Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Krzysztof M o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Krzysztof M o USA przenoszą swoją broń nukle…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Projekt „South Stream” został uratowany przez „Balkan Stream”

Posted by Marucha w dniu 2015-03-16 (Poniedziałek)

Rosja zaczyna budować przez Macedonię rurociąg, który może stanowić podstawę do zaplanowania nowego przebiegu dla zarzuconego projektu „South Stream”. Prezydenci Węgier i Turcji, Orban i Erdogan, rozmawiają na temat współfinansowania tego ogromnego projektu.

Gdy na Bałkanach biadolono nad anulowaniem projektu South Stream w grudniu ub.r., w Rosji toczyły się intensywne prace nad zaplanowaniem jego zastępcy, który będziemy nazywać „Balkan Stream”. Główny koncept to połączenie „Turkish Stream” (rosyjskiego rurociągu do wschodniego regionu tureckiej Tracji) ze zmodyfikowanym „South Stream” biegnącym przez Serbię, Węgry i Austrię, lecz omijającym Bułgarię, a zamiast tego włączającym Grecję i Macedonię.
[Przypominamy, że rząd Bułgarii sam nie chciał, aby „South Stream” biegł przez ich kraj. Teraz się zorientowali, co narobili, ale tramwaj odjechał. Powtórzyli toczka w toczkę to, co zrobił „polski” rząd w sprawie „North Stream”. Sabotowali go, sabotowali, aż się zesrali. A jeszcze do dzisiaj jakieś k*** umysłowe twierdzą, że Putin celowo i złośliwie ominął Polskę… – admin]

Strategia ta stała się możliwa dzięki temu, że Macedonia zdławiła próbę kolejnej „Kolorowej Rewolucji”, której celem był sabotaż projektu rurociągu.

Przyczyną powstania koncepcji „Balkan Stream” po zarzuceniu przez Rosję projektu „South Stream” była postawa Bułgarii, która – pod oczywistymi naciskami Unii Europejskiej, działającej na rzecz interesów USA – uniemożliwiła budowę odcinka rurociągu na swoim terytorium.

Rosja nie zwlekała i natychmiast ogłosiła budowę „Turkish Stream”, który miał częściowo zastąpić „South Stream”, lecz po przejściu przez Morze Czarne byłby skierowany do Turcji, a nie do Bułgarii. Rząd rosyjski ogłosił wówczas, że kraje europejskie będą mogły kupować gaz na terminalu na granicy turecko-greckiej. Odebrano to jako swego rodzaju ukrytą wskazówkę, iż może chodzić albo o zakup LNG (gaz skroplony), albo o rozpoczęcie w tym miejscu nowego rurociągu.

Oczywiście, gdyby nie okazano zainteresowania jego budową, Rosja wycofałaby się z projektu. I wówczas Viktor Orban, prezydent Węgier, poprzez swego ministra spraw zagranicznych stwierdził w połowie stycznia, iż jego kraj poprze projekt budowy rurociągu przez Macedonię – co mogło mieć  decydujący wpływ na bieg spraw.

W czwartek 12.03.2015 przedsiębiorstwo Stroitransgaz, zaangażowane w oryginalny projekt „South Stream” ogłosiło, iż zbuduje rurociąg gazowy przez Macedonię. Budowa zaczęła się w sobotę 14.03.2015 i zakończona będzie w przyszłym roku latem.

Należy również odnotować wizytę prezydenta Węgier w Turcji, podczas której rozmawiano o finansowaniu projektu, oraz o dzień późniejszą wizytę macedońskiego ministra spraw zagranicznych w tym kraju.

Nieudana „Kolorowa Rewolucja”

Tym razem bandytom z USRaela nie udało się wywołać „kolorowej rewolucji” w Macedonii, dzięki której miano zmienić rządy w tym kraju, nie dopuścić do budowy ważnego odcinka rurociągu oraz zniszczyć wszelkie nadzieje regionu na stabilny przepływ energii.

Nikola Grujewski, premier Macedonii, już wcześniej zadarł z Unią Europejską, odmawiając zastosowania sankcji wobec Rosji, co zdaniem US-Banditen Inc. było rzeczą niedopuszczalną.

USA przez ostatnich kilka lat, przy pomocy zakontraktowanego byłego szefa wywiadu, Zorana Wieruszewskiego, nielegalnie podsłuchiwały ponad 20 tys. osób w tym maleńkim, zaledwie 2-milionowym kraju. Byli to politycy, dziennikarze i zwykli obywatele. Celem podsłuchów było zbieranie materiałów na potrzeby ewentualnego szantażu i wymuszania korzystnych dla USA decyzji.

Lider opozycji, niejaki Zoran Zajew, otrzymał kopie nielegalnych nagrań, którymi próbował szantażować rząd od września do listopada 2014.  Premier Grujewski nie ugiął się przed szantażem. Po koniec stycznia Wieruszewski i paru innych konspiratorów zostali aresztowani, natomiast „opozycjoniście” Zajewowi odebrano paszport, aby zapobiec nieuchronnej ucieczce z kraju. [Gajowy podejrzewa, że do pewnego niewielkiego kraju na Bliskim Wschodzie – admin]

Syn Wieruszewskiego próbował zniszczyć komputer ojca, zawierający kompromitujące go materiały. Niestety dla niego, dysk twardy udało się uratować, a na nim m.in. rozmowy w Skype, w których Wieruszewski planował nawet wywołanie wojny domowej.

Zajew próbował w lutym zgromadzić ludzi na ulicach i wywołać zamieszki antyrządowe. Macedończycy jednak nie dali się ogłupić próbą zamachu stanu w ukraińskim stylu. Nawet obie albańskie partie (Albańczycy to około 25% populacji) głośno zdystansowały się od Zajewa, wykazując lojalność rządowi. A zatem, zaangażowanie Rosji w Macedonię oznacza, iż zdaniem Moskwy próba kolorowej rozpierduchy się nie udała.

Bitwy, jakie mogą nas oczekiwać w przyszłości

Mimo upadku planów agenta i zdrajcy Zajewa, pozostaje nadal kilka poważnych zagrożeń: podatność Węgier i Serbii na „kolorowe rewolucje”, możliwość powtórzenia scenariusza w Macedonii a także kruchość rządów w Grecji.

Trzeba również rozważyć, w jaki sposób rurociąg może wypełnić dyrektywy Unii Europejskiej (tzw. Trzeci Pakiet Energetyczny), które wymagają oddzielenia producentów i dystrybutorów energii. Nie wydaje się to zbyt trudne.

Jeśli powyższe trudności zostaną pokonane, Balkan Stream ma wszelki potencjał na wzbogacenie regionu i zapewnienie Europie stabilnych dostaw energii na przyszłe dekady.

Za http://sputniknews.com
Tłum./skrót Gajowy Marucha 

Komentarze 4 to “Projekt „South Stream” został uratowany przez „Balkan Stream””

 1. Siekiera_Motyka said

  Bułgaria ma ten sam rzad co my

  Poziom biedy w danym kraju

  Bezrobocie młodzieży

  „http://blog.euromonitor.com/2012/05/bulgaria-has-highest-proportion-of-people-at-risk-of-poverty-in-the-eu.html”

 2. Jacek said

  Ciekawa mapka, chociaz juz nie aktualna. Wyraznie widac na niej jewropejskie osiagniecia ivgo reichu. Wniosek raczej, ze w Polsce nie-rzady sprawowala ekipa blisko porownywalna do francuskiej (kto zna „rewolucyjne tradycje” polsko -francuskie nie powinien sie dziwic -znowu). Widac rowniez de facto zintegrowanie gospodarki austryjackiej i w nieco mniejszym stopniu dunskiej i holendesrkiej z niemiecka. Wysoki poziom bezrobocia w Szwecji to zapewne „nawis” imigracyjny. No coz nie ulega watpliwosci, ze w 2013 roku juz „bylismy w jewropie” i nie pozostaje „nam” juz nic wicej do roboty jak ja „nawracac”, no wiec „pokolenie JPII” do roboty! bo juz wam niedlugo bedzie na karku dyszalo „pokolenie Franciszka”.

 3. aa said

  niepokoi kto umozliwia amerykanskiemu wiepszowi-Tafttowi-niby ambasador w Rosji usraela -budowac siatke „kolorowej rewolucji: ostatnio donosza ze ambasada usraela uruchomila wlasna-nie bedaca pod kontrola rosyjska ,siec internetowa. za cos takiego w USA jest kara 10 tys$ + 5 lat wiezienia. Podobnie jest to zabronione w Rosji ale w tym konkretnym wypadku „wladze”-opanowane przez tzw liberalow- jakos nie reaguja. Ta sama swinia byla namiestnikiem na Ukraine przed i w czasie majdanu i jak wiadomo ambasada ta byla mozgiem i kasa majdanu. Czyzby to bylo celowe umozliwianie rozpierduchy w Moskwie??? rzeczywiscie patrzac ogolnie jak sprawy prowadza usraelcy a jak reszta trzeba sie bac-to barany przeciw wilkom

 4. NICK said

  Tradycyjnie niepokoić może zachowanie okołokaspijskich, byłych republik radzieckich. Co też one knuć mogą ze swym gazem i jaką rolę przetargową odgrywają.

Sorry, the comment form is closed at this time.