Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (16 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-02-27 (Piątek)

Jak wszystkim wiadomo, Ukraina od czasów Majdanu przeżywa prawdziwy rozkwit gospodarczy, a zatem tu właśnie wpisujemy komentarze nie odnoszące się do innych artykułów.

full wypas

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/02/24/wolne-tematy-15-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/03/02/wolne-tematy-17-2015/

Gajowy Marucha

Komentarzy 221 do “Wolne tematy (16 – 2015)”

 1. Ravkill said

  Rybka, lubi pływać…. Ale i bez „popchnięcia”, takie rolmopsy nie będą stawiały oporu. Pyszka 🙂

 2. Marucha said

  Re 1:
  Popitka znalazła się poza kadrem.

 3. Stary Warszawiak said

  Bardzo słusznie, że fotka przypomina nam o okresie postu.

 4. revers said

  Mlodzi polacy ucza sie strzelac do ruskich, co za parchate czasy

  http://www.fakt.pl/polityka/mlodzi-polacy-szykuja-sie-do-wojny-studenci-cwicza-bo-boja-sie-rosji,artykuly,527305.html

 5. jowram said

  http://vignette2.wikia.nocookie.net/nonsensopedia/images/c/c5/Szlachta-jebana.jpg/revision/latest/scale-to-width/200?cb=20110319175454

 6. Siggi said

  Od zabójstwa Borysa Niemcowa zacznie się gigantyczna kampania tzw.Zachodu i podsycanie protestów w Rosji.To co się stało w centrum Moskwy kilkanaście godzin temu nie jest dziełem przypadku.Skala reakcji ulicy w Rosji i na zachodzie, da odpowiedz na pytanie:…komu najbardziej zależało na likwidacji opozycjonisty, dawniejszego gubernatora,wicepremiera rządu RF?
  Pożyjemy – zobaczymy.

 7. Ravkill said

  Ad 4, nigdzie w artykule, nie jest napisane, że uczą się strzelać „do ruskich”. Fakt, że uczą się strzelać, nie jest niczym nagannym. Sam strzelam od ponad 12 lat, od wiatrówek, do półcalówek, a niedzielę na manewrach, będzie u mnie na wsi z 50 chłopa, w ramach zabawy ASG i będziemy „naparzali się” plastikowymi kulkami 6 mm. Ciekawe, czy jesteście w stanie, Panowie, zorganizować chociażby 5 uzbrojonych i wyszkolonych chłopa, do obrony Waszych miejscowości?

 8. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Opozycyjny-rosyjski-polityk-zostal-zastrzelony-w-centrum-Moskwy,wid,17297838,wiadomosc.html

 9. Ex said

  Hartman sie wygadał?

  „(…)Jak ja to znam. Jak ja to znam. Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest. I narodzi się Polska ludzi przyzwoitych, kulturalnych, wiedzących coś o świecie i zdolnych do myślenia społecznego i obywatelskiego. Brzydzących się okrucieństwem i przemocą. I ja o taką Polskę będę walczył, jak potrafię. Tak pomszczę swojego psa(…)”
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/235384-hartmanowi-zastrzelili-psa-on-wie-ze-zrobil-to-polski-cham-i-zapowiada-zemste

 10. fan said

  Ty dyrniu marucha jaja sobie robisz Ukraina ma wojne nie rozkwit.. i czego oczekujesz od biednych ludzi co nie mają o do garka wsadzić a ty debilu jakieś sałatki na jebniętych zdjęciach wstawiasz zacznij się leczyć zajebasie

  Autor to mój cichy wielbiciel, od dość dawna. Popindoliło mu się w baniaku, kto zaczął wojnę, ale coś tam powiedzieć chciał, więc wyjątkowo przepuściłem.
  Z lekka rozbawiony admin

 11. La Reine Toronto said

  http://www.globalresearch.ca/1984-is-here-samsung-admits-its-tvs-might-spy-on-you-warns-again
  1984 juz sie zaczal. Uwaga co sie mowi w domu…bo telewizor moze podsluchiwac…
  Prywatnosci juz prawie nie ma a bedzie jeszcze gorzej.

 12. La Reine Toronto said


  Panie Gajowy nie moge juz patrzec na te sledziki, moze halibut?

 13. La Reine Toronto said

  http://sputniknews.com/russia/20150228/1018865497.html
  no i co teraz? Borys Nemcow opozycjonista prezydenta Putina zastrzelony w Moskwie podczas spaceru z kobieta. Ciekawe …kto jest sprawca? Moze to agentura chcaca zaszkodzic prezydentowi Putinowi stosuje drastyczne modus operandi? kto to wie ? stawka jest olbrzymia dla graczy chcacych zawojowac Swiat ten nasz cudowny swiat?

 14. La Reine Toronto said


  Polska ma b. wielka role do spelnienia i od Polski bardzo wiele zalezy jak potocza sie losy swiata.
  Zachecam do ogladania audycji pod red.Janusza Zagorskiego et al….

 15. La Reine Toronto said


  Kontrowersyjny Max Kolonko ma racje…nie zawsze ale tu tak.

 16. Siggi said

  ad.13,La Reine Toronto,
  Wokół tego zabójstwa będzie się mnożyło bardzo wiele spekulacji.
  Na 1 marca Niemcow był współorganizatorem czy głównym organizatorem w Moskwie opozycyjnej manifestacji pod hasłem walki z korupcją,która wg opozycji sięga aż do Kremla.Haseł antyputinowskich oni mają więcej,z którymi obnoszą się codziennie.
  Skłonny jestem do tezy,że w tym zabójstwie maczały palce czynniki zagraniczne,które mają na terenie Rosji swoich płatnych agentów i zabójców.Śmierć Niemcowa może zdetonować jakieś rozruchy w Moskwie i innych większych miastach.O to chodzi,aby wywołać siłowy protest przede wszystkim przeciwko W.Putinowi,ponieważ Putina nie może strawić głównie Ameryka z bardzo wielu bardzo ważnych powodów.Najbliższe dni pokażą jak potoczą się wypadki.Dla władz Rosji jest to sytuacja trudna,nieprzyjemna,ale nie uważam aby obywatele dali się wciągnąć w większą awanturę,której efektem byłby salonowy zamach/wymiana lidera RF.
  Że na terenie RF działają agenci i zawodowi zabójcy świadczy o tym ponura statystyka za ostatnie 10 lat zginęło,zostało zamordowanych 70 wybitnych przedstawicieli rosyjskiej nauki szczególnie atomiści,specjaliści z różnych dziedzin techniki wojskowej.Ludzie ci zginęli w Rosji i poza granicami podczas różnych podróży.

  Boże! Chroń Rosję i Jej Prezydenta!

 17. La Reine Toronto said

  https://polonuska.wordpress.com/2014/12/01/rosnie-liczba-samobojstw-w-naszym-kraju/
  Kolejny przykry temat. Katastroficzna sytuacja ekonomiczna w Polsce czego skutkiem jest fala samobostw Polakow.
  Nasi wrogowie metodycznie doprowadzaja do depopulacji nas Slowian. Czy w koncu nastapi przebudzenie? Ponoc my Polacy mamy najsilniejszy kod genetyczny i dlatego tak ‚im’ zalezy na naszym unicestwieniu.
  Kropka.

 18. La Reine Toronto said

  ad.16.Zgadzam sie z Panem w 100%. Wrogom sie pali grunt pod nogami i nie zawachaja sie przed niczym; tu zamordowaniem polityka Rosjaninia azeby Rosjan to zabolalo i zeby prezydentowi Putinowi zaszkodzic w taki haniebny sposob.
  Mam taka hipoteze: w Kanadzie i USA sa mrozy niezwykle wysokie a to moze jest cicha zemsta tych co maja byc zaatakowani i zmuszeni do kapitulacji na rzecz NWO.
  Jezioro Ontario jest prawie zamarzniete tak jak to bylo w roku 1935 czyli 80 lat temu.
  Nie pamietam tylu mroznych dni; dzien za dniem mroz ponizej 20 st. C a w nocy do 39 st.C z faktorem wiatru.
  Mam nadzieje ze jest to pomoc od naszego Stworcy! Iskierki sie tla w naszych duszach i Pan Bog na razie nie zezwala na agresjie wojsk NATO na Federacje.
  Modlmy sie za Rosje i prezydenta Putina.
  Kontrola umyslow w Polsce jest niezwykle silna ale ponoc w nas Polakach jest cos co moze pomoc ocalic ludzkosc i SWIAT.
  Smierc sp. Nemcowa to tragedia dla Rosji i Rosjan tak jak zamordowanie sp. Andrzeja Leppera.
  Co dalej?

 19. http://imgur.com/5ejAkJl
  [img]http://i.imgur.com/5ejAkJl.jpg[/img]

 20. Siggi said

  Polska może stać się ciężarem dla UE
  Rośnie prawdopodobieństwo tego, że Polska za 10 lat będzie krajem problematycznym dla całej Unii Europejskiej. Jak wynika z prognoz ośrodka THINKTANK, nasz kraj jest źle zarządzany, a rządzącym brakuje bieżących i szczegółowych analiz. Czarnemu scenariuszowi może zapobiec włączenie się młodych w politykę, poprawa jakości dialogu społecznego, a także udana ekspansja i sukcesja w polskich firmach.Dalej czytać to tu:…………….
  http://finanse.wp.pl/kat,1033699,title,Polska-moze-stac-sie-ciezarem-dla-UE,wid,17291218,wiadomosc.html?ticaid=1146b4&_ticrsn=5

 21. revers said

  ad7

  w podteksatach mozna przeczytac, nawet w aluzjach o filmie „czterech pancernych” – no od dzicinstwa strzelao sie z 5 mm karabinka sportowego KBKSu i to czasami pod okiem polskiego instruktora WF-U na strzelnicach w ruskich koszarach- tzn. teraz jestem ruskim agentem? czy w wielobojach sportowych po 10 km biegu, wtedy to trzeba miec reke, ramie sztywne by osiagnac cel bez efektu drzacej ze slabosci reki.

  Akurat policjanci czesto wspolpracujacy z organizacjami mafijnymi, prywatnymi agencjami ochrony lub acadamy, lub ci szkolaacy majdanowcow w Legionowie sa wiarygodni dla lokalnej gawiedzi.

  ad6

  amerykanow z CIAej,Mossadu nikt nie przebije jesli chodzi o uciszanie spraw lub prowokacje, wlasnie przed kilkoma dniami w ciagu 24 godzin zamordowano 3 dzienikarzy z roznych agencji informacjnych – oficjalnie nieszczesliwe wypadki, miedzy innymi z CBS, ktorzy odwazyli sie wznowic temat zamachu na WTC 911 i nakrecic film dokumentalny, tak jak o Snowdenie „Obywatel 4” upublicznic zakulisowe dzialania tzw. „demokracji zachodnich”.

 22. AQQ said

  Komorowski w Japonii, ” Chodź szogunie” do Kozieja (Żenada!!!)

 23. AQQ said

 24. revers said

 25. Nemo said

  „24 października 2014 roku Północną Anglię i Polskę obiegła wiadomość o śmierci niezwykłej osoby – Romualda „Romana” Rodziewicza, który należał do grona „najwierniejszych z wiernych” legendarnego majora „Hubala.”

  Wiadomość o śmierci ostatniego Hubalczyka była dla wielu Polaków dużym zaskoczeniem i spadła na nas zasłona smutku i żałoby. „Wraz ze śmiercią ostatniego Hubalczyka skończyła się pewna epoka. Do swoich kolegów dołączył ostatni żołnierz oddziału majora Henryka Dobrzańskiego. Oddziału, którego żołnierze na zawsze pozostaną symbolem haseł: Bóg, Honor i Ojczyzna ale także bezgranicznej, heroicznej odwagi i determinacji w walce o wolność Rzeczypospolitej. Odwagi, która stała się i pozostanie na zawsze nieustającą inspiracją dla kolejnych pokoleń Polaków.” Powiedział Pan Łukasz Lutostański, Konsul Generalny RP w Manchester, w swojej mowie pożegnalnej podczas mszy pogrzebowej.”
  http://owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=820&Itemid=1

 26. http://kopalniawiedzy.pl/Wyspy-Brytyjskie-lowcy-zbieracze-pszenica-rolnicy,21995

  „Już 8000 lat temu łowcy-zbieracze zamieszkujący Wyspy Brytyjskie importowali zboże. Na południowym wybrzeżu, w pobliżu Wyspy Wight brytyjscy naukowcy znaleźli ślady DNA pszenicy. Pochodzą one sprzed 8000 lat, czyli aż o 2000 lat wyprzedzają początki rolnictwa na Wyspach, a o 400 lat – początki rolnictwa w północnych Niemczech i północnej Francji.”
  *****
  Znaleziono to na terenie neolitycznej STOCZNI, gdzie robiono Łodzie. PYŁKU pszenicy nie znaleziono, co znaczy, że jej nie uprawiano więc pszenica ta była IMPORTEM z Kontynentu, ale nie z północnej Francji czy północnych Niemiec, gdzie pszenicy również nie uprawiano. Mogła to być pszenica, albo śródziemnomorska, albo Rolniczych Kultur Naddunajskich, które obejmowały Średniogórze Niemieckie, Bohemię oraz dorzecze górnej Ody i Wisły.
  Gospodarka Wysp Brytyjskich opierała się wtedy na wypasie bydła Turzego oraz RYBACTWIE. Korabnictwo wymagało ŻELAZA i włosia turów skandynawskich SZOTÓW, które w średniowieczu zostały zastąpione przez owce. Odporną na klimat morski jest dzika owca syberyjska, co suponuje, że Anglicy uzyskali swój Największy Skarb z Nowogrodu Wlk? Słowianie do uszczelniania lodzi używali MCHU, ale na Pomorzu są spotykane kości turów skandynawskich.
  10 lat temu pisałem, że polski KOŃ, niemiecki KOENIG, angielski KING czy litewski KUNIGAS pochodzą od KINASTU-Chojnika w Jeleniej Górze. Jeśli tak to pochodzi to z czasów SPRZED powstania metalurgii Powiślańskiej i Kaszubskiej. Twórcą metalurgii Powiślańskiej, na sokalskim węglu i szwedzkiej rudzie, był Asklepios ze Lwowa a metalurgii Kaszubskiej na cieszyńskim węglu i szwedzkiej rudzie Ogiges z Gdańska. To zaś suponuje, że IBEROWIE-Piktowie zainstalowali się w Brytanii dla dostaw żelaza SUDECKIEGO – jeszcze nie Kaszubskiego – do Tartessu-Tangeru IMPORTUJĄC PSZENICĘ.
  Tym tłumaczyłem też tajemnicę ZESZKLONYCH Zamków Szkockich. Faktura ta została wprawdzie zniszczona, ale zachowała się w zakopanych przyziemiach a nie ulega wątpliwości, że kiedyś sięgała DO DACHÓW. Gdy po zabiciu Gereona przez Tyfona z Pragi na tron wstąpiła córka Gereona, hrabina kłodzka Waleska Złotowłosa to kazała przerwać budowę katedry Gereona na Wawelu jako Zbyt Skromnej, wysłała warsztat budowlany do budowy katedry w Kamieniu Pomorskim a na Wawelu podjęła budowę mauzoleum w postaci katedry OBECNEJ.
  Ponieważ wawelska Krypta Grobów Królewskich jako Grobowiec Gereona jest PRZEPALONA a bliźniacza jej krypta III w katedrze wrocławskiej pięknie ZESZKLONA – co oglądał z uwagą sprowadzony przeze mnie Bundestag, gdyż odbudowa krypty II była z konta Bundestagu na moje nazwisko – to znaczy, że Lordowie, pływając Łabą-Hawelą-Szprewą-Odrą po żelazo SUDECKIE, oglądali wrocławską kryptę III i kupowali fosfor z Annopola dla szklenia swych zamków, żeby wyglądały jak LODOWE.
  Anglia została podbita przez Indoeuropejczyków kultury pucharów lejkowatych fazy Toporów Bojowych, gdyż na monolitach Stonehenge znaleziono sto-kilkadziesiąt rytów Topora Bojowego Gereona.
  NAJWSPANIALSZYM zaś dziełem architektonicznym kultury ceramiki SZNUROWEJ jest Nieukończona katedra Gereona na Wawelu, co IDENTYFIKUJE kulturę Sznurową z Toporem Bojowym. Kultura ceramiki sznurowej była obrządkiem POGRZEBOWYM Środkowej Fazy kultury pucharów lejkowatych.

 27. Zatłukł się ten żydowski GŁUPEK B.Niemcow w Moskwie ...SIĆ! said

  Gdyby tak jakiś bliźniaczy PRZYGŁUP fikał w USA gdzieś tam w Waszynktonie jak ten żydoski POMYLENIEC PSYCHOL „Borys Niemcow” z Moskwy to tutaj w USA ta „mediokratyczna” żydo-masoneria, by takiego matoła już DAWNO wiele lat temu tak ZAŁATWIŁA, że by już wiele lat temu GNIŁ ze 2 metry pod ziemią. Tak by takiego potraktowała ta „amerykańska demokracja” żydo-waszynktońska … SIĆ!

  Na gówno-ściekowych networkach internetowych żydo-niemieckich i żydo-masońskich w tej durnowatej III RP zaroiło się od wylewanych krokodylich łez za tym ruskim żydem GŁUPTASEM rebeliantem Borysem Niemcowem, że to aż rozśmiesza logicznego obserwatora faktycznych zdarzeń związanych z tym matołkiem.

  Ten jakiś tam pustak Borys Niemcow ani mnie grzał, ani ziębił oglądając od wielu lat na Youtoobe różne „występy” tego głupka, to wiedziałem, że takie numery jakie ten B.Niemcow wykręcał w Rosji, to w USA by one się jemu z całą pewnością nie upiekły i by już dawno zakończył w amerykońskim obozie koncentracyjnym dla „terrorystów” w Gwantanamo w okolicach Kuby.

  Niemcow będąc członkiem Dumy(Sejmu) Państwowej w Rosji co najmniej 2 razy w tygodniu chodził do amerykańskiej ambasady w Moskwie. Często też chodził do ambasad Izraela, Francji, Anglii i Niemiec w Moskwie, ale mimo to dalej pozostawał członkiem Parlamentu Rosji.

  Gdyby senator lub kongresmen w USA tak systematycznie chodził do ambasady „niezbyt” zaprzyjaźnionego państwa USA jak np. do ambasady Rosji czy Chin to by takiego zaraz wzięli za WASIARZA w Waszynktonie, znaleźli jakieś paragrafy nie lojalności wobec USA lub nawet posadzili za modny „terroryzm” i oczywiście WYRZUCIELI na zbity pysk z parlamentu amerykańskiego.

  Ambasady USA w Moskwie czy to Rosji w Waszynktonie są monitorowane przez 24 godziny na dobę, są stale filmowane z boków oraz z powietrza przez sputniki-stacje kosmiczne.
  Jest cała masa filmów zamieszczonych na Youtoob jak Niemcow systematycznie chodził do obcych ambasad w Moskwie na jakieś pogawędki …

  Poseł, senator czy poważny polityk NIE może takich rzeczy robic w żadnym poważnym państwie. Niemcow o tym nie wiedział, to znaczy był jakimś GŁUPCEM, SPRZENIEWIERZYŁ się na swoje własne życzenie, a udawał prześladowanego meczęnika w Rosji.

  Przecież jakiś tam B.Niemcow nie musiał byc lojalny wobec jakiegos tam W.Putina, ale parlamentarzysta w żadnym poważnym kraju nie MOŻE chodzic stale do OBCYCH ambasad i coś tam KNUĆ na państwo, którego NIBY interes reprezentuje.

  Następnie na youtoobe jest cała masa filmów jak Niemcow udziela wywiadów i opowiada, chwali się i jest dumny z tego jak organizował ZADYMY w Moskwie, aby zakłucic ruch uliczny w centrum Moskwy, bo niby to miało stworzyc jakieś problemy dla samego prezydenta Rosji.

  Niemców też ostano wychwalał się, że zoorganizuje taką ZADYMĘ jaka jeszcze Świat nie widził i on sprowadzi 500 tysięcy ludzi do centrum Moskwy, zajmie budynki centralnej administracji państwowej w Moskwie, a następnie OBALI legalną władze Rosji tak jak to zrobił podpłacany dolarami USA MOTŁOCH w Kijowie w lutym 2014 roku.

  Za takie oświadczenia w USA taki „działacz” polityczny jak Niemcow w Rosji by został NAJNORMALNIEJ aresztowany, zamknęty w pierdlu w USA i bez DYSKUSJI lub by na przykład zginoł w wypadku samochodowym….

  W USA prawie wszyscy ci NAUKOWCY co się zajmowali badaniami ZADYMY rozwalenia WTC 9/11 2001 roku w New Yorku, ale się nie zgadzali z „rządowymi wynikami” oficjalnego śledzctwa” w sprawie ataku na WTC to biedaczyska „zgineli” wypadkach samochodowych … tzn. ja jak ci „samobójcy w III RP…

  Teraz jest tak w USA, że nawet jak ktoś krzywo spojrzy na policjonta to takiemu obywatelowi STRZELAJA w łeb bez namysłu. W USA aparat policyjnego ucisku jest tak rozbudowany w ostatnich 10 latach, gdyż ta rządząca skorumpowana hołota mafia żydowska okupująca „Biały Dom” która został zamieniony na centralną żydowską MELINĘ po prostu PANICZNIE boi się BUNTU zbankrutowanych i okradzionych przeciętnych obywateli amerykańskich, którzy są uzbrojeni, a z tym zbuntowanym tłumem nie będzie żartów.

  Dlatego, gdy pojawia się taki taki AMERYKAŃSKI „niemcow” w USA, który by groził, że zorganizuje jakieś zbiegowisko nawet na 1000 osób koło Białego Domu w Waszynktonie to taki gagatek przywódca by został zaraz określony jako „terrorysta” i zastrzelny jak wściekły pies, przez specjane odziały zmilitaryzowanej policji.

  Niech się jakiś śmiałek znajdzie w USA jak ten cymbał „borys niemcow” i odważy przyprowadzić nawet 1000 jakiś rebeliantów pod jakiś urząd centralny w Waszynktonie to cała ta zgraja „demokratycznych rebeliantów” zostanie potraktowana jak ZAJĄCE na polowaniu, a usprawiedliwienie się zawsze jakieś znajdzie. Tak właśnie krwawo rozprawiono się z protestantami na Wall Street w New Yorku na jesieni 2009 roku, którzy zbuntowali się przeciwko rozkradnięciu przez zyd-bank-sterów 1.5 tryliona dolarów amerykańskiego podatnika!

  USA to poważne państwo, a wszelką REBELIA jest UKATRUPIONA bez skrupułów, nawet jeśli by miała racje w swoich roszczeniach. Koniec. Kropka.

  Rosja jest też poważnym państwem i takie następne „NIEMCOWY’ z całą pewnością będą TRUPAMI jak będą chcieli organizowac rebelię w Moskwie.

  Rzadna REBELIA w Moskwie czy Waszynktonie NIGDY NIE PRZEJDZIE !

  Ten kto myśli, że coś tam pofika w Moskwie czy Waszynktonie to chyba jakiś POMYLENIEC który zostanie TRUPEM !

  Taki scenariusz jaki był z „majdanem” w Kijowie NIGDY, PRZENIGDY NIE dojdzie do skutku w Moskwie czy to Waszynktonie, a kto tego NIE rozumie to jakiś WARIAT lub SAMOBUJCA.

  W zeszłym roku tzn. 2014 na jesieni jacyś zorganizowani nie zadowoleni z władzy murzyni w mieście St. Louis zczęli się gromadzic setkami w okolicach budynków administracji państwowej Stanu Missouri. Policja w tej „demokratycznej ameryce” otworzyła do tych murzynów bez skrupułów ogień z ostrej broni palnej. Byli zabici i ranni.

  Przez wiele tygodni o tym USA centralny żydo-medilny ściek w ogóle o tym nie informował, Była zupełna cisza. Ta prywatna „tolerancyjna” TV w USA też nic nie pokazywała. Dzisiaj jak ktoś zatłuk jakiegoś żydowskiego rebelianta w Moskwie to jest szalony płacz tych zakłamanych żydo-mediów jakby się świat zawalił. To jest dopiero obłuda amerykańska.

  Czy ktoś wie w takiej Polsce, że ok. 3000 młodych amerykanów zbiegło do Kanady po otrzymaniu karty powołania do wojska w 2003 roku, aby NIE jechac do Iraku ! UCIEKLI do Kanady i poprosili o AZYL polityczny w Kanadzie! Dostali te azyle, a w TV w Toronto o tym TRABIŁA, a w USA była cisza …

  W Polsce Komorowski, szef MSZ ten burek Schetyna, czy ta co się wabi Kopacz, czy ten burek Kaczynski …itp. szczekają na Rosję tak jak psy zza płota. Faktem jest, że nawet małe psy myślą, że są wielkie – nie znają swego rozmiaru. Są ŚMIESZNE!

  W wykołowanej III RP lemingowy MOTŁOCH jest systematycznie szczuty na Rosje przez też żydo-niemieckie media. Ta polsko-jezyczne kłamliwe media wyhodowały chorobę RUSOFOBI w Polsce. Przeciętni zubożeli wykołowani polscy obywatele zaczynają wierzyc, że ta cała bieda w Polsce to niby wina jakiegoś tam jednego W.Putina.
  Przeciętni polscy obywatele chcą się kopac z POTĘŻNYM koniem jakim jest Rosja. Wcześniej te głuptasy z PiS z tym banderowcem Kaczyńskim usiłowali kopac państwo Białoruś, obwiniając za nie powodzenia gospodarcze w durnowatej III RP na łańcuchu Brukseli.
  Przecież to nawet armia białoruska by zajęła całą tą III RP gołodupców w 48 godziny !

  Mafiozi z USA i mafiozi w Rosji ZAWSZE się mędzy sobą DOGADAJĄ i wystawią Polske do WIATRU, tak jak to ZAWSZE było i BĘDZIE !!!

  W tym Waszynktonie porozsiadają się fotelach się te tłuste SPAŚLAKI oszuści-złodzieje i PODPUSZCZAJĄ jakiś SNOPKÓW gdzieś w Azji, na Bliskim Wschodzie, a teraz w Europie Wschodniej, aby się TŁUKLI miedzy sobą poza granicami USA, sprzedają im broń i zacierają łapy, cieszą się zysków cudzej głupoty. Potem udają, że “pomagają” rujnują systemy finansowe i gospodarcze tym podpuszczonym naiwniakom, którzy skakają sobie do oczu, ZABIERAJĄ in banki i całkowicie KOLONIZUJĄ. Tak to wygląda w opisanym skrócie.
  Stale się to samo powtarza w historii. Nic się NIE ZMENI !

  ZAPAMIETAJCIE to sobie do GROBOWEJ dechy:
  żydo-masoństwo z Waszynktonu ma was NAIWNE OSIOŁKI w Polsce z tą cała śmieszna „warszawką” GŁĘBOKO w DUPIE.

  Też mają w DUPIE tych skończonych GŁUPKÓW wykołowanych „ukrów” zabijaków z Kijowa, których teraz SZBRUJĄ na to przywitanie do … lewackiej zdemoralizowanej JEWROpy.

 28. osoba prywatna said

  Hartmanowi zastrzelili psa. On wie, że zrobił to „polski cham” i zapowiada zemstę
  http://wirtualnapolonia.com/2015/02/27/hartmanowi-zastrzelili-psa-on-wie-ze-zrobil-to-polski-cham-i-zapowiada-zemste/

 29. Siekiera_Motyka said

  Ad. 22 – Bronek nie umie inaczej. Ale głupek

 30. aleksander said

  /

  Snowden ma na myśli amerykański departament stanu

 31. revers said

  Snowden „NWO zalatwia wszystkich, nawet tych ktorych dlugimi latami popierali politycznie i finanswo, czy znaja ich plany, czy nie lub ich sekerty. Oni nie poprzestaja na Niemcowie, pojda dalej w swych zamierzeniach.”

 32. revers said

  Polacy szykuja sie na kolejna zydowska wojnie, wojtowie, radni otrzymuja wojenne okolniki

  http://wpolityce.pl/polityka/235491-polska-szykuje-sie-do-wojny-radni-dostaja-znaczace-pisma-ruszaja-zapisy-na-cwiczenia-dla-ochotnikow

 33. http://facet.wp.pl/gid,17296851,img,17296858,kat,69514,galeriazdjecie.html

  AH-1Z „Viper” – TO TEN HELIKOPTER KUPIĄ POLACY?

  ~odindu: Przecież ten śmigłowiec to jakiś paździerz. Jak zwykle kupuje się jakąś padlinę. Wyjdzie z tego nie ŻMIJA tylko PADALEC

  ~kosa: Znowu demobil ….Odpowiedzialni za nasze uzbrojenie powinni zgnić w więzieniach !!!

  ~mario 49: Dlaczego nie mamy swoich śmigłowców tylko kupujemy ? mamy swoje zakłady !

  ~gazda: Zbieranie złomu jest w naszych genach

  ~kosmita1: JEDYNYM na świecie producentem silników i części zamiennych do Mi – 24 jest UKRAINA. Im szybciej wycofamy Mi 24 tym szybciej Ukraina ZBANKRUTUJE, a już na pewno przestanie być naszym sojusznikiem. 1 zaprojektujmy transportowiec konkurencyjny do Mi 17 z silnikami UKRAIŃSKIEJ produkcji 2 helikopter szturmowy dla polskiej armii i Sokół musza mieć TEN SAM silnik produkowany w Rzeszowie i inaczej Rzeszów albo zbankrutuje albo przestanie produkować dla wojska, a koszty eksploatacji będą tak wielkie, że tak BIEDNE państwo jak Polska będzie musiało trzymać maszyny na ziemi.

  ~norbik: Kupią amerykańskie by kolejny raz wejść w zadek yankesom.

  ~seth: Toż to konstrukcja z lat 60-tych…………..czy oni podurnieli ???????????

  ~zcx: Złom za cenę nowego ale robienie laski do czegoś zobowiązuje.

  ~W…y: Polacy niczego nie kupią bo nie maja nic do gadania w tej sprawie zero referendum ! Kupią wolacy i kacyki na usługach korporacji i zachodnich mocarstw a my za to zapłacimy ! Zamiast odbudowywać gospodarkę kraju przemysł itd wywala sie w błoto publiczne pieniądze bez zgody obywateli to jest dopiero patologia !

  ~as: Przecież tych śmigłowców już dawno nie produkują!Ciekawa prowokacja czy głupota?

  ~pawel: A z naszego Świdnika nie można?

  ~rambo: Oczywiscie amerykanski przeżytek, czy naród musi płacic za błędy i nieudolnosc rządów…
  *****
  To nie wszystkie LŻEŃSTWA pod adresem Amerykanów.
  AH-IZ „Viper” ZULU COBRA jest takim samym Papierem Toaletowym jak produkowany w Mielcu APACZ, który po Sromotnej klęsce w Albanii przechrzczono na Black Hawk i wsadzono do D. Głupim Polaczkom. Asz mówił mi, że Amerykanie po skonsumowaniu ze Smakiem polskiego Bobra Kasztelańskiego – na czym zarobili wiele miliardów dolców – przysłali do Polski misję z ofertą sprzedaży Pierwotnego Planu Nawodnienia Dzikiego Zachodu, który ja ROZGROMIŁEM Polskim Bobrem Kasztelańskim. Nie dość, że SKAPEROWALI to chcieli jeszcze Głupich Polaczków OTRUĆ jako niewolników żydowskich.
  Niemcy tak się przestraszyli mego Aerobusa: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza//, że kazali Tuskowi ZLIKWIDOWAĆ polski przemysł lotniczy przez sprzedać Mielca Amerykanom a Świdnika Włochom po przepędzeniu przeze mnie zajobów amerykańskich: http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=6229#6229//.
  Sperma jerozolimska jest wściekła, że pierwotny plan redukcji 150 towarzystw lotniczych do CZTERECH: amerykańskiego, brytyjskiego, niemieckiego i rosyjskiego NIE UDAŁ SIĘ – w znacznym stopniu dzięki mnie.

 34. NyndrO said

  Jeż w occie.

 35. NyndrO said

 36. Marucha said

  Re 18:
  Pani LaReine… na miłość boska…

  Wrogom sie pali grunt pod nogami i nie zawachaja sie przed niczym; tu zamordowaniem polityka Rosjaninia azeby Rosjan to zabolalo i zeby prezydentowi Putinowi zaszkodzic w taki haniebny sposob.

  Śmierc sp. Nemcowa to tragedia dla Rosji i Rosjan tak jak zamordowanie sp. Andrzeja Leppera.
  Co dalej?

  Może i Rosjanina (choć mam tu wątpliwości) – ale jaki znowu „świętej pamięci”?
  Jak Pani może porównywać tego zdrajcę i agenciurę do ś.p. Andrzeja Leppera, który był Polakiem i o dobro Polski walczył?
  Jaka tragedia dla Rosjan? Chyba tylko dla „robiących za Rosjan” albo totalnych lemingów.
  Jego śmierć, jak już porównywać – to do śmierci „Polaka”, ś.p. Geremka Bronisława.

 37. osoba prywatna said

  Pani kazała przygotować dzieciom historie z morałem, które opowiedzieli im rodzice.
  Pierwsza jest Małgosia. Moi rodzice hodują kury na mięso. Kiedyś kupili dużo piskląt, już liczyli, ile zarobią, ale większość piskląt zdechła.
  Dobrze, Małgosiu, ale jaki z tego morał?
  Nie licz pieniędzy z kurczaków, zanim nie dorosną, tak powiedzieli rodzice.
  Następny opowiada Mareczek:
  Rodzice mają kurzą fermę. Kury zniosły dużo jaj, rodzice liczyli, ile zarobią, ale
  z większości jaj wykluły się koguty.
  Dobrze Marku, ale jaki z tego morał?
  Nie z każdego jajka wylęga się kura.
  Kolej na Jasia (pani łyka valium):
  Dziadek Staszek podczas wojny był cichociemnym. No i zrzucili go na spadochronie do Polski. Miał mundur, stena, sto naboi, nóż i butelkę whisky.
  Pięćdziesiąt metrów nad ziemią zauważył, że leci w środek niemieckiego garnizonu.
  Szkopy już go zauważyli, więc dziadek Staszek wychlał całą whisky naraz, żeby się
  nie stłukła, na dwudziestu metrach odpiął spadochron i spadł między Niemców.
  I tu dawaaaj! Dziadek pruje ze stena! Niemcy walą się na ziemie jak afgańskie chomiki!
  Juchy więcej niż na filmach z Arnoldem. Z osiemdziesięciu ubił I skończyły mu
  się pestki, to wyjął nóż i kosi Niemców jak Boryna zboże. Na trzydziestym klinga poszłaa, resztę dziadek zarąbał z buta I uciekł.
  W klasie konsternacja. Pani – w spazmach mimo zażycia valium – pyta:
  Śliczna historyjka, ale jaki morał?
  Też taty pytałem, a on na to:
  “Nie wkurzaj dziadka Staszka, jak se popije”.

 38. Boydar said

  Budujące! Morale mi się podniosło, tak kurnia trzymać !

 39. Lopez said

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/119668,ue-nie-ma-wyjscia-i-realizuje-polityke-w-janukowycza

 40. Lopez said

  Ukraina zamyka granicę przed antybanderowcami

  Jedna z polskich grup pielgrzymujących na obchody rocznicy zbrodni w Hucie Pieniackiej została zatrzymana na przejściu granicznym w Hrebennem.

  Sześciu osobom uniemożliwiono wjazd na Ukrainę, powołując się na zastrzeżenie Służby Bezpecznosty, uzasadnione „prowadzeniem działalności antyukraińskiej” – czyli udziałem w manifestacjach kresowych upamiętniających zbrodnie UPA. Wśród zatrzymanych przez Straż Graniczną i przetrzymanych na przejściu był m.in. Tomasz Jankowski, przewodniczący antywojennego Komitetu Ukraińskiego w Polsce oraz niżej podpisany – Konrad Rękas, członek Społecznego Komitetu Upamiętniania Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.

  Reszta delegacji – kilkadziesiąt osób …
  dalej … http://chart.neon24.pl/post/119666,ukraina-zamyka-granice-przed-antybanderowcami

  —-
  W mediach oczywiście cisza

 41. NyndrO said

  Wiem.

 42. revers said

  ad40
  bo media sa antypolskie od dawna, i chetnie przyslaly by jak nie oplacana antife z blikiego zachodu do rozgramiania lokalnych 11.11.11, to banderowcow z ze wschodu na razanie, lub ISlamistow z IS by bylo troche szarii.

 43. La Reine Toronto said

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2973413/Violent-clashes-break-anti-Islam-march-Newcastle-city-centre-hundreds-far-right-protesters-met-MP-George-Galloway-leading-rival-demonstration.html#comments
  No nareszcie tutaj sa Europejczycy z krwi i kosci w akcji przeciwko EU biurokratycznej machinie rozwlalajacej nasza cywilizacje chrzescijnaska!
  komentarze dobre.

 44. La Reine Toronto said

  ad.36. No zostalam wyrozniona przez naszego Pana Gajowego i slusznie. Przepraszam ale ponioslo mnie bo nie wiedzialalm ze ten Nemcow to Zyd ktory dziala przeciwko Rosji i Rosjanom.
  No coz pisalam to w nocy i chyba okularow nie mialam na nosie.

  Porownalam do sp. Andrzeja Leppera bo wydawalo sie ze to Slowianin i to rasowy.
  Potem zobaczylam fote na lamach DMail ze mial ten typ randez -vous z ukrainska modelka no i wtedy zrozumialam ze to ‚swoi’ poswiecili swojego zebyw wywolac zamieszki i zeby zobaczyl to Caly Swiat….Merdia maja teraz pozywka do ataku Rosjan i Federacji.
  O mea culpa!

 45. revers said

  To plemię nie ma ojczyzny i wszędzie tam, gdzie chodzi, próbuje zniszczyć poczucie patriotyzmu, rozmuzdza ludzkie umysły. Żydzi dążą do utworzenia Republiki świata ( na ksztalt Wemaru ), a następnie będą mistrzami świata. Ponad wszystko jesteśmy po to by boic się Żydów i nie pozwolic im do podobne stwory. Widzimy, jak zabrali w posiadanie Ameryke i Europe. Można powiedzieć, że w ich rękach zebrane są wszystkie bogactwa świata. Wojna w dużej mierze zależy od Żydów, z powodu akumulacji kapitału ktore wpadaj w ich ręce. Grają światowymi rynkami jak piłką. Widzieliśmy to w czasie wojny. Rosja to było silne panstwo i wytrzymały, chociaz duchowo osłabione przez Żydów; Żydzi są zainteresowani zniszczeniem Rosji jej patriotyzmu. Zniszczyli juz Francje i wiele innych państw europejskich.

  Okuma SHIGENOBU /1838-1922 / premier Japonii

 46. Siggi said

  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11013504_1279973008738052_4002333060346152647_n.jpg?oh=6319d9637971226b945c68f5c7a3b8d8&oe=55898B9D&__gda__=1434909645_e96cdf39c96b662703f70ba7f0f93f2a

 47. Zbigniew said

  Tak, po prostu. Pani Tekla, Panie Przecławie. Bardzo sympatyczny film, jakby. Komedia nie na temat. Zdaje się, że to rosyjskie. Mogą nas za to wziąść na komisariat.

  Ширли-Мырли / Shyrli-Myrli

 48. NICK said

  P. Siggi (20).
  A co się robi z ‚ciężarem’?
  To co się robi – tu i teraz.

 49. Marucha said

  Re 44:
  Pani LaReine, nikt z nas nie wie wszystkiego o wszystkim, każdy robi błędy, każdy daje się czasami zwieść, włącznie z gajowym.
  W każdym bądź razie przyznała się Pani do błędu, a więc – mówiąc kolokwialnie – ma Pani większe jaja, niż niejeden przedstawiciel płci mężczyźnianej. Co zawsze dla mnie było powodem do szacunku.

 50. NyndrO said

  Wiedziałem,że Pan Kierownik dawno by mnie wyjebał.Ale spodobała się Mu moja szczerość.Bo to nie żyd.

 51. lopez said

  Doniecka Republika Ludowa: Apel do Polaków
  on 28 lutego 2015

  Prezentujemy tłumaczenie apelu do narodu polskiego wystosowanego przez Michaiła Mnuchina, wiceministra spraw zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej.

  Dziś, 28 lutego, wspominamy jedną z największych tragedii XX wieku – rzeź wołyńską. Banderowcy-faszyści wymordowali tysiące Polaków ze względu na swój etniczny i kulturowy nacjonalizm, objawiając jego nieludzki charakter i podstawową ideę którą jest wyniszczenie wszystkiego, co inne, wszystkiego co odmienne.

  W ciągu ostatniego roku ludność Donbasu w pełni odczuła, czym jest ludobójstwo, co znaczą ból i cierpienie. W pełni rozumiemy to, co w tych dniach przeżywa naród polski i składamy mu kondolencje. Widzimy dziś, że niestety nauki jakie niesie historia są zapominane i niezauważane.

  Znów spadkobiercy Bandery niszczą wszystko wokół, zagrażając wszystkim narodom żyjącym na Ukrainie i w jej sąsiedztwie. Wzywamy całe społeczeństwo polskie, cały polski naród. Zjednoczcie się odrzucając uprzedzenia polityczne. Zrozumcie, że jeśli zło nie zostanie dziś powstrzymane, nie raz powtórzą się tragedie podobne do tej z Wołynia. Wierzymy, że każdego dnia rozumiecie to coraz lepiej i jesteście w stanie wpłynąć na swoje władze, by zajęły właściwe i sprawiedliwe stanowisko wobec kierującego się nienawiścią do ludzi reżimu w Kijowie.

  http://xportal.pl/?p=19599

 52. towarzysz0 said

  A tak mysli Sterligow o zabójwstwie Niemcowa

  https://vk.com/g.sterligov?w=wall190311096_3476

 53. Ex said

  Dopiero dzisiaj udało się złapać pierwszego ze sprawców. 22-latek pochodzenia żydowskiego został zatrzymany przez nowojorską policję.
  http://wpolityce.pl/kryminal/235453-aresztowano-wandala-ktory-zniszczyl-polski-mural-w-nowym-jorku

 54. towarzysz0 said

  Происхождение

  Родился 9 октября 1959 года в Сочи в семье замначальника строительного главка Ефима Давыдовича Немцова (1928—1988)[7] и педиатра, заслуженного врача России Дины Яковлевны Эйдман (род. 1928)[8][9][10]. По воспоминаниям Немцова, его бабушка по отцовской линии, Анна Борисовна Немцова (1899—1980)[11], была русская и в детстве крестила его втайне от матери-еврейки, чем вызвала её большое недовольство[12].

 55. lopez said

  Banderowski reżim grozi, że jeśli Piskorski wiedzie na Ukrainę to zostanie zatrzymany

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sbu-nie-wpuszcza-na-ukraine-za-propagowanie-klamstw-o-rzekomej-rzezi-wolynskiej#

 56. NyndrO said

  Mało tego.Miałem dwa bany,a i tak mnie dopuścił.Bo wiedział,że choć robię błędy ,nie jestem żydem.Nikt mnie tak nie docenił,jak Pan Kierownik.Niby obcy Chłop,a bliski,jak Łociec.

 57. Zbigniew said

  @55 sam pan widzi, Nyndro, jaka róznica, miendzy mnom, a gajowym. Kuu**wa.

 58. Feluś said

  St,szeregowy Marucha zmieszczanie w czołówce żarcia jest wysoce niepoważne.

 59. Zbigniew said

  To ostatnie „Kuu**rwa” było nie potrzebne. Bez sensu.

 60. NyndrO said

  Zara Cię pizgnę,Zbychu.

 61. NyndrO said

  Zbignief

 62. osoba prywatna said

  Podręcznik żołnierza: działania i przeżycie w warunkach zimowych
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/podrecznik-zolnierza-dzialania-i-przezycie-w-warunkach-zimowych-2015-02

 63. Zbigniew said

  Żebym ja pana Nyndro nie tego.

  Feluś z pod 58. Jak masz na imię i nazwisko? Ja jestem Zbigniew Kozioł. Uczę na Uniwersytecie Żydowskim (przepraszam, Rzeszowskim).

 64. NyndrO said

  Ala naucza Zbychu? Czy się uczy? bo się pisze „spod” 🙂

 65. NyndrO said

  I nie „Nyndro”,a NyndrO.W końcu ja też nie mówię o Panu „Ździsława”,nie?

 66. Zbigniew said

  Wymądrzaj się pan. Ja dobre ponad 20 lat w Polsce nie byłem. A mimo to mówię lepiej niż wielu. Ch*j pan wie o mnie o i o moim zainteresowaniu polszczyzną (Gajowy coś wie). Odpieprz się pan, głupku. Dureń.

 67. NyndrO said

  Czyli chcesz wpierdol?

 68. NyndrO said

  Że Pan mnie wyzywa,bo mam rację?Niech Pan uważa,bo jest Pan bardzo blisko żydowinki.

 69. NyndrO said

  I jeszcze jedno.Mam w dupie zbychu ile lat się w Polsce męczyłeś.

 70. NyndrO said

 71. NICK said

  Czy Ty wiesz? Nyndr0?
  Natychmiast!!! Przeproś! Zbigniewa!

 72. NyndrO said

  Dla mnie nie ma ludzi-świętych.I na pewno nie będę przepraszał tego idiotę.Rozumie Pan,NICK?

 73. NyndrO said

  …chociaż Pana szanuje.A że pipol niepiśmienny,No profesor made in 3 rp,nie?

 74. NICK said

  Nie rozumiem, niestety.
  „Idiotę”?
  Obawiam się bana, psze Pana. Poważnie!

 75. Zbigniew said

  Nyndro,

  Mnie na pewno przepraszać ch*jku nie musisz. Nie proszę o to.

  Wierzę, że gospodarz też ma ciebie dosyć. Więc?

  Bujajmy się nadal w obłokach swobody wypowiedzi. Ch*j z tobą.

 76. NyndrO said

  A ja się nie obawiam.Też poważnie,Kolego.Zbychu pokazał.Ja bym mu bana nie dał.Niech się popisuje.

 77. NyndrO said

  Oczywiście najłatwiej być „profesorem”.Już bartoszewski to skumał.

 78. NyndrO said

  …chociaż ja na miejscu Zbynia zostałbym docentem.Przecież nikt nie sprawdzi..

 79. Marucha said

  Panie NyndrO,
  Niech Pan nie nadużywa mojej niewątpliwej sympatii, jaką do Pana żywię. Niech się Pan nie czepia Zbigniewa.

  PS Należę chyba do ludzi, którzy w słusznej sprawie mogliby wykonać wyrok nawet na przyjacielu. Na szczęście nigdy nie miałem okazji tego zweryfikować w praktyce.
  Warto jednak wziąć to pod uwagę 😉

 80. Siggi said

  ads-48,NICK,no właśnie.
  Po mojemu „ciężar” niesie się albo zdejmuje.Dlatego jest ciężarny.Potem zgodnie z grawitacją-kierunek gleba.I tak mnie się przedstawia ,że tak będzie .Pożyjemy -zobaczymy…Nie?

 81. NyndrO said

  Przepraszam.Panu nie podskoczę.

  Nie o to chodzi, panie NyndrO. Chodzi o rodzaj podskakiwania.
  Admin

 82. Zbigniew said

  @79

  przecie to jakiś nienormalny

 83. Siggi said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/arabia-saudyjska-udostepnila-izraelowi-swoja-przestrzen-powietrzna-mozliwy-staje-sie-atak-

 84. Marucha said

  Re 82:
  NyndrO nie jest zły, w sumie jest w porządku. Miewa wyskoki. My też.

 85. NyndrO said

  Ja z Panem z zasady nie dysjutuję- nawet,gdy jestem pewien,że mam rację.

 86. NICK said

  Panie Zbigniewie. Luzik.
  Nyndr0, nie przeprosiłeś… .
  Źle.

 87. Zbigniew said

  @84

  Pana zabawki. Może pan rozumie lepiej. Ja nie.

 88. NyndrO said

  Ad 81.*Dobrze.Ok.Pan Zbigniew jest starszy i mądrzejszy.Przepraszam.

 89. NyndrO said

  Panie Zbigniewie,proszę przyjąć moje przeprosiny,bo są od Serca.Przepraszam,o jestem zbyt młody,żeby Panu pyskować.

 90. NyndrO said

  Przepraszam.

 91. towarzysz0 said

  Czy jest jakikolwiek sens tej wirtualnej pyskówki? Pan Zbigniew uczciwie sie odkryl. Mysle, ze jest to zaproszeniem na pojedynek.

  A moze jednak lepiej przeczytac opowiadanie Czechowa „Maska”?

 92. revers said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/arabia-saudyjska-udostepnila-izraelowi-swoja-przestrzen-powietrzna-mozliwy-staje-sie-atak-

 93. Ex said

  On na serio wlazł na siedzenie.

 94. marta15 said

  tu ciekawe video o tym jak antybiotyki wywoluja alergiczne reakcje na owoce u dzieci.
  Truja nas z zapalem i systematycznie.

 95. marta15 said

  bardzo drastyczne zdjecia rekacji na niby bezpieczne i prawnie wymagane szczepionki u dzieci.
  http://www.mostholyfamilymonastery.com/news/vaccine-horrors-medical-mutilation-of-innocent-children-exposed-in-graphic-photos-of-safe-vaccines-gone-horribly-wrong/

 96. marta15 said

  How many people have died from chemotherapy, not cancer?
  naturalnews.com

  If you cripple your immunity, what have you got? If you wipe out all of your good bacteria in your gut, what’s left? Did you know that if you survive with chemotherapy and cancer for five years you are statistically entered in the “cancer books” as a survivor, even if you drop dead the next day due to chemo-overload, organ strangulation or total lack of immunity? The chemotherapy and radiation treatments are leading to death stemming from the simple common cold or the flu. That’s right, then pneumonia takes over, because you have no more white blood cells to fight off infections. Who knew?

  Of course, we can’t count up all the chemo deaths, because the hospitals and oncologists will always simply say that “the cancer spread” and that was the cause of termination. That’s what goes “on the books.”

  If you’re taking chemo treatments and you have no immunity, because chemotherapy demolishes it (even medical doctors admit this), any common infection can become your demise. The next flu could be the end of you. For example, a staff infection from handling raw chicken could be the culprit of the beginning of the end for a cancer survivor who continues taking chemo. The next infection from GM E. coli orSalmonella and you’re done for. Simple food poisoning from fast food and you’re six feet under. Where are those statistics? They’re nowhere — because you “can’t prove it.”

  z cyklu zabili mu raka a on niedlugo potem zmarl na zwykle zapalenie oskrzeli, jako ze jego organizm zostal kompletnie pozbawiony komorek zwalczajacych infekcje.

 97. Przecław said

  #63
  W moim przekonaniu „z pod” nie jest błędem, pisownia rozdzielna jest dopuszczalna, a jak nie jest to powinna być, bo jest bardziej logiczna, a wtedy piszemy w j.polskim tylko dźwięczne „z”.
  Najlepszym rozwiązaniem jest pisanie „z’pod” z zastosowaniem apostrofu. Kiedyś jakiś dureń wymyślił, że apostrofów nie należy stosować w j.polskim, pytam się DLACZEGO ?
  I tak się je stosuje, coraz częściej, przy odmianie obcych nazwisk, PRZESADA, świadczy to o niepotrzebnie uniżonym stosunku do wszystkiego co „zachodnie”, bo przecież wobec nazwisk słowiańskich apostrofu się nie stosuje.
  Polacy, stuknijcie się w czoło i wstańcie z kolan !

 98. NyndrO said

  Panie Przecławie-dobra.ok ja zrobiłem błąd. Poprawnie jest pisać dopuszczalnie.

 99. NyndrO said

  Jeszcze raz przepraszam i sory,że mi przyszło do głowy.

 100. ~ said

  Dwa, ciekawe materiały:

 101. lopez said

  SBU nie wpuszcza na Ukrainę za „propagowanie kłamstw o rzekomej rzezi wołyńskiej”
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sbu-nie-wpuszcza-na-ukraine-za-propagowanie-klamstw-o-rzekomej-rzezi-wolynskiej

 102. lopez said

  Żydo-reżim Ukrainy wrogi wobec Polaków
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/119682,zydo-rezim-ukrainy-wrogi-wobec-polakow

 103. NyndrO said

  W ramach przeposin chciałbym przyznać,że mam z deklem. * Panie Kierowniku,niech Pan to „przepuści”.To jest ciekawe.

 104. La Reine Toronto said

  https://rinf.com/alt-news/featured/entire-case-sanctions-russia-pure-lies/
  Kto ma czas to moze sobie poczytac; materialu ze ho ho!

  P.S.
  o co poszlo miedzy panami Zbigniewem a NyndrO? ale sie narobilo od rana…ale w sumie jest tu burzliwie i ciekawie.Dobra ta Gajowka naszego Pana Maruchy!
  Dziekuje.

 105. NyndrO said

  Ja też bardzo dziękuję,bo to jest najpoważniejsza strona internetu.Prawda? Jestem wręcz dumny,że mogę się Tutaj z Kimś „kłócić”. No nie jest tak?

 106. marta15 said

  bardzo ciekawe
  http://www.infowars.com/stockholm-microchipped-office-workers-feel-very-modern-using-hand-implanted-chips-to-open-doors/

  Szwedzcy pracownicy biur czuja sie „bardzo nowocesni” po tym jak wszczepiony w ich reke chip pozwala im otworzyc drzwi lub uruchomic kopiarke..
  Wiele ludzi sami radosnie podadza swoje lapy i puste lby aby sie dac zaczipowac..

 107. La Reine Toronto said

  http://gazetawarszawska.com/zamach/1028-to-zydzi-porwali-i-zamordowali-delegacje-do-katynia-w-dniu-10-kwietnia-2010
  Przypomnijmy sobie to …i wiadomo dlaczego skutki katastrofy teraz sa bardzo przydatne…ano nie ma praktycznie polskiej armii….Pan Krzysztof ma racje.

 108. La Reine Toronto said

  ad .106 Mysmy to w Gajowce juz przerobili osobo Marto z numerem 15.

 109. revers said

  jak rezim Obamy wysyla jasne sygnaly ze to co ma byc „ciemne i tajemne” jest nie naruszalne, po 3 dzennikarskich trupach na dobe.

  http://www.whatdoesitmean.com/index1838.htm

 110. revers said

  Zwiastun ukrytej mobilizacji

 111. La Reine Toronto said


  nawet smierc nie jest wybawieniem?

 112. rotmistrz said

  Abu Bakr al-Baghdadi, so-called ”Caliph,” the head of ISIL (Islamic State in Iraq and the Levant is, according to sources reputed to originate from Edward Snowden, an actor named Elliot Shimon, a Mossad trained operative.

  Simon Elliot (Elliot Shimon) aka Al-Baghdadi was born of two Jewish parents and is a Mossad agent.

  According to a retired FXX agent specializing in Israeli counter intel: The type of nuclear devices used on 911 were a modified version of the W-54 nuclear artillery shells that were covertly provided to the Israelis between 1988 and 1998 from US surplus stockpiles illegally exported during the Bush/Clinton era.

  https://freedomfighterreports.com/2014/09/05/ground-breaking-benghazi-is-the-answer-mosad-was-behind-911-and-mossad-runs-isis-what-is-next-another-911/

  Proof the UK and US are supplying ISIS,Iraqi Army Downs 2 UK Planes Carrying Weapons for ISIL

  US-izrael i wielka brytania dostarczają broń żydowskiemu „państwu islamskiemu” do mordowania chrześcijan

  https://freedomfighterreports.com/2015/02/24/proof-the-uk-and-us-are-supplying-isis/

  TEHRAN (FNA)- The Patriarch of the Holy City of Jerusalem and all Palestine, Theophilos III, denounced on Thursday what he called „repeated” attacks on Christian and Muslim places of worship in the Palestinian territories by extremist Jewish settlers.

  żydzi judaiści atakują kościoły chrześcijańskie
  http://english.farsnews.com/imgrep.aspx?nn=13931208000492

  Iraq’s Popular Forces Release Photo of Downed US Chopper Carrying Arms for ISIL

  http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13931209001345

  TEHRAN (FNA)- An Iraqi provincial official lashed out at the western countries and their regional allies for supporting Takfiri terrorists in Iraq, revealing that the US airplanes still continue to airdrop weapons and foodstuff for the ISIL terrorists.

  http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13931206000521

  Kolejne dostawy żywności broni dla żydowskich terrorystów z mossadu „państwo islamskie” przez usrael

  IS abducts 150 Christians, rapes and kills women, a „tragic situation” for vicar to Aleppo
  http://www.asianews.it/news-en/IS-abducts-150-Christians,-rapes-and-kills-women,-a-tragic-situation-for-vicar-to-Aleppo-33561.html

  wahabici-judaiści z państwa islamskiego porywają gwałcą i zabijają Chrześcijanki

 113. Ar said

  S.Z” Wincenty Witos-maz stanu tysiaclecia”

  Oj zle nam bedzie z polityka Becka
  P.D
  „Budowa lotniska w Macznikach kolo Srody Wlkp., w sasiedztwie mojej rodzinnej wsi-Janowa, byla ilustracja „mocarstwowej” polityki Rydza-Smiglego, Becka oraz Moscickiego, realizowanej w mysl hasla: ” silni, zwarci, gotowi” – ” Nie tylko sukni, ale nawet guzika nie oddamy”. Lotnisko budowano w wielkim pospiechu na kilka miesiecy przed wojna. Setki wozow konnych niwelujacych nierownosci terenu, sciagnieto z calego powiatu. Stad mialy startowac polskie samoloty, by odpierac naloty wroga, a nawet zaatakowac Berlin. Ironia losu, pierwsze wyladowaly na macznickim lotnisku samoloty hitlerowskie.
  Czy dla wszystkich bylo to zaskoczeniem? Nie! Dlaczego? Bo wsrod wielu pracujacych przy budowie lotniska w trybie na poly konspiracyjnym, jakby w cieniu mocarstwowej, sanacyjnej propagandy rzadowej, wycinki z gazet ( glownie z usa) , z ktorych jeden dotyczacy Witosa i grozby rozbioru Polski zachowalem na pamiatke.
  Zawieral on glownie krytyczna ocene polskiej rzeczywistosci politycznej, w ktorej brak proporcji miedzy propaganda rzadowa, a rzeczywistoscia, byl glownym wyznacznikiem zaklamania polskich elit rzadzacych. Nic wiec dziwnego, ze pytanie: ” Jak mozna oklamywac narod i brnac w bledach polityki zagranicznej, mimo wolan na alarm”,pozostalo bez odpowiedzi. ‚

 114. aE said

  „Zadne streszczenie nie jest w stanie oddac grozy wolania na alarm,wolania Witosa i innych wielkich mezow stanu, bczna y ratowali smiertenie zagrozona Polske. Na nic tez sie zdaly rozpaczliwe wolania profesorow uniwersytetow u prezydenta Moscickiego na zamku w dniu 31 III 1939 r. Na nic dramatyczny wniosek gen. Zeligowskiego i 13 niezaleznych poslow w Sejmie sanacyjnym o przerwanie obrad, bo Polska zostala okrazona i zagrozona przez Hitlera.
  18 III 1939r. gen. Zeligowski zlozyl krotka, lecz dramatyczna interpelacje o tresci nastepujacej: ” Dwa bratnie narody slowianskie narody: czeski i slowacki, tragicznie utracily swoj byt niepodlegly.
  sytuacja polityczna panstwa polskiego stala sie niebezpieczna.
  Wobec tego wnosze o przerwanie dzisiejszego porzadku dziennego i wezanie Pana premiera do oswiadczenia, co zamierza przedsiewziac dla natychmiastowego spotegowania sil moralnych i materialnych Ojczyzny”

 115. La Reine Toronto said

 116. Siggi said

  Przywieczerski pod amerykańskim parasolem

  Trudno zaiste pojąć stosunek USA do ekstradycji. Jest on bardzo specyficzny. By nie rzec – wybiórczy. Tak jakby dwie półkule amerykańskiego mózgu kompletnie ze sobą się nie komunikowały. Bo jakże to? Z jednej strony USA stają na głowie, by dopaść Romana Polańskiego, i żądają od nas ekstradycji reżysera, gdy tylko jego stopa stanie na polskiej ziemi. A z drugiej rząd amerykański gości na swojej ziemi Dariusza Tytusa Przywieczerskiego, szemranego biznesmena, który pośpiesznie opuścił naszą ojczyznę równo 10 lat temu. Nawet nie poczekał na ogłoszenie wyroku w sprawie FOZZ. A skazany został w 2005 r. na 3,5 roku więzienia oraz 330 tys. zł grzywny za wyprowadzenie z funduszu ok 1,5 mln dol. Przywieczerski najpierw uciekł na Białoruś (!), później do Londynu, a w końcu do USA. I od 2008 r. mieszka sobie u Wuja Sama. Znany jest jego adres. I telefon też. Mimo to proces ekstradycji Przywieczerskiego ciągnie się od lat. A urzędnicy amerykańscy pokazują naszym gest, który na całym świecie uważany jest za bardzo obraźliwy. Ciekawe, skąd ta miłość Amerykanów do Przywieczerskiego? Napiszemy, kiedy obeschną nam łzy wzruszenia.
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/przywieczerski-pod-amerykanskim-parasolem/

 117. AQQ said

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/03/01/zabojstwo-niemcowa-putin-juz-3-lata-temu-ostrzegal-przed-dokladnie-tego-typu-operacja-pod-falszywa-flaga/

 118. Siggi said

  IPN-owska profanacja w KL Gross-Rosen
  autor Radosław S. Czarnecki ,  Listopad 17, 2014

  Wystawa w obozie koncentracyjnym to relatywizacja faszyzmu, nazizmu i hitleryzmu
  Istnieje charakter czarny, charakter słaby, charakter nieugięty, zwierzęcy, dziecinny, bydlęcy, tępy, fałszywy, błazeński, matacki, despotyczny.
  Marek Aureliusz, „Rozmyślania”
  Odwiedziłem ostatnio muzeum obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w Rogoźnicy k. Jawora. Obóz jak obóz – klasyczny wytwór faszystowsko-nazistowskiego sposobu organizacji, myślenia, patrzenia na świat i innego (a także niemieckiego) porządku, perfekcyjnej organizacji, umiłowania ładu i dyscypliny charakterystycznego dla systemów totalitarnych. W KL Gross-Rosen zginęło, zmarło z wycieńczenia, zostało zamordowanych ponad 40 tys. ludzi z całej Europy. Najliczniejszą grupę stanowili Żydzi, potem – Polacy i Rosjanie. Byli też Czesi, Belgowie, Francuzi, Węgrzy… Wśród Rosjan jeńcy wojenni, których mimo obowiązujących konwencji kierowano nie do oflagów czy stalagów, lecz do obozów koncentracyjnych. Prawie żaden nie przeżył obozu Gross-Rosen.
  W tak tragicznym miejscu, gdzie zwiedzającemu powinny towarzyszyć cisza, zaduma i refleksja nad zagrożeniami, jakie niesie każdy totalitaryzm (państwowy, religijny, ideologiczny, kulturowy, ekonomiczny itd.), niedopuszczalna jest jakakolwiek propaganda, indoktrynacja czy manipulacja: faktem, obrazem, słowem, gestem, symbolem. Te megacmentarze, te pola śmierci mogą być tylko miejscem prezentacji faktów.
  Dlatego poświęcenie całej sali, tuż przy bramie obozowej z napisem Arbeit macht frei, polityce ZSRR wobec Polski w latach 20. i 30. XX w., zakończonej aneksją jednej trzeciej obszaru II RP 17 września 1939 r., jest moim zdaniem nie tylko niestosowne, ale i obraźliwe, manipulatorskie. Wystawa będąca dziełem IPN jest przykładem żenującego, prymitywnego myślenia zalegającego nawet nad tymi masowymi grobami, chęci dokonywania kuglarskich sztuczek na świadomości odbiorcy w każdym miejscu i każdej chwili. To także relatywizacja tego, co zwiedzający ogląda za ową bramą, z czym się styka i co oddziałuje na jego zmysły. To przekazanie widzowi informacji, że faszyzm może nie był taki najstraszniejszy, bo komunizm jest gorszy. To nie jest nawet (jak tłumaczą IPN-owscy akolici i zażarci antykomuniści) zrównywanie obu totalitaryzmów. To relatywizacja faszyzmu, nazizmu i hitleryzmu.
  W żadnym wypadku nie jestem za przemilczaniem faktów. 17 września 1939 r. był tragicznym epizodem w historii naszego społeczeństwa i Polski, jego wydźwięk jest jednoznaczny. Był też dramatycznym momentem w relacjach Polaków i Rosjan. Ale KL Gross-Rosen ani żadne tego rodzaju miejsce nie może stwarzać okazji do takich prezentacji jak wystawa zorganizowana sumptem IPN (czyli budżetu państwa polskiego). Bo to jest najzwyklejsza profanacja.
  Dlatego po raz nie wiem który sparafrazuję Katona Starszego, rzymskiego męża stanu, który powtarzał: Ceterum censeo Carthaginem delendam esse, i upomnę się: IPN powinien być zlikwidowany.
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/radoslaw-s-czarnecki-ipn-owska-profanacja-kl-gross-rosen/

 119. http://www.fakt.pl/polityka/rosja-juz-dawno-zdecydowala-jak-podzieli-europe,artykuly,527584.html

  TAJNY PLAN PUTINA. POLSKA NIE MA RACJI BYTU.

  Tajna Mapa Putina została opracowana DLA NIEMCÓW – jako Alternatywa chińsko-niemieckiej granicy na Uralu z roku 1951. Świadczy o tym Rosyjska Mandżuria i Niepodległy Tybet. Ten program AZJATYCKI zostałby zrealizowany przez przekształcenie wojny Ussuryjskiej w Mandzurską, ale Chińczycy wyświetlili w swej ambasadzie paryskiej Filmową Dokumentację Katynia, którą Mao Tse-tung kupił w Izraelu.
  Sowieci nazwali to HITLEROWSKĄ PROWOKACJĄ i powiadomili Nixona o ataku Nuklearnym na 100 Miast Chińskich, na co Nixon kazał cherubinowi Hitlera odpowiedzieć, że WÓWCZAS US-ARMY DOKONA ATAKU NUKLEARNEGO NA 128 MIAST SOWIECKICH.
  Jest Pytanie, czy Niemcow ujawnił Granicę Rosyjsko-Niemiecką na Dnieprze na polecenie Kanclerz Merkel, czy też a tajnego archiwum kremlowskiego, do którego miał dostęp jako Zaufany Jelcyna?

 120. osoba prywatna said

  Jedzmy wątróbkę!
  https://hipokrates2012.wordpress.com/2013/08/26/czy-watrobka-jest-zdrowa-przeciez-usuwa-toksyny/

 121. osoba prywatna said

  wójek bronek z kaszalotem.

 122. Stary Warszawiak said

  Stary Warszawiak przypomina:
  Dzisiaj jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
  Polacy gdziekolwiek jesteście na świecie, a wywieszacie POLSKĄ FLAGĘ NARODOWĄ w dniach 11 listopada, 3 maja,
  15 sierpnia – to wywieście ją i dzisiaj.
  Stary Warszawiak wywiesza ją również 1 sierpnia – rocznica Powstania Warszawskiego.
  Niektórzy starzy Warszawiacy nie zdejmują jej przez 63 dni – ponieważ tyle dni trwało w Warszawie powstanie w 1944 roku.

 123. AQQ said

 124. Zbigniew said

  Nie znam fracuskiego. Tak mi naszło popatrzeć na filmy z Departieu. A tu taki, po francusku. I zadziwia mnie: że gdy dobre aktorstwo – wcale nie trzeba rozumieć języka! Pani Tekla, Tralala?

 125. Ex said

 126. jaszmija said

  Ad 22 AQQ

  (lekko głupawe, ale trudno to inaczej skomentować)

  (“Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.” – Źródło: Internet)

  ZNALEZIONE W SIECI -Z OSTATNIEJ CHWILI!!~!. Jak donosi światowa prasa, do gmachu parlamentu Japonii wdarła się grupa „kiboli” z Polski. Grupią wyraźnie dyrygował osobnik o ksywie „Bull”, oraz drugi o ksywie „Szogun”. Osobnicy ci biegali po sali obrad i wykrzykiwali swoje ksywy.. Kibol „Bull” skakał po fotelu sprawozdawcy i wykrzykiwał aby „Szogun” robił mu zdjęcia. Następnie usiłował zdemontować blat biurka sprawozdawcy z zamiarem zabrania na pamiątkę. Dzięki wysiłkom ochroniarzy osobnicy zostali opanowani. Na lotnisku Okęcie już czeka na nich oddział policji z zamiarem aresztowania i umieszczenia w pensjonacie dla ” psychicznych.

  Źródło: komentarze do art,: http://karlin.salon24.pl/634225,szogun-z-oskar-d-em-w-reku

 127. NyndrO said

  Panie Zbigniewie! Zakładam,że ego nie pozwoli Panu odpowiedzieć,ale czy Pan się gniewa? Bo bardzo mi zależy,żeby się Pan nie gniewał. Dziwna forma przeprosin,ale ja taki do końca normalny,to nie jestem.

 128. Lopez said

  Dlaczego Krym tak bardzo chciał do Rosji
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/119656,dlaczego-krym-tak-bardzo-chcial-do-rosji
  —-

  Dlaczego Krym tak bardzo chciał do Rosji – część druga
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/119707,dlaczego-krym-tak-bardzo-chcial-do-rosji-czesc-druga

 129. AQQ said

  126) Jaszmija 🙂
  Ma się rozumieć ten pensjonat to pałac PO-rezydęta!

 130. JA said

  Jest na Fejsie taka grupa Koham Polskę , próbowałem coś pogadać ale nie da się, podesłałem parę linków z Gajówki o PISie , nic, kurna do ludzi nie dociera, NIC, oto jaki tekst wypocił jakiś dureń przed chwilą : ,, Kaczyński był najlepszym prezydentem od czasów powojennych,dbał o interesy naszego kraju,oddany Ojczyżnie patriota,komuchom był nie na rękę taki człowiek i skończył żywot tak jak widzeliśmy.Śmierć prezydenta Kaczyńskiego to był prezent dla Putina tak jak Politkowska,Litwinienko,Chlebnicki,ostatnio Niemcow.Ta lista jest bardzo długa,w Polsce również działa ta V kolumna Rosji,grasuje seryjny morderca.Putin to tchórz taki jakim był Stalin,miał depresję i cierpiał na bezsenność,bał się własnego cienia,takie cechy mają wszyscy dyktatorzy,Putin to klon Stalina,,. Dobry jest , nieprawdaż ?.

 131. Lopez said

  [eng subs] Ukraine Inferno (18+) — NovorossiaTV documentary

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=d-Y-OfjF938

 132. Lopez said

 133. La Reine Toronto said

  http://www.blacklistednews.com/Why_Billionaire_Oligarchs_Bankroll_Feminism/42077/0/38/38/Y/M.html
  No prosze! W Polsce gadzinowka dla gospodyn wiejskich Fuckt…publikuje wg pana Prawdzica kwiatki nt,. ‚mapy Putina ‚? ouch!
  ad.119: Panie Prawdzic takie publikcacje nie sa wiarygodne ale powoduja zamet w mozgach naszych pan….dlatego w RP juz malo kto sie orientuje jak sa zmanipulowani przez merdia pro syjonistyczne.

 134. NICK said

  Nie znam śledzi hodowlanych. (pewnie są, bo, czegóż nie ma)To chyba dobrze. A, skoro filet {!} surowy, można kupić za kilkanaście złotych? Filet. A i przyrządzić go na wiele sposobów. Jedzmy śledzie – jakoś bedzie. Gomółka, ś.p., preferował dorsze… . Polecam naturalne gomółki. Sera lub masła.

 135. lopez said

  „Polski Lwów”, „Banderowcom śmierć” – w nocy we Lwowie pojawiły się napisy po polsku

  Jak wynika z nadesłanych do nas zdjęć, w nocy we Lwowie i w Hucie Pieniackiej pojawiły się polskie napisy o treści antybanderowskiej. Zniszczono m.in. tablicę upamiętniającą ofiary „polskich szowinistów” w Hucie Pieniackiej, gdzie członkowie UPA i SS-Galizien 28 lutego 1944 roku wymordowali polskich mieszkańców wsi. Jednym z napisów jest również hasło „Polski Lwów”.

  W Hucie Pieniackiej pojawił się m.in. przekreślony znak UPA oraz napisy „Bandera sk…”, „J… UPA”. Zapisano również hasło „Banderowcom śmierć” z kotwicą Polski Walczącej, a także „Polski Lwów”.

  Sporo fotek tu: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polski-lwow-bandera-skuryn-w-nocy-we-lwowie-pojawily-sie-napisy-po-polsku

 136. lopez said

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/119708,zabic-putina

 137. http://citizengo.org/pl/15781-w-sprawie-filmu-ida
  czy uda sie zebrac te 100 000 podpisow? ciekawe jak zaangazowani sa Polacy w obronie swojej godnosci i honoru panstwa polskiego ?

 138. Za dużo już tych gaf…

 139. lopez said

  Niezalezna.pl: banderowcy walczą o naszą wolność 🙂
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/publicysta-portalu-niezaleznapl-ukraincy-walcza-takze-o-nasza-wolnosc

 140. lopez said

  W Ameryce działają tajne miejsca przesłuchań w których giną ludzie i łamane są konstytucjyjne prawa obywateli.

  Historie wktórych obywatela porywa tajna policja isłuch po nim zaginął, tortury inie respektowanie praw konstytucyjnych wydają się być elementem świata totalitarnego, bezwzględnych dyktatur czy bananowych republik. Ten jednak obraz zarysowuje się wsercu Stanów Zjednoczonych, gdzie oddziały policji organizują tajne miejsca przesłuchań októrych nikt niewie.Jak podał 24 lutego Guardian „Policja wChicago prowadzi nieoficjalny ośrodek przesłuchań, uniemożliwiając by zaaresztowani Amerykanie byli znalezieni przezrodziny lub adwokatów. Prawnicy stwierdzają, iż jest to krajowy odpowiednik tajnych ośrodków CIA.””Placówka, znajdująca się wnieopisanych zabudowaniach po zachodniej stronie Chicago znana jako Plac Homan,…

  dalej.. http://www.prisonplanet.pl/polityka/w_ameryce_dzialaja_tajne,p1957114847

 141. lopez said

  Co Polacy myślą o Majdanie?

  Zachwytowi mediów i polityków w Polsce czczących pierwszą rocznicę kijowskiego Majdanu nie towarzyszy podobny zachwyt zwykłych Polaków. Oto tylko garść opinii internautów z portali Onet.pl:

  „Co wiemy o Majdanie? Ano to, że 20 tys. ludzi narzuciło swoją wolę 45 milionom. Wiemy też to, że obalono siłą prezydenta, który nie chciał strzelać do swoich obywateli (co nie przeszkodziło jego następcy to robić). Wiemy też, że bez mieszania się USA w sprawy Ukrainy tam już dawno byłby pokój i Ukraina byłaby cała. A tak, to mamy dokładnie to, co mamy: śmierć tysięcy ludzi i wielki exodus idący w miliony… Ponadto Ukraina nie istnieje, jej pieniądz stracił na wartości około 80 % (w stosunku do dolara), z uporem maniaka, stwierdza, że rzezi wołyńskiej nie było, straciła obszary zasobne w surowce, jest skłócona ze wszystkimi sąsiadami (od których żąda ich ziemi wraz z ludnością)”.

  „Obalili dyktaturę a teraz mają demokrację, śmieszne to takie i żałosne. Mają przymusowe powołanie mężczyzn do 50 roku życia, perspektywę stanu wojennego, inflację, media zamykane za krytykę władz, ministrów sprowadzanych z innych państw, oligarchów przy korycie koszernego pochodzenia. Najgłupsza rewolucja jaką wiedziałem”.

  „Dajcie sobie spokój z ta propagandą. Przez ostatni rok co nieco wypłynęło na światło dzienne na temat „kulis” Majdanu, tego kto strzelał, i skąd się wzięła „niebiańska sotnia”… Wystarczy sobie poczytać raport dr Iwana Kaczanowskiego z uniwersytetu w Ottawie, czy choćby ostatni wywiad na BBC z jednym ze snajperów”.

  „Co za brednie, tam miała miejsce paskudna, zbrodnicza prowokacja, banderowcy strzelali zarówno do „swoich”, jak i do Berkutu, by wywołać społeczne poruszenie. Dziś ta sama banda morduje Rosjan zamieszkujących Donbas, po drodze pali żywcem Rosjan w Odessie, kiedyś przeciętny obywatel tego nieszczęsnego terytorium to zrozumie (być może)”.

  „Jakieś „niebiańskie sotnie”. Jak słyszę lub czytam, to określenie morderców z Wołynia i nazwanie niebiańskimi tych, co się dali podprowadzić na tzw. Majdanie, to uważam, że polskie media, albo polskojęzyczne, jak to niektórzy uważają, potraciły zdrowy rozum. Że to w ogóle podchwyciły i podbijają ten psychologiczny bębenek. A opamiętanie i trzeźwa ocena tego „cośmy narobili”, przyjdzie może niebawem do Ukraińców. Chociaż do co niektórych, np. wojskowych”.

  „Do Was polskie stronnicze pismaki!!! Co normalni Ukraińcy zyskali na Majdanie?! Odpowiedzcie ignoranci – co zyskali? Co zyskał świat dzięki tej rozróbie – którą finansowali i podgrzewali i dalej finansuje i podżegacze?

  Pismak pisze, że na Majdanie narodziła się wolna Ukraina. Ciekawe spostrzeżenie, bo gdy poprzednio były wybory itd., a wszystko to Ukraińcy zmarnowali, to nie była wolna. Bo demokracja, jak wiadomo, jest wtedy, gdy my mamy rację. Itd, itp. Niech żyje obiektywizm pismaków”.

  „Dlaczego ten pan nie wspomina o tym, że na Majdanie grasowali snajperzy strzelający do obydwu stron? Dlaczego nie zastanawia się, co to byli za ludzie, skąd i kto im płacił? Nie wspomina o słynnej nieopatrznej rozmowie telefonicznej mówiącej o tym? Dziś rano w jedynce był wywiad z takim autentycznym majdanowiczem. On mówi wprost, że Majdan nie walczył o to, aby władzę objęli starzy oligarchowie. I że wierzy w to, ze niedługo dojdą do władzy ci autentyczni, ideowi. Może wreszcie nasi pismacy zaczną pisać więcej prawdy. Za dużo to nie popiszą, bo ich wyrzucą z roboty”.

  „Jak tę rocznicę obchodzi Jarosław Zbawiciel, który pod łokciem Kliczki u boku Tiahnyboka dzierżąc w dłoni flagę narodową Ukrainy maszerował dziarsko w pochodzie, wprzódy zdzierając gardło: „Sława Ukrainie”! Na co lud ukraiński mu wdzięcznie odpowiedział: „Herojam sława”! Czy znowu Jarosław Zbawiciel na kogoś obrażony, czy znowu omdlał?”.

  „Jedno wielki kłamstwo i propaganda. Majdan był zbrojnym przewrotem sfinansowanym przez USrael zorganizowanym przy pomocy UE, gdzie jedną z głównych ról odgrywała Polska z Sikorskim na czele. To tak krótko jednym zdaniem”.

  „A ja bym napisał: to dzień, który był początkiem wojny po nielegalnym obaleniu legalnie wybranego Prezydenta przy aprobacie państw, które noszą na sztandarach hasła o demokracji. Tak się kończą jakiekolwiek odstępstwa o demokratycznych procedur. Szkoda zwykłych ludzi którzy chcą tylko normalnie żyć”.

  „A ta Niebiańska Sotnia to wreszcie kto, ci, którzy walczyli na Majdanie czy ci, którzy strzelali im w plecy?”

  „To był najczarniejszy dzień w historii Ukrainy. Dali się podpuścić ludziom, którzy swoje dobro przedkładali nad dobro Narodu. Na Majdanie grupa uzurpatorów nie przemawiała w imieniu całego Narodu. Przemawiała w imieniu oligarchów (Poroszenko, Timoszenko, Kliczko i wielu innych), którzy widzieli swoją świetlaną przyszłość po zamachu stanu. Pielgrzymowicze z Polski na Majdan mają również na sumieniu cierpienie i śmierć tylu Ukraińców mają na sumieniu”.

  „W „czarny czwartek” zginęło 75 osób. Od tego czasu na Ukrainie zginęło 50 tysięcy ludzi i jakoś nikt się tym nie przejmuje. Majdan to był początek wojny domowej, która na dobre rozgorzała. O jakiejkolwiek wolności Na Ukrainie mowy być nie może”.

  http://www.mysl-polska.pl/node/382

 142. lopez said

  Jak Putin gnębi swoich obywateli, rozdawaniem za darmo ziemi!
  http://wolnipolacy.pl/jak-putin-gnebi-swoich-obywateli-rozdawaniem-za-darmo-ziemi/

 143. Nemo said

  „Wiadomość o zabójstwie jednego z liderów rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa jest jednym z głównych tematów przewijającym się w polskich mediach. Głos zabrali politycy, dziennikarze i analitycy. Ton wypowiedzi jest jednoznaczny: Niemcow to męczennik, który zginął w imię walki z Władimirem Putinem o demokrację w Rosji. Santo subito!

  W tym zgodnym chórze kreujących Niemcowa na „świętego” demokracji dają się zauważyć dwie ciekawe kwestie. Otóż praktycznie wszystkim komentującym umyka fakt, że nieżyjący lider opozycji nie był nieskazitelną postacią i nie wziął się znikąd.
  http://www.mysl-polska.pl/node/383

 144. Siggi said

  Czym jest islandzka rewolucja i dlaczego nie słyszymy o tym w mediach

  W 2008 roku, na początku kryzysu finansowego, Islandia znalazła się na granicy bankructwa. System bankowy tego liczącego 320 tysięcy mieszkańców kraju, nie wytrzymał kłopotów rynkowych i znalazł się na granicy upadku. Potem jednak w kraju tym zaszły zmiany, które są koszmarem dla wszystkich europejskich polityków.
  Początkowo wszystko świetnie prosperowało a Islandia stała się jednym z najbogatszych krajów świata. W 2003 roku wszystkie banki w tym kraju zostały sprywatyzowane. Postanowiono również przyciągnąć inwestorów zagranicznych, co było możliwe dzięki rozwojowi bankowości internetowej.
  Konto o nazwie IceSave przyciągało wielu inwestorów zwłaszcza z Wielkiej Brytanii i Holandii. Wraz ze wzrostem inwestycji rósł też dług zagraniczny banków. W 2003 roku dług wynosił 200% PKB a w 2007 już 900 % a finał był taki, że trzy największe banki, Landbanki, Kapthing i Glitnir, zostały znacjonalizowane.
  Bankructwo Islandii zakończyło się tym, czym powinno się skończyć bankructwo Grecji, czyli dewaluacją waluty. Islandzka korona straciła w wyniku tego zjawiska ponad 85% swojej wartości.
  Międzynarodowa społeczność finansowa próbowała wywrzeć na Islandii presję, aby kraj wziął na siebie zobowiązania banków argumentując, że tylko kraj będzie w stanie spłacić należności względem Brytyjczyków i Holendrów. Wyliczono, że aby spłacić te długi każdy mieszkaniec musiałby oddawać, co miesiąc dodatkowe 100 euro i tak przez 15 lat.
  To przelało czarę goryczy a wydarzenia, jakie nastąpiły potem były naprawdę niezwykłe. Najpierw premier Grimsson odmówił ratyfikacji ustawy, która uczyniłaby obywateli Islandii odpowiedzialnymi za dług i rozpisał referendum w tej sprawie.
  Wielka Brytania i Holandia w odwecie zagroziły poważnymi represjami, które mogłyby sprowadzić na kraj międzynarodową izolację
  Grimsson oświadczył publicznie, że został poinformowany, że jeśli nie zostaną zaakceptowane warunki społeczności międzynarodowej to Islandia stanie się druga Kubą, ale ich przyjęcie uczyniłoby z niej drugie Haiti.
  W marcu 2010 odbyło się wspominane referendum, które zakończyło się wynikiem wskazującym, że 93% ludzi głosowało przeciwko spłacie długów. Jako retorsja MFW natychmiast wycofał kredytowanie dla Islandii. Jednak Islandczycy nie dali za wygraną i zdecydowali przyjąć nową konstytucję, która wyzwoli kraj spod władzy międzynarodowej finansjery i wirtualnych pieniędzy.
  Wyrazem skrajnego braku zaufania do polityków był fakt, że konstytucje pisało 25 osób spośród 522 dorosłych, którzy nie należą do żadnej partii politycznej. Dokument został napisany praktycznie w Internecie a posiedzenia prowadzono online tak, aby każdy mógł dodać swoje uwagi. Konstytucja ma zostać ratyfikowana po następnych wyborach.
  Dlaczego warto o tym napisać? Chociażby z tego powodu, że nikt nigdzie nie wspomina o tym w mediach. Zmiany w Islandii zostały obłożone infamią medialną ze strachu rządzących elit, które przeraziły się, że inne narody wezmą z nich przykład.
  Dzisiaj tego samego typu rozwiązania obarczające odpowiedzialnością za błędy kilku oszustów całego narodu próbuje się wprowadzać w innych krajach jak Grecja czy Polska, czego doskonałym przykładem jest ostatnio przepychana ustawa zmuszająca Polaków do pracy aż do śmierci.
  Gdy spojrzymy na Islandię i zastanowimy się nad tym, o czym świadczy odmowa poddania się woli wyrazicieli obcych interesów można stwierdzić, że jest to przejaw ich suwerenności. Dlatego właśnie o tych przemianach nie usłyszymy nic w sączących propagandę wiadomościach.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czym-jest-islandzka-rewolucja-dlaczego-nie-slyszymy-o-tym-w-mediach

 145. Siggi said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/powazne-straty-armii-ukrainskiej-po-ostatniej-ofensywie-separatysci-szykuja-natarcie-18

 146. jaszmija said

  Ad. 137 La Reine Toronto

  Choć baaardzo sceptycznie podchodzę do takich inicjatyw – podpisałem.

 147. La Reine Toronto said


  Kolejna interesujaca pogadanka sympatycznego Pana Darka!
  ad.137: dziekuje Jaszmijo serdecznie.. Ja tez ale podpisalam i do znajomych rozeslalam.
  Taka inicjatywa to poczatek prawda? Moze ludzie sie zreflektuja i patriotami sie poczuja?
  Pozdrawiam z Toronto!

 148. NyndrO said

  Ad 138.* Jakich „gaf”?

 149. Zerohero said

  Zboczeńcy z niezalezna.pl odlecieli w swoich odrażających fantazjach:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prorosyjscy-terrorysci-kastruja-i-obcinaja-jezyki-manipulacja-niezaleznych-mediow

 150. NyndrO said

  Przecież Gościu jest szczery i trzeba to docenić! Uważam,że jest ogarnięty bardziej niż wałensa,ale głupszy.

 151. Zeev said

  Photo news, info
  http://ucmopuockon.livejournal.com/7542352.html
  http://nampuom-pycu.livejournal.com/116023.html
  http://nampuom-pycu.livejournal.com/116605.html

 152. osoba prywatna said

  Aktualności ze świata medycyny naturalnej
  Podobno w XIV wieku Europę Zachodnią opanowała epidemia tańca świętego Wita. Po ulicach miast i osad błąkały się tłumy dziko podrygujących pobudzonych ludzi, którzy wykrzykiwali niezrozumiałe dźwięki, przekleństwa, bluźnierstwa i upadali z pianą na ustach. Epidemia szybko zakończyła się jedynie tam, gdzie władzom udało się na czas wezwać instrumentalistów grających powolną uspokajającą muzykę.
  Nie ulega jednak wątpliwości, że w średniowieczu podczas epidemii dżumy w miastach bezustannie bito w dzwony. Uczeni ustalili, że aktywność drobnoustrojów, które „nasłuchały się” dźwięku dzwonów spada o 40%.
  Naukowcy twierdzą, że dźwięki o określonej częstotliwości są w stanie niszczyć czynniki chorobotwórcze, rozluźniać mięśnie i leczyć depresję.
  http://www.igya.pl/114-aktualnosci/z-ostatnich-dni/625-leczenie-muzyk-i-dwikami

 153. lopez said

  75% zebranych próbek powietrza i deszczu zawiera Monsanto Round Up.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/75_zebranych_probek,p1257518385

 154. Nemo said

  Nieco wulgarnie ale bardzo konkretnie:

  >”Ostatnio jest glosno w prasie polskojezycznej o filmie „Ida”, ktory uzyskal Oscara… Rezyserem filmu jest Zyd z Polski Pawel Pawlikowski – krotka informacja o tym Zydzie:

  „Matka Pawlikowskiego, anglistka, pochodzila z tradycyjnej katolickiej rodziny. Ojciec byl lekarzem i humanista pochodzenia zydowskiego, który wyjechal do Niemiec w 1968 r., po rozpadzie malzenstwa; Babka od strony ojca byla Zydówka, zginela w Auschwitz”.

  (Wikipedia nie podaje nazwiska jego matki, ale podaje, ze byla „anglistka” , jakby to było najważniejsze)<
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2399:czytelnik-antypolski-paszkwil-nagrodzony-oskarem-analiza

 155. osoba prywatna said

  O protestach rolniczych

 156. revers said

  Z podkladem muzycznym Ramstein

 157. przemądrzałe bydlę said

  Marian Miszalski wspomina początki „Gazety Wyborczej” na tle spisku transformacyjnego:
  http://marianmiszalski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=445&Itemid=1

 158. La Reine Toronto said

  http://www.polishclub.org/2015/02/26/dr-jerzy-jaskowski-gdzie-sa-zydzi/

 159. Pszek said

  …tylko dureń nie rozumie, że obecnie celem jest destabilizacja Kremla, szukają okazji na kolejny MAJDAN….

  Mason Żyd Rostowski mówił, że „tylko DYKTATURA boi się protestów, w demokracji takie zagrożenia nie istnieją”…. pewnie dlatego, że w demokracji pedałen, polsat i inny ściek medialny sterowany przez mistrzów manipulacji syjonistów pierze mózgi, aby odpowiednio „wysterować” cele… Jak dziś usłyszałem Sawickiego oburzonego na to jak można prowadzić taki „reżim” w Moskwie…. to ja pytam, a co z reżimem ekonomicznym i polityką plugawej spedalonej Unii Europejskiej z banksterami i lobbystami na pierwszej linii….

  Bandyci… są w Brukseli… i USraelu….
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150228/62283.html#ixzz3T4HR6Su2

 160. Pszek said

  …oto przykładowe ewentualne ofiary Żołnierzy Wyklętych…. http://niezaleznemediapodlasia.pl/45-zasad-zniewolenia-narodu-polskiegotajne-przemowienie-jakuba-bermana/

  a zdrajcy dalej się bawią… http://wolna-polska.pl/zydokomuna

 161. przemądrzałe bydlę said

  „GW”, która od dawna wspiera autentycznych faszystów z Ukrainy, szczuje na ks. Romana Kneblewskiego …za faszyzm, bo powiedział kilka ciepłych (zasłużenie) słów o Franco:
  http://wyborcza.pl/1,75478,17401174,Ksiadz_za_faszyzmem__Kosciol_ma_problem_z_radykalem.html

 162. Pszek said

  Nieskrępowany wykup polskiej ziemi

  Gdy Polska odzyskiwała niepodległość po I wojnie światowej postanowiono zabezpieczyć jakoś ryzyko wykupu ziemi przez obcokrajowców. Ustawa normująca takie zakupy została uchwalona 24 marca 1920 roku i obowiązywała cały czas w czasie trwania PRL. Każdy obcokrajowiec przed zakupem ziemi musiał uzyskać stosowne zezwolenie wydawane przez MSW. Teraz przez Unię Europejską ustawa ta przestaje obowiązywać i od przyszłego roku zacznie się niczym nieskrępowany wykup ziemi w Polsce.

  Wejście naszego kraju do Unii Europejskiej to katastrofa, którą jeszcze nie wszyscy dostrzegają. Dopóki szaleje propaganda finansowana z naszych podatków, przekonująca, że dzięki UE każdemu ocieli się krowa, trudno jest zwrócić uwagę ogółu na oczywiste niebezpieczeństwa jakie ta organizacja stwarza dla Polski.

  Jednak „dobry wujek UE”, który wszystkim daje ma też inne ukryte oblicze. Po prostu, aby dać musi najpierw gdzieś odebrać i większość tego co daje to i tak oddawanie tych samych pieniędzy, które sami tam wpłacamy. Poza tym na naszych oczach odbywa się cały czas typowa kolonizacja gospodarcza…….

  Skutkiem zezwolenia na niczym nieskrępowany wykup ziemi w Polsce przez cudzoziemców może być znaczny wzrost ilości polskiej ziemi w rękach cudzoziemców. Gdy do tego doda się plany polskojęzycznych polityków, aby sprzedać lasy państwowe, a pozyskane dzięki temu około 65 mld dolarów przeznaczyć na zaspokojenie roszczeń żydowskich po II wojnie światowej, to jawi nam się upiorność sytuacji w której się znaleźliśmy jako naród polski…….

  http://wolna-polska.pl/…/nieskrepowany-wykup-polskiej-ziemi…

 163. La Reine Toronto said

  http://www.zbawienie.com/watykan.htm

  zadanie domowe

 164. Siggi said

  Zabójstwo Niemcowa, czyli dziennikarstwa podwójne standardy

  Wiadomość o zabójstwie jednego z liderów rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa jest jednym z głównych tematów przewijającym się w polskich mediach. Głos zabrali politycy, dziennikarze i analitycy. Ton wypowiedzi jest jednoznaczny: Niemcow to męczennik, który zginął w imię walki z Władimirem Putinem o demokrację w Rosji. Santo subito!
  W tym zgodnym chórze kreujących Niemcowa na „świętego” demokracji dają się zauważyć dwie ciekawe kwestie. Otóż praktycznie wszystkim komentującym umyka fakt, że nieżyjący lider opozycji nie był nieskazitelną postacią i nie wziął się znikąd.
  Niemcow współrządził Rosją najpierw jako gubernator Niżnego Nowogrodu nad Wołgą, a potem, na przełomie lat 1997/98, jako wicepremier Rosji, kiedy do rządu ściągnął go ówczesny prezydent Borys Jelcyn. A więc Niemcow współrządził w czasie, gdy Rosję nazywano „kryminalną Rassiją” i gdy Kremlem z tylnego siedzenia zarządzali oligarchowie. To wówczas dochodziło do takich patologii jak działalność córki Borysa Jelcyna Tatiany Diaczenko, która była praktycznie biznesową udzielną księżną na Kremlu, a jedna z najgroźniejszych grup przestępczych w Eurazji „Sołncewska brać” bezkarnie wprowadzała do struktur państwa rosyjskiego wysoko postawionych ludzi, albo ich zwyczajnie przewerbowywała.
  Wówczas podczas jelcynowskiej wielkiej smuty, gdy Niemcow był na świeczniku władzy nie było jakoś słychać jego głosu oburzenia i protestu przeciwko kryminalizacji życia na najwyższym szczeblu politycznym. Nie protestował przeciwko niezgodnym z prawem uwłaszczaniu się jego kolegów oligarchów. O tym dziwnym trafem „zapominają” komentatorzy, którzy teraz kreują Niemcowa na heroicznego bojownika o demokrację i sprawiedliwość.
  Szkopuł w tym, że to właśnie dojście do władzy Władimira Putina zakończyło ten kryminogenny proces na Kremlu i w najwyższych strukturach państwowych Rosji. Putin pokazał oligarchom, gdzie w strukturach państwa jest ich miejsce i jakiej granicy im przekroczyć nie wolno. Podobnie ze zorganizowaną przestępczością, której co prawda do końca nie zlikwidował, ale osłabił ją i wyraźnie ograniczył jej wpływy.
  Tak na marginesie tematu zorganizowanej przestępczości warto zwrócić uwagę na ciekawe zjawisko. Otóż także w Polsce na dużą skalę miał miejsce proceder zorganizowanej przestępczości w latach 90. i na samym początku XXI wieku. Takie grupy, jak „Pruszków” czy „Wołomin” hulały sobie w najlepsze, a polskie organy policyjne i wymiar sprawiedliwości najdelikatniej rzecz ujmując słabo sobie radziły w walce z nimi. Nie jest żadną tajemnicą, iż te zorganizowane grupy przestępcze były podporządkowane mafii rosyjskiej i stanowiły zbiór naczyń połączonych strukturalnie sięgający aż na Wschód. Np. „Pruszków” podlegał pod „Sołncewską brać”. Kiedy je rozbito? Kiedy zorganizowana przestępczość w Polsce „podpięta” pod wywodzące się z Rosji grupy przestępcze została rozbita? Krótko po tym, gdy Putin doszedł do władzy.
  Wracając do głównej osi rozważań, to drugą kwestią rzucającą się w oczy jest fakt, że w polskich mediach dosłownie kilka minut po informacji, że Niemcow został zastrzelony ogłoszono urbi et orbi, iż za tym wszystkim stoi Putin. Cóż z tego, że śledztwo jeszcze na dobre nie ruszyło? Cóż z tego, że Niemcow miał powiązania z szemranymi „biznesmenami” i był uwikłany w różne dziwne „interesy” sięgające jeszcze czasów, gdy współrządził Rosją? Cóż z tego, że w chwili jego zabójstwa towarzyszyła mu ukraińska kobieta, która podczas feralnego zajścia – jak wynika z nagrania monitoringu miejskiego – dziwnie się zachowywała? Cóż z tego, że opozycja w Rosji jest tak słaba, że nie jest na chwilę obecną żadnym zagrożeniem dla Putina? Cóż z tego, że w interesie Putina było właśnie mieć taką opozycję pod przywództwem kogoś takiego jak Niemcow, który był w oczach dużej części rosyjskiego społeczeństwa skompromitowany tym, iż współrządził Rosją za czasów Jelcyna?
  Wszak Rosjanie doskonale pamiętają czasy współrządzenia Niemcowa Rosją, gdy upadł rubel i nie wypłacano rent i emerytur. Nic to. Według dziennikarzy głównego nurtu mediów, polityków i analityków winny jest Putin i basta!
  Paradoks i ironia losu polegają na tym, że te same osoby, które zarzucają prezydentowi Rosji ciągotki stalinowskie same stosują w swojej publicystyce i wypowiedziach metodę z teorii dowodów głównego teoretyka prawa z czasów stalinowskich prokuratora Andriuszy Wyszynskiego.
  Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że takie tezy głoszą ci sami dziennikarze, którzy np. przy kwestii katastrofy smoleńskiej przytomnie zwracali uwagę zwolennikom hipotezy o zamachu, że nie ma żadnych dowodów na zamach. A więc przy kwestii katastrofy smoleńskiej zachowywali się zgodnie ze standardami dziennikarstwa i logiki, a teraz w przypadku zabójstwa Niemcowa zachowują się zgoła odwrotnie – dokładnie tak, jak zwolennicy tezy o zamachu w Smoleńsku. Nie ma dowodów, śledztwo dopiero co ruszyło, ale winny już jest. I jest nim – według nich – Putin.
  Tylko co to wszystko, co się dzieje teraz w mediach głównego nurtu ma wspólnego z rzetelnym, obiektywnym dziennikarstwem, solidnym warsztatem politologicznym i analitycznym? No i wreszcie, co to wszystko ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem?

  Tomasz Formicki
  http://www.mysl-polska.pl/node/383

 165. La Reine Toronto said

  ad. 159 my przeciez Gajowki nie chcemy kalac ‚go….wnem wyborczym’ tak stoi na stronie tytulowej.
  Wypraszam sobie nawet wspominanie tej gadzinowki…to przeciez o to chodzi zeby nas denerwowac i energie dobra od Polakow wyciagac.
  Ponoc o 2 mln spadl naklad a tu na naszym niezaleznym gruncie to Pan poleca? koszmar koszerny i tyle. Moze Pan Gajowy usunie to scierwo? tak by moj sp. Dziadek Kowalski powiedzial….

 166. Rokitnik said

  at 161
  Czyśta się szaleju opili, by powtarzac te brednie?
  Q…iźwa, skorzystaliście ze SNU p.Gajowego?

 167. Siggi said

  Rumunia jest gotowa, aby objąć opieką swoich rodaków na Ukrainie.
  on: Luty 26, 2015
  Minister Spraw Zagranicznych Rumunii Bogdan Aurescu powiedział, że jego kraj bardzo uważnie obserwuje sytuację na Ukrainie i przestrzega przed zerwaniem umów mińskich. Aurescu jest poważnie zaniepokojony wzrostem nacjonalistycznych nastrojów uderzających w rumuńską ludność zamieszkującą Bukowinę, oraz Besarabię Północną. Wyraził także swoje niezadowolenie wobec objęcia mobilizacją wojskową ludności pochodzenia rumuńskiego, co zmusiło wielu ludzi do wyjazdu z Ukrainy.

  Minister podkreślił, że Rumunia jest gotowa, aby objąć opieką swoich rodaków na Ukrainie.
  Żródło:..http://novorossia.today/rumunia-jest-gotowa-aby-objac-opieka-swoich-rodakow-na-ukrainie/.

 168. La Reine Toronto said

 169. akej said

  Dzis na stronie „Yahoo” czytalem art. „Obama Threatened to Shoot Down Israeli Jets Attacking Iran”. Gazeta”Al-Jarida” w Kuwejcie podala, ze w 2014r. Natanjachu chcial zbombardowac iranskie osrodki badawcze nad bronia nuklearna. Obama na to sie nie zgodzil i zgrozil, ze zestrzeli samoloty izraelskie gdy beda lecialy nad Irakiem. Ponoc Brzezinski skomentowal decyzje Obamy jako „odwrotnosc” izraelskiego bombardowania statku „Liberty” w 1967r.

 170. Siggi said

  http://www.ntv.ru/novosti/1342796/
  Z Moskwy wychodzą ciekawe informacje w/z z zabójstwem Niemcowa Borysa Jefrimowicza.Killer,który zastrzelił polityka oszczędził panienkę,z którą był Niemcow.Dla prowadzących dochodzenie to spory problem,bo panienka po wstępnym przesłuchaniu chce bardzo wracać na Ukrainę,że niby matka bardzo chora.Obecnie paniennka mieszka w mieszkaniu
  znajomego Niemcowa i jest pod strażą.Ma być ponownie przesłuchana.Borys znał się z panienką od trzech lat i wg doniesień byli ze sobą w bliskich stosunkach.Wokół tego też narasta coraz więcej różnych wersji.
  Niemcow jako opozycjonista żywy nie przedstawiał jakiegoś zagrożenia dla władzy.Martwy Niemcow,to już większy problem ,ale nie na tyle,aby był skrajnie grożny.

 171. Siggi said

  http://svpressa.ru/politic/article/109377/?from=sm24
  Krymski scenariusz dla Nikaragui

  Ambasada USA zażądała od rządu suwerennej Nikaragui szereg informacji dot.budowy przez terytorium tego państwa kanału Pacyfik-Atlantyk.W grudniu ruszyła budowa kanału.Głównym finansującym i generalnym wykonawcą jest ChRL.Koszt szacuje się na 50mld$ i kontrakt między Nikaraguą i Chinami przewiduje zaangażowanie firm budowlanych z Rosji jako podwykonawców oraz…wojskowej ochrony budowy przez kontygent wojskowy RF.Kilka tyg.temu min.Szojgu składał wizytę w Nikaragui.Chiny mają po uruchomieniu kanału przez 99lat administrować-eksploatować kanał i wnosić do budżetu Nikaragui znaczną kwotę opłaty dzierżawnej,co ma zasadniczo zmienić gospodarczo Nikaraguę.Przez kanał mają przechodzić jednostki o wyporności do 350tyśBTR(ton).
  W tej sprawie USA wyrażają szereg wątpliwości,przy tym przypominają „doktrynęMonro”,która od prawie dwóch wieków określa strefy obu kontynentów amerykańskich jako strefy żywotnych interesów USA.Wejście na ten teren ,tak jak w przypadku Nikaragui ChRL i RF narusza tą doktrynę i należy się liczyć z interwencją USA,także wojskową.Im szybciej znajdą się tam kontygenty ochronne RF ,tym lepiej dla Nikaragui.
  Pożyjemy ,zobaczymy …

 172. Katja said

  Katowickie kuratorium oświaty zakazało odmawiania modlitwy przed lekcjami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w miejscowości Golasowice. Stało się to po skardze, jaką złożył jeden z rodziców – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

  http://wiadomosci.onet.pl/slask/nasz-dziennik-kuratorium-zakazuje-modlitwy/ep6nx

  Ciekawe czy przedstawicielom jakiejś innej religii po skardze katolika też by zakazano.

 173. HODOWANE ŚLEDZIE są mym wnioskiem dla Instytutu Kształtowania Środowiska.
  Zdobycie przez Duńczyków i Sasów WINETY na urwiskach klifowych zachodniego Wolina, zwanej TROIĄ PÓŁNOCY, pozbawiło Śledzia Atlantyckiego ZBROJNEJ OCHRONY. Wg prawa Słowiańskiego Śledzie można było poławiać w Bałtyku sieciami ŚLEDZIOWYMI Od Dnia ŚLEDZIA, który przypadał w kulminacji tarła, a wcześniej tylko sieciami Dorszowymi dla ochrony przed ciągnącymi za ławicami śledzi drapieżnikami.
  Na skutek przełowienia w Sundach przez Duńczyków i Hanzeatów, którzy karmili śledziem Atlantyckim ŚWINIE, śledź Atlantycki poszedł w 1425 r. na tarło do Holandii, stając się podstawą jej Mocarstwowości, gdyż dawał Holendrom tyle, co Hiszpanom Srebro i Złoto Ameryki. Już rzymski geniusz finansowy, cesarz Wespazjan ŚLEDZIARZ, zbił fortunę na imporcie śledzi ze Szczecina.
  Ja proponowałem, aby Europejska Wspólnota Węgla i Stali, zawarła konwencję Bałtycką, kwalifikującą Bałtyk na morze ŚLEDZIOWE I JESIOTROWE, która to Konwencja ZAKAZAŁABY połowów w Bałtyku Śledzia, żeby nadmiar Smoltów podjął emigrację na Atlantyk, które jako Tarlaki powrócą na Bałtyk, co mogłoby doprowadzić do ODBUDOWY Bałtyckich Tarlisk Śledzia Atlantyckiego.

 174. Dzonyy said

  Te śledzie z obrazka – dlaczego nazywają się rolmopsy?

 175. Kaziu Kozoduj said

  Profesorowi Hartmanowi jakiś bydlak zastrzelił psa. Internetowa wieść głosi, że pomylił go z właścicielem…

  Pełen nienawiści do całej Polski – nie, nie do tego konkretnego bydlaka, ale do wszystkich Polaków, Hartman wysmażył artykuł, który można znaleźć tu:
  * http://hartman.blog.polityka.pl/2015/02/26/ty-chamie-polski-chamie/

  Polecam, aby najpierw zapoznać się z artykułem Hartmana, aby lepiej zrozumieć odpowiedź, jakiej mu się udziela.

  —————————

  Znowu jakiś żydowski bydlak wysmażył pełen nienawiści i wrogości do wszystkiego, co polskie, tekst, gdyż zabito mu psa.

  Policja zdecydowała się zająć sprawą zabicia psa, ale nie zajmie się niestety toczącym pianę z pyska autorem zdradzającym objawy wścieklizny, bo każdemu bydlakowi wolno jest w tym kraju pluć na Polskę i na Polaków z aprobatą rządu, policji i mediów.

  Co ma we łbie taki obrzezany, gdy swoją (skądinąd słuszną) nienawiść do sprawcy przelewa hurtowo na cały naród, krzywdząc tym miliony przyzwoitych ludzi? Poza tym, że jest obrzydliwym frustratem i prymitywnym chamem? Bo przecież on coś tam sobie myśli. Przecież profesorowie podobno myślą.

  Każdego dnia w żydowskich mediach nadających i piszących po polsku dla Polaków, ma miejsce dziesiątki ataków na polskość, na polską kulturę, na nasze obyczaje, na religię, na Kościół. Skąd pochodzą? Dlaczego się tak dzieje? Dlatego, że Żyd nienawidzi Polaków za to, że dawali mu schronienie od początków Państwa Polskiego. Nienawidzi każdego, od którego zaznał coś dobrego. Tak brzmi żydowskie znane przysłowie.

  Oj, znam ja was, żydki udające Polaków, obrzydliwie płaszczące się przed silniejszym, a osiągające szczyty bestialstwa i zwyrodnialstwa, gdy macie do czynienia ze słabszym. Świat oszustów, cwaniaków, kryminalistów, zboczeńców, pornografów… co przed wojną, gdy jeszcze wolno było takie statystyki prowadzić, odpowiadali bodaj za 80% przestępstw kryminalnych w Polsce, zwłaszcza za bandyckie napady, oszustwa finansowe i działalność antypaństwową. Co to po wojnie, umocowani w bezpiece, mordowali Polaków-patriotów.
  Ale na tę „wspólną historię” nie ma miejsca w waszym Muzeum Żydów im. Jakuba Bermana.

  Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest. I narodzi się Polska ludzi przyzwoitych, kulturalnych, wiedzących coś o świecie i zdolnych do myślenia społecznego i obywatelskiego. Brzydzących się okrucieństwem i przemocą. I ja o taką Polskę będę walczył, jak potrafię. Tak pomszczę swojego psa.

  Tako pisze Hartman. Żyd nam chce stworzyć nową, lepszą Polskę…

  Ale to na was przyjdzie czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Wypierdolimy was z naszych szkół i uczelni, jak śmiecie. Zlikwidujemy wasze „teatry”, gdzie półpornografia miesza się ze zbydlęceniem. Zamkniemy redakcje waszych gadzinówek. Odbierzemy telewizję. Odbierzemy nakradzione majątki i polskie paszporty.

  I pewnego dnia odrodzi się NASZA POLSKA. Nasza, nie wasza, koczownicze przybłędy z Azji! Właśnie taka prosta i wierna. Polska ludzi może nie idealnych, ale z gruntu przyzwoitych, wiedzących o świecie więcej, niż im zapodaje żydowskie G*** Wyborcze; ludzi zdolnych do myślenia w interesie Polski, a nie międzynarodowego żydostwa.

  I zapamiętaj, żydowski chamie, darmozjadzie, „filozofie” i „bioetyku” – to dzięki polskiemu chamowi, dzięki jego pracy i jego podatkom pobierasz pensję i żyjesz. Nigdy w życiu nic nie wyprodukowałeś. Nie stworzyłeś nic, co przydało by się innym. Pierdzisz tylko w stołek swoje żydowskie mądrości, „intelektualisto”.

  I jeszcze zapamiętaj, żydowski chamie – to polskie chamy z narażeniem życia ratowały podczas II Wojny twoich ziomków. Chyba po to, żeby takie kanalie, jak ty, mogły teraz ich opluwać.

 176. Pszek said

  …każdy powinien przeczytać MEIN KAMPF… ta książka otwiera oczy na zagadnienia, o których syjoniści chcieliby zapomnieć… zawiera to co jest zawarte w tym filmie i dużo szerzej… ANTYSEMITYZM to protest przeciwko potędze żydów i ich zabójczemu wpływowi na społeczeństwa europejskie… jak straszna jest wojna to ONI wiedzą, tylko z drugiej strony jaki to dobry interes…. dziś syjoniści patrząc na Ukrainę, Polskę i Rosję zacierają ręce mówiąc: „jest interes do zrobienia i nie da się na nim stracić”…

 177. gość said

  Konieczny warunek dla polskiego zwycięstwa-zerwanie pęt kłamstwa

  W miarę postępów globalizacji gwałtownie destabilizuje się sytuacja polityczna, radykalizuje społeczna i pogarsza gospodarcza. Szczególnie widoczne to jest na naszym kontynencie, gdzie śródziemnomorskie państwa muzułmańskie znajdują się w stanie rozpadu, a ekstremiści zagrażają już samej UE.

  Na wschodzie Ukrainy toczy się wojna domowa. Za jej wybuch i kontynuację propaganda zachodnia obarcza winą Rosję. W kółko powtarzane są żądania zachodu, by Putin wyprowadził z Donbasu swoje wojska, ale nikt nie przedstawił nawet cienia dowodu, że takowe znajdują się na tym terenie. Od czasu do czasu, dostarczane przez stronę ukraińską, pokazywane są obrazy rosyjskich kolumn wojskowych, ale jak do tej pory wszystkie okazują się prymitywnymi podróbkami[i]. Zaraz po podpisaniu kolejnego porozumienia o zawieszeniu broni, Kijów kolportował zdjęcia rzekomo wkraczających na Donbas rosyjskich kolumn pancernych, tyle że żołnierze na nich widoczni, paradowali w krótkich koszulach, niezbyt przydatnych w warunkach ukraińskiej zimy, a w tle szeregu czołgów widoczne były pasma wyschniętych pustynnych gór, jakich nie ma nigdzie na Ukrainie, a jej wschodni obszar jest w ogóle ich pozbawiony.

  Zachodnie media fałszują rzeczywistość przy użyciu rosyjskich materiałów filmowych z Donbasu, z których wycinają zarówno wizerunki i komentarze reporterów, jak również wszelkie wzmianki ludności cywilnej, o tym że są ofiarami ukraińskich wojsk. Pod materiał filmowy podkłada się odpowiedni komentarz i wychodzi na to, że Rosjanie na Donbasie sami siebie mordują, niszczą infrastrukturę i przemysł terenów przez siebie wyzwolonych. W brednię takową nie uwierzyłby nikt posiadający, choć kroplę oleju w głowie, jednak rozbuchani w swych emocjach mieszkańcy III RP, nie mają z tym absurdalnym wizerunkiem żadnego problemu.

  Podobnie ma się sprawa z zestrzeleniem malezyjskiego samolotu, o rosyjskim sprawstwie którego, Kijów wiedział jeszcze przed samym zamachem. Do dziś żadnych poszlak dokumentujących ten rzekomy fakt nie przekazano opinii publicznej, a całą sprawę pokrył całun milczenia. Natomiast sporo jest dowodów, niepublikowanych w zachodnich środkach propagandy, świadczących o ukraińskim wykonaniu i amerykańskim sponsoringu tego haniebnego aktu terrorystycznego.

  Czytaj dalej:

  http://www.bibula.com/?p=80127

 178. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/armia-niemiec-minister-finansow-zapowiada,74,0,1724234.html

  NIEMCY SIĘ BOJĄ, WYDADZĄ KROCIE NA ZBROJENIA.

  GŁÓWNYM WROGIEM NIEMIEC przestał być polski kapitał. Teraz – po UJAWNIENIU granicy rosyjsko-niemieckiej na Dnieprze – Niemcy obawiają się Państwa Terroru Nuklearnego, o którym Asz mówił 20 lat temu.
  Wg doktryny niemieckiej to armia Polska – jeśli takowa się ostanie – ma być zbrojona z demobilu Bundeswehry, ale WIADOMO, że Bundeswehra Polsce systemu Antyrakietowego nie użyczy, tak jak odsprzedała transportery opancerzone Litwie dopiero pod naciskiem amerykańskim. Putin zaś LZYŁ Polaków i Amerykanów za sam Pomysł zainstalowania w Słupsku tarczy Antyrakietowej, gdyż to przeszkadzało GROŹBOM Ataku Nuklearnego na Warszawę w ramach doktryny, że POLSKA NIE MA RACJI BYTU jako zagrożenie dla Państwa Terroru Nuklearnego., które ZAGROZIŁO teraz Niemcom.
  Niemcy walczyli z CEGIELSKIM pokazując Kółka na Czole – aż go ZGNOILI. Gdy miejsce Cegielskiego zajął ŚWIDNIK, który mógł pokierować światowym kapitałem lotniczym, to zniszczyli go nakazując Tuskowi sprzedanie go mafii sycylijskiej.
  Włosi mylą się uważając, że Łykaczyzm Złota i Kastrowanie Rzymian to Zwycięstwo. Rzym poszedł za Jerozolimą, gdzie dla spermy jerozolimskiej od fakira indyjskiego pozostało tylko trykanie w Ścianę Płaczu pretorium rzymskiego. Poza zrównanym z ziemią przez lancknechtów Lutra Palatynem, Kapitolem i Forum Romanum, pozostało jeszcze moja Stara Architektura Rzymu i Italii oraz Węgierska Wenecja, którą neapolitańska szkoła kopulacyjna Kadafiego-Berlusconiego pokrywała korupcyjnie MOJŻESZEM z „Incydentu nie było” jako kapitałem Hipoteki Rzymu.
  Nie rościłem do hipoteki jerozolimskiej tylko katastru, ale do hipoteki rzymskiej MUSZĘ – najpierw z plenipotencją czarnuchów a teraz Hindusów z racji Fakira Indyjskiego, który płodził przemysłowo Żydów i Rzymian.

 179. Nemo said

  „Co jakiś czas w katolickiej części Internetu wybuchnie mniej lub bardziej zażarta dyskusja na temat przyjmowania Komunii Świętej. Najczęściej związana jest ona z postawą, jaką należy w tym czasie przyjąć, a najbardziej rozpala serca i umysły starcie pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami przyjmowania Ciała Chrystusa na rękę. Zawsze, ale to zawsze pojawiają się te same argumenty ludzi, którzy w komunii na rękę nie widzą nic złego. Pokrótce postaram się je tutaj obalić: nie będzie to tekst naukowy, a jedynie weryfikacja rzucanych w sporze „faktów”. Dla pogłębienia swej wiedzy zachęcam do przeczytania którejś z dobrych książek temat ten poruszających. Wymienię tutaj dwie: Dominus est wielce umiłowanego przez nas księdza biskupa Atanazego Schneidera oraz Komunia Św. na rękę? księdza biskupa Jana Laise.”
  http://ikomutoprzeszkadzalo.pl/commentarii/de-sancta-communione-ad-manum-porrecta/

 180. osoba prywatna said

  Dr Jerzy Jaśkowski: Dlaczegoś głupi, boś biedny
  http://www.polishclub.org/2015/02/28/dr-jerzy-jaskowski-dlaczegos-glupi-bos-biedny/

 181. http://naszeblogi.pl/53083-tron-we-krwi-moj-shogunie

  Japoński TRON WE KRWI to adaptacja „Makbeta” Szekspira. My nie musimy adaptować Makbeta, bo mamy bardziej niesamowitą Lady Makbet w postaci Ryksy – żony Popiela II.
  Dostałem list z Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z pouczeniem, że Popielidów otruł teść Popiela II, syn Karola Wielkiego Henryk V Pobożny, ale list ten ukradła mi policja polityczna. Henryk wręczał księciu Kijowi z Sambora KLUCZE Wiednia, w którego pięknej córce, kruczowłosej Ryksie, Kij zakochał się i ożenił, a ta skłoniła ojca do otrucia Popielidów na zjeździe rodzinnym w Wiedniu, co było warunkiem zamiany Regencji na Tron. Trucicielska Uczta była w roku 870.
  Ze zdobycia Konstantynopola przez Wojewodę Kija z Kijowa zachował się wspaniały obraz olejny, z portretem KIJA: http://www.wandaluzja.com/?p=p_293&sName=23.-konstantynopol//

 182. Pszek said

  Taktyka działania Międzynarodowego Funduszu Walutowego

  MFW nie jest instytucją państwową, akcjonariuszami jest kilka najbogatszych rodzin i instytucja dba o to, aby te rodziny były jeszcze bogatsze, niezależnie od kosztów społecznych.
  Najpierw MFW wysyła do danego państwa ekspertów, którzy sugerują takie reformy gospodarcze, iż powoduje to całkowitą zapaść regionu. Więc w opustoszałe miejsce na rynku mogą wejść korporacje należące do tych rodzin, głównie z USA. To powoduje niemal całkowitą monopolizację i uniemożliwia rozwój poważniejszej lokalnej konkurencji (korporacje często dysponują większymi budżetami, niż państwa).

  Zyski odpływają za granicę, zamiast napędzać gospodarkę lokalną, co powoduje dalsze ubożenie się regionu. Mało kto jednak to zauważa, gdyż statystyki PKB robią się coraz lepsze, pomimo coraz większej biedy. Rządzący nie orientują się w sytuacji, gdyż sami obracają się w towarzystwie zaledwie kilku najbogatszych procentów populacji, których majątek rośnie.
  Jednak nie wiedzieć czemu skoro jest coraz lepiej, to wpływy do budżetu spadają, a wydatki rosną. Wtedy MFW oferuje pożyczki, ale pod pewnymi warunkami, m.in prywatyzację czego tylko się da i obcinanie wydatków socjalnych. Gdy pojawia się problem ze spłatą długu, wtedy MFW proponuje prywatyzację wszelkich bogactw naturalnych, np. pokładów węgla i lasów.

  Obcięcie wydatków socjalnych, na szkolnictwo itd., to element przemyślanej taktyki. Zdesperowani ludzie bez środków do życia zgodzą się na każde warunki, żeby tylko znaleźć jakąkolwiek pracę. To oznacza dostępność rzesz taniej siły roboczej. Wykształconych nie potrzeba, gdyż kadra kierownicza jest w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.
  Część osób znajdzie pracę, wielu nie znajdzie i zostanie bez środków do życia, ale kogo za granicą to obchodzi?

  Ta taktyka była realizowana nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie, m.in. w Turcji, Argentynie, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, całej Afryce i Ameryce Południowej. Statystyczny Grek pracuje więcej niż statystyczny Polak, ale media twierdzą, że kryzys w Grecji wynika z lenistwa samych Greków. Najkrótszy czas pracy jest w Niemczech i Francji, tam gdzie najwyższe wynagrodzenia.
  W Afryce politycy odpowiedzialny za daną prywatyzację majątku państwowego dostawili 10% prowizji na konto w Szwajcarii. Nie ma danych dla Polski…

  Politycy zazwyczaj są tylko statystami, marionetkami. Kampania prezydencka w USA kosztuje kilkadziesiąt milionów dolarów, jest opłacana z prywatnych datków różnych grup interesów, przy zarobkach prezydenta niecałe 2 miliony dolarów w ciągu całej kadencji. Więc dla kogo tak naprawdę pracuje prezydent USA, od kogo dostaje większe pieniądze, o czyje interesy dba?
  Ktoś finansuje kampanię jednego kandydata, ale jego rodzony brat finansuje kampanię drugiego kandydata, więc nie ma znaczenia który wygra.

  Kolejna marchewka polega na tym, że na lojalnego polityka czekają różne stołki w organizacjach i instytucjach międzynarodowych, kiedy nie wygra następnych wyborów.
  Korupcja wśród polityków nie polega na dawaniu kopert pod stołem, ani nawet zegarków, ale marchewką jest przychylność mediów i stanowiska po zakończeniu kadencji, batem natomiast też są media mogące zrujnować wizerunek.

  Źródło: http://galeriatechniki.blogspot.co.uk/2015/02/taktyka-dziaania-miedzynarodowego.html

 183. Pszek said

  Bytowanie w mieście, wyposażenie samochodu

 184. Pszek said

  Dlaczego medycyna XXI wieku wciąż przegrywa wojnę z mikrobami?

  “Mikroby są niczym – środowisko jest wszystkim” – Antoine Bechamp

  Każdy organizm jest biologicznie niejednorodnym środowiskiem.Tkanki tworzą specyficzne środowiska, które są przyjazne dla jednych mikrobów i szkodliwe dla innych. Różnorodność mikrobiologiczna środowisk w tkankach wynika z wielości funkcji jakie wypełniają poszczególne tkanki w organizmie.

  Tkanki zbudowane z mięśni poprzecznie prążkowanych przetwarzają uwięzioną w cukrach, lipidach i aminokwasach energię chemiczną na energię mechaniczną i cieplną. W takich tkankach stężenia ww. związków organicznych są niższe niż w pozostałych tkankach.

  Wyższe stężenie dwutlenku węgla, będącego produktem metabolizmu w mięśniach, zmniejsza prawdopodobieństwo zakażenia mięśnia mikrobami tlenowymi.

  Każdą nadwyżkę glukozy w płynach ustrojowych tkanka mięśni szkieletowych wychwytuje przy pomocy insuliny i magazynuje w swoich komórkach w formie glikogenu. To również obniża stężenia dającej energię do życia glukozy w tkance mięśniowej i podnosi oporność tej tkanki na infekcje słodkożywne.Środowisko ludzkich tkanek wytwarzających energię mechaniczną i cieplną wydatnie ogranicza możliwości ekspansji wszystkich mikrobów w tych tkankach.

  Skóra i tkanka tłuszczowa skutecznie chronią mięśnie przed bezpośrednim zakażeniem mikrobami ze środowiska naturalnego.Tkanki mięśniowe mogą ulec zakażeniu nie tylko przez otwartą ranę.Wewnętrzne urazy: np. naderwania lub stłuczenia mięśni, którym nie towarzyszy rozerwanie powłok skórnych, mogą również prowadzić do zakażenia kontuzjowanych tkanek.

  W przypadku krytycznych obciążeń mięśnia dochodzi do mechanicznego rozerwania ciągłości biologicznych błon komórkowych mięśnia i wylanie się lizatu (roztworu powstałego po rozpadzie komórek) w środowisku tkanki mięśniowej. Materia organiczna niechroniona błoną komórkową jest lepszym środowiskiem dla rozwoju mikrobów krążących w płynach ustrojowych organizmu niż aktywne komórki tkanki.

  Wywoływanie ruchu wewnętrznie uszkodzonego, bolącego mięśnia jest korzystne dla tego mięśnia. Praca uszkodzonego mięśnia umożliwia szybszą biodegradację lizatu przez zdrowe komórki organizmu, więc zmniejsza się prawdopodobieństwo rozwoju infekcji w tkance uszkodzonego mięśnia. Stężenie lizatu szybciej opada w obrębie uszkodzonego mięśnia, gdy ten mięsień jest aktywny.

  Podatność tkanki nerwowej na słodkożywne infekcje jest mała. Przetwarzanie energii zawartej głównie w cukrach na energię elektrycznych impulsów nerwowych skutecznie chroni tkankę nerwową przed infekcjami. Większa intensywność pracy układu nerwowego podnosi odporność tkanki nerwowej na infekcje, bo więcej cukru służy do tworzenia zbędnej mikrobom energii elektrycznej. Fragment tkanki nerwowej uszkodzony niedokrwiennym udarem jest bardziej podatny na zakażenia np. Fusarium, Aspergillus – mikrobami żywiącymi się głównie lipidami i aminokwasami będącymi głównymi substancjami organicznymi powstałymi po rozpadzie komórek nerwowych spowodowanym udarem. Mikroby obecne we krwi mogą trafić na przyjazne środowisko martwicy, tam się rozwijać, dalej infekować krew i następnie inne żywe tkanki organizmu i prowadzić do śmiertelnej posocznicy (sepsis).

  Czytaj dalej:
  Źródło: http://system.salon24.pl/612482,dlaczego-medycyna-xxi-wieku-wciaz-przegrywa-wojne-z-mikrobami

 185. lopez said

  Patrzcie co ten Ukrainiec mówi !
  Rozmowa Charków marzec 2014 – napisy PL włączane

  Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=QwlTLsfXuYE

 186. lopez said

  Skandal w TVP

  on 1 marca 2015

  Do interesującego incydentu doszło dziś w Krakowie z udziałem działaczy struktur małopolskich partii ZMIANA oraz redaktorów Xportal.pl, którzy mieli wziąć udział w programie „Młodzież Kontra” realizowanym przez TVP Kraków. Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem emisji prowadzący program Tomasz Czeczótko oznajmił jednak naszym aktywistom – w tym dr. Adamowi Dankowi, którego naszym Czytelnikom nie trzeba przedstawiać – że nie udzieli głosu działaczom partii ZMIANA, gdyż uważa ich za „piątą kolumnę Putina w Polsce”, oraz że dopóki on prowadzi ten program, mogą być tu „jedynie jako meble”. Nieusatysfakcjonowani tą rolą, młodzi działacze ZMIANY opuścili studio.

  W świetle tak jawnego kneblowania ust środowiskom antysystemowym i radykalnym, podjęte zostały kroki mające na celu przekonanie TVP Kraków do otwarcia się na swobodną wymianę poglądów.
  http://xportal.pl/?p=19624

  Już było jako artykuł na stronie głównej – admin

 187. lopez said

  Bajki o solidarności Zachodu trzeba skończyć
  2 MARCA 2015


  150 lecie Banku Rosji

  Bajki o solidarności europejskiej w sprawie narzuconych pryncypiów polityki Wschodniej trzeba skończyć. Nie można dalej tak manipulować i okłamywać milionów ludzi, zwłaszcza w Polsce. Państwa Europejskie mają inny interes wobec Federacji Rosyjskiej niż pewna była brytyjska kolonia położona pomiędzy dwoma oceanami, podobnie różne interesy mają kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej.

  Szkodliwość sankcji nałożonych na Rosję okazała się bić możnym sprzężeniem zwrotnym w samą Europę, która jest gospodarczo uzależniona od Rosji. Zła gra polityczna doprowadziła do spadku poziomu zaufania, jakim władze Federacji obdarzają zachodnich partnerów, w tym niektórzy w ogóle stracili wiarygodność, ze względu na stanowisko wspierające jedną ze stron w wojnie domowej na Ukrainie i zarazem oskarżanie Rosji o rzekomy udział w tej wojnie. Trudno jest obdarzać zaufaniem kogoś, kto stale stosuje politykę ksenofobii i podwójnych standardów.

  Po pierwsze Unia Europejska ma zupełnie inne interesy w Rosji niż pewna była brytyjska kolonia położona pomiędzy oceanami, która stale próbuje narzucać Europejczykom swoją percepcję. Wynika to z dążenia tegoż byłego Imperium do sztucznego zachowania statusu swojej bezwartościowej waluty, jako jednej z ….

  …. dalej http://obserwatorpolityczny.pl/?p=30404

 188. Siekiera_Motyka said

 189. Boydar said

  Panie Lopez, to mówił prosty człek, można rzec – Ruski. Nie żaden Ukrainiec. I ślepy nie jest, i jak człowiek wygląda, nie jak jewrej. I nawet jakby dwie mycki założył, to dalej będzie jak człowiek wyglądał. Bo to czy jewrej czy nie, to nie od mycki albo jej braku zależy, tylko od myślenia i rozumu. A u unych ani jednego ani drugiego. Jak się bardziej pomyśli, to można wykoncypować że nawet i nie geszeft, tylko własnie tęsknota za rozumem i czymś/kimś do czego by się przytulił. A tu od zarania tylko trup się gęsto ściele ch. wie w imię czego i krew płynie strumieniami. To weź się i przytulaj. Trochę nie na temat napisałem, ale to wolny kraj i Pan Gajowy nie ma krzyczeć.

 190. Siekiera_Motyka said

 191. lopez said

  Trzy miasta


  Smoleńsk,Odessa,Moskwa

  Trzy miasta i trzy fałsze polskich mediów.Zaznaczam ze w zadnym wypadku nie przesądzam o winie, winnych czy podejrzanych.Oczywiście, na te trzy miasta nakłada się Donbas.

  1.Smoleńsk.Niezalezne(od społeczeństwa) polskie media,zwaliły winę na polskiego Prezydenta,pijanych kolesi oraz szalonych pilotów.Kazde inne postawienie sprawy było, nazwane oszołomstwem.W tym czasie stosunki z Rosją, jezeli nie były poprawne, były do zgryzienia przez obie strony.Zachodnie media zachowały się podobnie.Jedna hipoteza i od razu właściwa.

  Na Ukrainie dokonano nielegalnego puczu, złamano wszelkie zasady demokracji.Sytuacja wpisywała sie planowo w USA , NATO i UE.Poparto nielegalny zamach stanu.Do walki uzyto wszystkie media i instytucje panstw zachodnich i USA.Za wszelką cenę starano sie wmówić ze tak wygląda demokracja.

  2.Odessa.Ewidentne ludobójstwo.Polskie media tego prawie nie zauwazyły.Spalono zywcem ludzi, ktorzy politycznie nie odpowiadal,i rezimowi w Kijowie.Od chwili zamachu stanu, polskie media stały się rusofobiczne.Kazdy kto był przeciw,to oszołom.Pierwszy i drugi przypadek dobitnie świadczą ze polskie media są sterowane.Z dnia na dzień, z zimnej miłości,przeobrazają sie w szaloną rusofobiczną bestie.Wiadomo ze Polska jest bez swoich mediów.Zachod odebrał społeczenstwu mozliwość komunikowania się ze sobą.Powtarzam-nawet kraje afrykanskie mają swoje media, ma je nawet Palestyna.Polska jest ewenementem w skali swiatowej.

  3.Moskwa.Dokonano zamachu na Niemcowa.Polskie media szaleją nienawiśćia do Rosji i Putina.Zadziwiające.Smieją sie ze Rosjanie rozmywają sprawe, bo przedstawili 5 hipotez.Media rozpisuja się(rosyjskie) snując rozne hipotezy, jak w kazdym Panstwie prawa.Nikt nie jest oszołomem, kazdy wnosi coś do sprawy.I na tym tle spojrzałem na polskie media.Na Wyborczą,TVN czy portale internetowe.Trzy rózne sprawy i jak na dłoni widać ze polskie media piszą to….co ktoś im narzuci.Dzisiaj Wronski z Wyborczej dał pokaz kim są polscy dziennikarze.To jeden z tych ,dla ktorych była jedna teoria Smoleńska, innymi gardził.Dziś kazano mu gardzic tymi, dla ktorych wtedy pisał ze Rosjanie nie są winni, a Polacy.I dzisiaj dawni jego odbiorcy ,to prawie zdrajcy.I ktoś mi powie ze nie ma trolli dziennikarskich?.Są w polskich mediach, słuzą Panu, ktory za słowo płaci, wazne zeby było pod ideologie, pasującą do danego dnia przekazu.

  I na całosc nakłada sie Donbas.To juz nie jest dziennikarstwo,to bandyctwo.Kazdego trupa ktory zginął z rąk powstanców opisują jak własną tragedie, setki,tysiące cywilow, zabitych przez rezim, nie istnieje
  dalej.. http://litera.fr/smolenskodessamoskwa/

 192. jaszmija said

  Ad. 174 Dzonyy

  Pamiętasz tego sierżanta, Wasserpolaka?

  V kanceláři bylo všechno odbyto velice rychle. Nějaký felák s hubou ještě zamaštěnou od oběda, podávaje Švejkovi a Vodičkoví papíry s náramně vážnou tváří, nedal si ujít té příležitosti, aby nepronesl k oběma řeč, ve které apeloval na jich vojenského ducha, proplétaje to, poněvadž byl Vasrpolák, různými pěknými výrazy svého nářečí, jako „marekvium”, „glupi rolmopsie”, „krajcová sedmina”, „sviňa porýpaná” a „dum vám baně na mjesjnuckovy vaši gzichty”.

  [W kancelarii załatwiono wszystko bardzo prędko. Jakiś zupak, z gębą jeszcze
  tłustą od obiadu, podając z ogromnie ważną miną paiery Szwejkowi i Vodiczce,
  nie przepuścił okazji i wygłosił mowę apalującą do ich wojskowego ducha,
  przeplatając ją, jako Wasserpolak, różnymi pieknymi zwrotami swego narzecza:
  marekwium, głupi rolmopsie, krajcowa sedmina, świnia porypana i dum wom banie
  na miesiunczkowy waszy ksichty.]

  Chodzi o te wasserpolackie (tj. śląskie) zwroty. Na ich temat umieścilem kiedyś osobny post „Pytanie dla językoznawców”. Ciekawe czy to rzeczywiście po śląsku czy tylko fantazja Haszka?
  W przekładzie Hulki-Laskowskiego epitety te były następujące:
  „małpy zielone”,„głupie rolmopsy”, „fujary nadziewane”, „świńskie ryje”, „prać was po waszych głupich mordach” itp.

  U Waczkowa to jest:
  „karliki porypane”, „dum ja wam po tych waszych gęboch”, „kieby świnia nasroła”, „głupie rolmopsy”

  Źródło: http://austro-wegry.info/viewtopic.php?t=1261

  Jednakowoż, stanowczo protestuję przeciwko stwierdzeniu „głupi rolmops” – taki śledzik zawijany poparty odpowiednią dawką C2H5OH potrafi świat uczynić znośniejszym 🙂

 193. lopez said

 194. lopez said

 195. Boydar said

  Panie Lopez. Skąd Panu podsyłają te linki. Powiedz im Pan, żeby się lepiej starali albo niech na Ich Dziennik adresują. Bo to czasem straszny schit zapodają (znaczy się gów.no). Ja już pomijam taki szczegół, że pierwsze zdanie wali siarą – „trzy miasta i trzy fałsze”. Jakich qurwa znowu polskich mediów, jak sami piszą gdzie indziej, że wszystkie żydoszkopskie ! Ile miast by nie wymienił, to i tak wszystko skręcone. To dlaczego akurat trzy, bo im tak akurat do szpalty pasuje ?
  Weź się Pan zastanów co Pan propagujesz, bo Pański następca będzie miał jeszcze trudniej. No chyba że was legion, i zmiana jest wpisana.

 196. revers said

 197. lopez said

  @195 ot znalazłem wkleiłem , na szybkiego przeczytałem jak coś to kasujcie to

 198. lopez said

 199. Siggi said

  http://historia.newsweek.pl/jak-amerykanie-chronili-nazistowskich-naukowcow-newsweek-pl,artykuly,351326,1.html

 200. lopez said

  http://chart.neon24.pl/post/119755,za-trzy-lata-w-kijowie

 201. revers said

 202. Siekiera_Motyka said

  Ad. 198 – http://www.maximumtheory.com/blog/random-thoughts/nazi-international-advanced-technology/john-loftus-americas-nazi-secret/
  Loftus był jednym z pierwszych który o tym pisał w 1992 roku.

  Na inny temat,

  „Dzieci wychowywane przez homoseksualistów ponad dwa razy częściej cierpią na problemy emocjonalne, które przejawiają się w depresji, kłopotach z koncentracją oraz trudnościach w relacjach z rówieśnikami. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskiego socjologa prof. Paula Sullinsa.

  W Wielkiej Brytanii na łamach British Journal of Education, Society & Behavioural Science ukazały się przełomowe badania amerykańskiego socjologa prof. Paula Sullinsa, który przeprowadził je na wielką skalę. Wychowywanie dzieci przez pary jednopłciowe wciąż należy do rzadkości. Prof. Sullins dodarł do danych 512 dzieci z środowisk homoseksualnych i zestawił je z danymi 207 tys. dzieci wychowywanych przez pary heteroseksualne. Pozwolił sobie na badania losowe i zestawienie je według czynników, które mogą mieć wpływ na emocjonalność dziecka (np. rasa, zamożność, wykształcenie).”

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/8549-amerykanski-socjolog-obnaza-prawde-o-losie-dzieci-wychowywanych-przez-pary-homoseksualne

 203. jowram said

  PRAWDA ZAWSZE BĘDZIE UJAWNIONA. SZKODA, ŻE POLAK PRZED SZKODĄ I PO SZKODZIE JEST GŁUPI.

  Przeczytaj zdanie po zdaniu poniższy tekst. Zrozumiesz wtedy dlaczego my Polacy nie mamy szans w starciu z naszymi żydami. Są z lewa, prawa a i pośrodku niestety
  ​- ​
  a my???

  „Dekret cara Aleksandra II który Żydom i każdemu innemu nadawał taki majątek. Wie pani za co? Za zdradę Polski. Polski, która jako jedyne państwo na świecie przyjmowała Żydów ze wszystkich krajów, które Żydów wyrzucały.
  ​ ​
  A wyrzucały liczne kraje Europy – dekretami królów, wyrzucały wielokrotnie na przestrzeni kilku wieków.”

  […] Będąc [w marcu] w sanatorium w Ciechocinku. trafiłem do „Związku Nauczycielstwa Polskiego”, czyli do dużego sanatorium, gdzie posiłki były podawane na dwie tury, po 500 osób każda.

  Okazuje się, że jestem rozpoznawalny, mimo upływu lat. A poza tym w sanatorium nazwisko jest często na ogłoszeniach w sprawie zabiegów i badań.
  ​ ​
  Tak że po każdym posiłku ludzie zaczęli dostawiać krzesła do stolika, przy którym siedziałem i zaczynały się pytania i rozmowy.

  Później, za zgodą dyrekcji, na takie spotkania w gronie kuracjuszy udostępnili nam duży hol, gdzie mogło śmiało pomieścić się tu ponad sto osób. Na pierwsze takie spotkanie przyszło właśnie około setki osób, wszyscy prawie to emeryci, a zatem osoby, które okres PRL-u znają … i porównują go z obecną sytuacją w Polsce i na świecie.

  Dyskutanci poruszali wiele tematów, o których pisałem w swoich poprzednich książkach. Ale, cały czas moją uwagę przykuwała siedząca blisko, w pierwszym rzędzie, starsza pani. Może byłem przeczulony na taką urodę, gdyż już miałem do czynienia z ludźmi tej rasy i to nie raz. Owa starsza pani na pewno była Żydówką. Jej twarz o tym mówiła. Ale skoro Żydówka, to dlaczego oklaskuje tak jak i inni na sali moje stwierdzenia o Żydach jako o ludziach rodem z piekła? Celowo zwracałem na nią uwagę, gdyż podobna pani w starszym wieku zaatakowała mnie w czasie zebrania Klubu Inteligencji Polskiej w gmachu ZBOWiD-u.

  Na tym zebraniu omawiano moją książkę „Bez strachu” i ta pani poprosiła o głos. Widziałem że na sali poszedł pomruk oburzenia, i wiele twarzy wskazywało na niezadowolenie z faktu że zabierze głos. Ja nie znałem tej starszej pani o rysach żydowskich ale niektóre osoby będące na sali znały ją z poprzednich spotkań. Poprosiła o mikrofon i patrząc na mnie powiedziała:

  – Dziwię się, jak mogą zebrani gloryfikować pana książki. Przecież w nich kłamstwo goni kłamstwo. Nieuczciwie pan pisze np. o sprawie zwrotu majątków po Żydach którzy zginęli w czasie wojny. Uczciwość nakazuje, by te majątki zostały – jeśli nie tym do których należały – zostały zwrócone ich krewnym, a jeśli takich nie ma to państwu Izrael. Dotyczy to majątków ziemskich, młynów, tartaków, olejarni oraz stawów, gdzie hodowano ryby. A pan pisze że to należy do Polaków. To nieuczciwe to raz, a po drugie my będziemy się domagać zwrotu tych nieruchomości na Światowej Radzie Żydów i na pewno uzyskamy poparcie w tej sprawie, a Polska, pod naciskiem opinii światowej, musi to zwrócić prawowitym właścicielom, czyli Żydom. Byłem przygotowany by na podobne zarzuty odpowiedzieć i to za pomocą niepodważalnych argumentów, związanych z tą sprawą, jednak stało się inaczej. Jednocześnie podniosło się kilka osób, które domagały się by im udzielić głosu. Nie ja prowadziłem to zebranie i nie ja udzielałem głosu, byłem tu gościem, członkiem tego zebrania, ale widząc że przewodniczący nie wie co zrobić w tej sytuacji i patrzy na mnie więc powiedziałem:

  – Proszę dać głos pierwszemu z brzegu.

  Z widzenia znałem tego człowieka, wiedziałem, że jest on emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego. Najpierw mówca zwrócił się do mnie mówiąc tak:

  – Pan pozwoli, że ja jej odpowiem. A to dlatego że pochodzę z rodziny, której zabrano olbrzymi majątek i oddano Żydowi zdrajcy za szpiegostwo. Ta pani, panie Siwak, to matka Aliny Całej, tej samej doktor historii z Instytutu Historii Żydów, która napisała obraźliwy duży artykuł o Polakach, jacy wyrachowani byli w czasie wojny i jakże współpracowali z Niemcami w zabijaniu Żydów. Ten artykuł nie tylko w Polsce ale i na świecie wywołał liczne protesty. Nawet i Żydów. A pan odniósł się do niego w swojej książce, słusznie pisząc jak bardzo pani Alina Cała na każdym kroku kłamie. To wywołało w środowisku Żydów wściekłość pod pana adresem. Ale nie mogli tego co pan napisał podważyć, gdyż oparł pan to co napisał na faktach i dowodach. No ale oni nikomu nie darują. Dlatego mieliśmy tu niedawno, na tej Sali, scenę jak Werblan napadł na pana za pańskie pisanie. Ale dostał po uszach i wyszedł. A teraz mama staje w obronie córki i ziomków Żydów. Otóż ja, oficer Wojska Polskiego, tu, w obecności wszystkich tu zebranych, daję słowo honoru, że panią przeproszę, jeśli na następne spotkanie przyniesie chociaż jeden akt notarialny, że taki to a taki lcek otrzymał od swego ojca czy matki, spadek w postaci majątku ziemskiego, czy młyna itd. Bo tak odbywa się przekazywanie majątków kolejnemu pokoleniu na całym świecie, a także i w Polsce. Ale pani go nie przyniesie, bo takich aktów notarialnych żaden Żyd nie posiadał. Posiadał inny akt nadania mu tych dóbr – Dekret cara Aleksandra II który Żydom i każdemu innemu nadawał taki majątek. Wie pani za co? Za zdradę Polski. Polski, która jako jedyne państwo na świecie przyjmowała Żydów ze wszystkich krajów, które Żydów wyrzucały. A wyrzucały liczne kraje Europy – dekretami królów, wyrzucały wielokrotnie na przestrzeni kilku wieków. I przecież nie za dobrą pracę dla kraju, w którym byli, ale za grabież, oszukaństwa, morderstwa, lichwę i przejmowanie władzy w swoje ręce. Polska ich przygarniała i nadawała liczne przywileje, szczególnie w handlu. W okresie rozbiorów Polski Żydzi – ich przywódcy podsycali i podgrzewali atmosferę do powstań. Ale nie dlatego, żeby Polska zrzuciła jarzmo ucisku caratu. Ale dlatego, że widzieli w dekrecie cara okazję, by posiąść majątki Polaków. A przypomnę tu państwu, że w tym okresie, kształcić swoje dzieci mogli ziemianin, właściciel tartaku czy młyna lub olejarni lub apteki. To była warstwa ludzi, gdzie patriotyzm przekazywano z pokolenia na pokolenie. Chłopi posiadający kilka mórg ziemi i klepiący biedę nie myśleli o wykształceniu swych dzieci. I do powstań nie szli synowie biednych chłopów, a właśnie tych ludzi których stać było na naukę swych dzieci. Żydzi, skwapliwie i dokładnie donosili do władz carskich o tych, co poszli do powstania. I na mocy dekretu carów przejmowali te wszystkie dobra. Odpłacili narodowi i Polsce za to, że ich jak swych synów przygarniała w dniach, gdy wypędzano ich z wielu krajów. Odpłacali zdradą na rzecz ciemiężyciela i zaborcy i to bez żadnych skrupułów. Zresztą nie tylko pod zaborem rosyjskim to robili, u Niemców zażądali, by wydzielić część Polski dla nich. A na świecie żądali zrobienia z Polski Judeo-Polonii. Na tę okoliczność zachowały się liczne dokumenty tak na świecie jak i w Polsce. Mojemu dziadkowi i jego bratu, którzy poszli do powstania, nie tylko odebrano całe majątki na rzecz Żydów zdrajców ale zesłano ich na sybir. I na zawsze zostali na Syberii lub może zginęli po drodze na Syberię. A pani śmie się tu dopominać zwrotu tych majątków?! W ten sposób zabieracie całe ulice, np. w Krakowie. Domy, które zostały przez Polskę Ludową, czyli przez Naród, odbudowane lub wyremontowane wy mając swoich prezydentów lub premierów i ministrów odbieracie po cichu, bez rozgłosu. Myślicie że naród Polski o tym się nie dowie? Jeśli uważa pani że pan Siwak pisze nieprawdę w swoich książkach, a jednocześnie twierdzi pani że Tomasz Gross pisze prawdę, to nie mamy o czym tu mówić i lepiej zrobi pani jeśli wyjdzie z tej sali, gdzie Polacy zrobili zebranie.

  No i oczywiście wyszła. Dyskusja siłą rzeczy przeszła na temat Żydów, jako tych, którzy Polskę uważali i uważają za miejsce do objęcia władzy i pasożytowania na Polsce.

  Mając to wszystko w pamięci podświadomie bałem się tej starszej pani siedzącej naprzeciw mnie tu, w tym holu w Ciechocinku. Na pierwszym zebraniu słuchała uważnie co mówiłem. Spotkanie, spokojnie, po trzech godzinach zakończyliśmy.

  Na następnym spotkaniu, było to w sobotę po obiedzie, gdyż w tym czasie nikt już nie ma żadnych zabiegów i spokojnie można podyskutować. Starsza pani znowu siedziała tuż przede mną, w pierwszym rzędzie, i gdy tylko rozpocząłem słowami: Jeśli ktoś z was chciałby powiedzieć coś od siebie lub zadać mi pytanie to proszę to zrobić teraz”. I oto, ta starsza pani wstała i powiedziała tak:

  – Chciałabym coś państwu powiedzieć, co może was zdenerwuje, ale nie widzę innej możliwości, jak tylko powiedzenie wam prawdy w oczy. Chciałabym też odnieść się do pana książek, bo je kupiłam przez pocztę. Ale wszystko zależy od tego, jak zareagujecie po tym, co za chwilę usłyszycie. Otóż, żeby nie było nieporozumienia, chcę na samym początku powiedzieć, że jestem z krwi i kości Żydówką.

  Po sali przeszedł głośny pomruk, a tu i tam ktoś krzyknął: „Precz z Żydami”. Jakaś pani ze środka sali wstała i powiedziała do mnie:

  – Panie Siwak, zrobiliśmy to spotkanie z panem, a nie z jakąś Żydówką. Niech pan jej powie, że to dla Polaków spotkanie, a nie dla Żydów i niech wyjdzie z sali. Sporo osób nagrodziło tę kobietę oklaskami i powtarzając: „To dla Polaków spotkanie!” i „proszę wyjść z sali!” Kobieta [ta Żydówka], stała obok mnie i patrząc na mnie powiedziała:

  – Panie Siwak, mam pana za odważnego i uczciwego człowieka. Jeżeli pan rzeczywiście taki jest jak pisze, to proszę pozwól pan mi coś powiedzieć do ludzi.

  – Powiedziałem, pozwólmy tej pani powiedzieć to, co jej zdaniem powinniśmy wiedzieć. Sami tu i teraz ocenimy jacy są Żydzi. Czasami bolesna prawda jest jak oczyszczenie potrzebna do życia lub do tego aby przejrzeć na oczy. Proszę, niech pani mówi, zwróciłem się do kobiety.

  Stanęła obok mnie i powiedziała:

  – Jestem, jak już mówiłam, Żydówką. Ale jestem sercem i rozumem Polką.

  Ubolewam nad sytuacją jaka jest w Polsce. Ponoszę za swą polskość większe konsekwencje niż wy. Bo rozstałam się z synem którego codziennie widujecie w telewizji. Stoczyłam z nim wojnę właśnie o Polskę. Wyrzuciłam go ze swego domu i serca. Za fakt, że ochrzciłam córkę bardzo boleśnie odczułam zachowanie się męża, iż ledwo przeżyłam. Nawet kary za to nie poniósł, bo tacy jak on byli poza prawem. A po wojnie w latach 1946-55, jak byłam młodą dziewczyną i żyli jeszcze moi rodzice, to regularnie co tydzień u nas w domu omawiali sytuację w Polsce najważniejsi Żydzi. Później, jak wydali mnie za mąż, to te zebrania najważniejszych Żydów były również w moim domu. To ja podawałam kawę i herbatę, ciastka lub obiady dla całej dużej grupy. I to ja nasłuchałam się jak was otumaniają i żerują na waszej naiwności.

  W latach już 1980-tych, też u mnie w mieszkaniu, panie Siwak, była ta rozmowa, którą pan opisuje na temat powojennej granicy Polski na wschodzie. Do [pełniącego wtedy, funkcję premiera] Mazowieckiego zwrócił się marszałek Wiktor Kulikow, by Polska wniosła na forum międzynarodowe sprawę tzw. linii Curzona. Marszałek mówił, że robi to na polecenie Gorbaczowa. Rozpadł się Związek Radziecki, odłączyły się kraje takie, jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina. A Rosji zależało na tym by Ukraina nie była zbyt duża i mocna. Kulikow twierdził, wtedy w rozmowie z premierem Mazowieckim, że konferencja światowa jaka miała miejsce na temat tej sprawy opowiedziała się jednoznacznie za tym, iż Lwów był od 600 lat Polski, i państwa uczestniczące w tej konferencji wyznaczyły linię Curzona na wschód od Lwowa, a nie na zachód. Ale premier Wielkiej Brytanii dogadał się ze Stalinem że załatwi tak sprawę, że ta kaleka na wózku [prezydent USA, Roosevelt] zgodzi się na tę granicę. I rzeczywiście załatwił. Mazowiecki w tych właśnie dniach jak zwykle brał udział w zebraniu u nas i o tym do zebranych mówił. A byli tam tacy ludzie jak Kuroń, Michnik, Lityński, Osiatyński, Suchocka i paru jeszcze innych znanych polityków Żydów. I wtedy to Michnik powiedział: „Powiedz marszałkowi Kulikowowi, że nie jesteś tym zainteresowany. To by naraziło naszą koncepcję polityczną co do rozwoju spraw w Polsce”. I tak rzeczywiście Mazowiecki odpowiedział marszałkowi. I to powiedział premier Polski: „Nie jestem tym zainteresowany”.

  Byłam świadkiem tej rozmowy, a było to u mnie w domu, jak też wielu innych rozmów. Czyli potwierdza się to, co Pan napisał w poprzedniej książce, że Kulikow powiedział panu prawdę, panie Siwak. Podczas jednej z rozmów u mnie w domu, słuchając wielu politycznych decyzji i tego jak będą je wcielać w życie spytałam: „A co na to Polacy?” Usłyszałam: „To będą decyzje polskich polityków, będących przy władzy. Oni będą wcielali w życie nasze koncepcje i propozycje”. Już dawno temu w Wałbrzychu powiedział Jakub Berman, stryj Borowskiego Marka: „Należy zajmować stanowiska tuż za premierem i prezydentem. Nie wysuwać się na czoło, a być z tyłu, ale decydować tymi przed sobą. Powiedział również, że wychowamy tak młodzież, by swym rodzicom nie wierzyła a tylko nam. To my ustalamy co mają wiedzieć ze szkoły i studiów, a co nie”. I dziś macie właśnie taką młodzież, która w ogóle prawdziwej historii swego kraju nie zna. I co z tego, że grupa polskich profesorów patriotów na uniwersytecie Jagiellońskim protestuje głodówką, widząc co zrobiono z podręcznikami do historii. Nic nie osiągną, a najwyżej wyrzucą ich z pracy, może właśnie o to chodzi.

  Przecież ja żyję na co dzień między ludźmi i słyszę jak złorzeczą Żydom. Ale będąc z wami szczera powiem tak: A kto temu winien że tylu Żydów jest u władzy? Czy czasami nie wy sami? Bo na przykład wystawia się jako kandydatów na prezydenta Warszawy dwie osoby. Oboje to Żydzi, tak Bielecki jak i Gronkiewicz-Waltz. I co? Sami oni się wybrali? Nie. To Polacy poszli do urn i oddali na nich swe głosy. A później krytykują, że żydówka jest prezydentem. Gdybyście zbojkotowali te wybory, mówiąc, że nie ma kandydatów Polaków i nie poszli głosować na ich wybór – to by nie zostali wybrani.

  Ja znałam oboje rodziców pani prezydentowej Komorowskiej. Byli to Żydzi, że Polaków utopiliby w łyżce wody. Pan Komorowski, który prawdopodobnie jest Polakiem, ale chodzi na smyczy swej żony Żydówki a za doradców swych, proszę zauważyć, wziął samych Żydów.

  A że ci doradcy decydowali i decydują, np. komu ma kapituła żydowska przyznać najwyższe odznaczenie w Polsce, czyli Orła Białego, i dano go samym Żydom, takim jak Michnik.

  A popatrzcie jak znieważono i zbrukano święte miejsce na Wawelu. Zaczynając od tego że Piłsudski tam leży, a nie powinien, bo to wróg Polaków, to jeszcze Miłosz, a następnie nie-Polak – pan prezydent Kaczyński. Przecież pani Jadwiga [matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich] to moja koleżanka z lat młodości i nie mam żadnej wątpliwości, że rodzice jej byli oboje Żydami. A prawo żydowskie mówi, że ten kto z matki Żydówki się narodził to jest Żydem.

  I tak sprytnie się gra na uczuciach goi, jak o Polakach mówią. Tak dajecie się oszukiwać i manipulować. Was już nie trzeba prowadzić na sznurku do rzeźni jak barany. Wy już i sami przyjdziecie, wierząc, że tam czeka was lepszy świat. W ogromnej części temu faktowi, że Żydzi w każdej dziedzinie życia zajmują najważniejsze stanowiska, wy Polacy jesteście winni. Duży procent Polaków służy swą pracą nie Polsce, a Żydom. Wiedzą o tym doskonale. Ale ich szefowie też wiedzą, że Jeśli dadzą dobre płace, to pracownicy będą służyć im wiernie i lojalnie.

  Tak macie we wszystkich telewizjach, tak samo z prasą. Nawet o. Rydzyk – ostatnie źródło wiedzy o tym co się dzieje – też już się poddał i wpuścił tak do radia, jak do telewizji ludzi, którzy nie tylko nie kochają ojczyzny, ale pracują tak, by ją stracić na rzecz innych.

  A mnie za moje poglądy i fakt ochrzczenia córki mąż porzucił i wyjechał do Izraela. Synowi powiedziałam, podczas jednego z zebrań u nas w domu: „Swymi planami i faktem że fizycznie jesteście u władzy sprowadzicie na resztę tych Żydów co ocaleli po wojnie [i tych co obecnie ściągacie do Polski na siłę] – nowy, straszny holocaust. Tak żyć się nie da. Polacy się obudzą z tego letargu i nie darują Żydom. Są długo cierpliwi i łatwowierni. Są naiwni jak małe dzieci, i dają się za judaszowe pieniądze wam przekupić. Ale to runie lada dzień – ta wasza konstrukcja globalnego świata. Są narody, które przejrzały na oczy, jak Islandia. Zemsta może być straszna, bo Polacy tacy właśnie są: długo naiwni i głupi ale jak miara się przeleje to są straszni i nieobliczalni. A wy do tego prowadzicie?” Więc syn się bardzo obraził na mnie i wyprowadził się z domu. I nie uznaje mnie za swą matkę.

  – A jak on się nazywa? – padły z sali pytania.

  – Tego ja nie mogę wam powiedzieć, a to z obawy przed zemstą. Ponieważ moi rodacy mszcząc się nie przebierają w środkach. Łagodna zemsta polega na tym, że z człowieka zrobią wariata. Ale to jest rzadkość. Żydzi za zdradę zapłacą śmiercią każdemu, nawet swemu najbliższemu. I tego nie żądajcie ode mnie. Ja osobiście nie boję się śmierci, ale mam córkę i troje wnuków, katolików. Mogą właśnie uderzyć we mnie, robiąc krzywdę moim ukochanym. Tak to robią.

  Przerwała na chwilę i ta sala, ci ludzie, którzy nie chcieli jej słuchać, a niektórzy żądali by wyszła, teraz nagrodzili ją długimi, mocnymi oklaskami.

  Gdy ludzie nadal pytali kobietę o nazwisko ona uparcie odmawiała podania go i prosiła o wyrozumiałość. Ale dla mnie było jasne kto jest jej synem. Otóż dwa lub trzy razy powiedziała „ten cholerny śliniak” o swym synu. A w czasie PRL-u wszyscy w opozycji mieli pseudonimy, które, albo sami wymyślali, albo koledzy im nadawali. W czasie tych pięciu lat, gdy byłem członkiem biura politycznego i codziennie otrzymywaliśmy raporty MSW z działalności opozycji, obok nazwisk były pseudonimy. A takie pseudo, miał Michał Boni, obecny minister i prawa ręka Tuska. Ten od sprawy ACTA, za którą premier musiał naród przepraszać. W każdym szanującym się państwie za takie podprowadzenie premiera minister wyleciałby z hukiem. Ale nie w Polsce. Tu premier wykonuje „ich” polecenia, a nie rady ministrów czy sejmu. A dlaczego śliniak go nazywali? Bo ci którzy znają go z wystąpień w TV czy na żywo, mogli się napatrzeć jak Boni ciągle się ślinił i oblizywał. – A co pani może powiedzieć o aferach w Polsce? – padło pytanie z sali.

  – Proszę pana o jakie afery konkretnie pan się pyta? Bo chyba sam pan wie, że tak zmodyfikowano prawo by złodziej nie był karany. Uczynił to, oczywiście syn Żyda, pan Kwaśniewski, pisząc nowe prawo zasadnicze, czyli nową konstytucję [tzn. on tylko afirmował swoim podpisem, a pisali ją „specjaliści” – admin]. Co sprawia, że żadna afera nie została ani wyjaśniona ani ukarana, ale te afery o które pan się pyta to „mały pikuś”, jak mówią. Największą aferą, za którą powinni wisieć ci, co ją w życie wprowadzili, to sprawa, która przerasta kopalnie, zagarnięte huty czy fabryki. Chodzi o przemysł alkoholowy. Wpływy z tego przemysłu do Skarbu Państwa, czyli do budżetu, do 1989 r. stanowiły 50% wszystkich wpływów. Pozbycie się przez państwo polskie wyłączności na produkcję i zbyt alkoholu, nastąpiło w wyniku tajnej uchwały tzw. Sejmu Kontraktowego w 1989 r. To był początek tzw. wolnej Polski i III RP. Średni zysk roczny obecnych prywatnych właścicieli branży alkoholowej wynosi 9,5 miliarda dolarów rocznie. Czyli połowa budżetu wypływa za granicę a powinna zasilać budżet państwa. Ale ktoś musiał się nachapać i dał też innym fortuny za fakt przyzwolenia na tę ustawę. Przypomnę – jeszcze za czasów Księstwa Warszawskiego a także przed wojną było to 50% budżetu państwa. Tak też było za PRL. Była to połowa budżetu i mimo obciążeń na zbrojenie półmilionowej polskiej armii i złej gospodarki, państwo mogło egzystować. I tu ciekawe zjawisko, bo w 1980 r. wpływ do budżetu państwa w przeliczeniu na dolary był większy od całego budżetu państwa netto III RP w 2000 roku. I tu widzicie jak na dłoni czego pozbawili naród polski żydowscy kombinatorzy, tacy jak obecny doradca Tuska, a kiedyś premier – Jan Krzysztof Bielecki. A polscy posłowie uchwalali pod dyktando Żydów wszystkie ustawy, które naród polski pozbawiały dochodu. Był taki minister skarbu w III RP [Emil Wąsacz], który powiedział: „Ta ustawa zrobi z Polaków dziadów, będą grzebać w śmietnikach żeby przeżyć”. I nie mylił się proszę państwa. Nie byłoby dziś potrzeby podwyższania wieku emerytalnego i straszenia Polaków, że nie będzie komu na nich pracować i nie będzie emerytury. Zabrano narodowi największy dochód jaki państwo osiągało. Przeszło to w ręce cwaniaków, którzy w dodatku podkreślają – jak ciężko dla Polski pracują, a wy ich co kadencję wybieracie!

  Więc ja nie bez powodu powiedziałam: „czy aby tylko Żydzi są winni obecnej sytuacji?” A powiem więcej. Czas rozkradania polskiej gospodarki już się skończył. Chyba, że przeforsują ustawę o prywatyzacji lasów państwowych. Bo to ich jeszcze boli że nie jest w ich rękach. Ale wątpię, bo Polacy budzą się pomału ze snu. Zaczął się natomiast jeszcze gorszy czas niż rozkradanie polskiego majątku. Zaczął się czas usuwania ze swej drogi ludzi, którzy w jakikolwiek sposób są przeszkodą, by całkowicie mieć władzę w swym żydowskim ręku. Jeśli by im się to udało to pozwolą wtedy żyć tylko tym z których będą mieć pożytek dla własnych interesów.

  – Co w tej sytuacji robić? – spytał ktoś z głębi sali.

  – Co robić? – powtórzyła. – Polacy to bardzo dziwny naród. Polakom to trzeba ‚do boląca’ dokuczyć. Tak by to bardzo boleśnie odczuli. Inne narody rozumieją zagrożenie szybciej, bez tych bolesnych doświadczeń. Wy jesteście inni. Ulegacie byle komu i wierzycie byle komu. Oddajecie władzę też byle komu, chociaż wiecie ile zła już wam wyrządzili ci co obdarzacie ich władzą i zaufaniem. U nas musi popłynąć morze krwi i zginąć wielu ludzi, żeby Polacy przejrzeli na oczy. Pytacie co zrobić w tej sytuacji. A jeśli powiem co zrobić to wiem, że tego na razie nie zrobicie, bo nie umiecie kalkulować i myśleć. Taka Islandia potrafiła zrzucić jarzmo międzynarodowych mafijnych karteli bankowych i pociągnęła do odpowiedzialności polityków, za zdradę narodu islandzkiego i państwa islandzkiego. Na czele z premierem tego kraju Geir Haarde. I był to rzeczywiście, pierwszy premier na świecie postawiony przed sądem za przyzwolenie na obrabowanie swego narodu i państwa przez międzynarodowe mafijne koncerny bankowe, co doprowadziło Islandczyków i Islandię na skraj bankructwa. I nie tylko premiera, posadzili na ławie oskarżonych ale i szefów banków takich jak Lehman Brothers i Goldman Sachs. Naród islandzki powiedział: „Ci co doprowadzili Islandię do takiego kryzysu, muszą spłacić sami te długi, bo nie naród je zrobił, a oni”. A u nas? U nas do tego na razie nie dojdzie, bo naród śpi snem błogim. Ale jak się obudzi to zemści się na tych co nie uciekną z Polski. W Polsce jest inna sytuacja niż w Islandii. Tam mało było Żydów. A tu co krok to niby-Polak ale wcześniej czy później wyjdzie z niego żyd.

  CDN…

  Albin Siwak – „Chciałbym dożyć takich dni”

  Link: http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4846:albin-siwak–w-ciechocinku-na-cz-i&catid=34:zrdowie&Itemid=56

 204. osoba prywatna said

  Jak przeżyć w czasach panowania antychrysta?
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-przezyc-w-czasach-panowania-antychrysta-2015-02

 205. Ex said

 206. jaszmija said

  Płakać, czy śmiać się:

  http://film.onet.pl/orly-2014-zwiastun-z-maciejem-stuhrem-w-roli-glownej/pwe11

  uszczypnijcie, obudźcie i powiedzcie, że to tylko zły sen…

 207. Pszek said

  Antysemityzm według Lisa i Hołowni

 208. Siggi said

  Bal na Titanicu. Gra o polskie emerytury
  Leszek Kostrzewski, Piotr Miączyński 02.03.2015 , aktualizacja: 01.03.2015 21:31

  Leszek Kostrzewski, Piotr Miączyński (Fot. Łukasz Falkowski/ Michał Mutor)
  .
  Udzielanie kredytów we frankach osobom bez zdolności kredytowej, wciskanie polisolokat, złote pożyczki na superprocent w Amber Gold. Wszystko przez wiele lat było legalne i jakoś się kręciło. Aż wyszło na jaw, że ludzie byli oszukiwani.
  Wtedy politycy, eksperci, prawnicy nagle się obudzili i zaczęli szukać cudownych rozwiązań. Że można to było zrobić wcześniej? Ależ wcześniej wszyscy wyżej wymienieni zajmowali się innymi „nagłymi przypadkami”.

  To specjalny rodzaj logiki politycznej. Wszyscy się w niej poruszają od kryzysu do kryzysu. Za kilka-kilkanaście lat będzie kolejny kryzys, przy którym kłopoty ze spłatą kredytów we frankach to drobnostka.

  Chodzi o emerytury polskich pracowników. Dziś to ok. 16 mln osób. Ale też osób już pobierających świadczenia z ZUS, KRUS, Zakładów MON i MSW. To kolejne 9 mln osób.

  Trwa bal na „Titanicu”. Politycy kolejnych rządów od lat rozdają pieniądze, nie zastanawiając się, do czego taka sytuacja doprowadzi.

  Żebrząc o głosy wyborcze, rozdają obecnym emerytom o wiele więcej, niż mają. Jak? Rząd co roku w marcu daje im podwyżkę. Ma ona z założenia sprawić, żeby świadczenia nie traciły na wartości. Czyli podwyższa się emerytury o wskaźnik inflacji i 20 proc. realnego wzrostu płac.

  Ostatnio posłowie, senatorowie i ministrowie postanowili zmienić reguły gry. Jeżeli ze wskaźników ekonomicznych wynika, że podwyżka ma być mniejsza, niż pozwala prawo, politycy to prawo zmieniają i wskaźniki dowolnie podwyższają. Zwłaszcza jeżeli mamy rok wyborczy, tak jak teraz.

  Kto da więcej?

  W tym roku rząd dodał do podwyżek emerytur ponad 1,5 mld zł ekstra. PiS i SLD proponowały jeszcze więcej.

  A przyszli emeryci? Obecnie co miesiąc odkładają część swojej pensji na emerytalnym koncie w ZUS. Politycy obiecują, że kiedyś im te pieniądze w postaci emerytur oddadzą.

  Państwo ma już im do oddania ponad 2,2 biliona złotych. Oczywiście kasa ZUS jest pusta. To, co zostaje ze składek pracujących Polaków (ok. 120 mld zł rocznie), zaraz wypłaca na emerytury i renty. I rok w rok jest na minusie. Dlatego musi brać dotację z budżetu – 20-30, a czasem nawet ponad 40 mld zł rocznie.

  Tymczasem suma zobowiązań cały czas rośnie. Politycy lubią się bawić w dobrych wujków. Realnych pieniędzy nie ma, ale są cyfrowe zapisy księgowe na naszych kontach w ZUS.

  I te zapisy politycy też postanowili waloryzować. Z prawdziwie wielkopańskim gestem. W 2004 r. za rządów SLD do ustawy dopisali, że waloryzacja (wbrew reformie emerytalnej) nie może być niższa niż inflacja. Miało to chronić nasze konta przed spadkiem wartości, ale jednocześnie zwiększało zobowiązania ZUS o kolejne miliardy.

  Łatwo jest rozdawać pieniądze czy obietnice ich wypłaty na przyszłość. Trudniej zabrać się do oszczędzania.

  Dlatego rządzący wycofali się z reformy rent i nie traktują poważnie Funduszu Rezerwy Demograficznej, w którym mieliśmy odkładać zaskórniaki na trudne czasy, a mamy grosze.

  Tymczasem za dziesięć lat zwiększy się liczba emerytów, bo dwa wyże demograficzne zaczną przechodzić na emeryturę. Ubędzie pracujących, bo Polacy nie kwapią się do posiadania dzieci. A państwo będzie musiało znaleźć dodatkowe nawet 70 mld zł rocznie, aby ZUS był w ogóle wypłacalny. Do tego dochodzi dotacja do KRUS, służby mundurowe i już mamy ponad 100 mld zł deficytu.

  Co nam grozi?

  Trzeba będzie podwyższać podatki, wycofać się z podwyżek emerytur, a być może obniżać je o 20 czy 30 proc. Zaczną się protesty, demonstracje, trzeba będzie do kości ciąć wydatki na inwestycje, bo większość budżetu będzie szła na sztywne wydatki socjalne. Nieliczni młodzi uciekną z tego kraju na zmywak.

  Czy musimy dryfować ku tej emerytalnej katastrofie? Czy może warto zacząć ten system leczyć? Rządzący uspokajają, że przecież wydłużyli wiek emerytalny. Ale to nie wystarczy. Reforma ma wiele dziur, które w jeszcze większym stopniu zwiększają niesprawiedliwości. Hutnik przed reformą mógł odejść na emeryturę, mając 65 lat, policjant – 35 lat. Po reformie? Hutnik będzie odchodził z pracy, mając 67 lat, a mundurowy – nadal 35. Tak samo przywileje zachowa górnik z prawem do emerytury 20 lat wcześniej niż inni ubezpieczeni w ZUS.

  Z reformy zostali wyłączeni też rolnicy. Nie będą czekali na emeryturę do 67 lat, bo dużo wcześniej odejdą na wywalczoną dla nich przez Waldemara Pawlaka emeryturę częściową.

  Mamy więc sytuację kuriozalną. Kiedy Otto von Bismarck wprowadzał w 1889 r. w Niemczech pierwszy w świecie powszechny system emerytalny, ludzie żyli średnio niewiele ponad 40-50 lat (średnia dla ówczesnych noworodków), a emerytura przysługiwała 65-70-latkom jako forma ochrony przed nędzą. Dziś proporcje się odwróciły. Żyjemy średnio 70-80 lat, a emerytura w przypadku mundurowych przysługuje w wieku 35 lat, u górników w wieku np. 45 lat.

  W 2013 r. mieliśmy 161 tys. emerytów poniżej 55 lat, z tego 4 tys. poniżej 40 lat. Jak wyliczył Łukasz Wacławik z Wydziału Zarządzania krakowskiej AGH, koszt tych młodych emerytur to ok. 6 mld zł rocznie.

  Co robić? Odpowiednim miejscem na emerytalną debatę jest Pałac Prezydencki. Tutaj powinniśmy szukać sposobów, aby jak najwięcej osób wciągnąć do jednolitego, powszechnego systemu. Tak jak założyliśmy zresztą w reformie z 1999 r. Warto, aby prezydent dał impuls do zmian.

  Niestety, musimy poczekać na koniec prezydenckiej kampanii wyborczej. Bo na razie codziennie padają kolejne populistyczne obietnice. Od brzmiącej chwytliwie likwidacji ZUS i KRUS (Janusz Palikot) po cofnięcie podwyższenia wieku emerytalnego (Andrzej Duda) czy zniesienie obowiązku płacenia składek (Janusz Korwin-Mikke).

  Co robi Bronisław Komorowski? Daje się wciągnąć w tę przedwyborczą grę, proponując, aby przy przejściu na emeryturę brać pod uwagę nie tylko wiek, ale też staż pracy.

  Panie i panowie politycy, zacznijcie skręcać tym „Titanikiem”.

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,17503571,Bal_na_Titanicu__Gra_o_polskie_emerytury.html#ixzz3TG2IQ4WV

 209. NICK said

  28.02.2015. W-wa. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Manifestacja ponad 5 000 „frankowiczów”.
  01.03.2015. Arłukowicz. Znacząca podwyżka cen leków, tzw. refundowanych.

 210. Pszek said

  Wstęp do nauki strzelania
  Bitwę systemu racjonalnego z emocjonalnym można zaobserwować na przykładzie, który filozofowie nazywają dylematem wagonika. Wyobraźcie sobie następującą sytuację: wagonik kolejki wyrwał się spod kontroli i pędzi po torach. Toczy się wprost na pięciu niczego nieświadomych robotników, a wy – przypadkowi przechodnie – orientujecie się, że zaraz wszyscy zginą pod jego kołami. Zauważacie obok zwrotnicę, przekręcenie której skieruje wagon na inny tor, gdzie znajduje się tylko jeden robotnik. Co zrobicie? (Przy założeniu, że nie ma tu żadnego kruczka ani ukrytych informacji).
  Jeśli myślicie tak jak większość ludzi, bez wahania postanowicie przekręcić zwrotnicę: lepiej będzie, jeśli zginie jedna osoba, a nie pięć, prawda? Dobry wybór.

  Teraz jednak następuje ciekawy zwrot akcji: wyobraźcie sobie ten sam wagonik i tych samych nieświadomych robotników – lecz tym razem stoicie na moście nad torami. Obok was zauważacie otyłego człowieka i orientujecie się, że gdybyście zepchnęli go z mostu, jego masa wystarczyłaby do zatrzymania wagonika i uratowania pięciu robotników. Zepchniecie go czy nie?

  Jeśli myślicie jak większość ludzi, plan zabicia niewinnego człowieka napawa was odrazą. Zastanówcie się jednak: czym różni się ta sytuacja od poprzedniej? Czy nie poświęcacie jednego istnienia, by ocalić pięć? Matematyka działa przecież tak samo.
  Na czym dokładnie polega różnica między tymi przypadkami? Filozofowie myślący w duchu Immanu- ela Kanta twierdzą, że chodzi o różnicę w traktowaniu człowieka. Przekręcenie zwrotnicy zamienia złą sytuację (śmierć pięciu osób) w nieco lepszą (śmierć jednej osoby), natomiast spychając kogoś z mostu, wykorzystujemy go do osiągnięcia celu. Wytłumaczenie to często cytowane jest w literaturze filozoficznej. Różnicę w wyborze można jednak wyjaśnić także w oparciu o działanie mózgu.
  Alternatywna interpretacja, przedstawiona przez neurofizyków Joshuę Greene’a i Jonathana Cohena, zakłada, że różnica między opisanymi sytuacjami polega na elemencie emocjonalnym – w drugim przypadku musimy kogoś dotknąć, czyli wejść z nim w bliski kontakt. Jeśli powiemy, że człowieka na moście można zrzucić, naciskając przycisk otwierający zapadnię, wiele osób zdecyduje się to zrobić Konieczność bliskiego kontaktu z drugą osobą w jakiś sposób powstrzymuje nas od decyzji, by zepchnąć ją z mostu. Dlaczego? Otóż tego typu interakcje włączają w naszych mózgach sieć emocjonalną. Problem przestaje być abstrakcyjną i bezosobową kwestią matematyczną, a zamienia się w osobistą, emocjonalną decyzję.
  Monitorowanie fal mózgowych ludzi postawionych przed dylematem wagonika ujawnia następującą rzecz: w wersji z mostem uaktywniają się obszary odpowiedzialne za planowanie ruchu i za emocje. Wersja ze zwrotnicą włącza tylko obszary odpowiedzialne za racjonalne myślenie. Ludzie reagują emocjonalnie, kiedy
  muszą kogoś osobiście popchnąć; jeśli wystarczy pociągnąć za dźwignię, ich mózg zachowuje się jak Spock ze Star Treka.

 211. Pszek said

  Mózg – Walking Dead

 212. Ad. 205:
  Jedynym lekarstwem jest wysłanie go do Jerozolimy, żeby założył myckę i POTRYKAŁ w Ścianę Płaczu pretorium rzymskiego. Nałożnik Hitlera Bronisław Geremek powiedział jeszcze lepiej: NA KOLANACH ZAPROWADZIMY POLAKÓW DO UNII EUROPEJSKIEJ – i Zaprowadzili, ale dla Nałożnika zakończyło się to niefortunnie, bo jako dystrybutor Satelitarnej Detekcji Złota został zabity przez bułgarskiego kamikadze, gdy wiózł w Mercedesie kilka walizek E na spłacenie Kurew Bułgarskich, które zaczęły PŁAKAĆ na APPLE’osa i MICROSOFT’a.
  DYSTRYBUTOREM SDZł została Kanclerz Merkel, która powiedziała w Bundestagu: ANTYSEMITYZM JEST POWINNOŚCIĄ RZĄDU I OBYWATELI.

 213. gość said

  Burza wokół filmu o Piusie XII

  Kontrowersje wywołał zaprezentowany w poniedziałek w Rzymie film fabularny o Piusie XII. Przedstawiono go – jak podkreślają media – jako „Schindlera z Watykanu”, który uratował w czasie wojny 800 tys. Żydów.

  Włoski film „Odcienie prawdy” w reżyserii Liany Marabini wchodzi w kwietniu na ekrany we Włoszech oraz Francji, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii i w kilku innych krajach. Grają w nim tak znani aktorzy jak Christopher Lambert i Gedeon Burkhard, znany z serialu „Komisarz Rex”.

  „Odcienie prawdy” będą pokazane poza konkursem na festiwalu w Cannes. Film ma obalić „czarną legendę” papieża czasów wojny, któremu część środowisk żydowskich zarzuca milczenie czy też obojętność i bezczynność wobec Holokaustu.

  Poniedziałkowa światowa prapremiera w Wiecznym Mieście, w sali domu kościelnego niedaleko Watykanu wywołała burzę, także ze względu na plakat filmowy, na którym widnieje zdjęcie aktora Roberto Zibettiego w roli papieża Pacellego, z gwiazdą Dawida na białej papieskiej sutannie. Wizerunkiem tym dolano jeszcze oliwy do ognia – podkreślają włoskie media.

  Dziennik „Corriere della Sera” stwierdza, że film głosi wręcz „prowokacyjną tezę”, zgodnie z którą Pius XII przyczynił się do uratowania w całej Europie 800 tysięcy Żydów. Niektórym z nich udzielono schronienia w Watykanie i w Castel Gandolfo. Reżyserka powiedziała mediolańskiemu dziennikowi, że posłużyła się danymi izraelskiego historyka i dyplomaty Pinchasa Lapide, który w swej książce napisał, że Kościół katolicki za pontyfikatu Piusa XII i dzięki jego konkretnym wskazówkom uratował około 850 tysięcy Żydów, wśród nich 200 tysięcy we Francji, 55 tys. we Włoszech i od 15 do 50 tys. w Polsce.

  Zdaniem reżyserki, cytowanej przez gazetę, nazywanie Pacellego „Schindlerem w Watykanie” umniejsza nawet jego znaczenie, bo – jak dodała – niemiecki przedsiębiorca uratował „tylko” 1100 osób według oficjalnych danych.

  Przeciwko takiemu filmowemu portretowi papieża protestują środowiska żydowskie we Włoszech i część historyków. Ich zdaniem żaden prawdziwy badacz na świecie nie wystąpiłby z taką tezą o liczbie uratowanych dzięki Piusowi XII Żydów. „To jest teza ideologiczna, to nawet nie jest skandal. To jest nie na miejscu” – oświadczył Marcello Pezzetti z fundacji Muzeum Shoah we Włoszech. Działacze żydowscy, cytowani przez „Corriere della Sera”, przypominają, że do tej pory nie zostały otwarte tajne archiwa watykańskie, dotyczące pontyfikatu z lat II wojny światowej. Tymczasem – dodają – „kinematografia katolicka podarowuje nam film, by napisać historię na nowo”.

  Słów krytyki nie szczędzi także watykański dziennik „L’Osservatore Romano”. Na jego łamach wyrażono opinię, że lepiej było zrezygnować z tego projektu, ponieważ „nie jest pewne, że film ten pomoże w historycznym zrozumieniu działalności Piusa XII i jego Kościoła”. Obraz ten zarówno z artystycznego jak i historycznego punktu widzenia jest „naiwny i przez to mało wiarygodny” – oceniła gazeta.

  http://gosc.pl/doc/2376072.Burza-wokol-filmu-o-Piusie-XII

 214. Boydar said

  @ info Gościa (213)

  Istnieje tysiąc i jeden sposobów aby nie dopuścić do realizacji filmu. Bardzo unym współczuję, buuuuuu …
  Kto im kazał nie przeszkadzać ? Nikt ? Samosię tak jakoś wyszło ? Drogie jewreje, znowu was kahał sprzedał, buuuuu …
  Polski, wyssany z mlekiem antysemityzm, w porównaniu z anty „waszej” wierchuszki, to pikuś, mały pikuś.
  Już pisałem, w piwnicach nie wolno zamieszkiwać ani nikogo przechowywać. Ciekawe, gdzie będziecie się chować przed judenratem. Może w tych kopalniach, coście je braciom żydoszkopom opier.dolili. Ale wiecie chyba, że taniej jest kopalnie zalać niż utrzymywać bez zysku. A bracia mają doświadczenie w biznesie, nie to, co polskie goje.

 215. janek0 said

  Żadnej reakcji Pana Gajowego na wpisy takie jak 193 ?

 216. Boydar said

  Niech mnie Pan Gajowy uszczypnie, plizzzzzzz …

  http://pl.sputniknews.com/polska/20150223/36365.html

 217. NICK said

  A mnie się nasuwa, że Ogórek zgarnie wielu (tfu) ‚wyborców’. Młodych, wykształconych, z wielkich miast. No bo to taka namiastka byłej Muchy. „Śliczna jest” i z doktoratem.
  Oczywiście to scenariusz. Teatralny. Dla gawiedzi.

 218. Siggi said

  http://interia360.pl/swiat/rosja-ukraina-bialorus/artykul/requiem-dla-ukrainy,71963

 219. Siggi said

  Sukces Polaków i Rosjan na Litwie

  Koalicja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie i Aliansu Rosjan (AWPL-AR)uzyskała 8 proc. poparcia, zdobyła 70 mandatów w ośmiu samorządach. W poprzednich wyborach, przed czterema laty, uzyskała 65 mandatów w siedmiu samorządach. Najwięcej głosów w niedzielnych wyborach samorządowych na Litwie zdobyli socjaldemokraci.Dalej czytać to tu:………
  http://www.mysl-polska.pl/node/384

 220. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/1737-coraz-dziwniejsze-zachowania-i-wypowiedzi-prezydenta-komorowskiego

 221. Marucha said

  Re 193, 215:
  No cóż, nie jestem, jak widać, perfekcyjną maszyną do wyłapywania takich kwiatków, jak haniebny wpis 193. Dziwi mnie jednak, że nikt inny – oprócz Pana – też tego nie podniósł.

  Wystarczy, że powiem: zrównywanie ofiar ze strony żołnierzy niezłomnych oraz ze strony ubecji czy KBW, to szczyt qrestwa. To tak, jakby zrównać ofiary Polaków w II Wojnie z ofiarami Niemców, którzy napadli na Polskę.

Sorry, the comment form is closed at this time.