Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska ewenementem na skalę światową! Podatki dla najbiedniejszych są tutaj ekstremalnie wysokie, zaś dla najbogatszych – niskie.

Posted by Marucha w dniu 2015-03-28 (Sobota)

Polska to kraj podatkowych absurdów. Kuriozalnie niska kwota wolna od PIT powoduje, że najbiedniejsi Polacy muszą płacić rządowi stosunkowo wysoką stawkę podatku już od niewielkich – mających zagwarantować egzystencję – dochodów. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku wąskiej grupy najbogatszych. Zarabiający równowartość 1 miliona euro rocznie w Polsce zapłaci znacznie niższy podatek dochodowy aniżeli w Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Hiszpanii, Austrii czy nawet w uchodzącym za podatkowy raj – Luksemburgu i Cyprze. Oto rzeczywistość III RP… „By zwykłym ludziom żyło się lepiej”?

[Jakich znowu, marwa kuć, „absurdów”? Przecież to jest świadoma i konsekwentnie prowadzona polityka, narzucona bez wysiłku polskojęzycznym sferom rządzącym przez rzeczywiste ośrodki władzy, zlokalizowane poza Polską. Elementem tej polityki jest m.in. sposób opodatkowania. Przepraszam za nachalną oczywistość tej uwagi – admin]

Kwota wolna od PIT w Polsce wynosi 3091 zł (tj. równowartość ok. 750 euro), zaś podstawowa stawka podatkowa to 18 proc. W praktyce oznacza to, że jeśli ktoś w ciągu roku zarobi po oskładkowaniu 36 tys. zł (tj. 3 tys. zł miesięcznie), to fiskusowi będzie musiał odprowadzić 6,5 tys. zł podatku dochodowego. Co ciekawe – osiągając takie dochody na Słowacji musiałby zapłacić równowartość ok. 3,7 tys. zł podatku dochodowego, we Francji musiałby zapłacić równowartość ok. 600 zł, w Niemczech – równowartość ok. 140 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii podatku dochodowego od takich dochodów nie musiałby zapłacić wcale.

Wszystko to efekt obowiązujących w tych krajach kwot wolnych od podatku, które przeważnie stanowią wielokrotność polskiej kwoty wolnej od PIT. Tym samym mniej zamożna część społeczeństwa płaci tam niższe podatki, lub nie płaci ich wcale.

W Polsce sytuacja jest zgoła odmienna. Tutaj decyzją rządzącej krajem ekipy PO-PSL ludzie muszą płacić podatek od dochodów, które mają im zapewnić biologiczną egzystencję. Tzw. minimum egzystencji, bez którego niemożliwe jest biologiczne przeżycie, to dochody na poziomie 6502,92 zł rocznie. Tymczasem rząd Platformy z rozmysłem i premedytacją nie podwyższa kwoty wolnej od podatku (3091 zł) już od 2008 roku, a według uchwalonego „Wieloletniego planu finansowego państwa” kwota ta, jeśli ekipa PO nadal będzie utrzymywać się przy władzy, nie zostanie podniesiona aż do 2017 roku! [Nie mierdolcie, PIS-dy, że rząd PIS były lepszy… – admin]

Jednocześnie warto zauważyć, że w naszym kraju stawki podatkowe są wyjątkowo korzystne dla najbogatszych i najlepiej zarabiających. Dla przykładu: człowiek zarabiający równowartość 1 miliona euro (np. prezes jakiegoś dużego banku zagranicznego) rocznie w zapłaci w Polsce jedynie ok. 319 tys. euro podatku (w Polsce dla zarabiających powyżej 85 tys. zł rocznie obowiązuje 32 proc. stawka podatkowa). Osiągając takie dochody we Francji musiałby oddać fiskusowi 487 tys. euro (stawka 49 proc. przy uwzględnieniu kwoty wolnej na poziomie 5,9 tys. euro), w Niemczech 446 tys. euro (stawka 45 proc. przy kwocie wolnej – 8,3 tys. euro), w Wielkiej Brytanii – 444 tys. euro (45 proc., kwota wolna – 13,5 tys. euro), zaś w uchodzącym za podatkowy raj Cyprze – 343 tys. euro. (stawka 35 proc., kwota wolna 19,5 tys. euro).

Z powyższego płynie następujący wniosek: Pod względem podatkowym Polska jest wyjątkowa w skali świata. Obciążenia fiskalne dla najbiedniejszej części społeczeństwa są tutaj ekstremalnie wysokie, zaś dla wąskiej grupy najbogatszych – stosunkowo niskie. By żyło się lepiej! Prezesom, „Misiom” i innym beneficjentom patologicznego systemu III RP, nad którym pieczę sprawuje ekipa Platformy Obywatelskiej!

http://niewygodne.info.pl

No i co?
No i ch….
Admin

Komentarzy 56 to “Polska ewenementem na skalę światową! Podatki dla najbiedniejszych są tutaj ekstremalnie wysokie, zaś dla najbogatszych – niskie.”

 1. Przecław said


  Poseł Nowej Prawicy Marusik oraz Jacek Wilk, kandydat na prezydenta o planach obrabowania Polaków za pomocą wprowadzenia waluty euro.

 2. JO said

  8 milionow Polakow wyjechalo z powodu Morderczego/zbrodniczego/ludobojczego system finansowego w Polsce.

 3. Siekiera_Motyka said

  Polin pod każdym względem ma naprawdę świetny Cyrk. Kiedy to Naród zrozumie ??? Pewnie jak będzie umierać.

 4. mgrabas said

  ta „nowa prwica” to ani nie nowa ani nie prawica, w każdym razie nie prawica Polski tylko co najwyżej żydozachodu

 5. JO said

  ad.3. Elita Narodu, ktora rozumie sytuacje, jest w stanie finansowym agonalnym, niezdolnym do zrobienia czegokolwiek, procz „strony internetowej”

  Nie mozna wiec zarzycac Narodowi Polskiemu , ze on Nie rozumie co sie dzieje. Narod Rozumie I to b dobrze.

  Wiekszosc, co nie ma zdolosci zrozumienia a poszla by za elita, ale jak widzi, ze tej Narodowej Elity nie ma (u wladzy, nie ma srodkow …) to coz ma robic jak tylko brac swoje zycie w swoje rece I probowac przezyc w warunkach totalnej okupacji?

  Spotykalem wiele ludzi bbbbbbbbbbbbbb inteligentnych, uzdolnionych I obdarzonych , ktorzy celowo udaja glupiego by trwac. Tak robi cala rzesza Polakow, ktorzy sa w Europie dyskryminowani, lecz mimo wszystko trwaja, ale jako atomy polskosci, ktorej nie sa w stanie postawic na piedestal z przyczyn nas pokonania, rozlozenia na lopatki.

 6. AQQ said

 7. Zerohero said

  niewygodne.info, SKOK itp. związani są z PIS, dlatego gdzie się da przemycają reklamy swoich partnerow. Warto przypomnieć, że gdy PIS byłu władzy, to nie zmienił systemu podatkowego. Kaczka potrafiła iść na barykady w Kijowie, przemawiać do tłumów, a tutaj tylko mlaskała, puszczała oko, a nic nie robiła. Widocznie jej przygłupim wyborcom wystarcza mlaskanie i puszczanie oka.

 8. Listwa said

  @ 5 JO

  pan chce coś sensownego powiedzieć na temat robienia czegokolwiek ? Wątpię.

  Wziął pan władze tworzenia spółdzielni . I co ?
  robił pan tak żeby nie powstała.

 9. Maksymilian said

 10. JO said

  Ad.7. Z doswiadczenia juz wiem, ze nazywanie wyborcow przyglupimi jest niezrozumieniem dramatycznej sytuacji w jakiej sie znalezlismy.

 11. Dydol said

  Ad.8. Pan Listwa.
  To prawda panie Listwa co prawisz Pan, co do „JO” i inni panowie: „NICK”, Zbigniew” i inni.
  Szkoda czasu na tego nawiedzonego oszołoma.

 12. wiesdomar said

  Ad 4 Niech osoba nie będzie taka pewna, bo jeszcze nic nie zrobili ani powiedzieli a juz pomyje na glowe chce im wylać. Osobiście uważam, ze w stosunku do Korwina są bardziej czytelni i takich głupot i sprzeczności jak Korwin nigdy nie powiedzą, chociaż niezupełnie czystą drogę wybrali rozpychając sie łokciami na kowinowskim gruncie.

 13. Zenon K. said

  Pytanie:
  -Czym różni się wyborca z RPA od wyborcy z RP?
  Odpowiedź:
  -Wyborca z RPA jest czarny, a wyborca z RP jest ciemny.

 14. wiesdomar said

  JO pieprzy głupoty, widać ze też nie zły leming. W każdym społeczenstwie lemingów jest 80% i nad czym sie tu litować

 15. tadeusz said

  ŻYDOWSKIE ścierwo powiedziało że zniszczy Polaków i ZNISZCZY ! ! !

 16. RomanK said

  ad. 14 PanieTadeusz ….a Polakom to raczki w doopie rosna???? a zamiast lba kalafior????
  Pozwalaja na to….. to i to maja.

 17. Listwa said

  Znacznie słabnie pozycja dolara jako międzynarodowej waluty rezerwowej, uważa amerykański ekonomista, dodając, że nowym światowym liderem finansowym zostanie ten kraj, która najszybciej zabezpieczy walutę narodową złotem.

  Przewiduje upadek dużych europejskich banków i dalsze przejmowanie depozytów bankowych, jak to miało miejsce na Cyprze. Zgodnie z jego słowami, Bruksela już zatwierdziła szeregu ustaw, aby przygotować pod to grunt.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150320/143611.html

 18. RomanK said

  ad 11…a osoba mysli, ze pan Magrabas z niczego????
  Ta prawica nie jest chebanowa, ale napewno stara i spruchniala z nierobsfa , jak stara wierzba rozparchata….ktora tez co sezon pokrywa sie zielonymi mlodymi galazkami..dla wyglondu.

 19. Boydar said

  Jeżeli przyjrzeć się komentarzowi nr (5) Pana JO, jest bez zarzutu. Próby dyskredytacji świadczą jednoznacznie przeciw oponentom.

 20. aaaaaaaaaaa said

  @16

  ….nic dodać ,nic ująć …..zanika już u mnie jakakolwiek litość to tego śpiącego narodu ……po prostu nie znajduje już argumentów za .

  ,…..a tak niewiele potrzeba, aby rozjebać to dziadostwo nawet na poziomie zwykłego bojkotu .

 21. RomanK said

  http://trzcinska.neon24.pl/post/120718,bojkotujac-wybory-zdelegitymizujemy-wladze-w-polsce

 22. Listwa said

  @19 Boydar

  Gdyby nie wspominał o tej stronie internetowej co ją prowadzi to prawie bym się zgodził.

  Nie mozna wiec zarzycac Narodowi Polskiemu , ze on Nie rozumie co sie dzieje. Narod Rozumie I to b dobrze.

  – wielce oryginalne stwierdzenie, czekamy na przejawy tego rozumienia.

 23. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Nie chcę na siłę rezonować, ale cytat „jeśli będziemy czekać, to jeszcze długo”, jest dość adekwatny.

  Poza tym, od ponad pięciu lat analizuję komentarze Pana JO. Czasem pieprzy głupoty, to prawda, ale NIGDY NIE PRÓBOWAŁ CELOWO ROBIĆ LUDZIOM WODY Z MÓZGU W SPRAWACH FUNDAMENTALNYCH. I tego nikt Mu nie odbierze.

  Co do różnych innych osób, taktycznie przemilczę. Zna Pan przysłowie z ornatem i ogonem. I ja znam.

 24. Listwa said

  @ 23 Boydar

  Mozemy się zgodzic z fragmentami, ale nie z całym wpisem.

  Nie wiem, czy celowo, czy nie celowo, ale robi ludziom wodę z mózgu w sprawie fundamentalnej od dawna ,
  szczegóły tu, wpis @ 48:
  https://marucha.wordpress.com/2015/03/26/jak-kmiecie-za-lokietka-okryli-sie-laurem-chwaly/#comments

  CAPS LOCK panu się włączył niechcący.

 25. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Zacytuję więc Kwinto : „jestem muzykiem”. A ja nie jestem, a Pan mnie zmusza do czytania nut.
  Ale przeczytałem.
  Przez przypadek, rozdeptuję ślimaki na działce, stąpając po trawie późnym wieczorem. W myśli przepraszam je za każdym razem, gdyż wiem, że zadałem im śmierć bez sensu; wola boża, na to nic nie mogę poradzić.
  Co do wypowiedzi Pana JO zacytowanej w https://marucha.wordpress.com/2015/03/26/jak-kmiecie-za-lokietka-okryli-sie-laurem-chwaly/#comment-465854 , nie dostrzegam żadnych fundamentalnych błędów. Są nieścisłości, może przeinaczenia, może nadinterpretacja, tyle że, nie prowadzą one w przepaść. To nie są fundamenty.
  Kłopot w tym że to Pan chciałby, uczynić z „tego” owe fundamenty. I chciałby Pan abyśmy to przyjęli jako pewnik. Bo tak Panu pasuje do dalszego planu. Nic z tego nie będzie. Bo Pan JO może i pierniczy czasem, ale zawsze pierniczy jak Człowiek. Pan natomiast nawija momentami jak opłacony przez drugą stronę nasz adwokat. Wprawdzie dla pospólstwa niewiele z tego wynika, ale jakże mądrze brzmi. A Pan Jezus patrząc na to, kręci tylko głową ze smutkiem; rozdeptujemy Go sami całkiem bez sensu, jak te ślimaki nocą.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Bo Pan JO może i pierniczy czasem, ale zawsze pierniczy jak Człowiek

  Pan JO zbyt często przypomina inkwizytora. Nie, nie takiego, jacy byli naprawdę, ale jego karykaturę z filmów made in Hollywood.
  Nie podejrzewam go o celową robotę, lecz o zupełny brak rozeznania i rozsądku – co zarzucałem mu nie tylko ja, ale i sporo innych gajówkowiczów.

  Przecież Pan JO nazwał grupę 11-12 letnich gimnastyczek, ćwiczących w dość ustronnym miejscu, PROSTYTUTKAMI – bo ubrane były w kostiumy gimnastyczne, zamiast w długie zapięte pod szyje suknie, pończochy itp.

 27. Boydar said

  Nie widzę sprzeczności, Panie Gajowy. Na takie dictum jak o tych gimnastyczkach, wystarczy stwierdzić „pierdolicie kumie”, i sprawa jest załatwiona. Nic nie pozostaje, oprócz wrażenia że Pan JO potrafi czasem mocno odlecieć. Tak tez było wówczas, pamiętam. Co ważniejsze, naukę wyciągnął także Pan JO; wstawek tego typu później już nie zauważyłem. Fakt, że może i okazja się nie nadarzyła, czas pokaże. Proszę zwrócić uwagę, na prostotę wypowiedzi Pana JO; On nie manipuluje słowem, nie wplata w swoje komentarze słów kluczy. Pozornie przypadkowych zbitek słownych, mających tą samą funkcję co kryptoreklama podprogowa oddziałująca na podświadomość i zagnieżdżająca się jak włosień w mózgu ofiary. Niestety, nie da się tego powiedzieć o wszystkich komentujących w Gajówce. Dlatego będę bronił dotychczasowego Pana JO.

 28. Marucha said

  Re 27:
  Ciekaw jestem, ilu potencjalnych gości gajówki uciekło z niej z niesmakiem, po przeczytaniu niektórych wypowiedzi p. JO, biorąc go za typowego, modelowego katolika tradycyjnego…

  Ale to prawda. JO nie manipuluje, pisze prosto z mostu, jest uczciwy.
  Gdyby tak uczciwość uzupełnić jeszcze zwykłym, zdrowym rozsądkiem…
  Bo nie zawsze, żeby zabić muchę, trzeba w nią pierdolnąć 20-kilowym młotem.

 29. Boydar said

  ba … 🙂

 30. Nutka said

  Pan JO jest pięknym Polakiem. W moralnym sensie (bo taki tylko mogłam poznać).
  Nigdy jeszcze nie zdarzyło się, żeby zwrócił się tutaj do kogoś w sposób niestosowny, niegrzeczny, trywialny, a zwłaszcza do kobiet.
  Czasami to trochę zabiera czasu – zrozumienie jego myśli, ale to małostkowość pastwić się nad ich dyslektycznością, liczy się sens w końcu. A to są często głębokie sensy.
  I teraz racja po stronie Pana JO. No bo jak można chcieć dobrze dla narodu, gadać w imię narodu, dla narodu, poprzez naród itd. – jeśli uważa się go za ciemną masę. Przecież to wewnętrznie sprzeczne.

 31. Boydar said

  Oj tam, oj tam, Pani Nutko. Zdarzało Mu się. Z grubej rury Babie dowalić to dla Pana JO żaden problem. Może nie tak zaraz, żeby za kudły i do jaskini, bo to by było usprawiedliwione, ale nie Jedną już sponiewierał …

 32. Listwa said

  @ 25 Boydar

  Do niczego pana nie zmuszam. To pan przejdzie do prawosławia, jak to nie fundamentalne i razem z JO zochydza Kościół Rzymski.

  A do jakiego planu mi pasuje panie Boydar i co pasuje?
  Panu się moje plany nie podobają? Trzeba je znać najpierw. A jak pan chcesz żeby moje plany się nie powiodły, nie znając ich, to jestes pan cienki bolek.

  To co pisze, piszę w swoim imieniu. Zawsze może pan przestać jałowo mielić słowa
  i mnie skrytykować oraz wytknąć błedy. Tylko rzeczowo, a nie mieląc bez sensu.

  Ja bym się nie odważył wypowiadać się za Pana Jezusa. Zwłaszcza ze Go nie da się rozdeptać jak ślimaka. Wyjątkowo głupia argumentacja.

  Pan JO potrafi manipulować panie Boydar , pan nie robi z niego niewiniątka.
  Ale proszę go bronić, chętnie się z panem pobawię.

  I ile osób odsuwa sie od Bractwa czytając androny o przytulaniu i tym podobne?

 33. Nutka said

  cyt.: … ale nie Jedną już sponiewierał …

  Panie Boydarze, absolutnie w to nie wierzę, wręcz w tych sprawach powinien Pan brać z Pana JO wzór.

  Więc niech Pani uwierzy adminowi, skoro z jakichś powodów p. Boydar to dla Pani kłamca…
  Zresztą adminowi też swego czasu dostało się od p. JO – że jest Żydem (czy też szabesgojem) reprezentującym talmudyzm.
  Potem mnie przeprosił.
  Admin

 34. Boydar said

  Paradoksalnie, czas płynie coraz szybciej, Panie Listwo. Będzie okazja.

  Pani Nutko, mam doktorat z kłamstwa. Nigdy bym sobie nie pozwolił, aby mnie na nim złapano.

 35. Listwa said

  @ 34 Boydar

  Czas płynie, a ani pan, ani pan JO, nic nie odpowiedzieliście na wpis @ 8.

  „Wziął pan władze tworzenia spółdzielni . I co ?
  robił pan tak żeby nie powstała.”

  Przydałaby sie jakas obrona, a nie tylko o ślimakach.

 36. Boydar said

  „sukces rodzi się w bólu” Panie Listwo, czy czuje już Pan skurcze ?

  Przy okazji może Pan wyjaśni mi, od kogo to Pan JO „wziął” rzeczoną władzę, a może tylko nie chciał jej rzucić w tłum, jak lady gaga swych majtek ?

 37. Nutka said

  Panie Boydarze, czy Pan już śpi? To Panu powiem, że chyba gadając tu z Panem połknęłam koronkę. Serio. Miałam świeżo założoną, ale jeszcze tymczasową, i teraz czuję, jej nie mam.
  No i co teraz będzie? Bo mnie trochę kosztowała. Koronka i leczenie. Chyba że ją jeszcze znajdę, w jakimś kącie pokoju. To już rano poszukam, bom ślepa na starość.
  Zdarzyło się Panu coś takiego? Komuś z Państwa?
  Cholera jasna.

 38. Boydar said

  Pani Nutko, mam doktorat, ale nie mam zębów, zjadłem na kłamstwie. To prawie jak z tą Pani koronką.
  Nie śpię, siedzę na dyżurze, jeszcze trzydzieści minut. Jak zmiennik się nie spóźni.

 39. Nutka said

  To była szóstka. Górna. Po prawej stronie. Była włożona na próbę, przed zacementowaniem, ale siedziała jak ulał. Była mała. Bo to był mały ząb. Nawet jak mi dentystka ją zakładała, to jej wymsknęła się z palców, i ona jej w gabinecie szukała.To był ząbek jak koralik.
  Ja ją mam chyba teraz w brzuchu.

 40. Nutka said

  To oni mi chyba zrobią drugą. W ramach gwarancji. Jak Pan myśli?
  A z czego ma Pan ten doktorat, jeśli można zapytać.

 41. Boydar said

  Pani Nutko, jeśli Pani zeznanie polega na prawdzie, to chciałbym Panią pocieszyć – czas zrobi swoje. Jeśli Pani również, a dodatkowo wykaże się Pani kobiecą przenikliwością, zguba się odnajdzie. Życzę powodzenia.

  Mam zmiennika, spadam do domu. Dobrej nocy Wszystkim.

 42. Nutka said

  No zostawia mnie tu Pan w nieszczęściu. No dobrze.
  Nie wiedziałam, że gajówka jest tak szczelnie pilnowana, że tu są zmiennicy.
  Z koronką serio. A co Pan myśli, że wymyśliłam? Nie umiem wymyślać (zmyślać, kłamać, konfabulować, fantazjować, łgać itd).
  I Panu dobrej nocy.

 43. Listwa said

  Boydar said

  „sukces rodzi się w bólu” Panie Listwo, czy czuje już Pan skurcze ?

  Przy okazji może Pan wyjaśni mi, od kogo to Pan JO „wziął” rzeczoną władzę, a może tylko nie chciał jej rzucić w tłum, jak lady gaga swych majtek ?

  W bólu i skurczach to dziecko się rodzi . Sukces niekoniecznie.

  Robił rzeczy sam podejmując decyzje bez konsultacji i wbrew rozsądkowi. Nie zachodziła obawa rzucenia jej w tłum. Nie ma tu może.

  A „wziął” wzięło się stąd że majstrował przy koncepcji, której nie stworzył.

 44. MatkaPolka said

  13 Zenon K. said

  Pytanie:
  -Czym różni się wyborca z RPA od wyborcy z RP?
  Odpowiedź:
  -Wyborca z RPA jest czarny, a wyborca z RP jest ciemny.

  15 RomanK Said
  ad. 14 PanieTadeusz ….a Polakom to raczki w doopie rosna???? a zamiast lba kalafior????
  Pozwalaja na to….. to i to maja.
  (…)
  @13, 16 RomanK i Zenon K

  Tylko dziwne proszę Panów, że Polska nie jest w tym osamotniona.
  ŻYDOWSKIE ścierwo powiedziało, że zniszczy Polaków i ZNISZCZY. ŻYDOWSKIE ścierwo powiedziało, że zniszczy WSZYSTKICH – i NISZCZY. Dla Ścierwa ludzi ma pozostać tylko 500 mln. w tym Polaków 15 mln

  USA nazywamy przecież USrael. Wyborcy nie maja nic do powiedzenia. Liczba bezdomnych albo w „Trailer Park” jest olbrzymia. Liczba więźniów w USA przewyższa liczbę więźniów w sowieckich GUL-lagach– eksploatowanych w prywatnych (żydowskich?) więzieniach.

  A Amerykanom – to raczki w doopie rosna???? a zamiast lba kalafior???? Pozwalają na to….. to i to maja. No chyba , ze Texasie jest inaczej? I zamiast łbów maja sałatę

  A Bibi Netanyahu to takie oklaski w Kongresie dostał, że cały świat zażenowany. A nikt go w USD na kongresmena nie wybierał

  Jedynie mała grupa American Freemen i Militia nie poddaje się. A reszta??

  We Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii a do nie dawna w Grecji, podobnie

  Wszędzie ZOG – Zionist Occupied Goverment – Wszędzie wyborca jest czarny i ciemny.

  Ludzie się buntują i w Polsce (górnicy, leśnicy, rolnicy, stoczniowcy, żołnierze) a to ostatnio we Frankfurcie Blockupy protest we Frankfurci przed European Central Bank , protesty w Paryżu i Madrycie .

  No i co? No i nic. Żyd wybiera i trwa mać.

  Międzynarodowy Fundusz walutowy to już nawet nie udaje tylko po prostu mianuje swoich urzędników na stanowisko premiera , tak jak w Polsce ministrem Finansów był Rostowski albo Belka– etatowi pracownicy MFW. O tym wiemy, a ile nie wiemy?

  Wybory i wyborcy nie maja z tymi rządami nic wspólnego.
  A pan Roman wciska ta głupotę – „Tak chcieliście to tak macie” Prawda panie Romanie.

  Mafijny układ z Magdalenki (GTW) nie odda władzy drogą „kartki do głosowania” żadnej opcji z po za tego układu, doskonale wiedzą, że sami wydaliby wyrok na siebie.

  Dlatego My, zwykli ludzie, musimy wziąć „sprawy w swoje ręce” a więc siłą zagnać „rządzące” bandyctwo za zasieki, kraty by nie przeszkadzało stworzyć PRAWA powszechnie rozumianego o ustanowić rzeczywiście wolne Państwo Polskie !

  SZYKOWAĆ „KAŁACHY” !!!

 45. MatkaPolka said

  The World Factbook – wg CIA

  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2187rank.html

  NAJBIEDNIEJSZE KRAJE ŚWIATA – UJEMNY BILANS HANDLOWY – USA najbiedniejsze

  180 *Poland ***$ -11,060,000,000 **2013 est.
  181 *Ukraine ***$ -11,920,000,000 2013 est.
  182 *Mexico ***$ -14,180,000,000 2013 est.
  183 *South Africa ***$ -23,780,000,000 2013 est.
  184 *Indonesia ***$ -28,720,000,000 2013 est.
  185 *European Union ***$ -34,490,000,000 2011 est.
  186 *Australia ***$ -44,900,000,000 2013 est.
  187 *Turkey ***$ -58,350,000,000 2013 est.
  188 *France ***$ -58,970,000,000 2013 est.
  189 *Canada ***$ -59,500,000,000 2013 est.
  190 *India ***$ -74,790,000,000 2013 est.
  191 *Brazil ***$ -77,630,000,000 2013 est.
  192 *United Kingdom ***$ -93,600,000,000 2013 est.
  193 *United States **$ -360,700,000,000 2013 est.

 46. Nutka said

  Re 33

  Ja nie twierdzę ( i nigdy nie twierdziłam) że p. Boydar jest kłamcą. Panie Adminie, proszę uważać na słowa. Zwracam uwagę wyłącznie na zawsze stosowne zachowanie p. JO wobec kobiet, czego nie można powiedzieć o p. Boydarze, który raz w rozmowie merytorycznej wyleciał do mnie z taką uwagą, naprawdę tak obrzydliwą, że przeżyłam szok po prostu i głupia byłam, że dalej z nim rozmawiałam, ale zadziałał niestety efekt zaskoczenia. I do tej pory mnie za to zachowanie nie przeprosił, chociaż i Pan Bart go zawstydził, a Pan mu nie zrobił dopiski kursywą, co oznaczało, że Pan, moderator tego forum, takie uwagi, skierowane do kobiety, a wyjęte z chorego ego męskiego, przepuszcza, i co … ? nie widzi całej ich paskudności …?

  Więc nie wiem, dlaczego to publiczne rozliczanie Pana JO, jeśli samemu nie jest się w porządku. Mnie ze strony Pana JO nigdy nie spotkała żadna przykrość, a zaglądam tu przecież od wielu miesięcy.
  A że on zarzucił Panu talmudyzm. Ale przeprosił przecież. To uważam – sprawa zamknięta.

  Ja już tam zresztą nie oczekuję od Boydara przeprosin, chciałam załatwić sprawę emailowo ( o czym admin dobrze wie), nie udało się, więc klaruję rzecz do końca, i już raczej nie chcę do niej wracać. Pozdrawiam.

 47. Boydar said

  I po raz drugi – oj tam, oj tam, Pani Nutko. Jeśli coś Panią uraziło w którymś z moich komentarzy, to ja Panią bardzo przepraszam. Może nawet nie za to że tam było coś obraźliwego, bo na pewno takiego zamiaru nie mogłem mieć, ale za to że nie potrafiłem, lub też nie dołożyłem staranności, aby ów komentarz był prawidłowo przez Kobietę przez duże Ka (jaką bez wątpienia Pani Nutka jest, jak domniemam) właściwie zrozumiany. W sumie, podobno dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło. No i głowami biskupów naturalnie też; nie jest tyle ważne co piszemy, ile jak to zostanie odebrane i zrozumiane. Będzie zgoda ?

  PS. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, proszę zwiększyć czujność klasową; to już lada chwila … (mam na względzie tą koronkę).

 48. Re: 44 Matka Polka.
  Musze stanac w obronie RomanaK, gdzie napisal: „jak wybraliscie, tak macie…”…
  Otoz, w mojej rodzinie (pomijam statystyki i frekwencje) oddalo glos za przystapieniem do „jewRopejskiego kolchozu” ponad 90% (praktycznie wszyscy czlonkowie mojej rodziny mieszkajacy w Polsce).
  Dzisiaj, ubolewaja nad tym w domowej ciszy…A ja pale sie ze wstydu za nich…, bo to mi tylko pozostalo…
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 49. Marucha said

  Re 46:
  Pani Nutko, bardzo dobrze znam znaczenia różnych słów i używam ich świadomie.
  Jeśli zarzuca się innej osobie głoszenie nieprawdy, to – implicite – nazywa się go kłamcą.

  Pani obrona rzekomego dżentelmeństwa wobec kobiet tak mnie wzruszyła, jak onegdaj skwaśniałe mleko, którym nierozważnie popiłem truskawki…

  Nie kto inny, jak właśnie Pan JO na widok kobiety w spodniach – zamiast wyrazić swą dezaprobatę – potrafił przyrównać ją do kurew, prostytutek, rozwodzić się nad jej „ziejącym kroczem”.
  Nie kto inny, jak p. JO stwierdził, że dwie, może 13-letnie dziewczynki na wycieczce górskiej, są ubrane jak „prostytutki”.
  I to on przyrównał 10-11-letnie gimnastyczki, dzieci jeszcze, ćwiczące w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, prostytutkami (czy może kurwami, nie pamiętam), bo były ubrane w stroje sportowe, a nie długie suknie zapięte pod szyję.

  Proszę się cieszyć, że Pani osobiście (jeszcze?) nie dotknęła ze strony pana JO żadna niegrzeczność. Osoby, które dotknęła, zbytnio się nie cieszą.

 50. Nutka said

  Re 47
  Panie Boydarze, proszę mi nie próbować kadzić. Nie jestem kobietą przez duże Ka, jestem zwyczajną kobietą, ale to nie ma nic do rzeczy, bo kobiecie szacunek mężczyzny się należy.
  Pan pyta, czy będzie zgoda, to odpowiadam krótko: będzie.
  To dziwne tylko, że Pan nie pamięta tego komentarza. Bo to była wolta z Pana strony dość nieoczekiwana. Nawet się zastanawiałam, czy ktoś Panu na mnie jakichś głupot nie nagadał. Sieć trzęsie się od plotek. Plotka stugębna niszczy najlepsze znajomości.
  No ale Pan pisze o tych chęciach, nie dość istotnie wyeksplikowanych. Nie ma sprawy zatem. Życzę Panu radosnej niedzieli palmowej.

  PS: Koronkę prawdopodobnie zjadłam. Sterczy metalowy bolec, raczej tam daleko w mojej paszczy, także nie widać, jak się uśmiecham. Pech straszny. Fuszerka dentystyczna. Teraz mnie interesują tylko nowe koszty. Mam nadzieję ich uniknąć. Ale to się zobaczy.

 51. Nutka said

  Re 59
  A ja wiem, Panie Marucha, co mi kołacze w duszy. We własnych emocjach się nie gubię. Nigdy nie percypowałam Boydara jako kłamcy. Nigdy mi to przez myśl nie przeszło. Tym bardziej takiej nieistniejącej myśli bym nie werbalizowała. To chyba jest jasne.

  To źle, że nie robią na Panu moje uwagi o dżentelmeństwie. No ale jak nie robią, to nie robią. Nawet mnie to mocno nie dziwi. Bo już nie raz czytałam, jak Pan odpowiada niektórym tu wypowiadającym się kobietom. Nie merytorycznie, tylko każe im Pan np. pilnować gotujących się kartofelków. Bardzo zabawne. 😦

  Pan JO odniósł się do zdjęć, więc nie mógł tych osób obrazić. Też tych jego obsesji nie rozumiem (spodnie, niechęć do kostiumu gimnastycznego), ale bez przesady, to są naprawdę pewne tylko pewne uwagi podane na marginesie, przy okazji. Zresztą, chyba coraz mniej tu ich jest.

  Nie zawsze uważnie czytam komentarze Pana JO. Ale zwróciłam uwagę, że on nigdy sporów, starć nie eskaluje. Ktoś mu pisze jakiś przytyk, a on odpowiada: Pan jest zabawny, i wkleja uśmieszek.
  Ja w Panu JO agresji nie widzę. Na podstawie tego, co pisze, stwierdzam, że to jest człowiek o złotym sercu. I tak jak on: przedkładam działanie nad gadanie.
  Tyle z mojej strony w tej sprawie.

 52. Marucha said

  Re 51:
  Pani Nutko, otóż moim zdaniem jest Pani w mylnym błędzie, co zapewne wynika z wyrywkowości Pani doświadczeń w gajówce.

  Pan JO, niestety, bardzo często prowokuje awantury w tematach słabo związanych z artykułem, pod jakim komentuje.
  Awantury te eskaluje upieraniem się przy swoich poglądach wbrew faktom, logice i rozsądkowi.
  To nie są żadne uwagi „podane na marginesie”.
  Te uwagi niejednokrotnie rozwalały całą dyskusję na ciekawe tematy, przenosząc ją na płaszczyznę, excusez le mot, damskich krocz

  Nigdy nie negowałem ani jego złotego serca, ani uczciwości, ani wierności poglądom, ani szczerości wiary katolickiej.

  Natomiast wielokrotnie i ja, i inni uczestnicy, zwracali mu uwagę na sposób wyrażania swych poglądów, niejednokrotnie niegrzeczny, pozbawiony w ogóle wyczucia, agresywny, apodyktyczny.
  Myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu.

 53. Nutka said

  Dyskusja nie ma sensu i nie chcę jej ciągnąć. Istotnie sprawy Gajówki znam wyrywkowo. Ale komentarze Pana JO są na tyle charakterystyczne, że zwracam na nie uwagę. Jak tam dyskusja popłynie w stronę jakichś dygresji, i jest trochę śmiechu, to przecież nic nie szkodzi, to nawet lepiej, to przyciąga czytelników.

  W sprawie kroczy (ziejących) powiem tyle, że nie zawsze u pań taka pupa czy takie uda, żeby nosić spodnie i samą mnie też dziwi niektórych pań brak wyczucia w tej kwestii; ja akurat lubię klasyczne sukienki, ale to nie ma nic do rzeczy. Myślę, że raczej przez Pana JO przemawia poczucie estetyki, a nie na jakaś zapiekłość czy apodyktyczność. No ale to jest moje zdanie. Nigdy w wypowiedziach Pana JO nie znalazłam niczego, co by mnie zraziło do Gajówki.

  Wszystkiego dobrego życzę, święta wielkanocne nam się tak pięknie zbliżają. Pora oddać swoje myśli sprawom najważniejszym, w drobiazgi się nie pultać.

  No cóż, widzę, że Pani jest bardziej kompetentna w ocenianiu wypowiedzi w gajówce, niż jej admin, który z obowiązku czyta KAŻDĄ wypowiedź.
  Admin

 54. Nutka said

  Re 53

  Nie czuję się bardziej kompetentna. Wyraziłam tylko swoją pozytywną opinię o Panu JO. To nic złego przecież. Widzę jaki ogrom pracy wkłada Pan w prowadzenie Gajówki. Naprawdę to doceniam. Konsekwencję, wszystkie Pana odautorskie notatki, Pana uważny stosunek do forumowiczów. Oceniam Gajówkę jako swego rodzaju fenomen prasowy.

  Żałuję, że wskutek pewnego życiowego zagonienia, nie mogę poświęcić lekturze publikowanych tutaj tekstów więcej czasu. Teraz widzę pojawił się artykuł o Sołżenicynie. Odkrywałam go w latach 90. To jeden z moich ulubionych pisarzy. Pamiętam, do głębi przeniknęła moją duszę jego powieść „Oddział chorych na raka”. A byłam wtedy jeszcze stosunkowo młodą osobą.

  Ale artykuł zostawię już sobie na jutro.

 55. bardzo said

  Pani Nutko. Ja Panią ostrzegam. Raz juz Panią zabrałem z samego środka wiru Scylli i Charybdy. A Pani sie wciąż pakuje z powrotem. Jak Pani wie z mitologii greckiej (humaniści znają mitologie, nieprawdaż?) tam mieszka potwór, który pożera żeglarzy po kilku naraz. Drugi raz sie nie podejmę ekspedycji ratunkowej. Żagle mi na starość oklapły.

  Pozdrawiam i życze duzo pierwszej na liscie z Boskich cnót (ref. Katechizm).

 56. Nutka said

  Panie Piotrze, miałam pewną sprawę do załatwienia. Nadarzyła się dobra okazja. Moje żagle też nieco oklapnięte. Dobrze. Wolniutko zawracam.
  O cnocie, pierwszej na liście, pamiętam.
  Pan jest nieoceniony, rzecz jasna.

Sorry, the comment form is closed at this time.