Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosję niepokoją akty wandalizmu wobec pomników żołnierzy Armii Czerwonej

Posted by Marucha w dniu 2015-02-22 (Niedziela)

Czytelnik „RT w języku rosyjskim” z Polski przysłał do redakcji zdjęcie zniszczonej tablicy poświęconej radzieckim żołnierzom-wyzwolicielom.


Na tablicy widniał napis: „Bohaterom Armii Radzieckiej w XX rocznicę wyzwolenia m. Aleksandrowa. Społeczeństwo. 17 stycznia 1965 roku”.

„Ambasada Rosji w Polsce z wielkim zaniepokojeniem przyjęła wiadomość o nowym akcie wandalizmu wobec pomników żołnierzy radzieckich, którzy zgięli podczas wyzwalania Polski spod hitlerowskiej okupacji. Obecnie ambasada sprawdza doniesienia o tym, co wydarzyło się w mieście Aleksandrów Łódzki” – powiedziała rzecznik placówki dyplomatycznej w Warszawie Waleria Perżynska.

Zgodnie z jej słowami, „jeśli informacje się potwierdzą, to ambasada zwróci się do polskich władz o naprawienie szkód, ustalenie winnych, pociągnięcie ich do odpowiedzialności i zapobieganie podobnym incydentom w przyszłości”.

http://pl.sputniknews.com

Ciekawe, czy aktu wandalizmu dopuścili się Polacy, czy międzynarodowi… to takie dla nich typowe.
Admin

Komentarze 23 do “Rosję niepokoją akty wandalizmu wobec pomników żołnierzy Armii Czerwonej”

 1. Ex said

  „Czytelnik RT” powinien to zgłosić policji. Skoro jednak wysłał do mediów, oznacza to że sam tablice rozwalił, sfotografował i zrobił aferę na zamówienie.

 2. Parva said

  Wandalizm na potrzebę chwili.Te kundle gryza rosyjska nogawkę Rosji.Mam nadzieje ,ze okaże nam cierpliwwość.

 3. błysk said

  Ja nie wiem czy to kundle. Sprawa jest złożona.Wiadomo,że to żołnierze z Rosji wyzwolili Polskę od okupacji niemieckiej. Ale jednocześnie ich wyzwolenie przyniosło Polakom nową sowiecką okupację.Dodajmy ,ze Stalin szafował życiem tych żołnierzy i wielu ich zginęło w absurdalnych atakach na Niemców .Sprawa jest trudna ,bo Rosjanie czczą pamięć swoje Armii,ale czy wiedzą,że ustanowiła ona nowy porządek okupacyjny ,dodajmy porządek sowiecki ,nie rosyjski. I czy liczą sie z odczuciami okupowanych narodów?

 4. Corve said

  @Błysk
  Z wpisu można wysnuć wniosek, że byli dobrzy ,,żołnierze z Rosji” co to nasz umęczony kraj wyzwoli od niemieckiego okupanta i byli też źli sowieci…. A czy czasem jedni i drudzy to nie ta sama kałmucka swołocz, za która za przyzwoleniem i często nakazem dowódców ( tak, tak już wiem, to byli żydzi 🙂 ) mordowali niszczyli i gwałcili.
  Cmentarz i grób nawet sowieckiego mordercy jest rzeczą świętą. Inna sprawa z pomnikami i wszelkiej maści tablicami. Te wszystkie won! …razem z ich obrońcami!!!

  Swołoczą to jest autor powyższego bełkotu – admin

 5. błysk said

  Re: 4. Nie bardzo Pana rozumiem.Wiem tylko od swoich Rodziców, członków Narodowych Sił Zbrojnych,że w moich okolicach , na centralnym Mazowszu,nie było żadnych gwałtów żołnierzy ;owszem miał miejsce jeden napad NKWUdzisty ,ale został on odpowiednio potraktowany,został zabity przez dzielnego Polaka.Nie było żadnej „kałmuckiej swołoczy ” byli normalni ,czasem .głodni żołnierze,niektórzy żalili się na stosunki w Rosji sowieckiej ,na niewolę tam panującą.Wydaje się,ze jest Pan pod wpływem antyrosyjskiej,wydumanej, propagandy.

 6. @1
  Policja i tak by umorzyła ze względu na brak konkretnych sprawców i dowodów.

 7. Obecne centralne "władze" III RP w Warszawie propagują NIENAWIŚĆ do Rosjan i Rosji, said

  Bezpośrednią PRZYCZYNĄ tego następnego aktu BEZPRAWIA w III RP i wandalizmu rozbijania wszystkiego co jest związane z pamięcią poległych żołnierzom Armii Radzieckiej w Polsce i mieście Aleksandrów Łódzki, jest to, że Sąd Rejonowy w Nowym Sączu w dniu 13 lutego 2015 UNIEWINIŁ chuligana Kacpera Szewczyka z Niskowej za ZDEWASTOWANI pomnika 27 września 2014 w Nowym Sączu poświęconego tysiącom zabitym żołnierzy Armii Czerwonej biorącym udział w wyzwoleniu ziemi Nowo-Sądeckiej.

  Byłe Polskie media z PRL-u po 1990 roku zostały PRZEKUPCZONE w 95% dla żydo-niemickich korporacji, które od tego czasu propagowały chory RUSOFOBIZM na płatne zamówienie żydów globalistów NWO z Waszynktonu, New Yorku i Brukseli.

  Te żydo-niemieckie media w Polsce po arbitralnym, skandalicznym wydaniu wyroku UNIEWINJACEGO wandala Kacpera Szewczyka publikowały artykuły o zasięgu ogólno-polskim pod tytułem: ” Kacper Szewczyk z Niskowej zachował się jak trzeba!” … itp. co INSPIRUJE do niszczenia wszystkiego w Polsce co jest związne z Rosją, a w tym także cmentarzy żołnierzy Armii Radzieckiej w Polsce, którzy wyzwolili Polske z pod niemieckiej okupacji w 1944/1945 roku.

  Ten sprzedajny MOTŁOCH „rząd polski” na czele z tym głupkiem Komorowskim na zamówienie globalistów żydów z Waszynktonu wcielają DOKTRYNY chorej RUSOFOBI w Polsce jako CENTRALNEJ DOKTRYNY „polityki zagranicznej” III RP , że jakoby najlepszej. Nawołują aby Polacy zaczeli BIĆ się i skakać do oczu wszystkim sąsiednim krajom graniczącym z Polską, a zwłaszcza z Rosją.

  Wcześniej w 2011 roku znany ekstremista RUSOFOB Adam Słomka szef KSENOFOBICZNEJ organizacji tzw. „Konfederacja Polski Niepodległej” też został UNIEWINIONY za zdewastowanie pomnika Żołnierzy Radzickich w Katowicach, których zgineło ok. 15 tysięcy w czasie wyzwalania ziemi Katowickiej od niewoli zabijaków niemieckich hitlerowskich najęźdzców.

  Schetyna obecny minister MSZ i banderowiec Jarosław Kaczyński mafiozo PiS oraz PO-PiS-PSL-SLD też oficjalnie propagują i nawołują w Polsce do chorej RUSOFOBI. Otwarcie pragną i nawołują do organizowania krwawej konfrontacji Polaków z Rosjanami na zamówienie żydów z Waszynktonu.

 8. Ex said

  @1 c.d. Teraz czekam na rosyjska superprodukcję na ten temat z półgodzinna sekwencją tłuczenia tablicy pokazaną w zwolnionym tempie z przebitkami gwałtów jakich dokonywali „polscy panowie” po zajęciu Kremla oraz na nowe państwowe święto w rocznicę jej zniszczenia.

 9. akej said

  @ Marucha
  Nie mam watpliwosci, ze to prowokacje starszych z brodami,
  ktorzy zrobili to sami lub rekami podplaconych idiotow.

  Ja też obstaję za koczownikami, szanse na oko 9:1
  Admin

 10. NICK said

  Paaanie Ex. Ależ pan ostatnio nadaje. Jest Pan bardzo antyrosyjski nie pisząc o istotnych ku temu przesłankach.
  Odnoszę się do czasów obecnych bo te komentujemy.
  Większość z Nas zastanawiała się i zastanawia dlaczego Rosja, dość słabo, atakuje medialnie.
  Pan, przewidując ‚superprodukcję’, jak jakaś wróżka (tfu), próbuje – a priori- ją krytykować.
  Powiem Panu tak, jeżeli powstanie coś podobnego, to:
  -Rosja ma prawo, prawem wojny medialnej;
  -nie musi to oznaczać zgładzenia Polski;
  -Polska, rękoma jej nierządów z nadania unych, sama się o to prosi=Pana rządcy ratlerkowi. Może Pan wyemigrować. Tylko nie bardzo jest gdzie. Proponuję… Rosję, poprosić… . A, jak Pana przyjmie i istnieć będzie, rozwojowo tak jak obserwujemy, włos Panu z głowy nie spadnie.
  P.S. Niepotrzebnie wdaję się w gdybanie.
  Nie życzę nikomu aby stanął w sytuacji normalnej, zwyczajnej ludności, zamieszkującej obszar zwany tymczasem „ukrainą”. Życzę trzeźwych ocen.

 11. @8
  Może powinieneś wrócić do swojego ulubionego pajaca Wojciechowskiego i tam na jego blogu dzielić się swoimi mokrymi fantazjami.

 12. Lesio said

  Prowokatorzy wywodzący się ze środowiska wyznawców bożka z GóWna oraz żydo-banderowskich watah Sakiewicza i Wildsteina. Stare chazarskie metody.

 13. Inkwizytor said

  @ 8

  A nie dokonywali gwałtów ? Dokonywali, również znieważania prawosławnych świątyń, obrazów, pobić ludności moskiewskiej. Wystarczy poczytać wspomnienia hetmana Stanisława Żółkiewskiego, chorążego mazurskiego Józefa Budziło czy Samuela Maskiewicza

 14. bezpartyjny said

  Pani Zofia Trynka lat 92 opowiada o okupacji niemieckiej w Krakowie odc. 2: https://www.youtube.com/watch?v=k90xtFO1P84

 15. welna said

  ad.3
  Nie mogę już czytać tych bredni o sowieckiej okupacji. Przeżyłem 35 lat w PRL-u i nie widziałem radzieckiego żołnierza, nigdy nie brałem udziału w wyborach ani żadnych pochodach (czego czasami żałuję) nie należałem do partii i z wykształceniem średnim zostałem kierownikiem dość dużego zakładu pracy. Żona z własnego wyboru zajmowała się dziećmi do pełnoletności. Za organizowanie związku Solidarność w zakładzie (ponad tysiąc pracowników) (młody i naiwny) zwolniono mnie z pracy, ale po odwołaniu do sądu po kilu dniach przywrócono. Obecnie od ponad 5-ciu lat bez pracy, bo odważyłem się protestować przeciwko korupcji przełożonego, a sądy prze te lat rozstrzygają o przywróceniu do pracy. Doceniajcie i szanujcie swoją przeszłość, inaczej pozwalacie się ogłupiać manipulatorom od rozwalania Narodu.

 16. Corve said

  @ admin
  Następny wpis postaram się spłodzić cyrylicą, będzie ci łatwiej…

 17. @Corve
  W takim wypadku, to by była chyba jedyna wartościowa rzecz, jaką spłodziłeś w swoim życiu.
  🙂

 18. Inkwizytor said

  re 17

  Pidarasy plodzic nie moga 😦

 19. Jack Ravenno said

  Tak sobie myślę, że gdyby nie ta „kałmucka swołocz” to takie curve nie pisałoby teraz takich bzdetów 😛 chyba, że curve to niemiecka swołocz – a to by się inaczej mogło potoczyć…

 20. Ex said

  @13 Przecież pisze, że dokonywali. Powinni jakiś pomnik te gwałty upamiętniający zrobić, np polski pan gwałcący ciężarną Rosjankę. Mongołowie siedzieli na nich coś 250 lat i jakoś nie słychać, żeby się skarżyli.

 21. Widocznie nie posłuchają rad Ex’a, bo nie chcą się zniżać do jego, i mu podobnych prowokatorów, poziomu.
  :)))))))

 22. Naiwna Rosjo ZRUBCIE w KOŃCU wielki film o tym jak ŻYDOSKIE NKWD w ZSRR wymordowało 50 milionów RUSKICH! said

  Obecna ŻYDO-NEO-bolszewia w obecnej Rosji i grasujący żydo-ludobujcy rządzący w USA / UE od czasów ZSRR usiłują na siłę PRZEŻUCIĆ morderstwa ŻYDO-bolszewików z obywatelstwem ZSRR na RUSKICH !

  Obecna Rosja MUSI KONIECZNIE NAKRĘCIĆ wielki film POKAZUJACY w detalach, bulwersujący jak ŻYDO-BOLSZEWICY czyli komuniści ŻYDY LUDOBUJCY (tzw. sowiety) NARDOWOŚCI ŻYDOWSKIEJ zamieszkali w ZSRR z zimną krwią zamordowali Carską Rodzine, a potem z cynicznym wyrachowaniem WYRŻNELI co do nogi całą ROSYJSKĄ bogatą warstwę społeczną Rosji oraz ROSYJSKĄ ELITĘ Carskiej Rosji.

  Współcześni Rosjanie MUSZĄ się zacząc SAMI otwarcie BRONIĆ przed zafałszowana historią spreparowaną przez ŻYDO-NEO-BOLSZEWIKÓW z USA za pomocą takiego przekazu FILMOWEGO, aby ten cały wykołowany MOTŁOCH czy to w obecnej Rosji czy też RUSOFOBI w Polsce i RUSOFOBY ŻYDY ludobójcy w USA zostali PRZYGNIECENI do muru takim FILMEM, że faktycznymi tzw. „SOVIETAMI” od 1905 roku w Rosji, a potem w ZSRR po 1917 roku byli ZBRODNIARZE ŻYDY BOLSZEWICY, którzy biologicznie NIEnawidzili Ruskich, dlatego wymordowali tych ruskich w liczbie 50 MILIONÓW !!!

  Gdyby ludobójcy ŻYDO-BOLSZEWICY nie wymordowali tak wielkiej liczby Ruskich w czasch ZSRR, to obecna Rosja by liczyła co najmniej 250 MILONÓW obywateli i była by dzisiaj o wiele SILNIEJSZA w potencjał ludzki !

  Obecna Rosja jest tak starsznie ATAKOWANA sfabrykowaną SFAŁSZOWANĄ wersja „historii” która od dziesiątek lat kłamliwie PRZEŻUCIŁA w 100% zbrodnie ŻYDOWSKIECH OPRAWCÓW na przeciętnych Rosjan w ZSRR.

  Najlepszym przekazem dla MOTŁOCHU na świecie będzie właśnie WIELKI FILM który wyraźnie bez STRACHU pokorze KTO to byli ci tzw. „SOWIECI” czyli ci ZBRODNIARZE ŻYDO-BOLSZEWICY zamieszkali w Rosji, którzy po krwawym WYRŻNIECIU całej Carskiej Rodziny , potem wyrżnęli 50 milionów RUSKICH.

  Ten film też musi pokazac jak ŻYDO-BOLSZEWICY w ZSRR niszczyli z pełnym cynicznym wyrachowaniem i palili cerkwie prawosławne w Rosji, ale NIE pozwalali DOTYTAKĆ żydowskich pozamykanych synagog, które jedynie samodzielnie GNIŁY, ale tych żydowskich synagog NIE wolno było dotyka, gdyż tak zadecydowali rządzący ŻYDO-BOLSZEWICY zamieszkali w ZSRR.

 23. żaden Brat w WIERZE said

  ad @@7
  większego bełkotu nie czytałem jak żyję.Czym innym jest mądrość zrozumienia gadziej taktyki zwyrodnialców gettcianych polegajacej na szczuciu Słowian na siebie(w tym przypadku Polaków na Rosjan)a czym innym popieranie niszczenia i usuwania pięcioramiennych żydobolszewicko-szatańskich pentagramów z przestrzeni w Polsce bo one nijak nie kojarzą się z Rosją ani Rosjanami,jeno ze żmijowym plemieniem żwyrodnialców żydobolszewickich niszczacych i Rosjan i Polaków.
  Bzdur na temat tego kto tam leży(szczątki) i skąd się tam wziął,co wyzwalał i z czego oraz cyfr z jakiejś czytanki ciotki Hanki autora bełkotu nie chce mi się komentować

  A MNIE KOJARZĄ SIĘ ZE ZWYKŁYMI RUSKIMI LUDŹMI.
  Takimi jak Pan, jak ja – którzy też nie odpowiadali za to, że urodzili się w PRL.

  To oni walczyli, oni oddawali życie – a nie ci spod znaku pięcioramiennej gwiazdy.
  Nie ich wina, że takie były czasy.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: