Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Waldemar Łysiak: „Pieprzyć Ukrainę!”

Posted by Marucha w dniu 2015-03-17 (Wtorek)

Całkowicie kłamliwy przekaz polskich mediów na temat dzisiejszej Ukrainy (same prawie łgarstwa i przemilczenia), będący permanentnym robieniem „laski” post-majdanowcom (jest to zresztą ostatnio również główną perwersją polityki zagranicznej III RP) — karygodnie zderza się z przekazem mediów zagranicznych, i nie chodzi mi tu o media ruskie, lecz o zachodnie.

Niżej krótka (z braku miejsca) lista tych propagandowych oszustw:


• Rosnąca liczba zachodnich służb specjalnych (także zaoceanicznych, m.in. służby kanadyjskie), i co za tym idzie tamtejszych mediów, potwierdza — wbrew mitologii lansowanej przez dzisiejszy Kijów — że majdańska ,,noc snajperów” (prawie 100 zastrzelonych) nie była robotą ludzi Janukowycza, tylko „banderowców”.

• Nie jest prawdą, że „rewolucyjny Majdan” był spontanicznym buntem ludu. Nakręcili go agenci USA, bo Obama, którego Putin ograł w Syrii jak przedszkolaka, chciał się zemścić. Szefowa amerykańskiej grupy operacyjnej, Victoria Nuland (Nudelman), wydała 5 mld doi. na stworzenie w Kijowie „pieklą, które ugodzi Putina”, i złożyła na ten temat raport (dane Departamentu Stanu), podkreślając m. in. udział batalionu przebierańców z IDF (siły zbrojne Izraela)jako „demonstrantów” walczących przeciw siłom porządkowym Janukowycza.

• Nie jest prawdą, że zastąpienie Janukowycza „rewolucjonistami” (Jaceniukiem i Poroszenką) było zastąpieniem układu oligarchicznego systemem demokratycznym. Andrzej Talaga: „Rewolucja obaliła stary reżim, lecz zastąpiła go równie kleptokratycznym układem (…) Bez zniwelowania tej destrukcyjnej siły Ukraina nie będzie demokratycznym państwem prawa, ale nadal dzikimi polami” (2014).

• Gloryfikowani przez Salon „bohaterowie” donieckich walk z „separatystami” to ochotnicze formacje „Azow”, „Ajdar” i podobne, których członkowie noszą na hełmach swastyki (jak pokazała niemiecka telewizja ZDF), a na mundurach naszywki będące kopiami klamer hitlerowskich pasów, i o Putinie mówią: ,,Ten parszywy Żyd udający Ruskiego!”.

• W styczniu ulicami Kijowa maszerowały rzesze Ukraińców, wzywając do przywrócenia skasowanego przez Janukowycza tytułu „bohatera narodowego Ukrainy” Stenanowi Banderze, zbirowi, co wydał swej UPA ludobójczy rozkaz: „Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia!”. Marek A. Koprowski: „Dzisiejsza państwowa doktryna Ukrainy i nowe podręczniki ukraińskie przedstawiają Banderę jako ojca narodu, a UPA jako główny czynnik państwowotwórczy” (2015).

• Zupełną hucpą (mówi się o takich: „wystrugana z banana”) jest teza większości naszych mediów, że Putin zaatakuje Polskę jak tylko połknie całą Ukrainę. Społeczeństwo jest w ów głupi sposób straszone, by oklaskiwało prokijowskie prysiudy władz. Tymczasem marzenie Putina (i to trudne do realizacji, przynoszące mu duże kłopoty gospodarcze i polityczne) stanowi jedynie wasalizacja rosyjskojęzycznego Doniecka, plus korytarz do Krymu. Moskwa nie wysuwa wobec Polski żadnych roszczeń terytorialnych, zaś Ukraińcy nawet w swych periodykach tłoczonych na terenie Polski żądają od nas „zwrotu” Przemyśla i 13 powiatów!

• Z międzynarodowych rozmów tyczących Ukrainy Polskę bezwzględnie wyciepa – no nie tylko dlatego, że lokaja nie zaprasza się do stołu, ale i dlatego, że sami Ukraińcy mają nas gdzieś (trudno szanować poplecznika, który usłużnie wycisza wołyńskie ludobójstwo). Kijów wręcz plunął nam w twarz, publikując niedawno listę sprzyjających mu państw, gdzie mieniąca siebie „głównym adwokatem Ukrainy ” Polska nie znalazła się nawet w pierwszej dziesiątce!

• Salon przemilcza też okrucieństwo armii ukraińskiej walczącej z „separatystami”. Antoni Mak: „Oddziały ukraińskie z premedytacją ostrzeliwują rakietami dzielnice mieszkalne, powodując ciężkie straty ludności cywilnej, i używają cywilnych mieszkańców jako żywych tarcz” (2015).

P. Gursztyn zaczął swój artykuł od groźby, twierdząc, że każdy kto jest dziś antyukrainistą — „jest albo pożytecznym idiotą, albo poputczikiem, albo agentem wpływu, albo zdrajcą”. Identycznie perorował już po naszej (prawej) stronie Marcin Wolski.

Panowie — nie dacie rady zastraszyć mnie takimi hasełkami! Wy widzicie polską rację stanu w pomaganiu nacji, która nienawidzi Polaków bardziej niż ktokolwiek inny jak świat długi i szeroki (może tylko z wyjątkiem post-ponarskich Litwinów), a w moim sercu kołacze się wobec tych zwyrodnialców krótka fraza mówiąca wszystko: pieprzyć Ukrainę! Nie ma zgody na zakazy nazywania Zła złem, czyli piętnowania Ukraińców, podobne do salonowych zakazów piętnowania wszelakich dewiantów — sprzeciwiam się dławieniu wolnej patriotycznej myśli, panowie!

Waldemar Łysiak
„Do Rzeczy”, nr 12/2015 (fragment)
Tytuł oryginału „Liberum veto!”
http://mysl-polska.pl

Póki co, jedynym zdrajcą [nie licząc całego rządu], który sam publicznie się do tego przyznał, jest niejaki Sakiewicz, naczelny „Gazety Żydopolskiej”, który otrzymał medal od służb bezpieki obcego państwa, Ukrainy. Jakie to były zasługi – pomaganie w ostrzeniu siekier, czy donoszenie na Polaków nie dość entuzjastycznie oklaskujących złodziejski team Poroszenko-Jaceniuk-Kołomojski, nie wiemy.

Ukraińska Bezpieka podziękowała medalem za usługi swego polskiego agenta, red. Sakiewicza.

Admin

Komentarzy 91 to “Waldemar Łysiak: „Pieprzyć Ukrainę!””

 1. Feluś said

  W Polsce rządzą czcziciele Bandery.

 2. Kojak said

  Zdrajcy ? Oni nie sa zdrajcami bo niby kogo oni zdradzili Polske ? Nie, przeciez to agresywne zdegenerowane zydowstwo reprezentujace zydowskie interesy nie polskie ! Tu trudno miec do nich nawet pretensje bo niby dlaczego Zyd ma walczyc o polskie interesy jak same polskie glupki i chamy tego nie robia i Ida jak stado baranow na zydowskim pasku tam gdzie zydowstwo ich zaprowadzi wedlug swoich geszeftow Przyklad Ukrainy wyjatkowo sugestywnie unaacznia i przekonuje ze Polska rzadza ludzie absolutnie nie majacy jakichkolwiek zwiazkow z Polska ! Polska to dla nich kukla słuzaca tyko do kradziezy, zlodziejstw ,i robienia wszelkich kryminalnych geszeftow ! Polacy to dla nich bydlo majace im tylko sluzyc do ich wszawych szwindli i dodatek do gier w zydwskich swiatowych ukladach ! Krasc krasc krasc wszystko i okradac wszystkich to ich glowny cel !

 3. Parva said

  Konsekwencją utraty wstydu ,jest zanik SUMIENIA, zatem nie można zbyt wiele wymagać od gorliwych lachociągów.

 4. błysk said

  Dobry artykuł Waldemara Łysiaka.Więcej takich .

 5. Zbyszko said

  I polscy patrIDIOCI kupują jeszcze to banderowskie ścierwo.

 6. Zerohero said

  Czytałem poprzednią opinię W.Łysiaka (sprzed paru miesięcy?), która skupiała się na Wołyniu. Dobrze, że Łysiak wypunktował również współczesnych banderowców, bo niektórzy wmawiają, że na Ukrainie powstał zupełnie nowy typ neo-banderowca. tzn. szanujący życie, prawy, propolski (!) itd., a duch Bandery to tylko synonim walki z „rosyjską agresją” – walki prowadzonej wg. najwyższych standardów moralnych. tzn. Bandera…zmienił się zza grobu!!!!

  Sprawa natomiast jest prosta.

  1. Sympatycy UPA dopuszczają się zbrodni na ludności cywilnej i planuje czystkę etniczną. TERAZ.
  2. UPA w latach 43/44 dokonała rzezi wołyńskiej

  jest absolutna ciągłość idei.

 7. Zerohero said

  @Zbyszko

  http://www.nacjonalista.pl/2014/10/17/15-000-nacjonalistow-na-marszu-pulku-azow-idziemy-na-was/

  NOPowska kloaka banderowska wydaliła ze swojego odbitu:

  Ukraińscy nacjonaliści obecnie często podkreślają swoją sympatię do Polski i Polaków. Twierdzą również, że obecny na Ukrainie kult OUN-UPA i dywizji Waffen SS „Hałyczyna” związany jest przede wszystkim z antysowieckim charakterem obu formacji i nie ma na celu krzewienia nienawiści względem narodu polskiego. Ucichły także rewizjonistyczne postulaty względem Przemyśla, nie licząc pewnych marginalnych przypadków.

 8. Rass said

  No cóż, tytuł jak na gajowego i jak bardzo delikatnie opisujący, to co każdy normalny Polak powinien zrobić. Jak to dobrze że TŁITERMINISTER wynalazł dla nas grę słówek: nie musimy już robić nikomu LASKI (z języka czeskiego: miłości 🙂 ) tylko co najawyżej ŁASKĘ.

  Krótko: Ukraina rzeczywiście wygląda dziś na poletko bitwy rewanżowej pomiędzy Putinem a Obamą – rewanż za Syrię. Gó.no które rozbryguje się tamże nasze gó.nojady biorą za miód i karmią tym całe społeczeństwo. NIESTETY. Dzięki Bogu nie zamknęli Interentu, jak w stanie wojennym zrobili z telefonami…

 9. Anzelm said

  Wszystko ładnie i pięknie, ale

  wciąż czekam kiedy Pan Waldemar Łysiak odwoła swoje twierdzenia,
  że jedynymi kryształowo czystymi politykami w RP to bracia kacze-kupry,
  a jedynym pro-katolickim politykiem światowym jest Reegan!

  Takie rewelacje chyba jednak powinne być zrewidowane przez taki autorytet?!
  Stało sie to na stronach Różowego Salonu, i tak tkwi po dziśdzień.

 10. Siekiera_Motyka said

  „Pieprzyć Ukrainę!” , bo mamy poważniejsze problemy. Poza tym im idą na pomoc dobre ludzie,

  http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-03-06/rothschild-in-talks-with-ukraine-creditors-on-debt-restructuring

  W 2010 był gotowy pomóc Białorusi !!!
  ” Rotschildowie pomogą Łukaszence w wielkiej prywatyzacji białoruskich firm
  Ciekawe jak to poszło.

  http://forsal.pl/artykuly/400821,rotschildowie_pomoga_lukaszence_w_wielkiej_prywatyzacji_bialoruskich_firm.html

 11. Ress said

  No cóż, tytuł jak na gajowego i jak bardzo delikatnie opisujący, to co każdy normalny Polak powinien zrobić. Jak to dobrze że TŁITERMINISTER wynalazł dla nas grę słówek: nie musimy już robić nikomu LASKI ( z języka czeskiego: miłości) tylko co najawyżej ŁASKĘ.

  Krótko: Ukraina rzeczywiście wygląda dziś na poletko bitwy rewanżowej pomiędzy Putinem a Obamą – rewanż za Syrię. Gó.no które rozbryguje się tamże nasze gó.nojady biorą za miód i karmią tym całe społeczeństwo. NIESTETY. Dzięki Bogu nie zamknęli Interentu, jak w stanie wojennym zrobili z telefonami…

 12. Siekiera_Motyka said

  „…karmią tym całe społeczeństwo. …”
  Jeżeli by tylko karmili tym PR to by było nie źle. Ale my mamy w tym udział pieniężny czy chcemy czy nie, bo tak chce USrael. Niczym pionek nie decyduje, tylko płaci.

 13. Marucha said

  Tytuł „Pieprzyć Ukrainę”, nadany przez autora artykułu, Waldemara Łysiaka, jest moim zdaniem niedobry.
  „Pieprzyć” w tym kontekście oznacza „lekceważyć”, „bagatelizować”, „olać”.

  Otóż problemu Ukrainy w żaden sposób „pieprzyć” nie można. Zbyt blisko Polski jest ulokowana, zbyt wielu Ukraińców żyje w Polsce i zbyt wiele kosztuje polskiego podatnika ostrzenie im toporów i rychtowanie tryzubów.
  Dalej nie warto pisać, bo będą to rzeczy oczywiste.

  A swoją droga ciekawe, czy Łysiak nadal czci Kaczorów i Reagana….

 14. KAZIMIERZ said

  uznanie dla Łysiaka za artykuł.

  @
  Panie Gospodarzu

  Czyje poglądy można uznać w 100 % za swoje?

 15. Marucha said

  Re 14:
  Artykuł jest dobry, tytuł nie za bardzo.

  Na pytanie „Czyje poglądy można uznać w 100 % za swoje?” nie da się odpowiedzieć.
  Choćby z tego względu, że nie wiadomo, do kogo odnosi się zaimek „swoje”. Do mnie? Do Pana? Do jakiejś innej osoby lub grupy?

 16. wi42 said

  „że majdańska ,,noc snajperów” (prawie 100 zastrzelonych) nie była robotą ludzi Janukowycza, tylko „banderowców”.”

  Jeszcze większe dokonanie „nowej demokracji” Ukrainy to malazyjski samolot MH-17, prawie pewne jak to zrobiono:

  http://linkis.com/M8GEa

  Tłumaczenie angielskie:

  http://www.fromthetrenchesworldreport.com/how-the-malaysian-boeing-was-shot-down/125016

 17. Siekiera_Motyka said

  Ad. 15 – ” tytuł nie za bardzo.”
  Zgadzam się z Panem. Ale wpływ jaki Polski naród ma w tej polityce to nijaki.

  Jestem pewny ze dużo Ukraińców z Zachodu teraz się zorientowała w jakie „gó_no” wsadzili ich Kliczko, Julka, Yats itd. Ale mają problem, nie mają siły to odwrócić. Ten Prawy Sektor to tak silny jak ich wielki „gieroj” Ołeksandr Muzyczko. Przestaną być potrzebni to ich albo wyrżną albo rozwalą z środka. Jeżeli już się coś gotowało by iść w „innym” kierunku to myślę że ci ludzi „popełniają samobójstwa wylatując przez okno” przez ostanie tygodnie.

 18. wi42 said

  „Rosnąca liczba zachodnich służb specjalnych (także zaoceanicznych, m.in. służby kanadyjskie…”

  Służby mogą wiedzieć I nie powiedzieć.

  Oto badania akademickie:

  https://www.academia.edu/8776021/The_Snipers_Massacre_on_the_Maidan_in_Ukraine

 19. Siekiera_Motyka said

  Ad. 18 – Jeden akademik może wykonać tyle pracy !!!

  W Świecie Zachodnich Demokracji racjonalne stało się nie racjonalne, a nie racjonalne stało się racjonalne.

 20. Inkwizytor said

  Trzeba było żyć dobrze z Ruskim i podzielić się tym domem publicznym czyli UPAiną z Ruskim, a tak przyjdzie czekać jeszcze nie wiadomo jak długo 😦

 21. W pełni popieram zdanie P. Gajowego ujęte w pkt. nr 13. Tytuł jest niewłaściwy i absolutnie nieadekwatny (może zabieg celowy!) do treści artykułu p. Łysiaka. Faktycznie może w gronie jawnie lub skrycie propisowskich redaktorków „Do Rzeczy” Łysiak wypada in plus< ale to nie przeszkadza tu wcale szerzyć od czasu do czasu i pryncypalnej rusofobi…

 22. Minus said

  @15 Pan Marucha. I mnie się tak wydaje, że żadnych poglądów, nie można uznać w 100% za swoje, poza swoimi. Kogo jednakże reprezentują, co niektórzy bywalcy gajówki piszący z pozycji my?, zwłaszcza wyrzucający jako „my”, gości z odbiegającymi od śr. statystycznej gajówki uwagami. Pan W. Łysiak głośno powiedział to, co w gajówce jest normą, w tygodniku o nakładzie ponad 100 tys.! To jest istotne. Ktoś ma takie przebicie stąd? Ale nie zdziwię się jak za moment zacznie się jazda a to z powodu Kaczyńskich, Piłsudskiego, że Łysiak mason, bo nie kupił ściemy arcybiskupa, itd, itp. Ponawiam pytanie: z kim panowie chcecie Polskę do ładu i składu doprowadzać, z kim jest wam po drodze? A jeśli brak odpowiedzi, to mniemanie o sobie- nie raz to tu przeczytałem- forum opiniotwórcze, to bufonada, kłopoty z poczuciem rzeczywistości. Ile osób poprzestawia sobie w głowach, chociaż trochę, na dobry początek, po ” Liberum veto”, a ilu nowych, po odwiedzinach gajówki- jeśli będą mieli szczęście i na starcie nie zostaną, nazwijmy to słowem- zniechęceni? Łysiak na króla!

  Zgadzam się, Łysiak napisał dobry artykuł (choć dla nas mało odkrywczy) i dobrze się stało, że poszedł w świat – choćbyśmy Łysiaka mniej cenili za inne jego poglady.
  Admin

 23. Joe said

  Lekcewazyc problemu Ukrainy nie mozna…i dlatego Putin POwinien sobie dostarczyc do Moskwy cala WIERCHUSZKe z Kijowa…osadzic i POkazac swiatu PRAWDE o nich.

 24. Rokitnik said

  „Swiat sie dowiedział – nic nie powiedział – Franek Wiśniewski padł ! ( z pieśni )
  Problem z tym pomiotem szatańskim jest taki, że oni mimo iż deklarują że chodzi im wyłącznie o ” niezawisłą UpA-inę”, absolutne nie umią funkcjonować w Cywilizacyjnym swiecie.
  To PATALOGICZNI MORDERCY…Nikt i nigdzie nie byłby w stanie z ” takimi ” prowadzić nirmalnego Biznesu. Swoje Kobiety mogą co najprędzej pooddawac do burdeli, sprzedawać płody rolne ( słynne czarnoziemy ) ale już kooprodukcja, technologie XXI wieku,czy dbałośc o dobra Kulturalne….to po porostu ” tabula rasa ” !!

 25. Filo said

  Pieprzyc Ukraine? Putina? Rosje?
  Byc moze, ze w tytule jest zawarta gorzka ironia i troche nieudane tlumaczenie cytatu z Victorii Nuland (Fuck the EU – co mialo znaczyc ze nie wazne co Europa ma do powiedzenia) Trudno powiedziec.
  Media nie bardzo sie interesuja o czym marza mieszkancy Ukrainy po obu stronach Dniepru.

  Fakt, ze polska opinia publiczna najmniej sie przejmuje tragedia ukrainskich obywateli z Donbasu.

  A czy polskie media zechca kiedykolwiek opisac / pokazac rozpacz i lzy ofiar kijowskiego przewrotu??
  Latwiej ze skaly wycisnac wzruszenie i wspolczucie niz z polskich gadzinowek:

 26. Siekiera_Motyka said

  Ad. 22 – „A jeśli brak odpowiedzi, to mniemanie o sobie- nie raz to tu przeczytałem- forum opiniotwórcze, to bufonada, kłopoty z poczuciem rzeczywistości. Ile osób poprzestawia sobie w głowach, ”

  Z mojego otoczenia mam sukces na poziomie 10-15% znajomych myśli inaczej czytając stronę Gajowego. Strony której wcześniej nie znali.

 27. TomUSAA+ said

  Polską od dawna już rządzi polskojęzyczna banda rozbójników (cyt. S. Michalkiewicza)

 28. Jacek said

  Brawo Lysiak!

 29. NICK said

  Jakże mało trzeba znać Łysiaka aby go tak pozytywnie oceniać.
  Po jednym artykule.
  Co na to całokształt dzieł jego?
  A płodny jest i urozmaicony. Najważniejszym z rządzących, nigdy na piętę nie nadepnął. Jego sympatie polityczne nigdy nie były ostatecznie jasne i trwale dookreślone.
  Ostatnie i nie odwołane to PIS-dy.

  Niech Pan tak nie wdeptuje Łysiaka w błoto.
  Na pięty nadeptywał.
  Jego książki, choć były bestsellerami, jakoś dziwnie znikały z rankingów prasy głównego ścieku.
  Nie chciał, aby „Malarstwo Białego Człowieka” ukazało się na Zachodzie pod tytułem „Malarstwo Europejskie”. A mógł na tym duuuużo zarobić.
  Nie, nie zgadzam się z wieloma jego poglądami.
  Nie rozumiem jego oddania PIS-dzielcom.
  Ale chcę mu oddać, co jego.
  Admin

 30. Boydar said

  Panie Inkwizytorze, już raz „podzieliliśmy się” z „Ruskimi”. Za Zofii Fryderyki Augusty von Anhalt-Zerbst. Do dzisiaj nie posprzątane.

 31. KAZIMIERZ said

  @ 15
  Marucha

  Ja tam jestem prosty chłop i nie rozumie „się nie da”.
  Łysiak jak każdy myli się w niejednej sprawie. Nie sposób zgodzić się ze wszystkim co głosi.
  Pisze pod nazwiskiem (tu ukłon w stronę rycerzy klawiatury 😉 – okr. admina ) rzeczy mocno niepopularne również. Na licencji czy bez?
  Marucha choć o klasę ( lub więcej ) wyżej od Łysiaka ( moim skromnym zdaniem 🙂 biorąc całokształt pod uwagę ) ze świecą czy bez, z wazeliną nie znajdzie ani jednego, co we wszystkim się z nim zgodzi. I niech nie odwraca kota ogonem – powiedzeniem, że tego nie oczekuje od czytelników.

  Grupa nie ma poglądów Panie Marucha.

  @22
  Minus
  To się Pan zagalopował 🙂 „Łysiak na króla!”
  Król jest jeden i nie jest nim Łysiak. 😉

  Admin
  „…choć dla nas mało odkrywczy”
  Łysiak napisał art. dla czytelników „DoRzeczy” – widzi pan różnicę?

  @29
  Nick
  Panie Nick kto oceniał Łysiaka?
  Jemu jak każdemu należy się sprawiedliwość, na wagę Wszystko co głosił do tej pory i można oceniać. Stać nas na to?
  Staaaać, tym łatwiej jak nie trzeba pokazywać twarzy 🙂
  Pamiętam wieeelu co to dawniej „szczerze kibicowali Kaczyńskim”
  Jedni wycofali się inni nie.

  Panie Gospodarzu,
  co konkretnie zyska Gajówka bez komentarzy Kazika?

 32. Boydar said

  Mniej więcej to samo, co zyskała by Europa bez Jean’a Cauvin et consortes.

 33. NICK said

  Dobrze Admin, poprzestaję.
  P. Kazimierz. Choćby ten przez Pana przywołany ale proszę zauważyć, że nie pisałem ad personam.

 34. Polon said

  A co z felietonem Łysiaka „Nahajka” w „Do rzeczy” nr 7/106. gdzie uderza w Rosję?

 35. SWO said

  W ustach wielbiciela wyrobków Piłsudskiego brzmi to co najmniej zastanawiająco.

  Łysiak to frapujący przykład błyskotliwego erudyty, który obstawił się nieszczęsnym zniewalającym panteonem idoli (Piłsudski, Napoleon, Regan etc.) i brnie cale życie w zapętlone teorie, które maja mu chyba pomóc obejść nieskończony zbiór nieustannie piętrzących się dysonansów poznawczych.

 36. Marucha said

  Re 31:
  Panie Kazimierzu, nie mnie mierzyć się z Łysiakiem, jeśli chodzi o talent literacki i wiedzę historyczną.
  Ja sam robię niewiele. Chcę nauczyć swych czytelników odróżniania prawdy od fałszu i dobra od zła. W tym celu posługuję się artykułami innych autorów oraz, dużo rzadziej, własnymi przemyśleniami.

  Grupa b. często gromadzi osoby o podobnych poglądach na pewne tematy. W tym sensie grupa ma poglądy.

  Napisałem, że Łysiak nie jest DLA NAS odkrywczy. Czuje Pan akcent? Dla nas.

  Jeśli pisze Pan komentarze takie, jak #31, to gajówka na nich zyskuje.

 37. Maverick said

  Jak zatrzymać polską głupotę i kundli na służbie lucyferianów z NWO.

  Aby byli czekiści nie szczekali na suwerennych obywateli Krymu, Noworosji i nie podpuszczali Polaków na mięso armatnie?

  Wystarczy krzykaczom jak Polko, Szeremietiew, Tusk, Komorowski wyłączyć prąd w karuzeli i ich koniki się zatrzymają a oni natychmiast przestaną machać szabelkami.

 38. Maverick said

  Gdyby służyłem w wojsku, i musiałem wykonywać głupie rozkazy komuchów i oficerów politycznych. Na ćwiczeniach zawsze mierzyłem w ich głowy. Myślałem jak rozpętają wojnę to będą jej pierwszymi ofiarami. Tzw. friendly fire. Myślę ze Polacy nie dadzą się nabierać na tą propagandę i gdy ich wyślą na mięso armatnie wykorzystają tą broń aby obalić reżim dzieci czekistów.

 39. SWO said

  Re 38.

  W języku angielsku pana fantazje określa się to jako „fragging”, a nie „friendly fire”.

  „In the United States military parlance, fragging (from fragmentation grenade) is the murder of members of the military, particularly commanders of a fighting unit or manipulating the chain of command in order to have an individual or unit deliberately killed by placing the personnel in harm’s way.

  An example would be to order a soldier to perform a particularly hazardous task and continue to repeat the task until the soldier met his death. Originating among United States troops during the Vietnam War, the term was most commonly used to mean the assassination of an unpopular officer of one’s own fighting unit. Such incidents have been documented in European military history back to the 18th century.

  The term now encompasses any means of deliberately and directly causing the death of fellow military members. Initially, the killings were effected by means of a fragmentation grenade, making it appear as though the killing had been accidental or the result of combat action with the enemy.

  The characteristics of the Vietnam War resulted in high stress for military officers and NCOs and their troops. At the same time, relations within the military reflected social problems and issues in the US such as racial tension, drug use, and resentment toward authoritative leaders within the ranks. As the program of training Vietnamese for combat roles known as Vietnamization began, young American enlisted men lost a sense of purpose in fighting the war, and the relationship between enlisted men and their officers deteriorated. The resentment directed from enlisted men toward officers was exacerbated by their generational gaps, as well as different perceptions of how the military should be conducted. Enforcement of military regulations, especially if done overzealously, led to troops’ complaining and sometimes threats of physical violence directed toward officers. Many incidents of fragging during the Vietnam War spawned from incompetent officers or personal philosophies on the war.

  Fragging most often involved the murder of a commanding officer (C.O.) or a senior non-commissioned officer perceived as unpopular, harsh, inept, or overzealous. As the Vietnam War became more unpopular in the United States, soldiers became less willing to go into harm’s way. They expected their leaders to have a similar sense of self-preservation, even if these motives were obstructive to the goals of the overall war effort. If a C.O. was incompetent, fragging the officer was considered by some soldiers serving under him as a means of self-defense. Fragging might also occur if a commander freely took on dangerous or suicidal missions, especially if he was deemed to be seeking personal glory. Lower enlisted-rank soldiers used the threat of fragging to influence officers. Sometimes a warning would be given to the target by placing a grenade pin on his bed. Fragging would then take place if the target’s actions continued as before.[citation needed]

  The use of fragging served to warn junior officers to avoid angering their enlisted men through recklessness, cowardice, or lack of leadership. George Cantero, who served as a medic in Vietnam during the early 1970s, later explained that incompetent officers who gave dangerous orders and refused to listen to reason or threats were fragged because that was the only way for the men to gain a new and presumably safer commanding officer.Underground GI newspapers sometimes listed bounties offered by units for the fragging of unpopular commanding officers. A potential catalyst for fragging incidents has been an unwillingness to tackle the issue head-on.

  Throughout the course of the Vietnam War, fragging was reportedly common. Cases have been documented of at least 230 American officers killed by their own troops, and as many as 1,400 other officers’ deaths could not be explained.

  Between 1970 and 1971 alone, there were 363 cases of „assault with explosive devices” against officers in Vietnam.

  Rosjanie tez o tym wiedza: 😉

  Фрэггинг (англ. fragging, девербатив от frag[mentation] grenade — осколочная граната) — американский военный термин, появившийся во второй половине XX века и обозначающий предумышленное убийство офицера находящимися под его командованием военнослужащими (как правило, рядовым составом). Такое убийство обычно выдаётся ими за несчастный случай или за боевые потери. Мотивом преступления, зачастую, является деятельность покойного в качестве офицера, сама по себе расцениваемая его подчинёнными как преступная.

 40. […] Za: „Pieprzyć Ukrainę!”; https://marucha.wordpress.com/2015/03/17/waldemar-lysiak-pieprzyc-ukraine/ […]

 41. aleksander said

  /

  Wojna na Ukrainie skończy się wtedy kiedy ukraińskie matki będą kochały własne dzieci bardziej niż nienawidzą Ruskich.

 42. Boydar said

  Władymirze Władymirowiczu, jesteś optymistą. Oni MUSZĄ kogoś nienawidzić. To sens ich parszywego życia. Dzieci nie mają z tym nic wspólnego.

 43. @38
  Dlatego do brudnej roboty wybiera się najemników, radykałów zarażonych ideologią albo gnidy ubrane dla niepoznaki w mundur, które zrobią wszystko za zachowanie dotychczasowego statusu społecznego.
  Zwykli ludzie nie podjęli by walki, nie są zdolni zaryzykować własne życie. Oni w większości wolą ucieczkę. Polacy też wezmą nogi za pas tak jak ich „wschodni bracia”.

 44. Koń said

  Szkoda tylko ze pisze to w Do Rzeczy…. U gnid wystruganych z obrzezanych chujów

 45. Ktoś said

  Gdzie tam Gazeta Polska? Wystarczy wziąć do rak katolickie czasopisma. Wszedzie tylko szczucie na Rosję i włażenie w tylek banderowcom. Panie Boże widzisz i nie grzmisz!

 46. Maverick said

  Napisałem to celowo aby upozorować jako friendly fire i dać dyla na wypadek wojny. Na szczęście i tak dałem dyla nie strzelając do bandytów.
  Polskie kukły w rządzie to III generacja dzieci czekistów nasłana do Polski poprzez Stalina stąd tak zawzięcie bronią granic ustalonych poprzez Stalina i Berię ze srają po kostkach ze strachu, ze Polacy mogą ich odsunąć i rozliczyć zaczynając od strefy zdekomunizowanej agenta kabały Sikorskiego.

  A jakich granic powinni, Pana zdaniem, bronić?
  Admin

 47. KAZIMIERZ said

  @ 44

  pisał również u Sakiewicza 😦

 48. Maverick said

  Granice Ukrainy były ustalone na podstawie „widzi mnie się” Stalina i żydowskiego plenum kontrolującego ZSRR. Rozpad ZSRR powinien być początkiem uregulowania tych granic, właśnie poprzez referenda i wyrażenie wolnej woli, szczególnie powinni mieć to prawo mieszkańcy Krymu, wschodniej Ukrainy, Zakarpacia, od Lwowa do Żytomierza,
  Węgrzy i Rumuni. Nie będą tego ustalać lucyferianie z NWO jak Lucyfer Obama , Cameron, Hollander, czy tez Angela M. Szacunkowo kilka milionów Polaków dalej zamieszkuje Ukrainę mimo masowych i przymusowych przesiedleń.

 49. Maverick said

  Prawo do suwerenności mają ludzie różniący się kulturalnie, językowo, religijnie i to właśnie jest podstawą do takich referendów. Nie będzie o tym decydował jakiś kundel w Polsce, czy w USA.

 50. Siekiera_Motyka said

  Ad. 48 – „Granice Ukrainy były ustalone na podstawie „widzi mnie się” Stalina i żydowskiego plenum kontrolującego ZSRR.”

  Nie do końca.

  „Lewis Bernstein-Namierowski” ( Żyd )
  „Był prawdopodobnie głównym winowajcą sfałszowania linii demarkacyjnej zwanej linią Curzona, którą przekazano do akceptacji przedstawicielom dyplomacji sowieckiej[potrzebne źródło]. Sfałszowany, jak sądzą niektórzy historycy, przez Namiera wariant linii odcinał Lwów od Polski.”

  Za co został później Sir Namier ( knighted in 1952 )

 51. Maverick said

  Dodajmy ze Churchill tez żyd darzył Polaków podobną do Stalina sympatią i przystawał na takie ustalenia. Nie mieliśmy i nie mamy nic do powiedzenia o własnym losie. Do tego badziewie nasłane do Polski poprzez Stalina w celu wdrażania jego planów teraz znowu okupuje Polskę, przepraszają za Jedwabne i wmawiają nam jakieś głupotki aby znowu nas wydoić. Tym razem na 65 miliardów.

 52. Siekiera_Motyka said

  Ad. 51 – Churchill to skurwysyn
  http://www.dailystormer.com/secret-war-diaries-show-churchill-to-be-an-untrustworthy-warmonger/

 53. Anzelm said

  Ad.51- Jakie 65 czegoś?!

  tu chodzi o wszystko, całą 1000 letnią duchową spuściznę!

  Samą zawartość słowa Polska, Polak, Katolik !

  Każdy kto powiela słowa żargonu judaszowskiego,

  jest jego wasalem duchowym!( te wszystkie K, i P iinne)

 54. u said

  Brawo W.Lysiak taka jest prawda i kazdy kto szanuje samego siebie nie moze inaczej napisac na temat wydarzen w Banderowie, nie moze inaczej ocenic bezwstydne zachowanie tych co z woli piekla politykow, ktorzy na nasze nieszczescie nas reprezentuja.

 55. Siekiera_Motyka said

  Ad. 54 – Dokładnie. W Banderowie nie ma nic przez ostanie 20 lat co kol wiek chwalić. Jak było cicho handlowali z mięsem tylko z Rosją. Katyń – Ukry pomagały ???? . Ludobójstwu na Wołyniu – nie ma co gadać. Polacy na Ukrainie – wydaje się ze ich nie ma tam. itd itd

  http://wiadomosci.24polska.pl/biznes/zakaz_importu_polskiego_miesa_lobbysci_i_przemyt_6667.html

 56. jaszmija said

  „… Z międzynarodowych rozmów tyczących Ukrainy… ”

  Z banderowcami żadnej rozmowy być nie powinno, chyba, że zgodnie z zaleceniem:

  „… plemię złodzieyskie, tedy wszelką gadkę zaczynay dawszy wprzódy w pysk…”

  „Tarcza Żołnierza y Rycerza Ziemie Koronney. Ołtarz Uwielbienia” wydanie anonimowe Zamość 1669 r.
  Źródło: http://etniczni.pl/jerzy-t-babel/czesc/o-xvii-wiecznym-poslowaniu-w-europie-wsch

 57. revers said

  jak juz to rozszezyc pieprzenie to o unie i usrael, bo tak ladnie sie wszystko zwija historycznie od genesis do nemesis, wywalczylo sie w 1918 panstwowosc, uratowalo narodowosc z piesniami „nie rzucim ziemi skad nasz rod” by w 100 lat pozniej po 1918 roku wrocic do tego samego punktu – rozbioru przez masonow-kryptosyjonistow, neoliberalizmem ponowne zniewolenie przez niczym nieograniczona wolnosc dla malej grupy kasto-gminy, oligarchi, przsc stan diaspory na wygnaniu jak to okresll szabasgoj radoslaw Sikorski i tyranie nwo.

 58. marta15 said

  „.. Nie ma zgody na zakazy nazywania Zła złem, czyli piętnowania Ukraińców, podobne do salonowych zakazów piętnowania wszelakich dewiantów — sprzeciwiam się dławieniu wolnej patriotycznej myśli, panowie..”

  bardzo dobre , mocne, konkretne stwierdzenie. NIe ma zgody na tego typu zakazy.
  Zlo jest zlem i udawanie, ze sie go nie widzi, ze nie mozna o nim mowic czy o nim sluchac jest postawa tchorza i bezmyslnego ( uzytecznego) idioty.
  Tchorzostwo kurczy dusze, Czyni z czlowieka sluge i niewolnika.
  Mamy wolna wole i obowiazek ,jako chrzescijanie ,wybrac Dobro i walczyc ze Zlem.
  W tej walce nie ma postawy neutralnej, postawy tchorza.
  Postawa neutralna to opowiedzenie sie za ZLEM. To sprzyjanie i akceptacja zla.
  PIEPRZYC TYCH co promuja, wspieraja, gardluja za banderowska Ukraina.
  Oni NIE maja zadnego prawa rozstrzygac co nam wolno mowic, myslec i czynic.

 59. Miet said

  Gdyby Waldemar Łysiak nie napisał nic poza jednym swoim dziełem ” Malarstwo białego człowieka” (osiem tomów), to by to wystarczyło abym go cenił jako wspaniałego Polaka i wspaniałego pisarza i historyka.
  Niemcy chcieli wydać to jego dzieło w swoim języku, tylko polityczni popaprańcy chcieli aby Łysiak zmienił tytuł.
  Łysiak powiedział: NIE!. I to jest Polak jakich niestety jest już mamy bardzo mało.
  Mam wiele książek Łysiaka ale muszę się wzbogacić o to jego największe dzieło – aby coś wartościowego przekazać moim synom i wnukom.

 60. marta15 said

  „….P. Gursztyn zaczął swój artykuł od groźby, twierdząc, że każdy kto jest dziś antyukrainistą — „jest albo pożytecznym idiotą, albo poputczikiem, albo agentem wpływu, albo zdrajcą”. Identycznie perorował już po naszej (prawej) stronie Marcin Wolski…..”
  I takie gnidy jak te powyzsze kreuja tzw. polska inteligencie, polska opinie etc.
  Toz to typowy zydowski bolszewizm, , typ czlowieka sowieckiego .
  Stwierdzenie typu : „każdy kto jest dziś antyukrainistą — „jest albo pożytecznym idiotą, albo poputczikiem, albo agentem wpływu, albo zdrajcą” to typowe szukanie wroga ludu ,ktorego nalezy jak najszybciej sie pozbyc , raz na zawsze.
  Szumowiny te operuja typowo ubecka dialektyka i zachecaja do typowo ubeckich dzialan wobec tych, co sie sprzeciwiaja prawdzie.
  Dla nich nie prawda jest wazna ,ale zastrasznie i okraszanie ludzi roznymi epitetami po to aby pokornie przyjmowali opinie i postawe, jaka te gnidy uznaja za jedyna sluszna i wlasciwa. To tyrania slowa, ktora nakazuje taki sposob myslenia i dzialnia jaki globalna , polsko-jezyczna (j)e(w)lita wymusza na spoleczenstwach za pomocy swych sprzedajnych, skorumpowanych , klamliwych media.

 61. marta15 said

  ja bym jeszcze do tego zawolania dodala mocne :
  PIEPRZYC lucyferianska , anty-katolicka sekte Watykanska 2 pod przewodnictwem ich wodza Bergoligio.
  Ta sekta sie kamufluje i udaje KK ,ale jest to w rzeczywistosci BARDZO grozna judeo-masonka sekta majaca calkowiice zniszyc resztki KK i wiary katolickiej
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/cloaca-maxima-bergoglio-udziela-poparcia-porno-gwiezdzie-jolie-2015-03

 62. wi42 said

  #42 Boydar
  „Władymirze Władymirowiczu”

  Dzięki za wpisy, ale trzeba pisać Władimir Władimirowicz. Przez „z” brzmi po ukraińsku

 63. wi42 said

  #61 W – Korekta
  Przez „y” brzmi po ukraińsku – skutki przestawiania klawiatur

 64. RomanK said

  Panowie bracia…oby tacy Lysiakowie rodzili sie na kamieniu….
  Posluszenstwo Woli Bozej..ma sens…ilu ludziom Lysiak otworzyl oczy, nauczyl patrzec inaczej..przez wlasne perspektywy..zdejmujac okulary nachalnego jazgotu poprawszczyzny…i parchatszczyzny…
  Pamietajmy..MY- wszyscy Polacy wracamy z bardzo daleka….i Lysiak z nami..i pan Michalkiewicz i tysiace innych….
  Popatrzcie wokol i ze zdumieniem zobaczycie ,,,kto idzie z nami..obok nas….i podziekujmy Panu Bogu.
  Polska Solidarnosc po trzebuje czasu- zeby sie odrodzic… Bez tej Polskiej Solidarnosci , badaca episzczem Narodowym…zginimy jako Narod..Pan Lysiak to jeden z wielu jacy ida i zwoluja reszte….moze nei kazedmeu podoba sie to co mowia…ale chodzcie posluchacie…popraqcie , dorzucie..skorygujacie…Bo to wsztystjko dla Naszego Dobra.

 65. RomanK said

  http://gloria.tv/media/NjcY5i42Dz7

  Czy ktos wie, co w ‚Uczciwym” wywiadzie Mikke..przemyca:-)))

 66. bart_w said

  Panie Miet, Łysiak postąpił odwrotnie do opisywanego przez siebie epizodu Julesa Verne z wydawcą o charakterystycznie twardobrzmiącym nazwisku Pierre Jules Hetzel. Oipsuje tę sytuacje zreszta w pierwszym tomie Malarstwa. Otóż Verne, wówczas juz szanowany i znany pisarz, napisał właśnie nową opowieść o tajemniczym a ektrawaganckim kapitanie Polaku, który zatapiał ruskie okręty. Wydawcy bardzo się spodobała książka i gotów ją był wydać, ale pod jednym drobnym warunkiem. Główny bohater miał nie być Polakiem. Toteż kapitan Nemo został Hindusem i zatapiał brytyjskie okręty. Analogia zreszta ewidentna, bo to, co Anglicy zrobili z Hindusami to tylko wprawka przed tym, co Świat zrobi z Polakami.

  Nie mogę znaleźć naprędce tego fragmentu w Malarstwie Bialego Czlowieka. Może więc chodziło o inna książkę, ale jestem pewien autorstwa Łysiaka. Ale znalazlem potwierdzenie tego zdarzenia, ktore znajduje się tu:

  http://historia.focus.pl/swiat/nautilus-pod-polska-bandera-703?strona=2

  I tu:

  http://www.allarte.pl/df723NTc3Mw__6,kapitan-nemo-polakiem—polskie-postacie-w-slynnych-utworach.html

  Mam tylko pięć tomów Malarstwa. Wobec stromo progresywnej ceny każdego z następnych wydań, tylko na tyle było mnie stać.

  Łysiak byłby pewnie moim role modelem, ale drażni mnie jego bezgraniczna pogarda dla Rosji i Rosjan oraz balwochwalstwo wobec Napoleona.

 67. Miet said

  Re.64.
  Panie Barcie, wiem co Pan czuje i mnie też nie odpowiada to anty ruskie nastawienie Łysiaka (chociaż w jego książkach tego czegoś nie widzę).
  Uważam, że nadszedł czas abyśmy my Polacy zaczęli doceniać to co inni Polacy zrobili dobrego a nie ciągle utyskiwać, czego oni nie zrobili a powinni.

 68. bart_w said

  Choćby drugi rozdział Łysiakowych Wysp bezludnych. Przedstawia cara Pawła jako beznadziejnego pijaczynę, a wojsko jego jako zbieraninę tępych niewolników, padających na pysk w błoto na sam widok carskiej pary. Cały rozdział o Katarzynie utrzymany jest w takim tonie.

  My sobie sami siebie doceniac możemy w naszym wąskim gronie, ale świat, a z nim część populacji samych Polaków, się tylko popuka w czoło na to nasze docenianie. Juz wszak na kongresie wiedeńskim uchwalono, że cokolwiek dobre, nie może pochodzic z Polski. Albo to sobie uświadomimy, ten stosunek do nas Świata i prowadzonej przezeń biomasy, albo będziemy tę naszą frustracje pielęgnować ad mortam defecatam (excuse my French).

  Prosze wybaczyc moje czarne refleksje, ale mam oczy otwarte i widzę.

 69. Miet said

  Re.66.
  Panie Barcie, mnie na prawdę mało wzrusza co Lysiak sądzi o carze Pawle, czy o innych carach rosyjskich.
  Bardziej mnie interesuje jego pogląd na dzisiejszą Rosję. A nawet gdyby miał skrajnie różne poglądy w zestawieniu do moich to i tak Łysiaka będę cenił za jego twórczość.

 70. Boydar said

  @ Pan Roman (65)

  Co przemyca JKM ? Swoją własną sraczkę w obliczu zmiany kierunku wiatru. Ale z zachowaniem drogi odwrotu.

  – media są przecież tylko reżimowe a reżim jest lokalny – wystarczy zmienić świnie,
  – gospodarka III Rzeszy – kredyty Hitlera ogromne ale przecież nie całkiem zmarnowane,
  – de facto potwierdza w co drugim zdaniu że wojna jest nieunikniona,
  – wskazuje że to Amerykanie są źródłem zła wszelkiego – ci tu w Europie to nieeee,
  – odwraca uwagę od prawdziwych powodów dla których straszone jest wojną,
  – wskazuje arszenika jako wyrocznię i męża stanu,
  – łże o 95% woli mieszkańców Krymu,
  – liże dupę Putinowi na potęgę,
  – twierdzi że oprócz prorosjan nawet Ukraińcy głosowali – to znaczy kto,
  – porównuje rolę Putina wobec powstańców do roli Makreli wobec Śląska.

  Bolek cienki jak sztylet zdrajcy.

 71. Filo said

  65
  RomanK
  re: Korwin Mikke
  Nie wiem czy Korwin -Mikke przemyca, czy sie pomylil, ale Putin nigdy nie mial zamiaru przylaczyc Donbasu do Rosji.
  Mowil to otwarcie i powtarzal kilka razy, ze jest za federacja. A w ogole byl przeciwny referendum i radzil przywodcom Donbasu, zeby czekali na wybory. Rosja liczyla na to, ze jesli DOnbas sie sprezy i namowi innych to Poroszenko moglby przegrac majowe wybory, a Partia Regionow mialaby wiecej do powiedzenia. Niestety hucpa byla przeogromna i Donbas postanowil nie brac udzialu w wyborach i oglosili referendum. Putin tego referendum nie uznal, o czym pan Mike zdaje sie zapomnial. Tymczasem, kandydaci Partii Regionow byli albo pobici albo zabici albo wystarczajaco wystraszeni. Ljaszko szalal z widlami, Poroszenko sie usmiechal i obiecywal, ze zrezygnuje ze swoich biznesowych majetnosci jak wygra wybory., babcie sie cieszyly, ze taki dobry ten Poroszenko: skoro robi czekoladki to musi miec czekoladowe serduszko.
  Natomiast w interesie Rosji nie lezy pokrojona Ukraina bo Rosji potrzebna jest zaprzyjazniona Ukraina niezalezna od amerykanskich korporacji i handlarzy narkotykami. Natomiast podzielony kraj stale bedzie miec problem etniczny: Ukry i Rosjanie a takze inne narodowosci beda sie awanturowac o to gdzie kto powinien mieszkac. Balkanizacja Ukrainy spowoduje dalsze napiecia i konflikty.
  Nie wiem, czemu Korwin tego nie powiedzial. Nie chce mi sie wierzyc, ze o tym nie wiedzial.

 72. Ex said

  @RomanK 65 Że w 2020 Chiny będą nr1.

 73. NICK said

  No. Proszę Was abyście odrzucili próby infekowania ‚kancerżydem’ [kopirajt], tu – ukraińskim.
  „Ukraina” winna zniknąć poprzez rozparcelowanie. Dla dobra Rusi. Polski, Węgier i Rumunii. To jest racją Stanu. Rozważanie innych opcji jest błędem. Choćby nawet Putin tak mówił. Już dziś wiadomo kto na stryczek a kto do karnej kolonii. Różnica jest taka, że UPAińcy to realizują a My ‚rozważamy’ problemiki. Np. Donbas. Pozostając z uniżeniem dla niewinnych ofiar. A, może właśnie, dla Nich to piszę?

 74. bart said

  Mnie wzrusza, co łysiak uważa o Rosji. Łysiak jest bez wątpienia autorem nietuzinkowym i odważnym, za to go należy cenić. O baderowskich degeneratach miał od zawsze wyrobione zdanie. Ale jego opinia o Rosji bardzo mnie obchodzi, bo to mądry czlowiek i nie może byc zignorowany w tej materii.

  Chyba, że przewidział wcześniej dzisiejszą sytuacje i poświęcił jakiś aspekt swojego światopoglądu dla idei?

  Nie wiem.

  W każdym razie w pore i jawnie głosząc swoje zdanie wycofał sie z Uważam Rze. Na pewno wiedział, czym grozi uczciwość felietonisty, jako że pisze pod swoim nazwiskiem.

 75. Ma Pan rację said

  @ 66 Łysiak byłby pewnie moim role modelem, ale drażni mnie jego bezgraniczna pogarda dla Rosji i Rosjan oraz balwochwalstwo wobec Napoleona.

  Ma Pan rację. Z tym, że tę pogardę można znieść /bo pasjami się pojawia/, ale z Napoleonem przesadza – kadzi mu tak, że aż dym czytelnika w oczy szczypie :-).
  Nikt nie jest idealny.

 76. KAZIMIERZ said

  @64

  Panie Romanie, dziękuję za powiedzenie samej prawdy.
  Ukłony.

 77. Boydar said

  „… Pamietajmy..MY- wszyscy Polacy wracamy z bardzo daleka….i Lysiak z nami..i pan Michalkiewicz i tysiace innych…”

  Tak na wszelki wypadek zdała by się jakaś eskorta, na wszelki wypadek oczywiście … żeby który uciec nie próbował 🙂

 78. KAZIMIERZ said

  @77
  Panie Boydar , pan nie pije więcej do lustra 😉

 79. Boydar said

  A to niby czemu, lustro przynajmniej nie kantuje. I z kolorową nie miesza.

 80. Marucha said

  Re 78:
  Czy Panu o cóś się rozchodzi? Jeśli tak, to niech Pan rozwinie swoją myśl.

 81. KAZIMIERZ said

  @80
  a Pan Gospodarz się tak nagle mną zainteresował?
  nie rzucam się w oczy

 82. Marucha said

  Re 81:
  Czekam na odpowiedź.

 83. KAZIMIERZ said

  @82
  w kontekście 81
  a ja już nie czekam.
  spocznij

 84. Marucha said

  Re 83:
  Chce Pan ze mną w kulki grać, panie Kazimierzu?
  Chce Pan?
  Ja i tak instynktownie Pana już nie lubię.

 85. NICK said

  Kaziu, grzeczniej proszę bo do kąta pójdziesz, na groch.

  Już poszedł. Niewielka strata dla gajówki. I nie chodzi o obrazę majestatu gajowego.
  Admin

 86. Dzonyy said

  Kiedy to Kaziuki byli? Łojj… sporo czasu nazad…

 87. Boydar said

  „Wiosna, panie sierżancie”. Łopata, miotła, widły (tfu!) …

 88. Dzonyy said

  Motowidły…

 89. Boydar said

  Jeszcze nie pora, Panie Dzonyy, na razie selektywnie i z wyczuciem. Taka Maszyna to już poważna sprawa.

 90. Dzonyy said

  Jasne że poważna sprawa. Do poważnych spraw trzeba podchodzić poważnie. Z wyczuciem to młoteczkiem goździki trza wbijać 🙂

 91. MatkaPolka said

  Ukraiński żołnierz dla ukraińskiej Telewizji
  CZY CHCESZ UMIERAĆ ZA TEN RZĄD I ZA TEN KRAJ?

  Musiałem odebrać poległych Pułkownika Gumieniuka i starszy strzelec Onikienka – oni zginęli za ojczyznę.
  Wrzucono ich do kostnicy nikt nie zabrał ich ciał do domu
  Państwo (rząd) nie robi nic, aby zadbać o nich, kiedy polegli. Jeszcze organy pobierają

  Czy ty rozumiesz?
  Tylko znajomi i krewni maja odebrać ich z kostnicy wynająć samochód chłodnie na własny koszt, odziać ciała zmarłego bohatera – nawet mundur dla poległego pułkownika musiał być kupiony przez woluntariuszy; bo ja musiałem odebrać ciała z kostnicy nagie , bez trumien Ludzie nas żywią poja i ubierają
  O poległych nikt nie dba. Jeśli nie ludzie którzy nam pomogli, no to jak ?

  Jak ludzie maja umierać za ta ojczyznę, za ten rząd skoro traktują nas jak śmiecie

Sorry, the comment form is closed at this time.