Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Od ponad 25 lat systematycznie niszczy się polski handel!

Posted by Marucha w dniu 2015-04-08 (Środa)

W latach 2009-2014 zamknięto ogółem aż 67 tys. sklepów. W samym tylko 2014 roku zamknięto w Polsce ponad 7,1 tys. placówek. Handel zmonopolizowały zachodnie supermarkety sprzedające zachodnią żywność – uważa ekspert Józef Białek.

Zamiast polskich firm w czołówce handlu mamy portugalski Jeronimo Martins (Biedronka), niemieckie Metro i Schwarz Group (Kaufland, Lidl) oraz francuskie Auchan i Carrefour.

Tempo rozwoju sklepów wielkopowierzchniowych w Polsce było bardzo duże, nawet gdy porównamy je z krajami Europy Zachodniej, które przechodziły podobny proces w latach 70. i 80-tych XX wieku. Dla przykładu powstanie w Polsce 150 hipermarketów trwało u nas 6–7 lat, w Hiszpanii aż 20.

Handel zmonopolizowały zachodnie supermarkety sprzedające zachodnią żywność, co doprowadziło do bankructwa polskie sklepy i polskich producentów żywności. Zachodnie hipermarkety wolą sprzedawać droższe produkty z Zachodu, niż tańsze i lepsze polskie produkty. Zachodnie firmy są lojalne wobec zachodnich ojczyzn, a nie nie wobec Polaków. – uważa Józef Białek, przedsiębiorca i autor książki „Czas spekulantów. Wzlot i upadek polskiej przedsiębiorczości”. [Korwin-Mikke mówił co innego – admin]

Tylko w 2014 r. zamknięto w Polsce ponad 7,1 tys. sklepów, w związku z czym ich liczba spadła z 314 tys. do 307 tys. Najwięcej zlikwidowano sklepów sprzedających sprzęt radiowo-telewizyjny i komputerowy (spadek o 6,2 proc.) oraz „warzywniaków” (5,94 proc.). W latach 2009-2014 zamknięto ogółem aż 67 tys. placówek. Zniknęła prawie jedna trzecia sklepów RTV i IT (z 7 tys. do niecałych 5 tys.) oraz 25 proc. spożywczych (ze 102 tys. do 76 tys.).

Przepisy Unii Europejskiej wprowadzane są w interesie korporacji i mają na celu zniszczenie konkurencyjnych wobec Zachodu polskich przedsiębiorstw, a władze III RP faworyzują zachodnie firmy właśnie kosztem producentów z Polski. Celem Unii Europejskiej jest likwidacja polskiego handlu i wytwórczości, by zyskały na tym gospodarki Europy zachodniej. – wyjaśnia Józef Białek.

Białek w swojej książce „Czas spekulantów. Wzlot i upadek polskiej przedsiębiorczości” podaje dane, według których władze III RP sprzedały majątek wart 327 miliardów dolarów za kwotę 24 miliardów dolarów. Sprzedano wszystko to, co mogłoby przynosić dochód Polakom.

Źródło: nowyobywatel.pl / gazetaprawna.pl / prawy.pl
http://parezja.pl

Niszczy się polski handel? A czy jeszcze jest coś, co NIE zostało zniszczone przez największe chyba kurwy i złodziei w całej historii Polski będące u władzy? 
Edukacja, służba zdrowia, wojsko, przemysł, rolnictwo, media, kultura, nauka, bankowość… Czy coś ocalało przed rękami owych bandytów, dla których kara wbijania na pal wydaje się zbyt łagodna?
Admin

Komentarzy 28 do “Od ponad 25 lat systematycznie niszczy się polski handel!”

 1. Maciej z Wyspy said

  A takie Tesco czy innego Max Factora założyły poskie żydy, ale już będąc u swoich, w Stanach czy Anglii.

 2. markopolo said

  Przerazajaca jest ta niemoc opozycji.Obecny rzad oficjalnie pluje swoim obywatelom w oczy a oni maja zakaz protesyowania.Obalic ten rezim ktory ma poparcie UE nie bedzie latwo

 3. Maksymilian said

  Jak doszło do tego, że jest, jak jest? – prof. Witold Kieżun

 4. @2
  PiS to farbowana opozycja. Sami wspierali ten burdel opisany w felietonie, a teraz udają, że mają czyste rączki.

 5. doubleop said

  I tak oddam głos na Korwina, to najmniejsze zło.

 6. siu said

  Wystarczyłoby aby w Polsce wprowadzono podatek od obrotu, wystarczyłby ułamek procenta. Taki manewr skutecznie wyrównałby szanse polskich firm z zachodnimi koncernami, które obecnie wykazują miliardy obrotu i prawie zero przychodu. Taki pseudo Karitas jest wykazywany w dokumentach księgowych zachodnich właścicieli marketów.

 7. żaden Brat w WIERZE said

  Kaczyński i ten PIS porywający Polaków jako barany na skraj przepaści w 2 lata które rządził zanim wywrócił własny rząd MÓGŁ WPROWADZIĆ PODATEK OBROTOWY dla zachodnich żydowskich sieci handlowych,ale tego nie zrobił.Wolał rękami ABW i tego pachołka KAMIŃSKIEGO walczyć z A.LEPPEREM.

 8. gd-ap said

  Tak Panie Gajowy , coś niecoś ocalało jeszcze. Np. w III RP nie zamknięto dotąd ani jednego kościoła. Bywało już, że niejeden się palił (np. kościół w Nowogardzie , katedra w Sosnowcu itd – ponad 30 pożarów w minionych latach) , ale nawet te całkowicie zniszczone przez ogień były natychmiast remontowane, odbudowywane – bardzo często za ofiary wiernych. Podkreślam – duży wkłąd wiernych !!! Kościół to rzecz święta. Sąsiad może sąsiadowi oko wydłubać, zazdrościć, złorzeczyć, korumpować, albo ulec korupcji , , ale palemkę poświęcić – to już musi koniecznie , i to nawet w kościele.

  Dlatego krew się we mnie gotuje, gdy słyszę z ust bliskich mi osób , że obce banki są „pewniejsze” , że Biedronka to polska sieć , że hipermarkety są cudowne, bo dają jednak zatrudnienie. Walczyć z tymi debilami , uświadamiać ten zawszony motłoch – to jak sikać pod wiatr.

  Wracając do kościołów – na nie też przyjdzie pora. Będą zamykane jeden po drugim, a w ich murach po krótkim przestoju powstawać będą „modne” knajpy , zawalone turystami-przygłupami , dla których atrakcją turystycznego wypadu będzie możliwość wychlania piwska i zjedzenia kiełbaski przy stole, na miejscu którego kiedyś stał ołtarz. Takie rzeczy dzieją się dziś w Niemczech (np. w mieście Bielefeld , Magdeburg , Mainz ..etc). Straszne??? Dla mnie obrzydliwe. Protestować , walczyć z tym … to jak sikać pod wiatr.

  Tym niemniej …coś tam jeszcze ostało, wszystkiego Polacy nie dali sobie odebrać.
  Ogłupione społeczeństwo wie dobrze co mu potrzebne , a co zbędne.
  Edukacja, służba zdrowia, wojsko, przemysł, rolnictwo, media, kultura, nauka, bankowość, opieka zdrowotna ???
  Wkrótce czeka nas debata na temat wprowadzenia Polski do strefy Euro. Idę o zakład , że sprawa jest już przesądzona. Idę o zakład , że połowa społeczeństwa zachłyśnie się propagandą korzyści. Nóż w kieszeni się otwiera , ale uświadamiać debili , walczyć z ich ciemnotą … to jak sikać pod wiatr

 9. Marucha said

  Re 5:
  Polska Korwina… jeden wielki koszmar owiany wolnorynkowym bełkotem.

 10. Atanazy said

  Myślę, że sklepy z elektroniką oraz AGD znikają bardziej ze względu na wysokie marże w stosunku do sklepów internetowych. Różnice w cenie są bardzo wysokie i to czyni tradycyjne sklepy niekonkurencyjnymi. Żywy sprzedawca nie jest potrzebny – informacje można znaleźć w sieci. Poza tym poprawia się rynek kurierski, m.in. z powodu wynalazku tzw. paczkomatów.

  Siłą marketów jest efekt skali i możliwość zaoferowania wielu towarów w jednym miejscu.

  Nie miałbym nic przeciwko marketom, żeby tylko były one polskie.

  Pana spostrzeżenia są trafne, ale nie o to przecież chodzi, nie o zmianę charakteru sklepów, lecz o znikanie polskich sklepów.
  Admin

 11. Re: Artykul…
  Od zakonczenia II zydowskiej wojny swiatowej nasze drzwi wejsciowe (frontowe)… zostaly otworzone przez zydow i dla zydow…
  Podobnie bylo I jest z politycznymi systemami dla niezydowskiej gawiedzi…obecnie tonacej w zydowskich „mendialnych” rzygowinach…
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. bzd said

  Ad.10
  „Piotr i Paweł” to polska sieć.

 13. Lily said

  Przeciez wiadomo,w czyich lapach,jest handel i przemysl w Polsce…
  „My wykupujemy,raczej przejmujemy Polske,Wegry,Rumunie”,na razie.
  „Mamy swoich ludzi wszedzie,ktorzy wspomagaja nas w tym”.
  Typowym,przykladem tego jest Polska.po 1980.

 14. adsenior said

  Powtarzam mój wcześniejszy wpis, nie wiem dlaczego zginął? Mnie po prostu nie stać na kupowanie w polskich sklepikach osiedlowych, pomimo, że oboje z żoną mamy emerytury. I nie jest to spowodowane patriotyzmem lub jego brakiem, po prostu, przymus ekonomiczny.

 15. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz.

 16. jrw said

  Ad.9

  Polska socjalistyczna… jeden wielki koszmar owiany równościowym bełkotem. Biadoli Pan nad upadkiem polskich firm a nie rozumie Pan, że właśnie zapędy socjalistyczne naszych władz do tego upadku doprowadzają.

  Czy są jakieś granice kretynizmu? Czy właśnie zostały obalone przez autora tego wpisu?
  Człowieku, usuń sobie mózg z czaszki, a nakładź tam gówna. Wzrośnie ci inteligencja.
  Admin

 17. Filo said

  16
  Jrw
  Uczciwie byloby podac przyklady ‚zapedow socjalistycznych’.
  Do upadku Polski doprowadzil kapitalizm Okraglego Stolu w 1989 roku, kiedy zachlysnieci kapitalizmem poparlismy oddanie calego naszego majatku w rece prywatne.
  Cos tak jak oddac wlasne dziecko pedofilom.
  Ja to nawet pamietem te kretynskie argumenty: ze kapitalista dostarcza wszystko taniej, i ze nie stac nas na utrzymywanie stoczni bo panstwo za duzo doklada. I tak panstwo dokladalo do mleka, zboza, zywca, szkoly, transportu publicznego i kwaterunku, sluzby zdrowia itp.
  Teraz doklada do obcych wojen i zagranicznych biznesmenow.

  Te imbecyle nigdy nie wpadly na to, ze jak kapitalista ” za duzo doklada”, to wtedy kapitaliste ratuje ten sam zjadacz chleba co doklada do panstwa.

  Jest jednak subtelna roznica.
  Do banku dokladam jako podatnik i uzytkownik ale gowno z tego mam bo pieniadze zdeponowane w banku do mnie nie naleza. Za kazdy dotyk wlasnych pieniedzy musze oplacac banstera.
  Jak bank ma klopoty bo musi przeciez zarabiac (sic! – panstwowy nie musial) to podatnik doplaca i ratuje bank ale te pieniadze mu sie nigdy nie zwroca. Jak podatnik potrzebuje pomocy bankowej to doplaca nie tylko do banku ale i utrzymuje lichwe i milionerow bankierskich.

  Firmy wykopaliskowe nie placa podatkow; przewaznie naleza do obcych kapitalistow a ja gowno z tego mam bo wegiel jest bardzo drogi i do tych kapitalistow dokladam bo ich naczalstwo ma zagwarantowany zysk; zarabiaja miliony dolarow rocznie.
  Obecnie podatnik nie ma dostepu do budzetu naroowego mimo, ze ten budzet w calosci funduje.
  W dwie godziny po wyborach – wyborca juz nikomu nie jest potrzebny.

  Budowal podatnik drogi ale juz za przejazd droga nie musial placic. Teraz tez podatnik buduje drogi ale jak nie ma kasy to lepiej, zeby szedl piechota albo wybral wiejska droge..
  Budowal tenze podatnik szkoly, szpitale, przedszkola – ale za korzystanie z nich nie musial placic.
  Budowalismy osiedla mieszkaniowe – ale czynsz nie mogl przekraczac granicy mozliwosci. Z tych kwaterunkowych mieszkan nie wolno bylo nikogo wyrzucic na bruk za np. nieplacenie czynszu.

  Milicja tez wygladala normalnie a nie jak islamisci z zakwefiona twarza (skrzyzowani z Ninja Turtles ) i szalenie kosztownym choc zupelnie bezuzytecznym strojem i niekonstytucyjnym sprzetem zakupionym u zydowskich kapitalistow zza morza za pieniadze podatnika.

  PanieJRW
  Powietrze, woda, ziemia po ktorej chodzimy, lasy, miasta, energia, snieg, deszcz i wszystko co w ziemi i w powietrzu: tlen, azot, i cala przyroda – nie sa niczyja prywatna wlasnoscia.
  Dostep do wody, tlenu i energii slonecznej, czy wodnej jest wspolny dla wszystkich bo tak nas Bozia Natura stworzyla i Dobry Bozia kazal sie dzielic.

  U nas zrobila sie pare lat temu wsciekla awantura bo ktos sobie wymyslil sprzedac plaze nadmorskie jakims draniom -kapitalistom. Na szczescie zdrowa awantura przepedzila tych pomyslowych biznesmenow.
  No bo nikt sobie u nas nie wyobrazal, ze za siedzenie na piasku tez przyjdzie placic.

  W starych podrecznikach do ekonomii politycznej Oskara Lange ostrzegano przed kapitalizmem monopolistycznym, ktory porownywany byl do skrajnego komunizmu – tez monopolistycznego.
  Nikt sie tym za bardzo nie przejmowal, bo o kapitalizmie i skrajnym komunizmie nie mielismy pojecia.
  W Polsce zreszta nigdy nie bylo zadnego komunizmu a kapitalizm pozostawal w sferze marzen roznych Dyziow..

  Z roznych opinii rodakow na temat systemow polityczno-ekonomicznych wynika, ze mlodzi Polacy nie moga pamietac czasow PRL-, a stare sklerotyki tez nie moga pamietac z zupelnie innych przyczyn.

  I juz nikt nie pamieta, ze badylarzem byl Polak a nie zagraniczny kartel, i ze kazdy rolnik oddawal nadwyzke swoich zbiorow do punktu skupu i nie martwil sie o reszte. Byl w stanie wyzywic (zdrowo) rodzine..
  I ze w szpitalu pozostawalo sie az do czasu wyleczenia a doktory codziennie rano zalecali indywidualna diete dla kazdego pacjenta osobno. I kuchnia przygotowywala osobne menu dla kazdego chorego, ktory diety wymagal. Nie obchodzilo nas, kto nam przyniesie jedzenie z domu bo szpital zapewnial calkowita opieke.

  I wtedy gdy mielismy rozbudowany przemysl, szkolnictwo, i sluzbe zdrowia; gdy polski inzynier zaczynal zarabiac godziwe pieniadze za prace, a pozycja nauczyciela byla szanowana; gdy polski rolnik kupowal sobie samochod osobowy a spolki rolnicze zaopatrywaly kraj w zywnosc- zainteresowali sie nami zlodzieje z Zachodu.

  I tez pamietam znakomite argumenty w prasie zachodniej:
  Polska ma ogromne rezerwy finansowe, ludzie maja schowane w materacach ‚zielone’ i ze w Polsce jest duzy popyt na towary zachodnie, wiec nalezy otworzyc Polske na rynki zachodnie.
  Polacy zawyli ze szczescia!

  A kilka lat temu nasi znajomi, ktorzy mieli dosc pokazne gospodarstwo w olsztynskim, nagle w wolnej Polsce bardzo zaczeli finansowo niedomagac. A tak im kiedys sie dobrze powodzilo.
  A kiedy wreszcie dostali tzw. dotacje z Unii na jakis nowy sprzet rolniczy i poczytali co ich czeka — zawyli ze zgrozy.
  Dotacji nie tkneli i uciekli za granice.
  Ale na wies juz nie wroca. Ani do Polski. Strach przed Unia.

  Polska zawsze miala urodzaj na glupoli.
  Te glupole opowiadaly o kapitalizmie kiedys baje o niebieskich migdalach.
  Obecne glupole za wszystkie dranstwa kapitalizmu – oskarzaja … socjalizm.

 18. Filo said

  Polecam pana Rosiewicza:

  Unia Europejska wam da

 19. Maksymilian said

  @9 O Panu Januszu Korwinie Mikke wypowiedział się krótko prof. Bogusław Wolniewicz:

  „… Korwina Mikkego nie uważam za postać poważną. Uważam, że jest to postać raczej kabaretowa niż polityczna i człowiek niewątpliwie dużej inteligencji ale nie nadający się na – z różnych względów zresztą – na przywódcę politycznego i ruchowi któremu on patronuje niczego bym tutaj szczególnie dobrego nie prorokował. …”

  „… Korwin Mikke od dawna się kręci w polityce. Stworzył tę Unię Polityki Realnej, którą ja nazywam unią polityki nierealnej. Przez dwadzieścia lat niczego przecież nie zwojowali. Jak przez dwadzieścia lat nic nie zwojował, to ja nie sądzę, że on zwojuje coś teraz. Znaczy ci ludzie, którzy go popierają są na pewno ludźmi dobrej woli ale on się po prostu nie nadaje na przywódcę politycznego, który by im mógł rzeczywiście stanąć na czele jakiegoś ruchu politycznego.”

  http://www.youtuberepeater.com/watch?v=P0P52Ni2Y64&s=262&e=373

 20. Marucha said

  Re 17:
  Panie Filo, nie szkoda czasu na dyskusję z jednym z największych kretynów, jacy odwiedzili kiedykolwiek gajówkę?
  Z gównogłowym debilem, dla którego niszczenie wszelkiej polskiej inicjatywy i oddawanie jej w obce ręce to przejaw socjalizmu?
  Takiego to można tylko jebnąć w durny łeb i pójść dalej.

 21. 15vagabunda said

  Korwin jest po raz drugi pilnie potrzebny Mossadowi rządzącemu Polską. Tym razem nie chodzi o poćwiarowanie majątku Polski i oddanie Unii [ czytaj żydom] bo już nie ma co ćwiartować. Teraz trzeba wpuścić do Polski Ukraińców żeby zrobili miejsce na Ukrainie dla tych z Izraela. Upragniony przez Chazarów Krym niestety wypadł z planów.
  Do tego potrzebne dwa skrajne elektoraty – elektorat emerytów i młodocianych idiotów. Emerytów Jaro bierze na siebie, młodych ugotuje Janusz „Przydatny”, jak w 1992 r.
  Chodzi o wynagrodzenia, Ukraińcy zadowolą się tym co dostaje dorabiający emeryt lub młodzik. To są 2 elektoraty które niespecjalnie będą walczyły o swoje prawa bo jedni maja już coś tam gwaratnowane, drudzy mają młodość i ostatecznie wyjadą albo wezmą na klatę haniebne wynagrodzenie oczekując na większe później [ czyli nigdy o czym wiedzą już obecni 40-latkowie].
  A w skrócie emeryci mają obrzydzane dodatkowe zatrudnianie się na wszystkie możliwe sposoby, można to nazwać szykanowaniem. Są to stawki akurat odpowiadające Ukraińcom szukajacym pracy w Polsce.
  Już widziałem sytuacje że Polak odpuszcza sobie dorobienie tych 500-700zł, bo to się wiąże z bieganiem od urzędu do urzędu, narażaniem się na wezwania do ZUSu i groźby obcięcia emerytury. Na te miejsca wskakują Ukraińcy jak kiedyś Murzyni w USA [ którzy posłużyli do zasiedlania dzielnic Nowego Jorku przez żydów, zdemolowane przez biedotę dzielnice żydzi kupili za grosze, Murzynów wyrzucili do slumsów, kamienice wyremontowali a z reszty zrobili sobie Manhattan]. Analogicznie będzie Polskę slumsowiła biedota emigracyjna z Ukrainy.
  Młodzi ludzie natomiast mają robione pod tyłkiem inaczej, władza grzebie w przepisać prawa pracy w tym kierunku że pracodawcy będzie się opłacało zatrudnić na zlecenie Ukraińca niż pakować się w umowę o pracę z Polakami. Polaka będzie można zatrudnić na umowę zlecenie na krótko, potem przymus umowy o pracę, wszystko fajnie gdyby nie fala emigracji z Ukrainy dla której takie przepisy są zbawieniem. Dla „polskich” biznesmenów premia będzie w tym że Ukrainiec zgodzi się na jeszcze niższą pensję. Znów 2 pieczenie w jednym ogniu.
  Kto młodych przekona że zmiany idą dla ich dobra – oczywiście Korwin !
  A Korwin najpierw niech poprosi swoich kumpli piewców kapitalizmu żeby uprzejmie wynieśli swoje zady z etatów państwowych i przeszli do prywaciarza na śmieciówkę a my sobie popatrzymy na ten ich sukces zawodowy i finansowy w kapitaliźmie.
  Bo nie sztuka być piewcą kapitalizmu gdy się jest prezesem spółki Skarbu Państwa lub Europosłem za ok. 80 tys. miesięcznie.

 22. JO said

  W Anglii zaraz po Tesco I innych supermarketach, przywilej posiadania sklepow maja wylacznie muzulmanie oraz hindusi. To zaczyna sie robic I w Polsce. „Biala cholota” to mieso armatnie I pacholki. NOWO Elita ma juz swoja hierarchie widoczna golym okiem.
  I nie ma komu I nie bedzie komu tworzyc organizacji chroniacych Bialego Czlowieka, ktory jest na swiecie w mniejszosci, depopulowanej mniejszosci. Bialy czlowiek nie ma mozliwosci i w duzej mierze nie chce sobie sam pomoc na zachodzie Europy

 23. Damian said

  Ad.8 Chciałbym zauważyć, że kościoły nie należą i nigdy nie należały do Polaków, ale do obcego państwa o nazwie Watykan.

  Zjeżdżaj stąd parchu i dziękuj swojemu Jahwe, żeś mi nie popadł pod rękę…
  Admin

 24. @23
  Czy chce Pan przelicytować użytkownika Jrw pod względem najgłupszego wpisu pod tą notką informacyjną ?

 25. NICK said

  Adminie. Zauważyłem dobre intencje. P. Damiana. Może, nieadekwatnie, zapodał?

 26. jrw said

  Ad.20
  Panie Gajowy, w jakie obce ręce? W ręce ludu!

  Ludu wybranego – admin

 27. jrw said

  PS: Polskie firmy upadają na skutek horendalnych obciążeń podatkowych a nie z powodu „wolnego rynku” no ale kogo obchodzi przedsiębiorca (po co w ogóle z nim rozmawiać i ułatwiać mu prowadzenie działalności). Lepiej żyć w iluzorycznym świecie, który się samemu wykreowało. Pozdrawiam. Betonu głową nie przebijesz.

 28. eremita Maksymilian said

  „Zachodnie hipermarkety wolą sprzedawać droższe produkty z Zachodu, niż tańsze i lepsze polskie produkty.” Czyli Polacy nie mając pieniędzy idą do marketu kupić produkt droższy i gorszej jakości, zamiast w swoim osiedlowym sklepie kupić tańszy i lepszej jakości?

  Parę lat temu zachęcałem znajomych i nie tylko abyśmy dla siebie samych robili kiełbasy, szynki, itp. Byłoby taniej i zdrowiej. I cóż? Wszyscy byli zainteresowani ich ale ich konsumpcją a nie produkcją. Powody odmowy współpracy większości z nich, były tak głupie, że należałoby je opisać w książkach medycznych z działu psychiatria, jako objawy schizofrenii.

  Dlatego są dwie przyczyny takiego stanu rzeczy w Polsce. Niszczenie polskiej gospodarki i przemysłu oraz głupota, tchórzostwo i niechęć do poprawy swojego losu przez znaczną część Polaków.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: