Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  Gość o Kadyrow ostrzega: dla Polski w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  I*** o Opłakane skutki dezinformacji
  I*** o Opłakane skutki dezinformacji
  Lily o Opłakane skutki dezinformacji
  kontra o Wolne tematy (40 – …
  abdualiwisimulacha o Opłakane skutki dezinformacji
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  Olo o Przed Ukraińcami ukrywana jest…
  Krzysztof M o Kartka z kalendarza, ciepło o…
  revers o Kadyrow ostrzega: dla Polski w…
  corintians o Wolne tematy (40 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 612 obserwujących.

„Nie wytrzymamy”

Posted by Marucha w dniu 2015-02-23 (Poniedziałek)

Gen. Philip BreedLove

Dowodzący siłami NATO w Europie, szwedzki generał, były sekretarz generalny NATO i inni wysokiej rangi przedstawiciele Zachodu wyrazili swoje zaniepokojenie z powodu niemożności przeciwstawienia się Federacji Rosyjskiej w razie konfliktu wojskowego.

Zachodni wojskowi przyznali, że „nie wytrzymają rosyjskiej siły wojskowej” wnioskuje niemieckie pismo „Focus” po przeanalizowaniu niedawnych wypowiedzi przedstawicieli sił zbrojnych kilku państw Europy, a także Stanów Zjednoczonych.

Były szef Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii Michael Gradon „zszokował swoje państwo” wypowiedziami o tym, że brytyjskie siły zbrojne raczej nie będą mogły przeciwstawić się Rosji w razie konfliktu wojskowego – pisze niemiecki „Focus”. Według słów generała, Wielka Brytania pozbawiła się „połowy swojej siły” i już nie jest w stanie się obronić.

„Focus” przypomina, że wcześniej z podobnymi oświadczeniami występowali przedstawiciele sił zbrojnych innych państw. Między innymi szwedzki generał Sverker Joranson przyznał, że siły zbrojne jego państwa są „w bardzo złym stanie” i same nigdy nie będą mogły przeciwstawić się „ZSRR albo Rosji”.

Niemieckie pismo powołuje się także na wypowiedzi głównodowodzącego Siłami NATO w Europie Philipa Breedlove’a. Postawił on szereg pytań związanych z mozliwościami sił sojuszu „w zadowalający sposób odreagować” na zagrożenie wojenne. Odpowiedzi na te pytania nie dał, co z punktu widzenia „Focusa” podkreśla jego wątpliwości odnośnie zdolności NATO.

Były sekretarz generalny NATO i były premier Danii Anders Fogh Rasmussen z kolei oświadczył, że powątpiewa w możliwości Europy, aby samodzielnie „przeciwstawić się Rosji”, pisze dziennik.

Rasmussen wyjaśnił to w ten sposób, że Europejczycy zbyt mocno zredukowali wydatki wojskowe.

Na koniec pismo „Focus” podaje jeszcze jeden przykład. Dowodzący wojskami Stanów Zjednoczonych w Europie generał Hodges w swoim niedawnym wywiadzie dla „The Wall Street Journal” oświadczył, że Rosja dysponuje „bardzo dobrym uzbrojeniem” i dalej umacnia swój potencjał. W porównaniu z tym wojskowe wydatki Europy są „anemiczne”, uważa on.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 22 do “„Nie wytrzymamy””

 1. pawel said

  Hmm… Trzeba szybko ogłosić nabór wśród ludności napływowej i imigrantów. Nie daj Boże tylko białych i katolików. Wreszcie czas skończyć z dyskryminacją i nietolerancją w siłach zbrojnych. Bitne i dobrze uzbrojone pułki złożone z ludzi innych wyznań niż katolicyzm i o kolorze skóry innym niż biały bardzo pomogą w integracji, szerzeniu braku przesądów itd itp. Zwłaszcza w Szwecji – panie generale.

 2. Bernard Korzeniewicz said

  Nie dokładnie. Wojska brytyjskie byłyby w stanie obronić Brytanię. W końcu do tego są powołane.
  Reszta krajów kontynentu samodzielnie nie wytrzymałaby, a od 20 lat nikt poważnie nie myślał o wspólnym wysiłku zbrojnym.

 3. AlexSailor said

  Bzdurna propaganda podżegaczy wojennych i agentury wpływu kompleksu wojskowo-przemysłowego.
  Zastraszyć ludzi, wycisnąć pieniądze na niepotrzebne zbrojenia, jeszcze przykręcić Europejczykom śrubę przez SSmanów i inwigilację.

  Rosja dysponuje potencjałem ludnościowym ok. 144 milionów ludzi rozsianych na niewyobrażalnym obszarze.
  Natomiast sama UE 505 milionów ludzi i również olbrzymi obszar.
  Do tego dochodzi Norwegia, Ukraina i w zasadzie Turcja.
  Stosunek sił i przewaga logistyczna są przygniatające.

  Dwa państwa europejskie dysponują znaczącym potencjałem nuklearnym, aczkolwiek tu przewaga Rosji jest przygniatająca.
  Trzeba pamiętać, że potencjał nuklearny jest bronią defensywną, gdyż jego użycie nie przynosi w przypadku zwycięstwa większych korzyści, a w przypadku wymiany ciosów, wojna jest przegrana dla obu uczestniczących stron.

  Nie wiem czy wszystkie, ale część sił zbrojnych państw europejskich to kabaret polegający jedynie na zapewnieniu żerowisk i ciepłych posad – przykładem Polska.
  Wystarczy uzbroić Europejczyków w broń ręczną i przez miesiąc przeszkolić, a rosyjskie siły zbrojne skazane zostaną na klęskę.
  Jest jedno ale.
  Ludność Europy, zwłaszcza zachodniej, jest zdemoralizowana w stopniu niebywałym, przez co nie będzie chciała bronić się przed Rosją i nie zmieni tego w krótkim czasie żadna propaganda.
  Nawet tak prymitywny, słaby i dziki wróg, jak państwa islamskie wygrywają z europejskimi, gdyż nie ma się kto bronić.
  Czy biały heteroseksualny mężczyzna pozbawiony wszelkich praw, opodatkowany w 80-95%, wyzuty z wolności i majątku będzie się bronił przeciw najeźdźcy, czy raczej się do niego przyłączy albo pozostanie bierny.
  Czy będzie bronił swoich rozwydrzonych kobiet i dzieci, które niszczą go i upodlają na każdym kroku przy użyciu machiny zdegenerowanego państwa, czy też oleje sprawę i będzie biernie przyglądał się poczynaniom sił okupacyjnych, pod rządami których stopień wolności raczej się zwiększy.

  Kolejna sprawa, to dostęp do broni.
  Kto weźmie ją do rąk, skoro przez pół wieku uważana jest za coś, czego nie należy dotykać.

 4. jerzy said

  Rosja po zwycięstwie może wprowadzić olbrzymi 13% podatek liniowy!

 5. Nemo said

  Z czym do ludzi:

  „Przepisy dotyczące bęzpieczeństwa i ochrony zdrowia obowiązujące w brytyjskiej armii mogą szokować. Okazuje się, że żołnierze mają zakaz opuszczania ciepłych koszar, gdy temperatura spada poniżej -20 st. C -informuje dailymail.co.uk.
  Sprawa wyszła na jaw podczas wizyty brytyjskich oddziałów w Alianckim Centrum Szkoleniowym Północ w Porsanger w Norwegii. Szkoli on personel wojskowy NATO, głównie w walce w warunkach polarnych.”
  http://www.sfora.pl/swiat/Dzielna-brytyjska-armia-Zima-nie-walcza-jest-za-chlodno-a65105

 6. slowianin said

  http://pl.sputniknews.com/

 7. Anteas said

  „Zachodni wojskowi przyznali, że „nie wytrzymają rosyjskiej siły wojskowej””
  Więc powinni jeszcze bardziej prowokować Rosję. Wiadomo że potem generałowie, prezydentowie i ministrowie odważnie uciekną na drugą stronę Atlantyku, podczas gdy ich wyborcy i podwładni będą umierali na frontach. A potem będą bohatersko tworzyli „rządy’ i „siły zbrojne” na wygnaniu. Rządy pozbawione jakiegokolwiek wpływu i siły zbrojne pozbawione jakiejkolwiek siły militarnej. Oczywiście w przypadku naszej dumnej ojczyzny nic się nie zmieni bo nasz rząd jest pozbawiony jakiegokolwiek wpływu na cokolwiek a nasze wspaniałe siły zbrojne to śmiech na sali. Zatem czy to w kraju czy na wygnaniu będą wykonywać wszystkie polecenia płynące z białej chałupy czy z innych miejsc, tak jak to robią teraz.

  Zresztą w ogóle uważam że od kilkuset lat polskie „elity’ nie potrafią same rządzić. Zawsze musi być jakieś obce mocarstwo które powie im co mają robić. Bez tych poleceń, wskazówek czy dyrektyw nie są nawet wstanie udać się w ustronne miejsce w celu załatwienia spraw natury prywatnej.

 8. Siekiera_Motyka said

  „Żniwa Wojny” będą/są ciężkie i kosztowne dla społeczeństwa

  http://www.pannone.com/sites/default/files/styles/large/public/PTSD%201.jpg?itok=dkn66KZ5
  „suicide” = „popełnić samobójstwo”
  „soldiers killed” = „zabitych żołnierzy”

 9. Zerohero said

  Jest to typowa retoryka podżegacza wojennego. Rosja ma MNIEJ sprzętu, MNIEJ ludzi, MNIEJ zasobów.

  Wydatki:

  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_military_expenditures

  Czołgów zdolnych do sensownego prowadzenia walki w nocy Rosja ma 500. NATO kilka tysięcy. SU 35 Rosja zamówiła 50. To jest liczba nowoczesnych mysliwców jaką zamawia jeden duży kraj europejski. Tak jest we wszystkich typach uzbrojenia poza wojskami atomowymi, które równoważą się z USA. Myślę, że to uwaga bardzo istotna, bo armia ofiary przed atakiem zawsze była wylobrzymiana przez agresora. III Rzesza straszyła Polakami przed 1 września 39, USA straszyły Irakiem, Izrael straszy Iranem…

 10. Bodzio said

  ad. 3
  Wystarczy uzbroić Europejczyków w broń ręczną i przez miesiąc przeszkolić, a rosyjskie siły zbrojne skazane zostaną na klęskę.
  Poważnie?
  Ludność Europy, zwłaszcza zachodniej, jest zdemoralizowana w stopniu niebywałym (…)
  Tych niebywale zdemoralizowanych ludzi należy uzbroić?
  Kolejna sprawa, to dostęp do broni.
  Kto weźmie ją do rąk, skoro przez pół wieku uważana jest za coś, czego nie należy dotykać.

  Nie ma obawy, ci najbardziej zdemoralizowani bardzo chętnie.

 11. @3
  NATO jest świadome, że nie może wyeliminować arsenału nuklearnego Rosji przed ewentualną konfrontacją.

 12. Marucha said

  Czy to prawda, że w Szwecji żołnierza nie można narażać na huk i ma on prawo zastrajkować?
  🙂

 13. Joe said

  Pewnie jeszcze zyja w Niemczech weterani z pod Stalingradu…a na pewno cos napisali dla mlodego pokolenia.
  Kto nie widzial rosyjskich zolnierzy a konkretnie komandosow w akcji…ten jest nieswiadomy ignorant i nie powinien zabierac glosu.Ja ich widzialem na wlasne oczy w akcji na cwiczeniach w Bieszczadach.Nasze chlopaki nie bili patykiem robieni,ale do odpornosci na mrozie im daleko… trzeba miec syberyjska krew.

 14. Siekiera_Motyka said

  „Swanidze: „Już się raz doigraliśmy. Jeden kraj już straciliśmy z powodu wyścigu zbrojeń. Swoim odgrzanym antyamerykanizmem (bo powtarzam, bez antyamerykanizmu nie byłoby wyścigu zbrojeń, który okazał się ponad siły naszego kraju) straciliśmy kraj zwący się Związek Radziecki. Mimo to wciąż jeszcze nie brak ludzi, którzy wychowują obywateli w duchu braku odpowiedzialności, wmawiając im, że tylko od Ameryki zależy nasze życie, że to Ameryka odpowiada za wszystkie nasze problemy. Tylko, że to nie jest tak! Przez to wszystko obywatele nie poczuwają się do odpowiedzialności, aby samemu rozwiązywać swoje problemy, brać na siebie odpowiedzialność jak przystało na ludzi dorosłych. Przekonano ich, że wszystko zależy od tego, jak się zachowa wujaszek zza oceanu. To jest szkodliwe! Obywatele marzą tylko o tym, aby powrócić do ssania matczynej piersi. Chcą, aby państwo ich wykarmiło, ale państwu mleka dla wszystkich nie wystarczy.”

  Kugrinian: „No cóż, jeden kraj już straciliśmy, jak powiada pan Mikołaj Karolowicz. A kiedyż to go straciliśmy? W czasie wyścigu zbrojeń? Wtedy go straciliśmy? Straciliśmy go wtedy, kiedy zaczęliśmy mówić, że nastała u nas przebudowa, że powinniśmy stać się częścią światowej cywilizacji, a świat to przyjaźń, pokój, lody waniliowe. Zbrataliśmy się z nimi i padliśmy w ich ramiona, a oni wtedy wbili nam nóż w plecy, bo tak naprawdę cały czas chcieli z nami wojny i zaczęli krzyczeć, że wygrali zimną wojnę! No więc kiedy straciliśmy ten kraj? Właśnie wtedy, a nie wtedy, kiedy prowadziliśmy z nimi poważną polemikę. Mam rację czy nie?! A teraz druga sprawa. Wszystkie te rozmowy, że trzeba okiełznać urzędasów, walczyć z korupcją… Korupcja jest obrzydliwa, a obecny system uniemożliwia właściwy rozwój naszego kraju. Dlatego Rosja powinna szukać nowych doświadczeń, które wyprowadzą nas z tej ślepej uliczki, w której ludzie zostali ograbieni, rozdeptani, pozbawieni zabezpieczeń społecznych. Tylko kiedy to się zaczęło? Zaczęło się na całego wtedy, kiedy ludzie uwierzyli, że można się z nimi pojednać, tylko podać im rękę trzeba, a oni wtedy tę rękę złapali i przytrzymali i nas ograbili!! Ot co!”

  Tyle nader pouczająca dyskusja nie tylko o historii. Zaś telewidzowie w Rosji ocenili sprawy po swojemu. Przy pomocy SMS-ów stanowisko strony liberalnej poparło 6616 głosujących. Strony przeciwnej 55807. Te liczby są jednoznaczne i wypada tylko zauważyć, że kiedy Swanidze przytaczał liczby dotyczące pomocy w postaci żywności i surowców, jakie na polecenie Stalina dostarczono państwu Hitlera, proporcje wynoszące 1 : 10 zaczęły się lekko zmieniać na korzyść pana Swanidzego i jego drużyny. No i jeszcze jedno. Z pokazanej w programie tabeli wynika, że wskaźnik sympatii proamerykańskich w Rosji spadł od roku 1991 do dzisiaj z 85 do 7 % ankietowanych. ”

  http://www.mojeopinie.pl/17_ix_1939_czy_stalin_mial_racje,3,1315659609,2

 15. Antares said

  Nie rozumiem tych zmartwień. Przecież wałęsa wyraźnie powiedział że nas obroni przed Putinem😊

 16. Jeneral said

  Mnie sie podoba imie i nazwisko tego generala, BreedLove (rozmnazaj milosc).
  Pasuje do rozmnazania usraelskiej demokracji, wolnosci i postepu.

 17. Jacek said

  Breedlove, cacy. A to geganie to po to aby sie usraelowi nie wydawalo, ze jewropa bedzie sie „sama” bronic. Rachunki trzeba placic.

 18. marta15 said

  juz na calego prowadza agresywna propagande wojenna. ma ona na celu wbicie do durnych lepetyn ludzi , ze wojna z Rosja jest nie do odwolania, jest konieczna i ma sie odbyc niezalenie jaka cena za nia trzeba bedzie zaplacic.
  mieso armatnie jednym slowem ma sie szykowac bo szatanska, judeo-masonka elita,
  ( wraz z cala gama uzytecznych idiotow-gojow) ma ochote przetrzebic populacje co nieco.
  Miecz Damokles zaczyna sie powoli urywac z nici.
  za chwile spadnie i bedzie rzez i pozoga.

 19. Siekiera_Motyka said

  Nie wytrzymują bo dług Rosji jest za mały

 20. marta15 said

  ciekway artykul
  http://www.deliberation.info/jewish-oligarchs-in-ukraine-fighting-each-other/
  „…Jewish Oligarchs in Ukraine Fighting Each Other

  „…
  It is still not too late for the people of Ukraine to hear the call of their brothers — the “separatists” whom they have been bombing — and heed the advice of the Donbas commander, Alexey Moskovoy:
  –“I want to address all those who are fighting on both sides. We are, by and large, killing each other, instead of punishing those who deserve punishment.We are supposedly fighting against the oligarchy, but for some reason we are killing each other. In other words, we are carrying out a premeditated suicide. I already said this in the fall: the gladiators should have left the Colosseum. But instead we are seeing new Colossea being organized. What do we need that for? War for the sake of war is stupid.
  Does anyone still remember why we rose up?

  It seems that Ukraine is being governed by those against whom we rose up [photos of wealthy Ukrainian politicians and oligarchs, including Poroshenko, Taruta, Kolomoysky, Avakov, Yaroslavsky, Akhmetov].

  Is it not time to come to our senses, on both sides? Otherwise none of us soldiers will be left alive. While those against whom we should be fighting [smiling, glistening face of Poroshenko fills the screen, followed by laughing Kolomoysky, Yatsenyuk, Turchinov], they will live on. And everything will be as before.

  Therefore I am turning to you once again: start thinking. Your brain ought to start working, not your grenade launcher. Then everything will be as it should. As long as weapons speak, there will be only death. Turn your heads on…..”

 21. Ad 17/ ale to tylko dotyczy długu Państwa. Długi korporacji to zazwyczaj +100% a długi osób fizycznych to +50%.
  Tyle, że każdy $, Euro czy złotówka to … dług. Każda obligacja (takze nie spłacone długi po kolapsie derywatów itd itp). W sumie dług w samych tylko bankach USA to 1500% do 2000% PKB USA (!!!).

 22. revers said

  niech nie sciemia NATOwszczyk, bo czogi dzien i noc wyladowuje sie w Narvi, Estonia, a to rzut kamieniem do Rosji.

  http://www.narva-news.ee/news/tanki_v_narve_pod_amerikanskim_flagom_23_02_2015/2015-02-24-45

  jest juz grupa opracyjna lachowsko-litwiakow-ukropska ok. 5000 pod bronia oraz podobnie liczebna grupa Moldawsko-Ukrainsko-Gruzinska.

  Nad Nadniestrzenska enklawa Rosji ukry robia sztuczna zacme, zadyme by nie bylo widac przegrupowan na ziemi grup pronatowskich przez patrolujace samoloty rosyjskie. Cos sie szykuje grubego a jeneral udaje ze jest bez broni, i nie liczy na kolejny blitz-krieg. Szybka wojenke.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: