Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Izrael żąda ocenzurowania węgierskiej piosenki na Eurowizję. Poszło o wspomnienie ofiar bombardowania Strefy Gazy.

Posted by Marucha w dniu 2015-03-25 (Środa)

Piosenka węgierskich wykonawców, która ma trafić na Eurowizję traktuje o wojnie, wspomina m.in. o ofiarach starcia Izraelczyków z Palestyńczykami. Ambasador Izraela zażądał wycofania piosenki z festiwalu.

W piosence wykonywanej przez Węgierkę, Boglarkę Csemer z grupy Boggie, mówi się o wojnie w ogóle. Piosenkarka śpiewa o bezsensowności konfliktów zbrojnych, o umierających żołnierzach i śmierci niczemu niewinnych dzieci.

Wszystko jednak rozbija się o kontekst piosenki. Gdy piosenkarka śpiewa o wojnie, na jej tle pojawiają się bowiem napisy przypominające o ofiarach wojen i kataklizmów. Jeden z napisów głosi: „2014. Gaza. Dwie trzecie ofiar to cywile, w tym ponad 500 dzieci”.

I właśnie ów napis nie spodobał się izraelskiej dyplomacji. Ambasador Izraela na Węgrzech, Ilan Mor zarzucił piosenkarce, że łamie zasadę Eurowizji dotyczącą braku polityki w konkursie. Zażądał też od organizatorów usunięcia kontrowersyjnych treści.

Ani organizatorzy Eurowizji, ani piosenkarka na razie nie odnieśli się do apelu Mora.

tvn24.pl / PCh24.pl
http://www.kresy.pl

Komentarzy 14 to “Izrael żąda ocenzurowania węgierskiej piosenki na Eurowizję. Poszło o wspomnienie ofiar bombardowania Strefy Gazy.”

 1. mgrabas said

  https://marucha.wordpress.com/2015/03/23/wydatki-glow-panstw-ile-kosztuje-utrzymanie-bronislawa-komorowskiego/#comment-465180

 2. revers said

  to samo dotyczy komisji praw czlekow ( goi ) przy ONZ, przedstawionych dowodow o ludobojstwie w strefie GAZy po ostanich wyczynach moskow.

  https://occupiedpalestine.wordpress.com/special-topics/gaza-under-attack-in-photos-%D8%A7%D9%84%D8%B5%D9%88%D8%B1/

 3. revers said

 4. wanderer said

  Co za czasy, zeby prawdy nie bylo mozna mowic czy spiewac…

 5. Filo said

  Wlasciwie to prawda, ze Eurowizja zastrzega sobie utowory nie zwiazane z polityka.
  I jak bardzo popieram piosenke to niestety, prawo jest prawem. Pamietam, ze nie dopuscili do eliminacji gruzinskiej piosenki w ktorej bardzo niewybrednie spiewaly jakies gruzinskie dzierlatki Szakaszwilego o Putinie.
  Przypuszczam, ze organizatorzy Eurowizji przygotowujac zasady konkursu obawiali sie bardzo politycznych wystapien nie koniecznie zwiazanych z utowrami.
  Prawde mowiac to nie bardzo chetnie ogladam Eurowizje (czasem rodzina mnie przymusza) bo jest nudna jak flaki z olejem i wiekszosc spiewakow wyspiewuje nie-europejskie melodie tylko probuje nasladowac kowbojskie wrzaski.
  Wiekszosc wykonawcow spiewa po angielsku, a niektorzy sie sila na happening i wspolczesne chlamy.
  Prawde mowiac, wydaje ni sie, ze taka „muszelka – Kielbasa”czyl Conchita tez nie powinna wystepowac w Eurowizji bo to pedalstwo i te gender – bender animale to obecnie bardzo polityczne zagadnienie i do tego na tle religijnym.
  Wiec byc moze mozna przyjac metode obrony na podstawie precedensu: ze skoro bardzo politycznie mozna bylo nagrodzic kozla-Conchite ( bo sprobowaliby nie!) to mozna dopuscic bardzo atrakcyjna Wegierke.

 6. Anna said

  Keine Grenzen czerwonowłosego była kompletnie apolityczna:)
  Moralność Kalego.

 7. revers said

  http://presstv.com/Detail/2015/03/23/403052/Israel-snubs-UN-session-on-Gaza-war

  No ale tym masakrom przygladaja sie przyszli budowniczowie jedynego porzadku swiatowego, tzw. „miedzynarodowa spolecznosc” , jej najwyzsze organa praw czlekow, jak na zdjeciu ponizej do ktorej nalezy tez zacieranie sladow globalych masakr lub przyjecie masakr kontrolowanym ziewem.

 8. revers said

  Wurst-kielbaska spiewala unijnym elitkom w Brukseli, przy wielkich oklaskach i aplauzie frakcji lgbt sodomistycznych unitow, mogla by tez zaspiewac w Bruksel, podczas sesji praw czlekow jak w.n.z.

 9. revers said

  .. w ONZ siedzibie w NY … errata

 10. revers said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/1882-ujawnia-swiatu-izraelskie-zbrodnie-2256-ofiar-w-tym-az-538-dzieci

 11. NICK said

  No tak, psze Pani(6). Prawda.
  A co u Kolegi? Małżonka? 🙂 .

 12. marta15 said

  niech sie ten ambasador Izraela sie w swoja lucyferianska doope ugryzie.

 13. Na pewno zaszczycę moim głosem tą piosenkę.

 14. marta15 said

  Israelskie wojsko napada na spiaca Palestyncka rodzine….

  http://www.globalresearch.ca/videos-of-israeli-raids-on-sleeping-children/5438655

Sorry, the comment form is closed at this time.