Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Wolne tematy (38 – …
  trzy z dwoma o Drażnienie Ruskiego
  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

17 IX 1939. Czy Stalin miał rację?

Posted by Marucha w dniu 2015-02-23 (Poniedziałek)

Artykuł z 11.09.2011

Debata na taki temat odbyła się, została nagłośniona i powtórzona na „eksportowym” kanale Telewizji Rassija – RTR Planeta. Kanał ten, znany mi od dawna ze swojej umiarkowanej i rzeczowej, ale wytrwałej krytyki bolszewizmu oraz ZSRR, tym razem wniósł się na szczyty publicystyki telewizyjnej.

Niezmiennie podstępne i wiarołomne elity polityczne Zachodu

Stary to spór. Prowadzi się go w Rosji już od ponad trzystu lat. Piotr Wielki otworzył swój kraj na Zachód, chciał się od niego uczyć. W zamian Szwedzi napadli i wydali krwawą wojnę. Nie, bo to myśmy napadli na Szwedów, kierując się nienasyconą żądzą ziemi i mało brakowało, abyśmy od tego zginęli – odpowiadali co niektórzy już za czasów Piotra I.

Przed Zachodem trzeba się mieć na baczności – powiadają jedni. Od Zachodu trzeba się uczyć. Nie, bo Zachód jest zgniły, a przy tym perfidny. Nie, bo to my sami jesteśmy do niczego, okradamy własne państwo, a potem zwalamy winę na obcych itd. itp.

Ta wymiana argumentów ma co prawda swój początek, ale wydaje się nie mieć końca. Moim skromnym zdaniem przydałoby się w niej więcej faktów zamiast mitów oraz chłodnej analizy zamiast okładania się szablonami. Wydaje mi się, że pod tym względem konserwatywno-liberalna strona dyskusji stanęła na wysokości zadania.

Jak dowodził Gieorgij Mirski – historyk i politolog, członek Rosyjskiej Akademii Nauk, mimo kilku poważnych błędów, popełnionych w ciągu ubiegłych kilkunastu lat („Irak itd.”) Stany Zjednoczone odgrywają na świecie w sumie rolę dodatnią. Wielokrotnie powstrzymały niebezpiecznych dyktatorów [O k…a, nie wiedziałem! – admin]. Pomogły też narodom Rosji wygrać wojnę z Hitlerem. UNRRA i inne akcje pomocy z ich strony ocaliły miliony głodujących i niedożywionych.

Jeśli chce się panować nad światem, to trzeba w to włożyć mnóstwo czasu i pieniędzy – ironizował Kugrinian. Musimy być silni, zwarci, gotowi, bo inaczej zostaniemy zmiażdżeni – bił na trwogę. Bez litości, tak jak Serbowie i Irakijczycy – snuł porównania. Osobiście nie mam nic przeciw (zwykłym) Amerykanom, kocham Amerykę, ale nie politykę, jaką prowadzą jej rządy – zaznaczył niuanse swojego stanowiska.

Końcowe wystąpienia obu głównych dyskutantów wypadły w tonie wręcz podniosłym i mimo różnic dają się sprowadzić do wspólnego mianownika: ale ostrzegam was…

Swanidze: „Już się raz doigraliśmy. Jeden kraj już straciliśmy z powodu wyścigu zbrojeń. Swoim odgrzanym antyamerykanizmem (bo powtarzam, bez antyamerykanizmu nie byłoby wyścigu zbrojeń, który okazał się ponad siły naszego kraju) straciliśmy kraj zwący się Związek Radziecki. Mimo to wciąż jeszcze nie brak ludzi, którzy wychowują obywateli w duchu braku odpowiedzialności, wmawiając im, że tylko od Ameryki zależy nasze życie, że to Ameryka odpowiada za wszystkie nasze problemy. Tylko, że to nie jest tak! Przez to wszystko obywatele nie poczuwają się do odpowiedzialności, aby samemu rozwiązywać swoje problemy, brać na siebie odpowiedzialność jak przystało na ludzi dorosłych. Przekonano ich, że wszystko zależy od tego, jak się zachowa wujaszek zza oceanu. To jest szkodliwe! Obywatele marzą tylko o tym, aby powrócić do ssania matczynej piersi. Chcą, aby państwo ich wykarmiło, ale państwu mleka dla wszystkich nie wystarczy.”

Kugrinian: „No cóż, jeden kraj już straciliśmy, jak powiada pan Mikołaj Karolowicz. A kiedyż to go straciliśmy? W czasie wyścigu zbrojeń? Wtedy go straciliśmy? Straciliśmy go wtedy, kiedy zaczęliśmy mówić, że nastała u nas przebudowa, że powinniśmy stać się częścią światowej cywilizacji, a świat to przyjaźń, pokój, lody waniliowe. Zbrataliśmy się z nimi i padliśmy w ich ramiona, a oni wtedy wbili nam nóż w plecy, bo tak naprawdę cały czas chcieli z nami wojny i zaczęli krzyczeć, że wygrali zimną wojnę! No więc kiedy straciliśmy ten kraj? Właśnie wtedy, a nie wtedy, kiedy prowadziliśmy z nimi poważną polemikę. Mam rację czy nie?! A teraz druga sprawa. Wszystkie te rozmowy, że trzeba okiełznać urzędasów, walczyć z korupcją… Korupcja jest obrzydliwa, a obecny system uniemożliwia właściwy rozwój naszego kraju. Dlatego Rosja powinna szukać nowych doświadczeń, które wyprowadzą nas z tej ślepej uliczki, w której ludzie zostali ograbieni, rozdeptani, pozbawieni zabezpieczeń społecznych. Tylko kiedy to się zaczęło? Zaczęło się na całego wtedy, kiedy ludzie uwierzyli, że można się z nimi pojednać, tylko podać im rękę trzeba, a oni wtedy tę rękę złapali i przytrzymali i nas ograbili!! Ot co!”

Tyle nader pouczająca dyskusja nie tylko o historii. Zaś telewidzowie w Rosji ocenili sprawy po swojemu. Przy pomocy SMS-ów stanowisko strony liberalnej poparło 6616 głosujących. Strony przeciwnej 55807. Te liczby są jednoznaczne i wypada tylko zauważyć, że kiedy Swanidze przytaczał liczby dotyczące pomocy w postaci żywności i surowców, jakie na polecenie Stalina dostarczono państwu Hitlera, proporcje wynoszące 1 : 10 zaczęły się lekko zmieniać na korzyść pana Swanidzego i jego drużyny. No i jeszcze jedno. Z pokazanej w programie tabeli wynika, że wskaźnik sympatii proamerykańskich w Rosji spadł od roku 1991 do dzisiaj z 85 do 7 % ankietowanych.

Czy Zachód wygrał zimną wojnę, aby przegrać pokój?

Podsumowując dodam od siebie: Stany Zjednoczone i ich sojusznicy wzięli górę, kończąc okres równowagi strachu wielkich mocarstw i wymuszając upadek radzieckiego komunizmu, ale są coraz bliżsi całkowitego zmarnowania szans, jakie się z tym wiązały.

Sposób, w jaki rozegrano choćby sprawy wojen w byłej Jugosławii, był skrajnie nieodpowiedzialny i pozbawiony wyobraźni. Zamiast ukarać wszystkich zbrodniarzy tej wojny po równo, a zarazem w taki sam sposób chronić wszystkich bezbronnych, wzięto wyraźnie stronę wrogów Serbów. To wykopało przepaść między Ameryką a Rosją. To przesądziło o tym, że Białoruś i Ukraina będą rosyjskie. To sprawiło, że Rosja, Chiny i Indie tworzą dziś nadspodziewanie zwarty blok antyzachodni, Brazylia i RPA grają po ich stronie, a próby straszenia Rosjan Chińczykami itp. okazują się bezskuteczne.

Na dodatek Zachód ogarnęły jakieś zbiorowe manie: mania grania na giełdzie i rozdymania spekulacyjnych baniek, mania zadłużania się po uszy, mania „jedynie słusznej” zabawy w równie ryzykowne jak energia atomowa, a za to o wiele mniej sprawdzone wielkie elektrownie wiatrowe i słoneczne. Rosyjscy przyjaciele Zachodu czy też zwolennicy uczenia się odeń przegrają każdą dyskusję. Zachodni przywódcy polityczni i kapitanowie gospodarki odebrali im zbyt wiele argumentów.

Nie ma już wątpliwości; w rosyjskiej opinii publicznej przeważają nastroje pozostawiające przywódcom rosyjskiego państwa niewielkie pole manewru odnośnie prób strategicznego porozumienia się ze Stanami Zjednoczonymi. Jakiekolwiek odejście od linii dania sobie spokoju z pewnymi sprawami (z przynależnością Ukrainy i Gruzji do NATO na czele) sprawi, że te nastroje staną się jeszcze bardziej radykalne. Wtedy powtarzane coraz głośniej wezwania, aby zrobić coś strasznego, aby pokazać Zachodowi pięść, znajdą w końcu pełny odzew na Kremlu.

Zaś sytuacja naszego kraju, postrzeganego w Rosji tradycyjnie w roli złego sąsiada, zdrajcy słowiańszczyzny i darmowego służącego Zachodu, który był, jest i będzie sam sobie winien stanie się naprawdę niebezpieczna. Obyśmy wtedy nie usłyszeli podobnych słów jak Czesi od Chamberlaine’a. [„Czechy nie są warte ani jednej kości grenadiera Jego Królewskiej Mości.” – admin]

Odnośniki internetowe:
[1] http://www.rtr-planeta.com/tvpreg.html?id=122642&cid=&d=10
http://www.rutv.ru/video.html?tvpreg_id=153080&cid=31&d=3&mid=14
[2] How horrible, fantastic, incredible it is that we should be digging trenches and trying on gas-masks here because of a quarrel in a far-away country between people of whom we know nothing. http://en.wikipedia.org/wiki/Neville_Chamberlain

http://www.mojeopinie.pl

Komentarzy 18 do “17 IX 1939. Czy Stalin miał rację?”

 1. RomanK said

  eeeetammmm..juz na wschodnia sciane przerzucana jest Polska Armia..201 generalow ze swymi sztabami przydupasow…ciezkie orkiestry dete przeciwlotnicze i sluzby wartownicze…ochraniane firmami ochroniarskimi….mysz sie nie przecisnie….

  NIkt nam nie zrobi NIC!!!

 2. Parva said

  A może trzeba pomyśleć o nowej formie panslawizmu?

 3. Ex said

  Rosjanie funkcjonują w dwóch trybach: pierwszy: wszyscy nas krzywdzą szczególnie „polskie pany” – zdrajcy Słowiańszczyzny, drugi: jesteśmy mocarstwem, którego nikomu nie udało się pokonać – bójcie sie chamy na salony wracamy. I tak od ściany do ściany, od płotu do płotu, a po środku nic.

  Co Pan bredzi? Jaką krzywdę może Judeopolska wyrządzić Rosji?
  Rosjanie mogą być co najwyżej zdziwieni, może nawet urażeni bezdenną głupotą Polaków, którzy srają sami sobie do własnej kaszy.
  Krzywdę – to oni mogą nam wyrządzić w każdej chwili, niestety.
  Admin

 4. Ex said

  @RomanK „Zasada, którą się najczęściej w życiu kierujemy, jest: jakoś to będzie.” – Roman Dmowski, „Przegląd Wszechpolski” 1904

 5. Jerzy said

  Ad Ex said: Panie Ex! Wydaje mi sie, ze to tak jest w panskiej glowie; „po srodku nic”.

 6. 15vagabunda said

  Stalin miał rację w tym że prawidłowo określił wroga- pewien nielubiany naród który nie może się pozbyć nawyku pasożytowania i wymyślania okrucieństw przeciw ludziom, to chyba wpływ talmudu. Po drugie jako jedyny zastosował skuteczną acz perfidną metodę walki z nimi – najpierw wykorzystywał do najbrudniejszych zadań do których zresztą jako jedyni chętnie się garnęli w nadziei na profity a potem tak zbrukanych mordami bez skrupułów wykańczał. Gdyby lobby żydowskie nie wypaczyło sylwetki Stalina po wojnie i ludzie mieli szansę ocenić go obiektywnie w kontekście historycznym świat dzięki Stalinowi nie popełniłby błędów które popełnił ponownie.
  I znów jest problem z globalną żydowską mafią. Wojna światowa wisi na włosku a siedliskiem żydowskiego terroru jest teraz USA.
  Po odjęciu zdobyczy techniki obecne USA zbliża się wizerunkowo do leninowskiej i trockistowskiej Rosji z ludźmi w obozach a jak nie w obozach to obsesyjnie kontrolowanymi w inny sposób. Także z wszelkimi możliwymi eksperymentami medyczno-genetyczno-społecznymi które ten nieludzki system wyprodukował, jak zwał tak zwał system czy to komunizm czy inny rodzaj zniewolenia dowcipnie nazwany demokracją, rządy wąskiej grupy socjopatów nieproporcjonalnie bogatych, wpływowych i bawiących się we władców świata. Mniejsza o nazwę.

 7. Ad 6/
  BREDNIE. Stalin i jego kuzyni zabili więcej Słowian, niż Niemcy (którzy w tamtym czasie także pracowali dla kuzynów z NYC). Jedyne, co Stalin zrobił przeciw żydom, to zmuszenie ich, by byli komisarzami politycznymi w Armii Czerwonej – zwyczajnie miał tyle ludzkiego bydła do pędzenia, że nie starczyło mu komunistów pochodzenia słowiańskiego.

 8. marta15 said

  Stalin byl totalnym, absolutnym psychopata i nie ma co tutaj go rozgrzeszac za dobre czyny ktorych nie popelnil.
  Tylko psychopata i totalny tchorz bedzie probowal usprawiedliwiac i tlumaczyc innego psychopate .

 9. Kojak said

  od 7 Korzeniewicz ! Stali zmuszal Zydow zeby byli komisarzami ? To jakis makabryczny zart ? Te bydlo nie trzeba bylo do niczego zmuszac ! Oni entuzjastycznie i z goracym zapalem sie do tego palili ! Oni tez byli w zdecydowanej wiekszosci mordercami i oprawcami ludzi ! Nie bylo rzec mozna zbrodni komunizmu ! Byly zbrodnie zydowskle bo z nich wywodzili sie w zdecydowanej wiekszosci oprawcy i mordercy Wystarczy przesledzic kto kolejno byl szefem NKWD ,kto sprawowal w nim kluczowe stanowiska ,kto byl szefami ludobujczych łagrow ? Byli to zydowscy oprawcy ! Takze pan pisze brednie o jakims zmuszaniu ! Stalin wiedzial ze zydowscy zbrodniarze sa gorlliwi, niezawodni i zrobia bez oporu wszelkie mordy ! Wystarczy przesledzic wszelkie mordy i ich kulisy i tam widac krecacaych sie ,,jewrei ,, ! Zamordowanie i zhanbienie rodziny carskiej ? To przeciez ich ochydne lapsaka dokonaly tego mordu !!! Mord w Katyniu ? Stalin wydal rozkaz choc nie tylko on ale Biuro Polityczne gdzie tez rej wodzili Zydzi ! Mord musial tez ktos fizycznie dokonac ! dokonywaly to komanda w duzym stopniu zlozone z Zydow ! Juz w 1972 roku zydowski dziennik Marviv ukazujacy sie w Tel Avivie zamiescil relacje Zyda przechwalajacego sie jak z kolegami mordowali w Katyniu ! Tak wiec nie jest przypadkowe ze ta sprawa katynska nie chce sie wyjasnic !

 10. 15vagabunda said

  ad.8 wobec faktu że żydokomuniści byli psychopatami, zorganizowali rzeź i depopulację narodu rosyjskiego trudno nazywać psychopatą kogoś kto zrealizował odwet adekwatny do popełnionych zbrodni, myli się pani skutek z przyczyną jak wielu Polakom wybitnie podatnych na manipulacje i bardzo oszczędnym w trudach poszukiwania materiałów źródłowych.
  A to owocuje kolejnym przyzwoleniem na kolejny rozbiór Polski znów z niewiedzy historycznej i lenistwa, łatwiej łyknąć propagandową papkę spreparowaną przez mistrzów tego gatunku wiadomej nacji. Zwłaszcza kobieta powinna wiedzę o Rosji okresu przedstalinowskiego uzupełnić bo licho nie śpi tylko byczy się w Waszyngtonie i czeka na kolejną okazję.

  „Wielu współczesnych historyków i publicystów rosyjskich, tych z „prawej strony”,stwierdza że w sposób nienaturalny , ba ;niezgodny z historycznymi faktami uwaga wszystkich skupia się na działalności Stalina w latach 1930 – 1937 r ,zupełnie jakby ktoś nie chciał pamiętać że rewolucja rozpoczęła się w 1917 r Zastanawiające jest dlaczego nic o tym sie nie mówi ,co jest powodem milczenia na temat spraw o których należałoby raczej krzyczeć .
  Czerwony Terror – to konkretne pojęcie ,zwiazane z ściśle określonym momentem historii, z konkretnymi osobami :Lew Dawidowicz Bronstein ( Trocki ),Jesel Grisz ( Zinowiew ) ,Jankiel Miriamowicz ( Jakow Swierdłow )
  Być może ten zestaw dziwnie brzmiących nazwisk jest powodem tego że rzadko się je wymienia ,być może zbrodnie o wymiarze jakiego jeszcze nie znała historia ludzkości.
  Kiedy po wieloletniej wewnątrz partyjnej walce Stalinowi uda się „Czerwony Terror ” zmienić na Wielką Czystkę czyli likwidowanie frakcji Trockiego i ludzie będą krzyczeć :Rozstrzelajcie ich ! rozstrzelajcie ich jak wściekłe psy ! ,to trudno jest powiedzieć czy oni bardziej kochali Stalina czy nienawidzili tamtych czy też kochali Stalina dlatego że on tak ja i oni nienawidził tamtych.
  Wbrew powszechnym przekonaniu rewolucja bolszewicka nie mała na celu zmany: ustroju.,modelu gospodarczego ,elit,czy czego tam jeszcze ,rewolucja bolszewicka nakierowana był na to co teraz nazywa się „depopulacja”.Mordowano wszystkich ;inteligentów,robotników,chłopów .pacyfikowano przy pomocy lotnictwa i gazów bojowych ,wsie , okręgi .Bóg jeden wie ilu ludzi wymordowano ale z całą pewnością wiecej niż ktokolwiek.
  Na stworzonej przez siebie półpustynie bolszewicy-trockiści budowali piekło .Poniższy akt prawny „Dekret o wyzwoleniu kobiet” może wydać się koszmarnym żartem,elementem scenariusza filmu sf ,upiornym snem ,niestety jest historycznym faktem
  1. Od 1 stycznia 1918 roku znosi się prawo do stałego związku z kobietami które osiągnęły wiek od 17 do 32 lat.
  Uwaga : wiek kobiety okresla sie zgodnie z wpisem w paszporcie a wypadku braku tego dokumentu ,wiek na podstawie wyglądu określą komitety dzielnicowe lub starostowie
  2. Dekret nie dotyczy kobiet zamężnych mających pięcioro lub wiecej dzieci
  3 .Dotychczasowi właściciele (mężowie ) zachowują prawo do kontaktów z żoną
  uwaga : w przypadku gdyby mąż sprzeciwiał się wejściu w życie tego dekretu utraci to prawo
  4. Wszystkie kobiety których dotyczy dekret przestaja być własnością prywatną a stają się własnoscią klasy pracowniczej
  5. Zarządzanie dystrybucją kobiet powierza się Radom Robotniczym , Żołnierskim i Chłopskim
  6. Obywatele mężczyźni mają prawo do korzystania z kobiet nie częściej niż cztery razy w tygodniu nie dłużej niż trzy
  godziny
  7 Każdy członek pracowniczego kolektywu zobowiązany jest płacić 1 % od swych zarobków na fundusz szkolnictwa
  8. Każdy mężczyzna, chcący skorzystać z narodowego mienia (kobiety) powinien przedstawić zaświadczenie od komitetu związkowego o przynależności do klasy pracowniczej
  9. Mężczyzna nie należący do klasy pracowniczej nabywa prawo do korzystania z kobiety pod warunkiem comiesięcznej składki (punkt7 ) w wysokości 1000 rub.
  10. Wszystkie kobiety uznane tym dekretem jako narodowe mienie otrzymują z funduszu narodowego wsparcie w rozmiarze 280 rub. w miesiąc.
  11. Kobiety zachodzące w ciążę zwolnione są ze swych obowiązków wobec państwa na 4 miesiące ( 3 miesiące do i 1 przed porodem )
  12. Niemowlęta po upływie miesiąca oddają się pod opiekę „Ludowym Żłobkom”, gdzie wychowują się i otrzymują wykształcenie do 17-letniego roku życia
  13. W przypadku urodzenia bliźniaków rodzice otrzymują w nagrodę 200 rub.
  16. Winni rozprzestrzeniania chorób wenerycznych będa stawać przed sądami rewolucyjnymi .
  Radzie poleca się wnosić poprawki i udoskonalać dekret
  Współcześni działacze społeczni związani z cerkwią czynią starania aby Stalina uznać świętym za to że uchronił mieszkańców ZSRR przed ,między innymi taką jak w Dekrecie, ewentualnością . „

 11. IzakBajerant said

  Mysle ze to zydzi sa psychopatami I to na najwyzszym poziomie.Ciagle bezprzerwy draza dziure w kazdym Narodzie.By wydojyc z nich jak Najwiecej sokow zyciodajnych.

 12. Siekiera_Motyka said

  Ad. 10 – „„Wielu współczesnych historyków i publicystów rosyjskich, tych z „prawej strony”,stwierdza że w sposób nienaturalny , ba ;niezgodny z historycznymi faktami uwaga wszystkich skupia się na działalności Stalina w latach 1930 – 1937 r ,zupełnie jakby ktoś nie chciał pamiętać że rewolucja rozpoczęła się w 1917 r Zastanawiające jest dlaczego nic o tym sie nie mówi ,co jest powodem milczenia na temat spraw o których należałoby raczej krzyczeć .”

  „Zastanawiające” ???? W ogóle nie. Myślę że jest to „sprytna” strategia by zmylić ludzi. Coś w rodzaju „Hussein pomagał w ataku na Nowy Jork w 2001”. Lub jak w tych komentarzach na stronie co do sprawy czemu było tylu Żydów w rządzie Sowieckim,

  „Przez Manuel H. Lazerov 23 czerwca 201301: 51PM

  Historia się powtarza: Wiele dzisiejszych oligarchów są też (Żydami). Dlaczego? Różnicą jest taka, że dzieciom żydowskim mówi się, że mogą osiągnąć co tylko zechcą, a nie że muszą zaakceptować swoje miejsce. A wiec, oni rosną z ambicjami i oczekiwaniami że mogą spełnić każde przeznaczenie ich wyboru. To jest tak naprawdę zaszczepione w części naszej wiary.”

  i ktoś odpowiedział temu komentarzu,

  „Ivar 24 czerwca 201310:14

  Nikt nie kwestionuje talent jakiejkolwiek grupy ludzkiej. Co jest ważne jest jak WYKORZYSTUJE ten talenty, i czy przynosi on albo wstyd albo zaszczyt. Zmądrzej”

  na co ripostuje Lazerov,

  „Przez Manuel H. Lazerov 24 czerwca 201308: 34PM

  A wiec zaszczyt jest uzasadniony (nam Żydom) w kategoriach naukowych, medycznych, przemysłowych, rozwój literacki, i ekonomiczne. Wystarczy spojrzeć na proporcje nagród Nobla, które Żydzi zdobywali. Dziękuję ci za okazję by zwrócić na to uwagę. Ale, mógł bym ciągnąć ten temat cały dzień o dokonaniach naszych ludzi.”

  http://www.haaretz.com/jewish-world/jewish-world-news/1.530857#

  I tak ten mit „Wspaniałego Żyda” się ukorzenił (efektywnie) że bez Żydów Świat by się zgubił. To samo robią z OSCAR-em !!!!

 13. Kazik said

  Stalin jako Gruzin był ulepiony z innej gliny . Prowadził skrytą i bezpardonową walkę z wszechwładną żydokomuną . Utorował drogę do złapania oddechu przez Rosjan .

 14. błysk said

  RE:13. Stalin był żydem i chciał być przywódcą światowego żydostwa.Jednakże miał konkurenta na Zachodzie niejakiego Barucha.Stąd prześladowanie żydów o kierunku zachodnim min. trockistów. Stalin pierwszy uznał Izrael w 1948roku ,w nadziei ,że go sobie podporządkuje ,a kiedy przekonał się że jest to nierealne ,pod koniec 1948 r. odciął się od Izraela i zaczął zwalczać żydostwo zachodnie w ZSRR.W rezultacie poniósł śmierć w 1953roku .Dalszy ciąg to walka komunistów rosyjskich z żydowską bandą Berii i pucz Żukowa 28 czerwca 1953 ,dzięki czemu obalono żydowskie rządy Berii.Dalsze losy ZSRR i Rosji są dla niejasne .Chyba dochodzi coraz bardziej do władzy czynnik rosyjski.

 15. Ex said

  @Przecież nie mówię, że teraz tylko w ogóle, w sensie historycznym.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Jedno%C5%9Bci_Narodowej

 16. Ex said

  @3 ↑

 17. akej said

  @ 10
  Ameryki Pan nie odkryl. Stalin byl skonczonym bydleciem. Zachowywal sie, dokladnie tak samo jak zydzi – zabijajac miliony Rosjan oraz innych narodowosci, dopoki oni nie zaczeli mu sie do podogonia dobierac. Dopiero wtedy zabral sie za nich w poznych latach 1940 i poczatku lat 1950. Bylem wtedy na swiecie o pamietam to dobrze. Niestety, Stalina diabli w marcu 1953 i, mimo najlepszych checi, nie dokonczyl swego „dziela”. Zaczelo sie to wszystko od procesu Szczerbakowa i calej grupy zydowskich lekarzy, ktorzy chcieli sie go pozbyc.

 18. Joe said

  Stalin musial zyc w” cieniu” geniuszu Zukowa ktory to „cien” wymyslili sami zydzi.Ocknal sie chlopisko dopiero przed smietcia
  i pozwolil Zukowowi w noc moich 10-tych urodzin zrobic POrzadek z banda BYRII…No i POtem to juz bulo z gorki …Troche ich przetrzebiono,ale ciagle za malo,moze Wolodia to POprawi…OBY…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: