Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kolejny „cudowny” plan Balcerowicza: Praca do 70. roku życia i podniesienie składek zdrowotnych?

Posted by Marucha w dniu 2015-03-26 (Czwartek)

W Korei Północnej Balcerowicz zostałby rozstrzelany. W Polsce nadal bezczelnie udziela rad, tworzy rekomendacje i wypisuje recepty na uzdrowienie nieistniejącej polskiej gospodarki.
Admin

Likwidacja świadczeń przedemerytalnych i ulg podatkowych oraz podniesienie składki zdrowotnej to tylko niektóre z zaleceń Leszka Balcerowicza, który stworzył zbiór rekomendacji ekonomicznych dla rządu.

Recepta Balcerowicza jest prosta: to zaciśnięcie pasa… szarym obywatelom!

Jak informuje „Fakt”, zbiór reform, który został przygotowany przez Forum Obywatelskiego Rozwoju to jedynie rekomendacja dla rządu by zwiększyć dynamikę wzrostu polskiej gospodarki.
Założenia kolejnego planu Balcerowicza nie są tak optymistyczne jak wizja rozwoju Polski, którą kreuje jego autor.

Świadczenia przedemerytalne zostaną ograniczone lub zlikwidowane, wiek emerytalny wydłużony (nawet do 70. r.ż.), zniesienie przywilejów emerytalnych dla górników czy sędziów, likwidacja ulg podatkowych oraz podwyższenie składki zdrowotnej — podaje „Fakt”.

Zaskakujące, że były szef NBP nie bierze pod uwagę raportu „Praca w Unii Europejskiej – podatki i składki. Polska na tle Europy”, który jasno wskazuje, że już teraz polski system podatkowy wypycha młodych Polaków za granicę.

Na szczęście tym razem plan, który snuje Balcerowicz to tylko rekomendacja.

Czy jednak rząd Platformy Obywatelskiej po wyborach prezydenckich i parlamentarnych nie wyjmie z szuflady nowego, „cudownego” planu rozwoju Polski?

mmil/”Fakt”
http://wpolityce.pl/

Gajowy ma lepszy plan. Powiesić publicznie kilka tysięcy osób zasłużonych w niszczeniu Polski i odbieraniu nadziei Polakom.
Zobaczylibyście Państwo, jak by się uzdrowiła gospodarka.
Admin

Komentarzy 25 do “Kolejny „cudowny” plan Balcerowicza: Praca do 70. roku życia i podniesienie składek zdrowotnych?”

 1. Krzysztof S said

  Zgroza.
  Że ten …….n ma czelność wciąż się wypowiadać publicznie.
  Jedno mnie zastanawia. Od ćwierćwiecza nasz kraj jest „reformowany” i wciąż niezbędne są nowe reformy??
  W chwili obecnej jesteśmy chyba na etapie poprawiania poprawionych uprzednio reform, albo nawet na 4 okrążeniu?
  Czy kiedyś osiągniemy ideał i już żadne „reformy” nie będą konieczne?

 2. AlexSailor said

  Nie tylko w Korei zostałby rozstrzelany.
  Prawdopodobnie również w Chinach, a powieszony w Iranie i Stanach Zjednoczonych.
  W większości innych państw gniłby w więzieniu.

  A plan Gajowego jest bardzo dobry, aczkolwiek i tak zmieniłby za mało.

 3. Metro said

  Czy ktos bardziej zorientowany nie moglby przypomniec szczegolow tej jednej tajemniczej nocy/dnia kiedy w Polsce nie obowiazywaly cla na alkohol?

  To bylo chyba wtedy gdy ten skurwysyn byl MinFinem, prawda?

  Na jego usprawiedliwienie czy wyjasnienie spiesze wyjasnic ze jego rekomendacje ida zgodnie z zaleceniami Talmudu. Dla glupich gojow ma byc tylko niewolnicza praca.

 4. Amadeus said

  I tak to wejdzie w życie, bo PO wygra wybory, sfałszowane co prawda, ale wygra. polacy (specjalnie przez małe p) i tak z tym nic nie zrobią bo przecież demokracja a słupki sondażowe pokazywały to co pokazywały.
  Niech się święci tyrania wolności demokratycznej, doskonalszej tyrani niż demokracja jak w historii tak i w dzisiejszym świecie nie widziałem.

 5. Krzysztof S said

  Byłbym skłonny twierdzić, że po wyborach dowalą nam jeszcze podatek katastralny w niespotykanej nigdzie wysokości.
  Banda naszych okupantów potrzebuje coraz więcej na „godne życie”.

 6. Kojak said

  Plan balcerowicza ? Jaki plan? to komunistyczny aparatczyk i gnoj realizujacy zawsze plany zydowskich zlodzieji ,oszustow i malwersantow ! Ten zwyrodnialec i bydlak jest ich wieczna szczekaczka i tuba propagandowa ! Bezczelnosc tego zwyrodnialca kanali i smiecia ludzkiego zaczyna byc niezwykle denerwujaca ! Nie mowicie ze on cos mowi ! To mowia zydiowscy zlodzieje nie zaden Balcerowicz ! Wypuszczajac ustami tego zwyrodnialca balony probne ile mozna jeszcze okrasc ludzi i robic dalsze kryminalne zydowskie zlodziejstwa szwindla i geszefty !

 7. parva said

  Katastralny na bank ,przecież musi być tani ,a właściwie prawawie darmowy rynek nieruchomości ,jak będą wracac do Polin świeżo upieczeni polacy , a wł. starsi i młodsi bracia Jana Pawła II

 8. revers said

  Rekomdancje od/pod Starozakonnych, teraz Polacy maja byc Diaspora na wygnaniu, a Jerozolimskie Elity przygotuja grund pod Judeopolonie, Chazarie lub Krolestwo Rotszyldow. Balcerek uczen Sachsa od Roszilda to rozumie, spelnia manifest bankstersow i ich agend.

 9. Filo said

  Najlepiej zeby sobie Balcerowicz zacisnal wlasny pasek…. na szyji.

  To, co sie udalo wmowic niedouczonym masom to praktyka spiskowa zlodziejskich ekonomistow, ze im nizsza stopa zyciowa w kraju – tym lepsza ekonomia.
  A ‚zwiekszenie dynamiki wzrostu polskiej gospodarki’ polega na zalegalizowanym okradaniu polskiego spoleczenstwa.
  Z tego wynika, ze polska gospodarka jest pojeciem abstrakcyjnym zupelnie nie zwiazanym z polskim podatnikiem.
  Ale nalezy te polska gospodarke dynamicznie rozwijac tylko nie wiadomo po co i po jaki damski chuj.

 10. Dziad Wernyhora said

  Praca do 70 a potem eutanazja. Taki plan faktycznie uzdrowi finanse ZUS 😉

 11. Boruta said

  Im mniejszym kapitałem dysponuje dany kraj tym bardziej drenuje się kieszenie jego mieszkańców przez podnoszenie podatków, różnych innych (przemyślnych) opłat, a przede wszystkim przez stały wzrost cen na wszelkie artykuły. W takim kraju tanieje tylko ludzka praca i ludzkie życie … „Polacy” powinni mieć pretensje tylko do siebie. Przez lata wybierali i nadal wybierają opcję „liberalną”, łudząc się, że ta w końcu spełni swoje obietnice i zmniejszy im podatki. Niestety … wysokość podatków nie zależy od deklarowanych poglądów polityków ale w głównej mierze od tego o czym wspomniałem na wstępie …

  Zawsze kiedy tylko „liberalny rząd” ma zamiar przykręcić śrubę puszcza w eter wynurzenia pana Leszka B … .a brak sprzeciwu ze strony społeczeństwa na takie dictum traktuje jako swiadome przyzwolenie na dalsze zaciskanie pasa …

 12. prot said

  Już teraz ZUS wynosi 1100 zł/m-c. Nie mogę się doczekać następnych podwyżek.

 13. AQQ said

  -Balcerowicz musi odejść! i jak się to skończyło wszyscy wiemy! 😦

 14. Boydar said

  „… powiesić publicznie kilka tysięcy osób zasłużonych w niszczeniu Polski …”

  Z uznaniem stwierdzam postęp, to już nie jest jedynie „kropla w morzu potrzeb”. Tylko że, bez pomocy Armii Czerwonej nie damy rady, bowiem sprzedawczyki podpiłują pohyble i nadgniją konopie. Poza tym, najlepiej uwierzytelnione kopie aktów oskarżenia i niezbitych dowodów zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu są … w Moskwie. Prawda jest, jaka jest.

 15. Maksymilian said

 16. parva said

  http://www.wprost.pl/ar/477115/Gebert-W-Polsce-przez-1000-lat-bilo-serce-swiatowego-zydostwa/

 17. Filo said

  Czytam opinie takich rodakow, zdaje sie, ze troche mlodszych ode mnie, ktorzy z pogarda opowiadaja o systemie w ktorym istnieja uslugi socjalne i nazywaja obowiazki przedstawicieli narodu ‚panstwem opiekunczym’.
  Lata kowbojskiej propagandy zrobily swoje.
  Mlodzi, niezonaci, bez zobowiazan rodzinnych czesto tez uwazaja, ze kazdy powinien byc zaradnym przedsiebiorca i obrotnym biznesmanem.
  A ci, ktorym sie powiodlo i krzywda im sie nie stala bo przypadkowo maja krewnych tu i owdzie lub w czasach hossy byli akurat w wieku dojrzalym do biznesu chwala zawziecie obecny system i pokazuja galerie i nowowybudowane zagraniczne wiezowce..
  Znam rodziny, w ktorych rodzice ‚zdazyli na ostatni tramwaj’ i w czasie prywatyzacji akurat wrocili z Iraku, zakupili dzialke pod Krakowem i wykupili mieszkanie; inni sprowadzali opony i czesci samochodowe akurat wtedy gdy rynek byl chlonny.
  Ale popelnili blad!
  Wyslali dzieci na studia.
  Zanim dzieci pokonczyly studia to skonczyl sie okres euforii reform pana Balcerowicza.
  Po zrobieniu drugiego fakultetu, rownie bezuzytecznego jak i pierwszy dzieci poszly w swiat szukac chleba.
  Mowy nie ma o tym, zeby zalozyc rodzine. Rodzice przeszli na emeryture i zyja z dzialki, tyle, ze juz im jest troche ciezko bo sie starzeja.
  Tymczasem pan Walesa i rozni karierowicze z UBecji, KOR-u i Solidarnosci (tez ubecja) zostali milionerami i przypominaja laskawie Polakom, ze ich uratowali od komuny.
  Pan Balcerowicz zas wpadl na pomysl ‚drugiego etapu reform’. Dla bogatych.
  Na Ukrainie zas pan Balcerowicz robi tez za doradce do spraw ekonomii.

  Demontaz panstw postepuje niezle.

 18. Listwa said

  Typowa „recepta” liberała finansisty. Nie potrafią zdiagnozować problemów (które sami tworzą) a jedynym rozwiązaniem to podatki i dodatkowe obciążenia.

  Ale trzeba się zgodzic z tezą o odebraniu przywilejów emerytalnych dla sędziów

 19. Marucha said

  Re 17:
  Mój język, przez te lata istnienia gajówki, stał się plugawy i chamski. Dlatego tych, którzy naśmiewają się z opiekuńczości państwa, nazywam liberalnymi kurwami. I życzę im z całego serca, aby stali się ludzkim gnojem, któremu nikt ręki nie poda. A zwłaszcza państwo. Żeby zdechli we własnych odchodach.

 20. JO said

  ad.19. Stal sie takim jakim odbiorcy… i sytuacja tego wymaga..
  Przemawia Pan do „ogluszonych”, zniecheconych, odwrazliwionych talmudycznym systemem, czynnikami stresowymi bombardujacymi ludzi/Nas wszystkich,
  Do nas juz nie dociera zwykle slowo a SZOK. Do nas trzeba „Krzyczec”, bo juz nie reagujemy na zwykle slowa. Stalismy sie „trawka”, ktorej juz jest obojetne co sie dzieje w kolo nas. Ba , wielu z nas juz uwaza, ze jest obojetne co sie dzieje z name indywidualnie, osobiscie…., ktora to reakcja jest celowo wywolywana, bysmy popelniali samobojstwa. I to sie dzieje na skale masowa, co ktorys z Gajowiczow wpisem ukazal…

 21. gea said

  Mój komentarz tylko pozornie nie ma związku z sytuacją.
  Jako osoba, która wielokrotnie sprawdziła wiarygodność praw Natury ( które są nowym paradygmatem medycznym) wiem, że powtarzające się sygnały świadczące o niebezpieczeństwie, które nas przygniata i obezwładnia ładują konflikt biologiczny nazywany w NGM ” konfliktem przeciążenia”. Jego rozwiązanie jest traumatyczne ze względu na umiejscowienie w mózgu dwóch ośrodków , które sterują sercem i mięśniami.
  Dwa lata temu zetknęłam się w sieci z nowym paradygmatem dr Hamera. Miałam ożliwość wielokrotnie go zweryfikować. Byłam przy śmierci mojego dziadka, gdy dostał udaru. 6 lat zmienialam pampersy mojej tesciowej, 2 lata miała afazję.

  Ten konflikt omawia Caroline Marcolin w 3 części tematu „rodzaje zawałów serca”
  .http://www.youtube.com/watch?v=LbIUGN9Kl-4
  Na forum pana Gajowego są odpowiedzialni prawdziwi mężczyźni- najbardziej wartościowa i wymierająca część społeczeństwa. Kto może bronić cywilizacji łacińskiej?
  Proszę nie nakręcać się i nie zadręczać się. To jest trudne ale konieczność wymaga innego spojrzenia na rzeczywistość i swoje zdrowie.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę zrozumienia biologicznych praw Natury, wg których funkcjonuje życie organiczne na Ziemi. Boskich praw.

 22. Braciszek Albert said

  Ad.19. Marucha.
  To dobry komentarz gospodarzu.
  Zgadzam się z nim. Dawno ta żydowska kurwa powinna wisieć.
  Aron Bucholtz. Idź Ty kurwo na UPAinę, tam twe miejsce.

 23. revers said

  ad14

  zgadza sie polskie archiwa dotyczace zbrodni zachodu na spoleczenstwie polskim, a zwlassza sasiadom za miedzy juz dawno sprzedane lub „wypozyczone” na wieczene nie oddanie do naukowcow, Agendy 21 w Stuttgarcie – ktora na nowo przygotowuje
  plan redukcji ludnosci, zwlaszcza tej malo wartosciowej na wschodzie, ale w bardziej wyrafinowany sposob bo nawet
  prace dokorskie na ten temat gina z uczelni w Magrburgu, czyli powolne niszczenie spoleczenstw mniej wartosciowych przez
  niszczenie zabepieczen spolecznych, ukadow zbiorowych, zabezpieczen zdrowotnych, to co setki lat mozolnie budowano, terza za pomoca aged nwo moze pasc w ciagu jednego pokolenia i do tego z premdedytacja zmierza sie.

 24. Zerohero said

  a jak wygląda system emerytalny i służba zdrowia w Izraelu? Tak przy okazji…

 25. jrw said

  Ad19.
  Na razie we własnych odchodach zdychają (i to w szpitalach) ci, którzy tak ślepo wierzą w „państwo opiekuńcze”. Wiwat socjalizm!

  Odp*** się, tępy baranie od państwa opiekuńczego.
  To, co jest w Polsce tyle ma wspólnego z państwem opiekuńczym, co zwartość twej mózgownicy z mózgiem.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.