Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co w Noworosji

Posted by Marucha w dniu 2015-03-17 (Wtorek)

Ukraińskie siły zbrojne kilkadziesiąt razy w ciągu ostatniej doby naruszyły warunki zawieszenia broni

Jak podał przedstawiciel Ministerstwa Obrony Donieckiej Republiki Ludowej, ukraińskie siły zbrojne w ciągu ostatniej doby [tj. 15-16 marca] naruszyły 34 razy warunki zawieszenia broni we wczorajszy dzień i 15 razy dzisiejszej nocy.

Naruszenia te dotyczyły głównie miejscowości Spartakus, Szirokina, Gorłówki i Piasków oraz rejonu donieckiego lotniska, gdzie ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał pozycji powstańczych i celów cywilnych przy pomocy działek przeciwlotniczych, moździerzy oraz ręcznych i automatycznych granatników.

Jak dotychczas nie stwierdzono ofiar wśród ludności cywilnej.

Poniżej ostatnia relacja filmowa z miejscowości Piaski:

Ze swej strony przedstawiciel ukraińskiego sztabu tzw. operacji antyterrorystycznej podał, że dzisiejszej nocy wojska powstańcze rzekomo naruszyły warunki rozejmu 12 razy.

Za https://adnovumteam.wordpress.com

*                      *                      *

Płotnicki: “(Ukraińscy politycy) są jedynie klaunami w cyrku”

Szef Ługańskiej Republiki Ludowej Igor Płotnicki skomentował oświadczenie prezydenta Ukrainy odnośnie podpisania przez ten kraj umów o dostawę broni z 11 nieznanymi krajami.

„Wczoraj Petro Poroszenko powiedział, że zawarł umowy z 11 krajami na dostawy uzbrojenia. Pojawia się pytanie, po co ta broń, jeśli najpierw postawili na pokój”.

„Znowu dwulicowość, chęć oszukania, przetasowań. Już stykaliśmy się z tym i rozumiemy, że inaczej nie potrafią, ponieważ są jedynie klaunami w cyrku, a gospodarz znajduje się zza oceanem”.

http://novorossia.today

*                      *                      *

Pilna wiadomość od Aleksandra Zacharczenki

Szef Donieckiej Republiki Ludowej Aleksander Zacharczenko oświadczył, że siły ukraińskie ostrzeliwują rejon donieckiego lotniska, dzielnicę Kujbyszewską, Kijowską. Obecnie przeprowadzają atak na przedmieścia Doniecka – prawdopodobnie rozpoznanie w ogniu na obszarze Spartak. Ostrzelane zostało Szirokino.

Jednocześnie Zacharczenko przypomniał, że tereny znajdujące się pod kontrolą DRL są jej integralną częścią, natomiast pozostałe jej ziemie są tylko czasowo okupowane przez Ukrainę.

http://novorossia.today

 

Komentarzy 5 to “Co w Noworosji”

 1. aa said

  ale „wladze” Noworosji tylko jecza a w miedzyczasie :granica z Rosja pod kontrola Ukraincow, ich nic niewarta grywna dalej obowiazujaca waluta-to powoduje drozyzne , na polu dyplomatycznym same kleski-wkrotce pewno „sily Pokojowe” Nato zaczna swoja krecia robote. Wczoraj pijani zoldacy wjechali na matke z dwojgiem dzieci-8+2 mordujac wszystkich na miejscu i co pstro-kogo interesuje los „ruskich” w sumie zarowno Rosja jak i Noworosja za rok dwa zniknie i to pewne gdy Miedwiedew i jego banda zostanie przy korycie…A Putin-pewnie podzieli los Kadafiego gdyz nie bedzie komu podac mu reke jak kundlowi „prezydentowi” Ukrainy-z czego teraz Putin tak jest dumny

 2. Kronikarz said

  Poroszenko musi przetrzymać aż Mosanto położy łapę na wszystkim.

 3. Aneta said

  re1.Aa
  Proponuje się przewietrzyć, ewentualnie odstawić to co Pan/Pani bierze…może pomoże ?

 4. Henryk said

  Witam.
  Czy ktoś z Was wie więcej na poniższy temat ?

  Pozdrawiam
  Henryk

 5. Anteas said

  http://novorossia.today/konstantynowka-powstanie/

  Ciekawym jaka będzie jedynie słuszna wersja wydarzeń którą nam poda polskojęzyczna prasa. Pewnie dowiemy się że trzech rosyjskich żołnierzy na patrolu, jeden przebrany za matkę, drogi za ośmioletnią dziewczynkę, a trzeci za niemowlę łamiąc rozejm zaatakowało nieuzbrojony ukraiński pojazd, ale mimo że nie był uzbrojony kierowca nie stracił głowy i staranował rosyjskich żołnierzy. Ewentualnie wersja będzie taką że ta ośmioletnia dziewczynka była uzbrojoną po zęby terrorystką, a niemowlę bawiło się rusznicą przeciwpancerną.

  Jednak najprawdopodobniej niewygodne dla pracujących w mediach zdrajców narodu i szpiegów wrogich mocarstw faktu zostaną ukryte, a my usłyszymy że rozruchy wybuchły bez powodu z podpuszczenia agentów Pana P.
  ________________________________________

  Ja zaś ze swej strony życzę całej Ukrainie aby jak najszybciej znalazła się pod całkowitą kontrolą powstańców.

Sorry, the comment form is closed at this time.