Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Europoseł Janusz Wojciechowski – głupiec, czy syjonistyczna prostytutka?

Posted by Marucha w dniu 2015-02-28 (Sobota)

I pomyśleć, że jeszcze niedawno ceniłem Polaka Janusza Wojciechowskiego, ludowca, za propolskie artykuły i wypowiedzi.
Jak to jednak wypadki ukraińskie pozwoliły się zorientować, kto jest w Polsce kim i komu służy…
Admin

J. Wojciechowski: Czy można witać się z kimś, kto rozmawia z Hitlerem? (według syjonistycznych kreatur Hitler = Putin, przyp. D. Kosiur)

J.Wojciechowski, wykształcony prawnik, sędzia, były prezes Najwyższej Izby Kontroli, poseł na Sejm II kadencji, wicemarszałek IV kadencji Sejmu, deputowany do Parlamentu Europejskiego V (w 2004), VI, VII i VIII kadencji, zapytany przez dziennikarkę wiadomości TVP, dlaczego J. Kaczyński nie spotkał się z V. Orbanem odpowiedział: a czy można witać się z kimś, kto rozmawia z Hitlerem?
Hitler to według Wojciechowskiego W. Putin, którego gościł V.Orban przed wizytą w III żydo-RP.

Przed II wojną jedna z warszawskich gazet opisała historię pewnego włamania. Mieszkanie, do którego zakradł się złodziej było bardzo skromne. Włamywacz zauważył na stole kartkę, którą zostawiła matka dla swojego dziecka: synku, kup chleb. Obok kartki leżało 50 groszy. Włamywacz dopisał: Włamałem się do was. Zostawiam 5 złotych. Złodziej.

Obawiam się, że owa anegdota dla wielu może być dzisiaj niezrozumiała. Wyjaśnię więc, chodzi w niej o to, że nawet w złodziejskim fachu istniały jakieś zasady postępowania, jakiś moralny kodeks.

W dzisiejszym świecie polityki Zachodu, polityki realizowanej przez żydowską światową finansjerę z USA i Wlk. Brytanii nie istnieją jakiekolwiek zasady, nie istnieje prawo. Moralność? A co to takiego? To jakaś niepojęta abstrakcja, jakiś anachronizm. Nawet zbrodnie popełniane przez USA, NATO, przez spec-służby Międzynarodowego Żyda są chwalebne i służą wysokim standardom Zachodu. A totalna korupcja w żydowskim kapitalizmie jest zalegalizowanym lobbingiem, prawomocnym przetargiem i wszechobecną lichwą legalnie łupiącą społeczeństwa.

Nie przeszkadza syjonistycznym kreaturom III żydo-RP wykorzystywanie polskich barw narodowych do realizacji zbrodniczych interesów żydostwa z USA. Żydo-władzy nie wystarcza także, że ekonomicznie niszczy polski naród i jego państwo. Chce jeszcze wywołać zbrojny konflikt z Rosją – czyż dlatego syjonistyczne kreatury zlikwidowały wcześniej polską armię i jej możliwości obronne?

Watahy polityków i żurnalistów III żydo-RP jak wściekłe kundle rzucają się obszczekiwać prezydenta Rosji, który mówi zdecydowane NIET syjonistycznemu, światowemu terroryzmowi i degeneracji cywilizacji. Ta antypolska banda zdaje sobie jednak sprawę, że polskie społeczeństwo w 70% popiera politykę prezydenta Rosji, że ich propagandowy jazgot przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.
A po 25 latach trwania żydo-systemu nikt już tej bandzie nie ufa.
[P. Kosiur jest optymistą – admin]

Eropośle Wojciechowski, jest geszeft do zrobienia. Trzeba publicznie oznajmić, że kandydat na prezydenta, np. niejaki B.Komorowski to pospolity kretyn, sługus czarnej małpy z Waszyngtonu, a III RP to „ch…, d… i kamieni kupa” – zresztą ostatnią kwestię może Europoseł wygłosić powołując się na niedawnego rządowego ministra, B.Sienkiewicza. Warunki finansowe do uzgodnienia.

Dariusz Kosiur
https://wiernipolsce1.wordpress.com/

Powyższy artykuł zaliczyłem do kategorii „Polityka”. Zastanawiam się atoli, czy nie wprowadzić nowej kategorii: „Psychopatologia”.
Admin

Komentarzy 76 do “Europoseł Janusz Wojciechowski – głupiec, czy syjonistyczna prostytutka?”

 1. Darr said

  Z tym 70% poparciem to niestety tylko pobożne życzenia Pana Darka. Bliżej prawdy jest raczej 5-10%, przynajmniej w środowisku w którym się obracam.

 2. semperparatus said

  Niestety…zgadzam się…społeczeństwo jest całkowicie ogłupione propagandą .ludzie ..nie rozumieją,że popierając system służą złu „samemu w sobie”…no i działają na własną szkodę…Obecny stan Polski i Polaków jest katastrofalny…chyba tak zle nie było jeszcze nigdy w naszej historii…

 3. Kojak said

  To dosc typowe zachowanie dla syjonistycznych bandytow, oszustow i kanali z PYYSSS ! Od zawsze to mowie ! Te parchy sobie tylko w bezczelny i chamski sposob wycieraja swoje mordy Polska i graja na uczuciach patriotycznych aby Polacy byil miesem wyborczym tych bandziorow ! Sprawa Sp.Andrzerja Leppera z afera gruntpowa raz na zawsze zdemskowala zydowskich bandziorow z PIS ! Sfingowali cala afere zeby wyeliminowac Sp.Andrzeja Leppera z poltyki i wsadzic go do wiezienia ! Sprawa ta miala i ma calkowite poparcie posla Wojciechowskigo . Sluchalem uwazanie jego wypowiedzi przy okazji procesu bandyty Kaminakiego z CBA ktory ten kryminalny obstaunek wykonal. Oni jak zawsze wykonuja pewne ruchy pozorne aby sie uwiarygodnic i zyskac sympatie Polakow ! Posel Wojcicehowski wstrzymal sie tez w Parlamencie Europejskim jako jeden z nielicznych ,a tak naprawde to byl to jego sprzeciw wobec przyznania niepodleglosci Palestynie ! W sprawach zasadniczych bandyci z PIS zawsze niczym sie nie roznia od PO . Wykonuja i beda wykonywac pesne gesty aby oglupic Polakow i trzymac ich w swojej stajni ! Chodzi glownie aby Polakom nie daj Boze nie przyszedl do glowy jakis glupi pomysl z utworzeniem swojej Parti politycznej Wowczas zydowsy oszusci ktorzy obsiedli scene poltyczna jak wszy bezdomnego byliby w poplochu ! Rola bandziorow z PPYYS jest do tego nie dopuscic ! Tak jest cel ich istnienia ! Kanaliziwac rozgoryczeniei gniew Polakow a pozniej je spuszczac do studzienki kanalizacyjnej !

 4. 5tudent said

  Ad.2
  Jeżeli ktoś się kiedyś zastanawiał jak wyglądało życie polaków podczas okupacji to już chyba wie. Tyle że wtedy to przynajmniej te ciemne masy (kochani rodacy) widziały wroga, wiedziały kto odpowiada za taki stan rzeczy. A teraz jest jak jest.

 5. Siekiera_Motyka said

  Te porównanie „Putin = Hitler” jest zbyt często teraz spotykane by było o tak wymyślone przez daną osobę publiczną. Przypuszczam że dostali oni tak zwane „talking points” z wytycznymi jak mają „śpiewać” na dany temat i o danej osobie i to bezmyślnie robią.

  To są Papugi Syjonistów.

 6. JO said

  Pan Kosiur pisze b dobre teksty wielokrotnie. Jednak nie pasuja mi te teksty Pana Kosiura w zestawieniu jego pogladow na temat Swietego Kosciola Rzymsko-Katolickiego, Trojcy Swietej, Najswietszej Marii Panny. Swterego Magosterium, Swietej Tradycji…

  O jakiej „etyce” I czemu teraz Pan Kosiur ja przywoluje?

  Dobry artykul Pana Kosiura, bardzo dobry….warty przeczytania, choc opinia na temat Pana Wojciechowskiego to juz sa Tuizmy …

 7. Zbigniew said

  Mój tekst znikł? Panie Marucha? Nie wolno tak.

  Znikł? I Pan MNIE podejrzewa o jego celowe usunięcie?? Po tylu latach wspólnego internetowania???
  Admin

 8. Isreal said

  jedne maja panować nad ciemnogrodem (mylion ich; kaczorek, wojciechowski, ziobra i inne takie – inne mają władać „duszami” „wykształconych” z większych miast (pedalstwo, liberały, swołocz wszelka której wydaje się , że są obywatelamy świata)
  wiara w jakiegoś członka zsl-u (hłe hłe członka), wysokiego funkcjonariusza, salonowca, pupila mediów (liczne udziały w różnych uwiarygadniających programach) źle świadczy o wierzącym, tym bardziej świadomym co władza robi z niepokornymi, tymi z godnością i honorem………

  za dobrą miseczkę dobre szczekanko Panie Kosiur

 9. Galernik said

  Skoro mowa o prostytutkach – to czy zanacie rodzinne historie kowala.
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wspieram-mojego-brata-pedofila_112108.html#Scene_1

 10. Zdziwiony said

  „…nawet w złodziejskim fachu istniały jakieś zasady postępowania, jakiś moralny kodeks”.

  Sfera publiczna jest przestrzenią wolności, a zarazem miejscem perswazji. Przede wszystkim jest to sfera wolna od partykularnych interesów. człowiek „pojedynczy” zamieszkuje sferę prywatną, a w polityce można mówić o człowieku tylko w liczbie mnogiej. Chcąc działać w polityce człowiek musi porzucić troskę o własne „ja”. To po pierwsze. Po drugie zaś, człowiek nigdy nie jest jednostkowy, jego „ja” jest bowiem uwikłane w relacje z innymi ludźmi.

  Świadomi tego faktu byli starożytni Grecy, którzy, widzieli wyraźny związek pomiędzy polityką a moralnością. W ich ujęciu, czego najlepszym dowodem są rozważania Arystotelesa, dobry człowiek jest tożsamy z dobrym obywatelem. Dobry obywatel może być jednocześnie dobrym człowiekiem w realiach „najlepszego ustroju”. Dobrym człowiekiem jest bowiem ten, kto dąży do szczęścia, ale też najlepszy ustrój to taki, który dba o najwyższe dobro, a dobrem tym jest szczęście, które polega z kolei na rozwoju cnoty. W przypadku, gdy cel dobrego człowieka pokrywa się z celem państwa, to dobry obywatel jest jednocześnie dobrym człowiekiem. Państwo doskonałe Arystotelesa składa się zatem nie tyle z dobrych obywateli, co z dobrych ludzi. Dobry obywatel jest bowiem jednocześnie dobrym człowiekiem. Moralność stanowi więc w tym przypadku podstawę polityki.

  W Grecji czy w Rzymie moralność „nie dotyczyła nigdy tego, czy jednostka jest dobra, ale czy jej postępowanie jest dobre dla wspólnoty, w którym żyje. W centrum uwagi znajdowało się wspólne dobro, a nie indywidualne ‘ja’.

 11. Boydar said

  Panie JO

  Jedni spotykają Boga i katolicyzm zaraz po urodzeniu. Drudzy dochodzą do Niego rozumem i poczuciem kompletności świata. Pan Kosiur ma pecha i któregoś z tych elementów mu po prostu w życiu zbrakło. Co gorsza, wygląda na to, że wszystkich trzech. Ale to jeszcze nic straconego, młody jest, wszystko przed nim 🙂

 12. Marucha said

  Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszyscy już dawno wiedzieli, kim jest Janusz Wojciechowski i tylko głupi gajowy wynajdywał u niego jakieś pozytywy… na przykład zamieszczając jego artykuły:

  > https://marucha.wordpress.com/2015/02/12/oto-jak-rolnicy-zubozeli-po-wstapieniu-do-ue/
  > https://marucha.wordpress.com/2013/11/16/coraz-mniej-rozumiem-sady-chwilami-wcale/
  > https://marucha.wordpress.com/2013/08/26/uwaga-rodzice-zaczyna-sie-sezon-polowan-na-dzieci/
  > https://marucha.wordpress.com/2012/12/27/moje-zatrute-swieta/

 13. Lesio said

  Żydostwo kupiło tego śmiecia jak kondona w kiosku Ruchu.

 14. Boydar said

  Kondoma, Panie Lesiu, mówi się kon-do-ma !

 15. JO said

  ad.11. Nie wierze, nie ufam!. Uwazam osobiscie , ze Pan Kosiur jest V Kolumna.

  Nie mam zamiaru byc naiwniakiem I ufac czlowiekowi, ktory „nawija mi makaron na uszy” – pieknie patriotycznie sie wypowiada I do tego powoluje sie na ETYKE, ktore tylko pochodzi od Boga I z tych samych ust padaja slowa Boga obrazajace.

  Kosiur to czlowiek , ktory albo ufa tylko swojemu rozumowi, co wyklucza go z orbity osob zaufanych, albo perfidna gnida, ktora wie co robi oszuyklujac nas, udajac , ze jest patriota I niby posiada Rozum zaprzeczajac w tym samym czasie istnieniu Boga, co przesuwa go do punktu pierwszego.

  Tak, czy inaczej to osoba stojaca poza Tradycja, Poza Gajowka, ktora moze tylko gadac a nigdy nie wolno jej byc przywodca, nigdy takiej osobie nie wolno ufac.

  Mam w dalekim powazaniu czy Kosiur ma opecha czy nie. Czlowiek ktory ma rozum nie neguje istnienie Boga…

  a jezeli neguje, to niech spada na zielona trawke co najmniej.

  ad.12. Wojciechowski. Kim jest Wojciechowski? Elementem z Ukladu panie Gajowy I czy on mowi tak czy siak, czy zloto sie leje z jego ust czy nie to jest nie wazne. Wazne sa OWOCE jego Pracy, ktore chyba wszyscy widzimy?

  Moze przeanalizujemy ja przyciskal Guziki Pan Wojciechowski?

 16. Zbigniew said

  @7 Marucha. Dobra, Chata Morgana. Komu jak komu, ale Panu wybaczyć mogę. Przewidzenie? Nic. Koniec tematu. Może sam sknociłem? Ależ ja to widziałem, jak się okazało. Nic. Koniec.

  Ja tu jakby nie było – cudne to miejsce, ta Gajówa. I coraz bardziej. Aż serce rośnie.

 17. Lesio said

  Bardzo dziękuję za poprawkę Panie Boydar – prawdę mówiąc, napisałem to słowo pierwszy raz w życiu, stąd i szkolny błąd, jednak mam nadzieję, że przynajmniej skojarzenie było prawidłowe.

 18. adsenior said

  Wojciechowski to typowy przedstawiciel „opozycji koncesjonowanej”, wspólnie z PO w zaciszu rozpisują na głosy dyskusje polityczne, w zamian w głosowaniach szkodliwych dla Polski I Polaków idą łapa w łapę!

 19. Marek said

  Mam w dalekim powazaniu czy Kosiur ma pecha czy nie. Czlowiek ktory ma rozum nie neguje istnienia Boga…

  a jezeli neguje, to niech spada na zielona trawke co najmniej.

  ========

  Można ciężko znosić język pana JO, ale co tu napisał ma swoją wartość.
  Polacy są robieni w konia na okrągło przez ludzi, którzy zdobyli ich zaufanie, a wodzą Polaków na manowce. Są na to dziesiątki przykładów z ostatniego ćwierćwiecza. Co nie znaczy, że pan Kosiur nie napisał prawdy.

 20. Marucha said

  No i znowu dyskusja nad tematem artykułu jest ROZPIERDALANA…
  Przykro mi to pisać – ale ja już czasami nie wiem, co gorsze: czy monotematyczny katolik-fanatyk, czy ateista.

 21. Marucha said

  Re 16:
  Pan mi WYBACZA? Co mi Pan wybacza?
  Pan po prostu nie wierzy mym zapewnieniom, że nigdy nie usuwałem żadnych Pańskich wpisów.
  To raczej ja powinienem Panu wybaczyć ten brak zaufania.
  Co niniejszym czynię, acz z pewnym smutkiem.

 22. Marek said

  Panie Marucha, bez urazy, ale to, co napisał pan JO, jest jak najbardziej w temacie. Wojciechowski też zyskał nasze zaufanie, w tym pańskie, i co?
  Nie zrobił nas w konia? Jakim wszarzem trzeba być, by przyrównać Putina do Hitlera. A tyle pięknych słów napisał do tej pory nasz* Wojciechowski.
  Kosiur też dobrze pisze, ale co i jak pisze o Kościele, chyba jeszcze pamiętamy, prawda?

 23. Boydar said

  Jak Pan Gajowy będzie na nas, niesforne żuczki, tak krzyczał groźnie, to my się poprzestraszamy i będziemy się bali napisać cokolwiek na p. Wojciechowskiego.

  Ay vey, bo jeszcze uwierzę… – admin

 24. Jack Ravenno said

  Bez krępacji powiem, że Wojciechowski to nastojaszczaja jewrejska bladz’ – ot co. Ciekawe jak łatwo przychodzi ludziom porównywanie Putina do Hitlera. A z USAmańskimi mordercami to co? Setki tysięcy pomordowanych w ostatnich syjoUSAmańskich wojnach i to jest w porządku?

  Jakim kurwami trzeba być żeby takie gówno sączyć ludziom do głów. A jakimiż głupcami trzeba być, żeby takie gówno dać sobie zaaplikować. Niestety – też to widzę, że Polacy i Polska zsuwają się w otchłań historii…

 25. RomanK said

  Panie Marek..no to idzta w krzaki za kapliczke…izrobta se swoje obrzendy po cichu i dala od tematu..jaki porusza, ktos kto wie co mowi…. na kazdy temat..podpisujac sie nazwiskiem i imieniem..co wyklucza jakikolwiek obowiazek tlumaczenia sie przed Markierm i Jo….
  Wracajac do tematu.. nie ma zdziwienia -gdy rzady sprawuje antynomistyczna banda. Antynomianistow moralnosc etyka nie dotyczy.. zarowno w herezjach judajskich, chrzecijansich jak i muzulmanskich. Temat tabu bardzo rzadko poruszany…wlasnei porusza go ciekawie na Neonie… Pan Marcin Kotasinski:’
  http://poznanie.neon24.pl/post/119571,prawda-antynomia-i-cz-1

 26. Siekiera_Motyka said


 27. tadzu said

  Parę lat temu Wojciechowski europoseł wraz z Kamińskim i Czarneckim swoim zachowaniem podczas głosowania o przyznaniu pomocy humanitarnej dla okupowanej Palestyny głosowali przeciw. Wielokrotnie pytałem na ich blogach ich dlaczego tak postąpili co im zależy przecież ta pomoc to tylko żywnościowa ale żaden nie odpowiedział a pytałem dziesiątki razy. Zobaczcie sami i oceńcie ich postępowanie bo dla mnie to są pejsate kundle.

 28. carlos said

  tez lubialem Wojciechowskiego- odkad wszedl do PIS-u zmienil diametralnie opcje i nadaje tak jak Jareczek kaze. W sumie poczciwy ale mocno naiwny koles.

 29. Marucha said

  Re 22 – i kilka innych.

  Ja nie mam do nikogo (prawie) zaufania tak do końca. W szczególności do polityków.

  Po prostu zamieszczam tu artykuły, które z różnych powodów uważam za ciekawe. Niekoniecznie słuszne. Niekoniecznie pochodzące od kandydatów na ołtarze.

  Po to, żeby można sobie było podyskutować bez obawy, że cenzor wytnie 90% komentarzy.
  Tutejszy cenzor wycina może 1%.
  Nie komentarzy, ale gówien nasranych na progu gajówki.

 30. Re: 29 Marucha
  Panie Gajowy, to my jestesmy politykami Panie Gajowy, bo coraz wiecej Polakow ma do nas zaufanie, a zaufanie to nic innego jak realna wladza, ktora na nas naklada elementarna odpowiedzialnosc, ktora przelozenie na uczciwosc I sprawiedliwosc I nie wolno ponad wszelka granice pozwolic dac sie skorumpowac, sprzeniewierzyc, czy zdewaluowac w tak krotkim czasie naszego zycia doczesnego.
  Panie Gajowy, pozostanmy takimi jakimi jestesmy I modlmy sie, aby zaden zly nas na swoja strone nie przekabacil…
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 31. Re: Artykul…
  Zycze Wszystkim, ktorzy nie dali sie sk…wic, aby nigdy nie pozolili sie sk…rwic (zdemoralizowac, zdyskredytowac czy skorumpowac), a tym, ktorzy juz przez glupote czy chciwosc dali (pozwolili sie) sk…rwic, aby NIEZWLOCZNIE zadoscuczynili swoja chwilowa „slaboscia” wobec tych, ktorzy doznali krzywd (etycznych, moralnych czy materialnych)…
  I mowie, Wam, zycie jest zbyt krotkie, aby „ciemna” ku…rwa nad Wami miala wladze, bo rachunek przed Najwyzszym bedzie trzeba (bez wzgledu czy komus sie to podoba czy nie) zaplacic, a On nie przyjmuje zadnych kart kredytowych ani gotowki nawet w zlocie…za „przepustke” do Jego Krolewstwa…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. NIGDY NIE DAC SIE SKORUMPOWAC ZLEMU podczas swojej pielgrzymki zycia w czasie….!!!!.

 32. NICK said

  Panie Zbigniewie. To jest in-ter-net. (………).
  Pan się nie sierdzi. Pan całym swym życiem jest w porzo.
  A prawda jest taka, że Gospodarz, czasami, chciałby rzucić wszystko. W PIS-du.
  Chcecie Mu w tym pomóc?

 33. Inkwizytor said

  Wojciechowski wsiowy glupek skurwil sie za zydowska kase, smiec

 34. żaden Brat w WIERZE said

  miałem 4 Polaków w PiSie.Ostał mi się ino sznur.A co do P.Orbana to ”właściciel kota”uczestnik klubu ”KRZYWEGO KOŁA”nie jest godzien stękać nad rozwiązanym Orbanowym sznurowadłem.
  Ciekawe czy Wojciechowski ma nas za idiotów,czy już jako syjonputta odwodzi nasze myśli od Stalina,bez którego nie było by Hitlera,i od tego bezczelny rudzielec nas odwodzi że obaj jako łańcuchowe świnie żarły z chazarskiego koryta.ALE ale,dlaczego niby PUTIN to nie STALIN jeno HITLER???a JAKBY Orban witał Stalina to Wojciechowski był by rad?

 35. marta15 said

  ciekawe na jakiej podstawie ow Wojciehcowski utozsamia Putina z Hitlerem?
  Jako prawnik musi dac podac dowody czyli fakty?
  co takiego rowna Putian z Hitlerem?
  fakty, np,. rownaja Busha z Hitlerem.
  Bush, wskutek ataku na Irak ,( pod falszywym pretekstem) zniszczyl ten kraj i wymordowal miliony ludzi. Podobie Obama i Netanjahu robia w Syrii, zrobili w Libii, etc.
  Czyby owa tchorzliwa, sluzalcza , sprzedajna gnida Wojciechowski mialby odwage powiedziec to samo o Bushu, Bbamie, Natanjau? a tam fakty faktycznie rownaja tych politykow z Hitlerem

 36. Lily said

  Widzialam tego goscia,kilka razy w programie „sprawa dla reportera”,ale nawet,przez moment nie pomyslalam,ze On moze byc moim rodakiem.
  Po prostu,takie mialam odczucie.

 37. snag said

  Jo @ 15 ,…

  Fakt ze ktos nie podaza panska sciezka ‚szukania prawdy’ nie znaczy ze nie wierzy w Boga, tudziez ze jest prowokatorem V kolumny natomiast panska pseudo-retoryka ma wszyskie elementy cechujace z naganiacza z agenda zgnojenia przeciwnika metodami wlacznie z ta ponizej pasa ,…

 38. Jacek said

  „Przed II wojną jedna z warszawskich gazet opisała historię pewnego włamania. Mieszkanie, do którego zakradł się złodziej było bardzo skromne. Włamywacz zauważył na stole kartkę, którą zostawiła matka dla swojego dziecka: synku, kup chleb. Obok kartki leżało 50 groszy. Włamywacz dopisał: Włamałem się do was. Zostawiam 5 złotych. Złodziej.

  Obawiam się, że owa anegdota dla wielu może być dzisiaj niezrozumiała. Wyjaśnię więc, chodzi w niej o to, że nawet w złodziejskim fachu istniały jakieś zasady postępowania, jakiś moralny kodeks.”

  doskoanly przyklad. Wiele lat temu usilowalem wytlumaczyc, w odpowiedzi na pytanie, roznice miedzy mentalnoscia „czlowieka demokracji zachodniej” a mentalnoscia Polaka. Powiedzialem: w Polsce jeszcze zlodziej wie, ze jest zlodziejem w „demokracji zachodniej” jedynie,ze mu „zarzucaja postepowanie nielegalne”. Moi rozmowcy zrozumieli, ze cos to mialo im wytlumaczyc ale nie byli pewni co. Tzn, ze jeszcze gdzies sie w ich umyslach tlukly pozostalosci autentycznego zmyslu moralnego, tzn sumienia. Dizsiaj juz takie pytania nie padaja, podejrzewam, ze czesciowo ze strachu aby sie nie ujawnic ze swymi watpliwosciami w stosunku do panujacego talmudycznego „porzadku”.

  ” rzucają się obszczekiwać prezydenta Rosji, który mówi zdecydowane NIET syjonistycznemu, światowemu terroryzmowi i degeneracji cywilizacji”

  do jakiego stopnia i w jakim celu mowi NIET to jest pytanie, tak samo jest pytaniem w jakim celu nastepuje to obszczekiwanie, czy przypadkiem aby nie wyrobic Polakom opinii ruso-zercow. Czyli aby wystawic Polakow jako „ofiare pojednawcza”, ktora zostanie skonsumowana przez „wlasciwy narod” w interesie „pokoju”.

  ” Ta antypolska banda zdaje sobie jednak sprawę, że polskie społeczeństwo w 70% popiera politykę prezydenta Rosji, że ich propagandowy jazgot przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.”

  Oczywiscie to zalezy od tego, o ktorej polityce mowimy. Jezeli chodzi o Polakow, ktorzy uwazaja, ze dobre, wzajemnie korzystne stosunki z Rosjanami sa pozadane to sadze, ze jest to blisko 100%. Jezeli chodzi o calosc polityki prezydenta Rosji to byc moze 20%. Roznica wynika glownie z uprawiania w Moskwie proniemieckiej i natypolskiej propagandy i „polityki historycznej”.

  „A po 25 latach trwania żydo-systemu nikt już tej bandzie nie ufa.”

  Nie ufac to jedno a zdobyc sie na dzialanie w imie polskiej racji stanu to drugie, niestety. Sa oznaki, ze narod sie budzi, oby nie za pozno.

 39. Szanowni Państwo,
  Panie Marucha,
  liczba 70% wyrażająca poparcie dla polityki Putina jest poufną informacją, którą udało mi się uzyskać. Badanie, którego rezultaty nigdzie nie zostały opublikowane, zostało oczywiście przeprowadzone na statystycznej grupie osób – niestety, nie wiem na jak dużej grupie, ale byli w niej mieszkańcy wsi i miast różnej wielkości. Badanie zostało zlecone przez czynniki polityczne, zainteresowane rzeczywistym stosunkiem Polaków do Putina.
  Źródła informacji z oczywistych powodów nie podam.

  Pewnym dowodem stanu społecznej świadomości może być strach żydo-reżimu, który zastanawia się nad wepchnięciem Polski do strefy €UE i to ze względów czysto politycznych, nie ekonomicznych, o czym informował niedawno M.Belka.

 40. JO said

  ad.37. Wpisu dokonalem „pro forma”, jak zawsze wtedy, gdy sie Pan Kosiur pokazuje w Gajwce lub jego artykuly.

  Zeby nie zamulac glownego tematu ( jak to slusznie zauwaza Pan Gajowy..), nie bede wchodzil w dysputy co jest a co nie jest poniozej pasa oraz czy Pan Kosiur jest czy nie jest „zielony”…

 41. n said

  Paaanie Dariuszu (39).
  Jak można czerpać „optymizm” z „ułudy” (70%)?
  To są niepobożne życzenia. Tylko skąd się wzięły… ?
  Albo żyjemy w innych krajach, wśród innych ludzi albo dostał Pan ‚zadaniowo’, do przekazania we Gajówce.
  Osobiście Panu powiem, że, poza-wirtualnie, w ostatnich miesiącach, spotkałem zaledwie KILKU proPutinowców.

 42. Jacek said

  ad Dariusz Kosiur #39

  dla mnie liczba ta wyglada prawdopodobnie. Wynik zalezy oczywiscie od sformulowania pytan. Jezeli biore srednia z mojej prywatnej estymacji (od 20 % do 100%, zaleznie do tego jak pytania sa sformulowane) to otrzymuje 60%.

  Opowiadanie wiec o „glupich Polakach”, w ktorym lubuja sie niektorzy jest delikatnie mowiac nie na miejscu. Chyba,ze ktos uwaza „oficjalne organy” glownego scieku za „polskie”.

 43. n said

  Estymacja? Prywatna? Czy prowadzona przez agenta? Rodzaj pytań? Ich formacja? Mądre polactfo?
  Zresztą, po prostu i po ludzku. Wszelkim sondażowniom – weg.
  „Osobiście Panu powiem, że, poza-wirtualnie, w ostatnich miesiącach, spotkałem zaledwie KILKU proPutinowców.”
  A Pan? Jacek? (42)? Obraca się w innym towarzystwie? To, być, może.
  Nie starcza własnej oceny rzeczywistości?

 44. Rosomak said

  Ad. 1 Z moich dość wnikliwych, prowadzonych od kilku lat ocen wynika, że w sterze tzw. kultury jeszcze mniej, może 2-3 %

 45. snag said

  Jo @ 40 ,…

  W cywilizowanym swiece taka „pro forma” ma okreslenie w terminologii I uwazana za ‚character assassination’ w celu pozbycia sie niewygodnego interlocutora w dyskusji ,…

 46. Marucha said

  Re 45:
  Muszę Panu przyznać rację.

 47. NICK said

  Po polskiemu, P. Snag (45), dogadujemy się inaczej i rozumiemy.
  „W cywilizowanym swiece… .” Którym, nie polskim?
  Chyba, że to takie pospolite ‚czepianie’, w ogóle, lub: osoby P. JO, szczególnie.
  Adwersarz nie potrzebuje wtrętów „angielskich” (tfu). A (tfu) dlatego, że tzw. anglosasi (nomen omen)!!! to są, dla mnie, no, qooorwy i złodzieje, rozdrapujący po trupach. Świat cały.
  Proszę się nie obrazić. Ja, tylko, wiedzony Pana postem, zapodałem to, co, powyżej.

 48. Marucha said

  Re 47:
  Istotnie, angielskie wtręty są irytujące, choć dość trudno było by znaleźć dobry polski odpowiednik dla „character assassination”. Nie wiem, może „zgnojenie autora/oponenta”…

  Natomiast jeśli chodzi o meritum… nie chcę dawać siebie za przykład, bo na pewno nie jestem konsekwentny, ale staram się przynajmniej komentować to, co autor podaje, a niekoniecznie jego osobę. Oczywiście czasami jest to bardzo trudne, np. gdy czterokrotny rozwodnik głosi nierozerwalność małżeństwa.

 49. snag said

  Nick @ 47 ,…

  „W cywilizowanym swiecie… .” Którym, nie polskim? – Dyskusji (debaty) ośla łąko ,…

  Na marginesie, za małyś zebyś mnie obraził ,…

 50. NICK said

  Aaaach. Westchnąłem, Gospodarzu, bo cóż mi zostało. Mniemać iż: „Proszę się nie obrazić. Ja, tylko, wiedzony Pana postem, zapodałem to, co, powyżej.” Panie Snag.

 51. snag said

  Marucha @ 48 ,…

  Mieszkam ponad 37 lat poza Polska, 24/7/365 w wylacznie angielsko-jezycznym srodowisku, nie mam z czasu na szukanie polskich odpowiednikow, nie bede sie tlumaczyl z angielskich inserts (wstawek?) Jeden skorzysta z moich uwag popartych doswiadczeniem inny bedzie wytykal moje lingo braki zamiast merytorycznie adresoowac tresc odpowiedzi, zacietrzewienie zamiast argumentow to osobny temat ,…

  W dobie Internetu szukanie polskich odpowiedników nie jest problemem.
  Chodzi o to, że Pan często używa angielskich wtrętów bez potrzeby, a Pańska wypowiedź okazuje lekceważenie zarówno wobec czytelników, jak i języka polskiego.
  Admin

 52. NICK said

  Małym jest. Fakt.. Pozdrawiam (49) – SNAG’A.

 53. Marucha said

  Re 52:
  Nie bardzo wiem, o co się Snag obraził i dlaczego uznał się jednak za nie-obrażonego (z powodu Pana małości).

 54. NICK said

  Pikuś. Znaczy jam jest. Nie przejmujcie się. Pp. Snag i Marucha. 🙂 . Basta.

 55. JO said

  Pan Kosiur napisal dobry artykul z Doskonalym spostrzezeniem. Jest jednak osoba obrazajaca Kosciol Katolicki i dopiero bedzie „wygodna” osoba, kiedy zmieni swoja postawe a juz napewno publiczne wypowiedzi w sprawie Kosciola.

  Pan nie zna Pana Gajowego. Gajowy nie pozbywa sie tak latwo ludzi z Gajowki.

  A czy moje spostrzezenie moze spowodowac pozbycie sie Pana Darka? Przekonany jestem, ze nie, choc w intencji mojej jest przypomnienie, ze z Takimi Ludzmi jak Pan Darek Nie mozemy sie zadawac a juz napewno nie mozemy traktowac jak rownym Tradycyjnym Katolikom.

  Czy to Panu przeszkadza?

  Nie raz i tym razem Pan Darek napisal artyku, nad ktorym wielu powinno sie zastanowic…
  ….niemniej…

 56. snag said

  Gajowy @ 51 – Jak juz podkreslilem ‚nie mam z czasu na szukanie polskich odpowiednikow’ ktore nie zawsze mozna znalezc tudziez moge dodac ze uzywanie ‚wtretow’ nie jest podyktowane lekceważeniem czytelników czy języka polskiego. Ktos kto uwaza ze lekcewaze/obrazam czyjes ego nie musi mnie czytac czy odpowiadac ,…

  Nie rozumiem dlaczego ktos musi byc wyczulony na wasze ‚wymagania’ w czasie kiedy sami oceniacie innych wlasna miarka, przypadkiem nie z braku pewnosci siebie? ,…

  Niech Pan za bardzo nie psychologizuje.
  Jeśli Panu tutejsze wymagania i obyczaje się nie podobają, to można skorzystać z przywileju nie zaglądania do gajówki.
  Admin

 57. snag said

  JO @ 55 ,…

  Przeczytalem post jeszcze raz, nie zauwazylem zeby autor obrazal czyjas wiare – Panie JO jesli wacpan uwazasz ze swiat zaczyna I konczy na Katolicyzmie to szczerze wspolczuje a szczegolnie kiedy wiara dyktuje z kim mozna dyskutowac a kogo tolerowac czy nie.

  Nie znam Kosiura, dzis przeczytalem jego „Pułapka personalizmu. Nasz stosunek do Kościoła i religii” i trudno nie przyznac mu racji, jesli nie jest sie religijnym fanatykiem i otwartym na inne niz wlasna opinie. Nie zauwazylem rowniez intencji gnojenia Katolikow.

  Nominowanie Zydow z ich nienawidzaca Gojow wiara na ‚starszych braci w wierze’ wystarczylo zeby moje czerwone swiatelko zaczelo mrugac co dalo poczatek przyjrzenia sie ich bajkom ‚Starego Testamentu’ pod innym niz slepa wiara katem ,…

  Zyj I daj zyc innym niekoniecznie zgadzajacych sie z toba i twoja wiara a zobaczysz ze swiat bylby lepszy bez wiar i podzialow ktore kreuja ,…

 58. snag said

  Gajowy @ 56 ,…

  Powiedzmy ze kocham nature I szlifuje swoj polski 😉 ,…

  I tego ,…

 59. La Reine Toronto said

  Uspiony agent pobudzony do dzialania . Ilu takich jest w RP?

 60. Pszek said

  Ryży Wojciechowski, dawno już przeszedł na stronę pisdzielców i czarnej mocy ŁOszyngtonu…
  Ch. z Nim i kopiec kartofli. Nie ma co o niego kruszyć kopii. Ostatnio występuje u red. Jaworowicz „W sprawa dla reportera”- polish horror, jako „sprawiedliwy sędzia” Drett: uciśnionych i biednych 😉

 61. La Reine Toronto said

  ad. 60 zaskoczona jestem ile funkcji w administracji panstwowej ten osobnik pelnil i ilez to szkody wyrzadzil narodowi polskiemu?
  Glowa boli od tego.
  A kto zalatwil ze Lidl niemiecka siec ma najlepsze lokalizacje i nie placie podatkow a i ma zwrot VAT w 80 %? Polacy co wy? przeciez tak sie nie godzi wspomagac wroga? i u niego wydawac ciezko zarobiony grosz?
  Ojejku!

 62. La Reine Toronto said

  ad . 51 Mr Snag rozumiem Pana bo i ja jestem na emigracji od 34 lat prawie: probowalam sobie ‚urobic’ klawiature z polskimi znaczkami (jak to sie nazywa nie pomne) i to mi tak zaklocilo prace kiedy musialam cos napisac po angielsku to o malo nie dostalam rozstroju nerwowego. Czym predzej odstosowalam polskie znaczki i moje zycie psychiczne powrocilo do normy.
  Nie stac mnie na dwa PC zeby tylko pisac po polsku. Wazne ze sie rozumiemy i do tego sie mozna przyzwyczaic.
  Pisze po angielsku 120 slow na minute i po polsku chyba tyle tez ale bez tych znaczkow.
  Jest Pan bratnia anglosaska dusza, dzieki ze Pan zahaczyl o ten temat.
  Cheers!

  1. Nie rozumiem problemów z klawiaturą – chyba że ma Pani francuską. Instaluje się tzw. polską klawiaturę programisty (proszę wygooglować), która W NICZYM nie zmienia układu liter angielskich i można nadal pisać po angielsku, mając DODATKOWO polskie litery.
  2. Przypominam po raz n-ty o witrynie http://www.spolszcz.pl/
  Admin

 63. snag said

  La Reine @ 62 ,…

  Uwazaj bo przy okazji tobie tez sie oberwie 😉 ,….

  Musze przyznac ze nie ‚zarywam’ nocy (mysle ze ty rowniez) z braku potrzebnego slowa czy znaku ktore moge zastapic ‚wtretem’ czy pominac liczac na domyslnosc partnera po drugiej stronie. Co mnie zaszokowalo po kilku wizytach w kraju a szczegolnie po wizycie w 2007 to letarg w obliczu masowej emigracji mlodego pokolenia szczegolnie tych z inicjatywa (best and brightest) za praca czy z innych powodow i kompletny brak zainteresowania czy troski wladzy i mediow problemem. Nastepne 25 lat podobnej polityki a Polska bedzie robolem Europy i biala plama na intelektualnej mapie. To nie przeszkadza a dla odwroceniia uwagi czy z innych powodow wola czepiac naszych ‚wtretow’ niz zajac sie zagrozeniem egzystencji wolnej od wplywu pomiotu zydo-komuchow przywiezionych w teczkach zydowskich zbirow Stalina …

  Putin jest Bozym wianem dla nowej Rosji i nadzieja dla reszty. Bedac 34 lata w Kanadzie zapewne pamietasz jaka ja zastalas i jaka jest dzisiaj i podejrzewam ze odczuwasz frustracje jak ja patrzac proces rozkladu od srodka, postepujace zubozenie i na rownie pochyla po ktorej nasze kraje sie tocza. Dopoki to bractwo nie straci monopolu w mediach nic sie nie zmieni. Internet pozwala na ‚wsadzenie’ nogi w drzwi monopolu i od tego trzeba zaczac a nie tracic czas na pierdoly jak angielskie ‚wstawki’ ,…

  Cheers and a hug ,…

  Jak Pan nie przestanie systematycznie wpieprzać angielszczyzny do wpisów, to podejmę odpowiednie kroki, bo zaczyna mnie ta zagraniczno-polaczkowa maniera porządnie wkurwiać. Ja toleruję jakieś pojedyncze wtręty, ale u Pana to się zrobiło nieznośną manierą.

  Pan twierdzi, że nie potrafi znaleźć odpowiedniego słowa nawet dla polskiego „Dziękuję” czy „Pozdrowienia i uściski”…Musi być „Thanks”, „Cheers and a hug” czy podobne.
  Co to jest – chęć wykazania się światowością, że się zna lenguidż?
  Ja znam, nie chwaląc się, kilka języków. Nie wiem, czy po tylu latach działania gajówki ktokolwiek mógłby je wymienić. Dlaczego? Bo się nimi nie chwalę w czas i nieczas.

  Admin

 64. snag said

  Na marginesie do wpisu @ 62, spedzilem kilka miesiecy w Toronto w ’77 zanim przyjechalem do Stanow musialem powrocic do Europy i stamtad sie starac. W czasie odlotu z Mirabel w Montrealu trafilismy na strajk I ugrzezlismy Chateau Aeroport Hotelu na koszt lotniska z dieta $78.00 (kanadyjskich) na dobe z prawdziwymi palmami I basemen pod dachem w srodku montrealskiej zimy ktory zdemolowano w ubieglym roku – Nie powiem ze sie nudzilem, no ma’am 😉 ,…

 65. La Reine Toronto said

  ad.64: dziekuje za cieple slowa.
  Od roku 1977 Kanada ulegla zmianie na gorsze; ludziom zyje sie trudniej bo podatki w gore a o kazdego centa trzeba wojowac i to strajkujac…rosnie tzw. przedzial miedzy najbogatszymi a najbiedniejszymi…jak to sie mowi ‚gap’ po angielsku a po polsku ? cholera nie wiem.
  Quebec to inny swiat …’swiatowy’ a Ontario wiocha gdzie radni daja zgode na wyburzanie zabytkowy ch obiektow…i powstaja maszkary tzw. ‚condos’ czyli wlasnosciowe mieszkania….ohyda.
  to tyle dziekuje.
  pozdrawiam i do poprawy polszczyzny namawiam?
  P.S.
  a mnie denerwuje w polskich merdiacha nawal ‚angielskiego’ i co? nic….smieszne te wtrety jak np.’artefakt’ …etc….

 66. snag said

  La Reine @ 65 ,…

  W Polsce roi sie od angielskich ‚adopcji’ – W Warszawie na tablicy informacyjnej na Okeciu zauwazylem slowa pirs-1 czy ktorys zkolei, na broszurce z planem lotniska ‚pirsy’ 1,2,3 czy ktorys z kolei a po przylocie na lotnisko w Gdansku na tablicy informacyjnej po polsku zamiast przyloty I odloty to araiwy czy arajwy, nie pamietam dokladnie ,… W radio I TV fonetyczne karkolomy jak Tok Szoł czy Tokszoł , sitkomy, skipass, Beatbox, etc ,…

  Pytanie jak to: Po ktorym dosie z idosera efekt bedzie najszybszy ?

  http://zapytaj.onet.pl/Category/019,003/2,21944970,Ktory_polski_sitcom_jest_najlepszy.html

  Trzym siem, ty tez admin ,…

 67. Marucha said

  Re 66:
  Panie Snag, niech Pan mnie nie wk… – ok?
  Ja na razie grzecznie wyjaśniam.

  1. Istnieją wyrazy obce, dla których brak jest dobrego polskiego odpowiednika
  2. Istnieją wyrazy obce które zdążyły się zadomowić w języku polskim, także jako synonimy.
  3. Czasami dla żartu albo efektu stylistycznego można sobie wrzucić jakiś zwrot w języku obcym. Najlepiej po łacinie, bo jest z polskim w dziwny sposób sprzężona. Przy okazji autor zaznacza, iż języki obce zna, a może nawet i rozumie; tę drobną próżność chętnie mu wybaczamy.
  4. I można też bez sensu zachwaszczać polszczyznę tymi „Thanks”, „Sorki”, „Sound” , „Get a life” itd.

  To, że angielszczyzna wkrada się do żydowskich mediów piszących po polsku, czy do byznesu… to, że polskojęzyczni dziennikarze walą błędy gramatyczne, ortograficzne, interpunkcyjne itd… NIC MNIE NIE OBCHODZI.

 68. NICK said

  Gospodarzu. (67).
  Nie robi tego bez celu. W pełni świadom jest – powinien.
  Zresztą bardzo płytkiego, celu. Bo głębi to nie widać.
  No i z poplecznictwem. Przykre… .

 69. snag said

  Gajowy @ 67 ,…

  Ok !!! 😉 ,…

  Selektywnyś waćpan ale masz prawo wymagać, ostatecznie to panski kram i reguly ,…

 70. snag said

  Gajowy ,…

  Skoro juz tu jestem mozesz mi wacpan przetlumaczyc co tem pajac pod 68 chce przekazac? ,…

  Dzieki ,…

 71. NICK said

  Żeś Pan rzadko spotykanym ‚ego przerośnietym’. A i ta forma daleka od ideału. Trzeba to Panu tłumaczyć? Masz Pan złą dietę. Jedzeniem Pan piszesz. „Luzak” z płynnym stolcem.
  Powinieneś Pan, tak, pomiędzy zdaniami, jeszcze rzygnąć. Ulży Panu a do Nas nie dotrze. Laptopa se Pan wymieni. Będzie przerwa.

 72. Marucha said

  Re 70:
  Skąd Pan wie, że pajac? Bo ja go znam dość długo, ale do takiego wniosku nie doszedłem.

 73. Boydar said

  No co jest, Panie Snag ! Od poniewierania Pana NICK’a to ja tu jestem, nie waż mi się Pan wchodzić na kompetencje ! Rodzina ma swoje prawa, a Pan się wżenić próbujesz mało subtelnie.

 74. snag said

  Boydar @ 73 ,…

  Okej to moze waćpan przetlumaczysz o co mu biega skoros zabral glos – To o co wacpan rezerwujesz dla siebie to jawny monopol ale w tym wypadku wolna reka jesli o mnie chodzi pod warunkiem ze potraktujesz jak artykul nakazuje nie mniej nie wiecej bo pajac to tez przecie czlowiek 😉 ,…

  Pozdrawiam ,…

 75. Boydar said

  Panie Snag, ja nie mogę tłumaczyć takich rzeczy; bo jak ja je już raz wytłumaczę, to Pan będziesz musiał zmienić nicka.

 76. snag said

  Boydar @ 75 ,…

  No to se odpuszcze … dyskretnie 😉 ,…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: