Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

5 powodów, dla których polityka Moskwy drażni USA

Posted by Marucha w dniu 2015-04-07 (Wtorek)

Jest jeden powód nienawiści międzynarodowych kanalii do Rosji: że JEST.
Admin

Dziennikarz Robert Bridge podkreśla, że Rosja walcząc z agresywnym zachowaniem Zachodu coraz bardziej irytuje Stany Zjednoczone. On zaznacza, że Waszyngton zamiast dążyć do współpracy z Moskwą nadal „obrzuca ją błotem”.

Polityka prowadzona przez rosyjskiego lidera wywołuje coraz większe rozdrażnienie na Zachodzie, pisze dziennikarz Robert Bridge w RT.

Mimo wysiłków prezydenta Rosji Władimira Putina wobec kształtowania współpracy z Waszyngtonem — począwszy od walki z terroryzmem i kończąc na opanowaniu kosmosu — dążenie do współpracy dwustronnej nie znalazło żadnej odpowiedzi ze strony Stanów Zjednoczonych, pisze Bridge. On zaznacza, że siły NATO nadal przesuwają się w stronę rosyjskich granic, a amerykańskie plany budowy tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej torują drogę do kolejnego wyścigu zbrojeń.

Jednocześnie, jak zaznacza analityk, Stany Zjednoczone i ich sojusznicy rozpoczęli serię destrukcyjnych i bezprawnych wojen z suwerennymi państwami przedstawiając Putina jako największe zagrożenie dla światowego pokoju.

Dziennikarz Robert Bridge dokonał własnego zestawienia „najlepszych” przyczyn, z powodu których Waszyngton „obrzuca błotem” Rosję.

Na piątym miejscu, jego zdaniem, jest historia Syrii. USA powinny być wdzięczne Rosji za pomoc dyplomatyczną, którą Moskwa okazała przy rozwiązaniu konfliktu w Syrii, zaznacza Bridge. Wysiłki mediacyjne rosyjskiego lidera pozwoliły Waszyngtonowi uniknąć kosztownej i katastrofalnej w skutkach konfrontacji militarnej w tym kraju. Jednakże ten gest został zinterpretowany przez wiele amerykańskich mediów jako porażka dyplomacji Kerry’ego.
„Skoro Putinowi, który uchronił Amerykę od wojny, nie udało się uzyskać pozytywnej reakcji ze strony prasy, to jakie są jego szanse na pozytywne reakcje w normalnych warunkach?” — pyta Bridge.

Na czwartym miejscu dziennikarz umieścił sytuację z byłym pracownikiem Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA Edwardem Snowdenem, który otrzymał zezwolenie na pobyt w Rosji po tym, jak ujawnił szereg materiałów na temat programów nadzoru służb specjalnych USA i Wielkiej Brytanii w Internecie.

„Snowden nie tylko ujawnił brudy amerykańskiego, niezmiernie natrętnego wywiadu, ale otrzymał azyl w „putinowskiej Rosji”, miejscu, które rzadko dostaje „aprobatę” ze strony zachodnich mediów i pracowników kompleksu wojskowo-przemysłowego” — zwraca uwagę dziennikarz.

Trzecie miejsce w „top liście” Bridge’a zajmują „szalenie udane” XXII Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w 2014 roku w Soczi. Bridge podkreśla, że mimo „apokaliptycznych zapowiedzi całkowitego bojkotu Igrzysk” wszystko odbyło się bardzo pomyślnie i z wielkim sukcesem dla Rosji.

„Chociaż USA nie zdecydowały się na taką skrajność, jak bojkot Soczi, to Barack Obama nie był na nich obecny. Szkoda, że opuścił jedne z najlepszych zimowych igrzysk” — pisze Bridge.

Innym powodem, dla którego zdaniem Bridge’a polityka Moskwy wywołuje rozdrażnienie na Zachodzie jest to, że Putin nie jest zaangażowany w rozpalanie światowych wojen.

„Mimo nieustannych wysiłków Zachodu przedstawiania Putina jako swojego rodzaju wojennego podżegacza, (…) może on się pochwalić nienaganną listą działań w celu ochrony Rosji przed udziałem w zagranicznych wojennych „awanturach”. Ten bezsporny fakt pozostaje źródłem wielkiej irytacji dla zachodnich rządów” — zaznacza autor.

Zdaniem Bridge’a stało się to szczególnie zauważalne dzięki polityce Putina w stosunku do sytuacji na Ukrainie, kiedy zachodnie media zostały zmuszone do tworzenia „wielkich dzieł sztuki”, aby wspierać „urojoną retorykę Zachodu przeciwko niemu”.

„Osobiście uważam, że Zachód i NATO postawiły na to, że Putin jako pierwszy zareaguje i rozpocznie interwencję militarną na Ukrainie. Istnieje wiele powodów, dlaczego Zachód chciałby takiego rozwoju sytuacji. Najbardziej oczywistym jest to, że to na zawsze zniszczyłoby rosyjskie wpływy wśród europejskich państw, co byłoby na rękę NATO i Waszyngtonu, nie mówiąc już o kompleksie wojskowo-przemysłowym Zachodu” — uważa dziennikarz.

Dlatego też, gdy Putin nie „połakomił się na kuszący ukraiński kąsek”, zwraca uwagę Bridge, Zachód został zmuszony do rozpoczęcia taktyki zastraszania, która polegała na tym, aby mówić, że Rosja planuje kolejną „wojnę hybrydową”.

Na pierwszym miejscu listy przyczyn, dlaczego polityka Moskwy powoduje takie rozdrażnienie Zachodu, Bridge umieścić ochronę tradycyjnych wartości w stosunku do „nowego światowego porządku”.

„Walka Władimira Putina ze stałą inwazją agresywnych i nieodpowiedzialnych zachowań Zachodu, które lawiną pokrywają świat, wywołała pogardę ze strony wszystkich „topowych” zachodnich polityków. Ale on zdobył również serca i umysły milionów ludzi, w tym także Amerykanów, którzy rozumieją, że Putin walczy o tradycyjne konserwatywne wartości w oszalałym świecie” — pisze Bridge.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 9 do “5 powodów, dla których polityka Moskwy drażni USA”

 1. maasteer said

  Nie drażni USA tylko zarządzających tam Eskimosów 🙂

 2. Joe said

  re 1…Dlatego nalezy uzywac okreslenia USRAEL…Bo ten stwor hybrydowy od morderstwa Legalnego i Demokratycznego Prezydenta JF.Kennediego w 63 roku nie jest juz Stanami Zjednoczonymi Am.Pln.

 3. akej said

  @ Joe
  Rok 1963 to cos co mozna dostrzec golym okiem. Faktycznie USA przestaly byc soba gdy w 1913r. powolano do zycia t.zw. Federeal Reserves.

 4. Joe said

  Akej…Ale do 63 byli ostrozni i w miare z szacunkiem …Dopiero to talmudyczne wydarzenie zkonsolidowalo ich i POkazalo
  ze im wszystko wolno „i kto nie znimi przeciwko nim” K…rwy… POlitycznie POprawne zaczely legnac sie jak ulegalki…

 5. parva said

  Bezgraniczne szaleństwo zaczeło sie po zniesieniu parytetu złota chyba w 1971r.,wtedy drukarka rezerwy zaczęła pracowac na każdą potrzebę ,również kupna -sprzedazy każdej politycznej szluchy

 6. marta15 said

  ‚…Do jego wypowiedzi trzeba dodać, że to banderowskie powitanie stało się bliskie także polskim politykom głównego nurtu, którzy wykrzykiwali je rok temu na majdanie i którzy żyją nim nadal.
  Stopień bezkrytycznej afirmacji w Polsce dla kijowskiej rewolty i stojących za nią sił pokazuje uroczystość, która miała miejsce 9 lutego 2015 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Wręczono tam Nagrodę Człowieka Roku 2014 „Gazety Polskiej” dla jedenastu „ludzi majdanu”.
  Takich m.in. jak: Tetiana Czornowoł (wieloletnia aktywistka UNA-UNSO, najbardziej skrajnej organizacji banderowskiej na Ukrainie o profilu neonazistowskim, znana z szowinistycznych poglądów, obecnie deputowana Frontu Ludowego Jaceniuka), Andrij Gabrow (członek „samoobrony majdanu”, a więc Prawego Sektora), Andrij Parubij (jeden z twórców neobanderowskiej partii „Swoboda” i komendant „euromajdanu”, który w marcu 2009 roku powiedział, że kwestia uszanowania OUN/UPA to nie tylko sprawa przywrócenia sprawiedliwości historycznej, to utwierdzenie naszej tożsamości narodowej i wartości nacji) i Wołodymyr Prawosudow- „Szturm” z batalionu ochotniczego „Ajdar”.
  Na zakończenie tegorocznej gali – czytamy na portalu niezależna.pl – przedstawiciele Majdanu wręczyli odznaczenia dla „Gazety Polskiej”, Tomasza Sakiewicza oraz Wojciecha Muchy.
  To już DRUGIE e odznaczenie ukraińskie dla szefa „Gazety Polskiej” w ciągu trzech miesięcy. Poprzednie otrzymał w listopadzie 2014 roku od Służby Bezpieczeństwa Ukrainy…………….”
  http://macgregor.neon24.pl/post/121067,szymon-wilczak-neobanderyzm-na-ukrainie

 7. marta15 said

  „…Nie wiedziałem, że 100 jankeskich samochodów wojskowych jadących z ćwiczeń przez Polskę, może wywołać aż takie spazmy i kociokwik polskich mediów.
  TVN piał nawet o jakiejś „gigantycznej operacji”.
  Normalnie Cyrk Monthy Pytona.
  Do tego ci wszyscy generałowie, o dziwnych twarzach, w stanie spoczynku, przeżywający drugą młodość na widok kamery i sitka mikrofonu, bredzący jakbyśmy siedzieli już w okopach.

  W tym wszystkim brakowało jedynie odświętnie ubranych dzieci z papierowymi gołąbkami pokoju, machających przy krawężnikach dzielnym żołnierzom – tym razem czarnym a nie kałmuckim – jadącym walczyć o pokój dla nas.
  Jest jednak szansa, że jakieś miasto w zachodniej Polsce jeszcze zdąży. Tankiści wciąż jadą.
  Niestety, z państwa pokojowego, znanego z misji rozjemczych i pokojowych, staliśmy się agresywną szpicą militarną, budzącą raczej uśmiech politowania u wszystkich tych, którzy wiedzą, o co w tym prowokowaniu światowej rozpierduchy chodzi.
  Tak mi się marzy, żeby polskie baby tych naszych durnych chłopów, rwących się do bitki, tłuczkiem albo jakimś wałkiem postawiły najzwyczajniej do pionu…”
  http://macgregor.neon24.pl/post/121062,maciej-eckardt-czarni-tankisci-jada-przez-kraj

 8. Sam said

  re 1. Jakich eskimosów? Mieszka ich tylko trochę na Alasce a i tak nic ich nie obchodzi.

  A Putin rzczywiście bardzo denerwuje wszystkich naszych polityków z kongresu i senatu.

 9. Re: 8..Sam…
  (….)…wszystkich naszych politykow z kongresu…..”…
  A jakiego kongresu? Spedu zydowskich klakierow z „bialego knesetu???”
  A jak ci z „kongresu” (w kon-gre-ssie) nie tak dawno ssali „pale” zydowskiemu premierowi…az „orgazmu” w owacjach nie bylo konca…
  itd., itd..,,

  A dlaczego Putin (Rosja) denerwuje zydowski sehendryn? Ano dlatego, ze w chwili obecnej „wsze” zydy rozsiane po swiecie moga Putinowi „skoczyc” na „damskie szpilkowe” po tym, jak Rosja bez zadnego wystrzalu praktycznie zagarnela pol swiata tj., z polowa swiata sie dogadala bez zydowskich posrednikow…I to jest faktyczna tragedia dla zydow…
  I na dodatek Rosja znacjonalizowala bank I oglosila swiatu suwerennosc wlasnej waluty…

  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Moj komentarz z Wierni Polskiej Suwerennej (20 marzec 2015).

  jasiek z toronto

  20 Marzec 2015 o 15:32

  Re: jangryko…
  Naszym narodowym problemem jest to, ze niedostrzegamy zydowskiej polityki, a wlasnej zadnej nie posiadamy. Rozpetanie III wojny (zydowskiej) jest tylko i wylacznie zemsta lichwiarskiej finansjery, ktora przygotowywala ja o wiele wczesniej, anizeli Rosja (Putin) weszla w uklad BRIC’s (Rosja, Chiny, Indie i Iran) i zydowski plan zakladal, ze Rosja pozostanie samotna. Dzisiaj, tzw., ‚miedzynarodowa” spolecznosc (zydowska) moze tylko IMPROWIZOWAC prowokacje na ktore juz nawet Niemcy nie bardzo kwapia sie zlapac i daleko im do udzialu w wojnie…szczegolnie z Rosja..
  Warto przypomniec o tym, ze tzw. „zachodnia jewRopa” bedzie miala do czynienia z dosc powaznym przeciwnikiem (doskonale uzbrojonym, zmobilizowanym i zdecydowanym na wszystko) z bardzo powaznym poparciem militarnym Chin (11 milionow zolnierz, ok. 2000 samolotow-mysliwcow, ok. 4000 czolgow itd.itd.,), Indie zabezpieczaja Rosje w innej czesci swiata, gdzie juz w chwili obecnej Rosjanie rozmiescili swe bazy (nie tylko nuklearne), a 20 lodzi podwodnych kontroluje ruch na waznych szlakach… Ach i jeszcze obietnica dla „i-sra-hell’a”, ze jesli jakakolwiek rakieta wystartuje z I-sra-hell’a, to israel „wyparuje” z tego swiata raz na zawsze… No i zydom zostala tylko i wylacznie improwizacja ognia z ktorego gorace wegle maja byc wycigane rekami durnych gojow…(…)…
  ==================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: