Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  CBA o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  UZA o To Wojna
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  bryś o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Włodek o To Wojna
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Marucha o To Wojna
  UZA o To Wojna
  osoba prywatna o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Jazgoty na tle milczenia

Posted by Marucha w dniu 2015-04-03 (Piątek)

Szanowni Państwo!

W miarę zbliżania się terminu wyborów tubylczego prezydenta, nasila się wojna na górze, niczym walka klasowa w miarę postępów socjalizmu. Jeszcze nie został rozstrzygnięty fundamentalny spór o różnicę łajdactwa, a już okazało się, że Polakom grozi straszliwe niebezpieczeństwo w postaci wciągnięcia naszego nieszczęśliwego kraju do unii walutowej.

To wciągnięcie zostało co prawda przesądzone w traktacie akcesyjnym, który Polska – w odróżnieniu od Wielkiej Brytanii, czy Szwecji, które przystąpienia do unii walutowej odmówiły – przyjęła bez żadnych zastrzeżeń, za aprobatą wszystkich ugrupowań parlamentarnych – również tych, które dzisiaj dostrzegają w tym wielkie niebezpieczeństwo – ale skoro jest rozkaz, żeby „pięknie się różnić”, to nie ma rady – jakieś różnice trzeba wymyślić, choćby i na poczekaniu.

Na szczęście do wojny na górze zostały wciągnięte również niezawisłe sądy. Które dokazują, aż miło popatrzeć, dzięki czemu pojawiły się nowe wątki polemiczne, które pozwolą na podtrzymanie emocjonalnego napięcia elektoratu bez konieczności poruszania jakichkolwiek ważnych problemów państwowych, z którymi przecież i tak nikt nie wie, co zrobić, zwłaszcza bez pozwolenia wicekróla.

Tedy spokojni o dalszy rozwój dialogu na tubylczej scenie politycznej, możemy podnieść nieco głowy i rozejrzeć się po świecie, gdzie dzieją się rzeczy znacznie ciekawsze nawet od fundamentalnego sporu o różnicę łajdactwa, który wydaje się zresztą daleki od rozstrzygnięcia, a nawet – od powracającego sporu o przyczynę katastrofy smoleńskiej.

Nawiasem mówiąc, tajny współpracownik ostatnio mi doniósł, że podczas najbliższych obchodów miał paść najwyższy rozkaz zakończenia tego sporu. Skoro jednak okazało się, że z rewelacjami wystąpiła strona niemiecka, rozkazy zostały odwołane i nic nie stanie na przeszkodzie, by ta katastrofa nadal była wykorzystywana w walce politycznej, być może nawet do 2027 roku. Okazuje się, że bez tajnych współpracowników byłoby znacznie trudniej i dlatego ja też chętnie korzystam z ich usług, zwłaszcza, że w Polsce nie było lustracji, więc co będę sobie żałował?

Ci tajni współpracownicy na moją prośbę śledzą izraelskie media, z których można dowiedzieć się znacznie więcej również na temat przyszłości naszego nieszczęśliwego kraju, niż z tubylczych niezależnych mediów głównego nurtu, gdzie resortowa „Stokrotka” czerpie ze skarbnicy pana generała Marka Dukaczewskiego, który najlepiej wie nie tylko jak jest, ale przede wszystkim – jak będzie.

Otóż kiedy nasi Umiłowani Przywódcy prześcigają się w obmyślaniu coraz to nowych sposobów spacyfikowania Rosji, albo przynajmniej – złego Putina, w Lozannie prowadzone są rozmowy sześciu państw poważnych z przedstawicielami Teheranu na temat irańskiego programu nuklearnego. Z jednej strony bierze w nich udział złowrogi Iran, a z drugiej – Stany Zjednoczone, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Niemcy i Chiny. Okazuje się, że Rosja nie przestając być wrogiem, znowu jest sojusznikiem naszych sojuszników – przynajmniej w kwestii złowrogiego Iranu.

No dobrze – ale dlaczego właściwie w Lozannie tak się cackają z tym Iranem, zamiast zwyczajnie go zbombardować – jak proponował izraelski premier Beniamin Netanjahu? Najprawdopodobniej dlatego, żeby złowrogi Iran przyłączył się na dobre do antyislamskiej koalicji.

Złowrogi Iran tego nie wyklucza, ale chciałby wiedzieć, co za to dostanie – no i właśnie o tym rozmawia się w Lozannie. Na razie uradzono, by pozwolić Iranowi na 6 tysięcy wirówek, ale wszystko rozbija się o niezgodę Teheranu, by irański uran magazynowany był w Rosji.

No proszę! To Stany Zjednoczone nie miałyby nic przeciwko temu, by zimny ruski czekista Putin został strażnikiem irańskiego uranu? Nie mają nic przeciwko temu, by lis pilnował kurnika? Jestem pewien, że pan poseł Paweł Kowal nigdy by na coś takiego nie pozwolił – no ale właśnie dlatego może on tylko groźnie kiwać palcem w bucie w studio u resortowej „Stokrotki”, przesadzonej na tubylczy grunt przez samego Iwana Miczurina.

Tymczasem u nas o Lozannie cyt! Najwyraźniej poprzebierani za dziennikarzy konfidenci jeszcze nie dostali rozkazu, co i jak nawijać – a przecież te liryki lozańskie mogą mieć pierwszorzędne znaczenie nie tylko dla przyszłości Ukrainy, ale i dla naszego nieszczęśliwego kraju.

Żeby to lepiej zrozumieć, warto przypomnieć zdumiewającą w swej szczerości deklarację izraelskiego ministra Silvana Szaloma z 4 października 2013 roku. Zauważył on, że „kiedy Iran będzie miał własną bombę atomową, wtedy Turcja, Egipt i Arabia Saudyjska będą chciały własnych bomb i cały region całkowicie się zmieni. W takiej sytuacji, gdy nasi sąsiedzi będą posiadać broń jądrową wycelowaną w miasta Izraela, kto będzie chciał mieszkać w Izraelu?”

Dopiero w świetle tej deklaracji lepiej rozumiemy zarówno przyczyny politycznego przewrotu na Ukrainie, jak i obecną ofertę słynnego grandziarza finansowego Jerzego Sorosa, że gotów jest zainwestować tam co najmniej miliard dolarów, jak i oświadczenie izraelskiego prezydenta, Reuwena Rivlina, który w przeddzień przyjazdu do Warszawy na uroczystość otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich powiedział Polskiej Agencji prasowej, że „pamięta” o roszczeniach majątkowych wobec Polski oraz o „złożonych obietnicach i podpisanych umowach”.

Zgodnie z zasadą Murphy’ego, jeśli coś złego może się stać, to na pewno się stanie, toteż każdy rozumie, że skoro wielka szóstka namawia się w Lozannie ze złowrogim Iranem, to nic dziwnego, że i Izrael rozgląda się za alternatywną, bezpieczniejszą lokalizacją.

A ponieważ naszym Umiłowanym Przywódcom w tak ważnej sprawie nie wolno nawet groźnie kiwnąć palcem w bucie, to milczą, jak zaklęci – bo i cóż mogliby powiedzieć?

Stanisław Michalkiewicz
http://www.michalkiewicz.pl

Komentarzy 7 do “Jazgoty na tle milczenia”

 1. Józef Piotr said

  Artykuł wielowątkowy jak to u pana śtanisława.

  Polska po 25 latach od rewolucji o demokrację
  I jak się z kolei na spokojnie i z dystansem nad tym wszystkim zastanowić – to nie lepiej jest i u nas. Nie ma takiego przejaskrawienia jak na UPAdlinie – ale wymachiwanie szabelką przy koszcie samych odsetek jakie płaci nasze nie wiadomo po co i skąd zadłużone państwo jest chore – bo podobno te kwoty są większe niż nasze wydatki na wojsko i ochronę zdrowia razem wzięte. A to są same odsetki – a jakie są raty?
  25 lat tzw. „wolności” to wyprzedaż całego majątku narodowego – wypracowanego przez prawie dwa pokolenia zaciskającego pasa narodu, to brak własnej armii i znów buty obcych żołdaków bezczeszczących naszą ziemię. To nasza ziemia która pewnie w przyszłym roku już nie będzie nasza, podobnie jak lasy i wszystkie dobra… To upadek szkolnictwa, służby zdrowia i wszystkiego co kiedyś dobrze albo przyzwoicie u nas działało… Ogromne bezrobocie, ogromny odpływ doskonałych kadr za granice kraju, bezsens egzystencji który przejawia się w niebywałej ilości samobójstw…
  POolecam bardzo ciekawe artykuły w kontekście ostanich wydarzeń w okolicy Polski
  Czy będziemy umierać za głupotę i kwestie historyczne?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=31200
  Problem gazu którego nie umie rozwiązać ekipa PO
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=31221
  O co tak naprawdę chodzi w wojnie na Ukrainie? Kwestia potencjału przemysłowego
  TO JEST WOJNA OLIGARCHÓW i strzał w swoje kolano
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=31181
  ALE ZACZYNA też ożywać akcja p/ameryce : Protest kijowian:
  http://antifashist.com/item/kievlyane-oganizovali-mychashhij-protest-u-posolstva-ssha.html
  Na Ukrainie
  Szykują się kolejne protesty górników na Ukrainie z 37 kopalni będących pod kontrola Kijowa -WSZYSTKIE docelowo maja być sprywatyzowane, tych, których nie uda się sprzedać maja ulec LIKWIDACJI. Zagrożonych utrata pracy jest 40 000 osób (wliczam tylko górników).
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/ukrainski-rzad-chce-sprywatyzowac-wszystkie-kopalnie
  OSTATNIO górnicy protestujący skarżą się że nie ma pieniędzy na wypłaty dla nich ale są BARDZO DUŻE pieniądze na likwidacje tych kopalń.
  To tak samo jak w Polsce (Soros plus Balcerowicz)
  HANDEL ORGANAMI

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-handel-narzadami-ludzkimi-video-2015-04

  LUKASZENKO stwierdza
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lukaszenko-na-ukrainie-nie-ma-regularnych-rosyjskich-wojsk-oni-nie-sa-na-tyle-glupi

  Coś z KRAJU n/wislą CZY TO NIE DRAŃSTWO ?
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150403/205177.html
  A tutaj historia i tradycja na RYCINIE – przyglądnij się dobrze
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/02/nelzya-voevat-za-jidov.doc

 2. Neil said

  Braun na prezydenta!!!

 3. TomUSAA+ said

  Miałem okres fascynacji Braunem (po filmie o Jaruzelskim), ale już mi przeszło. On coś tam swojego próbuje przemycić, nie wiem co.

 4. RomanK said

  Juzci Palestynizaja Polin…ratuj sie kto moze.

 5. „Najprawdopodobniej dlatego, żeby złowrogi Iran przyłączył się na dobre do antyislamskiej koalicji.”

  Iran prowadzi prawdziwą walkę z Al kaidą/Państwem Islamskim a tzw. Koalicja ją tylko pozoruje.

 6. Jacek said

  ad TomUSAA+

  prosze Pana kazdy kto wyraznie nie przedstawia projektu docelowego Panstwa Polskiego ( zwlaszcza pod wzgledem prawnym) nie moze pretendowac do roli przywodcy narodowego Polakow.

  Mowienie o monarchii co to ja ” jak Pan Bog dopusci to i z kija wypusci” to „nieco” za malo. Oddajac jednak sprawiedliwosc p. Braunowi, on jako swoje zadanie podaje „podlaczenie sie do szczekaczki” a ostatecznym tego podlaczenia celem ma byc przekonanie Polakow aby nie dali sie wplatac w „patriotyczna wojne” zwlaszcza na ukranie. I swieta jego racja. Oby tak sie stalo. Nazywa przy tym obecne „wladze w w-wie” po imieniu i wyznacza im miejsce na Rakowieckiej. Trudno trafniej te diagnoze odnosnie co sie komu nalezy okreslic. Oraz jawnym tekstem detonuje program palestynizacji Polakow (kondominium niemiecko-rosyjskie pod zydowskim nadzorem powierniczym, ktorego istnienie nota bene jest potwierdzane przez wspolna niemiecko- rosyjsko- zydowska „polityke historyczna’ wobec Polakow). Mowi nieco wieloznacznie o wykupieniu kosciola katolickiego w Polsce z niewoli babilonskiej i o mszy trydenckiej oraz twierdzi ze „najwiekszy z rodu slowian” „chociaz swiety to mogl sie mylic’. Czegoz wiecej mozna wymagac od czlowieka starajacego sie dzisiaj trafic przynajmniej do jakiejs czesci Polakow? W jego programie oddolnej odbudowy narodu, „kosciol, szkola, strzelnica”, najslabszym ale najwazniejszym ogniwem jest kosciol (nauczyciel Wiary), a recepta aby go „wykupic’, odpowiednio rozumiana, jest najrozsadniejsza. Na tle innych kandydatow p. Braun wyglada na jedynego , ktory mowi o rzeczach najistotniejszych.

  Co powinien koniecznie orkerslic, aby stac sie wiarygodnym jako proponent programu narodowego, to zasady prawne na jakich powinno sie oprzec Narodowe Panstwo Polskie ( zasady Prawa Naturalnego i ich odzwierciedlenie w strukturze wladz panstwowych). Natomiast odwolywanie sie do „polskich wolnosci” z czasow Jagiellonskich itd,, ktore sie p. Braunowi zdarza to niestety mucha w zupie. W koncu te „wolnosci” skonczyly sie dla Plakow tragicznie. Nie uznanie tego faktu podwaza wiarygodnosc calego projektu jaki p. Braun zarysowuje.

 7. 15vagabunda said

  Ad.6 Grzegorz Braun ” Jak Jehowa dopuści to i z kija spuści”, odpowiednie hasło wyborcze dla tego pana.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: