Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Za_granicą_widać_Lep… o Rozbić system samowładzy
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  wanderer o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  revers o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  gorej o Rozbić system samowładzy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Marek o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Odnośne refleksje po pierwszej…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Ukraina: Kto pracuje, ten nie je

Posted by Marucha w dniu 2015-03-08 (Niedziela)

Według wskaźnika „szczęścia”, obliczonego przez Bloomberg w zależności od poziomu inflacji i bezrobocia, Ukraina znalazła się na czwartym miejscu – między Republiką Południowej Afryki a Grecją.

Ukraińska gospodarka jest jedną z najbardziej nieszczęśliwych na świecie. Co nie jest niczym zaskakującym — jak na razie państwo wydaje wszystkie siły i środki na wzmocnienie armii, zakłady przemysłowe są niszczone i opróżniane, a bezrobocie powoli, ale w równym tempie zbliża się do 10%. Jeśli polityka Ukrainy nie zmieni się, to jej perspektyw są ponure.

Piechociński: ukraińska gospodarka zaczyna się rozpadać

Część problemów stworzył MFW, który pod pozorem pomocy w tworzeniu demokracji postawił kraj w trudnej sytuacji. Ukraina może utrzymać się „na wodzie” tylko dzięki zachodnim kredytom. Należy również zauważyć, że ukraiński rząd tworzą teraz głównie oligarchowie. I dlatego jest zrozumiałe, że nie ma nikomu zająć się budową państwa, oni nawet nie mają takiego zamiaru, uważa dyrektor Instytutu Narodowych Kryzysów Nikołaj Sorokin.

„Jest to kilkadziesiąt osób, które są nie tyle zjednoczoną, a umawiającą się pod względem różnych kwestii grupą, której głównym celem nie jest rządzenie państwem, a optymalizacja zysków i maksymalne opustoszenie wszystkich możliwych aktywów z resztek ukraińskiej gospodarki w celu zwiększenia własnego kapitału. Dlatego gdy mówimy, że ukraiński rząd prosi o kredyty, należy zrozumieć, że to oligarchia, która pasożytuje na Ukrainie, próbuje przywłaszczyć sobie kolejne sumy pieniędzy.”

Zresztą oligarchowie rozumieją, że nie uda się przedsięwziąć niczego i aby dostęp do „koryta” nie został zablokowany, potrzebny jest właściwy chwyt marketingowy. Dlatego część zachodnich przychodów będzie nadal inwestowana w wojnę, która już od roku pozwala władzom usprawiedliwić swoje porażki. Niemniej jednak efekt ten jest tymczasowy. Wojna niszczy wszystko, co zostało zbudowane w ciągu wielu lat życia w Związku Radzieckim, a czego nie zniszczono w ciągu ostatnich dwóch dekad. Ludzie nie mają pracy. Płaca minimalna jest niższa niż w Zambii — 43 dolary, zmniejszane są emerytury, podnoszone podatki i cen usług komunalnych. A w celu zmiany tej sytuacji potrzebna jest nowa władza, uważa ekonomista i politolog Aleksander Dudczak.

„Nie ma innej drogi. Rynki są zniszczone, wytępiono produkcję, udział w międzynarodowym podziale pracy i współpraca z tradycyjnymi partnerami została celowo zniszczona. Najwyraźniej realizowany jest program zniszczenia Ukrainy jako państwa przemysłowego. Zamykane są kopalnie, masowe zwolnienia — to bezpośrednia przemiana Ukrainy w terytorium chaosu, gdzie postępuje zubożanie ludzi, a to stworzy problemy dla wszystkich sąsiadów.”

A sąsiedzi tymczasem też mają swoje problemy. Na rosyjską gospodarkę wywierany jest nacisk poprzez sankcje, do tego należy dodać spadek cen ropy naftowej. Ale jeśli Rosja ma BRICS i innych partnerów, którzy nie są związani za ręce i nogi sankcjami, Polska i Rumunia mają Brukselę, to Ukraina pozostaje ze swoimi problemami sama — przecież odeszła ona od Rosji, a nie dołączyła do Europy.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 9 to “Ukraina: Kto pracuje, ten nie je”

 1. Guła said

  Ukraina jak najbardziej jest członkiem unii europejskiej. Żydów. Organizacji tzw pozarządowej której szefuje jeden z ukraińskich oligarchów. Innego członkostwa nie będzie ani w UE ani w NATO.

  Podstawowym warunkiem członkostwa w MFW jest przekazanie tym pasozydom własnych rezerw złota. No i spełnienie warunków takich jak, wysokość minimalnego wynagrodzenia, regulacja cen wszystkiego co możliwe.
  Na ten przykład wiadomo że ceny gazu wzrosną trzykrotnie, a to ci dopiero siurpryza – działają w interesie FR?
  Reforma służby zdrowia, ubezpieczeń społecznych …i tak dalej.
  No i rzecz zasadnicza „prywatyzacja” wszystkiego co możliwe a dotychczas nie zostało sprzeniewierzone.

  Kolejny przykład; zgłoszono około 35 kopalń do prywatyzacji.

  A to wszystko realizować ma min. ta sama banda rozbójnicza co w naszym kraju. Balcerowicz, Cimoszewicz i tak dalej.

  Banał?

 2. Pokręć said

  Właśnie czytam „Wojnę o pieniądz” Songa Hongbinga.
  I zaczynam patrzeć na konflikt ukraińsko – rosyjski jak z otu ptaka. Te wszystkie propagandowe teksty o banderowcach, czy o Majdanie i wolności a nawet zestrzelenie tego Malaysia Air nad Donbasem wyglądają tu jak dziecinne przepychanki.
  Aktualnie coś mi się widzi, że ludzie z nowojorskich biurowców, przy których duszach dusze oprawców z Auschwitz były śnieżnobiałe, planują wielkie żniwa. Robią co mogą, żeby Rosję wpędzić w wojnę. Wbrew pozorom, Rosja nie jest w tej chwili gotowa na konwencjonalną wojnę „taktyczną” – jakikolwiek wysiłek wojenny, niestety, bardzo mocno Rosję uderzy ekonomicznie, to nie jest USA, które na skutek szwindli, jakich świat nie widział i pewnie nie pozna do swojego końca, może prowadzić kilka wojen na raz i nie zbankrutować.
  Zobaczymy, czy Putin to faktycznie szachista. Na razie zaczynam widzieć w świetle tego, co czytam, że faktycznie, robi co może dla Rosji.
  Song Hongbing przekonał mnie co do jednego – od czasów napoleońskich, od bitwy pod Waterloo, ANI JEDNA wojna nie wybuchła bez „wsparcia” określonych kół z Nowego Jorku i City.
  O ile Napoleon był ostatnim wodzem, który wojował faktycznie o imperium (a tak naprawdę – o własne ego), to od tamtego czasu takie motywy to już były tylko wygodne preteksty. Prawdziwy cel wojen od czasów przekrętu Rotszylda w Londynie po Waterloo – to ZAWSZE szwindle parchatej „szlachty pieniądza”.
  Tak jest i teraz: Ukraińcom się wydaje, że walczą o wolność, Rosjanom – że walczą o imperium / uwolnienie świata od faszyzmu, a tymczasem obie strony konfliktu to ofiary. Ludzie płacący krwią za zyski nienasyconych banków. Przy czym Rosjanom nawet wydaje się, że walczą z NWO i pejsatymi Rotszyldami a tymczasem coś mi się widzi, że nieświadomie realizują po prostu ich plan – wykrwawienia Rosji i wrzucenia jej do wora międzynarodówki banksterskiej. Boję się, że te skurwiele są bardziej przebiegłe, niż nam się wydaje – ustawią sprawy tak, żebyśmy myśląc, że z nimi walczymy – szli prosto w ich matnię. Jeśli nawet ten plan przejrzymy – wtedy pozostanie im już tylko jawne uderzenie militarne i brutalna siła.
  Te mendy, diabły w ludzkich skórach przez niemal 100 lat walczyły z Jankesami o to, żeby założyć u nich bank centralny. I w końcu Amerykanie ulegli. Przy czym zauważmy, że dzieciom Rotszylda udało się europejskie monarchie zniewolić dosłownie po kilku rozmowach – postawili w nich swoje banki centralne (np. Bank of England) – to z demokracją, jaką wtedy były USA – im zajęło to prawie 100 lat. Jeszcze J.F. Kennedy im się stawiał, więc go zamordowali a do więzienia poszła rytualnie – płotka, motyw morderstwa równie rytualny – choroba psychiczna sprawcy, czyli – żadnych mocodawców.
  Jedyna monarchia, jakiej im się nie udało złamać do dziś – to carowie Rosji. Postanowili ich zabić. Rewolucja, potem upadek ZSRR, wpędzanie Rosji w kolejne wyścigi zbrojeń, wojny, prowokowanie – wszystko po to, żeby Rosję wykrwawić i zbankrutować, aby postawić tam bank centralny będący własnością Rotszyldów. Już – już się im za Jelcyna wydawało, że po tym, jak wypróbowali na Polsce „terapię szokową” – na Rosji przeprowadzą podobną operację – już położyli niedżwiedzia na stole, rozcięli go elegancko… A niedźwiedź niespodziewanie ryknął. I skończyło się to szokiem, ale dla „terapeutów”.
  No to teraz następne podejście – ceny ropy naftowej – w dół i robić co się da, żeby Rosję sprowokować do wojny. Jak się da – to włażąc jej na jej mocarstwowe ambicje, drażnić, jątrzyć.
  Teraz mogę napisać wprost – życzę „ruskim szachistom”, żeby tę partię wygrali i jednak nie ulegli pokusie zbijania hetmana stronie przeciwnej, bo to wszystko jest tak przygotowane, że jak zbiją tego hetmana, to usłyszą „szach – mat”. A przynajmniej „szach”. Europa (i Rosja) wcześniej spłynie krwią.

  Dalszy etap tej całej układanki to właśnie Chiny. To będzie bardzo ciężki orzech do zgryzienia dla tych międzynarodowych k…sów. Ciekawe, ile krwi popłynie wtedy…

 3. Marcin said

  Czy to prawda,że Jatzeniuk otrzymał kanadyjski paszport? Może ktoś potwierdzić?

 4. Przyjęcie DOKTRYN Bandery i Doncowa jako "państwowych" ZAMORDOWAŁY ukrainę. said

  DOKTRYNY polityki państwa i wychowywania na nich obywateli są FUNDAMENTEM powodzenia lub KLĘSKI każdego państwa.

  Ukraińcy i to wirtualne wielkie SZTUCZNIE utworzone państwo „ukraina” na CUDZYM terytorium które w 1991 roku wypadło przypadkowo jak gówniany bobek z koziej dupy, który padł OFIARĄ ultra nacjonalistycznych FASZYSTOWSKICH ludobujczych DOKTRYN S.Bendery, Doncowa … itp. zastosowanych do podtrzymywania przy życiu tego SZTUCZNIE utworzonego tworu.

  Szczera PRAWDA cały czas mówiąca, że na tych FASZYSTOWSKICH DOKTRYNACH Bandery i Doncowa NIC się NIE uda zbudować została ZIGNOROWANA, zbagatelizowana i ZAFAŁSZOWANA przez najbardziej „autoryzowanych historyków i ekspertów” zatrudnionych na uniwersytetach w Kijowie, całej SZTUCZNEJ wirtualnej „Ukrainie” oraz przez OGŁUPIAŁĄ NAZISTOWSKĄ ukrainską diasporę w Kanadzie, USA, Niemczech i na całym Świecie, która jest ULTRA-RADYKALNA.

  Należy UZNAĆ generalnie, że ta OGŁUPIAŁA RADYKALNA diaspora ukraińska FINANSOWAŁA i PODPUSZCZAŁA swoją brutalną kłamliwą PROPAGANDĄ skrajnie nacojonalistyczny UKRAIŃSKI bandycki ZDEGENEROWANY element zamieszkały na Wołyniu z krwawą przeszłością UPA/UON do dokonania KRWAWEGO przewrotu politycznego, właśnie opartego na DOKTRYNACH Bandery i Doncowa.

  To te NAZISTOWSKO-faszytowskie DOKTRYNY Bandery, Doncowa i innych ukraińskich LUDOBUJCÓW właśnie DOPROWADZIŁY do nie-odwracalnego, totalnego SKONFLIKTOWANIA wielonarodowego społeczeństwa, co doprowadziło do SECESJI oraz WOJNY DOMOWEJ, a w rezultacie do CAŁKOWITEGO ROZPADU oraz skasowanie tej „Ukrainy” jako państwowości.

  Ukraincy z obszaru byłej ukrainy powinny wytoczyć proces sadowy w organizacjach międzynarodowych z OSKARŻENIEM czołowych przywódców diaspory ukraińskiej za granicą za wspieranie i POPCHNIĘCIE RADYKALNYCH nacjonalistów ukrainskich zamieszkałych na stałe na ukrainie za doprowadzenie do zorganizowania przewrotu politycznego w lutym 2014r co w konsekwencji doprowadziło do ROZPADU i UPADKU Ukrainy.

 5. Budziwoj said

  „”Rok temu wydawało się, że Ukraina weszła na drogę przemiany w stabilną, przewidywalną demokrację z naszej sfery wartości” — podkreślił polski wicepremier i zauważył, że ukraińskie „elity rozczarowały niezdolnością do pokazania wystarczającego postępu” w tworzeniu na Ukrainie demokracji na modłę zachodnią”.

  Dziwnie naiwny ten pan Piechociński?

  Rozczarował się będącymi obecnie u władzy elitami Ukrainy.

  Przecież oni wykonują dobrze swoją robotę z punktu widzenia ich interesów.

  Rozbijają i grabią Ukrainę ile się da, by potem rozpierzchnąć się po świecie do miejsc zapewniających im bezpieczny spokój i dostatnie życie.

  Jaka tam demokracja, jaki tam postęp?

 6. Lesio said

  Jedynym rozwiązaniem wszystkich wspólczesnych problemów jest fizyczna neutralizacja i eliminacja żmijowego plemienia. Każdy kraj, każdy naród musi pozbyć się obcych we własnym zakresie, a następnie po zjednoczeniu się wspólnie uderzyć w dwie żydowskie fortece – Anglię i USA, by zetrzeć je raz na zawsze z powierzchni ziemi. Problem Izraela należy rozwiązać dostarczając (Chiny i Rosja) rakiet z głowicami atomowymi Iranowi, Syrii i Hezbollahowi.

 7. Jacek said

  „kto pracuje ten nie je” to podstawa talmudycznej organizacji swiata, realizowna zarowno przez ‚kapitalizm” jak i „komunizm” czy „socjalizm”, ten sam program realizowali bolszewicy.

 8. wanderer said

  ad 2
  Bardzo madrze Pan to wyluskales, Panie Pokrec

  „Teraz mogę napisać wprost – życzę „ruskim szachistom”, żeby tę partię wygrali i jednak nie ulegli pokusie zbijania hetmana stronie przeciwnej, bo to wszystko jest tak przygotowane, że jak zbiją tego hetmana, to usłyszą „szach – mat”. A przynajmniej „szach”. Europa (i Rosja) wcześniej spłynie krwią.”

  Rozumuje w tej kwestii w sposob podobny do Pana.

 9. SoS said

  A my POLACY LEPIEJ POWSTANIMY Z KOLAN I USUNIMY TA BANDE KTORA ZLUZY ZACHODOWI.Bedzie lepiej dla nas

Sorry, the comment form is closed at this time.