Zielone Miasteczko

 204. @201
  Wojciechowski to idiota, a jeszcze większymi są ci co go słuchają.

 205. NICK said

  Panie Juliuszu (181). Od dawna warszawka jest zażydzona.
  Ostatnio, choć to wiele lat, nabiera wiatrów w żagle. Stoi żydami. Starzy Warszawiacy i niedawno napłynięci? To szabesgoje, niektórzy świadomi i zatwardziali, niewielu nieświadomych. Gojów zwyczajnych? Garstka.
  (199). Kwestia czasu i ofiar.

 206. ~ said

  199.
  A może by było lepiej; Juliuszu Prawdzic-Tellu?
  W nawiązaniu do (188).

 207. revers said

  Prezydent RP sprawdza odpornosc na bul zolnierzy ukrainskich na masowe egzekucje ostrzeliwania cywilnej ludnosci, wolnosc herojow w boju o wolnosc w Ladku Zdroj gdy tubylcza ludnosc masowo popelnia samobojstwa lub czeka latami na zabiegi lub rehabilitacje zdrowotna

  http://strzegom.naszemiasto.pl/tag/prezydent-rp-w-ladku-zdroju.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: