Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Ministerstwo Zdrowia: operacja zmiany płci będzie refundowana?

Posted by Marucha w dniu 2015-03-05 (Czwartek)

Projekt ustawy o uzgodnieniu płci przygotowany przez grupę posłów lewicy, nad którym pracowała wczoraj sejmowa podkomisja, realizuje najbardziej radykalne postulaty ideologii gender. W myśl przygotowanych regulacji procedura określenia płci ma się opierać na subiektywnym odczuciu pacjenta, a biologiczne uwarunkowania płci stracą znaczenie.

Możliwość zmiany płci mieliby posiadać pod pewnymi warunkami już 16-latkowie. Projekt, którego wnioskodawców reprezentuje Anna Grodzka Krzysztof Begowski, jest popierany przez Ministerstwa Zdrowia i posłów koalicji rządzącej. Ministerstwo deklaruje także chęć refundacji zabiegów zmiany płci.
Projekt zakłada uproszczenie procedury zmiany płci. Na posiedzeniu Podkomisji ustalono, że decyzja w tym zakresie ma być podejmowana w drodze nieprocesowego postępowania sądowego. Sądy mają dokonywać rozstrzygnięć na podstawie orzeczeń dwóch lekarzy, którzy potwierdzą, że u pacjenta występuje utrwalone „przeżywanie własnej płciowości” o innym charakterze niż płeć metrykalna.

Członkowie podkomisji nie zgodzili się ze zgłoszonym podczas posiedzenia postulatem, by do zmiany płci konieczna była zgoda komisji lekarskiej. [Po co w ogóle nawet tych dwóch lekarzy? Nie wystarczy opinia byle pederasty spod pisuaru? – admin]

Projekt w obecnej formie zakłada udostępnienie procedury uzgodnienia płci osobom już od 16. roku życia, czyli przed osiągnięciem pełnoletności. Jest to propozycja złagodzona – w pierwotnej wersji projektu przewidziane było umożliwienie zmiany płci od 13 roku życia. Pominięto całkowicie fakt, że zaburzenia identyfikacji płciowej mogą być na tym etapie rozwoju przejściowe i nie muszą towarzyszyć człowiekowi w dalszym życiu.

Poparcie dla proponowanej w projekcie granicy wieku wyraził obecny na posiedzeniu podkomisji wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Obawy co do skutków przyjęcia tak niskiej granicy wieku wyrażała część biorących udział w posiedzeniu lekarzy. Wiceminister zadeklarował równocześnie wstępną aprobatę dla pomysłu refundacji świadczeń medycznych związanych ze zmianą płci.

W trakcie dyskusji zgłaszane były także dalej idące postulaty. Zaproszeni przez prezydium komisji eksperci zwracali uwagę na potrzebę zajęcia się tematem dzieci mających problem z identyfikacją własnej płci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz stworzenia przepisów prawnych regulujących sytuację osób, które wielokrotnie zmieniają płeć. [Powiedzmy, dwa razy w tygodniu – admin]

Wiele spośród proponowanych rozwiązań budzi poważne wątpliwości w zakresie zgodności z polskim porządkiem konstytucyjnym. Wnioskodawcy odrzucili weryfikowalne medyczne metody określania płci na rzecz koncepcji tożsamości płciowej. Termin ten oznacza subiektywne odczucie własnej płciowości, które nie musi się zgadzać z płcią określoną biologicznie. W przypadku jego przyjęcia przeprowadzenie zabiegu zmiany płci zostanie w istotnym stopniu ułatwione.

Zmiana płci metrykalnej będzie możliwa bez wcześniejszego wykonania jakichkolwiek zabiegów chirurgicznych. Oznacza to, że osoba, która zmieniła płeć metrykalną, będzie mogła zawrzeć związek małżeński z osobą o tej samej płci biologicznej. Rozwiązanie to budzi zasadnicze wątpliwości co do zgodności z art. 18 Konstytucji, chroniącym małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

Wątpliwości w związku z zasadą bezstronności światopoglądowej władz publicznych (art. 25 ust. 2 Konstytucji) budzi także przyjęta w projekcie ideologiczna definicja „tożsamości płciowej”.


Za: ordojuris.pl
http://www.warszawskagazeta.pl

Komentarzy 10 to “Ministerstwo Zdrowia: operacja zmiany płci będzie refundowana?”

 1. Siekiera_Motyka said

  Profesor Prorok

 2. NICK said

  Żarty się kończą.
  Także w tym temacie.
  I nie jest to śmieszne. Połajać wirtualnie, napisać – to nie My – to żydy ale przyjdzie na nich czas… .
  Klikać, klikać, klikać… .
  Monopole na racje, łajania siebie samych w różnych słowach, pouczania.
  „Szukanie partnera” w internecie… . Lizodooopstwo.
  Mecenasowanie i adorowanie. Osób i spraw różnych. Także nie mających szans na powodzenie.
  Internet, wirtualność, są rodzajem bożnicy. Lub, dajmy na to, rodzajem hipermarketu. Ludzi w sumie obcych, bardzo odległych, dość tłumnie goszczących.
  „Dzieła” wirtualne zaowocują wirtualnie. W ciemno posadzę jabłonkę, znaczy: wirtualnie. Jakie będą owoce?
  Klikać, klikać, klikać… .
  Kliknąłem.

 3. NICK said

  To teraz dodatek.
  W ostatnich tygodniach znalazło się kilku wodzirejów. Powiedzmy inteligentnych. Na część z nich zwróciłem uwagę, pisałem. Źle się czyta ich komentarze. Poprzez to Gajówkę. Zwykle piszą antysemicko, sondując innych.
  Z nadzieją, że Gospodarz odczyta właściwie. Także w nawiązaniu do (2).

 4. Marucha said

  Re 3:
  Czuwam, panie Nick… i chętnie przyjmuję do wiadomości pewne uwagi.

 5. NICK said

  No to żem, na tę noc, spokojny.

 6. Parva said

  Niech ten Benkowski pokarze wreszcie te swoje klejnoty (udowodni ,że dał je pod nóż lub nie!) i przestanie robić sobie z nas jaja i skończy wystepowac z tymi propozycjami ustaw,które dotyczą w okolic podbrzusza ,Jak możne jedna osoba z defektem instalacji zatruwać ciągle tym samym, wydumanym problemem , przestrzeń medialną i zawracać d…..pę sejmiarzom

  Nie ma żadnego defektu, po kryjomu żyje z jakąś babą – normalny, zwalisty chłop przebrany w babskie ciuchy.
  Admin

 7. Józef Piotr said

 8. Sowa said

  „przygotowany przez grupę posłów lewicy”

  Imiona i nazwiska poproszę.

 9. Filo said

  Mnie sie tylko rozchodzi o to ile razy bede mogl skorzystac z ‚refundowanej’ operacji przeszczepu plci. Bo na przyklad na niekore bale wpuszczaja tylko pedalow i nie do wszystkich klubow mozna miec wstep; a z kolei marzy mi sie udzial w balu dziewic.
  Wygodniej byloby miec dwa a nawet trzy plciowe akcesoria w formie ozdobnej przeszczepione na raz..
  Stylowy kutasik przyszyty na plecach juz z daleka zachecalby do zbiorowej orgietki; a pod pacha pochwa a’la Madame Pompadour ulatwialaby kontakty towarzyskie w czasie teczowych wystapien.

  Nie zgadzam sie z gajowym, ze niepotrzebne sa zawodowe ekspertyzy i podejmowanie decyzji przez przypadkowych partnerow.
  Przypadkowy pedal z pisuaru moze sie rozezlic z roznych seksualnych powodow i narobic bigosu domagajac sie nagle kolejnej zmiany plci u przypadkowego partnera z publicznego kibla.
  W takich delikatnych sprawach jak zmiana plci nie nalezy narazac na posmiewisko powaznych obywateli.
  Mam tez nadzieje, ze moj kolejny partner z zagranicy z ktorym zlozymy podanie o wize pobytowa na podstawie ‚de facto relationship’ (jest taka wiza we swiecie – nie wiem czy jest juz w Polsce) – no wiec czy ten moj kolejny partner z zagranicy bedzie mogl sie starac o refundacje w przypadku nieporozumienia plciowego.
  Niewatpliwie fundusze sie na to znajda.
  Powyrzuca sie kolejne dzieci ze szpitali .. przepraszam, ewakuuje, zeby nie zajmowaly niepotrzebnie miejsca na szpitalnym lozku. W koncu dzieci moga chorowac w domu.

 10. żart said

  PO-pieram.
  Wszystkim posłom (osłom) zmienić płeć (obowiązkowo) na przeciwną (nawet się dołożę).
  Nie ma na co czekać (pilna sprawa).
  Komórka(prezydent) wydać dekret – natychmiastowo.
  Zobaczymy komu będzie lepiej, – chłopu czy babie.
  Nie mogę się doczekać „rozwiązania”.
  Przeżyłem to jako dziecko- Rodzice chcieli dziewczynkę, a urodził się syn (czyli Ja).
  Ubierali mnie w sukienki,koszule nocne (zamiast piżamy męskiej, pieścili jak lalkę, itd…).
  Buntowałem się do czasu dojrzałości.
  Jak widzieli że mnie „staje”- zrezygnowali.
  To wszystko wina Rodziców (wychowania).
  Homoseksualiści (lesbijki) to osobnicy, bojący się odmiennej płci (od dzieciństwa) – takie wychowanie strachliwych dzieci (zakazy,nakazy,itd…).
  Nie wolno do tego „dopuścić”.
  Jedyna metoda to Boga.
  Po wojnie atomowej, ocalał Adam i z niego ciała, utworzył Ewę (nie miał wyjścia).

Sorry, the comment form is closed at this time.