Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Godło Ukrainy to godło chazarskie – tamga

Posted by Marucha w dniu 2015-03-25 (Środa)

Godło Ukrainy to godło chazarskie – tamga. Ukraińcy to następcy judejskiego kaganatu.

Każde państwo posiada swoje własne godło, które wyraża sens państwowej idei danego ludu, symbolizuje ciągłość władzy, nadejście nowej generacji władców.

Herb (polski „herb” z niemieckiego „erbe”-dziedzictwo) to emblemat, znak wyróżniający, przekazywany dziedzicznie, widniejący na przedmiotach, symbolizujący ich właściciela (człowieka, klasę, stan, ród, miasto, kraj, itp.).

U podstawy godeł państwowych leżą herby rodowe, herby rządzących dynastii, często są to osobiste herby koronowanych głów. A co symbolizuje we współczesnej ukraińskiej państwowości „tryzub”, który bardzo krótko był używany przez Władimira (książę Władimir – tłum.) na jego monetach?

Czy Ukraińcy to następcy i spadkobiercy judejskiego kaganatu? Czy to był jego znak osobisty, znak rodowy, czy to tylko przypadkowe użycie pięknego ornamentu na monecie?

Spory co do znaczeniowego sensu „tryzuba” Władimira prowadzone są od dawna. Ale dzisiaj zainteresowanie tym znakiem wzrosło ponieważ jest on używany jako godło suwerennego państwa, Republiki Ukrainy, a ukraińscy nacjonaliści oddają mu cześć większą niż naukom Chrystusa.

Upolitycznienie „tryzuba” we współczesnych czasach jak i w pierwszych dekadach XX wieku powołuje do życia coraz bardziej oryginalne teorie badaczy. Poczynając od fantastycznych interpretacji „tryzuba”, „znaku Rurykowiczów”, jako nurkującego sokoła, do werbalnej jego modyfikacji a mianowicie zamiast „tryzuba” – „kotwica – krzyż”. Ale w opinii politycznych Ukraińców, tylko „tryzub” z monet Władimira godzien jest symbolizować państwowość ziem południowo-ruskich jako „rodowy herb” Władimira a zatem symbol starożytności „ukraińskiego” państwa.

Pierwsza próba wprowadzenia go jako godła Ukrainy była podjęta w 1917 roku. To wtedy przewodniczący Rady Centralnej, ukraiński historyk i polityczny nieudacznik, M.S. Hruszewskyj, zaproponował używanie „tryzuba”, rzekomego herbu Władmira, jako godła Ukraińskiej Republiki Ludowej i na początku 1918 roku był on zatwierdzony przez Radę.

Ale następnie zastąpiło go godło Sowieckiej Ukrainy z sierpem i młotem.

W odróżnieniu od nieustalonego znaczenia wczesnośredniowiecznego znaku, godło Sowieckiej Ukrainy (USSR) było dla każdego zrozumiałe, państwo ludzi pracy bronionych przez Armię Czerwoną.

W 1991 roku „tryzub” powtórnie uczyniono godłem Ukrainy, zawracając nas do krótkiego epizodu ogłoszenia przez Radę Centralną powstania Ukraińskiej Republiki Ludowej i która była zmuszona do stworzenia dla swojego nowego „państwa” historii poprzez ukrainizację starożytnej Rusi i w ten sposób móc udowodnić starożytność państwa „ukraińskiego”.

Po wojnie domowej ukraińscy nacjonaliści, prawie wszystkich nurtów, uczynili „tryzub” swoim symbolem. W najnowszych opracowaniach „tryzub” błędnie jest nazywany godłem i interpretowany jest w kontekście heraldyki Rusi Kijowskiej okresu X-XI wieku co jest oczywistą, przestarzałą interpretacją na tle osiągnięć naukowych w dziedzinie semiotyki, heraldyki, licznych prac krajowych i zagranicznych.

Rzecz w tym, że herby we współczesnym sensie tego słowa, pojawiły się w średniowieczu w zachodniej Europie. Za pierwszy herb uważa się tarczę z sześciu złotymi lwami na błękitnym polu, który, według zakwestionowanej dzisiaj wersji, otrzymał Geoffrey V Anjou w 1127 roku lub 1128 roku od swojego teścia, króla Anglii Henryka I, z okazji jego ślubu z córką Matyldą, wdową po cesarzu Henryku V.

Ale żeby ustalić znaczenie „tryzuba” i historię pojawienia się go na monetach Władimira, trzeba koniecznie cofnąć się w odległą przeszłość powstania wczesno-feudalnego państwa Ruś nad Dnieprem. Pojawienie się Rusów nad Dnieprem jako najeźdźców, którzy poszukiwali dla siebie terytorium z ludnością, w celu założenia swoich posiadłości, odnosi się do okresu połowy wieku X. Zbiega się to z okresem kaspijskich wypraw Rusów i, w szczególności, zdobycia miasta Berdea na Kaukazie, gdzie bez ogródek oświadczyli miejscowym mieszkańcom, muzułmanom, że chcą z nimi żyć w pokoju ale jako ich władcy. Inna grupa Rusów osiedliła się w Tamaniu, trzecia grupa w Prusach. I, wreszcie, Igor i Olga, osiedli nad Dnieprem.Ta polityczna aktywność w końcu IX wieku i na początku X wieku była odnotowana przez kronikarzy Wschodu, Bizancjum i Zachodu. Próby Rusów osiedlenia się na terytoriach, które już miały tradycje państwowe, pozostały nieudane.

Ale nad Dnieprem, gdzie Słowianie jeszcze żyli na sposób wspólnotowy i nie mieli nawet zaczątków państwa wczesno-feudalnego, oni zdołali utrzymać się. Rusom udało się tutaj zakorzenić i zacząć rozszerzać swoje wpływy na otaczające obszary. Na początku były to zamieszkujące w pobliżu Dniepru plemiona słowiańskie a następnie państwowe byty takie jak Bizancjum i Kaganat Chazarski. Oni (Rusowie – tłum.) i wcześniej już wiedzieli o ich istnieniu o jako miejscach handlowych, miejscach do rabunku albo miejscach gdzie można znaleźć pracę, czego przykładem jest najazd Olega na Konstantynopol. Jednakże mając jako zaplecze terytorium bazowe z poddaną ludnością ich działalność przybiera już inny charakter. Teraz dowódcy oddziałów wojskowych zyskują status pozwalający im komunikować się z władcami znanych i silnych państw. Wodzowie Rusów, Igor, Światosław, dążyli do zrównania się z władcami Bizancjum i Chazarii.

Aby osiągnąć ten cel musieli posiadać odpowiednie atrybuty tych czasów, oprócz terytorium, ludności, jeszcze i środki do utrzymania silnej armii, która mogłaby bronić swego terytorium zamieszkania, centralną religię i, wreszcie, znak ekonomicznej niezależności czyli bicie własnej monety. Imperium Bizantyjskie było dla dnieprowskich Rusów zbyt potężne ale już zgrzybiały Kaganat Chazarski można było potrząsnąć. Chazaria była przedtem jednym ze światowych mocarstw wczesnego średniowiecza. W opinii historyka M.I. Artamonowa, wielkie państwo stepowe Kaganat Chazarski, było „prawie równe w sile i potędze Imperium Bizantyjskiemu i Kalifatowi Arabskiemu”, w każdym przypadku w okresie VIII-IX wieków.

Kaganat Chazarski znajdował się na czołowym miejscu w historii południowych ziem Wschodniej Europy i to właśnie Chazaria była pierwszym państwem z którym weszli w kontakt ruscy kniaziowie w okresie tworzenia swojej państwowości. Jak wiadomo, na początku istniał Kaganat Turecki rozciągający się na ogromnym obszarze od Morza Kaspijskiego do Mongolii. Następnie rozpadł się on na dwie części, wschodnią i zachodnią. Chazarowie, potomkowie starożytnej ludności zachodniej Eurazji, reprezentujący turecką i, częściowo, ugro-fińską gałąź, do III wieku zamieszkiwali dolny bieg Tereku. W III wieku zdobyli oni na Sarmatach brzegi Morza Kaspijskiego (Chazaria Terska i Chazaria Wołżańska). W IV-V wiekach wchodzili oni w skład Wielkiego Kaganatu Tureckiego i walczyli przeciwko Bizancjum i Iranowi. W połowie VII wieku naszej ery, kiedy w Kaganacie Tureckim rozpoczęły się waśnie to Chazarowie uszli z niego na terytorium obecnego nadmorskiego Dagestanu. Kaganowie Chazarów byli władcami zachodniego Kaganatu Tureckiego. Około roku 622 zaatakowali oni, przez Derbent, Albanię ale zostali odparci przez Dżuanszera.

Najprawdopodobniej ten najazd nie miał żadnego innego celu jak „grabież i łupy”. W 664 roku najazd się powtórzył ale już na szerszą skalę. Według „Historii Albańczyków” „pojawił się car Hunów z chmarą jeźdźców”. Oni stworzyli tutaj swoje państwo, Kaganat Chazarski, który rozciągnął swój wpływ na Dolne Powołże, wschodnią część Północnego Kaukazu, a północne granice biegły na obszarze współczesnego obwodu woroneżskiego w rejonie Majackiego Grodziszcza. W sferze ich wpływu znaleźli się Słowianie z których oni pobierali daninę. Wszyscy historycy owych czasów podkreślali tolerancję religijną chazarskich władców-judejów. Pod ich władzą spokojnie żyli żydzi, chrześcijanie, muzułmanie i poganie. Arabski geograf Istahri w „Księdze krajów”: „Chazarowie to muzułmanie, chrześcijanie, żydzi i poganie. Żydzi stanowią mniejszość, muzułmanie i chrześcijanie to większość, jednakże car i jego dworzanie to żydzi…Nie wolno wybrać na kagana osobę nie wyznającej do religii żydowskiej”.

Arabski historyk Masudi pisał w książce „Płukalnie złota”: w stolicy królestwa chazarskiego jest „siedmiu sędziów, dwóch z nich dla muzułmanów, dwóch dla Chazarów, którzy sądzą według prawa Tory, dwóch dla tamtejszych chrześcijan, których sądzą według Ewangelii, jeden z nich dla Słowian, Rusów i innych pogan, on sądzi według prawa pogańskiego, to znaczy według prawa rozumu”. A w „Księdze klimatów” arabskiego uczonego Mukaddasi napisano zupełnie prosto: „Kraj Chazarów leży po drugiej stronie Morza Kaspijskiego, jest rozległy a ziemia jest jałowa. Dużo w nim owiec, miodu i żydów”.

Słowianie żyli w zgodzie z miejscową, pół-turecką, ludnością. Współczesne dane archeologiczne z wykopalisk dostarczają dowodów na pokojowe współżycie Słowian ze swoimi sąsiadami: „Nowe badania wołyncewskich zabytków lewobrzeża Dniepru pokazały, że ta, w istocie słowiańska, kultura znajdowała się pod bezpośrednim wpływem sałto-majackiej kultury Kaganatu Chazarskiego”.

W archeologicznych pracach ostatnich dziesięcioleci podkreśla się zwłaszcza fakt zmieszania kultur, które miały udział w tworzeniu kultury wczesnej Rusi Kijowskiej. Podkreśla się, na przykład, że w obszarze średniego Dniepru w ostatnim kwartale pierwszego tysiąclecia istniały „rozliczne, pod względem przynależności kulturowej, grupy zabytków”. Szczególną uwagę zwraca się na „ścisłe związki kultury słowiańskiej i kultury sałtowskiej” w VIII wieku w obszarze średniego Dniepru.

Chazarowie aktywnie ingerowali także w życie polityczne Bizancjum. W 705 roku brali oni udział w przywróceniu tonu bizantyjskiemu cesarzowi Justynianowi II, żonatemu z siostrą chazarskiego kagana, Feodorą, który w 695 roku był zesłany do Chersonia. W 710 roku cesarz Justynian zorganizował najazd na wrogi mu Chersoń, który oddał się pod opiekę Chazarii. Na Krymie rozpoczęło się powstanie, które doprowadziło do obalenia Justyniana i wprowadzeniu na tron, przy wsparciu Chazarów, Wardana-Filipa. W 732 roku przyszły cesarz Konstantyn V ożenił się z córką chazarskiego kagana Cziczak (po chrzcie – Irena), ich syn Leon IV, rządzący w latach 775-780, nosił przezwisko Chazar.

Czy Ukraińcy są spadkobiercami judejskiego Kaganatu?

Światosław, który po śmierci swego ojca Igora, został naczelnikiem kijowskiej grupy Rusów, w celu akceptacji przez pozostałych Rusów, okolicznych plemion i państw, na początku odebrał Chazarom ich słowiańskich wasali a następnie zrujnował ich twierdze. W 965 roku rozgromił chazarskie wojska, zdobył Sarkel i zwyciężył Jasów i Kasogów. W latach 968-968 jego drużyny zniszczyły Itil i Samandar.

„Rusowie zniszczyli wszystko i zrujnowali wszystko co należało do chazarskiego ludu”- pisał arabski historyk. Od tej chwili zaczynają się przenikać tradycje państwowe i atrybuty Kaganatu do ruskiego środowiska. Nie było to czymś niezwykłym w tamtych czasach. Trzeba zauważyć, że charakterystyczną cechą pogańskiej kultury części ludności Chazarii, która stanowiła przytłaczającą większość, było używanie sakralnych znaków – tamg, stawianych na przedmiotach życia codziennego i na materiałach budowlanych. Twierdze z białego kamienia, z ociosanych kamiennych bloków, z umieszczonymi na nich rysunkami i znakami, są charakterystyczną cechą Chazarii okresu VIII-IX wieków. Jedna z takich twierdz nad Donem znajdowała się w odległości zaledwie 25 kilometrów od słowiańskiego grodu Titczichi. Cały system twierdz w latach 20-tych i 30-tych IX wieku został zbudowany na północnym zachodzie Chazarii, na terytorium graniczącym z obszarem wołyncewskiej kultury.

Dlatego, naturalnie, że Rusowie zająwszy się tworzeniem swojego państwa, na początku zapożyczyli system podatkowy od Chazarów. Przynajmniej kroniki wprost mówią o tym, że byli chazarscy lennicy płacili kijowskiemu kniaziowi takie same podatki jak wcześniej chazarskiemu kaganowi. Nie obca Rusom była i sama nazwa władcy chazarskiego państwa – kagana. Sama nazwa „kagan” istniała wśród Rusów jeszcze od czasów Awarów, o czym mówią „Roczniki Bertyńskie”. I zachowała się ona aż do czasów Jarosława Mądrego. W „Słowie o zakonie i blagodati” metropolity Hilariona (lata 40-te XI wieku) władcy Władimir i Jarosław Mądry są zwani „kaganami”, przy czym w najbardziej rozsławiający, ich czyny, sposób. Razem z nimi wielbiona była i ziemia ruska- „jest ona znana i wszyscy o niej słyszeli na czterech stronach świata”, dlatego nie przypadkiem „Słowo” jest uważane obecnie za „swojego rodzaju hymn rosyjskiej państwowości”.

http://antisionizm.info/
Przekład: RX

Za http://wolna-polska.pl/

Komentarze 72 do “Godło Ukrainy to godło chazarskie – tamga”

 1. Cracovia Pany! said

  oj tam, oj tam…

 2. kfakfa said

  polactwu ,tak jak Ukraińcom podobają się chazarskie mongoły ,dlatego wybierają ich do rządzenia i grabienia.

 3. Lesio said

  Ad. 3. Święta racja – chazarowie to zjudaizowane mongoły, zażydzone przez żydostwo uciekajace przed kalifatem i Bizancjum. W gruncie rzeczy mamy więc do czynienia z talmudycznymi mongołami (czyli ludami ałtajskimi) a nie semitami z Bliskiego Wschodu. Mongolska dzicz jaka jest, każdy wie, ale jeśli dorzucimy do tego talmud, to mamy mieszankę wybuchową. Zjudaizowanie mongoły nie znają słowa litość – u nich ludzi zabija się jak zwierzęta. Dlatego Słowianie znów muszą się zjednoczyć, a jak będzie taka potrzeba, to wejść w sojusz ze Skandynawami, a następnie rozbić Chazarię jak we wczesnym średniowieczu. Nie można jednak ograniczyć się tylko do zlikwidowanie organizmu politycznego i ekonomicznego. Trzeba zrobić raz na zawsze porządek z samymi chazarami. Nie pozwolić im rozejść się i rozpierzchnąc po całej Europie. Ten błąd popełniono we wczesnym średniowieczu. Pozostawiono ziarno, z którego współcześnie wykiełkował żydobanderyzm.

 4. Józef Piotr said

  #3
  I jakieś 800 lat temu Świętosław popełnił wielki błąd bo tylko rozgromił państwo chazarskie i obrabował im Stolicę ze złota po czym rozgonił to chachelstwo na cztery wiatry zamiast to wyplenić co do nogi . No i mamy skutki znaczone przez wieki z „holodomorem” na ukrainie w latach 30 – tych , wcześniej przez zwycięstwo rewolucji w Rosjii a teraz wydarzeniami na Ukrainie.
  Rozgromieni Chazarzy pamiętali wg Talmudycznych reguł, o zemście a Śłowianie nie bo bili się między sobą.

 5. Boydar said

  A kto się Kfakfie podoba ? Tak tylko, nieśmiało, pytam ?

 6. Józef Piotr said

  #4
  Wydaje mi się że Kwa , Kwa . jest robione dziobem.
  A Kfa , Kfa drugim końcem kaczki.

 7. Józef Piotr said

  #5
  Wydaje mi się że Kwa , Kwa . jest robione dziobem.
  A Kfa , Kfa drugim końcem kaczki.

 8. wanderer said

  ad.2
  Kfakfa, Polacy czy ukraincy nie maja nic do gadania kto nimi rzadzi, i nie ma tu nic czy sie ktos komus podoba czy nie. Juz od czasow krolow, zdrajcy dla marnych srebrnikow stawiali ich na urzedach wszelakich, pozwalajac im sie rozpanoszyc i dotrzec do najwyzszych stolkow. Potem juz poszlo z gorki – raz obrane scierwo nie dopuszczalo nikogo niewlasciwego do rzadzenia – i mamy skutki.

 9. Boydar said

  HIV’a raz się łapie, słusznie Pan Wanderer prawi.

 10. Jacek said

  ad Wanderer #8

  w wielkim skrocie sama prwada. Polska nie jest tu wyjatkiem . Dotyczy to rowniez uk, francji , rosji (az do niedawna, a teraz rowniez ze znakiem zapytania) itd.

 11. revers said

  na mnie dziala ta sfastyka jak bycze rogi na toreadora, ktory odrazu plachte przeklada , lapie za szpade lub pike lapie w locie od pikadera.

  Do tego jakies pol godznne szowy w Hamburgu przed walka Kliczki z samoanczykiem z wymalowana tanga na plecach, szamanizm i jest jak jest cymes z dziegcem.

 12. KaRabin said

  Czytam co tu wpisujecie i własnym oczom nie wierze.Ludzie czy wy czasami tak na poważnie zastanawiacie się nad swoją „twórczością”?Litości.Ja rozumiem ,że denerwuje was kiedy inne nacje dbają o swój interes narodowy ale o takich dyrdymałach dyskutować?

  Chcemy wiedzieć, jak jest, panie KaRabin. A całość składa się z drobnych szczegółów, nawet dyrdymałów – admin

 13. Jack Ravenno said

  @12 KARABIN – pejsy swędzą? Nadreprezentacja tej swołoczy jest oczywista. Metody działania bandyckie – na wskroś odrażające. Będę bezlitosny… To NIE JEST KWESTIA DBANIA O INTERESY NACYJNE tylko przestepstwo Panie KaRabin… Talmudu już na poparcie moich słów nie będę przytaczał bo po co? Wszystko jest jasne jak słońce.

 14. marta15 said

  „………W umysłach redaktorów i czytelników „Stefy Wolnego Słowa” ( jak się okazało równie wolnego, jak prawdziwa była radziecka „Prawda” ) Putin to kwintesencja wszelkiego zła trapiącego nasz swiat, Stalin, Mao,Hitler i siedem plag egipskich w jednym, Antychryst z wizji sw. Jana na Patmos, chory na autyzm i na raka, umarły, ale wciąż trzymający palec a atomowym guziku, bezsilny tyran bezsilnego, rozpadającego się kraju … który w swej bezsilnosci połknie za chwile cały swiat.
  Jak dosc niebezpiecznie ( bo nie bacząc na prawo Lityńskiego ) dworuje sobie autor15 kroków do podbicia Rosji
  Polska zbroi się na niespotykaną skalę. Putin straszy bombą atomową.
  Na Ukrainie szykuje się trzeci Majdan. NATO rozszerza się na wschód, a Rosja marzy o odbudowie imperium. Trwa wojna, a najlepszą formą obrony jest atak.
  Bądźmy szczerzy – czas wypowiedzieć Rosji wojnę!
  Nigdy nie będzie lepszego momentu, by napaść na Rosjan.
  Gospodarka rosyjska pada pod ciężarem amerykańskich i unijnych sankcji.
  Nasza zaś – wnioskując z dumnych komunikatów Ministerstwa Rolnictwa i Ministerstwa Gospodarki – kwitnie.
  Ropa staniała, w praktyce uniezależniliśmy się od rosyjskiego gazu. Kwitnie nasz przemysł zbrojeniowy, rosną wydatki na armię. Pociąg Pendolino przestaje się spóźniać, odbudowujemy most Łazienkowski i mamy już 6 km drugiej linii metra! Powiedzmy to sobie szczerze: lepiej już nie będzie – czas na wojnę!
  W Rosji wszystko jest odwrotnie.
  Rosjanie dławią się nadmiarem swojej ropy i gazu.
  Naród głoduje bez polskich jabłek. Armia ma przestarzały sprzęt, a morale żołnierzy spada – nie chcą umierać za Krym…
  I najważniejsze: ich charyzmatyczny przywódca, Władimir Putin, nie żyje! A jeśli nawet trochę żyje, to za chwilę i tak umrze (bo ukradł 200 mld dolarów i Bóg go pokarze!). Czas na wojnę! Itd itd ……………..”
  http://macgregor.neon24.pl/post/120450,putin-potrzebny-jak-powietrze

 15. marta15 said

  „…Wiadomo, że ciągłe podbijanie antyrosyjskiego bębenka prowadzi w końcu do swoistej inflacji zanęt i oskarżeń, a czujnosci nigdy za wiele, zwłaszcza w obliczu wszechogarniającej „ruskiej agentury” – i ksiądz Isakowicz ruski agent i Krul Korwin ruski agent, i Wiktor Orban ruski agent, nawet rusińska babina, której „demokratyczny” reżim zmniejszył emeryturę i podniósł cenę chleba –
  też ruski agent.
  I tak jak członkowie sekty Amwaya czy temu podobnej regularnie wołąją na spotkaniach „Sukces! Sukces!”, tak GaPolacy dzień w dzień muszą wołać „Putin! Putin!” bo w przeciwnym wypadku doszłoby do nich skrzeczenie rzeczywistosci, skutkujące być może dysonansem poznawczym, herezją ( np. mogliby jeszcze pomyslec, że za likwidacją przemysłu w Polsce stoi nie Putin, a niemiecka agentura )
  i być może jeszcze większym obłędem, niż dotychczasowy..”

 16. KaRabin said

  Dziękować ,dziękować .Podciąłem i przestały 🙂 Jeśli chodzi o resztę Pańskiej wypowiedzi ,muszę zaprotestować.Kapitalizm to system który narzuca takie działania, Piastował Pan kiedyś kierownicze stanowisko?Pozwolę sobie przybliżyć zagadnienie na przykładzie. W sytuacji w której podlega Panu załóżmy grupa 20 pracowników na bank jest tam 17stu którzy wykorzystają wszystkie pańskie słabości i starci pan pracę jeśli nie będzie przestrzegał Pan bezwzględnych zasad kapitalizmu.Tak wygląda okrutna kapitalistyczna prawda drogi Panie Jack Ravenno.Jak to mówili Komuniści „zgniły kapitalizm próbuje ze wszystkiego i ze wszystkich zrobić towary”Ale zdaje się o kapitalizm walczyliście w 1980 r,prawda?

  Niekoniecznie o kapitalizm. „S” nie miała żadnych takich postulatów.
  Kapitalizm jako cel – pojawił się z chwilą przejęcia „S” przez starszych braci Jana Pawła II. To oni zachłystywali się wspaniałościami kapitalizmu, dyscyplinującym niesforne polactwo bezrobociem, to oni głosili że pierwszy milion trzeba ukraść (a następne też, jak się da), to oni propagowali wspaniałości prywatyzacji.
  Admin

  Admin

 17. marta15 said

  „…Moją uwagę zwrócił np. jeden z pomniejszych pisarczyków GP, nijaki Jakub Pilarczyk, specjalizujący się w wypuszczanych spod sztancy artykulikach typu: „JKM agentem Putina”, „Ruch Narodowy narzędziem Putina”, „Orban ofiarą Putina” itp. Chłopak jak widać prochu nie wymysli, ale na takim prostym PATENCIE NA chleb chyba zarobi.
  Jestem przekonany, że niedawne zniknięcie Putina było najgorszymi dniami w jego zawodowym życiu i pewnie pił z dr Targalskim za zdrowie „Putlera” na umór….”

 18. NICK said

  (14). Nie rozumie[m] o czym Pan skrzeczy, poza tym, że urwał się Pan z opadłej z igliwia ‚choooinki’. Kapitalistycznej. Oczywista.

 19. KaRabin said

  Re 15 ,W sprawie dysleksji ,proszę skontaktować się ze specjalistą,a jeśli chce Pan zająć stanowisko w dyskusji proszę nie sprowadzać jej do poziomu Onetu.Przyjmę każdą krytykę, ale oczekuję merytorycznej wymiany zdań

 20. KaRabin said

  Witam Admina 🙂 A już się martwiłem ,ze w ramach poprawności politycznej przestał Pan mi się „kłaniać” 😉

  Jest tak:

  „Friedmann ma weksel Szapira z żyrem Glassa, rewindykator jest Barmsztajn… On daje dwadzieścia procent, franko loco towar jest u Lutmana, tylko ten towar jest zajęty przez Honigmanna z powodu weksel Reuberga. Za ten weksel Reuberga można dostać gwarancję od jego teścia Rozencwajga, tylko on jest przepisany na Rozencwajgową, a Rozencwajgowa jest chora…

  – A co jej jest?

  – Co by i nie było, to my dziedziczymy dwadzieścia procent, tylko Lutmann musi mieć pewność, że Honigmann go wypuści, oczywiście, jeżeli Rozencwajgowa jeszcze dziś się przeniesie na łono Abrahama, to Malwina Fajnsztajn nie ma nic przeciwko, tylko Lipszyc musi dostać pięćset dolarów…”

  Zalecam wszystkim więcej poczucia humoru w tych ciężkich dla nas wszystkich latach

 21. NICK said

  Dalej nie rozumiem. Dyslektycznie – oczywiście.
  Poziomu Onetu? Też nie rozumniem.
  Merytoryka?
  O, tak! Pożądana. Więc?
  Bez sprowadzania do łonetu. Właśnie.

 22. Marucha said

  Re 20:
  To prawda. Poczucie humoru pomagało Polakom nawet podczas okupacji niemieckiej… tfu, nazistowskiej.

  Ale teraz trudno jest się na nie zdobyć. Psychopaci pchają USA do wojny z Rosją, która będzie się rozgrywać tuż obok naszych granic, a zapewne i o Polskę zahaczy.
  Co z Polską będzie, jeśli się Putin rozsierdzi, to wie Pan równie dobrze, jak ja.
  A po nas zostanie, niczym po kocie z Cheshire… sam uśmiech.

 23. KaRabin said

  O ile dobrze pamiętam „S” walczyła z PRLem czyli z socjalizmem realnym, zatem plan wprowadzenia Kapitalizmu przyświecał tej idei od samego początku.Nie widzieć czemu robotnik nienawidził systemu który umożliwiał mu godne spokojne życie .Pod namową tz/w „rewolucyjnej inteligencji” reprezentowanej przez wątpliwe autorytety dał się w pościć w przysłowiowe „maliny” dzięki czemu Polska został rozszarpana.

 24. Boydar said

  @ Pan KaRabin

  Ja „tylko” w kwestii formalnej.

  Kogo uważa Pan za komunistów; w dodatku dużą literą. Jeżeli zdecyduje się Pan odpowiedzieć, proszę o przytoczenie jakiejś uznanej definicji tej żydowskiej wydmuszki. Dopiero wtedy będę w stanie wytłumaczyć Panu jak jest świat zbudowany, wcześniej nie mam punktu zaczepienia.

  Zacytowany przez Pana motyw „zgniły kapitalizm próbuje ze wszystkiego i ze wszystkich zrobić towary” skądinąd słuszny, może prowadzić do wniosku, że owi „komuniści” byli „oczywiście” lepsi. Fucktycznie byli, próbowali ze wszystkich i wszystkiego zrobić wroga ludu”. To naturalnie moje i ad hoc. W imię nie czego innego jak właśnie owego „komunizmu” mordowali każdego, kogo aktualnie pasowało. Co by o „zgniłym kapitaliźmie” nie mówić, nikt nie mordował z kapitalizmem na sztandarach. Że mordował, to również oczywiste, ale pod każdym innym pretekstem.

  Zarzucam Panu tendencyjny brak obiektywizmu objawiający się nieuprawnionymi moralnie i rzeczowo argumentami. Wygląda mi to na kolejną indoktrynację mającą na celu wprowadzenie od nowa podziału my – oni. Pan naturalnie jest po aktualnie właściwej stronie. Chce Pan jakąś bramę do umajenia ?

 25. Marucha said

  Re 23:
  Na ile znałem przeciętnych przedstawiciel „S”, to nie chodziło im o kapitalizm, o prywatyzację itp. – lecz po prostu o sprawiedliwość i o lepszą organizację pracy.

  Dlaczego polski robotnik miał przesadnie wyidealizowany pogląd na kapitalizm?
  Myślę, że z podobnego powodu, z jakiego przeciętny Amerykanin czy Polak nienawidzi Rosji, choć nie umie powiedzieć, co mu złego zrobiła.

 26. kfakfa said

  Jak to „wątpliwe autorytety” : Bronisław Geremek,Adam Michnik,Tadeusz Mazowiecki,Jacek Kuroń ?,

 27. KaRabin said

  Re .22

  Przywódcy USA oraz ich poplecznicy ze świata nie tylko biznesu ,błędnie ocenili Putina,Wszystko zabrnęło za daleko ale proszę mi wierzyć wojny nie będzie.Wojna w Europie się nikomu nie opłaca .Zobaczy Pan odpuszczą sobie Ukrainę i wszystko wróci do normy.To była tylko próba sił „na ostro”. Polska ma teraz inny problem.Nie mogę sobie tak jak Pan na dosadne określenie tej przypadłości gdyż zostałbym tu zlinczowany .Mam nadzieję ,że domyśla się Gajowy o co mi chodzi, znamy się w końcu nie od dziś 🙂

 28. NICK said

  „O ile dobrze pamiętam „S” walczyła z PRLem czyli z socjalizmem realnym, zatem plan wprowadzenia Kapitalizmu przyświecał tej idei od samego początku.”
  Hola, hola. Bardzo źle Pan pamięta.
  „zatem plan wprowadzenia Kapitalizmu przyświecał tej idei od samego początku.” A i logiką Pan nie grzeszy?

 29. kfakfa said

  Na budowę „demokracji i kapitalizmu” w Polsce w 1980 CIA i Bank Watykański przeznaczył 200 mln usd. Zagospodarowano je na pozyskanie agentury Mossadu.

 30. KaRabin said

  Re 24.
  Szanowny Panie Boydar.

  Bardzo dziękuje za wnikliwą analizę mojego wpisu .Rozumiem ,ze jest Pan zwolennikiem systemu zwanym Kapitalizmem (też z dużej ,jak by co) i tego wspaniałego oraz sprawiedliwego systemu nie traktuje Pan jako ,cytuję „żydowskiej wydmuszki” ? 🙂 Żniwem Kapitalizmu (z dużej) możemy nazwać setki bezdomnych których w PL umiera z wyziębienia więcej jednej zimy ,niż w w PRLu w latach 1956 1989 zginęło ludzi w wyniku represji politycznych których nomen omen i teraz nie brakuje ,niestety nie ma ewidencji.Głodnych, w tym dzieci,zalewającej nas sodomii ,odmóżdżenia itd ,itd.Pan tego nie zauważa wokół siebie jak wielu innych ludzi żyjących w PL dlatego wrogowie Polski robią z PL co chcą.Krytykę przyjmuję .Pozdrawiam

 31. NICK said

  Łaskawca. [:) ] się wyłożył.
  Jak ja nie lubię takich lizodupców.

 32. Boydar said

  Chyba Kfakfa nie sugeruje, że Pan KaRabin też się załapał ? Gdyby załapał się na poważnie, teraz byłby właścicielem np. Kału Demokratycznego albo innej Do Rzyci a nie dłubał w Gajówce jak pierwszy lepszy troll.

 33. Kar said

  re:27/KaRabin

  ..panie KaRabin, o jakiej przypadlosci Polski pan mowi, prosze jasniej-kurtyna na dol..gadaj pan tutaj zaraz jak na spowiedzi..loki do tylu i jazda!? Nie zachowuj sie Pan jak ciezarna baba w 8 m-cu oddajaca na nocniku mocz

 34. Boydar said

  „… Rozumiem, że jest Pan zwolennikiem …”

  Niech Pan nie przesadza, z tym „rozumieniem”. Do rozumienia mnie, to Panu KaRabinowi jak młodej /…/ do emerytury. Albo wręcz przeciwnie, co równie prawdopodobne.

 35. KaRabin said

  Panie NICK, weź Pan mi nawtykaj, ulżyj sobie tak bez pardonu bo kręcisz się Pan wokół mnie”jak Żyd w pustym sklepie”;Rozumiem,że chcesz błysnąć ,ale tak nie dasz rady,poważnie 😉

 36. kfakfa said

  Dla uspokojenia zacutuję poezję pewnego internauty na cześć zmarłego – jednego z twórców Polskiej „demo i kapi ”

  Lament rozpaczy po utracie Skarbu! Placz o Jerozolimo! Zakryjcie twarze cory Israela Zatrzescie sie pagorki Hebronu, Posypcie popiolem wlosy synowie Judy Placz Kahale Warszawy Stracony wasz Skarb Norodowy Mozg Polinu Syjonskiego I Gwiazda Dawida Masona? O Berele, Berele Lewartow Karmiony piersia, ssacy Znienawidzone mleko. Opluwajac ja w zamian jadem. Kto zastapi cie o Berele? Kto poprowdzi wyroslych z popiolu I wyniesionych do potegi, Aby panowac wbitym w ziemie. Ta ziemie, ktora przymuje Kazdego niegodziwca Przyjmie teraz i twoje scierwo I zamieni go w nowe pokolenie robactwa? Idz Berele Drogi Bronislawie ..idz odbierz Swoja nagrode, jaka ci sie nalezy Za caloksztal! Malych i wielkich Swinstw i podlosci ? w sluzbie ? Lucyfera!

  Roman K.

 37. KaRabin said

  Re25.

  „Precz z komuną „,A na drzewach zamiast liści będą wisieć Komuniści” trochę się gryzie z lepszą organizacją pracy 😉
  „Dlaczego polski robotnik miał przesadnie wyidealizowany pogląd na kapitalizm?” Duży wpływ na wyobraźnię przeciętnego zjadacza kartofli mieli powracający z raju RFN ,którzy snuli opowieści dziwnej treści o dobrobycie za żelazna kurtyna.Zapominali jednak dopowiedzieć ,ze spali po pięciu w jednym pokoju jedli chleb z cebulą a pieniądz który zarabiali na czarno był wieli ale tylko w PRLu

 38. NICK said

  (35) Cóż za wnikliwy wpis.
  Przestań Pan ‚jemiołować’. Bo to już nie ma się do czego odnieść. Człowiek.
  Kopirajt. Co do ‚jemiołować’.
  P.S. Dla wybranych. ‚Jemiołować’ to od jemioły. Pasożyda nadrzewnego. HUK.

 39. Siekiera_Motyka said

  Ad. 37 – „Duży wpływ na wyobraźnię przeciętnego zjadacza kartofli mieli powracający z raju RFN ,którzy snuli opowieści dziwnej treści o dobrobycie za żelazna kurtyna.Zapominali jednak dopowiedzieć ,ze spali po pięciu w jednym pokoju jedli chleb z cebulą a pieniądz który zarabiali na czarno był wieli ale tylko w PRLu”

  I tu ma Pan racje. Ale to działa na wszystkich,

 40. KaRabin said

  re 34.
  Panie Boydar,

  Jeśli poczuł się Pan urażony moją odpowiedzią to bardzo Pana przepraszam,nie miałem takiego zamiaru. Żeby wyprzedzić Pańska odpowiedz rozumiem też ,że ktoś na moim poziomie nie wstanie Pana urazić .Ale jak by co jeszcze raz sorry 😉

 41. NICK said

  (39).
  Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
  Nie widać?

 42. NICK said

  A i mało enteligentnie wpycha kija we szprychy (40).

 43. Boydar said

  Panie KaRabin

  Daruj sobie Pan te tanie chwyty. Chcesz Pan coś zrobić dla Żydów ? To napisz Pan otwartym tekstem: „Polacy, nie każdy Żyd to squrwysyn”. W to jesteśmy w stanie uwierzyć. Ale nie takie ograne pierdy !

 44. NICK said

  Basta. Dobranoc.

 45. Siekiera_Motyka said

  Odnośnie Pana KarRabin kom. 37
  Gwarantuje że mógł bym przetłumaczyć ten artykuł na Polski dla zwykłego zjadacza chleba w Polsce i nie zrozumiał by on jego przekaz co do reali w USA.

  http://www.cryptogon.com/?p=46267

  Na tej płaszczyźnie mamy problem w Polsce. Nie to że informacji nie ma, tylko że ludzie nie umieją ją zrozumieć.

 46. KaRabin said

  Re43
  Szanowny Panie Boydar

  Pozwolę sobie zauważyć, ale dyskusję prowadziliśmy na temat Kapitalizm vs Komunizm (wszystko z dużej) o Żydach nie było prawie nic .Ale mogę być w błędzie ,jak by co proszę mnie poprawić w końcu do zrozumienia Pana mi daleko sam Pan to sam zauważył ,

 47. revers said

  Marks rowniez zaczal od ksiazki „Kapitalizm” , pozniej pochwycil to slowo Engels, Lenin reszta Trockuje w Ameryce a nawet wrocila spowrotem do europy wschodniej z TTIP i obama care, nowymi pomyslami na fang far.

 48. Boydar said

  Słusznie Pan zauważył, i to był błąd. Bo powinniśmy prowadzić ją pod kątem „Co łączy kapitalizm z komunizmem i dlaczego jest to chazarska tamga”. I wtedy byli byśmy i na kursie i na ścieżce. A tak, dzięki Pańskim sofizmatom dalej jesteśmy w głębokiej chazarskiej dupie.

 49. A ten Chazar na zdjęciu poniżej to z jakiego filmu? Wie ktoś, bo chętnie bym obejrzał?

 50. KaRabin said

  Mnie ,tam w tej dupie koło Pan nie ma 🙂 i nie rozumiem dlaczego mi Pan zarzuca ,kurde trudne górnolotne słowo ,sofizmat.Zawsze staram się dostosować poziom dyskusji do ,uwaga tez trudne adwersarza . „Co łączy kapitalizm z komunizmem i dlaczego jest to chazarska tamga”? Łączy je to samo co religie. Czynnik ludzki. Ale czy obydwa systemy noszą piętno Chazarskie ,to Pan powinien wiedzieć lepiej przecież jest Pan zwolennikiem teorii ,że „wszystkiemu są winni Żydzi”. Kurde Sumerowie tez jakoś funkcjonowali i mieli jakąś tam demokrację Może ma Pan jakieś informacje czy przypadkiem Chazary nie trzymali tego interesu w garści?Z góry dziękuję

 51. Boydar said

  Wie Pan co, ja w zasadzie powiedziałem wszystko, co nawet na siłę, dało się z sensem powiedzieć. Pan nie odpowiedział na żadne pytanie i nawet nie ma Pan zamiaru. Uwzględniając zaś Pańskie rozterki typu „jestem, nie jestem”, pragnę Panu zaręczyć, że z całą pewnością Pan jest. I to na tyle głęboko, że dłuższe od Pana tasiemce opier.dolą Pana w trakcie ewakuacji. Ja, my, jesteśmy natomiast tuż przed zwieraczem; jeszcze tylko jedno pierdnięcie systemu i będziemy wolni.

 52. wanderer said

  ad.27
  Panie KaRabin,

  Tym problemem jest przerzucenie szeroko pojetego izraela na terytorium Polski i ukrainy, czy o to panu chodzilo 🙂

 53. revers said

  Capitalism should not be condemned since we haven’t had capitalism.” Ron Paul

 54. Boydar said

  Komunizmu takoż, Panie Revers. Dla tego takie pieprzenie „rabinów” wali siarą na kilometr i należy się walić na odlew bez pytania o nazwisko.

 55. KaRabin said

  Re51.Boydar

  Te „żadne pytania” które Pan zadał są właśnie żadne bo jak odpowiedzieć na pytanie „Kogo uważa Pan za komunistów” ? albo „Chce Pan jakąś bramę do umajenia ?” Innych pytań nie zauważyłem ,chyba ,że Admin je złośliwie usunął 😉 .O okrężnicy i jej okolicach polecam dyskusję tu http://gaymateo.pl/forum/ na pewno znajdzie tam Pan ogarniających temat.Szkoda ,że początkowo interesująca rozmowa zeszła na temat proktologii .

 56. Boydar said

  Pańska tendencyjna skłonność do nie zauważania rzeczy i spraw oczywistych jest na tyle dla mnie męcząca, że przytoczę tylko jedno, chyba najistotniejsze pytanie – Chcesz Pan coś zrobić /dobrego/ dla Żydów ? Czy raczej, jak to macie w tradycji, wysłać ich jak najszybciej na rampę? Zwłaszcza tych uboższych i nieco już zasymilowanych.

 57. wanderer said

  Panie KaRabin,
  Czy zechcialby pan odpowiedziec na postawione przeze mnie pytanie w poscie 52?

 58. KaRabin said

  56
  Boydar
  Z przykrością muszę przyznać ,że trochę Pana przeceniłem. Już te wynurzenia odbytnicze,sprawiły mi pewien dyskomfort ale jak Pan lubi…trudno . Pomyślałem sobie ..jestem tolerancyjny a niech tam . Ale to ,że ma pan żal i pretensje ,ze nie odpowiedziałem na Pańskie pytanie retoryczne przelało puchar goryczy. Kożystanie z wyszukanych górnolotych słów w czasie dyskusji mimo starań nie przesłoni prawdziewego satnu umysłu.

 59. KaRabin said

  Szanowny Panie Wanderer

  Pan szuka przyczyny w kosmosie ,a rzeczony problem ma Pan pod „nosem”.Pozdrawiam

 60. Boydar said

  Poddaję się. Goj nie może, ot tak, pokonać rabina. To są całe wieki studiowania talmudu, których niczym się nie zastąpi. No, może z wyjątkiem łopaty.

 61. RomanK said

  Panowie dyskutujac o kapitalizmie..mozna, tylko jesli istnieje kapital…
  Dzis pieniadz i tak samo kapital to…DLUG!!!! Najwieksze ostoje kapitalizmu na swiecie ktorym szafuja ich propagandowe sophary…to USA..i Wielka Brytania..ktorych kapital oczywicie w dlugu przekracza wszystko co na ziemi, ziemie i pod ziemia okreslone granicami tych panstw….
  Wrzucanie tanich bzdecikow na temat i domaganie sie elegancji i powaznego traktowania….panie KaRabin- nie idzie w parze, i za to znawcy etykiety potraktowali pana z wzajemnoscia:-)))
  Solidarnosc walczyla o swoje postulaty…lekki wysilek i pan zobaczy sam o co. Co chciala pan przeczyta w tezach programowych I i ostaniego Zjazdu Polskiej Solidarnosci pod nazwa Samorzadna Polska….
  Czym byli solidaruchy i kim po 1989r…kiedy usunieto z Polski, niewygodnych i zakopano niewygodnych i upartych…niech pan przeczyta w cytowanym wierszyku podanym przez pana Kfakfa…
  sam go zapomnialem:-))) zatem dziekuje za przypomnienie:-))))

 62. KaRabin said

  Wystarczy odrobina kultury osobistej, temat i chęć do dyskusji szanowny Panie Boydar.Dobranoc

 63. Izaurus said

  Po pierwsze komunizm to nie żaden ustrój społeczny ale narzędzie doi zdobycia władzy. Jak już władzę, przy pomocy komunizmu, zdobyli, to zaczynali zwykłe niewolnictwo i zamordyzm, a to już nie jest jakimkolwiek ustrojem, tylko bandytyzmem.

 64. KaRabin said

  Re RomanK

  Wiedza o finansach oparta na filmidłach tupu „Money as Debt” którą tu Pan prezentuję i stara się błysnąć niczym „rekin finansowy” nie obliguje Pana do wydawania opinii związanych z moimi „bzetami” a sprowadzanie jakiejkolwiek rozmowy do poziomu szamba świadczy o sprowadzającym ,to tak dla jasności.A jeśli chcesz Pan coś prawdziwego o finansjerze się dowiedzieć polecam to”

  Dobranoc

 65. Filo said

  63
  Izaurus
  Czy pan sugeruje, ze w USA panuje komunizm?

 66. Re: 64 kaRabin…

  „Goj stworzyl i zbudowal a zyd opodatkowal i oprocentowal???”
  Czy to chcial pan nam gojom to zakomunikowac?

  Re: 65 Filo
  W USA panuje zydowizm (przyszli, okradli, upodlili i zrujnowali)…
  (komunizm, kapitalizm, socjalizm, to tylko zydowskie „szyldy” polityczne od okradania ze wszystkiego gojow…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 67. MatkaPolka said

  Historia historią, tamga tamgami, a współcześnie diengi diengami – a dwa Żydy Kolomojski i Poroszenko -Walcman kują się nawzajem Tryzubami.

  Walka miedzy oligarchami na całego -podzielili Ukraine na DWA KAGANATY.

  POSZŁO O RURE – o Państwowe przedsiębiorstwo UkrTransNaft – Trasportu Ropy.

  Poroszenko obsadził własnym dyrektorem – Kolomojski wtargnął i siłą z oddziałem swojego wojska, zniszczył/ zagarnął dokumenty, wyrzucił protegowanego Poroszenki, obsadził swoim człowiekiem, Zabarykadował się w budynku.

  POROSZENKO USUNĄŁ KOŁOMOJSKIEGO ZE STANOWISKA GUBERNATORA

  Na Ukrainie nadal trwa wojna między oligarchami. De facto oligarchowie podzielili Ukrainę na własne republiki oligarchiczne, jednak wojna między bogaczami nadal trawa.
  Na Ukrainie obserwujemy starcie dwóch oligarchów — prezydenta Petro Poroszenki i Ihora Kołomojskiego. Media komentują tę konfrontację byłych sojuszników Euromajdanu i zadają sobie pytanie: kto wygra. Jest to też temat rozmowy korespondenta radia „Sputnik” Leonida Sigana z ekspertem Konradem Rękasem.

  — Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał dekret o dymisji Ihora Kołomojskiego z funkcji szefa państwowej administracji obwodu dniepropietrowskiego. Czy oznacza to, że klincz Petroszenko-Kołomojski zakończył się nokautem tego ostatniego? Chociaż ma on wpływy i prywatne uzbrojone oddziały.

  — Na stwierdzenie, czy doszło do ostatecznego rozstrzygnięcia, trzeba będzie jeszcze poczekać. Media, zwłaszcza w Polsce, pośpieszyły się z konstatacją, że wojna oligarchów zakończyła się jeszcze przed rozpoczęciem

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150325/164962.html#ixzz3VSSeOXot

  CO KRYJE SIĘ ZA KONFLIKTEM POROSZENKI I KOŁOMOJSKIEGO?

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20150325/164755.html#ixzz3VSFOUJBN

 68. MatkaPolka said

  Skandal z Kolomojskim w Kijowie zbrojne wtargniecie

  Kolomojski zmieszał z błotem i sklął dziennikarza Radio Swoboda

 69. MatkaPolka said

  Czystki na Ukrainie – Minister aresztowany podczas posiedzenia gabinetu

 70. MatkaPolka said

  „Here comes your end, the yellow-blue Nazi country.”

  Nadchodzi wasz Kres – żółto – niebieskie faszystowskie państwa

  Ukraina: TRZY BANKI ZBANKRUTOWAŁY W CIĄGU JEDNEGO DNIA

  NADCHODZI NOC DŁUGICH NOŻY – wszystkie ugrupowania zaczynają wałczyć miedzy sobą – Prawy Sektor , Kolomojski , Azow, Poroszenko SBU ….Dniepr-, Gwardia Narodowa

  http://fortruss.blogspot.se/2015/03/the-night-of-long-knives-cometh.html

 71. pawel said

  Drapieżny ten ichni kapitalizm.

 72. Boydar said

  @ Pan KaRabin

  „… Wystarczy odrobina kultury osobistej, temat i chęć do dyskusji …” jedno zdanie, osiem błędów, wstyd !

  Kultury mamy deficyt, dla wszystkich nie starcza. Nie ma zresztą takiej potrzeby, pereł przed wieprze rzucać nie warto. Temat to Pan sprzeniewierzył, miało być o symbolice ukra-iny a KaRabin skręcił na „komunistów” i „kapitalistów” – „obie siostry, obie Krysie, obie qurwy zdaje mi się”; w dodatku z jednej Madame. O chęci do dyskusji może mówić wyłącznie KaRabin, ja takiej nie przejawiałem i nie przejawię. Próba inseminacji fałszywej wykładni rzeczywistości dokonana przez Karabina posłużyła mi wyłącznie jako nawóz. Bardzo dobrze, że miała miejsce. Dzięki temu miałem okazję wyartykułować kilka poglądów, które wymagają klimatu aby zostały zrozumiane przez Czytelników. Z niecierpliwością oczekuję na następne sesje, gdyż sporo jest jeszcze do głośnego powiedzenia. Ja się wiele od was nauczyłem, Panie KaRabin, bardzo wiele. I niech się Pan streszcza, bo uczę się dalej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: