Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NC o Polska przygotowuje się na „in…
  Hiob o „Złamanie hegemonii jest…
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Listwa o „Złamanie hegemonii jest…
  Emilian58 o „Złamanie hegemonii jest…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Agencja Reuters kłamała. Świadek katastrofy MH17 mówi, że reporter zafałszował jego zeznanie.

Posted by Marucha w dniu 2015-03-30 (Poniedziałek)

Przypominamy, że chodzi o katastrofę lotu Malaysia Airlines 17, do której doszło 17 lipca 2014 niedaleko wsi Hrabowe, w pobliżu miasta Torez w obwodzie donieckim na Ukrainie, ok. 40 kilometrów od granicy rosyjskiej. O sprawstwo katastrofy – zanim w ogóle ktokolwiek cokolwiek zbadał – obiektywne żydomedia i etyczni żydopolitycy natychmiast oskarżyli wspólnie Rosję i powstańców noworosyjskich.
Admin

Mieszkaniec Obwodu Ługańskiego, który był cytowany przez agencję Reuters jakoby mówił, że widział pocisk klasy ziemia-powietrze, odpalany z terytorium kontrolowanego przez rebeliantów w dniu katastrofy MH-17, powiedział [reporterowi] Russia Today, że agencja informacyjna Reuters przedstawiła fałszywy raport z jego wywiadu.

W marcowym raporcie na temat katastrofy lotu MH17 malezyjskich linii lotniczych, agencja Reuters rozmawiała z 57 letnim Piotrem Fedotowem, mieszkańcem wsi Czerwony Październik (Червоний Жовтень) w Obwodzie Ługańskim we wschodniej Ukrainie.

„Gdy Reuters przeprowadzał wywiad, Fedotow, świadek, który opisał przelatująca rakietę, na początku powiedział do kamery, że została ona wystrzelona z terytorium kontrolowanego przez ukraińską armię. Później poza kamerą, dodał, że rakieta została wystrzelona z terytorium w pobliżu strefy opanowanej przez rebeliantów. Gdy spytano go, czemu na początku twierdził inaczej, świadek przyznał, że obawiał się rebeliantów” – przekazała agencja Reuters.

Russia Today skontaktowała się z Fedotowem, który po przekonaniu go zgodził się być filmowany. Powiedziała, że korespondent Reutersa znacząco mijał się z prawda w odniesieniu do zeznania Fedotowa.

„Gdy rozmawialiśmy o boeingu przy włączonej kamerze, wyjaśniłem wszystko tak jak było. Rzeczy, które podobno miałem powiedzieć poza kamerą zostały zwyczajnie zmyślone przez dziennikarza. To wszystko są kłamstwa. Poza kamerą nigdy nie omawialiśmy kwestii tego Boeinga”  – powiedział nam Fedotow.

Dodał, że dziennikarz Reutersa kontaktował się z nim po przeprowadzeniu wywiadu, ale nigdy nie pokazał mu wstępnego artykułu. Zamiast tego pytał tylko, czy Fedotow miał jakiekolwiek kłopoty za to, że rozmawiał z nim.

„Dziennikarz zadzwonił do mnie i spytał czy miałem kłopoty. Byłem bardzo zaskoczony. Dlaczego miałem mieć kłopoty, gdy powiedziałem prawdę? I wtedy moi koledzy powiedzieli mi, że w artykule opisano inne rzeczy niże te, które były omawiane przed kamerami i poza nimi. Wtedy zrozumiałem, dlaczego pytał, czy miałem kłopoty” – wyjaśnił świadek.

„Jest to tylko fantazja dziennikarza lub zrobił to dla własnych zysków” – dodał Fedotow.

Prośba Russia Today skierowana do agencji Reuters o komentarze w sprawie tych kontrowersji i nieedytowanego nagrania wywiadu Fedotowa pozostała bez odpowiedzi do czasu opublikowania tego artykułu.

Reportaż Reutersa był nie tylko nierzetelny w stosunku do zeznania Fedotowa. Agencja cytowała jeszcze trzech kolejnych świadków z tej samej wioski, ale tylko Fedotow był cytowany jako ten, który wskazywał inne miejsce wystrzelenia rakiety. W reportażu zaznaczono, że opowieści świadków nie dowodziły definitywnie, że rakieta, którą widzieli zakończyła lot MH17 [nasi rodzimi maleńcy uczeni oczywiście przypadkowo przeoczyli ten fragment reportażu – dopisek tłum.].

Malezyjski Boeing 777 został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą 17 lipca zeszłego roku, co spowodowało śmierć 298 osób na pokładzie. Incydent natychmiast wywołał kontrowersje, Ukraina i jej zachodni poplecznicy oskarżyli siły rebeliantów i Rosję o zestrzelenie samolotu.

Dochodzenie w sprawie katastrofy jest prowadzone przez Niderlandy, ale wstępny raport wydany w zeszłym roku nie wskazuje nawet na rodzaj broni, jaka została użyta do strącenia samolotu, a jedynie, że zewnętrzna siła zniszczyła go w powietrzu.

Rosja wezwała, żeby nie wysuwać przedwczesnych wniosków i opublikowała dane z wojskowego radaru, które wskazują na obecność ukraińskich zestawów przeciwlotniczych i samolotów wojskowych w tym samym rejonie i dniu, w którym zestrzelono Boeinga.

Wcześniej ukraińskie media fałszywie twierdziły, że duńscy śledczy wskazali, że MH17 został zestrzelony przez rebeliantów za pomocą rakiety systemu Buk, cytując raport z duńskich mediów, który wspominał o tej popularnej teorii, ale nie mówił, że jest ona udowodniona.

Duńscy śledczy powiedzieli Russia Today, że wtedy śledztwo nie było jeszcze zakończone.

Za http://rt.com/news/245141-reuters-witness-misreport-mh17/
Tłum. Czołgista

Komentarzy 17 do “Agencja Reuters kłamała. Świadek katastrofy MH17 mówi, że reporter zafałszował jego zeznanie.”

 1. Krzysztof said

  Tylko się zastanawiam,dlaczego na pokładach samolotów pasażerskich nie ma kamer zsynchronizowanych z „czarną skrzynką”?

 2. lopek said

  „Tylko się zastanawiam,dlaczego na pokładach samolotów pasażerskich nie ma kamer zsynchronizowanych z „czarną skrzynką”?”
  Koniec cytatu.
  Przecież une jako jedyni terroryście na swiecie nie będą sobie wiązać rąk.

 3. Józef Piotr said

  Wystarczyło wyłożyć 500 milionów $ na uruchomienie „słusznej” rewolucji „wyzwoleńczej” przeciw „reżymowi” Assada w Syrii aby w „sposób demokratyczny rozprawiać się z przeciwnikami . W tym z Chrześcijanami.
  Uwaga DRASTYCZNE zdjęcia i sceny!!
  http://www.barenakedislam.com/2014/07/06/is-congress-going-to-give-barack-hussein-obama-500-million-more-to-fund-anti-assad-jihadists-who-do-this-to-people-in-syria-warning-very-graphic/

  A ile trzeba wyłożyć $ aby osiągnąć to na Ukrainie ?

 4. Józef Piotr said

  A komu się nie podobają danie serwowane na wstępniakach przez Pana Gajowego to proszę na podmianę:

 5. Józef Piotr said

  Ukraina w ogniu a chłopy u Bandery czyli Jarosza.
  A ichsze Baby drą mordy we Francji
  slajdy 12 szt
  http://www.repubblica.it/esteri/2015/03/29/foto/elezioni_francia_le_femen_contro_marine_le_pen_fasciste_-110761464/1/#1

 6. Kojak said

  A co tu sie dziwic ? To jest ordynarna zdegenerowana zydowska szczekaczka ! Jak zwykle u tych zwyrodnialcow, opanowuja intytucje poslugujac sie jej szyldem i pod tym szyldem dokonuja kryminalnych swiŃstw dranstw i lajdactw ! Typowa kryminalna i bandycka dzialnosc zydowstwa ! Nigdy prawie bandziory nie mowia wlasnym glosem ! Nagminnie posluguja sie w sposob kryminalny falszywymi nazwiskami i nagminnie organizacjami ktore wczesniej w bandycki sposob przejmuja poslugujac sie ich szyldami !

 7. ogrodnik said

  Panie Józef Piotr: Cyganie (tak, Cyganie, oni sie tak samo sami nazywają, a w Polsce dzielą sie na Romów i Szintów), otóż Cyganie jedza jeża, ale jak złapią takiego, co ma mordke przypominającą psią, to wypuszczają.
  Konia nie zjedzą. bo przyjaciół sie nie je.

 8. ogrodnik said

  Cholelna klawiatura. Oni sie tak sami nazywają, a nie „tak samo”.
  Mówia o sobie: Jesteśmy Polakami narodowości cygańskiej.

  I w Polsce, a nie w polsce.

  Sorry.

 9. Filo said

  Mnie natomiast sie przypomnialo, ze opolczency osobiscie oddali nietkniete czarne skrzynki ministrowi malezyjskiemu. Za pokwitowaniem.
  Te skrzynki nie wiadomo skad sie wziely dostarczone w Anglii, a stamtad zawedrowaly niechcaco do Holandii.
  W Holandii juz od 9 miesiecy nie moga ich odczytac, a strasza, ze tajemnice skrzynke Holendrzy wezma ze soba do grobu, bo na ujawnienie zapisow z tych skrzynek musze miec zgode zainteresowanych panstw. Zainteresowane panstwa widze dwa: Izrael i USA.
  A napewno nie Holandia:
  Samolot nie nalezal do holenderskich linii lotniczych, nie byl samolotem holenderskim i nie mial holenderskiej zalogi. Natomiast akurat mafia holenderska dostala zezwolenie na prowadzenie dochodzenia.

  Tymczasem, niemiecki samolot, Germanwing, ktory rozbil sie w Alpach mial tez dwie skrzynki, z ktorych jedna odczytano na drugi niemal dzien po katastrofie i podano do publicznej wiadomosci, ze zawini pilot co oszukiwal pracodawce. Drugiej skrzynki szukaja i szukaja i szukaja…
  Bo chodza sluchy ze w sasiedztwie odbywaly sie tego dnia manewry wojskowe USA. A ten pilot nigdzie nie mial napisane, ze sie leczyl u psychiatrow.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ta-katastrofa-nie-jest-w-zaden-sposob-ani-w-zadnej-postaci-wiarygodnym-wypadkiem-czy-samobojstwem-2015-03

 10. Halszka said

  @9 Filo
  Istotnie czarne skrzynki MH17 zostały doręczone ministrowi malezyjskiemu. Malezja prostodusznie oddała je komisji, w której sama tez miała zasiadać. Z tym, że potem Malezja została wymanewrowana z prac komisji i praktycznie nie bierze w niej udziału, co jest o tyle śmieszne, że w końcu chodzi o jej samolot (i w znacznej części jej ofiary). A skrzynki powędrowały do Anglii, która miała podobno gwarantować najlepsze możliwości techniczne do zbadania skrzynek.

  Tymczasem komisja ustaliła, ze nie zostanie z jej prac opublikowane nic, na co nie wyrażają zgody jednomyślnie wszyscy członkowie. A jednym z tych członków, żeby było śmieszniej, jest Ukraina. No i mamy to, co mamy.

  A co do Germanwings, Hollande zająknął się, że z tej drugiej skrzynki znaleziono na razie tylko rozbitą zewnętrzną pokrywę. Reszty nijak znaleźć nie mogą. Niemcy na forach dziwią się, czemu w górskich rozpadlinach nie można znaleźć skrzynki, skoro takie skrzynki dają sygnały, wykrywalne nawet z dna morza. I jak to możliwe, że samolot wpadł do żlebu, a jego szczątki zdołały się wykatapultować stamtąd i rozsypać na powierzchni kilku hektarów. I jak drugi pilot mógł zaplanować, że kapitan na pewno pójdzie do toalety, skoro lot miał trwać tylko niespełna 2 godziny.

 11. revers said

  ad1

  co sktego ze sa czarne skrzynki? jak GermanWings zniknely zawartosci skrzynek zanim dotarla ekipa ratownicza, zostaly rozlupane obudowy przez zaprzyjaznione sluzby specjalne z znajomoscia alpenizmu wysokogorskiego, takze nagrania z kokpitu zniknely lub pojawily sie publicznie w zmienionej formie i kazda wersja lotu pasuje byle nie ta nie uzgodniona z unymi.

 12. Budziwoj said

  Słabe te wszystkie skrzynki, zawsze upadają w nieprzyjaznym im terenie, czego dowodem są problemy z odczytaniem ich zawartości.
  To za głęboka woda, to za płaskie pola Noworosji, to znów za strome góry. Cie choroba!

  Co do nieszczęsnego MH17 to szkoda tylko ludzi (w przeciwieństwie do psychopatów z czarciego domu), bo że to robota CIA łapami banderowców to każde rozgarnięte dziecko wie!

 13. ALI BABA said

  ad 12..” bo że to robota CIA łapami banderowców to każde rozgarnięte dziecko wie!..” A NA POTWIERDZENIE TEGO…polecam książkę W. Eggerta „Die MH17 Falle.”.!!

 14. ALI BABA said

  A z tym samolotem w Alpach może było tak jak podaje dziś..monitor-polski.pl..?! Brzmi to b. interesująco…proszę czytać.!!

 15. Halszka said

  Albo jeszcze inna wersja:

  http://www.whatdoesitmean.com/index1852.htm

 16. ALI BABA said

  ad 15 B. dziękuję..b. ciekawe. 2 wersja /jedna ta z monitora/, bo ta z tym samobójcą..to bajka.!! PS Kilkanaście lat temu samolot USA ZERWAŁ linię kolejki górskiej w północnych Włoszech..wszyscy zginęli / w tym 2 lub 3 naszych rodaków, rodziny dostały potem odszkodowania dosyć wysokie/..!!

 17. Halszka said

  @16 Tak. Tu jest nawet pewna zbieżność: wtedy linę kolejki górskiej z tragicznym skutkiem zerwał pilot z amerykańskiej bazy w Aviano we Włoszech (chyba popisywał się że przeleci pod liną, o ile pamiętam, prawda?). A tym razem też w tej drugiej wersji wymienia się bazę w Aviano.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: