Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  brys o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  re1truth2 o Wolne tematy (39 – …
  revers o Konstrukcja kłamstw WHO i Komi…
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Metody manipulacji Polakami – Grzegorz Braun jako przykład

Posted by Marucha w dniu 2015-03-29 (Niedziela)

W związku z niejakim zapotrzebowaniem na materiały dotyczące Grzegorza Brauna, wychodzimy mu naprzeciw. Gajowy nie pod wszystkim się podpisuje.
Admin

Coraz trudniej indoktrynować Polaków, lecz stare sposoby wykorzystywania religii do celów politycznych nadal się sprawdzają. Wystarczy zamachać różańcem, zawołać „szczęść Boże” i prostolinijny, poczciwy, Polak i często katolik, już jest kupiony.

Manipulowanie świadomością społeczną staje się jednak coraz trudniejsze – a to dzięki skromnym możliwościom niezależnej publicystyki narodowej w Internecie, która obnaża żydowskie, żydo-masońskie, indoktrynacyjne fałsze. Jednak walka z Międzynarodowym Żydem (MŻ) o dusze narodu prowadzona tak skromnymi środkami medialnymi przybliża nas do sukcesu bardzo wolno, zbyt wolno, jak na polityczne potrzeby świadomej walki o przetrwanie narodu i jego państwa.

MŻ działa intensywnie na wszystkich polach niszczenia świadomości społecznej, narodowej. Niszczy młode umysły poprzez oświatę, poprzez totalne żydo-media, angażując i przekierowując uwagę młodzieży na cały segment coraz prymitywniejszej popkultury, a ogół społeczeństwa bombarduje ogromem nieistotnych informacji i rosnącą zgnilizną moralną ich treści. Jedyna nadzieja w tym, że MŻ nie jest w stanie zniszczyć instynktu samozachowawczego społeczeństwa, które w jakimś momencie musi zdecydowanie powstrzymać własną degradację i zniszczyć rozpoznane już zło.

Dariusz Kosiur

Grzegorz Braun. Polski kandydat na prezydenta?

Tekst za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/grzegorz-braun-polski-kandydat-na-prezydenta-2015-03

Obrońcy Kościoła czy Polski muszą pamiętać, że niebezpieczeństwo pochodzi nie tylko ze strony tzw. lewicy, establishmentu czy mainstreamu, lecz przede wszystkim z łona kościoła posoborowego oraz z kręgów prawicowych, od narodowców i patriotów — bo tysiącletnia polityka żydowska polega na tym, żeby potajemnie przedostawać się zwłaszcza do tych sektorów, instytucji religijnych i opozycyjnych, by wyeliminować prawdziwych obrońców kraju i wiary, a przede wszystkim tych, którzy znają żydowskie niebezpieczeństwo,  a w ich miejsce zainstalować swoją agenturę. Dokładnie tak, jak zrobiono to z Solidarnością, o czym wszyscy doskonale wiemy.

Ojcem Grzegorza Brauna jest Kazimierz Braun, reżyser, profesor reżyserii na Uniwersytecie Stanu Nowy Jork w Buffalo. Bratem Kazimierza Brauna jest Juliusz Braun, obecny prezes TVP. Dziadek Grzegorza to nieżyjący już Juliusz Braun. Bratem zaś dziadka był Jerzy Braun.

Jeden z ważnych ośrodków masonerii w Polsce, po pierwszej wojnie światowej, został zorganizowany jako Instytut Mesjanistyczny. Kierował nim wysoko stojący w hierarchii masońskiej Józef Jankowski – różokrzyżowiec i martynista, znawca Kabały. Jego najbliższym współpracownikiem i wychowankiem był Jerzy Braun – postać niepospolita: filozof, poeta, doskonały publicysta i redaktor pism na dobrym poziomie, przede wszystkim Zetu i Merkuryusza Polskiego Ordynaryjnego.

Po przekształceniu Instytutu Mesjanistycznego w Towarzystwo Hoene-Wrońskiego, Jerzy Braun z niesłychaną energią zaczął propagować naukę tego filozofa, którego Papus stawia w jednym rzędzie z takimi Mistrzami, jak Fabre d’Olivet i Eliphas Levi. Jako członek Zakonu wyspecjalizowanego w prowadzeniu dywersji Jerzy Braun – mason wysokiego stopnia, pochodzenia żydowskiego, zaczyna energicznie zwalczać masonerię i Żydów, przede wszystkim na łamach Merkuryusza; można się domyślić z jakim skutkiem.

W końcu lat trzydziestych organizuje Porozumienie Organizacji Antymasońskich i zaczyna wydawać Biuletyn Antymasoński, którego materiał informacyjny z zachwytem przejmuje prasa narodowa i katolicka. Dobry dowcip, nieprawdaż? Zakon masoński posiadł tę mądrość, że może spokojnie egzystować dopiero wtedy, gdy sam zorganizuje własnych przeciwników – i odpowiednio nimi pokieruje. I robi tak nadal.

Jerzy Braun

Filozofia Hoene-Wrońskiego propagowana przez Jerzego Brauna systematyzuje podstawowe elementy Kabały i przedstawia je w duchu niemieckiej filozofii idealistycznej. Po dziś dzień zwolennicy i wyznawcy Wrońskiego – zwani wronskistami – tworzą rodzaj sekty ściśle związanej z Zakonem Martynistów – jedną z naczelnych struktur wolnomularstwa.

Jerzy Braun w czasie okupacji niemieckiej stał się jednym z przywódców „Unii” (1940-42) – organizacji konspiracyjnej o chrześcijańskim charakterze. „Unii” podległy był m.in. Teatr Rapsodyczny. Mieczysław Kotlarczyk, któremu Jerzy Braun pomagał w zorganizowaniu i prowadzeniu Teatru Rapsodycznego, wprowadził do „Unii” jednego ze swych aktorów i podopiecznych, młodego Karola Wojtyłę. To Kotlarczyk wprowadził Wojtyłę w fenomenologię. Tak się zdarzyło, że Kotlarczyka zainspirowała Helena Petrowna Bławatska, rosyjska okultystka, założycielka nowoczesnego teozofizmu. Bławatska, jak potem Wojtyła, nauczała, że religie były bardzo podobne do siebie, wszystkie pochodziły z tego samego źródła.

W książce „Il Pensiero of Karol Wojtyla” [Myśl Karola Wojtyły] włoskiego współczesnego filozofa i polityka, Rocco Buttiglione, możemy przeczytać: „Żeby zrozumieć Kotlarczyka, ponad to co mówi o nim Wojtyła, ważne wydaje się przeczytać Mieczysława Kotlarczyka “Sztuka żywego słowa” (Gregorianum, Rzym, 1975), ze wstępem kard. Karola Wojtyły… Odnośnie relacji, jakie istnieją między słowem [mówionym] i przedmiotem [widzianym], Kotlarczyk czytał i rozważał teksty z tradycji teozoficznej Heleny Pietrownej Blawatskiej, Świtowskiego, Ignacego Matuszewskiego… i z tradycji hebrajskiej – Ismara Elbogena – zgodnie z którą wszystko redukowane jest do syntezy osobistej”.

Teatr Rapsodyczny czerpał inspirację do swoich przedstawień z tekstów literackich, filozoficznych, religijnych, z poezji romantycznej i neoromantycznej. Koncepcja teatru wyrosła z ducha polskiej myśli mesjanistycznej, z pism Augusta Cieszkowskiego, Zygmunta Krasińskiego, Józefa Hoene-Wrońskiego, Andrzeja Towiańskiego.

Towiański był zwolennikiem „mesjanizmu”, prądu zapoczątkowanego przez Hoene-Wrońskiego „który ostatecznie skończył wierząc, że jest Parakletem na którym spoczywa misja głoszenia «chrystianizmu spełnionego»” (Rocco Buttiglione, s. 251).

Zwolennikami mesjanizmu byli również dwaj wielcy mężowie polskiej literatury: Zygmunt Krasiński (1812-1859) i August Cieszkowski (1814-1894): pierwszy „głosił, że Kościół Piotrowy dobiega końca, jak wszystkie starożytne społeczności”, drugi „obwieszczał otwarcie trzeciego i ostatniego wieku historii: po starożytności, która była epoką Ojca, po okresie chrystianizmu, który był czasem Syna, wkrótce nadejdzie era Ducha Świętego, który uskuteczniając porozumienie woli ludzkiej z Wolą Bożą założy na ziemi królestwo Boże: wówczas to urzeczywistni się «pełnia narodów» obwieszczona przez świętego Pawła” (Rocco Buttiglione, s. 250-251). Co do Towiańskiego, w swojej głębokiej pokorze, uważał się, za trzecie po Napoleonie objawienie Chrystusa, za wybranego przywódcę, który miał powstać z narodu, Polski – na wzór Chrystusowy – męczennicy i odkupicielki. Był on „upojony literaturą mistyczną i okultystyczną: być może był dopuszczony do jakichś tajnych stowarzyszeń” (Rocco Buttiglione, s.252).

Kazimierz Braun, od 1985 w USA, reżyser, uczony, pisarz

Ojciec Grzegorza Brauna, Kazimierz Braun (od 1985 w USA, reżyser, uczony, pisarz), w wywiadzie udzielonym dla Dziennika Polonii w Kanadzie relacjonuje: W początkowym okresie kontaktów Jerzego Brauna z Karolem Wojtyłą można mówić o dużym wpływie idei, twórczości i osobowości przywódcy „Unii”, starszego przecież o 19 lat poety, myśliciela, przywódcy – na młodego aktora, początkującego poetę i dramatopisarza, a niebawem alumna podziemnego seminarium. Echa idei „Unii” odzywały się po latach wielokrotnie w pismach i wypowiedziach Jana Pawła II.

Ostatnią dekadę życia Jerzy Braun spędził w Rzymie. Tam zaangażował się w prace Soboru Watykańskiego II (1962-65) – był konsultantem w sprawach ekumenizmu i apostolstwa świeckich. Współpracował z prymasem Stefanem Wyszyńskim i biskupem Karolem Wojtyłą. Dwukrotnie gościł na audiencji u antypapieża Pawła VI (żyda, masona, komunisty).

– Zachowało się kilka bardzo znaczących fotografii stryja: z Prymasem Wyszyńskim, z papieżem Pawłem VI, z Karolem Wojtyłą. To ostatnie pochodzi zapewne z wiosny roku 1964, a zatem już po powołaniu Wojtyły na urząd arcybiskupa krakowskiego, a przed wyjazdem stryja Jerzego z kraju. Obaj są na tym zdjęciu jacyś radośni, uśmiechnięci, pełni nadziei… – mówi w wywiadzie Kazimierz Braun.

Zapytany o kontakty rodziny Braunów z Janem Pawłem II odpowiada:

– Kontakty z Karolem Wojtyłą miał mój ojciec Juliusz, prawnik i ekolog, działacz katolicki i więzień polityczny (tak jak stryj Jerzy). Potem te kontakty objęły młodsze pokolenie. Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Maria Braun-Gałkowska, to moja kochana młodsza siostra. Moja wielka przyjaźń i radość. To właśnie dzięki niej wszedłem do grupy młodzieżowej zwanej „Święta Lipka”. W tamtych latach (od 1958 r.) studiowałem w Warszawie reżyserię. Ona była wtedy studentką KUL-u. Studentem KUL-u był też jej narzeczony, wkrótce mąż, potem również profesor KUL-u, Jerzy Gałkowski. (…)

Karol Wojtyła był dla nas po pierwsze przewodnikiem duchowym, wzorcem modlitwy, zarówno wspólnotowej, jak i indywidualnej – miał takie chwile w ciągu dnia, gdy usuwał się na modlitwę samotną, „wychodził na górę”, jak Chrystus. Był też wymagającym pedagogiem oraz aktywnym turystą, czy uczestnikiem gier sportowych.

Z ogromnym wzruszeniem wspominam, że grałem kiedyś w siatkówkę z papieżem… Te wyjazdy uczyły właśnie tego: integracji modlitwy z nauką i pracą, a także i rozrywką, przenikania modlitwą wszelkiej działalności „świeckiej”. On ukazywał jedność życia duchowego i „życia w świecie”. Dawał przykład życia tą jednością.

Grzegorz Braun jest dzisiaj związany ze środowiskami tzw. tradycji katolickiej, m.in. z Bractwem św. Piusa X.Bractwo to zostało założone oraz jest finansowane przez rodzinę Rothschildów. Ciepło jest przyjmowany również w parafiach soborowego kościoła.

[Brednie, podważające wiarygodność autora. Bractwo nie zostało założone przez Rotschildów, ani nie jest przez nich finansowane (po co?). Nie wiem z czyjej dupy wyskrobano tę dezinformację. Związki p. Grzegorza Brauna z Bractwem są przelotne i bez znaczenia. – admin]

Braun w swoim wystąpieniach mówi dużo prawdy o sytuacji Polski, o Żydach oraz masonerii. Jednym z głównym punktów programu Brauna jest własność, wolność gospodarcza. O czym jednak Grzegorz Braun nie mówi?

Głoszenie idei wolnościowych, postulatów obniżenia podatków, własności itd. nie ma żadnego znaczenia i jest niemożliwe do realizacji tak długo, jak Naród Polski nie ma prawnej możliwości emisji własnej waluty. Konstytucja Kwaśniewskiego vel Stolzmana z 1997 r. oddała emisję złotówki w ręce żydowskiej lichwy. Art. 220 konstytucji zabrania finansowania deficytu budżetowego przez „zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa”. Innymi słowy Narodowi Polskiemu odebrano możliwość emisji pieniądza i oddano ją w ręce żydowskie. W istocie jest to główna przyczyna ucisku fiskalnego i jak długo Polska będzie miała związane prawem ręce w emisji złotówki, tak długo nie ma możliwości obniżenia czy likwidacji ucisku fiskalnego.

Dlatego wszelkie postulaty Korwina czy Brauna odnośnie obniżenia podatków i likwidacji biurokracji nie mają żadnego znaczenia. Działając w myśl zasady Mayera Amschela Rothschilda „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa” temat ten jest przemilczany przez wszystkich kandydatów w wyborach i przez wszystkie partie polityczne.

Grzegorz Braun postuluje, aby Naród jednoczył się wokół soborowej sekty antychrysta udającej Kościół katolicki. W świetle wiary katolickiej, posoborowy kościół nie jest Kościołem katolickim a posoborowa hierarchia z „papieżem” na czele, nie jest hierarchią Kościoła katolickiego. Każdy, kto temu przeczy, jest albo zwiedziony przez żydowskie kłamstwa, albo działa w złej woli i celowo kanalizuje siły i potencjał Narodu i zagubionych katolików w ściek żydowskiej sekty ubranej w katolickie szaty.

Nie możemy pozwolić, aby przywódcami katolickiej i narodowej opozycji wobec żydowskiego NWO stały się osoby, które za fundament swojej działalności obierają jedną z macek synagogi szatana – soborowy kościół, uparcie twierdząc, iż jest to Kościół katolicki i temu kościołowi należy się posłuszeństwo. Taka opozycja zawsze będzie fałszywą opozycją, tak jak opozycja Wałęsy, Michnika, Kuronia, Geremka, itd. z żydem Wojtyłą na czele, była fałszywą opozycją wobec komunizmu.

Grzegorz Braun pozuje na Polaka, katolika, patriotę, narodowca.

*                             *                               *

Przyczynek do Konstytucji III żydo-RP

UKSW powstała w 1954r. (w czasie bolszewickich żydo-rządów!) jako Akademia Teologii Katolickiej (ATK). Pełne prawa kościelne ATK uzyskała w 1989 r. i odtąd była uczelnią jednocześnie państwową i kościelną (katolicy winni to sobie przemyśleć!).

Wypada tu przypomnieć, że w murach tej uczelni, w 1997r. – nosiła jeszcze nazwę ATK i miała prawa kościelne !  – znalazło swoje lokum Studium Generale Europa (SGE), nowoczesna, kosmopolityczna, europejska idea i inicjatywa polityczna. Uroczysta inauguracja działalności SGE odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, w obecności Prymasa Polski kard. Józefa Glempa i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec kard. Karla Lehmanna.

Dyrektorem generalnym SGE jest nie byle, kto, bo sam Andrzej Olechowski, który w inauguracyjnym wykładzie powiedział: „Krucjata przeciw globalizacji ma niewiele wspólnego z chrześcijaństwem. To państwo narodowe jest totalitarne i niechrześcijańskie”.

Wśród prelegentów i wykładowców SGE są [lub byli – admin] takie znakomitości jak: Leszek Balcerowicz, Hanna Gronkiewicz – Waltz, Lena Kolarska – Bobińska, Leszek Kołakowski, Tadeusz Mazowiecki, Krzysztof Michalski, Andrzej Olechowski, Aleksander Smolar, Hanna Suchocka, Jerzy Szacki, Andrzej Zoll, Józef Życiński.

W murach tej szacownej katolickiej uczelni pracowano także nad zapisami Konstytucji RP przyjętej w 1997 r. Nad treścią zapisów pracowali żydowscy i niemieccy agenci na polsko-niemieckim sympozjum pn. „Konstytucja a porządek gospodarczy” zorganizowanym w dniach 18-19.11.1994 r. przez władze ATK, Fundację ATK, Fundację Konrada Adenauera. Sympozjum miało także wsparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego, agendy światowych lichwiarzy. Referowali tam: ks. prof. Helmut Juros z ATK, dr H. Suchocka, była premier RP, dr T. Syryjczyk, poseł RP oraz profesorowie z RFN i Szwajcarii.

D. Kosiur
http://wps.neon24.pl.neon24.pl

Komentarze 134 do “Metody manipulacji Polakami – Grzegorz Braun jako przykład”

 1. Braun jest używany nie po to, żeby wygrać wybory, ale po to, żeby zagospodarować część elektoratu, żeby przytrzymać część wyborców przy tym, co prezentuje.

  Chodzi o rozdrobnienie polskiej strony sceny politycznej.

  Braun nie ma szans na wygranie wyborów. On służy rozdrobnieniu głosów Polaków dobrze chcących.

  Divide et impera – Impera mamy na codzień, Braun jest narzędziem w divide, czyli w dzieleniu.

  Dlaczego Lepper zginął? Ano zginął również dlatego, że miał duże szanse zebrać głosy wszystkich tych, którzy dziś chcą głosować na Braunów, Kukizów, Korwinów i kogo tam jeszcze. Gdyby Lepper żył, mielibyśmy akcję typu Komorowski-Lepper-Plankton. Z tym, że plankton nie wziąłby więcej, niż 2%.

  (nie jestem i nie byłem fanem Leppera).

  Inna sprawa, że JEŚLI Komorowski po cichu trzyma z siłami, które wyniosły do władzy Putina, to… mądremu dość.

 2. Kazek said

  Równie dobrze można napisać ,że p. Kosiur to manipulator, który dyskredytuje używając argumentów czytelnych dla tradycyjnych katolików dobrego kandydata.

  Skąd on to wziął ,że Bractwo jest finansowane przez Rotszylda?

  Albo czepianie się, że Braun odwołuje się do Kościoła Soborowego.
  Gdyby kandydat na prezydenta liczący na poparcie ludzi wierzących (nie wnikam tutaj w szczegóły) zaczął głosić podczas kampanii ,że JPII to zły papież albo i antypapież a kościół w którym ludzie chrzczą swoje dzieci , biorą śluby etc. to jakaś soborowa sekta to taki kandydat móglby liczyć może na kilkaset głosów w skali kraju.

  Rozumiem ,że jeżeli Braun jest żydem to ma poparcie jakichś tam żydów ,którzy to żydzi z sobie znanych powodów zainteresowali się marginalnym co tu ukrywać elektoratem tradycyjnych katolików ,w którym zobaczyli zagrożenie swojej pozycji i w związku z tym wypromowali swojego człowieka udającego katolika aby zwieźć nawet wybranych.

  Po co żydom takie łamańce mają przecież dwóch głównych i najsilniejszych kandydatów pod kontrolą i nie potrzebują się o wynik obawiać.

 3. Dictum said

  Bardzo, bardzo zastanawiające. Trzeba jednak stale pamiętać o czymś takim, co się nazywa „zew krwi”. Ale w tekście jest mętlik, przez co nie jest do końca wiarygodny. P. Kosiur powinien znać historię Bractwa św. Piusa X.

  ad. wypowiedź pana reżysera – …miał takie chwile w ciągu dnia, gdy usuwał się na modlitwę samotną, „wychodził na górę”, jak Chrystus…

  Czegoś tak pretensjonalnego nie trawię.
  Jak Chrystus to postąpił O. Maksymilian Kolbe.

 4. Przecław said

  Głównym zarzutem autora artykułu w stosunku do Grzegorza Brauna jest jego rzekome powiązanie z działalnością stryjecznego dziadka Jerzego Brauna. Czytamy powyżej, ze Jerzy Braun był masonem wyznającym filozofię Hoene Wrońskiego, ale oto sam wydawał Biuletyn Antymasoński, w którym energicznie występował przeciw masonerii. Na dodatek, po wojnie Jerzy Braun, który tylko dzięki przypadkowi nie został aresztowany w 1945 wraz z 16 członkami rządu i podziemia i wysłany do Moskwy na proces, następnie był torturowany przez UB, odsiedział w więzieniu 11 lat, gdzie wybito mu oko, czyli należał do najbardziej represjonowanych Polaków we wczesnym PRL.
  W tej sytuacji trudno zrozumieć dlaczego pokrewieństwo z Jerzym ma stanowić zarzut wobec Grzegorza Brauna, a nie powód do zaufania, w końcu Jerzy Braun udowodnił własnym życiem i zdrowiem , że był człowiekiem walczącym o ideały, w które wierzył, a był też żarliwym patriotą, który pozostawił po sobie wspomnienie w pieśni harcerskiej „Płonie ognisko”.
  Padają jakieś nie bardzo zrozumiałe zarzuty w stosunku do mesjanizmu Hoene Wrońskiego i jego związku z późniejszym o 100 lub 150 lat ekumenizmem, ale oto sam Grzegorz Braun odcina się od tegoż ekumenizmu, a nawet krytykuje sam mesjanizm literacki swojego stryjecznego dziadka, proszę posłuchać pytań z sali w 12:55 min. i odpowiedzi Grzegorza Brauna.https://www.youtube.com/watch?v=vuqGqxgre6c

  W tej sytuacji powyższe zarzuty w stosunku do G.Brauna należy uznać za wysoce naciągane.

 5. gal anonim said

  Dawno takich bzdur na gajówce nie czytałem 😛

  Potrafi Pan to umotywować? – admin

 6. pawel said

  ad 2.

  Skąd on to wziął ,że Bractwo jest finansowane przez Rotszylda?

  Kiedyś mi wpadło w oko: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/judaistyczna-tradycja-katolicka-syjonistycznym-refleksem-2014-09

  To taki kandydat móglby liczyć może na kilkaset głosów w skali kraju. – Tu nie chodzi już o wygrane wybory, ale o to aby pobudzić do myślenia jak najwięcej osób. I może sprawienie aby temat publicznie zaistniał. Może parę osób nawet sięgnie do Katechizmu, jakiegoś po babci, żeby sprawdzić. A może jakąś encyklikę przedsoborową przeczyta? Albo cokolwiek?

  A co do wyborów – to jakoś się one nie do końca sprawdzają. Jakieś problemy z liczeniem, czy coś?

 7. Kazek said

  RE: 6 Paweł – oczywiście nie chodzi o wygranie wyborów ale głoszenie ,że JPII to zły papież w Polsce i mówienie o tym w kampanii wyborczej to strzelanie sobie w stopę.

 8. pawel said

  ad 7.

  A czy o taką Polskę chcemy walczyć?

  A i o kandydatach. Sam taki jeden człowiek chyba nie wiele może. Nawet herbatą go mogą podtruć jakąś chemią. Np. żeby był bardziej podatny. Musi mieć taki człowiek zaplecze, swoich ludzi podobnie myślących. I niech oni w końcu przestaną gadać i zaczną coś robić. Np. zaczną zadawać jakieś pytania. Gdzie cały majątek Polaków przez 50 lat wypracowywany? I skąd te długi?

 9. ageentbolek said

  Autor D.Kosiur …i wszystko jasne ..w/g Kosiura Święty JP II to antypapież …a lepszego kandydata na prezydenta jak on to niema ..teraz nawala na PIS a zapomniał jak chciał startować z listy PISu..tylko go skreślili bo sie na głupku i oszołomie poznali…

 10. 15vagabunda said

  bardzo precyzyjnie wymierzył pan Kosiur aczkolwiek „temat rzeka” gdyby chcieć wyłuskać tę antypolska agenturę polityczną, niemniej udało się wyłuskać dzięki temu artykułowi pokaźne grono „niezależnych” komentatorów na etatach partyjno-diecezjalnych

 11. Kazek said

  RE: 10
  Wcale precyzyjnie nie uderzył.
  Spodziewałem się rewelacji a wyczytałem ,że Bractwo PX jest finansowane przez Rotszyldów
  Czyli wszędzie wszechogarniający WSZECHMOGĄCY ŻYD czyli nie ma dla nas nadziei tylko poddać się rozpaczy

  A ty na czyim jesteś etacie? Może i mnie by tam przyjęli , potrolowałbym z entuzjazmem.

 12. Marucha said

  Re 2:
  To chyba nie p. Kosiur przypisał Rothschildom stworzenie Bractwa im Św. Piusa X, ale autor cytowanego z „Wolnej Polski” artykułu, opublikowanego przez Szymona W na stronie http://wolna-polska.pl/wiadomosci/grzegorz-braun-polski-kandydat-na-prezydenta-2015-03

 13. Podzielam opinię (hipotezę) przedstawioną przez Krzysztofa M. (kom. nr 1) odnoście celów (doraźnych póki co, bo są z pewnością i długofalowe) prezydenckiej kandydatury G. Brauna, rzecz jasna za wyjątkiem zupełnie pobocznego wątku o jakimś „cichym trzymaniu” Komorowskiego z siłami które wyniosły do władzy Putina (nazwijmy je wielkoruskimi) – plotka wzięta chyba z księżyca.
  W tekście p. Kosiura pada szereg istotnych informacji o rodzinie Braunów, i to jest jego niezaprzeczalnym plusem. Niestety jest on również obarczony – wypunktowanymi już celnie – mankamentami (otwarte przekłamania i insynuacje bądź nadmierne upraszczanie pewnych dosyć skomplikowanych kwestii), co być może nie wynika zresztą nawet ze złej woli autora, ale po prostu z jego dość daleko posuniętej ignorancji w kwestiach kościelnych.

 14. Boydar said

  Jak dzieci …

  Wystąpienia p. Brauna nie są adresowane do wszystkich. Mają „obsłużyć” bardzo szczególną grupę odbiorców. Aby osiągnąć pożądany efekt z uwzględnieniem ich psychiki i stanu świadomości, jest ustami Brauna mówione dokładnie to, co potrzeba. Nie nam to oceniać, bo to nie jest normalna (murwa kać, a co to właściwie znaczy normalna) logika. Patrzmy tylko na to, jakie mogą być dla nas konsekwencje. Uwzględniając jednak historię i doświadczenie, nihil novi, innego planu być nie może. Aż tak rewolucyjny kahał nie jest; goj musi znać swoje miejsce i rolę w przyrodzie.

 15. Dictum said

  To chyba oczywiste, że szeregi wyznawców Bractwa św. Piusa X są i będą naszpikowane gorliwcami i aktywistami. Publicysta Bartyzel – m.in. „Zawsze wierny” – jest aż tak gorliwy, że nie budził nigdy mojego aplauzu. Tylko Duch Święty dopomoże nam odsiewać ziarna od plew.

  Odsyłam do art. :

  http://wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&catid=6:warto-przeczytac&id=2713:wroski-braun-bartyzel-

 16. JO said

  1. Jak Pan Kosiur Atakuje G. Brauna, to trzeba sie zastanowic czy rzeczywiscie zarzuty wzgledem oskarzonego sa sluszne.

  Wyklady G. Brauna w wiekszosci sa doskonale z punktu widzenia Polaka.
  Z punktu widzenia Tradycjonalisty, Jedyna Rzecza jest to, ze wskazuje na KKatolicki a nie Tradycyjnie Katolicki, przynajmniej stres jest na Posoborowie jakby. Czy to jest spowodowane taktyka, tego nie wiem. Same podejscie do Zycia nienarodzonego Dziecka, Gender, Rodziny, Wlasnosci…jest typowo Tradycyjnie Katolickie.

  I’m Blizej wyborow, G. Braun mowi jezykiem czysto polskim.

  Co mi Zapala czerwona lampke, to :
  1. Posoborowie
  2. Podejscie do Rosji I Putina, ktory dla G.B. , jest wyrafinowanym Zlym KGBowcem a sama Rosja w domysle po prostu wrogiem ..
  3. Podejscie do wojny na Ukrainie, gdzie wyraznie Ma Postawe Nawolujaca do nie zajmowania stanowiska w temacie Ukrainy, tzn. Bron Panie Boze bysmy popierali Rosje..
  4. Rozpowszechnianie atmosfery, ze Polacy cos jeszcze Moga zrobic w Polsce bez Pomocy z zewnatrz, ze mozemy glosowac I w tym Glosowania , takiej walce ” po dobroci” wygrac, oczywiscie glosujac na G. Brauna …
  5. Sugestia, ze jest mozliwosc Walki ” nie po dobroci ” jezeli ” opcji Brauna po dobroci ” nie wypali, ze mozemy Odzyskac WOLNOSC sila…( Sami, bez Pomocy niczyjej, bo Zachod jest Zly, Rosja jest Zla…) – tez nie wiem, czy to taktyka populistyczna, czy Oznaka tego co ” wroze z Prawie , ze z fusow herbaty ..”
  6. Grzegorz Braun o sobie mowi jako o Polaku, choc Ma w obowiazku mowic, ze jest Polakiem Zydowskiego Pochodzenia I to mowic wszem I wobec dla Dobra jego wiarygodnosci oraz Polakow jasnosci na kogo maja glosowac. A przeciez, jak to Pan Przeclaw wspomina, mogl by sie powolac na swoich Przodkow z Duma . Ja Jednak nigdzie nie uslyszalem z jego UST , ze jest Polskiem z Pochodzenia Zydem, lub ze mial takich Przodkow w Rodzinie.
  7. Kolejny, to nie Zarzut , ale Fakt , ktory Zapala lampke, to CUDOWNE Brauna bezpieczenstwo, gdziekolwiek sie pojawi I cokolwiek nie mowi, on na ekranach TV jest wyciagany, wynoszony sila, ba nawet siedzial w areszcie I ….nie powiesil sie tam, nie zachorowal na Smiertelna colibacterioze, nie dostal zawalu Serca I Polskie Drogi mu sluza, choc tak duzo produkuje …w tym po Swiecie ….USA…USA….USA….USA???

 17. JO said

  Ad.12. Pan Kosiur Jednak Powoluje sie, przytacza ten Fakt , biorac go za Wlasny , co Dyskredytuje Totalnie Pana Kosiura.

  Wie Pan, ja też b. różne opinie przytaczam (choć w drastycznych przypadkach opatruję je komentarzem, mającym naprostować naiwnego czytelnika) – admin.

 18. Kazek said

  Braun ma jak on to wyraża „hipotezę badawczą”, że Polska to jest kondominium niemiecko -rosyjskie pod zarządem żydowskim.
  Rzekomo wielcy tego świata respektują Rosję i jej strefę wpływów w której przynajmniej częściowo leży nasz kraj.
  Tezę tę lansuje podczas swoich spotkań.

  Jest to bzdura bo Polska jest zarządzana z ambasady USA a w sprawach gospodarczych istotny jak nie najważniejszy głos ma UE- Niemcy. Nie ma tutaj miejsca na Rosję i nie przypuszczam aby ktokolwiek z wymienionych decydentów chciałby się z Rosją wpływami w Polsce dzielić.

  Mówi też o zamachu smoleńskim nie rozwijając kto co i jak.
  Na plus mozna powiedzieć że przynajmniej werbalnie nie jest rusofobem i nie popiera banderlandu.
  Wszystko to jest w otoczce mocno katolicko – tradycjonalistycznej.

 19. Przecław said


  Jeszcze raz zachęcam do wysłuchania tego filmu, zwłaszcza od 12:50 min. , gdy pada pytanie z sali, a Braun na nie odpowiada. Odpowiedź jego jest wyjaśnieniem większości zarzutów postawionych w w.w. artykule.
  JO
  Panie JO, „produkowanie się” Brauna w USA jest całkiem zrozumiałe, ze względu na przebywanie tam jego rodziców, którzy być może przebywają tak ze względów niekoniecznie zgodnych z ich wolą. Braun miał odwagę skrytykować procedurę wizową do USA, jako gorszą o okresu komunistycznego, mówi o USA jako o kraju policyjnym i wiele innych rzeczy.
  Tylko proszę, niech Pan trzyma się faktów, zamiast wnioskować przez odwrotność, co prowadzi do absurdu.

  Braun mówi świetną polszczyzną, co nie jest be znaczenia, od niego uczyć się powinni ci co dukają i bazgrolą.

 20. Witek said

  Jedni przemilczają
  Drudzy obsrywają

  …a to Polska właśnie…

  ( artykuł napisany z paskudną pewnością siebie, jakich sporo z dorobku pana Kosiura)

 21. AQQ said

 22. Joe said

  Re 14…Jak dzieci…Pan Boydar podsunal mi mysl a jednoczesnie pytanie…Czy Chrystus nie dal przykladu …Jak dzieci…A wiec spontaniczne,otwarte,uczciwe,a nawet naiwne.Wiec odpowiedzmy sobie na takie pytanie.Czy Wojtyla nie nasladowal nauki Chrystusa?Czy nie byl w swoiej dobroci”Naiwny”…czy Sily Zla tego nie uzyly przeciwko Nam i Jemu samemu???
  A wiec zadajmy sobie kolejne pytanie…Gdyby Wojtyla byl dzisiaj wybrany na Stolice Piotrowa, czy bylby z Nami czy z nimi??

 23. JO said

  Ad.19. Panie Przeclawie. Jest tak jak Pan mowi, ale my Polacy, Katolicy, nie POTRAFIMY wglebic sie w przebieglosc Zydowska, przebieglosc Talmudu. Na to jest tylko jeden Srodek – OWOCE, po nich mamy Rozpoznawac.

  Jakie Owoce sa Pana Brauna?

  Bez sensu Marsz Niepodleglosci.
  Mowienie o tematach, za ktorych ujawnienie to Polscy sa liscie Smierci a nie GB.
  Sugerowanie, ze TV Trwam, I Radio Maryja jest Wolnym Slowem- czyli owocem jest uluda w Naszych glowach
  Sugerowanie , ze jestesmy silni…, cos mozemy Sami, odciagajac Nas od zjednoczenia z Rosja, Bialorusia…- czyli Klamstwo I Uluda sa owocem

  Tak, mozemy na niego glosowac I patrzec na kolejne Owoce …, byc moze tak trzeba, byc moze nie mam racji…

  Jednak, nie potrafie dac Calego siebie Panu G.Braunowi…Zbyt duze sa we nie watpliwosci, zbyt czerwono to widze…

  Och, jak mamiaco Piekne sa slowa Pana Brauna…

  Naprawde,, czuje to zachecenie I Ja….

 24. EKO-LAS said

  Zdecydowana większość wyborców nie posiada jakiejkolwiek wiedzy o istnieniu Bractwa księży tradycjonalistów. Jakież wobec tego, dla tego przedstawienia wyborczego, ma puszczana informacja o takim czy innym wspieraniu tegoż Bractwa?

  Pan Braun, Pan Kukiz i Pani Ogórek można by powiedzieć, że spojeni są nie tylko znajomością medialnych umiejętności wpływania na masy odbiorców-wyborców, ale również poniekąd mogliby stanowić swoisty pod pewnymi względami blok, jako przeciwwagę dla innego bloku. Jak by nie było grupa tej samej drużyny w peletonie zawsze pracuje na swego lidera.

  Jeżeli wypowiedzi publiczne pewnych osób, nie mają adresata w kręgach mas wyborczych, to niech w końcu Ci właściwi odbiorcy określą się czy współpracują w tym czy w tamtym bloku. Brak określenia innych drużyn, nie przysporzy chwały.

 25. Przecław said

  #23 JO

  To przecież nie Braun organizował Marsz Niepodległości i jego trasę, a jedynie skorzystał z niego jako z forum publicznego, jest bowiem wykluczony z mediów głównego ścieku. Ten Pana zarzut jest bezzasadny. Sama idea marszu jest zupełnie słuszna, można jednak mieć zarzuty odnośnie, haseł, trasy i także terminu, t.j. daty którą uznaje się za odzyskanie niepodległości, którą się upamiętnia, JKM n.p. sugerował 7X zamiast 11XI.

  Bezzasadny jest zarzut odnośnie TVTrwam i RadiaM, bo one wykluczyły Brauna najwyraźniej z powodu sprzyjania tradycji katolickiej, Nasz Dziennik nawet odmówił zamieszczenia płatnego ogłoszenia o przedwyborczym spotkaniu z Braunem w Poznaniu.

  O co ma Pan pretensje do Brauna, czy o to że go jeszcze nie zaciukali ? A czy, jeśli by go zaciukali, czy to już Pana, zadowoli ?

 26. JO said

  Ad.25. Panie Przeclaiwe, spokonie, Ja tylko Poszukuje Prawdy w Gronie ludzi, ktorzy to samo robia, Poszukuje Prawdy o Panu GB.
  Szanuje Pana poglady I powazam wiedze, ktora Pan posiada.
  Dobrze ze zabija Pan Moje argumenty.

  Jak pisalem I Ja czuje sie zachecony. Mam obawy , ot I tyle. Pan moze te obawy rozwiac…

 27. JO said

  Ad.25. A jak temat , zarzyty wzgledem Rosji, Putina, Ukrainy Pan Wytlumaczy …
  Coz, Pewnie I to Latwo wytlumayc, chociazby taktyka…

  Mam obawy…., choc wyglada wszystko jak zloto, tylko brac.

 28. panMarek said

  Dzięki p. Kosiurowi ja poniał jaki paskudny jest ten Grzegorz Braun. Ja poniał, że to nie jego milicja od lat prześladuje, ciąga po sądach i zatrzymuje na każdym kroku tylko on JEST Z TĄ MILICJĄ W ZMOWIE!

  [Bosze, a jak milicja prześladowała Michnika i Kuronia… Michnik to dopiero w Paryżu mógł się od niej opędzić.- admin]

  Dziękuję p. Dariuszu za otwarcie mi oczu. Teraz już wiem jak podstępne są te wszystkie filmy dokumentalne zmontowane podstępnie z cudzych materiałów (ciekawe czy wniósł opłaty autorskie) i jaki one zawierają w sobie antypolski materiał.

  Co prawda mam też dysonans, bo Ewangelia mi nieomylnie podpowiada, że po czynach mam poznawać. A skoro po czynach to pan Grzegorz Braun na pewno nie jest niczyją wtyką skoro nakręcił kilkadziesiąt filmów dokumentalnych których nie powstydziłby się nawet rasowy Polak Piast Kołodziej. Skoro więc Braun nie jest wtyką to kto jest, ja się pytam?
  No, kto?

 29. Ad. 2

  „Po co żydom takie łamańce mają przecież dwóch głównych i najsilniejszych kandydatów pod kontrolą i nie potrzebują się o wynik obawiać.”

  – Żeby kontrolować ludzi szukających opozycji.

 30. Przecław said

  JO

  Bardzo dobrze, ze Pan ma obawy i pytania. Ja nie twierdzę, że wszystko o nim wiem. Nie potrafię wypowiadać się na temat jego możliwego żydowskiego pochodzenia, nic o tym nie wiem i wolał bym aby to było całkiem jawne.

  Temat rosyjski jest zbyt szeroki aby zaczynać od Adama i Ewy, Braun jednak nie jest antyrosyjski.

  Zarzut rozdrabniania można by postawić tylko wtedy, gdy było by dwóch kandydatów o podobnym, konkurencyjnym profilu, teraz gdy jest wielu, na pewno nie.

  Jeszcze jedno, ja nie jestem adwokatem GB, jedynie obserwatorem z zewnątrz.

 31. Ad. 23

  „Na to jest tylko jeden Srodek – OWOCE, po nich mamy rozpoznawać. ”

  – Rozpoznawać po owocach, to dziś zła metoda. Rozpoznawać ich mamy nie po szkodzie, ale przed szkodą.

 32. aaaaaaaaaaaaa said

  @ admin

  (choć w drastycznych przypadkach opatruję je komentarzem, mającym naprostować naiwnego czytelnika)

  w przypadku Brauna trudno mówić o naiwności bo w przypadku normalnego obywatela nie wiadomo o nim nic , wypłynął niczym Tymiński wiele lat temu ,….z tym ochroniarzem i Jarubasem jest podobnie , a medialnie są bardzo rzadko publikowani w kontekście Komora, więc jeśli ktoś nie zdoła się na trud samo-poszukiwań to informacja wypada niemal zerowa …….

  zresztą ,czy na tym stepie są w ogóle jacyś kandydaci bez „barwnej ” przeszłości ?

  bo odnoszę wrażenie ,że normalny „Kowalski ” to chyba nigdy w tym nie wystartuje ;-(

 33. RSA said

  Wysłuchałem w sumie ponad 20 godzin nagrań wystąpień Grzegorza Brauna dostępnych na YouTube. Na podstawie tego wydaje mi się, że coś mogę o prezentowanych przez niego poglądach powiedzieć. Jest kilka powtarzających się motywów:
  – program „Kościół – szkoła – strzelnica”
  – wypowiadanie się przeciwko udziałowi (przeciwko wciąganiu) Polski w walki na Ukrainie po stronie banderowców, w tym bardzo jasne opowiedzenie się PRZECIWKO wysłaniu jakichkolwiek wojsk polskich w celu poparcia rządu w Kijowie (cyt. „jeśli, powiedzmy, brygada pancerna z Żagania pojedzie nad Dniepr, to co zastaną ci chłopcy w Polsce po powrocie”, „może chodzi o to, żeby ich nie było w Polsce, kiedy tu będą się rozstrzygały ważne sprawy”)
  – podkreślanie konieczności odbudowy wewnętrznej siły narodu (gospodarczej i demograficznej)
  – wielokrotne podkreślanie zmarnowanej przez polski rząd szansy na poprawę sytuacji międzynarodowej Polski poprzez nawiązanie dobrych kontaktów z Białorusią, w tym kontaktów gospodarczych (cytaty: „z Białorusinami nie mamy kosy”, „a co by się stało złego, gdyby w Polsce zamiast MAN-ów jeździły MAZ-y”) i wiele innych
  – wielokrotne, bardzo jasne ostrzeżenia, że ktoś prawdopodobnie usiłuje popchnąć Polskę do udziału w konflikcie na Ukrainie, żeby wykrwawić i ostatecznie osłabić Polaków
  – bezpośrednie zwrócenie uwagi, że „państwo położone w Palestynie” dąży do zapewnienia sobie strategicznego zaplecza na terenie Europy Środkowej
  – jasne określenie, że nie kandyduje po to aby wygrać, ani nawet znaleźć się w II turze wyborów, ale żeby wykorzystać czas antenowy przysługujący kandydatowi na popularyzację swoich poglądów

  Dla tych, którzy mówią o tzw. „rozdrobnieniu głosów w wyborach”: Komorowski albo wygra w I turze, albo wygra lub przegra w II turze. Nie widzę możliwości żeby przegrał w I turze (ktoś się nie zgadza)? W II turze G. Brauna na pewno nie będzie. Chętnie podpisałbym listę poparcia dla tego kandydata, chociaż raczej na niego nie zagłosuję.

 34. Podzielam stanowisko p. JO: to znaczy bardzo bym zechciał zaufać p. Grzegorzowi Braunowi, ale dotychczasowa praktyka funkcjonowania całościowo pojętej sceny politycznej w III RP każe dać sobie na wstrzymanie. Jeśli chodzi o żydowskie pochodzenie p. Brauna, to w świetle dostępnych na dzień dzisiejszy informacji, trzeba uznać je nie za „możliwie”, p. Przecławie (kom. nr 30), ale za niemal pewne – „niemal” tylko dlatego, że nie mamy w ręku twardych dowodów w postaci metryk chrzcielnych jego przodków itd. To samo w sobie (przynajmniej z mojego punktu widzenia) nie przekreśla jeszcze kandydata, Zdecydowanie bardziej negatywną przesłanką jest tu zauważalne u p. Brauna dość częste deformowanie i zniekształcanie otaczającej nas rzeczywistości, że wspomnę tylko o mocno już wytartym, a do znudzenia wciąż powtarzanym przezeń absurdalnym koncepcie „kondominium rosyjsko-niemieckiego (czy na odwrót) pod żydowskim zarządem powierniczym”, Gdy zaś chodzi o jego dorobek filmowy (tu „piję” do P. Marka), to owszem jest znaczący, ale np. takie „dzieło” jak „Transformacja od Lenina do Putina” (czy jakoś podobnie) jest „gniotem” w ścisłym tego słowa znaczeniu, ukazującym patriotycznie nastawionym Polakom mocno zniekształconą i zakłamaną historię Rosji po 1917 r. Sam autor zresztą nie bardzo potrafił bronić swych, zaprezentowanych w tym gniocie tez w ostrej dyskusji z p. Pawłem Ziemińskim, działającym notabene jakby w duecie z p. Kosiurem.

 35. @17 JO
  Podpisuje się pod tym stwierdzeniem obiema rękami.
  Przykro aż komentować takie artykuły.

 36. A-a said

  @ 2. Kazek
  Bardzo słuszne wnioski.

 37. RomanK said

  System….SYSTEM…nie zadne ..WYBORY…tam nie ma zadnego wyboru…gdzie wszyscy wybrani!
  Tam rozgrywa sie partie kwitow….a dopuszczeni do gry pelnia role tla…i dlatego maja zrobic frekwencje.
  Plebiscyt z glosownien jest tzw akcentem koncowym inscenizacji, w ktorej przekazuje sie Stare i Niezmienne Policy nowym i nie ubabranym , zuzytym kukielkom.
  Oczywiscie buiorac udzal w spektaklu..aktywny udzial i wykazujac talentem…i uzytecznoscia..mozna dostac angaz na stala prace w zespole Systemowym…mozna zalapac sie na eassy street…dostac synekure a nawet doskonala dojna krowe..jak pan JKM…
  Pan Braun wlasnie przypominia mi tego pana…wie, ze bedac wiarygodnym dla obydwoch stron sceny,,tej oswietlonej nie…ma sie w kieszeni angaz…

 38. RomanK said

  Cytat godny typowego Leminga Maga:

  :to znaczy bardzo bym zechciał zaufać p. Grzegorzowi Braunowi, ale ..” koniec cytatu.

  System chce..aby mu zaufac:-)))))))
  DO tego potrzeban jest frekwencja….Idioci ufaja tylko tlumom!
  Przyklad much Lysiaka..jest dowodem!

 39. RomanK said

  Panie Gajowy nei tyle z dupy wygrzebnano ..ale stad:

  http://mauricepinay.blogspot.com/2012/11/the-rothschild-gutmann-money-behind.html

 40. JO said

  Na Bractwo Piusa X w Polsce przepuszczany jest wielostronny Atak tak propagandowy, jak I Prawny ..zaatakowano Szkoly Bractwa.

 41. Jan said

  Grozą wieje i głupotą, Przyjechał do nas Człowiek z Chlebem, Solą i Nadzieją, a kundle zero wymiarowe podsrywają zamiast chłonąć każde słowo i edukować się. Takiego Człowieka nie mieliśmy od dziesiątków lat. Dobrze, że choć kilka osób rozumnie podchodzi do tematu. Grzegorz Braun jak wielki mąż stanu rzuca słowa prawdy przed bezrozumnych. Oby się opamiętali.Takich słów Prawdy do końca było nam brak. Więcej takich by odkłamać i odchamić Polskę i Polaków.

 42. RomanK said

  NO popatrz Janie..Kurga Jemo Wac….perely przed tego… swinie kuzwa…:-)))
  Przjechal do was czlowiek…to go wpusc do corki pod pierzyne:-))) niech ssie:-))))nie jakies chamstwa..pytac, watpic…:-))))
  Idiotow ci u nas dostatek..panie Janie..jeden mneij jeden wiecej:-)))
  CHodzta menze stanu…gadajta co chceta a potem zara pod pierzyne….

 43. Dictum said

  Pokuszę się o podsumowanie z grubsza naszych tu wypowiedzi co do p. G. Brauna, pposługując się cytatem z klasyka.

  Prawie wszystkie brzmią: jestem za, a nawet przeciw.

 44. RomanK said

  Panei Dictum po co si epan bedzie wysilal… Artykul zaczyna sie podsumowaniem:
  cyt:Coraz trudniej indoktrynować Polaków, lecz stare sposoby wykorzystywania religii do celów politycznych nadal się sprawdzają. Wystarczy zamachać różańcem, zawołać „szczęść Boże” i prostolinijny, poczciwy, Polak i często katolik, już jest kupiony.

 45. Wimar said

  Mysle ze ciekawym głosem w dyskusji nt. tez stawianych przez Dariusza Kosiora jest odpowiedz Pana Krzysztofa Chrobota http://thot.neon24.pl/post/120750,panie-dariuszu-kosiur, ktora znalazłem pod oryginalnym tekstem autora:http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/120664,metody-manipulacji-polakami-grzegorz-braun-jako-przyklad
  Pozdrawiam gajowkowiczow!

  Panie Dariuszu Kosiur

  Podejrzewam, że jest Pan socjalistą, narodowym socjalistą, i tylko z tego powodu, z powodu antysocjalistycznych przekonań Grzegorza Brauna, wali Pan w niego swoimi paszkwilami.
  Pan dobrze wie, że dla żydów Żydem jest tylko ta osoba, która ma matkę ortodoksyjną żydówkę lub która przeszła konwersję na judaizm.

  Nawet gdyby to była prawdą, że pra, pra, przodek Grzegorza Brauna – liczony po linii ojca, był żydem – to co z tego ma wynikać, że jego potomkowie nie są dobrymi 100% Polakami?

  O tym kto jest żydem może także wskazywać nie genetyczne pochodzenie po matce żydówce, ale identyfikacja kulturowa lub religijna. W związku z Pana artykułami mam do Pana pytania: czy ma Pan dowody, że Grzegorz Braun identyfikuje się z kulturą żydowską a nie polską? czy ma Pan dowody, że Grzegorz Braun nie jest chrześcijaninem lecz jest wyznawcą judaizmu?

  Jaka nienawiść Pana zaślepia, że tyle wysiłku wkłada Pan w stworzenie fikcji – że to jest oszust, podstawiony żyd, wypromowany sztucznie aby rządzić polskimi gojami, a nie Polak, w dodatku głęboko wierzący chrześcijanin.

  Dla mnie przyświeca Panu wyraźny jasny cel, aby wyborcy odsunęli się od jedynego kandydata, który mówi otwartym tekstem o skoku na miliardową polską kasę przez lobby żydowskie. Jedyny kandydat który mówi o zbrodni Izraela w Gazie. Jedyny kandydat, który mówi o imperialistycznej polityce Izraela. Kandydat jasno określający, ze każdy socjalizm, nawet ten z ludzką twarzą, jest ustrojem zbrodniczym, bo czyni zamach na świętą własność.

  Podejrzewam, że jest Pan socjalistą, narodowym socjalistą, i tylko z tego powodu, z powodu antysocjalistycznych przekonań Grzegorza Brauna, wali Pan w niego swoimi paszkwilami.

  „Temat polsko-żydowski, problematyczny i niejednoznaczny, wywoływał i nadal wywołuje symptomy schorzenia dolegającego Polakom i Żydom w zetknięciu się ze sobą: agresję, czujną postawę obronną, podejrzliwość, użycie stereotypów i nadmierną emocjonalność. Trudno w związku z nim nie popadać w dwie skrajności: antysemityzm lub filosemityzm. Budzi on upiory przeszłości i wystawia na próbę pojęcie patriotyzmu. Zawiera traumatyczne treści… Pamiętam słowa z poematu Juliusza Tuwima „My Żydzi Polscy” napisanego na emigracji w 1944 roku:
  „Jestem Polakiem, bo mi się tak podoba.To moja ściśle prywatna sprawa, z której nikomu nie mam zamiaru zdawać relacji, ani wyjaśniać jej, tłumaczyć, uzasadniać. Nie dzielę Polaków na „rodowitych” i „nierodowitych”, pozostawiając to rodowitym i nierodowitym rasistom, rodzimym i nierodzimym hitlerowcom. Dzielę Polaków jak Żydów i jak inne narody, na mądrych i głupich, uczciwych i złodziei, inteligentnych i tępych, interesujących i nudnych, krzywdzonych i krzywdzących, gentlemanów i nie-gentlemenów itd.” (http://gojka.blog.onet.pl/ ).

  Nie chcę z Panem polemizować. Wysmażył Pan strasznie długi post, pisząc paszkwil na Grzegorza Brauna, wplótł Pan zręcznie między prawdy historyczne swoje insynuacje.

  Polecam Panu uważne przeczytanie wspomnień matki Grzegorza Brauna (artykuł z 2012 roku).

  http://www.pch24.pl/wspomnienia-z-atlantydy,549,i.html#.VRSO-GSSMd0.facebook

  Może po tej lekturze, mam taka nadzieję, wydusi Pan ze swoich ust słowo PRZEPRASZAM i przeprosi Pan także publicznie wyborców za te swoje posty opluwające Grzegorza Brauna. Wie Pan dobrze, że nikt na świecie nie może odpowiadać za poglądy i działania swoich wujów czy stryjów.

 46. Dictum said

  Tak, tak, Panie Romanie. To akurat b. celne spostrzeżenie zawarte w art., ale mnie chodzilo o nasze tu, w Gajówce, odczytywanie osoby p. Grzegorza Brauna – jest przecież osobą o dużym dorobku dobrych owoców, ale…
  Właśnie jest „ale” – bo nie chcąc zaliczać się do naiwnych, poddajemy w wątpliwość „wymachiwanie różańcem”.
  Jednym słowem, nieustający mętlik i w głowach, i w sercach.

 47. Machaj said

  Moje gratulacje, drodzy Państwo, utopicie się we własnym bagnie. Czekaliśmy na kogoś pokroju Grzegorza Brauna i jest. Możecie pozbierać się i zbierać na niego podpisy. Nie zbieraliście. On zebrał. Ja zebrałem mu ponad 200. Teraz on będzie kandydował, a Wy będziecie rozrywać szaty. Pewien naród czekał na Mesjasza, a gdy przyszedł ukrzyżowali Go. Jak i Wy.
  Pozdrowienia.

 48. EKO-LAS said

  @ 37 RomanK

  Panie Romanie, Pan to całą zabawę tutaj psuje 🙂
  Przecież ten SYSTEM to nie tylko w polskim ogródku swe grządki uprawia, a jednak zdarzają się gdzie indziej frukta pospólstwu należne. Nie nakłaniaj Pan do demencji, bo i kukła pożytecznie ustawiona szkodniki odstraszać przecie może. Tak to już bywa, że siejąc w grządkę marchew nie spodziewasz się Pan grochu zbierać, co najwyżej ogórki.
  Przepraszam za te moje lokowanie produktu 🙂

 49. JO said

  Jestem niezdecydowany. Obserwuje wciaz…

 50. Dictum said

  ad. 47.
  Panie Machaj, z tym porównaniem to żeś Pan mocno przesolił.
  Chwała Panu za zebrane głosy. Wiara w prawdziwość osoby kandydata musi być rozważana na wszystkie sposoby i nie jest to od razu nurzanie się bagnie.
  Już nie takie złotouste postacie nabierały nas, Polaków.
  Ja osobiście jestem pełen wiary w szczerość p. Grzegorza, jednakże rodzinne koneksje mają swoją wagę.
  Prymas Glemp – świeć, Panie, nad jego duszą – miał partyjnego brata, a jakie były rozmaite, niejednoznaczne, dziwaczne jego działania w najtrudniejszych latach, każdy pamięta. Tym bardziej pamietając postawę Kardynała Wyszyńskiego w czasach o wiele trudniejszych.
  Więc agituj Pan zdrowo, bo mam nadzieję, że w zdrowej sprawie.
  Pozdrowienia dla Pana Reżysera.

 51. marta15 said

  sekta watykasnka 2 jest sekta lucyferianska.
  To, ze Braun sie tak na nia czesto i gesto powoluje wyraznie swiadczy KTO za nim stoi i KTO go wspiera.
  Polacy , jak zwykle obudza sie z reka w nocniku.
  Hasbara ma to do siebie ,ze ZAWSZE obstawia dwie strony : tzw estabilishment i jego OPOZYCJE. Tzw. kontrolowana opozycja to jedna z najlepszych, wyprobowanych metod aby rozwalic rzeczywista opozycje.
  Braun to taki Walesa z lat 80, co to za mlodu plot przeskakiwal i byl jednym z „naszych”. Kontrolowana opozycja z Matka Boza w klapie i patrotyzmem miedzy zebami.
  Polacy zawsze to kupia bo przecietny Polak uwaza ,ze tam gdzie kupa jest, to i prawda musi byc, zatem „kupa mosci panowie”.

 52. Pitagoras said

  Bardzo się cieszę z możliwości czytania rozsądnych głosów również a nie tylko bicie piany i dorabiania pejsów Panu Grzegorzowi Braunowi.
  47 Machaj i Inni rozsądnie myślący są tu i na różnych forach uciszani.

  Mamy takich kandydatów, jakich mamy i stąd mój i nie tylko jak widać wybór pada na GB.
  Złorzeczący Mu myślę, wolą aby było bez zmian prawdziwych bo wolą udawane.
  Naprawdę nie mam wypranego mózgu i klika razy zdenerwowały mnie słowa Grzegorza, ale później wyszło, w innym wystąpieniu, że po prostu nie dopowiedział dwóch zdań i tylko dlatego zirytował mnie skrót myślowy.

  Przekonanych przekonywać nie trzeba, a nieprzekonanych i tak się nie przekona — ale prośba sama się nasuwa:
  Grajcie czysto Panowie i Panie, jazda dopiero się zaczyna a co będzie, gdy GB podłączy się do szczekaczki medialnej
  i wtedy ruszą po wiedzę o Grzegorzu ludzie na strony internetowe a tu przeważnie zniechęcanie do wyboru niby nieznanego, ale chętnie ‚opluwanego’ GB 😦

 53. Machaj said

  Każdy musi opowiedzieć się w odpowiedniej chwili, bo może być za późno…

 54. Pitagoras said

  Kolejny cel osiągnięty

  Ostateczna oficjalna liczba, poprawnie zweryfikowanych w dniu dzisiejszym podpisów: 108 745. Liczba podpisów odrzuconych na poziomie 0,96%. Ponad 15 tysięcy podpisów nie podlegało dzisiaj weryfikacji, ze względu na wystarczającą ilość poprawnie złożonych podpisów.

  Czekamy na uchwałę PKW, na mocy której nasz kandydat zostanie oficjalnie zarejestrowany.
  http://grzegorzbraun2015.h2.pl/index.php?start=5

 55. Zerohero said

  Rozumiem wrzucić linka do wykładu pana Grzegorza, rozumiem docenić jego uwagi. Niestety ludzie są tak głodni autorytetów i pewnych (oczywistych!) słów, że pierwszego lepszego, który ładnie gada czynią swoim guru. Tymczasem:

  1) Pan G.Braun trzymał z osobami ze środowisk Gazety Polskiej w czasach gdy już średnio rozgarnięta osoba WIEDZIAŁA (a nie przeczuwała), że to są źli ludzie. Braun może wyraża się pogardliwie o Izraelu jako państwie położonym w Palestynie, a za chwilę spotyka się z syjonistami. Braun wyraża się wstrzemięźliwie o brataniu z banderowcami, a spotyka się z Ewą Stankiewicz – osobą wściekle probanderowską, obarczającą Putina nawet za wybuch gazu w którym zginęło dwóch dziennikarzy TVN. To jest DYSKWALIFIKACJA.

  2) Braun serwuje gawiedzi mowę trawę. Żadnych konkretów ustrojowych. Kościół, strzelnica, szkoła. To wszystko rządzone przez dobrego króla. A może jeszcze aby wszyscy byli piękni mądrzy i bogaci? G.Braun trafnie obstawia poziom umysłowy swoich fanów. Jak słusznie zauważył D.Kosiur nie ma mowy o bankowości. Bo po co? Lepiej ponarzekać, pogadać o okrutnym świecie, Wielkim Narodzie Polskim któemu dzieje się krzywda…czy to konstruktywne?

  3) jest za to z naciskiem wypowiadana fraza „zbrodnia smoleńska” 🙂 To ładnie koresponduje z pkt 2. Zbrodnia nie ma motywu, narzędzie zbrodni jest….mgliste – hel, trotyl, działo magnetyczne….wszystko jedno. No, ale zbrodnia jest.

  4) Braun pozwala sobie na mocne słowa, np. apeluje aby powystrzelać dziennikarzy TVN. Tak się zachowuje albo prowokator albo głupiec nierozumiejący polityki. Mam wrażenie, że nad nim i tak działa parasol ochronny. Ludzie są ciągani po sądach za DROBNE aluzje i mało kto o nich słyszy. Natomiast Braun robi za gwiazdora. typowe…

  5) JA – podpisujący się na tym forum Zerohero – nie dowiedziałem się do G.brauna niczego nowego. Braun nie jest źródłem interesujących dla mnie informacji i analiz. Często też miesza prawdę z fałszem, np. czyni Rosję i Niemcy panami Polski, a Żydów sługami Niemiec i Rosji. To są brednie.

  6) Braun roztacza wokół siebie atmosferę charyzmatycznego guru. Ach ten głos! Coś jak krul Korwin wśród dzieciaków. Nie lubię takich klimatów, nie lubię fanklubów owieczek. Czytam opinie zwolenników Brauna i nie widzę normalnych opinii. Widzę opinie ludzi OPĘTANYCH. Cytuję Machaja: „. Pewien naród czekał na Mesjasza, a gdy przyszedł ukrzyżowali Go. Jak i Wy.” — no mądre, to k…wa? Czysta egzaltacja. Macie cholera swojego mesjasza. Nawiedzeni.

 56. aaaaaaaaaaaaa said

  @47

  ………….jesteś naiwny człowieku jak dziecko ,………takich „wałęsów ” to my już tu mamy od groma …..problem w tym, że trzeba takiego dokonać wyboru, że nawet jak się okaże, że ‚wałęsa’ nie jest ‚wałęsa ‚ to straty będą jak najmniejsze ………

  ,a tu co chwilę się okazuje ,że każdy ma swoją „teczkę” już założoną …..

  w Polsce od co najmniej kilkudziesięciu lat nie ma prezydenta czystej krwi polskiej …..to już powinno dać do myślenia co niektórym ….

 57. Pitagoras said

  54 – Tak jak napisałem wyżej, nieprzekonanych się nie przekona i niech tak pozostanie!
  Ale pustosłowie też zostaje pustosłowiem.

  Dla ciekawych świata – co sądzono o Panu Grzegorzu, jakim był-jest człowiekiem, kto Go może lubić, a kto Go wręcz nienawidzi?
  http://wyborcza.pl/1,79328,4141455.html?as=2

 58. marta15 said

  ad 55
  panie Zerohero . BRAWO !!!, sluszna, konkretna, przemyslana wypowiedz.
  Takich jak pan niestety jest malo.
  Polacy lubia miec swych gurow ,bo oni zwalaniaja ich od odpowiedzialnosci indywidualnego myslenia. Poalcy mysla, ze zwalanie odpowiedzialnosci na kogos za cos uratuje ich kraj i ich wlasne , mizerne dusze.

 59. marta15 said

  ta piosenka kapitalnie podsumowuje to co sie dzieje w Polsce.

  „…Z tej mąki NIE będzie chleba,
  Z tych prac nie będzie korzyści,
  Z tych świątyń NIE WIDAC nieba,
  Z tych snów już się nic nie ziści.

  Z tych ziaren NIE będzie mąki,
  Nie będzie ciała z tych słów,
  Z tych modlitw NIE będzie świątyń,
  Z tych czasów nie będzie snów.

  Nie będzie wina z tej wody,
  Z tych pieśni nie będzie dróg wzwyż,
  Z TYCH DUSZ NIE BEDZIE narodu,
  Każdy sam poniesie swój krzyż.

  Nie będzie kielicha na krew,
  Nie będzie wody do rąk,
  Nie będzie ECH NA TEN ZEW ,
  Z tej męki nie będzie ksiąg.

  To antylitania chwili
  Przejściowej lecz NIE – bezkarnej:
  Byli już tacy, co śnili
  Chleb, Księgę i Krzyż – NA MARNE …”

 60. EKO-LAS said

  O jakim zagrożeniu Grzegorzem Braunem, grono rozmówców tutaj dysputy prowadzi?

  http://ewybory.eu/wybory-prezydenckie-2015/sondaze-prezydenckie/

  Sondaże prezydenckie – Średnia marzec 2015 (% poparcia)

  Komorowski 46.8
  Duda 25.6
  Ogórek 4.3
  Korwin-Mikke 3.4
  Kukiz 2.9
  Jarubas 2.1
  Palikot 1.8
  Kowalski 0.3
  Wilk 0.0
  Braun 0.0
  Tanajno 0.0

 61. marta15 said

  ad 55
  „..6) Braun roztacza wokół siebie atmosferę charyzmatycznego guru. Ach ten głos! Coś jak krul Korwin wśród dzieciaków. Nie lubię takich klimatów, nie lubię fanklubów owieczek. Czytam opinie zwolenników Brauna i nie widzę normalnych opinii.
  Widzę opinie ludzi OPĘTANYCH. Cytuję Machaja: „. Pewien naród czekał na Mesjasza, a gdy przyszedł ukrzyżowali Go. Jak i Wy.” — no mądre, to k…wa?
  Czysta egzaltacja. Macie cholera swojego mesjasza. Nawiedzeni…..”

  Ma pan racje. Porownywanie Brauna i reakcji ludzi do reakcji Judejczykow na Mesjasza jest kompletnym absurdem. Pan Jezus przyszedl aby zbawic dusze ludzkie i utworzyc Swoj Kosciol na ziemi ,ktory ma te dusze prowadzic do zbawienia.
  Kosciol katolicki ma zadanie supernaturalne, ponad wiekowe, obejmujace nie tymczasowosc, ale wiecznosc.
  Braun uzywa dziedzictwa owego KK do swoich wlasnych, przyziemnych, podejrzanych politycznych celow ,( jak wielu przed nim zreszta ) .
  Braun dobrze wie ( ma przyklad z Walesy), ze notoryczne powolywanie sie na Kosciol, Boga i wszystkich swietych od razu zjednuje mu zaufanie i bezmyslne poddanstwo grupek wiernych. On dodal do tego jeszcze pare nowych akcentow aby kupic sobie bezgraniczny, slepy zachwyt i psia wiernosoc jego fanow i fanek.

 62. pawel said

  re 56.

  Proszę pana. Ja też właśnie zrobiłem sądaż i my wyszło:

  Komorowski 12.44
  Duda 21.4
  Ogórek 34.11
  Korwin-Mikke 11
  Kukiz 1.343
  Jarubas 2.22
  Palikot 31.2
  Kowalski 1.3
  Wilk 6.0
  Braun 3.0
  Tanajno 6.234

  Dlaczego nikt z tych kandydatów nie mówi konkretnie? Ten ukradł, ten zmalwersował, ten za kasę lobbował. Te zakłady np. za bezcen sprzedali – i wiadomo przecież kto i komu!

  Nie mają materiałów? Pochodzić, popytać. Ogłosić się w sieci i zaraz by 1900 materiałów bulwersujących dostali.

  Konkrety, k…wa, konkrety!

  Taką mowę bym chciał usłyszeć: https://www.youtube.com/watch?v=MH5oJJT8gg0

  Jakiej wielkości próbkę populacji Pan przebadał i w jakim środowisku?
  admin

 63. pawel said

  cd 57.
  Przecież nie krasnoludki nas drenują podatkami, wyprzedają, rozkradają. To są konkretne sprawy i konkretne osoby widnieją na podpisach. Jak w przypadku polskich hut, stoczni, kopalni i 1000 innych Polskich przedsiębiorstw.

 64. Marucha said

  Re 54:
  B. dobre podsumowanie.
  Polacy czekają na mesjasza.
  Miał być nim Wałęsa.
  Miał być nim Kaczyński a potem Giertych.
  Teraz ma nim być Grzegorz Braun.

  Mam wątpliwości.

 65. Panowie i panie,
  Weźcie na wstrzymanie.

 66. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal pod zdjeciem:

  „Kazimierz Braun, od 1985 w USA, reżyser, uczony, pisarz”

  Czy mosze ktos z szanowne kolegi wyjasni pan Mordka okreslenie „uczony”.

  Co to wlasciwie znaczy i kiedy moszna to okreslenie uszywac?

  Czy ja pan Mordka muglby tesz to okreslenie uszywac, tak szeby pan Gajowy pozielenial z zazdrosci?

 67. marta15 said

  super zdanie z Michalkiewicza ,bardzo dobrze podsumowujace tzw, ha , ha „WYBORY”, ( czyli inaczej wybory miedzy dzuma a cholera).
  „… A wiadomo, po czym poznać, czy alternatywa została przygotowana prawidłowo. Po tym, że BEZ WZGLEDU na to, KTO wybory wygra – będą ONE WYGRANE..”

  czyli inaczej do wyborow startuja SAMIE SWOI .
  I obojetnie kto tam wygra NASI zawsze gora, bo to MY pocigamy za niewidoczne sznurki, a politycy sa od tego aby tak maszerowac jak MY im zagramy.
  Niech ku—wa ,ktory sie nam sprzeciwi.!!!!!
  a holota??
  holota niech sie emocjonuje tymi , ha , ha „wyborami”.
  Maja troche zajecia w tzw. czasie wolnym i wydaje sie im ,ze na cos maja ,ha, ha wplyw.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3355

 68. Temat z G.Braunem jest rozwojowy i interesuje wielu jego przyjaciół. Tekst prezentowany tutaj zniknął z witryny NEon24.pl po kilkunastu godzinach mimo, że cieszył się sporym zainteresowaniem.

  Polecam następny tekst skierowany do nie lubiących myśleć logicznie i nie mających ochoty uczyć się historii Polski, nawet tej dotyczącej ostatnich kilku, kilkunastu, dekad i wyciągać właściwych wniosków.

  tytuł: Czy katolik musi być idiotą?
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/03/28/czy-katolik-musi-byc-idiota/

 69. @54 Zerohero
  Właśnie chciałem zapytać użytkownika Majacha czy przypadkiem nie zaczyna lekko przeginać pałę, traktując Brauna jakby był Mesjaszem, ale jak widać dostałem już jednoznaczną odpowiedź bez niedomówień. WOW. Niektórzy powinni się pohamować. Kubełek zimnej wody im polecam.

  @55
  Grzegorz Braun nie jest moim kandydatem i tyle. Mnie osobiście jest obojętny, ale na pewno nie popieram pisania na niego paszkwili takich jak ten omawiany w tym dziale.

 70. Marucha said

  Re 68:
  Nie czytałem jeszcze artykułu, choć z góry wiem, o czym mniej więcej będzie.

  Zastanawiam się, jakby Pan zareagował na taki np. tytuł:
  Czy ateista musi ssać ch…a żydom?

 71. @70

  Jest zdecydowanie mniej elegancki od mojego, ale ostatecznie może być – o jego popularności i tak zdecydowałaby zawartość.
  A tak między Bogiem a prawdą, to tymi ssącymi są rzesze katolików, którzy z rozkoszą dają się wpuszczać a maliny – przy temacie G.Braun znakomicie to wychodzi.

 72. pawel said

  ad. 62 Admin
  Było nas trzech panie Adminie, i musieliśmy to jakoś rozdzielić, a że matematycy z nas nietędzy to i może jakoś kulawo to wyszło.

 73. @39
  To było już tutaj omawiane z dwa lata temu w Gajówce, ale polecam jeszcze dorzucić linki, co sądzi to samo źródło o JP II albo Franciszku.

  @68
  Nie wiem, kto rysował ten durny obrazek, który trywializuje wiarę w Boga, ale jedna grupa powinna mieć na sztandarach rzeczonego króliczka, bo inaczej wygląda, że rysownik sam nie wie, co chce przekazać.

 74. pawel said

  cd 72.
  A. I środowisko wiejskie. 🙂

 75. Marucha said

  Re 71:
  Myślę, panie Dariuszu, że procent idiotów wśród katolików i nie-katolików jest mniej więcej taki sam.
  Natomiast wśród wierzących (a nie tylko werbalnych) katolików jest zdecydowanie mniej kurwów i złodziei

 76. marta15 said

  ad 71 Panie Kosiur , katolikow teraz to w swiecie na lekarstwo.
  wiekszosc tych co sie podaja za katolikow sa nimi TYLKO z nazwy.
  Wiare sie ma albo nie ma.
  I to widac po czynach.
  Samo mowienie ,ze sie ma, psu na bude sie zda, jezeli nie ida za tym czyny.
  Wiekszosc niby katulikuf zyje radosnie i ochoczo w grzechach ciezkich i ma sie z tym bardzo dobrze, a to ich dyskwalifikuje od osiagniecia zbawienia wiecznego.
  dla pana to moze mrzonk, ale bycie ateista TEZ dyskwalifikuje pana od osiagniecia zbawienia wiecznego, mimo ze posoborowy „papa” Bergoligio glosi inaczej.
  ale zaden z prawdziwych ,szanujacych sie katolikow go nie slucha, bo zwodzi on na manowce. a wiadomo ,ze za tym co zwodzi na manowce stoi odwiedzny Ojciec Klamstwa.

 77. @71
  Błagam. Proszę nie idealizować ateistów, bo przykładami można sypać z rękawa:

  http://narodowcy.net/polska/10913-nasz-news-narodowcy-przechwycili-marsz-ateistow-w-warszawie

 78. RomanK said

  ad63….przecie ….jak nie mozna liczyc na siebie- panie Gajowy…to na kogos trza….ba musi sie na cos liczyc….
  Nie mozna nie liczyc na nic…nie mozna…bo wtedy nic nie bedzie…z naszych checi… zadnego szast -prast:-))))

 79. Machaj said

  Tak, katolik musi być idiotą, pisał to już Św. Paweł. Jesteśmy głupstwem dla świata, zgorszeniem dla żydów. Najlepiej odczekajcie ten maj, siedząc przed pudłem. Przecież, jak Bóg da, za 5 lat będą nowe wybory!

 80. Mordka Rosenzweig said

  re 12

  Ja pan Mordka pszeczytal komentasz od pan Gajowy:

  To chyba nie p. Kosiur przypisał Rothschildom stworzenie Bractwa im Św. Piusa X, ale autor cytowanego z „Wolnej Polski” …

  Ja pan Mordka nie uwasza, sze SSPX bylo zaloszone pszez szanowny pan Rothschild ale jest obecnie finansowane pszez pan slynny bankier.

  Pan Rothschild da pan biskup Fellay $100,000,000 aby pan Fellay mugl zbudowac budynek ktury pszemawia do pan Bog.

  Pan Mordka uwasza, sze mosze to bedzie nowa wieza Babel.

       „And now,reading those statements of Bp Fellay’s , above, and understanding that he has been so besotten with the masonic influences in Rome, is easier to understand how he allies himself with a jewish supporter of Tel Aviv University, of the Israeli Defense Forces, and the manager of blood money from the estates of the Rothschilds– people who were directly responsible for the murders of millions of Catholics, and for the toppling of Catholic countries all over Europe, and who have financed large Jewish Seminaries, because now Bp. Fellay wants financing for an SSPX seminary!”

  According to the monks of Silver City, and Bp Fellay, the SSPX needs a building which „speaks to God”. …… We must think of money– the $100 million from the Rothschilds ..

  http://www.sossaveoursspx.com/augdec12.html

  http://www.sossaveoursspx.com/

 81. @79
  Proszę wrzucić na luz. Tych wyborów ani następnych Braun nie wygra, więc po co się spinać ?

 82. @80
  Dlatego popieram to co robi bp Williamson. Nie mam też nic przeciwko posłudze sprawowanej przez ważnie wyświęconych księży, którzy nie mają wpływu na to co się dzieje na górze, ani nie są o tym poinformowani.

  Jednak jest zwykłym, pardon my French, sk…syństwem zestawianie tego wszystkiego z osobą abp Lefebvre’a, bo została obsmarowana sama idea założenia organizacji, która będzie wiernie kontynuowała Tradycję Krk.
  Osoba, która postawiła taki zarzut nie zapoznała się z treściami wpisów blogera Maurice Pinaya, ani jego poglądami na ten temat, tylko jest sobie twórczo zinterpretowała.

 83. Kar said

  ..po takich wyborach kurz opada i na omaste jest zwykle chamskie porno..

 84. a.d. 82
  Nie wyrażałem się w wulgarnych słowach o użytkowniku Mordce, a o autorze felietonu z Wolnej Polski.

 85. hulsz said

  Z tego co mi sie obilo o uszy Grzegorz Braun to rodzina zyda Juliusza Brauna.

 86. Zerohero said

  Panie Machaj. Krótka piłka. Stankiewicz to podżegaczka wojenna, robi z Polaków klona banderowców- psy na łańcuchu Brzezińskiego. Pan Braun promuje się ze Stankiewicz okupując PKW. Już za to jedno wydarzenie jest u mnie skreślony na zawsze. Za tani lans i za śmierdzące przyjaźnie.

  Braun jest mi obojętny, ale nie jest mi obojętna genetyczna głupota ludzi, którzy nie zwracają uwagi na takie „smaczki”. Przykład głupca to K.Wyszkowski. Skarżył się na Bolka, sugerował, że Bolka zdemaskował. I co? Jajco. Wyszkowski w 2010 stał się pisowcem. Czyli facet dwa razy został oszukany w ten sam sposób – zakładając, że tu uczciwy frajer, a nie cyniczny działacz wiecznej opozycji.

  ile będziemy to jeszcze przerabiać?

  Ja już nie mówię o wyborcach takich „polaków” jak Komor albo Duda. Chodzi mi o takich co niby się aktywnie interesują, niby mają wiedzę, niby poszukują, a suma sumarum – lecą na łatwiznę jak rasowy leming.

 87. Marucha said

  Re 85:
  Pisałem o tym już KILKANAŚCIE razy.

  Juliusz Braun, udokumentowany Zyd, jest bratem ojca Grzegorza Brauna.
  KIM WIĘC jest Grzegorz Braun? Eskimosem?
  A może to tak jest, że jeden z rodzonych braci jest Żydem, a drugi nie? Bo chyba do takiego wniosku dochodzą co tęższe umysły gajówki, z Panią Tralala (której coś się stało) na czele.

  Proszę mi tylko nie piendolić, że żydostwo dziedziczy się po matce. Bo faktycznie dziedziczy się po obydwojgu. Vide Michnik.

 88. 15vagabunda said

  Proponuję żeby ci którzy cierpią na patologiczny niedosyt ołtarzyków poświęconych politycznym szujom obcego pochodzenia rypnęli sobie w każdym kącie po kilka, może jak spuszczą ciśnienie to zaczną myśleć.Chyba jahwizm przedawkowany…
  Polacy szukają polityków Polaków i takich którzy będą ciężko pracowali. Poszukiwacze idoli niech idą na koncert i tam szukają szołmenów.
  Ci którzy się zwyczajnie pomylili w ocenie mają pod dostatkiem materiałów informujących kto jest kto i dlaczego wrwie się do koryta.
  Nie rozumiem albo właśnie rozumiem skąd się bierze uparte powtarzanie nieprawdy wybielającej niegodnego kandydata [ nie tylko Brauna] skoro raz podaną informację prostującą można łatwo sprawdzić. To nie jest chęć poznania kandydata tylko agitacja na jego rzecz z pełną świadomością swojej roli agitatora.
  A w ogóle to uczestniczenie w wyborach w sytuacji w jakiej jest Polska osobiście uważam za kolaborację z reżimem. Wolność łatwo utracić a odzyskać można tylko siłowo. Póki co Polska nie naraziła się Waszyngtonowi na sankcje czyli reżim nie czuje się zagrożony. W tym miejscu szacunek dla Czechów i Węgrów których już ukarano sankcjami za patriotyczną postawę.

 89. vortex said

  Warto się przyjrzeć temu co proponuje Brauna, ponieważ jest tam dużo żartów intelektualnych.
  Król zesłany dla Polski z niebios. Nawet ciekawy pomysł, ale ja myślę że on w MOSAD został już zauważony i już kilku królów do cudownego zesłania nam przygotowują, wraz z odpowiednimi inscenizacjami (zapierającymi dech w piesiach) cudownego zstąpienia króla z niebios. Będzie pięknie, najlepsi fachowcy z Hollywood zostaną zatrudnieni.
  Likwidacja państwowej oświaty. Dziesiątki biednych krajów zaczynało swój marsz do wyrwania się z biedy od wprowadzenia powszechnej państwowej oświaty na szczeblu minimalnym, choćby 4 klasy, żeby człowiek umiał czytać, pisać i rachować, i dzięki temu mógł złapać kontakt zw współczesną cywilizacją. On proponuje ruch w drugą stronę, czyli zwycięski marsz do tyłu, bo prywatna oświata to samo zdrowie, konserwatyzm, katolicyzm itd. Tylko skąd założenie że prywatna szkoła nie może być na wskroś postępowa, gender, magia, satanizm itp.? Ano, skąd?
  Braun też niezłomnie promuje skrajnie liberalne idiotyzmy ekonomiczne, takie popłuczyny po Korwinie. I ja nie wiem czy on nie wie, czy udaje że w te bzdury nikt rozsądny na świcie nie wierzy, i że nigdzie się to nie sprawdziło.
  A strzelnica? Tylko niestety dzisiaj samymi karabinami to się mało zwojuje, to nie XIX wiek. Trzeba mieć wiele innych broni. A on tylko pompuje ten temat strzelnicy. Zrzucą kilka bomb i tysiąc dzielnych strzelców pójdzie do ziemi.

 90. @ 75

  Pnie Gajowy,
  zgadzam się z pierwszym zdaniem Pańskiego komentarza.
  Rozkład statystyczny (obojętnie jakiej badanej cechy lub zjawiska) pokrywa się z tzw. krzywą dzwonną Gaussa, która wskazuje, że ilość ocen/zdarzeń negatywnych jest mniej więcej równa ilości pozytywnych, a obydwie razem stanowią ok. 10%, reszta jest obojętna (lub przeciętna).

 91. @ 76

  Pani Marto,
  nie wiem skąd Pani wie, że jestem ateistą. Nigdy, nigdzie nie podawałem swojego stosunku do wiary w Boga.

 92. AD. 87
  >>Juliusz Braun, udokumentowany Zyd, jest bratem ojca Grzegorza Brauna.

  Panie Gajowy, mogę poprosić o jakieś źródła?

  Metryką nie dysponuję. Za to wrzucenie na Google juliusz braun żyd zaowocuje wieloma informacjami.
  Nb. Juliusz Braun to były członek żydowskiej Unii Wolności.
  Admin

 93. GonDar said

  Witam Panie Zerohero. Odnośnie zamachu na dwóch dziennikarzy-może nie byli to Ruscy, ale że ich zabili to fakt. Byłem-Widziałem-Zrozumiałem. To nie był wypadek(metoda służb-każdych służb). Możliwe, że ktoś mnie namierzy, ale cóż jak to mówi Pan JO-po owocach ich poznacie. To mój pierwszy wpis. Dzięki za uwagę.

 94. GonDar said

  A i jeszcze jedno odnośnie Brauna, Żyd nie Żyd(szacunek do ludzi, nieważne jakich, się należy) to pokazuje nam to co już kiedyś powiedział ś.p. Lech Kaczyński=najważniejszy jest pieniądz. Czytam Gajówkę od wielu miesięcy ale ciąglę widzę tylko ideę. A gdzie kasa na ideę(Lenin ją dostał od niemieckich bankierów-żymian(uwielbiam te słowo). A Wy Gajówkowicze skąd ją weźmiecie-z datków? Nawet KK nie jest w stanie się utrzymać z datków więc kombinuje jak może. Czy sformułowanie-Kościół Szkoła Strzelnica jest samo w sobie złe? Jak się do niego zastosujecie to i Brauna wywalicie-bo kto Wam zabroni. Bo kto silnemu(broń), wyedukowanemu(szkoła) i mającego ideę(Kościół) zabroni. Mowa-Trawa ciągle i modlenie bez działania jak u Jehowitów, których znam od podszewki.

 95. aaaaaaaaaaaaaaa said

  @94

  szanuj zatem żyda, który ma cię za bydło i osła do roboty… bo człowiekiem dla nie niego nie jesteś DEBILU ……,ale nie narzucaj tego innym …… za swoją głupotę masz odpowiadać osobiście !!!!!!!!!!!!!

 96. Marta said

  Krytyka dotyczy Pana Brauna ,To na kogo mamy głosować.Ci z pierwszych stron gazet i telewizorni już byli,Tylko Braun.A jeżeli chcecie poznać drzewo genealogiczne to proszę pod nr 32 wpisu limbasa i pleść bzdur.http://wirtualnapolonia.com/2015/03/26/popieram-grzegorza-brauna/#more-42015

 97. robert2360 said

  Padło tutaj kilka merytorycznych uwag tyczących się G. Brauna. Jednak nigdzie nie spostrzegłem takiej oto uwagi, że G. Braun w barwach biało-czarnych przedstawia okres PRL-u. Wg. Brauna jak już ktoś był w strukturach partyjno-państwowo-siłowych to już tym nie nasz. To jest poprosu fałszowanie historii. Ten człowiek słowem się nie zająknie o polskim-narodowym skrzydle obecnym w instytucjach PRL-owskich vide Rokossowski, J. Światło, Piecuch, J. Kossecki… G. Braun słowem nie mówi o historii tajnej walki informacyjnej (wywiadowczej, infiltracyjnej) toczącej się za kulisami oficjalnych przepychanek – walki w której boje toczyli Polacy, niejednokrotnie okupione sukcesem: patrz chociażby działalność Ligii Narodowo-Demokratycznej.

  Proszę Państwa, proszę zauważyć, że G. Braun wypowiadając się nt. takiego gen. Jaruzelskiego kompromituje się! G. Braun nazywa gen. Jaruzelskiego zdrajcą, natomiast słowem nie mówi o pozytywnych poczynaniach w wykonaniu gen. Jaruzelskiego, np. o tym, że gen. Jaruzelski walnie przyczynił się do tego, że na cmentarzu powązkowskim stanął pomnik gen. Fildorfa Nila. Wiele było pozytywnych poczynań gen. Jaruzelskiego o których G. Braun milczy, jak chociażby czystki antysyjonistyczne (nie antysemickie!!!) przeprowadzane w wojsku przez gen Jaruzelskiego czy doprowadzenie aby wdowy po oficerach AK dostawały uposażenia finansowe.

  Podsumowując, G. Braun to ignorant jeśli chodzi o wiedzę z zakresu służb specjalnych, jeśli chodzi o wiedzę nt. walki toczącej się na tajnym froncie informacyjnym w okresie PRL. Zapytajcie G. Brauna o Rokosswskiego o J. Światłę o prowokacyjny charakter żołnierzy niezłomnych a przekonacie się sami, że jest w tej materii ignorantem i czas najwyższy żeby się dokształcił.
  Niech to będzie dla niego papierkiem lakmusowym! Niech wreszcie zacznie obiektywnie przedstawiać okres PRL-u bo inaczej niczym nie różni się w tym zakresie od oficjalnej wykładni takieg Gazety Antypolskiej Sakiewicza czy też oszczerczej Frondy Terlikowskiego !

 98. Marucha said

  Re 96:
  Skoro nie ma na kogo głosować, to niech Pani głosuje na Brauna. Albo na Kukiza.
  Albo wcale.
  Taka opcja też istnieje i wciąż jest legalna w III RP.

 99. Joe said

  Dworki (POdpieprzone) prawym wlascicielom to mozna POkazywac i o POlskosci truc…..Gdybyscie zobaczyli dworek na ul.Gora Kwaskowa w Kazimierzu Dolnym rodziny zacnej Pana F.Dzierzynskiego…Uj jakie zacne ludzie une byli,znalem ich osobiscie.A jak to wszystko 50 lat temu bylo szanowane i pielegnowane…Tak tak.. prawde ktos napisal..jeden brat zyd a drugi CO??Pewnie KATULIK z dziada pradziada.

 100. NC said

  Re 97: „…zauważyć, że G. Braun wypowiadając się nt. takiego gen. Jaruzelskiego kompromituje się! G. Braun nazywa gen. Jaruzelskiego zdrajcą…”

  Ja nazwę go zdrajcą dwukrotnym, bo to on w 1970 wydał rozkaz masakry stoczniowców Wybrzeża, a w 1989 oddał władzę żydokomunie.

 101. bart said

  Talk is cheap, panie Braun.

  Putin nie gada tylko robi. Albo dajmy spokój Putinowi. Łukaszenko.

 102. bardzo said

  Panie Mordka. Uczony jak sama nazwa wskazywałaby to taki którego uczyli. Nauczyli albo i nie nauczyli, ale uczyli i stąd uczony. Imiesłów czasownikowy. (chyba to sie tak nazywało w latach mojej młodości).

 103. GonDar said

  @95

  szanuj zatem żyda, który ma cię za bydło i osła do roboty… bo człowiekiem dla nie niego nie jesteś DEBILU ……,ale nie narzucaj tego innym …… za swoją głupotę masz odpowiadać osobiście !!!!!!!!!!!!!

  A czy Polacy mnie za takiego nie mają? Kolego o czym mówisz? Mieszkam w miejscu gdzie styka się Polska ze Śląskiem-i powiem Tobie jedno-Śląsk mnie szanuje(nie ma mnie za bydło) a Polska chce zniżyć do poziomu śmiecia.
  Nikomu niczego nie narzucam, bo też uważam, że każdy odpowiada za siebie, ale dlaczego nie czerpać z ich wiedzy i doświadczenia? Czy to czyni mnie bydłem? A że Tak mnie postrzegają-cóż przyjdzie im kiedyś zapłacić. Jak nie ja to inni, ale zapłacą.

 104. Rusin said

  Dlaczego obgadujecie za plecami- zwróccie się do samego p. Grzegorza z pytaniami i wątpliwościami. On odpowiada zawsze wprost. Poza tym przemilczanie i opluwanie przez oficjalne media znaczy, że są Mu bardzo wrogie-tak ,jak nam. Ja wiem, że On kocha Polskę- a nie pozuje na takiego. Dużo jest w historii osób, które były wysłane na przeszpiegi, ale ostatecznie pokochali Polskę i pracowali dla Nas- chocby Królowa Bona.

  Może ma Pan rację. Ale tym, którzy już byli kilka razy oszukani, nie chce się po raz kolejny ryzykować.
  Admin

 105. Re: 104
  W sumie, to tylek nadstawia p. Wegrzyn i on jest za G.Brauna odpowiedzialny, wiec ryzyko moze byc o 50% mniejsze…
  (Od zawsze zadaje sobie pytanie: Czy naprawde jestemy takimi politycznimi idiotami i durniami, zeby prosic zydow (czy pol-zydow), by nas Polakow reprezentowali na arenie miedzynarodowej???… Czy naprawde tak jest????… Niech mnie ktos k…rwa uszczypnie, bo k…rwa nie uwierze…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 106. RSA said

  @97 Robert2360
  ” Ten człowiek słowem się nie zająknie o polskim-narodowym skrzydle obecnym w instytucjach PRL-owskich vide Rokossowski, J. Światło, Piecuch, J. Kossecki”
  Nie wiem czy dobrze pana rozumiem? J. Światło, czyli Izaak Fleischfarb, ppłk. Min. Bezp. Pub., urodzony na Ukrainie a zmarły w USA jest dla pana przedstawicielem polsko-narodowego skrzydła w PZRP? Wątpię, czy doc. Kossecki chciałby być wymieniany w jednym rzędzie z Fleischfarbem.

 107. AQQ said

  Polacy kochają eskimoskich pasterzy! cóż smutne to… 😦

 108. AQQ said

  A może Ci Polacy to eskimosi????

 109. Wielu tu komentujących nie widzi nic złego w popieraniu G.Brauna, a nawet deklarują, że właśnie na niego będą głosować.
  (G.Braun ma pochodzenie żydowskie, co potwierdzają zdjęcia jego samego i członków rodziny – dokumentów, metryk w Internecie w sposób wiarygodny i tak nie można pokazać.)
  Taki stosunek do osoby polityka pochodzenia żydowskiego wynika przede wszystkim z braku wiedzy, której nie mogliśmy zdobywać w Polsce od 1926r.
  Może poniższy fragment listu coś niektórym rozjaśni.

  Sz.P. EWA KOPACZ
  MARSZAŁEK SEJMU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  00 – 902 WARSZAWA

  UL. WIEJSKA Nr 4/6/8 03.07.2013

  (…)
  Ostatnio zostały UJAWNIONE DOKUMENTY AMERYKAŃSKIEJ OPERACJI DEKRYPTAŻOWEJ O KRYPTONIMIE ,,VENONA,, które rzucają
  PRAWDZIWE ŚWIATŁO na Juliana Tuwima!!!

  Z przechwyconych przez amerykanów szyfrogramach SOVIECKIGO WYWIADU dla centrali w Moskwie z 27 maja 1944 roku wynika,że tenże sam Tuwim WSPÓŁTWORZYŁ SŁOWIAŃSKĄ SIATKĘ RUCHU BOLSZEWICKIEGO W USA , która występowała pod szyldem ,,Ligi Kościuszkowskiej,, czy też ,,Kongresu Słowian Amerykańskich,, !!!
  Liga ta podlegała Biuru Polskiemu przy …KOMITECIE CENTRALNYM KOMUNISTYCZNEJ PARTII USA, na czele której stał Bolesław Gebert!

  W szyfrogramie tym wymienia się Juliana Tuwima JAKO AKTYWNEGO DZIAŁACZA SIATKI KOMUNISTYCZNEJ W USA obok takich agentów szpiegostwa na rzecz sovietów jak np: BOLESŁAW GEBERT( agenturalny ps.,,Ataman,,) OSKAR LANGE (ps.,,Friend,,) czy LEON KRZYCKI…
  (…)
  Krzysztof Kowalczyk
  za: http://pigipedia.blog.com/archives/1954/

  * * *
  A trzeba Państwu wiedzieć, że J.Tuwim (poezje pisał piękne) będąc Żydem pisał źle o Żydach. Podobnie jest z G.Braunem, który mówi o żydowskim zagrożeniu.
  Nie chodzi jednak o to, żeby na podstawie takiego np. listu, jak wyżej, dokonać oceny postawy politycznej J.Tuwima, a zwłaszcza podejmować dyskusję o wyższości kapitalizmu nad socjalizmem lub odwrotnie – to kwestie drugorzędne. Chodzi o fakt o wiele istotniejszy, o to, że J.Tuwim właśnie dzięki temu, że był Żydem mógł być wykorzystywany w interesie innych sił, których cele nie pokrywały się z polskim interesem narodowym i państwowym. I dlatego właśnie:

  nie wolno pokładać nadziei, obdarzać zaufaniem, powierzać funkcji politycznych (dotyczy każdej sfery funkcjonowania państwa) w państwie, obywatelom innych narodowości, a już szczególnie narodowości żydowskiej.

  I tego winna uczyć Polaków ich historia ostatnich kilku stuleci, a już szczególnie minionego XX w.
  Trzeba też pamiętać, że nacja żydowska posiada tę fatalną specyfikę, że nie nigdy poddaje się asymilacji, o czym w XIX w. przekonali się polscy pozytywiści.

 110. @ 109
  W ostatni zdaniu pojawił się błąd. Podaję poprawną wersję:

  Trzeba też pamiętać, że nacja żydowska posiada tę fatalną specyfikę, że nigdy i nigdzie nie poddaje się asymilacji, o czym w XIX w. przekonali się polscy pozytywiści.

 111. Marucha said

  Re 109:
  Panie Dariuszu,
  Dla niektórych ludzi fakt, że ojciec Grzegorza Brauna jest Żydem – zupełnie nie dowodzi żydowskiego pochodzenia jego syna.
  Taki fenomen biologiczny.
  Ojciec Żyd… a syn potomek starego rodu szlacheckiego bez kropli krwi żydowskiej.
  Mówić o lemingach….

 112. Judaistyczne związki FSSPX z syjonistycznym refleksem

  przypomnę linki:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/judaistyczna-tradycja-katolicka-syjonistycznym-refleksem-2014-09

  http://mauricepinay.blogspot.com/2012/11/the-rothschild-gutmann-money-behind.html

  Niektórym trudno w to uwierzyć. Ludziom uczciwym, poczciwym, można rzec: ludziom normalnym, trudno przyjmować tego typu informacje. Jednak wchodząc do gajówki, czyli na polityczne forum, trzeba się wykazać większą elastycznością intelektualną, bardziej wygimnastykowanym w sferze polityki umysłem. A mówiąc wprost: trzeba pogodzić się z faktem, że w realnej polityce możliwe jest każde świństwo, każdy podstęp, a co ważne trzeba to uwzględniać w politycznych analizach.

  Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że celem Międzynarodowego Żyda jest atomizacja każdej społeczności, a więc dążenie do rozbicia społeczności katolików jest także oczywiste – przy czym każdy pretekst do podziału dający pożądany skutek będzie tak samo dobry.
  Katolicyzm nie stanowi dla Żyda zagrożenia, wręcz odwrotnie, katolicyzm u gojów jest dla Żyda pożądany. Zagrożeniem jest natomiast wielkość społeczności katolickiej, którą próbuje rozbijać i to z dobrym skutkiem (najlepszym przykładem są USA, bardziej chrześcijańskie niż Polska, ale sekt chrześcijańskich trudno zliczyć).
  Jestem przeciwny rozbijaniu, dzieleniu społeczności katolików i nie popieram rozłamów bez względu na motywy. Katolicyzm jest jednym z niewielu pozostałych jeszcze elementów wspólnotowości narodu polskiego i nie należy go niszczyć, co nie kłóci się z koniecznością świadomości rzeczywistej roli Kościoła, czyli jego hierarchii (inaczej polityków Kościoła) w historii naszej państwowości.

  Totalnie fałszywy pogląd, obrócony o 180 stopni. – admin

 113. marrkerr said

  Ad 87
  „Proszę mi tylko nie piendolić, że żydostwo dziedziczy się po matce. Bo faktycznie dziedziczy się po obydwojgu. Vide Michnik.”

  Ja tego nie rozumiem: każdy człowiek zawsze dziedziczy po obu rodzicach wygląd, cechy, majątek itp. Dlaczego więc mamy uważać, że u Żydów jest inaczej? W takim razie może majątki, które odziedziczyli po ojcach powinny przejść na własność skarbu państwa?

  Oczywiście znam wykład ks. prof. Chrostowskiego. Ale mnie chodzi o to dlaczego my mamy przyjmować ich punkt widzenia, że Żydem jest się wyłącznie po matce? Czy jedynym wytłumaczeniem jest to, że oni tak uważają, czy chodzi o jeszcze coś?

 114. sniddy said

  Przypuśćmy że to prawda. Braun to kolejna ściema. Co wtedy Waszym zdaniem należy zrobić w nadchodzących wyborach?

  OLAĆ!
  Admin

 115. EKO-LAS said

  Przekaz świadczony przez Pana Brauna nigdy nie miał na celu uzyskanie jego wygranej w wyborach prezydenckich w 2015 r. w Polsce. Pan Braun dzieckiem nie jest, i nie wyobrażam sobie tego, że mógł on faktycznie poważnie rozważać uzyskanie „swojej wygranej” w tym plebiscycie. Pan Braun naświetlał istotne elementy, na które powinien zwrócić uwagę wyborca przy podejmowaniu decyzji nad kartą wyborczą. I tak należy rozumieć rolę Pana Brauna w tym przedstawieniu. Jest możliwym, że o ile działa on w dobrej wierze, to przyczyni się on w odpowiednim czasie do zmiany kierunku myślenia tych co to wolą nic nie robić i niczym się nie interesować.

 116. Filo said

  To juz nawet nie o to chodzi czy ktos jest zydem, pol-zydem, czy tylko podejrzany o zydostwo.
  Chodzi o to, czy wystepuje w swoim imieniu, czy bedzie nim manipulowac gabinet cieni syjonu.
  Jak na razie, to mamy przykre doswiadczenie z tymi prezydentami..
  O Braunie wiem niewiele, tyle co ostatnio wyczytam, wiec nie mam zdania.
  Wydaje mi sie, ze nalezaloby dobrze sprawdzic kogo naprawde reprezentuje taki np. Kukiz, Korwin, Chrabia, Duda czy chocby i Braun. Bo pania Ania – to wiadomo. O pani Ogorek – to byc moze Urban wie lepiej bo ktos wrzucil na gajowce obrazek z Urbanem i ogorkiem.
  Osobiscie nie mam ulubionego kandydata bo za zadnym z nich nie stoi silnie zdecydowana i sprecyzowana grupa polityczna.
  Natomiast cala ta blazenada kampanii wyborczej przypomina walenie tekturowa bulawa w kaczy kuper.
  Bardzo nedzne nasladowanie przyjaciol i mentorow zza oceanu.
  Zastanawia mnie dlaczego niektorzy kandydaci wyjezdzaja z Polski, zeby sie podlizac Polonii?
  To w kraju nie maja co robic?
  Polonusy , ktorzy mieszkaja od lat za oceanem, nie sa podatnikami PR i nie powinni decydowac o losach polskiego podatnika. Maja dosc swoich problemow wyborczych.

 117. Boydar said

  Niezła z Pana maszyna, Panie Kosiur. Po tym, co aktualnie strzyże, można wnioskować dość trafnie, który trawnik jest do trawnikowania a który do zaorania. Sama zaś maszyna, no cóż, ma działać. Taka jest jej funkcja. Powodzenia i jak najmniej awarii.

 118. sniddy said

  @114: Skłaniałem się ku olaniu wyborów, ale nie wiem czy na pewno jest to najlepsze wyjście. Może być tak, że taka postawa będzie gorsza niż wybór kogoś kto może nie do końca pasuje, ale jest w stanie się przyczynić do upowszechnienia pewnych idei, choćby przez to że zaistnieje w mediach. Takim kimś wydaje mi się być Grzegorz Braun. Umówmy się – przecież nie będzie rządził i tak. Ale część ludzi może chociaż powyłącza onet i wstanie od telewizorów, może zaczną się zastanawiać nad światem.

  Niewykluczone, panie Sniddy.
  Admin

 119. @112
  Chodzi o Maksymiliana Kraha, który uzyskał niedawno zbyt duże wpływy w FSSPX. Od niedawna zaczęły znikać z oficjalnych stron FSSPX wypowiedzi bp Fellaya ostro krytykujące działalność Żydów i ich twórczą rolę przy zakładaniu masonerii, komunizmu, niszczenia Kościoła.
  Prawda jest taka, że obecnie Bractwo jest podzielone. Nadal jednak bp Williamson i biskup przez niego wyświęcony kontynuują dzieło abp Lefebvre’a. Sam założyciel Bractwa nigdy nie miał związków z syjonistami, masonerią czy co innego wymyślił sobie autor felietonu z Wolnej Polski. Bloger posługujący się pseudonimem Maurice Pinay sam powiedział, że zarzuty założenia FSSPX przez takie siły są po prostu absurdalne.

  „Katolicyzm nie stanowi dla Żyda zagrożenia, wręcz odwrotnie, katolicyzm u gojów jest dla Żyda pożądany.”

  U gojów jest pożądany modernizm, który między innymi odrzuca odpowiedzialność za bogobójstwo wśród żydów. Modernizm jest herezją na łonie katolicyzmu.

  Przykład:
  It was unclear from news reports and Vatican statements whether the landmark reforms of the Second Vatican Council and subsequent Vatican teachings – which reversed nearly 2,000 years of church-based anti-Semitism, repudiated the deicide charge against Jews, and called for positive and respectful interfaith relations – were included among these latest requirements.
  http://www.adl.org/press-center/press-releases/interfaith/adl-urges-vatican-to-ensure-anti-jewish-sect-accepts-vatican-ii.html

 120. sniddy said

  @118: Z takim właśnie nastawieniem, bez idealizowania, ani bezkrytycznego uwielbienia postawię mu krzyżyk. A potem będę żyć dalej, bez wielkich nadziei starając się robić tyle w swoim zakresie ile się da – oddolnie dla ludzi na około mnie i dla Kościoła.

 121. sniddy said

  P.S. Udało mi się ściągnąć Mszę Świętą trydencką do Andrychowa (rodzinnej miejscowości). Odbędzie się w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, po raz pierwszy od wielu lat. Niestety na razie nie ma w planie stałych celebracji. Ale i to niezmiernie cieszy!
  19:30 – Stanisława BM

 122. Lovshak said

  Witam serdecznie. Pragnę dodać swoje 5 groszy na temat Pana Grzegorza Brauna. Pomine celowo postać i środowisko Pana Kosiura, to osobny temat.

  Starałem sie zrozumieć intencje i jakoś odczytać myśl przewodnią pana B. Obraz jego mam z wysłuchiwanych niekiedy konferencji audio publikowanych w internetowym, Niepoprawnym Radiu

  / Tak Tak jak powiedziałKazek nasuwa sie zasadnicza forsowana przez pana B. Teza o Polsce jako kondominium polsko/niemieckim pod patronatem starszych braci,
  /wieczne mowy odezwy patriotyczne o gotowości zbrojenia, przygotowania mlodzieży itp itd, jak wspomniał Pan Jo zaiste uwodzący i piekny kwiecisty styl tychże odezw, to trzeba Panu B przyznać.

  Co dla mnie najważniejsze co nie spodobało mi sie w przekazie p. Brauna to zakamuflowana opcja, nie tyle rusofobiczna ile anty rosyjsko imperialna – tak jakby winą Putina było odwolywanie sie do imperialnych tradycji i wartości wielkiej Rosji – oraz na tym samym akcencie budowanie naszej wydumanej siły Polski i Polaków jako przedmurza cywilizacji lacinskiej przed barbarzynską imperialną Rosją. Celowo pisze zakamuflowaną bo nie tak jawnie wroga wobec Rosji jak gadzinówki Wildsteina i jemu podobnych szczekaczek antyputinowskich. wyłaczyłem sie na Pana Bauna w momencie kiedy w jego przekazie ukazał sie zarzut że w sytuacji syfu na Maydanie Kijowskim zdecydował sie siegnąć po Krym, no znowu wina Putina, powinien pokornie czekać…

  Powiem szczerze mam dość ludzi pokroju Pana Brauna, nie wystarczy mi że powiedzmy w 80 procentach sie z nim zgadzam, bo uwazam że w pozostałych 20 wprowadza obcą nie służącą polsce i polskiej gospodarce retorykę na konfrontacje i odcięcie się od Rosji. Dzieki takim ludziom i takiej retoryce Niemcy mają dziś 8 krotnie wiekszą wymianę handlową z Bialorusią i Rosją niż Polska ich najbliższy sąsiad.
  Mam po prostu dość budowania atmosfery getta woków Rosji, Bialorusi, a w szerszwej perspektywie atomizacji Słowian, a to co zrobili pajace systemu w tym nasze zolnierzyki pokroju Sikorskiego z Ukraina to zdrada i kolejny klin wbijany w Słowian. Gdybyśmy raz na zawsze mogli wyrzucić tę szechterowską hazarską,medialną holote z naszych salonów/ rozmarzylem sie

  Uważam iż w pelni popiera on opcje Usrahelską interwencjonizmu Yankesów realizowaną na Ukranie. Nigdy nie usłyszałem od Pana Brauna choćby w poczęści przyznania iż cały ten bayzel na Ukrainie choćby po cześci jest sprowokowany przez Neoconów z USA. Żadnego choćby wspomnienia o możliwośći budowania czegokolwiek z Rosją tylko retoryka jak PiS z czasów urojonej oczywiście wywołanej przez Rosję , a jakże konfliktu, wojny z Gruzją.

  nie wiem może sie myle co do oceny Pana B. uwaząm iż jego odezwy i modlitwy o przywrócenie Monarchii i wolanie o Króla to jedynie folklor emocjonalny na polskiej duszy. NIe wolno tego robić

  Chcialbym uslyszeć z ust Pana Brauna opowiadanie o odwiedzinach przez Bolszevików ostatniego z rodu Sanguszków na Wołyniu, ale nie uslyszę bo mogloby to zasugerować że Polacy i Rosjanie z carską rodziną meczenników zlożyli najwiekszą ofiare Slowianskiej Prawoslawnej krwii na oltarzu Talmudycznej Zbrodniczej Gangreny kórej na imie Syjonizm powstałej w tym samy czasie co Bolszevia w okupowanej Rosji 1917….. A tak to zostaje nam tylko ta sama pisowska jak i michnikowska retoryka że Rosja dziś to to Putina ta sama co stalina i hitlera, no i trzeba z nią walczyć.

  Ja im odpowiadam tym żydobolszewikom przekornie że Stalin chyba nie by jednak taki zły przynajmniej dla niektórych, bo walczył z antysemityzmem, skoro za krytyczna uwage wobez żydów można było dostaćczape a wnajlepszym wypadku karny lagier.

 123. Lovshak said

  A co do planowanych wyborów Prezydenckich, uważam iż żydobolszevia przestraszyła sie iż moze wygrać je ktoś trzeci z poza ukladu nie wiem ktokolwiek więc zamiast umożliwić to Polakom to trzeba im rzucić jeszcze z 10dodatkowych to wystarczy żeby do drugiej tury weszło 2 namszczonych, bo inaczej jakikolwiek 3 wygrywa w cuglach w 2 turze. Co szczegolnego dalo sie zauważyć w bolshevickim przekazie to niezwykla czujnośc i szczekanie na pojednawcze gesty Korwina i Pani Ogórek wobec Rosji / od razu bylo barking ośmieszanie i caly arsenał jak z kabaretu Lipinskiej. Jakoś mnie to nie zdziwilo, medyja niemieckie na Polske ciągle muszą dyscyplinować polacken do szczekania na Rosje, takie niepowazne polaczki, nie to co Niemiec godny rozmowy z Rosjaninem.

  Polakowi jak Źółwiowi /wróg jest tylko jeden/ za czasów Helmuta wystarczy że sie go od czasu do czasu poklepie po plecach i pochwali.

 124. Neil said

  Tych wyborów nie należy olewać! Koniecznie trzeba zagłosować na Grzegorza Brauna.

 125. Filo said

  No to teraz czas ‚ rozebrac’ pania Ogorek, po mieczu i kadzieli oraz wszystkich innych kandydatow. Zeby bylo po rowno.

 126. EKO-LAS said

  System, całe poprzednie lata i obecnie urabia Polaków aby żyli w przekonaniu, że całe te wybory to taki pic na wodę fotomontaż. Niemniej o ile do tej pory System potwierdzał w codziennym życiu to ogólne przekonanie, to obecna sytuacja jest zdecydowanie odmienna.

  Zauważa się publicznie wypowiadany przez rzesze szarych obywateli Polski, ich kategoryczny sprzeciw wobec konfliktowania stosunków gospodarczych i politycznych z Rosją. Zauważa się również krystalizujący się podział sfer politycznych w Polsce na tych co wyrażają wolę kooperacji z Rosją i na tych co to jak najprędzej wysłaliby wszystkich Polaków na wojnę przeciwko Rosji.

  Pisałem już w tym wątku o dwóch „blokach”, jeden ma wolę wywoływania agresji przeciwko Rosji, drugi optuje za współpracą gospodarczą z Rosją o ile to możliwe na zasadach partnerskich.
  Te wybory określą czy Polacy zostali uśpieni działaniem Systemu, czy też obudzą się w tej chwili krytycznej i wybiorą POKÓJ.

  Namawianie w tak drażliwym momencie do olewania wyborów w Polsce, kiedy jedna ze stron „bloku politycznego” nie ukrywa swoich wojennych zapędów, jest dla mnie niezrozumiałe, tym bardziej kiedy „namawiaczami” do „olewania” wyborów są osoby, którym niby to zależy na dobru Polski i Polaków.

 127. ProRossija said

  Publikuje w żydowskim i skrajnie kapitalistycznym, korwinowskim i misesowskim ”Polonia christiana.” TO WSZYSTKO WYJAŚNIA!

 128. @125

  O M.Ogórek
  Ta młoda niewiasta jest niezwykle utalentowana i ma nie małe osiągnięcia w przeciwieństwie do zdecydowanej większości młodych Polaków, którzy tylko lenią się w Polsce, a szczęścia szukają za granicą.
  Magdalena Ogórek
  urodziła się w 1979 r. Jest doktorem nauk humanistycznych, specjalizuje się w historii Kościoła. Ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim, jest bezpartyjna.
  Była też komentatorką i prezenterką telewizyjną oraz aktorką.
  W przeszłości pracowała m.in. w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, była szefową gabinetu ówczesnego lidera SLD Grzegorza Napieralskiego, w latach 2012-14 była konsultantem w Narodowym Banku Polskim; w latach 2002-05 pracowała w administracji państwowej, m.in. Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i Biurze Integracji Europejskiej, była też ekspertką klubu SLD.
  Jest ekspertką telewizji śniadaniowej od spraw historii Kościoła – a przynajmniej tu pobiera kasę.

  więcej, łącznie z ilustracjami i innymi ciekawostkami tu: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/01/12/przestrzen-polityczno-medialna-dla-polakow-nie-istnieje/

 129. ProRossija said

  Ludzie co wy widzicie w tej Ogórek? Plastikowa lala, wcale nie taka ładna, bo chuda jak drąg! Na niczym się nie zna, młoda, jakaś tam tylko sekretarka masona, komunisty i bildenberga Stolzmana. Ukończyła historię Kościoła i jest wystawiona przez antykościelne, komunistyczne SLD. Będzie robiła tak jak Miller jej zagra. To zguba dla Polski!!!

  Trzeba mieć nasrane, żeby ją popierać! Polak i katolik na wybory nie idzie, a zwłaszcza na takie, gdzie na prezydenta startują sami masoni, żydzi i sprzedawczyki. Demokrację wymyślili poganie, a wszyscy kandydaci na prezydenta III RP są debilami. Tak DEBILAMI!!! A jeśli już ktoś chce iść w maju na wybory, to niech zagłosuje na wszystkich (żeby świnie z komisji nie sfałszowali na kogoś głosu) i przyklei do kartki jakieś artykuły antymasońskie lub po prostu narysuje fiuta! Będzie z tego większy pożytek niż głosowanie na WSIowską maciorę, żydowskiego lizodupca kaczorów, plastikową, farbowaną blond chudą lalę; wyzyskiwacza w muszce, śpiewającego kryptobanderowca, czy pseudorolnika z lekko siwą, gejowską grzywką; o babochłopie i producencie chujowej wódki już nie wspomnę!

 130. NICK said

  (128). Dzięki za przybliżenie. Co było do okazania.
  Jedna sitwa. Nic dziwnego. Mizeria… .

 131. @129

  Z tą awersją SLD do Kościoła to chyba gruba przesada. Owszem, przekaz werbalny SLD bywa czasami antykościelny, ale przecież to rząd L.Millera zwracał Kościołowi majątki przed wejściem do UE, dzięki czemu z unijnych dopłat (do ziemi rolnej) Kościół dostaje ok. 90 mln zł.

 132. @129

  Różne rzeczy w życiu widziałem, ale na to patrzeć także nie mogę:

 133. Parch said

  Przepiękna kobieta.

  file:///C:/Users/maciej/Downloads/5d107b8c-2d6e-463f-a224-6b3cdbfe623d_900x.png

  Zdjęcie trzeba umieścić na sieci (np. na http://pl.tinypic.com/) i podać link do niego
  Admin

 134. gick said

  Z mojej strony – tj. człowieka, który 3 lata temu postanowił zająć się „prawdą” mogę powiedzieć, że:
  1) gdyby nie youtuby z GB – niewiele bym się dowiedział o sytuacji Polaków, bo jest wielu którzy dobrze piszą, ale mało tych którzy o tym potrafią mówić. A jest tak, że słowo mówione łatwiej wpada do głowy niż pisane. A więc bardzo dobra robota GB na polu propagowania prawdy.
  2) jeśli chodzi o pytanie: czy GB kiedykolwiek może stać się poważnym kandydatem do reprezentowania Polaków ?
  Wydaje się że nie. Bo GB:
  a) JEST TEORETYKIEM – nie założył do tej pory żadnej partii ani organizacji (a przecież słowo należy zamieniać w czyn jeśli zmierza się do realnej zmiany czegokolwiek), czyli jakby nie chce, chce tylko pogadanek i żonglowania patriotycznym słowem.
  b) JEST FANTASTĄ – rady GB w stylu”wzbogaćcie się najpierw, odkujcie się materialnie a dopiero potem ruszymy na wroga” – (jak mamy się bogacić, skoro czas gra na niekorzyść Polaków – wątpię że za 10 lat Polacy będą bogatsi – raczej biedniejsi – zadłużenie ciągle wzrasta)
  czy „kościół szkoła strzelnica” (czyli modernizm Franciszka – genderyzm od 6 roku- patriotyzm tylko dla zamożnych).
  Ale GB ma jedno – JEST MÓWCĄ a to dużo. Jednak mówcą dla teoretyków nie praktyków, mówcą nie dla tłumów ale wybranych.
  Niedawno, z ciekawości co takiego złego kryje się w „Mein Kampf” przejrzałem go w pdf. I już rozumiem dlaczego druk tej książki w Polsce jest zakazany. Tam są po prostu wskazówki PRAKTYKA i dużo prawdy:
  – jak zdobyć władzę w warunkach demokracji przy ograniczonych środkach
  – jak porywać tłumy słowem i jak bronić się słowem
  – jak rozumieć zasady rządzące narodami, religiami i społeczeństwami
  – jak rozumieć rolę międzynarodowego żydostwa w destabilizacji moralnej narodów i ich gospodarek (nic się nie zmieniło do tej pory)
  – o tym że każde państwo oparte na jednym narodzie jest tępione (jak do tej pory)
  To wszystko w polskim tłumaczeniu często niezdarne, źle napisane i mętne jakby pisane przez człowieka – nie pisarza. Ale tam jest czysta PRAKTYKA. Mówiąc szczerze czystego rasizmu tej książce nie pamiętam (albo nie zauważyłem). Jedna rzecz jedynie zła jest bezspornie – uzasadnianie konieczności podbijania innych państw – aby zapewnić tę słynną „lebensraum” (przestrzeń życiową).
  MY POLACY potrzebujemy PRAKTYKA, DZIAŁANIA, i MYŚLI PRAKTYCZNEJ. O to się czasem pomódlmy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: