Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Chiny nie będą handlować bronią jak tanimi bułeczkami

Posted by Marucha w dniu 2015-03-31 (Wtorek)

Według danych Sztokholmskiego Instytutu Badania Problemów Świata (SIPRI), Chiny za zeszły rok osiągnęły trzecie miejsce na świecie po USA i Rosji pod względem eksportu broni. Sukcesy Chin w dziedzinie produkcji broni i eksportu sprzętu wojskowego rodzą na Zachodzie mroczne prognozy.

„Co się stanie, jeśli Chiny napełnią świat tanimi samolotami i okrętami bojowymi?” – takie pytanie zadaje, między innymi, amerykańskie pismo «Foreign policy». Na ile uzasadnione są obawy związane ze wzrostem sprzedaży chińskiej broni na świecie? Na to pytanie odpowiada ekspert Centrum Analizy Strategii i Technologii Wasylij Kaszyn.

[Co się stanie?  Może biedniejsze kraje będą w stanie kupić broń, aby przywalić bandziorom z USRaela, chcących wprowadzać demokrację?
Zob. Foreign Policy: Chińska broń ograniczy swobodę działania USA na świecie.
http://pl.sputniknews.com/opinie/20150324/156852.html
Tu boli bandytów i włamywaczy!

Admin]

Mroczne prognozy biorą się z tego, że chińska broń jest tania, a jej poziom techniczny, w odróżnieniu od minionych lat, jest porównywalny z poziomem wiodących producentów światowych. Jednocześnie zakłada się, że Chiny zamierzają sprzedawać broń na prawo i na lewo.

Reputacja Chin na światowym rynku broni była stworzona w latach 80-ych. Wówczas zakłady chińskiego przemysłu wojskowego zetknęły się z gwałtownym spadkiem zamówień krajowych i próbowały wyżyć poprzez eksport. Wartość siły roboczej w Chinach była niezwykle niska, nawet w porównaniu do innych państw rozwijających się.

Chiny zachowały stworzone w latach 1950-70-ych proste systemy broni. Zdobyły reputację państwa, które gotowe jest handlować bronią na prawo i lewo oraz zdolne jest dostarczać masowe partie sprzętu wojskowego po niskich cenach.

Bez względu na gwałtowny spadek chińskiego eksportu broni w latach 90-tych i na początku 2000-nych, stworzona reputacja zachowała się. Jednocześnie ekonomiczne i polityczne czynniki, które przyczyniły się do jej powstania, już dawno zniknęły.

Przede wszystkim nie ma żadnych przyczyn, aby chińska broń była niezwykle tania. Pensje w chińskim przemyśle szybko rosną. W poszczególnych sektorach chińskiego przemysłu obronnego, na przykład w lotniczym i rakietowym, pensje sięgają poziomu państw Europy Wschodniej i nadal rosną. Rosną również ceny wynajmu pomieszczeń, energii elektrycznej i usług komunalnych. Rośnie import w sferze wykorzystywanych w przemyśle obronnym materiałów i surowców.

Cena wczesnych modyfikacji myśliwców J-10A zbliżała się do 30 milionów dolarów. To porównywalne z ceną ciężkiego i silnego rosyjskiego dwusilnikowego myśliwca MiG-29SMT. A raczej było porównywalne do momentu ubiegłorocznej dwukrotnej dwaluacji rubla, która spowodowała, że rosyjska produkcja stała się jeszcze tańsza. Tegoroczny seryjny J-10B powinien być znacznie droższy.

Ponadto chiński przemysł obronny zależy w poważny sposób od eksportu broni. Chiński budżet wojskowy sięga 144 miliardów dolarów i nieco mniej niż 1/3 wydawana jest na zakup seryjnego sprzętu i broni. Poszczególne pozycje budżetu wojskowego przeznaczają znaczne sumy na nowe opracowania. W porównaniu z tymi sumami eksport wojskowy jest nieznaczny.

Wreszcie, chiński system kontroli eksportowej stał się znacznie surowszy. W tej chwili dowolna transakcja w zakresie eksportu broni wymaga przejścia dość skomplikowanego, trzystopniowego systemu akceptacji. Chińskie podejście do eksportu jest w tej chwili o wiele bardziej powściągliwe niż niegdyś.

Chiński eksport broni w najbliższych latach będzie raczej wzrastać. Ale to będzie planowy proces, ściśle związany ze wzrostem chińskiego politycznego i gospodarczego wpływu w różnych częściach świata. Eksport broni będzie nadal dla Chin nie tyle celem samym w sobie, co narzędziem umocnienia prestiżu i wpływu nowego mocarstwa.

http://pl.sputniknews.com/opinie/20150330/191319.html

Gajowy się nie zna, ale tak sobie myśli, że utrzymywanie niskich, na granicy opłacalności, cen – to jeden ze sposobów wyrolowania konkurentów i przywiązania odbiorców do towarów przez Chiny eksportowanych.
Poza tym we wszelkie deklaracje, pakta i konwenta gajowy wierzy równie mocno, jak w autentyczność jęków panienek z filmów porno.
Admin

Komentarze 2 do “Chiny nie będą handlować bronią jak tanimi bułeczkami”

 1. Budziwoj said

  Chociażby sprawa zezłomowanych F16, które Polska odkupiła za grubą, grubą kasę i które teraz trzeba ciągle naprawiać i łatać. Przecież to granda w biały dzień. Za to złodzieje w białych kołnierzykach powinni wszyscy wisieć na grubych, namydlonych sznurach.

 2. Neil said

  Gdzie można kupić taniego chińskiego kałacha?

  W Chinach.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: