Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Merkel jest główną przeszkodą w odbudowie Europy

Posted by Marucha w dniu 2015-03-31 (Wtorek)

Kanclerz RFN Angela Merkel jest główną przeszkodą na drodze do gospodarczej odbudowy Europy, – uważa analityk Business Insider Thomas Hirst.

„Prawdopodobnie, to twierdzenie może wyglądać dziwnie, gdyż właśnie Niemcy w ostatnich miesiącach utorowały drogę dla mnóstwa niespodzianek, związanych z pozytywnymi zmianami gospodarczymi, jednakże rząd Angeli Merkel nadal jest największym zagrożeniem podważającym kiełkujący dopiero wzrost gospodarczy w Europie” — pisze on.

Według Thomasa Hirsta, istota problemu polega na historycznym strachu Niemców przed chroniczną inflacją. Właśnie ten strach może przekreślić nadzieje na długotrwały wzrost gospodarczy w regionie. Wygląda na to, że konieczność większej ostrożności dla Niemców jest ważniejsza, niż rozsądna polityka gospodarcza – podkreśla analityk.

Thomas Hirst wskazuje na istniejące różnice między gospodarkami silniejszymi a słabszymi w Europie na przykładzie wskaźnika poziomu bezrobocia. W Niemczech i w Austrii aktualny poziom bezrobocia w wielkości około 5 procent jest uważany za naturalny, a dalszy spadek tej liczby pociągnie za sobą wzrost uposażeń. Różni się to wyraźnie od sytuacji w Hiszpanii i Grecji, gdzie poziom bezrobocia przekracza 20 procent, i nawet wydatny wzrost gospodarczy nie wywrze wpływu wobec przeciętnej wielkości uposażeń.

Według Hirsta, taka istotna różnica zakłada stosowanie różnej stopy oprocentowania ze strony banków centralnych. Jednakże ze względu na to, że wszystkie te kraje jednoczy wspólna waluta, stopa Centralnego Banku Europejskiego jest dla nich jednakowa – zbyt łagodna dla silnych gospodarek i zbyt uciążliwa dla słabych.

W Niemczech uposażenia naprawdę zwiększyły się, tak samo, jak poziom zaufania konsumpcyjnego – podkreśla Hirst, to właśnie mogłoby być korzystne zarówno dla Niemców, jak też dla peryferii Unii Europejskiej – w tym także w drodze zwiększenia eksportu. Jednakże w tym celu rząd Angeli Merkel powinien pozwolić na zwiększenie stopy inflacji w Niemczech – na ten scenariusz „skrajnie konserwatywni” Niemcy raczej nie zgodzą się.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 5 do “Merkel jest główną przeszkodą w odbudowie Europy”

 1. Dictum said

  Chrońcie nas Wszyscy Święci i Aniołowie przed euro!!!

 2. Siekiera_Motyka said

  A nasz pomocnik

 3. MatkaPolka said

  Merkel jest główną przeszkodą w odbudowie Europy

  Ten artykuł wraz z tytułem jest kompletnie mylący i świadczy o zupełnym niezrozumieniu tematu przez autora

  Niemcy są głównym agresorem w Europie. Niemcy prowadzą w europie „niewidzialną wojnę” zgodnie z przepowiednią fryderyka Joliot Curie – „Przyszła wojna będzie niewidzialna”

  W skrócie, żeby się nie rozwodzić „Wyszły tanki przyszły Banki” dowodzący do tego wyrafinowana i perfidna dyplomacja, manipulowanie prawem na swoją korzyść.

  Każdy podziwia Niemcy za ich sukcesy gospodarcze i sile i kłopoty niemal wszystkich państw Europejskich – najlepszym przykładem Polska i a ostatnio Grecja – nie dostrzega jednak , że wszystkie nieszczęścia państw europejskich – Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Polski , ostatnio Ukrainy są wynikiem niemieckiej polityki podboju

  Jedynym politykiem, który potrafił zrozumieć i zdefiniować i uczyć wszystkich zachodnich „Mężyków Stanu” na czym polega niebezpieczeństwo pruskie dla Europy i świata był Roman Dmowski i Narodowa Demokracja. Najwyraźniej tej myśli i analizy wszystkim politykom zachodnim brakuje i co tu dużo ukrywać również rosyjskim i wschodnim – brakuje szkoły politycznej Dmowskiego.

  Zjednoczenie Niemiec była tym punktem zwrotnym w nowożytnej historii Europy. Tu trzeba powiedzieć, że był to majstersztyk dyplomacji teutońskiej czyli krzyżacki – było to wystrychnąć na dudka i ogranie wszystkich zwycięskich w drugiej wojnie światowej aliantów – USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji.

  Umowa Poczdamska Uchwala 46 SRKnN (Sojusznicze Jej Rady Kontroli Nad Niemcami) rozwiązywało Państwo Pruskie – Militaryzm Pruski jako całość- to jest państwo niemieckie odpowiedzialny za wojny wszystkie wojny w Europie w XIX W i 2 wojny światowej XX wieku i śmierć milionów ludzi.

  Państwo Niemieckie w istocie nie istnieje (zgodnie z Umowa Poczdamską). Dlatego toteż Niemcy odnowiły się pod płaszczykiem Unii Europejskiej zgodnie z doktryna „Finis Germania, viva Europa” -Skoro nie ma Niemców niech żyje Europa.

  Niemcom udało się wmówić jednak wszystkim naokoło, że Prusy i owszem nie istnieją, ale chodzi tu tylko o „Prusy Wschodnie” – Warmie i Mazury ( chcą odzyskać) i umowa Poczdamska dotyczy tylko Prus wschodnich, a tak naprawdę to Niemcy istnieją i zawsze były – i wszyscy się na to jakoś nabierają. Prawda jest Taka, że SRKnN zlikwidowała Niemcy, jako całość

  Zjednoczenie Niemiec (Umowa 2+4 w Moskwie 1992 – wbrew Umowie Poczdamskiej) było tym punktem zwrotnym de facto stało się początkiem odbudowy Militaryzmu Pruskiego i ponownej agresji na Europę wschodnią, a przede wszystkim na Polskę – i na tym polega t Również trudno uwierzyć żeby Niemcy nie dołoży swoich dyplomatycznych umiejętności i swojego paluszka do rozkładu Związku Radzieckiego ( dziwne okoliczności tego rozkładu ilustruje mój skromny artykuł czy Ukraina istnieje- https://marucha.wordpress.com/2015/03/25/czy-ukraina-ma-podstawy-istnienia )

  Przewrotność i umiejętności dyplomatyczne Niemiec ilustruje poniżej humoreska O Reformach Niemieckich w Polsce. Dodam tylko, że na naszych oczach również „Reformuje się Ukrainę”, która odmówiła podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE czyli odmówiła dyktatu Niemiec co spowodowało najwyraźniej „furię Berlina” wykonaniu „American Boys”, którzy jak najbardziej mają swój interes Międzynarodowego Żyda z Manhattanu w podboju Ukrainy i destabilizacji regionu Europy środkowo Wschodniej.

  Również rzadko kto rozumie tej cele polityki Niemiec. Naczelnym, dalekosiężnym celem Niemiec jest budowa Niemiec od Lizbony do Władywostoku. Perfidia krzyżacka polega na tym, że partnerstwo z krzyżakami zawsze kończy się podporządkowaniem. Putin – Pan Gazowy chce sprzedawać gaz i rozwijać gospodarczo Rosję w oparciu o handel surowcami i w kooperacji z Niemcami nie pamiętając już o tym, że caryca Katarzyna II była Prusaczka ze Szczecina i że Rewolucja Bolszewicką była dziełem Wilhelma II Cesarza Prus, który nasłał żydowski bojców Lenina i Trockiego. I, ze Rosja już nie jeden raz była w całości krzyżakom podporządkowana, a Polska przestala istnieć.

  Jak to mówią – historia lubi się powtarzać, ja zaś twierdze , ze mamy do czynienia z niezmienną polityka Krzyżacką „Drang nach Osten”; ile trzeba powtarzać i przypominać – Prusy zawsze na Polskę i Rosje napadały.
  Do jedynych zwycięstw nad Prusami trzeba zaliczyć „Grunwald 1410” i „Berlin 1945” i „Hołd Pruski”
  I to jest właściwe podejście do polityki wobec Prus.

  Ale przyjrzyjmy się reformą w Polsce

  POLSKA OKIEM NIEMIECKIEGO REFORMATORA

  W 1990 roku Polska stała na skraju przepaści i zrobiła olbrzymi krok do przodu – „Skok Cywilizacyjny” – Polacy powinni być wdzięczni za to.

  Nastąpiły bardzo potrzebne, gruntowne reformy i nastąpiło wiele bardzo korzystnych zmian.
  Od układu Stowarzyszeniowego Unia Europejska w1990 r, poprzez Referendum Akcesyjne 2004 i Traktat Lizboński 2010

  Zdjeto kajdany Otwarto Polakom możliwości swobodnego poruszania się, a nawet permanentnej emigracji i pracy u Bauera.

  Jednak mimo wielu pozytywnych zmian wiele pozostało do zrobienia. Często pokutuje w świadomości społecznej Polaków wiele niepotrzebnych stereotypów i przesądów., które trzeba wykorzenić.

  Dlatego tez zachodzi pilna potrzeba uaktualnienia wielu spraw zgodnie z dokonanymi przemianami i z duchem czasu. Należy zmienić wiele, pogłębić reformy, zmienić wiele przepisów prawa, wyeliminować wiele pokutujących uprzedzeń.

  Język polski jest prymitywnym narzeczem i lokalna gwarą. Należy w prowadzić w Polsce język niemiecki i jego odmianę język Jidysz, jako języki Urzędowy. Stopniowo zakazać używania języka polskiego, tak jak obecnie już jest w Niemczech.

  Należy zmienić nic niemówiące nazwy wielu miast w Polsce na nazwy właściwe takie, jak – Warschau, Krakau, Danzig, Posen, Breslau, Alstein, Opeln i wiele innych. Już mamy tablice z nazwami dwujęzycznymi; wkrótce będą wymienione na jednojęzyczne

  Stolice Polski przenieść z Warszawy do Malborka.

  Waluta Euro się wali i tak czy inaczej zostanie zmieniona. Polski Złoty wcale nie jest złoty. Jako obowiązujący środek płatniczy w Polsce powinna być i zostanie wprowadzona Marka emitowana przez Bundesbank na Judenstrasse we Frankfurcie nad Menem. Marka ma dobra tradycje w Polsce. Monety będzie biła polsko –niemiecka spółka o nazwie Mennica Państwowa.

  Armia Polska jest zbędnym wydatkiem – istnieje NATO i Bundeswehra – to zupełnie wystarczy. Polski rekrut będzie szkolony przez oficerów NATO w tradycyjnie pruskim drylu w istniejących ośrodkach na terenie Niemiec, na istniejącym sprzęcie i wysokich standardach europejskich i światowych.

  Polskie Koleje Państwowe powinny pozostać upaństwowione i połączone w jeden organizm z Bundesbahn

  Upaństwowiona powinna być telekomunikacja i połączona w jeden organizm z Deutsche Telekom.

  Autostrady powinny być dla Polaków oczywiście płatne, a dla Niemców oczywiście darmowe.

  Polska Telewizja i Polskie Radio – powinno otrzymać imię nowego patrona Jozefa Goebbelsa – wielkiego przyjaciela Niemców i Polaków. Ustanowić nagrodę tego samego imienia, jako wyraz najwyższego uznania w pracy dziennikarskiej.

  Wiele pracy wymaga poprawienie i Zmiana istniejących przesądów uprzedzeń i ksenofobi nie idąca w parze z duchem czasu. W poprawie negatywnych zjawisk powinny służyć następujące inicjatywy idące z duchem przemian i czasu:

  Nazwa Aleja Armii Krajowej powinna być zlikwidowana – jak można honorować partyzantów i bandytów, którzy napadali na przyjazne wojska niemieckie. Powinna być zmieniona na Aleje Bohaterów Wehrmachtu.

  Nazwa Aleja Jana Pawła II powinna być zmieniona na Aleja Razingera – najwiekszego papieża. JPII jest dla Polakow powodem fałszywej dumy – tak być nnie może – Ordnug Muss Sein.

  Pomnik „Czterech śpiących” żołnierzy Armii Czerwonej zastąpić Pomnikiem Czterech Bohaterów UPA – Bandery, Doncowa, Szuchewycza, Szeptyckiego –UPA była jednym z najbardziej udanych niemieckich projektow w całej historii Niemiec. I historii ekspansji na wschód – Drang nach Osten – pomnik powinien uaktualnić współczesne przemiany.

  Patronem Szkole Policyjnej w Szczytnie powinno być GESTAPO, a Urząd Ochrony Państwa powinien nosić imię Heydricha. Pałac prezydencki powinien dostać imię Hansa Franka dla upamiętnienia właściwych relacji Niemiecko –Polskich.

  Propagować idee pomników w każdym mieście Polski wielkich nauczycieli i przyjaciół narodu polskiego – Hitlera, Bismarcka, Fryderyka Wielkiego.

  A także należy stawiać pomniki zasłużonym i znanym postacią historycznym pochodzących z terenów czasowo okupowanych przez Polskę – Takich jak Golda Meir, Menachem Begin albo Sofia Augusta Anhalt- Zerbst Prusaczka ze Szczecina znana, jako caryca Katarzyna II.

  Zmienić rangę i kategorie odznaczeń państwowych –
  Order Orła Białego zmienić na Order Orła Czarnego.
  Virtuti Militari – na żelazny, srebrny, Złoty Krzyż zasługi im. Mistrza von Jungingen
  Polonia Restituta – zmienić na Medal „Germania über Alles”

  Trzeba wyjść naprzeciw wyzwaniom czasu i potrzebom społecznym.
  Nabrzmiałe problemy społeczne np. bezrobocia można rozwiązać w prosty i praktyczny sposób.

  Bezrobotnych należy kierować do ośrodków szkolenia i praktycznej nauki zawodu w istniejących już ośrodkach, które należy reaktywować –Oświęcim – Brzezinka, Majdanek, Treblinka , Dachau, Saksenhausen, Stutthof. Szkoła zawodowa i praktyki powinny trwać minimum 5 lat.

  Młode polskie kobiety w wieku 14-15 lat można szybko przyuczyć do zawodu w sektorze kultury i rozrywki w domach – domach publicznych i przemyśle filmowym. Już teraz Niemcy maja spore osiągnięcia na tym polu edukacji Polek. Nowy Kulturkampf powinien objąć możliwie jak najszersze rzesze społeczeństwa.

  Przemysł w Polsce został już prawidłowo zreformowany i profity płyną we właściwym kierunku.

  Pozostaje jeszcze odpowiednie zagospodarować surowce i lasy i pola, co już wkrótce nastąpi przy zniesieniu sztucznych ograniczeń handlu ziemią. Do tej pory osiągnęliśmy dużo zamieniając pola w nieużytki narzucając właściwą strukturę cen produktów rolnych i dotacji unijnych. Następnym etapem będzie ich przyszłe właściwe zagospodarowanie – wymagać to będzie dużego wysiłku organizacyjnego. Cena nie gra roli zawsze można nadrukować pieniędzy tyle ile trzeba pod warunkiem zlikwidowania polskiego złotego.

  Cdn…

 4. Peryskop said

  Werwolf
  niemieckie państwo podziemne w Polsce 1944 – 2013
  http://werwolfcompl.blogspot.com/

  Re 3
  MatkoPolko, jak Pani zdaniem należy rozumieć pozornie dość paradoksalny amalgamat teutońsko-chasbarski ?

  Spotkałem się z rozmaitymi interpretacjami
  – łącznie z postawieniem znaku równości.

  Aż tak chyba nie jest.
  Ale jest sporo. I trwa jeszcze mać.

  Prof. Cyprian Iwo Pogonowski w swoich publikacjach wskazał na kilka znamiennych faktów historycznych, jak np:
  – w porywach sięganie władztwa Słowian aż za Hamburg,
  – handel niewolnikami (w tym Słowianami) w ówczesnym Bralinie (obecnie Berlin) – a kto tą profesją lubi się parać ?
  – Bavaria nosiła nazwę Avaria po zasiedleniu jej terenów przez koczownicze plemię Avarów z rejonu Kaukazu.

  Moim skromnym zdaniem po zwaleniu muru berlińskiego jesienią 1989 nastąpił zwrot i Deutschland GmbH krok po kroku wybija się znowu na Świente Cesarstwo Narodu Handlowo-Teutońskiego.

  A w ramach tego procesu Reich IV stopniowo i coraz ostrzej kręci swoje szwabskie lody oraz macha uesańskim psem.

  Aż się pies wkurzył i przystopował airbusa z Barcelony.
  Prawdopodobnie to był sygnał pod adresem GmbH.

  ==

  (B)Avaria jest największym landem w Deutschland GmbH i jako jedyny posiada status – kto o tym wie ? – Wolnego Państwa Bawaria = Free State of Bavaria = Freistaat Bayern
  http://www.remmick.org/Remmick.German.Facts/Page5.html

  W Monachium mieści się – co za przypadek ! – m.in. główna kwatera EUropejskiego Biura Patentowego…

  Bavaria jest jednym z filarów gospodarczej i finansowej potęgi IV Rzeszy, a ponadto uchodzi za ostoję katolicyzmu:

  Milion siedemset tysięcy euro.
  Taką kwotę musi zapłacić niemieckiemu Kościołowi były piłkarz Bayernu Monachium Luca Toni. Włoch grał w ekipie ze stolicy Bawarii przez trzy sezony, a w każdym zarobił około 6 milionów euro.
  Zgodnie z obowiązującym w tym regionie prawem, od tej kwoty zawodnik powinien odprowadzać 8% tak zwanego podatku kościelnego. Powinien, bo nigdy tego nie zrobił. Toniemu nazbierało się po 500 tysięcy euro za każdy rok występów w Monachium plus 200 tysięcy odsetek…

  http://sport.interia.pl/bundesliga/niemiecki-kosciol-sciga-bylego-pilkarza-bayernu-video,vId,1729373#utm

  Luca Toni

  ==

  Amalgamatowi teutońsko-handlowemu katolicyzm nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie.
  I od dawien dawna pomagał w „nawracaniu” i w łupieniu.
  Krzyżactwo przecież jak szlachectwo – zobowiązuje !

  Propagatorem Krzyżactwa w Polsce jest ks. dr prałat Roman Kneblewski. Niestety, to jest antypolski Knebel Romański.

  Krzyżacy, część I
  Nie taki zły Krzyżak jak go malują, opisują… i filmują!

  A tu się krzywousty kłamczuch przyznał skąd on rodem !
  Krzyżacy, część II
  Jak to było z Krzyżakami? Czasem nieprzyjaciele, nieraz sojusznicy, ale wszystko w rodzinie!

  Żeby zrozumieć DLACZEGO Knebel – wystarczy oprócz tekstów i komentarzy w Gojówce przeczytać te kilka prac:

  29.01.2008
  Albośmy to jacy tacy… Krzyżacy
  http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127291,4877042.html

  24 grudnia 2012
  Krzyżacka ofensywa. To przestaje być zabawne. Kolejne medium włącza się w kampanię mającą zmusić Polaków do polubienia najeźdźców
  http://wpolityce.pl/artykuly/43378-krzyzacka-ofensywa-to-przestaje-byc-zabawne-kolejne-medium-wlacza-sie-w-kampanie-majaca-zmusic-polakow-do-polubienia-najezdzcow

  15-07-2014
  15 lipca 1410. Grunwald. Polskie rycerstwo z Bogurodzicą na ustach uciszyło ten ichny Tan tara dei
  http://www.radiownet.pl/publikacje/15-lipca-1410-grunwald-polskie-rycerstwo-z-bogurodzica-na-ustach-uciszylo-ten-ichny-tan-tara-dei

  12.09.2014
  Przypadki z historii wywiadów
  http://ngjr.pl/artykulyrozne/jaskowskiwywiady/wywiady.htm

  26 grudnia 2014
  Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego biskup Bruno Platter nie wyklucza powrotu Krzyżaków do Polski
  http://fakty.interia.pl/historia/news-zakon-krzyzacki-powroci-do-polski,nId,1580498

  ==

  Te fakty dają wieeeeeeeeele do myślenia…

  Także w aspekcie w jak perfidnym – bo niby „świentym” – kamuflażu przygotowywany jest kolejny anschluss.

  Ciekawe czy tradycjonaliści znają historię rodziny Gutmann, posiadłości w Jaidhof (Austria), powiązań z Rothschildami, oraz przepływów finansowych na rzecz FSSPX ?

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2014/11/03/rothschild-gutmann-i-pieniadze-z-koszernym-imperatywem-fsspx-w-tle-czyli-jak-zydzi-opanowali-kosciol/

  DA LIEGT DER HUND BEGRABEN !

  NOCH EINMAL …

  Kiedy oni wreszcie zrozumieją, że Drang ma krótkie nóżki ?

 5. Peryskop said

  Re 4
  Dla ilustracji mapka GmbH z podziałem na landy

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: