Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Politolodzy: USA chcą wojny nie rozumiejąc, że Rosja zdolna jest do odpowiedzi

Posted by Marucha w dniu 2015-02-22 (Niedziela)

Rok temu w Kijowie [spontaniczne demonstracje]

Nie ma żadnych wątpliwości, że polityka eskalacji ukraińskiego kryzysu prowadzona przez Stany Zjednoczone jest narzędziem w bezpośredniej wojnie Waszyngtonu przeciwko Moskwie przy pomocy rąk ukraińskich żołnierzy, uważają eksperci.

Amerykańscy deputowani opowiadający się za dostawami broni na Ukrainę nie uwzględniają katastrofalnych skutków takiej decyzji, włącznie z ewentualną odpowiedzią ze strony Moskwy, oświadczył dyrektor programu ds. badania Eurazji Instytutu Carnegie Eugene Rumer w wywiadzie dla radia „Sputnik”.

„Nie ma żadnych wątpliwości, że to (ewentualne dostarczenie amerykańskiej broni dla Kijowa — przyp. red.) narzędzie w bezpośredniej wojnie przeciwko Rosji” — uważa ekspert. Zwolennicy dostaw techniki wojennej na Ukrainę, zdaniem Rumera, nie uwzględniają ewentualnych skutków takiej decyzji, włącznie z odwetową reakcją Rosji, i skoncentrowani są na głównym zadaniu, czyli prowadzeniu wojny przeciwko Moskwie przy pomocy rąk ukraińskich żołnierzy, którzy znajdują sie pod kontrolą Waszyngtonu.

Pracownik centrum analitycznego Brookings Institution Jeremy Shapiro uważa, że pomoc wojenna takiego rodzaju powinna być kwalifikowana jako akt agresji Zachodu przeciwko Rosji mający katastrofalne skutki dla stosunków pomiędzy obydwoma państwami.

„Czy jesteśmy gotowi (USA — przyp. red.) do wojny przeciwko mocarstwu jądrowemu w imię Ukrainy?” — powątpiewa amerykański politolog.

Inny rozmówca Sputnika, komentator polityczny George Kapopulos uważa, że regulacja dyplomatyczna konfliktu na południowym wschodzie Ukrainy w ramach porozumień mińskich stanie się niemożliwa, jesli Barack Obama poprze projekt o dostawach broni.

„Jeśli taki wielki gracz jak USA wybierze wariant wojenny, to wszystkie pozostałe wciągnięte w proces państwa pójdą po tej samej linii, rezygnując z narzędzi dyplomatycznych” — oświadczył ekspert. Niemniej jednak, taka decyzja będzie nieść poważne ryzyko dla bezpieczeństwa europejskiego i władze Unii Europejskiej, które już dokonały „nieodpowiedzialnego kroku” popierając protestujących na Majdanie, powinny trzeźwo ocenić ewentualne skutki polityki wojskowej ingerencji poprzez uzbrojenie Ukrainy.

Jego zdaniem, wypełnienie postanowień mińskich zależy od tego, na ile członkowie „normandzkiej czwórki” zdolni są do oddziaływania na strony konfliktu. Jesli Rosja może wpłynąć na politykę władz samoproklamowanych republik, to w odniesieniu do kijowskiego rządu stopień autorytetu Berlina i Paryża nie jest jasny, ponieważ możliwe są „dyrektywy” płynące także z innych państw.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 12 do “Politolodzy: USA chcą wojny nie rozumiejąc, że Rosja zdolna jest do odpowiedzi”

 1. Eliza said

  Polecam artykuł: Jurij Seliwanow. Mit o wszechmocy armii USA

  ” … rzecznik Pentagonu powiedział smutną wiadomość do agencji, „Ministerstwo Obrony nie ma wyłącznego dostępu do najbardziej zaawansowanych technologii i możliwości kontrolowania ich rozwoju, jak wcześniej.”
  Kto jest odpowiedzialny za pozbawienie pozycji monopolisty USA w dziedzinie wojskowego know-how, powiedział Pierwszy zastępca sekretarza obrony Robert Work , który na konferencji w Ośrodku Studiów Strategicznych w Waszyngtonie, powiedział, że ze względu na rosnące możliwości Rosja i Chin, NATO musi inwestować w rozwój innowacyjnych broni.
  Osiągnięcia wojskowe wyżej wymienionych dwóch krajów zasługują na oddzielną dyskusję. A teraz wydaje nam się ważne, aby ocenić, jaka jest w tym przypadku sytuacja w Stanach Zjednoczonych. I nie chodzi o innowacje egzotyczne, ……. czy dadzą jakiś efekt, czy nie, biorąc pod uwagę istniejące, najbardziej istotne elementy naszej potęgi militarnej.
  Ponadto staramy się rozważyć potencjał siły i perspektywy Ameryki z nieco nietypowej perspektywy – nie w abstrakcyjnym kontekście globalnym, ale tylko w odniesieniu do konkretnego przypadku tzw projekcji siły – w stosunku do Federacji Rosyjskiej. Przede wszystkim, to co zwiększa prawdopodobieństwo takiego rozwoju w ostatnich okresie, nie oznacza że byliśmy po prostu leniwy.”
  … dalej na http://www.regnum.ru/news/polit/1890507.html ( włączyłam tłumacza, ale najlepiej nie wyszło)

  Treść powołanego artykułu, może potwierdzać szczątkowa informacja z dziennika Newsweek na stronie:
  http://swiat.newsweek.pl/wiceszef-pentagonu-ciecie-budzetu-na-armie-to-szalenstwo-newsweek,artykuly,351658,1.html
  ” Zastępca ministra obrony USA Robert Work zaapelował do kongresmenów, by „położyli kres szaleństwu” ryczałtowego redukowania wydatków Pentagonu, wskazując, że zagraża to gotowości bojowej i dominacji technicznej USA w obliczu złożonych globalnych wyzwań.

  Występując na konferencji zorganizowanej przez waszyngtoński Ośrodek Studiów Strategicznych i Międzynarodowych, Work zaznaczył, że jeśli Kongres nie będzie w stanie zapewnić Pentagonowi większej budżetowej stabilności i pewności, ryzykuje tworzenie aparatu militarnego „coraz mniej dostosowanego od strategicznych wymogów”.

 2. Zerohero said

  Orki!

 3. Tom said

  Putina został obsadzony w roli obrońcy ludzkości przeciwko NWO. Z pewnością wszystko, co Rosjanie mówią jest bardziej sensowne niż cokolwiek emanujące z Waszyngtonu lub z rożnych stolic Europy.

  Ale musimy zapytać, czy Rothschildowie pozwolili zniszczyć Zwiazek Radziecki tylko po to, aby Rosja mogła się wyślizgnąć z ich ręki? Raczej nie.

  Podczas gdy większość Rosjan może być szczera, obawiam się, Putin jest kontrolowana opozycja. (Mam nadzieję, że się mylę.)
  Miedzynarodowy żyd musi miec dwie strony, aby mieć wojnę i uzasadnić wydatki na broni.
  Putin regularnie spotyka się z Henry Kissingerem; Rosja nadal ma bank Rothschilda.
  Jak Protokoły Syjonu powiadaja: „nikt nie powstanie aby przeciwstawić sie nam, bez naszej zgody.”

 4. La Reine Toronto said

  http://tinyurl.com/nbd8ncs
  Haniebna nagonka dziennikarzyny na prezydenta Putina. Metody presji na rozmowcow naganne. …

 5. Tak na chłopski rozum to Ukraina opułnia zbiorowe samobójstwo. Pędzi tam za Naszą i Waszą woloność zażydzona Polska. Wszyscy wiemy że NWO planuje i wykonuje redukcję ludości świata o 85% stanu dzisiejszego żywca ( „żywca” – jako ża „Nasi” uważają innych ludzi za bydło). Ale żeby kupować w NWO broń po to aby się nawzajem wymordować..Musiało kogoś , jak mawiał JPII, zdrowo pogiąć!

 6. miało być ” Ukraina popełnia”.. i „wolność”..Jestem ciekaw kto tak przekręca moje wpisy ??

  Pewnie krnąbrna klawiatura – admin

 7. Siekiera_Motyka said

  Jak najbardziej pasuje to tematu artykułu.

  Fukushima + „zużyte marionetki”

 8. Tom said

  Jeśli chcemy wyzwolic sie z niewoli nałożonej przez prywatnych żydowskich bankierów, musimy rozebrać ich banki centralne, jesli tego nie zrobimy doprowadzimy sie do zniszczenia i zapomnienia.

  Koncentrujmy sie na przyczynach a nie na skutkach tj. konflikcie miedzy żydami ukrainskimi a żydami rosyjskimi. To sa dwie kukielki ktore za sznurki pociaga Miedzynarodowy żyd bankier.

  Zydowskie Banki Centralne sa rzeczywiście przyczyną wszystkich naszych problemów materialnych, ekonomicznych i politycznych.
  Rządy są dziś ustawione w taki sposób, aby stworzyć dług dla wszystkich obywateli poprzez dług publiczny, nawet jeśli nigdy obywatel nie pożyczył grosza w jego życiu.

  Jednak ekonomia to tylko część problemu.
  Globalna elita jest religijna, a ich wiara jest lucyferanski gnostycyzm. Dziwne to się może wydawać, ale dostają rozkazy od złych duchów z ktorymi maja regularny kontakt. Może nawet od samego szatana, bo to sa ludzie z synagogi szatana.
  Mają już wszystkie pieniądze swiata, ktore mogą wydawać.
  Ich następnym celem jest narzucenie nam ich lucyferanskich przekonań i ostatecznie postawienie nad nami ich światowego lidera.
  Dlatego chcą zniszczyć wiarę w Boga i zatruć Kościoł.

  Polscy żydzi im w tym pomagaja. Rowniez ci ochrzczeni i udajacy Katolikow z przechrzta żydowska o. Rydzykiem i zażydzonym Episkopatem Polski na czele. Prawdziwe nawrocenie polega na calkowitym zerwaniu z zydostwem tj. szatanizmem.

 9. NICK said

  (6). :))) .

 10. Bernard Korzeniewicz said

  Może jestem paranoikiem, ale…
  1/ Starcia Putin – Obama wygrywa nieodmiennie Putin – a przecież Obama także ma stada podpowiadaczy i sztaby expertów znających realia. Dlaczego „Banana” ani razu nie wygrał?
  2/ Putina na stołek powołali ci sami ludzie, którzy rozkradali Rosję za czasów Jelcyna. nie zrobili tego z dobroci serca, ani z powodu putinowego czarującego uśmiechu. Teoretycznie Putin przegonił to towarzystwo z Rosji – nie byłby pierwszym z the Wall Street boys, którzy się usamodzielnili – ale z drugiej strony znamy wspólne zdjęcia Putina i Busha jr. w strojach masońskich.
  3/ Wall Street może i jest pozbawione wyobraźni, ale planuje długoterminowo i wprowadza swoje plany z żelazną konsekwencją (vide Hitler, od początku finansowania tj. 1918 do użycia tj. 1939 mija 21 lat, a Adolf był tylko pojedynczym człowiekiem!). Np. plan ewakuacji przemysłu USA ze względu na zbliżającą się katastrofę dolara zaczęto wdrażać w 1976r. czyli raptem 3 lata po stworzeniu petrodolara, który tak ładnie uratował system przed załamaniem.

  Czyż zatem nie jest możliwe, by W. Putin także był narzędziem WS, ale w operacji przecinania połączenia między właścicielami przemysłu światowego a projektem „$”?

  Aktualnie USA nie ma realnych szans na utrzymanie pozycji lidera światowego (pomijam scenariusz wojny nuklearnej, bo wtedy wszyscy zainteresowani będą martwi), próby rozkręcenia dużej wojny na Bliskim Wschodzie czy na Ukrainie skończyły się niepowodzeniem – czyli nie da się zasłonić upadku $ wojną.

  Dodruki pustego $ (QE w wykonaniu Rezerwy Federalnej) deprecjonują $, ale z uwagi na gigantyczne ilości $ już poukrywane w bilansach banków – czyli opcja rozpuszczenia zobowiązań dolarowych w górze zielonego papieru także odpada.

  A może…, a może Putin i Obama tworzą dla nas teatrzyk serii konfliktów, które mają zakończyć się upadkiem … USA, tak by właściciele teatrzyku mieli na kogo zrzucić winę za to, że ludność Ameryki straciła wszystkie oszczędności… W końcu największym wierzycielem Rezerwy Federalnej nie jest Waszyngton, Chiny czy kraje arabskie. Największy wierzyciel to 300 000 000 zwykłych obywateli USA, którzy przez całe życie powierzali bankom z Wall Street zarobione pieniądze….

 11. Anucha said

  ad. 3 i 6
  Tom, dobrze gadasz ale z tymi duchami to przegięcie he he

 12. Re: 10
  Przypomne, ze J.F.Kennedy byl rowniez masonem…I jego „teatrzyk” tragicznie zakonczyl sie w Dallas (Texas)…
  ================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: