Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bohaterska Tetiana i dzielni chłopcy z UPA i SS

Posted by Marucha w dniu 2015-02-22 (Niedziela)

W „Rzeczpospolitej” z 14-15 lutego Robert Mazurek rozmawia z „ikoną” kijowskiego majdanu Tetianą Czornowoł. Tetiana Czornowoł, dziennikarka śledcza, od początku aktywnie wspierająca „majdan” 25 grudnia 2013 r. została uprowadzona przez „nieznanych sprawców” pobita i porzucona w lesie.

Pokrwawioną twarz dziennikarki pokazywały wszystkie telewizje co jej zapewniło popularność, a pogrążyło ówczesnego prezydenta Janukowycza. Bo – choć sprawców pobicia nie złapano – wszyscy oskarżali o to prorosyjskiego prezydenta. Bez wątpienia pobicie dziennikarki i ujawnienie tego faktu było jedną z przyczyn mobilizacji opinii ukraińskiej, wzmacniało majdanową rewolucję i przyczyniło się do upadku Janukowycza.

Czornowoł została po obaleniu prezydenta. w marcu 2014 r. członkiem rządu ds. zwalczania korupcji, ale już w sierpniu 2014 r. zrezygnowała z tego stanowiska. Jest nadal posłem do ukraińskiego parlamentu. Jej mąż walczył jako ochotnik w batalionie „Azow”, przeciwko powstańcom z Donbasu, gdzie poległ.

„Batalion Azow” to jednostka ochotnicza sformowana z nacjonalistów ukraińskich z organizacji „Prawy Sektor”. Jak podaje wikipedia – „centralny element emblematu batalionu stanowią neonazistowskie symbole Wolfsangel i Schwarze Sonne. Dowódca batalionu, Biłecki twierdzi, iż oprócz walki z separatystami jego misją jest prowadzenie krucjaty białej rasy przeciwko semickim podludziom.”

W składzie batalionu „Azow” walczą także ochotnicy z neofaszystowskich organizacji z Europy.

Jednak Robert Mazurek delikatnie nie wspomina o tych faktach w rozmowie z „ikoną majdanu”. Pozwala więc bez komentarza, ale w wyraźnie współczującym tonie relacjonować Tetianie tragiczne wydarzenia ostatniego roku – śmierć męża, to że pozostała sama z dwójką dzieci. Wnikliwy dotąd dziennikarz – nie pyta czy bohaterskiej Tetianie nie przeszkadzało, że jej mąż uczestniczył w „krucjacie przeciwko semickim podludziom”? Za to oczywiście na koniec wywiadu, jakby mimochodem pada pytanie o UPA i Wołyń. Bohaterka odpowiada, że dla niej UPA to bohaterowie. „Taka już nasza historia, że wielu ukraińskich bohaterów, to dla was zbrodniarze i odwrotnie” – mówi Czornowoł.

Zaraz, zaraz – „jak to odwrotnie”? Którzy to polscy bohaterowie mordowali ukraińskie dzieci, rąbali siekierami bezbronnych chłopów, i rozcinali brzuchy kobietom? Bo „bohaterowie” Tetiany Czernowoł – owszem, tak właśnie walczyli o Samostijną Ukrainę. Czornowoł oczywiście nie może zaprzeczyć faktom, więc mówi, że jest gotowa przeprosić za Wołyń – bo „zabijanie wielkiej liczby ludzi z narodowych powodów jest ludobójstwem. I jeśli Ukraińcy dopuścili się go na Wołyniu, to ja za to przepraszam.” – mówi.

A więc mamy przeprosiny warunkowe: jeśli Ukraińcy dopuścili się ludobójstwa a Wołyniu to Czornowoł przeprasza, ale jeśli nie – to nie. Bo przecież tak naprawdę nic na ten temat nie wiemy.

W ostatnich dniach telewizja BBC nadała wywiad ze snajperem z Majdanu. Opowiada on jak strzelał do demonstrantów po to, żeby wywołać szok i zamieszki. Z rozmowy jednoznacznie wynika, że był wynajęty przez rewolucjonistów z majdanu, ale oczywiście wszystkie media, zwłaszcza polskie jednoznacznie obciążyły za strzelanie Janukowycza. Do dziś nowe władze Ukrainy nie wykryły sprawców.

Czy czasem przypadek pobicia Tetiany Czornowoł nie jest podobnym przypadkiem? Z wywiadu Mazurka wyłania się obraz kobiety dotkniętej nacjonalizmem, jak wścieklizną. Nie zdziwiłbym się, gdyby po latach okazało się, że pobicie jej w grudniu 2013 okazało się mistyfikacją dokonaną wspólnie z towarzyszami z „Prawego Sektora”. Dla dobra nacjonalistycznej Ukrainy wszak nie takie ofiary ponosili „bohaterscy chłopcy z UPA”.

Czekamy na kolejną rozmowę Mazurka, w której pozytywnymi bohaterami przedstawianymi polskiemu czytelnikowi będą dzielni chłopcy z SS powstrzymujący pochód słowiańskich podludzi – różnych Polaków, Rosjan na nordycką Europę. I oczyszczających nasz kontynent z semickich podludzi.

Śmiało panie Robercie!

Janusz Sanocki
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 19 do “Bohaterska Tetiana i dzielni chłopcy z UPA i SS”

 1. Attacker said

  Witam.Mam pytanie do was.Czy ta strona jest warta uwagi ? Jakieś zastrzeżenia co do autora ?

  http://www.monitor-polski.pl/

 2. Boydar said

  Następny zestaw proszę, jakiś mniej tendencyjny.

 3. assasello said

  at1
  Panie Attacker, proszę z dużą rezerwą podchodzić do artykułów na tej stronie. Prawda jest tam mieszana z fikcją w sposób który może pana odrzucić. Krótko mówiąc, opinię prawicowych oszołomów otrzymujemy między innymi z powodu przedstawiania rzeczywistości w taki sposób. Jeśli jest pan obdarzony naturą wrażliwą, może pan popaść w paranoję. Ostrożnie zatem, ale czytać można.

 4. Lesio said

  Z jej mordy oraz zachowania wybitnie przebija się chazarskie pochodzenie, czyli sto procent faszystowskiego żydo-banderyzmu. Właśnie za pomocą takiej agentury tzw. Zachód wprowadza swoją żydo-demokrację zarówno w Europie jak i na Bliskim Wschodzie. W linku poniżej dwóch anglosaskich agentów, którzy przebrani za Arabów strzelali do ludności cywilnej i w ten spsoób prowokowali w Iraku szyicko-sunnickie konflikty. Wszystko w interesie wielkiego syjonu i anglosaskiej dominacji nad światem.

  http://t.co/5rkpYlrW2Y

 5. Kojak said

  Kobiety pobitej ? To jest neobanderowska kurwa ! Tak nalezy ta kereatura nazwac ! Ktos kto agresywnie popiera zbrodniarzy jest kanalia

 6. Kojak said

  Asassello ! 90 % wladz Ukrainy to Zydzi ! Niektorzy Zydzi zostali nawet przywiezieni w teczkach z zagranicy jako ministrowie To tez oczywiscie prawicowi wariaci i oszolomy wymysleli !

 7. Jóżka said

  Na tej stronie udziela się Perysko okreśkający siebie jako buddystę, która jest podobno religią pokoju. Zieje nienawiścią do katolików. Jest jeszcze kilka durnych ba b antykatolicjich a administrator nie ma zastrzeżeń.

  Pani Jóżko, nic mi nie wiadomo, aby p. Peryskop zionął nienawiścią do katolików – ale jeśli byłaby Pani uprzejma jakoś to umotywować (linki, cytaty, fotokopie), to chętnie się tym zajmę.
  To samo odnośnie kilku durnych antykatolickich bab. Poproszę o konkrety. Kto, kiedy, gdzie, co.

  Nb. sami Państwo widzicie: dla jednych za dużo cenzury, dla innych za mało…
  Admin

 8. Zerohero said

  W temacie: Działaczka Euromajdanu i ukraińska deputowana: Kontrolować Donbas oznacza dokonać tam ludobójstwa. Bo ludzie popierają tam Putina i separatyzm

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzialaczka-euromajdanu-i-ukrainska-deputowana-kontrolowac-donbas-oznacza-dokonac-tam-ludobojstwa-bo-ludzie-popieraja-tam-putina-i-separatyzm-video

  No to jak trzeba, to trzeba….

  Kiedy osądzimy MORDERCÓW z Rzepy?

 9. Toni said

  Prowokacje, zamachy, akty terroru oraz nieczysta gra, polegająca na pobiciu lub mordowaniu przez „nieznanych sprawców” kogoś wybranego, by zrzucić winę za tego typu czyny na kogoś innego, również specjalnie wybranego, to rutynowa, stała „gra” ścieku politycznego, w którym nurzają się różne służby (państwowe jak i innych organizacji, nie mających statusu państwowego lecz prywatny).

  Przypomnę tylko: taka „wielka i praworządna” demokracja jak Stany Zjednoczone po dziś dzień nic nie wyjaśniła w sprawie zabójstwa głowy ich państwa, jakim był prezydent J. F. Kennedy. Jego śmieć w zamachu pociągnęła za sobą śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach 25 osób w różny sposób związanych z morderstwem prezydenta, w tym świadków oraz prowadzących dochodzenie. Raport Komisji Warrena w tej sprawie, to kpina jeszcze większa niż wszystkie raporty w sprawie naszej katastrofy smoleńskiej. Po latach prokurator Garrison, prowadzący swoje niezależne dochodzenie oraz Jimy Marrs, doszli do ukazania nici całego spisku, prowadzące do mocarstwa w mocarstwie, czyli do CIA. W oparciu o te ustalenia powstał film Oliviera Stona’a „President J. F. Kennedy”. I proszę zgadnąć, jakie „renomowane” tuby pralni mózgów z „bractwa pieniądza i rzeczywistej władzy” rozpoczęły zgodnym chórem nagonkę na film? – „New York Times”, „Washington Post”, „London Times”, „Newsweek”.

  „Bractwo pieniądza i rzeczywistej władzy”, wypełniając dokładnie nauki swojego ojca – ojca kłamstwa, przewrotności i zabójstwa – diabła – napawa się prawdziwą władzą w doczesności, którą pojmuje, jako bezkarne dopuszczanie się na ludziach mordów, łajdactw i wierutnych kłamstw, a wszystko to na masową skalę, i kpina w żywe oczy z tego, bo tu na ziemi nikt im za to nic nie zrobi. Tą, tak pojętą przewrotnie i bezkarnie władzą, potrafią podzielić się z każdym, kto doraźnie służy ich celom w jakimś zakątku ziemi.

  W takich to kategoriach, zaznaczonych wyżej, patrzę na wszystkie prowokacje, zamachy, morderstwa, ludobójstwa, pobicia, uprowadzenia i kłamstwa, które dzieją się już od ponad roku na Ukrainie i są udziałem jawnych faszystów i majdanowych władz ukraińskich popieranych przez służby zaangażowane na rzecz globalizmu według wizji „bractwa pieniądza i rzeczywistej władzy”. A spora część ludzi w Polsce (prowadzona przez rusofobicznych politruków i dziennikarzy), zmanipulowana i mentalnie również rusofobiczna, więc chętnie dająca się manipulować i oszukiwać, nie tylko nabiera się na to, ale aktywnie chce w tym uczestniczyć i popierać wszystko, co tylko dokuczy Rosji, bez najmniejszej kalkulacji na odcinku, że może to bardziej zaszkodzić niż w czymkolwiek pomóc Polsce.

 10. Tom said

  W ostatniej ksiaże Henryk Pajak pisze że Bandera byl żydem.

 11. RomanK said

  Tratiane Czeronwol, czy Czernowil- jak wymawia sie na Podolu..wyciagnieta po zamordowaniu Wiaczeslawa Czernowila..autentycznego i prawdziwego dzialacza demokratycznego Ukrainy przywodcy i tworcy Ruch… pochodzacego z Czernichowa, a mieszkajacego z rodzina w Stanislawowie. Szczerego patriote , Slowianina i przyjaciela nie tylko Polakow…ale wszystkich…taki byl..
  Zamordowany w przeddzien wyborow prezydenckich na Ukrainie, gdyz nawet w tak zrygowanych wyborach bylby wygral..w cuglach.
  Wtedy pojawili sie malzenstwo Czeronowol, ktorych wiekszosc brala za dzieci Wiaczeslawa…i tak myla do dzis… Wypadek z pobiciem dlatego tak zbulwersowal Ukraine..ze wiekszosc myslala, ze to corka zamordowanego lubianego lidera.

 12. assasello said

  at5
  Panie Kojak, nie widzę związku z moją wypowiedzią dotyczącą strony monitor-polski.pl. Wiem ile procent rządu Ukrainy stanowią żydzi. Poza tym sam jestem prawicowym oszołomem.

 13. pokojnaziemi said

  Na zdjęciu widać jasno, że jej „obrażenia” tak samo jak innych „ofiar przemocy Janukowycza”, w tym tego gangstera z „AutoMajdanu”, to żałosna charakteryzacja. Scenka filmowa ze „znęceniem się nad żołnierzem” – jednym z aktorów jest Jarosz.

  W zeszłym roku za swoje „bohaterstwo” zostali uhonorowani przez Wałęsę.

  Raport: próba krwawego puczu na Ukrainie 2014

 14. pokojnaziemi said

  @4 Lesio. Z kolei przebieranki syjonistów to stara metoda, np. podczas zamachu na hotel „Dawid” w Jerozolimie w 1940tych – nawet chwalą się tym na filmie. Nazywają to MISTA’ARAVIM. Udawali też CIA żeby rekrutować Irańczyków do antyrządowej organizacji terrorystycznej Jundallah.
  10 Israeli Counterterrorism (“mista’aravim,” Hebrew for “Disguised as Arabs”) Soldiers Hit
  Fake Al Qaeda
  What If Israel Is Behind The Terrorists?
  Izraelska AlKaida (by ADL): Adam Gadahn Azzam=Adam Pearlman, Yusuf Al Khattab=Joseph Cohen
  Zwierzenia byłego agenta Mossadu
  Israeli intelligence posed as CIA to recruit terror group for covert war on Iran
  Izraelscy snajperzy zabili w Iraku ponad 400 żołnierzy USA

  ISIS,ALKAIDA = Izrael, nie ma to NIC wspólnego z istotą islamu.

 15. Witek said

  Polecam rzucić okiem od 6 minuty
  Wiadomości Trwam

  http://tv-trwam.pl/film/informacje-dnia-21022015

 16. NICK said

  Hola, hola (7). P. Jóźka. Dejże Pani spokój. Zajmowaliśmy się Panią, swego czasu, wielokrotnie. Mało?
  Lecz, rzeczywiście [ i rzeczy wisiały], kimże ja jestem by oceniać? Wszyscyśmy równo wystrugani. Przez posoborowie. Nieprawdaż, Józko?

 17. Zachodniopomorzanin said

  Ależ słowiańską urodę prezentuje ta pani. Zapewne prosto z okolic pustyni Negew

 18. ojojoj said

  Panie Toni, gdy kiedykolwiek sie napatocze na glowne media, to wyciagam wnioski odwrotne od przedstawionych – i zawsze wychodzi na moje. W sumie media glownego nurtu sa 100% prawdziwe, tzn. falszywe, ale jak sie wszystko odwroci do gory nogami to staje sie w 100% prawdziwe. Np. jak pisza szwed pozabijal ludzi – to powinno sie czytac: nie-szwed pozabijal szwedow, albo np. amerykanin pracujacy w firmie ochroniarskiej zostal zastrzelony przez terrorystow – czytamy: agent cia, mosadu, mi6 (to bez roznicy) zabil tubylca broniacego swoj kraj. Nauczmy sie czytac pejsate media – a duzo sie dowiemy.

 19. Ex said

  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/10/20/oskarzam-zydo-banksterski-zachod-o-bezczynnosc-wobec-ludobojstwa-na-wschodniej-ukrainie-i-o-wspieranie-ludobojczych-watah-z-tzw-prawego-sektora/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: