Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Polska wystąpiła do Wielkiej B…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Aleksander Sołżenicyn: pokazał światu zbrodnie żydowskie w powieści Archipelag Gułag – Terror żydowski zabił 66 milionów ludzi w Rosji.

Posted by Marucha w dniu 2015-03-29 (Niedziela)

Aleksander Isajewicz Sołżenicyn urodził się 11 grudnia w roku 1918 w Kisłowodzku, na terenie rosyjskiej federacji SRR. Zmarł dnia 3 sierpnia roku 2008 w Moskwie. Był znanym pisarzem rosyjskim, laureatem Nagrody Nobla, którą otrzymał w dziedzinie literatury w roku 1970.

Za krytykę sposobów prowadzenia wojny przez Związek Radziecki i Józefa Stalina był aresztowany 9 lutego 1945 roku w Elblągu, po przejęciu przez NKWD jego listu skierowanego do przyjaciela. Trafił do więzienia na Łubiance, potem na Butyrki w Moskwie. Został następnie skazany na 8 lat wychowawczego obozu pracy. Został zwolniony w lutym 1953 roku.

Pisał bardzo dużo, szczególnie poświęcił się ujawnieniu zbrodni żydowskich związanych z aparatem komunistycznym zniewolenia i terroru. Swoją główną pracę w tym temacie zatytułował Archipelag Gułag. Dzieło to w istocie jest potężnym trzytomowym zbiorem informacji historyczno-dokumentalnych ukazującym potworność życia w łagrach, czyli obozach na terenie sowieckiej Rosji stworzonych przez Żydów.

Z uwagi na doniosłe fakty ukrywane przed narodami ziemi w roku 1973 miesiącu wrześniu rękopis Archipelag Gułag został skonfiskowany przez KGB. Wszystko co się działo z powieścią, chcieli kontrolować Żydzi poprzez cenzurę mediów, wydawnictw. Za pracę nad przepisywaniem powieści powieszono Elżbietę Woroniańską, jednak przed tym faktem przesłuchiwano ją trzy dni.

Aleksander Sołżenicyn po tym wydarzeniu zezwolił na wydanie powieści przez wydawnictwo YMCA Press z Paryża w grudniu 1973 roku. Postanowił tym samym skończyć ukrywanie powieści dla bezpieczeństwa wielu ludzi, którzy mu dali szereg informacji, wykorzystanych przez niego w tym dziele.

Archipelag Gułag można był też przeczytać w Rosji w tzw. podziemnym obiegu.

Wraz z nastaniem Pierestrojki w roku 1989 zaczęto legalnie drukować wszystkie prace Sołżenicyna, w tym Archipelag Gułag.

Aleksander Sołżenicyn wielki pisarz, który napisał powieść Archipelag Gułag był prześladowany politycznie. Po wygnaniu z Rosji w roku 1973 do Niemiec przebywał w tym kraju. Następnie osiedlił się w USA w roku 1975. Powrócił do swojej ojczyzny w roku 1995, gdzie w roku 2008 umiera w wyniku zawału serca.

Był pisarzem znakomitym, który szeroko otworzył oczy całemu światu – na przeogromną zbrodnię wynikającą z przewrotu dokonanego za 26 milionów dolarów w złocie – nazywanym „Rewolucją Październikową”, która z racji swych ojców nazywana musi być: Rewolucją Żydowską.

Był pisarzem, patriotą i nacjonalistą rosyjskim, który pokazał iż w wyniku „owego Majdanu” roku 1917 w Rosji – zaprowadzano Komunizm i w ramach nowej żydowskiej władzy powstały obozy koncentracyjne, które opisał w powieści Archipelag Gułag.

Aleksander Sołżenicyn miał różny stosunek do władz Rosji, jednak wysoko cenił rządy Władimira Putina, które według niego dają głęboką nadzieję na odbudowę całej Rosji, łącznie z Cerkwią Prawosławną – po żydowskim przewrocie z roku 1917.

Aleksander Sołżenicyn nigdy nie ukrywał iż Rosji potrzebna jest odbudowa potęgi Rosji, ale też bratanie się ze Słowianami, jak to miało miejsce przed wiekami. Nawiązywał do kilkutysięcznej słowiańskiej historii braci: Lecha, Czecha i Rusa. Często mówił i ostrzegał o nadchodzących złych czasach, w których tylko zjednoczenie Słowian może skutecznie ich chronić.

12 czerwca 2007 roku w rok przed śmiercią pisarz Aleksander Sołżenicyn – uhonorowany został po latach przez Władimira Putina odznaczeniem państwowym, podczas święta Dnia Rosji.

23 lipca 2007 roku udzielając wywiadu dla niemieckiej gazety Der Spiegel powiedział:

Putin przejął kraj splądrowany i wytrącony całkowicie z równowagi. Jego ludność była w znacznej części pozbawiona odwagi i zubożała. Postanowił zrobić to, co było możliwe – a możliwa była powolna, stopniowa odbudowa. Nie od razu dostrzeżono te wysiłki i wcale ich nie doceniano. Czy możecie wymienić przykłady z historii, gdy z zewnątrz z zadowoleniem przyjmowano wysiłki przywrócenia silnej struktury państwowej?

Piotr Moskwa
http://www.infoekspres.pl

Komentarzy 67 do “Aleksander Sołżenicyn: pokazał światu zbrodnie żydowskie w powieści Archipelag Gułag – Terror żydowski zabił 66 milionów ludzi w Rosji.”

 1. Budziwoj said

  Żydowskie korporacje tego świata, dla których liczy się tylko mamona (nie życie jakichś gojów) nigdy nie dostrzegą, a tym bardziej nie docenią wysiłków W. Putina.

  Liczenie na przychylność psychopatów?
  To tak, jakby się z koniem kopać!

 2. NyndrO said

  Jedno jest pewne.Przez polskojęzyczne istoty człekopodobne nie zostałby odznaczony,no chyba,że by „zmądrzał” i ze dwa razy padł na kolana przed olejnikową błagając o wybaczenie i przyznając się do straszliwych błędów.I taka jest między innymi różnica między nimi,a Prezydentem Putinem.

 3. panMarek said

  Aleksander Sołżenicyn to był dobry Rosjanin ale Polakach zdanie miał bardzo kiepskie i uważał, że najlepszy dla nich jest Priwislany Kraj.

  Tak jest. Jedyną możliwością, aby piękne ziemie Polski, jej bogactwa i jej słowiańskość ocalały, jest wzięcie polactfa pod but i za mordę.
  Admin

 4. snag said

  Jego ‚200 lat razem’ obnazajace korozyjny wplyw Zydow na historię Rosji i cene co-egzystencji z zydostwem w przed rewolucja do dzis nie wydano w Ameryce po angielsku i nie widze na Amazon ze gdzies indziej i jesli sie nie myle to calosci po polsku a to co jest do nabycia to przez internet ,…

  Ciekawy jest opis do czego byli zdolni zeby nie sluzyc w wojsku i do czego uciekali sie w spisie ludnosci nie wspominajac o wstrecie do pracy fizycznej a szczegolnie na roli.

  Click to access aleksander-solzenicyn-dwiescie-lat-razem-t-1.pdf

  Jest po polsku, drukowana i w formie elektronicznej, np. w księgarni Multibook
  Admin

 5. wi42 said

  „Aleksander Sołżenicyn wielki pisarz, który napisał powieść Archipelag Gułag był prześladowany politycznie.”

  Pisarzem tak, ale nie historykiem. Dlatego podawanie 66 mln., podobnie jak słynne 6 mln. jest magią cyfr a nie faktem. Czy do rozmowy o terrorze w gajówce trzeba zawyżać ofiary wielokrotnie? Tej liczby już nikt nie podaje, nawet czołowi opozycjoniści w Rosji mówią o 10 -20 mln.

 6. snag said

  Wi @ 5 ,…

  Solzenicyn podaje liczbe ofiar komunizmu nie tylko tych ktorych wykonczono w gulagach. 8-10 milionow ofiar zamordowali na samej Ukrainie jednej zimy 1932/33 glodem likwidujac kulakow ,…

 7. lam said

  BRACIA
  Słowiańscy bracia: Lech, Rus i Czech
  Krwią spłynęli z ręki wyrodków.
  Bo na ich drodze stali:
  Polak Dzierżyński, Żyd Trocki i Gruzin Stalin.
  16-09-2014

  Dzierżyński, jak wiele na to wskazuje, był takim „Polakiem”, jak gajowy Aztekiem.
  Admin

 8. Przecław said

  1.Dlaczego nikt nie pisze, że tym przyjacielem, do którego pisał i za co przesiedział 8 lat, był Mikołaj Witkiewicz, dlaczego każdy wstydliwie unika tego wątku ? A to nie jeden polski wątek w życiorysie Sółżenicyna. Choć uważał się za Rosjanina, to był on zarówno po ojcu, jak i po matce potomkiem mieszkańców Rzeczypospolitej i po nich przejął typowy dla polskiej cywilizacji sposób postrzegania świata i stosunek do władzy. Dodatkowo, z powodu śmierci ojca przed urodzeniem, wychowywał się pod wpływem rodziny Witkiewiczów.

  2.A.S. wkrótce po przyjeździe do USA wygłosił mowę na Harvardzie, w której skrytykował Zachód za zniewolenie Słowian i innych narodów za pomocą komunizmu, w wyniku tej przemowy znalazł się praktycznie na zupełnym indeksie, media, w tym TV nigdy o nim nie wspominały.

  3.Dlaczego większość Rosjan /wg pobieżnych danych/ uważa go do dzisiaj za „predatela”, czyli zdrajcę ojczyzny ?

  4.Czy ktoś z komentatorów wie, w której książce nawiązał on do legendy o Lechu, Czechu i Rusie ?

 9. lam said

  SOŁŻENICYN
  Nieszczęścia ludzkiego w Gułagu
  Ogrom cały poznał i opisał.
  65 milionów komunizmu ofiar
  Weszło do historii spisu.
  05-01-2015

 10. snag said

  PS do 6 ,…

  Porownaj to z efektywnoscia i kosztami operacji obozow smierci kreowanych przez Niemcow nie wspominajac o fakcie ze Gulagi kreowano i uzyto do likwidacji ludnosci prawie 20 lat wczesniej niz Auschwitz ,…

 11. Lily said

  Przeczytalam ksiazke Archipelag Gulag,przetlumaczona na jezyk angielski. Prawde mowiac,zazdroszcze Tym,ktorzy czytali ja, w jezyku w ktorym zastala napisana.

 12. snag said

  Lam @ 7 ,…

  Co do Dzierzynskiego nie byl byl taki pewny, pelne nazwisko ojca Edmund Rufin Dzerzhinsky, fakt ze syn i ojciec poslugiwali sie biegle w Yidish wspiera watpliwosci sceptykow, ze rzekomo pochodzili z polskej szlachty ktora gardzila wszystkim co zydowskie

  Dzierzynskiego siostra Jadwiga w pamietnikach podpisuje sie „Rufim” zblizone do „Ruvim” (Reuben). Imie Ruvim/Rauben ma pochodzenie hebrajskie (imie najstarszego syna Jakuba) bylo nieznane w polskim spoleczenstwie natomiast popularne wsrod Zydow ,…

  W czasie poltora wieku rozbiorow carowie sprzedawali za psie grosze lub wynagrodzali Zydow (za kolaboracje) konfiskowanymi majatkami wyslanych na Sybir ktorzy nierzadko kupowali lub przywlaszczali nazwiska zeslanych wlascicieli.

 13. JO said

  Ad. 6. Prosze nam Przypomniec , Panie Przeclawie

 14. snag said

  Matvei Berman and Naftaly Frenkel (founders) sa uwazani za pomyslodawcow i ojcow Gulagow ich ziomkowie Lev Inzhir byl komisarzem odpowiedzialnym za transport wiezniow i administracje obozow, Firin, Rappoport, Kogan, Zhuk, komisarzami obozow z niewolnicza praca ktorzy nadzorowali miedzy innymi budowe Bialomorskiego Kanalu i innych projektow jak zapora z elektrownia na Dnieprze czy zaglebi przemyslowych ,…

  Kanal Bialomorski wykopano lopatami i taczkami ,…

 15. Marucha said

  Re 4:
  Nie sądzę, aby Sołżenicyn celowo zawyżał liczbę ofiar. To był człowiek o wielkiej moralności i integralności osobistej.
  Nie mam pod ręką danych demograficznych ludności ZSRR w latach 1917-1956, ale, jeśli dobrze pamiętam, wynikało z nich, że straty były ogromne.

 16. Zbyszko said

  Chyba nikt nie dał lepszej rekomendacji Putinowi od tej danej mu właśnie przez Sołżenicyna. Powinien to przeczytać każdy Polak który teraz z gołymi rękami poszedłby na Putina (nie radzę, bo Putin jest mistrzem walki na gołe ręce w stylu Kyokushin:-)

 17. Zdziwiomy said

  Aleksander Sołżenicyn:

  Słowo do Ukraińców i Białorusinów (napisane i opublikowane w latach 90. XX wieku „Jak mamy zorganizować Rosję?). (za: Głos Rosji)

  Już miałem okazję udzielić odpowiedzi ukraińskim nacjonalistom na emigracji, którzy wtłaczają Ameryce, że „komunizm jest mitem, cały świat chcą zagarnąć nie komuniści, a Rosjanie” (w amerykańskim Senacie już od 30 lat istnieje ustawa, że „Rosjanie” zajęli Chiny i Tybet). Komunizm to taki mit, który i Rosjanie, i Ukraińcy doświadczali na sobie w piwnicach Czeka od 1918 roku. Taki mit, który z Powołża wymiótł nawet ziarno na siew i oddał 29 rosyjskich guberni we władanie suszy i ludobójczego głodu w latach 1921-33. I razem przeżyliśmy komunistyczną kolektywizację bata i rozstrzeliwania. Czy nie jednoczą nas te krwawe cierpienia?

  W Austrii jeszcze w 1848 roku mieszkańcy Galicji nazywali swoją Radę Narodową „Główną Radą Ruską”. Ale w oderwanej Galicji, dzięki austriackiej truciźnie, został wyhodowany wypaczony nienarodowy język ukraiński, naszpikowany niemieckimi i polskimi słowami, i pojawiła się pokusa oduczenia Karpatorusinów języka rosyjskiego, i pokusa całkowitego ogólnoukraińskiego separatyzmu, który wśród liderów obecnej emigracji objawia się to prymitywną ignorancją, że św. Włodzimierz „był Ukraińcem”, to niepoczytalną gorączką: niech żyje komunizm, byle unicestwić Moskali!

  …Ale skąd ten zamach: odrąbać Ukrainę ( tam, gdzie nigdy nie było starej Ukrainy, jak Dzikie Pola koczowników – Noworosja lub Krym, Donbas i ledwo nie do samego Morza Kaspijskiego).

  http://angelus.com.pl/2014/10/aleksander-solzenicyn-slowo-do-ukraincow-i-bialorusinow/

 18. Guła said

  „Niewielu jest rosyjskich pisarzy, którzy z sympatią opisywali Polskę i Polaków. Sołżenicyn z pewnością nie wpisuje się w nurt „antypolskiej obsesji w literaturze rosyjskiej” i niejednokrotnie daje temu wyraz w swojej twórczości. Jako przykład może tu posłużyć telegram z wyrazami poparcia Do strajkujących robotników polskich z 20 sierpnia 1980 r. Najlepszym jednak dowodem świadczącym o sympatii, jaką Sołżenicyn darzył Polaków, są fragmenty Archipelagu GUŁag. W jednym z nich wspomina o Jerzym Węgierskim – polskim inżynierze, który razem z nim odsiadywał wyrok w obozie w Ekibastuzie …”

  http://www.kresy.pl/kresopedia,literatura?zobacz/solzenicyn-smierc-proroka#

 19. zetef said

  ‚Pisał bardzo dużo, szczególnie poświęcił się ujawnieniu zbrodni żydowskich związanych z aparatem komunistycznym zniewolenia i terroru. Swoją główną pracę w tym temacie zatytułował Archipelag Gułag’
  Ciekawe w którym miejscu tak pisał?

 20. marta15 said

  ad 19 w tym co pan nie czytal.
  bo pan jak widac jest z tych” madrych”, co to w ogle nie czytaja a glos zabieraja.

 21. snag said

  zetef @ 19 ,…

  O co ci chodzi na ktorej stronie czy w ktorym wierszu ? 😉 ,…

 22. zetef said

  Marta15 przygłupie.
  Ja z tych mądrych co akurat czytał. I nadal pytam ciężka idiotko gdzie pisał:
  ‚Pisał bardzo dużo, szczególnie poświęcił się ujawnieniu zbrodni żydowskich związanych z aparatem komunistycznym zniewolenia i terroru. Swoją główną pracę w tym temacie zatytułował Archipelag Gułag’
  Potrafisz odpowiedzieć ? Nie ? No to spierdalaj.

 23. zetef said

  Snag – debilu – lepiej się nie odzywaj.

 24. wi42 said

  @15M I @6S
  Marucha – „Nie sądzę, aby Sołżenicyn celowo zawyżał liczbę ofiar. To był człowiek o wielkiej moralności i integralności osobistej.”
  Nic nie sądzę, tylko wiem(y), że Solżenicyn był pisarzem i robił pisarskie oszacowania… Jak już pisałem dzisiaj nawet najwięksi wrogowie komunizmu nie ulegają takim fantazjom jak Sołżenicyn. Wiki nie piszą sympatycy Stalina:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Gulag

  Jak widać z tej strony, którą warto przecztać, Sołżenicyn zawyżył swoje dane ok. 5 do 15X w stosunku do danych 9-ciu innych źródeł ze wschodu i zachodu. Ale co najważniejsze mowa jest o osobach, które PRZESZLI PRZEZ OBOZY GULAGU, nie ofiary! Populacja Gułagu (wykres) nawet w okresie szcztowym była !niższa! niż obecnie ilość więźniów w USA, nawet w przeliczeniu na 1 mln. mieszkańców – link poniżej

  http://en.wikipedia.org/wiki/Incarceration_in_the_United_States

  Oto jedno zdanie z wiki: „Analysis of the official GULAG statistics by Western scholars immediately demonstrated that, despite their inconsistency, they do not support previously published higher estimates.[99)”

  A te „higher estimates” były potrzebne i zrobiły swoją robotę i ciągle siedzą jako prawda w głowie Snaga (może nie jego wina) i nie tylko. Sołżenicyn napewno był wspaniałym pisarzem, ale nie ulega wątpliwości, że owo zawyżenie też miało wpływ na nagrodę Nobla (był tu w gajówce artykuł o polityzacji owej nagrody, więc S. nie był wyjątkiem).
  Podobnie jest z Ukrainą.
  Ilość ofiar głodu w latach 1929-34 szacuje się na 4-5 mln (mówię o najbardziej wiarygodnych danych, które przeglądaałem), z czego na Ukraine zmarło ok. 2 mln.
  Temat bardzo trudny do omówienia, ale to, że na Ukrainie zmarło 8-10 mln. obala każdy wykres demograficzny (Ukraina miała ok. 28 mln.). Bliżej innym razem – dzisiaj jest niedziela….

 25. wi42 said

  #24 W

  „Ilość ofiar głodu w latach 1929-34 szacuje się na 4-5 mln” – dotyczy całego ZSRR.

 26. snag said

  Wi42 @ 24 ,…

  Nie manipuluj ,…

  Stonowana (sanitized) wersja Wiki.

  „The Holodomor (Ukrainian: Голодомор, „Extermination by hunger” or „Hunger-extermination”;[2] derived from морити голодом, „to kill by starvation”[3][4][5]) was a man-made famine in the Ukrainian Soviet Socialist Republic in 1932 and 1933 that killed an estimated 2.5–7.5 million Ukrainians, with millions more counted in demographic estimates. It was part of the wider disaster, the Soviet famine of 1932–33, which affected the major grain-producing areas of the country”

  http://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor

  According to demographic statistics the direct losses to Ukraine from famine of 1932-1933 were according to some data 3-3.8 million, while other figures suggest 4-4.8 million.

  http://www.khpg.org.ua/en/index.php?id=1221299499

  „Between 1932-34, approximately 4 million deaths are attributed to starvation within the borders of Soviet Ukraine. This does not include deportations, executions, or deaths from ordinary causes”

  http://www.holodomorct.org/history.html

  Poslugiwanie sie danymi demograficznymi rezimu Stalina zakrawa na kpine. pozatym zachodnie zrodla nie podaja kto byl inicjatorem, I administratorem Sowieckiego ludobojstwa ,…

  Dzisiaj nie wazne czy 4 czy 7.5 miliona wazne kto kogo obciaza a kto umywa rece od odpowiedzialnosci i protestuje w czasie kiedy domaga sie scigania i sadzenia kucharzy i hydraulikow niemieckich obozow koncentracyjnych ,…

  http://www.jta.org/2009/06/15/news-opinion/world/jewish-group-objects-to-great-famine-case

  Zachod a szczegolnie Stany nigdy nie bedo promowac realnej liczby ofiar komuny bo wbrew raportom wzieli klamstwa zydokomuny za dobra monete I tak im wygodnie. Wierzac zachodnim mediom z tego okresu holodomor nie mial miejsca.

 27. snag said

  Uwaga do 24 ,…

  Wpiepszanie statystyk wieziennictwa w Stanach w tym przypadku ma na celu odciagniecia uwagi od obstruganych architektow i administratorow ludobojstwa w Sojuzie ktorych czesc wymienilem pod 14 ,…

 28. wi42 said

  @26 Snag,


  Wi42 @ 24 ,…

  Nie manipuluj ,…”

  W wiki od 3 do 4,8 mln, a wg. Snaga 8-10 mln., zatem względem danych z wiki Snag podał 2 do ponad 3 razy więcej. Ja względem wiki podałem 1,5 do 2,5 razy mniej ofiar.
  i Pan Snag mówi nie manipuluj. Bezczelność w dyskusji (i nie tylko) to pół sukcesu.

  Dobrze byłoby Panu(i) Snag wiedzieć, co to jest wiki i w którą stronę ona przeciąga, BEZ wyjątków.
  W wiki kilka lat temu też podawano liczby Sołżenicyna, zanim historycy trochę je zweryfikowali i nawet najbardziej zaciekli doszli do wniosku, że to są liczby z sufitu.
  Holodomor zaś jest tematem na wzlocie, główne dzieło prezydenta Juszczenko i jego opiekunów (zgadnij Snagu skąd?), więc wiki nie może temu projektowi przeszkadzać.
  Podany właśnie przez samego Snaga cytat dobrze to potwierdza:

  „„Between 1932-34, approximately 4 million deaths are attributed to starvation within the borders of Soviet Ukraine. This does not include deportations, executions, or deaths from ordinary causes”

  Jest to DOKŁANIE to co podałem w #25!. Skoro dla całego Soviet Union liczą ·ok. 4 mln, to jak może być dla Ukrainy powyżej 4 mln.

  I kto tu manipuluje Snagu???

  Poza tym „Dzisiaj nie wazne czy 4 czy 7.5 miliona wazne kto kogo obciaza ” – nie wiem jak to rozumieć?. Dla nas (tj. przyjmijmy ludzi w miarę normalnych) wszystko jest ważne – chcemy znać prawdę, zaś dane liczbowe ofiar to jest podstawowy element prawdy.

  Kto kogo obciąża m.i. za głód na Ukrainie, jest to oddzielny i bardziej dyskusyjny temat. Zacznijmy od niejakiego sekretarza Ukrainy Stanisława Kosiora (polski Zyd) i kończmy na globalnej mafii finansowej która chyba w r.1929 zadecydowała, że Rosja może spłacać swoje długi zagraniczne TYLKO ZBOZEM! – poprzednio spłacała złotem. I to ostatnie było jednym z 2-3 Głównych przyczyn głodu w ZSRR i na Ukrainie. O tym w wiki nie będzie.

 29. wi42 said

  #27 S
  „Wpiepszanie statystyk wieziennictwa w Stanach w tym przypadku ma na celu odciagniecia uwagi od obstruganych architektow i administratorow ludobojstwa w Sojuzie ktorych czesc wymienilem pod 14 ,…”
  Wydawało się, że S. chce dyskusji opartej na faktach – cytat stanowi tylko porównanie, jak to wyglądaŁ Gułag liczbowo w stosunku do dzisiejszej demokracji (oczywiście w Gułagu nie było TV, a teraz więźniowie mają – uznaję ten argument) „rzeczy poznaje się poprzez porównanie”, Sw. Tomasz z Akwinu, Locke …. i inni całkiem mądrzy ludzie.
  Więc nie strońmy się od tej metodologii.

 30. Marucha said

  Re 29:
  P. Snag to amerykański propagandzista-amator.
  Polska go raczej mało obchodzi.
  Za to USRaela będzie bronił per fas et nefas.
  Jego wybór, jego lojalność.

 31. Filo said

  Chodzi glownie o to, ze niewiele sie zmienilo od czasow gulagow.
  Te same zydy co organizowaly zsylki – to teraz organizuja obozy CIA.
  Mozna sie upierac co do warunkow przetrwania ale system jakos nie chce zniknac z powierzchni ziemi.
  No, moze sposob transportu sie zmienil.

 32. snag said

  Jeszcze raz 28 ,…

  „The Holodomor (Ukrainian: Голодомор, „Extermination by hunger” or „Hunger-extermination”;[2] derived from морити голодом, „to kill by starvation”[3][4][5]) was a man-made famine in the Ukrainian Soviet Socialist Republic in 1932 and 1933 that killed an estimated 2.5–7.5 million Ukrainians, with millions more counted in demographic estimates. It was part of the wider disaster, the Soviet famine of 1932–33, which affected the major grain-producing areas of the country”

  http://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor

  Yagoda is held responsible, through his authority as a Soviet official, for the implementation of Stalin’s policies that caused for the deaths of an estimated 5 to 7 million Ukrainians, primarily subsistence farmers, who opposed the Soviet collectivization policies, during the Holodomor famine in Ukraine.[7] [8]

  http://en.wikipedia.org/wiki/Genrikh_Yagoda

  Causes of the Holodomor

  http://en.wikipedia.org/wiki/Causes_of_the_Holodomor

  Statystyki wieziennictwa w Stanach nie maja nic wspolnego z tematem wrzuciles je zeby mydlic oczy – Mam nadzieje ze podrzucisz cos wiecej na temat zadan splaty sowieckich dlugow wylacznie zbozem ,…

 33. Marucha said

  Re 32:
  Statystyki wieziennictwa w Stanach nie maja nic wspolnego z tematem wrzuciles je zeby mydlic oczy

  Całkiem niedawno, gdy wykazaliśmy, iż od samego początku swego istnienia Stany Zjednoczone są państwem agresywnym, a po II Wojnie po prostu bandyckim – zaczął Pan również wrzucać rzeczy z tematem niezwiązane: rzekomą okupację Ukrainy przez kilkaset lat przez Polskę [sic!!!] i rzekomą nędzę chłopów pańszczyźnianych. Szczególnie kwestia „okupacji” Ukrainy dowodziła Pańskiej totalnej ignorancji historycznej. Równie dobrze mógłby Pan napisać, że Rzymianie okupowali Włochy.

  W odróżnieniu od Pańskich bzdur, Wi42 podał rzeczy prawdziwe i łatwo weryfikowalne.

  I Panie Snag, w Rosji działy się rzeczy straszne za sprawą żydostwa.
  W Stanach Zjednoczonych dzieją się po dziś dzień.

  Nie mam nic przeciwko Amerykanom. Tacy sami ludzie, jak gdzie indziej.
  Ale amerykańskie rządy to wcielone zło, zło lucyferiańskie w krystalicznej postaci, zło które nie zadowala się byciem najgorszym złem w historii ludzkości – lecz jeszcze przystawia nam rewolwer do głowy i każe się wychwalać i czcić.

  Życzę Ameryce, by zniknęła z powierzchni Ziemi.
  Bandyci, złodzieje, kłamcy.

 34. revers said

  Ameryka, ameryka ale i europa zaczyna sobie pozwalac na propagandowe chwyty, po meedrcu-ami think tanku Walesie, odborcy kontraktowej nagrody Nobla za Bolkowy Pokoj, na arene polityczny wszedl rowniez hamburski bokser i doktor filozofi nie ze szkoly greckich filozofow dr.Kliczko.

  Po rewelacjach Jaceniuka dla pierwszej niemieckiej tuby propagandowej ARD o napadzie Rosji na Niemcy, do tego grona przylaczaja sie kolejni polityczni gnsoski jak dr.Kliczko ktory to samo oswiadcza siwatu tym razem po pobraniu pokojowych nagrod regionalnych niemieckich znawcow pokoju i czerwcowego planu Barbarossy Hitlera

 35. Filo said

  32
  Snag
  Ja to sie juz chyba nie doczekam na odszkodowanie, ktore USA powinno zaplacic np. Hiroszimie, ktora w ogole z wojna nie miala nic wspolnego.
  Rozumiem, ze USA winne sa odszkodowania za np. Lusitanie, zbombardowanie Niemiec juz po kapitulacji (prawie dwa miliony ludzi), za Kambodze, Wietnam, Filipiny, Nikarague, Haiti , Irak, Libie, Afganistan, Kube (zupelnie bezprawne embargo przez 60 lat), Jugoslawie, i … Meksyk!

  Gdy chodzi o zboze sowieckie to pragne przypomniec, ze USA winna byla sowieckiej Rosji 200 miliardow dolarow tytulem kosztow wojennych jakie poniosla Rosja Sowiecka.
  Na te sume zgodzil sie owczesny rzad USA – poniewaz „spoznil sie ” tylko o dwa lata z walka przeciwko hitlerowskiej armii.
  Tak zwany Drugi Front – ( o dwa lata za pozno) to byla musztarda po obiedzie, bo Sowieci juz byli w Berlinie.
  Na konferencji w Jalcie byla awantura o te obiecane pieniadze, wiec Amerykanie w zamian za gotowke oddali Rosji pol Europy.
  Wlasciwie to Amerykanie winni sa Polsce kupe szmalu za te znakomita „transakcje”. Sprzedali nas jak krowe na targu.
  A o tym wszystkim pan Oliver – Amerykanski publicysta kreci wlasnie film dokumentalny na podstawie udostepnionych przez angielskie archiwa dokumentow.
  Ale ze to Amerykanin, to napewno nie wspomni o tym amerykanskim dlugu wobec polskich obywateli.

  A o tym dlugu wobec Rosji Sowieckiej to juz kilka razy pokazywali w dokumentalnym programie: History Chanel.

 36. Filo said

  re: 35
  Snag
  Mozna sobie poszperac na History Channel wzglednie na Internecie Oliver Stone’s Untold History of the United States.
  Radze ogadnac co Amerykanie opowiadaja o swoje historii:

  http://thetvdb.com/?id=263532&tab=series

 37. Re: 33 Marucha.
  Prosze nie zyczyc Amerykanom cokolwiek zlego. Nie zasluzyli na jakakolwiek klatwe. Oni sa jak Rosjanie pod NKWD-owskim buciorem (finansowym i politycznym), ktorego wogole nie rozumieja ani nawet nie widza… Ot, takie bezmyslne „bydelko” w orwelowskim filmie „wyscigu szczurow”… (wiem, godne ubolewania)…
  To wlasnie tacy jak my Panie Gajowy. wojownicy prawdy, niewolnicy Boskiego Syna, bedziemy (i staniemy sie) odpowiedzialni za to co piszemy i czynimy ku Chwale Jednemu i Jedynemu, przez Ktorego Brame kazdy z nas bedzie musial przemaszerowac….
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie jest koniecznoscia walczyc z osoba, ale niezbednoscia jest wojna z diabelska masa…(tyranem)…

 38. revers said

  Amerykanie sa forporczta tego co bedzie, czyli w skali globalnej ponad 70% wysokie podatki i obciazenia finansowe oraz wyjatkowy zamordyzm np. za mowienie nie oficjalnym jezykiem globalistow np. rosyjskim lub nie po mysli regionalnych wladz marionetek

  Na Litwie juz to praktykuja 19. Marca milo miejsce masowe aresztowania przeciwnikow Grzybowej i nie rusofobow.

  http://rusvesna.su/news/1427654774

 39. Filo said

  37
  Jasiek z Toronto
  Ja tez Amerykanom niczego dobrego nie winszuje.

  Czego Jasiek z Toronto nie bierze pod uwage to nieprawdopodobna buta Amerykanow, ktorym sie wydaje, ze stoja na strazy porzadku swiatowego.
  Cale szczescie, ze ta pokraka Clintonowa prawdopodobnie nie ma szans na prezydenture bo MILIONY Amerykanow sa zachwycone ta bandytka.
  Podobnie popularna byla Sarah Palin.
  W kraju gdzie rzadzi kult holywoodzkich celebrytanow a obalanie jednego po drugim demokratycznie wybranego przywodcy suwerennego panstwa budzi w jankesowskim spoleczenstwie dreszcze rozkoszy – nie mozna sie spodziewac niczego poza wodoglowiem.
  Prosze mi pokazac drugi kraj na swiecie tak radosnie pchajacy swiat do coraz to nowej wojny.
  Chiny, Indie, Rosja nie wylaza z polityka wplywow poza swoje tereny. Juz nie mowiac o tym, ze zbrojnie nie zmuszaja panstwa do zmiany rzadu. Czy Indie kiedykolwiek bombardowaly Afryke czy Europe.? Maja dobra bron.
  I do tego atomowa. A moze Pakistan chcial zagarnac panstwa europejskie?
  Czy Chiny bombarduja jakikolwiek kraj? Czy Rosja bombarduje panstwa Europy? A w ogole czy kogokolwiek bombarduje.?

  Przeciez Amerykanie maja wrodzona chetke do bitki i notorycznie bezpodstawnie oskarzaja kazdy kraj o korupcje i brak demokracji.
  To zboje, ktorzy ofiarom kaza wierzyc w pax americana.

  Najglupszy z narodow nie jest tak glupi, zeby wszystkie swoje zarobione pieniadze wydawac na finansowanie wojen na calym swiecie i popieranie terroryzmu.

  Czy Amerykanie maja oczy w dupie, ze nie widza efektow swojej radosnej dzialalnosci? O Hiroszimie nie slyszeli?
  Jakiej cholery szukali na Krymie czy w Gruzji?? A teraz zachcialo im sie Syberii bo tam jest duzo skarbow do zlupienia.

  Z sondazy opinii publicznej jasno wynikalo, ze Jankesi nie maja zielonego pojecia gdzie jest Krym a prezenterzy TV regularnie mylili Krym z Kremlem, ale znakomita wiekszosc popierala ‚odebranie ‚ Krymu Rosjanom. Moze by tak oddali Rosji Alaske?

  Znaczy sie to sa typy kryminogenne; wszystko jedno i gdzie i po co – byleby byla draka.
  Nie widze powodu, zeby usprawiedliwiac amerykanski imperializm.

  Ja osobiscie im zycze tego samego, czego oni zycza wszystkim podbitym narodom: totalnej demolki.

  Czy Amerykanie o tym nie wiedza? Nigdy nie slyszeli ile maja baz na swiecie?

  http://investmentwatchblog.com/proof-that-russia-and-iran-want-war-look-how-close-they-put-their-countries-to-our-military-bases/

 40. Guła said

  USiA

  W wojnie z Anglikami to jankesom w opałach pomogła carska Rosja. Ale w już 1905 roku w wojnie rusko – japońskiej, jankesi – zapewne w ramach wdzięczności i na własne nieszczęście, wbili carowi Mikołajowi „nóż w plecy”

  Jak niesie wieść gminna Stalin zawsze o tym nożu pamiętał.

  Takie jest USiA.

 41. parva said

  Nie wiedzą ,ile baz mają ,ciekawe ,czy wiedza ile maja obozów FEMA

 42. Wosiu said

  Dzierżyński to był żyd włoski – nazwiska teraz nie pamiętam – który przyjął nazwisko polskiego szlachcica. Poniżej kto był kim we władzach bolszewickich:

  The most detailed description of Jewish influence in the Bolshevik ‘revolution comes from Robert Wilton, the Russian correspondent of The Times. In 1920 he published a book in French, Les Derniers Jours des Romanofs, which gave the racial background of all the members of the Soviet government. (This does not appear in the later English translation, for some odd reason.) After the publication of this monumental work, Wilton was ostracised by the press, and he died in poverty in 1925. He reported that the Central Committee of the Bolshevik Party was made up as follows:

  NAME NATIONALITY
  Bronstein (Trotsky) Jew
  Apfelbaum (Zinovief) Jew
  Lourie (Larine) Jew
  Ouritski Jew
  Volodarski Jew
  Rosenfeldt (Kamanef) Jew
  Smidovitch Jew
  Sverdlof (Yankel) Jew
  Nakhamkes (Steklof) Jew
  Ulyanov (Lenin) Russian
  Krylenko Russian
  Lounatcharski Russian

  “The Council of the People’s Commissars comprises the following:

  MINISTRY NAME NATIONALITY
  President Ulyanov (Lenin) Russian
  Foreign Affairs Tchitcherine Russian
  Nationalities Djugashvili (Stalin) Georgian
  Agriculture Protian Armenian
  Economic Council Lourie (Larine) Jew
  Food Schlichter Jew
  Army & Navy Bronstein (Trotsky) Jew
  State Control Lander Jew
  State Lands Kauffman Jew
  Works V. Schmidt Jew
  Social Relief E. Lelina (Knigissen) Jewess
  Public Instruction Lounatcharsky Russian
  Religions Spitzberg Jew
  Interior Apfelbaum (Zinovief) Jew
  Hygiene Anvelt Jew
  Finance Isidore Goukovski Jew
  Press Volodarski Jew
  Elections Ouritski Jew
  Justice I. Steinberg Jew
  Refugees Fenigstein Jew
  Refugees (assist.) Savitch Jew
  Refugees (assist.) Zaslovski Jew

  “The following is the list of members of the Central Executive Committee:

  NAME NATIONALITY
  Sverdlov (president) Jew
  Avanessof (sec.) Armenian
  Bruno Lett
  Babtchinski Jew
  Bukharin Russian
  Weinberg Jew
  Gailiss Jew
  Ganzburg Jew
  Danichevski Jew
  Starck German
  Sachs Jew
  Scheinmann Jew
  Erdling Jew
  Landauer Jew
  Linder Jew
  Wolach Czech
  Dimanstein Jew
  Encukidze Georgian
  Ermann Jew
  Joffe Jew
  Karkline Jew
  Knigissen Jew
  Rosenfeldt (Kamenef) Jew
  Apfelbaum (Zinovief) Jew
  Krylenko Russian
  KrassikofSachs Jew
  Kaprik Jew
  Kaoul Lett
  Ulyanov (lenin) Russian
  Latsis Jew
  Lander Jew
  Lounatcharski Russian
  Peterson Lett
  Peters Lett
  Roudzoutas Jew
  Rosine Jew
  Smidovitch Jew
  Stoutchka Lett
  Nakhamkes (Steklof) Jew
  Sosnovski Jew
  Skrytnik Jew
  Bronstein (Trotsky) Jew
  Teodorovitch Jew
  Terian Armenian
  Ouritski Jew
  Telechkine Russian
  Feldmann Jew
  Froumkine Jew
  Souriupa Ukranian
  Tchavtchevadze Georgian
  Scheikmann Jew
  Rosental Jew
  Achkinazi Imeretian
  Karakhane Karaim (Jew)
  Rose Jew
  Sobelson (Radek) Jew
  Sclichter Jew
  Schikolini Jew
  Chklianski Jew
  Levine (Pravdine) Jew

  “The following is the list of members of the Extraordinary Commission of Moscow:

  NAME NATIONALITY
  Dzerjinski (president) Pole
  Peters (vice-president) Lett
  Chklovski Jew
  Kheifiss Jew
  Zeistine Jew
  Razmirovitch Jew
  Kronberg Jew
  Khaikina Jewess
  Karlson Lett
  Schaumann Jew
  Leontovitch Jew
  Jacob Goldine Jew
  Glaperstein Jew
  Kniggisen Jew
  Latzis Lett
  Schillenkuss Jew
  Janson Lett
  Rivkine Jew
  Antonof Russian
  Delafabre Jew
  Tsitkine Jew
  Roskirovitch Jew
  G. Sverdlof Jew
  Biesenski Jew
  Blioumkine Jew
  Alexandrevitch Russian
  I. Model Jew
  Routenberg Jew
  Pines Jew
  Sachs Jew
  Daybol Lett
  Saissoune Armenian
  Deylkenen Lett
  Liebert Jew
  Vogel German
  Zakiss Lett

  Although Lenin is described as a “Russian,” in fact he was a mixture of various nationalities. It is likely that he was one-quarter Russian, one-quarter German, one-quarter Jewish and at least one-quarter Kalmuck (Mongol), which accounts for his Mongol appearance. Various authorities allege that his wife, Nadezhda Krupskaya was a Jewess and that her family spoke Yiddish in the home.

 43. Siekiera_Motyka said

  Ad. 40 – Tak Panie Guła, to są te małe szczegóły których Polscy mądrale nie wiedzą ale szczekają na Rosję jak tylko mogą.

  Nie mają złego słowa o Francji, Angolach, Chamerykanach i Niemcach.
  Po prostu Głupki.

 44. Marucha said

  Re 37:
  Panie Jaśku, chylę czoła przed ciężko pracującymi Amerykanami. Zwykłymi, porządnymi ludźmi. Są wciąż i tacy. Nie wiem, czy stanowią większość. Wątpię.

  I przeklinam po stokroć ten bandycki kraj, wyrosły na mordach, grabieży i krzywdzie ludzkiej.

 45. Boydar said

  Słowo „kraj” może być opacznie zrozumiane przez większość, Panie Gajowy. Pomijając interakcję z otoczeniem, ci w środku podlegają nie mniejszemu uciskowi (psychicznemu i fizycznemu) niż Polska i spora część Jej mieszkańców. Obracając kota ogonem, USA dla większości swych obywateli jest analogicznie bandyckim krajem jak Polska dla Polaków. Teoretycznie, wystarczyło by zmienić tendencję władzy i przekonać o tym tubylców. Że to już. I przestało by być bandycko. Stoję na stanowisku, że słowo kraj nie oddaje istoty rzeczy. Kontrpropozycji, niestety jeszcze nie mam.

 46. Filo said

  44
  Marucha
  Jakos duzo latwiej jest nam miec pretensje do hitlerowskich Niemiec jako calego panstwa niz do militarystycznych Stanow. .
  Mimo, ze oficerowie niemieccy tlumaczyli w Norymberdze, ze nigdy nie slyszeli o obozach.
  Bardzo chetnie zwalamy wine na cala Rosje za Katyn i zsylki po tylu latach.
  Natomiast to co sie dzieje teraz na naszych oczach, i te tysiace, tysiace zadragowanych amerykanskich marines, ktorzy wala z dronow na kogo popadnie – akurat nie wiedziec czemu- jakos nie bardzo nam sie kojarzy z przedstawicielami amerykanskiego narodu?
  Ukrainskie wojsko sie buntuje i nie chce walczyc; amerykanscy zolnierze juz raz pokazali , w Wietnamie, ze bez nich USA wojny nie wygra. Na Polakow pyskujemy, ze ida glosowac bo glupki; a przeciez nie kazdy Polak to zaraz glupek i nie kazdy Ukrainiec z Zachodniej Ukrainy to banderowiec.
  Ale po cos sa sondaze opinii publicznej.
  Ilu Amerykanow protestowalo przeciwko wojne w Iraku?
  Ilu Polakow protestowalo przeciwko majdanowi? A przeciez wsrod tych popierajacych majdan sa tez zwykli, porzadni ludzie. I nawet pracowici.

  Jest taka swieta zasada; Nie rob drugiemu, co tobie niemile.
  Czy Polacy chcieliby, zeby wybijano szyby w sejmie i wrzucano butelki z benzyna do parlamentu? Albo, zeby wyrywac kamienie z chodnika i rzucac w bezbronna akurat milicje i podpalac milicjantow benzyna? Przeciez berkuty nie mieli nawet gazow lzawiacych ani paralizatorow. Nie mieli broni palnej. No to ‚demokratyczne’ tlumy wjechaly w kordon policji … buldozerem. Ladne widowisko.

  No to czemu tylu Polakow i politykow poparlo majdan?
  Ciekawe ilu Polakow zaglosuje na kukita, czy Kukiza?

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kandydat-na-prezydenta-kukiz-z-majdaniarzami-w-kijowie-2015-03

 47. snag said

  Panie Marucha moj post z danymi i linkiem do Britannica podwazajacy te ‚łatwo weryfikowalne’ dane podane przez wI42 wygodnie pan skasowal nie dajac mozliwosci wgladu bywalcom gajowki, do kitu z taka ‚debata’.

  Przeciwstawilem feudalism i sytuacje polskich chlopow panszczyznianych nadmieniajac ze nie byla duzo lepsza niz ta niewolnikow za ktorych kopiecie Ameryke do dzis zapominajac ze kilka europejskich krajow robilo to w latach 50-tych 20 wieku na koloniach i sza bo w Ameryce bija Murzynow, Powtarzam jeszcze raz nie bronie i nie bronilem skurwysynstwa Ameryki ale nie dam sie zwariowac patrzac na zachowanie innych mocarstw w przeszlosci i nie spiesze sie do zmiany bo jak nie Ameryka to inny dominant, tak bylo i jest od zarania ludzkosci.

  Skasowany post ,…
  —————————-

  Co ma piernik do wiatraka? Dyskutujemy gulagi i ludobojstwo Sojuzu nie pomiajajac architektow ‚za kierownica’ ktorych laczy pochodzene, genetyczna pogarde do gojow i brak sumienia ,…

  „By 1936 the Gulag held a total of 5,000,000 prisoners, a number that was probably equaled or exceeded every subsequent year until Stalin died in 1953″

  „Inmates filled the Gulag in three major waves: in 1929–32, the years of the collectivization of Soviet agriculture; in 1936–38, at the height of Stalin’s purges; and in the years immediately following World War II. Solzhenitsyn claimed that between 1928 and 1953 “some forty to fifty million people served long sentences in the Archipelago.” Figures supposedly compiled by the Gulag administration itself (and released by Soviet historians in 1989) show that a total of 10 million people were sent to the camps in the period from 1934 to 1947. The true figures remain unknown” – Powtarzam za zrodlem: „The true figures remain unknown” ,…

  „Western scholarly estimates of the total number of deaths in the Gulag in the period from 1918 to 1956 range from 15 to 30 million”

  http://www.britannica.com/EBchecked/topic/249117/Gulag

  Oops, Britannica tez zachodnie zrodlo i bez watpliwosci napewno pracuje dla kogos (sic) ,…

 48. Marucha said

  Re 45:
  Nie wątpię, panie Boydar, że dla wielu Amerykanów ich własne państwo jest państwem bandyckim.
  Być może winno się używać słowa „państwo” zamiast „kraj”.
  Ameryka jest pięknym krajem.
  Państwo amerykańskie to zwykły bandyta. Nie tylko zabija i grabi, ale jeszcze domaga się uznania i pochwał.

  Re 46:
  Na większość Pana pytań odpowiem „nie wiem”.
  Nie wiem, dlaczego Polacy są bezmyślną, tępą hołotą. Nie wiem, dlaczego popierają bandytów. Nie wiem, czemu chcą głosować na głupców, nikczemników i agentów.
  Może po prostu mieszanie się ze starszymi braćmi Jana Pawła II popsuło nam geny. Staliśmy się kundlami.

 49. snag said

  Filo @ 39 ,…

  „Chiny, Indie, Rosja nie wylaza z polityka wplywow poza swoje tereny” – Nie wylaza bo nie dominuja a tu gdzie dominuja jak Chiny w Tybecie sa bezlitosni ,…

  Znowu ignoranctwo. „Chiny dominują w Tybecie”…
  Włosi w Kalabrii, Polacy na Podlasiu, Niemcy w Saksonii.

  PS. Tybet to nie tylko agent CIA, Dalaj Lama.
  Admin

 50. snag said

  Filo @ 35

  Wi mowi o dlugu Sojuzu (lakonicznie) komus tam i ktore rzekomo zmuszeni byli splacac (przez kogos tam) zbozem zamiast zlotem co rzekomo bylo przyczyna holodomoru na Ukrainie – Na marginesie wystarczy spojrzec na statystyki ile zboza produkowali Sowieci i ile exportowali za twarda walute w tym czasie zeby przekonac sie ze cos nie gra ,…

  Nie komuś tam, nie ktoś tam, nie kogoś tam.
  I co nie gra?
  Admin

 51. Marucha said

  Re 47:
  Panie Snag, samo porównanie między losem polskich chłopów pańszczyźnianych a losem Indian w Ameryce (sic!) dowodzi, że jednak dał Pan się zwariować.
  Niech mi Pan poda jakikolwiek inny kraj, który toczył tyle wojen i który tyle razy napadał bez wypowiedzenia wojny, co USA.
  Jeśli nie liczymy II Wojny – który kraj wymordował więcej niewinnych ludzi, niż USA?
  Który kraj przyznaje sobie prawo do wpierdalania się, chamskiego wpierdalania się w sprawy wewnętrzne innych krajów? Nie tylko zresztą wpierdalania się – ale i do interwencji zbrojnej w dowolnym zakątku globu? Jest gdzieś taki drugi?
  Który kraj wydaje więcej na zbrojenia?

 52. akej said

  @ Wosiu (42)
  Prawdziwe nazwisko Dzierzynskiego to Rufin. Poza tym Lenin byl 100% zydem, a nie Rosjaninem.

 53. Filo said

  48
  Marucha
  A moze taka jest odpowiedz gdy chodzi o orientacje polityczne Amerykanow?:

  Historia USA w obrazkach:

  https://realitybloger.wordpress.com/2013/05/26/a-pictorial-history-of-the-united-states-government/

 54. akej said

  @ Marucha
  Nie podoba mi sie Pan. Jedzie Pan na Polakow ile sie da. Polacy sa oglupieni tak samo jak np. Amerykanie oraz inne narody i, na dodatek, sa w o wiele gorszej sytuacji materialnej. Roznicy tu absolutnie nie widze. Inne narody maja rzady, ktore w jakims tam stopniu dbaja o swoje interesy. My, szczegolnie po 1990r., mamy rzady, ktore swiadomie rozwalaja nasz kraj. U nas okupant stworzyl system rzadzenia, ktory jest bardzo trudny do usuniecia. Trzeba miec troche zrozumienia. Propaganda zydomediow jest wszedzie niesamowita! Niech Pan popatrzy na to co bylo we Francji po zastrzeleniu Hebdo. Nasz narod jest w o wiele gorszej sytuacji gdyz okupanci wybili wiekszosc jego najbardziej wartosciowych ludzi i od zakonczenia wojny do dzis poddali go niesamowitemu terrorowi oraz propagandzie – czego Pan jakos nie bierze pod uwage. Prosze pofolgowac nieco.

 55. akej said

  @ 54
  Podobna sytuacja jest w Usraelu. Zaden uczciwy polityk nie ma najmniejszej szansy w wyborach. Niech Pan sie przyjrzy kto rzadzi Francja oraz innymi krajami UE. Jet dokladnie to samo co u nas.

 56. Frank said

  ad 54

  Grzegorz Jarzębski. 2015-3-20

  Anka miała 35 lat. Wstała po szóstej. Obudziła dwoje swoich dzieci, nakarmiła resztkami jedzenia kupionymi za ostatnią zapomogę z MOPSu, wysłała je do szkoły. Potem poszła do ogródka. Z kuchni zabrała taboret, z garażu sznurek…

  Janek lat 46. Obudził się po 9. Obudził skacowany, jak zawsze od kilku lat. Od dnia w którym stracił pracę a nowej nie znalazł. Mieszkał na 4 piętrze. Otworzył okno…

  Damian miał 24 lata. W szkole miał problemy z matematyką, edukację zakończył tylko maturą. Potem szukał pracy, szukał, szukał. Wyszedł rano z domu znowu szukać. Znalazł przejazd kolejowy …

  Piotrek. Student. 22 lata. Dopalacze. Most…

  Basia miała szczęśliwe życie, kochającego męża. Kredyt na ciągnik. Kredyt by spłacić kredyt, i następny kredyt by spłacać wcześniejszy kredyt. Józek zaczął pić i bić. Wstała rano, zmówiła pacierz. Poszła do obory…

  Dorota 32. Trzy lata temu zaczęła słyszeć „głosy”. Słyszała ich coraz więcej. Była u doktora 2 lata temu. Przepisał tabletki na 30 dni. Kupiła. Pomogły. Następną wizytę miała wyznaczoną na 2016. Rano poszła do lasu…

  Renata 43 lata. Od kilku lat na „kasie” w sieciowym markecie. Ochrona w ramach obowiązków podłożyła jej „świnię”. 2 miesiące bez pracy. Mieszkała nad morzem, poszła na plażę…

  Adam. 45. Przedsiębiorca budowlany. Dwa lata temu nakupił za kredyt maszyny. Budował autostrady. Wczoraj przyszło pismo z Banku. Po obiedzie ubrał garnitur. Bang, bang…

  Adam miał 36. Budowlaniec. Zatrudniał 12 osób. W ostatnim roku jeden remont dużej kamienicy i postawienie 2 domów. Z wszystkich tych robót do wczoraj udało mu się „odzyskać” 40% ustalonej kwoty. Dziś poszedł na tory…

  Tomek 58. Całe życie „pod górkę” ale wiązał koniec z końcem. Z każdym rokiem było jednak coraz trudniej. Poszedł do garażu, znalazł linkę holowniczą, związał koniec z końcem…

  Seba 26. Kiedyś nawet sobie radził. Uciułał na Golfa 4. Od ponad roku bez pracy, po kłótni z dziewczyną (mieli brać ślub) rozpędził samochód do sto czterdzieści. Na zakręcie nie skręcił kierownicy…

  Andrzej 42. 10 na emigracji. Przyjeżdżał do niej i dzieci kilka razy w roku. Tak był i wczoraj, lecz tym razem już jej nie było i dzieci też nie było. Był list. Wydzwaniał całą noc. Nad ranem znalazł gruby sznur, listu nie zostawił…

  Brunon 36. Na kopalni 12. Dobrowolny. Dostał dużą odprawę. Szybko się skończyła. Rok temu na święta wziął „chwilówkę”. Potem drugą by spłacić pierwszą, a potem trzecią. Po obiedzie poszedł na „chwilę” do piwnicy.

  Alicja lat 44. Mała wioska. Bez hektarów. Gmina odmówiła na węgiel. Chleb już dawno się skończył. Żyletka jeszcze była…

  Adrian 32. Wypasiona bryka na kredyt przed domem na kredyt. Do wczoraj pracownik dużej korporacji. Psychotropy z zapasu pomieszane z kokainą kupioną na następną imprezę dla „przyjaciół”…

  Renata 45. Samotna bez pracy od 4. Przysłali 2 dni temu pismo z banku. Poszła na spacer do parku. Przez park przepływa rzeka…

  Heniek 58. Całe życie w jednej fabryce. Jedynej fabryce w mieście, poddanej „restrukturyzacji” 3 lata temu. Gdy „nurkował” po puste puszki po piwie w śmietniku, trafił na kawałek linki, tak ze z 1.5 długiej, wystarczyło…

  Ta lista to ofiary tylko z jednego dnia. To ofiary TERRORYSTÓW piastujących najważniejsze funkcje w Polsce. W Rządzie, Parlamencie, Urzędach Miast i Gmin, w Fabrykach, prywatnych Firmach, w Bankach… , od wielu lat liczba ofiar tych zbrodniarzy zastraszająco rośnie …

  W 2014 ZAMORDOWALI O 1400 WIĘCEJ NIŻ W 2013…

  Na ustach morderców próżno szukać okrzyku ALLAH AKBAR ! . Na ich ustach znajdziemy słowa o POJEDNANIU I TOLERANCJI …

  ps. Do tej liczby należy dodać jeszcze kilka osób które dziś „zaginęły” a ich zwłok nikt, nigdy nie odnajdzie…

 57. Marucha said

  Re 54:
  Ja nie mam się podobać, panie Akej. Nie to jest moim zadaniem.
  A to, że inne nacje też są chore i głupie, nie poprawia mi samopoczucia. Oczekiwałem czegoś więcej od Polaków.

 58. Boydar said

  Są dwie różne sprawy. Polacy, których widać, i Polacy których nie widać. W gronie tych co widać, są Polacy i „Polacy”. Po tych drugich spodziewać się można wszystkiego, głównie złego. Ci zaś których nie widać, są w różnym wieku, mają różne doświadczenia i różny poziom przezorności, musimy to uszanować. „Prawdziwe życie toczy się poza siecią”. Terra incognita to całkiem spory obszar. Nie był bym zbyt pochopny w ocenie.

 59. snag said

  Filo @ 35 ,…

  „USA winna byla sowieckiej Rosji 200 miliardow dolarow tytulem kosztow wojennych jakie poniosla Rosja Sowiecka” ,…

  Zacznijmy od tego ze jesli to prawda to gdyby nie 28 milionoow ton sprzetu I amunicji dostarczonych przez Stany Sowietom to nie bylo by komu splacac ,…

  History chanel jednym z tych ktore jeszcze ogladam, musialem przeoczyc ,…

 60. Dziwię się, że Pan, Panie Gajowy, wpuszcza tutaj ewidentnych trollów, którzy już wielokrotnie zostali złapani na kłamstwach. Teraz jeszcze pieprzy, że Pan usunął jakiś jego oświecony post.
  Mamy do czynienia z polskojęzycznym Amerykaninem, który w obronie USA jest gotów obsmarować historię Polski.

  Niektóre komentarze p. Snaga przepuszczam, bom tolerancjusz 🙂
  Admin

 61. Filo said

  Nie wszystkie inne nacje sa glupie. Smialismy sie z leniwych Grekow, ktorym sie podobno pracowac nie chce i dlatego maja kryzys.
  Wlasnie dla dobra kraju postanowili opuscic Unie.
  Nie bardzo lubimy Czechow, pewnie tez dlatego, ze sie nie daja oglupic.
  No i nie lubimy rosyjsko-jezycznych Ukraincow bo sie nie daja oglupic. mamy pretensje do Krymu, co az ponad 80% mieszkancow nie dalo sie oglupic tzw.kulturze zachodniej.
  Niechetnie opowiadamy co zrobili na Islandii i bracia Wegrzy tez nam sie ostatnio nie podobaja. Jest jeszcze Norwegia, Finlandia, Indie, meksyk, ktore tez sie nie daly oglupic.
  A my w sojuszu z Litwa i banderowska Ukraina pozwalamy, zeby nam tam dyskryminowali rodakow.
  O Polakach jak o zmarlych: nihil nisi bene (tylko mozna mowic dobrze)
  Ale moga o nas sie „wyrazac” np. Niemcy czy banderowcy,

 62. snag said

  Admin @ 50 ,…

  „I co nie gra?”

  Proporcjonalnie z zaprogramowana destrukcja ‚kulakow’ na Ukrainie i Sojuzie export spada a liczba ofiar glodu rosnie – Czekam na informacje splaty dlugow ‚w zbozu’ mimo faktu ze importowali zeby przezyc ,…

  Extensive export of grain and other food[edit]

  Some publications claim that after recognition of the famine situation in Ukraine during the drought and poor harvests, the Soviet government in Moscow continued to export grain rather than retain its crop to feed the people,[43] though at a significantly lower rate than in previous years. In 1930–31, there had been 5,832,000 metric tons of grains exported. In 1931–32, grain exports declined to 4,786,000 metric tons. In 1932–33, grain exports were just 1,607,000 metric tons, and in 1933–34, this further declined to 1,441,000 metric tons.[44] Officially published data [45] differed slightly:

  Cereals (in tonnes):
  1930 – 4,846,024
  1931 – 5,182,835
  1932 – 1,819,114 (~750,000 during the first half of 1932; from late April ~157,000 tonnes of grain was also imported)
  1933 – 1,771,364 (~220,000 during the first half of 1933;[46] from late March grain was also imported[47])

  Only wheat (in tonnes):
  1930 – 2,530,953
  1931 – 2,498,958
  1932 – 550,917
  1933 – 748,248

  http://en.wikipedia.org/wiki/Causes_of_the_Holodomor

 63. NyndrO said

  Ad 60.* Zgadzam się,że Pan jest wielki tolerancjusz,bo sprawdzałem. Ale najważniejsze,że nie szujalator.

 64. Boydar said

  „… i bracia Węgrzy też nam się ostatnio nie podobają …”

  Skąd Pan Filo to wykopał ???

 65. wi42 said

  @32 Snag

  Jednak Snag podaje cenne dane – zawziął się i oto co wiemy z jego wpisu:
  „Yagoda is held responsible, through his authority as a Soviet official,…”
  Czytamy co to za jagoda ten Jagoda:
  „Urodzony jako syn Żydów Gierszona Fiszieliewicza Iiegudy (Girsza Jagody) i Chasji[2]. Był kuzynem Jakowa Swierdłowa. ”
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gienrich_Jagoda

  Może jednak co do narodowości Kosiora pomyliłem się – nie mam pewności, a w wiki jest:

  „Stanisław Kosior was born in 1889 in Węgrów in the Siedlce Governorate of the Russian Empire, in the Polish region of Podlaskie, to a Polish family of humble factory workers.” ???
  http://en.wikipedia.org/wiki/Stanislav_Kosior

 66. wi42 said

  To już tylko dla znających j. rosyjski – znany w Rosji internauta Goblin -Puczkow w przebraniu oficera NKWD czyta fragment książki Sołżenicyna o jego aresztowaniu, to samo wg, listu żony I kolegi I inne ciekawe komentarze.

  http://politikus.ru/video/46672-dmitriy-puchkov-solzhenicynskie-chteniya-vypusk-vtoroy.html

 67. snag said

  wi42 @ 65 ,…

  Yagoda jako naczalny NKVD byl odpowiedzialny za egzekwowanie kolektywizacji i likwidacje opornych w Sojuzie w tym Ukrainy i holodomor, Kosior byl jego podwladnym co nie zwalnia go z odpowiedzialnosci za ludobojstwo ,…

Sorry, the comment form is closed at this time.