Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jobbik o przyjaźni polsko-węgierskiej

Posted by Marucha w dniu 2015-03-25 (Środa)

Węgierski Jobbik wydał oświadczenie z okazji dnia przyjaźni polsko-węgierskiej, obchodzonego 23 marca.

Poseł nacjonalistów i zastępca przewodniczącego międzyparlamentarnej grupy polsko-węgierskiej, Ádám Mirkóczki stwierdził, że braterstwo dwóch narodów nie ma równego sobie w historii ludzkości, bowiem jest ono silne i nierozerwalne, dlatego trzeba zachować je dla przyszłych pokoleń.

Przyjaźń ta nie została naruszona nawet przez wojenne zawieruchy [ale sporo jej zaszkodzili Żydzi robiący za Węgrów, o czym pisał prof. Jerzy Nowak – admin], jednak nie można w tej sprawie prowadzić politycznego dyletanctwa i ograniczać się do jednodniowych obchodów raz w roku.

Jobbik opowiada się więc za kontynuowaniem braterskich relacji każdego dnia roku, nie tylko w czasie uroczystości, aby ożywić więź i scementować ją na kolejne tysiąclecia.

Źródło: http://jobbik.com/day_of_hungarian_polish_friendship
https://nacjonalizm.wordpress.com/

Komentarze 3 do “Jobbik o przyjaźni polsko-węgierskiej”

 1. lopek said

  Une skłócały i skłócać będą narody między sobą – więc nie spodziewam się żadnych oficjalnych uroczystości z udziałem władz, przynajmniej z naszej strony.

 2. Jacek said

  Brawo Jobbik!

 3. Moher49 said

  15 marca delegacja Ruchu Narodowego brała udział w obchodach święta, rocznicy wybuchu Powstania Węgierskiego 1848.
  Niestety potem, jeden z uczestników delegacji, kandydat RN na prezydenta Polski, pan Marian Kowalski został zwolniony z pracy. I jak tu kontynuować przyjaźń Polsko-Węgierską?.

Sorry, the comment form is closed at this time.