Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Rosyjska agentura wpływu drugiej generacji – Marcin Rey w Fundacji Republikańskiej

Posted by Marucha w dniu 2015-02-28 (Sobota)

Marcin Rey

Marcin Rey

Na sali zgromadził się kwiat ruskiej agentury – a za oknem pilnowało nas dwóch antyterrorystów w pełnym rynsztunku!

Podobno wcześniejsze spotkanie z v-min. prof. Romualdem Szeremietiewem było ostre i gorące, ale wykład-spotkanie prowadzone przez Marcina Reya (w prostej linii potomka Mikołaja Reya) było jednym z „brutalniejszych” w jakich uczestniczyłem.

Podziwiam Marcina Reya za opanowanie w trakcie wykładu (przerywanego popisami erudycji dr Marcina Masnego), jak i sztukę zapanowania nad zmasowanym atakiem przeciwników z sali, w trakcie godzinnej dyskusji!

Nośny i groźny temat ruskiej agentury wpływu w Polsce zgromadził na sali oprócz prawicowych publicystów, polityków i studenckich liderów, również samą agenturę wszelkiej rangi, choć przeważnie „biezpagonną swołocz”.

A to aktywista środowisk emigracji syryjskiej prowadzony przez ambasadę syryjskiego reżimy, aktualnie działający w partii „ZMIANA” i wysyłający propagandową pomoc humanitarną do Kijowa (zupełnie jak min. Jerzy Urban ślący koce z Polski dla bezdomnych w Nowym Jorku – w Stanie Wojennym), przemawiał żarliwie, wielokrotnie i długo, a to oficer SB MSW Wacław Wojciech Wojtulewicz, kandydat Samoobrony w wyborach samorządowych na Mazowszu prostował informacje o sobie, a to młodzi gniewni z Falangi (ale której? – po rozłamach jest tych Falang dwie, albo cztery) dawali o sobie znać, a to inni pomrukiwali na Marcina Reya.

Marcin Rey cierpliwie wysłuchuje ataku agentury syryjsko-rosyjskiej. Co to jednak znaczy „mieć klasę” – być polskim szlachcicem.

Prelegent na wstępie naświetlił rolę propagandową jaką odgrywają prof. Bronisław Łagowski z UJ i prof. Bogusław Paź z UWrocławskiego (ponoć prokuratura z urzędu zajęła się publicystyką Pan Profesora), a potem przedstawił sukcesy rosyjskiej propagandy historycznej kulturalnej, hybrydowej i kilku pokrewnych.

Polska rządowa propaganda polityczna, kulturalna, historyczna i czarna propaganda, w ogóle nie istnieje, natomiast rosyjska – to cała machina, dysponująca sztabem specjalistów, płatnych współpracowników i nieograniczonymi funduszami – bo FSB i rosyjski sztab generalny wiedzą, że dobrze ulokowany agent wpływu ma siłę rażenia większą niż dywizja pancerna, a wojna hybrydowa, zmasowana dezinformacja niszczy wolę obrony i działania lepiej niż regularny front.

Puzzle informacyjne z tereny Polski układa się w wielką całość, patroluje się wszystkie portale, w tym i prawicę.net (Czytelnik naszego Portalu Pan Pawlo komentując mój tekst o spotkaniu dr Andrzeja Dudy z amb. USA , wsypał się w trakcie odpowiedzi, że dysponuje „zrzutem” z naszej strony mojego postu wykasowanego przez Administratora!!! Słowem ONI, ON rejestruje nawet przebieg dyskusji na prawicy.net!!!).

Nie wiedziałem (jak i pewnie 99% Czytelników prawicy.net, że pod Moskwą w Ogilnie istnieje „Farma Trolli”, która potrafi w ciągu kilku minut wysłać do 40.000 postów!!! Pod dowolny adres internetowy na świecie! Trolling uprawia ambasada Rosji, jej agendy, jak i cała rosyjska agentura wpływu.

Reż. Grzegorz Braun na jednym ze spotkań w „Roninie” dokładnie wyjaśnił działania rosyjskiej agentury wpływu, która jest wielopokoleniowa, a ponoć NKWD/KGB wkroczyło do Polski w 1939 i 1944 z dokładnymi spisami polskich agentów carskiej Ochrany. Trzeba się przyjrzeć kto wówczas, z dnia na dzień, zrobił oszałamiająca karierę w prasie, radiu, dyplomacji itd. – to właśnie ludzie z tych list.

Marcin Rey wspomniał o wielu istotnych i palących kwestiach dot. działań rosyjskiej agentury wpływu. Dzisiaj jest to już II generacja: agentura hybrydowa, internetowa, medialna, są to piętrowe gry operacyjne, o których ani ja ani nawet red. Jan Bodakowski nie mamy zielonego pojęcia.

Novum dla mnie to, fakt, iż w Radomiu oficjalnie działa nijaki Michał P-ski werbujący szczeniaków do walki w szeregach Ludowej Republiki Donbasu – szlaki wysyłki prowadzą przez Istambuł lub Moskwę.

W ramach wojny hybrydowej rosyjska agentura powołała też do życia Wileńska Republikę Ludową . Zapewne mniej rozgarnięci narodowcy i falangiści dadzą się na to złapać. Zapewne inspirowani nacjonaliści litewscy dadzą odpór. No i o to Moskwie chodzi.

Nasze oficjalne media, a nawet media prawicowe jak dotąd słowem nie pisnęły, że na Litwie 1 marca 2015 r. odbędą się wybory samorządowe, arcyważne dla Polaków (Moskwa nas w tym wyręcza), którzy stali się we własnym kraju mniejszością narodową. O wyborach i ich terminie dowiedziałem się z wypowiedzi będącej na Sali posłanki PiS Małgorzaty Gosiewskiej, która właśnie tam jedzie jako obserwator. Mam nadzieję, że rosyjska agentura wpływu działająca na Litwie jak i w Polsce nie „umil” Pani Poseł pracy kolejną prowokacją.

Całość spotkania została uwieczniona na video – pewnie Fundacja Republikańska zaprezentuje fragmenty, a zainteresowanym udostępni całe nagranie.

Remigiusz Włast-Matuszak
Za http://prawica.net/40680

Komentarzy 46 do “Rosyjska agentura wpływu drugiej generacji – Marcin Rey w Fundacji Republikańskiej”

 1. Witek said

  Co to za ” prawica”?!
  Pan Włast, dwojga nazwisk promuje niejakiego banderowszczyka Pawła Kowala. Prywatnie z rodziny pani Łuczywo z Gw

  Panie Włast
  – widzisz pan ruską agenturę ale ani ukraińskiej ani żydowskiej dostrzec pan nie chce 😦

  … widać głupich nie sieją….

  Artykuł jest jedną wielką ironią – admin

 2. Joe said

  Bo chyba ten „mikolaj rej” musial byc OBRZYNEM ze takie piekne POtomki tworzyl…

  Tym potomkom wielokrotnie chyba rozcieńczono geny. – admin

 3. Joe said

  Ad 2…Wydaje mi sie Panie Marucha ze juz czas najwyzszy w Gajowce zaczac Zakazane Piosenki spiewac…

 4. sat said

  https://www.facebook.com/events/750031045051893/
  na pejsbooku ludzie zaczynają mówić stop temu POsra..u nierządowi i usraelskiej dyktaturze

 5. Ex said

  Nowa religia, nowa historia, nowa tożsamość, nowe szlachta, nowy naród, nowa przyszłość.

 6. RomanK said

  Skad takich SSynkof sie nakocilo??? Swoja droga apel Towarzystwa z Krakowa wspomina o 3.3mln…mniejszosci o niesamowitej sile zmiennej:-)))
  Porownuja 3,3…zastanawiam sie ubylo…. czy przybylo???

 7. Ex said

  A ty prequel do eventu:

 8. RomanK said

  Pierwszy Miedzynarodowy Kongres Ruchu Zydowskiego Odrodzenia w Polsce…..tak to sie nazywa i takimi liczbami sie posluguje….
  Ja im wierze.

 9. revers said

  To plemię nie ma ojczyzny i wszędzie tam, gdzie chodzi, próbuje zniszczyć poczucie patriotyzmu, rozmuzdza ludzkie umysły. Żydzi dążą do utworzenia Republiki świata ( na ksztalt Wemaru ), a następnie będą mistrzami świata. Ponad wszystko jesteśmy po to by boic się Żydów i nie pozwolic im do podobne stwory. Widzimy, jak zabrali w posiadanie Ameryke i Europe. Można powiedzieć, że w ich rękach zebrane są wszystkie bogactwa świata. Wojna w dużej mierze zależy od Żydów, z powodu akumulacji kapitału ktore wpadaj w ich ręce. Grają światowymi rynkami jak piłką. Widzieliśmy to w czasie wojny. Rosja to było silne panstwo i wytrzymały, chociaz duchowo osłabione przez Żydów; Żydzi są zainteresowani zniszczeniem Rosji jej patriotyzmu. Zniszczyli juz Francje i wiele innych państw europejskich.

  Okuma SHIGENOBU /1838-1922 / premier Japonii

 10. Tamaar said

  Witam , miałam nieprzyjemność być na tym spotkaniu , i to co pisze autor to czysty przykład dziennikarskiej prostytucji, nie spodziewałam sie tak zakłamanego obrazu spotkania i propagandy przez kogoś kto widzi wszedzie „propagande Putina”i „ruskich agentow”,Na sali było 98% promajdanowcow , pan Rej na poczatku „wykladu” wyrazil zadowolenie i nadzieje na kulturalną debate gdy zobaczyl znane mu wszesniej twarze , jak pana Wojtka z samoobrony i Syryjczyka vice przewodniczacego „Zmiana” i szefa klubu syryjskiego, gdy syryjczyk wstal i zaczal normalnie przedstawiac swoja opinie pan Rej zawrzeszczal na niego z inwektywami posadzajac o ruska agenture i wspieranie”rezimu Assada” i stwierdzil ze skonczyl z nim rozmowe i ma do niego nie mowic , gdy pan Wojtek zadal normalne pytanie porownawcze w stylu: „a co by izrael zrobil gdyby na jego teren wjechali studenci i orzy scianie placzu fotografowali sie z flagami nazistowskimi „nawiazujac do jego ataku na profesora Pazia ktory oburzyl sie studentami polskimi fotografujacymi sie z flagami UPA ,cos tak parsknal po czym dal mu do zrozumienia ze jest dla niego ruskim agentem i ze byl agentem SB i MSW, na co pan Wojtek stwierdzil nie agentem SB tylko pracownikiem z tego co wiem MSW ,po czym na niego nawrzeszczal- doslownie NAWRZESZCZAŁ ! ze nie bedzie z nim gadał ……. i tak o to cała” kulturalna” debata na ktora mial nadzieje pan Rej – prostak i cham – tyle mam do powiedzenia po spotkaniu z nim.

  dodam jeszcze ze nie bylo nikogo z Falangi , byl jeden chlopak z RN – o czym autor artykulu doskonale wie ,bo przedsawil sie bardzo wyraznie, o tym jak zachowal sie pan Rej rowniez doskonale wie , i nie wiem o jakiej cierpliwosci u tego pana pisze bo to on jako pierwszy bez powodu po chamsku cierpliwosc stracil nie majac od poczatku ochoty na dyskusje na argumenty.

  przykro sie patrzy jak sie czyta tak zaklamany obraz rzeczywistosci przez kogos kto sie mieni dziennikarzem i publicysta.

 11. Witek said

  hheheheh, blogerzy chcą ” wykastrować pana Marcina?!

  Toż pan już w połowie drogi, bo po krzcie scyzorykiem na pewno 🙂

 12. Marucha said

  Re 10:
  Czy Pani nie zauważyła, że cały artykuł jest ironiczny??

 13. Witek said

  Sam Marcin Rey wysmazył artykuł/ paszkwil wobec x Isakowicza pod znamiennym tytułem
  ” Niedobre skłonności księdza Zalewskiego”

  Zdaje się, że tylko jedna nacja lubuje się w seksualnych wyuzdaniach. Jak zawsze.

  http://blogpublika.com/2014/11/28/marcin-rey-wedlug-nas-przesadzil/

 14. Tamaar said

  na potwierdzenie moich słów wkleje słowa jednego z uczestników który przedstawia sytuacje w prawdziwy sposób i z którym sie w 100% zgadzam, w przeciwienstwie do autora:

  Witam,
  pi, 2015-02-27 18:31 | Pawlo
  Witam,

  skoro zostałem wywołany imiennie, chyba wypada abym przedstawił swoje spostrzeżenia:

  – Autor daleko nieprecyzyjnie opisuje przebieg tej konferencji – z wyjątkiem chyba jednej osoby, nie było lub nie dostrzegłem tam rosyjskich agentów wpływu, wręcz przeciwnie – 98% słuchaczy podzielało opinie wyrażane przez prelegenta,

  – ze spraw wzbudzających emocje, prelegent Marcin Rey – na wstępie zapewnił, że nie jest niczyim agentem – personalnie zaatakował Syryjczyka, mieszkającego od 40 lat w Polsce i obywatela polskiego – wg swego oświadczenia – oskarżając go o „obronę reżimu Al-Assada” i demaskując jako członka zarządu partii Zmiana i podkreślając współpracę z K.Rękasem, M.Piskorskim i in., która może budzić tylko oburzenie, na koniec odmawiając dyskusji z nim, obecni na Sali w większości aprobowali zachowanie prelegenta (jak się wyraził gospodarz lokalu, „uświadomieni politycznie”),

  – podobne, nawet bardziej płomienna reakcja miała miejsce w stosunku do dyskutanta, p. Wojtulewicza, tu nie wiem czy jego większą winą był związek z Samoobroną (kandydat na radnego) czy związki z SB czy MSW PRL (nie dosłyszałem jakie), oburzenie prelegenta doprowadziło go do stwierdzenia, że on jest patriotą, a jego rozmówca zdrajcą, czym rozwiał ewentualne wątpliwości, których chyba nikt z obecnych nie miał(?) i pokazał jaką ma klasę.

  Był to chyba pierwszy seans nienawiści, w jakim w rzeczywistości przyszło mi uczestniczyć (biernie).

  Reasumując, o jakości argumentacji „patriotów” świadczy to, że zamiast podjąć merytoryczną debatę próbują robić z ludzi przygłupów, którzy jakoby nie mają na tyle intelektu aby wyrobić sobie własne zdanie nt. tego co dzieje się na Ukrainie, tylko ulegają „rosyjskiej propagandzie”, oraz uciekają się do personalnych ataków omawiając oponentom prawa do wypowiedzi pod nie udowodnionym zarzutem pełnienia roli „agentów wpływu”.

  Dziękuję za uwagę, teraz jadę do ambasady rosyjskiej upomnieć się o wypłatę za skrupulatne wykonanie zadania.

  dobrze gada5źle gada2
  Twój głos ‚dobrze gada’.

 15. Tamaar said

  oczywiście że zauważyłam panie Marucha 🙂 ale na prawica.net sprostować tego nie mogę bo nie jestem zalogowana wiec robie to tutaj … grunt to głosić prawde bez względu na konsekwencje!

 16. marta15 said

  nikt i nic nie przegoni bezczelnosci , klamstw i propagandy anty-katolickiej , judeo-masonkiej i syjonistycznej Frondy ( udajacej katolicka).
  te dranie to jedna z najgorszych agentu szatana na polske dlatego ze udaja owieczki a w rzeczywstosci to stado demonicznych , krwawych wilkow.
  Mysle, ze w piekle bedzie oddzielny krag dla nich pt :Fronda.
  http://www.fronda.pl/a/kreml-juz-oczernia-borysa-niemcowa,48090.html
  http://www.fronda.pl/a/kreml-albo-sie-boi-albo-wierzy-w-swoja-absolutna-sile,48081.html

 17. Tamaar said

  a tak przy okazji agentury polecam wiadomosc dnia :
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/02/28/zydo-rezim-ukrainy-wrogi-wobec-polakow/#more-1626

 18. marta15 said

  kolejny przykalad dzialan syjonistyczno-banderowskiej agentury, ktora reprezentuje m.in niewinno wygladajaca geba Sakiewicza.
  http://trybeus.neon24.pl/post/119675,kolejna-manipulacja-partyzantow-sakiewicza

 19. Ex said

  A tu eksperci namawiają się na Rosję.

 20. marta15 said

  ad 18 w komentarzch do w/w artykul taki ciekawy komentarz.

  „@trybeus 19:38:49
  //wstążki św. Jerzego, używa się pejoratywnego określenia „stonka”//

  Banderowcy po spaleniu ludzi w odessie takimi fotkami się wymieniali

  ( zdjecie zalaczone)

 21. Parva said

  Skąd ta menda wylazła? Jesli owy osobnik naprawde jest potomkiem Mikołaja Reja ,to wszystko się zgadza bo przodek jego był takze płatnym propagandzistą i wierszyki apologetyczne klepał za dukaty, a jego potomek kłamie za dolary . Nihil novi ……..
  Pewnie jest heretykiem.

 22. wanderer said

  Z tego wynika jak Pan Marucha napisal, ze geny zostaly juz dawno rozcienczone. Ciekawe co slawetny przodek obecnego Reja by dzis napisal.
  Tak, to niestety prawda, „te” geny sa tak rozne od pozostalych, ze nie tylko osoba nimi porazona fizjonomie zmienia ale i sposob pojmowania swiata ulega niechybnemu wypaczeniu. I nie ma na to sily, chocby z dobrej rodziny pochodzil. Wiem cos o tym bo (wstyd sie przyznac) u mnie w dalszej rodzinie w czasie wojny doszlo do mezaliansu (cholera, co bede owijal w bawelne – sk..urwienia!) i jeden moj daleki kuzyn dzis juz starszy czlowiek, bogaty owszem, wlasciciel swietnie prosperujacych interesow, majac te geny daleko odbiegal od reszty naszej Rodziny i to nie bynajmniej o sfere materialna mi chodzi a o moralna. On moglby czlonka wlasnej rodziny wykorzystac bez mrugniecia okiem, bez zadnych hamulcow, co tez czynil. Reszta jego braci i siostry byla calkowicie normalna, ludzka. Przepraszam Panie Gajowy, ze troche od tematu odbieglem, ale musialem przyznac Panu racje. Bo wiem cos o tym. To jest skaza ktorej nie da sie zmienic wychowaniem.

 23. RomanK said

  Jakie rozcienczenie jakie rozcienczenie. Rey z Radziwilami w jednym stali domu…
  http://www.sejm-wielki.pl/n/Rey
  Marcin Rey (ut.29.1.127) (12.3.1970-) × Jolanta Ścibor (r.: Andrzej R. i Barbara Radziwiłł)

 24. Budziwoj said

  revers said

  2015-02-28 (sobota) at 20:26:39

  Jeden pan, jedna owczarnia rządzona za pomocą rózgi stalowej.
  Oczywiście tym panem ma być tylko międzynarodowy żyd!

  Nie słyszał Pan tego?

 25. revers said

  lub jak jest agentura nie wplywu likwidowana w 24 godziny na dobe

  http://www.whatdoesitmean.com/index1838.htm

 26. Birton said

  pewien pan w autobusie w 1998 roku powiedział głośno: „WIELKIE ŻYDOWSKIE ZBRODNIE NA NARODZIE POLSKIM”. Co on mógł mieć na myśli, ten pan, nawet go nie zapamiętałem, wiem tylko, że głośno mówił i że w autobusie to było

 27. revers said

  typowe dzialania dekujace wielka agenture Mossadu w Polsce, srul Rey, samozwaniec schächterski na 100% agent Mossadu nie od mokrej roboty, ale wlasnie Mossadu wpylywu w PL.

 28. Siekiera_Motyka said

  Ad. 7 – Widać że rozpoczyna się kampania podniesienia memu „ruska agentura” w Polsce do rangi bardzo udanego memu „antysemita”. Jest to następna broń kontra mowie nie poprawnej, mowie o patriotyzmie i interesach narodowych.

  Ad. 91 – „Aby RABUNEK ukrainców był sprawniejszy to ten kat Poroszenko na zamówienie żydowskich złodzeji z New Yorku poprosił o pomoc starego choksztaplera Balcerowicza. ”
  Nie zapomnijmy jego obcokrajowych ministrów, co musi być jedną z najbardziej bezczelnych obsad rządu w czasach nowoczesnych.

  Ad. 90 – ” Trzeba by idiotą lub tubylcem w Polsce aby uwierzyć w prawdomówność mediów żydowskich. ”
  Przykro mi ale sporo ich widzę w okół siebie dziennie.

  Ad. 88 – Pan Mordka jest bardzo mądry. Myślę że ta analiza to strzał w 10-tke. Chodorkowski był by lepszą ofiarom dla Molocha,

  No ale on sporo kasy zarobił Baronowi „R”
  http://www.washingtontimes.com/news/2003/nov/2/20031102-111400-3720r/

 29. Siekiera_Motyka said

  Panie Gajowy, proszę przesunąć komentarz na watek
  https://marucha.wordpress.com/2015/02/28/borys-niemcow-opozycjonista-nie-zyje/#comment-457564

  Dopiero się obudziłem i zapomniałem jak przeglądarka funkcjonuje 😦

 30. Siekiera_Motyka said

  Co za rano 😦

  Ad. 7 – Widać że rozpoczyna się kampania podniesienia memu „ruska agentura” w Polsce do rangi bardzo udanego memu „antysemita”. Jest to następna broń kontra mowie nie poprawnej, mowie o patriotyzmie i interesach narodowych.

 31. Siekiera_Motyka said

  Akcja Pan Rey zazębia się „przypadkowo” z działalnością …

  „Czy Rosja może chcieć manipulować społecznością polską na Litwie? „To jest bardzo możliwe. Były już sytuacje, które na to wskazywały” – mówi w rozmowie z dziennik.pl litewski europoseł, Gabrelius Landsbergis. ”

  „Na Łotwie i w Estonii jest ryzyko wykorzystywania przez Rosję mniejszości rosyjskojęzycznej. Zetknęłam się z opinia, że na Litwie Rosja może chcieć manipulować społecznością polską. Dzisiaj odbywają się wybory samorządowe na Litwie…

  To jest bardzo możliwe. Były już sytuacje, które na to by wskazywały. Przy okazji tych wyborów w niektórych okręgach Polacy stworzyli koalicję z Rosjanami. Jeden z liderów społeczności polskiej wziął z kolei udział wraz z Rosjanami w uroczystościach z okazji tzw. wyzwolenia Litwy przez Związek Radziecki. Dla Litwinów to początek okupacji, nie wyzwolenie i zostało to źle przyjęte. Także była pewna niefortunna wypowiedź jednego z liderów mniejszości polskiej, tłumacząca rosyjską okupację Krymu i negatywnie oceniająca Ukrainę. Ty by wskazywało na to, że Kreml będzie się chciał posłużyć Polakami na Litwie do swojej akcji propagandowej. I w dodatku doprowadzić do zwiększenia podziałów między Polakami a Litwinami.”

  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/484118,gabrelius-landsbergis-o-litwie-rosji-wojnie-hybrydowej-i-polakach.html

 32. JO said

  Taki to potomek Reya jak Komorowskich PreZydent Komorowski.

  Poza tym, trzeba przypomniec, ze Rey byl przede wszystkim Reformata, on nie byl Katolikiem.

  Jakie owoce moze wydawac rodzina wypierajaca sie Boga? Z kim Reya Rodzina wchodzila w zwiazki malzenskie? Na te pytania nie trzeba odpowiadac.

 33. JO said

  Taki jak Rey…, jest niemalze Caly Zwiazek Szlachty Polskiej dzis…zaZydzony Zwiazek

 34. Siekiera_Motyka said

  Nie rozumie czemu Rey zapomniał o nich i nie wspomniał o tarczy dla naszego bezpieczeństwa.

 35. Marek2 said

  Nie zagłębiając się w żadne dodatkowe źródła patrzę na buziaczka pana Rey`a
  i wiem z kim mam do czynienia. Iluż to takich o znanych polskich nazwiskach
  i szlacheckim pochodzeniu stąpa dziś po nadwiślańskiej ziemi wygłaszając
  jedynie słuszne poglądy. Niestety trafia to na podatny grunt, bo większość
  Polaków zapadła na nieuleczalną lemingiozę.

 36. Marucha said

  Dajmy spokój Mikołajowi Rejowi. Był dobrym Polakiem, choć heretykiem – dzięki niemu między innymi, mamy polski język literacki.
  Ale ten Marcin Rey… za okupacji to Niemcy nie musieliby mu kazać w bramie portki ściągać.

 37. Re: 30…
  Kto sie odwazy mowic glosno przeciwko zydowskim interesom (ekonomicznym czy politycznym) bez znaczenia o jakim formacie bedzie mowa, to lichwiarski system finansowego zniewolenia niezwlocznie doprowadzi (bo ma lichwiarski na to monopol -emitowanie – oprocentowanych kredytow finansowych) upadku (rozlamu rodziny, bankructwa firmy, czy nawet samobojstwa…)…

  No tak, ale pytanie wciaz pozostanie pytaniem: „Kto sie odwazy mowic glosno przeciwko zydowskim szubrawcom???”…

  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 38. Tamaar said

  RE 37: Jak to kto? przecież tutaj wszyscy o tym mówia 🙂 to publiczny blog ,i nie tylko tutaj ..

 39. Marek said

  Ale ten Marcin Rey… za okupacji to Niemcy nie musieliby mu kazać w bramie portki ściągać.
  ========
  Marcinek Rey prawie, jak klon młodego Wildsteina:)
  Już myślałem, że ktoś zdjęcie pomylił.

 40. Lesio said

  ten sRey to przykład encyklopedycznego mośka, więc jaki z niego Rey? Znowu żydoswtwo coś zachachmęciło. Już teraz wiadomo po co był im potrzebny portal MyHeritage, gdzie Polacy rozpisują wszyskie swoje pokolenia. Nawet nie wiedzą, że przerabiają się w ten sposób na mośków…

 41. TomUSAA+ said

  nie było poprzedniemu ambasadorowi USA w Polsce też Rey? I jakie peany pisano o jego pochodzeniu od Mikołaja. Pamiętacie Państwo?

  Panie Marucha, gdyby nie Pana „ściąga”, to też bym potraktował ten artykuł „prawie” poważnie.

 42. Siekiera_Motyka said

  Wojna informacyjna trwa. Więcej informacji o „demokracie” Niemcowie wychodzi spod ziemi
  http://fortruss.blogspot.com/2015/03/boris-nemtsov-getting-instructions-at.html
  http://fortruss.blogspot.com/2015/02/nemtsov-wire-taps-how-to-organize.html

 43. Tamaar said

  właśnie przeczytałam,że jutro ma sie pojawić materiał video z tego spotkania z Reyem,ale autor w artykule pisze ze pokażą tylko fragment… i coś mi tu śmierdzi bo patrzac na propagande i artykuł pewnie powycinaja i zmontuja tak żeby potwierdzic swoj tekst powyzej…. postaram sie zdobyc calosc nagrania chodz watpie ze dadzą.

  a poza tematem cytuje :

  SKANDAL! Pięcioro młodych ludzi reprezentujących ZMIANĘ zostało wyproszonych z nagrania programu Młodzież Kontra! Dowiedzieli się od redaktorów, że są „V kolumną Putina” i nie dostaną tu nigdy głosu! To pierwsza taka sytuacja w historii tego programu! Dlatego bardzo Was prosimy o udostępnianie tej informacji celem pokazania jak wygląda wolność słowa w III RP. W publicznej telewizji!

  ps.panie Marucha jesli mozna wrzucic na strone ,bo nigdzie nie widze maila na newsy …

  http://pikio.pl/mlodziez-z-partii-zmiana-wyrzucona-z-tvp-info-nigdy-tu-nie-wejdziecie/
  https://www.facebook.com/partia.zmiana?fref=ts

 44. Joe said

  43 Tamar…Jezeli taka „demokracje” reprezentuja t.z.ze mozna im zrobic „by pass”…Ominac ich i urzadzic spotkanie w inym miejscu i odpowiednio zabazpeczyc…

 45. Stary Warszawiak said

  O tym potomku Mikołaja Rey’a – to przypomniał mi się taki stary dowcip. Rzecz się dzieje w Moskwie w latach 60-siątych.
  Przed przejściem dla pieszych stoją Icek i Srulek. Pali się czerwone światło i Srulek rusza przed siebie, przechodzi i za chwilę zatrzymuje go milicjant.
  Czy nie widziałeś obywatelu, że świeci się czerwone światło, a przechodzić wolno tylko na zielone zaraz wystawię
  wam mandat. Na to Srulek – ależ obywatelu milicjancie czy Bohater Związku Radzieckiego nie może przejść na czerwone
  światło ? Milicjant popatrzył na niego i po chwili stwierdził – no już dobrze idzie sobie.
  Icek, który stał obok i słyszał całą rozmowę mówi do Srulka – Srulek ale przecież ty nie jesteś żaden bohater dlaczego
  okłamałeś milicjanta. Icek ja nikogo nie okłamałem: JA SIĘ PO PROSTU ZAPYTAŁEM czy ……itd.
  Może i w tym przypadku chodziło o to jakie wrażenie na Polakach zrobi stwierdzenie, że jest się potomkiem REY’ a.
  Mało to mamy starozakonnych: Wiśniewskich, Kowalskich, Zielińskich, Sienkiewiczów itd.

 46. Witam właśnie zostałem „wyróżniony” na stronie – Rosyjska V kolumna w Polsce – opisuję to w materiale: http://pressmix.eu/2015/03/13/jak-zostalem-sowieckim-agentem-za-zaslugi/ – Jak zostałem Sowieckim agentem. Za zasługi. – dostałem właśnie informację że ten fanpage prowadzi Rey. To gwoli dodatku…. Pozdrowienia

  Srać na Reya, panie Piotrze.
  A jak go Pan spotka, to pierdolnąć w ryja.
  Nie będzie się bronił, bo to szczur zdechlak.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.