Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Krajobraz po bitwie
  Ewelina Anna (@AnnaK… o Wolne tematy (48 – …
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  AlexSailor o Dudo-maniacy w akcji
  Marek o Wolne tematy (48 – …
  Kar o Krajobraz po bitwie
  Jack Ravenno o Wolne tematy (48 – …
  Alina@Warszawa o Dudo-maniacy w akcji
  Kwal o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Krajobraz po bitwie
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Ale dlaczego? o Arcybiskup Andrzej Szeptycki w…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Apel w sprawie Spółdzielni

Posted by Marucha w dniu 2015-03-07 (Sobota)

Z parudniowym opóźnieniem, jakie zawdzięczamy tylko i wyłącznie gajowemu, publikujemy apel w sprawie Spółdzielni
Admin

„Odebrać masonerii to co odwiecznie Nasze, przywrócić to co Nieprzemijające”
Warszawa, 21.02.2015 r.

Szanowni Państwo,

Rok 2015 rozpoczął się na dobre, patrząc wstecz widzimy, jak wiele dotarło do nas informacji świadczących o licznych problemach, brakach, zagrożeniach, złych decyzjach rządzących. Codziennie widzimy pogarszającą się sytuację, zwłaszcza w Polsce. Do tego dochodzą zjawiska trudno przewidywalne, kiedyś nieprawdopodobne – zagrożenia zmian granic, zmiany wpływów, układów sił, ustalonego od dziesięcioleci porządku (politycznego, prawnego i wartości), ale też wzrost głupoty, niemal szaleństwa w niektórych dziedzinach oraz pazerności na ziemię, zasoby, bogactwa.

Zwracając się ku przyszłość, nadal możemy biernie przyglądać się wydarzeniom, z lękiem oczekiwać na kolejne „hiobowe” wieści i pogorszenie warunków w różnych dziedzinach. Trudna sytuacja Polski i narodu Polskiego, oprócz wielu czynników jakie na nią się złożyło, jest wynikiem naszej słabości w zakresie : zorganizowania, aktywności i celowości działań.

Przy bierności możemy spodziewać się jedynie kolejnych „kopniaków”, ciosow, dalszego okradania, lekceważenia i ostatecznie hańby ze strony tych narodów i grup, które są lepiej od nas zorganizowane i aktywne. Pazerni nie spoczną, aż odbiorą nam wszystko, nie zatrzymując się na rzeczach materialnych.

Znajdując się w obecnych okolicznościach musimy zacząć pracować nad tym, żeby „nie zatonąć” (jest to oczywiście zbyt mało, potrzebujemy osiągnąć rozwój). Jak powiadał Roman Dmowski, „żeby wygrać z organizacją musimy mieć swoją organizację”. A w rzeczywistości nas otaczającej z organizacjami mamy do czynienia. Pojedyncze jednostki są skazane na porażkę i wyzysk. Niestety jest tak, że zawsze może być gorzej, zło nie ma dna. Dlatego niezbędna jest z naszej strony aktywność i działania, które będą owocować dla nas dobrem i powstrzymają nasze pogrążanie się oraz pozwolą zwrócić się we właściwym kierunku.

Trudności należy dobrze widzieć i rozumieć, ale nie należy zbytnio się nimi przejmować, widzimy rzeczywistość bardzo powierzchownie, zachodzą w niej procesy dla nas niedostrzegalne, które działają na naszą korzyść, ale żeby skorzystać, musimy być świadomi i aktywni – myślą i czynem.

Jak napisał kiedyś Stanisław Bełza – nastała wojna, głód, beznadziejność, wszystkie światła zgasły – ale to dziś, jutro należy do Boga.

Musimy się zorganizować – ale nie w partię, w pójściu na wybory, protestach, narzekaniu, jałowych sporach, lecz zorganizować się na płaszczyźnie gospodarczej. Podobnie jak rycerstwo pod Grunwaldem wyrąbało wolność dla Polski i katolicyzmu, tak my musimy uzyskać w naszej rzeczywisosci polskiej przestrzeń w obszarze gospodarczym, dla nas i dla naszych dzieci. Od tego w dużej mierze zależy nasza przyszłość.

Aby to zrobić, najpierw musimy zauważyć, że posiadamy już fundamenty zorganizowania. Pismo św. księga Genesis : „I zstąpił Pan, aby oglądać miasto i wieżę, którą budowali synowie Adamowi i rzekł : Oto jeden jest lud i jeden język wszystkich, a poczęli to czynić i nie zaprzestaną myśli swych, aż je w czyn wprowadzą”.

Jesteśmy w Gajówce jednym ludem i mamy jeden język, rozumiemy się i nie zamierzamy budować wieży Babel. Mamy też zbliżoną ocenę rzeczywistości i zasób wiedzy w kluczowych obszarach. Nastał czas, że wielcy tego świata nam przeciwni uwikłali się w procesy biegnące niezależnie od ich woli, które ich absorbują i trzymają. Mamy otwarte możliwości wprowadzenia swych myśli w czyn, potrzebujemy „począć to czynić”.

Na stronie https://gajowka.wordpress.com/ jest deklaracja wartości jakich mamy zamiar się trzymać w relacjach wewnętrznych i względem świata zewnętrznego. Razem jesteśmy w stanie wyjść na przeciw wyzwaniom przyszłości, mając nadzieję w Panu Bogu oraz z pomocą Matki Bożej wszystkim wyzwaniom sprostać.

Zorganizowanie wymaga kilku etapów, nie jesteśmy w stanie wszystkiego od razu osiągnąć. Potrzebujemy rozpocząć działalność gospodarczą. Ta działalność w założeniach ma być czystym, bezpiecznym, zgodnym z przepisami, legalnym przedsięwzięciem, bez żadnych dodatków, ideologii, kombinacji, czy wikłania w jakieś „krucjaty”. Powinniśmy powołać do życia własny podmiot gospodarczy.

Najwłaściwszą dla nas formą będzie utworzenie spółdzielni. Jest to działalność gospodarcza, prowadzona nie na podstawie kodeksu handlowego, lecz prawa spółdzielczego

(Dz.U. 1982 Nr 30 poz. 210, USTAWA z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze).

Cechą tych uregulowań jest :

Art. 1. § 1. Spółdzielnia jest dobrowolnym zrzeszeniem nieograniczonej liczby osób, o zmiennym składzie osobowym i zmiennym funduszu udziałowym, które w interesie swoich członków prowadzi wspólną działalność gospodarczą.

2. Spółdzielnia może prowadzić działalność społeczną i oświatowo-kulturalną na rzecz swoich członków i ich środowiska.
Art. 3. Majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej członków.

Art. 16. § 3. Członek może w deklaracji lub w odrębnym pisemnym oświadczeniu złożonym spółdzielni wskazać osobę, której spółdzielnia obowiązana jest po jego śmierci wypłacić udziały.

Art. 19. § 2. Członek spółdzielni uczestniczy w pokrywaniu jej strat do wysokości zadeklarowanych udziałów.

3. Członek spółdzielni nie odpowiada wobec wierzycieli spółdzielni za jej zobowiązania.
Art. 67. Spółdzielnia prowadzi działalność gospodarczą na zasadach rachunku ekonomicznego przy zapewnieniu korzyści członkom spółdzielni.

Art. 68. Spółdzielnia odpowiada za swoje zobowiązania całym majątkiem.

Art. 78. § 1. Zasadniczymi funduszami własnymi tworzonymi w spółdzielni są:

1) fundusz udziałowy powstający z wpłat udziałów członkowskich, odpisów na udziały członkowskie z podziału nadwyżki bilansowej lub innych źródeł określonych w odrębnych przepisach;

2) fundusz zasobowy powstający z wpłat przez członków wpisowego, części nadwyżki bilansowej lub innych źródeł określonych w odrębnych przepisach.

2. Spółdzielnia tworzy także inne fundusze własne przewidziane w odrębnych przepisach oraz w jej statucie.
Art. 36. § 1. Walne zgromadzenie jest najwyższym organem spółdzielni.

Art. 44. Rada nadzorcza sprawuje kontrolę i nadzór nad działalnością spółdzielni.

Art. 48. § 1. Zarząd kieruje działalnością spółdzielni oraz reprezentuje ją na zewnątrz.

Płaszczyzna prawa spółdzielczego daje uniwersalne możliwości dla rozpoczęcia działań, konsolidacji osób oraz rozwoju projektów.

Członkowie spółdzielni są właścicielami jej majątku i przez cały czas mają władzę, łatwe jest dołączenie kolejnych osób, łatwe też ewentualne opuszczenie spółdzielni. Istnieje możliwość prowadzenia działalności gospodarczej oraz przeprowadzenie innych zadań w ramach działalności spółdzielni. Jest możliwość tworzenia funduszy i gromadzenia środków. W przypadku hipotetycznego niepowodzenia każdy członek spółdzielni odpowiada tylko do wysokości zadeklarowanych udziałów i nie odpowiada wobec wierzycieli spółdzielni za jej zobowiązania.

(pozostałe szczegóły w ustawie Prawo spółdzielcze).

Powołanie do życia podmiotu gospodarczego pozwoli nam na podjęcie aktywności i działań, podobnie jak firmy wymienione na stronie:
http://filing.pl/lista-74-firm-ktore-kiedys-byly-polskie-ale-zostaly-sprzedane/

Jest to lista niektórych firm, które przy naszej bierności zostały sprzedane. Jakimś grupom i organizacjom opłaciło się zainwestować i generować zyski. Zdecydowana większość Polaków może do różnych firm złożyć swoje „cv” i prosić o przyjęcie do pracy, prosić o normalne traktowanie, prosić o wynagrodzenie starczające na podstawowe utrzymanie, prosić o nie wyrzucanie z pracy pod byle pretekstem. W staniu i proszeniu mogą się wykazywać nieustannie. Co innego, gdy firma jest naszą własnością, pracującą dla nas, uwzględnia nasze potrzeby i stwarza warunki rozwoju, także rozwoju osobistego i zawodowego.

Powodzenie przedsięwzięcia zależy od ludzi i skumulowanego kapitału. Im więcej nas, tym łatwiej jesteśmy w stanie stworzyć silną organizację i czynić szybsze postępy. Do Gajówki wchodzi dziennie ok. 25 000 – 30 000 osób. Załóżmy, że rozpoczynamy działalność w grupie 10 000.

W pierwszej kolejności potrzebujemy wyłonić 10 osób, które formalnie powołają do życia Spółdzielnię (taki jest wymóg ustawowy).

Następnie, gdyby każdy z nas wpłacił po 10 zł (dla każdego z nas żadne obciążenie i ryzyko straty) mielibyśmy 100 000 zł na wstępną fazę i przygotowanie pierwszego projektu (trzeba przygotować statut, załatwić wszystkie formalności, konsultacje prawne, jakaś skromna siedziba, przeprowadzić proces nadania wszystkim członkostwa, utworzyć organy Spółdzielni, przygotować do pierwszego przedsięwzięcia itd.).

Rdzeniem życia Spółdzielni jest działalność gospodarcza, ta wymaga przygotowania zwłaszcza na początku, gdzie trzeba pokonać inercję układu, dokonać scalenia osób i koncepcji. Dokonać wyboru. Jest to bardzo ważny fragment działalności. Po przeprowadzeniu z sukcesem pierwszej operacji, pierwszego projektu, następnych operacji, kolejne działania będą już prowadzone sprawniej i łatwiej. Na wstępnie potrzebujemy nabrać zaufania do siebie i do samej idei Spółdzielni.

Zaangażowanie w Spółdzielnie może być dwojakiego rodzaju, kapitałowe – poprzez wpłatę środków pieniężnych tworzących kapitał operacyjny Spółdzielni i niezależnie od tego, poprzez osobistą pracę dla Spółdzielni. Byłyby dwa źródła dochodów.

Załóżmy, że wśród nas byłyby 3 osoby mieszkające w Brazylii, którzy znają się dobrze na kawie i mają dobre kontakty z producentami kawy. Załóżmy również, że operacja zakupu partii kawy, transport statkiem, odbiór, przepakowanie i rozprowadzenie po Polsce to koszt 1 mln zł. Moglibyśmy utworzyć fundusz, wpłacić po 100 zł każdy (również indywidualnie żadne to obciążenie i ryzyko) i dokonać obrotu. Gdybyśmy się dobrze sprężyli, to w ciągu 24 godz. mielibyśmy odpowiedniej wielkości kwotę na tę operację.

Przy powodzeniu, operację możemy powtarzać. Teoretycznie, moglibyśmy rozszerzyć import o kakao, utworzyć kolejny fundusz, dokonać wpłaty po 300 zł i rozpocząć produkcję czekolady. Wtedy dokonalibyśmy przekształcenia operacji w projekt, który mógłby być nadal rozwijany. Do produkcji czekolady potrzebne jest mleko, moglibyśmy utworzyć swoją mleczarnię, zacząć skupować mleko od podlaskich rolników, rozpocząć produkcje serów. Moglibyśmy realizować 2-3 projekty jednocześnie.

Przykład pokazuje idee funkcjonowania.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że wpłata 100 zł na oficjalne konto bankowe Spółdzielni nie jest wpłatą, którą się pozbywamy, lecz jest wspólną inwestycją, a zgromadzony 1 mln zł nadal pozostanie własnością członków Spółdzielni, podobnie jak zyski z przeprowadzonych operacji.

Wybór najwłaściwszych przedsięwzięć pozostaje na dzień dzisiejszy sprawą przyszłości, zależy on od tego, co najłatwiej byłoby nam przeprowadzić i z największym prawdopodobieństwem powodzenia oraz od tego, kto w naszym gronie się znajdzie. Kreowanie kierunków działań najlepiej dokonać w oparciu o nasze wykształcenie, doświadczenia zawodowe, umiejętności, kontakty, talenty, możliwości. W taki sposób moglibyśmy szybko przejść do specjalistycznych działań, zmniejsza to też ryzyko niepowodzenia.

Z czasem powinniśmy utworzyć pracujące pod naszym szyldem kancelarię prawną, agencję ochrony, fundusz inwestycyjny, bank spółdzielczy – przynoszące zyski, ale też wspomagające i zabezpieczające prace Spółdzielni. Moglibyśmy utworzyć firmy poza granicami Polski, działać na rynkach zagranicznych. Możliwości jest dużo, potrzebujemy jedynie „począć czynić” i „wprowadzić swe myśli w czyn”.

Tyle tytułem wstępu.

Udostępniamy adres mail: polak.ortodoks@gmail.com , na który mogą zgłaszać się wszyscy zainteresowani, zgłoszenia mogą być anonimowe. Na wstępie potrzebujemy też zebrać orientacyjne informacje: jak jesteśmy rozlokowani i w jakiej liczebności oraz jakimi walorami osobowymi dysponujemy.

Dlatego prosimy o wpisanie w „temat” przesłanej wiadomości mail, informacji według wzoru :

kraj / miasto / nick / działalność *

(* w pkt. „działalność” – prosimy podać 2-3 wyrazowe określenie umiejętności, wykształcenia lub możliwości osobistych, o które moglibyśmy oprzeć działalność, w pkt „miasto” – prosimy podać miasto lub większe miasto w okolicy przebywania, potrzebujemy ogólnej lokalizacji i określenia skupiska osób,

– informacje w okienku „temat wiadomości” pozwolą nam na dostęp do informacji bez konieczności otwierania maila).

Po pewnym czasie, na przesłane adresy zostanie odesłane hasło do strony
https://gajowka.wordpress.com/ruch-wspolne-dzialanie/
Na tej stronie, już w zamkniętym gronie przystąpimy do drugiego etapu.

Zaproszenie jest skierowane do Gajówkowiczów. Wszyscy Ci, którzy są z nami „jednym ludem i mają jeden język”, niezależnie od wieku i wykształcenia są zaproszeni i są potrzebni. Wszyscy znajdą swoje miejsce, potrzebujemy się nawzajem, zwłaszcza, że nie wiemy jakim wyzwaniom przyszłości musimy sprostać. Od osiągnięcia dużej skali przedsięwzięcia zależy jego powodzenie i szybki rozwój, ale zależy też to od skumulowanej wiedzy, doświadczeń, umiejętności, kapitału, od zorganizowania i współdziałania wielu osób.

Duże przeszkody i problemy dla jednego, są niezauważalne dla wielu, z czym jeden nie może sobie poradzić, bez trudu pokonuje zgrana grupa. Tylko wspólne działanie zapewni nam śmiałe i zdecydowane wkraczanie w przyszłość ku radości i szczęściu, alternatywą jest smutek, przegrana, samotność, rozbicie. Wybór należy dziś do każdego z nas.

Czy warto to czynić? czy powinniśmy wspólnie działać?

Załóżmy, że zainwestujemy w działalność po 500 zł. Zamiast zainwestować, kwotę taką możemy zdeponować w banku, po roku oczekiwania może odzyskamy 520 zł (co może pokryje stratę inflacyjną), możemy 500 zł wydać na codzienną konsumpcję, możemy schować się za zasłoną niezdecydowania, lęków, pasywności, obojętności oraz przesiedzieć w „kącie i cieniu” czas aktywności i szans.

Należy uświadomić sobie, że każdy dzień przybliża nas do tego momentu w naszym życiu, w którym spotkamy Jezusa Chrystusa „twarzą w twarz”, wtedy spyta On każdego indywidualnie : „Co zrobiłeś w życiu dobrego, co możesz mi pokazać ?”

„O ileż bardziej rozwagi godną jest rzeczą widzieć Chrystusa, Pana naszego, Króla wiecznego, a przed nim wszystek świat, i jak on go wzywa i każdego człowieka z osobna i mówi: Wolą moją jest podbić świat cały i wszystkich nieprzyjaciół i tak wejść do chwały Ojca mego. Przeto ten, co zechciałby pójść za mną, powinien ze mną się trudzić, aby idąc za mną w cierpieniu, szedł też za mną i w chwale.

Wolą moją jest zdobyć całą ziemię niewiernych. I dlatego ten, co chciałby pójść za mną, powinien zadowolić się tym samym pożywieniem, co i ja, tym samym napojem i odzieżą. Podobnie winien tak samo jak ja pracować za dnia, a czuwać po nocy, aby wreszcie stał się uczestnikiem mego zwycięstwa, jak był uczestnikiem moich trudów.” (św. Ignacy Loyola).

Możemy uczynić wiele dobrego i nie możemy tej szansy zaprzepaścić – dla siebie i przy okazji dla innych.

Kilka lat temu weszła w życie ustawa o SKOK (Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe). Oni zaczynali od przysłowiowego „zera”, na dzień dzisiejszy, tylko tzw. „Kasa Stefczyka” posiada :

Depozyty : 6 320 000 000 zł;
Pożyczki : 7 730 000 000 zł;
Aktywa : 7 230 000 000 zł;
Placówki : 437 szt.;
Współwłaściciele : 889 000 osób;
Łącznie wszystkie Kasy skupiają ponad 2,6 mln osób;
Dzięki Gajówce mamy znacznie lepsze możliwości startu i jesteśmy w stanie zrobić coś, co będzie na wyższym jakościowo poziomie niż SKOK.

„Polska rodzina bezpieczniej i bardziej komfortowo, w sensie ekonomicznym i socjalnym czuje się w Londynie i Dublinie, a nie w Warszawie, czy w Białej Podlaskiej. Najbardziej konkurencyjni jesteśmy dziś w Europie i UE w taniej sile roboczej, nędznych płacach i żałosnym socjalu. Jesteśmy konkurencyjni również w produkcji i eksporcie palet drewnianych, pakowaniu łososia, w produkcji i eksporcie jabłek, malin i wiśni. Nasze bezpieczeństwo to podarowane nam używane niemieckie czołgi „Leopard”, 30 tys. żołnierzy jako gotowej do użycia armii i poseł Niesiołowski jako przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony”.

„Co roku zagraniczne firmy i banki transferują z Polski do swych zagranicznych central 70 – 80 mld zł zysków. Po 25 latach niepodległości jesteśmy kosmicznie zadłużeni na 1 bln zł, bardzo mało innowacyjni, eksportujemy zazwyczaj surowce, żywność oraz produkty mało przetworzone. Praktycznie nie mamy już Polskich banków z wyjątkiem połowy udziałów w PKO BP, BOŚ i Banku Pocztowego. W roku 1989 Polska była 25 gospodarką świata. Bez własności w rękach Polaków, niepodległość może okazać się bardzo iluzoryczna.”

(wypowiedź Janusza Szewczaka : prawnik, specjalista z zakresu finansów i bankowości, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, główny ekonomista SKOK)

Opinia ta jest wystarczającym uzasadnieniem do działania. Gdyby ktoś chciał nam na starcie powiedzieć, że nam się nie uda i przegramy, to niech wie, że siedząc i jęcząc tym bardziej przegramy i nic nam się nie uda. Wchodząc w odpowiedniej wielkości skalę działalności, zwiększamy szanse powodzenia. Sprawność, karność i zdecydowanie sprawia i przybliża realność osiągnięcia sukcesu.

Powołanie do życia podmiotu gospodarczego to tworzenia źródła generującego dla nas zyski finansowe – dziś, jutro, w wieku emerytalnym, to tworzenia miejsca pracy dla nas i dla bliskich wraz z podobnymi sobie. Ale jest też coś ważniejszego, to otwieranie możliwości, które są teraz dla nas pozamykane. Dla tego otwarcia warto zacząć. Przy powodzeniu uzyskamy nie tylko zyski finansowe.

Społeczeństwo Polak – Ortodox

Reprezentant 
Jan Aleksander

Komentarzy 375 to “Apel w sprawie Spółdzielni”

 1. mgrabas said

  oto sprawdzony pomysł jak zabezpieczyć ziemię przed jej odebraniem

  http://7777777blog.wordpress.com/2013/02/05/czy-przetrwasz-test-przetrwania-online/#comment-52115

 2. JO said

  ad.1. Apel w sprawie Spoldzielni to nie tylko wezwanie do ochrony ziemi, ale to wezwanie do Wspolnej Ochrony wszystkiego co posiadamy-Rodziny, Kosciola-Mszy Trydenckiej, Poslugi Ksiezy…naszego wlasnego Domu.

  Bez wspolnej samorganizacji, wzajemnego wsparcia… Zydo-Masoneria nas zniszczy.

  Nasze dzialania musza byc skierowane w roznych kierunkach, musza byc synchronizowane…, I dlatego jest tez pomysl Zwiazku…, ale to tez wzywanie do Walki tych co juz to robia Aktywnie I maja sukcesy – ROSJE.

  Spoldzielnia, to wzajemna pomoc w swerze podstawowej, w ktorej zyjemy, a ktora skierowana jest przeciwko nam- to sfera Gospodarki, pieniadza.

  Jestesmy, na z gory przegranej pozycji, bo to Zydo-Masoneria kreuje system finansowy. Jednak ten system oparty jest na prawie, a Wspolnie Razem zorganizowanymm bedac ten system prawny bedzie mial problem nas pokonac o wiele wiekszy, niz my bedac, egzystujac w nim samotnie zdani na laske i nielaske Unych.

  Spoldzielnia to tez czas, ktory my potrzebujemy….

  Zakladajmy Spoldzielnie,
  Zakladajmy Zwiazek!

 3. JO said

  Dziekujemy Panie Gajowy, za wklejenie Apelu, na „Czolowke Gajowki” !

 4. Listwa said

  Takiego tematu nikt na świecie nie przerabiał, wszelkie komentarze i wnioski muszą zatem być własne bez podpierania się internetem i przykładami z życia. Potrzebna jest czysta inteligencja i polot.

  Czy uda się sprawę rozpocząć to kwestia przyszłości, na pewno trzeba zacząć rozmawiać i uświadamiać sobie węzłowe dla naszego funkcjonowania zagadnienia. Jesteśmy i tak spóźnieni przynajmniej 30 lat. I bardzo zacofani jeśli chodzi o sprawy gospodarcze. A to podstawa życia na ziemi – zarówno materialnego jak i duchowego.

  Rozważając sprawę należy też mieć na względzie potrzeby i szanse. Czyż nie byłoby rzeczą słuszną gdybyśmy posiadali do swej dyspozycji silną organizację gospodarczą? Chyba nikt nie wątpi.Takie posiadają różne narody i grupy kapitałowe. A dlaczego nie Polacy mieliby nie mieć ?

 5. Ex said

  Rozumiem, że każdy z członków wpłaca co miesiąc określoną składkę, a wybrani członkowie zajmują się działalnością na rzecz Spółdzielni zgodnie z możliwościami/kompetencjami? Jak by wyglądałaby działalność na co dzień chociażby wybór władz?

 6. Ex said

  Czy będzie wymóg polskiego pochodzenia dla członków?

 7. mgrabas said

  bierzmy przykład z Rosji

  http://7777777blog.wordpress.com/2011/09/20/dobre-wiadomosci/comment-page-8/#comment-52476

  Informacje o tym już były w gajówce – admin

 8. Listwa said

  @ 5 Ex

  W przeciwieństwie do firm działających na podstawie prawa handlowego, o wszelkich sprawach decydują członkowie spółdzielni – mogą być wpłaty miesięczne, mogą być jednorazowe, czyli utworzenie jakiegoś funduszu np. 2 mln zł i operować tylko tym funduszem.

  Podobnie jest z wyborem władz, na początku musi być 10 osób które formalnie utworzą spółdzielnię i ze swego grona utworzą władze, potem wybór władz czyli skład Zarządu i Rady Nadzorczej pozostaje w gestii wszystkich członków spółdzielni. Władze są powoływane na określony czas w określonej przez członków spółdzielni ilości oraz w wybranym przez wszystkich składzie osobowym. O tym wszystkim decydują głosy pojeńczych członków w głosowaniu

  Późniejsze prowadzenie działalności zależy od sytuacji i jej zmian, inaczej na początku inaczej w miarę rozwoju sytuacji.

 9. Listwa said

  @ 5 Ex

  Jeśli chodzi o wymogi to są tylko takie, które są wyszczególnione w ustawie Prawo spółdzielcze.
  Ustawa nie wprowadza ograniczenia w zakresie członkostwa w zależności od pochodzenia czy posiadanego paszportu.

 10. Listwa said

  Różne kwestie ważne dla funkcjonowania spółdzielni określa tworzony przez członków spółdzelni statut. W nim członkowie spółdzielni mogą wprowadzic zapisy które uznaja za słuszne i niezbędne. Statut głosami większości członków moze być zmieniany w dowolnej chwili

 11. Ex said

  Jak zabezpieczyć Spółdzielnie przed przejęciem przez osoby chcąca robić tam krecią robotę/skompromitować/rozkraść? Polskie sądy to fikcja.

 12. Listwa said

  @ 10 Ex

  Takie kwestie należy omówić w zamkniętym gronie. Są sposoby.

  Jednolity tekst Prawo spółdzielcze:
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19820300210

 13. Ex said

  To nie lepiej jak Spółdzielnie założą ludzie, którzy się znają, sami wybiorą spośród siebie władze itd itp wszystko spokojnie przygotują i dopiero na określonych zasadach będą przyjmować członków?

 14. Listwa said

  „a wybrani członkowie zajmują się działalnością na rzecz Spółdzielni zgodnie z możliwościami/kompetencjami?”

  Obecnie każdy z nas jakoś funkcjonuje, spółdzielnia staje się tematem dodatkowym i nowym. Na początku ktoś w imieniu wszystkich musi wykonywać pewne czynności, potem może okazać się że możliwośc funkcjonowania w spółdzielni i bezpośredniej pracy dla niej jest bardziej atrakcyjna i dochodowa niz obecne zajecia .

  Niezaleznie od sytuacji kazdego z nas warto budowac alternatywę dochodową i maksymalnie stabilizowac ją.

 15. Ex said

  @13 Zgadza się, ale celem spółdzielni ma być – jak rozumiem – zgromadzenie określonego kapitału i wykorzystywanie w interesie członków, tak? Czy jakieś inne cele będą?

 16. Listwa said

  @12 Ex

  Mniej więcęj w tym kierunku trzeba podążać. Jednak nie chodzi o samo założenie. Chodzi o zbudowanie dużej organizacji i silnej. Bo tylko taka sobie poradzi. I tylko taka zacznie się rozwijać i ma szansę na odpowiednio szybkie postępy. Stąd informacja na temat spółdzielni i zachęta do myślenia. Taki sposób to też minimalizowanie ryzyka, minimalizowanie indywidualnych obciązeń i uzyskanie odpowiedniej siły.

 17. wi42 said

  „2. Spółdzielnia może prowadzić działalność społeczną i oświatowo-kulturalną na rzecz swoich członków i ich środowiska.”
  I tutaj jest potrzebny program, a najpierw pomysły – jak to wszystko ma wyglądać. Może warto zrobić oddzielną zakładkę „Spółdzielnia” … na początek.

 18. Listwa said

  @14 Ex

  Celem spółdzielni jest prowadzenie działalności gospodarczej w interesie swoich członków, temu służy zebrany kapitał.

  Zebranie kapitału a następnie prawidłowe i skuteczne jego wykorzystanie generuje zyski i otwiera możliwości które mają swoje konsekwencje. Sam zysk jest spodziewanym osiągnięciem ale też charakter działań wpływa pozytywnie na sytuacje członków.

 19. Listwa said

  @ 16 Wi42

  Podstawową działalnością jest działalność gospodarcza, to jest główny tryb. Działalność społeczna i oświatowo-kulturalną
  jest dodatkowe i uzupełniające, ale moze być także bardzo korzystne. Ten dział zalezy od powodzenia gospodarczego. Przedwczesne jest tworzenie programu „działalność społeczną i oświatowo-kulturalną”

 20. 500 zł mogę mieć odłożone za pół roku. To tyle.

 21. Listwa said

  Listwa @ 18

  … ale nic nie stoi na przeszkodzie tworzyć podstawowe zarysy takich działań. Jeśli pan wi42 widziłby jakieś kierunki to prosze gromadzić i przedstawić.
  Zakłądka spółdzielnia już istnieje, najpierw trzeba wejśc w zakładkę „wspólne działanie” i w zamknietym gronie ustalac pewne sprawy, aby potem przejść do spółdzielni

 22. ALI BABA said

  ad 17..”Celem spółdzielni jest prowadzenie działalności gospodarczej NIE TYLKO TAKIEJ.!! ALE MAM PYTANIE…SP-NIA Z PROFILEM DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ CZY DOSTANIE ZEZWOLENIE NA TAKĄ DZIAŁALNOŚĆ??! BO TO JEST KONKURENCJA..!! z tego co wiem w takich wypadkach są olbrzymie trudności.!! PS przypomnę tutaj o sp-niach socjalnych /we Włoszech jest ich około 2500-3000/ Czym się zajmują..proszę sobie wpisać w Google. U nas jest ich około 300 350..

 23. Listwa said

  @ 20 Krzysztof M

  Na początek (przy założeniu że w temat wejdzie 10 000 osób) na początek wystarczy 10 zł każdy. Byłoby 100 000 zł – wystarczy na szybki i lekki start i jeszcze sporo z tego zostanie. Potem wpłąta po 100 zł każdy. Dysponowalibyśmy kapitałem ponad 1 000 000 żł. Ponownie szybki i lekki start operacji.

  Gdyby w sprawę wesżło 5000 osób stawki trzeba podwoić. Po 20 żł i 200 żł.

 24. 5tudent said

  Myślę że gajowy powinien podpiąć ten temat

 25. Ex said

  @22 Listwa – A nie lepiej (jak pisałem wyżej) jak wąskie grono osób, które się znają założy Spółdzielnie i przygotuje wszystko od strony prawnej i dopiero potem zacznie przyjmować członków na określonych przez nich zadach?

  Przygotowany zostanie „produkt(y)” i potem każdy sam zdecyduje, czy wchodzi jako „członek A” z powiedzmy 1tys/miesięcznie, czy „członek B) – 500zł/m, czy np „członek D) z 10zł/m.

  Im mniej ludzi tym się szybciej dogadają, a jak będzie konkretna propozycja to można od razu na nią odpowiadać.

 26. Ex said

  I trzeba pamiętać, ze sądy to fikcja. Działalność tutaj to teren grząski i zaminowany.

 27. Ex said

  Taka oferta powinna być skierowana do tych co sa prowadzeni donikąd w MN od 4 lat. 100tys ludzi z rodzinami to pół miliona. Każdy daje po 2zł i jest bańka, a co jak każdy da po 10zł miesięcznie?

 28. Listwa said

  @ 22 Ali baba

  W Polsce są działalności : koncesjonowana, regulowana, licencjonowana, wymagająca zezwolenia oraz pozostałe

  Jesli ktoś zaczyna dziąłalność w obrębie nie objętym koncesjami i licencjami to może działać bez problemy lub spełnić okreslane ustawą wymagania.

  Działaność wymagająca koncesji: np. wytwarzanie i obrót materiałami wybuchowymi, wytwarzanie i obrót paliwami;
  Dziłalność regulowana: np. wyrób i rozlew wyrobów winiarskich, wytwarzanie biokomponentów, obrót środkami ochrony roślin
  Działlność na zezwolenie: np. produkcja tablic rejestracyjnych, działalność maklerska, wprowadzenie papierów wartościowych do obrotu publicznego.

  Mogą być trudności ewentualnie w spełnieniu wymogów w określonych branżach, ale nie w samym rozpoczeciu działalności. I nie w rozpoczeciu dziłalnosci poza koncesjami (7 działaności) , regulowanych (33 działaności), zezwolenia (39 dziłalności) licencjami (2 – na transpotr kolejowy i drogowy)

  Większośc działności skodyfikowanej nie posiada ograniczeń.

 29. Listwa said

  @ 26 Ex

  Problemem nie tyle są sądy co urzędy skarbowe. Istnieje mozliwość prowadzenia działalności z siedzibą na Węgrzech, GB. Łatwo założyć tam działalność. Trzeba mieć co i uzyskać pewne możliwości operowania. Tam nie ma takich problemów jak w Polsce. Najpierw trzeba rozpocząc działalność i nie trzeba się martwić na starcie. Opłaca się niszczyć tylko to co ma rozmiary. Na początki nic nie grozi.

 30. Listwa said

  @ 27 Ex

  Można przenieść działalność tylko trzeba mieć najpierw co przenieść. A zacząć najlepiej w Polsce.
  Taka oferta powinna być skierowana do osób które sa w stanie coś z tym zrobić i coś stworzyć.

 31. Ex said

  @30 >Taka oferta powinna być skierowana do osób które sa w stanie coś z tym zrobić i coś stworzyć.
  Czyli co np?

 32. Listwa said

  @ 25 Ex

  „A nie lepiej (jak pisałem wyżej) jak wąskie grono osób, które się znają założy Spółdzielnie i przygotuje wszystko od strony prawnej i dopiero potem zacznie przyjmować członków na określonych przez nich zadach?”

  Nie lepiej. Albo robimy albo nie robimy. Nie ma sensu niczego przygotowywać jak wygra niezdecydowanie, miałkość, letniość.
  Takie przygotowanie prawne i organizacyjne to czas i trud, a nie ugotowanie 3 jajek na miękko w 3 minuty.
  Najpierw rozmowa, potem decyzja, jeśli na „tak” i jest odpowiednia ilość osób to wpłata po dziesiątce i robimy. Inaczej nie ma sensu. Anonimowy mail nic nie kosztuje. A pomyślenie o swojej przyszłości , istotnych dla życia sprawach o sobie , może wyjść tylko na dobre.

  „Przygotowany zostanie „produkt(y)” i potem każdy sam zdecyduje, czy wchodzi jako „członek A” z powiedzmy 1tys/miesięcznie, czy „członek B) – 500zł/m, czy np „członek D) z 10zł/m.”

  – niedopuszczalne. to nie supermarket z chińską tandetą, którą ktoś kupi za 500 zł albo 10 do wyboru.
  taka działalność to koncepcja działań, a nie wyselekcjonowany jakiś produkt A lub B. Poza tym zbudowanie koncepcji np. z importem kawy to blok zadań i czynności który trzeba sfinansować i przeprowadzić. to ma być decyzja całościowa a nie wejdę w połowie albo za 10 zł. Równe obciążenie, ryzyko i zyski. Takie decydowanie w środku działania rozbiłoby temat.

  „Im mniej ludzi tym się szybciej dogadają, a jak będzie konkretna propozycja to można od razu na nią odpowiadać”.

  Konkretna propozycja na dzień dzisiejszy to:

  rozmowa i wspólne, najpierw poznanie koncepcji i możliwości, potem zastanowienie się, czy należy współnie działać czy radzić sobie samemu. Obecnie nie jesteśmy nic ponad to w stanie uczynić. Tylko przedstawić propozycję i nad nią się zastanowić. Jak ten etap przebrniemy to może coś wyjdzie.

 33. Listwa said

  @ 31 Ex

  Proszę na przeczytać tekst źródłowy, tam jest wspomnianie w temacie :”czyli co”

  „Czyli co ” to jest odrębna kwestia i dość trudna. Nie na tym etapie, najpierw wchodzimy przez drzwi, siadamy do stołu, na kolacje przyjdzie czas.

 34. Rokitnik said

  Nie wiem CO ale wiem jedno? Wejście w biznes p.JO jest gwarancją uczciwości !!! Kapitał ludzki na początku to bardzo dużo jak mniemam?
  Z wyliczeń matematycznych p.Ex-a, pieniądze szybko przybierają ale bądźmy realistami. Na początek niech zbiorą się akcjonariusze ( założyciele) – powiedzmy w 30 osób.. i sobie rzeczowo porozmawiają? Deklaruję swój udział i CZAS pro publico bono.

 35. Rokitnik said

  Sniadanie zjedz SOLIDNE, obiadem podziel się z głodnym – a kolacje zostaw wrogom !

  Oczywiście nasza Spółdzielnia ma w LOGO ” GAJÓWKA ????

 36. Listwa said

  @ 34 Rokitnik

  Zebranie odpowiednich osób to podstawa podstaw. Jak to się uda można dopiero dalej. I tak każdy z nas będzie musiał uczyć się wspólnie działać , rozmawiać, prowadzić spór , bo po prostu tego nie potrafimy, ale mamy we krwi.

  Najpierw rozmowa i przedyskutowanie tematu, to jest ważna sprawa i ważny obszar. Potrzeba 10 000 osób. Jak będą to znajdzie się 10 . Potem pociągniemy dalej

 37. Ex said

  @34 Swój czas… ale no co poświęcony? Próbował pan kiedyś zorganizować cokolwiek z grupie większej niż 2 osoby?
  @33 Moim zdaniem temat musi przygotować grono jak najmniejsze, zaufane i kompetentne. W ramach przygotowanej struktury stworzy możliwości wejścia nowym ludziom, ale na wcześniej przygotowanych przez siebie zasadach.

  Wtedy się spotykają zainteresowani i omawiają konkretny projekt oraz deklarują czy wchodzą czy nie, ewentualnie co i jak zmienić.

  Bo tak to równie dobrze możemy pogadać o tym jak przeprowadzić prawidłowo operację na otwartym sercu. każdy coś będzie miał dopowiedzenia, tylko co z tego.

 38. Listwa said

  @ Rokitnik

  Nie ma nic , jest wirtualnie . Kresy i step.

 39. Listwa said

  @ 37 EX

  Potem tak, potem dalsze kroki musi przygotowac grono zaufane i kompetentne na wcześniej przygotowanych przez siebie zasadach i przygotować struktury i stworzyć możliwości wejścia nowym ludziom.
  Ale zanim to zrobimy to najpierw stawiamy chorągiew na wzgórzu.

 40. Listwa said

  Aby wejść w temat spółdzielni należy wysłać mail zgodnie z instrukcją w tekście głównym. To wsio co trzeba zrobić aby zacząć. Panie też mile widziane, choć to robota dla facetów. Panie będą jako ozdoby i serce spółdzielni. .

 41. Ex said

  @39 Ale grono zaufane nie powstanie w ten sposób, że 30 osób przy stole zadeklaruje, że sobie ufa. Albo jest takie grono i jest w stanie przygotować to od strony prawnej/formalnej albo nie.

  >Ale zanim to zrobimy to najpierw stawiamy chorągiew na wzgórzu.
  I tą chorągwią musi być te zaufane grono, bo samo „rzucam idee a wy je łapta” nie ma szans. Będzie kolejna kanapa.

 42. Rokitnik said

  Czekam na wpis p. Jaśka z Toronto?
  A nie wiem czy wiecie w NY Ks.Longin Tołczyk założył w latach 1960 -63 Spółdzielnię pod nazwą „Centrum Polsko Słowiańskie „i zarazem obok Polsko Słowiańską Federalną Unię Kredytową. Istnieje po dziś dzień z 100 000 członków. Wpisowe = 10 $ /bez zmian /

 43. Listwa said

  @ 41 Ex

  Taka chorągiew na wzgórzu to idea i grono osób. Potrzeba 10 osób na wstępie nie 30.

  Jest podany adres mail , żeby nie było kanapy potrzeba 10 000 mail zgłoszeń. Potem dalszy etap rozmowy i ustaleń. Jak dobrze pójdzie wszystko i będzie dobra wola zamiast niezdecydowania , znajdzie się te 10 osób. Spoko.

 44. Listwa said

  @ 42 Rokitnik

  Dla pana Jaśka z Toronto byłoby odrębne zadanie.

 45. Rokitnik said

  Palić WICI…ognie na wzgórzach o MOBILIZACJI Słowiańskich Rycerzy i wojów !!!

 46. Listwa said

  @ 42 Rokitnik

  Jak sprawy są dobrze prowadzone to idą. Nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć siedzibę w Londynie i z nimi współpracować. 100 000 członków tam jest, warto zauważyć ze po naszej stronie staramy się dopiero ustawić choragiew na wzgórzu.

 47. Ex said

  @ Listwa Ale nadal nie rozumiem jaki jest sens zbierać teraz te umowne „10tys zgłoszeń” skoro nie wiadomo tak na prawdę do czego.

  @ Rokitnik http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/POLONIA-NOWOJORSKA-INTRYGI-UKLADY-o-co-chodzi-z-cyklu-fakty-i-mity-o-Ameryce-2501

 48. Listwa said

  @ 47 Ex

  panie Ex to czytamy „Potrzebujemy rozpocząć działalność gospodarczą. Ta działalność w założeniach ma być czystym, bezpiecznym, zgodnym z przepisami, legalnym przedsięwzięciem, bez żadnych dodatków, ideologii, kombinacji, czy wikłania w jakieś „krucjaty”. Powinniśmy powołać do życia własny podmiot gospodarczy.

  Najwłaściwszą dla nas formą będzie utworzenie spółdzielni. Jest to działalność gospodarcza, prowadzona nie na podstawie kodeksu handlowego, lecz prawa spółdzielczego. Zorganizowanie wymaga kilku etapów, nie jesteśmy w stanie wszystkiego od razu osiągnąć. ”

  Jak pan widzi tekst główny ktoś przygotował , ktoś planuje dalej, pan musi jedynie uważnie czytać i wniknąc w sedno.

  Nie chodzi tylko o maile , ale i o rozmowę i przedyskutowanie tematu (prosze tak nie rwac sie od razu bo nic z tego nie wyjdzie.).

  A jeśli juz pan proponuje aby jakieś grono sie zebrało to chciałbym zauwazyć że grono też to wie. A pana postawa robi sie szkodliwa i jałowa, ponieważ jest typowa postawą „weźcie i zróbcie co ja powiem”

  Sprawa spółdzelni to kwestia zarządzania, czyli znajomości rzeczy i prawidłowych kroków, a nie przekonań osobistych i stereotypów . Nie wszystko co wydaje się przy powierzchowym zastanowieniu za słuszne takim jest.

  Zatem powtarzam, najpierw przedstawienie propozycji, rozmowa, mail zgłoszeniowy, dalsze ustalenia i kolejne konkretne działania.

  Jeśli pan jest nadal innego zdania prosze zrobic co pan uwaza za słuszne i przedkłada jako propozycję. Chętnie z podziwem poaptrze na wyniki, tylko prosze sie postarac żeby było godne podziwu.

 49. bardzo said

  Korporację w USA otwiera się w ciągu jednego wieczora i kosztem od 45 do 100 zielonych, zależy od stanu. U nas ostatnio jak to robiłem, a właściwie moje wówczas dwudziestodwuletnie dziecko robiło, to kosztowało 48 dolarów plus potem chyba dziesięć za status korporacji S (nie czas na razie wyjaśniać, co to oznacza). Nie wiem, jak sie otwiera i ile kosztuje otwarcie spółki zagranicznej w USA. Prawo korporacyjne jest tu bardzo liberalne, choc na pewne wybrane dziedziny działalności potrzebna jest licencja, która z samą idea korporacji nie ma nic wspólnego. Jeśli ktoś podjąby się jarzma włądzy (Dzieje Apostolskie) czyli odpowiedzialności związanej z zarządzaniem, służę pomocą w inkorporowaniu.

 50. Ex said

  @Listwa Po prostu pytałem, ale faktycznie zrobił się bajzel wiec prosze wykasowac moje komentarze.

 51. JO said

  Spoldzielnia to rowniez Wspolne Dzialanie dajace poczucie przynaleznosci do Okreslonej gupy, ideii.

  Spoldzielnia to pewien wymierny czynnik Stresowy, ktory tez w zyciu jest potrzebny do Dzialania, to cos wymiernego o co walczymy, a w Spoldzielni walczymy o siebie nawzajem.

  Prosze nie byc przerazonym slowem Spoldzielbnia, Dzialalnosc…
  Slowo Spoldzielnia oznacza przeciez Wspolne Dzielenie sie, Spoleczny Podzial.

  Dostalismy ostatnio piekny list od mlodego Gajowicza, w ktorym on zastanawuia sie co zrobic, by prowadzac dzialalnosc Gospodarcza nie zatracic Ducha w pogoni za pieniadzem. Postanowil ten mlody mezczyzna procz glownej dochodowej dzialalnosci zalozyc Przedszkole Katolickie, Szkole Katolicka dla Maluchow.

  Zaproponowalismy temu mlodemu czlowiekowi w ramach wspolpracy Spoldzielczej 10 000 zl na inwestycje, ktora zwroci, gdy bedzie project przynosil pieniadze.

  Chodzi o to, by dzialalnia Spoldzielni byly w tym takie pomiedzy nami, w ktorych bedziemy brac odpowiedzialnosc za Spoldzielcow, przeciez naszych sasiedow, krewnych, Polakow! – DZIALALNOSC gospodarcza.

  Tak robia Muzulmanie, tak kiedys Nauczal Swiety Kosciol Katolocki.

  Jak dalego oddalilismy sie od Katyolickiego Nauczania swiadczy fakt, ze wchodzimy w LICHWE zydowska bez zadnych moralnych zastrzezen, lichwe, ktorz nas duchowo zabija a z niej pieniadze zabijaja w kolo innych ludzi Zydowskimi Systemami finansowymi…

  ….w ramach spoldzielni mozemy inwestowac w …tak, by pomnazac bezpiecznie pieniadze…np – Bank w Rosji – Bank Prawoslawny…

  Drog zarabiania, pomnazania pieniedzy naprawde jest wiele …drog pomagania sobie w ramach spoldzielni jest jeszcze wiecej….
  ————————————————————————————-

  Wszystkich chetnych do zalozenia I prowadzenia Spoldzielni dla Siebie ale I Polakow obok, nawet tych najbiedniejszych prosze o wplacanie jakichkolwiek kwot na konto Kwesty Wojenna Pomoc Tradycja-Orthodoks, oraz zglaszanie sie na liste w celu opracowywania Statutu spoldzielni.

  Pieniadze wplacane beda w tym uzyte na konsultacje prawna Statutu, ktory bedziemy skladac do Sadu wraz ze Statutem Zwiazku Polak-Ortodoks.

  Proponuje nazwe Spoldzielni :

  „Spoldzielnia Wspolne Dzialanie”

  JO

 52. zolo du said

  @9
  Ustawa ustawą, ale czy my przyjmiemy/wyrzucimy Pana Mordkę? 🙂

 53. mgrabas said

  teraz ci przestępcy rządzący Polską zamiast zadbać o to by był pokój, specjalnie robią wszystko co tylko możliwe by rozniecić wojnę, a później będą nam wysyłac karty mobilizacyjne?

  http://7777777blog.wordpress.com/2013/12/25/obywatelska-straz-interesu-narodowego-polakow/comment-page-4/#comment-52678

  czym się zajmują? realizacją polityki obcych

  http://7777777blog.wordpress.com/2015/02/14/zadania-domowe-do-odrobienia/comment-page-1/#comment-52719

  http://7777777blog.wordpress.com/2013/12/25/obywatelska-straz-interesu-narodowego-polakow/comment-page-3/#comment-52504

  http://7777777blog.wordpress.com/2012/04/07/kompleks-wladzy-judeocentrycznej-zakulisowo-realizuje-swoje-plany/comment-page-4/#comment-51492

  http://7777777blog.wordpress.com/2015/02/14/zadania-domowe-do-odrobienia/comment-page-1/#comment-52685

  http://7777777blog.wordpress.com/2011/06/23/wybory/comment-page-10/#comment-51405

  http://7777777blog.wordpress.com/2013/02/05/czy-przetrwasz-test-przetrwania-online/comment-page-1/#comment-51055

  celem jest degradacja, demoralizacja, a nstępnie PEPOPULACJA nas

  http://7777777blog.wordpress.com/2010/09/17/warto-o-tym-wiedziec/comment-page-3/#comment-26617

 54. Ad. 52

  O NIE! Pan Mordka ma zostać!

 55. JO said

  Po 24 h istnienia Apelu na czolowce Gajowki, mamy zgloszenia.

  Dziekujemy wszystkim chetnym osobom do zalozenia I uczestnictwa w projekcie gospodarczym –

  „Spoldzielni Wspolne Dzialanie” –

  zglaszajacym sie na adres : polak.ortodoks@gmal.pl !

  Projekt Spoldzielni Prowadzi Spoleczenstwo Polak-Ortodoks
  ( nieformalny Zwiazek Polskich Tradycjonalistow – Polakow – wiernych Koscila Rzymsko-Katolickiego i Kosciola Prawoslawnego)

  Kazda osoba zglaszajaca sie do Projektu Spoldzielni jest automatycznie traktowana jako Aktywnie Dzialajaca Osoba Spoleczenstwa Polskich Tradycjonalistow.

  Informujemy , ze potrzebujemy kazdej ze zglaszajacych sie osob pelne dane osobowe :
  1.Imie
  2.Nazwisko.
  3.Rok urodzenia
  4. Miejsce zamieszkania

  Jednoczesnie informuje, ze osoby beda sprawdzone pod wzgledem przynaleznosci do modernistycznych, liberalnych organizacji, pochodzenia, niekaralnosci…etc,. etc.

  Choc w Gajowce to powinno byc jasne , ale przypomne, ze nasz project jest Polski i ma sluzyc Polakom tak w Polsce jak i poza granicami kraju.

  Wszystko co niepolskie, niekatolickie, nieortodoksyjne w tym projekcie nie bedzie uczestniczylo, nie bedzie mialo miejsca a „sitkiem” do odsiewania jest Swieta Tradycja Kosciola Rzymsko-Katloickiego oraz Kosciola Prawoslawnego.

  Pozdrawiamy wszyskich zglaszajacych sie,

  JO

  John Alexander i wspolpracownicy.

 56. Zeev said

  Utworzymy specjalny bank GajRoBank związany z Bricsem???:))) ( Gajowy Rotszyld)..:)))

 57. Listwa said

  W tej chwili nie potrzeba danych osobowych pan JO się pospieszył
  Zgłoszenia na mail mogą być anonimowe, na adres mail zostanie odesłane hasło wejscia na strone

  EX pana texty są potrzebne, nie nalezy ich kasowac

  Bardzo , dobra mysl , moze trzeba bedzie kiedys skorzystac

 58. Re: 44 Listwa..
  Juz jestem. W czym I w jaki sposob moglbym sluzyc?
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 59. Rokitnik said

  Nazwa projektu musi byc krótka i treściwa; stąd GAJOWKA albo powiedzmy z angielska FOREST? Może po Rosyjsku też by dobrze brzmiało? Oczywiście to tylko propozycja…

 60. Zbigniew said

  Ach, Panie JO, ta pana dyslekcja 😉

  Adres email jest polak.ortodoks@gmail.pl , nie jak podane @55

 61. Jacek said

  Bardzo dobra inicjatywa.

  Realizuje zasady:

  1 wlasna, POLSKA jednostka gospodarcza, czyli czastka polskiej suwerennosci gospodarczej

  2.o zasiegu GLOBALNYM, czyli przelamujaca GLOBALISTYCZNA blokade gospodarcza Polakow i agresje na nich

  Nie nalezy miec zludzen, nastapi raczej predzej niz pozniej atak na taka organizacje, tak samo jak nastapil atak na Libie. Ale inicjatywe nalezy podjac, bedzie ona przynajmniej skuteczna w rozciagnieciu i rzoproszeniu sil uzywanych do globalistycznej kontroli, i moze spowodowac lawinowy rozwoj rownoleglych polskich inicjatyw gospodarczych.

 62. Jacek said

  PS

 63. JO said

  ad.60. DZIEKUJE!

 64. JO said

  Adres: polak.ortodoks@gmail.com

 65. Zbigniew said

  @62

  Czyli moje zgłoszenie nie dotarło?

  Cóż, jeden mały błąd skorygowałem, drugiego nie zauważyłem…

 66. JO said

  ad.57. Rozbieznosc w zdaniach 🙂 ??

  Uwazam, ze juz na poczatku osoby, ktore deklaruja sie dzialac powinny dzialac Jawnie. Nie wyobrazam sobie pisanie z Unym Tekstu Statutu Spoldzielni 🙂

  Powtarzam adres dla zglaszajacych sie:

  polak.ortodoks@gmail.com

 67. JO said

  ad.63. Panie Zbigniewie, ciesze sie, ze Pan wchodzi w Spoldzielnie!!

  ——————–

  Napisze raz jeszcze, uwazam, ze na start powinnismy znac sie z nazwiska I imienia ….a adres zamieszkania i inne dane do wiadomosci Gajowki.

  To co robimy jest powazna sprawa i wymaga pelnej odpowiedzialnosci. Jezeli mowimy A to z mysla o Z. Na wycofywanie sie nie ma ani miejsca ani czasu. Kto nie chce wchodzic w Spoldzielnie, to od samego poczatku niech sobie I innym nie zawraca glowy.

  Informuje rowniez raz jeszcze, kazdy Uny bedzie Rozpoznany. Unych nikt nie zaprasza.

  JO

 68. Kurupi Katuava said

  // Jednoczesnie informuje, ze osoby beda sprawdzone pod wzgledem przynaleznosci do modernistycznych, liberalnych organizacji, pochodzenia, niekaralnosci…etc,. etc.

  Ja jestem karany – system mnie dopadł. Czy w związku z tym nie mam szans na uczestnictwo w spółdzielni?

 69. Zbigniew said

  Pan JO, jasne, tu gdy coś poważnie i pieniądze wchodzą, choćby 10 zł, odpowiedzialność prawna, to nie bardzo widzę miejsce na anonimowości.

 70. ALI BABA said

  ad 28 Dziękuję za info/przypomnienie…

 71. EKO-LAS said

  Szanowny Panie JO, idea założenia podmiotu gospodarczego o zasięgu światowym w oparciu o prawo spółdzielcze obowiązujące w Polsce jest bardzo odważna, ale możliwa do zrealizowania. Niemniej „jawność” personalna na obecnym etapie, nie jest w ogóle zasadna, a wręcz jest wręcz niepożądana. Wysłałem na adres polak.ortodoks@gmail.com swoje zgłoszenie. Jeżeli otrzymam hasło dostępu do niepublicznej części „DZIAŁANIA SPÓŁDZIELNI” to postaram się przedstawić moje spostrzeżenia dotyczące tego projektu. Zdecydowanie odradzam podawania jakichkolwiek szczegółów dotyczących tego projektu w publicznie dostępnej strefie.

 72. bodo said

  A ja miałem taką nadzieję, że jeszcze się doczekam powołania sądów ludowych, ażeby osądzić polakożercze badziewie i wydać sprawiedliwe wyroki na zaprzańców, na zdrajców, na złodziei narodowej własności, na demoralizatorów i na masonów łotrów i blużnierców. Wyroki wydać zgodnie z prawem, a wykonanie przy obecnym braku możliwości odłożyć do czasu odzyskania suwerenności przez Naród Polski. Niechby się łotry z wyrokami bali własnego cienia.
  Ale tak na codzień, to jestem realistą – aż może do przesady. Ale, co to – już pomarzyć sobie nie wolno?

  Tymczasem gratuluję pomysłu ze spółdzielnią.

 73. bardzo said

  Dane personalne inną droga niz przez Sieć. Za rzetelność mojej skromnej osoby jeśli się oczywiście zgodzi, może poręczyć pan Gajowy na hasło Piwowar.

 74. wanderer said

  Przeczytalem i oczy przecieram ze zdziwienia.

  Zeby nie bylo niedomowien, jestem pozytywnie zaskoczony i popieram takie dzialanie.

  Mam tylko pewne pytania. Powiem szczerze, pytania Pana Ex sa bardzo zasadne. Ja rozumiem ze najwlasciwsze jest zgromadzenie jak najwiekszej kwoty na poczatek zeby ruszyc z miejsca, ale jak Panowie chcecie sie ustrzec przed przedostaniem sie do spoldzielni osob niepowolanych? Z calym szacunkiem Wasze zalozenie, Panie JO jest najlepszym sposobem do upadku. Uwazam, ze na poczatek powinna sie skontaktowac czy zebrac ze soba grupa osob ktora ma do siebie jako takie zaufanie, zbudowac rdzen, a potem na tej ostoi budowac reszte, poszerzac grono spoldzielcow, dobierac tylko zaufanych. Ta droga dluzej trwa, ale buduje zwarte, ufajace sobie nawzajem szeregi. Jak Panowie sobie to wyobrazaja?
  Przeciez jesli zaprosicie wszystkich do dzialania – to bedziecie mieli „wszystkich”. Tych co nie trzeba rowniez. Rozloza Was na lopatki albo przejma inicjatywe i nie bedziecie mieli zadnej mozliwosci wplywania na bieg spoldzielni. Ludzie, to piszecie Wy, swiatli ludzie? Jak Panie JO, z calym szacunkiem, bedzie Pan sprawdzal czy do spoldzielni nie przenikna une? Bedzie Pan po rozpoczeciu dzialania spoldzielni w rozporki co poniektorym z zarzadu zagladal? Przeciez wlasnie te une ktorych Pan tym sposobem zaprosisz, ta Pana spoldzielnie przejma z aktywami i ani nie bedziesz Pan swiadomy kiedy to sie stalo. Juz une dobiora podczas glosowan odpowiednie osoby a Pana glos bedzie wolaniem na pustyni!
  Panowie, ja wiem ze to dzialanie ma byc jawne i otwarte dla wszystkich ludzi dobrej woli, ale lamiecie wszelkie zasady konspiracji, a co do Pana Ex ktory ma jak najbardziej trafne pytania mowicie, ze jego postawa robi sie szkodliwa i jalowa.
  Ja uwazam, ze najpierw powinno sie wylonic grono zalozycielskie, ktore gwarantuje uczciwosc, ludzi znanych z Gajowki ktorych przez lata mozna bylo poznac jak rowniez ich poglady nie brakuje. Potem wokol tego rdzenia zaczac przyjmowac reszte spoldzielcow, to wtedy daje gwarancje, ze nikt niepowolany nie przeniknie do zarzadu i nie bedzie zmienial decyzji ani klad lape na aktywach.
  Panow dotychczasowy pomysl zobrazuje takim malym porownaniem: otwieramy partie patriotyczna majaca na celu dobro Polski i walke z jej okupantem i zapraszamy wszystkich chetnych do skladania podpisow. Potem z tych tysiecy chetnych osob ktorzy zlozyli swoje podpisy w sprawie ustanowienia nowej partii i ktorzy sa jej nowymi czlonkami wybieramy jej przewodniczacych (w drodze glosowania?) i rozbudowujemy cala organizacje. Zycze powodzenia.
  Jesli chcemy cos zbudowac i przy okazji walczyc z zaistnialym systemem, przyjrzyjmy sie jak dzialaja struktury przeciwnika czy okupanta. Czy tam sa podejmowane „demokratyczne wybory”? Ta nazwa i tryb jest stworzona dla glupcow. Spoldzielna zeby byla bezpieczna i skuteczna musi dzialac jak zakon. Tylko wtedy jest szansa na dlugofalowy sukces.
  Podobnie uwazam co do zbierania danych. Jak spoldzielnia bedzie formalnie istniala i bedzie zarejestrowana wtedy widze sens. W dotychczasowej formie to chyba tylko do blizszego przedstawienia sie sobie nawzajem. Tak czy inaczej Panie JO niech Pan zmienia codziennie haslo do Panskiego konta bo taka lista moze zostac przejeta przez nieodpowiednie sluzby i beda mieli wszystko podane jak na patelni.
  Panowie, to byly tylko moje sugestie, a zrobicie jak chcecie.

  Niech Bog bedzie z Wami.

 75. Listwa said

  @ 60 Zbigniew

  Pan JO miał załozyć mail na „ruskich” serwerach na „lista@mail.ru” , póki co miał zrobić i póki co nie zrobił. Oczywiście przy większej ilości zgłoszeń pogubi się w mieszance ze zwykłą korespondecją. No ale Joker jest , może sobie poradzi z tematem albo w końcu założy adres specjalnie dla zgłoszeń

 76. Listwa said

  @ 66 JO

  Jeśli chodzi o dane osobowe, na tym etapie są niepotrzebne i nie należy nic ujawniać , słuszna uwaga @ 71 EKO – LAS.
  mocno do rozważenia wpis @ 73 Bardzo, dane i informacje trzeba chronić a nie pokazywać publicznie. Zresztą naiwne jest sądzić ze otrzymanie danych osobowych jest zabezpieczeniem czegokolwiek , a same pochodzenie jeszcze niczego nie gwarantuje.

  W świetle przepisów założenia spółdzielni, najpierw trzeba powołać spółdzielnie, stworzyć statut , powołać organy spóldzielni . W statucie trzeba określić procedure przyjmowania na członków i kryteria przyjmowania, potem każdy zainteresowany przystąpieniem musi przesłać pisemny wniosek o przyjęcie i dopiero w tym momencie potrzebne są dane osobowe. W odpowiedzi na wniosek może nastąpić nadanie praw spółdzielczych, konkretnej osobie, identyfikowalnej co do tożsamości. Jest to zarazem gwarancją praw w spółdzielni oraz prawa do spółdzielni. Dane osobowe dopiero w tym momencie są konieczne.

 77. Listwa said

  @ 66 JO

  Statut powinno utworzyć 10 osób zakładające spółdzielnię, grupa może być nieznacznie rozszeżona. Zęby to robili wszyscy nie ma najmniejszego sensu i szkoda czasu. Pomijając już fakt, że w zbyt obszernym gronie raczej nie wyszedłby on we własciwym kształcie.

 78. Listwa said

  @ 58 jasiek z toronto

  Najpierw trzeba powołac spółdzielnie, potem pojawiłaby sie możliwość poeksperymentowania w dziedzinie która pan zajmuje sie od dawna. Mógłby pan to robić z Ontario. Przy pozytywnych efektach do dalszego zastosowania. Panie Jaśku zapraszamy.

 79. wanderer said

  @ 76,77 Panie Listwa

  No, to ma sens.

 80. Listwa said

  @ 61 Jacek

  Pewnie że dobra. Na ogół patrzymy na zagrożenia. Ale jest też druga strona medalu, pozytywy i dobre owoce. Nie miejsce tu i sens pokazywania wszystkiego. Pan Jezus powiedział „kto chodzi za dnia nie potknie się w ciemności” – jest tu bardzo głęboki sens i zasada. To nie są puste słowa , lecz aktywna prawidowość. Spódzelnia mogłaby współpracowac i być klientem już funkcjonujących podmiotów i działających gospodarczo. Z korzyścią dla siebie i stabilizując obroty kontrahentom.

 81. Listwa said

  @ 67 JO

  Wszystko w swoim czasie , potrzebujemy nabierać zaufania do siebie, powoli i skutecznie. Rozmawiając i porozumiewając się to też poznawanie siebie, bardziej niż znajomość nazwiska. Ilu z nas zna nazwisko Gajowego i jego wizerunek. A czy my go nie znamy? Znamy pod kątem wielu aspektów i nieznajomość nazwiska oraz wizerunku temu nie przeszkadza.

 82. Listwa said

  @ 68 Kurupi Katuava

  musielibyśmy poznać szczegóły, co innego karalność za czyny umyślne co innego za nieumyślne, czy przeciwko osobom , czy dokumentom, ciężar winy i kary . Niekaralność o człowieku dużo mówi, w przypadku naruszeń robią się problemy, bezpieczeństwo spółdzielni to priorytet.

 83. Listwa said

  @ 69 Zbigniew

  dopiero od pewnego momentu i stadium anonimowość zniknie, to nie znaczy że roztropne jest publikowanie całemu światu danych osobowych i osób zaangażowanch, zwłaszcza gdy nic to nie da.

 84. Listwa said

  @ 71 EKO-LAS

  Zgłoszenie na podany adres mail zaskutkuje odesłaniem hasła na stronę działanie. Wszelkie zwięzłe i istotne argumenty i oceny są cenne. Na stronie działanie będzie możliwa wymiana poglądów w poufnej formie, to jest strona WordPress z komentrzami

 85. EKO-LAS said

  @ 84 Listwa

  Zdaję sobie sprawę z tego, że jakaś publiczna forma promocji SPÓLDZIELNI jest konieczna, jednakże nie wolno zapominać o tym, aby bezwzględnie przestrzegać reżimu w dochowaniu TAJEMNICY GOSPODARCZEJ. Im mniej rozważań na temat działań gospodarczych SPÓŁDZIELNI będzie prowadzonych w strefie publicznej, tym większe projekt ten będzie miał prawdopodobieństwo powodzenia.

 86. Re: 78 Listwa.
  Co by Pan nie wymyslil, jestem za… (choc zdaje sobie sprawe, ze taka koncepcje mozna bylo zrealizowac 10 lat wczesniej – dzisiaj pieniadze – tj. wartosc szybko sie dewaluuja).
  W 1998 roku powstala koncepcja Fundacji na terenie Polski. Chodzilo o to, aby Polacy przebywajacy poza terenem Polski a prowadzacy wlasne przedsiebiorstwa mieli (i maja) mozliwosc odpisania od podatku ok. 5000 dolarow na cele charytatywne. Powstal jeden problem: jasiek z toronto nie wyrazil zgody na pobyt w Polsce (ze wzgledow oczywistych)…
  Czy mam wyslac E-mail z danymi osobowymi?
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 87. Marucha said

  Wymiana korespondencji powinna odbywać się za pomocą zamkniętej listy dyskusyjnej.
  Korespondencja taka jest niedostępna dla osób trzecich.
  Wyłącznie osoby zapisane na listę mogą pisać i czytać emaile.
  Bardzo łatwo jest jest dodać nową osobę lub ją usunąć.

  Kto nie wie co to jest i jak działa lista dyskusyjna?

 88. JO said

  Drogie Panie I Panowie,
  Po 24 godzinach od Ogloszenia Apelu, w sumie razem jest Nas zgloszonych do Dzialania w sprawie okolo 20 osob.

  Prosze uprzejmie Pana Gajowego, by przetrzymal kilka dni do Tygodnia Apel na Czolowce Gajowki, by dac czas wszystkim zainteresowanym Gajowiczom.

  Pan Jan Aleksander bedzie odpisywal Kazdemu zgloszonemu Gajowiczowi z Osobna podajac Haslo na wejscie do Jednej , celowo przeznaczonej Stonie Gajowki Dzialanie na ” Prywatne Gajowiczow tam rozmowy”

  Uprzedzam, ze najleprza Forma dyskusji jest tu miejsce, Publiczne , Zgodne z zasadami Wspolnego Dzialania.

  Co do tematu danych osobowych – wskazanie jest by Kazda Osoba w rozmowie Prywatnej meilowej przedstawila sie I Pedala Dane MIEJSCA zamieszkania..etc, etc oraz nr telefonu.

  Pan Jan Aleksander wykona do kazdej zgloszonej osoby Telefon by zamienic kilka slow I sie Poznac choc Ta Droga ..telefoniczna.

  Sekretariat z Anglii wysle Kazdemu list I Ankieta a po jej otrzymaniu wypelnionej…Sekretariat z Anglii wysle Odznaki, potwierdzenie Wspolnego Dzialania, Tekturowe Skarbonki.

  Dane osobowe sa I beda do momentu Zalozenia Spoldzielni Tajemnica Gajowki, ktorej Strzeze Pan Gajowy, Ja – w Osobie JO I Pan Aleksander. Te osoby maja Dostep do pelnych danych Gajowki.

  Cale przedsiewziecie jest proste I w tym bardzo Powazne I to dlatego podchodzimy do niego od poczatku profesjonalnie proszac o pelne Dane zglaszajacych sie osob. To dla bezpieczenstwa przedsiewziecia.

  Osobiscie Rozumiem, ze zgloszone osoby nie maja nic przeciwko temu by Przynalezac do Zwiazku Polskich Tradycjonalistow, ktory to Zwiazek jest w tym Zwiazkiem Genealogicznym. Ta Plaszczyza dzialania Zwiazku Ma za zadanie przeprowadzenie Kwarendy Genealogicznej kazdego Dzialajacego, tak by wiedziec z Kim sie Ma doczynienia.

  W ankiecie, ktora kazdy bedzie Zobowiazany wypelnic bedzie Ruryka ” pochodzenie” gdzie bedzie trzeba odpowiedziec czy sie mialo Zydowskiego Przodka . Ankieta bedzie rowniez zgoda na przeprowadzenie Kwarendy Genalogicznej.

  Nikt nie bedzie w stanie Ukryc swego pochodzenia I przeszlosci Rodziny. Wychodzimy z Zalozenia , ze nie wstydzimy sie Przodkow . Jezeli ktos bedzie mial Zyda Przodka, to nie oznacza, ze zostanie wykluczony, ale Zrozumiale jest, ze Spoleczenstwo Tradycjonalistow musi o tym fakcie wiedziec.

  Kazda Osoba zgloszona I podejmujaca Dzialanie Wchodzi w sklada Walnego Zgromadzenia Spoldzielni I Zwiazku.

  Wypracowane Statuty beda zlozone w imieniu Walnego Zgromadzenia do Sadu.

  Nasz Sekratariat Zwiazku, podjal dzialania utworzenia subkonta Bankowego na Koncie Charity o Nazwie Spoldzielnia. Kazda Osoba bedzie Mogla zasilic to Konto a pieniadze zgromadzone beda przeznaczone na oplacanie kosztow sadowych I prawniczych.

  Przez 7 dni , Ufam Pan Gajowy bedzie trzymal Apel na Czolowce Gajowki, po czym Pan Jan Aleksaneder zacznie odpisywac Kazdemu z osobna jak opisalem powyzej.

  Rosniemy w Sile. Ilosc zgloszonych osob swiadczy o dojrzeniu Spoleczenstwa Polskich Tradycjonalistow do Wspolnego, Aktywnego Dzialania poprzez Narzedzie jakm sa Zarejestrowane Oficjalnie podmioty Dzialalnosci Publicznej I Zorganizowanej.

  Nie bojmy sie Dzialac.
  Zyjmy jedynie w Bojazni przed Panem Bogiem i konsekwencjami naszych zaniechan….

 89. JO said

  Przypominam Adres Meilowy do Zglaszania sie Gajowiczow:
  polak.ortodoks@gmail.com

 90. JO said

  Ad.86. Poprosze o pelne Pana Dane.
  Pozdrawiam,
  JO

 91. JO said

  Ad.74. Nie Ma szans, by Uny sie przedostal a juz w ogole, by sie utrzymal….

 92. JO said

  Ad.68. Pan bedzie mogl przynalezec do Spoldzielni ale , jak mi sie wydaje, nie bedzie Pan mogl byc w Gronie Zalozycieli. Sprawdzimy to I poinformujemy Pana.

  W czasach Dzisiejszych osoby Karane, to raczej dowod na Polskie Pochodzenie 🙂

  Prosze sie nie przejmowac za bardzo…, bedzie dobrze.

  Pozdrawiam,
  JO

 93. Marucha said

  Re 91:
  Niedocenianie wroga to poważny błąd….

 94. JO said

  Ad.93. Wlasnie doceniam, dlatego proponuje Najleprze z mozliwych zabezpieczenia.

 95. Listwa said

  @ JO

  Nie docenia Pan. Poza tym nasze błędy są równie groźne jak nasi wrogowie.

 96. Re: 90 JO
  Zostaly wyslane
  =================
  Pozdrowienia sle
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 97. JO said

  Ad.95. Jestem w podrozy Samochodem 4 h… I Wpisy dokonalem troche pochopne. Prosze wierzyc mi , ze doceniam zagrozenie od Unych I to dlatego, moze niestosownie do tematu Spoldzielni zaproponowalem temat Zwiazku.

  To propozycja tylko, bo w zamysle Zwiazek Ma byc tez Genealogicznym co by pomoglo Nas zabezpieczyc bardziej przed Infiltracja Unych ..

  Jednak prosze nie odbierac mnie, ze nalegam od razu poruszac temat Zwiazku a brac to za monete, ze wlasnie doceniam Zagrozenie…
  Pozdrawiam,
  JO

  96. Dziekuje I Serdecznie Pozdrawiam Pana Rowniez
  JO

 98. wanderer said

  Spoldzielnia zeby byla bezpieczna i skuteczna musi dzialac jak zakon. Tylko wtedy jest szansa ze une sie nie przedostana.

 99. Listwa said

  @ 97 JO

  Związek , jesli taki powstanie, nie ma żadnej korelacji z działalnością gospodarczą. Spółdzielnia i związek to odrębne tematy.

  Poza tym zagrożenia są różne, do nich należą niestety rozbieżności w ocenie, krótkowzroczność spojrzenia, niedostrzeganie szczegółów , ostatecznie błąd i spór. To najwięksi wrogowie. Wzbudzenie działalności gospodarczej i jej prawidłowe ukierunkowanie nie można załatwić przy pomocy ankiety.

 100. EKO-LAS said

  @ 98 wanderer
  @ 99 Listwa

  Podzielam poglądy i proponuję dalszej dyskusji w temacie sporów o SPÓŁDZIELNIĘ, już nie prowadzić w srefie publicznie dostępnej.
  Dobrej nocy życzę.

 101. JO said

  Ad.100. Na dniach Kazda zglaszajaca sie Osoba dostanie Haslo na strone Ruch Wspolne Dzialnie. Tam bedzie mozliwosc omawiania szczegolow.

  Ogolne ustalenia mozemy wciaz robic tu na stronie.

  Ad.99. Sprawe ankiety poruszymy na niepublicznej stronie, wszystko jest do omowienia, wyjasnienia I ustalenia. Dobrze, ze jest Wola , checi, Entuzjazm.

  Co najwazniejsze , my wszyscy nie mamy Wyjscia innego jak tylko Dzialac.

 102. Listwa said

  @ 74 wanderer said

  Teoretycznie koncepcje mogą być różne, każda z nich ma plusy i minusy. Można też nic nie robić, ale wcale nie pozbędziemy się zagrożeń. Będą one tylko inne i niekoniecznie lżejsze, a na pewno narastające. Wyjściem jest własciwe okreslenie zagrożeń i znalezienie antidotum.

  W obecnej chwili nie mamy zagrożeń o których pan wspomina. One pojawią się później.

  Pan chyba nie uważa, że teraz jest odpowiedni moment aby przedstawić wszystkie rozwiązania które mogą zabezpieczyć sprawę
  Też chyba nie czas i miejsce na to aby przedstawić wszystkie plany i zamiary ?

  Czy może pan tego wszystkiego oczekuje ? Sądzi pan że ktoś poświęci kilkadziesiąt godzin pracy żeby to panu tu wkleić?

  A teraz proszę mi odpowiedzieć, napisał pan :

  „Potem wokol tego rdzenia zaczac przyjmowac reszte spoldzielcow, to wtedy daje gwarancje, ze nikt niepowolany nie przeniknie do zarzadu i nie bedzie zmienial decyzji ani klad lape na aktywach”

  Czyli jak to zrobić ” wokol tego rdzenia zaczac przyjmowac reszte spoldzielcow ” ?

  Postawa polegająca na dyktowaniu komuś co ma zrobić bez osobistego zaangażowanie w proponowane plany przy unikaniu kosztów przeprowadzenia tych planów jest szkodliwa i jałowa. Z taka postawą mamy 25 lat do czynienia.
  Treści wszystkich maili są przechwytywane , żadne służby nie potrzebują przełamywać żadnych haseł

 103. Listwa said

  @ 98 wanderer

  do zakonu wstępuje się dobrowolnie, nie da sie zrobic zakonu na siłe, Franciszkanie Niepokalanej zostali rozproszeni bo własnie mieli reguły zakonu.

 104. Re: 101 JO
  Czy strona juz funkcjonuje?
  (bo mam juz haslo).. :)))
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 105. JO said

  Ad.102. Tak, Panie Janku, funkcjonuje. Oto ona:

  https://gajowka.wordpress.com/ruch-wspolne-dzialanie/

 106. wanderer said

  @102 Panie Listwa,

  „Czy może pan tego wszystkiego oczekuje ? Sądzi pan że ktoś poświęci kilkadziesiąt godzin pracy żeby to panu tu wkleić?”

  – Niczego prosze pana nie oczekuje jak rowniez nie oczekuje zeby ktos poswiecil mi kilkadziesiat godzin pracy. Napisalem tylko o tym co mysle na ten temat i podzielilem sie moimi obawami co do bezpieczenstwa Waszego dzialania. Powinien pan byc wdzieczny ze ktos dzieli sie swoimi obawami co do bezpieczenstwa na forum a nie tylko glupio przyklaskuje. To daje mozliwosc przemyslenia i skorygowania niedociagniec.

  „Pan chyba nie uważa, że teraz jest odpowiedni moment aby przedstawić wszystkie rozwiązania które mogą zabezpieczyć sprawę
  Też chyba nie czas i miejsce na to aby przedstawić wszystkie plany i zamiary ?”

  – Oczywiscie ze nie uwazam. Malo tego, uwazam jak pan ze sprawy organizacyjne powinny byc przedyskutowane poza ogolnodostepnym forum. Czy pan nie wywnioskowal tego z mojego postu?

  „A teraz proszę mi odpowiedzieć, napisał pan :

  „Potem wokol tego rdzenia zaczac przyjmowac reszte spoldzielcow, to wtedy daje gwarancje, ze nikt niepowolany nie przeniknie do zarzadu i nie bedzie zmienial decyzji ani klad lape na aktywach”

  Czyli jak to zrobić ” wokol tego rdzenia zaczac przyjmowac reszte spoldzielcow ” ?”

  – Napisalem tak jak to widze, w podobny sposob wypowiadalo sie po mie kilku rozmowcow. Mialem na mysli zebrane i ustanowienie organow spoldzielni z osob zaufanych, „rdzenia” i potem przyjmowanie czlonkow, sam pan zes o tym pozniej pisal, cytuje:
  ad. 76 „W świetle przepisów założenia spółdzielni, najpierw trzeba powołać spółdzielnie, stworzyć statut , powołać organy spóldzielni . W statucie trzeba określić procedure przyjmowania na członków i kryteria przyjmowania, potem każdy zainteresowany przystąpieniem musi przesłać pisemny wniosek o przyjęcie i dopiero w tym momencie potrzebne są dane osobowe. W odpowiedzi na wniosek może nastąpić nadanie praw spółdzielczych, konkretnej osobie, identyfikowalnej co do tożsamości. Jest to zarazem gwarancją praw w spółdzielni oraz prawa do spółdzielni. Dane osobowe dopiero w tym momencie są konieczne.”
  Tak, ze jak pan widzi chodzilo mi o to samo tylko moze inaczej to okreslilem, nie jestem dobry z prawa i przepisow powolywania spolek czy spoldzielni.

  „Postawa polegająca na dyktowaniu komuś co ma zrobić bez osobistego zaangażowanie w proponowane plany przy unikaniu kosztów przeprowadzenia tych planów jest szkodliwa i jałowa. Z taka postawą mamy 25 lat do czynienia.”

  – Panie kochany, pan to kierujesz do mnie czy tak ogolnie? Czy ja komukolwiek cos dyktuje? Czy nie wyraznie wyrazilem sie na koncu posta ze to sa tylko moje sugestie wyrazone w dobrej wierze dla waszego dzialania a zrobicie jak chcecie? Czy moze pan nie doczytal do konca?
  A coz ja szkodliwego albo jalowego uczynilem? Mysle, ze wartoscia sama w sobie jest to ze poruszylem kwestie bezpieczenstwa takiego przedsiewziecia w polskich realiach i tym samym zwrocilem na to wasza uwage i teraz bedziecie dwa razy myslec zanim cos napiszecie albo ustalicie.
  Chetnie sam bym sie zaangazowal w takie dzialanie ale nigdy nie pcham sie gdzie mnie nie prosza. A tak sie wlasnie poczulem czytajac pana komentarz. Prosze sie wiec nie czuc zagrozony z mojej strony.

 107. EKO-LAS said

  Szanowni Państwo, BARDZO proszę o niekontynuowanie sporu dyskusyjnego odnośnie SPÓŁDZIELNI w publicznej strefie. Miejsce sporów nad projektem „SPÓLDZIELNIA” jest w niepublicznym miejscu. Poczekajmy aż Pan JO przyśle nam hasła dostępowe.

 108. Boydar said

  Pan JO napisał –

  „… Uprzedzam, że najlepszą formą dyskusji jest miejsce publiczne, zgodnie z zasadami Wspólnego Działania …”

  Podpisuję się pod powyższym wszystkimi czterema łapkami .
  Nie widzę żadnych przeciwwskazań, do publicznej dyskusji, wręcz przeciwnie.
  Jedyną tajemnicą na tym etapie powinny pozostać – nazwa, siedziba, władze.
  Sursum corda !

 109. wanderer said

  ad 107
  Szanowny Panie,
  Ja nie kontynuuje sporu dyskusyjnego odnosnie Spoldzielni, tylko odpowiedzialem panu Listwie na jego pytanie tutaj postawione. Poki co sporu nad projektem zadnego nie bylo, a ja jeszcze nie podjalem decyzji co do uczestnictwa w Spoldzielni, zreszta nie wywnioskowalem jeszcze z powyzszego czy bylbym mile widziany.
  To jak ja mam sie kontaktowac wedlug pana z panem Listwa? Musze podac wszystkie moje dane osobiste, adresowe, telefoniczne zeby dostac haslo dostepowe zeby moc z panem Listwa pogadac? Przeciez ja nie rozmawiam tutaj o czyms poufnym.

 110. Toudi said

  Dodam trzy grosze do tematu.
  Zgadzam się z panem, Panie Boydar.
  Po to jest forum publiczne, jakie Nam stworzył Pan Gajowy, aby publicznie dyskutować, a nie w konspiracji.
  W tym przesłaniu, konspiracja, to głupota.

 111. JO said

  W zwiazku ze znaczna iloscia zgloszen, uprzejmie prosze o cierpliwosc w otrzymaniu hasla do Gajowki Dzialanie – jej strony Ruch Wspolne Dzialanie.

  ad,107. Panie Eko-las, wczoraj wysylalismy niemalze wszyskim zglaszajacycm sie elektroniczne listy z haslem. Pan powinien dostac juz list, Jezli Pan nie dostal, to oznacza, ze my nie otrzymalismy Pana listu elektronicznego.

  Wlasciwy adresemeilowy to:
  polak.ortodoks@gmail.com

  ad.108.Ja osobiscie uwazam, ze Ogolne ustalenia i dyskusjje powinny byc tu na forum.

  —–

  …zglaszajacy sie udostepniaja swoje dane. Wykonane zostaly telefony do wielu ze zglaszajacych sie. Otrzymujemy tez adresy, na ktore beda wysylane listy z Sekretariatu w Anglii.

  Wiele osob, to profesjonalisci, ktorzy juz uczestnicza w zorganizowanych Spoldzielniach i z entuzjazmem ofureja swoja pomoc, doswiadczenie.

  W ramach Spoldzielni jest mozliwa wymiana Towarow i Uslug jako wewnetrzna sprawa Dzialanosci poza „lapkami” fiskusa. Jest wiele dogodnosci prawnych, ktore uzywajac pomoga w ochronie naszego mienia, Rodziny a nawet samotnych osob zrzeszonych w Spoldzielni.

  Dzis jest 2 dzien Apelu.

  Dolacz do Spoldzielni – Wspolne Dzialnie.

  Dolacz do Spoldzielni Polskich Tradycjonalistow.

  Razem jestesmy Silniejsi.

  JO

 112. EKO-LAS said

  @ 109 wanderer

  Osobiście uważam, Pana pomoc za bardzo korzystną i miło by mi było uczestniczyć z Panem w dyskusji w strefie niepublicznej

  W treści apelu poproszono aby w przesyłanym swoim zgłoszeniu w „temacie wiadomości” maila, wpisać informację według wzoru :

  kraj / miasto / nick / działalność *

  – wiadomość należy wysłać na adres: polak.ortodoks@gmail.com

  Sądzę, że jest Pan mile widziany 🙂

 113. JO said

  ad.109. Jezeli jest Pan Polakiem lub pro Polski=Katolicki-Ortodoksyjny…, poszukujacym Prawdy, to jest Pan mile widziany bez wzgledu na przeszlosc.
  Zapraszani sa Polacy bioracy Odpowiedzialnosc za Zycie swoje i Bliskich…w swoje rece.

  Kazde rece oddane Panu Bogu i kazde Serce oddane Panu Bogu sa desperacko poszukiwane.

  Nas Roznia tylko dary Ducha Swietego – Hierarchia Naturalna a najmniejszy jest najwiekszym a najwiekszy najmniejszym….

 114. Listwa said

  @ 106 wanderer

  Ależ jest pan zaproszony. I mile widziany, wbrew pana odczuciom odebrałem pana pozytywnie, aczkolwiek nie ukrywam że znalazłem błędy.

  Pan w swoim wpisie @ 74 poruszył : „Panowie, ja wiem ze to dzialanie ma byc jawne i otwarte dla wszystkich ludzi dobrej woli, ale lamiecie wszelkie zasady konspiracji, a co do Pana Ex ktory ma jak najbardziej trafne pytania mowicie, ze jego postawa robi sie szkodliwa i jalowa.”

  Stąd bierze się zdanie „„Postawa polegająca na dyktowaniu komuś co ma zrobić bez osobistego zaangażowanie w proponowane plany przy unikaniu kosztów przeprowadzenia tych planów jest szkodliwa i jałowa. Z taka postawą mamy 25 lat do czynienia.”

  No i albo jawnie albo konspiracja.

  Pana tekst : „Jak Panowie sobie to wyobrazaja? Przeciez jesli zaprosicie wszystkich do dzialania – to bedziecie mieli „wszystkich”. Tych co nie trzeba rowniez. Rozloza Was na lopatki albo przejma inicjatywe i nie bedziecie mieli zadnej mozliwosci wplywania na bieg spoldzielni. Ludzie, to piszecie Wy, swiatli ludzie? Jak Panie JO, z calym szacunkiem, bedzie Pan sprawdzal czy do spoldzielni nie przenikna une? Bedzie Pan po rozpoczeciu dzialania spoldzielni w rozporki co poniektorym z zarzadu zagladal? Przeciez wlasnie te une ktorych Pan tym sposobem zaprosisz, ta Pana spoldzielnie przejma z aktywami i ani nie bedziesz Pan swiadomy kiedy to sie stalo. Juz une dobiora podczas glosowan odpowiednie osoby a Pana glos bedzie wolaniem na pustyni!”

  – ogólnikowy i nieprzydatny


  Panow dotychczasowy pomysl zobrazuje takim malym porownaniem: otwieramy partie patriotyczna majaca na celu dobro Polski i walke z jej okupantem i zapraszamy wszystkich chetnych do skladania podpisow. Potem z tych tysiecy chetnych osob ktorzy zlozyli swoje podpisy w sprawie ustanowienia nowej partii i ktorzy sa jej nowymi czlonkami wybieramy jej przewodniczacych (w drodze glosowania?) i rozbudowujemy cala organizacje. Zycze powodzenia.”

  – powielenie tej samej myśli .

  A z tym tekstem co zrobić ?:

  „Jesli chcemy cos zbudowac i przy okazji walczyc z zaistnialym systemem, przyjrzyjmy sie jak dzialaja struktury przeciwnika czy okupanta. Czy tam sa podejmowane „demokratyczne wybory”? Ta nazwa i tryb jest stworzona dla glupcow. Spoldzielna zeby byla bezpieczna i skuteczna musi dzialac jak zakon. Tylko wtedy jest szansa na dlugofalowy sukces.”

  – to jak działają struktury przeciwnika ? juz całkiem brak w pana tekscie które rozwiązania możemy zastosować i jak.

  Otóz jest tak, ze jesli sa cztery czynniki destrukcyjne a my, jak pan proponuje, zabezpieczymy sie przed jednym , to szkoda naszego zabezpieczania, jesli rozbije nas jeden z pozostałych trzech, których nawet nie próbowaliśmy dostrzec.

  Gdyby pan opracował zestawienie czynników destrukcyjnych, O! to byłoby już coś.
  Może zacznijmy liste od : pisanie powierzchownie formułowanych recept, nacechowanych ogólnikowośćią i ograniczanie sie tylko do nich. Co pan sądzi?

  Koncepcja spółdzielni nie przypadkowo została opublikowana na stronie Gajówki, tu chyba kazdy wie, że nie po to sie tworzy organizację i spółdzielnię, aby pozostawić ją na pastwę rozwalaczy albo ją oddać komuś.
  Potrzeba głębszego spojrzenia i własnie wśród Gajówkowiczów jest to realne.

 115. Listwa said

  w kolejnych punkcie listy zagrożeń wpisałbym :

  zbyt szybkie obrażanie się
  pochopne odwracanie sie plecami z byle powodu.
  uleganie poczuciu dołowania

 116. JO said

  ad.114. Ja tam nie odbieram tak, ze ktos sie obraza. Temat jest powazny, sa emocje i to jest naturalne, ze one sa wyrazane. To znak, ze nam zalezy…

  Mimo emocji tzrymajmy sie razem, przeciez kazdy , zakladam, chce jak najlepiej. Rozmawiajac wspolnie dojdziemy do Prawdy, znajdziemy ja, dojdziemy do porozumienia.

 117. Listwa said

  @ 109 wanderer

  na dzień dzisiejszy nie trzeba podawac żadnych danych osobistych. Mozna to zrobic jeśłi ktoś chce. Pan JO bedzie dbał o całkowita poufność danych. Panie JO czy tak ?

  Powinien być też rozwiązany wspólnie problem czy w przesyłąnych mail moga być dostepne wszszystkie adresy mail uczestniczace w korespondencji. Dla organizatorów łątwiej przesyłąć jeden mail niż odrębnie każdemu.

 118. EKO-LAS said

  Pragnę zauważyć, że adres poczty elektronicznej jest „DANĄ OSOBOWĄ” w myśl obowiązujących w Polsce przepisów, która podlega ochronie. Dlatego też należy traktować takie dane jako szczególnie wrażliwe. Ujawniania osobom postronnym adresów poczty elektronicznej jest niezgodne z prawem. Niestety organizator powinien odpisać każdemu z osobna.

 119. wanderer said

  Oj, Panie Listwa, przyznaje sie ze nie do konca Pana zrozumialem ale i Pan chyba nie do konca tez mnie zrozumial stad te nasze komentarze. Nie wazne. Wazne ze teraz dochodzimy do prawdy i zrozumienia.
  Napisal Pan: „to jak działają struktury przeciwnika ? juz całkiem brak w pana tekscie które rozwiązania możemy zastosować i jak.” Napisalem o tym w moim komentarzu tylko tak ogolnikowo bez podawania rozwiazan, ale przyznam sie ze choc trudno jest powiedziec o stuprocentowej gwararancji i najlepszych rozwiazaniach takich przemyslen mam wiele i chetnie sie nimi podziele.
  Z drugiej strony nie bylem swiadomy ze temat zanim sie pojawil na Gajowce byl dokladnie przemyslany pod roznymi katami, dlatego chcialem wysnuc pare wnioskow i spostrzezen ktore mi sie do razu nasunely.
  Tak czy inaczej dziekuje Panu oraz Panom Eko-Las i Panu JO za mile slowa.

 120. JO said

  ad.117. Nie jest NIC wymagane. Prosba jest o podanie danych osobistych w celu zbudowania zaufania w tym poprzez wykonany telefon przez Pana Jana Aleksander, ktory dzwoni do kazdej osoby z Anglii. Przeprowadzana jest rozmowa, tak, by budowac zaufanie po obu stronach. Tak Pan Jan jak i Kazdy zglaszajacy moze doswiadczyc , ze Gajowka to nie wirtualny swiat ale Zywi, Zwiazani ze soba Krwia i Duchem Polacy, ktorzy Dzialaja.

  Nic nie jest wymagane, ale dobrze wyglada jak kazdy poda nr telefonu, jak sie nazywa…. Wiele osob podaje czym s ie zajmuje, doswiadczenie…etc, etc..to jest bardzo pomocne we wspolpracy.

  KAZDE dane osobowe podane do Gajowki sa jej Tajemnica.

  JO

  JA

 121. EKO-LAS said

  Szanowny Panie JO, mam prośbę o sprawdzenie mojego zgłoszenia. Jestem pewien, że wpisałem prawidłowy adres. Być może te moje zgłoszenie, system wrzucił do SPAMU.

 122. Listwa said

  @ 118 EKO-LAS

  Panie JO jest decyzja – trzeba przesyłać mail każdy oddzielnie, tak aby poszczególne adresy nie były w dostepne w katalogu adresowym wysyłanych wiadomości.

  Ludzie – załóżcie listę dyksusyjną…
  Albo wysyłajcie grupową pocztę poprzez BCC:
  Admim

 123. Listwa said

  Zamieszczenie tekstu głównego miało w pierwszej kolejności cel sondażowy. Obecnie można uznać, że jest bardzo pozytywna reakcja na zaproponowaną idee. Świadczy to o zapotrzebowaniu na tego typu przedsięwzięcie i potrzebie zapełnienia pustki jaka niewątpliwie występuje.

  Oczywiście reakcja jest jeszcze zbyt mała w stosunku do wyzwań, ale na czas kilkudziesięciu godzin od zamieszczenia tekstu bardzo satysfakcjonująca.

  Koniecznością jest realne spojrzenie na sprawę w każdym momencie.
  Obecnie jesteśmy na etapie prezentacji wstępnej idei i umożliwienia przejścia do bardziej zaawansowanych rozmów na zamkniętej stronie.

  Przesłanie mail zgłoszeniowego nie oznacza uzyskania członkostwa, ani brania na siebie jakichkolwiek zobowiązań, oznacza jedynie deklarację chęci uczestnictwa w projekcie.

  Czy sprawa będzie miała swój dalszy bieg zależy od decyzji nasz wszystkich, nikt dla nas i za nas tego nie zrobi. Ale też korzyści będą nasze.

  Prezentacja jest wstępna, gdyż przestawienie od razu całości mijałoby się z racjonalnością, jak też byłoby zbyt obszerne.

  Została wybrana forma prawna spółdzielni, jest ona najbardziej dla nas dogodna. Jej odpowiednik z prawa handlowego to spółka akcyjna – tutaj wymagany jest kapitał początkowy w wysokości 100 000 zł , są skomplikowane uregulowania prawne, w zasadzie prowadzenie tego typu spółki wymaga zatrudnienia na stałe prawnika, udziałowcy mają wpływ na firmę w stosunku do zaangażowanego kapitału, spółką rządzi zarząd , który zależy w pełni od udziałowca większościowego.
  Spółdzielnia to zrzeszenie osób, każdy ma wpływ głosując udziałem niezależnie od wielkości zaangażowanego kapitału, łatwiejsza w prowadzeniu po kątem prawnym, wprowadza demokracje. Jest to i wada i zaleta. Jakąś formę prawną trzeba wybrać, ważne jest też zagwarantowanie praw właścicielskich i wpływu na organizację. Zawsze grozi przejęcie lub zniszczenie firmy, niezależnie od formy prawnej i stopnia demokratyzacji w firmie. Cechą rozwiązania spółdzielczego jest fakt, że w każdym czasie władza i kontrola oraz skład osobowy zarządu zależy od wszystkich uczestniczących, a nie tylko dla udziałowca większościowego.

  Sprawa nawiązania współpracy oraz utworzenia podmiotu gospodarczego jest operacją dość złożoną. Musi być rozłożona w czasie i wymaga zastosowania szeregu rozwiązań oraz pokonania trudności. Są nie tylko zagrożenia zewnętrzne ale i wewnętrzne, które wcale nie muszą wynikać ze złej woli i chęci rozbijania.

  Wszystko przy chęci współpracy i wzajemnym szacunku jest do pokonania.

  Nie można zrobić też błędu zbytniego skupienia się na hipotetycznych zagrożeniach, trzeba widzieć cele, osiągnięcia, możliwości , korzyści jakie są do uzyskania, a nad zagrożeniami czuwać. W końcu po to robi się działalność aby wpływała na nas jak i nasze życie pozytywnie. Raczej musimy patrzeć co moglibyśmy wspólnie zdobyć i jak to zrobić. A z zagrożeniami postępować jak firma „Kacpersky” – monitorować sieć i niszczyć wirusy.

 124. Zbigniew said

  Dobrze pan gado, panie Listwa.

  Widać, że to inicjatywa Panów JO i Listwa. Pięknie. Do Pana JO mam zaufanie, pana Listwa nie miałem przyjemności prywatniej wirtualnie.

  Jeśli moje zgłoszenie nie dotarło jeszcze, to proszę dać mi znać. Mnie nie będzie raczej stać na wielką pomoc, bo życie zależy me bardziej od pracy która jest, a czas zabiera, ale za te powiedzmy 100 zł na początek chciałbym choć pokibicować z bliska. Zresztą… więcej to potem powiedziałbym.

 125. NICK said

  Ładnie. Serce rośnie.

  Bez opieki Pana Maruchy byłoby … .

  Panie Zbigniewie. Czyż źle wyczułem (niuch, niuch) Pana aktywne uczestnictwo we inicjatywie?

 126. MPSynak said

  Ale chodzi o spółdzielnię, czy o listę PROSPRYKCYJNĄ, jak w 1939?

 127. Zbigniew said

  Panie NICK – błędny wniosek (jeśli pytanie zrozumiałem).

 128. NICK said

  Powiązałem ‚logo’ Polak-Ortodoks z adresem mejlowym nanophisics. Nieważne.
  Oby starczyło Nam wszelkich potrzebnych cech do kontynuacji. A mnie, zwłaszcza.
  I oby był, zawsze odpowiedni, interlokutor, do hamowania Szanownego Pana JO. Tylko w niektórych szczegółach. Oczywiście. 🙂 .
  Bravissimo.

 129. mary said

  To i ja dorzucę swoje 3 grosze. Spółdzielnia będzie musiała być zarejestrowana w sądzie, a dane zarejestrowanych podmiotów są jawne i można je przeczytać nawet przez internet na stronie Krajowy Rejestr Sądowy. Druga sprawa to napisanie statutu w ten sposób, by nie wprowadzać w nim niepotrzebnych informacji. Jak będzie stało, że członkami moga być tylko etniczni Polacy, to podejrzewam, że sąd nie zechce zarejestrować takiej spółdzielni. Lepiej zapisać coś w stylu, że zarząd ma prawo do weryfikowania nowych, przyjmowanych członków. Działalność spóldzielni też musi być określona w statucie, ale i tu jest wytrych- że może podejmować również inną działalność. W KRS nie są publikowane nazwiska członków spółdzielni tylko jej władz.

 130. mary said

  Z drugiej strony nie musi mieć siedziby w Polsce, ale na terenie kraju, gdzie istnieją dogodniejsze warunki dla podmiotów gospodarczych i tam zarejestrowana. Może prowadzić działalność w kraju i poza nim.

 131. Listwa said

  Ludzie – załóżcie listę dyksusyjną…
  Albo wysyłajcie grupową pocztę poprzez BCC:
  Admim

  Pan JO na tamtym fortepianie gra. Przyznam jeszcze, że nie wiem jak to zrobić, pan JO pewnie też.

  @ 129/130 Mary

  Bardzo rzeczowo i konkretnie. Trzeba dodać członkowie mogą być wykluczeni albo wykreśleni jak są niegrzeczni i rozpraszają.

  Jakby Pani dorzuciła jeszcze 3 grosze na polak.ortodoks@gmail.com, to byłoby wspaniale.

 132. Zbigniew said

  @Listwa

  Listę dyskusyjną mogę założyć na serwerze komercyjnym, gdzie mam konto.

  Trudno w to uwierzyć być może panu Listwa, ale obecnie 99.83% procent ludzi nie m pojęcia, co to jest BCC.

  Martwię się też nieco o umiejętności internetowe Pana JO. Ale… to nie jest wcale takie ważne. Oczywiście, że służbom, jeśli będzie zależeć, to będą czytać nasze mejle. Gdy będzie się im nudziło z braku innych, ciekawszych zajęć.

 133. Zbigniew said

  @118 EKO-LAS

  „Pragnę zauważyć, że adres poczty elektronicznej jest „DANĄ OSOBOWĄ” w myśl obowiązujących w Polsce przepisów, która podlega ochronie. Dlatego też należy traktować takie dane jako szczególnie wrażliwe. Ujawniania osobom postronnym adresów poczty elektronicznej jest niezgodne z prawem. Niestety organizator powinien odpisać każdemu z osobna.”

  To nie tak. Niewłaściwa interpretacja prawa.

  Ja quźwa co dzień niemal dostaję z pracy od sekretarki emejle, adresowane do kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu osób. Owszem, w tym jest pewna ignorancja bezpieczeństwa. Ale nie z powodu przepisów o ochronie danych osobowych.

  Jest rzeczą oczywistą, iż ludzie związani ze sobą korespondują, w grupie. To raz.

  Dwa: przystępując do związku osób wtajemniczonych podpisuje się deklarację odpowiednią (bardzo wątpię, czy podpisywałem w pracy).

  Ten przepis o ochronie danych osobowych odnosi się raczej do _NIE_SPRZEDAWANIA_ (czyli do nachalnego marketingu) albo do nie nierozprzestrzeniania informacji prywatnych tam, gdzie nie trzeba. I tyle.

  Spec służby nie muszą podpisywać podobnych deklaracji 😉

 134. NICK said

  Trzeba powiedzieć wprost. Piątkowy „samobójca” to każdy z Nas.
  Prawie. Pomijam wielu trolli.
  Uczestniczymy? Ze świadomością?
  Życie? Tak, naturalnie. Każdy chce żyć. Kałacha brak… .

  P. JO? Jest raptusem. Niesamowicie i słusznie zawziętym na swe Dzieła.
  Jeśli mogę. P. JO.

 135. JO said

  ad.124. Pamietam o Panu. Dzis wieczorem…
  Pozdrawiam,

  JO

  P.S. Kazdy ze zglaszajacych sie otrzymuje Haslo na wejscie na Niepubliczne Forum.

  Prosze tam wpisywac swoje uwagi, spostrzezenia, propozycje.

  To forum nie jest tak dynamiczne jak tu Gajowka.
  Pprosze sie nie zrazac, ze tam za duzo sie nie dzieje w porownaniu z Publicznym Forum, gdyz tam mamy omawiac tylko tematy , ktore nie maja byc publiczne a to jest nieczesto….

  Prosze o aktywnosc, nie bac sie wypowiadac, nie bac sie wpisywac swoich doswiadczen.

  Zakladamy cos Nowego, cos Naszego, cos Wspolnego. Dla kazdego z nas jest to cos nowego , co wymaga czasu.

  Proszimy wiec o cierpliwosc, modlitwe, pomoc w tym Duchowa…

  Prosze na niepublicznym forum uzywac swoich Pseudonimow.

  Dane osobowe sa tajemnica do czasu az bedziemy rejestrowac Spoldzielnie.

  Prosze sie nie krepowac zadawac pytania Panu Janowi Aleksander a nawet prosic o rozmowe telefoniczna. On bedzie do Panstwa dzwonil.

  JO

 136. JO said

  ad.129. Bedziemy pisac Statut razem. To co wyprodukujemy oddamy do Prawnikow specjalistow , ktorzy beda pracowac z Grupami Roboczymi, ktore beda organizowane sposrod nas a te grupy beda wszystkim przedstwaiac Raport do zaakceptowania.

  To cu ma miejsce to jest WALNE ZGROMADZENIE Spoldzielcow – tak to sie nazwia Prawnie.

  Jestesmy Walnym Zgromadzeniem Spoldzielcow.

 137. Marucha said

  Może taka uwaga.
  Kiedyś należało to do absolutnie podstawowej wiedzy osób biorących się za Internet…

  Wysylając mail możemy wpisać adresy odbiorców w jednym z trzech pól, albo nawet we wszystkich.
  1. TO (czyli Do:)
  Wszystkie adresy wpisane w to pole będą widoczne dla wszystkich odbiorców.
  2. CC (Carbon copy, kalka)
  Wszystkie adresy wpisane w to pole będą widoczne dla wszystkich odbiorców
  3. BCC (Blind carbon copy, „ślepa kalka”)
  Żaden adres tu wpisany nie będzie widoczny dla innych.

  Zatem dla zachowania dyskrecji proponuję, aby każdy mail adresować w polu TO do samego siebie, a resztę adresów wpisywać do BCC.

  A najlepiej – lista dyskusyjna, zamknięta. Może być na Googlach, Yahoo, albo u p. Zbigniewa.

 138. EKO-LAS said

  @ 133 Zbigniew

  Szczegóły danych osobowych naświetlę w części niepublicznej.

  Proponuję założenie FORUM dyskusyjnego na serwerze komercyjnym. Forum powinno się znajdować w DOMENIE należącej do „SPÓŁDZIELNI”. FORUM pozwala na usystematyzowane prowadzenie dyskusji w porządku tematycznym i wątkowym. Nazwa „domeny” jest ważna jako znak rozpoznawczy. W takiej domenie utwożyć należy system pocztowy „SPÓŁDZIELNI” i przydzielić każdemu firmowy adres poczty elektronicznej.

 139. Zbigniew said

  @138 Eko-Las

  Nie zrobię forum do dyskusji. Nie mam czasu uczyć się, jak to zrobić. Nie wiem, czy mogę. Liste dyskusyjną mogę. O tym niech dycydują powiedzmy JO albo Listwa.

 140. Catolicus said

  Fantastyczny pomysł ze spółdzielnią. O szczegółach oczywiście tylko na zamkniętym forum. Modlę się o pomyślność.

 141. EKO-LAS said

  @ 139 Zbigniew

  Systemy FORÓW dyskusyjnych są bardzo intuicyjne w administrowaniu, a umożliwiają efektywną pracę w grupach nad konkretnymi zagadnieniami. Mailowe listy dyskusyjne moim zdaniem zdecydowanie nie spełnią takich oczekiwań.

 142. NICK said

  Panie JO. Nie.
  Nie jesteśmy żadnym Walnym Zgromadzeniem!!!
  Tak nie można!!! P. Marucha. To jest język prawniczy. Obowiązujący! Toż prawnikiem nie jestem… .
  No, jak tak mamy zaczynać?

 143. JO said

  Ad.139. Lista Dyskusyjna , ktora Pan juz Ma jest Doskonalym Narzedziem do Komunikacji. Panie Zbyszku, prosze o Przestanie jej danych do mnie a Ja tzn JA wszystkim zglaszajacym sie Przesle ja osobiscie…Pan Jan Aleksander…

  Zglasza sie juz b duza ilosc osob. Spoldzielnia Powstaje na naszych Oczach !! Wskrzeszacie Pod Ta nazwa WY Wszyscy Tu Gajowicze cos , co dawno uwazane bylo za umarle niemalze.
  Gajowka Ma naprawde wielka sile przebicia! Gratulacje dla Pana Gajowego. Gratulacje dla Pana ” Znak zapytania ” , ktory zaproponowal , zainicjowal Pomysl Spoldzielni.

  Jestem pod wyrazeniem ilosci zglaszajacych sie osob, oraz szerokosci tej inicjatywy, do ktorej Dolaczaja Polacy z Kanady, USA, Anglii, Niemiec, Polski…

  Zgloszenia sa z Calego Swiata…

  Zglaszaja sie profesjonalisci.

  Raz jeszcze Powiem , ze Pan Aleksander kontaktuje sie osobiscie z Kazda Osoba meilem I proponuje Rozmowe , po ktorej bedzie wyslany list z Sekretariatu w Anglii.

  Prowadzacym pod wzgledem formalno – prawnym – piszacym Statut publicznie jest Pan Aleksander.
  Jest Pan JO.
  Statut bedzie powstawal na Naszych Oczach w Gajowce Dzialanie. Kazdy bedzie mogl wlaczyc sie w Pisanie Statutu publicznie lub niepublicznie .

  Statut bedzie pisany Przez zgloszonych sie juz Profesjonalnie Wyksztalconych Gajowiczow w tym temacie.

  Gdy Statut bedzie ukonczony w Gajowce, przeslemy Dokument do innej kancelarii prawnej celem drugiej opinii, po czym Statut zaopatrzony w Nazwiska osob Walnego Zgromadzenia Spoldzielni bedzie przekazany do Sadu Rejonowego w celu jego oficjalnej Rejestracji.

  Dzieki rozrzuconym Gajowiczom w Swiecie, stworzymy siec Gospodarcza, w ktorej Bedziemy pomagac sobie nawzajem, opiekowac sie, wymieniac Uslugi I Tiwary. Utworzymy Fundusz, ktory bedzie zaczatkiem Banku Spoldzielczego, ktorego Fundusze umiescimy daleko od Lichwiarzy.

  Nas jest Duzo I jestesmy wszedzie, na kazdym Kontynencie. Razem Tworzymy sile.

  Prosimy o wciaz sie Zglaszanie, kto swoj niech sie nie Boi przeslac adres z telefonem…

  JO

  JA

 144. Marucha said

  Re 141:
  Nie wiem, czy wystarczy mi energii na stworzenie specjalnego forum dyskusyjnego – ale gdyby ktoś chciał, to polecam forum oparte na „Simple Machines”.

  Zaznaczam, że stworzenie i zainicjowanie forum wymaga sporo czasu i wiedzy, która wszak nie jest niemożliwa do zdobycia.
  Gotowe forum oparte na Simple Machines można zobaczyć tu:
  > http://traditio.m6w.org
  Darmowe miejsce na takie forum (z reklamami)
  > http://www.smfforfree.com/
  Można je też zainstalować na własnym, wykupionym wirtualnym serwerze.

  Re 143:
  Panie JO, pomysł stworzenia sfery realnej aktywności gajówki, wlącznie ze Spółdzielnią – jest Pański. Ja nie mam z nim nic wspólnego, a w szczególności żadnych zasług.

 145. NICK said

  Nie widzę. Podobnego Panu. Gospodarzu. Tyle, na dzisiaj.

 146. NICK said

  Tak sobie myślę i myślę.
  Są wątpliwości we wirtualności.
  A, może by, najpierwej, powstało coś na kształt „rady nadzorczej”? Na początek. Z chętnych czy wytypowanych? Którzy, wkrótce, spotkają się w realu?
  Dogadywanie wirtualne? Osobiście, mnie? Przeraża.
  Z całym szacunkiem pozostając.
  I nie chcę pisać wprost co ta wirtualność znaczy. A, i, o czym świadczy. Czy też świadczyć może.

 147. Marucha said

  Ad 144:
  Zaraz, zaraz – a może po prostu dorobić kilka działów na potrzeby gajówki/spółdzielni na już istniejącym forum?
  > http://traditio.m6w.org
  To by było względnie mało czasochłonne.

 148. JO said

  Ad.144. Jak Bog zechce, to starczy. Poki co mamy wiele miejsc do dyskusji Dzieki Panu, Panie Gajowy.
  W Zwiazku z duza iloscia zglaszajacych Sie osob, juz dzis moge powiedziec, ze Spoldzielnia juz Istnieje.

  To od Nas zalezy teraz jak bedzie Dzialala.

  Jak Kazda Organizacja w tym I nasza Spoldzielnia Ma Filary, ktore Ja wspieraja. Tak jak musza byc I Filary Tak i kostki Granitiwe, z ktorej jest zbudowana Kazda budowla.

  Niech Kazda wiec czesc robi swoje. Filary niech wspieraja a kostki Granitiwe niech Budowle Buduja.

  Informuje, ze Trwa aktualnie czesc organizacyjna Spoldzielni. Do kazdej z osob Pan Jan odpisuje I telefonuje. Z Powodu duzej ilosci zgloszen, prosze sie uzbroic w Cierpliwosc .

  Osoby jeszcze nie zgloszone, proszone sa by nie czekaly z wyslaniem zgloszeniowego listu na adres: polak.ortodoks@gmail.com

 149. JO said

  Ad.147. Doskonaly Pomysl!!!

 150. JO said

  …doskonale ZAWSZE jest PROSTE…

 151. Listwa said

  @ 119 Wanderer

  Panie Wanderer, właśnie chodzi o to aby zacząć się dobrze rozumieć z obu stron, nawet jesli na początku coś nie wychodzi.
  Zlokalizowanie zagrożeń jest bardzo cenne, łatwiej to zrobić scalając siły umysłowe. Pana propozycja wychodzi temu na przeciw
  ma pan teraz przemyślenia, wspólnie trzeba byłoby przekształcic je w konkretne wnioski i je zweryfikować. Zgodzi Pan się chyba że lista zlokalizowanych zagrożeń musi być ujawniona w zamkniętym gronie?

  @124 Zbigniew

  Napisał pan „Mnie nie będzie raczej stać na wielką pomoc, (..) ale za te powiedzmy 100 zł na początek chciałbym choć pokibicować z bliska. ”

  Tu nie chodzi o pomoc , to podjęcie tematu także z korzyścią dla siebie, dla wspólnej korzyści. Wstępne założenie optuje za kosztami
  100 – 150 zł, tak aby zacząć sprawę, nabierać doświadczenia i tworzyć mechanizmy, ale jednocześnie nie tworzyć dużego ryzyka i obciązeń, przy jednoczesnym zdobyciu odpowiedniej siły. Liczą się nie tylko pieniądze , ale wiedza , doświadczenie. Wystarcza do 150 zł aby z powodzeniem rozpocząć uczestnictwo.

 152. Listwa said

  @ 146 NICK

  Została wirtualnie przedstawiona idea, prowadzimy dyskusje, jednocześnie trwa napływ zgłoszeń. Pan JO informuje o dużej ich ilości, nie ma jeszcze szczegółów , ale opracowanie informacji i dalszy ich napływ trochę jeszcze potrwa. Można miec nadzieje że niedługo osiągniemy zakładaną liczbę zgłoszeń.

  Jeśli dojdziemy do zakładanych pułapów przyjdzie czas na wpłatę po 10 zł i sformowanie grupy założycielskiej, opracowanie statutu i załatwienie wszystkich formalności. Jak będzie dalej sżło tak sprawnie i szybko, będzie z konieczności topniała wirtualność na rzecz stopniowej i rozsądnej realności oraz materializowania różnych elementów.

 153. Toudi said

  Ad.144-147. Pan Marucha
  Świetne linki Pan Gospodarz zapodał.
  Nie mogę się oderwać od kompa, tak jest ciekawy tam materiał.
  Czapki z głów, przed Panem Marucha. Dyskusje również ciekawe, merytoryczne.

 154. Davout said

  Działalność zarejestrowana tylko za granicą. Mieszkam w Irlandii i widze ze państwo daje tu możliwosci rozwoju firmom. Niski ZUS, CIT 12%.
  Dobrze byłoby nawiazać współprace lub wciagnac do projektu prawników i doradców podatkowych specjalizujących się optymalizacją podatkową.

 155. EKO-LAS said

  @ 153 Davout

  Światowa Spółdzielnia Polaków o zasięgu globalnym, swoją główną lokalizację bezwzględnie musi mieć w POLSCE. Jest to warunek, który pozwoli dać nadzieję Polakom w Polsce na to, że Polacy jeszcze żyją. Tutaj w Polsce przede wszystkim należy pokonać każdą trudność stawianą przez OKUPANTA.

  Zdaję sobie sprawę z tego, że łatwiej i bez większych problemów działalność gospodarczą zakłada się poza Polską, jednak ten trud działań podjęty w Polsce będzie kolejnym namacalnym świadectwem dla Polaków mieszkających poza granicami Polski na faktyczne zniewolenie Narodu Polskiego zamieszkującego swoją OJCZYZNĘ.

  Jest to niezmiernie ważne aby przy tej okazji dać świadectwo Światu tego co tak właściwie spotyka społeczność Narodu Polskiego w granicach państwa POLSKIEGO.

 156. JO said

  Trzeci Dzien Apelu!
  Proponuje Trzymac Apel 7 dni na Czolowce Gajowki. 7 to Dobra Licza .

  Potem, jak Pan Gajowy bedzie mial sily, to zrealizuje projekekt jak w 147 oraz przeciez juz mamy instrumenty, ktore funkcjonuja.

 157. Boydar said

  Jakiż chichot historii, żeby Spółdzielnia musiała Polakom zastępować Ojczyznę.
  Nic to Baśka, damy radę. Niemiachom BRD Gmbh heimatuje już siedemdziesiąt lat.
  Im za karę, a nam ? Musi również.

 158. JO said

  Planowane bylo Zebrac 10 osob.
  Wychodzi na to, ze tylko po 2 dniach bedzie ponad setka.

  Ten Rozwoj sprawy na forum Gajowki uswiadamia nam wszystkim, ze nie tylko wypatrujemy zmiany, ale My Wszyscy Gotowi jestesmy te Zmiane czynic.

  Spoldzielnia to to nasze Narzedzie Wspolnego Dzialania do Zmiany, do wyrabywania na NOWO Przestrzeni Polskiej Odbierajac Masonerri to co Odwiecznie Nasze I przywracajac Nam to co Nieprzemijajace.

  Forum na Przyjmowanie zgloszen musi byc nieustannie Otwarte, nieustannie Dzialajace.

  Forum Przyjmowania, Zapisywania sie, Wchodzenia do Wspolnego W tym Gospodarczego Dzialania musi byc Nieustajaco Otwarte. Taka jest potrzeba Nasza, Nas , ktorych Robia Niewolnikiami nie tylko na Naszej Polskiej Ziemi, Ziemi Naszych Dziadow, Matek…, ale wyrzucajac Nas z Ojcowizny robia Nas wyrzutkami blakajacymi sie wsrod Narodow Swiata.

  Poprzez Wspolne Dzialanie wracajmy do Domu , wracajmy na nasza Ziemie gdzie groby Naszych Dziadow I przyszlosc Naszych Dzieci, Walczmy Razem. Nam OBCY Zabieraja , OBCY Nami Rzadza, OBCY Smierc nam I naszym Dzieciom Niosa. Za Nas Nikt nic nam Dobrego nie zrobi. Dzialajmy Wspolnie.

  Adres Zgloszeniowy:
  polak.ortodoks@gmail.com

  Jan Aleksander

  JO

 159. Zbigniew said

  Takich parę.

  Czy lista dyskusyjna email czy forum?

  Otóż zastanówmy się. Skąd powodzenie dotychczas?
  Bardzo proste. Zapał nade wszystko pana JO. Ale to nie wszystko. Po prostu Gajówka jest czytana i odwiedzana. zaś myślenie którzy tutaj w miarę podobne.

  Dostałem hasło. Ale… Pan JO wysyłając hasło nie podaje adresu URL do stron, na które jest to hasło… Taki niby drobiazg, a wiele znaczy…. proszę przemyśleć.

  Wszedłem na strony z hasłem. A tam… nic właściwie. Dlaczego? A bo nam tutaj łatwiej rozmawiać. To forum Maruchy jest bardziej interaktywne. Tamte strony nie są. To bardzo ważne.

  No nie wiem, jeśłi nam Marucha wypichci podobne forum gdzie indziej… Ale wątpię.

  Pamiętacie strony pana Bardzo? Tutaj owszem, czytujemy i dyskutujemy z nim z wielką przyjemnością. Ale czy jego strony są odwiedzane? Oj… chyba nie są i to prawie wcale, mimo, jestem tego pewien, są tego warte.

  Ja bym proponował, aby korzystać nadal z przyzwolenia i pomocy pana Maruchy, z tej gajówki. Bardzo radzę w ten sposób. Nie że ja tu za autorytet, przechwalam się, ale podeprę się tym, iż w internecie zęby zjadłem i pracowałem również i w reklamie internetowej dla wielu firm w Kanadzie przez lata, tak że wiem.. po prostu.

  Obok zaś z dyskusji na forum ma sens zrobienie listy dyskusyjnej email. Jeśli głosy będą przychylne – uczynię to szybko. Nie musi być tak, że pan JO przyśle mi adresy email chętnych. Może być tak, że pan JO poda adres zgłaszającycm się do listy email, a oni zapiszą się sami, z własnej woli.

  Ale tu od razu pojawia się idea o jeden krok dalej. Może zarejestrować nazwę domeny dla tego Ruchu? Wykupić miejsce na serwerze, tworzyć powoli strony w jednym miejscu? Skoro jest tylu chętnych, to jakiż to znowu wydatek? Gotów żem to uczynić szybko. Takie jedno miejsce, z jednym adresem i zwartą zawartością robi dużo lepsze wrażenie niż strony porozrzucane po serwerach. I tam właśnie założyć listę email? Zaś nadal dyskutować na tematy natury ogólnej, takie publiczne, tutaj, w Gajówce.

 160. EKO-LAS said

  @ 159 Zbigniew

  Słuszne uwagi i propozycje. Jednakże proszę wziąć pod uwagę, że listy dyskusyjne to nie to samo co forum, nie dają one tych możliwości co forum.

  Bardzo dobry pomysł przedstawił Pan Marucha wykorzystania forum http://traditio.m6w.org , na którym po założeniu tematów i wątków, ustanowieni moderatorzy prowadziliby pracę grup tematycznych. Dostęp w ramach przeglądania i możliwość wpisów do takiej części forum byłby tylko dla osób uprawnionych. Inną częścią takiego forum mogłaby być strefa publicznie dostępna, na której w formie biuletynów można by było upubliczniać ustalone treści informacyjne. Do czasu wykupienia domeny (wybór nazwy), serwera i prac instalacyjnych, testach itp. forum tymczasowe na http://traditio.m6w.org mogłoby być miejscem spotkań roboczych.

 161. EKO-LAS said

  Mam pytanie, czy już została ustalona oficjalna nazwa spółdzielni? Jeżeli jeszcze ta nazwa nie została ustalona to moją propozycją jest umieszczenie w jej nazwie określenia „Światowa Spółdzielnia Polaków”. Nazwa jest to o tyle ważna, żeby w tłumaczeniach na inne języki była wyrazista i zapamiętywalna.

  Drugą sprawą jest dokonanie wyboru i zarejestrowanie DOMENY internetowej. Pan Zbigniew zadeklarował szybkie uruchomienie strony na serwerze komercyjnym dla spółdzielni, jednakże konieczna do tego jest nazwa domeny. Nazwa takiej domeny powinna być możliwie krótka, aby można było tworzyć w oparciu o jej człon zrozumiałe i czytelne subdomeny.

  Dyskusję, jeżeliby taka miała mieć miejsce w temacie wyboru nazwy spółdzielni i wyboru nazwy domeny powinniśmy prowadzić w strefie niepublicznej, gdyż znane są przypadki celowych rejestracji nazw domen dla ich późniejszego komercyjnego odsprzedawania po stosunkowo wyższych kosztach.

 162. JO said

  ad.161. Spoldzielnia – „Wspolne Dzialanie”

  …..

 163. Marucha said

  Re 161:
  O nazwie domeny, która będzie krótka i wpadająca w ucho, możemy raczej zapomnieć.
  Wszystkie chyba krótkie nazwy są już wykupione przez internetowych handlarzy domen.

 164. Boydar said

  Wysłałem Panu JO pewien pomysł, do konsultacji dyskretnej z Panem Gajowym

 165. JO said

  ad.159. Pana spostrzezenia i ja podzielam.

  Gajowka Glowna jest Centrum a reszta , to tylko drobniejsze narzedzia.

  Pomysl Pana Gajowego by tu utowrzyc strone jest wlasciwy.

  To Gajowka Glowna ma konstrukcje Dynamiczna, ktora czytamy bedac prowadzonym przez Ludzi majacych Wiedze i Wiare – to nasza sila.

  Cala reszta w kolo Gajowki to drobne narzedzia….

  Gajowka Dzialanie to miejsce, gdzie bedzie wklejany tekst Spoldzielni Statutu na biezaco omawiany przez wszystkich zainteresowanych lub czytany przez zainteresowanych.

  Wspolne Dzialanie jest jak najbardziej Publiczne. Robimy wszystko razem w Hierarchii Katolickiej – Hierarchii Prawa Naturalnego, gdzie najwieksi sluza Najmniejszym w mysl slow „niech Najwieksi beda najmniejszymi a najmniejsi najwiekszymi” – to motto Spoldzielni. Mamy sie nawzajem opiekowac, dbac o siebie , walczyc o siebie nawzajem ale po Ortodoksyjnemu a nie po Zydowsku jak nam proponuja/narzucaja Lichwiarze.

 166. EKO-LAS said

  @ 165 JO

  No cóż, szanowny Panie JO, w końcu wyjawił Pan swoją wolę ostateczną. Nazwać grono osób, które widzą realne zagrożenie z jawnego ukazywania informacji niejawnych zakładanego projektu gospodarczego – żydowską propozycją narzucających się lichwiarzy?

  Powodzenia życzę 🙂

 167. Boydar said

  Czy Panu od tej ekologii to coś się czasem nie porobiło ???

 168. JO said

  ad.167. O bledne zrozumienie w internecie jest bardzo Latwo. Pan Eko-Las blednie zrozumial moja wypowiedz.
  ——————–

  Informuje, ze w zwiazku z duza iloscia osob zglaszajacych sie do Spoldzielni z calego swiata i calej Polski – w Gajowce Dzialanie beda strony jak np: Spoldzielnia Anglia, Spoldzielnia Szkocja, Spoldzielnia Dania, etc, etc. Tam poszczegolne osoby uzywajac pseudonimu , moga sie porozumiewac, w zaleznosci od miejsca Dzialania/zamieszkania…

  Proponuje Polske podzielic administracyjnie na Dawne Wojewodztwa a bylo ich troche… – Podzial Administracyjny dawnego PRL.

  JA

  JA

 169. wanderer said

  @168 Panie JO,
  Po co dzielic?
  Czy nie lepiej zeby wszyscy mogli sie kontaktowac ze wszystkimi?

 170. NICK said

  Panie EKO, Pan się nie przejmuj.
  Pana uwagi są cenne.
  Nazwa spółdzielni też ‚na miejscu’ ale, jak rozumiem, nie nawiązała do ‚wspólnego dzialania’, które to, jest przyjęte i utarte.

  Rzeczywiście nastąpiła nadinterpretacja wypowiedzi p. JO.

 171. EKO-LAS said

  @ 165 JO

  Szanowny Panie JO proszę o usunięcie moich danych osobowych, to jest adresu poczty elektronicznej, jak również mojego nick-u z państwa baz danych osobowych i anulowanie zgłoszenia mojej deklaracji, a także zablokowania przyznanego mi hasła dostępu do strony https://gajowka.wordpress.com/ruch-wspolne-dzialanie/.

 172. Boydar said

  to się nazywa plug-in expired

 173. JO said

  1.Drodzy Panstwo, zglasza sie duza ilosc Osob, co chwile Pan JA dostaje na Nasze Konto listy od zglaszajacych sie.

  ad.171. Panie Eko-Las. Mysle, ze zaszlo nieporozumienie. Nie atakuje Pana, nic nie naciskam. Kazda wypowiedz poddaje dyskusji. Prosze uprzejmie wszystkie problemy wyjasniac poprzez Pana JA. Tu zachowujmy spokoj, rozwage.

  Pozdrawiam,

  JO

 174. JO said

  Informuje rowniez, ze jest zespol, ktory podjal sie opracowania Statutu. Wyniki pracy beda poddawane w Gajowce. Kto ma inne propozycje, prosze o sugestie.

  Spory w sprawach prosze przenosic na zamkniete Forum. Uwazam, ze „spory” sa nieuniknione, robmy je ale w zamknietym forum .
  JO

 175. Rokitnik said

  ” Światowa Spółdzielnia Polaków ” brzmi bardzo dobrze. jest zachęcajace do zainteresowania się, zwłaszcza poparte równie trafnym LOGO. W dodatku dobrze przetłumaczalne na obce języki. TO mój TYP na który bym głosował.

 176. JO said

  ad.175. Niech idzie na liste propozycji.

  ——–

  Z informacji z naszego Sekretariatu wynika, ze zglosili sie profesjonalisci w temacie Prawa Spoldzielczego, ktorzy zaproponowali napisac schemat Statutu, ktory poddamy dyskusji publicznej.

  Ufam, ze niedlugo bedziemy mogli dokonac pierwszego wpisu opracowywanego dokumentu rejestracyjnego.

  Prosimy o wnikanie w Prawo Spoldzielcze wskazane przez Pana Listwe i przygotowywanie sie tym do konkretnej dyskusji, propozycji.

 177. Listwa said

  Trochę wolniej z tym wszystkim i spokojniej. Pan JO podał wreszcie jakieś pierwsze dane – jest ponad 100 zgłoszeń i wciąż napływają. Na dwie doby wynik bardzo dobry , ale w stosunku do potrzeb bardzo jeszcze słaby.

  Ten temat musi docierać do odbiorców przynajmniej z miesiąc, to z istoty musi trochę potrwać. I nikt tego nie przyspieszy.
  Jest to kwestia poznania, zrozumienia, dostrzeżenia korzyści (samemu, bo nie wszystko uda sie przedstawić), rozpoczęcia wkomponowywania idei w swą świadomość, układy życiowe. Trzeba drgnięcia, wzbudzenia wysiłku, aktywności, i co ważne trzeba trochę czasu aby zacząć funkcjonować najpierw w trybie wirtualnym, co jest trochę niewygodne.

  Tekst został zamieszczony w Gajówce na pierwszej stronie, gdyż inaczej miałby małe szansę dotarcia. Jest uruchomiona strona https://gajowka.wordpress.com/ tam jest wejście „Ruch wspólne działanie” po podaniu hasła wchodzimy do wnętrza.
  Funkcjonowanie tam jest identyczne jak funkcjonowanie tu.

  Gajówka główna ma swoje cele i nie chodzi o to żeby na niej prowadzić wszystkie prace, jest sens tylko jako informacja , promocja i przechodzimy z dyskusją na wewnętrzną stronę, tam wałkujemy wszystkie sprawy techniczne i organizacyjne.

  Spółdzielnia jest odrębnym i niezależnym tematem od Gajówki, ale z nim związanym i nie należy tego związku zrywać i zmieniać. Pierwszym krokiem po zarejestrowaniu to co ? Nadanie Gajowemu honorowego członkostwa. Bo to jego wieloletnia praca owocuje spółdzielnią.

  Pan JO jest egzaltowany o ogromnym optymiźmie , czasami trochę nie do końca coś przemyśli ale humaniści tak mają.

  O problemach z natłokiem informacji Pan JO trochę przesadził , nałozył na siebie dużo obowiązków stąd sobie trochę nie radzi.
  Ale temat jest do opanowania jak na razie w układzie takim jak obecnie jest. Czyli strona główna, strona dodatkowa wewnętrzna o korespondencja mailowa.

 178. Boydar said

  Panie Listwo kochany, „odrębna i niezależna /…/ od Gajówki” to jest prognoza pogody na Polsacie 🙂

 179. Listwa said

  @ 154 Davout

  Pana ruch bardzo dobry, myśl i podejście też, ale musimy się nauczyć uwzgędniać wszystkie czynniki.
  1 . Czy pan już wysłał zgłosznie?
  2. Ilu nas jest w Irlandii? wydaje się ze na razie mamy tylko pana ?
  3. Musimy dokonać scalenia osób, idei, statut, stworzyć plany, to możemy zrobić tam gdzie jest największe grono.
  4. Podejmiemy temat w otoczce prawnej prawa w Polsce, musimy poznać uregulowania innych państw, GB, Węgry, Irlandia, Rosja, moze Cypr.
  5. Wybór to praca i decyzja, słuszna decyzja i najbardziej kompomisowa w stosunku do różnych możliwości

  Jak pan widzi czynników jest więcej a i to nie wszystkie. Ale pana strzał dobry. Niewykluczone ze z czasem dorzemy w tej czy innej formie i do Irlandii. To zależy od nas i zaangażowania. A także od trywialnego wysłania zgłoszenia i pozbycia się chorego podejścia – nie zrobią inni. każdy musi dołożyć cegiełkę, im więcej nas tym cegiełka mniejsza a siła większa

 180. Listwa said

  Spółdzielnia nie potrzebuje strony do publikacji analogicznie jak gajówka, ona ewentuanie potrzebuje strony do konkretnych celów nawiązania komunikacji między różnymi osobami przebywających w różnych miejscach. Dostępna z dowolnego punktu. Celem strony nie jest zdobycie czytelnictwa z grona swiatowego ale konkretne potrzeby organizacyjne, jak na razie.

  Spółdzielnia jest odrębna i niezależna od Gajówki formalnie i strukturą celów. Spółdzielnia jest Gajówką od strony ludzi.

 181. Listwa said

  @ 171 EKO-LAS

  Proszę pana aby pan wycofał się z wpisu @ 171. Pan JO zanim nauczy się blokować hasło to minie ze 20 lat.
  Proszę zobabaczyć wpis @ 115 i 114

  Jest tam trochę nt. zagrożeń.

  lista zagrożeń :
  1. powierzchownie formułowanych recept, nacechowanych ogólnikowośćią i ograniczanie sie tylko do nich.

  ( panu JO czasami to się zdarza)

  2.zbyt szybkie obrażanie się
  ( a to się panu zdarzyło)
  3.pochopne odwracanie sie plecami z byle powodu.
  4.uleganie poczuciu dołowania

  Zarówno pan Jo jak i pan wdepnęliście. trzeba się wycofać i już . robimy dalej.

  Jest odwieczny dylemat w zarządzaniu, jest nim godzenie celów krótkookresowych z długookresowymi.
  Czytając pana wpisy tu i w wewnętrznej stronie, widzę że pan ma spojrzenia strategiczne co jest bardzo cenne, pan Jo to najczęściej spojrzenie doraźne. Tu rodzą się konflikty i iskrzenia. Ale pana spojrzenie ma dużąwartość i prosze się tym nie przejmować że pan JO czegoś nie dostrzega, ma na sobie duzo obowiązków i jeszcze przez dłuzszy czas może mu się to zdarzać.
  Potrzebni sa luzie z duższą perspektywą spojrzenia bo inaczej ci z krótka nas zadziobią. Pan wraca szybko .

  A pan Boydar ma taki styl, prosze się nie przejmować Lubelak, ciągle patrzy na boki i udaje że nie w przód.

 182. Zbigniew said

  No, to ja cenie Pana coraz bardziej i poważam, panie Listwa.

  Dobrze, że pan JO coś konkretnie. Wcale nie trzeba pytać o wszystko. Gdy będzie statut, cele jasne a zgodne z oczekiwaniami, ludzie jeszcze bardziej zachcą.

  Nazwa na razie nie najważniejsza, ani nazwa domeny (acz pierwsze strony nieoficjalnie można robić i bez domeny). Miałyby one charakter informacyjny. Przydałoby się wyznaczyć grupkę osób do tego początku, skarbnik, szef właściwie jest, może ktoś od stron www (ale może Pan JO tak właśnie i robi). Potem jak rozumiem skład prowadzących poszedłby pod głosowanie.

 183. EKO-LAS said

  @ 181 Listwa

  Proszę mi wierzyć, że daleko mi do obrażania się na treści komentarzy. Po prostu moje zaufanie do Pana JO jako głównodowdzącego legło w gruzach i stąd moja decyzja.

  @ 182 Zbigniew

  Nazwa spółdzielni ma duże znaczenie, bo o przesłanie wynikające z tej nazwy buduje się zapisy wewnętrznych uregulowań statutu. Nazwa domeny zaś musi korespondować skojażeniowo z nazwą spółdzieli.

 184. mary said

  re” 175
  Ależ Panie Rokitnik nie powinna sie tak nazywać. Juz z art.1 Prawa spółdzielczego wynika, że ma prowadzić działalność gospodarczą w interesie swoich członków, a dalej, że może prowadzić dodatkową działalność w interesie członków i środowiska. Skoro une nas tak oszukują, to i my powinniśmy wykazać więcej sprytu i tak to zrobić, by można było robić swoje, a nikt nie mógł się przyczepić do niczego. Nazwa powinna oddawać istotę i przedmiot działalności, dlatego zaproponowana przez Pana JO Wspólne działanie chyba jest najbardziej odpowiednia.
  Niezależnie od powyższego zleci się kupa „polaków” ze świata i przedsięwzięcie spali na panewce,

 185. Listwa said

  @ 183 EKO-LAS

  U nas nie ma głównodowodzących, każdy dowodzi w tym co na siebie bierze, korzysta z pomocy innych.
  Nie tylko pan JO jest. Rozumiem że pan wrócił i nie będzie miał nic przeciwko temu zeby pan JO pokazał wyraźniej co miał na myśli i odbudowywał zaufanie. On wziął na siebie dużo czynności i moze zrobić błąd. No ale nie można mu przetłumaczyć żeby trochę zwolnił. Ja uważam że lepiej jest budować 3 albo 6 miesięcy i wolniej a skutecznie, niż w miesiąc i żeby nic z tego nie wyszło.

 186. mary said

  Poza tym logo jest świetnym uzupełnieniem do nazwy. Mądremu dość.

 187. Listwa said

  @ 184 Mary

  Wspólne działanie chyba jest najbardziej odpowiednia … no i krótka. Najgorsze te kupy

 188. EKO-LAS said

  Pozwolę sobie na doprecyzowanie znaczenia tego „przesłania” nazwy spółdzielni. Kto z państwa odpowie na pytanie: „Ilu nieżydów znajduje się w Zarządzie Głównym Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce?

 189. mary said

  re: 188 To inna sprawa. Oni mają inna mentalność.

 190. EKO-LAS said

  Widzę, że muszę bardziej bezpośrednio.

  Statut

  § 1

  Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce zwane dalej „Towarzystwem” jest dobrowolnym, samorządnym, apolitycznym, neutralnym światopoglądowo zrzeszeniem obywateli polskich narodowości żydowskiej zamieszkujących na stałe w Polsce.

 191. Listwa said

  Jeśli chodzi o nazwę to trzeba zobaczyć najpierw jakie nazwy już są, o identycznej nazwie nie można zarejestrować.

  Ale przejdźmy do analiz gospodarczych:

  http://www.lista500.polityka.pl/rankings/show

 192. mary said

  re:190 Towarzystwo zydowskie jest pewnie stowarzyszeniem a nie spółdzielnią. Tutaj tez możnaby załozyć stowarzyszenie, ale skoro podjęliście decyzję o spółdzielni, to inne zasady.

 193. EKO-LAS said

  @ 192 Mary
  Czy słowo Polak w nazwie spółdzielni jest aż tak rażące, że przyczyni się do niepowodzenia projektu?

 194. gość said

  Afera w SKOK-ach. Senator PiS wyprowadził miliony?

  Grzegorz Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której jest dziś właścicielem i prezesem.

  Takie wnioski płyną z pisma, które szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak wysłał do najważniejszych osób w państwie. Dokument, do którego udało nam się dotrzeć, dotyczy przekształceń własnościowych na zapleczu SKOK-ów. Jego głównym bohaterem jest Grzegorz Bierecki, dziś senator PiS. Twórca imperium SKOK, który wspiera prawicowe media, jeszcze kilka miesięcy temu pojawiał się w gronie potencjalnych kandydatów PiS na prezydenta.

  Z materiału zgromadzonego przez urzędników KNF wyłania się ponury obraz. Szczególne wątpliwości budzą losy Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, zlikwidowanej w 2010 r.

  Dalej:

  http://www.wprost.pl/ar/497315/Afera-w-SKOK-ach-Senator-PiS-wyprowadzil-miliony/

 195. NICK said

  Proszę Państwa.
  Nie dość, że EKO-LAS bardzo się zaangażował, chcąc pomóc jak najlepiej a widać to przecież. To bardzo rozsądnie podchodzi do wspólnych spraw.
  Dodam, że jest tu w godnym zastępstwie swego kolegi, P. Errora 404 (o ile dobrze rozumiem). A obu Panów cenimy za ich zdania. Krótkie, wyważone i na temat.
  Przepraszam Pana EKO, że ten wpis traktuje Pana obocznie ale to tylko jakby. I, pozdrawiam.

 196. EKO-LAS said

  @ 195 NICK

  Pan Error 404 najprawdopodobniej nie zalicza mnie do swoich kolegów, gdyż tak własciwie nie łączą nas żadne koleżeńskie znajomości. To tak dla rozwiania wątpliwości.

 197. mary said

  re 193 ko-Las Oczywiście nie powinna, ale sąd rejestracyjny może uznać inaczej, zwłaszcza że wszystkie bezsensowne ustawy są „dostosowywane” do zepsutych unijnych. Użycie sformułowania narodowego może być uznane jako ….niech sobie Pan dopisze. Dlatego podkreślam, że należy postępować zgodnie z tym antyludzkim prawem, a jednocześnie robić swoje.

 198. Listwa said

  Poszukiwanie nazwy jest konieczne, propozycji może być kilkanaście, im więcej tym trudniej wybrać.

  Ale mają to być poszukiwania merytoryczne i nie przerobione się w spór osobisty.
  Pani Mary ma dużo racji, pan ECO-las dobre zamiary, I cóż zrobić? trzeba wziąć argumenty pod rozwagę i je uwzględnić we właściwej mierze względem ciężaru gatunkowego argumentu. Lepiej działać sprawnie niż mieć trudności przez nazwę. I nie chodzi o to że „polak” lub „polskie” jest rażące. Ma też być odpowiednia konotacja i zgrabne marketingowo.

  Ważne aby sprawa szła do przodu. Niektórzy wzięli jakiś słoiki czy mrówki i im idzie. trzeba bdac żeby nie było sporów osobistych zamiast merytorycznych.

 199. mary said

  Dodam jeszcze na czym polega dostosowywanie prawa np. w kodeksie pracy i ustawie o zatrudnieniu i bezrobociu: armia Polaków niezależnie od wieku z biedy ucieka za byle jaką pracą. Wymienione wyżej przepisy przewidują świadczenia dla ludzi będących członkami państw ue. Za projekty tych poprawek (przygotowanie)płaci się około 5 tys-10tys,zł. Kto bierze łatwo się domyślić. Nie napiszę już o innych ustawach, bo mam szeroką wiedzę. Mogę napisać na konkretny temat, który kogoś interesuje.

 200. Boydar said

  JO – „… walczyć o siebie nawzajem ale po ortodoksyjnemu a nie po żydowsku, jak nam proponują/narzucają lichwiarze…” – uwaga/postulat/idea natury ogólnej, ze wszech miar prawdziwy i szczególnie zasadny w sytuacji Polski i Polaków

  EKO – „… Nazwać grono osób, które widzą realne zagrożenie z jawnego ukazywania informacji niejawnych zakładanego projektu gospodarczego – żydowską propozycją narzucających się lichwiarzy? …” – tendencyjna zmiana sensu wypowiedzi i „święte oburzenie”

  Panie Eko, ponawiam pytanie, czy Panu się coś porobiło ? Pańska konkluzja jest, kolokwialnie mówiąc, z dupy wzięta, Pan po polsku nie spikasz. To co Pan zrobił to albo debilizm albo nędzna prowokacja w celu rozpieprzenia inicjatywy.

  Mnie się nie rozchodzi personalnie o kol. EKO-LAS’a, mnie się rozchodzi o postawę. To jest postawa HISTERYCZNA i NIEMERYTORYCZNA. Żadna wypowiedź Pana JO, ani z obecnych ani z wcześniejszych publikowanych w Gajówce, nie daje podstawy do tak sformułowanego votum nieufności. Jeśli zaś nie, to owo votum separatum jest próbą rozbijactwa lub objawem totalnego defetyzmu własnego („nie cierpię nie cierpieć” – smerf Maruda). W obu przypadkach narażamy się na syndrom wybitej szyby. Dzisiaj Pan JO jest be bo to, a jutro be będzie Zarząd Spółdzielni bo tamto lub im nogi śmierdzą. Tylko dlatego że ktoś nie dorozumiał słowa pisanego.
  Panie EKO, albo z pożytkiem dla wszystkich uzasadni Pan rzeczowo swoje zastrzeżenia, albo Panu JO należą się przeprosiny. Oba te wyjścia są honorowe i z pewnością zostaną przyjęte. Jest jeszcze oczywiście trzecia możliwość.

 201. EKO-LAS said

  @ 200 Bożydar

  Szanowny Panie Boży Darze, a Pan to jest z tych co to konkluzję wyciągają z „jednego” słowa? Przytocz Pan sobie CAŁĄ wypowiedź Pana JO. Przeczytaj Pan sobie tę wypowidź na głos tyle razy ile Pan tylko potrafisz, to może sąsiad Pana sąsiada Panu wytłumaczy bo ja nie zamierzam.

 202. Boydar said

  „… Jesteśmy w stanie na wypadek naszej katastrofy zabrać ze sobą świat. I mamy zamiar to uczynić, nim dopuścimy do klęski Izraela …” – Marvin Van Creveld

  Tak, czwartej możliwości nie uwzględniłem. Ale żyję 🙂

 203. NICK said

  Powtarzam – raz ostatni.
  P. EKO. Rób Pan swoje z dooopą twardą. Nie przejmując się pierdołami. Widzi Pan. Tu, czasami i niepotrzebnie zachodzą indywidualne ‚mecze’. One są nieważne.

 204. EKO-LAS said

  @197 Mary
  Projekt „Światowa Spółdzielnia Polaków – Wspólne Działanie” albo będzie WIELKI albo go nie będzie wcale. Tendencyjne, zachowaczo-niewolnicze myślenie kapitulacyjne już na tym etapie źle wróży temu projektowi. Warto ponieść trud godnego działania, czy nie warto?

 205. davout said

  Zgłoszenie wysłalem jeszcze przed południem. Wciąż czekam na odpowiedź z hasłem.
  Wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa całości inicjatywy są zrozumiałe i nie powinny być przedmiotem kłótni a raczej elementem dyskusji merytorycznej.
  Nic na łapu capu. W gronie aktywnych wszyscy podzielimy się swoimi przemyśleniami i watpliwościami.

 206. Listwa said

  @ 194 gość

  Skoki to spółdzielnie, ale mają jedną szczególną cechę . Sa pod nadzorem KNF (komisja nadzory fianasowego)
  KNF może narzucić im pewne działania i ma pilnować żeby było wszystko dobrze. Dobrze polega na tym zę SKOK jest konkurencją dla banków ale lepiej żeby nie byli. Stąd skoki sa ograniczane. One bardzo protestują. KNF powinien dopilnować zeby do takiej akcji senatora nie było.

  Zwykłe spółdzielnie nie maja nadzoru KNF. i tych wszystkich powiązań i zobowiązań okreslonych w ustawie o skokach.

  http://wgospodarce.pl/informacje/15655-kasa-krajowa-skok-o-decyzji-knf-wyrazamy-stanowczy-protest-dzialania-knf-skierowane-przeciwko-tworcom-systemu-spoldzielczych-kas-oszczednosciowo-kredytowych

 207. Listwa said

  @ 204 ECO LAS

  W dużej mierze słuszne, ale to ilość uczestników, ich zaangażowanie i mądra współpraca o tym zdecyduje a nie nazwa

 208. mary said

  Proszę Pana, Jutro sprawdzę na czym polega.różnica i czy stowarzyszenie może brać pieniądze od członków, Mam pewne wątpliwości,, ale lepiej sprawdzić.

 209. Marucha said

  Re 200, 201:
  Panie EKO-LAS, przykro mi, ale nie widzę ani odrobiny racji po Pana stronie w sporze o „żydowską propozycję”.
  Pana konkluzje są oparte na absurdalnej nadinterpretacji. Właściwie nawet „nadinterpretacja” to za słabe słowo.

  Uwaga ogólna. Drobiazg wlaściwie.
  Jestem przeciwnikiem nadawania zbyt pompatycznych nazw, typu „Światowa Spółdzielnia”.
  Mnie osobiście pasowała by np. „Spółdzielnia im. St. Staszica” albo „Spółdzielnia im. Edwarda Abramowskiego”.
  Z góry zaznaczam, że nie mam zamiaru toczyć o to bojów.

 210. EKO-LAS said

  @ 207 Listwa

  Osobiście wolałym żyć w kraju o nazwie Królestwo Polskie niż takim które sąsiednie narody nazywają Wschodnią Kolonią Niewolników Polskich. Dla mnie tożsamość wyrażona nazwą ma znaczenie. Dlatego mam polski nick EKO-LAS, a nie ECO LAS.

 211. davout said

  @207 Listwa – sama nazwa również ma znaczenie. Stanowi jeden z elementów przyciągania nowych członków.
  Każdy wyraz ma swoje znaczenie i oddziaływanie. Odbiorca podświadomie odczytuje jej znaczenie i utożsamia się z nią lub nie.
  Nazwa wywołuje emocjonalne skojarzenia pozytywne bądź negatywne.

 212. mary said

  re: Marucha. Podzielam Pana zdanie, ale dzisiaj nie mam ochoty na udawadnianie głuupoty, Zauwyżam zresztą , że szkoda czasu atłasu..

 213. eLBe said

  Witam wszystkich!
  Już od jakiegoś czasu jestem biernym użytkownikiem Gajówki. Nie zabierałem dotąd głosu, chociaż emocje czasem podpowiadały, żeby pojechać tekstem po całości, tj. skomentować twórczość „naszych” Braci Strasznych w Lichwie.
  Ale emocje to jedno, a rzeczowe argumenty to rzecz kolejna – a powinno w hierarchii być odwrotnie.

  Sądzę, że ta inicjatywa ma szansę powodzenia-bo ma/może mieć namacalny charakter. To jest powodem mojego wyjścia z mroku. 🙂
  No może nie z całkowitych czeluści, bo próbuję lekko urabiać znajomych na fb, m.in.artykułami z Gajówki, ale chyba z mizernym skutkiem. Większość znajomych lemingów (którym i ja byłem) już uważa mnie za świra, co akurat obecnie mi mocno pochlebia!
  Wracając do meritum: Jeśli mogę się w jakiś sposób przyczynić, choćby tylko materialnie, to dałoby mi to szczerą satysfakcję, że wreszcie uczestniczę w czymś konkretnym.
  Może nawet zabiorę głos w merytorycznej dyskusji. A jeśli nie, to się przynajmniej zjednoczymy w sromotnych bluzgach… 🙂
  A kończąc -ku pokrzepieniu: skupmy się właśnie na merytorycznych aspektach działalności, żeby w tym czasie tworzenia drobne niuanse i niedomówienia (co jest zrozumiałe-bo to będzie burzliwy czas) nie spowodowały rozmycia tej idei. A na emocje (miejmy nadzieję, że to będzie euforia) przyjdzie jeszcze czas.
  Pozdrawiam

 214. mary said

  Panie Eko Las czyśby nie wiedział Pan o organizacjach polonijnych opanowanych przez zydostwo ? Ten projekt ma być inny, be zydostwa.

 215. Catolicus said

  Witam wszystkich.
  Warto trochę liznąć wiedzy z historii ruchu spółdzielczego, chociaż jest to tylko zarys.
  http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/3978465/spoldzielczosc.html
  W dobie opanowywania przez garbate nosy wszystkiego co się da nie będzie łatwo. Trzeba jednak stwierdzić, że jest to być może jedna z niewielu alternatyw, żeby się temu przeciwstawić. Inicjatywa ma wielkie szanse na sukces. Szansę tę trzeba wykorzystać. Nie czas na swary. Dyskutujmy o tym, co naprawdę jest istotne.
  Proponuję, aby padło na forum kilka (może kilkanaście) propozycji nazwy a najbardziej zaangażowane osoby w projekt czyli Pan Jo, Pan Listwa, Pan Marucha (i inni, których po prostu nie znam) dokonają wyboru. Amen.
  Moja propozycja: Powszechna Spółdzienia „POLONUS” im. św. Piusa X.
  Powszechna – bo Święty Powszechny Kościół.
  Patrona chyba rekomendować nie trzeba.

 216. Listwa said

  @ 210 EKO-LAS
  @ 211 davout

  Panowie bez przesady , nawa to nazwa a nie źródło światła, nie ma co tyle dryblować.

  Jestem przekonany że jak nawet nazwiemy spółdzielnie „Wiadro wody” też będzie dobrze chodziło i „wywoła emocjonalne skojarzenia pozytywne” . Promocja spółdzielni i jej siła nie opiera się na marketingu politycznym.

  Jak na razie „sąsiednie narody nazywają Wschodnią Kolonią Niewolników Polskich” i nie zmieni tego pana poczucie dumy.

  Nazwa spółdzielni nie określa naszej tożsamości narodowej.

  Ważniejsze byłoby co w tym temacie macie do powiedzenia, to trudniej skomentować i odnieść sie gdyż obróbka socjologiczno-manipulacyjna dbała żeby wartość tego tematu była Polakom nieznana.

  http://www.wprost.pl/ar/497315/Afera-w-SKOK-ach-Senator-PiS-wyprowadzil-miliony/

  tu podryblujcie

 217. Listwa said

  @ 209 Marucha

  ks. Stanisław Staszic, (pochowany na Bielanach w pobliżu Kościoła do którego uczęszczał Polski Król Jan Sobieski, w poblizu uniwersytu kard Wyszyńskiego) był rzeczywiście godny nadania jego imienia. Ale najpierw zgłośmy sie na tyle w dużej liczbie żeby poderwać sie do odpowiedniego lotu, żeby było światowo w praktyce a nie tylko z nazwy..

 218. wanderer said

  @181
  „Proszę pana aby pan wycofał się z wpisu @ 171. Pan JO zanim nauczy się blokować hasło to minie ze 20 lat.
  Proszę zobabaczyć wpis @ 115 i 114

  Jest tam trochę nt. zagrożeń.

  lista zagrożeń :
  1. powierzchownie formułowanych recept, nacechowanych ogólnikowośćią i ograniczanie sie tylko do nich.”

  Panie Listwa, jak widze dalej sie pan czepiasz mojej osoby, daj sobie juz pan spokoj. Dalej pan nazywasz to zagrozeniem, forme w jakiej pisalem?
  Inaczej powiem bardziej przystepnie, czy pan nie widzi ze ja napisalem „spis tresci” a nie poemat jak sobie moze pan tego zyczyles? Prosze jeszcze raz przesledzic moje wpisy i zastanowic sie czy moje wpisy byly powierzchownym formulowaniem recept nacechowanych ogolnikowoscia jak pan to podkreslasz do znudzenia. Prosze jeszcze rowniez przeczytac wszystkie komentarze poprzedzajace moj pierwszy wpis odnosnie tego tematu. Nikt wczesniej nie ujal tego problemu o ktorym ja pisalem. A pan mi zarzuca ogolnikowosc. Czego pan oczekiwal, ze napisze panu od razu poemat, ze wyloze od razu kawe na lawe bo pan tego oczekiwales, bo moze komus nie spodoba sie forma w jakiej napisalem? O co panu konkretnie sie rozchodzi?
  Panie Listwa nie chce byc niegrzeczny, ale zaczyna mnie to powoli irytowac. Nie jestem malym chlopczykiem ktorego ktos bedzie ustawial po katach.

 219. wanderer said

  Nazwiecie jak uwazacie, ale nazwa ze Staszicem bylaby dobra. On duzo w tej materii robil, walczyl z lichwa i wspieral polskich przedsiebiorcow i polski przemysl. Mysle, ze przy okazji jego nazwisko dzialaloby na unych jak swiecona woda na diabla.

 220. Listwa said

  @ 218 wanderer

  Panie Wanderer wpis @ 181 nie odnosił się w żaden sposób do pana osoby tylko do istniejących zagrożeń i zawirowań, i nie zostało tam wymienione – Wanderer – gdyż wpis @ 181 nie ma związku z panem tylko osobami tam wymienionymi i nieporozumieniem jakie zaszło.

  Odnośnie pana zamiesciłem inne późniejsze wpisy, i zdania nie zmieniem oraz nie mam zamiaru się pana czepiać , gdyz nie ma powodu.

  Długość wpisów trzeba ograniczać i tak tworzy się dużo informacji i tekstu. Lepiej powołać sie na poprzedni wpis niż pisac coś ponownie pewne treści.

  We wpisie @ 181 chodziło mi tylko a zagrożenia bez wiązania tego wpisu z panem. Mam nadzieje że będziemy sie coraz bardziej rozumieć. Pan podszedł do sprawy z punktu widzenia jej ochrony i to bardzo chwalebne. Myślę że nie tylko ja to dostrzegam. Niepotrzebnie pan się zirytował.

 221. Listwa said

  @ 216 Listwa

  oczywiście błąd, tu trzeba zacząć dryblować:

  http://www.lista500.polityka.pl/rankings/show

 222. Listwa said

  Miasto Ufa, stolica rosyjskiej republiki Baszkirii, szykuje się do jednego z najważniejszych wydarzeń tego roku – szczytu BRICS. Został tam otwarty pierwszy hotel zbudowany specjalnie na to wydarzenie. W lipcu miasto przyjmie gości z Brazylii, Indii, Chin i RPA.

  Podjęto decyzję o stworzeniu Bank Rozwoju BRICS i stworzeniu puli rezerw walutowych. To powinno zapewnić bezpieczeństwo gospodarek krajów stowarzyszenia. Stowarzyszenie Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA odgrywa ważną rolę w rozwiązaniu światowych problemów i zapewnieniu światowego bezpieczeństwa.

  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150310/98435.html

 223. bardzo said

  Ja tez przedstawie swoja propozycje na nazwę.

  Zalety:

  1. Jednowyrazowa
  2. Ogólnosłowiańskie brzmienie (ważne dla członków I partnerów z innych krajów słowiańskich)
  3. Brak polskich znaczków (łatwa korespondencja międzynarodowa)
  4. Odzwierciedla charakter firmy
  5. Całkowicie zgodna z idea wspólnego działania (słowo działanie nie musi byc w nazwie, bo sama intencja założenia spółki oznacza działanie.

  JEDNOTA

 224. bardzo said

  Pojutrze mogę być w stanie zacząć kompletowanie informacji i formularzy odnośnie inkorporacji w USA, stany, które bym rozważył to Ohio, Michigan i Indiana. Podobno na Florydzie najłatwiej i najtaniej, ale daleko. Zresztą o Florydę tez sie mogę dowiedzieć. Jeśli koszty będa niewygórowane, wezme je na siebie. Jeżeli ta opcja jest do zaakceptowania przez Zarząd, prosze dać znać, wtedy będe potrzebował nazwę firmy i skład board of directors, czyli zarządu. To na początek.

 225. AC said

  Ad.222
  Uważam, że się Panu bardzo udała nazwy propozycja. A i zady Pan nie znalazł.
  Odwiedziłem, dostęp uzyskawszy, stronę Spółdzielni. Ku mojemu zdziwieniu świeci pustkami wpisów.
  Za to tutaj ich setki dwie i dwadzieścia cztery.

  Pan EKO-LAS proponował byl kilkakrotnie, z czym trudno mi się nie zgodzić:

  Szanowni Państwo, BARDZO proszę o niekontynuowanie sporu dyskusyjnego odnośnie SPÓŁDZIELNI w publicznej strefie. Miejsce sporów nad projektem „SPÓLDZIELNIA” jest w niepublicznym miejscu. Poczekajmy aż Pan JO przyśle nam hasła dostępowe.

  Dyskusję, jeżeliby taka miała mieć miejsce w temacie wyboru nazwy spółdzielni i wyboru nazwy domeny powinniśmy prowadzić w strefie niepublicznej, gdyż znane są przypadki celowych rejestracji nazw domen dla ich późniejszego komercyjnego odsprzedawania po stosunkowo wyższych kosztach..

  Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na https://gajowka.wordpress.com/

 226. JO said

  Kolejny Dzien, naplywaja kolejne Zgloszenia.
  Mamy w szeregach Spoldzielcow coraz wiecej Pan, wspaniale Amazonki!

  Panie Gajowy, Aplel Obecny na czolowce Gajowki spelnia nadspodziewanie swoje zadanie. Warto by rozwazyc, czy nie przedluzyc obecnosc Apelu w tym miejscu o kolejne Siedem dni.

  Pan Jan Aleksander codziennie wieczorem odpisuje zglaszajacym sie do poznych godzin nocnych a czasem porannych .

  Wykonywane sa rozmowy telefoniczne.

  Pozdrawiamy ZGROMADZENIE Spoldzielcow,

  Ziarenko Wspolnego Dzialania zasiane w Nadprzyrodzonosci, podlewane…, ochraniane…, wyrasta na Piekne, Coraz wieksze Drzewo, z coraz wiecej Galazkami Polskich Rodow.

  Spoldzielcow Prosimy o przekazywanie w kolo siebie wiadomosci o powstalej inicjatywie.

  Apelujemy o Zgloszenia do Wspolnego Polakow Dzialania na bazie Naturalnego Prawa:

  polak.ortodoks@gmail.com

  JO
  JA

 227. EKO-LAS said

  Witam serdecznie Panie JO,
  – proszę rozważyć możliwość „zagospodarowania” każdego już zgłoszonego chętnego do działania.

  Zasady mobilizacji są od zawsze takie same.
  1. Ogłoszenie / wezwanie publiczne (zrealizowane)
  2. Przyjmowanie ochotników (realizowane bardzo wąskim gardłem, ochotnicy stoją przed bramą i czekają „na deszczu” a Pan prowadzi zaawansowane kurtuazyjne rozmowy)
  3. Przydział zakwaterowania (realizowane – jako wpuszczanie wszystkich jak leci do jednej izby)
  4. Przydział zadań „osobowe zagospodarowanie” według możliwości ochotnika (brak działań , skutkować będzie wypaleniem początkowego zapału, brak działań w podgrupach na konkretnym rozwiązywaniu problemu powoduje brak wykrystalizowania się struktur według posiadanych umiejętności)
  5. Realizacja zadań w grupach roboczych (brak działań, brak możliwości dokonywania selekcji zgłoszonych ochotników zgodnie z posiadanymi przez nich umiejętnościami; każdy posiada umiejętności i każde umiejętności są potrzebne i to jest etap ich określania i zagospodarowania)
  6. …
  (…)

  Szanowny Panie JO, bez wsparcia Pana działań przez wykrystalizowane z ochotników zespoły liderów po prostu nie da Pan rady. Wspólne działanie to ma być wspólne działanie każdego i ochotnicy zgłaszają się tutaj bo chcą działać na każdym etapie tworzenia i organizowania tego projektu. Proszę mobilizować każdego do działania, a nie kazać im czekać na efekty pracy innych.

  Kanon zasad obowiązujący w ochotniczym zaciągu nie zmienił się – wystarczy tylko przestrzegać wypracowanych reguł.

  Od tego momentu moje wpisy zamieszczał będę po zalogowaniu się w wordpressie.

 228. Listwa said

  @ EKO-LAS

  prosże pana , spokojniej, napływ zgłoszeń trwa i pan JO tego nie opóźnia, a nikt na deszczu nie stoi.
  Napływ jest regularny, ale jego tempo nie jest jakieś gwałtowne, każdy ma prawo do zastanowienia się , przemyślenia, przeanalizowania, podjęcia decyzji. raptem od ogłoszenia minęło 3 doby. Czas spływania zgłoszeń pan Jo słusznie wykorzystuje na rozmowę powitalną. Sądzi pan że w ciągu tego czasu już powinien nastąpić zorganizowanie, wykrystalizowanie, wykorzystanie itd? Musi to potrwać i proszę uzbroić się w cierpliwość.

  Cały wpis @ 227 powinien znaleźć się „po zalogowaniu”

  Proszę też pamiętać że wszystkie prace wykonywane są społecznie, kosztem sił i czasu prywatnego. Nikt nie ma prawa tupać nogami i buczeć że coś idzie za wolno lub coś nie zostało jeszcze zrobione.

 229. EKO-LAS said

  @ 228 Listwa

  Według założeń Pana JO komentarze dotyczące spraw OGÓLNYCH można i należy zamieszczać w publicznej strefie. Czy coś się w tej kwestii zmieniło?

  W moim komentarzu @227 przedstawiłem założenia ogólne bez jakichkolwiek niejawnych szczegółów dotyczących spraw spółdzielni, więc nie rozumiem „wytyku” z Pana strony o konieczności znalezienia się wpisu @227 w części niepublicznej.

  Z tego co Pan sam wspominał, to już przeszło 100 osób wyraziło chęć działania. Z ekonomicznego punktu widzenia brak podjęcia działań dla „zagospodarowania” zapału takiej rzeszy profesjonalistów już obecnie jest STRATĄ.

  Zaangażowanie „wykorzystywane” daje efekt wymierny w postępie geometrycznym, niewykorzystywane zaś daje efekt zerowy.

  Załóżmy, że po okresie miesiąca czasu, zgłoszeń do działania będzie nie więcej niż 500, to co w tedy? Przeprosi Pan wszystkich i powiadomi o zaniechaniu projektu z przyczyn zbyt małej możliwości zbiórki pieniędzy na rozpoczęcie działań?

  Proszę wziąć pod uwagę, że te obecne 100 osób działając już od teraz, zainicjuje w postępie geometrycznym wzrost zainteresowania się tym projektem innych jeszcze nie do końca zdecydowanych.

 230. EKO-LAS said

  Szczerze zachęcam wszystkich Państwa, którzy otrzymali hasło dostępu do strony https://gajowka.wordpress.com/ruch-wspolne-dzialanie/ o dokonanie tam wpisu powitalnego 🙂

 231. Syriusz said

  Skoro moze byc „towarzystwo” ktore zrzesza obywateli polskich narodowości żydowskiej zamieszkujących na stałe w Polsce to uwazam ze moze byc rowniez spoldzielnia obywateli polskich narodowości polskiej zamieszkujących na stałe w Polsce i poza jej granicami.

 232. Guła said

  Też tak uważam. Uważam również, że zaistniała potrzeba stworzenia UE Polaków.

 233. EKO-LAS said

  @ 231 Syriusz

  Też tak uważam, co staram się już od dłuższego czasu tutaj wyjaśnić. Należy dążyć do stworzenia spółdzielni zrzeszającej członków narodowości polskiej zamieszkujących w Polsce i poza jej granicami. Stąd też to moje uparte stanowisko, aby już sama nazwa spółdzielni do tego nawiązywała.

  Ta POLSKOŚĆ ma być między innymi tym czynnikiem jednoczącym, tą JEDNOTĄ jak to zauważył Pan Bardzo.

  Zapraszam do zamieszczania wpisów powitalnych i wniosków szczegółowych dotyczących spółdzielni na stronie https://gajowka.wordpress.com/ruch-wspolne-dzialanie/ – każdy kto posiada hasło dostępu do tej niepublicznej strony, ma możliwość i powinność czynnego uczestniczenia w projekcie.
  ZAPRASZAM 🙂

 234. EKO-LAS said

  Przykra sprawa wyszła z nazwą JEDNOTA

  http://jednota.pl/
  JEDNOTA wydawana jest przez Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

 235. bardzo said

  jest rowniez jednota.org. Ale nie ma na przyklad jednoty.com ani jednoty.eu Etc.

  pozdr.

  bardzo

 236. Boydar said

  Ludwiku …

 237. Zbigniew said

  Bez przesady z tymi obawami różnego typu. Już to zaraz przyjdą i zawładną wszystkim… to chyba nie tak się robi. Albo wszystkie domeny wykupią… Acz zobaczymy 😉

  Mnie nazwa JEDNOTA też przypadła do gustu. Nie mam pewności, czy w czystej formie słowo występuje w słowniku polskim, ale znaczenie ma jednoznaczne, powszechnie zrozumiałe, jakby z języka codziennego. Jako takie nie może być zastrzeżonym znakiem towarowym, więc nazwa wydaje się być do wykorzystania.

  Z tą polskością w nazwie to też przesada. I zaraz żeby to światowe było widać? Prostota się liczy. Pomyślmy też, czy się zajmować 😉

  O takie coś dla mnie:

  Spółdzielnia Jednota im. Stanisława Staszica.

 238. JO said

  Zmieniajac temat Nazwy…

  Poddaje mysl, ze Spoldzielnia powinna byc kopia tego, co przez 20 lat robilo Bractwo Piusa X w Polsce…., ale tym razem Dzialanie Wspolne przeprowadzane przez przede wszystkim ludzi Swieckich przytulonych do Tradycji, a nie przede wszystkim.. Ksiezy.

  Osiagniecia Bractwa-Ksiezy, sa ogromne, ale teraz czas by Spoldzielnia wyjsc na przeciw Dobrym Owocom Bractwa…

  Spoldzielnia powinna pracowac na bazie etyki chrzescijanskiej a wiec calkowicie przeciwnie do zydowskiej, w ktorej my wszyscy funkcjonujemy.

  Cele Spoldzielni winny byc postawione ze „stresem” na inny srodek ciezkosci…nie pieniadz, jak to jest w cywilizacji zydowskiej, ktora dominuje w Zachodnim Swiecie…

 239. bardzo said

  Boydar. Aluzju panial.
  Wracać mam do rondla.

  Czy o to sie rozchodzilo?

 240. JO said

  W rozmowach telefonicznych pada pytanie, jak Spoldzielnia wplynie na zycie Spoldzielcy?

  Jak wplynie Spoldzielnia na zycie Pana Boydara, Pana Zbigniewa…, tego niebogatego i bogatego Spoldzielcy?

 241. Boydar said

  Ależ skąd 🙂

 242. Zbigniew said

  „Spoldzielnia powinna pracowac na bazie etyki chrzescijanskiej”

  Umieścić w statucie. Choć z prawnego punktu to chyba niewiele znaczy.

  Gdyby chodziło o działalność bankową to co innego (ale nie chodzi). Jako ciekawostkę na marginesie – w Rosji planują wprowadzić banki islamskie, dać im dostęp do rynku. Ponoć wiele z tym związanych zmian prawnych i to w wielu dziedzinach.

 243. Boydar said

  @ Pan JO

  Jak ? Ano zanim zdechnę, będę miał satysfakcję żeśmy squrwysynom dokopali. Nic więcej nie chcę.

 244. Marucha said

  Re 234:
  Nazwa domeny Jednota.org została już wykupiona i będzie wkrótce do dyspozycji Spółdzielni.

 245. NICK said

  Nazwa musi być zrozumiała i, dość powszechnie i wystarczająco kojarzona.
  Tak, Statut winien mieć wyraźne odniesienie do Wiary i polskości.

  Nie wiem czy inni mają te kłopoty. P. JO. Proszę o wysłanie dla mnie haseł [dawniej prosiłem; to pierwotne nigdy nie zadziałało; funkcjonuje tylko „wojenny”].

 246. Ex said

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednota

 247. Zbigniew said

  Marucha @244… aż zaniemówiełem! Dobre to!

 248. JO said

  ad.245. Wyslalismy haslo do Pana. Panie Nick, prosze by Pan przeslal wiadomosc na: polak.ortodoks@gmail.pl

  Wpisow ze Zgloszeniami sa setki i bedzie latwiej odnalezc Pana jak Pan napisze dzis wieczorem.

  Pan JA jest staruszkiem i na dodatek „portierem” i nie umie zbyt szybko organizowac systemu komputerowego Naszej Organizacji strony… 🙂

 249. JO said

  ad.242. Przeciwnie, ten zapis znaczy bardzo duzo i mozna go uscislic zwrotem „Przedsoborowej Tradycji KRK i KP… )

  Taki zapis to koniecznosc.

  Czytaja nas osoby, ktore opracowuja Statut i w oparciu o nasze tu sugeste w tym…, statut jest pisany.

  Prosimy wiec o aktywnosc.

  JA
  JO

 250. EKO-LAS said

  Jeżeli mogę zaproponować pod rozwagę:

  Członków założycieli spółdzielni, powinna stanowić minimalna wymagana przez prawo ilość osób + 5 , ta piątka to taka propozycja na wszelki wypadek jakby ktoś nie mógł uczestniczyć w walnym zgromadzeniu, a kworum do zatwierdzania zmian statutu musiało by być spełnione. To, czy statut będzie musiał być zmieniany, czy też nie podczas procedury rejestracji w sądzie to jest inna sprawa, ale tak na wszelki wypadek członków założycieli spółdzielni powinna być bezpieczna, WYGODNA i „mobilna” ilość.

 251. EKO-LAS said

  Szanowni Państwo proszę zauważyć, że Pan JO w swoim wpisie @249 daje nam możliwość aktywnego uczestnictwa już teraz.

  Zapraszam do wykazania się aktywniejszą postawą w działaniu.

  Pragnę zanaczyć, że Pan Marucha dał nam przykład radykalnego działania i już zakupił domenę internetową dla spółdzielni, więc DZIAŁAJMY RADYKALNIEJ i aktywniej wspierajmy wspólne działanie poprzez składanie swoich wniosków i propozycji do statutu.

  Stworzona została przez Pana JO niesamowita okazja do współautorstwa STATUTU. Jak by to powiedzieć, Proszę Państwa to naprawdę jest moment tworzenia HISTORII.

  ZAPRASZAM do wspólnego tworzenia tej HISTORII. 🙂

 252. Zbigniew said

  Panie eko-las, nikt na razie nie traktuje tu pana całkiem poważnie. Może spokojniej?

 253. NICK said

  Co należało dowieść.
  Różnymi, to prawda, sposobami. 🙂 .

  Trza było jeszcze pozwolić… .

 254. Boydar said

  Myli się Pan Zbyszek, ja traktuję, i jeszcze Pan NICK.

 255. Boydar said

  No dobrze, tylko ja.

 256. EKO-LAS said

  Panie Zbigniewie, a Pan, czy Pan traktuje mnie poważnie? Proszę odpowiedzieć dlaczego?

 257. NICK said

  P. EKO. Proponuję mniej nadawać i więcej czytać. Pana uwagi, we większości słuszne, są Nam znane skądinąd. Słowotoków nikt nie lubi. Ot, co – delikatnie pisząc.
  Podobnież ton ‚pouczający’. I niech się Pan znowu nie obraża. Spoooko. Mniej nadawać.

 258. EKO-LAS said

  @ 253 NICK

  Panie NICK, powiedział Pan „a” to proszę powiedzieć też „b”. Dlaczego Pan sądzi, że moje działania w tym projekcie są niepoważne? Odwagi Proszę.

 259. NICK said

  P. EKO.
  „moje działania w tym projekcie są niepoważne? Odwagi Proszę.”
  A gdzieżem tak napisał?
  Toż, jako jedyny i P. Boydar, broniłem Pana. Nie?
  Zauważę, że nie ma Pan uprawnień do ‚zapraszania’ w Nasze dzieło. Sam, staram się nie przekraczać tej granicy.
  Dobrze, że nie ma Pan wiele wspólnego z P. Error’em.
  To tyle.
  Jakby coś jeszcze to odpowiem ‚rynsztokiem’. Nie ma sprawy.

 260. EKO-LAS said

  @2 59 NICK

  „Zauważę, że nie ma Pan uprawnień do ‚zapraszania’ w Nasze dzieło. Sam, staram się nie przekraczać tej granicy.”

  Proszę o bliższe wyjaśnienie tej kwesti. To jest bardzo istotne twierdzenie.

 261. Boydar said

  y нас черных нет 🙂

 262. NICK said

  Idź Pan spać. Chyba, że kwestia spania też wymaga wyjaśnień?
  Wyjaśniam. Odpowiedzi, podobnie proste, pojawią się w marzeniach. Sennych. Może i polucja się przydarzy. HUK.

 263. EKO-LAS said

  Proszę Państwa, Pan NICK w komentarzu @259 użył sformułowania do mnie kierowanego cyt.”Zauważę, że nie ma Pan uprawnień do ‚zapraszania’ w Nasze dzieło. Sam, staram się nie przekraczać tej granicy.”

  W związku z niezrozumieniem o co Panu NICK-owi chodzi w tej jego wypowiedzi, poprosiłem go o wyjaśninie tej kwesti jako bardzo istotnej.
  Odpowiadając Pan NICK @261 „Idź Pan spać. Chyba, że kwestia spania też wymaga wyjaśnień?
  Wyjaśniam. Odpowiedzi, podobnie proste, pojawią się w marzeniach. Sennych. Może i polucja się przydarzy. HUK.”
  co miałbym wrażenie odebrać jako POWAŻNE zastraszanie. Informuję, że nie znam na tyle Pana NICK i dlatego oficjalnie informuję, że nie mam myśli samobójczych i zdrowie mi dopisuje.

  Działając na formalnym wirtualnym zasobie kandydatów na członków tworzonej spółdzielni składam oficjalnie formalny wniosek o publiczne wyczerpujące wyjaśnienie:
  1. Co Pan NICK wyjawił twierdzeniem „Zauważę, że nie ma Pan uprawnień do ‚zapraszania’ w Nasze dzieło. Sam, staram się nie przekraczać tej granicy.”
  2. Czy działania w projekcie tutaj realizowanym są bezpieczne dla życia?

 264. Boydar said

  Pytanie nr 2 z komentarza nr 263 uważam za szczególnie zasadne. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można przyjąć, że w miarę rozwoju sytuacji paru chu.jów szlag trafi.

 265. bardzo said

  Jeszcze nie zaczeli sie spoldzielczyc a juz sie popsztykali.
  A miało byc wspólne działanie.

 266. JO said

  Informujemy, ze Zgloszenia Naplywaja ze wszystkich kontynentow I roznych czesci Polski. Rozmowy telefoniczne sa przeprowadzane, choc b powoli…, bo rozmowa to nie wyslanie Meila…

  Listy elektroniczne ze zgloszeniem sie do Spoldzielni wysylamy na adres:
  polak.ortodoks@gmail.pl

 267. wanderer said

  ad263

  Panie Eko-Las,
  Wydaje mi sie, ze Panu Nick chodzilo tylko i wylacznie o to, i slusznie, ze nie my jestesmy pomyslodawcami tego projektu i nie powinnismy wychodzic przed szereg, ze tak powiem. Jest to normalne Panie Eko. Chodzi o takt. Zostawmy wszystko pomyslodawcom niech zarzadzaja.

 268. Listwa said

  @ 229 EKO-LAS

  Mam wrażenie że pan niezbyt bardzo rozumie w czym uczestniczy.

  Jeśli „Od tego momentu moje wpisy zamieszczał będę po zalogowaniu się w wordpressie” – to co robią tutaj kolejne wpisy?

  To co pan wyliczył w @ 227 są to już sprawy techniczne i wewnętrzne działań , nie tu miejsce na pana nieudolne dywagacje, zwłaszcza o stratach.

  Po miesiącu zostanie podjęta racjonalna decyzja.

  I proszę pana, nikt pana nie upoważnił do wypowiadania się w imieniu 100 osób. Jak ma pan kłopoty z szybkim wypalaniem się , to niech pan już teraz zrezygnuje, zamiast opowiadać o geometrycznym korzyściach z wykorzystania.

  Zeby pan chociaż miał mgliste pojęcie na temat swojego zangażowania, coby przyniosło „w postępie geometrycznym wzrost zainteresowania się tym projektem innych jeszcze nie do końca zdecydowanych”. Nie bierz pan viagry przed pisaniem

 269. Listwa said

  @ 230 EKO-LAS

  „Szczerze zachęcam wszystkich Państwa, którzy otrzymali hasło dostępu do strony https://gajowka.wordpress.com/ruch-wspolne-dzialanie/ o dokonanie tam wpisu powitalnego ”

  – najpierw niech pan zacznie sie szczerze zastanawiać zanim szczerze zacznie tworzyć według własnych recept..

  Nie widzę najmniejszego sensu aby dublowac wpisy tu i na stronie Gajówka „działanie” nie widze również sensu wypisywac na temat Gospy – a pan sie tego dopuszcza.

  Poza tym pan wpisał „złotą” myśl „poniżej zamieszczam propozycję tekstu do wykorzystania w ramach promocji idei spółdzielni wspólnego działania, do wykorzystania na innych portalach poza Gajówką. Propagowanie idei poza Gajówką jest bardzo ważnym działaniem również dla zwykłych członków projektu. Zapraszam do działania. (…) Zdaję sobie sprawę, że jest to portal związany z siłami nieprzychylnymi Polakom, ale cóż to szkodzi aby ideę spółdzielni propagować wszędzie. A nuż jakaś zbłąkana duszyczka dozna nawrócenia.”

  – nie chcemy propagowac tej inicjatywy na innych portalach, pana aktywizm staje się szkodliwy.

  I proszę wszystkich o powściągliwość we wstawianiu treści, jeśli tylko 100 osób wstawi tam tekst, a drugie 100 odpowie robi się wpisów 200 , powstanie natłok wpisów i informacji w których wazne sprawy mogą ginąć. Jęśli nie chcemy zgubić istoty w zalewie treści to musimy dbać o wysoka merytorykę wpisów. Jeśli pan JO jest już w stanie wykasowac wpisy to obecnie mozna sobie powpisywać, ale proszę pamietac ze wykaswywanie dużej ilości wpisów i selekcja ich to też czas i trud. Pan Jo powinien wypowiedziec się w tej sprawie a nie infantylizm pana Eko las.

 270. Listwa said

  @ 231 Syriusz
  @ 233 EKO-LAS

  Albo będziemy sprawy prowadzić racjonalnie i właściwie albo według zachcianek i uważania. Nie nalęzy panie eko las ciagle powtarzać co już się wyrażiło, a na pewni nie ma miejsca „uparte stanowisko”. Uparte stanowisko to pan możesz między borsukami pokazywać. Pani Mary ma dużo racji w tym co uważa i nie tylko w sprawie walki z głupotą, a pan ma jakies trudności w przenikaniu myśli bardziej subtelnych.

  Stowarzyszenie to organizacja zrzeszająca ludzi pod kątem ich cech, stowarzyszenie rybaków, poławiaczy pereł, miłośników motoryzacji. Spółdzielnia to zrzeszenie ludzi skupionych pod kątem działalności gospodarczej. Stąd te nazwy które są własciwe dla stowarzyszeń sa niewłasciwe dla spółdzielni. Ponadto panie eko las prosze pokazać ile jest firm na świecie które mają w nazwie określenie narodowości . Pan chodujesz w sobie wybitne poczucie dumy i pragnienie wymachiwania sztandarami , nie bacząc na szkody jakie to może przynieść. Wyrazy polski , Polska, polskie, to nie są nazwy która nalezy wstawiać na opakowania produktów. I rzadko jakiś szanujący sie naród tak robi, o ile w ogóle tak robi. Wyrazy określające naród i pochodzenie są używane tylko w sytuacjach i okolicznościach szczególnych.

  Pan już wyraził swoja opinię, proszę pozwolić wyrazić innym . I jak to brzmi, ktoś bierze do ręki np. jakiś produkt a tam patetyczna nazwa Polska światowa spółdzielnia – no powala. A potem opakowanie ląduje w śmieciach i tak skończy sie jednocząca siła polskości.

  Polskość jako siła jednocząca to nie napis na dropsach, wez pan sie nie kompromituj

 271. Listwa said

  @ 237 Zbigniew

  Spółdzielnia Jednota im. Stanisława Staszica – proste, wartościowe, polskie, nie patetyczne.

 272. Listwa said

  @ 250 EKO-LAS

  Ustawa wymaga przy zakładaniu spółdzielni osób 10 i jest to bezpieczna, WYGODNA i „mobilna” ilość. Nie trzeba więcej, zwłaszcza z innych portali.

 273. Listwa said

  @ 263 EKO-LAS

  tworzysz pan dużo zgiełku, mętliku , wyrazów tylko sensu mało.

  Pan wpis „5. Realizacja zadań w grupach roboczych (brak działań, brak możliwości dokonywania selekcji zgłoszonych ochotników zgodnie z posiadanymi przez nich umiejętnościami; każdy posiada umiejętności i każde umiejętności są potrzebne i to jest etap ich określania i zagospodarowania)”

  Jeśli tu pojawiają się teksty które owocują zaufaniem np. do pana JO oraz przesyłaniem maili z danymi osobistymi, to takie zaufanie otrzymuje pan JO. Przekazane dane są poufne i pozostaną w ukryciu, żadna osoba która przeczytała tekst główny i w wyniku przesłania hasła ma dostęp do strony „działanie” nie otrzyma dostępu do tych danych, bo poczuła misję selekcji zgłoszonych ochotników. Nie jest ważne jak bardzo ceni swe umiejętności i jak bardzo samozwańczo mianowała się do zagospodarowywania.
  Mam nadzieje ze pan zdoła wystarczająco przenikliwie wykazac sie zrozumieniem.

 274. EKO-LAS said

  @ 268 Listwa

  Szanowny Panie Listwa, komentarze po „zalogowaniu się” do wordpressu różnią się od tych wystawianych bez logowania, tym że nick takiego komentarza zmienia kolor, a po prawej stronie awatarek przybiera swój niepowtarzalny obrazek. Proszę wiec nieudolnie nie insynuować w gremium kolegium kandydatów na członków spółdzielni mojej niekonsekwencji. Proszę się doszkolić 🙂

  O czym Pan pisze? Jakie to ma znaczenie? O co Panu w ogóle chodzi? O kolorki nicków?
  Admin

 275. Boydar said

  Kibic, to ty ? Jeszcze żyjesz ?!?! Cóż za niedopatrzenie …

 276. GA said

  Panie EKO-LAS, weź, idź Pan do lasu.

 277. EKO-LAS said

  I taka to jest niezależność „wspólnego działania” od Gajówki. Szanowny Pan Marucha nie dość, że obcesowo struga ze mnie wariata, to jeszcze komentarze mi wycina. Co takiego Panie Marucha było niestosownego w wyciętym komentarzu?

  Był to komentarz, który nic nie zawierał, a tylko obciążał nieszczęsny artykuł o spółdzielni, który i tak już ledwo się ładuje.
  Admin

 278. EKO-LAS said

  @ 269 Listwa

  W swoim komentarzu zamieścił Pan Panie Listwa cytat z tekstu, który zamieściłem na niepublicznej zamkniętej stronie „wspólnego działania”. Pana niekompetencja sięga zenitu. Myśli Pan czasami! Zaufania nie zdobywa się publiczną denuncjacją treści chronionych. Pan to taki głupiec jesteś czy jaki nieudacznik?
  Prośba do Pana Maruchy o nie usuwanie tego komentarza, tu się dzieją ważne rzeczy.

 279. GA said

  @278 EKO-LAS
  Idź Pan do tego lasu, ale z lusterkiem, to łatwo znajdziesz Pan dzięcioła.

 280. Listwa said

  @ 278 EKO-LAS

  Odpisuje na pana wpisy i je komentuje tylko ze względów edukacyjnych i informacyjnych , pana wpisy nie przedstawiają większej wartości.

  Nieudacznik jestem panie głupiec

 281. bardzo said

  Sygnalizuje problem.

  Wszedlem na strone opatrzona hasłem i nie moge z niej wyjść. A komputer jest służbowy. Nie chciałbym, żeby mi ktos patrzył przez ramię, choc i tak nic nie zrozumie. W jaki sposób nalezy sie „wylogować” ze strony po zakończeniu sesji?

  Pytanie zamieszczam tutaj, bo tu sie łatwo wyłączyć.

  pozdr.

 282. EKO-LAS said

  @ 279 Listwa

  Szanowny Panie Listwa, ja tutaj rozmawiam jako przyszły członek spółdzielni z Panem jak pretendentem do ZARZĄDU spółdzielni. Powiem, że zaskakuje mnie pan negatywnie. Jeżeli mam Panu powierzyć zarządzanie moimi pieniędzmi, to musi się Pan nauczyć ogłady i kultury. Pragnę zauważyć, że Pan traktuje mnie, przyszłego członka spółdzielni w sposób pogardliwy, tylko dlatego że nie zgadzam się z Panem w pewnych kwestiach.

  Pogarda, która przez Pana przemawia nie jest miło odbierana. Z taką pogardą już się tutaj spotkałem ze strony Pana NICK. Panowie zamierzacie „wspólne działanie” ZARZĄDU opierać na pogardzie do członków spółdzielni, bo już nie rozumiem?

  Pana zdawkowo wymijająca informacja nie odniosła się do Pana ZDRADY tajemnicy spółdzielni, strona niejawna ma treści NIEJAWNE i tak ma pozostać Panie Listwa. Jeżeli moja troska o BEZPIECZEŃSTWO informacji niejawnych spółdzielni nie przedstawia dla Pana większej wartości to jak można na Panu polegać w sprawach bezpieczeństwa moich przyszłych pieniędzy?

  Pogarda jaką mnie Pan traktuje Panie Listwa jest obrzydliwa.

  Panie Marucha ten mój komentarz zawiera istotną kwestię sfery bezpieczeństwa spółdzielni i mam prośbę o niekasowanie.

 283. GA said

  @282 EKO-LAS
  A pan to poważny facet, czy histeryczka z gimnazjum?

 284. Krzysztof Sosnowiec said

  @280 Bardzo

  Jeśli nie może się Pan inaczej wylogować, to proszę wykasować pliki cookies, zapisane hasła, itp z poziomu przeglądarki internetowej lub użyć programu w rodzaju CCleaner, zaznaczając opcję „usuń zapisane hasła” lub coś w tym rodzaju.

 285. Davout said

  Zgadzam się z Panem Eko-Las. Kwestie bezpieczeństwa i poufności są niezmiernie istotne. Nie zakładamy tu warzywniaka.

 286. Listwa said

  @ 282 EKO-LAS

  Panie Ekolas rozmowa z panem jest jałowa, zapycha pan komentarzami strone oprócz tego wprowdza zamęt , dopomina sie pewnych rzeczy panu nienaleznych i narzuca działania niewłaściwe i niekorzystne.Pan robi błędy a z błedami błedem jest sie zgadzać. Pan mógł stworzyć włąsną koncepcję przynajmniej 3 lata temu i wszystko zrobić w 4 doby, dziwne że pan nie zrobił, tylko jakieś pretensje ciagle ma. Za pomocą samej ogłady i kultury to można być dobrym lokajem. Mówić o zdradzie tajemnicy spółdzielni można wtedy gdy informacja jest istotna dla funkcjonowania spółdzielni, jak dotąd pan jeszcze nie wpisał nic, co byłoby istotne, a wyjawienie szkodliwe. Nie mozna mówić o zdradzie tajemnicy spółdzielni gdy demaskuje się posunięcia i zamierzenia szkodliwe dla spółdzielni. I tak ma pozostać panie EkoLas.

  I nikt tu nie ma czasu ani ochoty zajmowac się przerostami wyobraźni w pana pojmowaniu rzeczywistości i odbieraniem negatywnych ocen pana „złotych” jako pogardy. Nie po to tu się zbieramy żeby się zajmować panem i spełniać pana zachcianki.

  Pan może zacząć przedstawiać swoje życzenia na temat czego mam się nauczyć i zacząć rozmawiać o przekazywaniu pieniędzy do zarządzania, ale dopiero od poziomu przynajmniej 1 mln zł. A i to nie znaczy że chciałbym podjąć się takiego zarządu, pan też musiałby spełnić pewne warunki. Jaką kwotę pan ma do przekazania w zarząd?

  A jak panu coś się nie podoba to prosze sobie wybrać lokaja.

  Pan wpływa negatywnie, psuje wizerunek oraz spycha temat spółdzielni na boczne tory. Proszę tu więcej wpisów nie robić, przejść na stronę „działanie” i tam czekać na dalszą dyskusje. I czekać w milczeniu, niech też inni mogą się wypowiedzieć jeśli ktoś zechce.

 287. EKO-LAS said

  Dziękuję Panie @ 285 Davout za zrozumienie.
  pozdrawiam 🙂

 288. Listwa said

  @ 285 Davout

  Proszę poczytać wpisy , podejście do kwestii poufności danych została przedstawiona, dane maja być chronione, ale dane i wazne informacje, a nie wpisy pana ekolas tylko dlatego, że takie są. Dlatego pan ekolas nie otrzymał dostepu do danych i maili nadsyłanych, jak na razie tylko ten zasób informacji zasługuje na ochronę.

 289. JO said

  Informacje:

  list elektroniczny do polak.ortodoks@gmail.com

  „Proszę o cierpliwośc, ustalanie numerów kwalifikacji zajęło nam prawie cały dzień, bo ustawa jest długa. Dzisiaj bylismy poza miejscem swojego zamieszakania,.. Chcemy napisać Państwu projekt zgodny z prawem i cały,… bo mamy (tez) inne sprawy na głowie…..

  Teraz będzie sobota, to mamy nadzieję się tm zająć. Pozdrawiam.”

  Grupa Robocza nad Statutem

  Czesc listu…:

  „….Zgloszenia naplywaja. To jest Bum!! To co sie dzieje, to nie mam slow by opisac. Ludzie zglaszaja sie z nadzieja, ale i „motywowani” ogromnym przerazeniem spowodowanym swadamoscia wdrozonego Procesu zaglady ich samych, panstwa , …dzieci…

  Polacy chca dzialac wspolnie, bo tylko we wspolnym dzialaniu widza jakakolwiek szanse by walczyc…

  Pojedynczy czlowiek nie ma szans…

  To wielki dramat jest ukazany na naszych oczach … Nie mam slow ..
  To wielka odpowiedzialnosc co robimy, co robi Pan…, gdyz reprezentujemy w Gajowce Tradycyjny Kosciol R K- Pana Jezusa Chrystusa, Tradycje Swietego Kosciola Katolickiego, do ktorej / ktorego uciekaja sie teraz Polacy, ktorym nie tylko odebrano mozliwosci zycia…, ale zamknieto usta…”

 290. GA said

  Panie EKO-LAS gdzieś Pan wlazł? „Denuncjacja treści chronionych”, „ZDRADA tajemnicy spółdzielni”, „BEZPIECZEŃSTWO informacji niejawnych spółdzielni” to wszystko odniósł Pan do przytoczonego przez Pana Listwę zdania: „5. Realizacja zadań w grupach roboczych (brak działań, brak możliwości dokonywania selekcji zgłoszonych ochotników zgodnie z posiadanymi przez nich umiejętnościami; każdy posiada umiejętności i każde umiejętności są potrzebne i to jest etap ich określania i zagospodarowania)”, które to zdanie jest raczej ciągiem przypadkowych spisanych przez Pana wyrazów niż niesie za sobą jakąkolwiek myśl, a tym bardziej treść i wartość.

 291. NICK said

  Widzę, że mamy nowego gospodarza dzieł PanaMaruchowych, Pana JO, Pana Listwy, Pana Boydara i innych, niewymienionych, zacnych a w tej kwestii milczących.
  Objawia się to tutaj i we: Ruchu „Wspólne Działanie”. Zwłaszcza tam.
  Cuchnie to inwigilowaniem ze strony oficera prowadzącego. Tym razem bezpośrednio. Podoficer nie dał rady. Został poplecznikiem i coś tam bąknie.
  „Nówka sztuka i oszukał.”

 292. Boydar said

  Wie Pan Panie NICK’u, w sumie ciekawa konkluzja. ale myślę że nieprawdziwa. Choć przyznam, że i ja tak kiedyś myślałem – agenci, szpicle, dywersanci, wsiaka sterowana swołocz. Tymczasem, niech Pan popatrzy, odkręcamy słoik z miodem. Jeśli w promieniu dwustu metrów jest choć jedna robacznica czy inne draństwo, to przyleci. A przecież taka mucha, to ona nie ma oficera prowadzącego. Ma tylko geny. I nasrać musi.

 293. Zbigniew said

  Panie Boydar, jakiejż to czasem rozrywki myślowej pan tutaj nam daje, a celne to jak trafienie tej muchy.

  Mniemam tak, że przyjmowanie każdego chętnego do spółdzielni obowiązkowe wedle praw nie jest? W statucie wartoby zwrócić na ten szczegół uwagę. No bo po co potem jałowo czas tracić?

 294. NICK said

  No!
  Nie lekceważyłbym ‚robaczycy prowadzącej’, gdyż, wyrażała się tak, jak we próbce zapodał Pan(i) GA [290].
  A następne będą ‚bzyceć’.
  Won do, no, nie wychodka. Tam za duże specyjały. Do miejskiej oczyszczalni ścieków. Tam wszystko przerobią. Lepiej od wapna. Świeżo gaszonego.
  P.S. A miałem się nie odzywać.

 295. Boydar said

  Bo ja wredny jestem, po Babce 🙂

  Wystarczy o tym nie wspominać w Statucie. Przepisy wyższego rzędu gwarantują wprawdzie wolność zrzeszania się, ale nie jest to tożsame z prawem do przynależności. Wielu myli te pojęcia. Obowiązujące ustawy gwarantują wyłącznie możność wypisania się z organizacji. Ale nigdy odwrotnie. W Statucie należy określić jedynie który organ Władz ma w kompetencjach przyjmowanie członków. Zarząd czy Walne. Resztę dookreśla regulamin wewnętrzny – wniosek własny zainteresowanego kandydata, formę i treść deklaracji, terminy rozpatrzenia i tryb odwoławczy (można taki uwzględnić ale nie koniecznie).

 296. bardzo said

  Panie Krzysztofie, ja to wszystko przerabialem z zakladki tools. Niby wykasowalem hasla, cookies, całą historię, co czynie zawsze przed wyjsciem z Sieci, ale za jakiś czas wchodze patrze i co ja widze? Most wzwodzony opuszczony i kazdy moze sobie wejsc jako Bardzo i bradziażyć (teoretycznie, bo w tym cywilizowanym kraju malo kto rozumie mowę tych barbarzyńców z lasów Dalekiej Północy, których głównym pożywieniem jest surowe mięso z białego niedźwiedzia zaduszonego gołymi rękami…)

  Ale dziekuje za sugestie i próbe pomocy. Tak się przejawia spółdzielcza filozofia.

 297. NICK said

  Wisz Pan, poza zawodem też mam sporo doświadczenia we różnych organach. Także spółdzielczych w tym nadzorczych.
  Swoje geny staram się tłamsić. Ale to tak jak kolejne głazy Syzyfowe we eruptujący gejzer rzucać. Wie Pan.
  Kiedyś, w końcu, pizgnie !!! 🙂 .

 298. NICK said

  Zauważyłem to samo co Pan Ozdrab.

 299. Listwa said

  @ 290 GA

  W tej chwili sytuacja jest taka, że dostęp do strony „Wspólne działanie” praktycznie może otrzymać każdy kto odpowie mailem na przedłożoną propozycję i umożliwi kontakt ze sobą. Ta strona ma w założeniu zebrać pewną grupę osób i umożliwić rozmowę w zamkniętym gronie poza Gajówka główną. Strona „Wspólne działanie” jest na tyle „nieszczelna” , że nie można w ogóle mówić o ochronie danych i informacji.

  A Eko Las wyjeżdza : „Pana niekompetencja sięga zenitu. Myśli Pan czasami! Zaufania nie zdobywa się publiczną denuncjacją treści chronionych. Pan to taki głupiec jesteś czy jaki nieudacznik?”

  Z czasem możliwość zdobycia hasła ustanie, ale nawet wtedy tej strony nie można będzie uznać za bezpieczną pod względem ochrony danych. Pan Eko las nie dostrzega, że nie można mówić o treściach chronionych na stronie, na którą każdy może zdobyć hasło. Do tego jest przeświadczony że jego wpisy są tak cenne, że trzeba je uznać za treści godne ochrony.

  Pan Eko las z drzewa może już zszedł, ale jeszcze wciąż na gałęzi nocuje.

 300. bardzo said

  Acha. Pizgnie.
  Oby tylko te głazy poleciały w stronę inna niz nasza…

 301. GA said

  @299 To jest jasne dla mnie od początku Panie Listwa. A swoją ścieżką (no bo nie drogą:)), pan EKO-LAS powinien Pana przeprosić za obelgi w stylu „nieudacznik”, „głupiec” i co tam jeszcze było.

 302. Rokitnik said

  Nie wiem jak tam z rejestracja ale…jakoś nie wierze w owe mityczne 100 000 Polaków, którzy gotowi są na wymierne FINANSOWE ryzyko?
  Niemniej jednak uważam, że Spółdzielnię należy OTWORZYĆ, chociażby z psychologicznego powodu, iż kto jak kto ale MY, nie zamierzamy spocząć na laurach> NIECH COŚ się DZIEJE. Myślę, że dużo niższa ILOŚĆ Członków którzy zrzucą się po (powiedzmy) 1000 $ …także dałoby całkiem poważny kapitał założycielski? To pierwszy etap…później wszystko zależeć będzie od operatywności Zarządu i GENIALNOSCI naszego ekonomisty z Kanady!

 303. Listwa said

  @ 302 Rokitnik

  Nie 100 000, a 10 000 Polaków i nie ma ryzyka finansowego. 200 zł to żadne ryzyko.

 304. JO said

  Informacje:

  Dzien 6 Apelu.

  Zgloszenia naplywaja, Stajemy sie silniejsi – jest nas coraz wiecej.

  Adres zgloszeniowy: polak.ortodoks@gmail.com

 305. JO said

  Informacje:

  Projekt Statutu Spoldzielni Gajowki – Spoleczenstwa Polskich Tradycjonalistow Polak-Ortodoks pojawi sie w Gajowce, w calosci dostepny tylko dla osob, ktore podaly pelne dane na adres: polak.ortodoks@gmail.pl

  Jakas czesc projektu ukaze sie dla ogolu Gajowiczow do publicznej wiadomosci.

  Osobom, ktore opracowaly projekt w tak blyskawicznie.., w imieniu Spoldzielcow, sklada serdeczne Bog Zaplac,

  Jan Aleksander

 306. Zbigniew said

  Panie JO,

  polak.ortodoks@gmail.com

  bo… panu pupy z nóg powyrywam…

 307. JO said

  ad.306.

  polak.ortodoks@gmail.com

  !!!

 308. Catolicus said

  Witam.
  Jaka cisza zapadła wśród dyskutantów!!!

  Czy po upublicznieniu statutu będzie można jeszcze wnosić jakieś propozycje?
  Nie chodzi o mieszanie ale mogą być ciekawe propozycje.
  Czy można wiedzieć, ile do tej pory jest zdeklarowanych chętnych (jakaś przybliżona liczba)?
  Pozdrawiam, z Panem Bogiem.

 309. bubek said

  Witam.Panie Jo wysyłałem zgloszenie.Czy mam wyslac swoje dane i nr tel.

 310. JO said

  Ad.309. Tak, poprosze wyslac na : polak.ortodoks@gmail.com

  Pozdrawiam,
  JO

 311. JO said

  Ad.308. Moze celowo przesadzajac albo I nie odpowiem, ze sa juz Nas Setki osob.

  Z powodu duzej ilosci zglaszajacych sie, Pan Jan Aleksander przeprasza za opozniania w wykonaniu telefonow do kazdej osoby.

  Statut w calosci nie bedzie upubliczniony dla wszystkich Gajowiczow a jedynie schemat Statutu Do dyskusji bedzie dostepny dla zgloszonych, ktorzy podaja Dane osobowe.

  Statut nie bedzie upubliczniony dla wszystkich, gdyz do momentu zarejestrowania w Sadzie, dla dobra sprawy, stanowi tajemnice Spoldzielni.

 312. mary said

  Bardzo mądrze.

 313. mary said

  Panie JO a czy mógłby Pan zajrzeć na pocztę i mi odpisać?

 314. Listwa said

  Cisza zapadła , a raczej emocje trochę opadły i można spokojnie powrócić do spraw spółdzielni.

  @ 126 MPSynak
  „Ale chodzi o spółdzielnię, czy o listę PROSPRYKCYJNĄ, jak w 1939?”

  Obecnie mamy rok 2015, a nie 1939. Listę prospekcyjną posługiwali się mordercy. My nie chcemy nikogo mordować, tekst przewodni jest na temat powołania spółdzielni, wystarczyło uważnie poczytać, aby nie zadawać głupich pytań.

  Powinien pan wiedzieć, ze w XXI w wojny prowadzone są innymi metodami niż w 1939 r. Obecnie to bogaci wyniszczają słabych ponieważ są biedni, jest tak niezależnie od narodowości. My chcemy przyczynić się raczej, aby Polacy należeli do bogatych, a więc do silnych i nie byli mordowani.

 315. Listwa said

  @ 240 JO

  „W rozmowach telefonicznych pada pytanie, jak Spółdzielnia wpłynie na życie Spółdzielcy? ”

  Odpowiedź na dzień dzisiejszy może być tylko w sferze rozważań, zależy to przede wszystkim od ilości osób które podejmą wyzwanie oraz od jakości wzajemnej współpracy. Teoretycznie kierunki rozważań mogą być różne, nas interesuje wpływ pozytywny i o taki musimy zabiegać.

  Ilość osób decyduje o stopniu wpływu na rzeczywistość, wielkości i sile organizacji, możliwości jej przetrwania oraz poziomie i tempie rozwoju. Jakość współpracy jest decydująca dla możliwości operacyjnych, poziomu i jakości projektów, które moglibyśmy podjąć, od niej zależy trwałość przedsięwzięcia i jego stabilność.

  Obecnie trwa proces zgłaszania się osób zainteresowanych, do czasu jego zakończenia bliższych ocen nie należy formułować, a od jego wyników zależy perspektywa jakości i sile przyszłego wpływu. Od determinacji i mądrości osób tworzących spółdzielnię zależy rodzaj i jakość koncepcji, które będzie lub nie będzie można podjąć.

  Teraz jest czas spokojnego poznania proponowanej koncepcji, uwzględnienia trendów jakie zachodzą w polityce i gospodarce, spojrzenia na pojawiające się zagrożenia. Każdy Gajówkowicz musi podjąć jakąś decyzję, wejdzie albo odmówi wejścia, każdemu powinno zależeć na podjęciu słusznej decyzji oraz na wzmocnieniu siły gospodarczej i budowie otoczki ochronnej. Na Ukrainie możliwości startu i powodzenia byłyby znacznie ograniczone.

  Przedłożona propozycja utworzenia spółdzielni jest wbrew pozorom zwykłą ideą, każdy ma prawo korzystać z dostępnych form zrzeszania się i otwierania działalności gospodarczej (niespotykana jest akcja z chmury wirtualnej). Wiele osób z takich możliwości korzysta i błędem byłoby zaniechać dostępnych możliwości na korzyść staczania się i utracie szans.

  Projekt przewiduje minimalne obciążenia i minimalne ryzyko przy uzyskaniu szybko znaczącej siły. Stratą byłoby z tej szansy nie skorzystać, nie mamy nic do stracenia, a zyskać możemy dużo.

  Chodzi o uzyskanie pozytywnego wpływu spółdzielni dla każdego, a sama propozycja jest już jego początkiem.

 316. JO said

  7 Dzien Apelu.

  Zgloszenia Spoldzielcow na adres: polak.ortodoks@gmail.pl

  Informacje:

  Z powodu duzej ilosci zgloszen, planowany jest zakup systemu komputerowego niezbednego do ewidencji danych personalnych.

  Ewidencjonowane w nim beda dane potrzebne do dzialalnosci Spoldzielni dotyczace poszczegolnych Spoldzielcow:
  1. Wyksztalcenie.
  2. Prowadzona dzialalnosc gospodarcza
  3. Umiejetniosci
  4. Gotowosc do podjecia czynnosci, dzialan, pracy w….

  5. Problemy, potrzeby, zagrozenia.

  Apeluje sie do osob Zglaszajacych sie o przygotowanie sie do przekazywania w/w danych.

  Zamiarem Naszym jest rejestracja w Statucie Spoldzielni jak najwiekszej ilosci Dzialalnosci Gospodarczych …od produkcji po uslugi medyczne, finansowe ale i szkolinictwo, opeka nad bezdomnymi, chorymi…etc, etc.

  Spoldzielnia ma dzialac Gospodarczo na bazie Etylki Swietej Tradycji.

  Wskazane jest, by zainteresowane osoby wpisywaly w Gajowce tym czym sie zajmuja, co umieja robic, jakie prowadza dzialalnosci grospodarcze. To ulatwi dopracowac Statut Spoldzielni.

  np.:

  1. Rolnik
  2. Dentysta
  3. Lek wet
  4. Informatyk
  5. Nauczyciel historii
  6. Sprzedawca…
  7. Piekarz
  8. Farmaceuta
  9. Specjalista w dziedzinie produkcji lekow …

  etc, eyc, etc

 317. JO said

  Zgloszenia Spoldzielcow na adres: polak.ortodoks@gmail.com

  🙂 !!!

 318. Boydar said

  Panie JO …

 319. JO said

  Schemat Statutu Spoldzielni, bedzie dostepny dla Spoldzielcow (.. ktorzy przekazali dane osobowe ) do wgladu na stronie „Statut Spoldzielni” witryny Gajowka Dzialanie.

  Statut bedzie dopracowywany w Malych Grupach Spoldzielcow

  Wyniki Prac beda ogloszone po Zarejestrowaniu Spoldzielni.

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  „Strona 1 z 13

  Statut Spółdzielni „Wspólne Działanie”

  Postanowienia ogólne.

  Członkowie, ich prawa i obowiązki

  Par.1. 1. Spółdzielnia nosi nazwę: „Wspólne Działanie” i w dalszej części nazywana jest „Spółdzielnią”. 2. Siedzibą Spółdzielni jest …………………………………. 3. Terenem działania jest cały kraj i zagranica. 4. Adres siedziby: ………………………………………………………………

  Par.2. 1. Celem Spółdzielni jest prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o osobiste zaangażowanie członków oraz działanie na rzecz rozwoju tradycyjnych wartości katolickich.

  2. Spółdzielnia może prowadzić też działalność społeczną i oświatowo – kulturalną na rzecz swoich członków i ich środowiska lokalnego, a także działalność społecznie użyteczną w sferze zadań publicznych określonych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. 2003, nr 96, poz. 873 ), w szczególności w zakresie: …………………………………………………………. ………………………………………………………………………………………….. …………………………………………………………………………………………..

  Par.3. Dla realizacji swoich celów Spółdzielnia prowadzi działania, których przedmiotem są:

  ……..”

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  „Niech Najwieksi beda Najmniejszymi a Najmniejsi Najwiekszymi”

 320. Listwa said

  @ 308 Catolicus

  „Czy można wiedzieć, ile do tej pory jest zdeklarowanych chętnych (jakaś przybliżona liczba)?”

  – aby odpowiedzieć, trzeba zrobić podsumowanie , a takie może zrobić tylko pan JO. Zapewne niedługo znajdzie na to czas.

  Pan ma dostęp do strony „Wspólne działanie” , te informacje będą tam podane, gdyż wszyscy którzy się zgłosili mają prawo do tych danych. Czy te informacje będą podane tutaj ? raczej nie, gdyż jeśli ktoś nie wyraża zgody na podjęcie tematu spółdzielni , nie ma też powodu aby interesował się ilością zgłoszeń.

  Są w Polsce wzorce lekką ręka uznawanie za mądre i często praktykowane „ty nic nie mów , niech mówią inni , ty korzystaj” lub „ty się synku się nie wychylaj, niech robią inni a ty korzystaj jak się da”

  Gdy uznamy takie postawy za ideał to ideałem stanie się wśród nas milczenie i czekanie.
  Ideałem powinno być mądre włączanie się w racjonalne inicjatywy i nawiązywanie owocnej współpracy, wiele osób już tak uczyniło, czekamy na kolejne.

  Po pewnym czasie zostanie zrobione podsumowanie i jakaś prognoza możliwości. Wspólnie zostanie podjęta decyzja co dalej.

  Jeśli osób będzie zbyt mało , niestety może być podjęta decyzja o zakończeniu projektu, gdyż nie zdobędziemy odpowiedniej dynamiki i siły. Niech osoby o pasywnej mentalności milczenia i czekania nie liczą na korzyści. Niech też pamiętają, ze gdy nadejdą trudne czasy, też mają milczeć i czekać, żadnego jęczenia, że im jest źle. Będą mieli prawo podziwiać swoje ideały i nadal nimi kierować się w decyzjach.

 321. Zbigniew said

  Proponuję również stąd wysyłać zgłoszenia:

  http://nanophysics.pl/jednota/

  One pójdą na właściwy adres.

  Taki bardzo, bardzo wstępny projekt.

 322. JO said

  Drogi Panie Gajowy, proponuje, by Apel byl na Czolowce Gajowki do momentu:
  1. Zaprzestania wplywu Zgloszen do Spoldzielni na polak.ortodoks@gmail.com
  2. Zarejestrowania Spoldzielni
  3. Utworzenia Specjalnej Przez Pana W Gajowce I poprzez Gajowke …,zrobionej strony dla Spoldzielcow-Polakow zglaszajacych sie ze wszystkich kontynentow, by Wspolnie Dzialac Gospodarczo na Bazie Swietej Tradycji, broniac tak Kosciola Switego-Tradycji Swietej, Rodziny-Rodow, Ojczyzny-Naszej Ocowizny.

  Codziennie sa Zgloszenia . Polacy pragana Wspolnie Dzialac przytulonym Bedac Do Swietej Tradycji , Jedynego Zrodla Zycia, Korzeni Polskosci, Korzeni Naszego Narodu I Panstwowosci.

 323. JO said

  Witam,
  odwiedziłem właśnie stronę Gajówki i zanim podam dane, które są wymagane to chciałbym wiedzieć czy jest tam miejsce dla osób, które nie są zainteresowane „propagowaniem Tradycji Katolickiej”. Wydaje się to być mało znaczące, ale odnoszę wrażenie, że większość spraw na tej stronie dotyka w jakimś stopniu tej kwestii. Czy będzie to rzeczywiście tworzenie spółdzielni „biznesowej” czy raczej spółdzielni katolików? 

  Pozdrawiam, 
  Xx

  Drogi Panie Xx

  Nie Powinno byc rozdzialu pomiedzy „Panstwem a Kosciolem” , tak I w Spoldzielni nie moze byc rozdzialu „biznesu” od Tradycji Swietej, gdyz ona przenikajac kazda dziedzine zycia, przenika rowniez relacje gospodarcze. Jezeli jej nie ma , to budujemy Judaizm,    przed czym przestrzega Tradycja, judaizm, od ktorego przeciez Chcemy sie uwolnic. Po to organizujemy Spoldzielnie.

  Pozdrawiam,
  Z PB,
  JA

  W takim razie tu są dane, mam nadzieje, że z listu dowiem się jeszcze więcej. 
  ul. …..
  Miasto….
  telefon : ……
  Xx

  Drogi Panie !

  A Ja myslalem, ze Pana zniechecilem naszym Tradycyjnie Katolickim Podejsciem! Ale mnie Pan „nabral”..  🙂
  Jezeli nie zrzeszymy sie na Bazie Tradycji Swietej w Dzialniu, to Nas Polakow wyniszcza doszczetnie. Bedziemy jak Indianie w USA.
  Spoldzielnia Ma byc Organizacja Gospodarcza I Spoleczna zastepujaca nam Panstwo, ktorego juz nie mamy…
  W ramach Spoldzielni mamy wymieniac Towary, Uslugi, opiekowac sie slabszymi, zarabiac pieniadze poprzez Spoldzielcza Usluge, sprzedaz poza Spoldzielnia. Jezeli Spoldzielca bedzie kupowal Uslugi I Towary poza Spoldzielnia…., bedzie wykluczony ze Spoldzielni.
  Organizuja sie tak Wietnamczycy, Hindusi, Turcy….kazdy, tylko nie Bialy czlowiek, kazdy, tylko nie Polak…
  Bylismy zaslepieni, pelni MNIILOQSCI uwazajac, ze nie mozemy „dyskryminowac” az sie Okazuje, ze zostajemy zaatakowani, okradani, depopulowani…

  Wspolne Polakow Tradycjonalistow Dzialanie na Bazie Swietej Tradycji, to Odpowiedz na przeciw Nam I Swietemu Kosciolowi Prowadzonej Wojnie…

  Pozdrawiam,
  Z Panem Bogiem,
  Jan A

 324. JO said

  Informuje, ze zostalismy zaatakowani Przez Tuzin Spamow typu I gorszych ..:

  ———————–

  Full name              : Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce
  Street Address         : plac Grzybowski 12-16; 00-104 Warszawa
  Contact e-mail address : office@tskz.pl
  Phone                  : tel. 22 620 05 54
  Wykształcenie          : Kulturalne Żydów
  Prowadzona działalność : Towarzystwo Społeczne

  Additional remarks     :
  Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów Polsce – działamy już od 1950 roku

  Dosyć powszechna opinia powtarzana w środowisku polskim głosi, że po drugiej wojnie światowej życie żydowskie w Polsce nie odrodziło się. To nieprawda. Przede wszystkim czasy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej nie sprzyjały akcentowaniu własnej odrębności narodowej – zjawisko to dotyczyło nie tylko Żydów. Zarówno dla Żydów, jak i Polaków Holokaust był doświadczeniem bolesnym i dlatego nie był obecny w szerokiej świadomo
  —————

  Atak Spamow Swiadczy, ze jestesmy na Dobrej Drodze
  Spoleczenstwo Polak-Ortodoks

 325. Zbigniew said

  Ten spam pochodzi ze strony którą podałem wyżej. To jest akcja jak na razie jednorazowa, oglądałem logi serwera.

  Wniosek zapewne prawidłowy, panie JO.

  Ale mam i inny wniosek. Żydom to najpewniej i zwisa, i powiewa. Na razie. Jeśli ta strona którą stworzyłem sprawia kłopot – przecie usunę. Takie jak na razie spamy mnie nie straszne. Mejle są wysyłane na adres @gmail.com, a tam mają fantastyczną ochronę przed spamem. Większośc i tak wylądowała w folderze SPAM.

 326. Boydar said

  Coś skromni się zrobili jacyś, chyba od tysiąc pięćdziesiątego … wietrzę podstęp !

 327. Listwa said

  @ JO 324

  to nie jest atak

 328. Zbigniew said

  No proszę, Listwa przyznał się 😉

 329. Listwa said

  @ 328 Zbigniew

  Dobre.

 330. Zbigniew said

  🙂

  Istotnie, wizyt z różnych adresów IP jest wiele (kilka-kilkanaście w krótkim czasie). Ludzie to czytają. Dobry znak.

 331. głos na Pustyni said

  Proszę Was.

  Apeluję o wiele klasy, bowiem operuje się tu w niezwykle czułym regionie. Nie takie inicjatywy uśmiercano w zarodku za byle pretekstem. Ponieważ ta witryna jest zupełnie otwarta, na początek proponuje, by sie w tym wątku wstrzymac z komentarzami mogącymi służyc za bezpośredni pretekst do wymazania działalności z Sieci. Chodzi mi o te nosy, aromatyczne warzywka z rodziny Alienacae i te wicie, rozumicie. Żeby móc pozwolić sobie oficjalnie na takie wtręty, trzeba być kimś, a żeby byc kimś trzeba cos mieć, a żeby coś mieć, trzeba uróść, a tu Inicjatywa jeszcze w powijakach. Pamiętajmy, iz roztropność stoi na pierwszym miejscu wśród cnót w katechiźmie, a odwaga na końcu.

  Pozdrawiam przy weekendzie.

 332. Boydar said

  Musimy założyć Głosie, że Pan JO jest po Matce Ormianinem, i Grekiem po Tacie. Niech się tamci martwią 🙂

 333. JO said

  Ad.327.

  Ja wiem co jest grane Panie Listwa.
  „to nie jest tak”…ale ja to nazywam „spamem”…

 334. Marucha said

  Źle się stało, że dyskusja i informacje o Spółdzielni będą rozbite w kilku miejscach:
  – marucha.wordpress.com
  – gajowka.wordpress.com
  – jednota.org

  To było cholerne przeoczenie z mojej strony, że nie zablokowałem komentarzy pod niniejszą informacją o Spółdzielni i nie odesłałem dyskutantów od razu do gajowka.wordpress.com, gdzie istnieje wszak strona poświęcona Spółdzielni.

  Teraz mamy bajzel.

 335. Listwa said

  @ 331 głos na Pustyni

  mądry głos na pustyni.

 336. JO said

  ad.334. Gajowka dzialanie nie ma numerowanych wypowiedzi. Brak numeracji nie sprzyja dyskusji. Tu jest najlepsze miejsce do niej.

  Poza tym, rzeczywiscie nie mozna zamknac stron Gajowki Dzialanie po ich otwarciu. Czy moze Pan cos z tym zrobic?

  Panie Gajowy, otrzyma Pan meila ode mnie z mojego prywatnego adresu. Prosze go przeczytac.

  —————————

  Informuje jednoczesni wszyskich, ze Logo Spoldzielni, to Logo z sercem Walczacej Wandei z wpisem „Wspolne Dzialanie” – opisanym slowami Spoldzielnia – Jednota.

  Logo Spoldzielni niedlugo bedzie gotowe.

 337. Marucha said

  Re 336:
  1. Do komentarzy można się odnosić poprzez datę i czas wpisu.
  2. Co ma Pan na myśli, pisząc „zamknąć strony gajówki”?

 338. Boydar said

  ciastko się „odbija” Panie Gajowy, sesja jest trzymana mimo

 339. JO said

  ad.337. Problem , ktory sygnalizija Spoldzielcy:

  re . 281.

  Bardzo said

  2015-03-12 (czwartek) at 11:16:33
  Sygnalizuje problem.

  Wszedlem na strone opatrzona hasłem i nie moge z niej wyjść. A komputer jest służbowy. Nie chciałbym, żeby mi ktos patrzył przez ramię, choc i tak nic nie zrozumie. W jaki sposób nalezy sie „wylogować” ze strony po zakończeniu sesji?

  Pytanie zamieszczam tutaj, bo tu sie łatwo wyłączyć.

  pozdr.

 340. JO said

  Panie Gajowy, wyslalem do Pana meila z mojego prywatnego adresu ….interia.pl

 341. Toni said

  Pomysł ciekawy i dyskusja bardzo obfita, więc nie prześledziłem wszystkich jej wątków. Kiedy poczytałem tutaj o tym pomyśle biznesowym i jeszcze nie było tylu wpisów wyszedłem ze strony nic nie proponując. Rozważyłem sprawy i wracam. Jako praktyk różnych małych i średnich biznesów, mam jedną fundamentalną uwagę:

  Żeby przekonywać potencjalnych inwestorów do pomysłu, by w niego zaangażowali swoje pieniądze (nie ważne, że w formach spółdzielczych mogą to być stosunkowo małe pieniądze – od 10 zł do 200 zł – jak padało w opisie i dyskusji) – trzeba potencjalnym udziałowcom (inwestorom) przedstawić jakiś elementarny biznesplan.

  Nie wypada poprzestawać tylko na ogólnych sugestiach możemy robić to albo tamto, albo jeszcze coś innego, czyli możemy robić wszystko i nic, i praktyka w końcu może okazać się taka, że po założeniu podmiotu (spółdzielni), z czym zawsze jest trochę zachodu, ale nie jest to największy problem – po założeniu podmiotu nic nie będzie się działo, bo kierownictwo biznesowe nie miało pomysłu (biznesplanu) na to, co chce konkretnie robić, by zarabiać.

  Pomysły tego typu, że może się okazać, iż na tutejsze forum wchodzi ktoś z Brazylii, więc spółdzielnia mogłaby sprowadzać do Polski kawę – pomysły takie pozostają w sferze pobożnych życzeń. Biznesplan z takim pomysłem związany polegałby z grubsza na tym:

  Nawiązaliśmy kontakt z panem X, Y i Z. Podpisali z nami list intencyjny panowie X i Z. Sprawdziliśmy, że są w stanie zorganizować nam dostawę M ton kawy po cenie za tonę równą k. Na polskim rynku są możliwości zbycia tego towaru za cenę równą k+n. Nawiązaliśmy kontakt z hurtownią A (względnie z siecią marketów lub sklepów detalicznych B) i zostały podpisane stosowne listy intencyjne na odbiór tego towaru po cenie satysfakcjonującej nas cenie k+n. Potrzebujemy do przeprowadzenia przedsięwzięcia kapitału w wysokości K. Będzie to się równało np. 500 zł razy 2000 spółdzielców albo 1000 zł razy 1000 spółdzielców itp. itd.

  Po prostu osoby (przedsiębiorcy), niezależnie od formy organizacyjnej swojego biznesu, muszą wiedzieć, co konkretnie chcą zrobić i jakie z tym przedsięwzięciem (w miarę ukonkretnionym) wiązać się będą zyski.
  Tyle i aż tyle.

 342. JA said

  ad.341. Dostajemy rozne propozycje listami elektronicznymi i uwagi, sugestie. Sa osoby , ktore proponuje gielde!

  Ja osobiscie uwazam, ze Spoldzielnia to nie przede wszystkim pieniadze, ale Zrzeszenie sie ludzi w ideii Wspolnego Dzialania a dopiero potem pieniadze.

  I dzis jest latwo „robic” pieniadze, ale ciezko sie organizowac i je organizowac.

  Ja widze dzialalnosc Spoldzielni jako Zrzeszenie Ludzi, ktorzy majac potezna baze danych o Sobie, swoich mozliwosciach i potrzebach – Je zaspokajaja a jednoczesnie wypracowywuja pieniadze, ktore ida w roznych kierunkach.

  Nie moze byc mowy o pieniadzach, jezeli nie ma mowy o Zorganizowaniu sie o WSPOLNOCIE, ktora postanowila sie zrzeszyc w Dzialaniu. Zrzeszyc, to oznacza rozwiazywac swoje Potrzeby wzajemnie.

  By poznac potrzeby wzajemne trzeba sie zorganizowac, zaufac, przelamac uprzedzenia, wlasne namietnosci i byc oddanym dla Dobra Wspolnego.

  Jak bedzie grupa nawet 10 osob tylko, ktora bedzie miala taka postawe, to o pieniadze razem nie jest ciezko.

  Te 10 osob znajaca swoje mozliwosci , potrzeby, wytyczajaca cele – zarobi pieniadze….

  Totalnym nieporozumieniem jest dla mnie stawianie na w pierwszym rzedzie Pieniedzy w temacie Spoldzielni.

  1. Zorganizowac sie
  2. Poznac potrzeby i swoje mozliwosc
  3. Postawic cele i sposoby ich osiagniecia – w tym osigniecia pieniedzy…

  Pierwszy jest CZLOWIEK – POLAK i jego POTRZEBY

  Pieniadze to tylko narzedzie.

 343. JO said

  ad.342. I ja sie z tym zgadzam.

  „Niech Najwieksi beda Najmniejszymi a Najmniejsi Najwiekszymi”

 344. Marucha said

  Re 339:
  Należy
  1. Użyć odpowiedniej dla danej przeglądarki funkcji wymazującej z dysku pliki „cookies” oraz inne „browsing data”, czyli dane, jakie przeglądarka zapisuje na dysku ku pamięci.
  2. Zamknąć przeglądarkę i ponownie uruchomić.
  U mnie to tak właśnie działa.

  Re 340:
  Przeczytałem, dziękuję.

 345. JO said

  Strona Apelu Nie Istnieje – jest niewidoczna W Gajowce. Czy to blad, czy Pan Gajowy przeniosl Apel gdzieindziej?

  Zgodnie z umową przestał być podwieszony – admin

 346. wanderer said

  „Totalnym nieporozumieniem jest dla mnie stawianie na w pierwszym rzedzie Pieniedzy w temacie Spoldzielni.

  1. Zorganizowac sie
  2. Poznac potrzeby i swoje mozliwosc
  3. Postawic cele i sposoby ich osiagniecia – w tym osigniecia pieniedzy…

  Pierwszy jest CZLOWIEK – POLAK i jego POTRZEBY”

  Panie JA, jesli pieniadze i zyski z tej dzialalnosci nie sa wazne, to co jest wazne?
  Skoro czytam Pana JO: ” W ramach Spoldzielni mamy wymieniac Towary, Uslugi, opiekowac sie slabszymi, zarabiac pieniadze poprzez Spoldzielcza Usluge, sprzedaz poza Spoldzielnia. Jezeli Spoldzielca bedzie kupowal Uslugi I Towary poza Spoldzielnia…., bedzie wykluczony ze Spoldzielni.” to ja tu widze brak konsekwencji. To albo spoldzielnia ma zarabiac pieniadze ktore beda przeznaczane na rozne cele albo nie? W jaki sposob beda zaspokajane potrzeby?

  Panie Listwa,

  „Jeśli osób będzie zbyt mało , niestety może być podjęta decyzja o zakończeniu projektu, gdyż nie zdobędziemy odpowiedniej dynamiki i siły. Niech osoby o pasywnej mentalności milczenia i czekania nie liczą na korzyści. Niech też pamiętają, ze gdy nadejdą trudne czasy, też mają milczeć i czekać, żadnego jęczenia, że im jest źle. Będą mieli prawo podziwiać swoje ideały i nadal nimi kierować się w decyzjach.”

  Ja rozumiem potrzebe takiej organizacji ale ten ton wpisu na pewno Wam nie przysporzy nowych czlonkow. Niech Pan nie zapomni ze sa osoby ktorym ten rodzaj Waszej akcji z roznych przyczyn o ktorych tu nie bede pisal nie odpowiada.. Czy maja sie czuc osobami gorszej kategorii i czuc wyrzuty sumienia z tego powodu? Prosze pana…
  Mam nadzieje, ze ten akt nie bedzie poczatkiem wewnetrznego rozlamu na gajowkowiczow lepszych i gorszych.

 347. JO said

  Ad. 346. Mysle, ze Projekt Spoldzielni nie bedzie zawieszony…, ale co do biernosci ludzkiej to Pan Listwa Ma racje.

  No a co do Pieniedzy, to jak napisalem, to sprawa Wazna .., ale na drugim planie, acz bbb waznym.

 348. Zbigniew said

  @334, 335, etc

  Smucicie Panowie. Mym zdaniem jest dobrze. Choć nie bardzo dobrze.

  Ostoją tutaj jest pan JO. Na nim to trzyma się i będzie. Mam do pana JO pretensji parę, ale… on w istocie nie winien. Idźmy dalej. To co robimy zsumuje się. Dobre jest to, że, chyba, nikt z nas tutaj nie z powodu snobizmu i nie dla siebie.

 349. bardzo said

  Pracuje.

  Nie wiedzialem, ze trzeba zamknc przegladarke i od nowa otworzyc.

  Teraz nie bedzie problemu. z wylogowywowywaniem sie.

  dziekuje.

 350. JO said

  Informacje:

  Rozmowy i dzialania na temat Spoldzielni przeprowadzamy przez Witryne „Gajowka Dzialanie” i jej Strone:

  https://gajowka.wordpress.com/spoldzielnia/

  Strona „Apel w sprawie Spółdzielni” witryny „Dziennik Gajowgo Maruchy”, na ktorej sie znajdujemy jest do czytania i poki co wciaz do Gajowiczow uzytku .

 351. Listwa said

  @ 346 wanderer

  Panie Wanderer, gdy pan powołuje się na wypowiedź to nalezy powoływac się na całą , a nie na wyrwany fragment z kontekstu.
  Przed tym fragmentem do ktorego pan się odnośi jest :

  „Są w Polsce wzorce lekką ręka uznawanie za mądre i często praktykowane „ty nic nie mów , niech mówią inni , ty korzystaj” lub „ty się synku się nie wychylaj, niech robią inni a ty korzystaj jak się da”

  Gdy uznamy takie postawy za ideał to ideałem stanie się wśród nas milczenie i czekanie.
  Ideałem powinno być mądre włączanie się w racjonalne inicjatywy i nawiązywanie owocnej współpracy, wiele osób już tak uczyniło, czekamy na kolejne.”

  Błędem jest ustosunkowywać się do treści jedynie pod kątem odczuć. Ich sprawa jest, jak będą się czuć, prawda jest taka że albo będzie coś robione albo nie będze i tu nie jest ważne jak kto się będzie czuł.

  We wpisie do którego pan się odnosi jest mowa o hipotetycznych osobach które wykazują się postawą milczenia, bierności ale gotowych wynosić korzyści z czyjegoś trudu. Jak ktoś nie podejmie żadnych działań może czuć się osobą lepszej kategorii i nie musi mieć wyrzutów sumienia. Jego rzecz, ale prawda też jest taka, że jeśli znajdą się w trudnej sytuacji (a obecnie coraz więcej osób tak ma )
  m. in. w wyniku swojej bierności i poranionych odczuć w skutek jakiegoś zdania, to niech nie maja do nikogo pretensji i niech nie oczekują potem że ktoś znowu za nich coś zrobi żeby im ulżyć.

  Dobrym przykłądem są frankowicze, gdyby im mówić wtedy że robią powazny błąd i na tym stracą, też można było usłyszeć że się ich obraża, podziały robi na mądrych i głupich. Tylko teraz chodzą po ulicach i protestują że ich oszukali.

 352. Listwa said

  @ 341 Toni

  Przytoczył pan powierzchownie teorię, mniej więcej poprawnie. Tylko proszę spojrzeć jaki błąd pan robi.

  Skończyły się czasy że ktoś stanie i będzie wymagał. Ciekaw jestem ile czasu trzeba jeszcze aby ta prawda dotarła. Trzeba zrobić biznes plan wpanale ? pan zrobi jesli uważa że trzeba.
  Z punktu widzenia zarządzania pana wypowiedź jest do kosza. Pan nie poznał proponowanej idei i nie ma rozeznania w istniejących barierach i problemach.

  Pan przedstawił :

  „Nawiązaliśmy kontakt z panem X, Y i Z. Podpisali z nami list intencyjny panowie X i Z. Sprawdziliśmy, że są w stanie zorganizować nam dostawę M ton kawy po cenie za tonę równą k. Na polskim rynku są możliwości zbycia tego towaru za cenę równą k+n. Nawiązaliśmy kontakt z hurtownią A (względnie z siecią marketów lub sklepów detalicznych B) i zostały podpisane stosowne listy intencyjne na odbiór tego towaru po cenie satysfakcjonującej nas cenie k+n. Potrzebujemy do przeprowadzenia przedsięwzięcia kapitału w wysokości K. Będzie to się równało np. 500 zł razy 2000 spółdzielców albo 1000 zł razy 1000 spółdzielców itp. itd.”

  pan to zrobi, przynajmniej zacznie robić zeby zejśc z chmur na zienie.

 353. KAZIMIERZ said

  @ 352 Listwa

  Panie Listwa , pan przemawia jak owsik 😉

 354. Listwa said

  @ 124 Zbigniew

  Gdyby ktoś chciał prywatniej wirtualnie podaje adres : lecdre@wp.pl

 355. Listwa said

  @ Kazimierz

  A jak owsik przemawia ?

 356. KAZIMIERZ said

  @355 Listwa
  Pan o drogę pyta ?? 🙂

 357. Listwa said

  @ 356 Kazimierz

  jak będę chciał o drogę pytać to na pewno nie pana

 358. JO said

  ad.353. Pan Listwa ma racje. Prosze nie obrazac Pana Listwy tak haniebnym porownaniem. Wiedza Pana Listwy stawia go w Gajowce jako jednego z jej Filarow. Jak nie bedziemy szanowac swoich autorytetow, to ich stracimy, a sama witryna stanie sie rynsztokiem.

  ———————————————–

  Informuje, ze Strona „STATUT Spoldzielni” zostala juz zalozona, a schemat opracowanego dokumentu tam jest tez wklejony.

  Osobom Zgloszonym do Spoldzielni, ktore przekazaly do Gajowki swoje dane personalne na adres:
  polak.ortodoks@gmail.com, zostanie przeslane haslo.

 359. porfiria said

  I tak nic z tego nie będzie, różne cele i różne poglądy chociaż jest kilka punktów wspólnych w czym najważniejszy to znajomość adresu gajówki- ale to jednak za mało żeby robić razem biznes! Niech kliku zapaleńców rozpocznie spółdzielnie, ujawni się, wyłoży karty na stół czym się chcecie zajmować i ewentualnie przyjmuje nowych członków żeby zgromadzić kapitał. Jak na razie pomysłu nie widzę, nikt nic nie wie ale z góry się zakłada, że wejście jest po stówce od łebka. Przeczytajcie jeszcze raz to co sami napisaliście i wyciągnijcie wnioski.

 360. GA said

  @359 Porfiria
  Jeśli patrzy się tylko pod nogi, to nigdy nie zobaczy się i nawet nie zrozumie tego, co widzi ten, który patrzy szeroko, daleko i głęboko. Albo się rozumie, albo nie.
  Nie ma przymusu, nie musi Pan/Pani uczestniczyć. A nawet by było niewskazane Pańskie uczestnictwo, bo reprezentowane przez Panią/Pana podejście jest destrukcyjne i szkodliwe.

 361. JO said

  ad.359. Z ludzmi , ktorzy maja podejscie jak Pan – „Niech kliku zapaleńców rozpocznie spółdzielnie, ujawni się, wyłoży karty na stół czym się chcecie zajmować i..”
  przekonany jestem, ze nie mozna wspolpracowac, bo jak to napisal Pan Listwa:

  „Są w Polsce wzorce lekką ręka uznawanie za mądre i często praktykowane „ty nic nie mów , niech mówią inni , ty korzystaj” lub „ty się synku się nie wychylaj, niech robią inni a ty korzystaj jak się da”

  Gdy uznamy takie postawy za ideał to ideałem stanie się wśród nas milczenie i czekanie.
  Ideałem powinno być mądre włączanie się w racjonalne inicjatywy i nawiązywanie owocnej współpracy, wiele osób już tak uczyniło, czekamy na kolejne.”

  Pani Porfiria sieje zniechecenie kopiujac „Smerfa ..i tak sie nie uda..”

  Takich Jak Pani nie potrzebuje Spoldzielnia ani Gajowka Dzialanie. Pani pomylila Witryny.

  Przpomionam czytelnikom tej Strony, ze Spoldzielnia ZRZESZA Polakow na bazie nie „adresu Gajowki” ale Swietej Tradycji, wiezi KRWI Polskiej.

  Na tej bazie powstala kolejna Idea obrony Siebie i Innych poprzez Narzedzie jakim jest podmiot prawa – SPOLDZIELNIA.

  Pieniadze , to rzecz i temat wtorny a nie pierwszoplanowy jak to sugeruje Pani Porfiria.

  Etapy Zrzeszenia i dzialanie Spoldzielni, w ktora kazdy Spoldzielca sie angazaje we Wspolnym Dzialniu to:

  1 Zgloszenie sie i deklaracja woli wspolnego dzialania
  2. Wypracowanie Statutu Spoldzielni, ktore pod wzgleden Prawa/Gospodarczym bedzie wchlanial kazdego Polaka od zamiatacza ulic, po Geniusza Fizyki, od biadaka, po milionera.
  3. Oszacowanie Spoldzielcow Mozliwosci i POTRZEB – bo Spoldzielnia to nie ma byc maszynaka do Robienia Pieniedzy dla Pieniedzy a dla Dobra Wspolnego, z ktorego to „Pelnego Kielicha” ma splywac dla Wszystkich w Katolickiej Drabinie, gdzie „Najmniejszy jest Najwiekszym a Najwiekszy Najmniejszym” – czyli w pierwszek kolejnosci najbardziej potrzebujacy.

  My nie ptrzebujemy Smertow, My nie potrzebujemy „Porfilii”

 362. Boydar said

  @ Kazimierz

  Jeszcze się nie zdarzyło żeby Owsik publicznie mówił do rzeczy a nawet konkretnie. Skąd u Pana taki pogląd.

 363. Listwa said

  @ 359 porfiria

  Jedyne co można zrobić po przeczytaniu takiego tekstu to zgodzić się z opinią pana JO. Niestety.
  Z takim defetyzmem to proszę sobie trumnę kupić i czekać.
  Nie ma różnych celów lecz wiele celów. Został zamieszczony tekst główny, w nim nie ma różnych celów i poglądów, a on obowiązuje jak pierwowzór. Opinie w komentarzach są luźnymi przemyśleniami i sugestiami niekoniecznie będą stosowane.

  Zgodnie z tym co było napisane w komentarzach powyżej , co pan Eko Las również słusznie podnosił, szczegółowe plany mogą być ujawnione tylko wpośród spółdzielców, nie na stronie głównej. Tak to trudno zrozumieć państwo doradcy? Poza tym warunkiem sporządzenia jakichkolwiek planów, czy biznes planów jest poznanie jakiej wysokości kapitałem dysponujemy. Teraz tą informacją jeszcze nie dysponujemy , a jest to elementarz, jak widać niektórym nieznany, panie Toni, pani Porfiria. Na obecnym etapie staramy się zgromadzić osoby zainteresowane, potem dopiero jesteśmy cokolwiek w stanie oszacować. Przeczytajcie jeszcze raz to co sami napisaliście i wyciągnijcie wnioski.

  Nawet nie stać panią na uważne przeczytanie tekstu, a go komentuje i ocenia, jaką stówkę za wejście? za jakiego łebka? pobudka.

  Przedstawienie stworzonych biznes planów, szczegółowych koncepcji może wymagać inwestor , owszem, ale pani ze swoją stówką nie jest inwestorem, a z takim myśleniem poza standardem biznesowym inwestorem nigdy nie będzie.

  Inwestor to ktoś kto posiada znaczny kapitał, wystarczający do uruchomienia przedsięwzięcia. My staramy się zebrać osoby zainteresowane oraz zgromadzić wspólnie kapitał zdolny uruchomić przedsięwzięcie.

  Pani pokazała sposób myślenia poza standardem, bezużyteczny i stereotypowy.
  Może pani powrócić jak będzie dysponować przynajmniej 1 mln zł, pani inwestor.

 364. JO said

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Dzis wplynely kolejne Listy, Oto jeden z nich-swiadectwo:

  Witam Panie Janie Aleksandrze,
   
  Oto moje dane:
   
  Xx
  ul. Xx
  Kod pocztowy…..Miasto ……..tel. …..
   
  wykształcenie wyższe …..
  Xx lat pracy w Lasach Państwowych
  ……
   
  Zdeterminowana do walki .
  Dość patrzenia na wszechobecną lichwę i niszczenie Najświętszych Wartości.
   
  Serdecznie pozdrawiam

  Xx

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++

  „Niech Najwieksi beda Najmnieszymi a Najmniejsi Najwiekszymi”

  Spoleczenstwo Polak – Ortodoks

  Wspolne Dzialanie

 365. KAZIMIERZ said

  @362
  Pan Listwa ma rację.
  Nic tu po takich jak Toni, Porfiria i ja – mały Kaziu.
  wrócimy jak zdobędziemy milion.

 366. Catolicus said

  Witam.
  Pan Jo, Pan Listwa mają rację. Spółdzielnia musi zrzeszać przede wszystkim zdeklarowanych katolików, wrażliwych, dla których Święta Tradycja jest odniesieniem, jest papierkiem lakmusowym czystości Wiary. Żeby mieć gwarancje „z Góry” mamy wszystko budować na SKALE. Taka budowla przetrwa wszystkie trzęsienia czy powodzie. Pieniądze – rzecz także ważna, dlatego potrzebna jest dyskusja czy polemika ale bez złośliwości czy obrażania kogoś lub obrażania się. Kiedy spotykają się różne koncepcje czy wizje, zawsze pojawiają się pytania i wątpliwości. Rozmawiajmy więc rzeczowo, dyskutujmy, przedstawiajmy argumenty za lub przeciw.
  Proponuję, aby wszelkie wnioski czy uwagi dotyczące statutu odbywały się wyłącznie w zakładce „Statut” natomiast sprawy organizacyjne i dotyczące kierunków działania w zakładce „Wspólne Działanie”. Unikniemy w ten sposób chaosu tematycznego lub zmniejszymy go.
  Pozdrawiam.

 367. Marucha said

  Re 365: – KAZIMIERZ
  Listwę (i paru innych) to ja znam od dawna.
  Kazimierza widzę po raz pierwszy na oczy.
  Więc niech Kazimierz nie ma złudzeń, jakby co.

 368. KAZIMIERZ said

  @367
  Szanowny Gospodarz

  jakoby co, to my w nogi 🙂
  bez złudzeń 😉

 369. Ex said

  Pół żartem, pół serio… Może po prostu skopiować statut (i działalność) B’na B’rith wymieniając w tekście słowa Żyd, żydowski itd na Polak, polski… ? http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/wiadomopci-mainmenu-57/625-bnai-brith-w-polsce.html

 370. JO said

  ad.336. Dziekuje Panie Catolicus za rzeczowe upomnienia i propozycje. Jak napisalem wczesniej – niedlugo bedziemy rozpatrywali Statut, ktory juz jest wklejony na stronie STATUT Spoldzielni.

  Co do finansow Spoldzielni, to naprawde jest wazny temat ale temat drugorzedny.

  Najwazniejszy w naszym Dzialaniu jest czlowiek-Polacy-Rodziny-Rody-Nasz Narod we Wspolnym Dzialniu opartym na Skale. Po to opracowywujemy narzedzie jakim jest Spoldzielnia ze swoim Statutem.

  Pieniadze kazdy z nas napewno wniesie, mniejsze, wieksze. Wniesiemy nasza Polska /Slowianska Inteligencje, nasza Wiedze, nasze wrodzone i nabyte mozliwosc, nasze od Pana Boga Talenty.

  Z Boza Pomoca zaczniemy finansami i dobrami materialnymi obracac a srodki uzywac zgodnie z mottem naszego Spoldzielni Dzialania.

  Swieta Tradycja – zyciodajna Tradycja Bedaca baza tworcza naszej Narodowosci, sily kazdej Polskiej Rodziny/Rodu jasno daje wytyczne jak mamy dzialac, w tym w pomnazaniu Srodkow.

  Ktoz nam sie oprze, gdy Bog jest z Nami we Wspolnym Polakow Dzialaniu!

 371. JO said

  ad.369. Calkiem na serio, to w odpoeidzi ..na w tym to co Pan wskazal, my zakladamy to:

  https://gajowka.wordpress.com/zwiazek-spoleczenstwa-polak-ortodoks/

  JO

 372. Listwa said

  @ 365 KAZIMIERZ

  To już konstruktywniej, wróćcie z milionem i gotowością współpracy. Zapamiętaj drogę powrotną, staniesz się wielki.

  Zebranie 1 mln zł przez Polaków nie powinno przysparzać najmniejszych trudności, chyba że to już tylko chmary mutantów w moherach.

 373. Boydar said

  Jeżeli już w pierwszym zdaniu czytamy „… B’nai B’rith jest międzynarodową organizacją żydowską, która poświęca się bezpieczeństwu i trwałości narodu żydowskiego i państwa Izrael …” a jesteśmy na stronie www zatytułowanej „B’nai B’rith w Polsce”, to cokolwiek nie napisane byłoby dalej, nawet nie chce tego czytać. A tym bardziej kopiować. I nie dla tego, ze to nieprawda, bo to akurat jedyna prawda w tym dokumencie. Tylko dla tego, że jest to pomnik naszej, polskiej głupoty. Wyobraźmy sobie inne zdanie – „… Deutschland über alles” jest międzynarodową organizacją pruską, która poświęca się bezpieczeństwu i trwałości narodu pruskiego i IV Rzeszy…”. Science fiction. Prus już przecież definitywnie „nie ma”, IV Rzeszy podobno też. A jednak coś zbiera na wymioty. Dlaczego takie coś miało by rację działać w Polsce. Czy to jest zgodne z prawem o stowarzyszeniach ? Czy inne przepisy nie chronią społeczeństwa przed jawną infiltracją wysłanników innego państwa ? Podobno chronią. Ale przecież IV Rzeszy nie ma …

  Panie Ex, ja rozumiem, ze to (369) był żart. Ale nawet żarty mają swoje granice. Powie Pan, ze przecież oni wychodzą na swoje razem z tym swoim statutem (konstytucją), co by nam szkodziło wziąć przykład. Może wychodzą, a może nie. Na pozór, miałem własny jacht, i wie Pan co ? Okazało się, że on był z mydła.

 374. rosa said

  Panie Listwa, Panie Jo, Panie Marucha, czapki z głów za pomysł, zaangażowanie, podjęcie ryzyka. Wypowiedzi typu „ i tak nic z tego nie będzie” należy traktować jak nieudolny żart.
  Przedsięwzięcie genialne, wymagające odwagi, zdyscyplinowania, ale dające nadzieję na lepsze jutro dla Polski i Polaków. Zaskoczyło mnie wielkie zaangażowane ludzi, mobilizacja sił.

  Niech Pan Bóg prowadzi i strzeże.
  Królowo Polski Módl się za nami !

  Pomysł nie jest moją zasługą – admin

 375. JA said

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  List otrzymany dzis, na adres: polak.ortodoks@gmail.pl

  Witam Panie Janie Aleksandrze,

  Oto moje dane:

  XX
  ul……
  kod pocztowy…miasto
  tel. …..

  wykształcenie wyższe……
  30 lat pracy na na różnych stanowiskach, ostatnie ….. lat przy ……
  Zdeterminowany do walki o prawdziwą Polskę przede wszystkim dla Polaków.
  Dość patrzenia na wszechobecną żydowską lichwę i niszczenie Najświętszych Wartości.

  Serdecznie pozdrawiam

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Drogi Panie,

  Dziekujemy za Zgloszenie sie do Spoldzielni. Razem jestesmy silniejsi.
  Pracujmy nad projektem.

  Hasla na Strony przesle Panu dzis wieczorem.

  Pozdrawiam,
  Z PB,

  JA

Sorry, the comment form is closed at this time.