Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Leo o Walka z wiatrakami – wal…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wielkanoc – zwycięstwo naszego Pana

Posted by Marucha w dniu 2015-04-05 (Niedziela)

Drodzy Wierni!

Wielkanoc to dzień tryumfu i zwycięstwa wodza i Pana naszego,Jezusa Chrystusa, który swoim zmartwychwstaniem zwyciężył śmierć, zawstydził szatana i dopełnił odkupienia rodzaju ludzkiego.

Ten jest dzień, który sam Pan raczył sprawić i poświęcić, w nim śpiewamy to jedno słowo Alleluja, które znaczy tyle, co „chwalcie Boga”. Chwalże Go wszelkie stworzenie za to wszystko, co nam uczynił swoim zmartwychwstaniem!

Zmartwychwstanie Chrystusa Pana jest podstawą naszej wiary. Gdyby On nie zmartwychwstał, jeszcze byśmy dotąd nie byli usprawiedliwieni, ani nasze grzechy nie byłyby zgładzone i na próżno byśmy wierzyli.

Dlatego Zbawiciel, chcąc tę wiarę mocno wszczepić w serca swoich uczniów, często im opowiadał przed swoją męką, iż miał umrzeć i zmartwychwstać, i przed wniebowstąpieniem przez 40 dni często się im ukazywał, aby nie tylko sami nie wątpili o Jego zmartwychwstaniu, lecz byli Mu świadkami tej prawdy po całym świecie, aż do ostatnich krańców ziemi. Dlatego i święci Ewangeliści dokładnie opisali zmartwychwstanie Pańskie.

W Ewangelii tej uroczystości mamy zawarte dwojakie świadectwo: ludzkie – od świętych niewiast, i Boskie – od anioła, a oboje od Ducha Św., za którego natchnieniem to pisał św. Marek. Niewiasty znalazły grób próżny i otworzony; anioł zaś jasnymi słowami świadczy, iż Chrystus, którego one szukały, powstał z martwych. Jeśli znalazły grób próżny, to albo zmartwychwstał Ten, kto w nim leżał, albo Go nieżywego ukradli uczniowie. Lecz ci nie mogli Go ukraść, ponieważ Żydzi umyślnie pilnie zabezpieczyli grób i bardzo wielkim kamieniem i pieczęciami i mocną strażą; a więc musiał prawdziwie zmartwychwstać.

Bo ta wymówka, którą Żydzi wymyślili na stłumienie chwały Chrystusowej, że „gdy straż spała, mieli Go ukraść uczniowie”, jest bezczelnym kłamstwem, jak to udowadnia św. Augustyn: „Jeśli żołnierze spali, jakże widzieć mogli? A jeśli nie widzieli, jakże o tym świadczą?” Jeśli widzieli, czemu nie pojmali złodziejów? Bo jakżeby śmieli ukraść ciało Pańskie ludzie prości, bojaźliwi, którzy się w tych dniach i pokazać się nie śmieli, ale się ukryli zamknięci w wieczerniku? Jeśli za życia Jezusowego uciekali, jakże po Jego śmierci nie mieli się bać zbrojnych żołnierzy? Jakże mogli odwalić drzwi od grobu? Tam był wielki kamień, potrzebujący wielu rąk, nie było możliwości tego wykonać po cichu.

Ale my wiemy, jak się stało zmartwychwstanie Jezusowe, bo mamy o tym pewne świadectwo Ewangelii. Albowiem dnia trzeciego po swej śmierci nasz Zbawiciel swą błogosławioną duszę raczył znowu połączyć ze swoim ciałem, i tak prawdziwie powstał z martwych, nie naruszywszy ani pieczęci ani kamienia. I dopiero potem anioł Boży zstąpił z nieba, odwalił kamień i usiadł na nim. Stróżowie zaś grobu od wielkiego strachu potracili przytomność, a po niejakim czasie wróciwszy do miasta, oznajmili przełożonym kapłańskim, co się stało przy grobie. Ci zaś, naradziwszy się, przekupili żołnierzy i kazali im mówić: „Powiadajcie, iż uczniowie Jego w nocy, gdyście zasnęli, ukradli ciało. A jeśliby się to doniosło do starosty, my już to sprawimy, że was kara minie”.

Tak więc, zmartwychwstał Pan prawdziwie i okazał nam wielkie pożytki swoim zmartwychwstaniem. Bo oto najpierw poznaliśmy sprawiedliwość Bożą, iż swego Syna, który mu się stał posłusznym aż do śmierci, tak dalece uwielbił i wywyższył. Po drugie, umacnia się nasza wiara, iż ten, który chwalebnie zmartwychwstał, jest Bogiem, a nie samym tylko człowiekiem. Utwierdza się i nasza nadzieja, iż mocny jest dotrzymać obietnicy i po śmierci wskrzesić nas ku życiu wiecznemu.

Mocą Jego zmartwychwstania i nasze ciała w dniu ostatecznym zmartwychwstaną nieśmiertelne i uwielbione, albowiem zmartwychwstanie Chrystusowe jest kształtem i przyczyną naszego zmartwychwstania i jako przez jednego człowieka, Adama, przyszła śmierć na wszystkich, tak przez jednego Boga-czlowieka, Jezusa, przyszło zmartwychwstanie.

A jako w Adamie wszyscy umierają, tak w Panu Jezusie wszyscy mają być ożywieni. „Zbawiciela oczekujemy, Pana naszego Jezusa Chrystusa, który przemieni ciało podłości naszej, przypodobane ciału jasności swojej” (Fil 3, 20).

O tym samem, wedle wykładu Ojców świętych, upewnia nas anioł w dzisiejszej Ewangelii, nauczając ubiorem i postawą, jakim był już Ten, którego zmartwychwstanie przyszedł opowiadać i jakimi mają być wszyscy wierni po swym zmartwychwstaniu. Ukazał się w szacie białej, na znak zwycięstwa Chrystusowego i Jego wiernych nad grzechem, śmiercią i czartem. Usiadł po prawej, to jest zacniejszej stronie grobu, znamionując przez to ową cześć i chwałę, które Zbawiciel ma już po swym zmartwychwstaniu, a które prawdziwi Jego słudzy mają mieć z Nim w niebie na wieki. Ukazał się w postaci młodzieńca, w wielkiej piękności i jasności, na znak odnowienia tak ciała Chrystusowego, jako i naszych uwielbionych ciał, które to odnowienie Pismo św. zwykło przyrównywać do młodości.

„Albowiem sprawiedliwi świecić będą jako słońce w królestwie Ojca ich” (Mt 13, 44). Kiedy więc przyjdzie ów pożądany dzień, w którym się ziści nieomylna nadzieja naszego zmartwychwstania i nowego, lepszego, chwalebnego życia? Kiedy przyjdzie ów czas, w którym będziemy mogli mówić: „Gdzież jest, o śmierci, zwycięstwo twoje, gdzie jest twoje okrutne żądło, którym każdego kąsałaś”?

Nie znamy czasu, ale wiemy, że to przyjdzie, bo tak zapewnił Zbawiciel, bo dowiódł tego swoim zmartwychwstaniem, bo Duch Św. przez usta sprawiedliwego Joba dał nam wszystkim w usta te niezawodne słowa: „Wiem, iż Odkupiciel mój żyje, a w dzień ostateczny powstanę z ziemi. I zaś obleczony będę te skórę moją i w ciele moim oglądam Boga mego” (Job 20, 25).

Na podstawie: Ks. Wł. Krynicki, Krótkie nauki homiletyczne, 1912, s. 128.

Wasz duszpasterz, ks. Edmund
http://gdynia.piusx.org.pl/

Komentarzy 10 do “Wielkanoc – zwycięstwo naszego Pana”

 1. „…słowo Alleluja, które znaczy tyle, co „chwalcie Boga”…”
  Po co te dowolnosci w tlumaczeniach? To wlasnie jest zrodlo zanieczyszczen w informacji, z ktorymi dzis mamy wszystkie te kolosalne problemy.
  Etymologia ‚Alleluja’ nie jest wcale skomplikowana, gdy sie zna dobrze starozytna historie (czyli nie te z zaklamanych podrecznikow), i pochodzi z najstarszej Mowy Ludzkiej – Jezyka Poli, czyli Jezyka Niebianskiego, ktorym poslugiwaly sie mlode Dzieci Boga, czyli Archaniolowie.
  Tymczasem ‚Leluja’ to liczba mnoga od liczby pojedynczej ‚Lelij’, ‚Archaniol’, ktory byl uzywany dlugo jeszcze w liturgii starowierno-slowianskiej. A i do dzis zyje w folklorze wschodnioslowianskim. Jezyk Niebianski, Poli, byl w uzyciu az do czasu, gdy Bog podjal decyzje o pomieszaniu jezykow ludziom i wprowadzeniu innych sposobow wymowy tych samych slow. Tak wiec ‚Alleluja’ to doslownie skrot pelnego zwrotu ‚Hal Leluja!’, ktory znaczy doslownie ‚O Cześć Wam Mlodzi!’. Bylo to oficjalne powitanie Wiecznie Mlodych Archaniolow (pomimo, ze biologicznie liczyli sobie tysiace lat, ich fizjologia pozostawala mloda i takiz byl ich wyglad).
  Gigantyczni ci Niebianie byli tym okrzykiem tradycyjnie witani przez masy malych (naszego wzrostu) ludzi podczas uroczystych inspekcji w Harach, czyli Rajskich Ogrodach, ktore byly porozrzucane po wszystkich strefach klimatycznych planety, i w ktorych te masy malych (w wiekszosci czarnych) ludzi harowaly. Wiecej w mojej ksiazce „P Jak Niebo”, ktorej inauguracja odbedzie sie online w Dniu Lelujich, 22 kwietnia, serdecznie zapraszam.

 2. Re: 1 Polak Stanislaw.
  Zycze Panu, aby nie dal sie Pan (bez wzgledu na okolicznosci) w swoim zyciu skorumpowac (zdeprawowac)…, bo reszta, to tylko dodatek do przemijajacego czasu…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Prosze Wszystkich o modlitwe za Jerzego Ulickiego (przebywajacego w australijskim wiezieniu bez wyroku sadu od 14 miesiecy).

 3. Dziekuje za zyczenia – to akurat jest moja dewiza, z ktora ide przez cale moje zycie, moze dlatego takie pozbawione jakiejs eleganckiej kulminacji, lub innej formy spektakularnego sucesu? Jednak nie dbam o nic bardziej niz o zblizenie sie do PRAWDY, Ktorej nie znam, i Ktorej jestem wciaz glodny, coraz bardziej glodny, wiec przepraszam z gory, a chyba nie ma lepszej okazji jak te Swieta, jesli ten moj glod nie pozwala mi czasem na zachowanie wszystkich dobrych manier… proszac o wyrozumialosc LACZE SIE ZE WSZYSTKIMI W SWIATECZNYM NASTROJU.

 4. abc said

  do Polak Stanisław
  re 1.
  Zechce Pan wyjawić, skąd wziął wiedzę o tym, o czym napisał w 1. ?

 5. Joannus said

  Ad 1
  Gnostycyzm i tyle. Szkoda czasu na komentowanie.

  Gdyby Chrystus Pan Nasz nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara.

 6. Jack Ravenno said

  Nasz Pan Jezus Chrystus swoją śmiercią zwyciężył śmierć. Umarł abyśmy my nie umarli. Nie zmartwychwstaniem zwyciężył ale śmiercią swoją… Czy tak naprawdę trudno zrozumieć i to napisać wprost, że to śmierć Zbawiciela jest ważna? A zmartwychwstanie to logiczna konsekwencja tego że Pan Jezus jest Bogiem, i że nad nim i wszystkimi w Niego wierzącymi śmierć już nie ma władzy.

 7. Joannus said

  Ad 3
  ”..zblizenie sie do PRAWDY, Ktorej nie znam”.

  Jest czas po temu by poznać. Jest nią Pan Nasz Jezus Chrystus Zmartwychwstały. On sam powiedział – Ja Jestem Drogą Prawdą i Życiem.

 8. Ghandi : „Całego świata nie starczy dla jednego chciwego Żyda…”

  W dniu 11 maja 2013 13:43 użytkownik Walerian Dabrowski napisał:

  Dodam jeszcze, że mienie Żydów tych co zginęli i nie zostawili prawnych lub testamentowych spadkobierców przechodzi na własność Skarbu Państwa czyli Polski.

  W dniu 11 maja 2013 13:40 użytkownik Walerian Dabrowski napisał:

  Polska w ramach wypłaty Żydom rekompensaty pełnej w obrysie Polski przedwojennych granić bez zniszczeń wojennych czyli 100% wartości spłaciła jako PRL pełną wartość poszczególnym Rządom i tak podaję kolejno nazwę kraju, rok zapłaty pełnej oraz kwotę. Francja 1948 65 mln. Szwajcaria 1949, 12 mln. Szwecja 1949 22mln. Dania 1953 5,7 mln koron. Norwegia 1955 brak kwoty. U S A 1960 40 mln. Belgia 1963 12 mln. Grecja 1963 brak danych. Holandia 1963 brak danych. Austria 1970 71mln. szylingów. Kanada 1971 1,225 mln kanad $. Wszystkie Rządy tych Państw zobowiązały się wypłacić to byłym żydowskim obywatelom przedwojennej Polski, którzy wyemigrowali po wojnie do tych Państw wypłacić rekompensaty. Polska jako Państwo nie jest winna Żydom ani jednej szekli, natomiast Żydzi winni są Polakom za tysiące uratowanych z pogromu, torturowanie i mordowanie Polaków w latach 1944 – 1956 oraz za demontaż gospodarki wart 240 mld. dolarów. Pozdrawiam serdecznie.

  W dniu 10 maja 2013 14:47 użytkownik BOHDAN SZEWCZYK napisał:

  Jerusalem (Reuters) – W ostatnia niedziele (1-go maja 2011r.) Izrael powolal komisje, ktora bedzie miala na celu ustalic wlasnosc utracona przez Zydow – ofiary Holocaustu w
  calej Europie oraz doprowadzic do rekompensaty za straty poniesione w wyniku wojny.
  Dzien po rozbiciu mej domeny infonurt2.com przez kupionego „administratora” Smereckiego Izrael oglasza :

  Specjalny Zespol d/s Restytucji Wlasnosci Ery Holocaustu – The Holocaust Era Asset Restitution Task Force („HEART”) jest pierwsza oficjalna akcja Izraela, jaka w ciagu dziesiecioleci podjeto w celu odzyskania wlasnosci Zydow zamordowanych przez nazistow.
  Niemcy wyplacili juz odszkodowania wielu ocalalym Zydom od lat 1950-ych, ale wedlug Izraela, wiele roszczen nie zostalo dotychczas zalatwionych.
  Jak powiedzial Leah Ness, zastepca ministra d/s wspomnianego projektu, dziennikarzom „Wiekszosc krajow wschodnio-europejskich musi teraz zwrocic wlasnosc zrabowana Zydom w czasie Holocaustu.
  Komisja zostala powolana w przededniu obchodzonej w Izraelu rocznicy poswieconej szesciu milionom Zydow ofiar ludobojstwa.
  Wedlug opublikowanego przez Komisje zestawienia, ustalono juz liste 500 tys. obiektow zydowskiej wlasnosci, ktora mozna znalezc na stronie internetowej.
  Premier Izraela Benjamin Netanyahu wyrazil swoje poparcie dla quasi-rzadowej Agencji
  Zydowskiej, ktorej przewodniczy byly sowiecki wiezien i dysydent Natan Szaransky.
  Netanyahu stwierdzil, ze komisja „walczy z czasem”, poniewaz ocaleni z Holocaustu ciagle starzeja sie i umieraja.
  http://www.rawstory.com/rs/2011/05/01/israel-launches-bid-to-reclaim-holocaust-assets/
  (Z angielskiego tlumaczyl Stan Sas)

  id to reclaim Holocaust assets
  Reuters
  Reuters
  01 May 2011 at 16:27 ET
  Facebook TwitterMore
  Don’t miss stories. Follow Raw Story!
  JERUSALEM (Reuters) – Israel on Sunday launched a commission to track down property taken from Holocaust victims across Europe and get compensation for wartime losses.
  The Holocaust Era Asset Restitution Task Force or „HEART” is the first official Israeli effort in decades to reclaim assets of Jews killed by the Nazis.
  Germany has paid reparations to many survivors since the 1950s. But Israel says many claims have not been settled.
  „Most East European countries have yet to restore the property and rights plundered from the Jews during the Holocaust,”Leah Ness, a deputy cabinet minister in charge of the project told journalists.
  The commission was launched on the eve of Israel’s annual memorial for the six million victims of the genocide.
  A printed statement from the Commission said a list of more than 500,000 property records had already been compiled and was available on its website.
  In a recorded message, Prime Minister Benjamin Netanyahu pledged his support for the effort brokered by the quasi-governmental Jewish Agency headed by former Soviet-era prisoner Natan Sharansky.
  Netanyahu said the commission was „fighting against the clock” as survivors aged and died.
  (Editing by Andrew Heavens)
  Source: Reuters US Online Report World News

 9. marta15 said

  ad 1
  czemu pan gajowy zezwala na promowanie jakis kabalistyczno–gnostyckich bredni i herezji?
  co za stek /sciek bzdur.

 10. Marucha said

  Re 1:
  Przez niedopatrzenie…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: