Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tralala o Wolne tematy (10 – …
  Carlos o Stalingrad
  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Aleksiej – anioł, który ratuje ludzi Donbasu

Posted by Marucha w dniu 2015-03-07 (Sobota)

Donbas dziś — to głód i spustoszenie, dla którego nie ma miejsca w zachodnich mediach. Ale są tacy, którym nie jest wszystko obojętne. Oni jadą tam i ratują tych, którzy jeszcze żyją.

Batalion „Anioł” w Donbasie. W środku Aleksiej Smirnow.

Spustoszenie, głód, zniszczona infrastruktura. Tak dziś wygląda Donbas. Zachodnie media nie znajdują miejsca dla tej tragedii. Ale są ludzie, którzy są gotowi ryzykować życie, aby ratować innych. Tak jest w przypadku Aleksieja Smirnowa, reżysera z Moskwy. O sytuacji humanitarnej na Wschodzie Ukrainy Aleksiej opowiedział korespondentowi radia „Sputnik”.

– Kiedy ludziom dziej się nieszczęście, prawdziwi mężczyźni jadą ich bronić – uważa Aleksiej Smirnow. W czerwcu ubiegłego roku on i kilku innych ochotników w składzie batalionu „Anioł” wywieźli ze strefy walk 15 dzieci, które dosłownie umierały z głodu. Do tej pory wywieziono 15 000 — niemal całe miasto.

— Donbas w dalszym ciągu znajduje się w stanie katastrofy humanitarnej?

— To, co dzieje się w Donbasie, to powtórka z blokady Leningradu. Ukraiński rząd ustanowił „żelazną kurtynę”: żywność tutaj nie dociera, granice są zamknięte, a ludzie nie mogą wyjechać do rodziny, mieszkańcy od 8 miesięcy nie otrzymują zasiłków na dzieci i emerytur. Nie ma komunikacji, światła, wody i żywności — i w takiej sytuacji znajduje się duża część Donbasu z wyjątkiem Doniecka i niektórych zaludnionych punktów obwodu ługańskiego.

— Na czym polega wasza pomoc? Jak zwykły człowiek może pomóc?

— Zbieramy pieniądze, jedzenie, rozdajemy je wśród mieszkańców. Dostarczamy generatory, aby naładować telefony komórkowe. Dzięki temu ludzie, którzy od kilku miesięcy nie rozmawiali z rodziną, mogą powiedzieć bliskim, że wciąż żyją. My również wywozimy ludzi. Ostatni raz wywieźliśmy rodzinę z Gorłówki — matkę z siedmiorgiem dzieci. Ukraińskie pociski bombardowały naszą kolumnę, ale w nas nie trafiły. Ale dom tej kobiety został zbombardowany. Ta rodzina na dwie godziny minęła się ze śmiercią. To się często zdarza.

— Jakie są plany na przyszłość waszego batalionu „Anioł”?

— Będzie tysiąc osób. Teraz co tydzień wstępuje około 50 osób. My ich sprawdzamy, aby nie okazało się, że są to jacyś rozbójnicy. Nie otrzymują oni żadnego wynagrodzenia, dajemy im kamizelki kuloodporne — i naprzód. Będziemy nadal rozwijać system, który pozwoli nakarmić wszystkich potrzebujących w Donbasie bez względu na to, co robią politycy. Cała Europa nie dba o tych ludzi, ale nie my. Cała Europa pluje na tych ludzi [z polactfem na czele – admin], ale nie my.

„Apeluję do wszystkich mediów, a zwłaszcza do tych, które działają w Donbasie. To nie jest już pierwszy rozejm i za każdym razem opowiadacie, że wojna się skończyła i ten rozejm kładzie kres wojnie. Nie oszukujcie ludzi, oni wam wierzą i zaczynają wracać do domu, a my wywoziliśmy tych ludzi w bezpieczne miejsce i ci z nich, którzy uwierzyli i wrócili, są już martwi. Ukraińska armia buduje siły do następnego ataku. Lepiej powiedzcie ludziom prawdę i mówcie o tym, gdzie mają się chowają, w co zaopatrzyć, co robić i gdzie uciekać w przypadku gdy coś się stanie. Błagam was, nie oszukujcie ich — oni wciąż są żywi” – pisze Aleksiej Smirnow na swoim Facebooku.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 do “Aleksiej – anioł, który ratuje ludzi Donbasu”

 1. Jan said

  Wybić ludzi to jest celem tej wojny. Kto inny szykuje się na to miejsce.Tymoszenko chciała bomby atomowe rzucać… żeby szybciej wymordować. Powinna już dawno wisieć jak i inni…Wybić oligarchów i banksterów a wojna się zakończy.

 2. Guła said

  Żebyś pan wiedział …a jest to tak oczywiste, że nie sposób doczekać się.

 3. qwerty said

  „Żebyś pan wiedział …a jest to tak oczywiste, że nie sposób doczekać się.”

  niedoczekanie twoje

 4. qwerty said

  p.Guła i jemu podobni,myślą ze to jakas sprawiedliwosc dziejowa, a ja sądze że sprawiedliwość to będzie już niedługo, kiedy grunt się zacznie palić pod nogami hunty kijowskiej, wtedy ukry wjadą do polski – na zaproszenie oczywiście rządu i świadomych obywateli polskich.
  Ukraincy mają zdrowy brunatny chłopski światopogląd oparty na jeszcze zdrowszej „medycynie germańskiej” także panie Guła twój mega optymizm szybko zgaśnie..

 5. qwerty said

  pieczyste : z cyklu kuchnia ukraińska

 6. SoS said

  Zgadzam sie wybic ten motloch banksterski I tych dygnitarzy w eleganckich garniturkach…Zobaczcie Panstwo jak oni wygladaj .Buzie palce jak serdelki Jezdza super wozkami pancernymi zreszta…A narod musi pracowac za psi..h……..I Czy ginac
  od kul bomb odlamkow.Ludzie na milosc Boska powstanimy z kolan…KONIEC ICH PANOWANIA NAS JEST WIECEJ BO MILIARDY ….KONIEC ICH.

 7. snag said

  Pikus przy tych 😉 Zwroccie uwage na wrodzona tendencje do przechwalek. Kiedys ktos mi powiedzial ze nienawidza Polakow bo ci wiedza za duzo o ich tchorzostwie ,…
  Jewish soldier’s body removed from Ukraine battlefield under fire
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4632923,00.html

 8. marta15 said

  a tu zas przyklad jak demoniczna , wynajeta -drogo- prostytutka ,zwana Victoria Nullad pieprzy znowu swoje klamliwe trzy po trzy.
  http://www.globalresearch.ca/victoria-nuland-lied-to-us-congress-about-phantom-russian-hoards-in-ukraine/5435233

 9. Guła said

  Ta, tu jest ich tyle samo , Qwerty, co na Ukrainie. A chwalą się nienawiścią jaką pałali do Polaków w domach rodzinnych które zastąpiły im kurne chaty. Nic nowego, Qwerty, nie powiadasz i wiedz, że nigdzie nie pójdą.

  Mają tylko dwie możliwości; pierwsza wyżej opisana i druga; służyć juncie dopóki ich nie rozbroją. Raz już padło hasło; zdawać broń. A wybierali się na juntę do Kijowa.

 10. Guła said

  Aha
  Smacznego. Dupku.

 11. Tom said

  Nowi ministrowie żydzi rzadu ukrainskiego, importowani na Ukraine:

  1) Natalie Jaresko, Stany Zjednoczone – minister finansów.
  Jaresko przeniosła się do Kijowa w 1992 roku, zaledwie kilka miesięcy po tym jak Ukraina uzyskała niepodległość od Związku Radzieckiego, Stanela na czele działu gospodarczego nowo otwartej ambasady USA w Kijowie.
  Przed jej przeniesieniem na Ukraine pracowala na różnych stanowiskach ekonomicznych w Departamencie Stanu USA.
  Posiada tytuł magistra w dziedzinie polityki publicznej z Harvard University Kennedy School of Government oraz stopień Bachelor of Science w dziedzinie rachunkowości z DePaul University w Chicago.
  W 1995 roku opuścił ambasadę USA do pracy w Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), (Zachodnim NIS Funduszu Przedsiębiorczości), fundusz akcji finansowanej przez rząd Stanów Zjednoczonych, gdzie awansowała na stanowisko dyrektora generalnego.
  Założyła własny fundusz, Horizon Capital, w 2004 roku.
  Podczas pomarańczowej rewolucji, Jaresko nie ukrywa swoich sympatii dla prozachodniego powstania. Poszła służyć do Rady Doradczej dla inwestorów zagranicznych, ówczesnego prezydenta Wiktora Juszczenki,
  W obliczu oskarżenia Stanow Zjednoczonych o ingerencje polityczna na Ukrainie, nowa rola Jaresko wywołało zdziwienie. Marie Harf z Departamentu Stanu USA zaprzeczyla, ze Waszyngton maczal palce w powołaniu Jaresko na to stanowsko.
  Jaresko mówi ze nowy gabinet ministrów zamierza „zmienić kraj, zwiększyc przejrzystośc i wyeliminowac korupcje.”
  Przemawiając do parlamentu w dniu 2 grudnia, powiedziała ze jest gotowa do „podejmowania wyzwań.”

  2) Aivaras Abromavicius, Litwa – minister gospodarki
  Podobnie jak Jaresko, Abromavicius nie jest nowicjuszem na Ukrainie.
  Urodził się w Wilnie, Litwa, bankier inwestycyjny mieszka w Kijowie od 2008 roku i ma ukraińska żonę. Jest partnerem i zarządzającym funduszem w Wschodni Kapital, grupie zarządzającej aktywami.
  Ta grupa jest głównym graczem na Ukrainie, gdzie zainwestowała prawie 100 milionów dolarów w roku 2012.
  Abromavicius opisuje siebie jako ukraińskiego patriote i zobowiązał się „radykalnych środków” w celu naprawy gospodarki kraju.
  Wyraził nadzieję, że jego „działania i doświadczenie pomogą Ukrainie osiągnąć zupełnie inny poziom rozwoju gospodarczego, przyniesc przejrzystość i otwartość pracy rządu.”

  3) Aleksandr Kvitashvili, Gruzja – Minister zdrowia
  Kvitashvili służył jako minister zdrowia w rodzinnej Gruzji w latach 2008 i 2010, w ramach ówczesnego prezydenta Micheila Saakaszwilego.
  Posiada tytuł licencjata w dziedzinie historii z Tbilisi z Universytetu w Tibilisi, oraz tytuł magistra z Robert F. Wagner Graduate School of Public Service w Nowym Jorku.
  Po ukończeniu studiów w 1993 roku i krótkim epizodzie pracy w Stanach Zjednoczonych w Atlanta Medical Center jako urzednik administracyjny i finansowy.
  Wrócił do Gruzji w tym samym roku do pracy dla ONZ w Programie Rozwoju .
  Od tamtej pory zajmował stanowiska w wielu organizacjach związanych z opieką zdrowotną, w tym w United Methodist Committee on Relief – agencji Zjednoczonego Kościóła Metodystycznego, (ktory jest kościołem protestanckim, z nurtu ewangelikalnego. Powstał w 1968 roku w wyniku unii Kościoła Metodystycznego i Zjednoczonego Kościoła Ewangeliczno-Braterskiego), Międzynarodowej Fundacji Curatio, Wschod / Zachod Instytutu w Nowym Jorku i organizacji Partnerów Transatlantyckich przeciwko AIDS.
  Kvitashvili był rektorem na uniwersytecie w Tbilisi w latach 2010 i 2013.
  Premier Arsenij Jaceniuk postawil przed Kvitashvili zadanie wprowadzenia radykalnych reform, aby rozwiązać szalejącą korupcją wśród władz zwiazanych ze sluzba zdrowia.
  Pomimo niedawnej przyjazdu na Ukrainie, Kvitashvili, który nie mówi po ukraińsku, wyznaje „głęboki szacunek dla Ukrainy i jej mieszkańców.”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: