Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tekla o Unia Europejska atakuje Węgry…
  anty o Przepisy o sygnalistach coraz…
  revers o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Kar o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  I*** o Wolne tematy (43 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (43 – …
  Tadeusz o Przepisy o sygnalistach coraz…
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Hodujemy węża na własnej piersi

Posted by Marucha w dniu 2015-03-05 (Czwartek)

Artykuł z 05.01.2015

Myślałem, że w problematyce ukraińskiej już mnie nikt niczym nie zaskoczy. A jednak zaskoczył. Mam przyjaciela pedagoga w jednym z prestiżowych gimnazjów Warszawy. I to on opowiedział mi historię krew mrożącą w żyłach.

Na razie nie wymieniam nazwy tego gimnazjum, ponieważ sprawa – jak to się mówi – ma charakter rozwojowy.

Z przyjacielem wielokrotnie rozmawiałem o dramacie Polaków na Kresach, o przerażających aktach ludobójstwa, o mordowaniu niewinnych ludzi, dzieci, starców, ale zawsze, ilekroć wracałem do tego tematu, przyjaciel dawał mi do zrozumienia, że tamta epoka dawno już minęła i nigdy się nie powtórzy, a my, Polacy, powinniśmy rozwijać dobre stosunki z Ukraińcami, bo to naród, który nauczony tragicznymi doświadczeniami, na pewno nie podda się złowrogiej propagandzie.

Patrzyłem na niego z lekkim wyrazem zawodu. Bo wiedziałem, że ten naród właśnie poddaje się złowrogiej propagandzie nazistowskiej i czyni to ostentacyjnie. I oto spotykam przyjaciela znowu i widzę w jego oczach smutek. Gdy pytam, czy coś się złego zdarzyło w rodzinie, odpowiada, że nie, nic złego się w rodzinie nie zdarzyło, on też jest zdrowy, ale dręczy go pewna myśl, z którą nie może sobie poradzić.

Cóż to za myśl, pytam go, a on z opuszczoną głową odpowiada, że nie docenił siły zbrodniczej ideologii Dmytra Doncowa, w którą duża część ukraińskiej inteligencji niegdyś uwierzyła i utworzyła OUN, UPA, by wymordować ok. 200 tys. Polaków. Jakby skruszony, zaczął mi mówić, czego sam doświadczył.

Otóż po zakończonej lekcji podszedł do szafki uczniów, w których trzymają oni swoje osobiste rzeczy, czasami książki, podręczniki, zeszyty. I szafki te są otwarte. Każdy może zobaczyć, co one mieszczą. I mój przyjaciel zobaczył rzeczy, które go poraziły. Powiada mi: – Wyobraź sobie, co ja widzę? Zdjęcie polskiej flagi przekreślone mazakiem.

Drugie zdjęcie, na którym widnieje godło Polski, orzeł biały, zbryzgane farbą i poszarpane, a na czoło wysuwa się czerwono-czarna flaga ukraińskich nazistów z czasów wojny oraz portret Stepana Bandery. Własnym oczom nie wierzę – chwyta się za głowę.

– Podchodzimy do ucznia, do którego ta szafka należy i pytam go, co to wszystko znaczy. A on hardo mi odpowiada: – Jak to co? To kawałek Ukrainy. Ja jestem Ukraińcem i trzymam tam narodowe skarby – tak mówi. – Te skarby? – dopytuję. – Banderę i czerwono-czarną flagę? – Tak – odpowiada bez wahania – to są nasze symbole. Symbole wolnej Ukrainy. Nienawidzę Polski. Polska okupowała Ukrainę. Moją stolicą jest Kijów, a nie Warszawa. – Ale przecież uczysz się w polskiej szkole, w Warszawie!? – z niedowierzaniem ciągnę. – To chwilowa sprawa. Wykorzystamy was, pokończymy studia i wyjedziemy do swojej ojczyzny – już mówi w liczbie mnogiej. – A poza tym, w jakiej tam polskiej szkole? – butnie rzuca. – Niedługo przyłączymy was do Ukrainy. I będziemy wielkim państwem. Mogę panu pokazać mapy, na których wyraźnie widać, jak wielka jest Ukraina. A jak przyłączymy Kraków i Warszawę, będzie jeszcze większa. Mogę panu przesłać emailem filmy o prawdziwej i wielkiej Ukrainie.

Nauczyciel tego słuchał ze zdumieniem, a uczeń na jego oczach wyciągnął z kieszeni niebiesko-żółtą opaskę i nałożył na rękaw. – Widzi pan, jestem Ukraińcem – powiedział. – I co ja mam teraz z tym zrobić? – pyta mój przyjaciel. – Ta sytuacja rozłożyła mnie na łopatki – powiada.

– Zrozumiałem, że twoje przestrogi – mówi do mnie – nie są wyssane z palca. Kiedy czytałem napisane przez ciebie felietony i artykuły w „WG”, byłem dość sceptyczny, nie do końca wierzyłem, że masz rację, i że demony zła się odradzają. Nie tylko pomniki Bandery na Ukrainie. I jak piszesz, w Polsce, gdzieś na wschodzie, ale teraz widzę, że odradzają się tutaj, pod moim bokiem, w stolicy kraju, w sercu Polski. I to w umyśle dziecka. Bo ten chłopiec ma trzynaście lat. – No, właśnie, ma trzynaście lat – odpowiadam przyjacielowi. I to nie on sam z siebie zaraził się nazistowską ideologią. Wyniósł ją z domu, może ze środowiska ukraińskiego.

Ktoś musiał mu w głowę wbijać, że Bandera to wzór i bohater. I że słowa, które wypowiadał jeden z ideologów ukraińskiego nazizmu, Mychajło Kołodziński: Trzeba krwi, dajmy morze krwi, trzeba terroru, uczyńmy go piekielnym […]. Nie wstydźmy się mordów, grabieży i podpaleń. W walce nie ma etyki – że słowa te są i dla tego chłopca ważne. – Boję się go teraz – wyznaje przyjaciel. – Nie wiem, jak do niego podejść. Boję się, kto z niego wyrośnie. Z nikim z polskich kolegów się nie przyjaźni. Nie mam pojęcia, do czego jest zdolny – martwi się. I ma rację. A ja zadaję pytanie: Polska wspiera Ukrainę. Dostarcza jej pomoc, którą Kijów wykorzystuje, by zabijać.

Czy polski nadzór pedagogiczny sprawdza, co się naprawdę dzieje tam, gdzie uczą się ukraińskie dzieci? Powiedzmy wprost, to nie one są winne tego, czym się zaraziły. To dom, rodzina, historyczna wspólnota.

W Polsce działają potężne grupy wsparcia. A tymczasem w szkołach wyrastają na naszych piersiach małe żmije, które mogą w nas wpuszczać swój zabójczy jad. Oby nie było za późno, kiedy ich myśli rozwiną się w czyn. A czyn to rzeki krwi. Przestrzegam przed tym.

Stanisław Srokowski
http://www.srokowski.art.pl
Pisarz, poeta, dramaturg, krytyk literacki, publicysta. W 1945 roku wypędzony wraz z rodzicami z Kresów. Brał udział w wielu działaniach na rzecz odnowy moralnej, społecznej i politycznej kraju.
http://www.warszawskagazeta.pl

Komentarzy 59 do “Hodujemy węża na własnej piersi”

 1. Tom said

  Ilu w Warszawie mieszka Ukraincow?
  Ilu z nich to potomkowie banderowcow.
  Ten chlopiec ma prawdopodobnie kolegow zydow.

 2. snag said

  Nie przejmuj sie wacpan wasi ‚liderzy’ ciezko pracuja zeby zmienic te sytuacje i jak was postrzegaja bracia zza Buga ,…

  http://rt.com/news/238057-poland-ukraine-weapon-supplies/

  Wczoraj podziwialem dyplomatyczne wygibasy zastepczyni Secretary of State odpowiadajaca na pytania ‚jastrzebi’ zazydzonych mediow dlaczego wysylaja na Ukraine non-lethal sprzet zamiast bron i amunicje?

 3. Marucha said

  Re 2:
  Pan często używa w dyskusji słów „my – wy”, „nasi – wasi” etc. „Wy” często odnosi się do Polaków.
  Chciałbym spytać, kto są „nasi” dla Pana? Kto to jest „my”, a kto „wy”.

 4. Kojak said

  TO ZUPELNIE NORMALNE ! SKORO WYRASTAJA W RODZINACH GDZIE ZBRODNIARZE Z UPA SA BOHATERAMI TO ONI OD NAJMLODSZYCH LAT SA WYCHOWYWANI NA ZBRDDNIARZY i TEZ BEZ MRUGNIECIA OKIEM W SPRZYJAJACYVH WARUNKACH BEDA ODRABYWALI GLOWY NA PIENKU ,BEDA UCINALI PRZYRODZENIA SIERPAMI ,OBRZYNALI PIERSI KOBIETOM PRZYBIJALI DZIECI DO DRZEWA ROZRYWALI KONMI LUDZI , PILOWALI NA POL LUDZI ,NABIJALI DZIECI NA SZTACHETY ! POKOLENIE MORDERCOW JUZ ROSNIE I OSTRZY SIEKERY I SIERPY NIESTETY TAK TO WYGLDA ! JESZCZE MAJA ZAPLECZE W TZW POLICJI GDZIE MASOWO PONOC DO SZKOLY OFICERSKIEJ PRZYJMOWANI SA UKRAINCY BEDA PRZESZKOLENI W FACHOWYM MORDOWANIU PROFESJONALNIE . TA ,,WADZA ,,DOSKONALE WIE O TYM PROBLEMIE ONI SA I BEDA SZYKOWANI JAKO ZBROJNE RAMIENIE W RAZIE GDYBY POLSKIEJ HOLOCIE PRZYSZEDL JAKIS BUNT DO GLOWY JUZ CHODZA POGLOSKI ZE CI PROWOKATORZY Z POLICJI KTORZY TAK AGRESYWNIE ZACHOWYWALI SIE W CZASIE MARSZOW W DNIU 11 LISTPADA TO UKRAINCY

 5. Jacek said

  ” Niedługo przyłączymy was do Ukrainy. I będziemy wielkim państwem. Mogę panu pokazać mapy, na których wyraźnie widać, jak wielka jest Ukraina. A jak przyłączymy Kraków i Warszawę, będzie jeszcze większa. Mogę panu przesłać emailem filmy o prawdziwej i wielkiej Ukrainie.”

  to nie sa zarty, takie sa rzeczywiscie plany jezeli np. przyjzec sie dobrze pochodzeniu i polityce „naszych przywodcow” od np. kwacha do jarkacza, nie wylaczajc ministrow obrony „narodowej” jak np. takiego onysza, czy siemiona. „Ukraincy” nas beda dorzynali pod niemickim nadzorem , jak juz nie raz bywalo.

 6. Parva said

  Ukry są do mokrej roboty,nawet nie wiedzą,że jak do stworzenia nowego państwo na terytorium obecnego państwa ukraińskiego ,bedą zbędni i wtedy dojdzie do ostatecznego rozwiązania kwestii ukraińskiej.

 7. NICK said

  Atak. Przed i po. Oficjalny. Coraz ostrzejszy. Wróg używa naszej broni. Dość.

 8. Marucha said

  Niech nam powiedzą mieszkańcy innych państw – jak u nich w szkole by zareagowano na taki bezczelny wybuch nienawiści do kraju, w jakim mieszkają tacy uczniowie i gdzie pobierają nauki?
  Jak zareagowaliby koledzy szkolni? Nauczyciele?

 9. RomanK said

  Wypieprzyc najducha ze szkoly..natychmiast i rodzine z Polski. Oczywiscie jesli to prawda, bo cus mi tu smierdzi,….13 lat chlopak…
  Prawo w Polsce niepozwala na propagande faszyzmu.
  Znam podobne przyklady- panie Gajowy….z USA…pare lat temu w szok wprawilo Amerykanow zachowanei kibicow na stadionie w LA California…
  Odbywal sie soccer match pomiedzy reprezentacja Mexico,a USA…druzyna goscie wybiegli na stadion, ktory powital ich oceanem flag Mexico i choralem hymnu Mexico….spiewanym przez ponad 100tys ludzi…
  Wybiegajacych Amerykanow powital ryk nienawisci…i grad puszek po piwie, smieci, odpadkow jedzenia- jakimi obrzucono pilkarzy,….
  ale niech sie pan nie przejmuje:-)))
  Niech pan patrzy w przepowiednie….ho hoo pan nie uwierzy, jakie nas cymesy czekaja….sameeeeeee….tylko niech pan wierzyyyy….

 10. Marucha said

  Re 9:
  Może to i nieprawda, może przesada… ale nie wyobrażam sobie, żeby rządzące Polską qrwy (wybrane w wyborach wolnych i powszechnych) relegowały go ze szkoły, a rodzinę usunęli z Polski.
  Ja sobie tego NIE WYOBRAŻAM.

  A przepowiednie dla Polski? Tak, to sposób na wsadzenie łba, już nawet nie w piasek, ale w gówno rzadkie.
  Nb. nigdy nie przepadałem za „Hispanics”.

 11. snag said

  Roman K @ 9 ,…

  Przesadzasz, ogladalem ten mecz w TV do polowy nie bylo ryku nienawisci, gradu puszek po piwie, smieci, odpadkow jedzenia- jakimi obrzucono pilkarzy nie bylo przyjemnie ogladac w amerykanskim jakby nie bylo miescie byly boooos i skonczylo sie na boooos a nie jak obrazujesz ,…

  Ciekawys czemu organizatorzy przymrozyli oko na skandal, follow the money trail (jak mowia) a sie dowiesz ,…

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2008444/Only-America-U-S-soccer-team-booed-Mexico–California.html

  Ja kiedyś oglądałem w TV to, co widziałem na własne oczy… i jakoś nie mogłem rozpoznać… te kąty ujęcia kamery pewnie były przyczyną.
  Admin

 12. ALI BABA said

  ad 4..”JUZ CHODZA POGLOSKI ZE CI PROWOKATORZY Z POLICJI KTORZY TAK AGRESYWNIE ZACHOWYWALI SIE W CZASIE MARSZOW ” aż prosi się aby teraz przypomnieć słowa Churchilla…”Po świecie krąży duża ilość fałszywych domysłów..Najgorsze jednak to, że połowa z nich to czysta prawda..”!!

 13. snag said

  Panie marucha @ 3 ,…

  Tu w Stanach jest moj dom moje dzieci i wnuczki tu przysiegalem lojalnosc prawie 33 lata temu i tu to ‚my’, reszte pan sobie dopowiedz bo pytanie jest nie na miejscu ,…

  Pytanie jest bardzo na miejscu, a odpowiedź na nie wiele wyjaśnia. Zwłaszcza kwestie lojalności wobec światowego bandyty nr 1 (a potem długo nic).
  Admin

 14. Ex said

  >… pokończymy studia i wyjedziemy do swojej ojczyzny…

 15. ALI BABA said

  ad 8 O tym szczeniaku już parę x słyszałem..Niektórzy poddają w wątpliwość, że coś takiego miało miejsce..A jeśli tak było..to szkoda wielka, że NIE BYŁO ODPOWIEDNIEJ REAKCJI ze strony dorosłego rozmówcy.!!

 16. Stary Warszawiak said

  Ukrainy jako państwa nigdy nie było. W ostatnim okresie była ona w składzie ZSRR. Czy będzie jako państwo i w jakich
  granicach to wszystko zależy obecnie nie od ZSRR ale od Rosji. Jak w ogóle będzie to na pewno bez Krymu.
  A bełkotem wyrostka bym się nie przejmował.

 17. niereligijna said

  teks to wyrazna fikcja literacka, niewatpliwie problem istnieje, a wojne wygra ten kto tym wszystkim manipuluje

 18. vortex said

  Nie wiem czy jest to prawdziwe, warto sprawdzić solidnie. Ale … już podczas Majdanu coś mi przyszło do głowy, że Rosja to sobie poradzi z nimi, ale Polacy mogą sobie nie poradzić, i że taki jest scenariusz DOSKONALE znany prorokowi „Polskę zbaw”.
  Jakieś 3 lata temu tak przypadkiem trafiłem na tube na ładną piosenką wojskową w sieci, ładna to dałem do pamięci i czasem słuchałem. Aż za którymś razem popatrzyłem na tytuł „Gimn UPA”. No pięknie, hymn UPA mnie tak się podoba, trochę mnie zmroziło. Ale poszukałem sobie różne powiązane filmy. Trafiłem na ich wersję „Ogniem i Mieczem”. Ukraińcy jako wielce szlachetni ludzie pełni cnót, Polacy nędzni złodzieje, tchórze i dziwkarze (notoryczni gwałciciele). Było nie było, może coś w tym prawdy? Ale jak zobaczyłem naszą Husarię która pieszo biegnie do boju z tymi skrzydłami ( i co chwilę Husarz pada na ziemię nie w walce, tylko z powodu tych skrzydeł, bo to się do biegania nie nadaje) – to już wiedziałem do jest grane. Ktoś wyłożył dużą kasę na pełnometrażowy film który jest wyłącznie prymitywną antypolską propagandą, bardzo głupią i bardzo prymitywną. Ich tak od lat szkolili, możliwe że to było za polskie pieniądze i zatwierdził to osobiście „Polskę zbaw”.

 19. RomanK said

  Panie Stary Warszawiak..oczywiscie przejmowac sie nie ma czym, kiedy zajmuja sie tym odpowiednie organy. Taki szczyl nie jest zadnym zagrozeniem…ale natychmiast zajalbym sie srodowiskiem we jakim rosnie.. Wie pan w calym stajaniu zyta wyrosnie pare pazurow sporyszy..ale zaswinia chleb…
  Tak oni swinia calemu ludowi ruskiemu..w paru plemionach..np Zakarpacie, ktore oni nazywaja Pidkapatie..To karpaccy Rusini,,oni sie nie uwazja za Ukraincow..to samo Huculy, z Kolomyszczyny czy Pokuciaki…
  Banderowcy to zaraza- jak sporysz w zbozu….
  Tym bardzej , ze do Polski zwali sie kupa luda..wiekszoscz nich to beda takie obrotowe, co tym jest w zaleznosci kto pyta:”-)) mieszancy, co raz sie czuja tym raz tym w zaleznosci od tego co daja:-))) i kto daje:-)))
  W sumie sa tym czym zawsze byli mieszanka Lacko-Ruska…i dobrze zeby o tym wiedziec…bo wlasnie w tej mieszance najwiecej banderowcow….jak ten opisywany szczyl…
  Ale szczegolnie uwazalbym na Wolyniakow….

 20. RomanK said

  ad 10..Demografia panie Gajowy,,,demografia,,,wszystko demografia. Czyz nie napisano…” bo tys dzierzawca tylko.. i zabierze Pan dzierzawe swoja i odda innemu,…”

 21. Stary Warszawiak said

  Ad 13.
  Pan Roman K.
  Oczywiście ponieważ oni podobnie jak Żydzi nie mieli swojego kraju to zawsze nienawidzili Polaków.
  Ja osobiście z rodzicami i moim dziadkiem tylko dzięki przytomności mojego ojca uniknęliśmy śmierci od Ukraińskich
  bękartów w roku 1939 i to na terenach jeszcze wtedy polskich – okolice Kowla i Łucka.

 22. snag said

  PS. do 11 ,…

  Moze tak lepiej … nie bylo przyjemnie ogladac w amerykanskim jakby nie bylo miescie meksykanska orgie ale nie bylo tak jak przedstawiasz – byly boooos i skonczylo sie na boooos a nie jak obrazujesz ,…

 23. Filo said

  Mnie najbardziej martwi, ze takie ‚wyhodowane’ poglady popiera wielu Polakow. I do tego tych z Kresow tez.
  Rozmawialem ostatnio z przyjaciolmi, z ktorymi znamy sie jeszcze ze szkoly.
  Zona kolegi pochodzi ze Stanislawowa. Zadziwiajace, ze bardziej tych naszych bardzo dobrych znajomych interesuje do kogo powinien nalezec Krym niz Lwow.
  Jeszcze przyplatala sie kolezanka (tez lekarka), ktora bardzo sie na mnie oburzyla, ze smiem twierdzic, ze Jugoslawie bombardowalo NATO. Twierdzi, ze wyssalem to z palca.
  Inni znajomi ze Lwowa jeszcze do niedawna zabraniali w swoim domu dyskutowac o religii i polityce. Trzeba bylo uwazac co sie w ich obecnosci mowi, zeby nie urazic wrazliwych apolitycznych ateuszy.
  Teraz okazali sie ekspertami od ukrainskiej historii i rosyjskiej agresji.
  Naturalnie, ze urwaly sie kontakty i nawet nie bardzo nad tym boleje.

  Wchodze na polskie strony i czytam polskie gazety; artykuly i komentarze.
  Moj Boze!
  To juz tak sie wszystko wyzwyrtalo na tym swiecie, ze do dobrego tonu nalezy popierac mordowanie Polakow?

 24. Filo said

  9
  RomanK
  Kalifornia to meksykanskie terytorium zagarniete przez USA.

 25. RomanK said

  Panie Filo- dyc pisze California:-))) ten sam problem- jak ze Stanislawowem i Kowlem…. moze raczej z Krymem:-)))

  Pytanie bylo:
  Niech nam powiedza mieszkancy innych panstw…..
  Tak sie tylko zastanawiam…..
  mysli pan- panie Filo, ze gdyby California nalezala do Mexico..i Texas…pchali by sie Latinos milionami przez pustynie…????? albo Londyn byl polskim terytorium???

 26. Filo said

  18
  RomanK
  Nie. Nie w tym rzecz.
  Pamietam jak w Melbourne ktos nieopatrznie urzadzil mecz druzyny pilkarskiej z Grecji z lokalna druzyna Grekow zamieszkalych w Melbourne. (Melbourne podobno jest druga stolica grecka)

  Draka byla przepiekna!
  Bo oto okazalo sie, ze kibice obu druzyn mialy gorace pragnienie pokazania uczuc patriotycznych. (wprost przeciwnych)
  Ostatnie proby wykazania sportowego ducha przeprowadzila FIFA organizujac mecz pilkarski Serbow z Albania. Tez bylo na co popatrzec.

  Meksykanie nie sa zadnym wyjatkiem gdy chodzi o zamilowanie do pilki noznej i wyrazanie uczuc patriotycznych na trybunach stadionow sportowych.

  A kiedys za mlodu ogladalem mecze pilki noznej w Serbii. Dla mnie byl to szok prawie, ze kulturowy. Posikalem sie ze smiechu bo zapomnialem o meczu; bardziej interesowaly mnie reakcje obu kibicujacych stron. A jaka piekna poezja futbolowa! Prawdziwa uczta lingwistyczna!
  No i moze bylo wiecej niz dwie grupy kibicow bo sie skads przyplatali wielbiciele innych jugolskich spotkan co sobie przypominali lepsze druzyny niz te aktualnie na boisku.
  Z tego wynika, ze sport ma wlasne zasady wyrazania uczuc sportowo -patriotycznych.
  Tylko w Atenach nie wolno bylo urzadzac igrzysk w czasach konfliktow politycznych.
  Przepraszam; na odwrot.
  Milkly surmy w czasie igrzysk.

 27. Martka said

  Up@ 10

  Ja mam takich sasiadow przez plot. NFH – neighbors from hell a po naszemu zwyczajne bydlo. Na szczescie boja sie policji, wiec dzwonimy, jak trzeba. Wielu tu jeszcze bialych, ale latynosi nas wypieraja I robi sie pomalu getto. W Chic o tyle jeszcze dobrze, ze zima chowaja sie jak karaluchy, niskie temperatury rozwiazuja na jakis czas problem.

 28. dziadek Edek said

  na ukrainie byłem 2 razy – pierwszy i ostatni. Przejeżdzając trnzytem przez Ukrainę w latach 90 witał mnie bosy biedny chłopak stojący w polu gestem przypominającym podrzynanie gardła ( pewnie obecnie służąc w armii wysyła polskich ochotników i nie tylko ,do rozminowywania pól minowych ) ,chcąc zjeśc w przydrożnym barze usłyszałem że kuchnia poszła doma i nie ma niczewo , na pożegnanie Ukrainy na granicy urzędnik państwowy – celnik u powiedział że oni wrócą do Sanu

 29. Boydar said

  Encore !

  Nigdy w życiu nie zrozumie się tego wszystkiego co się dzieje, jeśli nie wróci się do początku.

  Jeden z moich najlepszych kolegów, sześćdziesięcioletni Ukrainiec (urodzony i wychowany w Polsce), zagadnięty przeze mnie ‚jak to dalej widzi’ powiedział tak :
  Te squrwesyny na Ukrainie to bandyci, mordują zwykłych ludzi. Ale w nich jedyna szansa na Ukrainę. Bo jak nie oni to kto.
  Pytam Go o Rosję i Putina, co robią „nie tak”. Odpowiedź mnie obezwładniła. Wszystko niby robią jak trzeba, ale nie po naszej myśli, więc z nimi musi być wojna.

  W tej sprawie nie ma logiki. W tej sprawie są tylko żydowskie geny braku człowieczeństwa i wściekłość złodzieja któremu odbierają łup.
  Jeżeli nie uświadomimy sobie, że żadna Ukraina i żadni Ukraińcy de facto nie istnieją, a mamy do czynienia wyłącznie z dwustuletnim, żydoaustroszkopskim wysypiskiem radioaktywnych śmieci, to próbując wkomponować toto w nasz organizm, wymrzemy w mękach na białaczkę.

 30. Siekiera_Motyka said

  Bander nie powinien nas obchodzi, OUN/UPA też. Ale …

  „Nie skończyło się na jednym materiale. Temat wałkowany jest już kolejny dzień. Zdumiewające, że można prowadzić debatę, o czymś co – z punktu widzenia ateistów – nie istnieje. Bo przecież grzech to pojęcie czysto teologiczne, związane ściśle z kategorią wiary. Ludzi niewierzących nie powinno w żaden sposób obchodzić. A jednak obchodzi. I nie chodzi tu wcale o naiwnie pojętą troskę o wierzących, którzy mogliby się poczuć dotknięci przypomnieniem im Dekalogu. Chodzi o trwałe wyeliminowanie kwestii wiary z przestrzeni publicznej. Mówienie o religii może być obecne tylko w takim wymiarze, na jaki pozwoli mainstream. Skoro mówienie o grzechu jest według Hartmanna „molestowaniem” i „dyskryminacją” możemy sobie wyobrazić jak zostanie zaatakowany Kościół, gdy Polska ratyfikuje Konwencję przemocową, przyjęta przychylnie przez większość sejmową i senacką pod wpływem szantażu Ewy Kopacz. Naprawdę chcemy takiej Polski? Bronisław Komorowski może nam ją urządzić jednym podpisem pod ratyfikacją, jeśli nie podejmiemy błyskawicznych działań.”

  Węże są.
  Prof. Harman = „POLITYKA”
  Marzena Nykiel = autorka z „POLITYKA”

  Wydaje się to być wspólną akcją.

  http://wpolityce.pl/polityka/236199-dekalog-ocenzurowany-przez-tvn-mowienie-o-grzechu-to-molestowanie-i-dyskryminacja

 31. marchabr said

  A jakie poczucie narodowej dumy mają inni Polacy uczący się w tym gimnazjum?
  A czy Państwo w ogóle wiedzą czym jest współczesne gimnazjum, poza wylęgarnią patologii?
  To, że akurat wylewa się tu wylęgarnia antypolska, nie jest niczym dziwnym, jeśli obok wylewa się „słoneczko”, „dopalacze”, imprezy, fejsbuki i inne dewiacje?
  Ciekawe, czy w prywatnej polskiej szkole byłoby to możliwe?
  Nie.
  Ale co tam…. korwinizm (sic!) [właściciele prywatnych szkół od starożytności począwszy nie znały Ozjasza Goldberga] jest zły, bo nakazuje wszystkie szkoły sprywatyzować i zlikwidować Ministerstwo Eudkacji (w Szwajcarii MEN nie istnieje) [j.w. – do XVIII w. nie było nigdy takiej instytucji].
  Ciekaw jestem czy w Noworosji jest – ktoś wie?

  Daj Pan spokój z Korwinem-Mikke, pojebem wysokiej klasy i jego pojebanymi ideami.
  W klatce go trzymać i obwozić.
  Admin

 32. Lesio said

  Węże? Bardziej boją się ludzi niż my ich. Jeden szybki ruch szpadlem i po każdym wężu.

  http://rt.com/usa/237825-us-ambassador-skorea-attacked/

 33. JO said

  ad.21. Tak jak Lemingi w Polsce maja wbita MNIIILOSC przez Posoborowie i JPII , ktora nakazuje MNNNILOWAC gwalciciela i morderce wlasnego dziecka, tak na Ukrainie wychowano ich w duchu nazizmu – w tym w Ukrainskich rodzinach w PRL…, w PRL w szczegolnosci…

  Czym skorupka za mlodu nasiaknie tym na starosc traci…

 34. Siekiera_Motyka said

  Wychowawca węży.

  „Gazeta „Die Welt” jest raczej życzliwa Polsce, ale skoro zdarzył się jej taki skandaliczny lapsus, to powinna się z niego wycofać i wprowadzić procedury, które uniemożliwią popełnienie takiego błędu w przyszłości

  — powiedział dziś Radosław Sikorski w kontekście przegranego procesu przez obywatela polskiego, który poczuł się sponiewierany przez tę gazetę „raczej życzliwą” Polsce.”

  http://wpolityce.pl/polityka/236193-dla-sikorskiego-klamstwa-die-welt-na-temat-polskich-obozow-to-lapsus-sikorski-udowadnia-ze-sam-jest-politycznym-lapsusem

 35. ENKI said

  Wiktor Poliszczuk: Światowy Kongres Ukraińców z siedzibą w Toronto zorganizowany i całkowicie opanowany przez frakcje OUN, z którym oficjalne władze Ukrainy utrzymują stałe kontakty, wydał apel, w pierwszym zdaniu którego sformułowane jest twierdzenie iż Polska jest okupantem ziem ukraińskich. Sekretarza generalnego ŚKU, Jarosława Sokołyka, przyjmują ministrowie, posłowie na Sejm, senatorowie RP, prowadzą z nim rozmowy na temat żądań SKU w zakresie odszkodowania dla wysiedlonych w ramach operacji „Wisła” Ukraińców, przeproszenia ich itd.
  Na listy dr. Poliszczuka nie odpowiedział ani prezydent, ani urzędnik d/s mniejszosci.

  Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych:
  W Polsce narasta ukrainizacja południowo-wschodnich rubieży -pomniki morderców z UPA, odbudowa cerkwi, nawet tam, gdzie w ogóle nie ma Ukraińców (np. Dołhobyczów, woj. zamojskie), nowe ukraińskie szkoły, w których wychowują młodzież w nienawiści do Polski, eksploatując temat akcji „Wisła” i przemilczając całkowicie zbrodnie OUN-UPA. Głoszą jawnie i uczą w szkołach, że Podlasie, Chełmszczyzna i rzeszowskie to „ziemie rdzennie ukraińskie”, a ciszej dopowiadają – odbierze się je „Lachom”, gdy nadejdzie okazja. Ale w Polsce nie chce się tego widzieć i słyszeć. Szczególnie antypolską rolę odgrywa Związek Ukraińców w Polsce dotowany z budżetu Państwa Polskiego. Żadnego odcięcia się od zbrodni ludobójstwa OUN-UPA…
  Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z niepokojem obserwuje miękką i ustępliwą politykę władz Rzeczpospolitej w stosunku do Ukrainy przy twardym i nieustępliwym stanowisku z jej strony i wręcz aroganckim i wrogim ze strony Związku Ukraińców w Polsce.
  Biedne uczelnie zabiegają o każdego studenta, w Przemyślu, w Lublinie (KUL i UMCS).Tak skarża się polscy studenci,
  którzy czują się pokrzywdzeni tym, że to nie im ale Ukraińcom przyznano stypendia. W tej sytuacji istniejące od dawna konflikty polityczne przybierają na sile.
  Wojna na Ukrainie niepokoi społeczność Europy, tym bardziej Polaków.
  Na łamach ukraińsko języcznego „Naszego Słowa” ogłoszona została akcja „Powroty”. Twierdzono w niej, że Przemyśl ma być głównym ośrodkiem kultury i życia Ukraińców w Polsce. Niepokojące jest to, że teraz taka zachęta pada z ust osoby publicznej, konsula honorowego Ukrainy, działacza Związku Ukraińców w Polsce.
  Aleksander Baczyk, konsul honorowy Ukrainy w Polsce, poinformował o dużym zainteresowaniu Ukraińców osiedlaniem się w Przemyślu i prowadzeniem tutaj firmy. I dodał, że konsulat będzie pomagał takim osobom.

  Takich głosów i działań jest więcej, zamieszczane są tylko na stronach patriotycznych; a takie jest rzeczywiste tło, taka gleba, z której wyrastają wrogie Polsce postawy ukraińskiej mniejszości. Sama spotkałam w szkole uczniów pochodzenia ukraińskiego, do czego się przyznawali zapytani, ośmieleni przeze mnie. Jedna z nich nie znała ani historii, ani poezji, ani nawet żadnej piosenki ukraińskiej, ale oświadczyła: Ja jestem Ukrainka i Chełm jest nasz!….To jej wpojono…To dla nich podstawowe.
  A ze konflikt dawniejszy niż banderowski, że Polska powinna mieć WŁASNĄ POLITYKĘ wobec Ukrainy, przytoczę fragment poematu Tarasa Szewczenki: „Hajdamacy”:
  Kupą koło kupy / Od Kijowa do Humania / Legły polskie trupy….To są twoje dzieci / Nas mordujesz- i tych porżnij, / Oni katolicy…/Póki mali — rżnij! Wyrosną – To ciebie zabiją…
  Jam przysięgał rżnąć ich wszystkich / Biorąc nóż ten w ręce…/ Syny moje! syny moje! / Czemu wy maleńcy?/
  Czemu Lacha wy nie rżniecie?…” / — „Będziemy rżnąć, tatku!” / – „Nie będziecie! Nie będziecie!…/
  A dziś, a dziś… syny moje! / Biadaż mi dziś z wami!../ Nie ja was zabiję, / A przysięga.”Machnął nożem /
  I dziatki nie żyją. / Popadały krwią oblane: / „Ojcze!” bełkotnęły, / „Ojcze, ojcze… my nie Lachy!…

 36. semperparatus said

  Re.9…Nie zapominajmy,że w latach 1846-48 USA zrabowały Meksykowi połowę jego terytorium…m.in Kalifornię-o której mowa-ale także dzisiejszy Nowy Meksyk,Arizonę i Teksas…A póżniej stałe imperialistyczne interwencje w sprawy słabszego sąsiada…Trudno się więc dziwić nienawiści Meksykanów do Stanów i Jankesów…

 37. Filo said

  20
  Dziadek Edek

  Jakies takie gniazdo os hodowano od dawna.
  Mialem do czynienia z Ukraincami, ktorzy zdecydowali sie na Ukrainie nie mieszkac i wszelkimi silami starali sie o wizy pobytowe na Zachodzie. We Wloszech bylo pelno nielegalnych Ukrainek i bardzo ich Wlosi nie lubili bo sie staraly o wize przez lozko nawet z zonatymi Wlochami.
  A u nas wychodzily pospiesznie zamaz przez taka firme rajfurska co sie nazywala Angelika i byla znana w Interpolu.
  Nie pamietam, zeby ktos z Zachodniej Ukrainy wyrazal sie pozytywnie o Polakach choc panie bardzo chetnie wychodzily zamaz za Polakow.
  Naturalnie, ze na Rosjanach wieszali wszystkie psy. Takie panienki z Odessy pyskowaly jak to ruska armia na Krymie dba o swoich zolnierzy a ukrainscy zolnierze niemal gloduja- a to wszystko oczywiscie przez kacapow.
  Rzadko spotykana fanatyczna nienawisc.
  Mnie zas zastanawialo, dlaczego nowopowstale panstwo ukrainskie nie przygotowalo zadnych programow socjalnych scalajacych taki bardzo zroznicowany narod.
  W koncu mozna bylo to zrobic w Jugoslawii, zeby po raz pierwszy pogodzic Serbow z Chorwatami i Slowencami; Rosja zawsze byla wielonarodowa; podobnie Szwajcaria, Kanada czy Nowa Zelandia. Bardzo zroznicowane sa Chiny, Indie, Indonezja..no i obie Ameryki

  Pojechalismy kiedys cala banda polska na grzyby. Ktos zaprosil kilka malzenstw polsko-ukrainskich. Jakos tak sie zlozylo, ze te malzenstwa mieszane z Polakami, ktore ja poznalem sa z Zachodniej Ukrainy, moze dlatego, ze wszyscy mowia bardzo dobrze po polsku.

  Wylazlo w dyskusji przy ognisku, ze Polska okupowala Ukraine od 16 wieku i ze Lwow i Stanislawow wybudowali Ukraincy a Polacy wlezli na gotowe i im to wszystko zabrali.
  I nie moga nam wybaczyc, ze tak paskudnie traktowalismy Ukraincow w calej historii panstwa ukrainskiego. Jakies takie robili z siebie ofiary. Jak zydzi.
  Oni nawet nie wiedzieli (?) ze Ukraina nigdy nie miala wlasnego parlamentu!

  Wtedy dopiero przyszlo mi do glowy, ze program nauczania nacjonalistycznego na Ukrainie musial sie zaczac jeszcze wtedy gdy moja tesciowa uczyla w szkole lwowskiej. A nawet wczesniej; za czasow austriackich. Widac ktos kiedys bardzo zadbal o zaprogramowanie chachlow.
  Fanatycznie nienawidza Rosjan i Polakow; bardzo pogardliwie wyrazaja sie o Moldawianach, Kozakach, Rumunach, Tatarach..
  Gniazdo os.

 38. JO said

  ad.37.

  Rosja NIGDY nie byla Wielonarodowa, Panie Filo. Pan myli totalnie pojecia.
  Rosja byla wielorodowa, wieloplemienna ale NIGDY nie byla Wielonarodowa.

  Przez Takich Jak Pan….(bledna interpretacje definicji Narod w Krolestwach…) , zydzi-masoneria maja pozywke do dzielenia…

 39. zolodu said

  Napiszę jeszcze raz: rok 1973.
  Jako jedyny z Gdańska zamustrowałem na statek „chodzący” ze Szczecina do Antwerpii. Rejsy 10 dniowe maksymalnie.
  Reszta załogi 25 osób ze Szczecina i okolic, paru z Koszalina.
  Rejsy króciutkie, więc nie ma mowy, że „odbiła szajba”.
  Ustanowili „sotennego”, reszta „striłcy”.
  Jak się nachlali, latali po korytarzach z finkami przytroczonymi do pasów i w hełmach roboczych z okrzykami „slawa ukrainie”, „budem Lachiw rezaty”. Myśleliście, że chwilami się nie bałem?

 40. zolodu said

  Jeszcze jedno: parę lat temu. Jestem w gościach. Młodzieniec 25 lat, ojciec komandor MW, którego rodzice z Trembowli mieszkali w Kętrzynie,
  „nawalony jak stodoła”, nagle do mnie: won z tego domu, „sp…j”, tu jest „samostijna ukraina”.
  Z jego rodzicami nigdy żadnej scysji, a znamy się wiele lat, chociaż Pani domu często mówi do męża „ty ukrainiec jesteś”.

 41. Marucha said

  Polacy – nie pomstujcie na gówno, że śmierdzi – ani na Ukrów, że są zbrodniczym, tępym bydłem.
  Zastanówcie się sami nad sobą.
  Bez naszej zgody, czy przynajmniej obojętności – ten gówniany kraj nie śmiałby na Polskę i Polaków podnieść głosu.

 42. Ex said

  Dlaczego ideologia komunistyczna/socjalistyczna chwyciła na zachód i na wschód od nas, a w Polsce nie.

 43. Filo said

  38
  JO
  Pan JO zdaje dawno temu zagladal do mapy Rosji i wie lepiej niz Rosjanie, kto zamieszkuje Rosje.

  Kaukaz
  Genetycznie wiekszosc kaukaskich narodow to ludy miejscowe, od niepamietnych czasow zamieszkujace Kaukaz i stamtad wywodzacy swoje korzenie.
  Kaukaz Polnocny jest najbardziej zroznicowanym etnicznie regionem. Zamieszkuje go kilkadziesiat narodow, grup etnicznych, ktorych swiadomosc narodowa wyksztalcila sie ostatecznie w czasach radzieckich, wraz z utworzeniem republik autonomicznych.
  Narody, ktore mowia innym niz rosyjski jezykiem i maja roznie wierzenia i obyczaje:

  Czeczeni, Czerkiesi, Dagestanczycy, Osetyncy, Karaczaje, Balkarzy, Nogajowie, Awarowie, Ormianie, Lakowie, Argulowie, Budugowie, Dzekowie, Achwazczyzy, Kryzowie, Inguszy, Kumyki, Osetyncy, Tyndalowie, i parenascie innych

  Ludy Syberii
  Buriaty, Jakuci, Turcy Altajscy..
  Turecko-jezyczni: Altanczycy, Chakasi, Czulymcy, Dolganie, Tuwincy

  Grupa ugrofinska: Chantowie, Mansowie
  Tungusko- mandzurskie grupy jezykowe:
  Ewnkowie, Eweni, Nanaje, Orokowie, Ulczowie – zamieszkujacy cala Syberie
  Mongolska grupa jezykowa:
  Buriaci
  Paleoazjatyckie jezyki:
  Koriacy, Czukcze, Czuwancy, Kerekowie, Itelmeni, Eskimosi azjatyccy

  No i :
  Tatarzy, Kazachowie, Czuwasze

  No i jeszcze sa grupy europejskie

  Kaukaz Polnocny:
  http://www.kaukaz.net/cgi-bin/blosxom.cgi/polish/kaukazPolnocny

  Ludy na Syberii:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Syberia

 44. Halszka said

  @ 34
  „Gazeta „Die Welt” jest raczej życzliwa Polsce”

  Gazeta Die Welt należy do koncernu Springera. To koncern, w którym każdy podpisujący umowę o pracę podpisuje też zobowiązanie, że nie napisze niczego, co by mogło posłużyć do podważania praw narodu żydowskiego (czyli praktycznie w ogóle nic krytycznego).. Nic dziwnego, że Radkowi się podoba.

  Dawniej Die Welt była bardzo antypolska. Teraz przyhamowała, bo Springer ma tu już swoje tytuły: Fakt, Newsweek, od niedawna także Onet.
  To dziennikarz Die Welt pisał ostatnio z entuzjazmem z Polski ” W Warszawie w powietrzu już pachnie wojną” .

 45. Lily said

  Re;Marucha
  Z tego co widac, i slychac,to jedynie w Polsce..,
  a to dlatego,ze od omal tysiaca lat,mamy w Polsce malti-kulti…,co bylo/jest powodem nieszczesc w naszej Ojczyznie.Osobnicy ci, sieja dystrukcje,w kazdym kraju,gdzie sie pojawia…Wiem,na co ich stac,i do czego sa zdolni…

 46. aaaaaaaaaaaaaaa said

  na szczęście ten tekst już krąży nawet po jakiś gównianych plejadach itp….chociaż nie wiem czy leming w ogóle coś zrozumie ….

 47. Jacek said

  ad Lily

  „a to dlatego,ze od omal tysiaca lat,mamy w Polsce malti-kulti…,co bylo/jest powodem nieszczesc w naszej Ojczyznie.”

  swietnie Pan to ujal.

 48. Plausi said

  „Die Welt” czyli pomieszanie z poplątaniem

  @Halszka, 44, Siekiera_Motyka, 34

  Koncern Springera w tym „Die Welt” nie jest nawet żydowskim ale raczej syjonistycznym organem medialnym. Już sama nazwa gazety „DIE WELT” została przejęta od syjonistów, bowiem czasopismo „Die Welt” zostało założone przez samego Hycla przepraszam Herzla i było wiodącą gadzinówką syjonistów. Springer miał, wg. niektórych omówień, odkupić ten tytuł od syjonistycznych hycli.

  Z natury rzeczy jest „DIE WELT” antysłowiański, jak zresztą większość mediów dla Niemców , pod koniec lat 90-tych do dziś mnożą się tam ataki na Jugosłowian/Serbów. Można śmiało powiedzieć: „Gazeta „Die Welt” jest .. życzliwa Polsce” i Polakom w równym stopniu jak rodzina pana R. Sikorskiego i on sam, przy czym ma ta rodzina identyczny stosunek do syjonizmu jak Springer.

  Na podobieństwo w traktowaniu Niemców w RFN do traktowania Polaków w Wolnej Polsce zwracaliśmy uwagę wielokrotnie, co wcale nie przeszkadza członkom tych dwóch narodów pieścić swe wzajemne animozje i ochoczo wchłaniać przygotowane dla nich prez gadzinówki uprzedzenia. Udało się bowiem gadzinówkom w obu krajach te uprzedzenia jej ludności wpoić. Z Ukrainą ma się dość podobnie, nie oznacza to jednak, że Polacy mają tolerować kłamstwo wołyńskie, a przeciwnie za prof. Wolniewiczem należy „piętnować zdradę narodową i sprzedawczykostwo, publicznie i imiennie” .

  @Lily, 45: „od omal tysiaca lat,mamy w Polsce malti-kulti „, niemałą przy tym rolę odegrało k…wienie się jednego Piastowicza z żydówką a i innych ze szlachty, zgodnie zresztą z metodą Estery ze stałego repertuaru .

  My „Hodujemy (nie tylko) węża na własnej piersi” ale i liczne żmije. O Gojach szabasowych też nie powinniśmy zapominać. My znamy nawet więcej polskich niż żydowskich kanalii.

 49. Stegier said

  dwie dziewczyny ze Lwowa publicznie przyznające że są „banderki” i pokazujące pipki i cycki za żetony w necie
  [Adres URL usunięto, panienki nie potrzebują reklamy, a my wierzymy na słowo – admin]

 50. snag said

  Marucha @ 41 ,…

  Amen !!! – Nic dodac nic ujac ,…

 51. Ex said

  Komentarz 49 do wyjebania.

 52. snag said

  Admin @ 13 ,…

  Przybrana macocha dala mi wiecej niz rodzona matka dzis patrze jak ta matka pozera swoje dzieci i nie mam problemu z wyborem ani wyrzutow sumienia patrzac jak czterech z pieciu wyksztalconych bratankow dorabia na saxach EU zeby zwiazac koniec z koncem – W ’70 tych ryzykowalem zdrowie I wolnosc ‚malujac’ sciany po nocach zeby pozbyc sie komuny, nie po to ,…

  A ze zagladam na gajowke to moze z powodu okreslonego przyslowiem, „Mozesz wacpan wykastrowac* Polaka z Polski ale nie wykastrujesz* Polski z Polaka”, jednym zdaniem nie jestescie mi obojetni … gdybyscie przy okazji nauczyli sie sluchac zamiast pouczac bylo by lepiej ,…

  * Tu wstaw wacpan odpowiednik ktory ci bardziej lezy ,…

  No cóż, Pana wybór, obraził się Pan na Polskę (choć winni są ludzie, a nie kraj), ja nie mam zamiaru ani chwalić, ani potępiać. Nie mam do tego prawa.
  Admin

 53. Janek said

  Zawsze myślałem, że te opowieści o okrucieństwie Ukrainców są mocno przesadzone, aż do czasu gdy tutaj w UK ,gdzie obecnie pracuję, spotkałem kolegę w pracy, który jest z pochodzenia Ukraińcem. Jest on synem jednego zołnierzy SS Dywizja, którą Anglicy przygarnęli po IIWW żeby ich Rosjanie nie dostali w swoje ręce. Rozmawiając o wydarzeniach na Ukrainie, użył on pewnego zwrotu ukraińskiego, którego nie rozumiałem. Kiedy mi to tłumaczył wykonał pewien gest nogą z takim wyrazem twarzy, że dopiero zrozumiałem. Chodziło o okrutne zabicie wroga, wdeptanie go w ziemię. W jego oczach odbiło się całe okrucieństwo ich historii. Oni już tak mają i trzeba nie wiem czego aby to zmienić i wykorzenic te wrodzone bestialstwo.

 54. RomanK said

  Panie Semperparatus…historia…Te stany same poprosily o przyjecie do stanow Zjednoczonych Ameryki… Texas byl wolnym panstwem bo wybil sie na niepodleglosc stad samotna gwiazda na jego fladze…i spcjalny status.I zrobili to Mexykanie zwani do dzis Tejanos. California …tez przyszla do USA z wlasnej woli mieszkancow….
  dzieki temu dzis Mexykanie maja, gdzie pracowac i zyc- jak ludzie.

 55. Filo said

  50
  RomanK
  No niby to prawda z tymi Meksykanami.
  Meksykanie maja gdzie pracowac a Amerykanie maja gdzie sie leczyc.
  A z tym Teksasem to podobno bywa roznie. I bywalo roznie, bo ktos kiedys zaczal wykupywac ziemie od Meksykanow (cos tak jak ongis w Palestynie, a teraz w Polsce) Czasami ci z Teksasu znow chca miec status wolnego panstwa.
  Tymczasem mieszkancy Hawajow opowiadaja, ze nie sa legalnie przylaczeni do USA.
  Czy USA jest panstwem multi-kulti?

  Zastanawiam sie dlaczego amerykanskim politykom (MCain, Victoria Nuland, Obama, Biden itp) a i wielu obywatelom USA nie jest trudno uwierzyc w powstanie i historie obecnego panstwa jakim jest USA, a tymczasem odmawiaja prawa do referendum na Krymie. I prawa Serbow do Kosowa.
  I prawa Haiti do wlasnego rzadu.
  Stad taki strach przed Amerykanami.

  Przez ostatnie 293 lat, – od 1776 roku, USA spedzilo 93% czasu, czyli 222 lata na wojenkach i podbojach.

  http://www.liveleak.com/view?i=d7c_1424878482

 56. bodo said

  bodo o człowieku
  Człowiek, który dopuścił
  by umysł mu zniewolić
  podobny jest do orła,
  który pozwolił się…..
  – ogolić

 57. snag said

  Filo 55 ,…

  Victoria Nuland, trojanska kobyla neo-con-zio-zombies, oczywiscie Zydowka, zona R. Kagana wspolzalozyciela Project for the New American Century gniazda zio-zydwowskich gnid ktore przekonaly Bush’a ze Saddam ma bron masowego razenia, reszta jest historia ,…

  Ten kraj tylko Noc Dlugich Nozy moze uratowac, powtorka 29/30 czerwca 1934 do kwadratu ,…

 58. Tom said

  Ten zaszokowany nauczyciel nienawiscia do Polakow 13 letniego Ukrainca , powinien ustalic kim sa rodzice tego chlopaka, jakie maja prace, biznesy, kim sa jego dziadkowie i jak sie znalezli w Warszawie.
  Co robili po wojnie. Odkrycie prawdziwych zciorysow wrogow Polakow da wiecej niz puste gadanie i biadolenie.
  Przypuszczam ze dziadek tego mlodego Ukrainca by banderowcem ktorego zydzi z UB sprowadzili do Polski aby katowal Polakow, ktorzy walczyli w podziemniu z Niemcami.
  Bardzo dobrze mowi na ten temat ks. Kneblewski w krotkim kazaniu.

 59. snag said

  Admin @ 52 ,…

  Polska to nie wyraz (kilka liter w umowionym porzadku) to narod … zazdrosny, sklocony, narod latwych do manipulowania przemadrzalych frajerow ze wszystkimi wadami wrodzonymi i nabytymi co slusznie zes zauwazyl pod 41 ,…

  Nie jest przypadkiem ze Rzeczpospolita stala sie docelowym portem zydowskich drani ktorym pokazano drzwi w innych krajach a rezultatem polskich cech narodowych i charakteru ktorego mialem dosc w ’76 kiedy doszedlem do wniosku ze zycie mam jedno i ze jest za krotkie zeby walczyc z wiatrakami pozatym mialem obowiazek dac lepszy start corce niz ja mialem … zaluje tylko ze nie wczesniej ,…

  Dwa epizody zwiazane ze zdrowiem tutaj, jeden w ’91 drugi w ’05 upewnily mnie ze wybor byl sluszny bo gdybym zostal w kraju w obu przypadkach gryzl bym ziemie a tak mam jeszcze jedna corke ktora niedlugo bedzie doktorem i syna ktory dorasta ktory mam nadzieje ze pojdzie sladem siostry i tez cos skonczy.

  I tego ,…

Sorry, the comment form is closed at this time.