Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rodzinny biznes – nieustająca wojna

Posted by Marucha w dniu 2015-03-25 (Środa)

Victoria Nuland i Robert Kagan prowadzą perfekcyjny biznes rodzinny. Ona, ulokowana w Departamencie Stanu, generuje wojny – a on, w Kongresie, domaga się większych zakupów broni. Wdzięczni wojskowi kontraktorzy nie szczędzą zatem pieniędzy na różne „think-tanki”, w których biorą udział inni Kaganowie.

Robert Parry

Zwraca uwagę prosiakowata fizjonomia p. Kagana.

Nekonserwatywny guru Robert Kagan i jego żona, asystent sekretarza stanu Victoria Nuland, uruchomili niezwykły biznes rodzinny. Ona wywołała gorącą wojnę na Ukrainie i pomogła wywołać drugą, na razie zimną, wojnę z Rosją. On zaś wkracza na scenę żądając, by Kongres zwiększył wydatki na zbrojenia –  żeby Ameryka mogła sprostać nowym zagrożeniom dla jej bezpieczeństwa.

Ten specyficzny duet męża i żony jest wspaniałym ramieniem kompleksu militarno-przemysłowego USA. Stwarza on bowiem nie tylko potrzeby zwiększania wydatków wojskowych, ale i potrafi wywrzeć presję polityczną, aby zapewnić konieczne środki na ich zwiększanie. Zarazem z satysfakcją obserwuje, jak wdzięczni producenci broni zalewają swymi dotacjami podobnie myślące jastrzębie think-tanki z Waszyngtonu.

Korzyści z biznesu Kagan & Nuland odnosi również brat Roberta, Frederick (z American Enterprise Institute – Amerykański Instytut Przedsiębiorczości) oraz żona Fredericka, Kimberly, która kręci sobie własne lody w firmie zwanej  Institute for the Study of War (Instytut Studiów nad Wojnami).

[Oszczędzimy czytelnikowi technicznych szczegółów haniebnej działalności tej nikczemnej pary, można je znaleźć w artykule źródłowym – admin]

Gdyby nie działalność Victorii Nuland jako Assistant Secretary of State for European Affairs, ukraiński kryzys zapewne by nie zaistniał. We wrześniu 2013 indywiduum to podjęło się zadania „wypromowania zmiany reżymu” na Ukrainie. Wywierało osobiste naciski na liderów politycznych i biznesowych, aby rzuciły wyzwanie Janukowiczowi. Przypomniało im, że USA zainwestowało już 5 miliardów dolarów w ich „europejskie aspiracje” i oczekuje rezultatów. Aktywnie popierało antyrządowe protesty na Majdanie. Współpracując z innymi neokonami – przewodniczącym osławionego NED (National Endowment for Democracy) Carlem Gershmanem i bandytą senatorem Johnem McCain, postawiło jasno sprawę: USA poprze obalenie Janukowicza.

Ponieważ Unia Europejska była nieco bardziej powściągliwa w swych zamiarach rozwalenia legalnego rządu Ukrainy, Victoria Nuland wygłosiła swe epokowe „Fuck the EU!” (Pierdolić Unię!), niestety na nie zabezpieczonej linii telefonicznej. Ujawnienie tej wypowiedzi nic a nic nie zaszkodziło jej w karierze.

Zamach stanu na Ukrainie rozegrał się podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi i zaskoczył Władimira Putina, który naprędce zwołał spotkanie kryzysowe, jak zapewnić bezpieczeństwo etnicznym Rosjanom i rosyjskiej bazie morskiej na Krymie – co doprowadziło do secesji Krymu i ponownego dołączenia go do Rosji.

Nie ma żadnych dowodów na to, aby to Putin zainicjował kryzys na Ukrainie – przeciwnie, wszystko wskazuje na to, że było odwrotnie. Nie miało to najmniejszego znaczenia dla łobuzów z Departamentu Stanu, którzy zatopili świat bezczelnymi kłamstwami na temat roli „Putlera”, jak nazwała go jedna z najpodlejszych i najobrzydliwszych postaci amerykańskiej polityki,  Hilary Clinton.

Po tym, gdy Kijów [a właściwie żydowscy bandyci-oligarchowie – admin] rozpoczęli brutalną operację „antyterrorystyczną” przeciwko rosyjskiej ludności ze wschodniej i południowej Ukrainy, Victoria Nuland do spółki z innymi neokonami naciskała na sankcje ekonomiczne przeciwko Rosji i żądała wysyłania broni i wojska do wsparcia nielegalnego, faszystowskiego rządu Ukrainy.

W międzyczasie wybitni neokoni, wliczając męża Victorii Nuland, Roberta Kagana, zalali USA propagandą, iż Obama „okazał się słaby” i dlatego wręcz „zachęca Putina do agresji”.

Nie można nie wspomnieć, iż to właśnie Kagan był współzałożycielem „Project for the New American Century” (Projekt na Nowe Amerykańskie Stulecie) – który zaprojektował napaść na Irak.

Zauważmy, że kiedykolwiek na Ukrainie zaczynają się pojawiać choćby najsłabsze przesłanki do pokojowych rozwiązań, Victoria Nuland natychmiast wskakuje, aby upewnić się, że interesy stronnictwa wojny są zabezpieczone. Nuland wykpiwa wszelkie umowy pokojowe, nie oszczędzając ani Angeli Merkel, ani François Hollande. Mińsk-2 nazwała „moskiewskim gównem”.

Nuland jest zdecydowana, aby rozwalić inicjatywę pokojową Merkel-Hollande, mimo iż pochodzi ona od dwu głównych sprzymierzeńców USA i została zaakceptowana przez Obamę. Jak na razie odnosi sukcesy. To ona jest autorką niesłychanego w swej żydowskiej bezczelności pomysłu, aby powstańcy noworosyjscy najpierw bezwarunkowo poddali się Kijowowi, a dopiero potem „rząd” Ukrainy zorganizuje, jak będzie chciał i będzie mógł, referendum w sprawie ich przyszłości.

W każdym bądź razie, na kontynuowaniu zarówno gorącej, jak i zimnej wojny, wygrywa amerykański kompleks Wojskowo-Przemysłowy, a przy okazji tacy, jak Nuland czy Kagan. Zresztą nie tylko oni. Będzie do zarobienia mnóstwo pieniędzy przez np. Frederica Kagana i jego żonę, Kimberly. Mają oni wiele fundacji i przedsiębiorstw wspierających ich zbrodniczą działalność: Smith-Richardson Foundation,  Lynde and Harry Bradley Foundation, General Dynamics, Northrop Grumman and CACI, DynCorp International, Palantir etc.

Jak widać, rodzina Kaganów posiada samonapędzający się model biznesu, prawdziwe perpetuum mobile. Z jednej strony, pracując w rządowych korytarzach stymulują wojny – a jednocześnie sterują publiczną debatą przy pomocy raportów „think-tanków” oraz artykułów w prasie, nawołując do zwiększenia wydatków na potrzeby militarne. Niejako przy okazji kolekcjonują różne granty, fundusze i poparcia pieniężne od wdzięcznych wojskowych kontraktorów.

Mówiąc uczciwie, metoda Nuland-Kagan nie jest niczym nowym i stosowano ją od dziesięcioleci. Think-tanki wynajdują przyczyny dla wydatków na wojsko. Rządowi biurokraci wprowadzają w życie pasującą politykę wojenną. Wojskowi kontraktorzy robią kupę pieniędzy. Część z nich dają think-tankom, które wynajdują kolejne przyczyny do zwiększania wydatków na wojsko… i krwawy, ale zyskowny cykl może kręcić się od nowa.

To co czyni spółkę Nuland-Kagan raczej wyjątkową to to, że cały proces krąży wewnątrz jednej rodziny.

Robert Parry
https://consortiumnews.com

Znacznie skrócone tłumaczenie i opracowanie
Gajowy Marucha

Komentarzy 20 do “Rodzinny biznes – nieustająca wojna”

 1. kfakfa said

  Zwraca na siebie charakterystyczna chazarska uroda i name do modernizacji : kaganat ,kaga-nowicz i prawie „szlachcic ”

  No bo Kagan, Kogan, Kohn, Cohen, Kaganowicz etc. – to prawdziwa chazarska arystokracja
  Admin

 2. Henry said

  Bardzo dobre informacje – ja z mojej strony moge tylko skromnie napisac, ze Prez. Obama oficjalnie w wywiadzie CNN
  powiedzial, ze USA mialy udzial w przekazywaniu wladzy w Kijowie w 2014 roku.Przyznal i potwierdzil wszystko co napisal Pan Gajowy Matucha.
  Wszystko prawda i oparte na faktach – brawo Panie Gajowy Marucha.

  Dla mnie tylko pozostaje pytanie – jakie inne pieski i kundelki w Polsce maja udzial w tym interesie?

  Wyglada na to ze ciemniactwo w Polsce nie rozmie czy tez nie chce zrozumiec o co tu w tym interesie chodzi??
  Czy tez ta wszawica tak sie rozeszla, ze bedzie bardzo trudo ja powstrzymac od krwawach atakow na niewinne dzieci
  i matki ??
  Widac z tego, ze Niemcy i Francja tez nie maja duzego wplywu na tych kijowskich oligarchow, ktorzy miejmy nadzieje
  miedzy soba zalatwia wszystko i bedzie spokoj.

  Sa jeszcze takie narody co potrafia przeciwstawic sie imper. ameryk. i walcza o prawo do myślenia inaczej oraz prawo do zachowania swojej autonomi.
  Tysiące Urugwajczyków przeszło ulicami Montevideo w marszu solidarności z Wenezuelą, którą rząd USA uznał za „nadzwyczajne” zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Na czele marszu szedł były prezydent Urugwaju, José “Pepe” Mujica. Popularny emerytowany polityk wyjaśniał, że manifestacja dotyczy nie tylko Wenezueli, ale wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, które mają prawo myśleć inaczej oraz zachować swoją autonomię. Wcześniej w tym miesiącu Mujica powiedział, że jest „zmęczony wtrącaniem się” Stanów Zjednoczonych w wewnętrzne sprawy Ameryki Łacińskiej.

  (na podst. teleSUR, VTVCanal8, oprac. J.W.)

 3. Boydar said

  Jak rozumiem, wystarczy odstrzelić tą parkę i już będzie cacy …

  Zauważam rozpaczliwe wskazywanie winnych, nie tylko w tej, w bardzo wielu publikacjach. Ktoś każe wskazywać.

  Artykuł wyraźnie podaje, iż jest to proceder stosowany od wielu lat. Co jest tym razem charakterystyczne, to rodzinny charakter procederu.
  A swoją drogą… czy Pańskiego wpisu nie można potraktować podobnie, jak osławionej „walki z przemocą” bez, broń Boże, wymieniania nazwisk tych, którzy przemoc stosują?
  Admin

 4. Henry said

  Ameryk. tez maja od czasu do czasu swoj glos i wieliu prawidlowo ocenia imperial. polityk. ameryk.

  John McCain DESTROYED By True American Patriot

 5. Dzonyy said

  Ręce opadają, jak chciwe parchactwo na ludzkiej krzywdzie, nieszczęściach sie bogaci. Jak bezwzględnie. Oni nie mają rąk, tylko macki. Dotkna nimi, wyrwą to co zyje, reszte zostawią na zgubę. Pod szyldem uzdrawiania.

 6. snag said

  Banda pasozytow i podzegaczy do wojen – Jesli ktos ma jakies watpliwosci dlaczego pozbyto sie ich z hukiem ze 109 krajow i spolecznosci zaczynajac od 250 AD nie liczac zadymek i pogromow niech sobie zamowi wizyte u najblizszego psychiatry i pokoj z pikowanymi scianami ,…

  Nie wspominajac ze wszystkim narodom czy spolecznosciom ktore sie zlitowaly i udzielily schronienia wsadzili noz w plecy w chwili potrzeby ,…

  http://www.biblebelievers.org.au/expelled.htm

 7. Henry said

  „USA zawsze było po II wojnie światowej w permanentnym szerzeniu pokoju a zaczynamy od Japonii i amerykańskiego ataku atomowego na bezbronną ludność miast Hiroshimy i Nagasaki
  a potem kolejno -Chiny 1945 -46 ,
  Korea 1950-53 ,
  Chiny1950 -53 ,
  Gwatemala 1954 ,
  Indonezja 1954 ,
  Kuba 1958 ,
  Gwatemala 1960 ,
  Congo Belgijskie 1964 ,
  Gwatemala-1964 ,
  Republika Dominikańska 1965 -66 ,
  Peru 1965 ,
  Laos 1964 -73 ,
  Wietnam 1961 -73 ,
  Kambodża 1967 -69,
  Gwatemala 1967 -69
  Liban 1982 -84 ,
  Grenada 1983 -84 ,
  Libia 1986 ,
  El Salvador 1981-92 ,
  Nikaragua 1981 -88 ,
  Iran 1987 â?? 88 ,
  Libia 1989 ,
  Panama 1989 -90 ,
  Irak 1991 ,
  Kuwejt 1991 ,
  Somalia 1992 â?? 94 ,
  Chorwacja 1994 [wyłącznie tereny Etniczne ],
  Bośnia 1995 [ wyłącznie tereny etniczne serbskie ],
  Iran -1998 [airliner], Sudan 1998 ,
  Afganistan 1998 ,Jugosławia 1999 ,
  Afganistan 2001 ,
  Irak 2003 – do dnia dzisiejszego
  Pakistan 2003 ,
  Libia 2011 . To jest niepełna lista krajów zbombardowanych i okupowanych przez USA po II wojnie światowej w ramach amerykańskiej demokracji i tzw. misji pokojowych.

 8. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  Po prostu ja im qurwom nie wierzę. Jakub Frank aby zrealizować swój plan, potrafił świadczyć o mordach rytualnych. Coś bladzie knują na większą skalę i muszą się zalegendować w oczach goim; jak to oni nie wytropili „tych winnych”. Że są winni to nie potrzeba tropienia, tylko dlaczego dopiero teraz wylazło. Jedyna pociecha z tej całej informacji to to, że z jakiegoś powodu muszą takie zagrywki robić. Gdyby publika, do której przecież należymy, była zupełnie nieistotna, takich numerów by nie odstawiali. Ze spraw bardziej na czasie – jaki paskudny złodziej, ten Kołomojski; i kto to qurwa mówi ! Taki sam albo jeszcze większy.

  Akurat o Nuland i Kagan nie mówił większy od nich sukinsyn.
  Admin

 9. Jack Ravenno said

  @8 BOYDAR – być może Nulland stała się w jakiś sposób niewygodna dla realizacji planów „Panów Świata” a nie chcą jej po prostu odstrzelić :]

  To, co piszą niszowe portale i niszowi dziennikarze, nie ma większego wpływu na karierę Nuland.
  Jeśli zacznie o niej negatywnie pisać New York Times… a, to co innego.
  Admin

 10. jowram said

 11. marta15 said

  bardzo ciekway artykul o ogrooooomnych profitach jakie maja poszczegolne firmy
  ( i ludzie) z wojen.

  http://www.globalresearch.ca/blood-money-these-companies-and-people-make-billions-of-dollars-from-war/5438657

  „…..2. Boeing (U.S.)
  Arm sales 2013: $30.7 billion, profit $4.6 billion

  Boeing has been labeled a heavy hitter by OpenSecrets:

  Boeing is the world’s top manufacturer of commercial airplanes, including well-known aircraft such as the 787 and the 747. The company is also a leading military supplier, making fighter-bombers, transport planes and the Apache helicopter.

  Along with rival Lockheed Martin, the company regularly lobbies Congress to win military contracts and increase defense spending.
  Boeing is a major supporter of free trade, especially in Asia, where it has focused on selling more planes. The company ALSO LOBBIES on environmental rules and transportation regulations, among other issues.

  Boeing is also a LARGE RECIPIENT OF government loan-guarantees, primarily coming from the Export-Import Bank of the United States.

  Details:

  Profile for 2014 Election Cycle
  CONTRIBUTIONS: $3,227,934 (ranks 67 of 16,793)
  LOBBYING: $16,800,000 (2014), $15,230,000 (2013) (ranks 10 of 4,065 in 2014)
  Contributions to candidates: $2,536,149 (for a list of recipients, click here)
  Contributions to Leadership PACs: $398,276
  Contributions to PARTIES : $252,685
  Contributions to 527 committees: $33,749
  Contributions to outside spending groups: $79,325……”

  Te multi miliardowe corporacje nie tylko maja ogromne profity, dotacje , pozyczki etc ale tez wydaja ogromne sumy na lapowki ( oficjalnie sie to nazywa lobbying)
  dla poszczegolnych partii i politykow.
  reka reke myje.

 12. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – „Sa jeszcze takie narody co potrafia przeciwstawic sie imper. ameryk. i walcza o prawo do myślenia inaczej oraz prawo do zachowania swojej autonomi.”

  Ale jeżeli te kraje są słabe to im samoloty spadają. A te mocniejsze, to ich samolot spadnie ale tylko w sytuacji kiedy silniejsi wprost maja ich dosyć i nie widzą innego sposobu im to wytłumaczyć.

 13. Re: Artykul..
  Caly „bialy kneset” w Waszyngtonie, to „rodzinny biznes”…, ktory totalnie zrujnowal Amerykanow…
  „Une” jak pluskwy…
  Lekarstwo: „Terpentyna, butelka….i…”smarowanie”…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. Boydar said

  Terpentyna, butelka … zapomniał Pan o zapałkach.

 15. Re: 14…Boydar
  No i patrz Pan…Nie wpadly mi zapalki…do glowy… :)))
  Ach, prosze Pana, to Pan nie wie, ze diabel od zawsze tkwil w „szczegolach???”… A czy moze byc, ze jeden „oblewa”, drugi „smaruje” a trzeci „zapala???”…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. jaworscy said

  Putin był kreaturą oligarchów żydowskich w Rosji, tylko on ich przechytrzył! – St. Michalkiewicz https://www.youtube.com/watch?v=V8uP1IoxQp8

 17. Re: 16. Jaworscy…
  Mozna do takich dojsc wnioskow.
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. Re: Artykul…
  Ten film glownie dotyczy „rodzinnego ynteresa” w „chalatowej” wersji…poza „bialym knesetem”…

  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Boydar said

  Może. Choć to socjalistyczny podział pracy.

 20. Re: 19 Boydar…
  Moja s.p. Mama powiadala: „…ze sam, to mozesz sie tylko „kupke” w klozeciku zrobic…”…

  Przypomne Panu, ze ludzie zyja, pracuja i mieszkaja gromadnie…
  Coz warta bylaby „Gajowka”, gdyby byl tylko jeden poglad i jedne wejscie dla jednego piszacego???…

  Czy podzial pracy w czasie trwania procesu budowy domu jest podzialem w wersji socjalistycznej?

  (socjalizm, to wykreowany system polityczny dla gojow, by ich okrasc, a nie wzbogacic.
  Ponadto, slowo „socjalizm” pochodzi od slowa: „socjal” (spoleczny) i w wersji polskiej do swiadomosci Polakow by sie nie przyjal, ale byl uzywany (jako terminologia) w tzw., partyjnych „czynach spolecznych” w sensie negatywnym)…

  Przy kazdym dziele grupowego tworzenia zawsze zachodzi podzial pracy hierarchiczny (od inzyniera (dyrektora) do robotnika…(wykonawcy), co jest zgodne z Prawem Naturalnym…
  =========================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: