Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Kierowcy mają dość. „To…
  J o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Konfiskata rosyjskiego majątku przez Ukrainę może doprowadzić do prawdziwej wojny

Posted by Marucha w dniu 2015-04-03 (Piątek)

Na Ukrainie po raz kolejny zaczęto poważnie mówić o nacjonalizacji całego rosyjskiego mienia na jej terytorium. Jeśli wyobrazimy sobie co spowoduje taki krok i jak może odpowiedzieć Rosja, to zwycięzca w tej walce jest już z góry znany i to z wielu oczywistych powodów, pisze rosyjska gazeta „Wzgljad”. [Już wszystko, co ukraińskie, zostało rozkradzione przez demokratów? – admin]

Frakcja Partii Radykalnej Ołeha Laszki w Radzie Najwyższej proponuje nacjonalizację mienia „państwa agresora” na Ukrainie. Odpowiedni projekt ustawy został zarejestrowany na stronie internetowej parlamentu, jednak tekst dokumentu nie jest jeszcze dostępny.

Zagrożenia ze strony Kijowa pod adresem rosyjskiego biznesu pojawiły się już wiosną ubiegłego roku wraz z przystąpieniem Krymu do składu Rosji. Jednak nie doszło do realizacji pomysłu i raczej nie dojdzie, ponieważ wdrożenia takiego prawa oznaczałoby wybuch wojny gospodarczej z Rosją na pełną skalę, po czym wszystkie możliwe dźwignie i środki odwetowe mogą zostać zastosowane.

Dla jasności można teoretycznie przewidzieć co się stanie, jeśli ta ustawa zostanie przyjęta.

Straty Rosji

Ukraina może znacjonalizować rosyjskie banki. Na Ukrainie działa Sbierbank, WTB, WEB, Alfa-Bank i inne. „Córki” rosyjskich banków posiadają około 12% ukraińskiego sektora bankowego. Sieć mobilna i internetowa również ma rosyjskie korzenie. W sektorze energetycznym jest wielu rosyjskich inwestorów. Rosnieft posiada na Ukrainie 150 stacji benzynowych i rafinerię Lisiczańsk, która zresztą ucierpiała z powodu wojny. Największym inwestorem w ukraińskiej metalurgii jest spółka Evraz, która posiada trzy ukraińskie firmy. „Rusal” ma 2 zakłady — w Mikołajowie i w Zaporożu. Wiele rosyjskich aktywów zainwestowano w ukraiński przemysł stoczniowy, motoryzacyjny i kolejowy.

Teoretycznie Ukraina może na przykład nacjonalizować nawet rosyjski gaz idący tranzytem do Europy. Ale to byłoby absurdalne: W tym przypadku Ukraina pozostałaby bez gazu rewersowego z Europy.

Kroki odwetowe Rosji

Teoretycznie w odpowiedzi Moskwa może rozważyć siłowy sposób na rozwiązanie tego problemu. Ale najbardziej prawdopodobne, że zostaną wykorzystane wpływy ekonomiczne i dyplomatyczne, których Rosja ma ponad miarę.

Pierwsza opcja odpowiedzi gospodarczej: Rosja może przedsięwziąć takie same środki — ogłosić nacjonalizację ukraińskich aktywów na swoim terytorium, ale ich wielkość jest znacznie mniejsza. Jednak poprzez odwetową nacjonalizację Moskwa faktycznie uznałaby legalność działań Ukrainy. Dodatkowo mogłoby to doprowadzić do nowych sankcji wobec Federacji Rosyjskiej.

Drugi wariant — zwrot rosyjskich aktywów przez międzynarodowe sądy. Z prawnego punktu widzenia nacjonalizacja może zostać uznana za legalną jeśli Kijów przedstawi poważne powody (naruszenie przepisów prawa kraju, zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego lub biznesu) i wypłaci odszkodowanie za nacjonalizację, co jest nierealne, ponieważ nie ma pieniędzy.

Niestety w obecnej sytuacji geopolitycznej sądy międzynarodowe mogą nie pomóc Rosji, albo żądać odszkodowania tylko za część mienia. W każdym razie proces będzie ciągnął się przez długie lata.

Trzeci scenariusz — Rosja może nałożyć surowe warunki wizowe dla Ukrainy. Wtedy ukraińscy imigranci zarobkowi będą musieli opuścić Rosję. Według szacunków ekspertów w Rosji obecnie pracuje 4-5 milionów Ukraińców, którzy regularnie wysyłają na Ukrainę kilka miliardów dolarów rocznie.

Jeszcze jeden wariant — całkowite zatrzymanie eksportu na Ukrainę, zjednoczenie z Białorusią i Kazachstanem. Jest to najtwardsza i czysto ekonomiczna odpowiedź. Najważniejsze to zamknięcie dostępu do zasobów energetycznych. Chodzi nie tylko o dostawy gazu, zatrzymanie których Ukraina może jeszcze przetrwać latem (ale nie zimą), ale także o dostawy paliwa jądrowego dla ukraińskich elektrowni atomowych i dostawy węgla dla ukraińskich elektrowni cieplnych. A także o dostawy samej energii elektrycznej.

Kryzys energetyczny wywołany brakiem rosyjskich zasobów spowoduje na Ukrainie liczne awarie i wyłączenie infrastruktury energetycznej. Na odbudowę potrzebne są lata i kilkadziesiąt miliardów dolarów. Na dodatek nastąpi załamanie w transporcie (benzyna również będzie importowana).

Każda z tych odpowiedzi niesie dla Ukrainy pewne straty i to znacznie większe, niż utrata dwudziestu-trzydziestu mld dla bardziej stabilnej finansowo Rosji. Ponadto nacjonalizacji rosyjskich aktywów na Ukrainie nie przyniesie korzyści dla kraju, nawet jeśli Rosja nie zdecyduje się na żadne poważne kroki: fakt nacjonalizacji mienia rosyjskich inwestorów do reszty pogrzebie wszystkie marzenia Ukrainy o zagranicznych inwestycjach. Kto zainwestuje pieniądze w kraju, który nie gwarantuje prawa własności?

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 14 do “Konfiskata rosyjskiego majątku przez Ukrainę może doprowadzić do prawdziwej wojny”

 1. SanMan said

  No patrzcie go … Jeden ze szmatławców internetowych nie jakie WUPE zamieściło arytkuł o tym jak Rosjanie i Chinczycy RATUJĄ POLAKÓW z Jemenu, nawet Polszmat w TV puściło newsa o tym, normalnie sensacja. Rosja już taka nie grożna!!?? Przecież mogli Poljaków tam zostawić, a jednak pomogli? Przecież zamiast pomagać mieli już wjeżdzać do nas czołgami i rzucać na Warszawę nuki ???!!! TOĆ TO PARODIA, POLSKI POLITYCZNY BRUDASIE z PEJSEM za uchem, pamiętaj, że PRAWIDZWY POLAK zrobi w POLSCE WRESZCIE PORZĄDEK!!! MIEJ TO NA UWADZE, MEDIA, I SPRZEDAJNE DZIENNIKARZYNY ROWNIEZ!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,24-Polakow-ewakuowanych-z-Jemenu-MSZ-dziekuje-Rosji-i-Chinom,wid,17422331,wiadomosc.html

  ktos tu chyba kota worem powoli odwraca!!

 2. Krzysztof said

  Nacjonalizacja aktywów rosyjskich miałaby na celu podrażnienie Rosji do granic wytrzymałości.W normalnym świecie nie jest do zaakceptowania taki manewr,ale w tych realiach nie możemy mówić,że coś nie jest możliwe do zrealizowania.Raczej należy traktować tę wiadomość jako straszak na międzynarodową opinię publiczną -„bójcie się teraz to na pewno wybuchnie wojna”.

 3. Kojak said

  Konfiskata rosyjskiego majatku ? Toc to sa mrzonki ! Ukraina bez Rosji gospodarczo nie istnieje ! Cały przemysl masznowy chocby ! Juz sami Ukraincy i to trzezwi nie neobandrowcy mowia ze juz on lezy na łopatkach, w przypadku konfiskaty, eutanazja calkowita ! A ten przemysl jest wrecz podstawa Ukrainy ! Pozatym przemysl jest skupiony na wschdniej Ukrainie ! a tam maja wplywy neobanderowcy,, wspaniale,, w przypadku konfiskaty mozna liczyc na kolejne repubilki Ługanskie i Donieckie ! Caly ten wywod autora jakis taki wydymany nie majacy realiow i chlodnej przenikliiwosci ! Ukraina jest juz trupem! Nikogo nie stac na pompowanie miliardow w bloto ! Ludzie na Zachodzie ktorzy maja pieniadze mysla trzezwo ! Nikt przy zdrwych zmyslach nie zainwestuje tam ani grosika ! Nie stac tez tzw zachodu na utrzymywanie Ukrainy ! Te kroplowki forsy ktore im daja wystarczaja tylko na utrzymywanie Ukrainy tylko w stanie śpiaczki farmkologicznej !

 4. Re: 3 Kojak
  Jak wczesniej pisalem n/t Ukrainy, to Rosja w jakikolwiek sposob nie pozwoli na to, aby na zydowskiej smyczy NATO stacjonowalo przy glownym wejsciu do „kuchni” Federacji Rosyjskiej.
  Po co Rosja mialaby militarnie zajmowac Ukraine, jesli mogla wykorzystac „Majdan” przeciwko zydowskim oligarchom, ktorzy „zadyme” na Majdanie finansowali???…
  Dzisiaj sami Ukraincy wywala na zbita morde wszystkich, ktorzy „maczali” swe lapy w „Majdanie” i niezwlocznie porozumieja sie z Moskwa na normalnych warunkach bez „posrednikow”…,a zwlaszcza zydowskich… I taki bedzie koniec zydowskiego establiszmentu (politycznego) na terenie Ukrainy…
  (a w dalszej perspektywie: zydowskiego establiszmentu finansowego)…
  ===================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wlasnie w Islandii zabroniono prywatnym bankom kreowania pieniedzy z…”powietrza”… (oprocentowanych kredytow finansowych)

  http://investmentwatchblog.com/can-america-hold-out-for-a-banking-miracle-like-icelands-and-somehow-muster-the-fortitude-to-demand-an-end-to-economic-corruption/

 5. Filo said

  Zdaje sie, ze Ukraine nachodzi koljne zlo:
  Soros chce zostac wspolwlascicielem Ukrainy. (ciekawe kogo wezmie do spolki)

  http://wakeupfromyourslumber.com/soros-looks-to-co-own-ukraine/

 6. Marcin said

  Walcman na to nie pójdzie. Ma fabryki czekosrulolady w Rosji.

 7. revers said

  Re.6
  Do fabryk czekolandy Rosmana w Rosji wpadla milicja , zabezpieczyla ksiegowosc Walcmana pod katem placenia podatkow, tak jak kiedys FBI zalatwila wielkiego gangstera Al Capone.

  Niedawno jeden z fili bankow Sbierbank w Odessie wysadzono w powietrze, jak bedzie co konfiskowac, taka sama konfiskata majatkow Ukrainy odbyla sie na Krymie, ale w mniejszyn wymiarze lub upanstwowienia.

  Poza tym sad Najwyzszy Ukrainy uznal za bezprawne dzialanie rzadu ukrainy w przypadku zajecie, nie wyplacanie swiadczen socjalnych, emerytalnych, rentowych w Donbassie.

  Tylko kogo to ruszy? gdy IMF nalega na ciecia socjalne, a dostalo sie nawet ukrainskim podrecznikom szkolnym i oswiacie bez dotacji rzadowych na ksiazki i nauke, inne reformy strukturalne prounijne.

 8. NAZIOLE ukrainscy jak Frakcja Partii Radykalnej Ołeha Laszki to GUPCY !! said

  GUPOTA nazioli i nacjonalistw ukrainskich I ta cała GÓWNIANA ukraina jest POŚMIEWISKIEM przez żydowskie złodzejskie koła finansowe w Kanadzie i USA.

  Ta hołota nazi-ukrainska razem z tą śmierdzącą „ukrainą” jest taką NIE potrzebną 7-ą nogą stołową tym żydo-masońskim ZŁODZEJOM z Brukseli czy Waszyngtonu zarządzanego przez krwiopijców żydoską krwawą mafie ludobójców. Oni traktują tą ukrainę IDENTYCZNIE INSTRUMENTALNIE tak samo jak Polske czy Rosję.

  Ci krwiopijcy ŻYDO-masony z USA i UE wykupują obecnie w pośpiechu cały majątek za BEZCEN, za kopiejki bo tą ukraińską „hrywną” CELOWO z pełnym wyrachowaniem zdewaluowali właśnie za pomocą przez nich wywołanej wojny domowej.

  Gdy się trochę coś uspokoi na tej „ukranie” wskutek tego że faktycznie EKONOMICZNIE i POLITYCZNIE przestanie istnieć, wartość tam urzywanego pieniądza wzrośnie to te żydy z UAS i UE wszystko przekupczą co wcześniej kupili za BEZCEN aby zabrać ZYSK dla siebie. Na tym polega DRAPIEŻNY kapitalizm żydo-masoński.

  Obecnie FAKTYCZNIE to ta „ukraina” to jedynie BYŁE pojęcie geograficzne, którego FAKTYCZNIE ekonomicznie już NIE MA i długo NIE będzie.

  Jak się pytam przeciętnych obywateli amerykańskich tutaj w USA co myślą o ukrainie to mówią otwarcie im to jest do NICZEGO NIE potrzebne, a jak ktoś z USA na tych głupkach ukrach coś zarobi to BARDZO DOBZRZE …
  Mało tego to mówią że po co w ogóle jest 40 milionów tych ukrów wiec trzeba im zrobic maszynkę do MIELENIE MIĘSA ukraińskiego w postaci wojny domowej tak, aby tych ukrów jak najwięcej wygineło i pozostało najwyżej z 15 milionów. Tak sobie dowcipkują żydy-dziennikarze na amerykańskich tolk-showah nieomal na wszystkich stacjach radiowych w USA.

  A po CO potrzebna ta GÓWNIANA „ukraina” tym żydo-masonskim złodzejom z UE ?
  Po to samo co Polska czy Węgry lub Estonia – DRENOWAĆ ich z wypracowanych pieniędzy za pomocą „sprywatyzowanych” SUPER-ZŁODZEJSKICH żydoskich systemów finansowych.

  Te GŁUPKI naziole ukraińskie coś sobie UBZDURALI, ze jak podpiszą jakieś papierki z tymi złodzejami z UE o wejście jako „członka” to zaraz się coś „polepszy” tym ukraincom. Nacjonaliści ukry ZGŁUPIELI całkowicie i dalej NIE rozumieją, że ta UE i żydoskie USA mają ich GŁEBOKO w DUPIE jako ludzi, a jedynie chcą ich CAŁKOWICIE DYMAĆ jak skolonizowane BYDŁO w Afryce !

  Te podpuszczone GŁUPKI ukrańskie są tacy zawzięci w swojej głupocie i się dopiero ockną jak zaczną autentycznie zdychać z głodu.

  Posłuchajcie bardzo MĄDRYCH opinii o tej gównianej ukrainie tutaj:

  „Татьяна Монтян. Украины больше нет. 11.03.2015”

 9. Durni naziole ukrainscy zostali ekonomicznie ZLIKWIDOWANI przez USA i UE ! said

  Владимир Скачко. Украина: ликвидация по плану. 06.03.2015

 10. revers said

  A poza tym jest jeden wielki gracz wysokofinasowy Soros ktory by chcial kupic Ukraine na wlasnosc za tanie pieniadze, stad wysoki spadek wartosci chrywny, wczesniej skutecznie atakowal funt brytyjski, , zapasc gospodarcza ktora jest na reke wielkiemu spekulantowi i jednemu ze zbrodniarzy wojennych z okresu 2 wojnie swiatowej, ktory na smierci tysiecy jak on starozakonnych wspolplemiencow dorobil sie bajonskiego majatku, spekulacyjnego kapitalu liczacego 100 mld $$$$,

  http://www.nasdaq.com/quotes/institutional-portfolio/soros-fund-management-llc-35125?page=4

  czy inne jego byle fundusze kapitalowe np. Quant LLC.

  wakeupfromyourslumber.com/soros-looks-to-co-own-ukraine/

  przez rozne naciski na unie, IMF przez zrzuty finansowe, lewarki finansowe.

 11. Trak said

  Sądzę, że częściowe a nie całkowite przycięcie dostaw energii i surowców energetycznych przyprawi Ukrainę i UE o prawdziwy ból głowy – taki stan „masz ale nie masz” jest bardziej upierdliwy w perspektywie czasu od „całkiem nie masz”.
  Nie można będzie zarzucić Rosji działania wrogiego i niehumanitarnego a jednocześnie wszystkie sektory gospodarcze Ukr. polecą w dół.
  Rosja sobie poradzi z tymi grandziarzami.

 12. RomanK said

  Ponad 50% poborowych na Ukrainie nie spelnia zdrowotnych wymogow sluzby wojskowej…ciekaw jestem co wykazalby pobor w Polsce, mysle ze bylby podobny wynik.
  Nastepuje degradacja biologiczna mieszkancow Europy Wschodniej…
  Raporty lekarzy wojskowych usilujacych dokonac poboru po zaborze POludniowych obszarow Polski, podawali w listach do Cesarza podobne analizy…stan zdrowotny jest ponizej jakichkoliek standartow, szaleje jaskra i choroby pluc..wynik niedozywiena i zlej diety powdujacej degradacje, cale wsie w stanie debilizmu….
  PO 200 latach…powtorka….

 13. Siggi said

  O co tak naprawdę chodzi w wojnie na Ukrainie? Kwestia potencjału przemysłowego

  2 kwietnia 2015 04:25 komentarzy: 23 Autor: krakauer
  http://i0.wp.com/obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2015/04/Obraz12.jpg?zoom=2&resize=576%2C170
  Wiele osób w różnych dyskusjach, czy też liczni publicyści oraz politycy, często nawet osoby będące autorytetami w temacie – wypowiada się na temat dramatu jaki rozgrywa się na Ukrainie, w sposób taki jakby w ogóle nie rozumieli istoty tej okrutnej wojny domowej, wypowiedzianej części społeczeństwa przez post rewolucyjny reżim.
  Oczywiście zaprezentowane spojrzenie można uznać za subiektywne, jednakże warto jest zwrócić uwagę na problem kompleksowo, pytając wprost kto i jakie ma cele w tej wojnie, ponieważ ma ona wiele znaczeń i dzieje się na kilku poziomach odniesienia. Samo strzelanie do ludzi i bombardowanie ich domów tak gładko uprawiane przez oddziały uznające zwierzchność oligarchów lub rządu w Kijowie to tylko czubek góry lodowej tamtejszego dramatu.Dalej tam czytać:……………
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=31181

 14. @1
  Dzięki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: