Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (53 – …
  Krzysztof M o Faza fermentacji
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

The Guardian potwierdza: Dirlewangerowcy w szeregach ukraińskich ochotników

Posted by Marucha w dniu 2015-03-08 (Niedziela)

Brytyjski dziennik opublikował fotografię potwierdzającą relację Tomasza Maciejczuka o istnieniu w ramach ukraińskiego batalionu ochotniczego „Ajdar” grupy odwołującej się wprost do ideologii nazistowskiej.

W artykule poświęconym ukraińskim kobietom walczącym na froncie w Donbasie już na wstępie napisano, że „bataliony ochotnicze walczące u boku ukraińskiej armii (…) są również znane ze swego dzikiego nacjonalizmu i skrajnie prawicowych poglądów. Jednym z nich jest batalion szturmowy „Ajdar”, z bazą w mieście Szczastie, którego członkowie zostali oskarżeni przez Amnesty International o łamanie praw człowieka”.

Jedną z kobiet jest 19-latka o pseudonimie Anakonda, walcząca wcześniej w rejonie Debalcewa, a później w szeregach „Ajdaru”. Kobieta pozuje do zdjęcia z bronią na tle samochodu z symbolami nazistowskimi.


Pierwszy to znak 36 Dywizji Grenadierów SS „Dirlewanger”, złożonej z kryminalistów i zwyrodnialców, która znana jest przede wszystkim z licznych zbrodni wojennych, szczególnie w trakcie Powstania Warszawskiego. Ocenia się, że w wyniku akcji formacji dowodzonej przez Oskara Dirlewangera śmierć poniosło przynajmniej 60 000 ludzi, w większości cywili, znaczną część ofiar spalono żywcem.

Drugi, to symbol złożony z cyfr „1488”, który jest połączeniem dwóch akronimów: „14” – oznaczające zamaskowane słowa: „Musimy zagwarantować byt naszych ludzi i przyszłość dla Białych dzieci”, oraz „88”, najczęściej oznaczającego nazistowskie pozdrowienie „Hail Hitler!”.

„Guardian” podpisał fotogarfię w następujący sposób: „Anakonda na tle vana z widocznym neonazistowskim symbolem 1488. Oddział [ang. brigade – dosł. brygada – Kresy.pl] ochotniczy [Ajdar – Kresy.pl] znany jest ze swoich skrajnie prawicowych powiązań”.

Zdjęcie to potwierdza relację Tomasza Maciejczuka, byłego wolontariusza Fundacji Otwarty Dialog, znanego z zaangażowania po stronie ukraińskiej. Maciejczuk bardzo starał się wkupić w łaski ukraińskich patriotów. Aby się uwiarygodnić, fotografował się nawet z weteranem UPA.

Maciejczuk niedawno poinformował o istnieniu w ramach batalionu „Ajdar” grupy Dirlewangerowców, którzy odwołują się do symboliki i ideologii nazistowskiej.

 

Twierdził przy tym, że o sprawie wiedziała m.in. dziennikarka Bianka Zalewska. Ta stanowczo wszystkiemu zaprzeczyła. Tym samym, nie pierwszy już raz minęła się z prawdą.

Został za to publicznie i ostro skrytykowany – między innymi przez Pawła Bobołowicza, korespondenta Radia Wnet w Donbasie, czy Dawida Wildsteina.

Czytaj także: Krwawa łaźnia w piaskownicy niezależnych

Opublikowaną przez Maciejczuka fotografię, która potwierdzała jego słowa, określono jako fotomontaż. To ostatnie oskarżenie posunęło się do tego stopnia, że znany z fałszywych oskarżeń i pomówień profil „V kolumna rosyjska w Polsce” prowadzony przez proukraińskiego celebrytę Marcina Reya, potwierdzał dokonanie rzekomej manipulacji powołując się na watpliwą „specjalityczną ekspertyzę” wykonaną przy pomocy internetowego narzędzia do analizy fotografii.

Wbrew konfabulacjom Marcina Reya portal Kresy.pl i członkowie jego redakcji nie mają żadnych organizacyjnych powiązań z jakąkolwiek partią polityczną.

Maciejczuk wspomniał również o samochodzie, na którym znajdowały się symbole SS. Nie dano temu wiary. Teraz brytyjski dziennik opublikował zdjęcia, które potwierdzają jego słowa.

theguardian.com / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Komentarze 2 to “The Guardian potwierdza: Dirlewangerowcy w szeregach ukraińskich ochotników”

 1. Dinozaur ( z Neandertalu ) said

  Hmmm… Gdyby Szanowni Koledzy zechcieli zajrzeć do filmu na tym linku :

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wielbiciele-kata-powstania-warszawskiego-swietuja-na-majdanie-video

 2. Wygadanego dupka Michała Reya już znamy. Poznajmy kolejnego nawiedzonego pisiora:
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/co-gryzie-gursztyna-piotra

Sorry, the comment form is closed at this time.