Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Rozkwit Rosji i „koniec świata”

Posted by Marucha w dniu 2015-04-03 (Piątek)

Główny członek wczesnej bankowej elity Stanów Zjednoczonych John D. Rockefeller (trafnie) sportretowany na rysunku satyrycznym z początku XX wieku

„Czego ciemność posiąść nie może, usiłuje zniszczyć”

Z pewnością słyszeliście o różnych teoriach, próbujących wyjaśnić przyczyny „nowej zimnej wojny”, której właśnie doświadczamy.

Począwszy od żenująco uproszczonej w stylu „Putin to Hitler”, upowszechnianej przez zachodnią prasę, a skończywszy na bardziej złożonej, mówiącej o „wojnie energetycznej” na linii Stany Zjednoczone-Europa-Rosja.

Powód, dla którego znajdujemy się obecnie właśnie w takich, a nie innych okolicznościach, jako gatunek ludzki, jest w gruncie rzeczy dziecinnie prosty. Aby jednak go zrozumieć, będziecie musieli porzucić koncepcję „nowej zimnej wojny” i zastąpić ją ideą „120-letniej wojny, która nigdy się nie skończyła”.

Jeśli lubicie historię w pigułce, nawiązującą w istotny sposób do bieżących wydarzeń, czytajcie dalej.

Ponad 100 lat temu, w 1904 roku, jeden z twórców geopolityki i jej dziedziny, geostrategii, absolwent Oxfordu oraz założyciel London School of Economics, sir Halford Mackinder, przedstawił teorię, która przenosiła analizę geopolityczną z lokalnego lub regionalnego poziomu na poziom globalny. Geopolityka jest nauką (ludzi u władzy), badającą wpływ czynników geograficznych (ludzkich i fizycznych) na politykę międzynarodową i takowe stosunki. W języku laika, jest to nauka o tym, co należy zrobić, by przejąć kontrolę nad możliwie największą częścią świata – jego zasobami, naturalnymi i ludzkimi. Jeśli myślicie o świecie podobnie jak ja, widzicie duży, złożony obszar z miliardami ludzi. Gdy rozmyśla o nim „elita”, dostrzega globus lub mapę z zaznaczonymi krajami, które, według nich, można, a nawet trzeba, kształtować i zmieniać en masse.

Mackinder podzielił świat na kilka części:

 • „Wyspę Świata”, tj. wszystkie przyległe lądy Europy, Azji i Afryki.
 • Wyspy zewnętrzne, tj. Wyspy Brytyjskie i Japonia
 • Wyspy odległe, tj. Ameryka Północna, Ameryka Południowa i Australia

Geostrategiczna mapa świata wg Mackindera

Zdecydowanie najważniejszą z nich jest “Wyspa Świata”, a w szczególności tzw. Serce Lądu („Heartland”), co zasadniczo oznacza Rosję. Mackinder powiedział, że kto panuje nad Sercem Lądu (Rosją), rządzi „Wyspą Świata” (Eurazją i Afryką), a kto rządzi „Wyspą Świata”, ten panuje nad światem.

Analiza nad wyraz oczywista, gdyż większość światowej populacji i zasobów znajduje się na kontynencie euroazjatyckim. Posiadanie olbrzymiego północnego lądu, chronionego od tyłu przez nieprzekraczalny, skuty lodem ocean, daje pierwszorzędny punkt obserwacyjny lub, jak kto woli, „wyżej położone tereny”.

Mackinder doszedł do takiego wniosku prawdopodobnie w oparciu o imperialne doświadczenia Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy mieli w posiadaniu kolonialne imperium, gdzie „nigdy nie zachodzi Słońce” (i nigdy nie zastyga krew). Podczas gdy elity brytyjskie zarobiły mnóstwo pieniędzy i spowodowały ogrom cierpienia, przywłaszczając sobie zasoby należące do innych narodów, to w gruncie rzeczy nigdy nie udało im się „zapanować nad światem”, gdyż „serce lądu” (Rosja) ani razu nie zostało podbite i podporządkowane siłom Zachodu. Głównie ze względu na jej rozległy obszar oraz dlatego, że Rosja sama w sobie była już od dawna mocarstwem.

W 1904 roku koncepcje Mackindera (podzielane przez mu współczesnych) były już powszechnie znane członkom anglo-amerykańskiej elity, którzy próbowali zdominować świat, zapobiegając pojawieniu się jakiegokolwiek przeciwwagi dla Stanów Zjednoczonych. Rosja była naturalnym potencjalnym konkurentem ze względu na je rozmiar, zasoby i imperialną historię.

A zatem już w XIX wieku elita Stanów Zjednoczonych, w porozumieniu z jej ideologicznym odpowiednikiem w Wielkiej Brytanii, była zajęta obmyślaniem sposobu na „zneutralizowanie” Rosji, gdyż stanowiła ona zagrożenie dla planów globalnej hegemonii Zachodu. W chwili gdy Mackinder publikował swoje przemyślenia, polityczno-przemysłowo-bankowe siły Stanów i Wielkiej Brytanii rozpoczynały już wdrażanie procesu „zmiany reżimu” w Rosji, przy pomocy „zewnętrznej wyspy” świata – Japonii.

I Wojna Światowa, a potem Rewolucja Październikowa

W 1898 Rosja wydzierżawiła od Chin Port Artura. W tamtym czasie był to jedyny port rosyjski z dostępem do ciepłych wód Pacyfiku (miał on podobne strategiczne znaczenie jak współcześnie Krym). I Brytyjczycy, i Amerykanie byli zaniepokojeni zbyt bliskimi relacjami pomiędzy Rosją i Niemcami (car Mikołaj II i cesarz Wilhelm II byli kuzynami) oraz możliwością dołączenia do nich Francji i utworzenia antybrytyjskiego sojuszu trzech państw. Taka sytuacja była w ich mniemaniu wyraźnym „zagrożeniem dla międzynarodowego porządku” (1).

By udaremnić rosyjskie plany w Azji, w 1902 roku Wielka Brytania i Japonia podpisały traktat, który przewidywał, że w razie zbrojnej napaści więcej niż jednego wroga, udzielą sobie wzajemnej pomocy wojskowej. Ergo, Wielka Brytania dała Japonii zielone światło dla zaangażowania się w wojnę z Rosją, gdyby zaistniała taka potrzeba, zakładając, że ani Francja, ani Niemcy (sojusznicy Rosji) nie interweniowałyby i nie ryzykowałyby wojny z Wielką Brytanią. To właściwie od tego momentu Japonia zaczęła odgrywać rolę strażnika brytyjskich interesów we Azji Wschodniej.

Od 8 lutego 1904 do 5 września 1905 roku toczyła się pierwsza „wielka wojna” XX wieku, pomiędzy Japonią i carską Rosją, w przeważającej mierze o dostęp do Portu Artura. Rząd brytyjski zaopatrzył flotę japońską w okręty wojenne, a w czasie trwania wojny przekazywał Japończykom depesze wywiadowcze. Najważniejszą pomocą, jaką otrzymał rząd japoński, były prawdopodobnie kredyty, udzielone przez brytyjskie i amerykańskie banki oraz instytucje finansowe, o ówczesnej wartości 5 miliardów dolarów, w tym 200 milionów dolarów „pożyczki” od prominentnego bankiera z Wall Street – Jacoba Schiffa (2). W trakcie I Wojny Światowej Schiff i inni bankierzy z Wall Street dawali kredyty państwom centralnym (przeciwnikom Ententy), pomimo faktu, że oficjalnie były one wrogami ich przybranej ojczyzny – Stanów Zjednoczonych.

Rosja wystawiła ponad milion żołnierzy i marynarzy przeciwko 500 tysiącom Japończyków; mimo tego przegrała tę wojnę, głównie dzięki pomocy, jakiej udzielili Japonii i Brytyjczycy, i Amerykanie. Rozstrzygająca bitwa została stoczona 27 i 28 maja 1905 roku, kiedy to floty rosyjska i japońska spotkały się w Cieśninie Cuszimskiej. Rosja straciła 2/3 swojej floty. Porażkę Rosji przypieczętowano podpisaniem w Portsmouth traktatu pokojowego, który utwierdził pozycję Japonii jako nowej, dominującej siły w Azji Wschodniej, natomiast Rosję zmusił do porzucenia planów rozbudowy obszarów Syberii od strony Pacyfiku oraz wytyczenia tras handlowych na Daleki Wschód. Japonia stała się szóstą co do wielkości flotą morską, natomiast koszty wojenne Rosji odbiły się negatywnie na jej gospodarce.

Jeszcze przed oficjalnym zakończeniem wojny zła sytuacja finansowa Rosji, przegrana w Cieśninie Cuszimskiej oraz presja ze strony Brytyjczyków zmusiły cara Mikołaja II do ostatecznego wycofania się z Traktatu z Bjorko, podpisanego 24 lipca 1905 roku z cesarzem Wilhelmem II (oraz w konsekwencji z Francją). Kiedy rząd brytyjski i jego anglofilska siatka w Rosji dowiedziały się o podpisaniu tajnego traktatu dyplomatycznego na jachcie cesarza niemieckiego na Morzu Bałtyckim – który zagroziłby „światowemu porządkowi” wskutek sojuszu pomiędzy Rosją i Niemcami – postraszono Rosję obcięciem funduszy oraz ustawieniem rosyjskiej prasy – nad którą rząd brytyjski miał już najwyraźniej kontrolę – w celu rozpoczęcia antyniemieckiej kampanii propagandowej. Cesarz Wilhelm napisał w liście do cara Mikołaja: „Cała wasza wpływowa prasa jest od dwóch tygodni zawzięcie antyniemiecka, a jednocześnie probrytyjska. Częściowo została przekupiona przez okrągłe brytyjskie sumy; co do tego nie ma wątpliwości” (3).

Wraz z odizolowaniem i ekonomicznym osłabieniem Rosji zostało zażegnane „zagrożenie” euroazjatyckiej integracji. Następnym logicznym krokiem było pozbycie się cara i przekształcenie Rosji w kontrolowany, niedorozwinięty, „trzymany na uwięzi” rynek dla zachodnich finansistów. Aby osiągnąć ten cel, w pierwszej kolejności należało definitywnie zająć się cesarzem Niemiec Wilhelmem, a to oznaczało wojnę. W celu przygotowania gruntu pod konflikt zbrojny, w 1904 roku Wielka Brytania podpisała porozumienie z Francją (tzw. ententę cordiale), a w 1907 roku z Rosją, co doprowadziło do powstania tzw. Trójporozumienia (Potrójnej Ententy) – sojuszu największych militarnych potęg sprzymierzonych przeciwko Niemcom.

W latach 1903-1914 brytyjska opinia publiczna była stopniowo podburzana przeciwko Niemcom poprzez niezliczone artykuły prasowe, książki i pamflety, w których (fałszywie) oskarżano niemieckie władze o zakrojoną na szeroką skalę remilitaryzację oraz plany najazdu na Wielką Brytanię i przejęcia całego świata. Ówczesny brytyjski magnat prasowy Alfred Harmsworth, misternie powiązany z brytyjską elitą polityczno-bankową, wywierał przeogromny wpływ na Brytyjczyków, wykorzystując w tym celu dziennikarskie pióro. W wywiadzie, jakiego udzielił francuskiej gazecie Le Matin, powiedział: „Niemcy napawają wstrętem całą Europę. Nie pozwolę, by w mojej gazecie ukazał się tekst, w jakikolwiek sposób uderzający w uczucia Francuzów, a jednocześnie nie chciałbym, by wydrukowano cokolwiek przychylnego na temat Niemców” (3).

Punktem kulminacyjnym antyniemieckiej histerii było przyjęcie przez parlament brytyjski w 1911 roku ustawy o tajemnicy państwowej, co zasadniczo było pierwszym krokiem w procesie utworzenia brytyjskich służb specjalnych MI5 i MI6. To dosyć wymowne, że te agencje, zajmujące się obecnie fabrykowaniem zagrożeń terrorystycznych, by utrzymywać brytyjską – i globalną – opinię publiczną w okowach strachu i dzięki temu pozyskać jej wsparcie dla idei wojny, powstały w odpowiedzi na wyssane z palca zagrożenie ze strony Niemiec.

Na „punkt zapalny” anglo-amerykańskiej wojny, wywołanej w celu zniszczenia Niemiec, osłabienia Europy i podporządkowania jej interesom zachodnich banków, wybrano Bałkany. W listopadzie 1912 roku rosyjski ambasador w Bułgarii w telegramie nadanym do rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Aleksandra Izwolskiego przekazał, że pewien dziennikarz brytyjskiej gazety The Times twierdzi, że „wiele osób w Anglii podejmuje działania, mające na celu zaognienie skomplikowanej sytuacji na Bałkanach, co ma doprowadzić do wojny, a w efekcie do zniszczenia niemieckiej floty i handlu” (4).

Owym brytyjskim dziennikarzem był najprawdopodobniej James David Bourchier, członek angielskiej arystokracji, głęboko zaangażowany w działalność Ligii Bałkańskiej, tajnej organizacji założonej w 1912 roku przez rosyjskiego ambasadora w Belgradzie Mikołaja Hartwiga, zrzeszającej Serbię, Czarnogórę, Bułgarię i Grecję, lobbującej na rzecz uzyskania niepodległości państw bałkańskich, tj. uniezależnienia się od Cesarstwa Otomańskiego i Austro-Węgier. Hartwig był agentem angielskiego monarchy Edwarda VII, a tym samym, brytyjskiej elity (5). Idea niepodległości państw bałkańskich była w pełni zgodna z celem brytyjskiej elity, tj. pozbyciem się konkurencyjnych mocarstw.

Dwa kozły ofiarne zachodniej elity: arcyksiążę Ferdynand i jego zabójca Gavrilo Princip.

Zamach w Sarajewie na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w 1914 roku uznawany jest za bezpośrednią przyczynę wybuchu I Wojny Światowej. Ale to zwyczajne przeinaczenie faktów.

Jak już wspomniano, brytyjskie plany wojenne przeciwko Niemcom były gotowe w owym czasie od przynajmniej 10 lat. W każdym razie zamachy na członków królewskiej lub arystokratycznej elity europejskiej nie były wówczas czymś nadzwyczajnym, a zatem śmierć Ferdynanda również nie musiała siłą rzeczy doprowadzić do wojny. Austro-Węgry były z pewnością zainteresowane wyłącznie uciszeniem Serbów, a Niemcy, jako ich sojusznik, zdecydowanie opowiadały się przeciwko wymknięciu się tego kryzysu spod kontroli.

Po zabójstwie Ferdynanda rząd brytyjski zwodniczo zakomunikował władzom Austro-Węgier i Niemcom, że popiera prawo Austro-Węgier do otrzymania rekompensaty od Serbii. W dniu 23 lipca Austria dostarczyła Serbom ultimatum, zawierające serię warunków do spełnienia – z których część już z założenia była nie do zaakceptowana – licząc na to, że stanie się to pretekstem do wywołania lokalnej wojny. Tymczasem w Rosji rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Sazonow (kolejny brytyjski agent) (6) 28 lipca postawił w stan mobilizacji rosyjskie siły zbrojne, wbrew woli cara. Również Brytyjczycy potajemnie przygotowywali swoich żołnierzy, w oczekiwaniu na wystąpienie Niemców przeciwko Belgii, do którego doszło 4 sierpnia.

Cesarz Wilhelm II (po lewej) oraz car Mikołaj II w mundurach wojskowych.

Ani Niemcy, ani Austro-Węgry nie zdawały sobie sprawy z faktu, że zabójstwo arcyksięcia – casus belli – było zaaranżowane przez Serbów, zachęcanych do tego czynu przez brytyjskich agentów w rosyjskim rządzie. W 1917 roku przed austriackim sądem, w trakcie procesu w sprawie zabicia Ferdynanda, serbski pułkownik Dragutin Dimitrijević zeznał, że to on zatrudnił zabójców arcyksięcia oraz że morderstwo zostało zaplanowane za wiedzą i zgodą rosyjskiego ambasadora w Belgradzie, Mikołaja Hartwiga, oraz rosyjskiego attaché wojskowego w Belgradzie, Wiktora Artamonowa. W rzeczywistości obydwaj byli przekupieni przez brytyjski rząd.

Jeśli w ówczesnym czasie rozniosłoby się, że w zabójstwo Ferdynanda byli zaangażowani bezpośrednio Rosjanie, to rząd brytyjski nie mógłby w żaden sposób uzasadnić przed brytyjską opinią publiczną przystąpienia do wojny z Niemcami. Brytyjczycy byli silnie antycarscy w efekcie systematycznej antyrosyjskiej propagandy, upowszechnianej w trakcie „Wielkiej Gry” XIX wieku, tj. walki pomiędzy Wielką Brytanią i Rosją o dominację w Azji Środkowej. Jeśli już, to społeczeństwo wezwałoby do wojny z Rosją.

W dniu 1 lipca, gdy rosyjska i niemiecka armia opuszczały koszary, car i cesarz nadal wymieniali między sobą telegramy, na próżno usiłując zapobiec katastrofie. Z depeszy, napisanej przez cesarza pod koniec dnia, dowiadujemy się, że ostatecznie zrozumiał głębię brytyjskiej perfidii:

„Nie mam co do tego wątpliwości: Anglia, Rosja i Francja uzgodniły pomiędzy sobą, że konflikt austro-serbski stanie się pretekstem do wypowiedzenia nam wojny, do pozbycia się nas […] Głupota i niekompetencja naszego sojusznika stały się dla nas pułapką […] Znienacka zarzucono nam na głowę sieć, a Anglia z szyderczym uśmieszkiem zgarnia kapitalne korzyści z prowadzenia konsekwentnej, czysto antyniemieckiej polityki światowej, wobec której okazaliśmy się być bezsilni. Zostaliśmy wciągnięci w sytuację, która dostarczyła Anglii pożądanego pretekstu, by nas unicestwić pod pozorem sprawiedliwości” (7).

Nie powinno nikogo zaskoczyć, że podczas tej „wielkiej” wojny (The Great War), prowadzonej w celu ochrony wolnego świata, brytyjscy i amerykański producenci broni – wielu z nich powiązanych z bankami z londyńskiego City oraz z bankami z Wall Street – zbroili wszystkie strony konfliktu.

Dla przykładu, brytyjska firma Armstrong-Pozzuoli Company, z centralą w Zatoce Neapolitańskiej, zatrudniająca 4000 osób, była głównym dostawcą sprzętu marynarki wojennej dla wroga Wielkiej Brytanii, Włoch, a jej dyrektorem był wysoko postawiony oficer floty brytyjskiej, wiceadmirał Ottley! (8)

W trakcie wojny członek brytyjskiego parlamentu z Partii Pracy Philip Snowden ze złością mówił w Izbie Gmin, że „łodzie podwodne i wszystkie torpedy, wykorzystywane przez austriacką flotę, pochodzą z zakładów Whitehead Torpedo na Węgrzech […] Produkują torpedy za brytyjską gotówkę, by niszczyć brytyjskie okręty” (9).

Te same torpedy odpalane z niemieckich U-Bootów zatapiały też brytyjskie, a później amerykańskie, okręty.

Rewolucja Październikowa

Opłakane konsekwencje wojny rosyjsko-japońskiej dla Rosji – konfliktu zainspirowanego przez Brytyjczyków – doprowadziły w latach 1905-1907 do wybuchu rosyjskiej „rewolucji”. Przetarła ona ścieżkę dla obalenia cara i dojścia do władzy nihilistycznie usposobionych bolszewików podczas Rewolucji Październikowej w 1917 roku. To wydarzenie zdeterminowało historię Rosji na kolejne 70 lat. Fakt, iż Rosja carska była sojusznikiem Brytyjczyków w szczycie I Wojny Światowej, nie był w owym czasie żadną przeszkodą dla brytyjskiego i amerykańskiego rządu, a wręcz przeciwnie, był świetną sposobnością, by znienacka wbić sztylet w plecy cara – czego ten się w ogóle nie spodziewał.

Jak w przypadku I Wojny Światowej, plany obalenia cara i doprowadzenia w Rosji do rewolucji były przygotowywane już od lat. Najwyraźniej wojna rosyjsko-japońska z 1905 roku była wykorzystana, przez wspomnianego już Jacoba Shiffa i spółkę, do zasiania ziarna Rewolucji Październikowej już 12 lat wcześniej. W książce pt. „Jacob H. Schiff: Studium amerykańsko-żydowskiego przywództwa” (Jacob H. Schiff: A Study in American Jewish Leadership) Naomi Wiener Cohen – pisarka żydowsko-amerykańskiego pochodzenia, autorka wielu publikacji, napisała:

Wojna rosyjsko-japońska sprzymierzyła Schiffa z George’em Kennanem w śmiałym przedsięwzięciu siania rewolucyjnej propagandy wśród rosyjskich jeńców wojennych przetrzymywanych przez Japończyków (Kennan miał do nich dostęp). Operacja ta była trzymana w ścisłej tajemnicy aż do marca 1917 roku, kiedy to Kennan ujawnił ją publicznie. Opowiedział o tym, jak za pozwoleniem i pod ochroną Japończyków odwiedzał obozy, oraz o tym, że więźniowie prosili go o coś do czytania. Aranżując drogą morską dla „Przyjaciół Rosyjskiej Wolności” transport ponad tony rewolucyjnej bibuły, zabezpieczył tym samym finansowe wsparcie, jakiego udzielił Schiff. Zdaniem Kennana 50 tysięcy oficerów i cywilów wróciło do Rosji jako żarliwi rewolucjoniści. Stali się 50-tysięcznym „zarzewiem idei wolności” w stuosobowych pułkach i przyczynili się do obalenia cara.

Schiff był ostrym przeciwnikiem cara w związku ze sposobem, w jaki traktował on rosyjskich żydów. Niemniej jednak trudno powiedzieć, czy głównym bodźcem dla sfinansowania rewolucji bolszewickiej przez Shiffa oraz innych bankierów i przemysłowców z Wall Street była rzeczywiście sympatia dla ich współwyznawców w Rosji, bo jak by nie było, wszyscy oni na rewolucji sporo zarobili.

Generał rosyjski Arsen de Gulewicz, który był naocznym świadkiem rewolucji bolszewickiej, powiedział: „Głównymi ‘sponsorami’ rewolucji nie byli ani szaleni rosyjscy milionerzy, ani uzbrojeni bandyci Lenina. ‘Prawdziwe’ pieniądze nadeszły z pewnych brytyjskich i amerykańskich kręgów, które od dawna wspierały ideę rewolucji w Rosji […] Powiedziano mi, że lord Alfred Milner zainwestował w rosyjską rewolucję ponad 21 milionów rubli „(10).

Milner był prawdopodobnie pierwszorzędnym agentem Imperium Brytyjskiego w owych czasach. Jako Najwyższy Komisarz ds. Afryki Południowej, urodzony w Niemczech Milner był pionierem w organizowaniu obozów koncentracyjnych i czystek etnicznych w trakcie wojen burskich w Afryce, mających na celu umocnienie brytyjskiej kontroli nad tym kontynentem. Był również głównym autorem Deklaracji Balfoura, mimo tego, że oficjalnie opatrzono ją nazwiskiem brytyjskiego ministra spraw zagranicznych. Edward Crankshaw, w książce o Milnerze, w taki oto sposób podsumował wyznawaną przez niego „ideologię”:

“Z niektórych fragmentów [książek Milnera] na temat przemysłu i społeczeństwa […] nie byłby dumny żaden socjalista, jeśli byłby ich autorem. Nie napisał ich jednak socjalista, lecz ‘człowiek, który wymyślił wojny burskie’. Niektóre teksty o imperializmie oraz o ciężarze białego człowieka można by przypisać twardogłowemu torysowi, napisał je jednak student Karola Marksa” (11).

Ideologiczna dwupartyjność Milnera – i całkowita obojętność w stosunku do jego niemieckich korzeni – stanowi odzwierciedlenie ideologii bankierów z Wall Street. Otto H. Kahn – partner biznesowy Jacoba Schiffa i Felixa Warburga w spółce Kuhn, Loeb & Co. oraz dyrektor American International Corporation – przemawiając 30 grudnia 1924 roku w Nowym Jorku do członków Ligii na Rzecz Demokracji Przemysłowej, powiedział: „to, co różni was radykałów i nas, którzy mamy odmienne zdanie, to nie tyle cel, lecz środki; nie tyle, co należy zrobić, lecz jak trzeba i można to uczynić”.

Lord Alfred Milner: arcyimperialista i miłośnik “kolorowych rewolucji”

De Gulewicz cytuje też relacje lokalnych obserwatorów i dziennikarzy, obecnych w Petersburgu w 1917 roku, na temat brytyjskich i amerykańskich agentów wręczających 25-rublowe banknoty żołnierzom pułku piechoty Pawłowskiego, tuż przed zorganizowaniem przez nich rebelii i przyłączeniem się do rewolucji (5). Mówi też o sir George’u Buchananie, ówczesnym brytyjskim ambasadorze w Rosji, jako o jednym z głównych rozgrywających w finansowaniu tego, co można w istocie nazwać pierwszą „kolorową rewolucją” w Rosji.

Jak napisał Jennings C. Wise: „Historykom nigdy nie wolno zapomnieć, że to Woodrow Wilson […] umożliwił Leninowi i Trockiemu wjazd do Rosji z amerykańskim paszportem” (12).

Wraz z odejściem cara i dojściem do władzy popieranych przez Zachód bolszewików, rządom Stanów Zjednoczonych i innych zachodnich państw, a także korporacjom, udało się zniszczyć nie tylko rosyjską gospodarkę i przemysł, ale również pozbawić Rosję części jej obszaru. Przykładem nieudolności bolszewików było podpisanie Traktatu Brzeskiego, w którym Rosja przystała na wycofanie się z wojny, oraz zrzeczenie się części swojego terytorium na rzecz Niemiec i Austro-Węgier.

Pierwsza runda negocjacji utknęła w martwym punkcie, gdyż fanatyczni rewolucjoniści myśleli, że także Niemcy i Austro-Węgry stoją u progu rewolucji. Kiedy Lenin i cała reszta w końcu się otrząsnęli, okazało się, że muszą podpisać porozumienie z państwami centralnymi na jeszcze gorszych warunkach niż poprzednio. Rosja odzyskała większość utraconych ziem po II Wojnie Światowej, aby po 1991 roku ponownie je utracić. W gruncie rzeczy zachodnia granica Rosji po 1991 roku z grubsza przebiega według ustaleń poczynionych w Brześciu Litewskim.

„Rewolucja” bolszewicka pod rządami Lenina i Trockiego skutecznie doprowadziła do zniszczenia rosyjskiej gospodarki i przemysłu, co pozwoliło na wkroczenie zachodnich banków, które miały to wszystko „odbudować”. Rozważcie słowa amerykańskiego dziennikarza, organizatora związków pracowniczych i publicysty, Alberta Rhysa Williamsa, a jednocześnie świadka i uczestnika Rewolucji Październikowej. W trakcie składania przez niego zeznań przed specjalną senacką komisją śledczą, badającą propagandową, probolszewicką działalność w Stanach Zjednoczonych, zanotowano:

Pan Williams: […] pod rządami Sowietów przemysł będzie rozwijał się prawdopodobnie znacznie wolniej niż w ramach klasycznego systemu kapitalistycznego. A zatem, dlaczego tak wielki przemysłowy kraj, jakim są Stany, pragnie, by powstał drugi olbrzymi, przemysłowy kraj – rywal i konkurent? Czy powolne tempo rozwoju Rosji Sowieckiej, jakie sama sobie narzuca, nie jest w tym przypadku w interesie Ameryki?

Senator Wolcott: Argument, jaki pan tu prezentuje, może, pana zdaniem, przypodobać się Amerykanom, tzn. że jeśli zaakceptujemy sowiecki rząd w obecnej formie, to tym samym uznamy, że będzie on gwarancją tego, że Rosja nie stanie się dla nas konkurentem w sferze przemysłu przez wiele, wiele lat?

Pan Williams: Takie są fakty.

Senator Wolott: Czyli pana zdaniem Rosja pod rządami Sowietów nie będzie w stanie przez wiele, wiele lat nawet zbliżyć się do amerykańskiego poziomu rozwoju przemysłu?

Pan Williams: Zdecydowanie.

Gdy bolszewicy w 1922 roku założyli swój pierwszy bank – Ruskombank, jednym z jego dyrektorów został Max May z Guaranty Trust, spółki należącej do J. P. Morgana. Dołączając do Ruskombanku, May powiedział:

„Stany Zjednoczone, jako bogaty kraj z dobrze rozwiniętym przemysłem, nie muszą niczego importować, ale […] są niezwykle zainteresowane eksportowaniem własnych produktów, a rynek rosyjski jest w tym względzie najbardziej odpowiedni, biorąc pod uwagę olbrzymie gospodarcze potrzeby Rosji” (13).

Guaranty Trust – spółka J. P. Morgana udzielała pożyczek wojennych Niemcom, finansując jednocześnie Brytyjczyków i Francuzów – którzy z nimi walczyli. Kredytowała też Rosjan, gdy u władzy był car, walczący z Niemcami, a także bolszewików, opowiadających się przeciwko carowi i za „rewolucją” (14).

Za pośrednictwem bankierów z Wall Street, amerykański rząd za czasów Woodrowa Wilsona po I Wojnie Światowej wyłamał się z międzynarodowych konwenansów, tj. nie zgodził się na umorzenie długów, jakie powstały w efekcie pożyczek, udzielonych na masową skalę sojusznikom, głównie Wielkiej Brytanii i Francji (15). W jeszcze gorszej sytuacji znalazły się Niemcy, wskutek nałożonych na nie dotkliwych reparacji wojennych, zgodnie z ustaleniami Traktatu Wersalskiego. Żaden z tych krajów nie był w stanie spłacić zaciągniętego długu.

W związku z tym opracowano plan Dawesa. Zgodnie z nim rząd Stanów Zjednoczonych miał udzielać Niemcom pożyczek na spłatę reparacji wojennych dla Francji i Wielkiej Brytanii, które z kolei miały zwrócić te pieniądze Stanom Zjednoczonym w formie spłaty długu wojennego.

Właśnie w tak „zabawny” sposób pracuje pieniądz. I Wojna Światowa była dla Stanów istnym dobrodziejstwem. W 1914 roku zobowiązania z tytułu zadłużenia zagranicznego Stanów wynosiły 4.5 miliarda dolarów, a już 1928 roku ich wierzytelności kształtowały się na poziomie 25 miliardów dolarów, wliczając w to wojenne długi Europy. W efekcie większość europejskiego złota trafiła do skarbca w Fort Knox. Profesor ekonomii Michael Hudson jest zdania, że nadmierne żądania finansowe amerykańskiego rządu w stosunku do Europy miały raczej podtekst polityczny niż czysto ekonomiczny.

Niemcy ostatnią transzę długu wobec rządu Stanów spłaciły w 2010 roku. Wielka Brytania nadal go spłaca. Podstawową przyczyną upadku niemieckiej gospodarki we wczesnych latach 30-tych były długi wojenne wobec Amerykanów i ich sojuszników, co ułatwiło dojście do władzy Hitlerowi i nazistom, którzy również…byli finansowani przez tę samą klikę bankierów z Wall Street (16).

Nowy wspaniały świat

W 1925 roku europejski teoretyk imperializmu Gerhart Von Schulze-Gaevernitz zasugerował, że historia pokaże, iż najważniejszym rezultatem I Wojny Światowej nie było „zniszczenie królewskich rodów, sprawujących władzę w Niemczech, Rosji, Austrii i Włoszech”, lecz „przesunięcie światowego środka ciężkości z Europy, gdzie istniał od czasów Maratonu, w stronę Ameryki”. Jego zdaniem twa nowa era „superimperializmu” postawiła tradycyjny imperializm na głowie, gdyż obecnie „pośrednikiem władzy politycznej w skali międzynarodowej jest kapitał finansowy, w celu monopolistycznego nadzorowania zasobów naturalnych, surowców i siły roboczej oraz czerpania z tego zysków, zmierzając ku autarkii [samowystarczalności], dzięki sprawowaniu kontroli nad wszystkimi obszarami i surowcami całego świata” (17).

Rosyjski pisarz i krytyk sowieckiego totalitaryzmu Aleksander Sołżenicyn oszacował, że za czasów sowieckiego reżimu, narzuconego przez Zachód, zginęło 66 milionów osób.

W latach 20. XX wieku rosyjski przemysł został de facto odbudowany przez amerykańskie korporacje, dzięki kilku 5-letnim planom Lenina, sfinansowanym przez banki z Wall Street. Służyło to przygotowaniu Rosji do II Wojny Światowej, w której w istocie odniosła ona zwycięstwo, walcząc za aliantów, ale została ponownie dotkliwie zniszczona i, tak jak inne władze europejskie, zaciągnęła olbrzymie długi u bankierów z Londynu i Wall Street.

Antony Sutton ujawnił, że przykładem zasięgu wpływu i kontroli Zachodu w Rosji Sowieckiej, jest fakt, iż w trakcie wojny w Wietnamie pojazdy militarne, wykorzystywane przez żołnierzy z Korei Północnej do walki z Amerykanami, pochodziły z sowieckich zakładów produkcyjnych The Kama River Truck Plant, których właścicielem była amerykański koncern Forda.

Doprowadzając do rewolucji bolszewickiej, Wall Street zabezpieczył Stany Zjednoczone przed konkurencją ze strony Rosji. Przez kolejne 70 lat „menedżerowie świata” w Stanach i w Zachodniej Europie rozszerzali globalną dominację, wykorzystując do tego celu fałszywą ideę „komunistycznego zagrożenia” (której byli autorami).

W późnych latach 80. bankowa elita Zachodu doszła do wniosku, że ich globalna władza pozwala na to, by odsłonić „żelazną kurtynę” i ponownie nawiązać bliższe kontakty z Rosją – tym razem oferując jej trochę „wolnego rynku”, tj. neoliberalnej grabieży w ramach „otwartego społeczeństwa”. Wszystko przebiegało zgodnie z planem do czasu, gdy na scenie pojawił się Władimir Putin i popsuł zabawę zachodnich elit o nazwie „to my rządzimy światem”.

A zatem, jaki jest cel tej krótkiej lekcji historii? Mam nadzieję, że udało mi się zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, że ponad 100 lat temu zachodnia bankowo-korporacyjno-polityczna elita – ludzie, którzy myślą i mówią jak Cecil Rhodes [brytyjski polityk i przedsiębiorca. Twórca idei „od Kapsztadu do Kairu”, czyli kolonizacji przez Wielką Brytanię pasa ziem afrykańskich ciągnących się od Kraju Przylądkowego do Egipt]:

„Pomyśl o tych gwiazdach, które widać nocą nad głowami, o tych rozległych światach, których nigdy nie zdobędziemy. Gdybym tylko mógł, zaanektowałbym te planety; często o tym myślę. Smuci mnie to, że widzę je tak wyraźne, a mimo to są tak odległe”.

„Cieszę się, że jesteśmy pierwszą rasą na świece i że im więcej świata zamieszkujemy, tym lepiej dla rasy ludzkiej”.

…dogłębnie pojęła, że jedynym sposobem na zdominowanie świata jest zagwarantowanie, że Rosja nigdy nie stanie się konkurentem dla biznesowych ośrodków operacyjnych w Londynie, a potem w Stanach. W praktyce, by to osiągnąć, zamierzali nieustannie marginalizować obecność Rosji na kontynencie euroazjatyckim oraz nie dopuścić do tego, aby narody Europy, a w szczególności Europy Zachodniej, zawarły z Rosją jakiś poważny sojusz. Plan ten zaczęto wdrażać w życie w późnych latach 90. XIX wieku, a jego realizacja trwa do dziś, niestety zaczyna się sypać…

Indyk myślał o niedzieli…

Z chwilą dojścia do władzy Putin poczynił kroki, by Rosja znalazła się w pozycji – bardzo nie na rękę bankowym elitom Zachodu i od ponad 100 lat próbują temu zapobiec – silnego, niezależnego kraju, wolnego (w najszerszym możliwym zakresie) od toksycznego wpływu zachodnich bankierów.

Co więcej, plany Putina zdają się nie ograniczać wyłącznie do uwolnienia Rosji, lecz zawierają również koncepcję wykorzystania wpływu Rosji do ustanowienia „nowego światowego porządku”, opartego nie na hegemonii kilku „wybrańców”, lecz na idei wielobiegunowości (multipolarności, równowadze sił), prawdziwej narodowej suwerenności, wzajemnym szacunku i istnieniu autentycznego wolnego handlu między narodami.

Putin, będąc u sterów władzy od zaledwie 15 lat, i jego przyjaciele zrobili wiele w kierunku osiągnięcia tych celów. Z zainteresowaniem obserwuję odpowiedź Zachodu na działania Putina. Począwszy od poczynań sił NATO, które usiłują otoczyć Rosję od strony wschodniej Europy, poprzez nałożenie sankcji ekonomicznych na podstawie wyssanych z palca oskarżeń, sabotowanie stosunków gospodarczych pomiędzy UE i Rosją, zorganizowanie zamachu stanu na Ukrainie w 2014 roku, manipulowanie cenami ropy naftowej, a skończywszy na mordowaniu „opozycjonistów” rosyjskich w Rosji i poza jej granicami.

Angloamerykańska elita ucieka się do coraz bardziej desperackich, podszytych histerią metod, by utrzymać globalną nierównowagę sił, na którą tak ciężko pracowali. Ale zdaje się, że ich działania nie wzruszają Rosji, która nie zbacza z obranej ścieżki.

A zatem, czego jeszcze możemy spodziewać się po elitach Zachodu? Poza wojną nuklearną z Rosją (która nigdy, tak naprawdę, nie była brana pod uwagę, w przeciwieństwie do zimnowojennej propagandy), jakie inne, oparte na obłudzie i fałszu, posunięcia mają w zanadrzu? Z pewnością nie za wiele. Być może jedyna broń, jaka pozostała im w arsenale, to wszechmocny amerykański dolar – dzięki któremu panują nad światem już tak długo – jako światowa waluta rezerwowa oraz „petrodolar”.

Przez dziesiątki lat te dwa „instrumenty” finansowe zmuszają wszystkie inne kraje do utrzymywania dużych rezerw amerykańskiej waluty, co oznacza, że fundują gospodarce Stanów Zjednoczonych „wolną jazdę” i chronią jej pozycję największego światowego rynku.

Jeśli z jakiś przyczyn nastąpiłoby załamanie dolara, na rynkach światowych zapanowałaby masowa panika, a w rezultacie doszłoby prawdopodobnie do upadku wielu rządów na całym globie. Niewykluczone, że to właśnie z tego powodu Rosja i Chiny nie marnują czasu i robią wszystko, by stworzyć podstawy nowego ekonomicznego porządku nie opartego na dolarze.

Jeśli ta inicjatywa posunie się wystarczająco daleko, to kto wie, może w najbliższym czasie da się bezpiecznie „pozbyć się” dolara i zastąpić go inną walutą rezerwową, bądź ich koszykiem. I dzięki temu uniknąć lub złagodzić systemowe zagrożenie dla globalnej gospodarki (jeśli nie da się nic zrobić z gospodarką Stanów) w związku z załamaniem się dolara, a w efekcie zmusić zachodnie elity, prowadzące swą działalność w Stanach, do przyjęcia bardziej pokornej i wyrównanej postawy pośród narodów.

Czy czas karmienia grubych ryb dobiega końca?

Każdy, kto badał i pojął naturę owych „elit”, o których piszę, wie, że nie należą one do tych, co, ot tak, godzą się z porażką, nawet jeśli stoją z nią twarzą w twarz. Są niczym nadmiernie narcystyczni szachiści, którzy widząc, że „szach mat” jest już blisko, prędzej zmiotą figury z planszy (albo je spalą… nawet z całym pomieszczeniem), niż zgodzą się na upokorzenie w związku ze sromotną klęską. A po wszystkim powiedzą: „Widzisz, nie wygrałeś, musimy zacząć od nowa”. Analogia do gry w szachy jest tu jak najbardziej właściwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co napisał w swojej książce pt. „Wielka szachownica” (The Grand Chessboard) jeden z największych propagatorów teorii euroazjatyckiej strategii Mackindera, Zbigniew Brzeziński: „to rzecz wielkiej wagi, by nie pojawił się żaden euroazjatycki rywal, będący w stanie zdominować Eurazję, a w konsekwencji stawić wyzwanie Ameryce”.

W chwili obecnej dług Stanów Zjednoczonych kształtuje się na poziomie 104% PKB (i wciąż rośnie). Nie ma sposobu, tudzież chęci na to, by go zredukować lub zwiększyć PKB. A zatem Stany Zjednoczone są w gruncie rzeczy krajem niewypłacalnym, niewydolnym finansowo, po prostu „bankrutem”. Jedyną rzeczą, która jak na razie chroni przed upadkiem ich gospodarkę jest zależność sytuacji ekonomicznej tak wielu innych państw od pozycji dolara.

Czy w obliczu niemalże pewnej utraty panowania nad światem psycho-elity Zachodu sięgną po „nuklearną opcję finansową” a la Enron i pozwolą na upadek dolara w ostatecznej, szaleńczej, daremnej próbie odsunięcia od siebie porażki, tj. czy zburzą doszczętnie domek z kart… by potem „odbudować” go od zera?

W myśl cytatu, który otwiera ten artykuł: „Czego ciemność posiąść nie może, usiłuje zniszczyć”.

Referencje:

 1. Chapman, John W. M. Russia, Germany and the Anglo-Japanese Intelligence Collaboration
 2. Schiff organised the purchase by US investors of $200 million in Japanese bonds
 3. Farrer, England Under Edward VII p. 143
 4. Stieve, Isvolsky and the First World War p. 116
 5. Durham, Twenty years of Balkan Tangle ch 19 pp 2-3 and Docherty and Macgregor, Hidden History: The secret origins of the First World war Ch.18
 6. See; Docherty and Macgregor, Hidden History: The secret origins of the First World war Ch.16
 7. Barnes, Genesis of the World War, pp. 268-9
 8. Perris, The War Traders: an Exposure
 9. Murray, Krupps and the International Armaments Ring: the scandal of modern civilization p.3
 10. De Goulevitch,: Czarism and Revolution, Omni Publications, California, pp. 224, 230
 11. Crankshaw, The Forsaken Idea: A Study of Viscount Milner (London: Longmans Green, 1952), p. 269.
 12. Wise, Woodrow Wilson: Disciple of Revolution (New York: Paisley Press, 1938), p.45
 13. Sutton, A. Wall Street and the Bolsheviks Ch. 4
 14. ibid
 15. Hudson, M. Super Imperialism: The Origin and Fundamentals of U.S. World Dominance p. 50
 16. Sutton, A. Wall Street and the Rise of Hitler
 17. 17 ibid

Komentarz SOTT:
Więcej informacji na temat możliwości rychłego kryzysu na skalę globalną (a raczej znacznego pogłębienia się kryzysu, którego już doświadczamy), a także o tym, jak może on przebiegać oraz co można zrobić, by być gotowym na jego konsekwencje, w wątku tutaj.

Tłumaczenie: PRACowniA
https://pracownia4.wordpress.com

Komentarzy 26 do “Rozkwit Rosji i „koniec świata””

 1. Budziwoj said

  Trzeba przyznać, że plan żyda Johna D. Rockefellera ziścił się!

  http://www.radionafali.com/2013/11/dokladka-bo-kto-nie-ma-miedzi-ten-na-dupsku-siedzi/

 2. Budziwoj said

  Click to access michael-polish-2012-01_02_jan_feb-p-25.pdf

  http://michaeljournal.org/Pionki.htm

 3. Budziwoj said

  http://michaeljournal.org/stronaglowna.htm

 4. narcinkrys said

  2 wojna światowa Hitler wyhodowany „lodołamacz” naloty na wielką brytanie w 40 roku paliwo do bombardujących Londyn samolotów samolotów kupowane za amerykańskie kredyty. gdzie jest faktycznie polskie złoto wywiezione w 39 z kraju na które polował Hitler napadając na Polskę?

 5. żart said

  Czytam „nagłówki” nie całą treść.
  Odpowiadam na „nagłówki”.
  Mały kraje zawsze będą „skubać”, dużego „bogatego w surowce”- (jak dziecko, Matkę szukając pokarmu- mleka).
  Matka (Rosja) przed tym się nie „obroni” (kwestia czasu).
  Nikt nie pozwoli, na marnowanie „surowców”, dla głodujących „kapitalistów”.
  „Daremne żale,próżny trud,itd…” – pisał A.Asnyk.
  Rosja powinna się z tym „uporać” – „czas to pieniądz”.
  Kto szybko daje, dwa razy daje (panienki-kochane).
  Bez „obrazy” dla kobiet.

  Pan znowu pisze coś z głowy…
  Rozbawiły mnie te małe kraje skubiące dużego (jest jeden wyjątek.)
  Pan przypadkiem nie z Marsa?
  Admin

 6. NyndrO said

  Panie Kierowniku,ależ Pan w te święta wyluzował siebie.Nerwowość – zero.Aż jakoś tak dziwnie. 🙂

 7. Mordka Rosenzweig said

  re 5

  Pan Mordka pszeczytal komentasz od pan Gajowy:

  „Rozbawiły mnie te małe kraje skubiące dużego (jest jeden wyjątek.)”

  Ja pan Mordka nie bardzo wie o jaki to kraj chodzi, ale znajac pan Gajowy to komentasz jest pewnie antysemitnicki i to nawet pszy swietach.

 8. RomanK said

  http://wakeupfromyourslumber.com/the-troika-in-a-greek-tavern/

 9. wi42 said

  Wsystko ma sens, poza tą przesadą: „Rosyjski pisarz i krytyk sowieckiego totalitaryzmu Aleksander Sołżenicyn oszacował, że za czasów sowieckiego reżimu, narzuconego przez Zachód, zginęło 66 milionów osób.” – było to poruszane tutaj kilka dni temu.

  Oczwiście wypada podać autora – jest nim Joe Quinn

 10. aa said

  bardzo ciekawy artykol pokazujacy obrzydliwe machinacje ludzkich bestii bez trzci i wiary. Moim zdaniem ratonkiem przed nimi jest wywolanie „kolorowej rewolucji” w sercu diabla-Nowym Jorku i Londynie-trzeba ugodzic bestie w sam leb. Ale widzac jak sprawy sie maja w Rosji-rzad antyrosyjskich „liberalow” amerykanska ambasada bankiem i mozgiem rewolty w Rosji-trzeba sie bac. Sam Prezydent Putin nie moze pokonac bestii…. Jezeli narody swiata nie zjednocza sie we wspolnej walce nic z tego nie bedzie-„oni” nieliczni ale zdecydowani i zorganizowani-maja srodki przekazu i forse i shabesgojow wszedzie-widac to najlepiej na Ukrainie gdzi durnie zabijaja sie nawzajem dla zydowskich oligarchow w ich wylacznie interesie. Wczesniej co sie stalo w Libii z Kadafim itd.itp czy w Katolickiej Polsce-czy ktos mogl sobie wyobrazic przed 20 laty ze koscioly zostana zamienione w burdele i wybiegi dla kurw a ksieza w sprzedajnych rajfurow. Ze „papiez” bedzie posmiewiskiem i shabesgojem Rotshildow
  98% ludzi to bezwolne gory miecha i bestie to wlasnie wykorzystuja-piwsko,porno,bank-tego pilnuje te 98%. jezeli tego nie zmienic….

 11. jaworscy@interia.pl said

  DLA  MĄDRYCH LUDZI  PRAWICYOd: „Dziennik gajowego Maruchy” <comment-reply@wordpress.com>Do: jaworscy@interia.pl; Wysłane: 19:28 Piątek 2015-04-03Temat: [Nowy wpis] Rozkwit Rosji i „koniec świata” Marucha posted: ”

  „Czego ciemność posiąść nie może, usiłuje zniszczyć”

  Z pewnością słyszeliście o różnych teoriach, próbujących wyjaśnić przyczyny „nowej zimnej wojny”, której właśnie doświadczamy.

  Począwszy od żenująco uproszczonej w stylu „Putin to Hitler”, up”

 12. @11
  Nie powinniście upubliczniać swojego adresu mailowego ani prywatnej korespondencji.

 13. Filo said

  7
  Mordka Rosenzweig
  Szanowny pan Mordka raczy zauwazyc , ze obecne Swieta sa wyjatkow antysemickie

 14. Maverick said

  Polskie kundle kabały oddane lucyferowi knują jak mogą przeciwko Rosji, wierno-poddańczo wykonując każdy rozkaz, duracząc przy tym Polaków i próbując wrobić ich w kolejną wojnę.
  Widocznie na świecie robi się ciasno i żydostwo próbuje sobie stworzyć nową przestrzeń życiową kosztem Słowian.

  Kundel Komorowski nawet planuje obchody zakończenia II wojny światowej na Westerplatte, a przecież tam wojna się nie zakończyła tylko zaczęła. Widocznie oddając hołd lucyferowi nasze kundle myślą ze zbrodnie ujdą im na sucho, tak samo jak myśleli hitlerowcy łudząc się ze III Rzesza będzie trwać 1000 lat.

  Myślę ze kundle zostaną rozliczeni poprzez historię, a wielu doczeka się losu Mussoliniego.

 15. Maverick said

  Polskie kundle kabały oddane lucyferowi knują jak mogą przeciwko Rosji, wierno-poddańczo wykonując każdy rozkaz, duracząc przy tym Polaków i próbując wrobić ich w kolejną wojnę.
  Widocznie na świecie robi się ciasno i żydostwo próbuje sobie stworzyć nową przestrzeń życiową kosztem Słowian.

  Kundel Komorowski nawet planuje obchody zakończenia II wojny światowej na Westerplatte, a przecież tam wojna się nie zakończyła tylko zaczęła. Widocznie oddając hołd lucyferowi nasze kundle myślą ze zbrodnie ujdą im na sucho, tak samo jak myśleli hitlerowcy łudząc się ze III Rzesza będzie trwać 1000 lat.

  Myślę ze kundle zostaną rozliczeni poprzez historię, a wielu doczeka się losu Mussoliniego.

 16. Joe said

  14 i 15…Polskie kundle… a raczej kundle w POlin,nie knuje tylko szczekaja….Im knuc nie wolno zeby glownego planu nie POpapraly…To Usraelskie BRYTANY ustalaja prawa Watahy…Smieszne Poruszenia zauwazam wsrod” Spolecznosci Miedzynarodowej ” kiedy uswiadomiono sobie ze draznienie niedzwiedzia moze sprawic iz niedzwiedz odpali” bombki wodorowe” w Yellowston National Park…a to uczynic moze POwazne Globalne Ochlodzenie…zamiast nadzieji kundli na „Ocipienie”…Komedia..

 17. Maverick said

  Polskie głupki są takimi idiotami ze nawet nie wiedzą ze rządząca nimi hołota chazarska to nie są Polacy. To są zaprzańcy lucyfera.

  Znowu z motyką podpuszczani poprzez banksterów i iluminatów wierzą ze walczą o wolność waszą i naszą, a idioci nawet nie wiedzą ze zostali skolonizowani. Jedynie to nadają się na tanią siłę roboczą i najemników do wojen z których krocie czerpią banksterzy Rodschildsów.

 18. Maciej z Wyspy said

  Narzeszcie!
  Kolejny artykuł potwierdzający moje widzenie świata. I nowe szczegóły, których wcześniej nie widziałem. Gratulacje!

 19. Otylia Zigman said

  WE WORACH ALE PUSTE ZWLOKI BO GESZEFT TO NAJLEPSZY!!!

 20. grypa666 said

  https://grypa666.wordpress.com/2016/07/10/akcja-piszemy-listy-do-naszego-mateusza-piskorskiego/

  Mateusz Piskorski napisał do nas z Rakowieckiej…

  Nie zostawimy Go na pastwę neo-ubecji. Piszemy Doń listy solidarności, poparcia, otuchy… To najłatwiejsza akcja patriotyczna, do wykonania we własnym zakresie.

  Dr Mateusz Piskorski występuje przeciw podjudzaniu do wojny z Rosją, która może zakończyć się nuklearną wojną globalną.

  Siedzi w areszcie śledczym Warszawa-Mokotów na ul. Rakowieckiej, pomówiony po stalinowsku o szpiegostwo dla Rosji, Chin, Iraku i kto wie o co jeszcze… 

  Wszystkie listy przechodzą przez cenzurę w prokuraturze, wysłanie na adres aresztu powoduje konieczność odsyłania poczty do prokuratury. Należy więc list do Niego włożyć do koperty zaadresowanej:

  Mateusz Andrzej Piskorski s. Jerzego

  02-521 Warszawa, ul Rakowiecka 37 Areszt Śledczy Warszawa Mokotów

  Następnie włożyć znaczek pocztowy do koperty z listem i umieścić ją w kopertę opatrzoną znaczkiem i zaadresowaną do prokuratury:

  01-163 Warszawa, ul. Ostroroga 24E Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji

  Osoby z Polonii mogą przesłać pakiecik w trzeciej kopercie do  znajomych w Polsce, by ci opatrzyli koperty w znaczki polskie i wysłali do prokuratury.

  Datki można przekazywać na konta wskazane przez Dra Piskorskiego.

  ……………

  “NOWA POLSKA” zgłasza społecznościowy udział w postępowaniu dot. Dra Piskorskiego

  ……

  W POLSCE TYLKO POLSKIE WOJSKO! PIKIETA PARTII ZMIANA 9.7.2016 (przemowy od min. 15:00) …………

  Zmierzch NATO

  Komunikat ż-NATO wg wzorca ż-sowieckiej propagandy: wszczynanie wojen to „wzmacnianie międzynarodowego bezpieczeństwa i szerzenie stabilizacji” — słowo „bezpieczeństwo” powtarza się 180 razy, „stabilizacja” 47 — zaś  „obrona” (agresja) 130 – NATO chce wciągnąć Tatarów krymskich w konflikt z Rosją

  – Scenariusz ataku Moskwy na NATO nierealistyczny

  – NATO we W-szawie zadeklarowało wojnę

  – U granic Rosji (Szczyt NATO we W-szawie)

  – Niemcy: większa rola wojskową w UE i NATO

  – USA wojuje z Europą na 4 sposoby

  – Posiedzenie Rosja-NATO: „wschodnia flanka”

  – Spotkanie MSZ Polski i Rosji: szczyt NATO

  – Członkostwa Ukrainy w NATO odległe jak nigdy

  – Moskwa czeka na wyjaśnienia ws. planów wzmocnienia NATO

  – Chiny proponuja Rosji sojusz przeciw NATO

  ………….. Duda całuje rączki, pada do nóżek pro-oliparchatej morderczyni, Nadiji Sawczenko Sejm i Senat RP w zmowie z ludobójcami OUN-UPA – Lwów: banderowcy modlą się o zwycięstwo

  – Zacharowa o słowach Singera nt. Rzezi Wołyńskiej

  – Kosaczow obwinił Singeraa o „zaprzedanie pamięci swoich przodków”

  – BUHAHA Singer o Rzezi Wołyńskiej: Rosja jest źródłem tego straszliwego nieszczęścia

  – Rzeź Wołyńska a żydowskie korzenie PIS

  – BOMBA VIDEO Dr Lucyna Kulińska: czujemy się zdradzeni przez PiS. Ukraiński szowinizm

  – MUS ZNAĆ Spowiedź Ukraińca GORZKA PRAWDA i inne dzieła Wiktora Poliszczuka

  ……………..

  PAMIĘTAĆ 1 sierpnia 1944 roku – syjonistyczna zbrodnia na Polakach

  ………………………

  ALERT Aplikacja mobilna ‚Pokémon Go’ szpieguje lepiej niż USraelski Patriot Act

  ……………………

  BOMBA Polski Syryjczyk: źródła kryzysu migracyjnego, ISIS i jak Syryjczycy zostają walczyć za ojczyznę ……………………

  Finkelstein: „O polskim antysemityzmie mówi się dla pieniędzy”

  …………………..

  David Icke zdefiniował “reptylian”

  †††††††††††††††††††††††††††

  Piszecie… Karsa Orlong: dziekuje bardzo panie Piotrze, dzieki pana blogowi grypa666 nie zaszczepilem swoich dzieci i mam teraz 2 ke zdrowych jak byki chlopakow :). Patrzac na dzieci znajomych jak choruja az wlosy staja deba, masakra ,nikt mi juz nie wmowi ze ” szczepionki chronia przed powiklaniami” to raczej powoduja powiklania i masakruja system odpornosciowy ! jeszcze raz dziekuje za oswiecenie i prawdePB: Podziękowania należą się całemu zespołowi, od Jane Bürgermeister, która uderzyła na alarm międynarodowy,przez Marka Podleckiego, który zainicjował i poprowadził kampanię w Polsce, po grupę wolontariuszy w całym kraju.

  Najpopularniejsze wpisy – – Lista 1706 Agentów SB na stanowiskach publicznych – Dziad A. Dudy to żydowski oficer UPA – Nowotwór to grzyb… uleczalny – Lista żydów w zniewalanej Polsce – Thierry Meyssan: Zmierzch NATO / The twilight of NATO – UKRYTE TERAPIE – Jerzy ZIĘBA – Wzory pism przeciw szczepieniom – Chinese President Orders People’s Liberation Army to “Prepare For Combat” – David Icke defines „reptilians” – RAPORT SZAREGO O POGROMIE W KIELCACH

 21. Adam Bednarczyk said

  Doszły do mnie informacje, że Rząd RP nie rozlicza się z około połowy budżetu. Proszę o informacje od osób znających to zagadnienie. Adam Bednarczyk ________________________________

 22. Szanowny Panie Zięba Uprawia Pan demagogię, której punktem wyjścia jest wprowadzone pojęcie pola torsyjnego. Sam Pan mówi, że tego pola nie ma czym zmierzyć, to skład wiadomo, że takie pole istnieje? Mówi Pan, że jest to informacja rozchodząca się nawet 200 razy szybciej niż prędkość światła. Nośnikiem informacji jest fala elektromagnetycza. I teraz wg Pana twierdzenia mamy tak. Nośnikiem informacj zapisanej na kartce papieru i przywiązanej do nogi gołębia (patka) pocztowego jest gołąb. Pan twierdzisz, że informacja, którą niesie z sobą lecący gołąb, porusza się z prędkością nawet 200 razy większą niż prędkość lecącego gołębia. Biadoli Pan, że nie chcą się tym zająć na poważnie – to ja się pytam, a czy ktoś poważny zajmuje się tezą (są tacy), że Ziemia jest płaska jak naleśnik? JB

 23. grypa666 said

  Mateusz Jarosiewicz ślamazarnie przyjmuje nowe info i korekty swych błędnych przekonań i wyobrażeń, lecz przez rok zrobił ogromny postęp. Tak jak i w tym filmiku, wątpi w nieznane mu info (podważając tym lepsze od niego autorytety), ale w końcu staje się rycerzem danej kwestii. Rok temu wyśmiewacz „teorii spiskowych” — absolutnej władzy skrytej kliki globalnej oraz poważnych skutków 5G na zdrowie, dziś medialnie uświadamia w obu kwestiach. Grupy przeciw 5G powinny więcej współpracować. Mateusz mógłby skorzystać z listy Koalicji Polska Wolna od 5G publikacji o skutkach na zdrowie. Ale w sumie szybko i sprawnie kształtuje się i dojrzewa polski ruch przeciw 5G. Wróżę mu lepiej niż w innych krajach, jak już mamy z antyszczepionkowcami. Polacy sami doszli do podobnego wobec tragicznych plonów kostuchy bezprzewodówki: – USA: „Nieodwracalnie zneutralizujemy infrastrukturę 5G w naszych dzielnicach!” — ruch dywersji przeciw 5G Dlatego pośpiech do 5G, bo będą mogli dosłownie wybijać takie pomysły z głowy  — mikrofalami. Media patriotyczne powinny prezentować różne osoby przeciw 5G, żeby publika nie popadła w „kult jednostki” i ograniczenia intelektualne jednej osoby. Ale format programu MN jest dobry: redaktor niedowierza, Mateusz sypie kompromitacjami nieżondu i lobby telekomu. Pod filmikiem przydałyby się linki do opracowań tego.

  Z małymi korektami, pan Mateusz mówi w filmiku jak jest. Wobec panującego systemu globalnego, jest zbytnim optymistą ws. wypracowania niezależnej i nieszkodliwej technologii telekomunikacyjnej przez i dla Polaków. Nadal wierzy w wojnę handlową USA – Chiny, podczas gdy to dwie strony banksterskiej monety. Ericsson nie jest osobną firmą, tylko częścią konglomeratu „chińskiego” Huwawei. W filmiku idzie idiotyczna promocja 5G  z Ericsssona 🙂 Panie Mateuszu, czas zaabsorbować to i skończyć gatkę o negocjacjach z dostawcami… Pożrą pana zanim usiądziecie przy stole.  – Jak Izrael cenzuruje Internet

  – Dr Ewa Pawela: Prezydent Duda rozmawiał w USA w siedzibie Google o rozwoju sztucznej inteligencji w PL ..Jak będziemy się bronić przed żydłacką kliką globalnej info-dominacji

  – Dr Ewa Pawela: 5G – NARZĘDZIE MASOWEJ TECHNOLOGII UMYSŁU? – James Corbett: Nowy motor NWO, Chiny wzięły się od globalistów jak „przeciwnik” Żachodu w zimnej wojnie z ZSRR… 5G i SztucznaInteligencja do totalnej kontroli Ludzkości –

  – [pl] REWELACJA Chiny: komuniści z Żydami chińskimi i zagranicznymi wprowadzili w kraju komunizm, dążą z Izraelem do SztucznejInteligencji i NWO globalnie – Izrael w czołówce światowej 5G, SztucznejInteligencji itp. śmieje się Ludzkości w twarz

   Pola torsyjne „nieznana nauka w Europie”, a francuski nobilista Luc Montagnieur przesłał DNA polem torsyjnym. Nie wie pan o wielu innych tajnych technologiach, a to nie dowód, że nie istnieją.

  Inteligentny pył i depopulacja — jak najbardziej są i nadaje się do tego 5G . Dlatego ludobójcy wybrali mikrofale. Parametry promieniowania są coraz bardziej zabójcze w bezprzewodówce, przy stale rosnącej gęstości zupy mikrofalowej. Śmiertelność na raka w realce 5G można śmiało zwiększyć kilkanaście do klikudzies. razy, zależnie od częstotliwości 5G (paredziesiąt do ok. 100 GHz).Do tego dojdzie poważna bezpłodność, uszkodzenia DNA, debilizacja,  problemy neurologiczne — depopulacja i taki jest zamiar transhumanizmu, zakamuflowanej wojny NWO z ludzkością, czy Mateusz wierzy w to czy nie.  Więcej w poniższych materiałach, skondensowane dla (p)osłów i senatoruf w bumagach do KneSSejmu i SSenatu.

  Piotr Bein – Do Senatu RP ws. skutków 5G i istniejących telekomów — zdrowie publiczne, depopulacja, kontrola umysłu i funkcji ciała, namierzone osoby, obcy wywiad…

  – Do Komisji Senackich ws. megaustawy telekomunikacyjnej

  – Do Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii…

  Ewolucja Mateusza Jarosiewicza: – Nieuczciwa samoreklama wizjonera „dobrego 5G i SmartCity”, Mateusza Jarosiewicza – Apjać Mateusz Jarosiewicz dezinformuje o 5G i SmartCity

 24. Otylia Zigman said

  Jerzy Zięba o Pośle Robercie Majce- Polacy czy to jeszcze wasza Ojczyzna Polska???

  | | | | | |

  |

  | | | | Jerzy Zięba o Pośle Robercie Majce

  UWAGA !! Komentarze są moderowane dlatego proszę o cierpliwość. SUBSKRYBUJ: https://ukryte.info/65 Proszę włącz … |

  |

  |

  Gazeta Warszawska – Jerzy Truchlewski: WŁADZA OKUPACYJNA W POLSCE ZAŁOŻYŁA POLAKOM SZNUR NA SZYJĘ.

  | | | | | |

  |

  | | | | Gazeta Warszawska – Jerzy Truchlewski: WŁADZA OKUPACYJNA W POLSCE ZAŁOŻY…

  Administrator

  Gazeta Warszawska |

  |

  |

 25. grypa666 said

  „https://grypa666.wordpress.com/2021/05/06/turbo-alarm-genocydalny-bio-bron-samopropagujace-scypionki-na-covida-sumlinski-producent-covido-hasbary/”

  TURBO-ALARM GENOCYDALNY Bio-broń: samopropagujące scypionki na „covida”

  Soylent Green cię wyżywi — 20 stanów USA utylizuje na nawóz rolniczy zamordowanych scypionkami

  Co jest w szczepionkach | Polski lektor (na końcu klucz do picdemii)

  Skąd magnetyzm w miejscu covido-zascypienia

  21:29 CDC USA: Więcej zgonów od covido-scypień niż od wszystkich innych w ciągu 21 lat!

  Zascypieni naruszają pulę genetyczną Ludzkości nieodwracalnie. Miliard mutantów trza odizolować. Seks z nimi, transfuzje krwi, przeszczepy narządów bardzo ryzkowne!

  Nanoboty w scypionkach pobierają żelazo hemoglobiny i budują coś, co przyciąga magnes?

 26. Otylia Zigman said

  https://www.facebook.com/mateuszjarosiewiczII/videos/163989382472846<Ciemna strona szczypień Relacje ofiar AlterShot.TV <Mateusz Jarosiewicz

  https://www.facebook.com/107015290936284/videos/586732705797005<Dr. Martyka o ściemie cowidowej.

  https://www.facebook.com/rzeszow24/videos/225676126152435<Kliknij RZESZÓW / Konferencja prasowa posła Grzegorza Brauna – stop segregacji sanitarnej

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: