Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Australia – obozy internowania…
  D-T o Australia – obozy internowania…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Ideologia nowego porządku światowego

Posted by Marucha w dniu 2015-02-22 (Niedziela)

Komentator 1abezmetki przesłał mi swoje tłumaczenie artykułu Griszy Kondratjewa na temat sytuacji Rosji i jej elity władzy w zaostrzającym się konflikcie z Zachodem. Zamieszczam go w całości.

Artykuł jest tak doniosły w treści, że poprosiłem PT Komentatora o pozwolenie na jego zamieszczenie na moim blogu. Dokonałem tylko minimalnej redakcyjnej kosmetyki. Oto on:

„Ideologia nowego porządku światowego przeciw Rosji i południowo-wschodniej Ukrainie”

Wyrażenie „nowy światowy porządek” wprowadził do szerokiego obiegu, wydaje się, amerykański prezydent Bush-syn [Powstało dużo wcześniej – admin]. Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to świat całkowicie zdominowany przez Zachód, z USA na czele, że tak powiem – Pax Americana.

W istocie to projekt porządku świata z jedynym rządem planetarnym, wyrażającym interesy globalnego kapitału finansowego.W okresie rozwiniętego kolonializmu drugiej połowy XIX – pierwszej połowy XX wieku, nie bacząc na bezpośrednie zniewolenie większej części narodów ziemi, Zachodowi nie udało się nawet zbliżyć się do osiagnięcia takiego celu. Przeszkadzały temu wewnętrzne sprzeczności, takie jak pomiędzy atlantycką a kontynentalną Europą, jak też i wewnątrz tej ostatniej.

Największą przeszkodę przedstawiała mnogość alternatywnych biegunów porządku świata – z początku Rosji, a następnie ZSRR i (od 1948 r.) Chin że swoimi blokami. Po drugiej wojnie światowej znaczenie tych ostatnich w polityce globalnej nasiliło się do tego stopnia , że wymusiło konsolidację Zachodu. W rezultacie Związek Radziecki uległ unicestwieniu, Rosja znajduje się w skrajnie skomplikowanej sytuacji, a Chiny zdają sobie sprawę, że są następne w kolejności.

Przyczyn takiego sukcesu Zachodu należy upatrywać w przewadze w technologiach politycznych i społecznych, w ekonomii i w technice – w szerokim znaczeniu tego słowa (w tej liczbie w technice wojennej i komputerowej). Jednak w pierwszej kolejności – w ideologii, jako fundamentalnej osnowie wszystkich działań zachodniego społeczeństwa.

W istocie Zachód przedstawia swoim zwolennikom wyraźnie sformułowany system filozoficzno-ideologiczny, który można z pewnymi ograniczeniami nazwać „światopoglądem liberalno-demokratycznym”. Jego podstawowe pojęcia to prawo własności prywatnej, „prawa człowieka” (polityczne) i „demokracja” (forma rzadów).

W naszych czasach ten system przybrał cechy religii, w sensie utraty treści podstawowych postulatów na tle rosnącego fanatycznego zaangażowania że strony adeptów, a szczególnie neofitów. Na przykład morderstwa tysięcy ludzi usprawiedliwia się tym, że oni rzekomo naruszali czyjeś „prawa człowieka”, a niekonstytucyjne obalanie legalnie wybranych rządow, tym, że były one „niedemokratyczne”. Oczywiste zaś sprzeczności, które z tego wynikają są ignorowane.

Tym niemniej, system ten udziela możliwych do zaakceptowania odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące ludzkiej egzystencji (z wyjątkiem pogodzenia się że śmiercią). Określa cel (materialne bogactwo), środki („postęp”), definiuje dobro („demokracja”) i zło („dyktatura”, „światowy terroryzm”) itd.

Społeczeństwo rosyjskie po odejściu od ideologii komunistycznej, zmuszono de facto, do wprowadzenia ograniczonego wariantu zachodniego liberalizmu (oficjalnie poparcie przez państwo jakiekolwiek ideologii jest w Federacji Rosyjskiej zakazane) Próby ożywienia starych systemów jako źródeł podstawowych wartości (komunizm, prawosławie, monarchizm i inne) lub zbudowania nowego systemu (euroazjatyzmu, nacjonalizm rosyjski) odniosły mniej lub bardziej ograniczone sukcesy.

Stąd wypływa ideowa słabość rosyjskiego kierownictwa, nie pozwalająca mu w pełnej mierze na wykorzystanie nawet dostępnych możliwości w ramach już i tak obecnych ograniczeń w konflikcie z Zachodem, którego kluczową faza rozgrywa się właśnie na Ukrainie. Groteskowo na tym tle wygladają apele wyższych dostojników Federacji Rosyjskiej, skierowane do zachodnich liderów jako „partnerów” w sytuacji, gdy owi „koledzy” z USA w odpowiedzi określają ich jako agresorów i – niewiele brakuje – szaleńców.

Rosyjscy przywódcy rzadko nazywają rzeczy po imieniu: „przewrót państwowy w Kijowie”, „z inspiracji USA”, „agresja Zachodu”, „ludobójstwo ludności Ukrainy” itd. Z uporem godnym lepszej sprawy, wciąż zaprzeczają najistotniejszemu faktowi tj. wojny Zachodu przeciw Rosji. Zachód w swoim obrazie świata przypisuje Rosji rolę „integralnej części światowej społeczności”, innych wariantów nie bierze się pod uwagę. Nie można jednak bezwzględnie zwalczać czegoś, czego częścią jest się samemu. Jest to całkowicie błędne stanowisko, przypominające strusia chowającego głowę w piasek.

Architekci nowego światowego porządku nie ukrywają, że suwerennej Rosji w nim nie będzie. Doświadczenie historii najnowszej uczy, że przetrwały tylko te reżimy (i ich przywódcy zdołali fizycznie przetrwać), które podjęły bezpośrednią walkę z zachodem lub jego marionetkami. W tym szeregu jest Syria, Północna Korea, Iran, Kuba (wciąż jeszcze).

Te rządy zaś, które wdały się w układy z USA/NATO/UE, zostały obalone, a ich przywódcy unicestwieni (Milosević, Kadafi, Mubarak, Hussein).

Ugodowa polityka FR wobec agresora popycha ją ku nieuniknionej klęsce. Przedłużanie egzystencji kijowskiej junty, tak czy inaczej przywiedzie do rozpętania wojny przeciw Rosji – ponieważ ta junta została po to powołana.

Już teraz, bezpośrednio po zakończeniu drugiej mińskiej konferencji, prezydent Ukrainy Poroszenko poinformował o możliwości wprowadzenia stanu wojennego na terytorium całego kraju. A pewne ukraińskie środki masowego przekazu kontrolowane poprzez zagraniczne fundusze mówią, że „trzeba przenieść wojnę hybrydową z Ukrainy na terytorium pod kontrolą Rosji. Ta szarą strefa, stworzona przez Putina, powinna rosnąć w stronę Rostowa i Krasnodaru, a nie Kijowa.”

Słabość polityki ugodowej polega także na tym, że jej sukces zależy od czynników będących poza rosyjską kontrolą. A jeśli postawę Niemiec i Francji można przyjąć z ograniczonym stopniem zaufania – wychodząc od strony zrozumienia ich interesów, to już zachowania rządu kijowskiego określają nie obiektywne interesy Ukrainy, lecz polecenia z Waszyngtonu.

Mówiąc prościej, Moskwa nie kontroluje sytuacji, ale tylko na nią wpływa. USA natomiast, zarzadzają sytuacją bezpośrednio. W taki sposób, najbardziej przebiegłe intrygi Rosji mogą ulec załamaniu w rezultacie jednego szalonego kroku Poroszenki. A do tego sytuacja zmierza. Instrument w pełni kontrolowany przez Moskwę – powstanie, oraz DRL i ŁRL – jest używany jako środek nacisku, ale nie narzędzie do rozwiązania problemu.

Realizacja ugodowych postulatów Rosji, w idealnej sytuacji, ma spowodować włączenie obszarów rebelianckich – a raczej części zajmowanych regionów, w skład Ukrainy, z odrębnym statusem.
Prawdopodobnie żeby następnie rozpocząć montaż „Ukrainy prorosyjskiej” na bazie odrodzonego oligarchatu donieckiego.

Nie na darmo przecież Achmetow śle pomoc humanitarną. Pytaniem, oczywiście bez odpowiedzi, jest to, w jakim stopniu jest to akcja wywołana oczekiwaniem na reakcję „partnerów”, akcja, widziana przez pryzmat wyrafinowanej logiki „ich świata.” W obecnych czasach ukraiński etos polityczny państwa – w praktyce przecież bez sprzeciwu – funkcjonuje na zasadach logiki wojennej.

Konkluzja: Zorientowana na liberalizm orientacja rosyjskiego przywództwa weszła obecnie w zasadniczy konflikt z obiektywnymi krytycznymi wymogami bezpieczeństwa państwa. Ale wbrew temu, wyższe kierownictwo, z nieznanych względów, niezmiennie demonstruje przywiązanie do swego stanowiska.

7 lutego bieżącego roku, na zjeździe Federacji Niezależnych Związków Zawodowych Rosji, prezydent Putin podjął – we właściwy mu koncyliacyjny sposób – krytykę niepochlebnych wypowiedzi przewodniczącego FNZZR Szmakowa na temat działalności liberałów w rządzie. A  Szmakow między innymi, mówił, że pewne międzynarodowe sankcje przeciw Rosji zostały wprowadzone – jakby z podpowiedzi, z wewnątrz (mając na względzie w szczególności wicepremiera RF Illarionowa).

Najwyraźniejszym dowodem ideowego rozdwojenia lidera Rosji stała się fraza „nie ma – слава Богу – wojny”, która wchodzi w oczywistą konfrontację z rzeczywistościa. A wypowiedż  „takiego (jednobiegunowego) porządku świata Rosją nigdy nie skonstruuje… ale nie zamierzamy z nim walczyć” – mówi sama za siebie.

Nieprzyjemnie zdać sobie sprawę, że to mocno przypomina stanowisko Stalina, w przededniu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Wtedy zaprzeczanie faktom przez wodza ZSRR,  wskazującym na przygotowywaną napaść Niemiec, mówiąc delikatnie, skrajnie utrudniło Armii Czerwonej początkowy okres działań wojennych.

Umówmy się, że zadzieranie „czapki w górę” typu „Rosyjska Armia zniszczy każdego wroga w 48 godzin”, także niczym się różni od przedwojennego „małego przelewu krwi na cudzym terytorium”. Przeciwnicy nie oczekują, żeby od razu pokonać siły zbrojne Federacji Rosyjskiej w bezpośredniej konfrontacji. Wojna hybrydowa przeciw Rosji może być nie wypowiedziana, z początku dywersyjno-terrorystyczną. A biorąc pod uwagę pacyfistyczne stanowisko Kremla, źródła potencjalnego terroryzmu mogą w nieskończoność pozostać niezniszczone.

Uzupełniająca analiza wskaże na podkopujące ten stan rzeczy niepokoje wewnętrzne. Poszlaki wskazują, że USA wspierają regionalny separatyzm (nie dziwi zatem częsta obecność emisariuszy w Jekaterynburgu). Na pozór jedynie, odżegnują się oni od wzbudzania międzyetnicznych niepokojów. Nie udało się rozdmuchać do poziomu akcji masowych, epizodycznych przestępstw na tle etnicznym, jak morderstwa w Briljewo. O „białowstecznym majdanie” nie ma co mówić.

W latach 2014-2015 Rosją stanęła wobec największego zagrożenia dla jej istnienia od 1941 roku. Nie ma potrzeby mówić, że kierownictwo RF nie reaguje na nie. Trwa widoczne podtrzymywanie powstania i ludności Ługańskiej i Donieckiej RL (nie biorę pod uwagę inicjatyw wewnętrzno-rosyjskich). Odnosi się jednak wrażenie, że ta pomoc, na podstawie dotychczasowych obserwacji, sprowadza się do minimum. Nie w znaczeniu wielkości ale w zakresie jej adekwatności. Tylko tyle, żeby ludność nie umarła z głodu a powstańcy nie ponieśli decydującej klęski wojennej. Prowadzi to do niepotrzebnego przedłużania konfliktu i nieuzasadnionych ofiar ludności rosyjskiej.

Nie tylko Rosji, ale całemu światu trzeba nowej, twórczej i uniwersalnej ideologii, zdolnej przeciwstawić się agresywnemu zachodniemu liberalizmowi. Chińska tradycja „konfucjansko-socjalistyczna”, Islam – to są koncepcję bardzo specjalne i nie dla wszystkich. W tych warunkach możliwym dla Rosji wyjściem byłby ruch rosyjskiej elity politycznej w kierunku zbudowania prospołecznego, zamiast skrajnie liberalnego państwa. Zapotrzebowanie społeczne na to jest bardzo wysokie. Czy kierownictwo rosyjskie zareaguje na to, zobaczymy jeszcze w tym roku. W tym również poprzez podjęty sposób rozwiązania kryzysu ukraińskiego.

Niemniej, z dużym prawdopodobieństwem, można sformułować prognozę, że historyczny etap drapieżnej eksploatacji spadku po Związku Radzieckim, tak w Rosji jak i na Ukrainie, w trakcie kryzysu ukraińskiego i jego prawdopodobnej kontynuacji zostanie zamknięty.

W przypadku zwycięstwa Zachodu na ich terytorium (Rosji i Ukrainy) w pełnej mierze zostanie zaprowadzony „nowy porządek światowy „, bezpośrednio, lub z lekko zawoalowanym zagranicznym sterowaniem. Jego głównymi beneficjentami nie będą dotychczasowi lokalni oligarchowie.

Natomiast zwycięstwu narodu rosyjskiego będzie towarzyszyć stworzenie sprawiedliwszego systemu społecznego. Choćby i „kapitalizmu z ludzką twarzą”.

Autor: Grisza Kondratjew

Oryginalny tekst rosyjski, opublikowano 15.02.2015 – tutaj: http://politnews.net/4366
Идеология нового мирового порядка против России и Юго-Восточной Украины, Автор: Гриша Кондратьев

1abezmetki:
Tłumaczenie pochłonęło mi sporo czasu, jako, że moja szkolną, problematyczna znajomość rosyjskiego, -wówczas niezbyt popularnego, w potocznym osądzie, zatrzymała się kilkadziesiąt lat temu. Obecnie, w mocno zaawansowanym już wieku, zdałem sobie sprawę, że na końcówce, trzeba się opowiedzieć, gdzie się stoi, zanim „się zawinę” – stąd moja dość nieortodoksyjna „neo-rusofilia”, a przy okazji antidotum na Alzheimera.

Zamierzam od czasu do czasu zamieszczać tłumaczenia z angielskiego i rosyjskiego, stopniowo podnosząc poprzeczkę. Odpowiada to mojej osobowości bardziej, aniżeli uganianie się za – bez wątpienia potrzebna – informacją bieżącą, wymagającą jednak szybkości i energii, której mi już zaczyna brakować. Stąd również, z zamierzenia, unikam stresujących utarczek.

Tak więc przychodzi mi powiedzieć – stop akcji, czas na refleksje. Konsekwentnie myślę o założeniu własnego błoga. Jednakże, wobec braku wiedzy i doświadczenia w tym względzie, proszę przy tej okazji Redakcję Neonu o stosowne informacje na znany adres mailowy. A teraz prosząc o komentarze, zapraszam do lektury.

http://jeznach.neon24.pl

Komentarzy 30 do “Ideologia nowego porządku światowego”

 1. Boruta said

  „Zwycięstwo” Zachodu w obecnej wojnie z Rosją skonsumują Niemcy (Amerykanie siedzący w kieszeni „czerwonych” mandarynów z Pekinu nie mają na to ani wystarczających sił ani środków. Oczywiście chcieliby się odkuć na Rosji ale coraz bardziej pogrąża ich Azja łącznie z Bliskim Wschodem) …
  „Zwycięstwo” Rosji (odzyskanie Ukrainy, lub jej podział poprzez wyodrębnienie Noworosji) również wykorzystają Niemcy, bo wojna kosztuje, a długotrwała wojna w pierwszym rzędzie rujnuje strony biorące w niej bezpośredni udział (jak Rosja i Ukraina, które z konieczności stają się klientami Berlina).

  W obu przypadkach los Polski jest przesądzony. Oznacza to, że w sytuacji umocnienia hegemonistycznej pozycji Niemiec znika powód utrzymania fikcji pod nazwą „Polska” …

  Uratować może nas tylko cud …

 2. drc said

  czekamy na nastepne tłumaczenia podobnych artykułów

 3. Guła said

  Mamy wybór pomiędzy eurazją (czerwoną zarazą) a judeoamerykańcami (czarną smiercią)
  Dodam tylko że nie ja pierwszy tak jednoznacznie ten wybór określiłem. Dodam przez skromność rzecz jasna.


  Pan Guła nie potrafi jednak przejść mentalnie poza rok 1953… – admin

 4. akej said

  Wyraznym znakiem NWO (new World Order) bylo „przydzielenie” prezydentowi Carterowi cerbera Brzezinskiego. Dla mnie NWO to odejscie dolara od zlota oraz radykalna zmiana w postawie „Immiggration Office” za czasow prez. Nixona kiedy zaczeto wpuszczac do jankesowa wszelkiego rodzaju barachlo.

 5. Ad. 3

  „Mamy wybór pomiędzy eurazją (czerwoną zarazą) a judeoamerykańcami (czarną śmiercią)”

  – Jeśli ta „czerwona zaraza” sprawi, że Polacy będą mogli się w warunkach optymalnych, w spokoju rozwijać i w spokoju wychowywać dzieci, jeżeli „czerwona zaraza” nie pozwoli na promowanie zboczeń na ulicach i w szkołach itd. to ja chętnie powitam tę „czerwoną zarazę” kwiatami.

  A pan jaki wybór woli?

 6. IzakBajerant said

  Zadna czarna ani czerwona zaraza POWSTANIMY Z KOLAN PRZESTANIMY CZEKAC NA CUDA Z NIEBA.TE BYDLO Z WIEJSKIEJ MUSIMY USUNAC PROSTE.
  INNEJ OPCJI NIE WIDZE…..POLSKO POWSTAN Z KOLAN WRESCIE.

 7. czytelnik said

  Co ma goj do wyboru ?
  Odpowiedzcie madre glowy .

 8. Guła said

  ad 5 Już, na Formu, określiłem się panie Krzysztofie. Swego czasu Admin zadał mi to samo pytanie. A korelacjie dokładnie są takie same jak w 53 r, czy dużo wcześniej. Pomijając niuanse.

  Widzisz Czytelniku można wybierać.

 9. „JASNE ŚWIATŁO W CIEMNYM TUNELU” , AUTOR DR.MED. RAUNI KILDE.
  Fragment : Rozdzia V: NWO

  W maju 2009 r. odbył się Światowy Kongres na temat „broni nie zrażającej życiu” w Ettlingen, blisko Karlsruhe w Niemczech. Była tam reprezentacja z 20 krajów w dziedzinach takich jak fizyka, medycyna , wojsko, policja, producenci broni itp. (….) Jednym na najciekawszych wykładów był wykład amerykańskiego płk. Emeryt. dr. Johna Aleksandra, ogólnie znanego i poważanego na polu badań w parapsychologii, polityki, świadczeń w sytuacjach przed śmiertelnych, kontroli umysłu itp. Odpowiedział na pytanie powszechne na świecie – kto to są „Oni”- rządzący światem poza sceną wydający rozkazy, premierom, ministrom, rządom wywiadom, wojsku, policji ( które wszyscy MUSZĄ słuchać bo jak nie to… ) Pokazał kwadrat w powietrzu. W środku była litera W Nowy Porządek Światowy. Na prawej znak Illuminati z gwiazdą Dawida, po lewej zaś CIA, CBI,GB wywiad. Oto „ONI”. – powiedział. To są organizacje odpowiedzialne za świat jakim on jest dzisiaj. To oni ukryci za rządami i wojskiem wydają rozkazy które muszą być wykonywane .

  1. Info2: Jest to fragment z unikalnej 445 str. książki pani dr. Med. Rauni Kilde, z Finlandii, która zbierała do tej książki ewidencję 40 lat. Autorka jest znana z szeregu wykładów i spotkań w Europie i publikowanych na internecie. Zmarła nagle po swej 75 rocznicy 8 lutego 2015 na raka ( istnieje podejrzenie że go „otrzymała” jako wróg Nr.1 „ONYCH”). Pracowaliśmy nad jej wydaniem ponad rok. Książka jest w j. angielskim do nabycia tylko za przedpłatą w redakcji http://www.infonurt3.com . Cena 55.00 Euro plus koszt przesyłki. Wydawca : Infonurt2, Bohdan Szewczyk , Kanada. Każdy młody człowiek chcący ocaleć w XXI wieku powinien tą książkę mieć!!

  “BRIGHT LIGHT ON THE DARK SHADOW” by Rauni Kilde
  Chapter V: New World Order and terror actions
  In May 2009 there was an international congress on „non lethal weapons” in Ettlingen, near Karlsruhe in Germany. Representatives from 20 countries participated with background in physics, medicine, military, police, weapon factories etc. on highest levels like Russian Academy of Sciences. Also TI’s, targeted individuals with „non lethal weapons” which can be lethal if so used, were presented. „Non lethal” is again „upside down” with fake information and security as a word.One of the most interesting lectures was given by American colonel (ret.) John Alexander, PhD, well known for his research in fields of parapsychology, exopolitics, near death experiences, mind control etc.
  He answered the question raised by many in the world — who are „they”? — ruling the world behind the scenes, giving orders to presidents, prime ministers, governments, intelligence services, military, police, law enforcement (who all MUST obey them or else …). He drew a square in the air. In the middle was sign for W New World Order. On the right a sign of Illuminati with star of David, on the left side was CIA, FBI, British intelligence. These are „they”, he said. Organizations responsible for the world as it is today. They, who behind the formal governments, military and their fronts give orders to be obeyed.

 10. RomanK said

  Czytajac artykul odnosze nieodparte wrazenie, ze autor uwaza swoich Czytelnikow za „normalnych, pokojowych ludzi” wyksztalconych i wierzacych w …. Dobra..:-))))

 11. RomanK said

  Bo opowiesci o ideologiach, systemach, teoriach, robieniu dobrze..wszem i nawzajem..to tylko opowiesci a to tematy ..proxy…
  PO opuszceniu tych kostiumow widac o co chodzi…a chodzi o Kase..duza kase za wszystko…i czy porownamy najlepszych przedstawicieli komunizmu, monarchizmu, nazizmy, materializmu i idealizmu, czy internacjonalizmu….Okazuje sie ze porownac ich mozna tylko po zasobnosci ich kufrow…i wpasc w oslupienie- jak niewiele sie roznia zawartoscia…
  Dlatrego dotad pokoj panuje na zimnych wyspach polnocy, na ktorych nei ma zadnej partii, zadnych konfliktow a eskimosi lowia foki, ktorych miesem pluje kazdy nieEskimos….i tak jest zawsze doputy dopoki nie znajda w tym zimnie neutralnym ropy….

  http://xrepublic.tv/node/12342

 12. API said

  Słabieńka ta analiza, albo wyrafinowana załona dymna. NWO, czyli coś nowego nadchodzi, nadejdzie niezależnie od tego czy FR czy jakieś inne pojedyńcze państwo tego chce ew. czy mu się to podoba. FR stoi w obliczu groźby realizacji doktryny Brzezińskiego tj. obruceniu FR przeciw Chinom. To jest największy problem rządzących w FR: z Chinami czy przeciw, bo opcja neutralna jest bardzo mało prawdopodobna. Bo do tego właśnie zmierza wiadomo kto. Momentem zapalnym będzie stan kiedy USA będzie musiało wykupić kilka tysiięcy miliardów swoich obligacji z Chin. Czy myślicie że US tak po prostu grzecznie wyjmie worek z dolcami i uiści zapłatę przelewem ? Zapadalność 30 latek emitowanych na 2 wojnę z Irakiem zacznie się około 2025 no i wtedy się zacznie. Warto być jak najdalej od linii frontu, który może przebiegać na Bugu ew na Amurze. Osobiście wolę to drugie…

 13. revers said

  jest jeszcze opcja lucyferianska , o czy pisal Cooper, by goim lub kazdy Gula spoczal pod obora z krowami i gnojowa, na wieki nie amen

  http://prawy.pl/z-zagranicy2/8556-na-miejscu-chrzescijanskiego-cmentarza-postawili-obory-dla-krow

 14. Guła said

  Po „moim trupie”

 15. NICK said

  Trup? Rozumiem ale „mój trup”?

 16. Radogoszcz said

  Ad 6

  TAK
  Powstańcie z kolan…

 17. kasia said

  Panie Marucha , czy uda się stworzyć prorosyjską partię w Polsce? Nie chciałabym , aby Polacy stali się mięsem armatnim w walce o nie nasze już place, fabryki, banki jak napuszczą nas na Rosję. Wydaje mi się , że dzisiejsza Rosja to nie jest już gułag Kaganowicza.Nikt z moich znajomych nie chce konfliktu z Rosją , ten rząd nie reprezentuje nas Polaków , nie mamy demokratycznego prawa myślenia inaczej , nie mamy prawa do stworzenia partii prorosyjskiej, aby na nią zagłosować dla zwyczajnej równowagi.

 18. RomanK said

  Ksiadz Isakiewicz bzydzi sie brzydkim obzydzaniem:
  http://www.prawy.pl/z-kraju/8553-ataki-na-andrzeja-dude-i-innych-kandydatow-sa-obrzydliwe

 19. NICK said

  Panie Romanie. Pominę ‚wybory’ jako takie, które x. Isakowicz uważa. A powinien?
  Sam nie wiem już co o nim myśleć. A jak już nie wiem to chyba wiem. Wydaje się, że Gajówka jest rozdarta na połowy. we mniemaniu o wielebnym Isakowiczu.
  O Dudzie? Zresztą, po co.

 20. Guła said

  O Cyklopie nic nie było. Może nie zauważyłem

 21. NICK said

  (20) Nie jest trupem. Kuternogą też już nie. Został Pomrowem Wielkim. Trzy tygodnie kuternogował. No to jedzonko, ciepełko, mało ruchu – przytył. A jak się rozciągnie na brzuchu (i owcy) jest cały czarny i lśniący. Tylko śluzu brak. Schudnie wkrótce. Postaram się o to wraz z Marcem. Pozdrawiam.

 22. Guła said

  Cieszy bardzo. Aż miło.
  Też pozdrawiam.
  Musi być z Pana niezły „Ratownik”. Zgłoszę się jakby mi stopę zmiażdżyło.

  Dobranoc.

 23. NICK said

  (22)
  Potraktujemy zachowawczo: amputujemy. 🙂 .

 24. akej said

  @ Nick
  Bylem na spotkaniu z ks. Isakiewiczem. Wyszedlem zniesmaczony i rozczarowany, bo on twierdzil, ze abp. Wielgus wspolpracowal. Poza tym ten ksiadz jest razem z „nowusem”. Cenie go tylko za odwage w sprawach ludobojstwa na Wolyniu i w Malopolsce Wschodniej oraz za jego postawe gdy byl przesladowany przez zydokomuchow.

 25. Boydar said

  Na ile Wielgus „współpracował”, to Wielgus powiedział sam. Niech Isakowicz to rzeczowo zakwestionuje albo zamknie mordę. Gdyby Wielgus był faktycznie taki „swój”, to by go z gównem nie zmieszali. Istotne jest jak mógł zagrozić panom z episkopatu w ich prowadzonej polityce. Jeśli zagrażał, to tylko po naszej myśli. Inaczej trudno sobie wyobrazić.

 26. Anzelm said

  Ad. 9 – trzy powody dyskwalifikacji:

  Twierdzi p.dr, że Homo i inne zboczenia są dobre,
  bo w innym wcieleniu byli w innej roli,
  więc tęsknią za poprzednią . . .

  Pierścień masoński na małym palcu lewej reki,
  ukazuje nam źródło tych „rewelacji” – masoneria,
  a więc: reinkarnacja; bóg to człowiek; siła woli itp . . .

  Jak na Finke przystało jest pełną ateistką, dla niej Bóg to ENERGIA!
  Czy to nie wystarczy Polakowi-Katolikowi?!

  Z Kim przystajesz . . .

  Ogólnie ta Pani nam nic nie odkrywa lecz zapodaje kolejne baśnie ku wierzeniu,
  Oraz kolejne powody by się bać – to jej jedyne przesłanie!

 27. Marucha said

  Re 17:
  Pani Kasiu, w Polsce POWINNO się stworzyć jakąś normalną, polską, a nie sterowaną zza granicy, partię. Nie musi być prorosyjska – wystarczy, żeby była UCZCIWA i choć trochę obiektywna.
  Czy jest to możliwe?
  Wszystko jest w rękach ludzi młodych.

 28. Bernard Korzeniewicz said

  Ad meritum.
  Artykuł to pomieszanie + poplątanie – Rosja jest w stanie konfliktu ograniczonego, tj. małymi siłami na obcym terytorium paraliżuje ruchy silniejszego wroga. Formalnie nie będąc w stanie wojny nie musi ponosić _kosztów_ tej wojny (na razie koszty militarne są pomijalne, ciężki sprzęt to albo produkcja ZSRR, albo łupy z Gruzji(!)).

  USA prze do wojny, ale takie na przykład Niemcy chcą w spokoju skonsumować łup (m.in. Polskę), dlatego „pokój” Putina jest im na rękę. W efekcie Berlin gra z Moskwą przeciw Białemu Domowi. Zagranie Putina jest genialne, ktoś kto tego nie rozumie powinien pójść gdzieś w góry, na hale, owce pogwałcić.

  Autor tekstu wygląda na wychowanego na legendach o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej i myśli w kategoriach ław czołgów T-34 z niewzruszoną siłą łamiących wroga. Tymczasem obecnie by złamać państwo wystarczy zablokować przepompownie wody w kilku miastach powyżej miliona mieszkańców….

 29. Jacek said

  Powyzszy artykul wydaje sie poplatany przez to ze nie rozdziela wyraznie kwesti strategicznej, to znaczy przyszlosci Rosji w konfronatcji z nwo (jezeli nie bedzie konfrontacji w jakiejs formie to nie bedzie Rosji), od taktycznego, w tej perspektywie, obecnego konfliktu na ukrainie. Trzeba jednak wziac pod uwage,ze artykul jest pisany z puntku widzenia wewnatrz- rosyjskiego, i ze wzgledu na wewnetrzne uwarunkowania polityczne i spoleczne (wlaczajac w to oczywiscie niemiecka i bolszewicka przeszlosc panstwowosci Rosyjskiej, lacznie z dwiema wojnami swiatowymi) w Rosji taki rozdzial moze nie byc usprawiedliwiony lub moze nie byc dostrzegany. Tekst w duzym stopniu pokrywa sie z analiza w swoim czasie przedstawiona przez gen Siwkowa, zwlaszcza jezeli chodzi o stwierdzenie glownego problemu wazacego na mozliwosci skutecznej konfrontacji z nwo: brak pomyslu na budowe etosu , a stad fundamentu prawnego i ustroju politycznego panstwa rosyjskiego. Autor slusznie zauwaza, podobnie jak Siwkow, ze usilowanie realizacji „rownoleglego” demo-liberalizmu w Rosji prowadzi do wtopienia Rosji w nwo czyli jej likwidacje.

  Co do potraktowania samej kwestii etosu a wiec podstaw panstwa rosyjskiego, to wymaga ona dluzszego omowienia,na ktore w tej chwili nie moge sobie pozwolic. W najwiekszym skrocie, jak juz pisalem, klaniaja sie Objawienia Fatimskie.

 30. Tesa said

  RE 17 i p. Marucha
  Właśnie tworzy się nowa partia http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/ i tutaj jeszcze https://www.google.pl/search?q=mateusz+piskorski&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=MpbrVOHtCsvjywOgj4GABw#q=mateusz+piskorski&tbm=nws

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: