Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Obłudny Albion

Posted by Marucha w dniu 2015-02-27 (Piątek)

Wojna z Rosją prowadzona o „wolność” Ukrainy zyskuje coraz większe poparcie w Wielkiej Brytanii, pełniącej od czasu II wojny światowej rolę harcownika potężnego protektora zza oceanu. Coraz głośniejszym pohukiwaniom wojennym dochodzącym z państw Europy zachodniej wtóruje rodzima klasa polityczna.

Ta ostatnia, od kilkunastu już lat realizując konsekwentnie plan wyrwania Ukrainy i Białorusi spod wpływów Rosji, reaguje na plany wojenne z rosnącym zadowoleniem. O ile bowiem próby destabilizacji sytuacji społeczno-politycznej na Białorusi za pomocą mieszkającej tam polskiej mniejszości nie odniosły zamierzonych rezultatów – „Baćka” wciąż trzyma się mocno – o tyle wydarzenia na Ukrainie przyjmują coraz bardziej niepokojący obrót.

Zachód wdrożył tu dobrze spraktykowany z terenu byłej Jugosławii plan, polegający na użyciu do rozbicia państwa neohitlerowskiej agentury (wówczas chorwackiej i albańskiej). Zarówno w przypadku byłej Jugosławii, jak i obecnie mamy do czynienia ze wskrzeszeniem przez Zachód starych planów Rzeszy Niemieckiej

Wojenne plany Zachodu usprawiedliwiane są rzekomym zagrożeniem ze strony rządzonej przez Władimira Putina Rosji, którego polityka ma stanowić powtórzenie strategii Adolfa Hitlera z okresu Monachium. Anglia zapomina tym samym, że to dzięki jej polityce Hitler otrzymał na tacy najpierw Czechosłowację, a później i Polskę. W drugim przypadku decydujące znaczenie miały brytyjskie gwarancje, które skierowały impet pierwszej fali uderzenia niemieckiego właśnie na wschód. Podobnie jest i teraz.

Zachód, obiecując Ukrainie szybkie przystąpienie do NATO i UE, złożył jej jedynie puste gwarancje, podobnie jak w 1938 i 1939 r. Stało się to równoznaczne z wepchnięciem Ukrainy w długotrwałą wojnę domową.

Brytyjska lekka brygada walczy na Krymie [czego tam szukali? – admin]

Rosja zaś, wobec której Zachód metodycznie wdraża plan ograniczenia jej wpływów (Bałkany, Pribałtyka, aż w końcu bliska zagranica), w dalszej perspektywie projektując jej rozbicie i wyeliminowanie z globalnej polityki, znajduje się de facto w głębokiej defensywie. Używając zatem historycznych analogii, to Zachód zachowuje się dziś jak Hitler, propagując „Drang nach Osten”, a nie przyparta do muru Rosja. Polska zaś niestety po raz kolejny staje się biernym narzędziem w rękach Zachodu, działając na zgubę swoją, Rosji i całej Słowiańszczyzny.

Maciej Motas
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 39 do “Obłudny Albion”

 1. Kojak said

  Oni zawsze byli łajdacy ! To Churchil nas sprzedal Stalinowi ! Wszystko wskazuje ze to oni zamordowali Sikorskiego ! Raczej nie ma tu tu watliwosci ze oni bezwzglednioe stoja za dokonanym mordem . Takze degenracje, lajdactwo i zwyrodnienie to nie zadna nowina u angielskicjh bydlakow Pamietajmy ze oni podobnie jak Amerykanie wbrew nazwie nie maja tez banku narodowego To zydowscy zlodzieje steruja Bank of Anglia ! Jak maja bank to jak powiedzial Rotschild moga wybierac dowolny rzad wedlug swego zyczenia !

 2. Siekiera_Motyka said

  ” Anglia zapomina tym samym, że to dzięki jej polityce Hitler otrzymał na tacy najpierw Czechosłowację, a później i Polskę.”

  Angole nic nie „zapominają” i wydaje mi się nie poważne używać takiej terminologi w takich sprawach.

  ” Anglia wie tym samym, że to dzięki jej polityce … „

 3. semperparatus said

  „Angliczanin eto Jewrej”(Aleksander III,car rosyjski)

 4. Tekla said

  Ostania caryca Rosji, Św. Aleksandra Teodorówna ,była wnuczką królowej Wiktorii..Anglia nie pomogła nawet własnej rodzinie..

 5. Siekiera_Motyka said


  „Specjalne Siły Operacyjne USA na całym świecie, 2012-2013”

  http://www.tomdispatch.com/blog/175790/

 6. ALI BABA said

  ad 4 Tak jak nie pomogła skoligacona z Mikołajem II jego rodzina w Anglii gdy wszystko w Rosji
  waliło się w gruzy.!!! A miał on szansę uratować siebie i cała swoją rodzinę..

 7. Siekiera_Motyka said

  Ad. 4 – „była wnuczką królowej Wiktorii..Anglia nie pomogła nawet własnej rodzinie..”
  Dokładnie. Widać co to za „rodzina”.

  Jestem przekonany że te Diabły w Albionie wiedziały co się tam dzieje. Mieli tam Konsulat ze swoimi szpiegami.

 8. JO said

  To Wojna I my ja przegrywmy, bo nie zorganizowalismy sie Wspolnie …., nie tylko razem ze soba Polacy, ale My Polacy nie zorganizwalismy sie z Rosja, Bialorusia. To rozpoczynal robic Sw Pamieci Pan Lepper….

  Dokonczmy Jego Dzialo…., jestesmy to winni ….

  Dzis Czarne na Bialym jest, ze zostalismy podbici przez Wroga metodami Ultranowoczesnymi.

  By Przezyc jako Narod i jako jednostki, trzeba dzialac…. Kto mysli tylko o sobie, z nadzieja, ze jakos mu sie upiecze i przezyje – jest w Bledzie. Polacy nawet jako jednostki sa Na Celowniku Wszedzie…

  https://gajowka.wordpress.com/zwiazek-spoleczenstwa-polak-ortodoks/

  https://gajowka.wordpress.com/spoldzielnia/

  https://gajowka.wordpress.com/konta-bankowe/

 9. Józef Piotr said

  Koń na którym jadą ma na imię DRANG NACH OSTEN . Trwa to od ponad 1000 lat i tylko jeżdżcy się zmieniają.
  I trzeba stwierdzić że im to wychodzi . ZACHODNIE Granice Słowiańszczyzny przesunęły się ze strefy Renu i Łaby na Bug . I dalej im mało. Bo za linią Bugu aż do Kamczatki są bogactwa surowcowo energetyczne jakich nie ma w innych obszarach świata.
  Zniszczenie Śłowiańszczyzny tak jak pierwotnych ludów płn Ameryki oraz Australii idzie im ciężej ale cel jest podobny. Nie można sobie wyobrazić osiągnięcie celu bez zniszczenia Rosji.
  Jednym z epokowych aktów procesu niszczenia Rosji była Rewolucja i zamordowanie Cara.
  Bezczelność i ŚWIŃSTWO Królewskiej dynastii Angielskiej wykazano w procesie mordu na Carze. Król Anglików nie spróbował nawet odrobiny działań ratunkowych wobec swojego Brata( krwi) w obliczu ukartowanego morderstwa . Chodzi tu o Cara i jego rodzinę.
  Rewolucja i holokaust kilkudziesięciu milionów Słowian przez 70 lat są efektem strategii cywilizacji złodzieji i morderców rodem z chlewa.
  Ustawianie ideologiczne pocztu genseków na kremlu przez te lata pozwalały na dojenie z dóbr doczesnych w tym tego co błyszczy i świeci się i ładowanie do anglosaskich banków trwało nieprzerwanie .Jednocześnie wszczepianie robactwa w struktury budowli jakim była sovietia doprowadziły do jej spróchnienia. Ostatnimi w poczcie władców na kremlu jakimi byli Andropow , Gorbaczow , Jelcyn powierzone zostały prace wyburzeniowe zarobaczonej budowli z jednoczesnym nadzorem nad końcowym rabunkiem tego co się tam wytworzyło przez 73 lata pracą milionów katorżniczych niewolników.
  Po popisach pijaczyny Jelcyna liczyli na to że zaoranie tego co zostało z imperium wyrówna i uklepie Putin oddając się w końcówce swej misji w niewolę niczym zadżumiony aborygen.
  A tu się okazało co innego. Putin , jak wynika z zachowania nie jest „palcem” zrobiony i mają zagwozdkę.. Oczekiwali że wzorem Gorbaczowa który tajnie i po cichu rozwiązał Związek Sowiecki następcy rozczłonkują powstałą na ruinach Sovietii Rosję na obszary wskazane w planach Iliminati . Był nawet jeden (generał i gubernator ziem środkowej Rosji) co to dziwnie zginał w katastrofie helikoptera jako dowód na zakulisowe gry.
  Tenże Putin nie chce słyszeć o dobrowolnym oddaniu do dyspozycji „zachodowi” wydobywanych paliw i surowców (kanalia jedna) i i im się stawia.
  No to trzeba wciągnąć go w wojnę najlepiej „bratobójczą” gdzie nie wiadomo kto jest kto.
  Być może Pan A. Siwak miał rację pisząc w jednej ze swoich książek o zorganizowanej kospiracji oficerów od wielu już lat (od czasów Żukowa) w Armii Sovieckiej a później Rosyjskiej. Konspiracja ta ma charakter nacjonalistyczny , narodowy rosyjski i była o najwyższym stopniu tajności.
  I chyba to utorowało drogę Putinowi do postawienia niespodziewanej dla „zachodu” zapory na drodze likwidacji Rosji jako takiej..
  Ale „zachod” planów rozczłonkowania Rosji i rozłożenia jej na łopatki nie skreślił i gra dalej.
  Już w czasie budowy Sovietii jako kraju „zdrowia , szczęścia i wszystkiego najlepszego” przewidywano kres tej budowli a objawem tego było budowanie po kawałku i na raty tworu pod nazwą Ukraina. Najpierw odrejentował na to konto spory kęs Rosji Lenin , póżniej tzw „zdobycze ” wynikające z bonusów „zachodu” ziemie polskie , rumuńskie , węgierskie Stalin i aby był komplet to dodał do tego Krym Chruszczow.
  I o ten Krym poszło ostatnio gdyż „zachod” już zawarł perspektywiczne władanie tym półwyspem uzgadniając 100 letnią jego dzierżawę z rządem Juszczenki i chandlarki gazem oraz ludzkimi częściami zamiennymi To wtedy był Obamowy „reset” w stosunkach amerykańsko rosyjskich (17.09 ).
  Za szybko ” zachód” działał i sprawa się rypła.
  Do tego doszło skłócenie na dziesięciolecia, za wydarzeniami w Donbasie, Ukraińców z Rosjanami
  Co z tego wyjdzie ? Skoro tu nikt nie odpuści dopóki nie dostanie po zębach ?
  Wojna ? Albo cud uczyniony przez Stwórcę ?
  Szczególnie że rownolegle trwa zwalczanie wiary Katolickiej Rzymskiej jak i Prawosławnej na kontynencie Euroazji.
  Putin jest chyba najbardziej zagrożonym człowiekiem na kuli ziemskiej. Czy go ochrona ustrzeże ? czy też podzieli los Cara.?
  Wracają do zagadnienia przewrotności Albionu to ja pamiętam słowa wypowiadane do mojej klasy w szkole ponad podstawowej przez nauczyciela W-F – u który parał się tym zawodem po powrocie z Angli jako były żołnierz Polskich sił Zbroinych na Zachodzie który w nieskończoność nam powtarzał : „chłopcy pamiętajcie , Anglicy to świnie.” !!
  Po latach go zrozumiałem .

 10. Parva said

  Swietnie opisuje wpływy Anglii na naszą historię Gabriel Maciejewski w swoim cyklu p.t.” Baśn jak niedzwiec sie toczy.”

 11. Siekiera_Motyka said

  Ad. 9 – ” Był nawet jeden (generał i gubernator ziem środkowej Rosji) co to dziwnie zginał w katastrofie helikoptera jako dowód na zakulisowe gry.”

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-rosja-general-lebied-zginal-w-katastrofie-smiglowca,nId,790275

  Był autorem wielu aforyzmów o Rosji, wypowiedzi takie jak: „Stawać się bogatym trzeba razem z państwem, a nie kosztem państwa”, „Nie lubię prostytutek ani w spódnicy, ani w spodniach” itp.

 12. ALI BABA said

  ad 11 Gen Lebiedż powiedział /polecam jego książkę /..”Chcę się bogacić razem z państwem a nie jego kosztem.!! Ps Ale trudno to nazwać aforyzmem..

 13. revers said

  Instruktory z nad tamizy i znad wilsy juz tam sa

 14. AQQ said

 15. ojojoj said

  Stare przyslowie mowi:
  Lepiej byc wrogiem anglika niz przyjacielem, bo jak jest sie jego wrogiem to jest szansa ze cie kupi, a jak jest sie przyjacielem to jest pewne ze cie sprzeda.

 16. Ex said

  >Polska zaś niestety po raz kolejny staje się biernym narzędziem w rękach Zachodu, działając na zgubę swoją, Rosji i całej Słowiańszczyzny.

  Bla, bla. bla…

  Obecna wojna toczy się między Rosją i Niemcami, a I*raelem i USA o dostosowanie podziałów politycznych na mapie do ustalonego już (najprawdopodobniej) porządku świata. Niemcy nie potrzebowały poszerzenia NATO o byłe demoludy, im wystarczało poszerzenie EU i na to Rosja się zgadzała/nie sprzeciwiała. Poszerzenie NATO to polityka USA których Niemcy sa również wasalem i od których chcą się uwolnić.

  USA pomagają I*aelowi zainstalować sie w Europie w ramach tzw Judeopolonii (czyli na terenie Polski i Ukrainy), bo będą musiały zaangażować się w rywalizację z Chinami, a los I*raela będzie zależały już tylko od Ż*dów. I stad konflikt militarny (Niemcy w nim popierają go tylko gestami i werbalnie, bo sa zainteresowane napuszczeniem Polaków na Ukraińców, Polaków na Rosjan, Rosjan na Ukraińców itd), Rosja to wie, ale potrafi swoje interesy zabezpieczyć, reszta (los Polaków i Ukraińców) jest sprawą otwartą.

  Rosja nie potrzebuje Słowiańszczyzny, bo jest państwem multikulturowym i częścią Eurazji.

  Dlatego takie energiczne ruchy Orbana, dlatego na nowa inicjatywa Środkowo-europejska. Te państwa chcą być w ruchu, żeby w momencie „osiadania” nowego podziału znaleźć dla siebie najlepsze miejsce.

  Polska jest narzędziem w ręku syjonistów, a to dlatego że przejęli oni tutaj władze w roku 1981 przy pomocy watażki Wojciecha J., bo to wtedy zostały położone podwaliny pod to co obecnie obserwujemy. I to wtedy można było temu zapobiec. Dzisiaj Polacy nie mają nic do powiedzenia, nie mają swojej elity, nie mają państwa.

 17. Ex said

  @14 Bardzo dobra wypowiedź Kowalskiego.

 18. Filo said

  Anglicy maczali palce w kazdym swinstwie. Juz tak od czasow Kampanii Wschodnio-Indyjskiej.
  Anglicy rozpetali okrutna, bestialska wojny burska w Poludniowej Afryce, „pomogli” przygotowac rewolucje w Rosji, przygotowali zarowno pierwsza jak I druga wojne swiatowa i teraz kombinuja jakby zaczac trzecia wojne swiatowa, bo dwie poprzednie im nie do konca wyszly. Chodzi o podboj Rosji.
  Ja tu nie widze zadnej obludy. Jest to konsekwentne dazenie do zagarniecia Rosji, wszystkimi mozliwymi metodami.

 19. Marek said

  @14 Bardzo dobra wypowiedź Kowalskiego.
  =====
  Goowno prawda, wyłazi z Kowalskiego kryptosyjonista.
  Jak to mówią, nienawidzi Rosji bardziej, niż kocha Polskę.
  A ten cały dziennikarz, to dno dna, jak cała reszta zydowskiej dziennikarki.

 20. Lesio said

  anglosasi, teutonowie i żydostwo to najwięksi wrogowie Polski i w ogóle Słowian od zawsze. Nie ma takiego zła na świecie, żeby nie stała za nim któraś z tych trzech kurew lub wszystkie jednocześnie.

 21. akej said

  @ Filo (18)
  Z tym czasem, to Pan pomylil sie zupelnie. Od czasu gdy te gnoje skonczone zaczely sie liczyc w Europie, Anglicy wspolnie z innymi panstwami protestanckimi ciezko pracowali nad rozwaleniem Polski (jedynego prawdziwie katolickiego panstwa w Europie Srodkowej) oraz Moskwy (dlatego ze tylko, obok Polski) byla niezaleznym panstwem slowianskim). To, glownie dzieki nim oraz innowiercom ktorzy znalezli schronienie w Polsce – takim jak szmatlawiec Jan Amos Komensky, zawdzieczamy „potop”, ktory zakonczyl sie przelamaniem kregoslupa Rzplitej. Tak samo zachowywali sie przez caly XVIII (popierajac Prusy), XIX wiek – sprzeciwiajac sie na Kongresie Wiedenskim wlaczeniu do Krolestwa Polskiego Slaska, Ziemi Chelminskiej oraz Wielkopolski oraz Ziem Zabranych), XX wiek (Traktat Wersalski), Teheran, Jalta i Poczdam) – az do dzis! To oni zawsze byli ta qrevska nianka, ktora wyhodowala Prusy, ktore z kolei opanowaly cale Niemcy. Nie kto inny a tylko oni nie stawiali zadnych przeszkod Hitlerowi, a potem w 1939r. te swinskie szakale i padlinozercy najpierw podpuscily nas aby potem (spowodowac odwolanie mobolizacji!) w haniebny sposob zdradzic nas oddac na pastwe Hitlera i Stalina.

 22. RomanK said

  Czy rodzina????
  W rodzinie krolewskiej Anglii dziedziczna byla hemofilia…i przekazana zostala tez przez caryce Alexandre, swojemu synkowi…
  ale… choroba ta zniknela z domu krolewskiego Anglii.
  NIKT z czlonkow obecnej rodziny nie choruje.

 23. RomanK said

  To samo dotyczy sie Anglikow….ktorzy przstali miec cokolwiek do powiedzenia w Anglii..mniej wiecej w tym samym czasie co Polacy w Polsce….czyli bardzo dawno….

 24. Boydar said

  @ Pan Akej (21)

  „… Z tym czasem, to Pan pomylił się zupełnie …”

  raptem o jakieś 700 lat, to przecież nie jest „zupełnie”, trochę się Pan Filo pomylił, no zdarza się …

 25. akej said

  @ Boydar
  Bardzo szanuje Pana. Tym razem jednak strzelil Pan byka. Pierwsza interwencja Angolow miala u nas miejsce w XIVw. Przedtem za bardzo nie liczyli sie.

 26. Boydar said

  Bardzo bym chciał, żeby miał Pan rację, Panie Akej, ale fakty są nieubłagane. Na tereny obecnej Rosji pierwsze macki przyrośnięte do Wysp, wysuwane były właśnie siedem wieków wcześniej. To Pan wyspecyfikował przedmioty pożądania – „… ciężko pracowali nad rozwaleniem Polski /…/ oraz Moskwy …„, a nie ja. Gdyby wspomniał Pan o Czechach, podana przeze mnie wartość była by jeszcze inna. Pozdrawiam.

 27. brytaniakaput said

  pamiętamy kto rozkazał wszcząć bezsensowne powstanie warszawskie i jak ta rzez się zakończyła. dziękujemy tanim brytyjskim dziwkom które znowu pchają nas do wojny tym razem z Rosją w kategorii bydła rzeźnego bo banderowskie już trochę przetrzebione. brytolom sin się nowy blitzkrieg nie ważne że znowu po polskich trupach

 28. Kronikarz said

  Smutne to, bardzo smutne tym bardziej, że przeciętni Polacy są całkowicie ogłupieni propagandą.

 29. akej said

  @ Boydar
  Nie zgadzam sie z Panem. W Europie srodkowej bylo tylko najpierw jedno – Polska, a potem dwa niezalezne panstwa slowianskie – Polska i Ksiestwo Moskiewskie (po uniezaleznieniu sie od Tatarow/Mongolow. Czechy, niezaleznie od ich sily militarnej, zawsze byly czescia Cesarstwa. Herezja Wicliffe’a w Polsce nic nie zrobila. Ataki Angolow na Polske zaczely sie pierwszy raz dopiero w XIV, potem byla przerwa i przybraly na sile po reformacji – dopiero w XVII w.

 30. marta15 said

  trzeba pamietac , ze tzw brytyjski rzad i Parlament sa opanowane w calosci przez sprzedajane , skorumpowane chazarskie prostytutki, podobnie jak zreszta w praktycznie kazdym kraju jewropejskim, wlaczajac w to Polske oczywiscie.
  Anglicy, od czasu oderwania sie od papiestwa, nigdy nie palali specjalna sympatia do katolickiej czesci Europy
  i bardzo mocno, przez wiele setek lat gnebili katolikow na swoim terenie.

 31. Kronikarz said

  Smutne to, bardzo smutne tym bardziej, że przeciętni Polacy są całkowicie ogłupieni propagandą – )

 32. Boydar said

  Pan Akej uparcie drąży temat Polski. A ja wyraźnie piszę – kiedy jewreje zaczęły macać tereny dzisiejszej Rosji. I twierdzę, że około VII stulecia. Kompania Radhaniyi poczęła swoich godnych następców, kiedy z terenów obecnej Francji przeflancowała się kilkaset kilometrów na północ. Tam było znacznie bezpieczniej, i grunt legiony przygotowały. Późniejsza o ładnych parę wieków działalność Kompanii Moskiewskiej, to czarna historyczna dziura. Ale ani natura próżni, ani żyd umykającego interesu nie tolerują.

 33. Dictum said

  http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=694

 34. joasia said

  Wypowiedź Kowalskiego kiepska, a w sprawie Ukrainy kompletnie mętna, człowiek ubiegający się o taki urząd powinien jasno określać swoje stanowisko zwłaszcza w sprawach dotyczących całego narodu ! O dziennikarzu nie wspomnę ! Dno i debilizm ! Putin najechał Ukrainę tępy ćwoku ?! A może majdan wywołał i sfinansował hę ? Kupiony matoł bredzi od rzeczy !

 35. jowram said

  Nikt przy zdrowych zmyslach nie uwierzy, ze Niemcowa zlikwidowano na zlecenie Kremla. Niemcow mial nikle poparcie i zadnego znaczenia w Rosji. Po prostu mocodwacy Niemcowa stwierdzili, ze autorytet Putina rosnie zamiast malec, wiec potrzeba „meczennika”, by wywolac ferment w Rosji a przy okazji dalej dyskretytowac Rosje na miedzynarodowej arenie, jako „dziki kraj likwidujacy opozycjonistow”.
  2. Wyrafinowane samobójstwo. Podobnie jak na naszym podwórku.

  Wiesław Podgórski,był doradcą Andrzeja Leppera, znaleziony w biurze Samoobrony, miał według prokuratury popełnić samobójstwo. W maju zmarł Ryszard Kłuciński, prawnik Andrzeja Leppera, u którego zdeponował on dokumenty, zawierające jego wiedzę na temat prominentnych polityków. Wkrótce potem w Moskwie zmarła Róża Żarska, drugi prawnik związany z Samoobroną i Andrzejem Lepperem. Wszystko to w rekordowym okresie 3 miesięcy. Potem zachorzał i sam Andrzej,

 36. Ex said

  @16 c.d.

  Iszczuk: Idea Międzymorza jedyną alternatywą w obliczu agresji barbarzyńskiej Rosji
  http://www.fronda.pl/a/idea-miedzymorza-jedyna-alternatywa-w-obliczu-agresji-barbarzynskiej-rosji,47877.html
  http://www.fronda.pl/a/prof-szczerski-dla-frondapl-sila-polski-jest-sila-regionu,47951.html

 37. MatkaPolka said

  ALBION TO KRÓLESTWO PRUSKIE CZYLI KRZYŻACKIE
  – wystarczy przejrzeć brytyjską i pruską genealogie królewską

  Imperium/Monarchia brytyjska to monarchia pruska – Wielka Brytania, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Indie, Zachodnia Afryka i wbrew pozorom mimo niezależności to również USA( to wymaga dłuższego wywodu).

  Książę Kentu, mąż królowej brytyjskiej jest głowa masonerii, która ma przemożny wpływ na wydarzenia polityczne i gospodarcze na świecie.

  Krótki życiorys Królowej Wiktorii – tak chlubionej hołubionej za brytyjskie podboje
  (Za wikipedią –podstawowe fakty)

  Ojciec Wiktorii, Edward August Hanowerski, książę Kentu, był czwartym synem Jerzego III, króla Wielkiej Brytanii w latach 1760-1820.

  Matką Wiktorii była księżniczka Wiktoria Sachsen-Coburg-Saalfeld, córka Franciszka, księcia sasko-koburskiego na Saalfeld i siostra przyszłego króla Belgów Leopolda I. Najstarszy brat księcia Kentu, Jerzy, książę Walii, miał jedną córkę, Charlottę Augustę, która zmarła w 1817 r. Młodsi bracia Jerzego, Fryderyk August Hanowerski, książę Yorku, Wilhelm Henryk Hanowerski, książę Clarence szybko się ożenili, aby zapewnić sukcesję tronu.

  Książę Kentu miał 50 lat, gdy poślubił niemiecką księżniczkę Wiktorię, wdowę po księciu Emichu Karolu zu Leiningen (z którym miała dwoje dzieci: Karla i Feodorę zu Leiningen). Wiktoria, jedyna ich córka, urodziła się 24 maja 1819 r. w londyńskim pałacu Kensington. Jej chrzest odbył się w Cupola Room w Kensington 24 czerwca 1819 r. Chrztu udzielał jej arcybiskup Canterbury Charles Manners-Sutton, a jej rodzicami chrzestnymi byli książę-regent, car Aleksander I Romanow (na cześć którego otrzymała pierwsze imię), królowa Charlotta Wirtemberska i księżna-wdowa Sachsen-Coburg-Saalfeld. Rodzice planowali pierwotnie nadać córce imię Elżbieta, jednak wobec ostrego sprzeciwu stryjów księżniczki zdecydowano się na imienniczy kompromis (imię na cześć cara i matki).

  Mimo iż dzieciństwo spędziła w Wielkiej Brytanii, jej pierwszym językiem był język niemiecki, którym posługiwała się matka i opiekunka. Dopiero w wieku 3 lat rozpoczęła naukę języka angielskiego. Nauczyła się również włoskiego, greckiego, łaciny i francuskiego

  Kiedy Wiktoria miała 11 lat zmarł król Jerzy IV, pozostawiając tron księciu Clarence, który został królem Wilhelmem IV. Mimo posiadania gromadki nieślubnych dzieci nowy król nie miał legalnego potomstwa. Od tamtej pory Wiktoria została następczynią tronu. Brytyjskie prawo nie regulowało sytuacji, w której rządzi nieletni monarcha, Wiktoria otrzymałaby więc uprawnienia pełnoletniego króla. Aby temu zapobiec, Parlament uchwalił w 1830 r. Akt o regencji, w którym mianowałby na czas małoletności Wiktorii jej matkę regentką. Wbrew dotychczasowym precedensom Parlament nie powołał Rady Regencyjnej, która ograniczałaby uprawnienia regentki. Matka następczyni tronu i król Wilhelm nie przepadali za sobą. Król miał powiedzieć, że prosi Boga, aby mógł dożyć 18. urodzin Wiktorii, żeby jej matka nie została regentką.

  W 1835 r., w wieku 16 lat, Wiktoria poznała niemieckiego księcia, Alberta von Sachsen-Coburg-Gotha (26 sierpnia 1819 – 14 grudnia 1861), młodszego syna Ernesta I Sachsen-Coburg-Gotha i Ludwiki, córki Emila, księcia von Sachsen-Gotha-Altenburg.

  Ponownie spotkała go w 1839 r. i z miejsca się w nim zakochała.

  Wiktoria i Albert byli blisko spokrewnieni (jej matka i jego ojciec byli rodzeństwem). Zdając sobie sprawę, że młodzieniec, mający rangę młodszego syna pomniejszego niemieckiego księcia, nie śmiałby poprosić o rękę królowej Wielkiej Brytanii, Wiktoria przejęła inicjatywę i zaproponowała mu małżeństwo.

  Potomkami Wiktorii są następujący europejscy monarchowie (obecni i obaleni) – Elżbieta II, królowa Wielkiej Brytanii, Harald V, król Norwegii, Karol XVI Gustaw, król Szwecji, Małgorzata II, królowa Danii, Jan Karol I, król Hiszpanii, Konstantyn II, król Hellenów (obalony), oraz Michał I Hohenzollern-Sigmaringen, król Rumunii (obalony). Potomkami Wiktorii są również pretendenci do tronu Serbii (Aleksander II Karadziordziewić), Rosji (Maria Władimirowna Romanowa), Prus (Jerzy Fryderyk Hohenzollern), Sachsen-Coburg-Gotha (Andrzej von Sachsen-Coburg-Gotha), Hanoweru (Ernest August V), Hesji (Maurycy Heski) i Badenii (Maksymilian Badeński).

  Przypomniec warto, że Katarzyna II caryca Rosji – również była księżniczką pruską

  Królowie Wielkiej Brytanii Królowa Nowej Zelandii Królowa Kanady Królowa Australii Cesarzowa Indii

 38. MatkaPolka said

  dlaczego się zmoderowalo

  Zob. https://marucha.wordpress.com/cenzura/
  Admin

 39. Siekiera_Motyka said

  Współpraca z Angolami,

  „W 1798 roku Napoleon zajął szturmem Maltę i wypędził z niej Kawalerów Maltańskich. Rycerze połączyli siły, aby kontynuować dzieło Zakonu a pozbawieni własnego terytorium, znaleźli schronienie w Rosji. Car Paweł I dostrzegł swoją szanśę i uznał za swój obowiązek, aby obiecać rycerzom że im Maltę przywróci. W tym celu flota rosyjska wraz z angielską i neapolitańską wprowadziły ścisłą blokadę wyspy. Jednakże cele tego sojuszu były rozbieżne. Anglia dążyła do hegemonii w basenie Morza Śródziemnego i 25 sierpnia 1800 roku na Malcie wylądowały wojska angielskie.”

  http://jeznach.neon24.pl/post/119582,zakon-maltanski-i-rosja

Sorry, the comment form is closed at this time.