Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
  bez loginu o Czy sztuczne mięso jest nieeko…
  Krzysztof M o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Banderowski pomiot współdecyduje o Polsce

Posted by Marucha w dniu 2015-03-21 (Sobota)

Janusz Onyszkiewicz, b. Minister Obrony III RP, spokrewniony z UPA!

Kolejny „polski” eurodeputowany, powiązany rodzinnie z hersztem band UPA na tzw. Zakierzoni.

Gdy w latach 1943-1947 UPA realizowała pomysł Zakierzonii, dowodzący rejonem UPA „Zachód” Mirosław Onyszkiewicz „Orest” (w tej rodzinie było przynajmniej trzech zajmujących się wojskiem, byli jeszcze: Mirosław Onyszkiewicz „Myron” „Hałada” d-ca sotni UPA i Janusz Onyszkiewicz, niedawny minister III RP, obecnie kandydat SLD/UW) wydał obwieszczenie by do 6 kwietnia 1944 r. wszyscy Polacy bez wyjątków opuścili opanowane przez UPA części województw: rzeszowskiego i lubelskiego, a w przyszłości miało dotyczyć to również nowosądeczczyzny w myśl haseł „Ukraina – i Zakierzonia – bude no bez Lachiw”.

Pomysł przerwała zrealizowana dopiero w miesiącach kwiecień–lipiec 1947 r. akcja wojska wymierzona w zaplecza UPA, znana pod kryptonimem Akcja Wisła. Nim to nastąpiło teren zabarwiał się krwią tysięcy ofiar obywateli polskich wielu narodowości. Szczególnie bowiem krwawo obchodzono się z ludźmi narodowości ukraińskiej opierającymi się hasłom towarzyszy Onyszkiewicza.

Mimo upływu lat w kołach skrajnie nacjonalistycznych Ukrainy pomysł nadal jest aktualny. Przypomina o tym rzeszowski pop. W roku 2006 w połowie października, gdy przypadała kolejna rocznica /1942r./ „powstania UPA”, czyli rozpoczęcia przez nią mordów polskich obywateli Wołynia i Polesia, pop uczcił rocznicę wybierając się do podkarpackiej Pawłokomy, by na mogiłach ofiar polityki Ukraińskiej Powstańczej Armii odprawić uroczyste prawosławne nabożeństwo dziękczynne. Pokazała to polska TV wcale nie krytykując popiego pomysłu.

Obecnie dostał realne pozwolenie by zacząć odtwarzać podstawy Zakierzonii. Dzieje się tak choćby dlatego, że podczas obecności w polskim rządzie panów Onyszkiewicza i Kuronia zawieszono uchwalanie przygotowanej już ustawy potępiającej zbrodnie Ukraińskiej Powstańczej Armii i obecnie możemy straszyć więzieniem polskie dzieci za machanie w powietrzu rączkami, bo przecież są to faszyści proniemieccy, a nie możemy nic zrobić faszystom z Ukrainy za głoszone przez nich hasła, bo nie ma takiego prawa.

W tej lekcji współczesnej historii warto wspomnieć, że UPA jako twór przebywających w latach 1941-1944 na Ukrainie armii Wehrmahtu, a głównie formacji SS takich jak chociażby 10. dywizji pancernej SS „Frundsberg /w której służył niemiecki ochotnik pisarz Gűnter Grass/, czy 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS-Galizien została stworzona, by przy boku swoich mocodawców, których była sojusznikiem, dzielnie wspierać niemieckie interesy faszyzmu na tych terenach.

Warto przypomnieć że stryj min.Onyszkiewicza to:

Mirosław Onyszkiewicz ps. Orest, Biłyj, Bohdan, Ołeh , ur. 1911 w Uhnowie koło Sokala, zm. 6 lipca 1950 – pułkownik faszystowskiej UPA dowódca VI Okręgu „Sian”, strukturach OUN członek Krajowego Prowydu i referent do spraw wojskowych.

Początkowo dowodził kureniem UPA, który dokonał mordów na polskiej ludności we wsiach m.in. Tamoszyn, Posadów i Podlodów w okolicy Tomaszowa Lubelskiego oraz Ostrów i Chlewiska w rejonie Bełżca.

Oddział znany jest też z akcji zlikwidowania oddziału AK oraz wymordowania polskich partyzantów i spadochroniarzy pod Dachnowem.

Od kwietnia 1943 szef sztabu Okręgu UPA „Buh”.

W połowie marca 1945 Mirosław Onyszkiewicz mianowany został dowódcą VI Okręgu UPA Sian (tzw. Zakierzoński Kraj). Podległe mu oddziały dokonały szeregu grabieży i mordów na terenach województw lubelskiego, rzeszowskiego i krakowskiego.

2 marca 1948 został aresztowany we Wrocławiu. Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie skazał go 2 czerwca 1950 na karę śmierci. Wyrok wykonano 6 lipca.

http://www.ivrozbiorpolski.pl

*                             *                                   *

Putin jeszcze nie powiedział, że Simoniak to Ukrainiec, a ten już krzyczy, że słowa Putina to oczywista nieprawda. [Poprawna pisownia nazwiska Siemoniaka to najprawdopodobniej Simoniak – admin].

https://de.scribd.com/doc/259174245/Europaische-Zentralbank-20150318-Europaisches-Magazin-SOWA
http://wyborcza.pl/1,76842,8609153,Polacy_i_Niemcy_o_problemach_mniejszosci_narodowych.html [Po co ten link, ni przypiął ni przyłatał? – admin]

Stefan Kosiewski polecił artykuł z Informacje WP. [Brak poprawnego linku – admin]

2 min [Nie wiadomo, do czego się odnosi owe „2 min”, ani do jakiego artykułu czy wideo – admin]
~ciekawski 3 godziny i 33 minut temu [Czyli kiedy? – admin]
Panie Siemoniak czy to prawda że pańscy przodkowie zostali wysiedleni w ramach akcji Wisła z rejonów Bieszczad do Wałbrzycha za wspieranie partyzantki UPA. Czy to prawda, że nazwisko przodków to Simoniak. Czy to prawda, że generał sowiecki, Ukrainiec, dowódca 67 armii Nikołaj Pawłowicz Simoniak [Wikipedia] to pański stryj ?

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/siemoniak-slowa-putina-to-oczywista-nieprawda/2n4cn8
Putin jeszcze nie powiedział, że Simoniak to Ukrainiec, a ten już krzyczy, że słowa Putina to oczywista nieprawda.
[Powyższy link nie ma NIC wspólnego z tematem, jakim jest pochodzenie Si(e)moniaka – admin.]

Zdjęcie użytkownika Stefan Kosiewski. 1 min  [Po co jakieś zdjęcie wielkości paznokcia? – admin]

https://www.facebook.com/sowa.magazyn/posts/780842195302756 [Po co ten link, nic nie wnoszący? – admin]

http://sowa.quicksnake.org/Europische-Zentralbank/Putin-jeszcze-nie-powiedzia-e-Simoniak-to-Ukrainiec-a-ten-ju-krzyczy-e-sowa-Putina-to-oczywista-nieprawda-PDO65-Antyjanus35-CDXL

http://debilis.blox.pl

Przykro krytykować kolegów blogerów, ale… jeśli nie potrafi się sklecić krótkiego artykułu, nie potrafi go uporządkować w logiczną całość… to może lepiej wziąć się za coś innego?
Admin

Komentarzy 21 do “Banderowski pomiot współdecyduje o Polsce”

 1. awkzim said

  Czy ktoś mógłby zaprezentować drzewo genealogiczne zarówno Onyszkiewicza jak i Siemoniaka. Wszystko byłoby jasne. Ja mam swoje od 1740 roku.

 2. Zerohero said

  Pamiętam jak Onyszkiewicz z mównicy sejmowej uwalał polski program samolotu Iryda. Zawistnik chce byśmy stoczyli się do akceptowalnego przez nich poziomu. tzn. na plecach i odslonietym brzuchem.

 3. Pszek said


  Janusz Onyszkiewicz – Jojne Grynberg – wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodleglego Państwa Polskiego, polonofob, komuch, dywersant, folksdojcz-„europejczyk”, pseudo-opozycjonista, libertyn, były członek Rady Politycznej Unii Wolności, obecnie członek Partii Demokratycznej, 13 czerwca 2004 został wybrany posłem UW do Parlamentu Europejskiego, Od 20 lipca wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z ramienia Sojuszu Liberałów i Demokratów dla Europy; mąż wnuczki socjalisty, marszałka Józefa Piłsudskiego.

 4. Feluś said

  SLD zabrał głos w sprawie nacjonalizmu ukraińskiego

 5. JerzyS said

  „2 marca 1948 został aresztowany we Wrocławiu. Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie
  skazał go 2 czerwca 1950 na karę śmierci.

  Wyrok wykonano 6 lipca.”

  TYLKO brak aktu zgonu!

 6. Kazek said

  Janusz Onyszkiewicz – Jojne Grynberg więc to żyd czy ukrainiec?
  Trudno uwierzyć aby jego stryj był dowódcą UPA będąc żydem

  Sam Bandera miał korzenie – admin

 7. Czaruś said

  ad. Feluś/ Chcą nabrać naiwnych i „naciągnąć” trochę głosów. Dlaczego nie głosowali przeciw i nie przeciwstawiali się, kiedy „polscy” rządzący postanowili wspomagać w różnoraki sposób banderowców?

 8. marta15 said

  ja proponuje aby Polacy jeszcze bardziej zajeli sie sledzeniem losow bohaterow z M jak Mnilsoc lub Na Wspolnej ,
  bo to w kocnu jest do zycia nieodzowne.
  Niewazne, ze rzadzi nimi banda oprychow, zlodzieji, klamcow i psychopatow.
  Njawazniejsze jest w koncu posiadaniu” fury, skory i komory” .
  Jak to sie ma , to jest sie panem. Niewazne, ze pod zydowsko-ukrainskim butem ,ale wedlug lemingowego Polactfa
  jest sie panem, bo sie ma cos co swieci i wydaje dzwieki.

 9. RomanK said

  Panie Gajowy..bardzo cenna i aktualna uwaga!
  Prosze pamiatac…Narod to Slowianie…MY Wszyscy Slowianie, jak Arabowie i Chinczycy…ludzie jednej krwi, genotypu, mowu naszej zrozumialej wzajemnie …..w roznorodnosci plemion, klanow i szczepow jak i odmiennosci mowy naszej -w roznorodnosci jezykow, dialektow, gwar.
  Wszystkich nas laczy wiele i to- co laczy nas wszystkich- jest Najwieksza Sila Slowian.
  Tak samo jest tego- co nas dzieli…i to jest Najwieksza Slaboscia Slowian.
  Jednosc Slowian- to Koszmar senny naszych wrogow, zacietych wrogow wszystkiego co slowianskie…i raz po raz, od tysiecy lat zawzse pojawiaja sie jakies parchate kurduple tvory z Pikla Rodem , ktore robia wszystko- aby dzielic, sklocac, napuszczac na siebie.
  W szczegolnosci najwieksze grupy- Rosjan, Polakow, Bialorusinow, czy Rusinow, jakich zaczeto nazywac nazwa od miejsca zamieszkania..jak zreszta nazywano poprzez wieki..Czerwono Rusini, Karpaccy Rusini, Bialo Rusini, Czarnorusini, Ledzie, Polanie..etc….
  MIT talmudyczny wyjatkowosci i wybrannosci , zmutowany przez massonerie w teorie NItchego i jego nasladowcw- w tym Doncewa- doprowadzilo do ruchow Banderowskich sterowanych i moderowanych przez Wywiad austriacki..i niemiecki. DO zmitologizowanej „Ukrainnosci”….
  Najbardziej ohydna z ohydnych ideologia UPA, dzis holubiona przez tzw polski rzad w Polsce, ze nie wspomne o Ukrainie…zostala wykorzystana przez inny talmudyczny mit do odbudowy Imperium tym razem Globalnego..NeoHazarii Magna. Pokazuje nam, ze wszystkie tzw kolorowe demokracje to nic innego tylko stopnie do jej instalacji, z zamiana Slowian- jako niewolnikow sluzacych kascie panow wybranych i zaglosowanych w tzw quasi procesach demokratycznych!
  Najwieksza ofiara jest Narod!!! Nasz Slowianski Narod!!!! Ktorego brutalnie atakuje Rak Ludzkosci, najwieksza zaraza, jaka zeruje calkiem swobodnie na Ciele Ludzkosci antynomianistyczny , kabalistyczny frankistowski hazaryzm. Zgarnajac dla siebe wszystkie przywileje i pozbywajac sie wszystkich obowiazkow, zagarniajac wszystko co wyprodukuja w zmudnej pracy narody w tym Nasz,
  Dlatego usuwajac ta rakowine nalezy pamietac ,ze to swinstwo zeruje na zdrowej tkance Naszego Slowianskiego Narodu! I nalezy odzielic..i odrozniac jedna od drugiej.
  Slava Welkiej Slavii! Salve Polonia!

 10. Józef Piotr said

  #6 Kazek
  A jak panu się zdaje ? Dlaczego i kto blokował i blokuje informacje i pamięć o zbrodniach – ludobójstwie ludności Polskiej na Ziemiach wschodnich II RP ?
  Te ziemie zostały opanowane przez Chazarów i tam był największy ich żywioł . A kto nad nieomal całym światem zawiaduje ?
  Jedno drugiemu nie przeczy ! Może być Joine !

 11. revers said

  http://genealogia.grocholski.pl/gd/osoba.php?id=000011

 12. Józef Piotr said

  #1 Awkzim
  żeby być na bieżąco to już teraz układaj sobie drzewa genealogiczne kandydatów na prezydenta

 13. Zerohero said

  @Kazek Nie wiem jak w 1943, ale teraz wśród banderowców jest wielu Żydów.

  http://xportal.pl/?p=19763

  z tego powodu żadna ANTIFA nie drze japy, choć neobanderowcy obnoszą sie swastykami, logiem dirliwingerowców, logiem azowa…

 14. Zerohero said

  Dawid Wildstein pisał na fejsbuku o banderowcach z aj wara „moi ziomale”.

 15. Mariusz said

  Siemoniak jest członkiem Związku Ukraińców, więc co do jego „nacji” wątpliwości chyba być nie może…

 16. Pszek said

  Ad.6. Pan Kazek
  http://web.archive.org/web/20081210124749/http://www.polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm
  Nie wiem czy link odpali, ale tych q. jest od groma.

 17. SoS said

  wyrezac wrogow NARODU POLSKIEGO

 18. Filo said

  12
  Jozef Piotr
  Sprawdzanie genow kandydata to dopiero polowa sukcesu. Nalezy jeszcze przygladnac sie malzonkom i kochankom kandydata.
  Wiceprezydent USA J. Biden nie jest zydem ale jest syjonista.
  Nie wiem czy Komorowski jest zydem ale ma genetycznie poprawna, urocza malzonke. No i ten Radek.

 19. Filo said

  Czy my w ogole mamy w rzadzie jakichs Polakow ozenionych z Polkami czy tylko same atrapy?
  Moze jednak latwiej ( i krocej) bedzie przygotowac liste Polakow

 20. MKCharzyński said

  Taak. Biorąc udział w konferencji stowarzyszenia X człowieka staje się automatycznie jego członkiem. Fajny wniosek panie Mariuszu pan wyciąga oglądając jedno zdjęcie. Gratuluję rozwagi.

 21. Dziadek Piłsudzki w grobie się przewraca że wnuczka wyszła za takiego

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: