Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jacy najemnicy zostali zabici w Donbasie

Posted by Marucha w dniu 2015-03-16 (Poniedziałek)

W Donbasie największe straty wśród zagranicznych najemników działających w składzie APU [Auxiliary Power Units; вспомогательная силовая установка – ВСУ; Pomocnicze Jednostki Bojowe] poniosły:

 • Polski PMC [Private Military Company;  Частная военная компания – ЧВК; Prywatna firma wojskowa]  „ASBS Othago” straciła 394 ludzi (zabici i ranni). [Jest to prywatna firma Bartłomieja Sienkiewicza, który w latach 2013 do 2014 był ministrem spraw wewnętrznych – i nikt, włącznie z niezależną prasą, nie widział w tym nic niewłaściwego – admin].
 • Amerykańscy PMC „Greystone” – 180 osób.
 • Amerykański PMC „Academi” (wcześniej znany jako osławiony Blackwater) – 269 ​​osób.
 • Kobiety-snajperzy z krajów bałtyckich  – 26 osób.
 • CIA – 25 osób.

Najemnik kobietaPonadto, według niektórych ekspertów, w składzie oddziałów okrążonych pod Debalcewem około 25% składu osobowego, czyli ok. 2200 ludzi, należało do oddziałów NATO i różnych firm dostarczających płatnych najemników. I to by wyjaśniało gorączkową działalność dyplomatyczną przywódców Zachodu, w tym przyjazd do Moskwy przywódców Francji i Niemiec.

Możemy zatem oszacować wojenne straty NATO i jego sojuszników w kotle Debalcewskim (zabitych i rannych):

 1. Wojskowe służby lotnicze Wielkiej Brytanii – około 20 osób.
 2. Wojskowe Siły Specjalne Stanów Zjednoczonych – około 15 osób.
 3. Legia cudzoziemska – 10 osób.
 4. Polscy najemnicy  – 10 osób.
 5. Najemnicy z Izraela – 1o osób.
 6. Najemnicy z Chorwacji – 10 osób.

Za http://www.segodnia.ru/news/157848
Tłum. gajowy Marucha

Komentarzy 26 to “Jacy najemnicy zostali zabici w Donbasie”

 1. Maverick said

  To należy pogratulować ze trochę naszych kundli kabały zostało odesłanych do Boga aby rozliczyć się w przyspieszonym tempie za naruszanie woli wolnych i suwerennych obywateli wschodniej Ukrainy.

 2. Ludobujcy UKRAIŃSCY mordują IDENTYCZNIE jak UPA ! said

  82-letni dziadek zastrzelił ze strzelby myśliwskiej dowódcę sotni z Majdanu.

  W czasie, gdy bohater Majdanu próbował zgwałcić jego prawnuczkę.
  Według ukraińskich mediów, „20 sierpnia 2014 w walce o wyzwolenie Ługańska zginął setnik 8-ej „afgańskiej” sotni Samoobrony Majdanu kijowlanin Oleg Mіchniuk.”

  Za swoją afgańską i komsomolską przeszłość „Mіchniuk cieszył się na Majdanie wielkim autorytetem”. Również media poinformowały o tym, że pogrzeb, prawdopodobnie, odbędzie się w Kijowie w dniu 22 sierpnia 2014r na Bajkowym lub Łukjanowskim cmentarzu wojskowym. Pożegnanie odbędzie się na Majdanie, gdzie Oleg Michniuk, ten bohater, przebywał tam od pierwszego dnia ,,rewolucji”.

  A było to tak:
  Wraz z dwoma swymi podwładnymi z 8-ej „afgańskiej” sotnі, obecnie wchodzącej w skład batalionu Ajdar, Mіchniuk, nachłeptawszy się wódki (ukr. – horiłki – od tłum.), postanowił w najlepszych tradycjach okupantów wykorzystać miejscowe dziewczęta.

  Długo goniąc za niepełnoletnią mieszkanką wioski, wpędzili ją do stodoły i próbowali zgwałcić. W tym momencie z domu wypadł jej 82-letni pradziadek z dwururką i na miejscu zastrzelił dwóch gwałcicieli.
  W czasie, gdy dziadek przeładowywał strzelbę, trzeci bandyta zdołał uciec. Wzywając pomocy wspólników z Ajdaru, powrócił on na miejsce śmierci swojego dowódcy, aby zemścić się na rodzinie dziewczyny, ale ona i jej rodzina zdołali się schować.

  Rozwścieczeni żołnierze z oddziału karnego spalili chatę i budynki gospodarcze.

  Tak UKRAINSCY nacjonaliści „wyzwalają Ługańsk”.

 3. Inny opis współczesnych UKRAINSKICH oprawców said

  Galina Pyszniak:
  W centrum miasta znajduje się plac Lenina. Po jednej stronie jest burmistrzostwo. To jedyny plac, gdzie mogą być spędzeni wszyscy ludzie.

  Na placu ukraińscy nacjonaliści zebrali kobiety – to dlatego, że nie ma już mężczyzn. Zostały tylko kobiety i osoby starsze. I to jest to, co jest nazywane publiczną egzekucją.

  Jeden z nacjonalistów ukraińskich zabrał kobiecie dziecko, 3-latka, małego chłopca. Miał na sobie majteczki i koszulkę. Przybili go, jak Jezusa, na tablicy ogłoszeń. Jeden z nich wbijał gwoździe, podczas gdy dwaj pozostali trzymali dziecko. A wszystko działo się na oczach jego matki.

  Innii ukrainscy nacjonaliści skrępowali ręce Matki dziecka i ją trzymywali. Zmuszali ją aby patrzyła na to wszystko, co się działo – jak dziecko spływa krwią, krzyczy, płacze.
  A potem zrobili cięcia [na jego ciele], o tak [pokazuje rękami] – żeby dziecko cierpiało. Zniesienie tego widoku było niemożliwością. Ludzie tracili przytomność.

  A potem matka – po tym, jak dziecko cierpiało przez półtorej godziny i zmarło po tym wszystkim – zabrali matkę, przywiązali ją, nieprzytomną, do czołgu i przeciągnęli ją wokół placu trzy razy.
  A obwód placu w mieście ma jeden kilometr.

  Tak współcześni ukraincy w 2014 roku wcielają DOKTRYNY Doncowa i Bandery na ziemi Donieckiej na ZAMÓWIENIE Porishenki i Jeceniuka:

  http://www.inter.uni.lodz.pl/index.php/polityka/395-nacjonalizm-ukraiski-wedug-dmytro-doncowa-najbardziej-zbrodnicza-ideologia-xx-wieku

 4. Prawnuki SS-Galicji UKRAIŃCY - MORDUJĄ ! said

  Pyszniak:
  Jestem teraz zdrajcą dla „ukrainy”, bo urodziłam się w regionie Zakarpacia.
  Moja matka powiedziała mi: „Kiedy wrócisz, osobiście cię zastrzelę”.
  A i Gwardia Narodowa chce na mnie wykonać wyrok. Jestem na dwóch listach egzekucyjnych.

  Ja po prostu martwię się o przyszłość moich dzieci. Jak dla mnie, nie boję się o siebie – współczuję tylko moim dzieciom.
  Żal mi moich dzieci.
  Szczerze mówiąc, gdybym nie miała dzieci, to chwyciłabym za broń i poszła z ukraincami nacjonalistami walczyć.
  Oni nie są armią ukraińską.
  Nie są wyzwolicielami.
  To są bestie, mordercy!

  Kiedy weszli do miasta, nie było tam ani jednego bojownika. Ostrzelali miasto pociskami artleryjskimi, a zaraz potem zajęli się grabieżą domów i ludzi.
  Nawet faszyści niemieccy nie robili takich rzeczy.
  Nawet faszyści!

  Ale to powstanie – to prawnuki SS-Galicji, którzy podnieśli głowy.
  Ponieważ pochodzę z Zakarpacia, stare babcie opowiadały nam, że nawet faszyści niemieccy nie robili rzeczy, których dopuszczali się ci z SS-Galicja ukrainska [14 Dywizja Grenadierów SS (1 ukraińska), określana potocznie jako 14 Dywizja SS-Galizien – przyp. tłumacza].

  Ci ukraincy byli miejscowi i torturowali miejscowych mieszkańców których wcześniej znali. Gwałcili ich żony, zabijali dzieci.
  I tacy sami stali się ci obecni ukraincy – ich prawnuki.
  Nauczeni dzisiaj doktryn ukraiców Bandery i Doncowa.

  Wrócili z piekła, ponownie się odrodzili, gdyż zostali dzisiaj wyhodowani na tych samych doktrynach Bandery.

 5. Ukraiński GENERAŁ ukląkł na kolano PRZED ambasadorem USA ! said

  Znany ukraiński dziennikarz, redaktor naczelny gazety „Kijewskij tieliegraf”, Władimir Skaczko, skomentował fotografię zamieszczoną w sieciach społecznościowych:

  „-Dzień dobry, panowie!
  Rozumiem-okropnie, ale od tego trzeba rozpoczynać każdy dzień w podbitym i oplutym kraju.
  Ukraiński generał ukląkł na kolano przed ambasadorem USA i wręcza mu szablę.

  Bronią nagradzano, wręczali ją atamanowie i generałowie tym, naturalnie, którzy mieli niższą rangę od nich.
  Odpowiednio to właśnie oni powinni byli klękać na kolano przyjmując dar i nagrodę.

  Wyobraźcie sobie, że generał wręcza porucznikowi szablę za odwagę i przy tym sam generał klęka na kolano a porucznik stoi…Absurd!
  I więcej!
  Klęcząc, osobistą broń oddawał zwyciężony zwycięzcy.

  Jest to ogólnie przyjęty zwyczaj kapitulacji w średniowieczu i w nowszych czasach…Doskonała ilustracja pokory ukraińskich polityków.

  25 maja 2014 roku Ukraina padła na kolana. Spójrzcie na to zdjęcie, jaka hańba, ale jak dobrze pokazuje ono uległość Ukrainy wobec Zachodu…

  A tak przy okazji, ta fotografia wyraża to, że „Od hymnu Ukrainy zdychają muchy”.

 6. Józef Piotr said

  #2
  W podobnym przypadku to Powstańcy dorwali gwałcicieli w kotle debalcewo i wymierzyli im karę rekwirując narzędzia gwałtu po czym puścili wolno na na ich stronę. Pożniej było nawet w jakimś naszytm serwisie o leczeniu potwornych okaleczeń w Charkowskim szpitalu

 7. Kronikarz said

  Trochę przetrzebili gnojków !

 8. Zbyszko said

  Jak to jest? minister spaw wewnętrznych może sobie stworzyć prywatną armię i brać udział w wojnach z cywilami w innych krajach? i nic mu za to nie grozi?!!

 9. Siekiera_Motyka said

  Na Zachodniej Ukrainie nie jest najlepiej w głowach tych ludzi. Znów nie chce się generalizować no ale nie ma innego sposobu to opisać. Wydaje się to wszystko tak jak by z fikcyjnej książki kategorii horror. Przykre.

  Tych płatnych „wojowników” powinni publicznie wieszać. Bo na kule nie zasługują jeżeli ich złapią.

 10. Zbyszko said

  My Polacy bierzemy odpowiedzialność, za to że nic nie robimy by to powstrzymać. NIe można chodzić sobie spokojnie żyć i nic nie robić gdy Polacy mordują bestialsko innych ludzi. Myślę, ze czeka nas Polaków za tą obłudę niezła kara Boska. I oby nie odwróciła się od nas nasza Matka Boska Królowa Polski.

 11. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/03/16/jacy-najemnicy-zostali-zabici-w-donbasie/ […]

 12. Siekiera_Motyka said

  Ja rozmawiam z normalnymi Polakami i nie ma „lekarstwa” by wyleczyć ludzi z tego wiecznego transu. Tak długo jak media będą w obcych rekach tak długo ten stan będzie istniał.

  Teraz piszą, że TVN było kupione przez Amerykańską spółkę Scripps.
  „TVN sprzedany. Za 584 mln euro kupił go amerykański producent”.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/485408,tvn-sprzedany-za-584-mln-euro-kupil-go-amerykanski-producent-sni.html

 13. Józef Piotr said

  •Polski PMC [Private Military Company; Частная военная компания – ЧВК; Prywatna firma wojskowa] „ASBS Othago” straciła 394 ludzi (zabici i ranni). [Jest to prywatna firma Bartłomieja Sienkiewicza, który w latach 2013 do 2014 był ministrem spraw wewnętrznych – i nikt, włącznie z niezależną prasą, nie widział w tym nic niewłaściwego – admin].

  I jakoś nie jest ścigany za udział w prywatnej wojnie przy użyciu środków militarnych .
  Ważne i zbawienne jest to aby załapać się na nośne nazwisko.

  Oj!, Henryku Sienkiewiczu czemuś nie opatentował swojego nazwiska ?

 14. bart. said

  „…jako i my odpuszczamy…”

  Wybaczcie, ale ja nie potrafię.

 15. wanderer said

  O zmarlych wypowiada sie dobrze albo wcale.
  Ale jak tu mowic dobrze o nich jak mordowali za pieniadze niewinnych ludzi?
  Teraz sad nad nimi. Nie zazdroszcze.

 16. Boydar said

  „… Tak długo jak media będą w obcych rekach tak długo ten stan będzie istniał …” (SM- 12)

  To prawda, jednak dwadzieścia wieków temu mediów jako takich nie było. Czyli co, jak nie odwojujemy mediów, to wszystko w piz…du ? Te media ktoś kupuje, ogląda, inseminuje sobie i innym w miózg. Co chce to robi. Co chce !

 17. NyndrO said

  Ja tam zasady,że „o zmarlych wypowiada sie dobrze albo wcale” nie rozumiem i jej nie uznaje.

 18. NyndrO said

  Kilka godzin temu przebywałem chwilę w pomieszczeniu w którym ćpano tvn24.Na wizji migawka z momentu podpisania odzyskania Krymu.A na fonii jakieś stworzenie mówi (to nie cytat,ale oddaje sens) : Specjaliści twierdzą,że to już na zawsze,że to nieodwołalne i że nie da się wyrwać Krymu z Rosji.Jedynym wyjściem jest po prostu zniszczenie tego kraju.Zaznaczam,że jestem trzeźwy,jak łza.

 19. wanderer said

  ad.16
  Panie Nyndro,
  Ta kulturalna zasada dotyczy normalnych ludzi, nie zbrodniarzy.

 20. Kazek said

  Nie chce mi się w to wierzyć.
  Nikogo nie wzięto żywcem aby pokazać światu najemnika ?

 21. Boydar said

  „Tamtym” też się „nie chce” 🙂 A w ch. luda zniknęło, wot probliem …

 22. Ad. 14

  Odpuszczenie nie jest czymś bezwarunkowym. Nie można mówić o odpuszczeniu czyniącym zło, a nie żałującym swoich czynów.

 23. revers said

  jacy nie najemnicy zostali rozjechani tarnsporterem opancerzonym BWP, byc moze prowadzonym prez najemnikow lub junte

  http://glagol.su/2015/03/16/v-konstantinovke-karateli-naehali-na-lyudey-pogibla-malenkaya-devochka/

  chodzi o kobiete z wozkiem i 2 dziecmi rozjechanymi na smierc.

 24. Maverick said

  Do najemników nikt się nie przyznaje bo było by to naruszenie międzynarodowego prawa,i przyznanie się prowadziło by prosto do wojny, więc najemnicy Akademi czyli byłej Black Water giną tam jak i polskie kundle kabały po cichu za pieniądze których nigdy nie uwidzą.

 25. RomanK said

  Gdzie w V Przykazaniu pisze…za pieniadze..albo za darmo????
  Pisze nie morduj….

 26. Marucha said

  Re 25:
  Nie wiem, co ma Pan na myśli, panie Romanie…
  Czy chce Pan zrównać najemników z ochotnikami?
  Napadających z obrońcami?

Sorry, the comment form is closed at this time.